Об установлении правил общего водопользования в Восточно-Казахстанской области
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 6 октября 2017 года № 14/156-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 30 октября 2017 года № 5262
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 38, пунктом 4 статьи 65 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года, приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 19-1/252 "Об утверждении Типовых правил общего водопользования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11434), Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Установить прилагаемые Правила общего водопользования в Восточно-Казахстанской области.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии А. Анчугин
Секретарь Восточно-Казахстанского
областного маслихата
В. Головатюк
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель
Департамента охраны общественного здоровья
Восточно-Казахстанской области
Комитета охраны общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
_____________________
" 17 " 10 2017 года
Г. Сулейменов
Утверждены решением
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 6 октября 2017 года
№ 14/156-VI
Правила общего водопользования в Восточно-Казахстанской области
1. Настоящие Правила общего водопользования в Восточно-Казахстанской области (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 38, пунктом 4 статьи 65 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года (далее - Кодекс), Типовыми правилами общего водопользования, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 19-1/252 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11434), и определяют порядок общего водопользования в Восточно-Казахстанской области.
2. Общее водопользование осуществляется для удовлетворения нужд населения без закрепления водных объектов за отдельными физическими или юридическими лицами и без применения сооружений или технических устройств, влияющих на состояние вод.
3. Специального разрешения для осуществления общего водопользования не требуется.
4. Не допускается ограничение физическими и юридическими лицами доступа населения к водным объектам общего водопользования путем установления заграждений, охранных пунктов, запрещающих знаков, за исключением случаев, предусмотренных Кодексом.

Шығыс Қазақстан облысында ортақ су пайдалану ережелерін белгілеу туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 6 қазандағы № 14/156-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 30 қазанда № 5262 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су кодексінің 38-бабының 1) тармақшасына, 65-бабының 4-тармағына, "Ортақ су пайдаланудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 19-1/252 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 11434), Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қоса беріліп отырған Шығыс Қазақстан облысында ортақ су пайдалану ережелері белгіленсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Анчугин
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы
В. Головатюк
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің
Шығыс Қазақстан облысы
қоғамдық денсаулық сақтау
департаментінің басшысы
______________
2017 жылғы " 17 " 10
Ғ. Сүлейменов
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының
2017 жылғы 6 қазандағы
№ 14/156-VІ шешімімен
бекітілді
Шығыс Қазақстан облысында ортақ су пайдалану ережелері
1. Шығыс Қазақстан облысында ортақ су пайдаланудың осы ережелері (бұдан әрі – ережелер) Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 38-бабының 1) тармақшасына, 65-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 19-1/252 бұйрығымен бекітілген Ортақ су пайдаланудың үлгілік қағидаларына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 11434) әзірленді және Шығыс Қазақстан облысында ортақ су пайдалану тәртібін айқындайды.
2. Ортақ су пайдалану халықтың мұқтаждарын қанағаттандыру үшiн су объектiлерi жекелеген жеке немесе заңды тұлғаларға бекiтiлiп берiлмей және судың жай-күйiне әсер ететiн құрылыстар немесе техникалық құрылғылар қолданылмай жүзеге асырылады.
3. Ортақ су пайдалануды жүзеге асыру үшін арнайы рұқсат талап етілмейді.
4. Кодексте көзделген жағдайларды қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың ортақ су пайдалану объектілеріне халықтың кіруін қоршаулар, күзет пункттерін, тыйым салатын белгілер орнату жолымен шектеуіне жол берілмейді.

5. Общее водопользование может быть ограничено или запрещено в целях экологической, технической и санитарно-эпидемиологической безопасности населения.
6. К общему водопользованию относится пользование водными объектами:
1) для удовлетворения хозяйственно-питьевых целей;
2) для рекреационных целей, за исключением водных объектов, представляющих потенциальную селевую опасность;
3) для судоходства и пользования маломерными судами;
4) для водопоя скота.
7. Для удовлетворения хозяйственно-питьевых целей забор воды из поверхностных источников осуществляется без применения сооружений или технических устройств, влияющих на состояние вод.
8. Места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях устанавливаются в соответствии с пунктом 2 статьи 94 Водного Кодекса Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14.12.2021 № 12/102-VII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Поверхностные водные объекты Республики Казахстан, отнесенные к категории судоходных, являются водными путями общего водопользования, за исключением случаев, если их использование в этих целях полностью или частично запрещено либо они предоставлены в обособленное пользование.
Порядок отнесения водных объектов к категории судоходных, утверждение перечня судоходных водных путей, используемых для судоходства, взлета (посадки) воздушных судов, и правил их эксплуатации осуществляются в соответствии с правилами, утверждаемыми в соответствии с пунктом 3 статьи 105 Кодекса.
10. В целях охраны жизни и здоровья граждан, с учетом особенностей региональных условий определить места, где не осуществляются купание, забор воды для питьевых и хозяйственных нужд, водопой скота, катание на маломерных судах и других плавучих средствах на водных объектах, расположенных на территории Восточно-Казахстанской области, согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14.12.2021 № 12/102-VII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Катание на маломерных судах и других плавучих средствах на водных объектах, расположенных на территории области, осуществляется в соответствии с Правилами пользования маломерными судами и базами (сооружениями) для их стоянок, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 354 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11197) и Правилами безопасности на водоемах, утвержденнымиприказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 января 2015 года № 34 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10335).

5. Экологиялық, техникалық және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық қауiпсiздiгi мақсатында ортақ су пайдалану шектелуi немесе оған тыйым салынуы мүмкiн.
6. Ортақ су пайдалануға:
1) шаруашылық-ауыз су мақсаттарын қанағаттандыру үшін;
2) ықтимал сел қаупі бар су объектілерін қоспағанда, рекреациялық мақсаттарда;
3) кеме қатынасы және шағын кемелерді пайдалану үшін;
4) мал суару үшін су объектілерін пайдалану жатады.
7. Шаруашылық-ауыз су мақсаттарын қанағаттандыру үшін жер үсті су көздерінен су алу судың жай-күйiне әсер ететiн құрылыстар немесе техникалық құрылғылар қолданылмай жүзеге асырылады.
8. Су объектiлерi мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшiлiктiң демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлер Қазақстан Республикасы Су Кодексінің 94-бабының 2-тармағына сәйкес белгіленеді.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 14.12.2021 № 12/102-VII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
9. Кеме қатынасы санатына жатқызылған Қазақстан Республикасының жер үстi су объектiлерi, оларды осы мақсаттарға пайдалануға толық немесе iшiнара тыйым салынған не олар оқшау пайдалануға берiлген жағдайларды қоспағанда, ортақ пайдаланудағы су жолдары болып табылады.
Су объектiлерiн кеме қатынасы санатына жатқызу тәртiбi, кеме қатынасы, әуе кемелерінің ұшуы (қонуы) үшін пайдаланылатын кеме қатынасы су жолдарының тiзбесi және оларды пайдалану қағидалары Кодекстің 105-бабының 3-тармағына сәйкес бекітілетін қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
10. Азаматтардың өмірі мен денсаулығын сақтау мақсатында, өңірдегі жағдайлардың ерекшеліктерін ескере отырып, Шығыс Қазақстан облысының аумағында орналасқан су объектілерінде шомылу, ауыз су және шаруашылық қажеттіліктерге су алу, мал суару, шағын кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайтын жерлер осы Ережелерге 1 және 2- қосымшаларға сәйкес айқындалсын.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 14.12.2021 № 12/102-VII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
11. Облыс аумағында орналасқан су объектілерінде, шағын көлемді кемелер мен басқа да суда жүретін заттардың қозғалуы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 354 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11197 болып тіркелген) бекітілген Шағын көлемді кемелерді және олар тоқтауға арналған базаларды (құрылыстарды) пайдалану қағидаларына және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 19 қаңтардағы № 34 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10335 болып тіркелген) бекітілген Су айдындарындағы қауіпсіздік қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 11 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14.12.2021 № 12/102-VII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Местные исполнительные органы Восточно-Казахстанской области осуществляют информирование населения о состоянии водных объектов, систем водоснабжения и водоотведения, находящихся на соответствующей территории.
13. Водопользователь, осуществляющий обособленное или совместное водопользование, в соответствии с пунктом 3 статьи 67 и пунктом 4 статьи 68 Кодекса объявляет об условиях или запрете общего водопользования, если иное не установлено решениями Восточно-Казахстанского областного маслихата.
14. Для объявления условий или запрета общего водопользования, водопользователь, осуществляющий обособленное или совместное водопользование, вносит в Восточно-Казахстанский областной маслихат предложение, с обоснованием необходимости установления условий или запрета общего водопользования.
15. Восточно-Казахстанский областной маслихат в ходе очередной или внеочередной сессии маслихата принимает соответствующее решение по установлению условий или запрета общего водопользования и направляет его водопользователю в течение трех рабочих дней.
16. Объявленные условия или запреты общего водопользования не должны ограничивать осуществления общего водопользования для удовлетворения хозяйственно-питьевых целей.
17. После получения положительного решения Восточно-Казахстанского областного маслихата водопользователь через средства массовой информации, а также посредством специальных информационных знаков обеспечивает оповещение населения о недопущении купания и других условиях осуществления общего водопользования.
18. При использовании водных объектов для общего водопользования физическим и юридическим лицам необходимо:
1) бережно использовать водные объекты;
2) соблюдать установленный режим использования водного объекта;
3) соблюдать меры безопасности при проведении культурных, спортивных и иных мероприятий на водных объектах;
4) поддерживать водные объекты и прилегающую территорию соответствующим санитарным нормам состояний, не засорять бытовыми, строительными и другими отходами, своевременно осуществлять мероприятия по предупреждению и устранению захламления прилегающей территории.
19. При использовании водных объектов общего водопользования не допускаются:
1) загрязнение и засорение водного объекта;
2) стирка белья и купание животных в местах, предназначенных для купания;
3) купание в местах, где не выставлены специальные информационные знаки с предупреждающими или запрещающими надписями;

Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 14.12.2021 № 12/102-VII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
12. Шығыс Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органдары тиісті аумақта орналасқан су объектілерінің, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерінің жай-күйі туралы халықты хабардар етуді жүзеге асырады.
13. Оқшау немесе бірлесіп су пайдалануды жүзеге асыратын су пайдаланушы, егер Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының шешiмдерiнде өзгеше белгiленбесе, Кодекстің 67-бабының 3-тармағына және 68-бабының 4-тармағына сәйкес ортақ су пайдалану шарттары немесе оған тыйым салу туралы жариялайды.
14. Ортақ су пайдаланудың шарттарын немесе оған тыйым салынатынын жариялау үшін оқшау немесе бірлесіп су пайдалануды жүзеге асыратын су пайдаланушы Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатына ортақ су пайдаланудың шарттарын немесе оған тыйым салынатынын белгілеудің қажеттігі негізделген ұсыныс енгізеді.
15. Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты мәслихаттың кезекті немесе кезектен тыс сессиясы барысында ортақ су пайдаланудың шарттарын немесе оған тыйым салынатынын белгілеу бойынша тиісті шешім қабылдайды және оны үш жұмыс күні ішінде су пайдаланушыға жолдайды.
16. Жарияланған ортақ су пайдаланудың шарттары немесе оған салынатын тыйымдар шаруашылық-ауыз су мақсаттарын қанағаттандыру үшін ортақ су пайдалануды жүзеге асыруды шектемеуі тиіс.
17. Су пайдаланушы Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатынан оң шешім алғаннан кейін бұқаралық ақпарат құралдары арқылы, сондай-ақ, арнайы ақпараттық белгілер арқылы халықты шомылуға тыйым салынатыны және ортақ су пайдалануды жүзеге асырудың басқа шарттары туралы хабардар етуді қамтамасыз етеді.
18. Ортақ су пайдалану үшін су объектілерін пайдалану кезінде жеке және заңды тұлғалар:
1) су объектілерін ұқыпты пайдалануы;
2) су объектілерін пайдаланудың белгіленген режимін сақтауы;
3) су объектілерінде мәдени, спорттық және басқа да іс-шараларды өткізу кезінде қауіпсіздік шараларын сақтауы;
4) су объектілерін және іргелес аумақтарын тиісті санитариялық нормаларға сай ұстауға, тұрмыстық, құрылыс және басқа да қалдықтармен қоқыстауға, іргелес аумақтарды ластаудың алдын алу және жою жөніндегі іс-шараларды уақытылы жүзеге асыруы тиіс.
19. Ортақ су пайдаланудың су объектілерін пайдалану кезінде:
1) су объектісін ластауға және қоқыстауға;
2) шомылуға арналған орындарда киім жууға және жануарларды шомылдыруға;
3) ескерту немесе тыйым салу жазулары бар арнайы ақпараттық белгілер қойылмаған орындарда шомылуға;

4) самовольное снятие, повреждение или уничтожение специальных информационных знаков;
5) хранение на территории горюче-смазочных материалов;
6) осуществление заправки топливом, мойки и ремонта транспорта;
7) оставлять на водных объектах и в непосредственной близости от них несовершеннолетних детей без присмотра взрослых.
Приложение 1 к Правилам
общего водопользования в
Восточно-Казахстанской области
Места на водных объектах, расположенных на территории Восточно-Казахстанской области, где не осуществляются купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 31.05.2023 № 3/25-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование водного объекта
Местоположение водного объекта (адрес, координаты)
Примечание
город Усть-Каменогорск
1
река Ертис
в районе дачных обществ "Колос", "Урал" (4905820.20′′С; 8203151.62′′В)
не осуществляется купание
в районе Усть-Каменогорской гидроэлектростанции (4905412. 69′′С; 8204336. 79′′В)
в районе Левого берега (4905626.32′′С; 8203852.83′′В)
2
водоем без названия
в районе Восточно-Казахстанского технического университета имени Даулета Серикбаева (4905718.52′′С; 8203430.26′′В)
не осуществляется купание
3
водоем без названия
в районе Самарского шоссе (4905501.03′′С; 8203855.02′′В)
не осуществляется купание
4
водоем без названия
в районе поселка Лесхоз (4905650.43′′С; 8204155.57′′В)
не осуществляется купание
5
протока реки Ертис, котлован
в районе Комбината нерудных материалов (4905934.52′′С; 8203229.26′′В)
не осуществляется купание
6
водоем без названия
в микрорайоне Бабкиной Мельницы (4905902.98′′С; 8203901.70′′В)
не осуществляется купание
город Риддер
7
река Тихая
в районе моста ниже плотины Первого района (5003216.28′′С; 8304323.30′′В)
не осуществляется купание
8
река Ульба
в районе моста села Ульбастрой (5002589.87′′С; 8303182.50′′В)
не осуществляется купание
село Ульбастрой (5002587.53′′С, 8302906.51′′В)
в районе железнодорожного моста села Ульбастрой (5002586.17′′С; 8302873.28′′В)
9
река Быструха
в районе моста по улицам Алтайская и Филиповская (5002532.81′′С, 8305227.90′′В)
не осуществляется купание
в районе Гавани (500208.5′′С; 83000.78′′В)
в районе слиянии двух рек Быструха и Журавлиха (500208.3′′С; 830007.6′′В)
10
река Шаравка
в районе Гравиемойки (5003565.11′′С; 8304803.20′′В)
не осуществляется купание
район Алтай
11
река Бухтарма
в районе Бухтарминского моста, Малеевский сельский округ (4904812.92′′С; 8401546.25′′В)
не осуществляется купание

4) арнайы ақпараттық белгілерді өз еркімен алып тастауға, бұзуға және жоюға;
5) аумақта жанар-жағар май материалдарын сақтауға;
6) көлікке жанар май құюды, жууды және жөндеуді жүзеге асыруға;
7) су объектілерінде және оларға тікелей жақын жерде кәмелетке толмаған балаларды үлкендердің қарауынсыз тастауға жол берілмейді.
Шығыс Қазақстан облысы
ортақ су пайдалану
ережелеріне 1-қосымша
Шығыс Қазақстан облысының аумағында орналасқан су объектілерінде шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайтын жерлер
Ескерту. 1 - қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 31.05.2023 № 3/25-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
№ р/н
Су объектісінің атауы
Су объектісінің орналасқан жері (мекен-жайы, координаттары)
Ескертпе
Өскемен қаласы
1
Ертіс өзені
"Колос", "Урал" саяжайлар қоғамдары ауданында (4905820.20′′С;8203151.62′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Өскемен су электр станциясы ауданында (4905412.69′′С; 8204336.79′′В)
Сол жағалау ауданында (4905626.32′′С; 8203852.83′′В)
2
атауы жоқ су айдыны
Дәулет Серікбаев атындағы Шығыс Қазақстан техникалық университеті ауданында (4905718.52′′С;8203430.26′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
3
атауы жоқ су айдыны
Самар тас жолы ауданы (4905501.03′′С; 8203855.02′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
4
атауы жоқ су айдыны
Лесхоз кенті ауданында (4905650.43′′С; 8204155.57′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
5
Ертіс өзенінің ағысы, қазаншұңқыр
Кенсіз материалдар комбинаты ауданында (4905934.52′′С; 8203229.26′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
6
атауы жоқ су айдыны
Бабкина Мельница шағын ауданында (4905902.98′′С; 8203901.70′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Риддер қаласы
7
Тихая өзені
Бірінші аудан бөгетінен төмендегі көпір ауданында (5003216.28′′С; 8304323.30′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
8
Үлбі өзені
Ульбастрой ауылындағы көпір ауданында (5002589.87′′С; 8303182.50′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Ульбастрой ауылы (5002587.53′′С, 8302906.51′′В)
Ульбастрой ауылындағы теміржол көпірі ауданында (5002586.17′′С; 8302873.28′′В)
9
Быструха өзені
Алтай және Филипов көшелеріндегі көпір ауданында (5002532.81′′С, 8305227.90′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Гавань ауданында (500208.5′′С; 83000.78′′В)
Быструха және Журавлиха екі өзендердің біріккен ауданында (500208.3′′С; 830007.6′′В)
10
Шаравка өзені
Гравиемойки ауданында (5003565.11′′С; 8304803.20′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Алтай ауданы
11
Бұқтырма өзені
Бұқтырма көпірі ауданында, Малеевск ауылдық округі (4904812.92′′С; 8401546.25′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды

село Быково, Малеевский сельский округ (4904359.89′′С; 8403346.12′′В)
Тургусунский сельский округ (4904557.82′′С; 8400109.21′′В)
в районе железнодорожного моста, Парыгинский сельский округ (4904812.66′′С; 8401548.63′′В)
Чапаевский сельский округ (49044′53.18′′С; 84002′59.05′′В)
12
река Хамир
село Путинцево, Малеевский сельский округ (4904812.56′′С; 8400930, 46′′В)
не осуществляется купание
13
карьер бывшего Зырянского рудника
город Алтай (4904350.52′′С; 8401732.26′′В)
не осуществляется купание
14
водоем без названия
в районе Дворца Культуры, поселок Новая-Бухтарма (4904252.44′′С; 8401559.67′′В)
не осуществляется купание
15
котлован без названия
в дачном районе в южной части города Алтай (4904413.08′′С; 8401338.58′′В)
не осуществляется купание
16
река Березовка
Соловьевский сельский округ (4903711.56′′С; 8402051.30′′В)
не осуществляется купание
17
река Крестовка
Чапаевский сельский округ (4904453.18′′С; 8400259.05′′В)
не осуществляется купание
18
пруд Копань
поселок Октябрьский (4903744.70′′С; 8303837.47′′В)
не осуществляется купание
19
река Тургусун
в районе железнодорожного моста, Парыгинский сельский округ (4904816.58′′С; 8400941.79′′В)
не осуществляется купание
20
котлован без названия
в 1 километре от села Парыгина, в районе карьера товарищества с ограниченной ответственностью "Саулет LTD" (4904720.59′′С; 8400614.99′′В)
не осуществляется купание
Глубоковский район
21
река Ертис
в районе паромной переправы, село Предгорное (50°14'08.0"С; 82°12'45.4"В)
не осуществляется купание
село Уварово (50°04'16.9"С; 82°22'01.8"В)
село Прапорщиково (50°02'25.1"С; 82°27'40.7"В) (50°02'23.3"С; 82°27'50.3"В) (50°02'14.5"С; 82°28'08.0"В)
22
река Ульба
село Тарханка (50°06'58.9"С; 82°57'05.6"В)
не осуществляется купание
село Каменный Карьер (50°00'20.5"С; 82°49'12.2"В)
село Черемшанка, гидротехническое сооружение на выезде в сторону района Алтай (50°16'20.2"С; 83°02'17.7"В)
23
река Малая Ульба
село Горная Ульбинка (49°59'13.3"С; 82°55'01.9"В)
не осуществляется купание
село Ново-Ульбинка (50°01'07.5"С; 82°52'04.0"В)
24
река Малоубинка
село Быструха (50°22'38.0"С; 82°43'04.6"В)
не осуществляется купание
село Малоубинка (50°26'59.1"С; 82°39'58.8"В)
25
водохранилище на ручье Бражинский
село Опытное поле (5000328.4′′С; 8203221.9′′В)
не осуществляется купание
26
пруд на реке Бобровка
село Бобровка (5001108.2′′С; 8204606.9′′В)
не осуществляется купание
27
пруд на ручье Маховка
село Солнечное (5000248.5′′С; 8204241.1′′В)
не осуществляется купание
28
пруд без названия
в 2 километрах от села Белокаменка (5001218.8′′С; 8203505.0′′В)
не осуществляется купание
29
водохранилище на реке Красноярка

Быково ауылы, Малеевск ауылдық округі (4904359.89′′С; 8403346.12′′В)
Тұрғұсын ауылдық округі (4904557.82′′С; 8400109.21′′В)
теміржол көпірі ауданында, Парыгин ауылдық округі (4904812.66′′С;8401548, 63′′В)
Чапаевск ауылдық округі (4904453.18′′С;84002′59.05′′В)
12
Хамир өзені
Путинцево ауылы, Малеевск ауылдық округі (4904812.56′′С; 8400930.46′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
13
бұрынғы Зырян кенішіндегі карьер
Алтай қаласы (4904350.52′′С; 8401732.26′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
14
атауы жоқ су айдыны
Мәдениет сарайы ауданында, Жаңа-Бұқтырма кенті (4904252.44′′С;8401559.67′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
15
атауы жоқ қазаншұңқыр
Алтай қаласының оң жақ бөлігіндегі саяжайлар ауданында (4904413.08′′С; 8401338.58′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
16
Березовка өзені
Соловьев ауылдық округі (4903711.56′′С; 8402051.30′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
17
Крестовка өзені
Чапаевск ауылдық округі (4904453.18′′С; 8400259.05′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
18
Копань тоғаны
Октябрь кенті (4903744.70′′С; 8303837.47′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
19
Тұрғұсын өзені
теміржол көпірі ауданында, Парыгин ауылдық округі (4904816.58′′С;8400941.79′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
20
атауы жоқ қазаншұңқыр
"Саулет LTD" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі карьері ауданында, Парыгин ауылынан 1 километр (4904720.59′′С; 8400614.99′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Глубокое ауданы
21
Ертіс өзені
Паром өткелінің ауданында Предгорное ауылы (50°14'08.0"С; 82°12'45.4"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Уварово ауылы (50°04'16.9"С; 82°22'01.8"В)
Прапорщиково ауылы (50°02'25.1"С; 82°27'40.7"В) (50°02'23.3"С; 82°27'50.3"В) (50°02'14.5"С; 82°28'08.0"В)
22
Үлбі өзені
Тарханка ауылы (50°06'58.9"С; 82°57'05.6"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Каменный Карьер ауылы (50°00'20.5"С; 82°49'12.2"В)
Черемшанка ауылы, Алтай ауданына қарай шығудағы гидротехникалық құрылыс (50°16'20.2"С; 83°02'17.7"В)
23
Кіші Үлбі өзені
Горная Ульбинка ауылы (49°59'13.3"С; 82°55'01.9"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Ново-Ульбинка ауылы (50°01'07.5"С; 82°52'04.0"В)
24
Кіші Оба өзені
Быструха ауылы (50°22'38.0"С; 82°43'04.6"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Малоубинка ауылы (50°26'59.1"С; 82°39'58.8"В)
25
Бражин бұлағындағы су қоймасы
Опытное поле ауылы (5000328.4′′С; 820 3221.9′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
26
Бобровка өзеніндегі тоған
Бобровка ауылы (5001108.2′′С; 8204606.9′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
27
Маховка бұлағындағы тоған
Солнечное ауылы (5000248.5′′С; 8204241.1′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
28
атауы жоқ тоған
Белокаменка ауылынан 2 километр (5001218.8′′С; 820 3505.0′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
29
Красноярка өзеніндегі су қоймасы

поселок Алтайский (50°15'16.4"С; 82°21'47.5"В)
не осуществляется купание
30
пруд на ручье Веселовка
село Веселовка (50°18'56.1"С; 82°20'24.7"В)
не осуществляется купание
31
Протока реки Ертис
в районе бывшего "пляжа", поселок Глубокое (50°09'10.6"С; 82°16'58.4"В)
не осуществляется купание
32
водохранилище на реке Демидовка № 1
село Кожохово (50°12'13.1"С; 82°18'05.1"В)
не осуществляется купание
33
водохранилище на реке Демидовка № 2
село Кожохово (50°12'05.2"С; 82°17'42.0"В)
не осуществляется купание
34
пруд на реке Крутиха
село Веселое (50°06'09.6"С; 82°51'35.8"В)
не осуществляется купание
35
водоем без названия
село Ушаново, гидротехническое сооружение на выезде в сторону района Алтай (49°58'23.8"С; 82°44'14.9"В)
не осуществляется купание
36
водохранилище на реке Секисовка
село Секисовка (50°21'08.4"С; 82°35'27.9"В)
не осуществляется купание
37
пруд № 1 на ручье Церковка
село Секисовка (50°20'35.1"С; 82°34'27.0"В)
не осуществляется купание
38
пруд № 2 на ручье Церковка
село Секисовка (50°20'31.5"С; 82°34'12.0"В)
не осуществляется купание
39
водохранилище на реке Глубочанка
поселок Белоусовка (50°08'15.9"С; 82°32'49.3"В)
не осуществляется купание
Зайсанский район
40
водохранилище Уйдене
город Зайсан (4703674.86′′С; 8407779.27′′В)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
41
маленькая плотина
город Зайсан (4704555.68′′С; 8408724.78′′В)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
42
маленькая плотина
Кенсайский сельский округ (4704649.86′′С; 8407841.09′′В)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
Катон-Карагайский район
43
Бухтарминское водохранилище
село Приморское (490 1219.79С; 84005′34.82″В)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд
село Свинчатка (4900522.38С; 84011′54.45″В)
44
река Бухтарма
село Берель (4903701.79С; 86042′60.81″В)
не осуществляется купание
село Жамбыл (4902344.58С; 86030′27.67″В)
село Енбек (4901934.21С; 86011′47.96″В)
село Жана Ульго (4901869.85С; 85077′41.50″В)
село Барлык (4903439.50С; 85015′46.09″В)
село Коробиха (4904628.99С; 85006′42.47″В)
село Сенное (4905837.85С; 84079′16.24″В)
45
река Нарым
Улкен Нарын (4902043.85С; 84050′19.83″В)
не осуществляется купание
Курчумский район
46
река Курчум
село Курчум (48.5854.26′′С; 83.6600.48′′В)
не осуществляется купание
47
река Кара Ертис
село Буран (47.9960.19′′С; 85.2083.73′′В)
не осуществляется купание
48
Бухтарминское водохранилище
село Куйган (48.6353.75′′С; 83.5150.48′′В)
не осуществляется купание
49
озеро Зайсан
село Аксуат (48.2161.31′′С; 83.7051.61′′В)
не осуществляется купание
район Самар
50
Бухтарминское водохранилище

Алтай кенті (50°15'16.4"С; 82°21'47.5"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
30
Веселовка бұлағындағы тоған
Веселовка ауылы (50°18'56.1"С; 82°20'24.7"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
31
Ертіс өзенінің ағысы
бұрынғы "жағажай" ауданында, Глубокое кенті (50°09'10.6"С; 82°16'58.4"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
32
№ 1 Демидовка өзеніндегі су қоймасы
Кожохово ауылы (50°12'13.1"С; 82°18'05.1"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
33
№ 2 Демидовка өзеніндегі су қоймасы
Кожохово ауылы (50°12'05.2"С; 82°17'42.0"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
34
Крутиха өзеніндегі тоған
Веселое ауылы (50°06'09.6"С; 82°51'35.8"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
35
атауы жоқ су айдыны
Ушаново ауылы, Алтай ауданына қарай шығудағы гидротехникалық құрылыс (49°58'23.8"С; 82°44'14.9"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
36
Секисовка өзеніндегі су қоймасы
Секисовка ауылы (50°21'08.4"С; 82°35'27.9"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
37
Церковка бұлағындағы № 1 тоған
Секисовка ауылы (50°20'35.1"С; 82°34'27.0"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
38
Церковка бұлағындағы № 2 тоған
Секисовка ауылы (50°20'31.5"С; 82°34'12.0"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
39
Глубочанка өзеніндегі су қоймасы
Белоусовка кенті (50°08'15.9"С; 82°32'49.3"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Зайсан ауданы
40
Үйдене су қоймасы
Зайсан қаласы (4703674.86′′С; 8407779.27′′В)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару, жүзеге асырылмайды
41
кіші бөгет
Зайсан қаласы (4704555.68′′С; 8408724.78′′В)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару, жүзеге асырылмайды
42
кіші бөгет
Кеңсай ауылдық округі (4704649.86′′С, 8407841.09′′В)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару, жүзеге асырылмайды
Катон-Қарағай ауданы
43
Бұқтырма су қоймасы
Приморск ауылы (490 1219.79С;84020′20.09″В)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу жүзеге асырылмайды
Свинчатка ауылы (4900522.38С; 84011′54.45″В)
44
Бұқтырма өзені
Берел ауылы (4903701.79С; 86042′60.81″В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Жамбыл ауылы (4902344.58С;86030′27.67В)
Еңбек ауылы (4901934.21С; 86011′47.96″В)
Жаңа Үлгі ауылы (4901869.85С; 85077′41.50″В)
Барлық ауылы (4903439.50С; 85015′46.09″В)
Коробиха ауылы (4904628.99С; 85006′42.47″В)
Сенное ауылы (4905837.85С;84079′16.24В)
45
Нарым өзені
Үлкен Нарын (4902043.85С; 84050′19.83″В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Күршім ауданы
46
Күршім өзені
Күршім ауылы (4805854.26′′С; 8306600.48′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
47
Қара Ертіс өзені
Боран ауылы (4709960.19′′С; 8502083.73′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
48
Бұқтырма су қоймасы
Құйған ауылы (4806353.75′′С; 8305150.48′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
49
Зайсан көлі
Ақсуат ауылы (4802161.31′′С;8307051.61′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Самар ауданы
50
Бұқтырма су қоймасы

в районе залива возле села Сарыбел, Сарыбельский сельский округ (4901069.49′′С; 8400234.78′′В)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
в районе старого пирса хлебоприемного пункта в селе Новостройка, Сарыбельский сельский округ (4900570.78′′С; 830 8730.87′′В)
в районе старого паромного причала Казнаковской переправы, Кулынжонский сельский округ (4808228.58′′С; 830 4295.76′′В)
51
Лайлинское водохранилище
село Самар, Самарский сельский округ (4900398.13С; 830 3586.42′′В)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
Тарбагатайский район
52
озеро Зайсан
село Тугыл (47°72'50.96"С; 84°20'79.47"В) (47°86'57.89"С; 83°88'40.74"В)
не осуществляется купание
53
река Кандысу
село Тугыл (47°72'50.96"С; 84°20'79.47"В)
не осуществляется купание
Уланский район
54
водохранилище на реке Дресвянка
в 9 километрах южнее села Каменка (49°85'42.99"С; 81°94'61.71"В)
не осуществляется купание
55
водохранилище на реке Крупа
в 1,5 километрах северо-западнее села Привольное (49°85'42.99"С; 81°94'61.71"В)
не осуществляется купание
56
водохранилище на реке Карасу
в 7 километрах выше села Привольное (50°08'25.03"С; 81°57'53.39"В)
не осуществляется купание
в 2 километрах выше села Митрофановка (50°02'82.12"С; 81°61'24.65"В)
57
водохранилище на реке Жартас
в 3,5 километрах южнее села Гагарино (50°11'90.74"С; 81°89'31.72"В)
не осуществляется купание
58
водохранилище на реке Улан
в 15 километрах выше села Жанузак (49°62'76.50"С; 82°12'34.61"В)
не осуществляется купание
в 3 километрах выше села Айыртау (49°80'13.05"С;82°24'10.68"В)
59
водохранилище "Алебастр" на реке Улан
в 7 километрах ниже села Айыртау (49°86'80.78"С; 82°33'79.81"В)
не осуществляется купание
60
водохранилище на реке Колбала
в 4,5 километрах южнее села Бестерек (49°60'99.92"С; 82°66'61.96"В)
не осуществляется купание
61
водохранилище на реке Маймекен
в 7 километрах южнее села Каменка (49°86'19.86"С; 81°90'99.87"В)
не осуществляется купание
62
водохранилище на реке Тугулька
в 5 километрах юго-западнее села Тройницкое (49°91'56.85"С; 81°70'52.19"В)
не осуществляется купание
63
водохранилище на реке Песчанка
в 4 километрах южнее села Таврическое (50°10'85.56"С; 82°06'13.04"В)
не осуществляется купание
64
водохранилище на реке Аблакетка
в 3,5 километрах севернее села Мамай батыр (49°79'35.63"С; 82°62'05.22"В)
не осуществляется купание
65
водохранилище на реке Таинты
в 0,2 километрах выше Нижние Таинты (49°43'71.97"С; 83°04'71.01"В) (49°44'42.89"С; 83°06'29.85"В)
не осуществляется купание
66
Бухтарминское водохранилище

Сарыбел ауылы маңындағы бұғаз ауданы, Сарыбел ауылдық округі (4901069.49′′С;8400234.78′′В)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу жүзеге асырылмайды
Новостройка ауылындағы астық қабылдау пунктінің ескі пирс ауданында, Сарыбел ауылдық округі (4900570.78′′С;830 8730.87′′В)
Казнаковка өткелі ескі паромдық айлақ ауданында, Құлынжон ауылдық округі (4808228.58′′С; 830 4295.76′′В)
51
Лайлы су қоймасы
Самар ауылы, Самар ауылдық округі (4900398.13С; 830 3586.42′′В)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
Тарбағатай ауданы
52
Зайсан көлі
Тұғыл ауылы (47°72'50.96"С; 84°20'79.47"В) (47°86'57.89"С; 83°88'40.74"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
53
Қандысу өзені
Тұғыл ауылы (47°72'50.96"С; 84°20'79.47"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Ұлан ауданы
54
Дресвянка өзеніндегі су қоймасы
Каменка ауылынан оңтүстікке қарай 9 километр (49°85'42.99"С; 81°94'61.71"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
55
Крупа өзеніндегі су қоймасы
Привольное ауылынан солтүстік-батысқа қарай 1,5 километр (49°85'42.99"С; 81°94'61.71"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
56
Қарасу өзеніндегі су қоймасы
Привольное ауылынан жоғары қарай 7 километр (50°08'25.03"С; 81°57'53.39"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Митрофановка ауылынан жоғары қарай 2 километр (50°02'82.12"С; 81°61'24.65"В)
57
Жартас өзеніндегі су қоймасы
Гагарино ауылынан оңтүстікке қарай 3,5 километр (50°11'90.74"С; 81°89'31.72"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
58
Ұлан өзеніндегі су қоймасы
Жанұзақ ауылынан жоғары қарай 15 километр (49°62'76.50"С; 82°12'34.61"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Айыртау ауылынан жоғары қарай 3 километр (49°80'13.05"С; 82°24'10.68"В)
59
Ұлан өзеніндегі "Алебастр" су қоймасы
Айыртау ауылынан төмен қарай 7 километр (49°86'80.78"С; 82°33'79.81"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
60
Қолбала өзеніндегі су қоймасы
Бестерек ауылынан оңтүстікке қарай 4,5 километр (49°60'99.92"С; 82°66'61.96"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
61
Маймекен өзеніндегі су қоймасы
Каменка ауылынан оңтүстікке қарай 7 километр (49°86'19.86"С; 81°90'99.87"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
62
Тұғұл өзеніндегі су қоймасы
Тройницк ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 5 километр (49°91'56.85"С; 81°70'52.19"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
63
Песчанка өзеніндегі су қоймасы
Таврия ауылынан оңтүстікке қарай 4 километр (50°10'85.56"С; 82°06'13.04"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
64
Аблакетка өзеніндегі су қоймасы
Мамай батыр ауылынан солтүстікке қарай 3,5 километр (49°79'35.63"С; 82°62'05.22"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
65
Тайынты өзеніндегі су қоймасы
Төменгі Тайынты ауылынан жоғары қарай 0,2 километр (49°43'71.97"С; 83°04'71.01"В 49°44'42.89"С; 83°06'29.85"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
66
Бұқтырма су қоймасы

село Манат (49°55'74.89"С; 83°47'43.88"В) (49°55'86.62"С; 83°46'23.54"В) (49°55'12.09"С; 83°44'34.37"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
67
Нижние Таинтинское водохранилище
село Нижние Таинты (49°44'08.39"С; 83°04'98.11"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
68
озеро Шыбындыколь
село Верхние Таинты (49°36'96.34"С; 83°03'01.35"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
69
озера Сибины и Садырколь
село Алгабас (49°45'13.85"С; 82°59'23.41"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
70
озеро Торткара
село Алгабас (49°44'48.59"С; 82°61'44.23"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
71
озеро Шалкар
село Алгабас (49°43'74.57"С; 82°63'32.88"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
72
озеро Коржынколь
село Алгабас (49°42'68.39"С; 82°65'13.51"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
73
Дубыгалинское озеро
село Гагарино (50°06'40.97"С; 81°79'02.71"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
Шемонаихинский район
74
река Уба
поселок Усть-Таловка (50°33'36"С; 81°50'34"В)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
село Верх-Уба (50°29'17"С; 82°24'53"В)
село Убинка (50°19'15"С; 81°43'47"В)
село Камышинка (50°33'42"С; 81°47'30"В)
село Волчанка (50°33'39"С; 82°08'19"В)
село Большая Речка (50°34'22"С; 82°21'49"В)
Приложение 2 к Правилам
общего водопользования в
Восточно-Казахстанской области
Места на водных объектах, расположенных на территории Восточно-Казахстанской области, где не осуществляются катание на маломерных судах и других плавучих средствах
Сноска. Решение дополнено приложением 2 в соответствии с решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14.12.2021 № 12/102-VII; в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 31.05.2023 № 3/25-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования). (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование водного объекта
Местоположение водного объекта (адрес, координаты)
Примечание
город Усть-Каменогорск
1
Меновновское озеро
пляж Левобережный комплекс (49°55'59"С; 82°36'32"В)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах не менее 50 метров от границы пляжей и участков (полос) акваторий
2
река Ертис
пляж "Самал" (49°55'59"С; 82°36'32"В)
район Алтай
3
Бухтарминское водохранилище

Манат ауылы (49°55'74.89"С; 83°47'43.88"В) (49°55'86.62"С; 83°46'23.54"В) (49°55'12.09"С; 83°44'34.37"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
67
Төменгі Тайынты су қоймасы
Төменгі Тайынты ауылы (49°44'08.39"С; 83°04'98.11"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
68
Шыбындыкөл көлі
Жоғарғы Тайынты ауылы (49°36'96.34"С; 83°03'01.35"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
69
Сібе және Садыркөл көлдері
Алғабас ауылы (49°45'13.85"С; 82°59'23.41"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
70
Төртқара көлі
Алғабас ауылы (49°44'48.59"С; 82°61'44.23"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
71
Шалқар көлі
Алғабас ауылы (49°43'74.57"С; 82°63'32.88"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
72
Қоржынкөл көлі
Алғабас ауылы (49°42'68.39"С; 82°65'13.51"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
73
Дұбығалы көлі
Гагарин ауылы (50°06'40.97"С; 81°79'02.71"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
Шемонаиха ауданы
74
Оба өзені
Усть-Таловка кенті (50°33'36"С; 81°50'34"В)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
Верх-Уба ауылы (50°29'17"С; 82°24'53"В)
Убинка ауылы (50°19'15"С; 81°43'47"В)
Камышинка ауылы (50°33'42"С; 81°47'30"В)
Волчанка ауылы (50°33'39"С; 82°08'19"В)
Большая Речка ауылы (50°34'22"С; 82°21'49"В)
Шығыс Қазақстан облысы
ортақ су пайдалану
ережелеріне 2-қосымша
Шығыс Қазақстан облысының аумағында орналасқан су объектілерінде шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайтын жерлер
Ескерту. Шешім 2-қосымшамен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 14.12.2021 № 12/102-VII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 31.05.2023 № 3/25-VIII шешімдерімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
№ р/н
Су объектісінің атауы
Су объектісінің орналасқан жері (мекен-жайы, координаттары)
Ескертпе
Өскемен қаласы
1
Меновное көлі
Сол жағалау кешені жағажайы (4905559′′ С; 8203632′′ В)
жағажайлар мен акваториялар учаскелерінің (белдеулерінің) шекарасынан кемінде 50 метрге дейін шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
2
Ертіс өзені
"Самал" жағажайы (49°55'59"С; 82°36'32"В)
Алтай ауданы
3
Бұқтырма су қоймасы

поселек Новая Бухтарма (49°61'38"5С; 83°51'19"7В)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах не менее 50 метров от границы пляжей и участков (полос) акваторий
поселек Прибрежный (49°65'25"6С; 83°77'54"5В)
Глубоковский район
4
река Малоульбинка
Летний лагерь "Толагай", село Малоульбинка (50°44'41"39С; 82°68'16"13В)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах
Зайсанский район
5
водохранилище Уйдене
город Зайсан (4703674.86′′С; 8407779.27′′В)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах
6
маленькая плотина
город Зайсан (4704555.68′′С; 8408724.78′′В)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах
7
маленькая плотина
Кенсайский сельский округ (4704649.86′′С; 8407841.09′′В)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах
район Самар
8
Бухтарминское водохранилище
база отдыха "Черемушки", Сарыбельский сельский округ (4903846′′С; 8401948′′В;)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах не менее 50 метров от границы пляжей и участков (полос) акваторий
база отдыха "Рубин", Сарыбельский сельский округ (4903846′′С; 8401948′′В;)
база отдыха "Бухтарминская лилия" Сарыбельский сельский округ (4903846′′С; 8401948′′В;)
база отдыха "Майами", Сарыбельский сельский округ (4903846′′С; 8401948′′В;)
база отдыха "Простоквашино", Сарыбельский сельский округ (4903846′′С; 8401948′′В;)
база отдыха "Оригон", Сарыбельский сельский округ (4903846′′С; 8401948′′В;)
база отдыха "Поющий берег", Сарыбельский сельский округ (4903846′′С; 8401948′′В;)
база отдыха "Золотые пески", Палатцынский сельский округ (5301748′′С; 4804929′′В;)
Детский оздоровительный лагерь "Балауса-2" (4900570′′78С; 8308730′′87В;)
Уланский район
9
водохранилище на реке Дресвянка
в 9 километрах южнее села Каменка (49°85'42.99"С; 81°94'61.71"В)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах
10
водохранилище на реке Крупа
в 1,5 километрах северо-западнее села Привольное (49°85'42.99"С; 81°94'61.71"В)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах
11
водохранилище на реке Карасу
в 7 километрах выше села Привольное (50°08'25.03"С; 81°57'53.39"В)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах
в 2 километрах выше села Митрофановка (50°02'82.12"С; 81°61'24.65"В)
12
водохранилище на реке Жартас
в 3,5 километрах южнее села Гагарино (50°11'90.74"С; 81°89'31.72"В)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах
13
водохранилище на реке Улан

Жаңа Бұқтырма кенті (49°61'38"5С; 83°51'19"7В)
жағажайлар мен акваториялар учаскелерінің (белдеулерінің) шекарасынан кемінде 50 метрге дейін шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
Прибрежный кенті (49°65'25"6С; 83°77'54"5В)
Глубокое ауданы
4
Кіші Оба өзені
"Толағай" жазғы лагері, Кіші Оба ауылы (50°44'41"39С; 82°68'16"13В)
шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
Зайсан ауданы
5
Үйдене су қоймасы
Зайсан қаласы (4703674.86′′С; 8407779.27′′В)
шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
6
кіші бөгет
Зайсан қаласы (4704555.68′′С; 8408724.78′′В)
шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
7
кіші бөгет
Кенсай ауылдық округі (4704649.86′′С, 8407841.09′′В)
шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
Самар ауданы
8
Бұқтырма су қоймасы
"Черемушки" демалыс базасы, Сарыбел ауылдық округі (4903846′′С; 8401948′′В;)
жағажайлар мен акваториялар учаскелерінің (белдеулерінің) шекарасынан кемінде 50 метрге дейін шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
"Рубин" демалыс базасы, Сарыбел ауылдық округі (4903846′′С; 8401948′′В;)
"Бухтарминская лилия" демалыс базасы, Сарыбел ауылдық округі (4903846′′С; 8401948′′В;)
"Майами" демалыс базасы, Сарыбел ауылдық округі (4903846′′С; 8401948′′В;)
"Простоквашино" демалыс базасы, Сарыбел ауылдық округі (4903846′′С; 8401948′′В;)
"Оригон" демалыс базасы, Сарыбел ауылдық округі (4903846′′С; 8401948′′В;)
"Поющий берег" демалыс базасы, Сарыбел ауылдық округі (4903846′′С; 8401948′′В;)
"Золотые пески" демалыс базасы, Палатцы ауылдық округі (5301748′′С; 4804929′′В;)
"Балауса-2" балалар сауықтыру лагері (4900507′′78С; 8308730′′87В;)
Ұлан ауданы
9
Дресвянка өзеніндегі су қоймасы
Каменка ауылынан оңтүстікке қарай 9 километр (49°85'42.99"С; 81°94'61.71"В)
шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
10
Крупа өзеніндегі су қоймасы
Привольное ауылынан солтүстік-батысқа қарай 1,5 километр (49°85'42.99"С; 81°94'61.71"В)
шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
11
Қарасу өзеніндегі су қоймасы
Привольное ауылынан жоғары қарай 7 километр (50°08'25.03"С; 81°57'53.39"В)
шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
Митрофановка ауылынан жоғары қарай 2 километр (50°02'82.12"С; 81°61'24.65"В)
12
Жартас өзеніндегі су қоймасы
Гагарино ауылынан оңтүстікке қарай 3,5 километр (50°11'90.74"С; 81°89'31.72"В)
шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
13
Ұлан өзеніндегі су қоймасы