О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 22 декабря 2017 года № 146. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 27 декабря 2017 года № 6094. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года №95-IV "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Казалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 18031341,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1074432 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19016 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 28498 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 16909395,8 тысяч тенге;
2) затраты – 18207920,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 91818 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 182100 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 90282 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -268397тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 268397 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 24.12.2018 № 254 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Определить на 2018 год нормативы распределения доходов с районного бюджета в областной бюджет в нижеследующих размерах:
1) по кодам 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" в областной бюджет – 38,86 процентов, в районный бюджет – 61,14 процентов;
2) по коду 103.101 "Социальный налог" в областной бюджет – 43,6 процентов, в районный бюджет – 56,4 процентов.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города, поселка и сельских округов в сумме 792533 тысяч тенге, в том числе:
Город Казалинск 183121 тысяч тенге;
Поселок Айтеке би 487779 тысяч тенге;
Сельский округ Аранды 87079 тысяч тенге;
Сельский округ Майдакол 34554 тысяч тенге.
4. Учесть, что в областном бюджете на 2018 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены нижеследующие целевые текущие трансферты бюджету района:

2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 146 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 27 желтоқсанда № 6094 болып тіркелді. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы №148 Заңының 6-бабына сәйкес Қазалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 18031341,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1074432 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19016 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 28498 мың теңге;
трансферттер түсімі – 16909395,8 мың теңге;
2) шығындар – 18207920,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 91818 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 182100 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 90282 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -268397 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 268397 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 24.12.2018 № 254 шешімімен (01.01.2018 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018 жылға аудандық бюджеттен облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері төмендегідей болып белгіленсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" кодтары бойынша облыстық бюджетке – 38,86 пайыз, аудандық бюджетке – 61,14 пайыз;
2) 103.101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша облыстық бюджетке – 43,6 пайыз, аудандық бюджетке – 56,4 пайыз.
3. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте, аудандық бюджеттен қала, кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 792533 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қазалы қаласы 183121 мың теңге;
Әйтеке би кенті 487779 мың теңге;
Аранды ауылдық округі 87079 мың теңге;
Майдакөл ауылдық округі 34554 мың теңге.
4. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне республикалық бюджет қаражаты есебінен төмендегідей ағымдағы нысаналы трансферттердің қаралғаны ескерілсін:

1) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования 114097 тысяч тенге;
2) на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам 11883 тысяч тенге;
3) на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника 7803 тысяч тенге;
4) на выплату государственной адресной социальной помощи 94464 тысяч тенге;
5) на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов центров занятости 13711 тысяч тенге;
6) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы 21428 тысяч тенге;
7) на развитие рынка труда 62717 тысяч тенге;
8) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры 1085647 тысяч тенге;
9) на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов 286671 тысяч тенге;
10) на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования 45452 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями внесенными решениями Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 08.06.2018 № 196; 16.08.2018 № 215; 05.12.2018 № 246 (вводится в действие с 01.01.2018).
5. Учесть, что в областном бюджете на 2018 год предусмотрены нижеследующие целевые текущие трансферты бюджету района:
1) на образование 239635 тысяч тенге;
2) на реализацию мероприятий, направленных на развития рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства 43941 тысяч тенге;
3) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы 2240 тысяч тенге;
4) на единовременную материальную помощь на оздоровление участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны 577 тысяч тенге;
5) на социальную поддержку лицам, проработавшим (прослужившим) не менее 6 месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны 47907,8 тысяч тенге;
6) на оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям 17609,2 тысяч тенге;

1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 114097 мың теңге;
2) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 11883 мың теңге;
3) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 7803 мың теңге;
4) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 94464 мың теңге;
5) халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді ендіруге 13711 мың теңге;
6) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 21428 мың теңге;
7) еңбек нарығын дамытуға 62717 мың теңге;
8) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға 1085647 мың теңге;
9) жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге 286671 мың теңге;
10) ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге 45452 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 08.06.2018 № 196; 16.08.2018 № 215; 05.12.2018 № 246 шешімдерімен (01.01.2018 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі) .
5. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне төмендегідей ағымдағы нысаналы трансферттердің қаралғаны ескерілсін:
1) білім беруге 239635 мың теңге;
2) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға 43941 мың теңге;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 2240 мың теңге;
4) Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдарға сауықтыру үшін біржолғы материалдық көмекке 577 мың теңге;
5) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде 6 ай жұмыс істеген (қызмет еткен) адамдарды әлеуметтік қолдауға 47907,8 мың теңге;
6) өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсетуге 17609,2 мың теңге;

7) на оказание социальной помощи для больных туберкулезом, находящихся на поддерживающей фазе лечения 22803 тысяч тенге;
8) на оказание социальной помощи детям, состоящим на диспансерном учете с гематологическими заболеваниями, включая гемобластозы и апластическую анемию 219,5 тысяч тенге;
9) на укрепление материально-технической базы центров занятости в связи с внедрением нового формата адресной социальной помощи 225 тысяч тенге;
10) на приобретение книг городским, районным, сельским библиотекам 808 тысяч тенге;
11) на подготовку документации объектов водного хозяйства 30769,6 тысяч тенге;
12) на капитальный и средний ремонт транспортной инфраструктуры 668171 тысяч тенге;
13) на увеличение размера должностных окладов секретарей маслихатов 657 тысяч тенге;
14) на капитальный и текущий ремонт социальных объектов 21462 тысяч тенге;
15) на перераспределение 1 единицы внештатного сотрудника с областного уровня на районный уровень 1072 тысяч тенге;
16) на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения 2223 тысяч тенге;
17) на благоустройство населенного пункта Актан батыр 106388 тысяч тенге;
18) на оплату социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов I группы 9230 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями внесенными решениями Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 16.02.2018 № 167; 10.04.2018 № 182; 08.06.2018 № 196; 16.08.2018 № 215; 05.12.2018 № 246; 24.12.2018 № 254 (вводится в действие с 01.01.2018).
6. Учесть, что в областном бюджете на 2018 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены нижеследующие целевые трансферты на развитие бюджету района:
1) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры 1623464 тысяч тенге;
2) на развитие теплоэнергетической системы 1060346 тысяч тенге;
3) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда 434767 тысяч тенге;
4) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах 205162 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями внесенными решениями Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 08.06.2018 № 196; 05.12.2018 № 246; 24.12.2018 № 254 (вводится в действие с 01.01.2018).
6-1. Учесть, что в областном бюджете на 2018 год за счет средств областного бюджета предусмотрены нижеследующие целевые трансферты на развитие бюджету района:
1) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры 207108,4 тысяч тенге;

7) туберкулез ауруының қолдаушы фазасында емделіп жүрген науқастарға әлеуметтік көмек көрсетуге 22803 мың теңге;
8) гемобластозадар мен апластикалық анемияны қосқанда гематологиялық аурулармен ауырған диспансерлік есепте тұрған балаларға әлеуметтік көмек көрсетуге 219,5 мың теңге;
9) атаулы әлеуметтік көмектің жаңа форматын енгізуге байланысты жұмыспен қамту орталықтарын материалдық-техникалық базасын нығайтуға 225 мың теңге;
10) калалық, аудандық, ауылдық кітапханаларға кітап сатып алуға 808 мың теңге;
11) су шаруашылығы нысандарын құжаттандыруды дайындауға 30769,6 мың теңге;
12) көлік инфрақұрылымын күрделі және орташа жөндеуге 668171 мың теңге;
13) мәслихат хатшыларының лауазымдық еңбекақысының ұлғаюына 657 мың теңге;
14) әлеуметтік объектілерді ағымдағы және күрделі жөндеу 21462 мың теңге;
15) облыстық деңгейден аудандық деңгейге 1 бірлік штаттан тыс қызметкерлерді бөлу 1072 мың теңге;
16) халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге 2223 мың теңге;
17) Ақтан батыр елді мекенін абаттандыру 106388 мың теңге;
18) І топтағы мүгедектер үшін жеке көмекшінің әлеуметтік көмектеріне ақы төлеуге 9230 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 16.02.2018 № 167; 10.04.2018 № 182; 08.06.2018 № 196; 16.08.2018 № 215; 05.12.2018 № 246; 24.12.2018 № 254 шешімдерімен (01.01.2018 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне республикалық бюджет қаражаты есебінен төмендегідей нысаналы даму трансферттердің қаралғаны ескерілсін:
1) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға 1623464 мың теңге;
2) жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға 1060346 мың теңге;
3) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға 434767 мың теңге;
4) елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 205162 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 08.06.2018 № 196; 05.12.2018 № 246; 24.12.2018 № 254 шешімдерімен (01.01.2018 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі).
6-1. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне облыстық бюджет қаражаты есебінен төмендегідей нысаналы даму трансферттердің қаралғаны ескерілсін:
1) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру 207108,4 мың теңге;

2) на развитие теплоэнергетической системы 135412,2 тысяч тенге;
3) на развитие транспортной инфраструктуры 32797,2 тысяч тенге;
4) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда 16062,3 тысяч тенге;
5) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах 22796 тысяч тенге;
6) на развитие объектов государственных органов 100000 тысяч тенге;
7) развитие объектов культуры 11949,6 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решениями Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 16.02.2018 № 167; с изменениями внесенными решениями Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 08.06.2018 № 196; 16.08.2018 № 215; 05.12.2018 № 246; 24.12.2018 № 254 (вводится в действие с 01.01.2018).
7. Учесть, что в областном бюджете на 2018 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены нижеследующие кредиты бюджету района:
1) на реализацию мер социальной поддержки специалистов 182100 тысяч тенге.
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год возврат трансфертов в областной бюджет:
в связи с переносом срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год в соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социального обеспечения" - 311297 тысяч тенге;
с уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения" - 93686 тысяч тенге.
8-1. В связи с централизацией единой системы электронного документооборота возвратить 4132 тысяч тенге с бюджета района в областной бюджет.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 16.02.2018 № 167 (вводится в действие с 01.01.2018).
9. Распределение целевых текущих трансфертов бюджетам города, поселка и сельских округов на 2018 год за счет средств районного бюджета определяется на основании постановления акимата района на:
1) образование;
2) оснащение материально-технической базы поселка, сельских округов;
3) сферу культуры;
4) благоустройство;
5) на пополнение уставного капитала юридических лиц;
6) освещение;
7) обеспечение санитарии;
8) на средний ремонт транспортной инфраструктуры;
9) на содержание вновь вводимых штатов.
Сноска. Пункт 9 с изменениями внесенными решениями Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 19.02.2018 № 167; 10.04.2018 № 182 (вводится в действие с 01.01.2018).

2) жылу-энергетикалық жүйені дамыту 135412,2 мың теңге;
3) көлік инфрақұрылымын дамытуға 32797,2 мың теңге;
4) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға 16062,3 мың теңге;
5) елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 22796 мың теңге;
6) мемлекеттік органдардың объектілерін дамытуға 100000 мың теңге;
7) мәдениет объектілерін дамыту 11949,6 мың теңге.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 16.02.2018 № 167 шешімімен; өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 08.06.2018 № 196; 16.08.2018 № 215; 05.12.2018 № 246; 24.12.2018 № 254 шешімдерімен (01.01.2018 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне республикалық бюджет қаражаты есебінен төмендегідей несие қаралғаны ескерілсін:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 182100 мың теңге.
8. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке қайтару қарастырылсын:
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын енгізу мерзімін 2018 жылдан 2020 жылға ауыстыруға байланысты 311297 мың теңге;
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыс берушілердің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдары бойынша мөлшерлемелерді азайтуға байланысты 93686 мың теңге.
8-1. Аудандық бюджеттен электронды құжат айналымы бірыңғай жүйесінің орталықтандырылуына байланысты 4132 мың теңге облыстық бюджетке қайтарылсын.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 16.02.2018 № 167 шешімімен (01.01.2018 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Қала, кент және ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджет есебінен 2018 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі аудан әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) білім беру;
2) кент, ауылдық округтердің материалдық-техникалық базасын нығайту;
3) мәдениет саласы;
4) абаттандыруға;
5) заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту;
6) жарықтандыру;
7) санитарияны қамтамасыз ету;
8) көлік инфрақұрылымын орташа жөндеуге;
9) жаңадан енгізілген штаттардың ұстау шығындарына.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 16.02.2018 № 167; 10.04.2018 № 182 шешімдерімен (01.01.2018 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі).

10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в размере 49838 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 05.12.2018 № 246 (вводится в действие с 01.01.2018).
11. Определить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2018 год согласно приложения 4.
12. Утвердить перечень местных бюджетных программ развития и формирования уставного капитала или увеличение уставного капитала юридических лиц районного бюджета на 2018 год согласно приложения 5.

10. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 49838 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 05.12.2018 № 246 шешімімен (01.01.2018 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2018 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсiн.
12. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

13. Утвердить индивидуальные планы финансирования администраторов бюджетных программ аппаратов сельских округов на 2018-2020 годы согласно приложениям 6, 7, 8.
14. Настоящее решение вступает в силу с 1 января 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель XІХ сессии
районного маслихата
А. Орымбаев
Секретарь районного маслихата К.Назымбеков
Приложение 1 к решению ХІХ сессии районного маслихата от "22" декабря 2017 года №146
Районный бюджет на 2018 год

13. Ауылдық округі әкімі аппараттары бюджеттік бағдарлама әкімшілері бойынша 2018-2020 жылдарға арналған жеке жоспарларының қаржылар көлемі 6, 7, 8 - қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
14. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Аудандық мәслихаттың XIX
сессиясының төрағасы
А. Орымбаев
Аудандық мәслихат хатшысы К.Назымбеков
Аудандық мәслихаттың 2017 жылғы "22" желтоқсандағы ХІХ сессиясының №146 шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет

637
012
Капитальные расходы государственного органа
308
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
20136
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
28898
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
218183
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
13271
5
Здравоохранение
170
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
170
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
170
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
605580,5
464
Отдел образования района (города областного значения)
6745
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
6745
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
114450
010
Государственная адресная социальная помощь
114450
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
459305,5
004
Программа занятости
162286
005
Оказание ритуальных услуг по захоронению умерших Героев Советского Союза, "ХалықҚаһарманы", Героев Социалистического труда, награжденных Орденом Славы трех степеней и орденом "Отан" из числа участников и инвалидов войны
84
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
35938
007
Оказание жилищной помощи
6977
008
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
433
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4129
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
95181,5
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
50256
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
54956
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения

637
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
308
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
20136
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
28898
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
218183
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
13271
5
Денсаулық сақтау
170
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
170
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
170
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
605580,5
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
6745
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
6745
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
114450
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
114450
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
459305,5
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
162286
005
Қайтыс болған Совет Одағының батырларын, "Халық қаһармандарын", Социалистік Еңбек ерлерін, Даңқ Орденінің үш дәрежесімен және "Отан" орденімен марапатталған соғыс ардагерлері мен мүгедектерін жерлеу рәсімдері бойынша қызмет көрсету
84
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
35938
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
6977
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
433
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4129
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
95181,5
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
50256
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
54956
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету

32446
122
Аппарат акима района (города областного значения)
157575
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
157575
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
353591
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
353591
452
Отдел финансов района (города областного значения)
34087
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
33800
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
287
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
30614
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
30614
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
32929
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
32929
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
20814
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
20814
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
90321
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
90321
2
Оборона
99739
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3804
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3804
122
Аппарат акима района (города областного значения)
95935
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
95935
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4474
3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4474
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4474
4
Образование
7965462
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
373031
004
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения

32446
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
157575
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
157575
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
353591
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
353591
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
34087
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33800
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
287
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
30614
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30614
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
32929
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32929
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
20814
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20814
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
90321
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
90321
2
Қорғаныс
99739
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3804
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3804
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
95935
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
95935
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4474
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4474
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4474
4
Бiлiм беру
7965462
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
373031
004
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету

008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
68722
Приложение 4 к решению ХІХ сессии районного маслихата от "22" декабря 2017 года №146
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2018 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь

008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
68722
Аудандық мәслихаттың 2017 жылғы "22" желтоқсандағы ХІХ сессиясының № шешіміне 4-қосымша
2018 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру

Приложение 5 к решению ХІХ сессии районного маслихата от "22" декабря 2017 года №146
Перечень бюджетных программ развития и формирование уставного капитала или увеличение уставного капитала юридических лиц на 2018 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 08.06.2018 № 196 (вводится в действие с 01.01.2018).
Функциональная группа
Администраторы бюджетных программ
Программа
Наименование
1
Государственные услуги общего характера

Аудандық мәслихаттың 2017 жылғы "22" желтоқсандағы ХІХ сессиясының №146 шешіміне 5қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту тізбесі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 08.06.2018 № 196 шешімімен (01.01.2018 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер

452
Отдел финансов района (города областного значения)
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
(города областного значения)
040
Развитие объектов государственных органов
4
Образование
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
(города областного значения)
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
022
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
464
Отдел образования района (города областного значения)
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
(города областного значения)
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
028
Развитие коммунального хозяйства
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
(города областного значения)
005
Развитие коммунального хозяйства
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
(города областного значения)
011
Развитие объектов культуры
008
Развитие объектов спорта
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
009
Развитие теплоэнергетической системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
4
Бiлiм беру
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
022
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
011
Мәдениет объектілерін дамыту
008
Cпорт объектілерін дамыту
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
009
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары