Об утверждении Мартукского районного бюджета на 2018-2020 годы
Решение маслихата Мартукского района Актюбинской области от 15 декабря 2017 года № 103. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 10 января 2018 года № 5832. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мартукский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 703 817,8 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления – 523 301 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 67 170 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 100 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 101 213,1 тысяч тенге;
2) затраты –5 755 308,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 34 956 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 61 914 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 26 958 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -88 503,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 88 503,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мартукского района Актюбинской области от 05.03.2018 № 124 (вводится в действие с 01.01.2018); от 01.06.2018 № 149 (вводится в действие с 01.01.2018); от 28.08.2018 № 177 (вводится в действие с 01.01.2018); от 22.11.2018 № 183 (вводится в действие с 01.01.2018); от 20.12.2018 № 199 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Учесть, что в доход районного бюджета зачисляются следующие поступления:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступление за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета, за исключением штрафов, пеней, санкций, взысканий, налагаемых акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
другие неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала.

2018-2020 жылдарға арналған Мәртөк аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2017 жылғы 15 желтоқсандағы № 103 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 10 қаңтарда № 5832 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Мәртөк аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 703 817,8 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер – 523 301 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 67 170 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 100 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 101 213,1 мың теңге;
2) шығындар – 5 755 308,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 34 956 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 61 914 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 26 958 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -88 503,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 88 503,8 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 05.03.2018 № 124 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 01.06.2018 № 149 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.08.2018 № 177 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2018 № 183 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.12.2018 № 199 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне келесідей есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
мемлекеттік баж;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды, өсімпұлдарды, санкцияларды, өндіріп алуларды қоспағанда, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер.

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года "О республиканском бюджете на 2018-2020 годы" установлено:
с 1 января 2018 года:
1) минимальный размер заработной платы – 28 284 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 405 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 28 284 тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 3 222 000 тысяч тенге.
5. Утвердить в районном бюджете объемы субвенций, передаваемые из районного бюджета в сельские бюджеты в сумме 179 917 тысяч тенге, в том числе:
Жайсанскому сельскому округу – 60 967 тысяч тенге;
Мартукскому сельскому округу – 149 818 тысяч тенге;
Сарыжарскому сельскому округу – 27 561 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 41 827 тысяч тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центре занятости населения – 10 882 тысяч тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях – 7 626 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы – 4 577 тысяч тенге;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов – 276 тысяч тенге;
на развитие рынка труда – 28 690 тысяч тенге;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 5 774 тысяч тенге.
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов – 106 500 тысяч тенге;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования – 13 383 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 72 509 тысяч тенге;

3. Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 қарашадағы "2018-2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес белгіленгені басшылыққа және мәліметке алынсын:
2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 28 284 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 405 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 28 284 теңге.
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 3 222 000 мың теңге сомасында көзделсін.
5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық бюджеттерге берiлетiн субвенциялар көлемдерi 179 917 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:
Жайсан ауылдық округіне – 60 967 мың теңге;
Мәртөк ауылдық округіне – 149 818 мың теңге;
Сарыжар ауылдық округіне – 27 561 мың теңге.
6. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 41 827 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталығына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді ендіруге – 10 882 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 7 626 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 4 577 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 276 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 28 690 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 5 774 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге – 106 500 мың теңге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 13 383 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 72 509 мың теңге;

на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах – 421 918 тысяч тенге;
на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры – 178 145,9 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мартукского района Актюбинской области от 01.06.2018 № 149 (вводится в действие с 01.01.2018); от 22.11.2018 № 183 (вводится в действие с 01.01.2018).
7. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 63 971 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным решением маслихата Мартукского района Актюбинской области от 28.08.2018 № 177 (вводится в действие с 01.01.2018).
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
на организацию пожарных постов по тушению степных пожаров, а также пожаров в населенных пунктах – 4 520 тысяч тенге;
на капитальные расходы государственных органов – 25 634 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 164 423 тысяч тенге;
на создание цифровой образовательной инфраструктуры – 46 865 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных государственных организаций образования – 182 200 тысяч тенге;
на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования – 35 000 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования – 5 184 тысяч тенге;
на содействие занятости населения – 16 260 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 78 122,2 тысяч тенге;
на освещение населенных пунктов – 22 610 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах – 48 798 тысяч тенге;
на капитальные расходы организаций культуры – 28 735 тысяч тенге;
на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных – 411 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов – 259 558 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства – 14 597 тысяч тенге;
на общеобразовательное обучение – 5 188 тысяч тенге.
на развитие объектов спорта – 50 000 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 421 918 мың теңге;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 178 145,9 мың теңге;
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 01.06.2018 № 149 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2018 № 183 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен кредиттер түсімі мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 63 971 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 7 тармаққа өзгеріс енгізілді – Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 28.08.2018 № 177 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму үшін трансферттер түсімі көзделсін, оның ішінде:
елді мекендердегі өрттерді, сондай-ақ дала өрттерін сөндіру бойынша өрт сөндіру бекеттерін ұйымдастыруға – 4 520 мың теңге;
мемлекеттік органдардың күрделі шығыстарына – 25 634 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 164 423 мың теңге;
сандық жалпы білім беретін инфрақұрылымды құруға – 46 865 мың теңге;
білім берудің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік ұйымдарының күрделі шығыстарына – 182 200 мың теңге;
білім берудің мемлекеттік мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізуге – 35 000 мың теңге;
білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 5 184 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 16 260 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 78 122,2 мың теңге;
елді мекендерді жарықтандыруға – 22 610 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 48 798 мың теңге;
мәдениет ұйымдарының күрделі шығыстарына – 28 735 мың теңге;
алынатын және жойылатын ауру жануарлардың иелеріне құнын өтеуге – 411 мың теңге;
аудандық маңыздағы елді-мекендер көшелеріндегі автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 259 558 мың теңге;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек рыногын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға – 14 597 мың теңге;
жалпы білім беруге – 5 188 мың теңге;
спорт нысандарын дамытуға – 50 000 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

10. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.
11. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов на 2018 год согласно приложению 5.
12. Утвердить в районном бюджете предоставление трансфертов органам местного самоуправления, согласно приложению 6.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
Мартукского районного маслихата
И. Шакиров
Секретарь
Мартукского районного маслихата
А. Альмухамбетов
Приложение 1 к решению Мартукского районного маслихата от 15 декабря 2017 года № 103
Мартукский районный бюджет на 2018 год

10. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2018 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәртөк аудандық
мәслихаттың сессия төрағасы
И. Шакиров
Мәртөк аудандық
мәслихат хатшысы
Ә. Әлмұхамбетов
2017 жылғы 15 желтоқсандағы № 103 Мәртөк аудандық мәслихаттың шешіміне
1-қосымша
2018 жылға арналған Мәртөк аудандық бюджеті

471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
2 488 961
004
Общеобразовательное обучение
2 307 178
005
Дополнительное образование для детей
126 922
028
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
54 861
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
5 854
021
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
5 854
9
Прочие услуги в области образования
330 226
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
330 226
008
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
28 036
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
78 464
010
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
224
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
12 946
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
361
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
210 195
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
332 060
1
Социальное обеспечение
63 309
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
51 561
005
Государственная адресная социальная помощь
51 561
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
11 748
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
11 748
2
Социальная помощь
241 549
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
241 549
002
Программа занятости
118 322
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
10 733
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
60 270
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
299
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
6 880
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
2 488 961
004
Жалпы білім беру
2 307 178
005
Балаларға қосымша білім беру
126 922
028
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
54 861
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
5 854
021
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
5 854
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
330 226
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
330 226
008
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
28 036
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
78 464
010
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
224
020
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
12 946
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
361
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
210 195
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
332 060
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
63 309
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
51 561
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
51 561
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
11 748
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
11 748
2
Әлеуметтiк көмек
241 549
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
241 549
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
118 322
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
10 733
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
60 270
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
299
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
6 880
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

006
Организация санитарного убоя больных животных
1 520
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
2 574
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
411
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
3 107
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
41 208
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 161
6
Земельные отношения
15 385
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
15 385
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10 318
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
2 477
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 590
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
19 186
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
19 186
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
19 186
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
15 405
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
15 405
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
15 405
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
9 058
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
6 347
12
Транспорт и коммуникации
308 546,9
1
Автомобильный транспорт
308 546,9
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
200
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
200
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
308 346,9
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
37 300
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
92 901
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры

006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
1 520
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
2 574
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
411
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
3 107
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
41 208
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4 161
6
Жер қатынастары
15 385
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
15 385
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 318
003
Елді мекендерді жер-шаруашылық орналастыру
2 477
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
2 590
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
19 186
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
19 186
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
19 186
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
15 405
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
15 405
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
15 405
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
9 058
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
6 347
12
Көлiк және коммуникация
308 546,9
1
Автомобиль көлiгi
308 546,9
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
200
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
200
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
308 346,9
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
37 300
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
92 901
051
Көлік инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру

002
Работы по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой
202
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
2 723
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 914
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
20 664
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
20 664
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
20 664
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
29 659
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
29 659
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
29 659
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
9 503
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
20 156
12
Транспорт и коммуникации
41 568
1
Автомобильный транспорт
41 568
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
41 568
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
41 568
13
Прочие
33 989
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
7 170
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
7 170
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
6 897
003
Поддержка предпринимательской деятельности
273
9
Прочие
26 819
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
9 714
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
9 714
452
Отдел финансов района (города областного значения)
12 051
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
12 051
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
3 242
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов

002
Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екіншісіне ауыстыру жөніндегі жұмыстар
202
003
Елді мекендерді жер-шаруашылық орналастыру
2 723
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
2 914
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
20 664
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
20 664
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
20664
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
29 659
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
29 659
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
29 659
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
9 503
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
20 156
12
Көлiк және коммуникация
41 568
1
Автомобиль көлiгi
41 568
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
41 568
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
41 568
13
Басқалар
33 989
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
7 170
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
7 170
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 897
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
273
9
Басқалар
26 819
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
9 714
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
9 714
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
12 051
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
12 051
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
3 242
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу

9 600
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
31 056
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
13 492
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
9 492
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 000
108
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
3 000
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
17 564
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
8 329
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
9 235
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
111 800
1
Сельское хозяйство
74 608
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
17 888
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
17 888
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
56 720
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
7 079
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
3 388
006
Организация санитарного убоя больных животных
2 220
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
2 574
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
3 107
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
38 352
6
Земельные отношения
16 528
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
16 528
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10 689
002
Работы по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой
202
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
2 723
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 914
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений

9 600
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
31 056
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
13 492
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 492
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 000
108
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
3 000
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
17 564
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 329
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
9 235
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
111 800
1
Ауыл шаруашылығы
74 608
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
17 888
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 888
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
56 720
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 079
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
3 388
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
2 220
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
2 574
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
3 107
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
38 352
6
Жер қатынастары
16 528
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
16 528
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 689
002
Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екіншісіне ауыстыру жөніндегі жұмыстар
202
003
Елді мекендерді жер-шаруашылық орналастыру
2 723
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
2 914
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер