О субсидировании развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства
Постановление акимата Атырауской области от 14 ноября 2017 года № 304. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 20 ноября 2017 года № 3989. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 15 января 2019 года № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 15.01.2019 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 января 2017 года № 30 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14813) акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) нормативы субсидий по направлению удешевления стоимости затрат на корма сельскохозяйственных животных согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) критерии и требования по направлению удешевления стоимости затрат на корма сельскохозяйственных животных согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) объемы и нормативы субсидий по направлению субсидирования развития племенного животноводства согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) объемы и нормативы субсидий по направлению повышения продуктивности и качества продукции животноводства согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Атырауской области от 11 ноября 2015 года № 366 "О некоторых вопросах субсидирования отрасли животноводства" (зарегистированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3392, опубликовано 22 декабря 2015 года в газете "Прикаспийская коммуна").
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Атырауской области Накпаева С.Ж.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима области С. Лукпанов

Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2017 жылғы 14 қарашадағы № 304 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 20 қарашада № 3989 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2019 жылғы 15 қаңтардағы № 4 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 15.01.2019 № 4 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 27 қаңтардағы № 30 "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14813 болып тіркелген) бекітілген асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларының 5-тармағына сәйкес Атырау облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес ауыл шаруашылығы жануарлары азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату бағыттары бойынша субсидиялау нормативтері;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес ауыл шаруашылығы жануарлары азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату бағыттары бойынша өлшемдері мен талаптары;
3) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері мен нормативтері;
4) осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес мал шаруашылығының өнiмдiлiгiн және өнім сапасын арттыру бағыттары бойынша субсидиялау көлемдері мен нормативтері бекітілсін.
2. Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 11 қарашадағы № 366 "Мал шаруашылығы саласын субсидиялаудың кейбір мәселелері туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3392 болып тіркелген, 2015 жылы 22 желтоқсанда "Атырау" газетінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Атырау облысы әкімінің орынбасары С.Ж. Нақпаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің
міндетін атқарушы
С. Лұқпанов

Приложение 1 к постановлению акимата Атырауской области от "14" ноября 2017 года № 304
Утвержден постановлением акимата Атырауской области от "14" ноября 2017 года № 304
Нормативы субсидий по направлению удешевления стоимости затрат на корма сельскохозяйственных животных
Направление субсидирования
Единица измерения
Нормативы затрат, тенге
Нормативы субсидии, тенге
1.
маточное поголовье племенного крупного рогатого скота молочного направления (при круглогодичном стойловом содержании)
голова

Атырау облысы әкімдігінің 2017 жылғы "14" қарашадағы № 304 қаулысына 1-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің 2017 жылғы "14" қарашадағы № 304 қаулысымен бекітілген
Ауыл шаруашылығы жануарлары азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату бағыттары бойынша субсидиялау нормативтері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
Шығындар нормативтері, теңге
Субсидиялау нормативтері, теңге
1.
сүт бағытындағы асыл тұқымды ірі қара малдың аналығы (жыл бойы қорада күтіп баққан жағдайда)
бас

нормативы субсидий утверждаются постановлением Акимата области, по согласованию с Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан в соответствии с пунктом 5 Правил, но не более 50% от затрат, за исключением искусственного осеменения и удешевления стоимости затрат на корма при круглогодичном стойловом содержании племенного крупного рогатого скота молочного направления.
норматив субсидий определяется на основании нормативов прямых производственных затрат на одну голову сельскохозяйственных животных, рекомендованного Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан.
Приложение 2 к постановлению акимата Атырауской области от "14" ноября 2017 года № 304
Утвержден постановлением акимата Атырауской области от "14" ноября 2017 года № 304
Критерии и требования по направлению удешевления затрат на корма сельскохозяйственных животных
Направление субсидирования
Критерии и требования
1
маточное поголовье племенного крупного рогатого скота молочного направления (при круглогодичным стойловом содержани)
молочно-товарная ферма с фуражным поголовьем коров не менеее 400 голов,
наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в ИСЖ и ИАС;
наличие молочного комплекса с соответствующей инфраструктурой, механизированным доением, навозоудалением и кормораздачей, автопоением и кормцехом;
организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
2
маточное поголовье крупного рогатого скота молочного направления
молочно-товарная ферма с фуражным поголовьем корова не менеее 50 голов;
наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в ИСЖ и ИАС;
организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
3
маточное поголовья крупного рогатого скота, вовлеченного в селекционную и племенную работу
маточное поголовья крупного рогатого скота, вовлеченного в селекционную и племенную работу
наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья ИАС и ИСЖ;
организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
4
маточное поголовья овец, вовлеченного в селекционную и племенную работу
маточное поголовья овец, вовлеченного в селекционную и племенную работу
наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в ИСЖ и ИАС;
организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
5
козы молочного направления
наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья ИСЖ;
наличие помещений для содержания коз;
организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
6
коневодство
наличие собственного маточного поголовья лошадей не менее 75 голов;
наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в ИСЖ;
организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
7
верблюдоводство
наличие собственного маточного поголовья верблюдов не менее 75 голов;
наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в ИСЖ;
организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
ИАС- единая информационная база селекционной и племенной работы,
ИСЖ-идентификация сельскохозяйственных животных.

