Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима Южно-Казахстанской области", исполнительных органов, финансируемых из областного бюджета Южно-Казахстанской области, и его описание
Постановление акимата Южно-Казахстанской области от 29 июня 2017 года № 173. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 20 июля 2017 года № 4167. Утратило силу постановлением акимата Туркестанской области от 13 августа 2020 года № 165
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Туркестанской области от 13.08.2020 № 165 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) Правила выдачи служебного удостоверения государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима Южно-Казахстанской области", исполнительных органов, финансируемых из областного бюджета Южно-Казахстанской области, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) описание служебного удостоверения государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима Южно-Казахстанской области", исполнительных органов, финансируемых из областного бюджета Южно-Казахстанской области, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Южно-Казахстанской области" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории Южно-Казахстанской области, а также в Республиканский центр правовой информации для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Южно-Казахстанской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима области Тургумбекова А.Е.
Аким области Ж.Туймебаев
Сатыбалды Д.А.
Тургумбеков А.Е.
Бокенбаев Ж.К.
Джамалов Б.С.
Садыр Е.А.
Садибеков У.
Сабитов А.С.
Мендебаев К.Н.
Приложение 1
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 29 июня 2017 года № 173
Правила выдачи служебного удостоверения государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима Южно-Казахстанской области", исполнительных органов, финансируемых из областного бюджета Южно-Казахстанской области

"Оңтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беру қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң 2017 жылғы 29 маусымдағы № 173 қаулысы. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2017 жылғы 20 шiлдеде № 4167 болып тiркелдi. Күші жойылды - Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 2020 жылғы 13 тамыздағы № 165 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 13.08.2020 № 165 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Заңының 30-бабының 4-тармағына сәйкес, Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес "Оңтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беру қағидалары;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес "Оңтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлігінің сипаттамасы бекітілсін.
2. "Оңтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Оңтүстік Қазақстан облысының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялануын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуін;
2) осы қаулыны Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімі аппаратының басшысы Ә.Е.Тұрғымбековке жүктелсін.
Облыс әкімі Ж.Түймебаев
Д.А.Сатыбалды
Ә.Е.Тұрғымбеков
Ж.Қ.Бөкенбаев
Б.С.Жамалов
Е.Ә.Садыр
Ұ.Сәдібеков
А.С.Сәбитов
К.Н.Мендебаев
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2017 жылғы
29 маусымдағы № 173
қаулысына 1-қосымша
"Оңтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беру қағидалары

1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима Южно-Казахстанской области", исполнительных органов, финансируемых из областного бюджета Южно-Казахстанской области (далее – Правила), определяют порядок выдачи служебного удостоверения государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима Южно-Казахстанской области", исполнительных органов, финансируемых из областного бюджета Южно-Казахстанской области.
2. Служебное удостоверение государственного служащего (далее – служебное удостоверение) является официальным документом, подтверждающим занимаемую государственным служащим должность.
3. Служебное удостоверение соответствует описанию, утвержденному настоящим постановлением.
4. Удостоверение без соответствующего оформления, с просроченным сроком действия, помарками и подчистками считается недействительным.
2. Порядок выдачи служебного удостоверения
5. Служебное удостоверение выдается:
1) за подписью акима области – заместителям акима области, руководителю аппарата акима области, акимам городов и районов, руководителям исполнительных органов, финансируемых из областного бюджета;
2) за подписью руководителя аппарата акима области – государственным служащим аппарата акима области;
3) за подписью первого руководителя исполнительного органа, финансируемого из областного бюджета, – государственным служащим соответствующего органа.
6. Служебные удостоверения выдаются государственным служащим при назначении на должность, изменении должности, по истечении срока, утере, а также порче ранее выданного удостоверения.
За полученное служебное удостоверение государственные служащие расписываются в журнале учета выдачи служебного удостоверения государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима Южно-Казахстанской области", исполнительных органов, финансируемых из областного бюджета Южно-Казахстанской области (далее – журнал учета), по форме, согласно приложению к настоящим Правилам.
7. Служебные удостоверения и журнал учета хранятся в сейфе службы управления персоналом государственного органа, а в исполнительных органах, финансируемых из областного бюджета – в сейфе у сотрудников, занимающихся кадровой работой.
8. При вручении служебного удостоверения государственному служащему, впервые принятому на государственную службу, проводится разъяснение по его пользованию и порядке его хранения.
При замене служебного удостоверения, предусмотренного пунктом 6 настоящих Правил, ранее выданное служебное удостоверение изымается сотрудниками службы управления персоналом, ответственными за выдачу служебного удостоверения, а в исполнительных органах, финансируемых из областного бюджета – сотрудниками, занимающихся кадровой работой.

1. Жалпы ережелер
1. Осы "Оңтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Оңтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беру тәртібін белгілейді.
2. Мемлекеттік қызметшінің қызметтік куәлігі (бұдан әрі – қызметтік куәлік) оның атқаратын мемлекеттік қызметші лауазымын растайтын ресми құжат болып табылады.
3. Қызметтік куәлік осы қаулымен бекітілген сипаттамаға сәйкес.
4. Тиісінше ресімделмеген, жарамдылық мерзімі өткен, түзетілген және тазартылған куәлік жарамсыз болып саналады.
2. Қызметтік куәлікті беру тәртібі
5. Қызметтік куәлік:
1) облыс әкімінің орынбасарларына, облыс әкімі аппаратының басшысына, қалалар мен аудандар әкімдеріне, облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың басшыларына – облыс әкімінің қолы қойылып;
2) облыс әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілеріне – облыс әкімі аппараты басшысының қолы қойылып;
3) тиісті органдардың мемлекеттік қызметшілеріне – облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдары басшысының қолы қойылып беріледі.
6. Қызметтік куәлік мемлекеттік қызметшілерге лауазымға тағайындалған, лауазымы ауысқан және бұған дейін берілген куәліктің мерзімі өткен, жоғалған немесе бүлінген жағдайда беріледі.
Қызметкерлер алған қызметтік куәлік үшін осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Оңтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналына қол қояды (бұдан әрі – есепке алу журналы).
7. Қызметтік куәліктер мен есепке алу журналы мемлекеттік органдар персоналын басқару қызметінің сейфінде, ал облыстық бюджетінен қаржыландырылатын жергілікті атқарушы органдарында – кадр жұмысымен айналысатын қызметкерлердің сейфінде сақталады.
8. Мемлекеттік қызметке алғаш қабылданған мемлекеттік қызметшіге қызметтік куәлікті тапсырған кезде пайдалану және оны сақтау тәртібі бойынша түсіндіру жүргізіледі.
Осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген қызметтік куәлікті ауыстыру кезінде бұрын берілген қызметтік куәлікті Персоналды басқару қызметтерінің қызметтік куәлікті беруге жауапты қызметкерлері қайтарып алады, ал облыстық бюджетінен қаржыландырылатын жергілікті атқарушы органдарында – кадр жұмысымен айналысатын қызметкерлері қайтарып алады.

