Об установлении нормативов положенности специальных транспортных средств и определении критериев отнесения автотранспорта к специальным транспортным средствам по сферам деятельности, отнесенным к их компетенции в республиканских государственных предприятиях, подведомственных Министерству здравоохранения Республики Казахстан
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 сентября 2017 года № 681. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 сентября 2017 года № 15823
В соответствии с пунктом 1-4 постановления Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2003 года № 145 "Об определении механизма проведения мониторинга административных расходов государственных предприятий, акционерных обществ, контрольные пакеты акций которых принадлежат государству, и товариществ с ограниченной ответственностью, размеры государственных долей участия в которых позволяют государству определять решения общего собрания участников, с целью их оптимизации" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Установить норматив положенности специальных транспортных средств республиканских государственных предприятий, подведомственных Министерству здравоохранения Республики Казахстан, согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Определить критерии отнесения автотранспорта к специальным транспортным средствам по сферам деятельности, отнесенным к их компетенции, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Руководителям республиканских государственных предприятий, подведомственных Министерству здравоохранения Республики Казахстан, принять меры по регистрации транспортных средств, установленных настоящим приказом как специального транспортного средства в регистрационно-экзаменационных пунктах Управления административной полиции Департаментов внутренних дел областей, городов Астана и Алматы до 1 ноября 2017 года и проинформировать Министерство здравоохранения Республики Казахстан до 5 ноября 2017 года.
4. Департаменту государственных закупок и активов Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне ведомстволық бағыныстағы республикалық мемлекеттік кәсіпорындардағы арнайы көлік құралдарының тиiстiлiк нормативтерiн белгілеу және олардың құзыретіне жатқызылған қызмет салалары бойынша автокөлікті арнайы көлік құралдарына жатқызу өлшемдерін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 6 қыркүйектегі № 681 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 29 қыркүйекте № 15823 болып тіркелді
"Акцияларының бақылау пакеттері мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындарды, акционерлік қоғамдарды және олардағы мемлекеттік қатысу үлестерінің мөлшері қатысушылардың жалпы жиналысының шешімін анықтауға мемлекетке мүмкіндік беретін жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерді оңтайландыру мақсатымен олардың әкімшілік шығыстарының мониторингін жүргізу тетігін анықтау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 10 ақпандағы № 145 қаулысының 1-4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне ведомстволық бағыныстағы республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың арнайы көлік құралдарының тиiстiлiк нормативтерi белгіленсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес олардың құзыретіне жатқызылған қызмет салалары бойынша автокөлікті арнайы көлік құралдарына жатқызу өлшемдері айқындалсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне ведомстволық бағыныстағы республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың басшылары осы бұйрықпен белгіленген көлік құралдарын арнайы көлік құралдары ретінде облыстардың, Астана және Алматы қалаларының Ішкі істер департаментінің Әкімшілік полиция басқармасының тіркеу-емтихан пункттерінде 2017 жылғы 1 қарашаға дейін тіркеу бойынша шараларды қабылдасын және 2017 жылғы 5 қарашаға дейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігін хабардар етсін.
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік сатып алу және активтер департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күннің ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі баспа және электрондық түрдегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Департамент государственных закупок и активов Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Е. Биртанов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр финансов
Республики Казахстан
______________ Б. Султанов
6 сентября 2017 года
Приложение 1
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 6 сентября 2017 года № 681
Норматив положенности специальных транспортных средств республиканских государственных предприятий, подведомственных Министерству здравоохранения Республики Казахстан
Наименование организации
Назначение
для оказания экстренной помощи пациентам, перевозки пациентов в другие медицинские организации в целях оказания консультативно-диагностической помощи, доставки пациентов из одного отделения в другое, находящихся в разных частях города
для оперативной доставки крови и ее компонентов в медицинские организации
для выявления фальсифицированных/контрафактных, некачественных лекарственных средств - мобильная экспресс лаборатория, для оценки факторов окружающей среды, шума, электромагнитных излучений, загрязнения воздуха, для массовых рентген обследований населения с целью раннего обнаружения туберкулеза и других заболеваний органов грудной клетки, для забора донорской крови в выездных условиях
для транспортировки и выгрузки твердых бытовых отходов, удаления и утилизации жидких отходов, уборки территории, перевозки грузов
для перевозки сотрудников и обучающихся в медицинских организациях студентов (автобусы и микроавтобусы)
1
2
3
4
5
6
7
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Научно-исследовательский институт травматологии и ортопедии"
4
3
1
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Научно-исследовательский институт кардиологии и внутренних болезней"
2
1
1
3
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский научно-исследовательский институт онкологии и радиологии"
2
4
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Научный центр акушерства, гинекологии и перинатологии"
4
5
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Западно-Казахстанский государственный медицинский университет имени Марата Оспанова"
3
4
6
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Государственный медицинский университет города Семей"
3
4
1
7
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Карагандинский государственный медицинский университет"
1
1
2
1
8
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный медицинский университет имени С.Д. Асфендиярова"
3
7
3
9
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Научно-производственный центр трансфузиологии"
7
2
1
10
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр санитарной авиации"
5
11
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр экспертизы лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники"
2
1
12
Республиканское государственное казенное предприятие "Научно-исследовательский институт радиационной медицины и экологии"
2
1
1
13
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Научный центр педиатрии и детской хирургии"
4
1
14
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский научно-практический центр психического здоровья"
2
2
15
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр гигиены труда и профессиональных заболеваний"
1
1
1
16
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр фтизиопульмоноло
гии"
3
1
4
17
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр реабилитации "Бурабай"
4
9
4
18
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центральный клинический госпиталь для инвалидов Отечественной войны"
1
1
19
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский клинический госпиталь для инвалидов Отечественной войны"
1
1
2
20
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр крови"
2
1
1
2
Приложение 2
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 6 сентября 2017 года № 681
Критерии отнесения автотранспорта к специальным
транспортным средствам по сферам деятельности, отнесенным к их компетенции в республиканских государственных предприятиях, подведомственных Министерству здравоохранения Республики Казахстан

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы жөніндегі мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік сатып алу және активтер департаментіне жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
Е. Біртанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
________ Б. Сұлтанов
2017 жылғы 6 қыркүйек
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 681 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне ведомстволық бағыныстағы республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың арнайы автокөлік құралдарының тиістілік нормативтері
Ұйымның атауы
Тағайындалуы
Пациенттерге шұғыл көмек көрсету, консультациялық-диагностикалық көмек көрсету мақсатында пациенттерді басқа медициналық ұйымдарға тасымалдау, қаланың әртүрлі бөлігінде орналасқан бір бөлімшеден басқа бөлімшеге пациентті жеткізу үшін
Медициналық ұйымдарға қан және оның компоненттерін жедел жеткізу үшін
Бұрмаланған/контрофактілік, сапасыз дәрілік заттарды анықтау, қоршаған орта факторларын, шуды, электромагниттік сәулеленуді, ауаның ластануын бағалау, туберкулезді және кеуде куысы ағзаларының басқа да ауруларын ерте анықтау мақсатында халықты жаппай рентген зерттеп-қарау жүргізу, шығу жағдайында донорлық қан алу үшін
Қатты тұрмыстық қалдықтарды тасымалдау және шығару, сұйық қалдықтарды алу және жою, аумақты жинау, жүктерді тасымалдау үшін
қызметкерлерді және медициналық ұйымдарда оқитын студенттерді тасымалдау үшін (автобустар және шағын автобустар)
1
2
3
4
5
6
7
1
"Травматология және ортопедия ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
4
3
1
2
"Кардиология және ішкі аурулар ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
2
1
1
3
"Қазақ онкология және радиология ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
2
4
"Акушерлiк, гинекология және перинатология ғылыми орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны
4
5
"Марат Оспанов атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік медициналық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
3
4
6
"Семей қаласының мемлекеттік медицина университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
3
4
1
7
"Қарағанды мемлекеттік медицина университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
1
1
2
1
8
"С.Ж. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
3
7
3
9
"Трансфузиология ғылыми-өндірістік орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
7
2
1
10
"Республикалық санитариялық авиация орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
5
11
"Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медицина техникасын сараптау ұлттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
2
1
12
"Радиациялық медицина және экология ғылыми-зерттеу институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
2
1
1
13
"Педиатрия және балалар хирургиясы ғылыми орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
4
1
14
"Республикалық психикалық денсаулық ғылыми-практикалық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
2
2
15
"Еңбек гигиенасы және кәсіби аурулар ұлттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
1
1
1
16
"Қазақстан Республикасының Ұлттық фтизиопульмонология ғылыми орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
3
1
4
17
"Бурабай" республикалық оңалту орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
4
9
4
18
"Отан соғысының мүгедектеріне арналған орталық клиникалық госпиталь" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
1
1
19
"Отан соғысының мүгедектеріне арналған республикалық клиникалық госпиталь" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
1
1
2
20
"Республикалық қан орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
2
1
1
2
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 681 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне ведомстволық бағыныстағы республикалық мемлекеттік кәсіпорындарының құзыретіне жатқызылған қызмет салалары бойынша автокөлікті арнайы көлік құралдарына жатқызу өлшемдері

1. Специальное транспортное средство, предназначенное для оказания экстренной помощи пациентам, перевозки пациентов в другие медицинские организации в целях оказания консультативно-диагностической помощи, доставки пациентов из одного отделения в другое, находящихся в разных частях города
1. Оснащение медицинским оборудованием: аппарат искусственной вентиляции легких, редуктор-ингалятор кислородный с 2 литровым баллоном, приҰмным устройством;
2. Оснащение кушеткой или тележкой-каталкой со съҰмными кресельными носилками для перевозки больных;
3. Оснащение биксом для оказания первой медицинской помощи;
4. Оснащение бескаркасными носилками;
5. Оснащение комплектом транспортных складных шин;
6. Оснащение фельдшерским набором.
2. Специальное транспортное средство, предназначенное для оперативной доставки крови и ее компонентов в медицинские организации
1. Оснащение холодильным оборудованием;
2. Оснащение термоконтейнером.
3. Специальное транспортное средство, предназначенное для выявления фальсифицированных/контрафактных, некачественных лекарственных средств - мобильная экспресс лаборатория
1. Оснащение пыле-, вибро- влагоустойчивым спектрометром ближнего инфракрасного диапазона.
4. Специальное транспортное средство, предназначенное для оценки факторов окружающей среды, шума, электромагнитных излучений, загрязнения воздуха
1. Оснащение многофункциональным автономным преобразователем;
2. Оснащение бензиновым генератором переменного тока;
3. Оснащение холодильником;
4. Оснащение лабораторным столом с мойкой и полками для приборов;
5. Оснащение приборами (газоанализаторы, шумо-виброизмерительное оборудование и аппаратура, приборы для измерения электромагнитного окружения, для измерения микроклиматических параметров, для измерения освещенности).
5. Специальное транспортное средство, предназначенное для массовых рентген обследований населения с целью раннего обнаружения туберкулеза и других заболеваний органов грудной клетки
1. Оснащение рентгеновским флюорографическим передвижным цифровым аппаратом.
6. Специальное транспортное средство, предназначенное для забора донорской крови в выездных условиях
1. Оснащение креслами и столиками для доноров;
2. Оснащение биомиксерами;
3. Оснащение запаивателями;
4. Оснащение термоконтейнерами.
7. Специальное транспортное средство, предназначенное для транспортировки и выгрузки твердых бытовых отходов
1. Оснащение боковым/задним манипулятором;
2. Оснащение средствами самопогрузки-саморазгрузки.
8. Специальное транспортное средство, предназначенное для удаления и утилизации жидких отходов

1. Пациенттерге шұғыл көмек көрсетуге, консультациялық-диагностикалық көмек көрсету мақсатында басқа медициналық ұйымдарға пациенттерді тасымалдауға, қаланың әртүрлі бөлігінде орналасқан бір бөлімшеден басқа бөлімшеге пациентті жеткізуге арналған арнайы көлік құралы
1. Медициналық жабдықтармен жарақтандыру: өкпені жасанды желдету құрылғысы, 2 литрлік баллонымен оттегілік редуктор-ингалятор, қабылдау құрылғысы;
2. Науқасты тасымалдау үшін кушеткамен немесе шешілетін кресло зембілдері бар сырғытқы-арбамен жарақтандыру;
3. Алғашқы медициналық көмек көрсету үшін бикспен жарақтандыру;
4. Каркассыз зембілдермен жарақтандыру;
5. Жиналмалы көліктік шиналардың жиынтығымен жарақтандыру;
6. Фельдшерлік жинақпен жарақтандыру.
2. Медициналық ұйымдарға қан және оның компоненттерін жедел жеткізуге арналған арнайы көлік құралы
1. Тоңазытқыш жабдығымен жарақтандыру;
2. Термоконтейнермен жарақтандыру.
