Об изменении границ (черт) населенных пунктов Уйгурского района
Решение Уйгурского районного маслихата Алматинской области от 17 марта 2017 года № 6-12-83 и постановление акимата Уйгурского района Алматинской области от 17 марта 2017 года № 79. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 25 апреля 2017 года № 4196.
В соответствии с пунктом 5 статьи 108 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, подпунктом 3) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", Уйгурский районный маслихат РЕШИЛ и акимат Уйгурского района ПОСТАНОВИЛ:
1. Границы (черты) населенных пунктов Уйгурского района изменить согласно прилагаемым схематическим картам:
1) ) по Аватскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Ават на 26,7 гектаров, установив новые границы села Ават общей площадью 325,721 гектаров;
2) изменить границу (черту) села Актам Актамского сельского округа на 99,519 гектаров, установив новые границы села Актам общей площадью 199,519 гектаров;
3) по Бахарскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Бахар на 176,132 гектаров, установив новые границы села Бахар общей площадью 224,962 гектаров;
изменить границу (черту) села Ширин на 81,651 гектаров, установив новые границы села Ширин общей площадью 126,781 гектаров;
4) по Дардамтинскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Дардамты на 237,112 гектаров, установив новые границы села Дардамты общей площадью 337,612 гектаров;
изменить границу (черту) села Сункар на 82,086 гектаров, установив новые границы села Сункар общей площадью 168,986 гектаров;
изменить границу (черту) села Ардолайты на 54,144 гектаров, установив новые границы села Ардолайты общей площадью 94,404 гектаров;
изменить границу (черту) села Добын на 42,36 гектаров, установив новые границы села Добын общей площадью 96,28 гектаров;
5) по Кетпенскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Кетпен на 180,253 гектаров, установив новые границы села Кетпен общей площадью 354,953 гектаров;
изменить границу (черту) села Кепебулак на 45,21 гектаров, установив новые границы села Кепебулак общей площадью 92,19 гектаров;
6) изменить границу (черту) села Калжат Калжатского сельского округа на 148,971 гектаров, установив новые границы села Калжат общей площадью 394,671 гектаров;
7) по Кыргызсайскому сельскому округу:

Ұйғыр ауданы елді мекендерінің шекараларын (шектерін) өзгерту туралы
Алматы облысы Ұйғыр аудандық мәслихатының 2017 жылғы 17 наурыздағы № 6-12-83 шешімі және Алматы облысы Ұйғыр ауданы әкімдігінің 2017 жылғы 17 наурыздағы № 79 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2017 жылы 25 сәуірде № 4196 болып тіркелді.
2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 108-бабының 5-тармағына, "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 3) тармақшасына сәйкес, Ұйғыр аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ және Ұйғыр ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ұйғыр ауданының елді мекендерінің шекаралары (шектері) қоса беріліп отырған схемалық карталарға сәйкес өзгертілсін:
1) Ават ауылдық округі бойынша:
Ават ауылының шекарасы (шегі) 26,7 гектарға өзгертіліп, Ават ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 325,721 гектар болып белгіленсін;
2) Ақтам ауылдық округіндегі Ақтам ауылының шекарасы (шегі) 99,519 гектарға өзгертіліп, Ақтам ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 199,519 гектар болып белгіленсін;
3) Бахар ауылдық округі бойынша:
Бахар ауылының шекарасы (шегі) 176,132 гектарға өзгертіліп, Бахар ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 224,962 гектар болып белгіленсін;
Шырын ауылының шекарасы (шегі) 81,651 гектарға өзгертіліп, Шырын ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 126,781 гектар болып белгіленсін;
4) Дардамты ауылдық округі бойынша:
Дардамты ауылының шекарасы (шегі) 237,112 гектарға өзгертіліп, Дардамты ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 337,612 гектар болып белгіленсін;
Сұңқар ауылының шекарасы (шегі) 82,086 гектарға өзгертіліп, Сұңқар ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 168,986 гектар болып белгіленсін;
Ардолайты ауылының шекарасы (шегі) 54,144 гектарға өзгертіліп, Ардолайты ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 94,404 гектар болып белгіленсін;
Добын ауылының шекарасы (шегі) 42,36 гектарға өзгертіліп, Добын ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 96,28 гектар болып белгіленсін;
5) Кетпен ауылдық округі бойынша:
Кетпен ауылының шекарасы (шегі) 180,253 гектарға өзгертіліп, Кетпен ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 354,953 гектар болып белгіленсін;
Кепебулақ ауылының шекарасы (шегі) 45,21 гектарға өзгертіліп, Кепебулақ ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 92,19 гектар болып белгіленсін;
6) Қалжат ауылдық округіндегі Қалжат ауылының шекарасы (шегі) 148,971 гектарға өзгертіліп, Қалжат ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 394,671 гектар болып белгіленсін;
7) Қырғызсай ауылдық округі бойынша:

изменить границу (черту) села Кыргызсай на 80,039 гектаров, установив новые границы села Кыргызсай общей площадью 200,739 гектаров;
изменить границу (черту) села Рахат на 55,741 гектаров, установив новые границы села Рахат общей площадью 72,621 гектаров;
8) по Малому Диханскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Малый Дихан на 125,117 гектаров, установив новые границы села Малый Дихан общей площадью 287,217 гектаров;
изменить границу (черту) села Большой Дихан на 66,104 гектаров, установив новые границы села Большой Дихан общей площадью 198,604 гектаров;
9) по Сумбинскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Сумбе на 196,445 гектаров, установив новые границы села Сумбе общей площадью 648,965 гектаров;
изменить границу (черту) села Шошанай на 88,862 гектаров, установив новые границы села Шошанай общей площадью 143,562 гектаров;
10) по Таскарасускому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Таскарасу на 68,0 гектаров, установив новые границы села Таскарасу общей площадью 451,022 гектаров;
11) по Тиирменскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Узунтам на 73,064 гектаров, установив новые границы села Узунтам общей площадью 111,494 гектаров;
изменить границу (черту) села Тиирмен на 89,242 гектаров, установив новые границы села Тиирмен общей площадью 234,542 гектаров;
12) по Большеаксускому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Большой Аксу на 40,7 гектаров, установив новые границы села Большой Аксу общей площадью 389,356 гектаров;
изменить границу (черту) села Малый Аксу на 39,529 гектаров, установив новые границы села Малый Аксу общей площадью 97,329 гектаров;
изменить границу (черту) села Долайты на 29,163 гектаров, установив новые границы села Долайты общей площадью 152,163 гектаров;
13) изменить границу (черту) села Чарын Чарынского сельского округа на 153,204 гектаров, установив новые границы села Чарын общей площадью 465,504 гектаров;
14) изменить границу (черту) села Чунджа Чунджинского сельского округа на 1721,297 гектаров, установив новые границы села Чунджа общей площадью 2539,977 гектаров.
Сноска. Пункт 1 с изменениями внесенными решением маслихата Уйгурского района Алматинской области от 13.12.2023 № 8-13-74 и постановлением акимата Уйгурского района Алматинской области от 14.12.2023 № 480 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Қырғызсай ауылының шекарасы (шегі) 80,039 гектарға өзгертіліп, Қырғызсай ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 200,739 гектар болып белгіленсін;
Рахат ауылының шекарасы (шегі) 55,741 гектарға өзгертіліп, Рахат ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 72,621 гектар болып белгіленсін;
8) Кіші Дихан ауылдық округі бойынша:
Кіші Дихан ауылының шекарасы (шегі) 125,117 гектарға өзгертіліп, Кіші Дихан ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 287,217 гектар болып белгіленсін;
Үлкен Дихан ауылының шекарасы (шегі) 66,104 гектарға өзгертіліп, Үлкен Дихан ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 198,604 гектар болып белгіленсін;
9) Сүмбе ауылдық округі бойынша:
Сүмбе ауылының шекарасы (шегі) 196,445 гектарға өзгертіліп, Сүмбе ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 648,965 гектар болып белгіленсін;
Шошанай ауылының шекарасы (шегі) 88,862 гектарға өзгертіліп, Шошанай ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 143,562 гектар болып белгіленсін;
10) Тасқарасу ауылдық округі бойынша:
Тасқарасу ауылының шекарасы (шегі) 68,0 гектарға өзгертіліп, Тасқарасу ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 451,022 гектар болып белгіленсін;
11) Тиірмен ауылдық округі бойынша:
Ұзынтам ауылының шекарасы (шегі) 73,064 гектарға өзгертіліп, Ұзынтам ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 111,494 гектар болып белгіленсін;
Тиірмен ауылының шекарасы (шегі) 89,242 гектарға өзгертіліп, Тиірмен ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 234,542 гектар болып белгіленсін;
12) Үлкен Ақсу ауылдық округі бойынша:
Үлкен Ақсу ауылының шекарасы (шегі) 40,7 гектарға өзгертіліп, Үлкен Ақсу ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 389,356 гектар болып белгіленсін;
Кіші Ақсу ауылының шекарасы (шегі) 39,529 гектарға өзгертіліп, Кіші Ақсу ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 97,329 гектар болып белгіленсін;
Долайты ауылының шекарасы (шегі) 29,163 гектарға өзгертіліп, Долайты ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 152,163 гектар болып белгіленсін;
13) Шарын ауылдық округіндегі Шарын ауылының шекарасы (шегі) 153,204 гектарға өзгертіліп, Шарын ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 465,504 гектар болып белгіленсін;
14) Шонжы ауылдық округіндегі Шонжы ауылының шекарасы (шегі) 1721,297 гектарға өзгертіліп, Шонжы ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 2539,977 гектар болып белгіленсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облысы Ұйғыр аудандық мәслихатының 13.12.2023 № 8-13-74 шешімімен және Алматы облысы Ұйғыр ауданы әкімдігінің 14.12.2023 № 480 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

2. Контроль за исполнением настоящего совместного решения Уйгурского районного маслихата и постановления акимата Уйгурского района возложить на постоянную комиссию Уйгурского районного маслихата "По вопросам законности и правового порядка, прав граждан, местного самоуправления, сельского хозяйства, земельных отношений, экологии и эффективного использования природных ресурсов" и на заместителя акима Уйгурского района Нурахунова Шухрата Турдахуновича.
3. Настоящее совместное решение Уйгурского районного маслихата и постановление акимата Уйгурского района вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь маслихата
Уйгурского районного
маслихата Н. Есжан
Председатель сессии
Уйгурского районного
маслихата Б. Атагелдиев
Аким Уйгурского
района А. Тохтасунов

2. Осы бірлескен Ұйғыр аудандық мәслихатының шешімі мен Ұйғыр ауданы әкімдігінің қаулысының орындалуын бақылауды Ұйғыр аудандық мәслихатының "Заңдылық пен құқық тәртібі, азаматтардың құқығы, жергілікті өзін-өзі басқару, ауылшаруашылық, жер қатынастары, экология және табиғат ресурстарын тиімді пайдалану жөніндегі" тұрақты комиссиясына және Ұйғыр ауданы әкімінің орынбасары Нурахунов Шухрат Турдахуновичқа жүктелсін.
3. Осы бірлескен Ұйғыр аудандық мәслихатының шешімі мен Ұйғыр ауданы әкімдігінің қаулысы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұйғыр аудандық
мәслихатының
хатшысы Н. Есжан
Ұйғыр аудандық
мәслихаты сессиясының
төрағасы Б. Атагелдиев
Ұйғыр ауданының
әкімі А. Тохтасунов