Об утверждении формы акта уничтожения товаров
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 161. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 марта 2018 года № 16459.
В соответствии с пунктом 4 статьи 331 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму акта уничтожения товаров.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр Б. Султанов
Утверждена приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 февраля 2018 года № 161
форма
Акт уничтожения товара от "____" ______________ 20 __ года

Тауарларды жою актісінің нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 161 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 1 наурызда № 16459 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 331-бабы 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Тауарларды жою актісінің нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 12 ақпандағы
№ 161 бұйрығымен
бекітілген
нысан
Тауарды жою туралы акт

Сноска. Форма акта об уничтожении товара - в редакции приказа Министра финансов РК от 11.11.2020 № 1089 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящий акт составлен об уничтожении товаров, помещенных под таможенную процедуру уничтожения в соответствии с декларацией (-ями) на товары № ________________________________________ на следующие товары:
Наименование товара
Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
Количество
1
2
3

Ескерту. Нысан жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 11.11.2020 № 1089 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20 __ жылғы "___" __________
1. Осы акт,
№ __________________________________________________________________
Тауарларға арналған декларацияға (декларацияларға) сәйкес, мына:
Тауарлардың атауы
ЕЭО СЭҚ ТН бойынша тауарлардың коды
Мөлшері
1
2
3
тауарларды жою кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды жою туралы құрастырылған

2. Сведения о лице, заявившем таможенную процедуру уничтожения:
__________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), ИИН/наименование, БИН))
3. При этом применялись следующие способы уничтожения товаров: ____________________________________________________________________
4. Место уничтожения товаров: __________________________________
5. В результате уничтожения товаров образовались следующие отходы:
Наименование отходов
Код отходов по ТН ВЭД ЕАЭС
Количество и единицы измерения
Местонахождение отходов
Состояние отходов
Возможность их дальнейшего использования
1
2
3
4
5
6

2. Жою кедендік рәсімін мәлімдеген тұлға туралы мәліметтер: ____________________
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), ЖСН (жауапкершілігі шектеулі серіктестік үшін –
аталынуы, БСН))
3. Бұл ретте тауарларды жоюдың мынадай : _____________________________________
_____________________________________________________________ тәсілдері қолданылды
4. Тауарларды жою орны: ___________________________________________________
_______________________________________________________________________________
5. Тауарларды жою нәтижесінде келесідей қалдықтар пайда болды:
Ұсақ қалдықтардың атауы
ЕЭО СЭҚ ТН бойынша ұсақ қалдықтардың коды
Мөлшері және өлшем бірлігі
Ұсақ қалдықтардың орналасқан жері
Ұсақ қалдықтардың жай-күйі
Олардың одан әрі пайдалану мүмкіндігі
1
2
3
4
5

6. Сведения о лицах, присутствовавших при уничтожении:
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица
обладающего правом владения, пользования и (или)
распоряжения в отношении в уничтожаемых товаров)
____________
(подпись)
_______________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
представителя территориального подразделения
уполномоченного органа в области охраны окружающей среды)
____________
(подпись)
______________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
должностных лиц органов государственных доходов,
присутствовавших при уничтожении)
____________
(подпись)
_______________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
экспертов, либо специалистов иных государственных органов,
присутствовавших при уничтожении)
____________
(подпись)

6. Жою кезінде қатысқан тұлғалар туралы мәліметтер:
_________________________________________________________
(жойылатын тауарларға қатысты иелену, қолдану және (немесе) билік ету құқығына ие тұлғаның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде))
_________________
(қолы)
_________________________________________________________
(қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі өкілінің лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде))
_________________
(қолы)
_________________________________________________________
(жою кезінде қатысқан мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды тұлғаларының лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде))
_________________
(қолы)
_________________________________________________________
(жою кезінде қатысқан өзге мемлекеттік органдардың сарапшылары не мамандарының лауазымы , тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде))
_________________
(қолы)