3. Бұрмаланған/контрофактілік, сапасыз дәрілік заттарды анықтауға арналған арнайы көлік құралы - мобилдік экспресс зертхана
1. Жақын инфрақызыл диапозонды шаң-, діріл- ылғалға төзімді спектрометрмен жарақтандыру.
4. Қоршаған орта факторларын, шуды, электромагниттік сәулеленуді, ауаның ластануын бағалауға арналған арнайы көлік құралы
1. Көп функциялы дербес өңдегішпен жарақтандыру;
2. Бензиндік айнымалы ток генераторымен жарақтандыру;
3. Тоңазытқышпен жарақтандыру;
4. Жуғышы бар зертханалық үстелмен және приборларға арналған сөрелермен жарақтандыру;
5. Приборлармен (газ талдауыштар, шу-діріл өлшейтін жабдық және аппарат, электромагниттік айналаны өлшеуге, микроклиматтық параметрлерді өлшеуге, жарықтықты өлшеуге арналған аспаптар) жарақтандыру.
5. Туберкулезді және кеуде куысы ағзаларының басқа да ауруларын ерте анықтау мақсатында халықты жаппай рентген зерттеп-қарау жүргізуге арналған арнайы көлік құралы
1. Рентгендік флюораграфиялық жылжымалы цифрлық апппаратпен жарақтандыру.
6. Шығу жағдайында донорлық қан алуға арналған арнайы көлік құралы
1. Донорларға арналған креслолармен және кішкене үстелдермен жарақтандыру;
2. Биомиксерлермен жарақтандыру;
3. Дәнекерлегіштермен жарақтандыру;
4. Термоконтейнерлермен жарақтандыру.
7. Қатты тұрмыстық қалдықтарды тасымалдауға және шығаруға арналған арнайы көлік құралы
1. Бүйір/артқы манипулятормен жарақтандыру;
2. Өз бетінше тиеу - түсіру құралдарымен жарақтандыру.
8. Сұйық қалдықтарды алуға және жоюға арналған арнайы көлік құралы

1. Оснащение насосом с приводом;
2. Оснащение емкостью для отходов;
3. Оснащение приемным люком со специальным шлангом;
4. Оснащение цистерной.
9. Специальное транспортное средство, предназначенное для уборки территории
1. Оснащение навесным оборудованием: снегоочиститель;
2. Оснащение средствами самопогрузки-саморазгрузки.
10. Специальное транспортное средство, предназначенное для перевозки грузов
1. Оснащение кузовом;
2. Оснащение тентом.
11. Специальное транспортное средство, предназначенное для перевозки сотрудников и обучающихся в медицинских организациях студентов (автобусы и микроавтобусы)
1. Оснащение прочно закрепленными посадочными местами для перевозки людей (более 7 мест в салоне), поручнями и противосолнечными приспособлениями на окнах (шторы или затемнение стекол), а также аварийными люками;
2. Оснащение биксом для оказания первой медицинской помощи;
3. Оснащение салона системами отопления и охлаждения.
Примечание: К специальному транспортному средству относятся транспортные средства, имеющие один из вышеуказанных критериев.

1. Жетекті сорғышпен жарақтандыру;
2. Қалдықтарға арналған сыйымдылықпен жарақтандыру;
3. Арнайы шлангісі бар қабылдайтын люкпен жарақтандыру;
4. Цистернамен жарақтандыру.
9. Аумақты жинауға арналған арнай көлік құралы
1. Аспалы жабдықпен, қар тазалағышпен жарақтандыру;
2. Өз бетінше тиеу - түсіру құралдарымен жарақтандыру.
10. Жүктерді тасымалдауға арналған арнайы көлік құралы
1. Кузовпен жарақтандыру;
2. Тентпен жарақтандыру.
11. Қызметкерлерді және медициналық ұйымдарда оқитын студентерді тасымалдау үшін арнайы көлік құралы (автобустар және шағын автобустар)
1. Адамдарды тасымалдауға арналған берік бекітелген отыратын орындармен (салонда 7 орыннан аса), тұтқалармен және терезелерде күнге қарсы құрылғылармен (перделер немесе шыныларды қүңгірттеу), сондай-ақ авариялық люктармен жарақтандыру.
2. Алғашқы медициналық көмек көрсету үшін бикспен жарақтандыру.
3. Салонды жылыту және суыту жүйелерімен жарақтандыру.
Ескертпе: Арнайы көлік құралдарына жоғарыда көрсетілген өлшемдердің бірі бар көлік құралдары жатқызылады.