О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 декабря 2017 года № 17-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 28 декабря 2017 года № 5015. Утратило силу решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13 марта 2019 года № 37-2
Сноска. Утратило силу решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13.03.2019 № 37-2 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года и решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 6 декабря 2017 года № 15-2 "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4984), районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 014 715 тысяч тенге:
налоговые поступления – 320 909 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 092 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 380 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 672 334 тысячи тенге;
2) затраты – 4 074 032 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11 227 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 79 365 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 68 138 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -70 544 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 70 544 тысячи тенге:
поступление займов – 79 365 тысяч тенге;
погашение займов – 33 633 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 24 812 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13.12.2018 № 33-1 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Поступления в районный бюджет на 2018 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года "О республиканском бюджете на 2018-2020 годы" и согласно пунктам 4, 5 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 8, 10, 12, 13 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2018-2020 годы".

2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 17-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 28 желтоқсанда № 5015 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2019 жылғы 13 наурыздағы № 37-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 13.03.2019 № 37-2 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 6 желтоқсандағы № 15-2 "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4984 тіркелген) шешіміне сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 014 715 мың теңге:
салықтық түсімдер – 320 909 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 092 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 380 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 672 334 мың теңге;
2) шығындар – 4 074 032 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11 227 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 79 365 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 68 138 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 70 544 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 70 544 мың теңге:
қарыздар түсімі – 79 365 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 33 633 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 24 812 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 13.12.2018 № 33-1 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 қарашадағы "2018-2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына және осы шешімнің 4, 5 - тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2018-2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8, 10, 12, 13 – баптары қаперге және басшылыққа алынсын.

4. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 623 518 тысяч тенге:
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 314 тысяч тенге;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 1 982 тысячи тенге;
на молодежную практику – 12 987 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 7 234 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 15 409 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 509 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 1 822 тысячи тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных средств – 963 тысячи тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения – 7 021 тысяча тенге;
на реконструкцию водопровода села Лубенка Чингирлауского района – 53 656 тысяч тенге;
на строительство систем водоснабжение села Амангельды Чингирлауского района – 153 658 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 79 365 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес идей – 481 тысяча тенге;
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов – 58 118 тысяч тенге;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования – 8 797 тысяч тенге;
на строительство водопровода села Ащысай Чингирлауского района – 131 202 тысячи тенге;
на строительство водопровода от скважины Ашыктогай до села Жанакуш Чингирлауского района – 90 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10.07.2018 № 25-1 (вводится в действие с 01.01.2018); от 12.10.2018 № 31-1 (вводится в действие с 01.01.2018); от 13.12.2018 № 33-1 (вводится в действие с 01.01.2018).
5. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 679 639 тысяч тенге:
на приобретение учебников, в связи введением новых образовательных программ и перевыпуском новых учебников – 56 592 тысячи тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям – 14 377 тысяч тенге;

4. Аудандық бюджетте 2018 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 623 518 мың теңге ескерілсін:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 314 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 1 982 мың теңге;
жастар практикасына – 12 987 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 7 234 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 15 409 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуіне – 509 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 1 822 мың теңге;
техникалық көмекшi құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 963 мың теңге;
Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 7 021 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Лубен ауылында су құбырын қайта құруға – 53 656 мың теңге;
Шыңгырлау ауданы Амангелді ауылын сумен жабдықтау жүйесінің құрылысына – 153 658 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 79 365 мың теңге;
жаңа бизнес идеяларды жүзеге асыруға берілетін мемлекеттік гранттар – 481 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге – 58 118 мың теңге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 8 797 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Ащысай ауылының су құбырын құрылысына – 131 202 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Жаңакүш ауылына дейін Ашықтоғай ұңғымасынан су құбырын құрылысына – 90 000 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 10.07.2018 № 25-1 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.10.2018 № 31-1 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.12.2018 № 33-1 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. Аудандық бюджетте 2018 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 679 639 мың теңге ескерілсін:
жаңа оқу бағдарламаларының енуіне және жаңа оқулықтар шығуына байланысты оқулықтар сатып алуға – 56 592 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 14 377 мың теңге;

на молодежную практику – 4 586 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода села Лубенка Чингирлауского района – 37 165 тысяч тенге;
на проведение инженерно-геодезических, инженерно-геологических изысканий и разработка проектно-сметной документации по объекту "Строительство водопровода в селе Алмазный Чингирлауского района" – 4 582 тысячи тенге;
на проектно-изыскательские работы по объекту "Реконструкция водопровода села Белогорка Чингирлауского района" – 9 346 тысяч тенге;
на проведение комплексной вневедомственной экспертизы по рабочему проекту "Строительство водопровода в селе Алмазный Чингирлауского района" – 1 726 тысяч тенге;
на приобретение компьютеров в комплекте для школ района для обучения учеников по обновленной программе – 4 776 тысяч тенге;
для направления учителей района на тренинг "Интерактивные инструменты для образования. Технологии, которые должен знать учитель" и подписку на образовательный онлайн портал "Виртуальная лаборатория педагогического мастерства "Академия"" – 2 000 тысяч тенге;
на приобретение контента компьютера-трансформера BilimBook для малокомплектных школ района – 19 800 тысяч тенге;
на установку топочной для пришкольного интерната и Чиликской средней общеобразовательной школы имени Лукпана Клышева села Шынгырлау Чингирлауского района – 46 271 тысяча тенге;
на газификацию социальных объектов села Аксуат Чингирлауского района – 25 374 тысячи тенге;
на газификацию административного здания районного отдела ветеринарии Чингирлауского района – 15 222 тысячи тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес идей – 481 тысяча тенге;
на капитальный ремонт здания Чингирлауской средней общеобразовательной школы села Шынгырлау Чингирлауского района – 244 278 тысяч тенге;
на открытие информационно-технологических классов районных школах – 2 955 тысяч тенге;
на благоустройство площади на пересечении улиц Лукпана Клышева и Абая Кунанбаева в селе Шынгырлау Чингирлауского района – 75 877 тысяч тенге;
на строительство систем водоснабжение села Амангельды Чингирлауского района – 38 415 тысяч тенге;
на проведение комплексной вневедомственной государственной экспертизы по рабочему проекту "Строительство водопровода в селе Шоктыбай Чингирлауского района" – 0 тенге;
на строительство водопровода села Ащысай Чингирлауского района – 53 952 тысячи тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Строительство водопровода в селе Шоктыбай Чингирлауского района" – 6 700 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода в селе Ардак Чингирлауского района" – 5 164 тысячи тенге;

жастар практикасына – 4 586 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Лубен ауылында су құбырын қайта құруға – 37 165 мың теңге;
"Шыңғырлау ауданы Алмаз ауылында су құбырының құрылысы" нысаны бойынша инженерлік-геодезиялық, инженерлік-геологиялық зерттеулер жүргізу және жобалық сметалық құжаттама жасақтауға – 4 582 мың теңге;
"Шыңғырлау ауданы Белогор ауылының су құбырын қайта құру" нысаны бойынша жобалау-іздестіру жұмыстарына – 9 346 мың теңге;
"Шыңғырлау ауданы Алмаз ауылының су құбырының құрылысы" жұмыс жобасы бойынша кешенді мемлекеттік ведомстводан тыс сараптамадан өткізу – 1 726 мың теңге;
аудандық мектептерге жаңартылған білім бағдарламасы бойынша оқушыларды оқыту үшін жиынтықтағы компьютерлер сатып алуға – 4 776 мың теңге;
"Білім беруге интерактивті құралдар. Мұғалімге қажетті технологиялар" аудандық мұғалімдерді тренингке жіберуге және ""Академия" педагогикалық шеберлік виртуалды лабораториясы" білім беру онлайн порталына жазылуға – 2 000 мың теңге;
шағын жинақталған аудандық мектептерге Bilimbook компьютер-трансформер контентін сатып алуға – 19 800 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылы Лұқпан Қылышев атындағы Шилі орта жалпы білім беретін мектебіне және жанындағы интернатқа қазандықтар орнатуға – 46 271 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Ақсуат ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 25 374 мың теңге;
Шыңғырлау аудандық ветеринария бөлімінің әкімшілік ғимаратын газдандыруға – 15 222 мың теңге;
жаңа бизнес идеяларды жүзеге асыруға берілетін мемлекеттік гранттарға – 481 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылының Шыңғырлау жалпы орта білім беретін мектеп ғимаратын күрделі жөндеуге – 244 278 мың теңге;
аудан мектептерінде ақпараттық технологиялық сыныптар ашуға – 2 955 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылындағы Лұқпан Қылышев және Абай Құнанбаев көшелері қиылысындағы алаңды абаттандыруға – 75 877 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Амангелді ауылын сумен жабдықтау жүйесінің құрылысына – 38 415 мың теңге;
"Шыңғырлау ауданы Шоқтыбай ауылының су құбырының құрылысы" жұмыс жобасы бойынша кешенді мемлекеттік ведомстводан тыс сараптамадан өткізуге – 0 теңге;
Шыңғырлау ауданы Ащысай ауылының су құбырын салу – 53 952 мың теңге;
"Шыңғырлау ауданы Шоқтыбай ауылында су құбыры құрылысы" жобалық сметалық құжаттамасын жасақтауға – 6 700 мың теңге;
"Шыңғырлау ауданы Ардақ ауылының су құбырын қайта жаңарту" жобалық сметалық құжаттамасын жасақтауға – 5 164 мың теңге;

на средний ремонт автомобильной дороги по улице Лукпана Клышева села Шынгырлау Чингирлауского района – 10 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30.03.2018 № 21-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 10.07.2018 № 25-1 (вводится в действие с 01.01.2018); от 12.10.2018 № 31-1 (вводится в действие с 01.01.2018); от 13.12.2018 № 33-1 (вводится в действие с 01.01.2018).
6. Установить на 2018 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов.
7. Установить на 2018 год размер субвенций, передаваемый из областного бюджета в районный бюджет в общей сумме 2 447 487 тысяч тенге.
8. Установить на 2018 год размер субвенций, передаваемый из районного бюджета в сельский бюджет в общей сумме 164 855 тысяч тенге.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в размере 6 000 тысяч тенге:
чрезвычайный резерв местного исполнительного органа района для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района – 2 000 тысяч тенге;
резерв местного исполнительного органа района на неотложные затраты – 4 000 тысяч тенге.
10. На 31 декабря 2018 года лимит долга местного исполнительного органа района составляет 456 266 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30.03.2018 № 21-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
11. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2018 года.
12. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2018 год, согласно приложению 4.
13. Руководителю аппарата районного маслихата (С.Шагиров) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.

Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылы Лұқпан Қылышев көшесі бойындағы автомобиль жолдарын орташа жөндеуге – 10 000 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 30.03.2018 № 21-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.07.2018 № 25-1 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.10.2018 № 31-1 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.12.2018 № 33-1 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2018 жылдың кірістер бөлу нормативі төмендегі ішкі сыныбы кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 пайыз мөлшерінде енгізіледі;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 пайыз мөлшерінде енгізіледі.
7. Аудандық бюджетте 2018 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін субвенциясы жалпы сомасы 2 447 487 мың теңге көлемінде белгіленсін.
8. Ауылдық бюджетте 2018 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциясы жалпы сомасы 164 855 мың теңге көлемінде белгіленсін.
9. 2018 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 6 000 мың теңге көлемінде бекітілсін:
табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының төтенше резерві – 2 000 мың теңге;
шұғыл шығындарға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 4 000 мың теңге.
10. Ауданның жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2018 жылдың 31 желтоқсанына 456 266 мың теңгені құрайды.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 30.03.2018 № 21-2 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.
12. 2018 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4- қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (С.Шағиров) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

15 127
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
8 724
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
14 657
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
14 657
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
113 767
1
Сельское хозяйство
78 897
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
17 983
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
17 983
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
60 914
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
12 194
006
Организация санитарного убоя больных животных
1 400
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 400
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 100
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
43 000
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
1 820
6
Земельные отношения
11 646
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
11 646
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
11 646
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
23 224
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
23 224
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
23 224
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13 822
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13 822
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
13 822
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
13 822
12
Транспорт и коммуникации
110 000
1
Автомобильный транспорт
110 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
110 000
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог

15 127
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
8 724
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
14 657
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 657
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
113 767
1
Ауыл шаруашылығы
78 897
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
17 983
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 983
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
60 914
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 194
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
1 400
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 400
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1 100
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
43 000
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 820
6
Жер қатынастары
11 646
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
11 646
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 646
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
23 224
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
23 224
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
23 224
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
13 822
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
13 822
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
13 822
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
13 822
12
Көлік және коммуникация
110 000
1
Автомобиль көлігі
110 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
110 000
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету