О внесении изменения в решение маслихата от 3 июня 2016 года № 41 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 27 января 2017 года № 105. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 17 февраля 2017 года № 6830. Утратило силу решением маслихата города Костаная Костанайской области от 28 августа 2020 года № 511
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Костаная Костанайской области от 28.08.2020 № 511 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 3 июня 2016 года № 41 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6509, опубликованное 8 июля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных указанным решением:
подпункт 3) пункта 7 изложить в новой редакции:
"3) лицам, впервые приобретающим техническое, профессиональное, послесреднее или высшее образование, для оплаты обучения по фактической стоимости, за исключением лиц, являющихся обладателями образовательных грантов, получателями иных видов выплат из государственного бюджета, направленных на оплату обучения в организации образования, для возмещения расходов по фактической стоимости обучения, в размере не более 400 месячных расчетных показателей, перечисляемой двумя частями в течение учебного года, из числа:
молодежи из многодетных и неполных семей, имеющих среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума за последние двенадцать месяцев предшествующих дате обращения, а также молодежи продолжающей обучение за счет средств местного бюджета, выпускников детских домов, детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей не достигших двадцати девяти лет, без учета доходов, для оплаты очной формы обучения;
инвалидов всех категорий, имеющих рекомендацию в индивидуальной программе реабилитации инвалида, без учета доходов;".

Мәслихаттың 2016 жылғы 03 маусымдағы № 41 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2017 жылғы 27 қаңтардағы № 105 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 17 ақпанда № 6830 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2020 жылғы 28 тамыздағы № 511 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 28.08.2020 № 511 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына, "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2016 жылғы 3 маусымдағы № 41 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6509 тіркелген, 2016 жылғы 8 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларындағы:
7 - тармақтың 3) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"3) оқудың нақты құны бойынша шығындарды өнідіріп алу үшін, оқу жылы ішінде екі бөлініп аударылатын, 400 айлық есептік көрсеткіштен артық емес мөлшерде, білім беру ұйымында оқуды төлеуге бағытталған, білім беру гранттарының иелері болып табылатын адамдарды, мемлекеттік бюджеттен төлемдердің өзге түрлерін алушыларды есептемегенде, алғаш рет техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі немесе жоғары білімді алатын мына адамдар қатарынан:
жүгінген күннің алдындағы соңғы он екі айда жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейі шамасынан төмен табыстары бар көп балалы және толық емес отбасылардың жастарына, жергілікті бюджет қаражаты есебінен оқуын жалғастыратын жастарға, балалар үйінің түлектеріне, жиырма тоғыз жасқа дейінгі жетім балаларға және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларға, табыстарын есепке алмай, оқудың күндізгі нысанын төлеу үшін;
мүгедекті бейімдеудің жеке бағдарламасына ұсыныс бар барлық санаттардағы мүгедектерге, табыстарын есепке алмай;".

2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии,
депутат по избирательному
округу № 1
Н. Медетов
Секретарь Костанайского
городского маслихата
Б. Сандыбеков
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Отдел занятости и
социальных программ акимата
города Костаная"
__________________ С. Умаров
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики и
бюджетного планирования акимата
города Костаная"
___________________ Н. Дорошок

2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
№ 1 сайлау округі
бойынша депутаты
Н. Медетов
Қостанай қалалық
мәслихатының хатшысы
Б. Сандыбеков
КЕЛІСІЛДІ
"Қостанай қаласы әкімдігінің
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалары бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
_____________________ С. Умаров
"Қостанай қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
________________ Н. Дорошок