О внесении изменений в решение Шортандинского районного маслихата от 24 декабря 2016 года № С-12/2 "О бюджете района на 2017-2019 годы"
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 17 октября 2017 года № С-19/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 27 октября 2017 года № 6132
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании решения Акмолинского областного маслихата от 29 сентября 2017 года № 6С-15-2 "О внесении изменений в решение Акмолинского областного маслихата от 12 декабря 2016 года № 6С-7-2 "Об областном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6097) Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата "О бюджете района на 2017-2019 годы" от 24 декабря 2016 года № С-12/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5683, опубликовано 14 января 2017 года в районных газетах "Вести", "Өрлеу") следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района на 2017-2019 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 140 518,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 803 909 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21 060,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 37 570,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 277 978,7 тысяч тенге;
2) затраты – 4 102 431 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 80 081 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 104 905 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 24 824 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 58 947 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 58 947 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -100 940,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 100 940,6 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть в бюджете района на 2017 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 104 905 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в бюджете района на 2017 год выплату вознаграждения по бюджетным кредитам из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 36,9 тысяч тенге.";
пункт 8 исключить;

Шортанды аудандық мәслихатының 2016 жылғы 24 желтоқсандағы № С-12/2 "2017-2019 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2017 жылғы 17 қазандағы № С-19/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 27 қазанда № 6132 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақмола облыстық мәслихатының 2017 жылғы 29 қыркүйектегі № 6С-15-2 "Ақмола облыстық мәслихатының 2016 жылғы 12 желтоқсандағы № 6С-7-2 "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6097 тіркелген) шешімі негізінде Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының "2017-2019 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" 2016 жылғы 24 желтоқсандағы № С-12/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5683 тіркелген, 2017 жылдың 14 қаңтарында аудандық "Вести", "Өрлеу" газеттерінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2017-2019 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 140 518,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 803 909 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 060,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 37 570,6 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 277 978,7 мың теңге;
2) шығындар – 4 102 431 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 80 081 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 104 905 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 24 824 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 58 947 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 58 947 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -100 940,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 100 940,6 мың теңге.";
4 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"4. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен 104 905 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер есепке алынсын.";
6 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"6. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер бойынша сыйақы төлемдері 36,9 мың теңге сомасында есепке алынсын.";
8 тармақ алынсын;

2675
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
45488,4
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1020
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
13325
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
133789,4
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
153229,8
1
Социальное обеспечение
10479
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
10479
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
3541
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
6938
2
Социальная помощь
104714,9
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
8958,4
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
8958,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
95756,5
002
Программа занятости
45472,1
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
22500
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
867,2
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
10231
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
16686,2
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
38035,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
37958,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
22329,7
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
318
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы
7729,8
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
7581
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
77,4
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы

2675
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
45488,4
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1020
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
13325
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
133789,4
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
153229,8
1
Әлеуметтiк қамтамасыз ету
10479
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
10479
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
3541
025
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
6938
2
Әлеуметтiк көмек
104714,9
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
8958,4
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
8958,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
95756,5
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
45472,1
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
22500
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
867,2
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
10231
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
16686,2
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
38035,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
37958,5
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22329,7
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
318
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
7729,8
054
Үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
7581
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
77,4
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру

38465,9
в том числе:
На развитие рынка труда
11769,1
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
7581
На внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
6879
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
5785,8
На расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
1944
На доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам

38465,9
соның ішінде:
Еңбек нарығын дамытуға
11769,1
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
7581
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге
6879
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
5785,8
Техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар тізбесін кеңейтуге
1944
Тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге

1918
На доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
2544
На установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов
45
Целевые трансферты на развитие
249575
в том числе:
На строительство сетей электроснабжения в селе Бозайгыр
249575
Приложение 5
к решению Шортандинского
районного маслихата
№ С-19/2
от 17 октября 2017 года
Приложение 12
к решению Шортандинского
районного маслихата
№ С-12/2

1918
Оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
2544
Мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштер орнатуға
45
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
249575
соның ішінде:
Бозайғыр ауылында электрмен жабдықтау желілерін салуға
249575
Шортанды аудандық
мәслихатының
2017 жылғы 17 қазандағы
№ С-19/2 шешіміне
5 қосымша
Шортанды аудандық
мәслихатының

от 24 декабря 2016 года
Целевые трансферты из областного бюджета на 2017 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
293321,4
в том числе:
На проведение мероприятий по государственному языку для учащихся школ некоренной национальности
1020
На проведение капитального ремонта средней школы села Бектау
80083,3
На текущий ремонт дорог в поселке Шортанды
30000
На разработку проектно-сметной документации на "Капитальный ремонт подъездной дороги к селу Ключи"

2016 жылғы 24 желтоқсандағы
№ С-12/2 шешіміне
12 қосымша
2017 жылға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Атауы
Сома, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
293321,4
соның ішінде:
Жергілікті емес ұлт өкілдері мектептерінің оқушылары үшін мемлекеттік тілден іс-шаралар өткізуге
1020
Бектау ауылының орта мектебіне күрделі жөндеу жүргізуге
80083,3
Шортанды кентінің жолдарын ағымдағы жөндеуге
30000
"Ключи ауылының кіреберіс жолын күрделі жөндеу" жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу

4946,6
На разработку проектно-сметной документации на "Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог с подъездной дорогой села Бозайгыр"
12004,4
На проведение противоэпизоотических мероприятий
27427
На возмещение стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направляемых на санитарный убой
13127
На подготовку к отопительному сезону теплоснабжающим предприятиям
22000
На приобретение и доставку учебников для школ
17622,4
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
14694
На капитальный ремонт дороги по улице Дзержинского в поселке Шортанды
69175
На обучение педагогов школ на семинарах по превенции суицидов
1221,7
Целевые трансферты на развитие
767327,4
в том числе:
На реконструкцию канализационных сетей в селе Дамса и поселке Научный
102400
На строительство сетей электроснабжения в селе Бозайгыр
6320,7
На разработку проектно-сметной документации с проведением комплексной вневедомственной экспертизы на строительство инженерно-коммуникационной инфрастурктуры к участкам нового индивидуального жилищного строительства в поселке Шортанды
4847,4
На разработку проектно-сметной документации с проведением комплексной вневедомственной экспертизы на строительство инженерно-коммуникационной инфрастурктуры к участкам нового индивидуального жилищного строительства в поселке Научный
2172
На разработку проектно-сметной документации на реконструкцию разводящих сетей водоснабжения в селе Тонкерис
3800
На разработку проектно-сметной документации на строительство детского сада на 140 мест в селе Бозайгыр
9269,4
На привязку проекта к местности, строительство детского сада на 140 мест в селе Тонкерис
11521,2
На увеличение уставного капитала государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Шортанды Су"
56765
На реконструкцию водопроводных сетей и водоотведения поселка Шортанды (3 очередь)
555788
На разработку проектно-сметной документации на строительство блок-модульной котельной с инженерными сетями для Ключевской средней школы в селе Ключи Шортандинского района
4474,7
На разработку проектно-сметной документации с заключением государственной экспертизы "Строительство 36-ти квартирного дома в поселке Шортанды Шортандинского района Акмолинской области (по улице Дзержинского 54)"
9969

4946,6
"Бозайғыр ауылының кіреберіс жолымен кентішілік жолдың күрделі жөндеуіне" жобалау-сметалық құжаттарын әзірлеуге
12004,4
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
27427
Бруцелезбен ауырған санитариялық союға жіберілген ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын өтеуге
13127
Жылумен жабдықтайтын кәсіпорындардың жылу беру мезгіліне дайындалуға
22000
Мектептерге арналған оқулықтарды сатып алу және жеткізуге
17622,4
Қысқа мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруын
14694
Шортанды ауылының Дзержинского көшесін күрделі жөндеу
69175
Суицидтің алдын алу бойынша семинарларда мектеп педагогтарын оқытуға
1221,7
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
767327,4
соның ішінде:
Дамса ауылы мен Научный кентінің кәріз желілерін қайта жаңартуға
102400
Бозайғыр ауылында электрмен жабдықтау желілерін салуға
6320,7
Шортанды кентінде жаңа жеке тұрғын үй құрылысының учаскілеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдар құрылысына кешенді ведомстводан тыс сараптама өткізумен жобалау-сметалық құжаттарын әзірлеуге
4847,4
Научный кентінде жаңа жеке тұрғын үй құрылысының учаскілеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдар құрылысына кешенді ведомстводан тыс сараптама өткізумен жобалау-сметалық құжаттарын әзірлеуге
2172
Төңкеріс ауылында ажыратушы сумен жабдықтау желілерін жаңартуға жобалау-сметалық құжаттарын әзірлеуге
3800
Бозайғыр ауылында 140 орындық балабақша құрылысына жобалау-сметалық құжаттарын әзірлеуге
9269,4
Төңкеріс ауылында 140 орындық балабақша құрылысы жобасын жергілікті жерге байланыстыруға
11521,2
"Шортанды Су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайтуға
56765
Шортанды кентінің су құбырлары желілерін және су бұруларын қайта жаңартуға (3-кезек)
555788
Шортанды ауданы Ключи ауылындағы Ключи орта мектебіне инженерлік желілермен блок-модульді қазандық салуғу жобалау-сметалық құжаттарын әзірлеу
4474,7
"Ақмола облысы Шортанды ауданының Шортанды кентінің (Дзержинский көшесі 54 бойынша) 36 пәтерлі тұрғын үйдің құрылысы" жобасы бойынша мемлекеттік сараптама қорытындысымен жобалық-сметалық құжаттама әзірлеу
9969