субсидиялар нормативтері осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің келісімі бойынша облыс әкімдігінің қаулысымен, бірақ, қолдан ұрықтандыруды және сүтті бағыттағы асыл тұқымды ірі қара малды жыл бойы қорада күтіп-баққан жағдайда, азыққа жұмсалған шығындар құнын арзандатуды қоспағанда, шығындардың 50%–ынан аспайтын мөлшерде бекітіледі.
субсидиялар нормативі Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігіұсынған ауылшаруашылығы жануарларының бір басына арналған тікелей өндірістік шығындар нормативтері негізінде айқындалады.
Атырау облысы әкімдігінің 2017 жылғы "14" қарашадағы № 304 қаулысына 2-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің 2017 жылғы "14" қарашадағы № 304 қаулысымен бекітілген
Ауыл шаруашылығы жануарлары азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату бағыттары бойынша өлшемдер мен талаптар
Субсидиялау бағыты
Өлшемдер мен талаптар
1
сүт бағытындағы асыл тұқымды ірі қара малдың аналығы (жыл бойы қорада күтіп баққан жағдайда)
Кемінде 400 бас бағымдағы сауын сиыры бар сүт тауарлы фермалары.
жануарлардың мал басын бірдейлендіру номерлерінің болуы және АТЖ мен АЖС-да тіркелуі;
тиісті инфрақұрылым, механикаландырылған сауу, көң шығару және азық тарату, автосуару мен азық цехі бар сүт кешенінің болуы.
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру, зоотехникалық есепті жүргізу
2
сүт бағытындағы асыл тұқымды ірі қара малының аналығы
Кемінде 50 бас бағымдағы сауын сиыры бар сүтті тауарлы ферма;
жануарлардың мал басын бірдейлендіру номерлерінің болуы және АТЖ мен АЖС-да тіркелуі;
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру, зоотехникалық есепті жүргізу
3
селекциялық және асылдандыру жұмысына қатынасқан ірі қара малының аналық басы
селекциялық және асылдандыру жұмысына қатынасқан ірі қара малының аналық басы;
жануарлардың мал басын бірдейлендіру номерлерінің болуы және АТЖ мен АЖС-да тіркелуі;
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру, зоотехникалық есепті жүргізу
4
селекциялық және асыл тұқымдық жұмысқа қатынасқан қойлардың аналық басы
селекциялық және асыл тұқымдық жұмысқа қатынасқан қойлардың аналық басы
жануарлардың мал басын бірдейлендіру номерлерінің болуы және АТЖ мен АЖС-да тіркелуі;
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепті жүргізу
5
сүт бағытындағы аналық ешкілер,
жануарлардың мал басын бірдейлендіру номерлерінің болуы АЖС-да тіркелуі;
ешкілердің күтiп-бағуға арналған үй-жайлардың болуы
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру, зоотехникалық есепті жүргізу
6
жылқы шаруашылығы
меншігіндегі жылқының аналығы 75 бастан кем емес;
жануарлардың мал басын бірдейлендіру номерлерінің болуы АЖС-да тіркелуі;
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру, зоотехникалық есепті жүргізу
7
түйе шаруашылығы
меншігіндегі түйенің аналығы 75 бастан кем емес;
жануарлардың мал басын бірдейлендіру номерлерінің болуы АЖС-да тіркелуі;
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру, зоотехникалық есепті жүргізу
Ескерту: аббревиатураның толық жазылуы:
АТЖ- селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстар жүргізудің бірыңғай ақпараттық базасы.
АЖС-ауылшаруашылығы жануарларын сәйкестендіру.

Приложение 3 к постановлению акимата Атырауской области от "14" ноября 2017 года № 304
Утвержден постановлением акимата Атырауской области от "14" ноября 2017 года № 304
Объемы и нормативы субсидий по направлении субсидирования развития племенного животноводства
Сноска. Приложение 3-в редакции постановления акимата Атырауской области от 23.02.2018 № 16 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Направление субсидирования
Единица измерения
Норматив субсидии на 1 единицу, тенге
Объем субсидии
Сумма субсидии, тысяч тенге
Мясное скотоводство
1
Ведение селекционной и племенной работы
1.1.
Товарное маточное поголовье

Атырау облысы әкімдігінің 2017 жылғы "14" қарашадағы № 304 қаулысына 3-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің 2017 жылғы "14" қарашадағы № 304 қаулысымен бекітілген
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері мен нормативтері
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы әкімдігінің 23.02.2018 № 16 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидия нормативі, теңге
Субсидия көлемі
Субсидия сомасы, мың теңге
Етті мал шаруашылығы
1
Асыл тұқымдық және селекциялық жұмыс жүргізу
1.1.
Тауарлы аналық бас