9. Ежегодно, по состоянию на 1 января, службой управления персоналом проводится сверка соответствия служебных удостоверений их учетным данным.
10. Общий контроль за порядком заполнения, оформления, учета, выдачи, хранения и уничтожения служебных удостоверений осуществляют руководитель службы управления персоналом, а в исполнительных органах, финансируемых из областного бюджета – сотрудниками, занимающихся кадровой работой.
11. В случае утраты служебного удостоверения его владелец незамедлительно извещает в письменной (произвольной) форме службу управления персоналом государственного органа и подает объявление в средства массовой информации, распространяемые на соответствующей территории, о недействительности утерянного служебного удостоверения.
12. По каждому факту утери, порчи служебного удостоверения, произошедшего в результате недобросовестного его хранения, а также передачи служебного удостоверения другим лицам, использования служебного удостоверения в личных внеслужебных целях, службой управления персоналом в установленном порядке рассматривается необходимость проведения служебного расследования.
13. При увольнении сотрудник сдает служебное удостоверение в службу управления персоналом госдарственного органа.
На обходном листе, при сдаче удостоверения, ставится роспись лица, ответственного за выдачу служебного удостоверения.
14. Служебные удостоверения, сданные сотрудниками при увольнении либо порче, один раз в год подлежат уничтожению с составлением соответствующего акта об уничтожении в произвольной форме.
Приложение 2
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 29 июня 2017 года № 173
Описание служебного удостоверения государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима Южно-Казахстанской области", исполнительных органов, финансируемых из областного бюджета Южно-Казахстанской области
1. Обложка служебного удостоверения состоит из экокожи или кожзаменителя высокого качества бордового или темно-синего цвета.
2. На лицевой стороне удостоверения (в свернутом состоянии) по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись "ОҢТҮСТІК ҚАЗАҚСТАН ОБЛЫСЫНЫҢ ӘКІМДІГІ", а в исполнительных органах, финансируемых из областного бюджета, с указанием наименования областного исполнительного органа на государственном языке.
3. Левая и правая внутренняя часть удостоверения: на белом фоне изображен защитный тангир голубого цвета с использованием скрытой формы солнца и парящего орла в круге. В верхней части размещено наименование соответствующего государственного органа (на государственном и русском языках), ниже указывается номер удостоверения, фамилия, имя, отчество (при наличии), занимаемая должность государственного служащего.

9. Персоналды басқару қызметтері жыл сайын, 1 қаңтардағы жағдай бойынша, қызметтік куәліктердің есептік деректерге сәйкестігіне салыстырып тексеру жүргізеді.
10. Қызметтік куәліктерін толтыру, ресімдеу, есепке алу, беру, сақтау және жою тәртібін жалпы бақылауды Персоналды басқару қызметтерінің басшылары жүзеге асырады, ал облыстық бюджетінен қаржыландырылатын жергілікті атқарушы органдарында – кадр жұмысымен айналысатын қызметкерлер жүзеге асырады.
11. Қызметтік куәлік жоғалған немесе бүлінген жағдайда, оның иесі дереу мемлекеттік органның персоналды басқару қызметіне жазбаша (еркін) нысанда хабарлайды және жоғалған қызметтік куәліктің жарамсыздығы туралы тиісті аумақта таратылатын бұқаралық ақпарат құралдарына хабарландыру береді.
12. Қызметтік куәлікті жоғалтудың, оны ықылассыз сақтаудың, және де басқа адамдарға берудің, қызметтік куәлікті мақсатына сай пайдаланбаудың салдарынан бүлдірудің әрбір фактісі бойынша мемлекеттік органның персоналды басқару қызметі белгіленген тәртіпте қызметтік тергеу жүргізу қажеттілігін қарастырады.
13. Жұмыстан босатылған кезде қызметкер қызметтік куәлікті мемлекеттік органның персоналды басқару қызметіне тапсырады.
Куәлікті тапсырған кезде кету парағына қызметтік куәлікті беру үшін жауапты адамның қолы қойылады.
14. Қызметкерлер жұмыстан босатылған не бүлінген кезде тапсырған қызметтік куәліктер еркін нысандағы тиісті жою туралы акт жасала отырып, бір жылда бір рет жойылуға жатады.
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2017 жылғы
29 маусымдағы № 173
қаулысына 2-қосымша
"Оңтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетінен қаржыландырылатын жергілікті атқарушы органдары мемлекеттік қызметшілерінің қызметтік куәлігінің сипаттамасы
1. Қызметтік куәлік мұқабасы күрең қызыл түсті және көк түсті былғарыдан немесе жоғары сапалы жасанды былғарыдан жасалған.
2. Куәліктің сыртқы бетінің ортасында (бүктелген түрінде) алтын түсті Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі орналасқан, одан төмен "ОҢТҮСТІК ҚАЗАҚСТАН ОБЛЫСЫНЫҢ ӘКІМДІГІ" типографиялық қаріппен жазба жазылған, ал облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарында облыстық атқарушы органның атауы мемлекеттік тілде көрсетіледі.
3. Куәліктің оң және сол ішкі жағында: ақ түсті фонда шеңберде орналасқан күн мен қалықтаған қыранның жасырын формасын қолдана отырып көгілдір түсті қорғаныштық тангир бейнеленген. Жоғарғы бөлігінде тиісті мемлекеттік органның атаулары (мемлекеттік және орыс тілдерінде), төменгі жағында куәліктің нөмірі, мемлекеттік қызметшінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) атқаратын лауазымы көрсетіледі.

4. На левой стороне: фотография (анфас, цветная), текст на государственном языке, заверенный подписью соответственно акима области, руководителя аппарата акима области, руководителя исполнительного органа, финансируемого из областного бюджета, и гербовой печатью соответствующего государственного органа.
5. На правой стороне: изображение Государственного Герба Республики Казахстан на голубом фоне, под гербом надпись лазурного цвета "ҚАЗАҚСТАН" и текст на русском языке. Ниже указывается срок действия удостоверения на государственном и русском языках (выдается сроком на два года).
Приложение к Правилам выдачи
служебного удостоверения
государственным служащим
государственного учреждения
"Аппарат акима Южно-Казахстанской
области", исполнительных
органов, финансируемых из
областного бюджета
Южно-Казахстанской области
Журнал выдачи служебного удостоверения государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима Южно-Казахстанской области", исполнительных органов, финансируемых из областного бюджета Южно-Казахстанской области
Номер служебного удостоверения
Фамилия, Имя, Отчество (при наличии)
Занимаемая должность
Дата выдачи служебного удостоверения
Дата сдачи служебного удостоверения
Уничтожение служебного удостоверения (номер и дата акта)
Примечание: Журнал учета выдачи служебного удостоверения государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима Южно-Казахстанской области", пронумеровывается и заверяется подписью и печатью службой управления персоналом, а в исполнительных органах, финансируемых из областного бюджета – сотрудниками, занимающихся кадровой работой.

4. Сол жағында: фотосурет (қарсы алдынан түсірілген, түрлі-түсті), тиісінше облыс әкімінің, облыс әкімі аппараты башысының, облыстық бюджеттен қаржыландыратын атқарушы органдары басшыларының қолымен және тиісті мемлекеттік органның елтаңбалы мөрімен расталған мемлекеттік тілдегі мәтін.
5. Оң жағында: көгілдір түсті фонда Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі, елтаңбаның төменгі жағында көкшіл түсті "ҚАЗАҚСТАН" деген жазу және орыс тіліндегі мәтін. Төменгі жағында мемлекеттік және орыс тілдерінде куәліктің жарамдылық мерзімі көрсетіледі (екі жыл мерзімге беріледі).
"Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімінің аппараты" мемлекеттік
мекемесінің, Оңтүстік Қазақстан
облысының облыстық
бюджетінен қаржыландырылатын
атқарушы органдарының
мемлекеттік қызметшілеріне
қызметтік куәлікті беру
қағидаларына қосымша
"Оңтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналы
Қызметтік куәліктің нөмірі
Тегі, Аты, Жөні (бар болған жағдайда)
Атқаратын лауазымы
Қызметтік куәліктің берілген күні
Қызметтік куәлікті тапсырған күні
Қызметтік куәлікті жою (актінің нөмірі мен күні)
Ескертпе: "Оңтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналы тігіліп, нөмірленіп және кадр қызметінің қолымен және мөрімен, ал облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарда – кадр жұмысымен айналысатын қызметкерлермен расталады.