О внесении изменений и дополнения в решение районного маслихата от 26 декабря 2016 года № 7/1 "О районном бюджете Жамбылского района на 2017-2019 годы"
Решение Жамбылского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 27 ноября 2017 года № 16/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 11 декабря 2017 года № 4424
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Жамбылского района от 26 декабря 2016 года № 7/1 "О районном бюджете Жамбылского района на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4011 от 10 января 2017 года, опубликовано 18 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан), следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 045 568,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 404 798 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 7 313 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25 467 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 607 990,2 тысячи тенге;
2) затраты – 4 126 175,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 39 014 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 44 246 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5 232 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит бюджета – - 119 621,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 119 621,2 тысяч тенге:
поступление займов – 44 246 тысяч тенге;
погашение займов – 5 232 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 80 607,2 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 0 тенге";
подпункты 2), 3), 4), 5) пункта 8 изложить в новой редакции:
"2) 8 586 тысяч тенге – на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;";

"2017-2019 жылдарға арналған Жамбыл ауданының аудандық бюджеті туралы" аудандық мәслихаттың 2016 жылғы 26 желтоқсандағы 7/1 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2017 жылғы 27 қарашадағы № 16/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 11 желтоқсанда № 4424 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 106, 109-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 26-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2017-2019 жылдарға арналған Жамбыл ауданының аудандық бюджеті туралы" Жамбыл ауданы мәслихатының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы 7/1 шешіміне (2017 жылы 10 қаңтардағы нормативтік құқықтық актілердің № 4011 мемлекеттік тіркеу Тізілімінде тіркелді, 2017 жылы 18 қаңтар Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-ші тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2017-2019 жылдарға, соның ішінде 2017 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджеті келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 045 568,2 мың теңге, соның ішінде:
салық түсімдері – 404 798 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 313 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 25 467 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3 607 990,2 мың теңге;
2) шығындар – 4 126 175,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 39 014 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 44 246 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5 232 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 119 621,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 119 621,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 44 246 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 232 мың теңге;
бюджет қаражаттарының қолданылатын қалдықтары – 80 607,2 теңге.";
7-ші тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"7. 2017 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органның қоры 0 теңге сомасында бекітілсін.";
8-ші тармақтың 2), 3), 4), 5) тармақшалары жаңа редакцияда баяндалсын:
"2) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 8 586 мың теңге;";

"3) 12 135,1 тысяч тенге – на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу", в том числе:
на выплату обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" –
5 772,9 тысяч тенге;
на оплату труда ассистентов и консультантов – 6 362,2 тысяч тенге;";
"4) 2 969,6 тысяч тенге – на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;";
"5) 11 625,5 тысяч тенге – на развитие рынка труда.";
подпункт 1) пунткта 8 исключить;
подпункты 6), 7) пункта 10 изложить в новой редакции:
"6) 3 104 тысячи тенге – на предоставление субсидии по возмещение расходов найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов;";
"7) 18 143 тысяч тенге – на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах.";

"3) "Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге – 12 135,1 мың теңге, соңын ішінде:
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті төлеуге – 5 772,9 мың теңге;
көмекшілердің және кеңесшілердің еңбегіне ақы төлеуге – 6 362,2 мың теңге;";
"4) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 2 969,6 мың теңге;";
"5) еңбек нарығын дамытуға – 11 625,5 мың теңге.";
8-ші тармақтың 1) тармақшасы жойылсын;
10-шы тармақтың 6), 7) тармақшалары жаңа редакцияда баяндалсын:
"6) оралмандар мен қоныс аударушылар үшін тұрғын үй жалдау (жалгерлік) шығындарды өтеу бойынша субсидия ұсынуға – 3 104 мың теңге;";
"7) еңбек нарығында сұраныс бар мамандықтар бойынша мобильдік орталықтарда оқытумен қоса, жұмыс қадрларын қысқа мерзімді кәсиби оқытуға – 18 143 мың теңге.";

дополнить пункт 10 подпунктом 16) следующего содержания:
"16) 20 000 тысяч тенге – на строительство наружных инженерных сетей и благоустройство территории к трем 18-ти квартирным домам в селе Пресновка Жамбылского района Северо – Казахстанской области.";
приложения 1, 5, 8 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель
XVІ внеочередной сессии
маслихата Жамбылского района Р.Садыков
Секретарь маслихата
Жамбылского района Б.Мусабаев
Приложение 1

10-шы тармақ келесі мазмұндағы 16) тармақшамен толықтырылсын:
"16) Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресновка ауылындағы үш 18-пәтерлі тұрғын үйге инженерлік жүйелерінің құрылысына және аумағын аббаттандыруға – 20 000 мың теңге.";
осы шешімдегі 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес көрсетілген шешімдегі 1, 5, 8 қосымшалары жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл
ауданы мәслихатының
кезектен тыс XVI сессиясының
төрағасы Р.Садыков
Жамбыл
ауданы мәслихатының
хатшысы Б.Мұсабаев

9 928
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
3 104
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
39 268
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
339
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
9 648
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
17 419
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
36 037
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
217 458,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
29 151,1
005
Государственная адресная социальная помощь
2 000
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
11 414
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
15 737,1
464
Отдел образования района (города областного значения)
7 444
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
6 744
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
700
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
180 755,1
002
Программа занятости
62 215,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
1 922
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
13 329
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
885
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
46 032
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
7 498,6
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
17 478
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
27 496
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

9 928
004
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
3 104
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
39 268
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
339
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
9 648
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
17 419
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
36 037
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
217 458,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
29 151,1
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 000
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
11 414
025
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
15 737,1
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
7 444
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
6 744
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
700
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
180 755,1
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
62 215,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
1 922
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
13 329
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
885
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
46 032
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
7 498,6
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
17 478
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 496
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу және жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу