О бюджете города Талдыкорган на 2018-2020 годы
Решение Талдыкорганского городского маслихата Алматинской области от 21 декабря 2017 года № 146. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 29 декабря 2017 года № 4466.
В соответствии c пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Талдыкорганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 36230392 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 7936879 тысяч тенге;
неналоговые поступления 389385 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 1901627 тысяч тенге;
поступления трансфертов 26002501 тысяча тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 9183089 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 5474577 тысяч тенге;
субвенции 11344835 тысяч тенге;
2) затраты 39048060 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 31171 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 36075 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 4904 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2848839 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2848839 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Талдыкорганского городского маслихата Алматинской области от 22.11.2018 № 227 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить резерв акимата города Талдыкорган на 2018 год в сумме 20962 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в бюджете города на 2018 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из бюджета города в бюджеты сельских округов в сумме 107496 тысяч тенге, в том числе:
Еркинскому сельскому округу 63362 тысячи тенге;
Отенайскому сельскому округу 44134 тысячи тенге.
4. Учесть, что в бюджете города на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяются на основании постановления акимата города Талдыкорган.
5. Установить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2018 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.

Талдықорған қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 146 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2017 жылы 29 желтоқсанда № 4466 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талдықорған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 36230392 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 7936879 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 389385 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1901627 мың теңге;
трансферттер түсімі 26002501 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 9183089 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 5474577 мың теңге;
субвенциялар 11344835 мың теңге;
2) шығындар 39048060 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 31171 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 36075 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 4904 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2848839 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2848839 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 22.11.2018 № 227 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Талдықорған қаласы әкімдігінің 2018 жылға арналған резерві 20962 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2018 жылға арналған қала бюджетінде қала бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 107496 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Еркін ауылдық округіне 63362 мың теңге;
Өтенай ауылдық округіне 44134 мың теңге.
4. 2018 арналған қала бюджетінде Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Талдықорған қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
5. 2018 жылға арналған қала бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес белгіленсін.

6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Талдыкорганского городского маслихата "По экономическим, финансовым вопросам и бюджету".
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
Талдыкорганского городского
маслихата Т.Ахажан
Секретарь Талдыкорганского
городского маслихата К.Булдыбаев
Приложение 1 к решению Талдыкорганского городского маслихата от "21" декабря 2017 года № 146 "О бюджете города Талдыкорган на 2018-2020 годы"
Бюджет города на 2018 год

6. Осы шешімнің орындалуын бақылау "Экономика, қаржы мәселелері және бюджет жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талдықорған қалалық мәслихаты
сессиясының төрағасы Т. Ахажан
Талдықорған қалалық
мәслихаттың хатшысы Қ. Бұлдыбаев
Талдықорған қалалық мәслихатының 2017 жылғы "21" желтоқсандағы "Талдықорған қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 146 шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған қала бюджеті

433162
464
Отдел образования района (города областного значения)
6758
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
6758
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
426404
010
Государственная адресная социальная помощь
426404
2
Социальная помощь
2093453
464
Отдел образования района (города областного значения)
748833
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
748833
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1344620
004
Программа занятости
471997
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5900
007
Оказание жилищной помощи
25132
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
9265
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
77607
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
119076
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
78517
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
483988
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
73138
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
89228
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
89228
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6125
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
38331
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
44772
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
15023444
1
Жилищное хозяйство
6833703
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
851828
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
851828
467
Отдел строительства района (города областного значения)
4917627
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

433162
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
6758
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
6758
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
426404
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
426404
2
Әлеуметтiк көмек
2093453
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
748833
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
748833
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1344620
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
471997
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5900
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
25132
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
9265
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
77607
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
119076
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
78517
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
483988
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
73138
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
89228
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
89228
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6125
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
38331
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
44772
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
15023444
1
Тұрғын үй шаруашылығы
6833703
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
851828
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
851828
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
4917627
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

Приложение 4 к решению Талдыкорганского городского маслихатаот "21" декабря_ 2017 года № 146 "О бюджете города Талдыкорган на 2018-2020 годы"
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2018 год
Функциональная группа
Подфункция
Администратор программ
Программа
Наименование
4
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)

Талдықорған қалалық мәслихатының 2017 жылғы "21" желтоқсандағы "Талдықорған қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 146 шешіміне 4-қосымша
2018 жылға арналған қала бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын қалалық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
4
Білім беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі