Об утверждении бюджета Желтауского сельского округа на 2018-2020 годы
Решение маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 22 декабря 2017 года № 210. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 10 января 2018 года № 5848.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Желтауского сельского округа на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 107 207 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления 7 509 тысяч тенге;
неналоговые поступления 41 тысяч тенге
поступления трансфертов 99 657 тысяч тенге;
2) затраты 107 207 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное
кредитование 0 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами 0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета 0 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 12.06.2018 № 254 (вводится в действие с 01.01.2018); от 11.09.2018 № 270 (вводится в действие с 01.01.2018); от 07.12.2018 № 286 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
прочие неналоговые поступления.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 12.06.2018 № 254 (вводится в действие с 01.01.2018).
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года "О республиканском бюджете на 2018-2020 годы" установлено:
с 1 января 2018 года:
1) минимальный размер заработный платы - 28 284 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2 405 тенге;

2018-2020 жылдарға арналған Желтау ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 210 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 10 қаңтарда № 5848 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2001 жылдың 23 қаңтарындағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына және Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1..2018-2020 жылдарға арналған Желтау ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның.ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 107 207 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер 7 509 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 41 мың теңге
трансферттер түсімі 99 657 мың теңге;
2) шығындар 107 207 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен
операциялар бойынша сальдо       0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы.(профициті) 0 мың теңге;
6).бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитін пайдалану) 0 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 12.06.2018 № 254 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.09.2018 № 270 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.12.2018 № 286 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2..Ауылдық округ бюджетінің кірісіне есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салық.
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсiмдер.
Ескерту. 2 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 12.06.2018 № 254 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
3..Қазақстан Республикасының 2017 жылдың 30 қарашасындағы "2018 – 2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес белгіленгені мәліметке және басшылыққа алынсын:
2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi - 28 284 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш - 2 405 теңге;

3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 28 284 тенге.
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2018 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 95 738 тысяч тенге.
4-1. Учесть в бюджете сельского округа на 2018 год поступление целевых трансфертов из районного бюджета:
1 442 тысяч тенге - капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций.

3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 28 284 теңге.
4..2018 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 95.738 мың теңге сомасында ескерілсін.
4-1. 2018 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1 442 мың теңге - ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстарына.

1 997 тысяч тенге – дошкольное воспитание и обучение и организация медицинского обслуживания в организациях дошкольного воспитания и обучения;
480 тысяч тенге - благоустройство и озеленение населенных пунктов.
Сноска. Дополнен пунктом 4-1 - решениями Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 11.09.2018 № 270 (вводится в действие с 01.01.2018); от 07.12.2018 № 286 (вводится в действие с 01.01.2018).

1 997 мың теңге - мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту және мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарында медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыру;
480 мың теңге - елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру.
Ескерту. 4-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының; 11.09.2018 № 270 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.12.2018 № 286 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.