Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2018-2019 годы
Решение маслихата Камыстинского района Костанайской области от 27 декабря 2017 года № 144. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 17 января 2018 года № 7485. Утратило силу решением маслихата Камыстинского района Костанайской области от 18 июля 2018 года № 182
Сноска. Утратило силу решением маслихата Камыстинского района Костанайской области от 18.07.2018 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", Камыстинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2018-2019 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии,
секретарь Камыстинского
районного маслихата С. Кстаубаева
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел сельского
хозяйства акимата Камыстинского
района"
_________________ С. Сейдалин
"27" декабря 2017 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел земельных
отношений Камыстинского района"
______________ У. Бекмухамедов
"27" декабря 2017 года
Приложение
к решению маслихата
от 27 декабря 2017 года
№ 144
План по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2018-2019 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Камыстинского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2018-2019 годы);
2) Приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2018-2019 годы);

Қамысты ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 2017 жылғы 27 желтоқсандағы № 144 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 17 қаңтарда № 7485 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 2018 жылғы 18 шілдедегі № 182 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 18.07.2018 № 182 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Жайылымдар туралы" 2017 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес Қамысты аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Қамысты ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспары бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы,
Қамысты аудандық
мәслихатының хатшысы С. Қыстаубаева
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қамысты ауданы әкімдігінің
ауыл шаруашылығы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысы
________________ С. Сейдалин
2017 жылғы "27" желтоқсан
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қамысты ауданының
жер қатынастары бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысы
________________ Ұ. Бекмұхамедов
2017 жылғы "27" желтоқсан
Мәслихаттың 2017 жылғы
27 желтоқсандағы
№ 144 шешіміне қосымша
Қамысты ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Қамысты ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Қамысты ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 1-қосымша);
2) Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Қамысты ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 2-қосымша);

3) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2018-2019 годы);
4) Схема доступа пастбище пользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2018-2019 годы);

3) Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы (Қамысты ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 3-қосымша);
4) Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Қамысты ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 4-қосымша);

5) Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2018-2019 годы);
6) Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2018-2019 годы);

5) Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Қамысты ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 5-қосымша);
6) Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Қамысты ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 6-қосымша);

2018
весенне-летний-осенний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
отдыхающий загон
2019
отдыхающий загон
весенне-летний-осенний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
Примечание: 1,2,3,4- очередность использования загонов в году.
Приложение 3 к Плану по
управлению пастбищами
и их использованию по
Камыстинскому району
на 2018-2019 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
В Камыстинском районе площадь сезонных пастбищ составляет 620 066,4 гектар, в том числе на землях сельскохозяйственного назначения 225305 гектар, на землях населенных пунктов 90832 гектар, на землях запаса 303929,4 гектар.
Приложение 4 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию по
Камыстинском районе
на 2018-2019 годы
Схема доступа пастбище пользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с пунктом 9 Правил рационального использования пастбищ, утвержденных приказом Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15090).
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам
Условные обозначения
Приложение 5 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию по
Камыстинскому району
на 2018-2019 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Условные обозначения
Приложение 6 к Плану по
управлению пастбищами
и их использованию по
Камыстинскому району
на 2018-2019 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Условные обозначения
Приложение 7 к
Плану по управлению
пастбищами
и их использованию по
Камыстинскому району на 2018-
2019 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сел, сельских округов
Количество загонов в 2018 году
Количество загонов в 2019 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
село Аралколь
весенне-летний-осенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний-осенний сезон
летний сезон
осенний сезон
2
село Бестобе
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний-осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний-осенний сезон
летний сезон
3
село Адаевка
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний-осенний сезон
летний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
4
село Арка
отдыхающий загон
весенне-летний-осенний сезон
летний сезон
осенний сезон
весенне-летний-осенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
5
село Дружба
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний-осенний сезон
летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний-осенний сезон
6
Свердловский сельский округ
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний-осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний-осенний сезон
летний сезон
7
село Клочково
весенне-летний-осенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний-осенний сезон
летний сезон
осенний сезон
8
село Ливановка
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний-осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний-осенний сезон
летний сезон
9
Жайылминский сельский округ
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний-осенний сезон
летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний-осенний сезон
10
село Свободное
отдыхающий загон
весенне-летний-осенний сезон
летний сезон
осенний сезон
весенне-летний-осенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
11
село Талдыколь
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний-осенний сезон
летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний-осенний сезон
12
село Уркаш
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний-осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний-осенний сезон
летний сезон
13
село Фрунзе
весенне-летний-осенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний-осенний сезон
летний сезон
осенний сезон
14
село Карабатыр
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний-осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний-осенний сезон
летний сезон
15
село Алтынсарино
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний-осенний сезон
летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний-осенний сезон

2018
көктемгі-жазғы – күзгі мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
демалатын қаша
2019
демалатын қаша
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 – жылына қашаларды пайдалану кезегі.
Қамысты ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Қамысты ауданында маусымдық жайылымдардың алаңы 620 066,4 гектарды құрайды, оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде 225305 гектар, елді мекендердің жерлерінде 90832 гектар, босалқы жерлерінде 303929,4 гектар.
Қамысты ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бір ауыл шаруашылық жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 бұйрығымен бекітілген Жайылымдарды ұтымды пайдалану Қағидаларының 9-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген) анықталады.
Жайылым пайдаланушылардың су көздеріне қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер
Қамысты ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 5-қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Шартты белгілер
Қамысты ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 6-қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Шартты белгілер
Қамысты ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Ауылдардың, ауылдық округтердің атауы
2018 жылы қаша саны
2019 жылы қаша саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Аралкөл ауылы
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
2
Бестөбе ауылдық округі
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл
жазғы мезгіл
3
Адаевка ауылы
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл
жазғы мезгіл
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
4
Арқа ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
5
Дружба ауылы
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл
6
Свердлов ауылдық округі
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл
жазғы мезгіл
7
Клочков ауылы
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
8
Ливанов ауылы
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл
жазғы мезгіл
9
Жайылма ауылдық округі
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл
10
Свободное ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
11
Талдыкөл ауылы
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл
12
Орқаш ауылы
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл
жазғы мезгіл
13
Фрунзе ауылы
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
14
Қарабатыр ауылы
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл
жазғы мезгіл
15
Алтынсарин ауылы
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы-күзгі мезгіл