Об утверждении Байганинского районного бюджета на 2018-2020 годы
Решение маслихата Байганинского района Актюбинской области от 12 декабря 2017 года № 110. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 3 января 2018 года № 5786. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Байганинского района РЕШИЛ:
1. Утвердить Байганинского районного бюджета на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих обьемах:
1) доходы – 5 814 710,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 002 671,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 964,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 180 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 806 895,5 тысяч тенге;
2) затраты – 6 169 243,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 54 098,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 67 334,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 236 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяча тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяча тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 408 630,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 408 630,5 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Байганинского района Актюбинской области от 12.01.2018 № 131 (вводится в действие с 01.01.2018); от 12.03.2018 № 139 (вводится в действие с 01.01.2018); 06.06.2018 № 157 (вводится в действие с 01.01.2018); от 28.08.2018 № 166 (вводится в действие с 01.01.2018); от 26.11.2018 № 184 (вводится в действие с 01.01.2018); от 21.12.2018 № 189 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить на 2018 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 50 процентов;
2) по социальному налогу 50 процентов;
3. В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года "О республиканском бюджете на 2018-2020 годы" установлено:
с 1 января 2018 года:
1) минимальный размер заработной платы – 28 284 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 405 тенге;

2018-2020 жылдарға арналған Байғанин аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 110 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 3 қаңтарда № 5786 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодекстің 9-бабының 2-тармағына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Байғанин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2018-2020 жылдарға арналған Байғанин аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 5 814 710,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 002 671,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 964,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 180 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 806 895,5 мың теңге;
2) шығындар – 6 169 243,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 54 098,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 67 334,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 236 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалынатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 408 630,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 408 630,5 мың теңге;
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 12.01.2018 № 131 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.03.2018 № 139 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.06.2018 № 157 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.08.2018 № 166 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2018 № 184 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.12.2018 № 189 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2018 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы бойынша 50 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша 50 пайыз;
3. Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 қарашадағы "2018-2020 жылдарға арналған Республикалық бюджет туралы" Заңының 8 - бабына сәйкес:
2018 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 28 284 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш - 2 405 теңге;

3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 28 284 тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета:
1) 6 790,0 тысяч тенге - на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
2) 3 860 тысяч тенге - на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
3) 2 000 тысяча тенге - на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
4) 3 286 тысяч тенге - на частичное субсидирование заработной платы;
5) 7 215 - на молодежную практику;
6) 32 000,0 – на выплату государственной адресной социальной помощи;
7) 21 529 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
8) 8 326,0 тысяч тенге - на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
9) на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов - 91 160,0 тысяч тенге;
10) на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования - 9 000,0 тысяч тенге;
11) на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей - 722,0 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями маслихата Байганинского района Актюбинской области от 06.06.2018 № 157 (вводится в действие с 01.01.2018); от 26.11.2018 № 184 (вводится в действие с 01.01.2018); 21.12.2018 № 189 (вводится в действие с 01.01.2018).
5. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета:
1) 6 897,0 тысяч тенге - на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения;
2) 69 674 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
3) 13 235,0 тысяч тенге - на обеспечение доступа общеобразовательных школ к широкополосному интернету;
4) 4 560 тысяч тенге - на подключение общеобразовательных школ к интерактивному образовательному контенту;

3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы 28 284 теңге болып белгiленсiн.
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
1) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 3 790,0 мың теңге;
2) мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 3 860 мың теңге;
3) техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 2 000 мың теңге;
4) жалақыны ішінара субсидиялауға – 3 286 мың теңге;
5) жастар практикасына – 7 215 мың теңге;
6) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне – 32 000,0 мың теңге;
7) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 21 529 мың теңге;
8) халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 8 326,0 мың теңге;
9) жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге - 91 160,0 мың теңге;
10) ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге - 9 000,0 мың теңге;
11) жаңа бизнес - идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге - 722,0 мың теңге.
Аталған сомаларды бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 4 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 06.06.2018 № 157 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2018 № 184 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.12.2018 № 189 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
1) алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеуге – 6 897,0 мың теңге;
2) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 69 674 мың теңге;
3) жалпы білім беретін мектептерді кең жолақты интернетке қосылуын қамтамасыз етуге – 13 235,0 мың теңге;
4) жалпы білім беретін мектептерді интерактивті білім беретін контентке қосуға – 4 560 мың теңге;

5) 55 619,5 тысяч тенге - на капитальные расходы подведомственных государственных организаций образования;
6) 23 046 тысяч тенге - на содействие занятости населения;
7) 6 683,0 тысяч тенге - на обновление компьютерной техники общеобразовательных школ;
8) 19 390 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования;
9) Исключен - решением маслихата Байганинского района Актюбинской области от 26.11.2018 № 184 (вводится в действие с 01.01.2018).
10) 20 638 тысяч тенге - на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
11) 14 300 тысяч тенге - на капитальные расходы государственного органа;
12) 600,0 тысяч тенге - на капитальные расходы подведомственных государственных организаций культуры;
13) Исключен - решением маслихата Байганинского района Актюбинской области от 26.11.2018 № 184 (вводится в действие с 01.01.2018).
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата района
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями маслихата Байганинского района Актюбинской области от 06.06.2018 № 157 (вводится в действие с 01.01.2018); от 28.08.2018 № 166 (вводится в действие с 01.01.2018); от 26.11.2018 № 184 (вводится в действие с 01.01.2018); от 21.12.2018 № 189 (вводится в действие с 01.01.2018).
6. Бюджетные кредиты в местные исполнительные органы на реализацию мер социальной поддержки специалистов – 66 114,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным решениями маслихата Байганинского района Актюбинской области от 28.08.2018 № 166 (вводится в действие с 01.01.2018); от 26.11.2018 № 184 (вводится в действие с 01.01.2018).
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме – 11 558,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным решениями маслихата Байганинского района Актюбинской области от 12.01.2018 № 131 (вводится в действие с 01.01.2018); от 26.11.2018 № 184 (вводится в действие с 01.01.2018).
8. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.
9. Утвердить бюджетные программы аппаратов акимов сельских округов на 2018 год, согласно приложению 5.
10. Утвердить трансферты органам местного самоуправления в разделе аппаратов акимов сельских округов в районном бюджете на 2018 год, согласно приложению 6.
11. Объемы трансфертов общего характера между районным бюджетом и бюджетами сельких округов в абсолютном выражении на трехлетний период 2018 - 2020 годы с разбивкой по годам, утвердить объемы бюджетный субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов, согласно приложению 7.

5) білім берудің ведомствалық бағыныстағы мемлекеттік ұйымдардың күрделі шығыстарына – 55 619,5 мың теңге;
6) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге - 23 046 мың теңге;
7) жалпы білім беру мектептерінің компьютерлік техникаларын жаңартуға – 6 683,0 мың теңге;
8) білім беру мемлекеттік мекемелеріне оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге – 19 390 мың теңге;
9) Алынып тасталды – Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 26.11.2018 № 184 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10) нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға – 20 638 мың теңге;
11) Мемлекеттік органның күрделі шығыстарына – 14 300 мың теңге;
12) мәдениеттің ведомствалық бағыныстағы мемлекеттік ұйымдардың күрделі шығыстарына – 600,0 мың теңге;
13) Алынып тасталды – Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 26.11.2018 № 184 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Аталған сомаларды бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 06.06.2018 № 157 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.08.2018 № 166 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2018 № 184 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.12.2018 № 189 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 66 114,9 мың теңге;
Ескерту. 6 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 28.08.2018 № 166 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2018 № 184 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2018 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 11 558,4 мың теңге болып бекітілсін.
Ескерту. 7 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 12.01.2018 № 131 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2018 № 184 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округ әкімі аппараттарының бөлінісінде жергілікті басқару органдарына берілетін трансфеттер 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі аудандық бюджет және ауылдық округтер бюджеттерінің арасында абсалюттік мәнімен жылдар бойынша бөліне отырып, үш жылдық кезеңге 2018-2020 жылдарға аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

12. Государственному учреждению "Аппарат Байганинского районного маслихата" в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) направление настоящего решения на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Секретарь Байганинского
Байганинского районного районного маслихата
маслихата
Н.Сарыбаева Б. Турлыбаев

12. "Байғанин аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
13. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Байғанин аудандық
мәслихатының сессия
төрағасы
Байғанин аудандық мәслихатыныңхатшысы
Н. Сарыбаева Б. Турлыбаев

40 000,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
40 000,0
005
Государственная адресная социальная помощь
40 000,0
2
Социальная помощь
240 824,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
240 824,0
002
Программа занятости
145 049,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
18 213,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
29 313,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
8 466,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
14 676,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
25 107,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
21 928,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
21 928,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
19 887,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
500,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 541,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 520 656,6
1
Жилищное хозяйство
444 231,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 500,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
4 500,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
439 731,7
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
202 128,9
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
235 542,8
091
Приобретение оборудования для проектов, реализуемых в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
2 060,0
2
Коммунальное хозяйство
1 057 306,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 056 607,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
2 500,0
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

40 000,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
40 000,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
40 000,0
2
Әлеуметтiк көмек
240 824,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
240 824,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
145 049,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
18 213,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
29 313,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
8 466,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
14 676,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
25 107,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
21 928,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
21 928,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 887,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
500,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 541,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 520 656,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
444 231,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 500,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
4 500,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
439 731,7
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
202 128,9
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
235 542,8
091
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде іске асырып жатқан жобалар үшін жабдықтар сатып алу
2 060,0
2
Коммуналдық шаруашылық
1 057 306,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 056 607,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
2 500,0
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру

11 514,9
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
600,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
37 046,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
12 477,3
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
23 829,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
740,4
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
144 320,3
1
Сельское хозяйство
113 976,8
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
13 654,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
13 654,7
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
100 322,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
11 559,1
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
300,0
006
Организация санитарного убоя больных животных
1 349,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 328,0
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
11 782,0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
74 004,0
6
Земельные отношения
17 948,5
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
17 948,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
14 745,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
3 203,5
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
12 395,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
12 395,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
12 395,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13 927,4
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13 927,4
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
13 927,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

11 514,9
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
600,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
37 046,7
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 477,3
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
23 829,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
740,4
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
144 320,3
1
Ауыл шаруашылығы
113 976,8
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
13 654,7
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 654,7
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
100 322,1
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 559,1
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
300,0
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
1 349,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 328,0
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
11 782,0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
74 004,0
6
Жер қатынастары
17 948,5
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
17 948,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 745,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3 203,5
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
12 395,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
12 395,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
12 395,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
13 927,4
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
13 927,4
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
13 927,4
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

452
Отдел финансов района (города областного значения)
13 115
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
13 115
Приложение 4 к решению № 110 Байганинского районного маслихата от 12 декабря 2017 года
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
II.ЗАТРАТЫ
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5 к решению № 110 Байганинского районного маслихата от 12 декабря 2017 года
Бюджетные программы аппаратов акимов сельских округов в районном бюджете на 2018 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения маслихата Байганинского района Актюбинской области от 26.11.2018 № 184 (вводится в действие с 01.01.2018).
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Ащинский сельский округ
Жанажолский сельский округ
II. ЗАТРАТЫ

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
13 115
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
13 115
Байғанин аудандық маслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 110 шешіміне 4 қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламаларының
ТІЗБЕСІ
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
II.ШЫҒЫНДАР
04
Бiлiм беру
2
Жалпы бастауыш, жалпы негізгі, жалпы орта бiлiм беру
464
Ауданның білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Байғанин аудандық мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 110 шешіміне 5 қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік бағдарламалары
Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 26.11.2018 № 184 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
Ащы ауылдық округі
Жаңажол ауылдық округі
II. ШЫҒЫНДАР