Об утверждении Правил изъятия таможенных, транспортных (перевозочных), коммерческих и иных документов, средств идентификации для проведения таможенной экспертизы и формы акта об изъятии документов, средств идентификации документов и товаров
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года № 229. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 марта 2018 года № 16527.
В соответствии с пунктом 10 статьи 471 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 28.12.2022 № 1336 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) Правила изъятия таможенных, транспортных (перевозочных), коммерческих и иных документов, средств идентификации для проведения таможенной экспертизы согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму акта об изъятии документов, средств идентификации документов и товаров согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение его копии на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 февраля 2018 года № 229
Правила изъятия таможенных транспортных (перевозочных), коммерческих и иных документов, средств идентификации для проведения таможенной экспертизы

Кедендік сараптама жүргізу үшін кедендік, көліктік (тасымалдау), коммерциялық және өзге де құжаттарды, сәйкестендіру құралдарды алу қағидалары мен құжаттар, құжаттар мен тауарлардың сәйкестендіру құралдарын алу туралы акт нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 19 ақпандағы № 229 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 6 наурызда № 16527 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 471-бабы 10-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.12.2022 № 1336 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес кедендік сараптама жүргізу үшін кедендік, көліктік (тасымалдау), коммерциялық және өзге де құжаттарды, сәйкестендіру құралдарды алу қағидалары;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына құжаттар, құжаттар мен тауарлардың сәйкестендіру құралдарын алу туралы акт нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күн ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 19 ақпандағы
№ 229 бұйрығына
1-қосымша
Кедендік сараптама жүргізу үшін кедендік, көліктік (тасымалдау), коммерциялық және өзге де құжаттарды, сәйкестендіру құралдарды алу қағидалары

Сноска. Правила - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 28.12.2022 № 1336 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила изъятия таможенных, транспортных (перевозочных), коммерческих и иных документов, средств идентификации для проведения таможенной экспертизы (далее ̶ Правила) разработаны в соответствии с пунктом 10 статьи 471 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" и определяют порядок изъятия таможенных, транспортных (перевозочных), коммерческих и иных документов, средств идентификации для проведения таможенной экспертизы в целях осуществления таможенного контроля за перемещаемыми товарами через таможенную границу Евразийского экономического союза.
2. Декларанты либо лица, обладающие полномочиями в отношении товаров, или их представители принимают участие и оказывают содействие должностным лицам органов государственных доходов при изъятии таможенных, транспортных (перевозочных), коммерческих и иных документов, средств идентификации (далее – изъятие документов и средств идентификации).
Глава 2. Порядок изъятия таможенных, транспортных (перевозочных), коммерческих и иных документов, средств идентификации
3. При производстве изъятия документов и средств идентификации должностное лицо органа государственных доходов уведомляет в течение 1 (одного) рабочего дня декларанта либо лицо, обладающее полномочиями в отношении товаров, или их представителя о необходимости изъятия документов и средств идентификации.
При отказе декларанта либо лица, обладающего полномочиями в отношении товаров, или их представителя в предоставлении документов и средств идентификации должностное лицо органа государственных доходов изымает документы и средства идентификации в случаях, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 4) пункта 6 статьи 413 Кодекса в присутствии 2 (двух) понятых, а в случае, указанном в подпункте 3 пункта 6 статьи 413 Кодекса – в присутствии представителя назначенного оператора почтовой связи, а при его отсутствии – в присутствии 2 (двух) понятых.
В качестве понятых привлекаются совершеннолетние, дееспособные граждане, не допускается участие в качестве понятых должностных лиц органов государственных доходов, других государственных органов и работников, учредителей (участников) плательщика.
4. Изъятие документов и средств идентификации производится должностным лицом органов государственных доходов в присутствии декларанта либо лица, обладающего полномочиями в отношении товаров, или их представителя.

Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.12.2022 № 1336 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қағида кедендік, көліктік (тасымалдау), коммерциялық және өзге де құжаттарды, кедендік сараптама жүргізуге арналған сәйкестендіру құралдарын алып қою қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Кодекстің 471-бабының 10-тармағына сәйкес әзірленді және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өтетін тауарларға кедендік бақылауды жүзеге асыру мақсатында кедендік, көліктік (тасымалдау), коммерциялық және өзге де құжаттарды, кедендік сараптама жүргізуге арналған сәйкестендіру құралдарын алып қою тәртібін айқындайды.
2. Декларанттар не тауарларға қатысты өкілеттіктері бар адамдар, немесе олардың өкілдері кедендік, көліктік (тасымалдау), коммерциялық және өзге де құжаттарды, сәйкестендіру құралдарын алу (бұдан әрі – құжаттарды және сәйкестендіру құралдарын алу) кезінде қатысады және мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды тұлғаларына жәрдем көрсетеді.
2- тарау. Кедендік, көліктік (тасымалдау), коммерциялық және өзге де құжаттарды, сәйкестендіру құралдарын алу тәртібі
3. Құжаттарды және сәйкестендіру құралдарын алуды жүргізу кезінде мемлекеттік кірістер органының лауазымды тұлғасы 1 (бір) жұмыс күн ішінде декларантты не тауарларға қатысты өкілеттіктері бар адамды, құжаттарды және сәйкестендіру құралдарын алып қою қажеттілігі туралы хабардар етеді.
Декларанттар не тауарларға қатысты өкілеттіктері бар адамның, немесе олардың өкілдерінің мемлекеттік кірістер органының лауазымды тұлғасына құжаттарды және сәйкестендіру құралдарын ұсынудан бас тартқан жағдайда, Кодекстің 413-бабы 6-тармағының 1), 2) және 4) тармақшаларында көзделген жағдайларда, 2 (екі) куәгердің қатысуымен, ал осы Кодекстің 413-бабы 6-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген жағдайда – тағайындалған пошта байланысы операторы өкілінің қатысуымен, ал ол болмаған кезде 2 (екі) куәгердің қатысуымен құжаттарды және сәйкестендіру құралдарын алады.
Куәгерлер ретінде кәмелетке толған әрекетке қабілетті азаматтар тартылады, куәгер ретінде мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамдары мен жұмыскерлердің, төлеушінің құрылтайшыларының (қатысушыларының) қатысуына жол берілмейді.
4. Құжаттарды және сәйкестендіру құралдарын алу мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамымен декларанттың не тауарларға қатысты өкілеттіктері бар адамдарының немесе олардың өкілдерінің қатысуымен жүргізіледі.

5. При необходимости использования специальных и (или) научных познаний и применения технических средств при изъятии документов и средств идентификации, такое изъятие проводится с участием таможенного эксперта.
Основанием для участия таможенного эксперта в изъятии документов и средств идентификации является ходатайство должностного лица органов государственных доходов в уполномоченный орган государственных доходов.
6. По итогам изъятия документов и средств идентификации составляется акт об изъятии документов, средств идентификации документов и товаров по форме, утвержденной настоящим приказом.
7. Акт об изъятии документов и средств идентификации составляется в трех экземплярах:
первый экземпляр остается в органе государственных доходов;
второй экземпляр вместе с изъятыми документами и средствами идентификации направляется в уполномоченный орган государственных доходов для проведения таможенной экспертизы;
третий экземпляр подлежит вручению (направлению) декларанту, иному лицу, обладающему полномочиями в отношении товаров, или их представителям, если они установлены.
8. Документы и средства идентификации, направляемые на таможенную экспертизу, упаковываются и опечатываются.
Упаковка содержит пояснительные надписи (этикетку).
На пояснительной надписи указывается:
дата изъятия документов и средств идентификации;
наименование и количество изъятых документов и средств идентификации;
номер и дата акта об изъятии документов и средств идентификации;
наименование товара по товаросопроводительным документам;
номер декларации на товары;
фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись должностного лица, изъявшего документы и средства идентификации.
Пояснительная надпись заверяется оттиском личной номерной печати должностного лица либо оттиском печати органов государственных доходов.
9. Документы и средства идентификации, направляемые на таможенную экспертизу, упаковываются таким образом, чтобы их невозможно было извлечь без нарушения целостности упаковки, с использованием средств идентификации органов государственных доходов.
10. Орган государственных доходов отправляет изъятые документы и средства идентификации на таможенную экспертизу не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня изъятия документов и средств идентификации.
11. По окончании таможенной экспертизы документы и средства идентификации возвращаются органу государственных доходов, назначившему таможенную экспертизу.
12. Орган государственных доходов, назначивший таможенную экспертизу, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня получения изъятых документов и средств идентификации от уполномоченного органа государственных доходов, проводившего таможенную экспертизу, информирует лицо, у которого изъяты такие документы и средства идентификации об их возврате.
Приложение 2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 февраля 2018 года № 229
форма
Акт об изъятии документов, средств идентификации документов и товаров

5. Құжаттарды және сәйкестендіру құралдарын алу кезінде арнайы және (немесе) ғылыми танымдар және техникалық құралдар қажет болған жағдайда кедендік сарапшының қатысуымен жүргізіледі.
Құжаттарды және сәйкестендіру құралдарын алу кезінде кедендік сарапшының қатысуына негіз уәкілетті мемлекеттік кірістер органдарына, мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды тұлғасының өтініші болып табылады.
6. Құжаттар және сәйкестендіру құралдарын алу нәтижелері бойынша, құжаттар мен тауарлардың сәйкестендіру құралдарын алу туралы актісі, осы бұйрықпен бекітілген нысан бойынша толтырылады.
7. Құжаттар және сәйкестендіру құралдарын алу туралы актісі үш данада жасалады.
бірінші данасы мемлекеттік кірістер органында қалады;
екінші данасы алынған құжаттар және сәйкестендіру құралдарымен бірге кедендік сараптаманы жүргізуге уәкілетті мемлекеттік кірістер органына жолданады;
үшінші данасы егер олар белгіленген болса декларантқа, тауарларға қатысты өкілеттіктері бар өзге адамға немесе олардың өкілдеріне табыс етуге (жіберуге) жатады.
8. Кедендік сараптамаға жіберілетін құжаттар және сәйкестендіру құралдарын алу оралады және мөрленеді.
Орамада түсіндірме жазулары (затбелгілері) болады.
Түсіндірме жазуларда мыналар көрсетіледі:
Құжаттар және сәйкестендіру құралдарын алу күні;
алынған құжаттар және сәйкестендіру құралдарын атауы және саны;
Құжаттар және сәйкестендіру құралдарының нөмірі және күні;
тауарға ілеспе құжаттар бойынша тауардың атауы;
тауарға арналған декларацияның нөмірі;
құжаттарды және сәйкестендіру құралдарын алған лауазымды тұлғаның аты-жөні, әкесінің аты (егер ол болса) және қолы.
Түсіндірме жазу лауазымды тұлғаның жеке нөмірлік мөр бедерімен не мемлекеттік кірістер органының мөр бедерімен куәландырылады.
9. Кедендік сараптамаға жолданатын құжаттар және сәйкестендіру құралдары мемлекеттік кірістер органдарының сәйкестендіру құралдарын пайдаланумен орамның тұтастығын бұзбай алуға болмайтындай оралады.
10. Мемлекеттік кірістер органы құжаттар және сәйкестендіру құралдарын кедендік сараптамаға құжаттар мен сәйкестендіру құралдарын алу күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күн ішінде жолдайды.
11. Кедендік сараптама аяқталғаннан кейін алынған құжаттар және сәйкестендіру құралдарын кедендік сараптаманы тағайындаған мемлекеттік кіріс органына қайтарылады.
12. Кедендік сараптаманы тағайындаған мемлекеттік кіріс органы құжаттар және сәйкестендіру құралдарын кедендік сараптаманы жүргізген уәкілетті мемлекеттік кірістер органынан алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күннен кешіктірмей сондай құжаттар мен сәйкестендіру құралдары алынған тұлғаны, олардың кері қайтарылатыны туралы хабардар етеді.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 19 ақпандағы
№ 229 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Құжаттарды, құжаттардың және тауарлардың сәйкестендіру құралдарын алу туралы актісі

Сноска. Форма - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 28.12.2022 № 1336 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
____________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
"___" _______________ 20__ года № ___________
1.__________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
должностного лица органа государственных доходов, изъявшего документы
и средства идентификации)
____________________________________________________________________
в присутствии: декларанта, иного лица, обладающего полномочиями в отношении
товаров, или их представителей
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), наименование и номер документа,
удостоверяющего личность, место жительства) понятых:
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), наименование и номер документа,
удостоверяющего личность, место жительства)
_____________________________________________________________________
иных лиц:
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), наименование и номер документа,
удостоверяющего личность, место жительства) с участием: таможенного (эксперта):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(должность, фамилия, инициалы, наименование и номер документа, удостоверяющего
личность, место жительства) в соответствии с пунктом 10 статьи 471 Кодекса
Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан"
произвел изъятие документов и средств идентификации из числа
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование документов и средств идентификации, принадлежащих
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать полное наименование организации, обладающей полномочиями в отношении
товаров, его представителя, местонахождение; для физических лиц –фамилию, имя,
отчество (при его наличии), год и место рождения, наименование и номер документа, удостоверяющего личность, место жительства)

Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.12.2022 № 1336 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
"___" _______________ 20__ жыл.                         № ___________
1.______________________________________________________________
(құжаттарды және сәйкестендіру құралдарын алған мемлекеттік кірістер органының
лауазымды тұлғасының лауазымы, тегі, аты-жөні (ол болған жағдайда)
___________________________________________________________________
декларанттың не тауарларға қатысты өкілеттіктері бар адамның, немесе олардың
өкілдерінің қатысуымен ______________________________________
___________________________________________________________________
(тегі, аты-жөні, (ол болған жағдайда) жеке басын куәландыратын құжаттың атауы мен
нөмірі, тұрғылықты жері) куәгерлердің:
____________________________________________________________________
(тегі, аты-жөні, (ол болған жағдайда) жеке басын куәландыратын құжаттың атауы мен
нөмірі, тұрғылықты жері)
____________________________________________________________________
өзге де тұлғалардың:
____________________________________________________________________
(тегі, аты-жөні, (ол болған жағдайда) жеке басын куәландыратын құжаттың атауы мен
нөмірі, тұрғылықты жері) кедендік сарапшының
қатысуымен: _________________________________________________________
____________________________________________________________________
(тегі, аты-жөні, (ол болған жағдайда) жеке басын куәландыратын құжаттың атауы мен
нөмірі, тұрғылықты жері) "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы"
Қазақстан Республикасы Кодексі 471-бабының 10-тармағына сәйкес құжаттарды және
сәйкестендіру құралдарын алуды жүргізді
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(құжаттар және сәйкестендіру құралдарының атауы тиесілі
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(тауарларға қатысты өкілеттіктерге ие ұйымының, оның өкілінің толық атауы,
орналасқан жері; жеке тұлғалар үшін – тегі, аты – жөні (ол болған жағдайда), туылған
жылы және жері, жеке басын куәландыратын құжаттың атауы мен нөмірі, тұрғылықты
жері)

2. Перед началом изъятия документов и средств идентификации лицам, указанным в
разделе 1, должностным лицом органа государственных доходов разъяснено их право
присутствовать при всех действиях, проводимых при изъятии документов и средств
идентификации, и делать заявления, давать пояснения, подлежащие внесению в акт.
________________ ______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________ ______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
3. По настоящему акту изъяты следующие документы и средства идентификации:
Наименование документов и
средств идентификации
Количество
Примечание
____________________________________________________________________
(если есть приложение, указать)
____________________________________________________________________
4 Изъятые документы и средства идентификации упакованы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(вид упаковки, пояснительные надписи, заверенные декларантом, иным лицом,
обладающим полномочиями в отношении товаров, или их представителями,
понятыми, специалистом, таможенным экспертом (экспертом), должностным лицом
органа государственных доходов, производившим изъятие документов и средств
идентификации номер пломбы (если применяется при упаковке документов и средств
идентификации)
5. Заявления или замечания присутствующих лиц:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(указать содержание и фамилию, имя, отчество (при его наличии) лица,
сделавшего заявление или замечание, если есть предложение – указать)
Акт прочитан. Записано правильно.
Понятые:
_____________ ____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________ ____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Присутствующие (участвующие) лица:
_____________ ____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________ ____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Акт составил:
__________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
должностного лица органа государственных доходов)
__________________________________________________
(подпись должностного лица органа государственных доходов,
личная номерная печать)
Копию настоящего акта получил
__________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"_____" _____________ 20___года. (дата получения копии акта)

2. Құжаттарды және сәйкестендіру құралдарын алуды бастар алдында 1 бөлімінде
көрсетілген тұлғаларға, мемлекеттік кірістер органы лауазымды тұлғаларына
құжаттарды және сәйкестендіру құралдарын алу кезінде жүргізілетін барлық іс-
әрекеттерге қатысуға, және актіге енгізуге жататын арыз жасауға, түсініктеме беруге
олардың құқықтары түсіндірілді.
________________ ______________________________________
(қолы)             (тегі, аты – жөні (ол болған жағдайда)
________________ ______________________________________
(қолы)             (тегі, аты – жөні (ол болған жағдайда)
3. Осы акт бойынша мынадай құжаттар және сәйкестендіру құралдары тәркіленді:
№р/с
Құжаттарды және сәйкестендіру құралдарының атауы
Саны
Ескертпе
___________________________________________________________________
(егер қосымша болса көрсету)
___________________________________________________________________
4. Алынған құжаттар және сәйкестендіру құралдары оралған:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(оралу түрі, декларантпен, тауарларға қатысты өкілеттіктері бар өзге адаммен, немесе
олардың өкілдерімен, куәгермен, маманмен, кедендік сарапшымен (сарапшымен),
құжаттарды және сәйкестендіру құралдарын алуды жүргізген мемлекеттік кірістер
органы лауазымды тұлғасымен расталған түсіндірме жазулар, пломбаның нөмірі (егер
құжаттарды және сәйкестендіру құралдарын орау кезінде қолданылса)
5. Қатысқан тұлғалардың өтініштері немесе ескертулері:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(мазмұны және өтініш немесе ескерту жасаған тұлғаның тегі, аты-жөні
(ол болған жағдайда) көрсетіледі, егер ұсыныс болса – көрсетіледі)
Акті оқылды. Дұрыс жазылды.
Куәгерлер:
____________       ______________________________________
(қолы)             (тегі, аты – жөні (ол болған жағдайда)
_____________       ____________________________________
(қолы)             (тегі, аты – жөні (ол болған жағдайда)
Қатысушы тұлғалар:
_____________       ___________________________________
(қолы)             (тегі, аты – жөні (ол болған жағдайда)
_____________       ____________________________________
(қолы)             (тегі, аты – жөні (ол болған жағдайда)
Актіні құрастырды:
___________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органы лауазымды тұлғасының лауазымы, тегі, аты – жөні
(ол болған жағдайда)
____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органы лауазымды тұлғасының қолы, жеке нөмірлік мөрі)
Осы актінің көшірмесін алды
____________________________________________________________________
(тегі, аты – жөні (ол болған жағдайда)
"_____" _____________ 20___жыл.
(акт көшірмесін алу күні)