Об областном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Кызылординского областного маслихата от 12 декабря 2017 года № 157. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 14 декабря 2017 года № 6074. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 1 статьи 75 кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кызылординский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 201 565 950,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 19 520 003,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 449 398,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 30 306,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 178 566 242,0 тысяч тенге;
2) затраты – 197 167 371,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 736 887,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 12 068 681,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 331 794,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 5 205 554,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 5 205 554,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 543 861,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 543 861,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кызылординского областного маслихата от 12.12.2018 № 270 (вводится в действие с 01.01.2018 и подлежит официальному опубликованию).
2. Определить нормативы распределения доходов в областной бюджет на 2018 год с бюджетов районов и города Кызылорды в следующих размерах:
1) по кодам 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" с бюджетов:
Аральского района – 37,85%;
Казалинского района – 38,86%;
Кармакшинского района – 50%;
Жалагашского района – 50%;
Сырдарьинского района – 50%;
Шиелийского района – 50%;
Жанакорганского района – 50%;
города Кызылорды – 30%;
2) по коду 101.202 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты" с бюджетов районов – 0 процентов, с бюджета города Кызылорды – 30%;
3) по коду 103.101 "Социальный налог" с бюджетов:
Аральского района – 42,09%;
Казалинского района – 43,6%;
Кармакшинского района – 50%;
Жалагашского района – 50%;
Сырдарьинского района – 50%;
Шиелийского района – 50%;
Жанакорганского района – 50%;
города Кызылорды – 30%.

2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Қызылорда облыстық мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 157 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 14 желтоқсандағы № 6074 болып тіркелді. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы кодексінің 75-бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қызылорда облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 201 565 950,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 19 250 003,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 449 398,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 30 306,7 мың теңге;
трансферттер түсімі – 178 566 242,0 мың теңге;
2) шығындар – 197 167 371,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 2 736 887,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 12 068 681,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 331 794,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 5 205 554,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 5 205 554,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 543 861,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 543 861,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облыстық мәслихатының 12.12.2018 № 270 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
2. 2018 жылға арналған аудандар мен Қызылорда қаласының бюджеттерінен облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері төмендегідей болып белгіленсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" кодтары бойынша бюджеттерінен:
Арал ауданы – 37,85%;
Қазалы ауданы – 38,86%;
Қармақшы ауданы - 50%;
Жалағаш ауданы - 50%;
Сырдария ауданы - 50%;
Шиелі ауданы - 50%;
Жаңақорған ауданы - 50%;
Қызылорда қаласы – 30%;
2) 101.202 "Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша аудандар бюджеттерінен – 0%, Қызылорда қаласы бюджетінен - 30%;
3) 103.101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша бюджеттерінен:
Арал ауданы – 42,09%;
Қазалы ауданы – 43,6%;
Қармақшы ауданы - 50%;
Жалағаш ауданы - 50%;
Сырдария ауданы - 50%;
Шиелі ауданы - 50%;
Жаңақорған ауданы - 50%;
Қызылорда қаласы – 30%.

3. Предусмотреть в областном бюджете на 2018 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 64 194 855 тысяч тенге, в том числе:
Аральский район
9 054 373 тысяч тенге;
Казалинский район
10 391 943 тысяч тенге;
Кармакшинский район
8 582 538 тысяч тенге;
Жалагашский район
5 120 470 тысяч тенге;
Сырдарьинский район
410 884 тысяч тенге;
Шиелийский район
10 813 584 тысяч тенге;
Жанакорганский район
10 223 970 тысяч тенге;
Город Кызылорда
9 597 093 тысяч тенге.
4. Распределение целевых текущих трансфертов бюджетам районов и города Кызылорды на 2018 год за счет средств областного бюджета определяется на основании постановления акимата области на:
1) образование;
2) реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
3) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы;
4) единовременную материальную помощь на оздоровление участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
5) социальную поддержку лицам, проработавшим (прослужившим) не менее 6 месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны;
6) оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям;
7) оказание социальной помощи для больных туберкулезом, находящихся на поддерживающей фазе лечения;
8) оказание социальной помощи детям, состоящим на диспансерном учете с гематологическими заболеваниями, включая гемобластозы и апластическую анемию;
9) укрепление материально-технической базы центров занятости в связи с внедрением нового формата адресной социальной помощи;
10) приобретение книг городским, районным, сельским библиотекам;
11) компенсацию проезда на городском общественном автотранспорте студентам и учащимся высших, среднеспециальных учебных заведений и профессиональных лицеев из малообеспеченных семей, обучающимся на дневном отделении;
12) проведение мероприятий в сельском хозяйстве;
13) подготовку документации объектов водного хозяйства;
14) капитальный и средний ремонт транспортной инфраструктуры;
15) увеличение размера должностных окладов секретарей маслихатов;
16) содержание спортивно-оздоровительного комплекса реализованного в рамках проекта государственно-частного партнерства;
17) создание центра занятости в городе Байконыр в связи с внедрением нового формата адресной социальной помощи;

3. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте, облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 64 194 855 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Арал ауданы 9 054 373 мың теңге;
Қазалы ауданы 10 391 943 мың теңге;
Қармақшы ауданы 8 582 538 мың теңге;
Жалағаш ауданы 5 120 470 мың теңге;
Сырдария ауданы 410 884 мың теңге;
Шиелі ауданы 10 813 584 мың теңге;
Жаңақорған ауданы 10 223 970 мың теңге;
Қызылорда қаласы 9 597 093 мың теңге.
4. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне облыстық бюджет есебінен 2018 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) білім беру;
2) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыру;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру;
4) Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдарға сауықтыру үшін біржолғы материалдық көмек;
5) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде 6 ай жұмыс істеген (қызмет еткен) адамдарды әлеуметтік қолдау;
6) өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсетуге;
7) туберкулез ауруының қолдаушы фазасында емделіп жүрген науқастарға әлеуметтік көмек көрсету;
8) гемобластоздар мен апластикалық анемияны қосқанда гематологиялық аурулармен ауырған диспансерлік есепте тұрған балаларға әлеуметтік көмек көрсету;
9) атаулы әлеуметтік көмектің жаңа форматын енгізуіне байланысты жұмыспен қамту орталықтарын материалдық-техникалық базасымен нығайту;
10) калалық, аудандық, ауылдық кітапханаларға кітап сатып алу;
11) тұрмысы төмен отбасыларынан шыққан күндізгі бөлімде оқитын жоғары, арнаулы орта оқу орындарының және кәсіптік лицейлердің студенттері мен оқушыларының қалалық қоғамдық автокөліктерде жүру төлем ақысын өтеу;
12) ауыл шаруашылығында іс-шаралар өткізу;
13) су шаруашылығы нысандарын құжаттандыруды дайындау;
14) көлік инфрақұрылымын күрделі және орташа жөндеу;
15) мәслихат хатшыларының лауазымдық еңбекақысының ұлғаюы;
16) мемлекеттік жекешелік әріптестік аясында жүзеге асырылған денешынықтыру сауықтыру кешенін ұстау;
17) атаулы әлеуметтік көмектің жаңа форматын енгізуіне байланысты Байқоңыр қаласында жұмыспен қамту орталығын құру;

18) компенсацию потерь в связи с невыполнением годового прогноза поступлений доходов;
19) субсидирование социально-значимых маршрутов.
20) благоустройство;
21) капитальный и текущий ремонт социальных объектов;
22) перераспределение 7 единиц внештатных сотрудников с областного уровня на районный уровень;
23) внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости;
24) оплату социальных услуг индивидульного помощника для инвалидов I группы;
25) проведение праздничных мероприятий к 200-летию города Кызылорда;
26) оказание жилищной помощи;
27) проведение спортивных мероприятий.
28) обеспечение отопления объекта культуры Жалагашского района.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Кызылординского областного маслихата от 12.02.2018 № 176; 29.03.2018 № 186; 01.06.2018 № 202; 08.08.2018 № 230; 13.11.2018 № 255 (вводится в действие с 01.01.2018 и подлежит официальному опубликованию).
5. Распределение целевых текущих трансфертов бюджетам районов и города Кызылорды на 2018 год за счет средств республиканского бюджета определяется на основании постановления акимата области на:
1) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
2) доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
3) доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
4) выплату государственной адресной социальной помощи;
5) внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов Центров занятости;
6) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы;
7) развитие рынка труда;
8) субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
9) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
10) доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
11) доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Кызылординского областного маслихата от 01.06.2018 № 202 (вводится в действие с 01.01.2018 и подлежит официальному опубликованию).

18) жылдық кіріс түсімдері болжамының орындалмауына байланысты жоғалтуларын өтеу;
19) әлеуметтік маңызы бар маршруттарды субсидиялау.
20) абаттандыру;
21) әлеуметтік объектілерді ағымдағы және күрделі жөндеу;
22) облыстық деңгейден аудандық деңгейге 7 бірлік штаттан тыс қызметкерлерді бөлу;
23) халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді ендіру;
24) I топтағы мүгедектер үшін жеке көмекшінің әлеуметтік қызметтеріне ақы төлеу;
25) Қызылорда қаласының 200 жылдығына арналған мерекелік іс-шаралар өткізу;
26) тұрғын үй көмегін көрсету;
27) спорттық іс-шараларды өткізу.
28) Жалағаш ауданының мәдениет нысанын жылумен қамтамасыз ету.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облыстық мәслихатының 12.02.2018 № 176; 29.03.2018 № 186; 01.06.2018 № 202; 08.08.2018 № 230; 13.11.2018 № 255 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады) шешімдерімен.
5. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне республикалық бюджет есебінен 2018 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру;
2) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеу;
3) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеу;
4) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеу;
5) халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді ендіру;
6) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру;
7) еңбек нарығын дамыту;
8) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау;
9) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыру;
10) жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеу;
11) ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеу.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облыстық мәслихатының 01.06.2018 № 202 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).

6. Распределение целевых трансфертов на развитие бюджетам районов и города Кызылорды на 2018 год за счет средств областного бюджета определяется на основании постановления акимата области на:
1) развитие системы водоснабжения и водоотведения;
2) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
3) развитие транспортной инфраструктуры.
4) увеличение уставного капитала юридических лиц;
5) строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
6) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
7) развитие теплоэнергетической системы;
8) развитие социальных объектов;
9) развитие благоустройства городов и населенных пунктов;
10) строительство полигона твердо-бытовых отходов;
11) строительство скотомогильников.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Кызылординского областного маслихата от 12.02.2018 № 176; 29.03.2018 № 186; 01.06.2018 № 202 (вводится в действие с 01.01.2018 и подлежит официальному опубликованию).
7. Распределение целевых трансфертов на развитие бюджетам районов и города Кызылорды на 2018 год за счет средств республиканского бюджета определяется на основании постановления акимата области на:
1) проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
2) проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
3) развитие системы водоснабжения и водоотведения;
4) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
5) развитие теплоэнергетической системы.
8. Распределение целевых кредитов бюджетам районов и города Кызылорды на 2018 год за счет средств республиканского бюджета определяется на основании постановления акимата области на:
1) реализацию мер социальной поддержки специалистов;
2) реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения.
9. Предусмотреть в областном бюджете на 2018 год поступления трансфертов из бюджетов районов и города Кызылорды в связи с:
переносом срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год в соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социального обеспечения" - 2 288 160 тысяч тенге;
уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения" - 688 327 тысяч тенге.
Поступления в областной бюджет указанных сумм трансфертов из районных бюджетов и бюджета города Кызылорда определяются на основании постановления акимата области.

6. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне облыстық бюджет есебінен 2018 жылға арналған нысаналы даму трансферттердің бөлінуі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту;
2) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту;
3) көлік инфрақұрылымын дамыту.
4) заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту;
5) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салу және (немесе) реконструкциялау;
6) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) жайластыру;
7) жылу-энергетикалық жүйені дамыту;
8) әлеуметтік нысандарды дамыту;
9) қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамыту;
10) тұрмыстық қатты қалдықтар полигонының құрылысы;
11) мал көмінділерінің құрылысы.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облыстық мәслихатының 12.02.2018 № 176; 29.03.2018 № 186; 01.06.2018 № 202 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады) шешімдерімен.
7. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне республикалық бюджет есебінен 2018 жылға арналған нысаналы даму трансферттердің бөлінуі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру;
3) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту;
4) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту;
5) жылу-энергетикалық жүйесін дамыту.
8. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне республикалық бюджет есебінен 2018 жылға арналған нысаналы несиелердің бөлінуі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру;
2) жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялау және құрылысы.
9. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен Қызылорда қаласы бюджеттерінен трансферттердің түсімдері:
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын енгізу мерзімін 2018 жылдан 2020 жылға ауыстыруға байланысты - 2 288 160 мың теңге;
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыс берушілердің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдары бойынша мөлшерлемелерді азайтуға байланысты - 688 327 мың теңге көзделсін.
Аудандар мен Қызылорда қаласы бюджеттерінен аталған трансферттер сомаларының облыстық бюджетке түсімі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

9-1. В связи с централизацией единой системы электронного документооборота возвратить 51 435 тысяч тенге с бюджетов районов и города Кызылорда в областной бюджет.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением Кызылординского областного маслихата от 12.02.2018 № 176 (вводится в действие с 01.01.2018 и подлежит официальному опубликованию).
9-2. Одобрить заимствование местным исполнительным органом области в виде выпуска ценных бумаг для обращения на внутреннем рынке для финансирования строительства жилья в рамках реализации государственных и правительственных программ в пределах установленного лимита долга на 2018 год.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-2 в соответствии с решением Кызылординского областного маслихата от 29.03.2018 № 186 (вводится в действие с 01.01.2018 и подлежит официальному опубликованию).
10. исключен решением Кызылординского областного маслихата от 12.12.2018 № 270 (вводится в действие с 01.01.2018 и подлежит официальному опубликованию).

9-1. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттерінен электронды құжат айналымы бірыңғай жүйесінің орталықтандырылуына байланысты 51 435 мың теңге облыстық бюджетке қайтарылсын.
Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды- Қызылорда облыстық мәслихатының 12.02.2018 № 176 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
9-2. 2018 жылға арналған белгіленген борыш лимиті шегінде мемлекеттік және үкіметтік бағдарламаларды іске асыру шеңберінде тұрғын үй құрылысын қаржыландыруға ішкі нарықта айналысқа жіберу үшін бағалы қағаздар шығару арқылы облыстың жергілікті атқарушы органымен қарыз алуы мақұлдансын.
Ескерту. Шешім 9-2-тармақпен толықтырылды- Қызылорда облыстық мәслихатының 29.03.2018 № 186 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
10. алынып тасталды – Қызылорда облыстық мәслихатының 12.12.2018 № 270 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі және жариялауға жатады).

11. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2018 год, согласно приложению 4.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель 17 сессии Кызылординского
областного маслихата
М. Утеев
Секретарь Кызылординского
областного маслихата
Н. Байкадамов
Приложение 1 к решению 17 сессии Кызылординского областного маслихата от "12" декабря 2017 года № 157
Областной бюджет на 2018 год

11. 2018 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қызылорда облыстық мәслихатының
17 сессиясының төрағасы
М. Өтеев
Қызылорда облыстық
мәслихатының хатшысы
Н. Байқадамов
Қызылорда облыстық мәслихатының 2017 жылғы "12" желтоқсандағы 17-сессиясының № 157 шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған облыстық бюджет

274 477,8
013
Капитальные расходы государственного органа
65,0
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
17 091,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
3 166 904,3
025
Подготовка специалистов в организациях послесреднего образования
2 834 200,2
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
1 516 056,0
029
Методическая работа
91 867,7
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
1 260 351,0
056
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
187 610,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
147 683,5
071
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
2 612 398,0
072
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
405 036,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
2 614 594,0
285
Управление физической культуры и спорта области
2 941 544,6
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
2 583 836,1
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
357 708,5
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4 713 533,1
011
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
1 557 042,7
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
2 956 490,4
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
200 000,0
05
Здравоохранение
10 964 741,9
253
Управление здравоохранения области
6 268 824,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения

274 477,8
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
65,0
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
17 091,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
3 166 904,3
025
Орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
2 834 200,2
027
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 516 056,0
029
Әдістемелік жұмыс
91 867,7
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
1 260 351,0
056
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тілдік курстар өтілінен өткен мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
187 610,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
147 683,5
071
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты
есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 612 398,0
072
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
405 036,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 614 594,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
2 941 544,6
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
2 583 836,1
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
357 708,5
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4 713 533,1
011
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
1 557 042,7
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 956 490,4
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
200 000,0
05
Денсаулық сақтау
10 964 741,9
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 268 824,4
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

195 676,2
006
Услуги по охране материнства и детства
165 269,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
190 036,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
158 871,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
51 216,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
23 672,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 743 364,0
029
Областные базы спецмедснабжения
31 854,6
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 692 129,8
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
666 037,8
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
350 698,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4 695 917,5
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
4 695 917,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 926 130,8
256
Управление координации занятости и социальных программ области
6 632 588,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
110 160,3
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
261 034,0
003
Социальная поддержка инвалидов
376 609,8
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
759 077,5
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
428 657,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
337 912,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

195 676,2
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
165 269,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
190 036,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
158 871,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
51 216,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
23 672,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 743 364,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
31 854,6
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 692 129,8
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
666 037,8
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
350 698,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4 695 917,5
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
4 695 917,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
6 926 130,8
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6 632 588,4
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
110 160,3
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
261 034,0
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
376 609,8
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
759 077,5
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
428 657,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
337 912,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

224 068,4
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
1 349,0
037
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
1 173 862,5
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
360 090,0
046
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
8 472,0
049
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на выплату государственной адресной социальной помощи
1 414 993,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
37 800,0
055
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
4 680,0
056
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
86 383,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
49 217,9
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
998 222,0
261
Управление образования области
200 339,8
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
147 800,7
037
Социальная реабилитация
52 539,1
263
Управление внутренней политики области
26 777,0
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
26 777,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
4 619,0
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
4 619,0
295
Управление по контролю в сфере труда области

224 068,4
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыру
1 349,0
037
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 173 862,5
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
360 090,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
8 472,0
049
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 414 993,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
37 800,0
055
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 680,0
056
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
86 383,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
49 217,9
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
998 222,0
261
Облыстың білім басқармасы
200 339,8
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
147 800,7
037
Әлеуметтік сауықтандыру
52 539,1
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
26 777,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
26 777,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
4 619,0
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 619,0
295
Облыстың еңбек саласындағы бақылау басқармасы

61 806,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
61 806,6
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
18 337 995,5
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
8 310 585,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
124 775,7
010
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 155 345,4
030
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2 328 057,5
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
2 530 727,0
038
Развитие коммунального хозяйства
910 903,9
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
13 461,6
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
298 871,6
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
948 443,1
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
10 027 409,7
014
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
4 291 984,0
030
Развитие коммунального хозяйства
700 000,0
034
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
5 035 425,7
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
12 565 990,8
263
Управление внутренней политики области
997 406,0
001
Услуги по реализации государственной внутренней политики на местном уровне
185 430,5
007
Услуги по проведению государственной информационной политики
751 286,0
010
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
56 300,5
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 389,0
273
Управление культуры, архивов и документации области
3 212 013,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и управления архивным делом
78 048,0
005
Поддержка культурно-досуговой работы
191 913,0
007
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним
426 880,2
008
Поддержка театрального и музыкального искусства
673 584,0
009
Обеспечение функционирования областных библиотек

61 806,6
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
61 806,6
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
18 337 995,5
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
8 310 585,8
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
124 775,7
010
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 155 345,4
030
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 328 057,5
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
2 530 727,0
038
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
910 903,9
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
13 461,6
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
298 871,6
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
948 443,1
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
10 027 409,7
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
4 291 984,0
030
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
700 000,0
034
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
5 035 425,7
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
12 565 990,8
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
997 406,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
185 430,5
007
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
751 286,0
010
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
56 300,5
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4 389,0
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
3 212 013,2
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет және архив ісін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78 048,0
005
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
191 913,0
007
Тарихи-мәдени мұраны сақтауды және оған қолжетімділікті қамтамасыз ету
426 880,2
008
Театр және музыка өнерін қолдау
673 584,0
009
Облыстық кiтапханалардың жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету

12 368 643,6
251
Управление земельных отношений области
42 352,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
42 352,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 973 444,2
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
88 047,0
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
39 303,9
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
38 581,5
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
802 728,7
006
Охрана животного мира
11 714,1
008
Мероприятия по охране окружающей среды
541 204,9
013
Капитальные расходы государственного органа
33 587,0
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
16 495,5
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
54 479,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
337 302,6
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
10 000,0
255
Управление сельского хозяйства области
10 067 428,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
140 116,0
002
Поддержка семеноводства
387 899,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
454 133,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
2 013,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
49 400,0
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
1 554 127,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
92 840,0
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
490 969,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
32 734,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
378,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 866 329,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях

12 368 643,6
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
42 352,0
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 352,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 973 444,2
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88 047,0
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
39 303,9
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
38 581,5
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
802 728,7
006
Жануарлар дүниесін қорғау
11 714,1
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
541 204,9
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
33 587,0
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
16 495,5
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
54 479,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
337 302,6
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
10 000,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
10 067 428,0
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
140 116,0
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
387 899,0
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
454 133,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
2 013,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
49 400,0
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
1 554 127,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
92 840,0
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
490 969,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
32 734,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
378,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 866 329,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу

1 658 132,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
2 248 857,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
810 085,0
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
18 762,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
103 157,0
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
109 013,0
071
Обучение предпринимательству в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
36 080,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
12 404,0
719
Управление ветеринарии области
228 524,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
40 708,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 200,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
185 616,0
725
Управление по контролю за использованием и охраной земель области
56 895,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере контроля за использованием и охраной земель
56 895,4
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
419 416,9
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
336 649,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
125 221,2
004
Разработка комплексных схем градостроительного развития и генеральных планов населенных пунктов
68 223,3
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
143 205,1
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
82 767,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
71 124,3
003
Капитальные расходы государственного органа
11 643,0
12
Транспорт и коммуникации
13 030 614,7
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
13 030 614,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций

1 658 132,0
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділі мен сапасын арттыруды субсидиялау
2 248 857,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
810 085,0
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
18 762,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
103 157,0
061
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
109 013,0
071
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту
36 080,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
12 404,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
228 524,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 708,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 200,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
185 616,0
725
Облыстың жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау басқармасы
56 895,4
001
Жергілікті деңгейде жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 895,4
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
419 416,9
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
336 649,6
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
125 221,2
004
Қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
68 223,3
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
143 205,1
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
82 767,3
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 124,3
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 643,0
12
Көлiк және коммуникация
13 030 614,7
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
13 030 614,7
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

79 119,3
002
Развитие транспортной инфраструктуры
2 717 801,2
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
167 541,8
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
157 785,0
007
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие транспортной инфраструктуры
532 268,7
025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов
2 051 728,8
027
Целевые текущие трансферты районным (городов областного занчения) бюджетам на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
2 658 370,0
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
100 000,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
4 565 999,9
13
Прочие
2 359 345,0
253
Управление здравоохранения области
155 079,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
155 079,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
113 725,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
113 725,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
337 750,9
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
337 750,9
261
Управление образования области
8 472,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
8 472,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
173 663,1
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
173 663,1
280
Управление индустриально-инновационного развития области
98 519,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития индустриально-инновационной деятельности
98 519,0
285
Управление физической культуры и спорта области
76 609,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
76 609,0
289
Управление предпринимательства и туризма области
1 395 527,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
200 000,0
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственнойй программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"

79 119,3
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
2 717 801,2
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
167 541,8
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
157 785,0
007
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне көлік инфрақұрылымын дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
532 268,7
025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
2 051 728,8
027
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
2 658 370,0
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
100 000,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 565 999,9
13
Басқалар
2 359 345,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
155 079,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
155 079,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
113 725,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
113 725,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
337 750,9
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
337 750,9
261
Облыстың білім басқармасы
8 472,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
8 472,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
173 663,1
024
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
173 663,1
280
Облыстың индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
98 519,0
001
Жергілікті деңгейде индустриялық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
98 519,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
76 609,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
76 609,0
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы
1 395 527,0
005
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
200 000,0
006
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау

015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
1 239 779,0
Приложение 4 к решению 17 сессии Кызылординского областного маслихата от "12" декабря 2017 года № 157
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2018 год
Наименование
1.
Образование:
1)
Общеобразовательное обучение;
2)
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам;
3)
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования;
2.
Здравоохранение:
1)
Услуги по охране материнства и детства;
2)
Пропаганда здорового образа жизни;
3)
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения;
4)
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь.
5)
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов;
6)
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан;

015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
1 239 779,0
Қызылорда облыстық мәслихатының 2017 жылғы "12" желтоқсандағы 17-сессиясының № 157 шешіміне 4-қосымша
2018 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
1.
Бiлiм беру:
1)
Жалпы білім беру;
2)
Арнаулы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру;
3)
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру;
2.
Денсаулық сақтау:
1)
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер;
2)
Салауатты өмір салтын насихаттау;
3)
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау;
4)
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру.
5)
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету;
6)
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру;