О Павлодарском районном бюджете на 2018 - 2020 годы
Решение маслихата Павлодарского района Павлодарской области от 21 декабря 2017 года № 25/136. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 26 декабря 2017 года № 5757
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", Павлодарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Павлодарский районный бюджет на 2018 - 2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 658 332 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 687 186 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 35 895 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 24 426 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 910 825 тысяч тенге;
2) затраты – 5 706 656 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12 401 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 36 004 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 603 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -69 тысяч тенге, в том числе:
поступления от продажи финансовых активов государства – 69 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -60 656 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 60 656 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарского района Павлодарской области от 27.03.2018 № 30/166 (вводится в действие с 01.01.2018); от 29.06.2018 № 35/182 (вводится в действие с 01.01.2018); от 28.09.2018 № 39/197 (вводится в действие с 01.01.2018); от 30.11.2018 № 42/206 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить на 2018 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 13 700 тысяч тенге.
3. Учесть в бюджете Павлодарского района на 2018 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета – 2 958 452 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 290 632 тысяч тенге, в том числе:
Красноармейский – 23 533 тысяч тенге;
Мичуринский – 27 927 тысячи тенге;
Григорьевский – 33 514 тысяч тенге;
Черноярский – 32 917 тысяч тенге;
Чернорецкий – 40 735 тысяч тенге;
Кенесский – 41 223 тысяч тенге;

2018 - 2020 жылдарға арналған Павлодар аудандық бюджет туралы
Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 25/136 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 26 желтоқсанда № 5757 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсiптiк кешендi және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттiк реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес, Павлодар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018 – 2020 жылдарға арналған Павлодар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 658 332 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 687 186 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 35 895 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 24 426 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 910 825 мың теңге;
2) шығындар – 5 706 656 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 12 401 мың теңге, соның ішінде:
бюджетік кредит – 36 004 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 603 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – -69 мың теңге, соның ішінде:
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 69 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -60 656 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 60 656 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 27.03.2018 № 30/166 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.06.2018 № 35/182 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.09.2018 № 39/197 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.11.2018 № 42/206 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық жергілікті атқарушы органның 2018 жылға арналған резерві 13 700 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2018 жылға арналған Павлодар аудандық бюджетінде - 2 958 452 мың теңге облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі ескерілсін.
4. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 2018 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 290 632 мың теңге, оның ішінде:
Красноармейка – 23 533 мың теңге;
Мичурин – 27 927 мың теңге;
Григорьевка – 33 514 мың теңге;
Черноярка – 32 917 мың теңге;
Чернорецк – 40 735 мың теңге;
Кеңес – 41 223 мың теңге;

Заринский – 26 587 тысяч тенге;
Рождественский – 34 013 тысяч тенге;
Луганский – 30 183 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 294 720 тысяч тенге, в том числе:
Красноармейский – 24 033 тысяч тенге;
Мичуринский – 27 778 тысячи тенге;
Григорьевский – 31 776 тысяч тенге;
Черноярский – 33 815 тысяч тенге;
Чернорецкий – 41 760 тысяч тенге;
Кенесский – 38 554 тысяч тенге;
Заринский – 28 163 тысяч тенге;
Рождественский – 36 842 тысяч тенге;
Луганский – 31 999 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 294 230 тысяч тенге, в том числе:
Красноармейский – 24 033 тысяч тенге;
Мичуринский – 27 728 тысячи тенге;
Григорьевский – 31 776 тысяч тенге;
Черноярский – 33 715 тысяч тенге;
Чернорецкий – 41 710 тысяч тенге;
Кенесский – 38 514 тысяч тенге;
Заринский – 28 063 тысяч тенге;
Рождественский – 36 742 тысяч тенге;
Луганский – 31 949 тысяч тенге.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год согласно приложению 4.
8. Утвердить бюджетные программы сельских округов и сел на 2018 год согласно приложению 5.
9. Утвердить на 2018 год объемы распределения сумм трансфертов органам местного самоуправления согласно приложению 6.
10. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
102 491 тысяч тенге - на проведение среднего ремонта внутрипоселковых автомобильных дорог;
42 654 тысяч тенге - на расходы текущего и капитального характера в сфере культуры;
21 500 тысяч тенге – на приобретение и установку модульной котельной;
2 800 тысяч тенге – на расходы текущего и капитального характера Черноярского сельского округа;
72 763 тысяч тенге – на реализацию дошкольного воспитания и обучения и организацию медицинского обслуживания в организациях дошкольного воспитания и обучения;
4 000 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов;
600 тысяч тенге - на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарского района Павлодарской области от 27.03.2018 № 30/166 (вводится в действие с 01.01.2018); от 29.06.2018 № 35/182 (вводится в действие с 01.01.2018); от 28.09.2018 № 39/197 (вводится в действие с 01.01.2018); от 30.11.2018 № 42/206 (вводится в действие с 01.01.2018).

Заря – 26 587 мың теңге;
Рожденственка – 34 013 мың теңге;
Луганск – 30 183 мың теңге.
5. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 2019 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 294 720 мың теңге, оның ішінде:
Красноармейка – 24 033 мың теңге;
Мичурин – 27 778 мың теңге;
Григорьевка – 31 776 мың теңге;
Черноярка – 33 815 мың теңге;
Чернорецк – 41 760 мың теңге;
Кеңес – 38 554 мың теңге;
Заря – 28 163 мың теңге;
Рожденственка – 36 842 мың теңге;
Луганск – 31 999 мың теңге.
6. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 2020 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 294 230 мың теңге, оның ішінде:
Красноармейка – 24 033 мың теңге;
Мичурин – 27 728 мың теңге;
Григорьевка – 31 776 мың теңге;
Черноярка – 33 715 мың теңге;
Чернорецк – 41 710 мың теңге;
Кеңес – 38 514 мың теңге;
Заря – 28 063 мың теңге;
Рожденственка – 36 742 мың теңге;
Луганск – 31 949 мың теңге.
7. 2018 жылға арналған Павлодар аудандық бюджетті атқару үдерісінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Ауыл және ауылдық округтердің 2018 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына 2018 жылға трансферттер сомаларын бөлу көлемі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2018 жылға арналған аудандық бюджетінде ауылдық округ бюджеттеріне берілетін трансферттер келесі көлемінде қарастырылсын:
102 491 мың теңге – ауыл ішіндегі автомобиль жолдарын орташа жөндеу;
42 654 мың теңге – мәдениет саласында ағымдағы және күрделі шығындар;
21 500 мың теңге – модульді пешті сатып алу және құру;
2 800 мың теңге - Черноярка ауылдық округінің ағымдағы және күрделі сипаттағы шығындарына;
72 763 мың теңге – мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту және мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарында медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыруға;
4 000 мың теңге – елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
600 мың теңге - мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсетуге.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 27.03.2018 № 30/166 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.06.2018 № 35/182 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.09.2018 № 39/197 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.11.2018 № 42/206 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

11. В соответствии с пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, установить повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

11. Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсiптiк кешендi және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттiк реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес, азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

12. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам бюджета.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии А. Кашитов
Секретарь маслихата А. Шайхимов
Приложение 1
к решению Павлодарского
районного маслихата
от 21 декабря 2017 года
№ 25/136 "О Павлодарском
районном бюджете на
2018 - 2020 годы"
О районном бюджете на 2018 год
(с изменениями)

12. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
13. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Кашитов
Мәслихат хатшысы А. Шайхимов
Павлодар аудандық
мәслихатының 2017 жылғы
21 желтоқсандағы
"2018 - 2020 жылдарға арналған
Павлодар аудандық бюджет
туралы" № 25/136 шешіміне
1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет туралы
(өзгерістермен)

464
Отдел образования и района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5
к решению Павлодарского
районного маслихата
от 21 декабря 2017 года
№ 25/136 "О Павлодарском
районном бюджете на
2018 - 2020 годы"
Перечень
текущих бюджетных программ
в разрезе сельских округов и сел на 2018 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения маслихата Павлодарского района Павлодарской области от 29.06.2018 № 35/182 (вводится в действие с 01.01.2018).
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
5
Аппарат акима Ефремовского сельского округа
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
04
Образование
2
Начальное, основное, среднее и общее среднее образование
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2
Социальная помощь
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1
Деятельность в области культуры
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
2
Спорт
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
028
Реализация физкультурно-оздоровительных и спортивных мероприятий на местном уровне
Аппарат акима Зангарского сельского округа
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
032
Капитальные расходы подведомственных организации
04
Образование
2
Начальное общее, основное общее, среднее общее образование
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
01
Деятельность в области культуры

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы бiлiм беру
Павлодар аудандық
мәслихатының 2017 жылғы
21 желтоқсандағы
"2018 - 2020 жылдарға арналған
Павлодар аудандық бюджет
туралы" № 25/136 шешіміне
5-қосымша
2018 жылға арналған ауыл және ауылдық округтердiң
қимасындағы ағымдағы бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 29.06.2018 № 35/182 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
Функционалдық кіші топ
Бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
Ефремовка ауылдық округi әкiмiнiң аппараты
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
2
Әлеуметтiк көмек
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
003
Мұқтаж азаматтарға үйiнде әлеуметтiк көмек көрсету
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1
Мәдениет саласындағы қызмет
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
006
Жергiлiктi деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
2
Спорт
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
028
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру-сауықтыру және спорттық іс-шараларды іске асыру
Заңғар ауылдық округі әкiмiнiң аппараты
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлді, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiк
01
Мәдениет саласындағы қызмет