О внесении изменений в решение Шортандинского районного маслихата от 24 декабря 2016 года № С-12/2 "О бюджете района на 2017-2019 годы"
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 11 июля 2017 года № С-17/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 26 июля 2017 года № 6031.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 106, 109, 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата "О бюджете района на 2017-2019 годы" от 24 декабря 2016 года № С-12/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5683, опубликовано 14 января 2017 года в районных газетах "Вести", "Өрлеу") следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района на 2017-2019 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 101 183,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 803 909 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21 052,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23 448,3 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 252 773,6 тысяч тенге;
2) затраты – 4 065 277,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 80 685 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 105 509 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 24 824 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 56 765 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 56 765 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -101 544,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 101 544,6 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 2 000 тысяч тенге.";
подпункт 1) пункта 13-1 изложить в новой редакции:
"1) на возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского и областного бюджета в сумме 12 962,8 тысяч тенге, в том числе: из республиканского бюджета 12 312,4 тысяч тенге, из областного бюджета 1,5 тысяч тенге, из Национального фонда Республики Казахстан 648,9 тысяч тенге;";
приложения 1, 5, 8, 12 к решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3, 4 настоящего решения.

Шортанды аудандық мәслихатының 2016 жылғы 24 желтоқсандағы № С-12/2 "2017-2019 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2017 жылғы 11 шілдедегі № С-17/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 26 шілдеде № 6031 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109, 111 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының "2017-2019 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" 2016 жылғы 24 желтоқсандағы № С-12/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5683 тіркелген, 2017 жылдың 14 қаңтарында аудандық "Вести", "Өрлеу" газеттерінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2017-2019 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 101 183,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 803 909 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 052,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23 448,3 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 252 773,6 мың теңге;
2) шығындар – 4 065 277,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 80 685 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 105 509 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 24 824 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 56 765 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 56 765 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -101 544,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 101 544,6 мың теңге.";
8 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"8. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2017 жылға 2 000 мың теңге сомасында бекітілсін.";
13-1 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1) республикалық және облыстық бюджеттен бөлінген 12 962,8 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді кері қайтаруға, оның ішінде: республикалық бюджеттен 12 312,4 мың теңге, облыстық бюджеттен 1,5 мың теңге, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 648,9 мың теңге;";
шешімнің 1, 5, 8, 12 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

40026,2
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1609
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
16325
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
145767
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
159322,9
1
Социальное обеспечение
12220
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
12220
005
Государственная адресная социальная помощь
300
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
4541
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
7379
2
Социальная помощь
107728,2
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
9059
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
9059
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
98669,2
002
Программа занятости
50057
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
22500
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
810
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
8616
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
16686,2
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
39374,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
39329,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
22469,7
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
318
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы
8961
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
7581
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
45
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы
45
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

40026,2
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1609
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
16325
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
145767
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
159322,9
1
Әлеуметтiк қамтамасыз ету
12220
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
12220
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
300
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
4541
025
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
7379
2
Әлеуметтiк көмек
107728,2
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
9059
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
9059
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
98669,2
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
50057
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
22500
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
810
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
8616
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
16686,2
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
39374,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
39329,7
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22469,7
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
318
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
8961
054
Үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
7581
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
45
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
45
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

251740,9
в том числе:
На проведение мероприятий по государственному языку для учащихся школ некоренной национальности
1609
На проведение капитального ремонта средней школы села Бектау
80767
На текущий ремонт дорог в поселке Шортанды
30000
На разработку проектно-сметной документации на "Капитальный ремонт подъездной дороги к селу Ключи"
12532
На разработку проектно-сметной документации на "Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог с подъездной дорогой села Бозайгыр"
11931
На проведение противоэпизоотических мероприятий
27427
На возмещение стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направляемых на санитарный убой
13127
На подготовку к отопительному сезону теплоснабжающим предприятиям
22000
На приобретение и доставку учебников для школ
12160,2
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
11200
На субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов
7766
На капитальный ремонт дороги по улице Дзержинского в поселке Шортанды
20000
На обучение педагогов школ на семинарах по превенции суицидов
1221,7
Целевые трансферты на развитие
780985,7
в том числе:
На реконструкцию канализационных сетей в селе Дамса и поселке Научный
102400
На строительство сетей электроснабжения в селе Бозайгыр
26700
На разработку проектно-сметной документации с проведением комплексной вневедомственной экспертизы на строительство инженерно-коммуникационной инфрастурктуры к участкам нового индивидуального жилищного строительства в поселке Шортанды
4962
На разработку проектно-сметной документации с проведением комплексной вневедомственной экспертизы на строительство инженерно-коммуникационной инфрастурктуры к участкам нового индивидуального жилищного строительства в поселке Научный
2172
На разработку проектно-сметной документации на реконструкцию разводящих сетей водоснабжения в селе Тонкерис
6500
На разработку проектно-сметной документации на строительство детского сада на 140 мест в селе Бозайгыр
8000
На привязку проекта к местности, строительство детского сада на 140 мест в селе Тонкерис
8000
На увеличение уставного капитала государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Шортанды Су"
39765
На увеличение уставного капитала государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Жолымбетская коммунальная служба"
17000
На реконструкцию водопроводных сетей и водоотведения поселка Шортанды (3 очередь)
561012
На разработку проектно-сметной документации на строительство блок-модульной котельной с инженерными сетями для Ключевской средней школы в селе Ключи Шортандинского района

251740,9
соның ішінде:
Жергілікті емес ұлт өкілдері мектептерінің оқушылары үшін мемлекеттік тілден іс-шаралар өткізуге
1609
Бектау ауылының орта мектебіне күрделі жөндеу жүргізуге
80767
Шортанды кентінің жолдарын ағымдағы жөндеуге
30000
"Ключи ауылының кіреберіс жолын күрделі жөндеу" жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу
12532
"Бозайғыр ауылының кіреберіс жолымен кентішілік жолдың күрделі жөндеуіне" жобалау-сметалық құжаттарын әзірлеуге
11931
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
27427
Бруцелезбен ауырған санитариялық союға жіберілген ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын өтеуге
13127
Жылумен жабдықтайтын кәсіпорындардың жылу беру мезгіліне дайындалуға
22000
Мектептерге арналған оқулықтарды сатып алу және жеткізуге
12160,2
Қысқа мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруын
11200
Қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығындарды өтеуге
7766
Шортанды кентінің Дзержинского көшесінің жолын күрделі жөндеуге
20000
Суицидтің алдын алу бойынша семинарларда мектеп педагогтарын оқытуға
1221,7
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
780985,7
соның ішінде:
Дамса ауылы мен Научный кентінің кәріз желілерін қайта жаңартуға
102400
Бозайғыр ауылында электрмен жабдықтау желілерін салуға
26700
Шортанды кентінде жаңа жеке тұрғын үй құрылысының учаскілеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдар құрылысына кешенді ведомстводан тыс сараптама өткізумен жобалау-сметалық құжаттарын әзірлеуге
4962
Научный кентінде жаңа жеке тұрғын үй құрылысының учаскілеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдар құрылысына кешенді ведомстводан тыс сараптама өткізумен жобалау-сметалық құжаттарын әзірлеуге
2172
Төңкеріс ауылында ажыратушы сумен жабдықтау желілерін жаңартуға жобалау-сметалық құжаттарын әзірлеуге
6500
Бозайғыр ауылында 140 орындық балабақша құрылысына жобалау-сметалық құжаттарын әзірлеуге
8000
Төңкеріс ауылында 140 орындық балабақша құрылысы жобасын жергілікті жерге байланыстыруға
8000
"Шортанды Су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайтуға
39765
"Жолымбет коммунальдық қызметі" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайтуға
17000
Шортанды кентінің су құбырлары желілерін және су бұруларын қайта жаңартуға (3-кезек)
561012
Шортанды ауданы Ключи ауылындағы Ключи орта мектебіне инженерлік желілермен блок-модульді қазандық салуғу жобалау-сметалық құжаттарын әзірлеу