Об утверждении Правил подготовки по военно-техническим и иным специальностям
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 12 июля 2017 года № 350. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 октября 2017 года № 15861.
В соответствии с подпунктом 26-15) пункта 2 статьи 22 Закона Республики Казахстан "Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра обороны РК от 28.10.2023 № 1100 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила подготовки по военно-техническим и иным специальностям.
2. Департаменту организационно-мобилизационной работы Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан;
4) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Признать утратившим силу приказ Министра обороны Республики Казахстан от 11 августа 2016 года № 384 "Об утверждении Правил подготовки граждан к воинской службе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14110, опубликован 8 сентября 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя Министра обороны – начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
генерал-полковник
С. Жасузаков
"СОГЛАСОВАН"
Министр образования и науки
Республики Казахстан
____________________Е. Сагадиев
"__"________2017 года
Утверждены
приказом Министра обороны
Республики Казахстан
от 12 июля 2017 года № 350
Правила
подготовки по военно-техническим и иным специальностям

Әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша дайындық қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 12 шілдедегі № 350 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 6 қазанда № 15861 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштері туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабы 2-тармағының 26-15) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 28.10.2023 № 1100 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша дайындық қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабы Ұйымдастыру-жұмылдыру жұмыстары департаментіне Қазақстан Республикасының заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерінің эталондық бақылау банкiне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауын;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруын;
4) мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне ұсынуын қамтамасыз етсін.
3. "Азаматтарды әскери қызметке даярлау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2016 жылғы 11 тамыздағы № 384 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14110 болып тіркелген, 2016 жылғы 8 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының бастығына жүктелсін.
5. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
генерал-полковник
С. Жасұзақов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
______________Е. Сағадиев
2017 жылғы "__"________
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 12 шілдедегі
№ 350 бұйрығымен
бекітілген
Әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша дайындық қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила подготовки по военно-техническим и иным специальностям (далее – Правила) определяют порядок подготовки по военно-техническим и иным специальностям.
2. Подготовка по военно-техническим и иным специальностям осуществляется в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан (далее – специализированные организации МО РК).
3. Подготовка по военно-техническим и иным специальностям включает в себя:
1) обучение призывников (военнообязанных) по военно-техническим и иным специальностям;
2) воспитание призывников (военнообязанных) в духе патриотизма и готовности к выполнению своего гражданского и воинского долга по защите Республики Казахстан;
3) формирование у призывников (военнообязанных) черт характера, позволяющих быстро адаптироваться в воинском коллективе, дисциплинированности, исполнительности и организованности, а также высокой ответственности за выполнение поставленной задачи;
4) приобретение призывниками (военнообязанными) необходимых знаний по устройству вооружения и техники, практических навыков по их обслуживанию, ремонту и применению, позволяющих им в короткие сроки после призыва приступить к выполнению обязанностей по своей штатной должности в период прохождения воинской службы.
Глава 2. Порядок подготовки призывников по военно-техническим и иным специальностям на безвозмездной основе
4. На безвозмездной основе к подготовке по военно-техническим и иным специальностям привлекаются граждане, годные по состоянию здоровья к воинской службе, в возрасте от семнадцати лет шести месяцев до двадцати шести лет, подлежащие призыву на срочную службу после окончания обучения или зачисляемые в мобилизационный резерв. С отобранными призывниками психологами местных органов военного управления (далее – МОВУ) проводится психологическое изучение.
5. Подготовка призывников на безвозмездной основе проводится по направлению МОВУ.
6. Учебный год начинается ежегодно с января месяца и включает в себя два периода подготовки военно-технических и иных специалистов:
1 период – с 15 января по 15 апреля (к весеннему призыву);
2 период – с 15 июня по 15 сентября (к осеннему призыву).
7. Призывники, подлежащие обучению по военно-техническим и иным специальностям на безвозмездной основе, заносятся в книгу протоколов районных (городских, городов областного значения) призывных комиссий согласно приложению 4 к Правилам организации и проведения призыва граждан Республики Казахстан на воинскую службу, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2012 года № 620.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша дайындық қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша дайындаудың тәртібін анықтайды.
2. Әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша дайындық Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында (бұдан әрі – ҚР ҚМ мамандандырылған ұйымдары) жүзеге асырылады.
3. Әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша дайындық мыналарды қамтиды:
1) әскерге шақырылушыларды (әскери міндеттілерді) әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша оқытуды;
2) әскерге шақырылушыларды (әскери міндеттілерді) патриотизм және Қазақстан Республикасын қорғау жөніндегі өз азаматтық және әскери борышын орындауға әзір болу рухында тәрбиелеуді;
3) әскерге шақырылушыларды (әскери міндеттілердің) әскери ұжымда тез бейімделуіне мүмкіндік беретін тәртіптілік, орындаушылық және ұйымшылдық, сондай-ақ қойылған міндеттің орындалуына жоғары жауаптылық қасиеттерін қалыптастыруды;
4) әскерге шақырылушыларды (әскери міндеттілердің) қару-жарақ пен техника құрылымы бойынша қажетті білім алуын, оларға қызмет көрсету, жөндеу және қолдану бойынша олардың әскерге шақырылғаннан кейін әскери қызмет өткеру кезеңінде өзінің штаттық лауазымы бойынша міндеттерін орындауға қысқа мерзімдерде кірісуге мүмкіндік беретін практикалық дағдыларға ие болуын.
2-тарау. Өтеусіз негізде әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша әскерге шақырылушыларды дайындау тәртібі
4. Әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша өтеусіз негізде дайындыққа денсаулық жағдайы бойынша әскери қызметке жарамды, он жеті жас алты айдан бастап жиырма алты жасқа дейінгі жастағы оқу бітіргеннен кейін мерзімді қызметке әскерге шақырылуға немесе жұмылдыру резервіне қабылдануға жататын азаматтар тартылады. Іріктелген әскерге шақырылушылармен жергілікті әскери басқару органдарының (бұдан әрі – ЖӘБО) психоллогтарымен оларға психологиялық зерделеу жүргізіледі.
5. Әскерге шақырылушыларды өтеусіз негізде дайындау ЖӘБО жолдамасы бойынша жүргізіледі.
6. Оқу жылы жыл сайын қаңтар айынан басталады және әскери-техникалық және өзге де мамандарды дайындаудың мынадай екі кезеңін қамтиды:
1-кезең – 15 қаңтардан бастап 15 сәуірге дейін (көктемгі әскерге шақыру);
2-кезең – 15 маусымнан бастап 15 қыркүйекке дейін (күзгі әскерге шақыру).
7. Өтеусіз негізде әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша білім алуға жататын әскерге шақырылушылар аудандық (қалалық, облыстық маңызы бар қалалардың) әскерге шақыру комиссияларының хаттамалар кітабына осы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 мамырдағы № 620 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының азаматтарын әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру мен жүргізу қағидасының 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша енгізіледі.

8. Направление призывников, отобранных для обучения на безвозмездной основе, оформляется приказами МОВУ, в которых указываются списочный состав, сроки обучения, специальности, по которым проводится обучение, а также обеспечение призывников необходимым питанием на путь следования до места назначения.
9. Призывники, обучающиеся на безвозмездной основе, подлежат учету в журнале учета движения подготовки военно-технических и иных специалистов, обучающихся на безвозмездной основе, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
10. Призывники, предназначенные для подготовки в качестве водителей транспортных средств, проходят медицинский осмотр в соответствии с Правилами проведения медицинского осмотра лица, претендующего на получение права управления транспортными средствами, повторного медицинского осмотра водителя механических транспортных средств, утвержденными приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-172/2020, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21557.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Министра обороны РК от 04.01.2023 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Своевременное и качественное комплектование специализированных организаций МО РК военно-техническими специалистами, обучающимися на безвозмездной основе, возлагаются на МОВУ.
12. Ответственность за качественное обучение призывников по военно-техническим и иным специальностям возлагается на руководителей специализированных организаций МО РК.
13. Отбор призывников для обучения по военно-техническим и иным специальностям на безвозмездной основе заканчивается не позднее, чем за десять календарных дней до начала учебных занятий. После окончания отбора МОВУ выдают им предписание по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, а также направляют извещения по месту их основной работы.
14. Призывники после окончания обучения в сопровождении представителей комплектующих МОВУ прибывают по месту постоянной (временной) регистрации и воинского учета.
Расходы по перевозке призывников от дислокации специализированной организации МО РК до места постоянной (временной) регистрации и воинского учета включаются в калькуляцию стоимости подготовки по военно-техническим и иным специальностям на безвозмездной основе.
15. Призывники после окончания обучения, получив военно-техническую специальность на безвозмездной основе, призываются на воинскую службу либо зачисляются в запас военнообязанных.

8. Өтеусіз негізде оқыту үшін іріктелген әскерге шақырылушыларды жіберу ЖӘБО бұйрықтарымен ресімделеді, оларда тізімдік құрам, оқыту мерзімдері, білім алуға жататын мамандықтар және әскерге шақырылушыларды белгіленген жерге дейін жол жүруде қажетті тамақтандырумен қамтамасыз ету көрсетіледі.
9. Өтеусіз негізде білім алатын әскерге шақырылушылар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтеусіз негізде білім алатын әскери-техникалық және өзге де мамандарды даярлаудың қозғалысын есепке алу журналында есепке алынуға тиіс.
10. Көлік құралдарының жүргізушілері ретінде дайындау үшін тағайындалған әскерге шақырылушылар Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21557 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-172/2020 бұйрығымен бекітілген Көлік құралдарын басқару құқығын алуға үміткер адамды медициналық қарап тексеруден, механикалық көлік құралдарының жүргізушісін қайта медициналық тексеруден өткізу қағидаларына сәйкес медициналық тексеруден өтеді.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 04.01.2023 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. ҚР ҚМ мамандандырылған ұйымдарын өтеусіз негізде білім алатын әскери-техникалық мамандармен уақтылы және сапалы жасақтау ЖӘБО жүктеледі.
12. Әскерге шақырылушыларды әскери-техникалық және өзге де мамандар бойынша сапалы оқыту үшін жауапкершілік ҚР ҚМ мамандандырылған ұйымдарының басшылары жүктеледі.
13. Өтеусіз негізде әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша оқыту үшін әскерге шақырылушыларды іріктеу оқу сабақтары басталғанға дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей аяқталады. Іріктеу аяқталғаннан кейін ЖӘБО оларға осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсыным береді, сондай-ақ олардың негізгі жұмыс орнына хабарламаны жолдайды.
14. Әскерге шақырылушылар оқыту аяқталғаннан кейін жасақтаушы ЖӘБО өкілдерінің алып жүрулерімен тұрақты (уақытша) тіркелу және әскери есеп тұру орындары бойынша келеді.
Әскерге шақырылушыларды мамандандырылған ұйымның орналасқан жерінен тұрақты (уақытша) тіркелу және әскери есеп тұру орындарына дейін тасымалдау бойынша шығындар өтеусіз негізде әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша дайындау құнының калькуляциясына енгізіледі.
15. Әскери-техникалық мамандықтар бойынша өтеусіз негізде білім алған әскерге шақырылушылар оқыту аяқталғаннан кейін әскери қызметке шақырылады немесе әскери міндеттілердің запасына есепке алынады.

Глава 3. Порядок подготовки призывников (военнообязанных) по военно-техническим и иным специальностям на возмездной основе
16. На возмездной основе к подготовке по военно-техническим и иным специальностям привлекаются:
военнообязанные, годные по состоянию здоровья к воинской службе;
призывники в возрасте от двадцати четырех до двадцати семи лет, годные или ограниченно годные по состоянию здоровья к воинской службе, в том числе имеющие отсрочку от призыва на воинскую службу.
17. За призывниками (военнообязанными), проходящими подготовку на возмездной основе с отрывом от производства, на период обучения сохраняется место работы (должность).
18. Направление призывников (военнообязанных), отобранных для обучения на возмездной основе осуществляется согласно сводному списку призывников (военнообязанных) для подготовки по военно-техническим и иным специальностям по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
19. Оплата за обучение призывниками (военнообязанными), обучаемыми на возмездной основе, производится путем перечисления ими денежных средств на расчетный счет специализированной организации МО РК.
20. Призывникам (военнообязанным) выданное полевое обмундирование и другое вещевое имущество после окончания обучения укладывается в вещевой мешок (сумку), опечатывается и выдается под его ответственность.
Глава 4. Учебная материальная база, порядок подготовки по военно-техническим и иным специальностям
21. Для обеспечения обучения по военно-техническим и иным специальностям, Министерство обороны Республики Казахстан (далее – МО РК) передает во временное пользование необходимое вооружение, военную технику и военно-техническое имущество в специализированные организации МО РК.
22. Марки и количество автомобилей, гусеничных тягачей, бронетранспортеров, автомобильных кранов, агрегатов, аппаратуры и другой техники и имущества, передаваемых в оперативное управление для подготовки военно-технических специалистов, определяются табелями к штату.
23. Автомобили, гусеничные тягачи и специальные машины, предназначенные для вождения и обеспечения учебного процесса, обозначаются военными номерными, опознавательными знаками и обозначениями.
24. Вооружение, техника и имущество передаются в работоспособном состоянии, полностью укомплектованными, с необходимой технической документацией.
25. Оплата перевозки производится за счет денежных средств, выделяемых для этих целей по специфике расходов МО РК на воинские перевозки через закрепленные воинские части и учреждения.

3-тарау. Өтеулі негізде әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша әскерге шақырылушыларды (әскери міндеттілерді) дайындау тәртібі
16. Өтеулі негізде әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша дайындыққа мыналар:
денсаулық жағдайы бойынша əскери қызметке жарамды əскери міндеттілер;
денсаулық жағдайы бойынша əскери қызметке жарамды немесе шектеулі жарамды, соның ішінде əскери қызметке шақыру кейінге қалдырылған жиырма төрт жастан жиырма жеті жасқа дейінгі əскерге шақырылушылар тартылады.
17. Өндірістен қол үздіріп өтеулі негізде даярлықтан өтетін әскерге шақырылушылардың (әскери міндеттілердің) оқыту кезеңінде жұмыс орны (лауазымы) сақталады.
18. Өтеулі негізде оқыту үшін іріктелген әскерге шақырылушыларды (әскери міндеттілерді) жіберу әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша дайындау үшін әскерге шақырылушылардың (әскери міндеттілердің) жиынтық тізімі бойынша осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес жүзеге асырылады.
19. Өтеулі негізде білім алатын әскерге шақырылушылар (әскери міндеттілер) оқу үшін төлемді олардың ақша қаражатын ҚР ҚМ мамандандырылған ұйымының есептік шотына аудару жолымен жүргізеді.
20. Әскерге шақырылушыларға (әскери міндеттілерге) берілген далалық киім-кешек және басқа да мүліктік зат оқыту аяқталғаннан кейін мүлік қапшығына (сөмкесіне) салынады, мөрленеді және оның жауапкершілігіне беріледі.
4-тарау. Оқу-материалдық база, әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша дайындау тәртібі
21. Әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша оқытуды қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі (бұдан әрі - ҚР ҚМ) мамандандырылған ұйымдарына қажетті қару-жарақты, әскери техника мен әскери-техникалық мүлікті уақытша пайдалануға береді.
22. Әскери-техникалық мамандарды даярлау үшін жедел басқаруға берілетін автомобильдердің, шынжыр табанды тартқыштардың, броньды транспортерлердің, автомобиль крандарының, агрегаттардың, аппаратураның және басқа да техника мен мүліктің маркасы мен саны штатқа табельдермен айқындалады.
23. Жүргізуге және оқу процесін қамтамасыз етуге арналған автомобильдер, шынжыр табанды тартқыштар мен арнайы машиналар әскери нөмірлік, тану және айырым белгілерімен белгіленеді.
24. Қару-жарақ, техника мен мүлік қажетті техникалық құжаттамасымен бірге жұмыс істейтін, толық жиынтықталған күйде беріледі.
25. Тасымалдау төлемі бекітілген әскери бөлімдер мен мекемелер арқылы әскери тасымалдауларға ҚР ҚМ шығыстары ерекшелігі бойынша осы мақсаттар үшін бөлінетін ақшалай қаражат есебінен жүргізіледі.

26. Отправка вооружения, техники и имущества с баз, складов довольствующих органов и воинских частей (ремонтных заводов, мастерских) производится после приема их представителями специализированных организаций МО РК. В отдельных случаях, по указанию начальников довольствующих органов МО РК, выделяются специалисты для установки (монтажа) вооружения, техники и имущества в учебных кабинетах (классах), лабораториях и парках специализированных организаций МО РК.
27. Эксплуатация вооружения, военной техники и военного имущества осуществляется в соответствии с приказами Министра обороны Республики Казахстан и первого заместителя Министра обороны – начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан.
28. Организация эксплуатации и ремонта вооружения, техники и имущества осуществляется в соответствии с годовыми и месячными планами эксплуатации и ремонта машин, которые подписываются заместителем руководителя и утверждаются руководителем специализированной организации МО РК.
29. План по эксплуатации, ремонта и обслуживания вооружения, техники и имущества в специализированных организациях МО РК составляется должностными лицами ответственными за данный участок работы.
30. Работы на радиоэлектронных средствах (всех назначений) с излучением ведутся на частотах, по позывным и направлениям, утвержденным первым заместителем Министра обороны – начальником Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан.
31. По завершению программы подготовки на возмездной основе, призывники (военнообязанные) приводятся к военной присяге в соответствии с Положением о порядке принятия военной присяги, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан от 25 августа 1992 года № 870.
32. Специализированные организации МО РК используют полевую учебную базу воинских частей, военных учебных заведений и учреждений Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан по согласованию с соответствующими командирами частей и начальниками учреждений.
Глава 5. Порядок организации выпускных экзаменов
33. Для проверки качества подготовки призывников (военнообязанных) по завершению обучения проводятся выпускные экзамены. К сдаче экзаменов допускаются призывники (военнообязанные), прошедшие полный курс обучения, получившие положительные оценки и зачеты по всем предметам, предусмотренным программой обучения.
34. Учебное время на подготовку и сдачу выпускных экзаменов определяется программой подготовки военно-технических и иных специалистов и учебными планами, утверждаемыми руководителем специализированной организации МО РК.

26. Қару-жарақты, техника мен мүлікті базалардан, жабдықталым органдарының қоймаларынан және әскери бөлімдерден (жөндеу зауыттарынан, шеберханалардан) жөнелту оларды ҚР ҚМ мамандандырылған ұйымдарының өкілдері қабылдап алғаннан кейін жүргізіледі. Жекелеген жағдайларда ҚР ҚМ жабдықталым органдары бастықтарының нұсқауы бойынша ҚР ҚМ мамандандырылған ұйымдарының оқу кабинеттеріне (сыныптарына), зертханалары мен парктеріне қару-жарақты, техника мен мүлікті орнату (құрастыру) үшін мамандар бөлінеді.
27. Қару-жарақты, әскери техника мен әскери мүлікті пайдалану Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің және Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабы бастығының бұйрықтарына сәйкес жүзеге асырылады.
28. Қару-жарақты, техника мен мүлікті пайдалану мен жөндеуді ұйымдастыру машиналарды пайдалану мен жөндеудің жылдық және айлық жоспарларына сәйкес жүзеге асырылады, оларға басшының орынбасары қол қояды және ҚР ҚМ мамандандырылған ұйымының басшысы бекітеді.
29. ҚР ҚМ мамандандырылған ұйымдарында қару-жарақты, техника мен мүлікті пайдалану, жөндеу және қызмет көрсету бойынша жоспар осы жұмыс учаскесі үшін жауапты лауазымды адамдармен әзірленеді.
30. Сәулеленуі бар радиоэлектрондық құралдарда (барлық мақсаттағы) жұмыс істеу Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының бастығы бекіткен жиіліктерде шақыру белгілері мен бағыттар бойынша жүргізіледі.
31. Өтеулі негізде даярлық бағдарламасы аяқталғаннан кейін әскерге шақырылушылар (әскери міндеттілер) Қазақстан Республикасы Президентінің 1992 жылғы 25 тамыздағы № 870 Жарлығымен бекітілген Әскери ант қабылдау тәртібі туралы ережеге сәйкес әскери ант қабылдайды.
32. ҚР ҚМ мамандандырылған ұйымдары бөлімдердің тиісті командирлерімен және мекемелер бастықтарымен келісу бойынша Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары әскери бөлімдерінің, әскери оқу орындары мен мекемелерінің далалық оқу-жаттығу базасын пайдаланады.
5-тарау. Бітіру емтихандарын ұйымдастыру тәртібі
33. Оқуды аяқтағаннан кейін әскерге шақырылушылардың (әскери міндеттілердің) даярлық сапасын тексеру үшін бітіру емтихандары өткізіледі. Емтихандарды тапсыруға оқытудың толық курсынан өткен, оқыту бағдарламасымен көзделген барлық пәндер бойынша оң бағалар мен сынақтар алған әскерге шақырылушылар (әскери міндеттілер) жіберіледі.
34. Бітіру емтихандарына дайындалуға және тапсыруға оқу уақыты әскери-техникалық және өзге де мамандарды даярлау бағдарламасымен және ҚР ҚМ мамандандырылған ұйымының басшысы бекітетін оқу жоспарларымен айқындалады.

35. Для приема выпускных экзаменов создаются экзаменационные комиссии. Председателем экзаменационной комиссии, назначается представитель закрепленной воинской части или учреждения.
В состав комиссии включаются представители МОВУ, руководство военной дорожной полиции гарнизона, специализированной организации МО РК.
Персональный состав и сроки работы выпускной экзаменационной комиссии утверждаются приказом руководителя Управления специализированных организаций МО РК. План и порядок работы комиссии утверждает председатель экзаменационной комиссии.
36. Итоги работы экзаменационной комиссии оформляются актом (по каждой специальности) по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, в котором указываются результаты экзаменов, а также недостатки в организации подготовки военно-технических и иных специалистов, предложения по их улучшению. Акт согласовывается с МОВУ и утверждается руководителем Управления специализированных организаций МО РК.
По итогам выпускных экзаменов издается приказ руководителя Управления специализированных организаций МО РК.
37. Призывникам (военнообязанным), обучившимся на возмездной основе, успешно сдавшим выпускные экзамены, выдается сертификат о завершении обучения по программе подготовки военнообученного резерва по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
38. Призывникам, обучившимся на безвозмездной основе, успешно сдавшим выпускные экзамены, выдается свидетельство об окончании военно-технической школы Министерства обороны Республики Казахстан по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам, и удостоверение по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам, по соответствующим специальностям на право вождения транспортного средства.

35. Бітіру емтихандарын қабылдау үшін емтихан комиссиялары құрылады. Емтихандық комиссия төрағасы болып бекітілген әскери бөлімнің немесе мекеменің өкілі тағайындалады.
Комиссия құрамына ЖӘБО өкілдері, гарнизонның әскери жол полициясының, ҚР ҚМ мамандандырылған ұйымының басшылығы енгізіледі.
Бітіру емтиханы комиссиясының дербес құрамы және оның жұмыс істеу мерзімдері ҚР ҚМ мамандандырылған ұйымы басқармасы басшысының бұйрығымен бекітіледі. Комиссия жұмысының жоспарын және тәртібін емтихандық комиссиясының төрағасы бекітеді.
36. Емтихан комиссиясы жұмысының қорытындылары осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша актімен (әрбір мамандық бойынша) ресімделеді, онда емтихандар нәтижелері, сондай-ақ әскери-техникалық және өзге де мамандарды даярлауды ұйымдастырудағы кемшіліктер, оларды жақсарту жөніндегі ұсыныстар көрсетіледі. Актіні ЖӘБО келіседі және ҚР ҚМ мамандандырылған ұйымы басқармасының басшысы бекітеді.
Бітіру емтихандарының қорытындылары бойынша ҚР ҚМ мамандандырылған ұйымы басқармасы басшысының бұйрығы шығарылады.
37. Бітіру емтихандарын табысты тапсырған өтеулі негізде білім алған әскерге шақырылушыларға (әскери міндеттілерге) осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ҚР ҚМ мамандандырылған ұйымы басшысының қолтаңбасымен және мөрлерімен куәландырылған әскери оқытылған резервті даярлау бағдарламасы бойынша оқуды бітіргені туралы сертификат беріледі.
38. Бітіру емтихандарын табысты тапсырған өтеусіз негізде білім алған әскерге шақырылушыларға осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери-техникалық мектебін бітіргені туралы куәлік және осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті мамандықтар бойынша ҚР ҚМ мамандандырылған ұйымы басшысының қолтаңбасымен және мөрлерімен куәландырылған көлік құралдарын жүргізу құқығына куәлік беріледі.

39. Призывникам (военнообязанным), получившим оценку на выпускных экзаменах "неудовлетворительно", свидетельство либо сертификат о завершении обучения по программе подготовки военнообученного резерва не выдается.
40. К сдаче выпускных экзаменов допускаются призывники (военнообязанные), получившие положительные оценки и зачеты по всем предметам, предусмотренным программой обучения.
41. Призывники (военнообязанные), обучившиеся на возмездной и безвозмездной основе, получившие оценку "неудовлетворительно", а также не участвовавшие в сдаче выпускного экзамена по графику в связи с болезнью или по семейным обстоятельствам, допускаются к повторной сдаче экзаменов в день, утвержденный приказом руководителя Управления специализированных организаций МО РК.

39. Бітіру емтихандарында "қанағаттанарлықсыз" деген баға алған әскерге шақырылушыларға (әскери міндеттілерге) әскери оқытылған резервті даярлау бағдарламасы бойынша оқуды бітіргені туралы куәлік не сертификат берілмейді.
40. Бітіру емтихандарын тапсыруға оқу бағдарламасымен көзделген барлық пәндер бойынша оң бағалар және сынақтар алған әскерге шақырылушылар (әскери міндеттілер) жіберіледі.
41. "Қанағаттанарлықсыз" деген баға алған, сондай-ақ науқастануына немесе отбасы жағдайларына байланысты кесте бойынша бітіру емтихандарын тапсыруға қатыспаған өтеулі және өтеусіз негізде білім алған әскерге шақырылушылар (әскери міндеттілер) ҚР ҚМ мамандандырылған ұйымы басқармасы басшысының бұйрығымен бекітілген күні емтихандарды қайта тапсыруға жіберіледі.

42. Призывники (военнообязанные), прошедшие подготовку по специальностям, связанным с управлением транспортными средствами, также сдают экзамены в уполномоченном органе по обеспечению безопасности дорожного движения в соответствии с Правилами приема экзаменов и выдачи водительских удостоверений, утвержденными приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 декабря 2014 года № 862, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10056.

42. Көлік құралдарын басқарумен байланысты мамандықтар бойынша дайындықтан өткен әскерге шақырылушылар (әскери міндеттілер), сондай-ақ, жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі уәкілетті органда нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10056 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 2 желтоқсандағы № 862 бұйрығымен бекітілген Емтихандарды қабылдау және жүргізуші куәліктерін беру қағидаларына сәйкес емтихандар тапсырады.

43. Военно-учетная специальность присваивается МОВУ в соответствии с сертификатом о завершении обучения по программе подготовки военнообученного резерва и полученной специальности.
Сноска. Пункт 43 - в редакции приказа Министра обороны РК от 28.10.2023 № 1100 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
44. Порядок процесса подготовки граждан по военно-техническим и иным специальностям организуется и обеспечивается в соответствии с приказом первого заместителя Министра обороны – начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам подготовки
по военно-техническим и иным специальностям
Форма
Журнал учета движения подготовки военно-технических и иных специалистов
обучающихся на безвозмездной основе
п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
Специальность
Период обучения
Наименование местного органа военного управления
Дата и воинская часть куда был призван (или принято другое решение)
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
2
3
Приложение 2
к Правилам подготовки
по военно-техническим
и иным специальностям
Форма
Угловой штамп
Департамента по делам обороны
Предписание №_______
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра обороны РК от 28.10.2023 № 1100 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Призывник ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
В соответствии с решением начальника Департамента по делам обороны
_____________________________ области Вы "___" _____________20__года
зачислены в _______________________________________________________
(указать наименование специализированной организации Министерства обороны
Республики Казахстан)
находящийся по адресу ______________________________________________
для прохождения подготовки по военно-технической специальности
__________________________________________________________________
На основании статьи 12 Закона Республики Казахстан "О воинской обязанности
и статусе военнослужащих" Вам необходимо явиться на занятия к "____" часам
"____" ________________ 20___года
Посещение занятий является обязательным.
Занятия будут проводиться
________________________________________________________________________
(указать дни и часы занятий, с отсрочкой от призыва, в дневное или вечернее время)
Начальник Департамента по делам обороны
____________________________________ области
__________________________________________
(воинское звание, подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 3
к Правилам подготовки
по военно-техническим и иным специальностям
Форма
Сводный список
призывников (военнообязанных) для подготовки
по военно-техническим и иным специальностям
________________________________________________________________________________
(наименование местного органа военного управления)
__________________________________________________________ области в учебный взвод
№ ___________________ для комплектования ________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование специализированной организации Министерства обороны
Республики Казахстан)
По специальности __________________________________________________
Начало обучения ___________________________________________________
Конец обучения ____________________________________________________
№ пп
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Год, месяц рождения
Образование
Место работы, специальность
Домашний адрес по месту постоянной (временной) регистрации
Учебный взвод в составе ______человек "___" _________________20____года
В присутствии представителя ______________________________________________________
(наименование местного органа военного управления)
_______________________________________________, ответственного за комплектование
специализированной организации Министерства обороны Республики Казахстан _________
_______________________________________________________________________________
(воинское звание, подпись, фамилия, инициалы)
Принял: представитель ___________________________________________________________
(наименование специализированной организации Министерства
обороны Республики Казахстан, подпись, фамилия, инициалы)
Примечание: Сводный список составляется по алфавиту.
Приложение 4
к Правилам подготовки
по военно-техническим и иным специальностям
Форма
"Согласовано"
Начальник ___________________________
(наименование местного органа
военного управления)
_____________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
"____" ___________ 20__года
"Утверждаю"
Руководитель Управления
специализированной организации
Министерства обороны
Республики Казахстан
_________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
"____" ___________ 20__года
Акт ____
Экзаменационная комиссия в составе: председателя _________________, членов
комиссии ___________________________, назначенная приказом от _______ №__, произвела
"____"_________20__года прием выпускных экзаменов от призывников ________________
специализированной организации Министерства обороны Республики Казахстан, по
специальности _____________________________.
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Результаты экзаменов,
оценки, наименование учебных дисциплин
Общая оценка
Водительское удостоверение
Свидетельство (сертификат) об окончании школы)
Подпись в получении
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Всего обучалось       _____чел.
Допущено к экзаменам       _____чел. ____%
Сдали экзамены       _____чел. ____%
из них: отлично       _____чел. ____%
хорошо       _____чел. ____%
удовлетворительно      _____чел. ____%
неудовлетворительно       _____чел. ____%
средний балл       _________
Замечания________________________________________________________
Предложения______________________________________________________
Председатель комиссии: ________________________
Члены комиссии:       1. __________________________
2.___________________________
М.П.                               С актом ознакомлен:
Руководитель специализированной организации
Министерства обороны Республики Казахстан
___________________________________________
подпись, фамилия и инициалы
"Согласовано"
Начальник ___________________________
(наименование местного органа
военного управления)
_____________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
"____" ___________ 20__года
"Утверждаю"
Руководитель Управления
специализированной организации
Министерства обороны
Республики Казахстан
_________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
"____" ___________ 20__года
Акт № ____
Экзаменационная комиссия в составе: председателя _________________, членов
комиссии _______________, назначенная приказом руководителя Управления
специализированной организации Министерства обороны Республики Казахстан от "___"
_______ 20____ года №_____, произвела "___" _______ 20____ года прием выпускных
экзаменов от призывников (военнообязанных) ___ взвода обученных в ________
специализированной организации Министерства обороны Республики Казахстан, по
специальности ___________.
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Результаты экзаменов
Общая оценка (средняя)
№ сертификата об окончании школы
Подпись в
получении
Оценки
Наименование учебных дисциплин
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Всего обучалось       _____чел.
Допущено к экзаменам       _____чел. ____%
Сдали экзамены       _____чел. ____%
из них: отлично       _____чел. ____%
хорошо       _____чел. ____%
удовлетворительно       _____чел. ____%
неудовлетворительно       _____чел. ____%
средний балл       _________
Замечания__________________________________________________________
Предложения_______________________________________________________
Председатель комиссии:____________________________
Члены комиссии:       1. _____________________________
2. _____________________________
М.П.                                                 С актом ознакомлен:
Руководитель специализированной организации
Министерства обороны Республики Казахстан
___________________________________________
подпись, фамилия и инициалы
Приложение 5
к Правилам подготовки
по военно-техническим и иным специальностям
Форма
Приложение 6
к Правилам подготовки
по военно-техническим и иным специальностям
Форма
Приложение 7
к Правилам подготовки
по военно-техническим и иным специальностям
Форма

43. Әскери-есептік мамандықты әскери оқытылған резервті дайындау бағдарламасы бойынша оқуды бітіргені туралы сертификатқа және алынған мамандыққа сәйкес ЖӘБО береді.
Ескерту. 43-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 28.10.2023 № 1100 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
44. Азаматтарды әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша дайындау процесінің тәртібі Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабы бастығының бұйрығына сәйкес ұйымдастырылады және қамтамасыз етіледі.
Әскери-техникалық және өзге де
мамандықтар бойынша даярлау
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Өтеусіз негізде оқитындардың әскери-техникалық және өзге де мамандарды даярлау қозғалысын есепке алу журналы
р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған күні
Мамандық
Оқу кезеңі
Жергілікті әскери басқару органының атауы
Әскерге шақырылған күні және әскери бөлім (немесе басқа шешім қабылданды)
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
2
3
...
Әскери-техникалық және өзге
де мамандықтар бойынша
дайындық қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қорғаныс істері жөніндегі департаменттің бұрыштық мөртаңбасы
№_______ нұсқама
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 28.10.2023 № 1100 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әскерге шақырылушы______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
______________қорғаныс істері жөніндегі департаменті бастығының шешіміне сәйкес Сіз 20_жылғы "_"
_______ _____________әскери-техникалық мамандығы бойынша даярлықтан өту үшін
________________________________________ мекенжайы бойынша орналасқан
___________________________________________ қабылдандыңыз.
(Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігімамандандырылған ұйымының атауы көрсетілсін)
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының 12-бабы негізінде Сіз 20___жылғы "____" ________ сағат
"___" сабаққа келуіңіз қажет.
Сабаққа қатысу міндетті болып табылады.
Сабақ _________________________________________________өткізілетін болады.
(әскерге шақыруды кейінге қалдырумен, сабақтың күндері
мен сағаты көрсетілсін, күндізгі немесе кешкі уақытта)
_______________________облысы қорғаныс істері жөніндегі департаментінің бастығы
__________________________________________________
(әскери атағы, қолы, тегі және аты-жөні)
Әскери-техникалық және өзге де
мамандықтар бойынша даярлау
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша дайындау үшін әскерге
шақырылушылардың (әскери міндеттілердің) жиынтық тізімі
________________________________________________________________________________
(жергілікті әскери басқару органының атауы)
________________________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі мамандандырылған ұйымының атауы)
жасақтау үшін № ____________________________________________________ оқу взводына
Мамандығы бойынша ____________________________________________________________
Оқудың басталуы ________________________________________________________________
Оқудың аяқталуы ________________________________________________________________
Р/с №
Тегі, аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туылған жылы, айы
Білімі
Жұмыс орны, мамандығы
Тұрақты (уақытша) тіркеу орны бойынша үй мекен-жайы
Оқу взводы ______ адам құрамында 20____ жылғы "___" ______________________________
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымын жасақтауға
жауапты ________________________________________________________________________
(жергілікті әскери басқару органының атауы)
өкілі ___________________________________________________________________________
(әскери атағы, қолы, тегі, аты-жөнінің бас әріптері)
қатысуымен
Қабылдады: өкіл _________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі мамандандырылған ұйымының атауы,
қолы, тегі, аты-жөнінің бас әріптері)
Ескертпе: Жиынтық тізім алфавит бойынша құрылады.
Әскери-техникалық және өзге де
мамандықтар бойынша даярлау
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
"Келісілді"
Бастығы _______________________
_______________________________
(жергілікті әскери басқару
органның атауы)
________________________________
(қолы, тегі, аты-жөнінің бас әріптері)
20__жылғы "____"______________
"Бекітемін"
Қазақстан Республикасы Қорғаныс
министрлігі мамандандырылған ұйымы
басқармасының басшысы
__________________________________
(қолы, тегі, аты-жөнінің бас әріптері)
20__жылғы "___"_____________
№___ акт
20___жылғы "__"__________№_____________бұйрығымен тағайындалған мынадай
құрамдағы емтихан комиссиясы: төрағасы __________________________ комиссия мүшелері
_______________________________________, _______________________________________
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі мамандандырылған ұйымының әскерге
шақырылушыларынан __________________________________________мамандығы бойынша
бітіру емтихандарын қабылдауды жүргізді.
Р/с №
Тегі, аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Емтихан нәтижелері, бағалар, оқу пәндерінің атауы
Жалпы баға
Жүргізуші куәлігі
Мектепті бітіргені туралы куәлік (сертификат)
Алғаны туралы қол қою
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Барлық білім алған                   ____адам.
Емтиханға жіберілген             ____адам.____%
Емтихан тапсырған                   ____адам.____%
олардың ішінде: өте жақсы       ____адам.____%
жақсы                         ____адам.____%
қанағаттанарлық                   ____адам.____%
қанағаттанарлықсыз             ____адам.____%
орташа балл                         _________
Ескертпе __________________________________________________________________
Ұсыныстар ________________________________________________________________
Комиссия төрағасы:_______________________
Комиссия мүшелері: 1.____________________
2._____________________
М.О.                               Актімен таныстым:
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
мамандандырылған ұйымының басшысы
_____________________________________________
қолы тегі және аты-жөнінің бас әріптері
"Келісілді"
Бастығы _______________________
_______________________________
(жергілікті әскери басқару
органның атауы)
_______________________________
(қолы, тегі және аты-жөнінің бас әріптері)
20__жылғы "____"______________
"Бекітемін"
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі мамандандырылған ұйымы басқармасының басшысы
________________________________
(қолы, тегі, аты-жөнінің бас әріптері)
20__жылғы "___"_____________
№___ акт
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі мамандандырылған ұйымы
басқармасы басшысының 20___жылғы "__"__________№_____________бұйрығымен
тағайындалған мынадай құрамдағы емтихан комиссиясы: төрағасы
_______________________________________ комиссия мүшелері
__________________________________________________, ____________________________
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымында ________
______________________ мамандығы бойынша оқытылған ________взводының әскерге
шақырушыларынан (әскери міндеттілерінен) 20___жылғы "__"___________________бітіру
емтихандарын қабылдауды жүргізді
Р/с
Тегі, аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Емтихан нәтижелері
Жалпы баға
(орташа)
Мектепті бітіргені туралы куәлік (сертификат)
Алғаны туралы қол қою
Бағалар
Оқу пәнінің атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Барлық білім алған                  ____адам.
Емтиханға жіберілген             ____адам.____%
Емтихан тапсырған                   ____адам.____%
олардың ішінде: өте жақсы       ____адам.____%
жақсы                         ____адам.____%
қанағаттанарлық                   ____адам.____%
қанағаттанарлықсыз             ____адам.____%
орташа балл                         _________
Ескертулер ________________________________________________________________
Ұсыныстар ________________________________________________________________
Комиссия төрағасы:______________________
Комиссия мүшелері: 1.___________________
2.___________________
М.О.                               Актімен таныстым:
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
мамандандырылған ұйымының басшысы
_____________________________________________
қолы тегі және аты-жөнінің бас әріптері
Әскери-техникалық және өзге де
мамандықтар бойынша даярлау
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Әскери-техникалық және өзге де
мамандықтар бойынша даярлау
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Әскери-техникалық және өзге де
мамандықтар бойынша даярлау
қағидаларына
7-қосымша
Нысан