О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15 декабря 2017 года № 15-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 28 декабря 2017 года № 5018. Утратило силу решением Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 19 февраля 2019 года № 30-3
Сноска. Утратило силу решением Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 19.02.2019 № 30-3 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 6 декабря 2017 года № 15-2 "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4984) Акжаикский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 313 949 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 041 506 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 046 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 191 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 6 266 206 тысяч тенге;
2) затраты – 7 394 407 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 50 032 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 165 945 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 115 913 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 130 490 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 130 490 тысяч тенге:
поступление займов – 165 945 тысяч тенге;
погашение займов – 115 913 тысяч тенге ;
используемые остатки бюджетных средств – 80 458 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11.12.2018 № 27-1 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Поступления в районный бюджет на 2018 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года "О республиканском бюджете на 2018-2020 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 6 декабря 2017 года № 15-2 "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4984) и согласно пунктам 5, 6 настоящего решения.

2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2017 жылғы 15 желтоқсандағы № 15-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 28 желтоқсанда № 5018 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2019 жылғы 19 ақпандағы № 30-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 19.02.2019 № 30-3 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 6 желтоқсандағы № 15-2 "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4984 тіркелген) сәйкес Ақжайық аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 313 949 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 041 506 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 046 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 191 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 266 206 мың теңге;
2) шығындар – 7 394 407 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 50 032 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 165 945 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 115 913 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 130 490 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 130 490 мың теңге:
қарыздар түсімі – 165 945 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 115 913 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 80 458 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 11.12.2018 № 27-1 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 қарашадағы "2018-2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 6 желтоқсандағы № 15-2 "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4984 тіркелген) және осы шешімнің 5, 6 - тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.

3. Принять к сведению и руководству статью 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2018-2020 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского и областного бюджетов в общей сумме 598 291 тысяча тенге, в том числе:
1) из республиканского бюджета в общей сумме 540 444 тысячи тенге:
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 1 413 тысяч тенге;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 4 625 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 5 913 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 382 тысячи тенге;
на расширение списка технического оснащения материалов – 3 171 тысяча тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 60 573 тысячи тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 10 985 тысяч тенге;
на молодежную практику – 15 873 тысячи тенге;
на внедрение в центр занятости населения консультантов и ассистентов по социальным работам – 12 513 тысяч тенге;
на строительство водопровода села Сайкудук Акжаикского района – 203 733 тысячи тенге;
на строительство электроснабжения северо-западного жилого района села Чапаево Акжаикского района – 55 318 тысяч тенге;
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 165 945 тысяч тенге.
2) из областного бюджета в общей сумме 57 847 тысяч тенге:
на проведение инженерно-геодезических, инженерно-геологических работ, разработка проектно-сметной документации по рабочему проекту "Строительство водопроводов в селах Жамбыл и Битлеу Акжаикского района" – 6 384 тысячи тенге;
на проведение комплексной государственной вневедомственной экспертизы по рабочему проекту "Строительство водопровода в селе Шабдаржап Акжаикского района" – 1 373 тысячи тенге;
на проведение комплексной государственной вневедомственной экспертизы по рабочему проекту "Строительство водопровода в селе Кенсуат Акжаикского района" – 1 340 тысяч тенге;
на проведение комплексной государственной вневедомственной экспертизы по рабочему проекту "Строительство водопровода в селе Базартюба Акжаикского района" – 1 437 тысяч тенге;
на проведение комплексной государственной вневедомственной экспертизы по рабочему проекту "Строительство водопровода в селе Конеккеткен Акжаикского района" – 1 367 тысяч тенге;
на проведение комплексной государственной вневедомственной экспертизы по рабочему проекту "Строительство водопровода в селе Жаик Акжаикского района" – 1 354 тысячи тенге;
на проведение комплексной государственной вневедомственной экспертизы по рабочему проекту "Строительство водопроводов в селах Жамбыл и Битлеу Акжаикского района" – 976 тысяч тенге;

3. Қазақстан Республикасының "2018-2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8-бабы басшылыққа және қаперге алынсын.
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 598 291 мың теңге көлемінде ескерілсін, соның ішінде:
1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы 540 444 мың теңге:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 1 413 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 4 625 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 5 913 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге – 382 мың теңге;
техникалық көмекші құралдар тізбесін кеңейтуге – 3 171 мың теңге;
атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 60 573 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 10 985 мың теңге;
жастар практикасына – 15 873 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 12 513 мың теңге;
Ақжайық ауданы Сайкұдық ауылында су құбырын салуға – 203 733 мың теңге;
Ақжайық ауданы Чапаев ауылындағы солтүстік-батыс тұрғын ауданын электр желілермен қамтамасыз ету құрылысына – 55 318 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 165 945 мың теңге.
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы 57 847 мың теңге:
"Ақжайық ауданы Жамбыл мен Битілеу ауылдарында су құбырларының құрылысы" нысаны бойынша жобалық-сметалық құжаттамасын жасақтау және инженерлік-геодезиялық зерттеу жүргізу жұмыстарына – 6 384 мың теңге;
"Ақжайық ауданы Шабдаржап ауылында су құбырының құрылысы" жұмыс жобасы бойынша кешенді мемлекеттік ведомстводан тыс сараптамадан өткізуге – 1 373 мың теңге;
"Ақжайық ауданы Кеңсуат ауылында су құбырының құрылысы" жұмыс жобасы бойынша кешенді мемлекеттік ведомстводан тыс сараптамадан өткізуге – 1 340 мың теңге;
"Ақжайық ауданы Базартөбе ауылында су құбырының құрылысы" жұмыс жобасы бойынша кешенді мемлекеттік ведомстводан тыс сараптамадан өткізуге – 1 437 мың теңге;
"Ақжайық ауданы Көнеккеткен ауылында су құбырының құрылысы" жұмыс жобасы бойынша кешенді мемлекеттік ведомстводан тыс сараптамадан өткізуге – 1 367 мың теңге;
"Ақжайық ауданы Жайық ауылында су құбырының құрылысы" жұмыс жобасы бойынша кешенді мемлекеттік ведомстводан тыс сараптамадан өткізуге – 1 354 мың теңге;
"Ақжайық ауданы Жамбыл және Битілеу ауылындарында су құбырларының құрылысы" жұмыс жобасы бойынша кешенді мемлекеттік ведомстводан тыс сараптамадан өткізуге – 976 мың теңге;

на проведение проектно-изыскательских работ по рабочему проекту "Реконструкция Тайпакской водно-оросительной системы "Ащи-Азынабай" Акжаикского района – 2 356 тысяч тенге;
на приобретение учебников, в связи с введением новых образовательных программ и выпуском новых учебников – 10 991 тысяча тенге;
на молодежную практику – 12 747 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам – 17 522 тысячи тенге.
5. Установить на 2018 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100%;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100%.
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
7. Учесть субвенцию, выделенную из областного бюджета на 2018 год в общей сумме  4 822 876 тысяч тенге.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в общей сумме 232 576 тысяч тенге.
9. Утвердить трансферты органам местного самоуправления в размере – 341 040 тысяч тенге согласно приложению 4.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в размере – 16 560 тысяч тенге.

Ақжайық ауданы "Ащы-Азынабай" Тайпақ суару-суландыру жүйесін қайта құру нысаны бойынша жобалау-іздестіру жұмыстарына – 2 356 мың теңге;
жаңа оқу бағдарламаларының енуіне және жаңа оқулықтар шығуына байланысты оқулықтарды сатып алуға – 10 991 мың теңге;
жастар практикасына – 12 747 мың теңге;
жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 17 522 мың теңге.
5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2018 жылдың кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% мөлшерінде есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% мөлшерінде есепке алынады.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
7. Облыстық бюджеттен 2018 жылы берілетін субвенция көлемінің жалпы сомасы – 4 822 876 мың теңге болып белгіленсін.
8. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен 232 576 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
9. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер – 341 040 мың теңге 4-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
10. 2018 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві – 16 560 мың теңге көлемінде бекітілсін.

11. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2018 года.

11. 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет , спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне, осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда, лауазымдық жалақыларын 25% көтеру белгіленсін.

12. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год предоставления подъемного пособия и социальной помощи для приобретения или строительства жилья специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.
13. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 5.

12. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласының мамандарына көтерме жәрдемақы және тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін әлеуметтік көмек белгіленсін.
13. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің орындау процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

14. Руководителю организационного отдела аппарата районного маслихата (Горбунова Т.А.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018года.
Председатель сессии Р.Смирнова
Секретарь маслихата С.Сиражев
Приложение 1
к решению Акжаикского
районного маслихата
от 15 декабря 2017 года № 15-2
Районный бюджет на 2018 год

14. Аудандық мәслихат аппаратының ұйымдастыру бөлімінің басшысы (Горбунова Т.А.) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
15. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Р.Смирнова
Мәслихат хатшысы С.Сиражев
2017 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 15-2 Ақжайық аудандық
мәслихатының шешіміне
1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет

53 076
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
10 901
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
42 175
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
15 096
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
15 096
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
243 739
1
Сельское хозяйство
189 992
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
8 815
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
8 815
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
50
010
Развитие объектов сельского хозяйства
50
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
181 127
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
16 646
003
Капитальные расходы государственного органа
0
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
220
006
Организация санитарного убоя больных животных
4 717
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 685
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
0
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
0
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
991
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
155 776
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
1 092
6
Земельные отношения
20 165
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
20 165
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
16 693
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
3 472
007
Капитальные расходы государственного органа
0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений

53 076
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 901
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
42 175
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
15 096
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 096
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
243 739
1
Ауыл шаруашылығы
189 992
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
8 815
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 815
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
50
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
50
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
181 127
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 646
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
220
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
4 717
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 685
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
0
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
0
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
991
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
155 776
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 092
6
Жер қатынастары
20 165
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
20 165
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 693
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
3 472
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер

33 582
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
33 582
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки
специалистов
33 582
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
18 630
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
18 630
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
18 630
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
15 780
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
2 850
015
Капитальные расходы государственного органа
0
12
Транспорт и коммуникации
215 258
1
Автомобильный транспорт
214 637
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
214 637
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
29 650
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
184 987
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
621
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
621
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
621
13
Прочие
86 769
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
2 768
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
2 768
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
2 768
9
Прочие
84 001
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
38 792
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
38 792
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
45 209
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года

33 582
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
33 582
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
33 582
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
18 630
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
18 630
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
18 630
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
15 780
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
2 850
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
12
Көлік және коммуникация
215 258
1
Автомобиль көлігі
214 637
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
214 637
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
29 650
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
184 987
9
Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
621
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
621
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
621
13
Басқалар
86 769
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
2 768
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
2 768
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 768
9
Басқалар
84 001
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
38 792
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
38 792
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
45 209
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру