Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 июля 2017 года № 557. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 августа 2017 года № 15510. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 17 апреля 2020 года № ҚР ДСМ-39/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить регламенты государственных услуг:
1) "Государственная регистрация или перерегистрация продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, красителей, средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии (несоответствии) объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) "Присвоение учетного номера объекту производства (изготовления) пищевой продукции" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, зонам санитарной охраны и санитарно-защитным зонам, на сырье и продукцию" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) "Выдача разрешения на работу с микроорганизмами I-IV группы патогенности и гельминтами" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о согласовании сроков годности и условий хранения пищевой продукции" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) "Выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории для специалистов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" согласно приложению 7 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения РК от 30.11.2017 № 908 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 26 шілдедегі № 557 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 18 тамызда № 15510 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 17 сәуірдегі № ҚР ДСМ-39/2020 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 17.04.2020 № ҚР ДСМ-39/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мынадай:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық белсенді қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция және дератизация құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен затттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу немесе қайта тіркеу";
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Эпидемиялық маңыздылығы жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру";
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне есептік нөмір беру";
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Қоршаған ортаға, санитариялық қорғау аймақтарына және санитариялық-қорғаныш аймақтарға, шикізатқа және өнімге зиянды заттардың және физикалық факторлардың рұқсат етілетін шекті шығарындылары мен рұқсат етілетін шекті төгінділері жөніндегі нормативтік құжаттама жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру";
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "І-ІV патогенді топтардың микроорганизмдерімен және гельминттермен жұмыс істеуге рұқсат беру";
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Тамақ өнімінің жарамдылық мерзімдерін және оны сақтау шарттарын келісу туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру";
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мамандар үшін біліктілік санатын беру туралы куәлікті беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттері бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 30.11.2017 № 908 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства национальной экономики Республики Казахстан согласно приложению 8 к настоящему приказу.
3. Комитету охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа его направление в периодические печатные издания, а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Цой А.В.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Е. Биртанов
Приложение 1
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 26 июля 2017 года № 557
Регламент государственной услуги "Государственная регистрация или перерегистрация продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, красителей, средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Государственная регистрация или перерегистрация продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, красителей, средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 28 апреля 2017 года № 217, зарегистрированном в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15217 (далее – Стандарт).
Прием документов для регистрации осуществляется через:

2. Осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі А.В. Цойға жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
Е. Біртанов
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрінің
2017 жылғы 26 шілдедегі
№ 557 бұйрығына
1-қосымша
"Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық
белсенді қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді,
бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция және дератизация
құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар
мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық заттарды, өнім
мен заттың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу немесе қайта тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15217 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 28 сәуірдегі № 217 бұйрығымен бекітілген "Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық белсенді қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция және дератизация құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен затттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу немесе қайта тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетеді.
Тіркеу үшін құжаттарды қабылдау:

1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал);
для перерегистрации: через канцелярию услугодателя.
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: свидетельство о государственной регистрации согласно приложению 1 к Стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги электронная и бумажная.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе результат оказания государственной услуги распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал уведомление о результате государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления услугополучателя с приложением документов предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием документов, регистрацию и передает на рассмотрение руководству, время исполнения – 2 (два) часа;
2) руководство услугодателя рассматривает документы услугополучателя, налагает резолюцию руководителю управления услугодателя, время исполнения – 4 (четыре) часа;
3) руководитель управления определяет ответственного исполнителя, время исполнения 2 (два) часа;
4) ответственный исполнитель рассматривает документы услугополучателя, проверяет соответствие заявленной продукции установленным требованиям, распечатывает черновую копию результата оказания государственной услуги. Передает черновую копию результата оказания государственной услуги руководителю управления услугодателя на визирование, срок исполнения 25 (двадцать пять) календарных дней.

1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал);
қайта тіркеу үшін: көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік тіркеу туралы куәлік не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны электрондық және қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметтің нәтижесін қағаз тасығышта алуға өтініш жасаған жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі басып шығарылады, мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының қолымен куәландырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі туралы хабарлама "жеке кабинетке" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіз көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтінішін алуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесiнiң құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және басшылыққа қарауға береді, орындалу уақыты – 2 (екі) сағат;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарайды, көрсетілетін қызмет берушінің басқарма басшысына қарар береді, орындалу уақыты – 4 (төрт) сағат;
3) басқарма басшысы жауапты орындаушыны айқындайды, орындалу уақыты – 2 (екі) сағат;
4) жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарайды, мәлімделген өнімнің белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жұмыс көшірмесін басып шығарады. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жұмыс көшірмесін басқарма басшысына бұрыштама қоюға береді, орындалу мерзімі – күнтізбелік 25 (жиырма бес) күн;

5) руководитель управления визирует черновую копию результата оказания государственной услуги и передает ответственному исполнителю, время исполнения 2 (два) часа;
6) ответственный исполнитель проводит присвоение номера, распечатывает результат оказания государственной услуги на официальном бланке строгой отчетности и передает уполномоченному лицу услугодателя на подписание, время исполнения 15 (пятнадцать) минут;
7) уполномоченное лицо услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги и передает ответственному исполнителю, срок исполнения 1 (один) рабочий день;
8) ответственный исполнитель зарегистрированную продукцию формирует в базу данных в Единый реестр свидетельств о государственной регистрации Таможенного союза, результат оказания государственной услуги передается в канцелярию, время исполнения – 15 (пятнадцать) минут;
9) сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги, время исполнения 15 (пятнадцать) минут с момента обращения услугополучателя (либо его представителя по доверенности) за результатом оказания государственной услуги.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления и документов услугополучателя;
2) резолюция руководства для рассмотрения;
3) резолюция руководителя управления/отдела;
4) распечатка черновой копии результата оказания государственной услуги;
5) визирование черновой копии результата оказания государственной услуги;
6) распечатка результата оказания государственной услуги на официальном бланке строгой отчетности;
7) передача подписанного результата оказания государственной услуги ответственному исполнителю;
8) формирование результата в базу данных в Единый Реестр свидетельств о государственной регистрации Таможенного союза и передача результата оказания государственной услуги в канцелярию услугодателя;
9) выдача результата оказания государственной услуги.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) руководитель управления услугодателя;
4) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя, с указанием длительности каждой процедуры (действия), приведено в блок-схеме согласно приложению 1 к настоящему регламенту.

5) басқарма басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жұмыс көшірмесіне бұрыштама қояды және жауапты орындаушыға береді, орындалу уақыты – 2 (екі) сағат;
6) жауапты орындаушы нөмір беруді жүргізеді, мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін қатаң есептіліктің ресми бланкісінде басып шығарады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасына қол қоюға береді, орындалу уақыты – 15 (он бес) минут;
7) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды және жауапты орындаушыға береді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
8) жауапты орындаушы тіркелген өнімді Кеден одағының Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің бірыңғай тізіліміндегі деректер базасына қалыптастырады, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін кеңсеге береді, орындалу уақыты – 15 (он бес) минут;
9) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді, орындалу уақыты – көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне өтініш берген кезден бастап – 15 (он бес) минут.
6. Келесi рәсiмдi (iс-қимылды) орындауды бастау үшiн негiз болатын мемлекеттiк қызметтi көрсету бойынша рәсiмнің (iс-қимылдың) нәтижесi:
1) мемлекеттік қызметті алушының өтінішін және құжаттарын тіркеу;
2) қарау үшін басшылықтың қарары;
3) басқарма басшысының қарары;
4) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жұмыс көшірмесін басып шығару;
5) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жұмыс көшірмесіне бұрыштама қою;
6) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қатаң есептіліктің ресми бланкісінде басып шығару;
7) қол қойылған мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін жауапты орындаушыға беру;
8) нәтижені Кеден одағының Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің бірыңғай тізіліміндегі деректер базасына қалыптастыру және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне беру;
9) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру.
3-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң
құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) өз ара iс-қимыл тәртiбiнің
сипаттамасы
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетiлетiн қызметті берушiнің құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) тiзбесi:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басқарма басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес блок-схемада келтірілген.

Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги через портал:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес-идентификационного номера (далее – БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде указанных в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз "электронного правительства" для обработки запроса услугодателем;
условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
процесс 6 – получение услугополучателем уведомления о результате государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде өтініш беру тәртібінің және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы:
көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН) және бизнес сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – БСН), сондай-ақ парольдің (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады) көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады;
1-процесс –көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті алу үшін порталда ЖСН/БСН-ді және парольді енгізу процесі (авторландыру процесі);
1-шарт – ЖСН/БСН және пароль арқылы порталда тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалылығын тексеру;
2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты порталда авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген көрсетілетін қызметті таңдауы, көрсетілетін қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызмет алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың көшірмелерін электрондық түрде сұрау салу нысанына бекіту, сондай-ақ сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) сәйкестігін тексеру;
4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалылығының расталмауына байланысты сұратылып отырған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің сұрау салуды өңдеуі үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатын (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) "электрондық үкімет" шлюзі арқылы жіберу;
3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы қоса берген Стандартта көрсетілген құжаттарға және қызметті көрсету үшін негіздерге сәйкестігін тексеруі;
6-процесс – көрсетiлетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында алуы.

10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги через услугодателя:
процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в "Е-лицензирование" для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка в "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
процесс 2 – формирование "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя государственной услуги, указанной в настоящем регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
процесс 4 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" в государственную базу данных "Юридические лица" (далее – ГБД ЮЛ) или в государственную базу данных "Физические лица" (далее – ГБД ФЛ) о данных услугополучателя;
условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ или ГБД ФЛ;
процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ или ГБД ФЛ;
процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме запроса;
процесс 7 – регистрация и обработка запроса в "Е-лицензирование";
условие 3 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя для выдачи заключения;
процесс 8 – формирование сообщения об отказе в оказании государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в "Е-лицензирование";
процесс 9 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (электронная лицензия) сформированной "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
11. Описание последовательности процедур (действий) взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Государственная
регистрация или
перерегистрация продуктов
детского питания, пищевых и
биологически активных
добавок к пище, генетически
модифицированных объектов,
красителей, средств
дезинфекции, дезинсекции и
дератизации, материалов и
изделий, контактирующих с
водой и продуктами питания,
химических веществ, отдельных
видов продукции и веществ,
оказывающих вредное
воздействие"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя, с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Государственная
регистрация или
перерегистрация продуктов
детского питания, пищевых и
биологически активных
добавок к пище, генетически
модифицированных объектов,
красителей, средств
дезинфекции, дезинсекции и
дератизации, материалов и
изделий, контактирующих с
водой и продуктами питания,
химических веществ, отдельных
видов продукции и веществ,
оказывающих вредное
воздействие"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 26 июля 2017 года № 557
Регламент государственной услуги
"Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии (несоответствии) объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам"

10. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде өтініш беру тәртібінің және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы:
1-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсету үшін "Е-лицензиялауда" логин мен парольді енгізуі (авторландыру процесі);
1-шарт – "Е-лицензиялауда" көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалылығын логин және пароль арқылы тексеру;
2-процесс – "Е-лицензиялауда" көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің осы регламентте көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрау салуды "электрондық үкімет" шлюзі арқылы "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер базасына (бұдан әрі – ЗТ МДБ) немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер базасына (бұдан әрі – ЖТ МДБ) жіберу;
2-шарт – ЗТ МДБ-да немесе ЖТ МДБ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болуын тексеру;
5-процесс – ЗТ МДБ-да немесе ЖТ МДБ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6-процесс – қағаз нысанда құжаттың болуы туралы белгі бөлігінде сұрау салу нысанын толтыру және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына тіркеуі;
7-процесс – "Е-лицензиялауда" сұрау салуды тіркеу және өңдеу;
3-шарт – көрсететін қызметті берушінің рұқсат беру үшін көрсететін қызметті алушының сәйкестігін тексеруі;
8-процесс – "Е-лицензиялауда" көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялауда" қалыптастырылған мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін (электрондық лицензия) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалану арқылы қалыптастырылады.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетілген.
"Балалар тамағы өнімдерін,
тағамға тағамдық және
биологиялық белсенді
қоспаларды, генетикалық
түрлендірілген объектілерді,
бояғыштарды, дезинфекция,
дезинсекция және
дератизация құралдарын,
сумен және тамақ
өнімдерімен жанасатын
материалдар мен
бұйымдарды, адам
денсаулығына зиянды әсер
ететін химиялық заттарды,
өнімдер мен заттардың
жекелеген түрлерін
мемлекеттік тіркеу немесе
қайта тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
Регламентіне
1- қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің
(іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының
блок-схемасы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және құжаттарын қабылдау, оларды тіркеу және басшылыққа қарауға беру, 2 сағат
Басшылықтың құжаттарды қарауы, басқарма басшысына қарар жазуы, 4 сағат
Басқарма басшысының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы, жауапты орындаушыны айқындауы, 2 сағат
Жауапты орындаушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қажетті құжаттарды қарауы, мәлімделген өнімнің белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеру, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жұмыс көшірмесін басып шығару және басқарма басшысына бұрыштама қоюға беру,
күнтізбелік 25 күн
Басқарма басшысының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жұмыс көшірмесін қарауы, бұрыштама қоюы және жауапты орындаушыға беруі, 2 сағат
Жауапты орындаушының нөмір беруі, мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін қатаң есептіліктің ресми бланкісінде басып шығаруы және уәкілетті тұлғаға қол қоюға беруі,
2 (екі) сағат
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қою және жауапты орындаушыға беру,
1 (бір) жұмыс күні
Тіркелген өнімді Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің бірыңғай тізіліміне енгізу, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін кеңсеге беру, 15 минут
Көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне өтініш берген кезден бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру, 15 минут
"Балалар тамағы өнімдерін,
тағамға тағамдық және
биологиялық белсенді
қоспаларды, генетикалық
түрлендірілген объектілерді,
бояғыштарды, дезинфекция,
дезинсекция және
дератизация құралдарын,
сумен және тамақ
өнімдерімен жанасатын
материалдар мен
бұйымдарды, адам
денсаулығына зиянды әсер
ететін химиялық заттарды,
өнімдер мен заттардың
жекелеген түрлерін
мемлекеттік тіркеу немесе
қайта тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
Регламентіне
2- қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
- мемлекеттік қызмет көрсетуді бастау немесе аяқтау;
- рәсімнің (көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимылының) атауы;
- таңдау нұсқасы;
- келесі рәсімге (іс-қимылға) көшу.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрінің
2017 жылғы 26 шілдедегі
№ 557 бұйрығына
2-қосымша
"Эпидемиялық маңыздылығы жоғары объектінің халықтың
санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге
сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды
беру" мемлекеттіккөрсетілетін қызмет регламенті

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальными подразделениями (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии (несоответствии) объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 28 апреля 2017 года № 217 зарегистрированном в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15217 (далее – Стандарт).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: санитарно-эпидемиологическое заключение по форме согласно приложению 1 к Стандарту либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью ЭЦП (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления услугополучателя с приложением документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15217 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 28 сәуірдегі № 217 бұйрығымен бекітілген "Эпидемиялық маңыздылығы жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушы қағаз тасығышта мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының қолымен куәландырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіз көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтінішін алуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесiнiң құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:

1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием документов, услугополучателю выдает расписку о приеме соответствующих документов, принятые документы регистрирует и передает на рассмотрение руководству, время исполнения – 2 (два) часа;
2) руководство налагает резолюцию руководителю управления/отдела, время исполнения – 4 (четыре) часа;
3) руководитель управления/отдела услугодателя определяет ответственного исполнителя, время исполнения – 2 (два) часа;
4) ответственный исполнитель проверяет соответствие объекта представленным документам, осуществляет обследование объекта на соответствие нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам, оформляет акт санитарно-эпидемиологического обследования объекта, оформляет результат оказания государственной услуги и вносит руководителю управления/отдела для согласования, срок исполнения – 11 (одиннадцать) рабочих дней;
5) руководитель управления/отдела услугодателя визирует результат оказания государственной услуги, передает уполномоченному лицу услугодателя на подписание, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
6) уполномоченное лицо услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги и передает его в канцелярию услугодателя, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
7) сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги в бумажном виде в течение 15 (пятнадцати) минут с момента обращения услугополучателя (либо его представителя по доверенности) за результатом оказания государственной услуги, либо направляет на портал в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугодателя.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления и документов услугополучателя;
2) резолюция руководства для рассмотрения;
3) резолюция руководителя управления/отдела;
4) оформление результата оказания государственной услуги, внесение на визирование;
5) визирование результата оказания государственной услуги;
6) подписание результата оказания государственной услуги;
7) выдача результата оказания государственной услуги.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді, қабылданған құжаттарды тіркейді және басшылыққа қарауға береді, орындалу уақыты – 2 (екі) сағат;
2) басшылық басқарма/бөлім басшысына қарар жазады, орындалу уақыты – 4 (төрт) сағат;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басқарма/бөлім басшысы жауапты орындаушыны айқындайды, орындалу уақыты – 2 (екі) сағат;
4) жауапты орындаушы объектінің ұсынылған құжаттарға сәйкестігін тексереді, объектіні халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігіне тексеруді жүзеге асырады, объектіні санитариялық-эпидемиологиялық тексеру актісін ресімдейді, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдейді және басқарма/бөлім басшысына келісуге енгізеді, орындалу мерзімі – 11 (он бір) жұмыс күні;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басқарма/бөлім басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне бұрыштама қояды, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасына қол қоюға береді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
6) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды және оны көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне береді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
7) көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қағаз түрінде көрсетілетін қызметті алушы (не оның сенімхат бойынша өкілі) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне жүгінген сәттен бастап 15 (он бес) минут ішінде береді, не көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түрінде порталға жібереді.
6. Келесi рәсiмдi (iс-қимылды) орындауды бастау үшiн негiз болатын мемлекеттiк қызметтi көрсету бойынша рәсiмнің (iс-қимылдың) нәтижелерi:
1) көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және құжаттарын тіркеу;
2) қарау үшін басшылықтың қарары;
3) басқарма/бөлім басшысының қарары;
4) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеу, бұрыштама қоюға енгізу;
5) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне бұрыштама қою;
6) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою;
7) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру.
3-тарау. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесiнде көрсетiлетiнқызметтi берушiнiң
құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің)өзара iс-қимыл тәртiбiнің
сипаттамасы
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетiлетiн қызметті берушiнің құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) тiзбесi:

10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги через услугодателя:
процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в "Е-лицензирование" для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка в "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
процесс 2 – формирование "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя государственной услуги, указанной в настоящем регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
процесс 4 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" в государственную базу данных "Юридические лица" (далее – ГБД ЮЛ) или в государственную базу данных "Физические лица" (далее – ГБД ФЛ) о данных услугополучателя;
условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ или ГБД ФЛ;
процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ или ГБД ФЛ;
процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме запроса;
процесс 7 – регистрация и обработка запроса в "Е-лицензирование";
условие 3 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя для выдачи заключения;
процесс 8 – формирование сообщения об отказе в оказании государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в "Е-лицензирование";
процесс 9 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (электронная лицензия) сформированной "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
11. Описание последовательности процедур (действий) взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача санитарно-
эпидемиологического
заключения о соответствии
(несоответствии) объекта
высокой эпидемической
значимости нормативным
правовым актам в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения и
гигиеническим нормативам"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя, с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Выдача санитарно-
эпидемиологического
заключения о соответствии
(несоответствии) объекта
высокой эпидемической
значимости нормативным
правовым актам в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения и
гигиеническим нормативам"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 3
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 26 июля 2017 года № 557
Регламент государственной услуги
"Присвоение учетного номера объекту производства (изготовления) пищевой продукции"

10. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде өтініш беру тәртібінің және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы:
1-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсету үшін "Е-лицензиялауда" логин мен парольді енгізуі (авторландыру процесі);
1-шарт – "Е-лицензиялауда" көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалылығын логин және пароль арқылы тексеру;
2-процесс – "Е-лицензиялауда" көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің осы регламентте көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрау салуды "электрондық үкімет" шлюзі арқылы "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер базасына (бұдан әрі – ЗТ МДБ) немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер базасына (бұдан әрі – ЖТ МДБ) жіберу;
2-шарт – ЗТ МДБ-да немесе ЖТ МДБ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болуын тексеру;
5-процесс – ЗТ МДБ-да немесе ЖТ МДБ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6-процесс – қағаз нысанда құжаттың болуы туралы белгі бөлігінде сұрау салу нысанын толтыру және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына тіркеуі;
7-процесс – "Е-лицензиялауда" сұрау салуды тіркеу және өңдеу;
3-шарт – көрсететін қызметті берушінің қорытынды беру үшін көрсететін қызметті алушының сәйкестігін тексеруі;
8-процесс – "Е-лицензиялауда" көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялауда" қалыптастырылған мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін (электрондық лицензия) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалану арқылы қалыптастырылады.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетілген.
"Эпидемиялық
маңыздылығы жоғары
объектінің халықтың
санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық
актілерге және гигиеналық
нормативтерге сәйкестігі
(сәйкес еместігі) туралы
санитариялық -
эпидемиологиялық
қорытынды беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің
(іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және құжаттарын қабылдау, оларды тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға беру,
2 сағат
Көрсетілетін қызметті беруші басшылығының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы, басқарма/бөлім басшысына қарар жазуы, 4 сағат
Басқарма/бөлім басшысының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы, жауапты орындаушыны айқындау, 2 сағат
Жауапты орындаушының объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық
нормативтерге сәйкестігін тексеруі, объектіні санитариялық-эпидемиологиялық тексеру актісін ресімдеуі, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеуі және басқарма/бөлім басшылығына қол қоюға енгізуі,11 жұмыс күн
Көрсетілетін қызметті берушінің басқарма/бөлім басшысының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне бұрыштама қоюы және уәкілетті тұлғаға қол қоюға беруі, 1 жұмыс күні
Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне беруі, 1 жұмыс күні
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне өтініш берген кезден бастап беру, 15 минут
"Эпидемиялық
маңыздылығы жоғары
объектінің халықтың
санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық
актілерге және гигиеналық
нормативтерге сәйкестігі
(сәйкес еместігі) туралы
санитариялық -
эпидемиологиялық
қорытынды беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
- мемлекеттік қызметті көрсетуді бастау немесе аяқтау;
-рәсімнің (көрсетілетін қызметті беруші іс-қимылының) атауы;
- таңдау нұсқасы;
- келесі рәсімге (іс-қимылға) көшу.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрінің
2017 жылғы 26 шілдедегі
№ 557 бұйрығына
3-қосымша
"Тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне есептік нөмір беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Присвоение учетного номера объекту производства (изготовления) пищевой продукции", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 28 апреля 2017 года № 217, зарегистрированном в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15217 (далее – Стандарт).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: письмо о присвоении учетного номера объекту производства (изготовления) пищевой продукции либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления услугополучателя с приложением документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием документов, проводит их регистрацию и передает на рассмотрение руководству услугодателя, время исполнения – 2 (два) часа;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15217 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 28 сәуірдегі № 217 бұйрығымен бекітілген "Тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне есептік нөмір беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне есептік нөмір беру туралы хат не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушы қағаз тасығышта мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының қолымен куәландырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіз көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтінішін алуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесiнiң құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады, оларды тіркеуді жүргізеді және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға береді, орындалу уақыты – 2 (екі) сағат;

2) руководство услугодателя налагает резолюцию руководителю отдела услугодателя, время исполнения – 4 (четыре) часа;
3) руководитель отдела определяет ответственного исполнителя, время исполнения – 2 (два) часа;
4) ответственный исполнитель проверяет соответствие объекта по представленным документам, оформляет результат оказания государственной услуги и передает руководителю управления/ отдела на визирование, срок исполнения 3 (три) рабочих дня;
5) руководитель отдела визирует результат оказания государственной услуги и передает уполномоченному лицу услугодателя на подписание, срок исполнения 1 (один) рабочий день;
6) уполномоченное лицо услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги и передает его в канцелярию, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
7) сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги в бумажном виде в течение 15 (пятнадцати) минут с момента обращения услугополучателя (либо его представителя по доверенности) за результатом оказания государственной услуги либо направляет на портал в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугодателя.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация документов в канцелярии услугодателя;
2) резолюция руководства руководителю отдела;
3) резолюция руководителя отдела ответственному исполнителю услугодателя;
4) оформление результата оказания государственной услуги;
5) визирование результата оказания государственной услуги;
6) подписание результата оказания государственной услуги;
7) выдача результата оказания государственной услуги.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) руководитель отдела услугодателя;
4) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя, с указанием длительности каждой процедуры (действия), приведено в блок-схеме согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказании государственной услуги

