Об Айыртауском районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 6-15-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 9 января 2018 года № 4475.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Айыртауский районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 648 781,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 808 954,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 208,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6771,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 821 847,8 тысяч тенге;
2) затраты – 5 623 199,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 88 230,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 117 781,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 29 550,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 39 290,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 39 290,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -101 937,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 101 937,9 тысяч тенге:
поступление займов – 117 781,0 тысяч тенге;
погашение займов – 29 550,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 13 707,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 30.11.2018 № 6-25-1 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2018 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом, за исключением индивидуального подоходного налога по доходам, не облагаемым у источника выплаты, физических лиц, зарегистрированных на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц, имущество которых находится на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
земельного налога, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц, земельный участок которых находится в городе районного значения, селе, поселке;
единого земельного налога;
налога на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства с физических и юридических лиц, зарегистрированных в городе районного значения, селе, поселке;
фиксированного налога;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
платы за пользование земельными участками;
лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

2018-2020 жылдарға арналған Айыртау аудандық бюджет туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 6-15-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 9 қаңтарда № 4475 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармақ 1) тармақшасына сәйкес, Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған Айыртау аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 648 781,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 808 954,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 208,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6771,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 821 847,8 мың теңге;
2) шығындар – 5 623 199,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 88 230,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 117 781,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 29 550,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 39 290,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 39 290,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -101 937,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 101 937,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 117 781,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 29 550,5 мың тенге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 13 707,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 30.11.2018 № 6-25-1 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2018 жылға арналған аудандық бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағында тіркелген жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынбайтын кірістері бойынша жеке табыс салығын қоспағанда, облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
мүлкі аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағында орналасқан жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жер учаскесі аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте орналасқан жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте тіркелген жеке және заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығын қоспағанда, көлік құралдары салығы;
тіркелген салық;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж.

3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от коммунальной собственности;
других неналоговых поступлений в районный бюджет;
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи основного капитала:
от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
платы за продажу права аренды земельных участков.
5. Установить, что в районный бюджет зачисляются поступления от погашения выданных из районного бюджета кредитов.
6. Предусмотреть бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в районный бюджет на 2018 год в сумме 3 675 109,0 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
3) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
4) развитие рынка труда;
5) на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
6) на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
7) на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
8) на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
9) на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;
10) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Айыртауского районного маслихата об Айыртауском районном бюджете на 2018-2020 годы.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 31.05.2018 № 6-20-1 (вводится в действие с 01.01.2018); с изменением, внесенным решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 08.11.2018 № 6-24-1 (вводится в действие с 01.01.2018).

3. Аудандық бюджетінің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптасуы белгіленсін:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер;
аудандық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер;
4. Аудандық бюджетінің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптасуы белгіленсін:
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
5. Аудандық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден түсетін түсімдер ауданның бюджетіне есептелуі белгіленсін.
6. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне 2018 жылға берілетін бюджеттік субвенциялар 3 675 109,0 мың теңге сомасында көзделсін.
7. 2018 жылға арналған аудандық бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін, соның ішінде:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
2) халықты жұмыспен қамту орталықтарында көмекшілерді және әлеуметтік жұмыс бойынша кеңесшілерді енгізуге;
3) Қазақстан Республикасындағы мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар Жоспарын іске асыруға;
4) еңбек нарығын дамытуға;
5) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
6) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
7) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
8) жаңартылған білім беру мазмұны бойынша оқу бағдарламалары үшін бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеу үшін, және осы шығыстар бағыты бойынша жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен төленген сомаларды қалпына келтіруге;
9) ұлттық біліктілік тестілеуден өткен және бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлігі біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге;
10) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға.
Аталған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің 2018-2020 жылдарға арналған Айыртау аудандық бюджет туралы Айыртау аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 31.05.2018 № 6-20-1 (01.01.2018 қолданысқа енеді); өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 08.11.2018 № 6-24-1 (01.01.2018 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

8. Учесть в районном бюджете на 2018 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
Распределение сумм бюджетных кредитов определяется постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Айыртауского районного маслихата об Айыртауском районном бюджете на 2018-2020 годы.
9. Учесть в районном бюджете на 2018 год целевые трансферты из областного бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Айыртауского районного маслихата об Айыртауском районном бюджете на 2018-2020 годы.
10. Предусмотреть в районном бюджете бюджетные программы по сельским округам на 2018, 2019, 2020 годы согласно приложениям 4, 5, 6.
11. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2018 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 7.
12. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год трансферты органам местного самоуправления по сельским округам согласно приложениям 8, 9, 10.
13. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов согласно приложению 11.
14. Утвердить резерв местного исполнительного органа Айыртауского района на 2018 год в сумме 17 200,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 05.03.2018 № 6-17-1 (вводится в действие с 01.01.2018).
14-1. Предусмотреть в бюджете района расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврат неиспользованных (недоиспользованных) в 2017 году целевых трансфертов из республиканского и областного бюджетов согласно приложению 12.
Сноска. Решение дополнено пунктом 14-1 в соответствии с решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 05.03.2018 № 6-17-1 (вводится в действие с 01.01.2018).
14-2. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год распределение целевых трансфертов из районного бюджета, в том числе на:
1) приобретение видеокамер;
2) благоустройство Володарского сельского округа.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Айыртауского районного маслихата об Айыртауском районном бюджете на 2018-2020 годы.

8. 2018 жылға арналған аудандық бюджетінде республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер есепке алынсын.
Бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің 2018-2020 жылдарға арналған Айыртау аудандық бюджет туралы Айыртау аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
9. 2018 жылға арналған аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен мақсатты трансферттер есепке алынсын.
Аталған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің 2018-2020 жылдарға арналған Айыртау аудандық бюджет туралы Айыртау аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
10. Аудандық бюджетінде 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес 2018, 2019, 2020 жылдарға ауылдық округтер бойынша бюджеттік бағдарламалар көзделсін.
11. 2018 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау барысында секвестірлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар 7 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
12. Аудандық бюджетінде 8, 9, 10 қосымшаларға сәйкес 2018 жылға ауылдық округтер бойынша жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер көзделсін.
13. 2018 жылдың аудандық бюджетінде 11 қосымшаларға сәйкес аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджетіне берілетін бюджетік субвенциялар көзделсін.
14. 2018 жылға Айыртау аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 17 200,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 05.03.2018 № 6-17-1 (01.01.2018 қолданысқа енеді) шешімімен.
14-1. 12 қосымшаға сәйкес 2017 жылы пайдаланылмаған, (түгел пайдаланылмаған) облыстық және республикалық бюджеттерден берілетін нысаналы трансферттердің сомасын қайтару және аудан бюджетінде қаржылық жылы қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығындары қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 14-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 05.03.2018 № 6-17-1 (01.01.2018 қолданысқа енеді) шешімімен.
14-2. 2018 жылға арналған аудандық бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің бөлуі қарастырылсын, соның ішінде:
1) Бейнекамералар сатып алуға;
2) Володар ауылдық округін абаттандыруға.
Аталған аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің 2018-2020 жылдарға арналған Айыртау аудандық бюджет туралы Айыртау аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.

Сноска. Решение дополнено пунктом 14-2 в соответствии с решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 31.05.2018 № 6-20-1 (вводится в действие с 01.01.2018).
15. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
16. Установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
17. Действие пункта 16 настоящего решения распространяется также на ветеринарных специалистов ветеринарных пунктов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии.
Сноска. Пункт 17 в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 05.03.2018 № 6-17-1 (вводится в действие с 01.01.2018).
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель XV сессии
Айыртауского районного
маслихата
Северо-Казахстанской области Б.Кусаинов
Секретарь
Айыртауского районного
маслихата
Северо-Казахстанской области Б.Жанахметов
"СОГЛАСОВАНО":
Руководитель коммунального
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
акимата Айыртауского района
Северо-Казахстанской области"
________________М.Рамазанова

Ескерту. Шешім 14-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 31.05.2018 № 6-20-1 (01.01.2018 қолданысқа енеді) шешімімен.
15. Бюджеттік сала жұмысшыларына төлемақыны толық мөлшерде төлеу қамтамасыз етілсін.
16. Азаматтық қызметшілер болып табылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарына қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың айлықақы және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес проценті жоғары лауазымдық айлықақы мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
17. Осы шешімінің 16-бабы сонымен бірге ветеринария саласында қызмет ететін ветеринария пунктарының ветеринария мамандарына қолданылады.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 05.03.2018 № 6-17-1 (01.01.2018 қолданысқа енеді) шешімімен.
18. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау аудандық
мәслихатының XV
сессиясының төрағасы Б.Құсайынов
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау аудандық
мәслихатының хатшысы Б.Жанахметов
"КЕЛІСІЛІДІ":
"Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау ауданы әкімдігінің
Экономика және қаржы бөлімі"
коммуналдық мемлекеттік
мекемесінің басшысы
_______________М.Рамазанова

2) Затраты
4 522 219,0
01
Государственные услуги общего характера
216 936,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
15 236,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
15 236,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
97 034,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
97 034,0
003
Капитальные расходы государственного органа
0,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
61 803,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
61 803,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11 869,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
11 869,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
30 994,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
30 095,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом ,постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
899,0
02
Оборона
11 184,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11 184,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9 150,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 659,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
375,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 625,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 625,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 625,0
04
Образование
3 239 356,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 203 330,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
13 492,0
003
Общеобразовательное обучение
2 802 620,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)

2) Шығындар
4 522 219,0
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
216 936,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
15 236,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
15 236,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
97 034,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
97 034,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
61 803,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
61 803,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11 869,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 869,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
30 994,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 095,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
899,0
02
Қорғаныс
11 184,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11 184,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9 150,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 659,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
375,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздіқ, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 625,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 625,0
021
Елдi мекендерде жол жүрісі қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 625,0
04
Бiлiм беру
3 239 356,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 203 330,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 492,0
003
Жалпы білім беру
2 802 620,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу

1 785,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
14 274,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
13 906,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
368,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
157 460,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
114 611,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
10 354,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
64 888,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
38 762,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
607,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
27 296,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
12 255,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
6 300,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
8 741,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
15 553,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
8 468,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
630,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
6 276,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
179,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
168 438,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
22 172,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
22 172,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
20 990,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
20 990,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
14 615,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
12 464,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 151,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)

1 785,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
14 274,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
13 906,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
368,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
157 460,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
114 611,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 354,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
64 888,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
38 762,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
607,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
27 296,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 255,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
6 300,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
8 741,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
15 553,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 468,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
630,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
6 276,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
179,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
168 438,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
22 172,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
22 172,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
20 990,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 990,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
14 615,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 464,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 151,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі

394,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 756,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 756,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 756,0
04
Образование
3 389 055,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 350 744,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14 750,0
003
Общеобразовательное обучение
2 917 632,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
20 394,0
006
Дополнительное образование для детей
38 825,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
159 219,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам(попечителям)на содержание ребенка-сироты(детей-сирот)и ребенка(детей),оставшегося без попечения родителей
27 139,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 694,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
18 501,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
152 590,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
38 311,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
38 311,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
217 375,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
203 475,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
31 375,0
002
Программа занятости
40 877,0
005
Государственная адресная социальная помощь
13 292,0
006
Оказание жилищной помощи
879,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
22 692,0
010
Материальное обеспечение детей -инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 200,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 083,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
55 120,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
26 677,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы

394,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздіқ, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 756,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 756,0
021
Елдi мекендерде жол жүрісі қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 756,0
04
Бiлiм беру
3 389 055,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 350 744,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 750,0
003
Жалпы білім беру
2 917 632,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
20 394,0
006
Балаларға қосымша білім беру
38 825,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
159 219,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
27 139,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 694,0
029
Балалар мен жас өспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық- медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
18 501,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
152 590,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
38 311,0
017
Балалар мен жас өспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
38 311,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
217 375,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
203 475,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 375,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
40 877,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
13 292,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
879,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
22 692,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 200,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 083,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
55 120,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
26 677,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру