О бюджете сельских округов Жамбылского района на 2018-2020 годы
Решение Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2017 года № 22-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 27 декабря 2017 года № 3656.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
Сноска. По всему тексту и в заголовке слова "аульных", "аульному" заменены словами "сельских", "сельскому" решением Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 29.05.2018 № 27-5 (вводится в действие с 01.01.2018).
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельских округов на 2018-2020 годы согласно приложениям 115 в том числе на 2018 год в разрезе каждого сельского округа следующих объемах:
1.1 по Ассинскому сельскому округу:
1) доходы – 216 592 тысяч тенге;
налоговые поступления – 30 231 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 366 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 366 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 176 995 тысяч тенге;
2) затраты – 216 592 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 0 тысяч тенге;
поступления займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге.
1.2 по Айшабибинскому сельскому округу:
1) доходы – 126 218 тысяч тенге;
налоговые поступления – 13 368 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 097 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 097 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 104 753 тысяч тенге;
2) затраты – 126 218 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 0 тысяч тенге;
поступления займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге.
1.3 по Акбастаускому сельскому округу:

2018-2020 жылдарға арналған Жамбыл ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 22-2 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 27 желтоқсанда № 3656 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Ескерту. Орыс тілінде өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді - Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 29.05.2018 № 27-5 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері 1-15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға әрбір ауылдық округ бойынша келесі көлемде бекітілсін:
1.1. Аса ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 216 592 мың теңге;
салықтық түсімдер – 30 231 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 366 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 366 мың теңге;
трансферттер түсімі – 176 995 мың теңге;
2) шығындар – 216 592 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
1.2. Айшабибі ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 126 218 мың теңге;
салықтық түсімдер – 13 368 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 097 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 097 мың теңге;
трансферттер түсімі – 104 753 мың теңге;
2) шығындар – 126 218 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
1.3. Ақбастау ауылдық округі бойынша:

1) доходы – 152 469 тысяч тенге;
налоговые поступления – 29 014 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 081 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 081 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 117 374 тысяч тенге;
2) затраты – 152 469 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 0 тысяч тенге;
поступления займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 16.03.2018 № 25-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 29.05.2018 № 27-5 (вводится в действие с 01.01.2018); от 14.09.2018 № 30-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 30.11.2018 № 32-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2018 год, согласно приложению 16.
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2018 год предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждений и организации социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии финансируемые из местного бюджета, работающих в сельских населенных пунктах в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающиеся этими видами деятельности в городских условиях.
4. В соответствии со статьей 510 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) установить на 2018-2020 года повышенные ставки земельного налога на 50 процентов от базовых ставок земельного налога, установленных статьями 503504505506 Налогового кодекса, за исключением земель, выделенных (отведенных) под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции и занятых под казино.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 16.03.2018 № 25-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
5. В бюджете сельскому округов на 2018 год учесть предусмотренные суммы трансфертов из средств районного бюджета.

1) кірістер – 152 469 мың теңге;
салықтық түсімдер – 29 014 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 081 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 081 мың теңге;
трансферттер түсімі – 117 374 мың теңге;
2) шығындар – 152 469 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
Ескерту. 1 – тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 16.03.2018 № 25-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.05.2018 № 27-5 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.09.2018 №30-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.11.2018 № 32-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2018 жылға арналған бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалар тiзбесi 16 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2018 жылы жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, спорт және мәдениет мамандарына қалалық жағдайда осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықтары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес пайыз мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.
4. Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Заңының 510 бабының 1 тармағына сәйкес 2018-2020 жылдарға жер салығының ставкаларын Салық Кодексінің 503, 504, 505, 506-баптарында белгiленген, автотұраққа (паркингке), автомобильге май құю станцияларына бөлінген (бөліп шығарылған) және казино орналасқан жерлерді қоспағанда, жер салығының базалық ставкаларын 50 пайызға жоғарылату белгіленсін.
Ескерту. 4 – тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 16.03.2018 № 25-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2018 жылға арналған ауылдық округтердің бюжеттерінде аудандық бюджет
қаржысы есебінен қарастырылған трансферттер сомалары ескерілсін.

6. Утвердить резерв местного исполнительного органа сельских округов на 2018 год в размере - 0 тысяч тенге в том числе:
Ассинский сельский округ – 0 тысяч тенге;
Айшабибинский сельский округ – 0 тысяч тенге;
Акбастауский сельский округ – 0 тысяч тенге;
Акбулымский сельский округ – 0 тысяч тенге;
Бесагашский сельский округ – 0 тысяч тенге;
Гродиковский сельский округ – 0 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ – 0 тысяч тенге;
Каройский сельский округ – 0 тысяч тенге;
Кызылкайнарский сельский округ – 0 тысяч тенге;
Каратобинский сельский округ – 0 тысяч тенге;
Каракемерский сельский округ – 0 тысяч тенге;
Колькайнарский сельский округ – 0 тысяч тенге;
Орнекский сельский округ – 0 тысяч тенге;
Пионерский сельский округ – 0 тысяч тенге;
Полаткощинский сельский округ – 0 тысяч тенге.

6. 2018 жылға ауылдық жергілікті атқарушы органының резерві – 0 мың теңге
мөлшерінде бекітілсін, оның ішінде:
Аса ауылдық округі – 0 мың теңге;
Айшабибі ауылдық округі – 0 мың теңге;
Ақбастау ауылдық округі – 0 мың теңге;
Ақбұлым ауылдық округі – 0 мың теңге;
Бесағаш ауылдық округі – 0 мың теңге;
Гродиково ауылдық округі – 0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі – 0 мың теңге;
Қарой ауылдық округі – 0 мың теңге;
Қызылқайнар ауылдық округі – 0 мың теңге;
Қаратөбе ауылдық округі – 0 мың теңге;
Қаракемер ауылдық округі – 0 мың теңге;
Көлқайнар ауылдық округі – 0 мың теңге;
Өрнек ауылдық округі – 0 мың теңге;
Пионер ауылдық округі – 0 мың теңге;
Полатқосшы ауылдық округі – 0 мың теңге.

7. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет-ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально-экономического развития территории, по бюджету и местным налогам.
8. Настоящее решение подлежит государственной регистрации в органах юстиции, решение вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие 1 января 2018 года.
Председатель сессии
Жамбылского районного маслихата: О. Ботаев
Секретарь Жамбылского
районного маслихата: Р. Бегалиев
Приложение 1 к решению
Жамбылского районного маслихата
за № 22-2 от "25" декабря 2017 года
Бюджет Ассинского сельского округа на 2018 год

7. Осы шешімнің орындалуын бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың аумақтық әлеуметтік-экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
8. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуге жатады, шешім алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі және 2018 жылдың 1 қаңтарында туындаған қатынастарға қолданылады.
Жамбыл аудандық мәслихат Жамбыл аудандық
сессиясының төрағасы мәслихат хатшысы
Ө. Ботаев Р. Бегалиев
Жамбыл аудандық мәслихатының
2017 жылғы "25" желтоқсандағы
№ 22-2 шешіміне 1 қосымша
2018 жылға арналған Аса ауылдық округінің бюджеті

Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными решениями Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 16.03.2018 № 25-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 29.05.2018 № 27-5 (вводится в действие с 01.01.2018); от 14.09.2018 № 30-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 30.11.2018 № 32-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
I. ДОХОДЫ
216 592
1
Налоговые поступления

Ескерту. 1 – қосымшаға өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 16.03.2018 № 25-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.05.2018 № 27-5 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.09.2018 №30-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.11.2018 №32-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
I. КІРІСТЕР
216 592
1
Салықтық түсімдер

Сноска. Приложение 8 с изменениями, внесенными решениями Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 16.03.2018 № 25-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 29.05.2018 № 27-5 (вводится в действие с 01.01.2018); 14.09.2018 № 30-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 30.11.2018 № 32-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
I. ДОХОДЫ
44 554
1
Налоговые поступления

Ескерту. 8 – қосымшаға өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 16.03.2018 № 25-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.05.2018 № 27-5 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.09.2018 №30-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.11.2018 №32-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
I. КІРІСТЕР
44 554
1
Салықтық түсімдер