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына қарар жазады, орындалу уақыты – 4 (төрт) сағат;
3) бөлім басшысы жауапты орындаушыны айқындайды, орындалу уақыты – 2 (екі) сағат;
4) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттар бойынша объектінің сәйкестігін тексереді, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдейді және басқарма/бөлім басшысына бұрыштама қоюға береді, орындалу мерзімі – 3 (үш) жұмыс күні;
5) бөлім басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне бұрыштама қояды және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасына қол қоюға береді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
6) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды және оны кеңсеге береді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
7) көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қағаз түрінде көрсетілетін қызметті алушы (не оның сенімхат бойынша өкілі) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне жүгінген сәттен бастап 15 (он бес) минут ішінде береді, не көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түрінде порталға жібереді.
6. Келесi рәсiмдi (iс-қимылды) орындауды бастау үшiн негiз болатын мемлекеттiк қызметтi көрсету бойынша рәсiмнің (iс-қимылдың) нәтижесi:
1) құжаттардың көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелуі;
2) басшылықтың бөлім басшысына қарары;
3) бөлім басшысының көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына қарары;
4) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеу;
5) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне бұрыштама қою;
6) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою;
7) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру.
3-тарау. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесiнде көрсетiлетiнқызметтi берушiнiң
құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің)өзара iс-қимыл тәртiбiнің
сипаттамасы
7. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетiлетiн қызметті берушiнің құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) тiзбесi:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) көрсетілетін қызметті берушініңбөлім басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес блок-схемада келтірілген.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану
тәртібінің сипаттамасы

11. Описание последовательности процедур (действий) взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Присвоение
учетного номера объекту
производства (изготовления)
пищевой продукции"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя, с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Присвоение
учетного номера объекту
производства (изготовления)
пищевой продукции"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 4
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 26 июля 2017 года № 557
Регламент государственной услуги
"Выдача санитарно -эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, зонам санитарной охраны и санитарно -защитным зонам, на сырье и продукцию"
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 30.11.2017 № 908 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальными подразделениями (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Выдача санитарно -эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, зонам санитарной охраны и санитарно -защитным зонам, на сырье и продукцию", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 28 апреля 2017 года № 217 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15217) (далее – Стандарт).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) веб -портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 30.11.2017 № 908 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: санитарно-эпидемиологическое заключение по форме согласно приложению 1 к Стандарту либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью ЭЦП (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетілген.
"Тамақ өнімін өндіру
(дайындау) объектісіне
есептік нөмір беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің
(іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының
блок-схемасы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау, тіркеу және басшылыққа қарауға беру, 2 сағат
Көрсетілетін қызметті беруші басшылығының құжаттарды қарауы, бөлім басшысына қарар жазуы, 4 сағат
Бөлім басшысының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы, жауапты орындаушыны айқындауы, 2 сағат
Жауапты орындаушының құжаттарды қарауы, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеуі,
3 жұмыс күні
Бөлім басшысының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін келісуі және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасына қол қоюға беруі, 1 жұмыс күні
Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы және кеңсеге беруі, 1 жұмыс күні
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне өтініш берген кезден бастап беру, 15 минут
"Тамақ өнімін өндіру
(дайындау) объектісіне
есептік нөмір беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
- мемлекеттік қызметті көрсетуді бастау немесе аяқтау;
- рәсімнің (көрсетілетін қызметті беруші іс-қимылының) атауы;
- таңдау нұсқасы;
- келесі рәсімге (іс-қимылға) көшу.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрінің
2017 жылғы 26 шілдедегі
№ 557 бұйрығына
4-қосымша
"Қоршаған ортаға, санитариялық қорғау аймақтарына және санитариялық-қорғаныш аймақтарға, шикізатқа және өнімге зиянды заттардың және физикалық факторлардың рұқсат етілетін шекті шығарындылары мен рұқсат етілетін шекті төгінділері жөніндегі нормативтік құжаттама жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламенттің тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 30.11.2017 № 908 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15217 болып тіркелген), Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 28 сәуірдегі № 217 бұйрығымен бекітілген "Қоршаған ортаға, санитариялық қорғау аймақтарына және санитариялық-қорғаныш аймақтарға, шикізатқа және өнімге зиянды заттардың және физикалық факторлардың рұқсат етілетін шекті шығарындылары мен рұқсат етілетін шекті төгінділері жөніндегі нормативтік құжаттама жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) www.еgov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 30.11.2017 № 908 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушы қағаз тасығышта мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық түрде ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының қолымен куәландырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.

Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления услугополучателя с приложением документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием документов, проводит их регистрацию и передает на рассмотрение руководству услугодателя, время исполнения – 2 (два) часа;
2) руководство услугодателя налагает резолюцию руководителю управления/отдела услугодателя, время исполнения – 4 (четыре) часа;
3) руководитель управления/отдела услугодателя определяет ответственного исполнителя, время исполнения – 2 (два) часа;
4) ответственный исполнитель проводит санитарно-эпидемиологическую экспертизу представленных документов, оформляет результат оказания государственной услуги, вносит руководителю управления/отдела на визирование, срок исполнения – 11 (одиннадцать) рабочих дней;
5) руководитель управления/отдела, визирует результат оказания государственной услуги и передает на подписание уполномоченному лицу услугодателя, срок исполнения - 1 (один) рабочий день;
6) уполномоченное лицо услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги и передает в канцелярию, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
7) сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги в бумажном виде в течение 15 (пятнадцати) минут с момента обращения услугополучателя (либо его представителя по доверенности) за результатом оказания государственной услуги, передает в Государственную корпорацию либо направляет на портал в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугодателя.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления и документов услугополучателя в канцелярии услугодателя;
2) резолюция руководства услугодателя управлению/отделу услугодателя;
3) резолюция руководителя управления/отдела о передаче ответственному исполнителю;
4) оформление результата оказания государственной услуги;
5) визирование результата оказания государственной услуги;
6) подписание результата оказания государственной услуги;

2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіз көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтінішін алуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесiнiң құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады, оларды тіркеуді жүргізеді және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға береді, орындалу уақыты – 2 (екі) сағат;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы көрсетілетін қызметті берушінің басқарма/бөлім басшысына қарар жазады, орындалу уақыты – 4 (төрт) сағат;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басқарма/бөлім басшысы жауапты орындаушыны айқындайды, орындалу уақыты – 2 (екі) сағат;
4) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттарға санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізеді, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдейді, басқарма/бөлім басшысына бұрыштама қоюға енгізеді, орындалу мерзімі – 11 (он бір) жұмыс күні;
5) басқарма/бөлім басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне бұрыштама қояды және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасына қол қоюға береді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
6) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды және оны кеңсеге береді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
7) көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қағаз түрінде көрсетілетін қызметті алушы (не оның сенімхат бойынша өкілі) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне жүгінген сәттен бастап 15 (он бес) минут ішінде береді, Мемлекеттік корпорацияға береді не көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түрінде порталға жібереді.
6. Келесi рәсiмдi (iс-қимылды) орындауды бастау үшiн негiз болатын мемлекеттiк қызметтi көрсету бойынша рәсiмнің (iс-қимылдың) нәтижесi:
1) мемлекеттік қызметті алушының өтінішін және құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшылығының басқарма/бөлім басшысына қарары;
3) басқарма/бөлім басшысының жауапты орындаушыға беру туралы қарары;
4) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеу;
5) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне бұрыштама қою;
6) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою;

7) выдача результата с момента обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги, передача в Государственную корпорацию, либо на портал.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) руководитель управления/отдела услугодателя;
4) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя, с указанием длительности каждой процедуры (действия), приведено в блок-схеме согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию:
1) для получения услуги услугополучатель обращается в Государственную корпорацию:
процедура 1 – ввод работником Государственной корпорации в информационной системе "Интегрированная информационная система для Государственной корпорации" (далее – ИИС Государственная корпорация) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги;
процедура 2 – идентификация работником Государственной корпорации личности лица, подписавшего заявление;
процедура 3 – выбор работником Государственной корпорации услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод работником Государственной корпорации данных услугополучателя;
процедура 4 – направление работником Государственной корпорации запроса через шлюз "электронного правительства" в государственную базу данных "Юридические лица" (далее – ГБД ЮЛ) или государственную базу данных "Физические лица" (далее – ГБД ФЛ) о данных услугополучателя;
условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ;
процедура 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ;
процедура 6 – работник Государственной корпорации получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
условие 2 – правильность заполнения заявления и полнота представленного пакета документов в соответствии с перечнем в ИИС Государственной корпорации;
процедура 7 – выдача работником Государственной корпорации расписки об отказе в приеме документов в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов;
процедура 8 – внесение работником Государственной корпорации списка предоставленных услугополучателем документов в ИИС Государственной корпорации;
процедура 9 – выдача работником Государственной корпорации расписки с штрих-кодом, присвоенным ИИС Государственной корпорации, о приеме соответствующих документов от услугополучателя;
процедура 10 – направление работником Государственной корпорации пакета документов услугодателю для рассмотрения.

7) нәтижені көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне жүгінген сәттен бастап беру, Мемлекеттік корпорацияға не порталға беру.
3-тарау. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң
құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-қимыл тәртiбiнің
сипаттамасы
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетiлетiн қызметті берушiнің құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) тiзбесi:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басқарма/бөлім басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес блок-схемада келтірілген.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен өзара
iс-қимыл тәртiбiнің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің
сипаттамасы
9. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді:
1-рәсім – Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің мемлекеттік қызметті көрсету үшін "Мемлекеттік корпорация үшін интеграцияланған ақпараттық жүйесі" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация ИАЖ) логинді және парольді (авторландыру процесі) енгізуі;
2-рәсім – Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің өтінішке қол қойған адамның жеке басын сәйкестендіруі;
3-рәсім – Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің осы регламентте көрсетілген көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
4-рәсім – Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрау салуды "электрондық үкімет" шлюзі арқылы "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер базасына (бұдан әрі – ЗТ МДБ) немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер базасына (бұдан әрі – ЖТ МДБ) жіберуі;
1-шарт – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің болуын тексеру;
5-рәсім – ЗТ МДБ/ЖТ МДБ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6-рәсім – егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, Мемлекеттік корпорация жұмыскері заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйеде қамтылған мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;
2-шарт – өтініштің дұрыс толтырылуы және Мемлекеттік корпорация ИАЖ-дағы тізбеге сәйкес ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығы;
7-рәсім – Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартуы туралы қолхат беруі;
8-рәсім – Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар тізімін Мемлекеттік корпорация ИАЖ-ға енгізуі;
9-рәсім – Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің көрсетілетін қызметті алушыдан тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы Мемлекеттік корпорация ИАЖ берген штрих-коды бар қолхат беруі;
10-рәсім – Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге қарауға жіберуі.

10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес-идентификационного номера (далее – БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде указанных в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз "электронного правительства" для обработки запроса услугодателем;
условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
процесс 6 – результат оказания государственной услуги услугополучателю передается в "личный кабинет" в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги через услугодателя:
процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в "Е-лицензирование" для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка в "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
процесс 2 – формирование "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
процесс 4 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" в ГБД ЮЛ или в ГБД ФЛ о данных услугополучателя;
условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ или ГБД ФЛ;
процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ или ГБД ФЛ;
процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме запроса;
процесс 7 – регистрация и обработка запроса в "Е-лицензирование";
условие 3 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя для выдачи заключения;
процесс 8 – формирование сообщения об отказе в оказании государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в "Е-лицензирование";
процесс 9 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (электронная лицензия) сформированной "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

10. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібінің және рәсімдер (іс-қимылдары) реттілігінің сипаттамасы:
көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН) және бизнес сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – БСН), сондай-ақ парольдің (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады) көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады;
1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті алу үшін порталда ЖСН/БСН-ді және парольді енгізу процесі;
1-шарт – ЖСН/БСН және пароль арқылы порталда тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты порталда авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген көрсетілетін қызметті таңдауы, көрсетілетін қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызмет алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың көшірмелерін электрондық түрде сұрау салу нысанына бекіту, сондай-ақ сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) сәйкестігін тексеру;
4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылып отырған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің сұрау салуды өңдеуі үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатын (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) "электрондық үкімет" шлюзі арқылы жіберу;
3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы қоса берген Стандартта көрсетілген құжаттарға және көрсетілетін қызметтер үшін негіздерге сәйкестігін тексеруі;
6-процесс – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түрінде беріледі.
11. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну тәртібінің және рәсімдер (іс-әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы:
1-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсету үшін "Е-лицензиялауда" логин мен парольді енгізуі (авторландыру процесі);
1-шарт – "Е-лицензиялауда" көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын логин және пароль арқылы тексеру;
2-процесс – "Е-лицензиялауда" көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-процесс – мемлекетттік көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрау салуға "электрондық үкімет" шлюзі арқылы ЗТ МДБ-ға немесе ЖТ МДБ-ға жіберу;
2-шарт – ЗТ МДБ-да немесе ЖТ МДБ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болуын тексеру;
5-процесс – ЗТ МДБ-да немесе ЖТ МДБ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6-процесс – қағаз нысанда құжаттың болуы туралы белгі бөлігінде сұрау салу нысанын толтыру және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына тіркеуі;
7-процесс – "Е-лицензиялауда" сұрау салуды тіркеу және өңдеу;
3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің қорытынды беру үшін көрсетілетін қызметті алушының сәйкестігін тексеруі;
8-процесс – "Е-лицензиялауда" көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялауда" қалыптастырылған мемлекеттік қызметті көрсету (электрондық лицензия) нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалану арқылы қалыптастырылады.

12. Описание последовательности процедур (действий) взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту
государственной услуги
"Выдача санитарно -
эпидемиологического
заключения на проекты
нормативной документации по
предельно допустимым
выбросам и предельно
допустимым сбросам вредных
веществ и физических факторов
в окружающую среду, зонам
санитарной охраны и санитарно -
защитным зонам, на сырье и
продукцию"
Сноска. Правый верхний угол приложения 1 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 30.11.2017 № 908 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя, с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к Регламенту
государственной услуги
"Выдача санитарно -
эпидемиологического
заключения на проекты
нормативной документации по
предельно допустимым
выбросам и предельно
допустимым сбросам вредных
веществ и физических факторов
в окружающую среду, зонам
санитарной охраны и санитарно
-защитным зонам, на сырье и
продукцию"
Сноска. Правый верхний угол приложения 2 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 30.11.2017 № 908 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 5
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 26 июля 2017 года № 557
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на работу с микроорганизмами I-IV группы патогенности и гельминтами"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальными подразделениями (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на работу с микроорганизмами I-IV группы патогенности и гельминтами", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 28 апреля 2017 года № 217 зарегистрированном в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15217 (далее – Стандарт).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная.
3. Результат оказания государственной услуги: разрешение на работу с микроорганизмами и гельминтами согласно приложению 1 к Стандарту либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью ЭЦП (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления услугополучателя, с приложением документов предусмотренных пунктом 9 Стандарта.

12. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетілген.
"Қоршаған ортаға,
санитариялық қорғау
аймақтарына және
санитариялық-қорғаныш
аймақтарға, шикізатқа және
өнімге зиянды заттардың және
физикалық факторлардың
рұқсат етілетін шекті
шығарындылары мен рұқсат
етілетін шекті төгінділері
жөніндегі нормативтік
құжаттама жобаларына
санитариялық-
эпидемиологиялық қорытынды
беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 30.11.2017 № 908 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің
(іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау, оларды тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына беру, 2 сағат
Көрсетілетін қызметті беруші басшылығының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы, басқарма/бөлім басшысына қарары, 4 сағат
Басқарма/бөлім басшысының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы, жауапты орындаушыны айқындауы, 2 сағат
Ұсынылған құжаттарға санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізу, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдеу, 11 жұмыс күні
Басқарма/бөлім басшысының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін келісуі, 1 жұмыс күні
Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне беруі, 1 жұмыс күні
Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру не Мемлекеттік корпорацияға немесе порталға беру, 15 минут
"Қоршаған ортаға,
санитариялық қорғау
аймақтарына және
санитариялық-қорғаныш
аймақтарға, шикізатқа және
өнімге зиянды заттардың және
физикалық факторлардың
рұқсат етілетін шекті
шығарындылары мен рұқсат етілетін шекті төгінділері
жөніндегі нормативтік
құжаттама жобаларына
санитариялық-
эпидемиологиялық қорытынды
беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 30.11.2017 № 908 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
- мемлекеттік қызмет көрсетуді бастау немесе аяқтау;
- рәсімнің (көрсетілетін қызмет берушінің іс-қимылының) атауы;
- таңдау нұсқасы;
- келесі рәсімге (іс-қимылға) көшу.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрінің
2017 жылғы 26 шілдедегі
№ 557 бұйрығына
5-қосымша
"І-ІV патогенді топтардың микроорганизмдерімен
және гельминттермен жұмыс істеуге рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15217 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 28 сәуірдегі№ 217 бұйрығымен бекітілген "I-IV патогенді топтардың микрорганизмдерімен және гельминттермен жұмыс істеуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес микрорганизмдермен және гельминттермен жұмыс істеуге рұқсат беру не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) басталуы үшін негізкөрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтінішін алуы болып табылады.

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием документов, проводит регистрацию документов и передает на рассмотрение руководству услугодателя, время исполнения – 2 (два) часа;
2) руководство услугодателя налагает резолюцию и передает документы услугополучателя руководителю управления/отдела услугодателя, время исполнения – 4 (четыре) часа;
3) руководитель управления/отдела услугодателя определяет ответственного исполнителя, время исполнения – 2 (два) часа;
4) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает документы, оформляет результат оказания государственной услуги и вносит на рассмотрение Комиссии по выдаче разрешения на работу с микроорганизмами I-IV группы патогенности и гельминтами, срок исполнения – 9 (девять) рабочих дней;
5) Комиссия по выдаче разрешения на работу с микроорганизмами I-IV группы патогенности и гельминтами, рассматривает результат оказания государственной услуги, визирует и направляет ответственному исполнителю услугодателя, срок исполнения – 2 (два) рабочих дня;
6) ответственный исполнитель услугодателя вносит согласованный результат оказания государственной услуги уполномоченному лицу услугодателя на подписание, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
7) уполномоченное лицо услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления и документов услугополучателя в канцелярии услугодателя;
2) резолюция руководства услугодателя руководителю управления/отдела услугодателя;
3) резолюция руководителя управления/отдела ответственному исполнителю;
4) внесение результата оказания государственной услуги на рассмотрение Комиссии по выдаче разрешения на работу с микроорганизмами I-IV группы патогенности и гельминтами;
5) оформление результата оказания государственной услуги;
6) внесение результата оказания государственной услуги уполномоченному лицу услугодателя;
7) подписание результата оказания государственной услуги.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесiнiң құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады, құжаттарды тіркеуді жүргізеді және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға береді, орындалу уақыты – 2 (екі) сағат;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы қарар жазады және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушініңбасқарма/бөлім басшысына береді, орындалу уақыты – 4 (төрт) сағат;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басқарма/бөлім басшысы жауапты орындаушыны айқындайды, орындалу уақыты – 2 (екі) сағат;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды қарайды, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдейді, патогендігі I-IV топтағы микрорганизмдермен және гельминттермен жұмыс істеуге рұқсат беру жөніндегі комиссияның қарауына енгізеді, орындалу мерзімі – 9 (тоғыз) жұмыс күні;
5) патогендігіI-IV топтағы микрорганизмдермен және гельминттермен жұмыс істеуге рұқсат беру жөніндегі комиссия мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қарайды, бұрыштама қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді, орындалу мерзімі – 2 (екі) жұмыс күні;
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы келісілген мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасына қол қоюға енгізеді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
7) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды және кеңсеге береді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні.
6. Келесi рәсiмдi (iс-қимылды) орындауды бастау үшiн негiз болатын мемлекеттiк қызметтi көрсету бойынша рәсiмнің (iс-қимылдың) нәтижесi:
1) көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшылығының көрсетілетін қызметті берушінің басқарма/бөлім басшысына қарары;
3) басқарма/бөлім басшысының жауапты орындаушыға қарары;
4) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін патогендігі I-IV топтағы микрорганизмдермен және гельминттермен жұмыс істеуге рұқсат беру жөніндегі комиссияның қарауына енгізу;
5) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеу;
6) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті тұлғасына енгізу;
7) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою.
3-тарау. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң
құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-қимыл тәртiбiнің
сипаттамасы

10. Описание последовательности процедур (действий) взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения на
работу с микроорганизмами I-IV
группы патогенности и
гельминтами"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя, с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения на
работу с микроорганизмами I-IV
группы патогенности и
гельминтами"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 6
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 26 июля 2017 года № 557
Регламент государственной услуги
"Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о согласовании сроков годности и условий хранения пищевой продукции"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальными подразделениями (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о согласовании сроков годности и условий хранения пищевой продукции", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 28 апреля 2017 года № 217, зарегистрированном в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15217 (далее – Стандарт).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: санитарно-эпидемиологическое заключение по форме согласно приложению 1 к Стандарту либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью ЭЦП (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления услугополучателя, с приложением документов предусмотренных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием документов, проводит их регистрацию и передает на рассмотрение руководству услугодателя, время исполнения – 2 (два) часа;

10. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетілген.
"І-ІV патогенді топтардың
микроорганизмдерімен
және гельминттермен
жұмыс істеуге рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің
(іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және құжаттарын қабылдау, оларды тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға беру,
2 сағат
Көрсетілетін қызметті беруші басшылығының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы, оларды басқарма/бөлім басшысына жіберуі, 4 сағат
Басқарма/бөлім басшысының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы, жауапты орындаушыны айқындауы, 2 сағат
Жауапты орындаушының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы, нәтижені ресімдеуі және патогендігі І-ІV топтағы микроорганизмдермен және гельминттермен жұмыс істеуге рұқсат беру жөніндегі комиссияның қарауына енгізуі, 9 жұмыс күні
Патогендігі І-ІV топтағы микроорганизмдермен және гельминттермен
жұмыс істеуге рұқсат беру жөніндегі комиссияның мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қарауы, бұрыштама қоюы және жауапты орындаушыға беруі, 2 жұмыс күні
Жауапты орындаушының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасына қол қоюға енгізуі, 1 жұмыс күні
Көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті тұлғасының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы, 1 жұмыс күні
"І-ІV патогенді топтардың
микроорганизмдерімен
және гельминттермен
жұмыс істеуге рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
- мемлекеттік қызмет көрсетуді бастау немесе аяқтау;
- рәсімнің (көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимылының) атауы;
- таңдау нұсқасы;
- келесі рәсімге (іс-қимылға) көшу.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрінің
2017 жылғы 26 шілдедегі
№ 557 бұйрығына
6-қосымша
"Тамақ өнімінің жарамдылық мерзімдерін және оны сақтау шарттарын келісу
туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15217 болып тіркелген,Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 28 сәуірдегі № 217 бұйрығымен бекітілген "Тамақ өнімінің жарамдылық мерзімдерін және оны сақтау шарттарын келісу туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушы қағаз тасығышта мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады және мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының қолымен куәландырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіз көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтінішін алуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесiнiң құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады, оларды тіркеуді жүргізеді және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға береді, орындалу уақыты– 2 (екі) сағат;

2) руководство услугодателя налагает резолюцию и передает документы услугодателя руководителю управления/отдела услугодателя, время исполнения – 4 (четыре) часа;
3) руководитель управления/отдела услугодателя определяет ответственного исполнителя, время исполнения – 2 (два) часа;
4) ответственный исполнитель рассматривает представленные документы, оформляет результат оказания государственной услуги и вносит руководителю управлении/отдела на визирование, срок исполнения – 6 (шесть) рабочих дней;
5) руководитель управления/отдела услугодателя визирует результат оказания государственной услуги и передает уполномоченному лицу услугодателя на подписание, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
6) уполномоченное лицо услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги и передает в канцелярию, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
7) сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги в бумажном виде в течение 15 (пятнадцати) минут с момента обращения услугополучателя (либо его представителя по доверенности) за результатом оказания государственной услуги либо направляет на портал в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугодателя.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления и документов услугополучателя;
2) резолюция руководства услугодателя для рассмотрения;
3) резолюция руководителя управления/отдела ответственному исполнителю;
4) оформление результата оказания государственной услуги;
5) визирование результат оказания государственной услуги;
6) подписание результата оказания государственной услуги;
7) выдача результата оказания государственной услуги.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) руководитель управления/отдела услугодателя;
4) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя, с указанием длительности каждой процедуры (действия), приведено в блок-схеме согласно приложению 1 к настоящему регламенту.

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы қарар жазады және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басқарма/бөлім басшысына береді, орындалу уақыты – 4 (төрт) сағат;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басқарма/бөлім басшысы жауапты орындаушыны айқындайды, орындалу уақыты – 2 (екі) сағат;
4) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттарды қарайды, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдейді және басқарма/бөлім басшысына бұрыштама қоюға енгізеді, орындалу мерзімі – 6 (алты) жұмыс күні;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басқарма/бөлім басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне бұрыштама қояды және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасына қол қоюға береді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
6) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды және кеңсеге береді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
7) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қағаз түрінде көрсетілетін қызметті алушы (не оның сенімхат бойынша өкілі) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне жүгінген сәттен бастап 15 (он бес) минут ішінде береді, не көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түрінде порталға жібереді.
6. Келесi рәсiмдi (iс-қимылды) орындауды бастау үшiн негiз болатын мемлекеттiк қызметтi көрсету бойынша рәсiмнің (iс-қимылдың) нәтижесi:
1) көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және құжаттарын тіркеу;
2) қарау үшін көрсетілетін қызметті беруші басшылығының қарары;
3) басқарма/бөлім басшысының жауапты орындаушыға қарары;
4) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеу;
5) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне бұрыштама қою;
6) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою;
7) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру.
3-тарау. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң
құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара iс-қимыл тәртiбiнің сипаттамасы
7. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетiлетiн қызметті берушiнің құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) тiзбесi:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басқарма/бөлім басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес блок-схемада келтірілген.

10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги через услугодателя:
процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в "Е-лицензирование" для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка в "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
процесс 2 – формирование "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя государственной услуги, указанной в настоящем регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
процесс 4 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" в государственную базу данных "Юридические лица" (далее – ГБД ЮЛ) или в государственную базу данных "Физические лица" (далее – ГБД ФЛ) о данных услугополучателя;
условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ или ГБД ФЛ;
процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ или ГБД ФЛ;
процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме запроса;
процесс 7 – регистрация и обработка запроса в "Е-лицензирование";
условие 3 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя для выдачи согласования;
процесс 8 – формирование сообщения об отказе в оказании государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в "Е-лицензирование";
процесс 9 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (электронная лицензия) сформированной "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
11. Описание последовательности процедур (действий) взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача санитарно-
эпидемиологического
заключения о согласовании
сроков годности
и условий хранения
пищевой продукции"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя, с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Выдача санитарно-
эпидемиологического
заключения о согласовании
сроков годности
и условий хранения
пищевой продукции"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 7
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 26 июля 2017 года № 557
Регламент государственной услуги
"Выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории для специалистов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальными департаментами (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории для специалистов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 28 апреля 2017 года № 217, зарегистрированном в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15217 (далее – Стандарт).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:

10. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну тәртібінің және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы:
1-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсету үшін "Е-лицензиялауда" логин мен парольді енгізуі (авторландыру процесі);
1-шарт –"Е-лицензиялауда" көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын логин және пароль арқылы тексеру;
2-процесс – "Е-лицензиялауда" көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің осы регламентте көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрау салуды "электрондық үкімет" шлюзі арқылы "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер базасына (бұдан әрі – ЗТ МДБ) немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер базасына (бұдан әрі – ЖТ МДБ) жіберу;
2-шарт – ЗТ МДБ-да немесе ЖТ МДБ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болуын тексеру;
5-процесс – ЗТ МДБ-да немесе ЖТ МДБ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6-процесс – қағаз нысанда құжаттың болуы туралы белгі бөлігінде сұрау салу нысанын толтыру және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына тіркеуі;
7-процесс – "Е-лицензиялауда" сұрау салуды тіркеу және өңдеу;
3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің келісім беру үшін көрсетілетін қызметті алушының сәйкестігін тексеруі;
8-процесс – "Е-лицензиялауда" көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялауда" қалыптастырылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін (электрондық лицензия) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалану арқылы қалыптастырылады.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетілген.
"Тамақ өнімінің жарамдылық
мерзімдерін және оны сақтау
шарттарын келісу туралы
санитариялық-
эпидемиологиялық
қорытынды беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің
(іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау, оларды тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға беру, 2 сағат
Көрсетілетін қызметті беруші басшылығының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы, оларды басқарма/бөлім басшысына жіберуі, 4 сағат
Басқарма/бөлім басшысының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы, жауапты орындаушыны айқындауы, 2 сағат
Жауапты орындаушының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеуі, басқарма/бөлім басшысына бұрыштама қоюға енгізуі, 6 жұмыс күні
Басқарма/бөлім басшысының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін келісуі, 1 жұмыс күні
Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне беруі, 1 жұмыс күні
Көрсетілетін қызметті алушы(не сенімхат бойынша оның өкілі) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне өтініш берген кезден бастап мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру, 15 минут
"Тамақ өнімінің жарамдылық
мерзімдерін және оны сақтау
шарттарын келісу туралы
санитариялық-
эпидемиологиялық
қорытынды беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
- - мемлекеттік қызметті көрсетудің басталуы немесе аяқталуы;
- - рәсімнің(көрсетілетін қызмет берушінің іс-қимылының) атауы;
- таңдау нұсқасы;
- келесі рәсімге (іс-қимылға) көшу.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрінің
2017 жылғы 26 шілдедегі
№ 557 бұйрығына
7-қосымша
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы
мамандар үшін біліктілік санатын беру туралы куәлікті беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті және оның аумақтық департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15217 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 28 сәуірдегі № 217 бұйрығымен бекітілген "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мамандар үшін біліктілік санатын беру туралы куәлікті беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:

1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства"www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: свидетельство специалиста с присвоением квалификационной категории согласно приложению 1 к Стандарту (далее – свидетельство) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью ЭЦП (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и сведений услугополучателя, с приложением документов предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии осуществляет осуществляет прием документов, проводит регистрацию и передает их на рассмотрение руководству услугодателя, время исполнения – 2 (два) часа;
2) руководство услугодателя рассматривает документы услугополучателя и передает их руководителю управления/отдела услугодателя, время исполнения – 4 (четыре) часа;
3) руководитель управления/отдела услугодателя рассматривает документы услугополучателя и определяет ответственного исполнителя, время исполнения – 2 (два) часа;
4) ответственный исполнитель проверяет соответствие представленных сведений. Готовит документы (списки и протокола) к заседанию специализированной комиссии, в случае несоответствия представленных документов квалификационным требованиям услугополучателю направляется мотивированный отказ в форме электронного документа, срок исполнения – 6 (шесть) рабочих дней;

1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі:Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес біліктілік санатын беру туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушы қағаз тасығышта мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады және мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының қолымен куәландырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіз көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтінішін алуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесiнiң құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады, тіркеуді жүргізеді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға береді, орындалу уақыты – 2 (екі) сағат;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басқарма/бөлім басшысына береді, орындалу уақыты – 4 (төрт) сағат;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басқарма/бөлім басшысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарайды және жауапты орындаушыны айқындайды, орындалу уақыты – 2 (екі) сағат;
4) жауапты орындаушы ұсынылған мәліметтердің сәйкестігін тексереді. Мамандандырылған комиссияның отырысына құжаттар (тізімдер мен хаттамалар) дайындайды, ұсынылған құжаттар біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат нысанында дәлелді бас тарту жіберіледі, орындалу мерзімі – 6 (алты) жұмыс күні;

5) проводится собеседование. По итогам результатов собеседования специализированная комиссия принимает решение о выдаче либо отказе в выдаче свидетельства, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
6) ответственный исполнитель на основании решения оформляет проект приказа и передает уполномоченному лицу услугодателя, срок исполнения 5 (пять) рабочих дней;
7) уполномоченное лицо услугодателя подписывает приказ и передает ответственному исполнителю, срок исполнения – 2 (два) рабочих дня;
8) ответственный исполнитель вводит результат собеседования на портал оформляет свидетельство, срок исполнения – 2 (два) рабочих дня;
9) уполномоченное лицо подписывает свидетельство срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
10) сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги в бумажном виде в течение 15 (пятнадцати) минут с момента обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги либо направляет на портал в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугодателя.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия).
1) зарегистрированное заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги;
2) резолюция руководства услугодателя руководителю управления/отдела услугодателя;
3) резолюция руководителя управления/отдела ответственному исполнителю;
4) подготовленные документы (списки и протокола) к заседанию специализированной комиссии, извещение услугополучателя о месте и дате проведения собеседования либо отказ в форме электронного документа;
5) проведение собеседования, принятие решения о выдаче либо отказе в выдаче свидетельства;
6) оформление проекта приказа;
7) подписание приказа;
8) оформление результата оказания государственной услуги;
9) подписание результата государственной услуги;
10) выдача результата государственной услуги.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) руководитель управления/отдела услугодателя;
4) ответственный исполнитель услугодателя.

5) әңгімелесу өткізіледі. Әңгімелесу нәтижелерінің қорытындылары бойынша мамандандырылған комиссия куәлікті беру немесе беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
6) жауапты орындаушы шешімнің негізінде бұйрықтың жобасын ресімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасына береді, орындалу мерзімі – 5 (бес) жұмыс күні;
7) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасы бұйрыққа қол қояды және жауапты орындаушыға береді, орындалу мерзімі – 2 (екі) жұмыс күні;
8) жауапты орындаушы әңгімелесу нәтижесін порталға енгізеді және куәлікті ресімдейді, орындалу мерзімі – 2 (екі) жұмыс күні;
9) уәкілетті тұлға куәлікке қол қояды, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
10) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қағаз түрінде көрсетілетін қызметті алушы (не оның сенімхат бойынша өкілі) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне жүгінген сәттен бастап 15 (он бес) минут ішінде береді, не көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түрінде порталға жібереді.
6. Келесі рәсiмдi (iс-қимылды) орындауды бастау үшiн негiз болатын мемлекеттiк қызметтi көрсету бойынша рәсiмнің (iс-қимылдың) нәтижелерi:
1) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті көрсетілетін қызметті алушының тіркелген өтініші мен құжаттары;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшылығының көрсетілетін қызметті берушінің басқарма/бөлім басшысына қарары;
3) басқарма/бөлім басшысының жауапты орындаушыға қарары;
4) мамандандырылған комиссия отырысына дайындалған құжаттар (тізімдер мен хаттамалар), көрсетілетін қызметті алушыға әңгімелесу өткізілетін орын және күні туралы хабарлау не электрондық құжат нысанында бас тарту;
5) әңгімелесуді өткізу, куәлікті беру немесе беруден бас тарту туралы шешім қабылдау;
6) бұйрықтың жобасын ресімдеу;
7) бұйрыққа қол қою;
8) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдеу;
9) мемлекеттік көрсетілетін қызметнәтижесіне қол қою;
10) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру.
3-тарау. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң
құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-қимыл тәртiбiнің
сипаттамасы
7. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетiлетiн қызметті берушiнің құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) тiзбесi:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басқарма/бөлім басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.

8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя, с указанием длительности каждой процедуры (действия), приведено в блок-схеме согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
услугополучатель осуществляет регистрацию на информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ИС ГБД ЕЛ) с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя, при этом системой автоматически потягиваются и сохраняются сведения об услугополучателе с государственной базы данных "Физические лица" (далее – ГБД ФЛ) (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ИС ГБД ЕЛ);
процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ИС ГБД ЕЛ для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на ИС ГБД ЕЛ подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (ИИН) и пароль;
процесс 2 – формирование ИС ГБД ЕЛ сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, а также запрос через "электронного правительства" в ГБД ФЛ;
условие 2 – проверка данных услугополучателя на ГБД ФЛ;
процесс 4 – формирование сообщения об отказе запрашиваемой услуги в связи с не подтверждением данных услугополучателя в ГБД ФЛ;
процесс 5 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 3 – проверка на ИС ГБД ЕЛ срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
процесс 6 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 7 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
процесс 8 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД ЕЛ и обработка запроса в ИС ГБД ЕЛ;
условие 4 – проверка данных по заявлению;
процесс 9 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющими нарушениями в данных услугополучателя указанных в заявлении ИС ГБД ЕЛ;
процесс 10 – направление услугополучателю уведомления о прохождении собеседования;
процесс 11 – прохождение услугополучателем собеседования вне системы;
процесс 12 – получение услугополучателем результата государственной услуги, сформированной ИС ГБД ЕЛ.

8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес блок-схемада келтірілген.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану
тәртібінің сипаттамасы
9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібінің және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы:
көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын, өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасы" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ЕЛ МДБ АЖ) тіркеуді жүзеге асырады, бұл ретте жүйе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер базасынан (бұдан әрі – ЖТ МДБ) көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметті автоматты түрде алады және сақтайды (ЕЛ МДҚ АЖ-да тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының ЕЛ МДҚ АЖ-да парольді енгізу процесі (авторландыру процесі);
1-шарт – ЕЛ МДҚ АЖ-да тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалылығын логин (ЖСН) және пароль арқылы тексеру;
2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны ЕЛ МДҚ АЖ-да қалыптастыру;
3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген көрсетілетін қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының өзінің құрылымын және форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сондай-ақ ЖТ МДБ "электрондық үкімет" шлюзі арқылы сұрау салуы;
2-шарт – ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерін тексеру;
4-процесс – ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің расталмауына байланысты сұратылып отырған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5-процесс – сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
3-шарт – ЕЛ МДҚ АЖ-да ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалылығының расталмауына байланысты сұратылып отырған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
7-процесс – қызметті көрсетуге арналған сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы арқылы куәландыру (қол қою);
8-процесс – ЕЛ МДҚ АЖ-да электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу және ЕЛ МДҚ АЖ-да сұрау салуды өңдеу;
4-шарт – өтініш бойынша деректерді тексеру;
9-процесс – ЕЛ МДҚ АЖ өтініште көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
10-процесс – көрсетілетін қызметті алушыға әңгімелесуден өту туралы хабарлама жіберу;
11-процесс – көрсетілетін қызметті алушының жүйеден тыс әңгімелесуден өтуі;
12-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЕЛ МДҚ АЖ-да қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алуы.

10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через услугодателя:
процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД ЕЛ для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка в ИС ГБД ЕЛ подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
процесс 2 – формирование ИС ГБД ЕЛ сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
процесс 4 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" в ГБД ФЛ о данных услугополучателя;
условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ;
процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ;
процесс 6 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части формы сведений и необходимых документов, предоставленных услугополучателем;
процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД ЕЛ и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
условие 3 – проверка данных по заявлению;
процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющими нарушениями в документах ИС ГБД ЕЛ;
процесс 9 – направление услугополучателю уведомления о прохождении тестирования;
процесс 10 – прохождение услугополучателем собеседования вне системы;
процесс 11 – получение услугополучателем результата услуги сформированной ИС ГБД ЕЛ.
11. Описание последовательности процедур (действий) взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуг "Выдача свидетельства о
присвоении Квалификационной
категории для специалистов в
сфере санитарно-
эпидемиологического
благополучия населения"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя, с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной
услуг "Выдача свидетельства о
присвоении Квалификационной
категории для специалистов в
сфере санитарно-
эпидемиологического
благополучия населения"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 8
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 26 июля 2017 года № 557
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерства национальной экономики Республики Казахстан
1) Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 4 мая 2015 года № 374 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11314, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 23 июня 2015 года);
2) Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 февраля 2016 года № 91 "О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 4 мая 2015 года № 374 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13513, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 30 марта 2016 года);

10. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну тәртібінің және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы:
1-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсету үшін ЕЛ МДҚ АЖ-ға логин мен парольді енгізуі (авторландыру процесі);
1-шарт – ЕЛ МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалылығын логин және пароль арқылы тексеру;
2-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты ЕЛ МДҚ АЖ-да авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің осы регламентте көрсетілген көрсетілетін қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрау салуды "электрондық үкімет" шлюзі арқылы ЖТ МДҚ-ға жіберу;
2-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДҚ-да болуын тексеру;
5-процесс - ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған мәліметтер мен қажетті құжаттардың нысаны бөлігінде сұрау салу нысанын толтыруы;
7-процесс - ЕЛ МДҚ АЖ-да сұрау салуды тіркеу және "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті өңдеу;
3-шарт – өтініш бойынша деректерді тексеру;
8-процесс - ЕЛ МДҚ АЖ құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9-процесс – көрсетілетін қызметті алушыға тестілеуден өту туралы хабарлама жіберу;
10-процесс – көрсетілетін қызметті алушының жүйеден тыс әңгімелесуден өтуі;
11-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЕЛ МДҚ АЖ-да қалыптастырылған көрсетілетін қызмет нәтижесін алуы.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетілген.
"Халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мамандар үшін біліктілік
санатын беру туралы куәлікті
беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің
(іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және құжаттарын қабылдау, оларды тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға беру,
2 сағат
Көрсетілетін қызметті беруші басшылығының көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарауы және оларды басқарма/бөлім басшысына жіберуі, 4 сағат
Басқарма/бөлім басшысының көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарауы және оларды жауапты орындаушыға жіберуі, 2 сағат
Жауапты орындаушы құжаттардың сәйкестігін тексереді, мамандандырылған комиссия отырысына құжаттарды (тізімдер мен хаттаманы) ресімдейді, 7 жұмыс күні
Әңгімелесуді өткізу, шешім қабылдау
1 жұмыс күні
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының бұйрық жобасын дайындауы, 6 жұмыс күні
Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының бұйрыққа қол қоюы,
2 жұмыс күні
Жауапты орындаушының нәтижені порталға енгізуі және куәлікті электрондық форматта ресімдеуі, 5 жұмыс күні
Уәкілеттті тұлғаның мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы, 1 жұмыс күні
Кеңсе қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруі, 15 минут
"Халықтың санитариялық-
Эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мамандар үшін біліктілік
санатын беру туралы куәлікті
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
- мемлекеттік қызметті көрсетудің басталуы немесе аяқталуы;
- рәсімнің (көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимылының) атауы;
- таңдау нұсқасы;
- келесі рәсімге (іс-қимылға) көшу.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 26 шілдедегі
№ 557 бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің күші жойылған кейбір
бұйрықтарының тізбесі
1) "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 4 мамырдағы № 374 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11314 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 23 маусымда жарияланған);
2) "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 4 мамырдағы № 374 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 22 ақпандағы № 91 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13513 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 30 наурызда жарияланған);

3) Приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 августа 2016 года № 382 "О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 4 мая 2015 года № 374 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14261, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 6 октября 2016 года).

3) "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 4 мамырдағы № 374 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 24 тамыздағы № 382 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14261 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 6 қазанда жарияланған).