Об утверждении перечней товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальных экономических зон
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 февраля 2018 года № 131. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 марта 2018 года № 16577.
В соответствии с пунктом 1 статьи 389 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) перечень товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Астана - новый город" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) перечень товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Морпорт Актау" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) перечень товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) перечень товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Oңтүстік" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) перечень товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Национальный индустриальный нефтехимический технопарк" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) перечень товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Павлодар" согласно приложению 6 к настоящему приказу;

Арнайы экономикалық аймақтарды құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезiнде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағына өткiзілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тiзбелерін бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 26 ақпандағы № 131 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 14 наурызда № 16577 болып тіркелді.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінің 389-бабы 1-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Астана – жаңа қала" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағына өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Ақтау теңіз порты" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағына өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағына өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағына өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағына өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Павлодар" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағына өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі;

7) перечень товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Сарыарка" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) перечень товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Хоргос – Восточные ворота" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) перечень товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Химический парк Тараз" согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) перечень товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Qyzyljar" согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) перечень товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "TURAN" согласно приложению 11 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 26.09.2022 № 531 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом и.о. Министра промышленности и строительства РК от 16.01.2024 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету по инвестициям Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Сарыарқа" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағына өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Қорғас – Шығыс қақпасы" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағына өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Тараз химиялық паркі" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағына өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес "Qyzyljar" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағына өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі бекітілсін;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес "TURAN" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағына өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 26.09.2022 № 531 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 16.01.2024 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Инвестиция комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
________________ Б. Султанов

3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_______________ Б. Сұлтанов

27 февраля 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________________ Т. Сулейменов
28 февраля 2018 года
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 26 февраля 2018 года № 131
Перечень товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Астана – новый город"

2018 жылғы 27 ақпан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Т. Сүлейменов
2018 жылғы 28 ақпан
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 26 ақпандағы
№ 131 бұйрығына
1-қосымша
"Астана – жаңа қала" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағына өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі

Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 26.09.2022 № 531 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
1
2
0201
Мясо крупного рогатого скота, свежее или охлажденное:
020110000
— туши и полутуши:
0201100001
— — в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 3 к группе 02, кроме включенных в подсубпозицию 0201 10 000 2 или 0201 10 000 3
0201100008
— — — прочие
020120
— прочие отруба, необваленные:
020120200
— — "компенсированные" четвертины:
0201202001
— — — в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 3 к группе 02, кроме включенных в подсубпозицию 0201 20 200 2 или 0201 20 200 3
0201202008
— — — — прочие
020120300
— — неразделенные или разделенные передние четвертины:
0201203001
— — — в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 3 к группе 02, кроме включенных в подсубпозицию 0201 20 300 2 или 0201 20 300 3
0201203008
— — — — прочие
020120500
— — неразделенные или разделенные задние четвертины:
0201205001
— — — в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 3 к группе 02, кроме включенных в подсубпозицию 0201 20 500 2 или 0201 20 500 3
0201205008
— — — — прочие
020120900
— — прочие:
0201209001
— — — в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 3 к группе 02, кроме включенных в подсубпозицию 0201 20 900 2 или 0201 20 900 3
0201209008
— — — — прочие
020130000
— мясо обваленное:
0201300004
— — в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 3 к группе 02, кроме включенных в подсубпозицию 0201 30 000 5 или 0201 30 000 6
0201300005
— — говядина стоимостью на условиях франко-границы страны ввоза не менее 8000 евро за 1000 кг нетто-массы
0201300008
— — — прочее
0202
Мясо крупного рогатого скота, замороженное:
020210000
— туши и полутуши:
0202100001
— — в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к группе 02, кроме включенных в подсубпозицию 0202 10 000 2 или 0202 10 000 3
0202100008
— — — прочие
020220
— прочие отруба, необваленные:
020220100
— — "компенсированные" четвертины:
0202201001
— — — в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к группе 02, кроме включенных в подсубпозицию 0202 20 100 2 или 0202 20 100 3
0202201008
— — — — прочие
020220300
— — неразделенные или разделенные передние четвертины:

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 26.09.2022 № 531 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
1
2
0201
Ірі қара малдың жаңа піскен немесе салқындатылған еті:
020110000
— ұшалар мен жартылай ұшалар:
0201100001
— — 0201 10 000 2 немесе 0201 10 000 3 қосалқы позицияларына енгізілгендерді қоспағанда, Еуразиялық экономикалық одақтың 3 02—топқа қосымша ескертуінде көрсетілген тәртіппен
0201100008
— — — өзгелер
020120
— сүйексіз өзге де кесектер:
020120200
— — "өтемделген" тоқсандар:
0201202001
— — — 0201 20 200 2 немесе 0201 20 200 3 қосалқы позицияларына енгізілгендерді қоспағанда, Еуразиялық экономикалық одақтың 3 02—топқа қосымша ескертуінде көрсетілген тәртіппен
0201202008
— — — — өзге
020120300
— — бөлінбеген немесе бөлінген алдыңғы бөліктер:
0201203001
— — — 0201 20 300 2 немесе 0201 20 300 3 қосалқы позицияларына енгізілгендерді қоспағанда, Еуразиялық экономикалық одақтың 3 02—топқа қосымша ескертуінде көрсетілген тәртіппен.
0201203008
— — — — өзге
020120500
— — бөлінбеген немесе бөлінген артқы бөліктер:
0201205001
— — — 0201 20 500 2 немесе 0201 20 500 3 қосалқы позицияларына енгізілгендерді қоспағанда, Еуразиялық экономикалық одақтың 3 02—тобына қосымша ескертпеде көзделген тәртіппен.
0201205008
— — — — өзге
020120900
— — өзгелер:
0201209001
— — — 0201 20 900 2 немесе 0201 20 900 3 қосалқы позицияларына енгізілгендерді қоспағанда, Еуразиялық экономикалық одақтың 3 02—топқа қосымша ескертуінде көрсетілген тәртіппен
0201209008
— — — — өзге
020130000
— сүйектен тазартылған ет
0201300004
— — 0201 30 000 5 немесе 0201 30 000 6 қосалқы позицияларына енгізілгендерді қоспағанда, Еуразиялық экономикалық одақтың 3 02—топқа қосымша ескертуінде көрсетілген тәртіппен
0201300005
— — нетто салмағы 1000 кг үшін кемінде 8 000 еуро әкелетін елдің Франция шекарасының шарттары бойынша құны бар сиыр еті
0201300008
— — — өзге
0202
Мұздатылған ірі қара мал еті:
020210000
— ұшалар мен жартылай ұшалар:
0202100001
— — 0202 10 000 2 немесе 0202 10 000 3 қосалқы позицияларына енгізілгендерді қоспағанда, Еуразиялық экономикалық одақтың 1 02—топқа қосымша ескертуінде көрсетілген тәртіппен
0202100008
— — — өзге
020220
— сүйексіз өзге де кесектер:
020220100
— — "өтемделген" тоқсандар:
0202201001
— — — 0202 20 100 2 немесе 0202 20 100 3 қосалқы позицияларына енгізілгендерді қоспағанда, Еуразиялық экономикалық одақтың 1 02—топқа қосымша ескертуінде көрсетілген тәртіппен
0202201008
— — — — өзге
020220300
— — бөлінбеген немесе бөлінген алдыңғы бөліктер:

0202203001
— — — в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к группе 02, кроме включенных в подсубпозицию 0202 20 300 2 или 0202 20 300 3
0202203008
— — — — прочие
020220500
— — неразделенные или разделенные задние четвертины:
0202205001
— — — в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к группе 02, кроме включенных в подсубпозицию 0202 20 500 2 или 0202 20 500 3
0202205008
— — — — прочие
020220900
— — прочее:
0202209001
— — — в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к группе 02, кроме включенных в подсубпозицию 0202 20 900 2 или 0202 20 900 3
0202209008
— — — — прочее
020230
— мясо обваленное:
020230100
— — передние четвертины, целые или разрубленные максимально на пять кусков, причем каждая четвертина представлена одним блоком; "компенсированные" четвертины представлены двумя блоками, один из которых содержит переднюю четвертину, целую или разрубленную максимально на пять кусков, а другой – заднюю четвертину, за исключением вырезки, одним куском:
0202301004
— — — в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к группе 02, кроме включенных в подсубпозицию 0202 30 100 5 или 0202 30 100 6
0202301005
— — — говядина стоимостью на условиях франко-границы страны ввоза не менее 8000 евро за 1000 кг нетто-массы
0202301008
— — — — прочее
020230500
— — лопатка, шейно-лопаточная часть и грудинка:
0202305004
— — — в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к группе 02, кроме включенных в подсубпозицию 0202 30 500 5 или 0202 30 500 6
0202305005
— — — говядина стоимостью на условиях франко-границы страны ввоза не менее 8000 евро за 1000 кг нетто-массы
0202305008
— — — — прочие
020230900
— — прочие:
0202309004
— — — в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к группе 02, кроме включенных в подсубпозицию 0202 30 900 5 или 0202 30 900 6
0202309005
— — — говядина стоимостью на условиях франко-границы страны ввоза не менее 8000 евро за 1000 кг нетто-массы
0202309008
— — — — прочие
0203
Свинина свежая, охлажденная или замороженная:
020311
— — туши и полутуши:
020311100
— — — домашних свиней:
0203111001
— — — — в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 2 к группе 02
0203111009
— — — — прочие
020311900
— — — прочие:
0203119001
— — — — в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 2 к группе 02
0203119009
— — — — прочие

0202203001
— — — 0202 20 300 2 немесе 0202 20 300 3 қосалқы позицияларына енгізілгендерді қоспағанда, Еуразиялық экономикалық одақтың 1 02—топқа қосымша ескертуінде көрсетілген тәртіппен
0202203008
— — — — өзге
020220500
— — бөлінбеген немесе бөлінген артқы бөліктер:
0202205001
— — — 0202 20 500 2 немесе 0202 20 500 3 қосалқы позицияларына енгізілгендерді қоспағанда, Еуразиялық экономикалық одақтың 1 02—топқа қосымша ескертуінде көрсетілген тәртіппен
0202205008
— — — — өзге
020220900
— — өзге:
0202209001
— — — 0202 20 900 2 немесе 0202 20 900 3 қосалқы позицияларына енгізілгендерді қоспағанда, Еуразиялық экономикалық одақтың 1 02—топқа қосымша ескертуінде көрсетілген тәртіппен
0202209008
— — — — өзге
020230
— сүйектен тазартылған ет
020230100
— — алдыңғы бөліктер, тұтас немесе ең көбі бес бөлікке кесілген, әрбір ширек бір блокпен көрсетілген; "өтемделген" ширектер екі блокта ұсынылған, олардың бірінде алдыңғы ширек, тұтас немесе ең көбі бес бөлікке кесілген, ал екіншісінде арқанды қоспағанда, артқы бөлігі бір бөліктен тұрады:
0202301004
— — — 0202 30 100 5 немесе 0202 30 100 6 қосалқы позицияларына енгізілгендерді қоспағанда, Еуразиялық экономикалық одақтың 1 02—топқа қосымша ескертуінде көрсетілген тәртіппен
0202301005
— — — нетто салмағы 1000 кг үшін кемінде 8000 еуро импорттаушы елдің француз—шекаралық шарттары бойынша құны бар сиыр еті
0202301008
— — — — өзге
020230500
— — иық сүйегі, мойын—мойын бөлігі және төс еті:
0202305004
— — — 0202 30 500 5 немесе 0202 30 500 6 қосалқы позицияларына енгізілгендерді қоспағанда, Еуразиялық экономикалық одақтың 1 02—топқа қосымша ескертуінде көрсетілген тәртіппен
0202305005
— — — нетто салмағы 1000 кг үшін кемінде 8000 еуро импорттаушы елдің француз—шекаралық шарттары бойынша құны бар сиыр еті
0202305008
— — — — өзге
020230900
— — өзгелер:
0202309004
— — — 0202 30 900 5 немесе 0202 30 900 6 қосалқы позицияларына енгізілгендерді қоспағанда, Еуразиялық экономикалық одақтың 1 02—топқа қосымша ескертуінде көрсетілген тәртіппен
0202309005
— — — нетто салмағы 1000 кг үшін кемінде 8000 еуро импорттаушы елдің француз—шекаралық шарттары бойынша құны бар сиыр еті
0202309008
— — — — өзге
0203
Шошқа еті, жаңа піскен, салқындатылған немесе мұздатылған:
020311
— — ұшалар мен жартылай ұшалар:
020311100
— — — үй шошқалары:
0203111001
— — — — Еуразиялық экономикалық одақтың 02—топқа 2—қосымша ескертуінде көрсетілген тәртіппен
0203111009
— — — — өзге
020311900
— — — өзгелер:
0203119001
— — — — Еуразиялық экономикалық одақтың 02—топқа 2—қосымша ескертуінде көрсетілген тәртіппен
0203119009
— — — — өзге

0207119001
— — — — в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 4 к группе 02
0207119009
— — — — прочие
020712
— — не разделенные на части, замороженные:
020712100
— — — ощипанные и потрошеные, без головы и плюсен ног, но с шейкой, сердцем, печенью и мускульным желудком, представленные как "70%-ные цыплята":
0207121001
— — — — в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 4 к группе 02
0207121009
— — — — прочие
020712900
— — — ощипанные и потрошеные, без головы и плюсен ног и без шейки, сердца, печени и мускульного желудка, представленные как "65%-ные цыплята", или представленные в какой-либо другой разделке:
0207129001
— — — — в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 4 к группе 02
0207129009
— — — — прочие
020713
— — части тушек и субпродукты, свежие или охлажденные:
020713100
— — — — мясо обваленное:
0207131001
— — — — — в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 4 к группе 02
0207131009
— — — — — прочее
020713200
— — — — — половины или четвертины:
0207132001
— — — — — — в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 4 к группе 02
0207132009
— — — — — — прочие
020713300
— — — — — крылья целые, с тонким концом или без него:
0207133001
— — — — — — в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 4 к группе 02
0207133009
— — — — — — прочие
020713400
— — — — — спинки, шейки, спинки вместе с шейкой, гузки и тонкие концы крыльев:
0207134001
— — — — — — в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 4 к группе 02
0207134009
— — — — — — прочие
020713500
— — — — — грудки и куски из них:
0207135001
— — — — — — в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 4 к группе 02
0207135009
— — — — — — прочие
020713600
— — — — — ножки и куски из них:
0207136001
— — — — — — в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 4 к группе 02
0207136009
— — — — — — прочие
020713700
— — — — — прочие:
0207137001
— — — — — — в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 4 к группе 02
0207137009
— — — — — — прочие
020713910
— — — — печень:
0207139101
— — — — — в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 4 к группе 02
0207139109
— — — — — прочая
020713990
— — — — прочие:
0207139901
— — — — — в порядке, указанном в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 4 к группе 02

0207119001
— — — — Еуразиялық экономикалық одақтың 02—топқа 4—қосымша ескертпеде көрсетілген тәртіппен
0207119009
— — — — өзге
020712
— — кесектерге кесілмеген, мұздатылған:
020712100
— — — жұлынған және іші кесілген, басы жоқ және метатарсальды, бірақ мойны, жүрегі, бауыры және бұлшықетті асқазаны бар, "70% тауықтар" ретінде ұсынылған:
0207121001
— — — — Еуразиялық экономикалық одақтың 02—топқа 4—қосымша ескертпеде көрсетілген тәртіппен
0207121009
— — — — өзге
020712900
— — — жұлынған және іші кесілген, басы мен аяғы жоқ және мойны, жүрегі, бауыры және иісі жоқ, "65% тауық" ретінде ұсынылған немесе өзге түрде ұсынылған:
0207129001
— — — — Еуразиялық экономикалық одақтың 02—топқа 4—қосымша ескертпеде көрсетілген тәртіппен
0207129009
— — — — өзге
020713
— — жаңа піскен немесе салқындатылған ұшалар мен қосалқы өнімдер:
020713100
— — — — сүйектен тазартылған ет:
0207131001
— — — — — Еуразиялық экономикалық одақтың 02—топқа 4—қосымша ескертпеде көрсетілген тәртіппен
0207131009
— — — — — өзге
020713200
— — — — — жарты немесе ширек:
0207132001
— — — — — — Еуразиялық экономикалық одақтың 02—топқа 4—қосымша ескертпеде көрсетілген тәртіппен
0207132009
— — — — — — өзге
020713300
— — — — — ұшы жіңішке немесе ұшы жоқ тұтас қанаттар:
0207133001
— — — — — — Еуразиялық экономикалық одақтың 02—топқа 4—қосымша ескертпеде көрсетілген тәртіппен
0207133009
— — — — — — өзге
020713400
— — — — — арқа, мойын, мойыны бар арқа, құйрық және қанаттарының жіңішке ұштары:
0207134001
— — — — — — Еуразиялық экономикалық одақтың 02—топқа 4—қосымша ескертпеде көрсетілген тәртіппен
0207134009
— — — — — — өзге
020713500
— — — — — кеуде және олардың бөліктері:
0207135001
экономикалық одақтың 02—топқа 4 —қосымша ескертпеде көрсетілген тәртіппен
0207135009
— — — — — — өзге
020713600
— — — — — аяқтары және олардың бөліктері:
0207136001
— — — — — — Еуразиялық экономикалық одақтың 02—топқа 4—қосымша ескертпеде көрсетілген тәртіппен
0207136009
— — — — — — өзге
020713700
— — — — — өзге:
0207137001
— — — — — — Еуразиялық экономикалық одақтың 02—топқа 4—қосымша ескертпеде көрсетілген тәртіппен
0207137009
— — — — — — өзге
020713910
— — — — бауыр:
0207139101
— — — — — Еуразиялық экономикалық одақтың 02—топқа 4—қосымша ескертпеде көрсетілген тәртіппен
0207139109
— — — — — өзге
020713990
— — — — өзгелер:
0207139901
— — — — — Еуразиялық экономикалық одақтың 02—топқа 4—қосымша ескертпеде көрсетілген тәртіппен

1702601000
— — изоглюкоза
1702608000
— — сироп инулина
1702609500
— — прочие
170290
— прочие, включая инвертный сахар и прочие сахара и сахарные сиропы, содержащие в сухом состоянии 50 мас.% фруктозы:
1702901000
— — мальтоза химически чистая
1702903000
— — изоглюкоза
1702905000
— — мальтодекстрин и сироп мальтодекстрина
1702907100
— — — содержащий 50 мас.% или более сахарозы в сухом состоянии
1702907500
— — — — в виде порошка, агломерированного или неагломерированного
1702907900
— — — — прочие
1702908000
— — сироп инулина
1702909500
— — прочие
1703
Меласса, полученная в результате извлечения или рафинирования сахара:
1703100000
— меласса тростниковая
1703900000
— прочая
1901
Экстракт солодовый; готовые пищевые продукты из муки тонкого или грубого помола, крупы, крахмала или солодового экстракта, не содержащие какао или содержащие менее 40 мас.% какао в пересчете на полностью обезжиренную основу, в другом месте не поименованные или не включенные; готовые пищевые продукты из сырья товарных позиций 0401 – 0404, не содержащие или содержащие менее 5 мас.% какао в пересчете на полностью обезжиренную основу, в другом месте не поименованные или не включенные:
2102
Дрожжи (активные или неактивные); прочие мертвые одноклеточные микроорганизмы (кроме вакцин товарной позиции 3002); готовые пекарные порошки:
210210
— дрожжи активные:
2102101000
— — дрожжи культуральные
2102103100
— — — сухие
2102103900
— — — прочие
2102109000
— — прочие
210220
— дрожжи неактивные; прочие мертвые одноклеточные микроорганизмы:
2102201100
— — — в виде таблеток, кубиков или в аналогичной форме, или в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
2102201900
— — — прочие
2102209000
— — прочие
2102300000
— порошки пекарные готовые
250100
Соль (включая соль столовую и денатурированную) и хлорид натрия чистый, растворенные или не растворенные в воде, или содержащие или не содержащие добавки агентов, препятствующих слипанию или обеспечивающих сыпучесть; вода морская:
2501003100
— — для химических превращений (разделение натрия и хлора) с последующим использованием для производства других продуктов
2501005100
— — — денатурированная или для промышленных целей (включая очистку), кроме консервирования или приготовления пищевых продуктов для людей или корма для животных
25010091
— — — — соль, пригодная для употребления в пищу:
2501009110
— — — — — йодированная
2501009190
— — — — — прочая
2501009900
— — — — прочая
2502000000
Пирит необожженный
250300
Сера всех видов, кроме серы сублимированной, осажденной и коллоидной:
2503001000
— сера сырая или нерафинированная
2503009000
— прочая

1702601000
— — изоглюкоза
1702608000
— — инулин шәрбаты
1702609500
— — өзгелер
170290
— өзгелеры, оның ішінде инвертті қантты және өзге де қанттарды және құрамында құрғақ күйінде салмағы бойынша 50 % фруктоза бар қант шәрбаттары:
1702901000
— — химиялық таза мальтоза
1702903000
— — изоглюкоза
1702905000
— — мальтодекстрин және мальтодекстрин шәрбаты
1702907100
— — — құрғақ күйінде 50% немесе одан да көп сахароза бар
1702907500
— — — — агломерацияланған немесе агломерацияланбаған ұнтақ түрінде
1702907900
— — — — өзге
1702908000
— — инулин шәрбаты
1702909500
— — өзгелер
1703
Қантты алу немесе тазарту нәтижесінде алынған меласса:
1703100000
— қамыс сірне
1703900000
– өзге
1901
уыт сығындысы; өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған ұннан немесе ұннан, жармадан, крахмалдан немесе уыт сығындысынан жасалған, құрамында какао жоқ немесе құрамында майы толық тазартылған негізде 40%—дан аз какао бар тағамдық өнімдер; 0401—0404 тауар позицияларының шикізаттарынан алынған, құрамында какао массасы бойынша 5%—дан кем емес немесе құрамында толық майсыздандырылған негізде есептелген, өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған тамақ өнімдері:
2102
Ашытқы (белсенді немесе белсенді емес); өзге өлі біржасушалы микроорганизмдер (3002 тауар позициясындағы вакциналардан өзге); дайындалған қопсытқыштар:
210210
— белсенді ашытқы:
2102101000
— — мәдени ашытқы
2102103100
— — — құрғақ
2102103900
— — — өзге
2102109000
— — өзгелер
210220
— белсенді емес ашытқы; өзге өлі біржасушалы микроорганизмдер:
2102201100
— — — таблеткалар, текшелер немесе ұқсас пішіндер түріндегі немесе таза салмағы 1 кг аспайтын дереу қаптамалардағы
2102201900
— — — өзге
2102209000
— — өзгелер
2102300000
— дайын пісіру ұнтақтары
250100
Тұз (ас тұзын және денатуратталған тұзды қоса алғанда) және суда ерітілген немесе ерітілмеген немесе құрамында қатып қалуға қарсы немесе еркін ағынды заттар қосылған немесе қосылмаған таза натрий хлориді; теңіз суы:
2501003100
— — кейіннен өзге өнімдерді өндіру үшін пайдалана отырып, химиялық түрлендірулер (натрий мен хлорды бөлу) үшін
2501005100
— — — адам тағамын немесе жануарларға арналған жемді консервілеуден немесе дайындаудан өзге денатуратталған немесе өнеркәсіптік мақсаттар үшін (оның ішінде тазарту)
25010091
— — — — тұтынуға жарамды тұз:
2501009110
— — — — — йодталған
2501009190
— — — — — өзге
2501009900
— — — — өзге
2502000000
Күйдірілмеген пирит
250300
Сублимацияланған, тұндырылған және коллоидты күкірттен өзге барлық түрдегі күкірт:
2503001000
— шикі немесе тазартылмаған күкірт
2503009000
– өзге

2504
Графит природный:
2504100000
— в виде порошка или чешуек
2504900000
— прочий
2505
Пески природные всех видов, окрашенные или неокрашенные, кроме металлоносных песков группы 26:
2505100000
— пески кремнистые и пески кварцевые
2505900000
— прочие
2506
Кварц (кроме песков природных); кварцит, грубо раздробленный или нераздробленный, распиленный или нераспиленный, или разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:
2506100000
— кварц
2506200000
— кварцит
250700
Каолин и глины каолиновые прочие, кальцинированные или некальцинированные:
2507002000
— каолин
2507008000
— глины каолиновые прочие
2508
Глины прочие (исключая вспученные глины товарной позиции 6806), андалузит, кианит и силлиманит, кальцинированные или некальцинированные; муллит; земли шамотные или динасовые:
2508100000
— бентонит
2508300000
— глина огнеупорная
2508400000
— глины прочие
2508500000
— андалузит, кианит и силлиманит
2508600000
— муллит
2508700000
— земли шамотные или динасовые
2509000000
Мел
2510
Фосфаты кальция природные, фосфаты алюминиево-кальциевые природные и мел фосфатный:
2510100000
— неразмолотые
2510200000
— размолотые
2511
Сульфат бария природный (барит); карбонат бария природный (витерит), кальцинированный или некальцинированный, кроме оксида бария товарной позиции 2816:
2511100000
— сульфат бария природный (барит)
2511200000
— карбонат бария природный (витерит)
2512000000
Земли инфузорные кремнистые (например, кизельгур, трепел и диатомит) и аналогичные кремнистые земли, кальцинированные или некальцинированные, с удельным весом 1 или менее
2513
Пемза; наждак; корунд природный, гранат природный и прочие природные абразивные материалы, термически обработанные или необработанные:
2513100000
— пемза
2513200000
— наждак, корунд природный, гранат природный и прочие природные абразивные материалы
2514000000
Сланец, грубо раздробленный или нераздробленный, распиленный или нераспиленный, либо разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы
2515
Мрамор, травертин, или известковый туф, экауссин и другие известняки для памятников или строительства с удельным весом 2,5 или более, и алебастр, грубо раздробленные или нераздробленные, распиленные или нераспиленные, либо разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:
2515110000
— — необработанные или грубо раздробленные
2515120000
— — распиленные или разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы
2515200000
— экауссин и другие известняки для памятников или строительства; алебастр

2504
Табиғи графит:
2504100000
— ұнтақ немесе үлпек түрінде
2504900000
— өзге
2505
26—топтағы металдары бар құмдардан өзге, боялған немесе боялмаған барлық түрдегі табиғи құмдар:
2505100000
— кремнийлі құмдар және кварц құмдары
2505900000
— өзгелер
2506
кварц (табиғи құмдардан өзге); дөрекі ұнтақталған немесе ұсақталған, кесілген немесе кесілмеген немесе тікбұрышты (соның ішінде шаршы) пішіндегі блоктарға немесе плиталарға өзге жолмен кесілген кварцит:
2506100000
– кварц
2506200000
– кварцит
250700
Каолин және өзге де каолинді саздар, күйдірілген немесе күйдірілмеген:
2507002000
– каолин
2507008000
— өзге каолинді саздар
2508
Өзге саздар (6806 тауар позициясындағы керамзиттерден өзге), андалузит, кианит және силлиманит, күйдірілген немесе күйдірілмеген; муллит; шамот немесе динас жері:
2508100000
– бентонит
2508300000
— отқа төзімді саз
2508400000
— өзге саздар
2508500000
андалузит, кианит және силлиманит
2508600000
— муллит
2508700000
— шамот немесе динас жер
2509000000
Бор
2510
Табиғи кальций фосфаттары, табиғи алюминий—кальций фосфаттары және фосфатты бор:
2510100000
— жерсіз
2510200000
— жер
2511
Табиғи барий сульфаты (барит); табиғи барий карбонаты (витерит), күйдірілген немесе күйдірілмеген, 2816 тауар позициясындағы барий оксидінен өзге:
2511100000
— табиғи барий сульфаты (барит)
2511200000
— табиғи барий карбонаты (витерит)
2512000000
Кремнийлі диатомды топырақтар (мысалы, кизельгур, триполит және диатомит) және ұқсас кремнийлі топырақтар, күйдірілген немесе күйдірілмеген, үлес салмағы 1 немесе одан аз
2513
пемза; зімбір; табиғи корунд, табиғи гранат және өзге де табиғи абразивтер, термиялық өңдеуден өткен немесе өңделмеген:
2513100000
– пемза
2513200000
– эмери, табиғи корунд, табиғи гранат және өзге де табиғи абразивті материалдар
2514000000
Тікбұрышты (соның ішінде төртбұрышты) пішінді блоктарға немесе плиталарға бөлінген немесе кесілген немесе кесілмеген, ұсақталған немесе ұсақталған тақтатас
2515
Мәрмәр, травертин немесе туфа, экаусин және ескерткіштерге немесе құрылыстарға арналған өзге де әктастар, үлес салмағы 2,5 және одан да көп, ал алебастр, дөрекі ұсақталған, кесілген немесе кесілмеген немесе тікбұрышты блоктарға немесе плиталарға (төртбұрышты қоса алғанда) өзгеша бөлінген немесе бөлінбеген пішіндер:
2515110000
— — өңделмеген немесе ұсақталған
2515120000
— — кесілген немесе тікбұрышты (соның ішінде шаршы) пішінді блоктарға немесе тақталарға бөлінген
2515200000
— ескерткіштерге немесе құрылысқа арналған экаусин және өзге әктастар; алебастр

2516
Гранит, порфир, базальт, песчаник и камень для памятников или строительства прочий, грубо раздробленные или нераздробленные, распиленные или нераспиленные, либо разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:
2516110000
— — необработанный или грубо раздробленный
2516120000
— — распиленный или разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы
2516200000
— песчаник
2516900000
— камень для памятников или строительства прочий
2517
Галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные; макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, содержащий или не содержащий материалы, указанные в первой части товарной позиции; гудронированный макадам; гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные:
251710
— галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные:
2517101000
— — галька, гравий, щебень
2517102000
— — известняк, доломит и прочие известняковые камни, разбитые или дробленые
2517108000
— — прочие
2517200000
— макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, содержащий или не содержащий материалы субпозиции 2517 10
2517300000
— гудронированный макадам
2517410000
— — из мрамора
2517490000
— — прочие
2518
Доломит, кальцинированный или некальцинированный, спекшийся или неспекшийся, включая доломит грубо раздробленный или распиленный, либо разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:
2518100000
— доломит некальцинированный или неспекшийся
2518200000
— доломит кальцинированный или спекшийся
2519
Карбонат магния природный (магнезит); магнезия плавленая; магнезия обожженная до спекания (агломерированная), содержащая или не содержащая небольшие количества других оксидов, добавляемых перед агломерацией; прочие оксиды магния, с примесями или без примесей:
2519100000
— карбонат магния природный (магнезит)
251990
— прочие:
2519901000
— — оксид магния, кроме кальцинированного природного карбоната магния
2519903000
— — магнезия обожженная до спекания (агломерированная)
2519909000
— — прочие
2520
Гипс; ангидрит; гипсовые вяжущие (представляющие собой кальцинированный гипс или сульфат кальция), окрашенные или неокрашенные, содержащие или не содержащие небольшие количества ускорителей или замедлителей:

2516
Гранит, порфирит, базальт, құмтас және дөрекі ұсақталған немесе ұсақталған өзге де ескерткіш немесе құрылыс тастары, кесілген немесе кесілмеген немесе тікбұрышты (соның ішінде шаршы) пішінді блоктарға немесе плиталарға өзге жолмен кесілген:
2516110000
— — өңделмеген немесе ұсақталған
2516120000
— — кесілген немесе тікбұрышты (соның ішінде шаршы) пішінді блоктарға немесе тақталарға бөлінген
2516200000
– құмтас
2516900000
— ескерткіштерге немесе құрылысқа арналған өзге тас
2517
Қиыршық тас, қиыршық тас, қиыршық тас немесе қиыршық тас, әдетте бетон толтырғыштары, жол немесе теміржол балласты немесе өзге балласт ретінде пайдаланылады, сондай—ақ термиялық өңделген немесе өңделмеген тастар мен шақпақ тас; Тауар позициясының бірінші бөлігінде көрсетілген материалдары бар немесе жоқ, шлактардан, шлактардан немесе ұқсас өнеркәсіптік қалдықтардан жасалған макадам; асфальт макадам; 2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастың түйіршіктері, жоңқалары және ұнтағы, термиялық өңделген немесе өңделмеген:
251710
— әдетте бетон толтырғыштары, жол немесе теміржол балласты немесе өзге балласты ретінде пайдаланылатын малтатас, қиыршық тас, қиыршық тас немесе қиыршық тас, термиялық өңделген немесе өңделмеген тастар және шақпақ тас:
2517101000
— — қиыршық тас, қиыршық тас, қиыршық тас
2517102000
— — сынған немесе ұсақталған әктас, доломит және өзге де әктас тастар
2517108000
— — өзгелер
2517200000
— 2517 10 қосалқы позициясының материалдары бар немесе жоқ, қождың, шөгінділердің немесе ұқсас өндірістік қалдықтардың макадамы
2517300000
— асфальт макадам
2517410000
— — мәрмәрден
2517490000
— — өзгелер
2518
Доломит, күйдірілген немесе күйдірілмеген, күйдірілген немесе күйдірілмеген, оның ішінде дөрекі ұнтақталған немесе араланған немесе тікбұрышты (төртбұрышты қоса алғанда) пішінді блоктарға немесе плиталарға өзге жолмен бөлінген доломит:
2518100000
— күйдірілмеген немесе күйдірілмеген доломит
2518200000
— күйдірілген немесе күйдірілген доломит
2519
Табиғи магний карбонаты (магнезит); балқытылған магнезия; агломерация алдында күйдірілген (агломерацияланған), құрамында агломерация алдында қосылған өзге оксидтердің аздаған мөлшері бар немесе жоқ магнезия; қоспасыз немесе қоспасыз магний оксидтері:
2519100000
– табиғи магний карбонаты (магнезит)
251990
— өзгелер:
2519901000
— — күйдірілген табиғи магний карбонатынан өзге магний оксиді
2519903000
— — агломерация алдында күйдірілген магнезия (агломерацияланған)
2519909000
— — өзгелер
2520
гипс; ангидрит; гипс байланыстырғыштар (олар күйдірілген гипс немесе кальций сульфаты), боялған немесе боялмаған, құрамында аз мөлшерде жылдамдатқыштар немесе тежегіштер бар немесе жоқ:

2908190000
— — прочие
2908910000
— — диносеб (ISO) и его соли
2908920000
— — 4,6-динитро-о-крезол (ДНОК (ISO)) и его соли
2908990000
— — прочие
2917199000
— — — прочие
2917200000
— кислоты циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые поликарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные
2917320000
— — диоктилортофталаты
2917330000
— — динонил- или дидецилортофталаты
2917340000
— — эфиры ортофталевой кислоты сложные прочие
2917350000
— — фталевый ангидрид
2917360000
— — терефталевая кислота и ее соли
2917370000
— — диметилтерефталат
291739
— — прочие:
2917392000
— — — сложный эфир или ангидрид тетрабромфталевой кислоты; бензол-1,2,4-трикарбоновая кислота; изофталоилдихлорид, содержащий 0,8 мас.% или менее терефталоилдихлорида; нафталин-1,4,5,8-тетракарбоновая кислота; тетрахлорфталевый ангидрид; 3,5-бис(метоксикарбонил)бензолсульфонат натрия
2917399500
— — — прочие
2918
Кислоты карбоновые, содержащие дополнительную кислородсодержащую функциональную группу, и их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2918110000
— — молочная кислота, ее соли и сложные эфиры
2918120000
— — винная кислота
2918130000
— — соли и сложные эфиры винной кислоты
2918140000
— — лимонная кислота
2918150000
— — соли и сложные эфиры лимонной кислоты
2918160000
— — глюконовая кислота, ее соли и сложные эфиры
2918180000
— — хлорбензилат (ISO)
291819
— — прочие:
2918193000
— — — холевая кислота, 3-a,12-a-дигидрокси-5-b-холан-24-овая кислота (дезоксихолевая кислота), их соли и сложные эфиры
2918194000
— — — 2,2-бис(гидроксиметил)пропионовая кислота
2918199800
— — — прочие
2918210000
— — салициловая кислота и ее соли
2918220000
— — o-ацетилсалициловая кислота, ее соли и сложные эфиры
2918230000
— — сложные эфиры салициловой кислоты прочие и их соли
2918290000
— — прочие
2918300000
— кислоты карбоновые, содержащие альдегидную или кетонную группу, но не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные
2918910000
— — 2,4,5-Т (ISO) (2,4,5-трихлорфеноксиуксусная кислота), ее соли и сложные эфиры
291899
— — прочие:
2918994000
— — — 2,6-диметоксибензойная кислота; дикамба (ISO); феноксиацетат натрия
2918999000
— — — прочие
2919
Эфиры фосфорной кислоты сложные и их соли, включая лактофосфаты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:

2908190000
— — өзгелер
2908910000
— — dinoseb (ISO) және оның тұздары
2908920000
— — 4,6—динитро—о—крезол (DNOC (ISO)) және оның тұздары
2908990000
— — өзгелер
2917199000
— — — өзге
2917200000
— циклоалканды, циклоалкенді немесе циклотерпенді поликарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенидтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары
2917320000
— — диоктил ортофталаттар
2917330000
— — динонил немесе дидецил ортофталаттары
2917340000
— — ортофтал қышқылының өзге күрделі эфирлері
2917350000
— — фтал ангидриді
2917360000
— — терефтал қышқылы және оның тұздары
2917370000
— — диметилтерефталат
291739
— — өзгелер:
2917392000
— — — тетрабромофтал қышқылының күрделі эфирі немесе ангидриді; бензол—1,2,4—трикарбон қышқылы; құрамында 0,8 массалық % немесе одан аз терефталоил дихлориді бар изофталоил дихлориді; нафталин—1,4,5,8—тетракарбон қышқылы; тетрахлорофтал ангидриді; Натрий 3,5—бис(метоксикарбонил)бензолсульфонаты
2917399500
— — — өзге
2918
Құрамында қосымша оттегі бар функционалдық тобы бар карбон қышқылдары және олардың ангидридтері, қышқыл галогенидтері, пероксидтер және пероксидтер; олардың галогенделген, сульфондалған, нитрленген немесе нитрозирленген туындылары:
2918110000
— — сүт қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2918120000
— — шарап қышқылы
2918130000
— — шарап қышқылының тұздары мен күрделі эфирлері
2918140000
— — лимон қышқылы
2918150000
— — лимон қышқылының тұздары мен күрделі эфирлері
2918160000
— — глюкон қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2918180000
— — хлорбензилат (ISO)
291819
— — өзгелер:
2918193000
— — — холи қышқылы, 3—a,12—a—дигидрокси—5—b—холан—24—ой қышқылы (дезоксихол қышқылы), олардың тұздары мен күрделі эфирлері
2918194000
— — — 2,2—бис(гидроксиметил)пропион қышқылы
2918199800
— — — өзге
2918210000
— салицил қышқылы және оның тұздары
2918220000
— — ацетилсалицил қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2918230000
— — салицил қышқылының өзге күрделі эфирлері және олардың тұздары
2918290000
— — өзгелер
2918300000
— құрамында альдегид немесе кетон тобы бар, бірақ құрамында өзге оттегі бар функционалдық тобы жоқ карбон қышқылдары, олардың ангидридтері, қышқыл галогенидтері, пероксидтер, пероксиқышқылдар және олардың туындылары
2918910000
— — 2,4,5—Т (ISO) (2,4,5—трихлорфеноксисірке қышқылы), оның тұздары мен күрделі эфирлері
291899
— — өзгелер:
2918994000
— — — 2,6—диметоксибензой қышқылы; дикамба (ISO); натрий феноксиацетаты
2918999000
— — — өзге
2919
Фосфор қышқылының күрделі эфирлері және олардың тұздары, соның ішінде лактофосфаттар; олардың галогенделген, сульфондалған, нитрленген немесе нитрозирленген туындылары:

293499
— — прочие:
293499600
— — — хлорпротиксен (INN); теналидин (INN) и его тартраты и малеаты; фуразолидон (INN); 7-аминоцефалоспорановая кислота; соли и сложные эфиры (6R,7R)-3-ацетоксиметил-7-[(R)-2-формилокси-2-фенилацетамидо]-8-оксо-5-тиа-1-азабицикло[4,2,0]окт-2-ен-2-карбоновой кислоты; 1-[2-(1,3-диоксан-2-ил)этил]-2-метилпиридин бромид:
2934996001
— — — — хлорпротиксен (INN); теналидин (INN) и его тартраты и малеаты; фуразолидон (INN)
2934996009
— — — — прочие
2934998000
— — — прочие
2935
Сульфонамиды:
2935903000
— — 3-(1-[7-(гексадецилсульфониламино)-1Н-индол-3-ил]-3-оксо-1Н,3Н-нафто[1,8-cd]-пиран-1-ил)-N,N-диметил-1Н-индол-7-сульфонамид; метосулам (ISO)
293590900
— — прочие:
2935909001
— — — метсульфурон-метил, трибенурон-метил, римсульфурон и флорасулам для производства химических средств защиты растений5)
2935909009
— — — прочие
2936
Провитамины и витамины, природные или синтезированные (включая природные концентраты), их производные, используемые в основном в качестве витаминов, и смеси этих соединений, в том числе в любом растворителе:
2936210000
— — витамины A и их производные
293622000
— — витамин B1 и его производные:
2936220001
— — — кокарбоксилаза
2936220009
— — — прочие
2936230000
— — витамин B2 и его производные
2936240000
— — кислота D- или DL-пантотеновая (витамин B5) и ее производные
2936250000
— — витамин B6 и его производные
2936260000
— — витамин B12 и его производные
2936270000
— — витамин C и его производные
2936280000
— — витамин E и его производные
293629000
— — витамины прочие и их производные:
2936290001
— — — витамин B9 и его производные; витамин H и его производные
2936290009
— — — прочие
293690000
— прочие, включая природные концентраты:
2937
Гормоны, простагландины, тромбоксаны и лейкотриены, природные или синтезированные; их производные и структурные аналоги, включающие цепочечные модифицированные полипептиды, используемые в основном в качестве гормонов:
2937110000
— — соматотропин, его производные и структурные аналоги
2937120000
— — инсулин и его соли
2937190000
— — прочие
2937210000
— — кортизон, гидрокортизон, преднизон (дегидрокортизон) и преднизолон (дегидрогидрокортизон)
2937220000
— — галогенированные производные кортикостероидных гормонов
2937230000
— — эстрогены и прогестины
2937290000
— — прочие
2937500000
— простагландины, тромбоксаны и лейкотриены, их производные и структурные аналоги
2937900000
— прочие
2938
Гликозиды, природные или синтезированные, их соли, простые и сложные эфиры и прочие производные:

293499
— — өзгелер:
293499600
— — — хлорпротиксен (INN); теналидин (INN) және оның тартраттары мен малеаттар; фуразолидон (INN); 7—аминоцефалоспоран қышқылы; (6R,7R)—3—ацетоксиметил—7—[(R)—2—формилокси—2—фенилацетамидо]—8—оксо—5—тиа—1—азабицикло[4.2.0]окт— 2— тұздары мен күрделі эфирлері en—2—карбон қышқылы; 1—[2—(1,3—диоксан—2—ил)этил]—2—метилпиридин бромиді:
2934996001
— — — — хлорпротиксен (INN); теналидин (INN) және оның тартраттары мен малеаттар; фуразолидон (INN)
2934996009
— — — — өзге
2934998000
— — — өзге
2935
Сульфаниламидтер:
2935903000
— — 3—(1—[7—(гексадецилсульфониламин)—1Н—индол—3—ил]—3—оксо—1Н,3Н—нафта[1,8—кд]—пиран—1—ил)—N,N —диметил—1Н—индол—7—сульфаниламид; метосулам (ISO)
293590900
— — өзгелер:
2935909001
— — — өсімдіктерді қорғауға арналған химиялық заттарды өндіру үшін метсульфурон—метил, трибенурон—метил, римсульфурон және флорасулам5)
2935909009
— — — өзге
2936
Провитаминдер мен витаминдер, табиғи немесе синтезделген (табиғи концентраттарды қоса), олардың туындылары, негізінен витаминдер ретінде және осы қосылыстардың қоспалары, оның ішінде кез келген еріткіште:
2936210000
— — А витаминдері және олардың туындылары
293622000
— — В1 витамині және оның туындылары:
2936220001
— — — кокарбоксилаза
2936220009
— — — өзге
2936230000
— — В2 витамині және оның туындылары
2936240000
— — D— немесе DL—пантотен қышқылы (В5 витамині) және оның туындылары
2936250000
— — В6 витамині және оның туындылары
2936260000
— — В12 витамині және оның туындылары
2936270000
— — С витамині және оның туындылары
2936280000
— — Е витамині және оның туындылары
293629000
— — өзге витаминдер және олардың туындылары:
2936290001
— — — В9 витамині және оның туындылары; Н витамині және оның туындылары
2936290009
— — — өзге
293690000
— табиғи концентраттарды қоса алғанда, өзгелеры:
2937
Гормондар, простагландиндер, тромбоксандар және лейкотриендер, табиғи немесе синтезделген; олардың туындылары мен құрылымдық аналогтары, соның ішінде негізінен гормондар ретінде пайдаланылатын тізбекті модификацияланған полипептидтер:
2937110000
— — соматотропин, оның туындылары және құрылымдық аналогтары
2937120000
— — инсулин және оның тұздары
2937190000
— — өзгелер
2937210000
— — кортизон, гидрокортизон, преднизон (дегидрокортизон) және преднизон (дегидрокортизон)
2937220000
— — кортикостероидты гормондардың галогенді туындылары
2937230000
— эстрогендер және прогестиндер
2937290000
— — өзгелер
2937500000
— простагландиндер, тромбоксандар және лейкотриендер, олардың туындылары және құрылымдық аналогтары
2937900000
— өзгелер
2938
Табиғи немесе синтезделген гликозидтер, олардың тұздары, эфирлері, күрделі эфирлері және өзге туындылары:

300120
— экстракты желез или прочих органов или их секретов:
3001201000
— — человеческого происхождения
3001209000
— — прочие
300190
— прочие:
3001902000
— — человеческого происхождения
3001909100
— — — гепарин и его соли
3001909800
— — — прочие
3003
Лекарственные средства (кроме товаров товарной позиции 3002, 3005 или 3006), состоящие из смеси двух или более компонентов, для использования в терапевтических или профилактических целях, но не расфасованные в виде дозированных лекарственных форм или в формы или упаковки для розничной продажи:
3003100000
— содержащие пенициллины или их производные, имеющие структуру пенициллановой кислоты, или содержащие стрептомицины или их производные
3003200000
— прочие, содержащие антибиотики
3003310000
— — содержащие инсулин
3003390000
— — прочие
3003900000
— прочие
3201
Экстракты дубильные растительного происхождения; таннины и их соли, эфиры простые и сложные и прочие производные:
3201100000
— экстракт квебрахо
3201200000
— экстракт акации
320190
— прочие:
3201902000
— — экстракт сумаха, экстракт валонеи, экстракт дуба или экстракт каштана
3201909000
— — прочие
3202
Органические дубильные вещества синтетические; неорганические дубильные вещества; препараты для дубления, содержащие или не содержащие природные дубильные вещества; ферментные препараты для предварительного дубления:
3202100000
— органические дубильные вещества синтетические
3202900000
— прочие
320300
Красящие вещества растительного или животного происхождения (включая красящие экстракты, кроме животного угля), определенного или неопределенного химического состава; препараты, изготовленные на основе красящих веществ растительного или животного происхождения, указанные в примечании 3 к данной группе:
320300100
— красящие вещества растительного происхождения и препараты на их основе:
3203001001
— — черный катеху (Acacia catechu)
3203001009
— — прочие
3203009000
— красящие вещества животного происхождения и препараты на их основе
3204
Органические красящие вещества синтетические, определенного или неопределенного химического состава; препараты, изготовленные на основе синтетических органических красящих веществ, указанные в примечании 3 к данной группе; синтетические органические продукты, используемые в качестве оптических отбеливателей или люминофоров, определенного или неопределенного химического состава:
3204110000
— — красители дисперсные и препараты, изготовленные на их основе
3204120000
— — красители кислотные, предварительно металлизированные или неметаллизированные, и препараты, изготовленные на их основе; красители протравные и препараты, изготовленные на их основе

300120
— бездердің немесе өзге мүшелердің сығындылары немесе олардың секрециялары:
3001201000
— — адамның шығу тегі
3001209000
— — өзгелер
300190
— өзгелер:
3001902000
— — адамның шығу тегі
3001909100
— — — гепарин және оның тұздары
3001909800
— — — өзге
3003
Емдік немесе профилактикалық мақсаттарға арналған екі немесе одан да көп құрамдастардың қоспасынан тұратын, бірақ бөлшек саудада сатуға арналған бланкілерге немесе қаптамаларға салынбаған дәрілік заттар (3002, 3005 немесе 3006 тауар позициясындағылардан өзге):
3003100000
— құрамында пенициллиндер немесе олардың туындылары бар, пенициллин қышқылының құрылымы бар немесе стрептомициндер немесе олардың туындылары бар
3003200000
— антибиотиктері бар өзгелеры
3003310000
— — құрамында инсулин бар
3003390000
— — өзгелер
3003900000
— өзгелер
3201
Өсімдік тектес илеу сығындылары; таниндер және олардың тұздары, эфирлері, күрделі эфирлері және өзге туындылары:
3201100000
— квебрахо сығындысы
3201200000
— акация сығындысы
320190
— өзгелер:
3201902000
— — сумак сығындысы, валония сығындысы, емен сығындысы немесе каштан сығындысы
3201909000
— — өзгелер
3202
Органикалық таниндер, синтетикалық; бейорганикалық таниндер; илеуге арналған препараттар, құрамында табиғи таниндер бар немесе жоқ; Алдын ала тотығуға арналған ферменттік препараттар:
3202100000
— синтетикалық органикалық таниндер
3202900000
— өзгелер
320300
Өсімдік немесе жануар тектес бояғыш заттар (жануарлардың көмірінен өзге бояғыш сығындыларды қоса), химиялық құрамы анықталған немесе анықталмаған; Осы топтың 3—ескертуіне сәйкес өсімдік немесе жануар текті бояғыш заттардан жасалған препараттар:
320300100
— өсімдік тектес бояғыштар және олардың негізіндегі препараттар:
3203001001
— — қара катечу (Acacia catechu)
3203001009
— — өзгелер
3203009000
— жануарлардан алынатын бояғыштар және олардың негізіндегі препараттар
3204
Органикалық бояғыштар, синтетикалық, химиялық құрамы анықталған немесе анықталмаған; осы тараудың 3—ескертуінде көрсетілген синтетикалық органикалық бояғыш заттар негізіндегі препараттар; Оптикалық ағартқыштар немесе люминофорлар ретінде пайдаланылатын синтетикалық органикалық өнімдер, химиялық құрамы анықталған немесе анықталмаған:
3204110000
— — дисперсті бояғыштар және олардың негізіндегі препараттар
3204120000
— — алдын ала металдандырылған немесе металданбаған қышқыл бояғыштар және олардың негізінде дайындалған препараттар; морданттық бояғыштар және олардың негізіндегі препараттар

3204130000
— — красители основные и препараты, изготовленные на их основе
3204140000
— — красители прямые и препараты, изготовленные на их основе
3204150000
— — красители кубовые (включая используемые в качестве пигментов) и препараты, изготовленные на их основе
3204160000
— — красители химически активные и препараты, изготовленные на их основе
3204170000
— — пигменты и препараты, изготовленные на их основе
3204190000
— — прочие, включая смеси двух или более красящих веществ субпозиций 3204 11 – 3204 19
3204200000
— органические продукты синтетические, используемые в качестве оптических отбеливателей
3204900000
— прочие
3205000000
Цветные лаки; препараты на основе цветных лаков, указанные в примечании 3 к данной группе
3206
Красящие вещества прочие; препараты, указанные в примечании 3 к данной группе, отличные от препаратов товарной позиции 3203, 3204 или 3205; неорганические продукты, используемые в качестве люминофоров, определенного или неопределенного химического состава:
3206110000
— — содержащие 80 мас.% или более диоксида титана в пересчете на сухое вещество
3206190000
— — прочие
3206200000
— пигменты и препараты, изготовленные на основе соединений хрома
3206410000
— — ультрамарин и препараты, изготовленные на его основе
3206420000
— — литопон и прочие пигменты и препараты, изготовленные на основе сульфида цинка
320649
— — прочие:
3206491000
— — — магнетит
3206497000
— — — прочие
3206500000
— неорганические продукты, используемые в качестве люминофоров
3207
Готовые пигменты, готовые глушители стекла и готовые краски, эмали и глазури стекловидные, ангобы (шликеры), глянцы жидкие и аналогичные препараты, используемые при производстве керамики, эмали или стекла; фритта стекловидная и стекло прочее в порошке, гранулах или хлопьях:
3207100000
— готовые пигменты, готовые глушители стекла, готовые краски и аналогичные препараты
320720
— эмали и глазури стекловидные, ангобы (шликеры) и аналогичные препараты:
3207201000
— — ангобы (шликеры)
3207209000
— — прочие
3207300000
— глянцы жидкие и аналогичные препараты
320740
— фритта стекловидная и прочее стекло в порошке, гранулах или хлопьях:
3207404000
— — стекло в хлопьях длиной 0,1 мм или более, но не более 3,5 мм и толщиной 2 мкм или более, но не более 5 мкм; стекло в порошке или гранулах, содержащее 99 мас.% или более диоксида кремния
320740850
— — прочие:
3207408501
— — — фритта стекловидная в хлопьях
3207408509
— — — прочие
3208
Краски и лаки (включая эмали и политуры) на основе синтетических полимеров или химически модифицированных природных полимеров, диспергированные или растворенные в неводной среде; растворы, указанные в примечании 4 к данной группе:

3204130000
— — негізгі бояғыштар және олардың негізіндегі препараттар
3204140000
— — тікелей бояғыштар және олардың негізіндегі препараттар
3204150000
— — бояғыштар (оның ішінде пигменттер ретінде пайдаланылатын) және олардың негізіндегі препараттар
3204160000
— — химиялық белсенді бояғыштар және олардың негізінде дайындалған препараттар
3204170000
— — пигменттер және олардың негізіндегі препараттар
3204190000
— — өзге, 3204 11—ден 3204 19—ға дейінгі субпозициялардың екі немесе одан да көп бояғыш заттардың қоспаларын қоса алғанда
3204200000
— оптикалық ағартқыш ретінде қолданылатын синтетикалық органикалық өнімдер
3204900000
— өзгелер
3205000000
түрлі—түсті лактар; осы тараудың 3—ескертуінде көрсетілген түрлі—түсті лактардың негізіндегі препараттар
3206
Өзге бояғыш заттар; 3203, 3204 немесе 3205 тауар позицияларының препараттарынан өзге, осы топтың 3—ескертуінде көрсетілген препараттар; Фосфор ретінде пайдаланылатын бейорганикалық өнімдер, химиялық құрамы анықталған немесе анықталмаған:
3206110000
— — құрғақ зат бойынша есептелген, салмағы бойынша 80% немесе одан көп титан диоксиді бар
3206190000
— — өзгелер
3206200000
– хром қосылыстары негізіндегі пигменттер мен препараттар
3206410000
— — ультрамарин және оның негізіндегі препараттар
3206420000
— — Литопон және мырыш сульфидінің негізіндегі өзге пигменттер мен препараттар
320649
— — өзгелер:
3206491000
— — — магнетит
3206497000
— — — өзге
3206500000
— фосфор ретінде қолданылатын бейорганикалық өнімдер
3207
Дайындалған пигменттер, дайындалған шыны мөлдір етушілер және дайындалған бояулар, шыны тәрізді эмальдар мен глазурьлер, ангобтар (слиптер), сұйық жылтырлар және керамика, эмаль немесе шыны өндірісінде қолданылатын ұқсас препараттар; шыны тәрізді фрит және ұнтақ, түйіршіктер немесе үлпек түріндегі өзге шыны:
3207100000
— дайындалған пигменттер, дайындалған шыны мөлдір етушілер, дайындалған бояулар және ұқсас препараттар
320720
— шыны тәрізді эмальдар мен глазурьлер, ангобтар (слиптер) және ұқсас препараттар:
3207201000
— — саңылаулар (слиптер)
3207209000
— — өзгелер
3207300000
— сұйық жылтырлар және ұқсас препараттар
320740
— шыны тәрізді фрит және ұнтақ, түйіршіктер немесе үлпек түріндегі өзге шынылар:
3207404000
— — ұзындығы 0,1 мм немесе одан көп, бірақ 3,5 мм—ден аспайтын және қалыңдығы 2 мкм немесе одан көп, бірақ 5 мкм—ден аспайтын үлпек түріндегі шыны; ұнтақтағы шыны немесе құрамында 99 масса% немесе одан да көп кремний диоксиді бар түйіршіктер
320740850
— — өзгелер:
3207408501
— — — үлпектегі шыны тәрізді фрит
3207408509
— — — өзге
3208
Сусыз ортада дисперсті немесе ерітілген синтетикалық полимерлер немесе химиялық түрлендірілген табиғи полимерлер негізіндегі бояулар мен лактар (эмальдар мен лактарды қоса алғанда); осы тараудың 4—ескертуінде көрсетілген шешімдер:

320810
— на основе сложных полиэфиров:
3208101000
— — растворы, указанные в примечании 4 к данной группе
3208109000
— — прочие
320820
— на основе акриловых или виниловых полимеров:
3208201000
— — растворы, указанные в примечании 4 к данной группе
320820900
— — прочие:
3208209001
— — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
3208209009
— — — прочие
320890
— прочие:
3208901100
— — — полиуретан 2,2'-(трет-бутилимино)диэтанола и 4,4'-метилендициклогексилдиизоцианата в виде раствора в N,N-диметилацетамиде с содержанием полимера 48 мас.% или более
3208901300
— — — сополимер n-крезола и дивинилбензола в виде раствора в N,N-диметилацетамиде с содержанием полимера 48 мас.% или более
320890190
— — — прочие:
3208901901
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
3208901909
— — — — прочие
320890910
— — — на основе синтетических полимеров:
3208909101
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
3208909109
— — — — прочие
3208909900
— — — на основе химически модифицированных природных полимеров
3209
Краски и лаки (включая эмали и политуры) на основе синтетических полимеров или химически модифицированных природных полимеров, диспергированные или растворенные в водной среде:
320910000
— на основе акриловых или виниловых полимеров:
3209100001
— — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
3209100009
— — прочие
3209900000
— прочие
321000
Краски и лаки прочие (включая эмали, политуры и клеевые краски); готовые водные пигменты, используемые для отделки кож:
3210001000
— масляные краски и лаки (включая эмали и политуры)
321000900
— прочие:
3210009001
— — для кожевенно-обувной промышленности5)
3210009009
— — прочие
3211000000
Готовые сиккативы
3212
Пигменты (включая металлические порошки и хлопья), диспергированные в неводных средах, жидкие или пастообразные, используемые при производстве красок (включая эмали); фольга для тиснения; красители и прочие красящие вещества, расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи:
3212100000
— фольга для тиснения
3212900000
— прочие
3214
Замазки стекольная и садовая, цементы смоляные, составы для уплотнения и прочие мастики; шпатлевки для малярных работ; неогнеупорные составы для подготовки поверхностей фасадов, внутренних стен зданий, полов, потолков или аналогичные:

320810
— полиэстер негізінде:
3208101000
— — осы тараудың 4—ескертуінде көрсетілген шешімдер
3208109000
— — өзгелер
320820
— акрил немесе винил полимерлер негізінде:
3208201000
— — осы тараудың 4—ескертуінде көрсетілген шешімдер
320820900
— — өзгелер:
3208209001
— — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
3208209009
— — — өзге
320890
— өзгелер:
3208901100
— — — 2,2'—(терт—бутилимино)диэтанолдың және 4,4'—метилендициклогексилдиизоцианаттың полиуретанының N,N—диметилацетамидтегі ерітінді түріндегі полимер мөлшері 48 масса% немесе одан жоғары.
3208901300
— — — полимер мөлшері массасы 48% немесе одан жоғары N,N—диметилацетамидтегі ерітінді түріндегі n—крезол мен дивинилбензолдың сополимері
320890190
— — — өзгелер:
3208901901
— — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
3208901909
— — — — өзге
320890910
— — — синтетикалық полимерлер негізінде:
3208909101
— — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
3208909109
— — — — өзге
3208909900
— — — химиялық түрлендірілген табиғи полимерлер негізінде
3209
Сулы ортада дисперсті немесе ерітілген синтетикалық полимерлер немесе химиялық түрлендірілген табиғи полимерлер негізіндегі бояулар мен лактар (эмальдар мен лактарды қоса алғанда):
320910000
— акрил немесе винил полимерлер негізінде:
3209100001
— — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
3209100009
— — өзгелер
3209900000
— өзгелер
321000
Өзге бояулар мен лактар (соның ішінде эмальдар, лактар және жабысқақ бояулар); былғарыны өңдеу үшін пайдаланылатын дайын сулы пигменттер:
3210001000
– майлы бояулар мен лактар (соның ішінде эмальдар мен лактар)
321000900
— өзгелер:
3210009001
— — былғары және аяқ киім өнеркәсібі үшін5)
3210009009
— — өзгелер
3211000000
Аяқталған кептіргіштер
3212
Бояулар (эмальдарды қоса алғанда) өндірісінде пайдаланылатын сусыз ортада, сұйықта немесе пастада дисперсті пигменттер (металл ұнтақтары мен үлпектерін қоса алғанда); бедерлі фольга; Бөлшек сауда үшін пішіндерге немесе қаптамаларға салынған бояғыштар және өзге де бояғыш заттар:
3212100000
— бедерлі фольга
3212900000
— өзгелер
3214
Жылтыратуға және көгалдандыруға арналған шпаклевкалар, шайырлы цементтер, тығыздағыш қоспалар және өзге мастикалар; бояу жұмыстарына арналған жабындар; қасбеттердің беттерін, ғимараттардың ішкі қабырғаларын, едендерді, төбелерді немесе ұқсастарды дайындауға арналған отқа төзімді емес композициялар:

321410
— замазки стекольная и садовая, цементы смоляные, составы для уплотнения и прочие мастики; шпатлевки для малярных работ:
321410100
— — замазки стекольная и садовая, цементы смоляные, составы для уплотнения и прочие мастики:
3214101001
— — — пена монтажная полиуретановая в аэрозольных баллонах
3214101009
— — — прочие
3214109000
— — шпатлевки для малярных работ
321490000
— прочие:
3214900001
— — для производства авиационных двигателей5)
3214900009
— — прочие
3501
Казеин, казеинаты и прочие производные казеина; клеи казеиновые:
350110
— казеин:
3501101000
— — для производства регенерированных текстильных волокон
3501105000
— — для промышленных целей, кроме производства продуктов питания или корма для животных
3501109000
— — прочий
350190
— прочие:
3501901000
— — клеи казеиновые
3501909000
— — прочие
3502
Альбумины (включая концентраты двух или более сывороточных белков, содержащих более 80 мас.% сывороточных белков в пересчете на сухое вещество), альбуминаты и прочие производные альбумина:
350211
— — высушенный:
3502111000
— — — непригодный для употребления в пищу или предназначенный для переработки в непищевых целях
3502119000
— — — прочий
350219
— — прочий:
3502191000
— — — непригодный для употребления в пищу или предназначенный для переработки в непищевых целях
3502199000
— — — прочий
350220
— альбумин молочный, включая концентраты двух или более сывороточных белков:
3502201000
— — непригодный для употребления в пищу или предназначенный для переработки в непищевых целях
3502209100
— — — высушенный (например, в пластинах, чешуйках, хлопьях, порошке)
3502209900
— — — прочий
350290
— прочие:
3502902000
— — — непригодные для употребления в пищу или предназначенные для переработки в непищевых целях
3502907000
— — — прочие
3502909000
— — альбуминаты и прочие производные альбумина
350300
Желатин (в том числе в прямоугольных (включая квадратные) листах, с поверхностной обработкой или без обработки, окрашенный или неокрашенный) и производные желатина; клей рыбий; клеи прочие животного происхождения, кроме казеиновых товарной позиции 3501:
350300100
— желатин и его производные:
3503001001
— — желатин
3503001009
— — прочие
350300800
— прочие:
3503008001
— — клей рыбий сухой
3503008002
— — клей рыбий жидкий
3503008009
— — прочие
350400
Пептоны и их производные; белковые вещества прочие и их производные, в другом месте не поименованные или не включенные; порошок из кожи, или голья, хромированный или нехромированный:
3504001000
— белки молочные концентрированные, указанные в дополнительном примечании 1 к данной группе
3504009000
— прочие
3505
Декстрины и прочие модифицированные крахмалы (например, крахмалы, предварительно желатинизированные или превращенные в сложный эфир); клеи на основе крахмалов или декстринов, или прочих модифицированных крахмалов:

321410
— шыны және бау—бақша жабындары, шайырлы цементтер, тығыздағыштар және өзге мастикалар; бояу жұмыстарына арналған замазка:
321410100
— — жылтыратуға және көгалдандыруға арналған жабындар, шайырлы цементтер, тығыздағыш қоспалар және өзге мастикалар:
3214101001
— — — аэрозольдік банкалардағы полиуретанды монтаж көбігі
3214101009
— — — өзге
3214109000
— — бояу жұмыстарына арналған замазкалар
321490000
— өзгелер:
3214900001
— — авиациялық қозғалтқыштарды өндіру үшін5)
3214900009
— — өзгелер
3501
казеин, казеинаттар және өзге казеин туындылары; казеин желімдері:
350110
— казеин:
3501101000
— — регенерацияланған тоқыма талшықтарын өндіру үшін
3501105000
— — тамақ өнімдерін немесе мал азығын өндіруден өзге өнеркәсіптік мақсаттар үшін
3501109000
— — өзге
350190
— өзгелер:
3501901000
— — казеинді желімдер
3501909000
— — өзгелер
3502
Альбуминдер (құрғақ зат негізінде салмағы 80%—дан астам сарысу ақуыздары бар екі немесе одан да көп сарысу ақуыздарының концентраттарын қоса), альбуминаттар және өзге альбумин туындылары:
350211
— — кептірілген:
3502111000
— — — тұтынуға жарамсыз немесе азық—түлік емес мақсаттарда өңдеуге арналған
3502119000
— — — өзге
350219
— — өзге:
3502191000
— — — тұтынуға жарамсыз немесе азық—түлік емес мақсаттарда өңдеуге арналған
3502199000
— — — өзге
350220
— екі немесе одан да көп сарысу ақуыздарының концентраттарын қоса алғанда, сүт альбуминдері:
3502201000
— — тұтынуға жарамсыз немесе азық—түлік емес мақсаттарда өңдеуге арналған
3502209100
— — — кептірілген (мысалы, табақшаларда, үлпектерде, үлпектерде, ұнтақтарда)
3502209900
— — — өзге
350290
— өзгелер:
3502902000
— — — тұтынуға жарамсыз немесе азық—түлік емес мақсаттарда өңдеуге арналған
3502907000
— — — өзге
3502909000
— — альбуминаттар және альбуминнің өзге туындылары
350300
Желатин (оның ішінде тік бұрышты (соның ішінде төртбұрышты) парақтарда, беті өңделген немесе өңделмеген, боялған немесе боялмаған) және желатин туындылары; балық желім; 3501 тауар позициясындағы казеинді желімдерден өзге, жануарлардан алынатын өзге желімдер:
350300100
— желатин және оның туындылары:
3503001001
— — желатин
3503001009
— — өзгелер
350300800
— өзгелер:
3503008001
— — құрғақ балық желім
3503008002
— — сұйық балық желім
3503008009
— — өзгелер
350400
Пептондар және олардың туындылары; өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған өзге ақуыздық заттар және олардың туындылары; былғарыдан немесе теріден жасалған ұнтақ, хромдалған немесе қапталмаған:
3504001000
— осы тарауға 1 қосымша ескертпеде көрсетілген қоюландырылған сүт ақуыздары
3504009000
— өзгелер
3505
Декстриндер және өзге модификацияланған крахмалдар (мысалы, алдын ала желатинделген немесе эфирленген крахмалдар); крахмал немесе декстриндер немесе өзге модификацияланған крахмал негізіндегі желімдер:

350510
— декстрины и прочие модифицированные крахмалы:
3505101000
— — декстрины
3505105000
— — — крахмалы, превращенные в сложный или простой эфир
3505109000
— — — прочие
350520
— клеи:
3505201000
— — содержащие менее 25 мас.% крахмалов или декстринов, или прочих модифицированных крахмалов
3505203000
— — содержащие 25 мас.% или более, но менее 55 мас.% крахмалов или декстринов, или прочих модифицированных крахмалов
3505205000
— — содержащие 55 мас.% или более, но менее 80 мас.% крахмалов или декстринов, или прочих модифицированных крахмалов
3505209000
— — содержащие 80 мас.% или более крахмалов или декстринов, или прочих модифицированных крахмалов
3506
Готовые клеи и прочие готовые адгезивы, в другом месте не поименованные или не включенные; продукты, пригодные для использования в качестве клеев или адгезивов, расфасованные для розничной продажи в качестве клеев или адгезивов, нетто-массой не более 1 кг:
3506100000
— продукты, пригодные для использования в качестве клеев или адгезивов, расфасованные для розничной продажи в качестве клеев или адгезивов, нетто-массой не более 1 кг
3506910000
— — адгезивы на основе полимеров товарных позиций 3901 – 3913 или каучука
3506990000
— — прочие
3801
Графит искусственный; графит коллоидный или полуколлоидный; продукты, полученные на основе графита или прочего углерода, в виде паст, блоков, пластин или прочих полуфабрикатов:
3801100000
— графит искусственный
380120
— графит коллоидный или полуколлоидный:
3801201000
— — графит коллоидный в виде суспензии в масле; графит полуколлоидный
3801209000
— — прочий
3801300000
— пасты углеродистые для электродов и аналогичные пасты для футеровки печей
380190000
— прочие:
3801900001
— — масса подовая для футеровки алюминиевых электролизеров в виде рассыпчатого маслянистого материала с массовой долей веществ, не растворимых в хинолине, не менее 76 %
3801900009
— — прочие
3802
Уголь активированный; продукты минеральные природные активированные; уголь животный, включая использованный животный уголь:
3802100000
— уголь активированный
3802900000
— прочие
380300
Масло талловое, рафинированное или нерафинированное:
3803001000
— неочищенное
3803009000
— прочее
3804000000
Щелок, остающийся при изготовлении древесной массы, концентрированный или неконцентрированный, обессахаренный или необессахаренный, химически обработанный или необработанный, включая сульфонаты лигнина, кроме таллового масла товарной позиции 3803
3805
Скипидар живичный, древесный или сульфатный и масла терпеновые прочие, получаемые путем перегонки или другой обработки древесины хвойных пород; дипентен неочищенный; скипидар сульфитный и пара-цимол неочищенный прочий; масло сосновое, содержащее альфа-терпинеол в качестве главного компонента:

350510
— декстриндер және өзге модификацияланған крахмалдар:
3505101000
— — декстриндер
3505105000
— — — күрделі эфирлерге немесе эфирлерге айналдырылған крахмалдар
3505109000
— — — өзге
350520
— желімдер:
3505201000
— — салмағы бойынша 25%—дан аз крахмал немесе декстриндер немесе өзге түрлендірілген крахмал бар
3505203000
— — салмағы бойынша 25% немесе одан көп, бірақ салмағы бойынша 55% кем крахмалдар немесе декстриндер немесе өзге түрлендірілген крахмал бар
3505205000
— — салмағы бойынша 55% немесе одан көп, бірақ салмағы бойынша 80% кем крахмалдар немесе декстриндер немесе өзге түрлендірілген крахмал бар
3505209000
— — салмағы бойынша 80% немесе одан көп крахмал немесе декстриндер немесе өзге түрлендірілген крахмал бар
3506
Өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған дайындалған желімдер және өзге де дайындалған желімдер; желім немесе желім ретінде пайдалануға жарамды, желім немесе желім ретінде бөлшек саудаға қойылған, таза салмағы 1 кг аспайтын бұйымдар:
3506100000
— желім немесе желім ретінде пайдалануға жарамды, желім немесе желім ретінде бөлшек саудаға қойылған, таза салмағы 1 кг аспайтын бұйымдар
3506910000
— — 3901—3913 тауар позицияларының полимерлері немесе резеңке негізіндегі желімдер
3506990000
— — өзгелер
3801
жасанды графит; коллоидты немесе жартылай коллоидты графит; пасталар, блоктар, пластиналар немесе өзге жартылай фабрикаттар түріндегі графиттен немесе өзге көміртектен алынған бұйымдар:
3801100000
— жасанды графит
380120
— коллоидты немесе жартылай коллоидты графит:
3801201000
— — мұнайдағы суспензия түріндегі коллоидты графит; жартылай коллоидты графит
3801209000
— — өзге
3801300000
— электродтарға арналған көміртекті пасталар және пештерді төсеу үшін ұқсас пасталар
380190000
— өзгелер:
3801900001
— — хинолинде ерімейтін заттардың массалық үлесі 76% кем емес майлы майлы материал түріндегі алюминий электролизерлерін қаптауға арналған ошақтың массасы
3801900009
— — өзгелер
3802
белсендірілген көмір; белсендірілген табиғи минералды өнімдер; жануарлар көмірі, оның ішінде пайдаланылған жануарлар көмірі:
3802100000
— белсендірілген көмір
3802900000
— өзгелер
380300
Тазартылған немесе тазартылмаған жоғары май:
3803001000
— тазартылмаған
3803009000
— өзге
3804000000
3803 тауар позициясының майлы майларынан өзге, лигнин сульфонаттарын қоса алғанда, концентратталған немесе қойылмаған, тәттілендірілген немесе тәттілендірілмеген, химиялық өңделген немесе өңделмеген ағаш массасын өндіруде қалдық.
3805
Қылқан жапырақты ағаштарды айдау немесе өзге өңдеу жолымен алынған сағыз, ағаш немесе сульфатты скипидар және өзге де терпен майлары; дипентен шикі; сульфитті скипидар және өзге тазартылмаған парацимен; Негізгі компонент ретінде құрамында альфа—терпинеол бар қарағай майы:

380510
— скипидар живичный, древесный или сульфатный:
3805101000
— — скипидар живичный
3805103000
— — скипидар древесный
3805109000
— — скипидар сульфатный
380590
— прочие:
3805901000
— — масло сосновое
3805909000
— — прочие
3806
Канифоль и смоляные кислоты, и их производные; спирт канифольный и масла канифольные; переплавленные смолы:
3806100000
— канифоль и смоляные кислоты
3806200000
— соли канифоли, смоляных кислот или производных канифоли или смоляных кислот, кроме солей аддуктов канифоли
3806300000
— смолы сложноэфирные
3806900000
— прочие
380700
Деготь древесный; масла, полученные из древесного дегтя; креозот древесный; нафта древесная; пек растительный; пек пивоваренный и аналогичные продукты на основе канифоли, смоляных кислот или растительного пека:
3807001000
— деготь древесный
3807009000
— прочие
3812
Ускорители вулканизации каучука готовые; составные пластификаторы для каучука или пластмасс, в другом месте не поименованные или не включенные; антиоксиданты и стабилизаторы составные прочие для каучука или пластмасс:
3812100000
— ускорители вулканизации каучука готовые
381220
— пластификаторы составные для каучука или пластмасс:
3812201000
— — реакционная смесь, содержащая бензил-3-изобутирилокси-1-изопропил-2,2-диметилпропилфталат и бензил-3-изобутирилокси-2,2,4-триметилпентилфталат
3812209000
— — прочие
3812310000
— — смеси олигомеров 2,2,4-триметил-1,2-дигидрохинолина (ТМХ)
3812390000
— — прочие
3813000000
Составы и заряды для огнетушителей; гранаты для тушения пожаров, заряженные
381400
Растворители и разбавители сложные органические, в другом месте не поименованные или не включенные; готовые составы для удаления красок или лаков:
3814001000
— на основе бутилацетата
3814009000
— прочие
3815
Инициаторы реакций, ускорители реакций и катализаторы, в другом месте не поименованные или не включенные:
3815110000
— — содержащие в качестве активного компонента никель или его соединения
3815120000
— — содержащие в качестве активного компонента драгоценные металлы или их соединения
381519
— — прочие:
3815191000
— — — катализатор в виде зерен, 90 мас.% или более которых имеют размер не более 10 мкм, состоящий из смеси оксидов на носителе из силиката магния, содержащий:- 20 мас.% или более, но не более 35 мас.% меди и- 2 мас.% или более, но не более 3 мас.% висмута, и кажущимся удельным весом 0,2 или более, но не более 1,0
3815199000
— — — прочие
381590
— прочие:
3815901000
— — катализатор, состоящий из этилтрифенилфосфонийацетата, в виде раствора в метаноле

380510
— сағыз, ағаш немесе сульфатты скипидар:
3805101000
— — сағыз скипидар
3805103000
— — ағаш скипидары
3805109000
— — сульфатты скипидар
380590
— өзгелер:
3805901000
— — қарағай майы
3805909000
— — өзгелер
3806
Канифоль және шайыр қышқылдары және олардың туындылары; канифоль спирті және канифоль майлары; балқытылған шайырлар:
3806100000
— канифоль және шайыр қышқылдары
3806200000
— канифольдің тұздары, шайыр қышқылдары немесе канифоль немесе шайыр қышқылдарының туындылары, канифоль қосындыларының тұздарынан өзге
3806300000
— күрделі эфир шайырлары
3806900000
— өзгелер
380700
Ағаш шайыры; ағаш шайырынан алынған майлар; ағаш креозот; ағаш нафтасы; көкөніс шайыры; канифоль, шайыр қышқылдары немесе көкөніс шайыры негізіндегі сыра қайнату және ұқсас өнімдер:
3807001000
— ағаш шайыры
3807009000
— өзгелер
3812
Дайын резеңке вулканизация үдеткіштері; өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған резеңкеге немесе пластмассаға арналған қосынды пластификаторлар; резеңкеге немесе пластмассаға арналған антиоксиданттар және өзге қосынды тұрақтандырғыштар:
3812100000
— дайын резеңке вулканизация үдеткіштері
381220
— резеңкеге немесе пластмассаға арналған композициялық пластификаторлар:
3812201000
— — құрамында бензил—3—изобутирилокси—1—изопропил—2,2—диметилпропилфталат және бензил—3—изобутирилокси—2,2,4—триметилпентилфталат бар реакциялық қоспа
3812209000
— — өзгелер
3812310000
— — 2,2,4—триметил—1,2—дигидрохинолин (ТМК) олигомерлерінің қоспалары
3812390000
— — өзгелер
3813000000
Өрт сөндіргіштердің құрамы мен алымдары; өрт сөндіруге арналған гранаталар, тиелген
381400
Еріткіштер мен еріткіштер, күрделі органикалық, өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған; бояуларды немесе лактарды кетіруге арналған дайын композициялар:
3814001000
— бутилацетат негізінде
3814009000
— өзгелер
3815
Өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған реакция инициаторлары, реакция үдеткіштері және катализаторлары:
3815110000
— — белсенді компонент ретінде құрамында никель немесе оның қосылыстары бар
3815120000
— — белсенді зат ретінде құрамында бағалы металдар немесе олардың қосылыстары бар
381519
— — өзгелер:
3815191000
— — — массасы 90% және одан да көп мөлшері 10 мкм—ден аспайтын, магний силикаты тасымалдағышындағы оксидтер қоспасынан тұратын дән түріндегі катализатор, құрамында: — массасы 20% және одан көп , бірақ массасы 35% мыс және — 2 масс.% немесе одан көп, бірақ висмут 3 масс.% артық емес және көрінетін үлес салмағы 0,2 немесе одан көп, бірақ 1,0 артық емес
3815199000
— — — өзге
381590
— өзгелер:
3815901000
— — метанолдағы ерітінді түріндегі этилтрифенилфосфоний ацетатынан тұратын катализатор

3815909000
— — прочие
3816000000
Цементы огнеупорные, растворы строительные, бетоны и аналогичные составы, включая доломитовую набивочную смесь, кроме товаров товарной позиции 3801
381700
Алкилбензолы смешанные и алкилнафталины смешанные, кроме продуктов товарной позиции 2707 или 2902:
3817005000
— алкилбензолы линейные
3817008000
— прочие
381800
Элементы химические легированные, предназначенные для использования в электронике, в форме дисков, пластин или в аналогичных формах; соединения химические легированные, предназначенные для использования в электронике:
3818001000
— кремний легированный
3818009000
— прочие
3819000000
Жидкости тормозные гидравлические и жидкости готовые прочие для гидравлических передач, не содержащие или содержащие менее 70 мас.% нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
3820000000
Антифризы и жидкости антиобледенительные готовые
3821000000
Среды культуральные готовые для выращивания или поддержания жизнедеятельности микроорганизмов (включая вирусы и подобные) или клеток растений, человека или животных
3822
Реагенты диагностические или лабораторные на подложке, готовые диагностические или лабораторные реагенты на подложке или без нее, не расфасованные или расфасованные в наборы, кроме товаров товарной позиции 3006; сертифицированные эталонные материалы:
3823
Промышленные монокарбоновые жирные кислоты; кислотные масла после рафинирования; промышленные жирные спирты:
3823110000
— — стеариновая кислота
3823120000
— — олеиновая кислота
3823130000
— — жирные кислоты таллового масла
382319
— — прочие:
3823191000
— — — дистиллированные жирные кислоты
3823193000
— — — жирнокислотный дистиллят
3823199000
— — — прочие
3823700000
— промышленные жирные спирты
3824
Готовые связующие вещества для производства литейных форм или литейных стержней; продукты и препараты химические, химической или смежных отраслей промышленности (включая препараты, состоящие из смесей природных продуктов), в другом месте не поименованные или не включенные:
3824100000
— готовые связующие вещества для производства литейных форм или литейных стержней
3824300000
— карбиды металлов неагломерированные, смешанные между собой или с другими металлическими связующими веществами
3824400000
— добавки готовые для цементов, строительных растворов или бетонов
382450
— неогнеупорные строительные растворы и бетоны:
3824501000
— — бетон, готовый для заливки
3824509000
— — прочие
382460
— сорбит, кроме сорбита субпозиции 2905 44:
3824601100
— — — содержащем 2 мас.% или менее D-маннита в пересчете на содержание D-глюцита
3824601900
— — — прочий

3815909000
— — өзгелер
3816000000
Отқа төзімді цементтер, ерітінділер, бетондар және ұқсас қосылыстар, соның ішінде доломитті шламдар, 3801 тауар позициясындағы тауарлардан өзге
381700
2707 немесе 2902 тауар позицияларының өнімдерін қоспағанда, аралас алкилбензолдар және аралас алкилнафталиндер:
3817005000
— сызықты алкилбензолдар
3817008000
— өзгелер
381800
Дискілер, пластиналар немесе ұқсас пішіндер түріндегі электроникада қолдануға арналған қоспаланған химиялық элементтер; электроникада қолдануға арналған қоспаланған химиялық қосылыстар:
3818001000
— қоспаланған кремний
3818009000
— өзгелер
3819000000
Гидравликалық тежегіш сұйықтықтар және гидравликалық беріліс үшін өзге дейындалған сұйықтықтар, құрамында битумдық жыныстардан алынған мұнай немесе мұнай өнімдері салмағы бойынша 70% кем емес немесе құрамында
3820000000
Мұздануға қарсы және мұздануға қарсы сұйықтықтар дайын
3821000000
Микроорганизмдерді (вирустарды және сол сияқтыларды қоса) немесе өсімдік, адам немесе жануарлар жасушаларын өсіруге немесе ұстауға арналған дайын қоректік орталар
3822
3006 тауар позициясындағылардан өзге, сүйемелдеуге арналған диагностикалық немесе зертханалық реагенттер, дайындалған диагностикалық немесе зертханалық реагенттер, тіреуіште немесе тіреусіз, жинақтарға салынған немесе салынбаған; сертификатталған анықтамалық материалдар:
3823
Өнеркәсіптік монокарбонды май қышқылдары; тазартудан кейінгі қышқыл майлар; өнеркәсіптік майлы спирттер:
3823110000
——стеарин қышқылы
3823120000
——олеин қышқылы
3823130000
— — жоғары майлы май қышқылдары
382319
— — өзгелер:
3823191000
— — — тазартылған май қышқылдары
3823193000
— — — май қышқылы дистилляты
3823199000
— — — өзге
3823700000
— өнеркәсіптік майлы спирттер
3824
Қалыптарды немесе құю өзектерін өндіруге арналған дайын байланыстырғыштар; өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған химиялық, химиялық немесе аралас өнеркәсіп өнімдері мен препараттары (табиғи өнімдердің қоспаларынан тұратын препараттарды қоса алғанда):
3824100000
— қалыптарды немесе өзектерді өндіруге арналған дайын байланыстырғыштар
3824300000
— агломерацияланбаған, бір—бірімен немесе өзге металл байланыстырғыштармен араласқан металл карбидтері
3824400000
— цементтер, ерітінділер немесе бетондар үшін дайындалған қоспалар
382450
— отқа төзімді емес ерітінділер мен бетондар:
3824501000
— — құюға дайын бетон
3824509000
— — өзгелер
382460
— 2905 44 қосалқы позициясындағы сорбитолдан өзге сорбит:
3824601100
— — — D—глюцит құрамы бойынша D—маннитолдың салмағы 2% немесе одан аз
3824601900
— — — өзге

3824609100
— — — содержащий 2 мас.% или менее D-маннита в пересчете на содержание D-глюцита
3824609900
— — — прочий
3824810000
— — содержащие оксиран (этиленоксид)
3824820000
— — содержащие полихлорбифенилы (ПХБ), полихлортерфенилы (ПХТ) или полибромбифенилы (ПББ)
3824830000
— — содержащие трис(2,3-дибромпропил)фосфат
382499
— — прочие:
3824991000
— — — сульфонаты нефтяные, за исключением сульфонатов щелочных металлов, аммония или этаноламинов; тиофенированные сульфокислоты масел, полученных из битуминозных пород, и их соли
3824991500
— — — иониты
3824992000
— — — газопоглотители для вакуумных приборов
3824992500
— — — пиролигниты (например, кальция); тартрат кальция неочищенный; цитрат кальция неочищенный
3824993000
— — — кислоты нафтеновые, их соли, не растворимые в воде, и их сложные эфиры
3824994500
— — — — составы, препятствующие образованию накипи, и аналогичные продукты
3824999602
— — — — — — растворители и разбавители сложные неорганические для лаков и аналогичных продуктов
3824995000
— — — — составы для гальванизации
3824995500
— — — — смеси сложных моно-, ди- и три-эфиров жирных кислот и глицерина (эмульгаторы для жиров)
3824996100
— — — — — промежуточные продукты процесса производства антибиотиков, получаемые из Streptomyces tenebrarius при ферментации, высушенные или невысушенные, для использования в производстве лекарственных средств товарной позиции 3004
3824996200
— — — — — промежуточные продукты производства солей монензина
3824996400
— — — — — прочие
3824996500
— — — — вспомогательные продукты для литейных производств (кроме продуктов позиции 3824 10 000 0)
3824997000
— — — — составы огнезащитные, водозащитные и аналогичные защитные составы, применяемые в строительстве
3824997500
— — — — — пластинка ниобата лития, нелегированная
3824998000
— — — — — смесь аминов, полученная из димерных жирных кислот, с средней молекулярной массой 520 или более, но не более 550
3824998500
— — — — — 3-(1-этил-1-метилпропил)изоксазол-5-иламин, в виде раствора в толуоле
3824998700
— — — — — смеси, состоящие главным образом из диметилметилфосфоната, оксирана и пентаоксида дифосфора
3824999202
— — — — — — — — для производства авиационных двигателей5)
3824999208
— — — — — — — — прочие
3825
Остаточные продукты химической или смежных отраслей промышленности, в другом месте не поименованные или не включенные; отходы городского хозяйства; шлам сточных вод; отходы прочие, указанные в примечании 6 к данной группе:
3825100000
— отходы городского хозяйства
3825200000
— шлам сточных вод
3825300000
— клинические отходы
3825410000
— — галогенированные

3824609100
— — — құрамында D—глюцит мөлшері бойынша есептелген D—маннитолдың салмағы 2% немесе одан азы бар
3824609900
— — — өзге
3824810000
— — құрамында оксиран (этилен оксиді)
3824820000
— — құрамында полихлорланған бифенилдер (ПХБ), полихлортерфенилдер (РКТ) немесе полибромобифенилдер (ПББ)
3824830000
— — құрамында трис(2,3—дибромопропил)фосфат бар
382499
— — өзгелер:
3824991000
— — — сілтілі металдардан, аммонийден немесе этаноламин сульфонаттарынан өзге мұнай сульфонаттары; битуминозды жыныстардан алынған мұнайлардың тиофенді сульфон қышқылдары және олардың тұздары
3824991500
— — — ион алмастырғыштар
3824992000
— — — вакуумдық құрылғыларға арналған қабылдағыштар
3824992500
— — — пиролигниттер (мысалы, кальций); шикі кальций тартраты; кальций цитраты, шикі
3824993000
— — — нафтен қышқылдары, олардың суда ерімейтін тұздары және күрделі эфирлері
3824994500
— — — — қаққа қарсы препараттар және ұқсас өнімдер
3824999602
— — — — — — лактар мен ұқсас бұйымдарға арналған күрделі бейорганикалық еріткіштер мен сұйылтқыштар
3824995000
— — — — мырыштау үшін композициялар
3824995500
— — — — май қышқылдарының күрделі моно—, ди— және три—эфирлерінің және глицериннің қоспалары (майлар үшін эмульгаторлар)
3824996100
— — — — — 3004 тауар позициясындағы дәрілік заттарды өндіруде пайдалану үшін кептірілген немесе кептірілмеген ашыту арқылы Streptomyces tenebrarius алынған антибиотиктерді өндіру процесінің аралық өнімдері
3824996200
— — — — — монензин тұздары өндірісінің аралық өнімдері
3824996400
— — — — — өзге
3824996500
— — — — құю зауыттарына арналған қосалқы бұйымдар (3824 10 000 0 тауар позициясындағы өнімдерден өзге)
3824997000
— — — — құрылыста қолданылатын өртке қарсы, су өткізбейтін және ұқсас қорғаныс композициялары
3824997500
— — — — — литий ниобаты жолағы, қоспасыз
3824998000
— — — — — димерлі май қышқылдарынан алынған, орташа молекулалық салмағы 520 немесе одан көп, бірақ 550—ден аспайтын аминдер қоспасы
3824998500
— — — — — 3—(1—этил—1—метилпропил)изоксазол—5—иламин, толуолдағы ерітінді ретінде
3824998700
— — — — — негізінен диметилметилфосфонат, оксиран және дифосфор пентоксидінен тұратын қоспалар
3824999202
— — — — — — — — авиациялық қозғалтқыштарды өндіру үшін5)
3824999208
— — — — — — — — өзге
3825
Өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған химиялық немесе аралас өнеркәсіптердің қалдық өнімдері; коммуналдық қалдықтар; ағынды сулар шламы; осы тарауға 6—ескертпеде көрсетілген өзге де қалдықтар:
3825100000
– коммуналдық қалдықтар
3825200000
– ағынды сулар шламы
3825300000
– клиникалық қалдықтар
3825410000
— — галогенделген

3825490000
— — прочие
3825500000
— отработанные растворы для травления металлов, гидравлические жидкости, тормозные жидкости и антифризы
3825610000
— — содержащие преимущественно органические составляющие
3825690000
— — прочие
382590
— прочие:
3825901000
— — оксид железа щелочной для очистки газа
3825909000
— — прочие
382600
Биодизель и его смеси, не содержащие или содержащие менее 70 мас.% нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород:
3826001000
— моноалкиловые сложные эфиры жирных кислот, с содержанием сложных эфиров 96,5 об.% или более (FAMAE)
3826009000
— прочие
3901
Полимеры этилена в первичных формах:
390110
— полиэтилен с удельным весом менее 0,94:
3901101000
— — полиэтилен линейный
3901109000
— — прочий
390120
— полиэтилен с удельным весом 0,94 или более:
3901201000
— — полиэтилен в одной из форм, упомянутых в примечании 6 (б) к данной группе, с удельным весом 0,958 или более при температуре 23 ºС, содержащий: - 50 мг/кг или менее алюминия,- 2 мг/кг или менее кальция,- 2 мг/кг или менее хрома,- 2 мг/кг или менее железа,- 2 мг/кг или менее никеля,- 2 мг/кг или менее титана, и- 8 мг/кг или менее ванадия, для производства сульфохлорированного полиэтилена
390120900
— — прочий:
3901209001
— — — полиэтилен для нанесения заводского трехслойного антикоррозионного покрытия на трубы большого диаметра5)
3901209009
— — — прочий
3901300000
— сополимеры этилена с винилацетатом
390190
— прочие:
3901903000
— — иономерный полимер, состоящий из соли тройного сополимера этилена с изобутилакрилатом и метакриловой кислотой; А-В-А блок-сополимер полистирола, этиленбутиленового сополимера и полистирола, содержащий 35 мас.% или менее стирола, в одной из форм, упомянутых в примечании 6 (б) к данной группе
3901908000
— — прочие
3902
Полимеры пропилена или прочих олефинов в первичных формах:
3902100000
— полипропилен
3902200000
— полиизобутилен
3902300000
— сополимеры пропилена
390290
— прочие:
3902901000
— — А-В-А блок-сополимер полистирола, этиленбутиленового сополимера и полистирола, содержащий 35 мас.% или менее стирола, в одной из форм, упомянутых в примечании 6 (б) к данной группе
3902902000
— — полибут-1-ен, сополимер бут-1-ена и этилена, содержащий 10 мас.% или менее этилена, или смесь полибут-1-ена с полиэтиленом и/или полипропиленом, содержащая 10 мас.% или менее полиэтилена и/или 25 мас.% или менее полипропилена, в одной из форм, упомянутых в примечании 6 (б) к данной группе

3825490000
— — өзгелер
3825500000
— пайдаланылған металл ерітінділері, гидравликалық сұйықтықтар, тежегіш сұйықтықтар және антифриздер
3825610000
— — құрамында негізінен органикалық құрамдас бөліктер бар
3825690000
— — өзгелер
382590
— өзгелер:
3825901000
— — газды тазартуға арналған сілтілі темір оксиді
3825909000
— — өзгелер
382600
Құрамында салмағы 70%—дан кем мұнай немесе битумды жыныстардан алынған мұнай өнімдері жоқ немесе құрамында биодизель және олардың қоспалары:
3826001000
— май қышқылдарының моноалкилді күрделі эфирлері, күрделі эфирі 96,5 көлем % немесе одан жоғары (FAMAE)
3826009000
— өзгелер
3901
Бастапқы формадағы этилен полимерлері:
390110
— меншікті салмағы 0,94 төмен полиэтилен:
3901101000
— — сызықты полиэтилен
3901109000
— — өзге
390120
— меншікті салмағы 0,94 немесе одан жоғары полиэтилен:
3901201000
— — осы топтың 6(b)—ескертпесiнде көрсетiлген түрлердiң бiрiндегi полиэтилен, 23°С температурада үлес салмағы 0,958 немесе одан жоғары, құрамында: — 50 мг/кг немесе одан аз алюминий, — 2 мг/кг немесе одан аз кальций, — 2 мг/кг немесе одан аз хром, — 2 мг/кг немесе одан аз темір, — 2 мг/кг немесе одан аз никель, — 2 мг/кг немесе одан аз титан және — 8 мг/кг немесе одан аз ванадий, сульфохлорланған полиэтилен өндіру үшін
390120900
— — өзге:
3901209001
— — — үлкен диаметрлі құбырларға зауытта жасалған үш қабатты коррозияға қарсы жабынды жағуға арналған полиэтилен5)
3901209009
— — — өзге
3901300000
— этиленнің винилацетатпен сополимерлері
390190
— өзгелер:
3901903000
— — изобутилакрилат пен метакрил қышқылы бар этилен терполимерінің тұзынан тұратын иономерлі полимер; Полистиролдың, этилен—бутилен сополимерінің және полистиролдың A—B—A блоктық сополимері, құрамында салмағы бойынша 35% немесе одан аз стирол бар, осы топтың 6(b) ескертуінде көрсетілген нысандардың бірінде
3901908000
— — өзгелер
3902
Пропилен немесе өзге олефиндердің бастапқы формадағы полимерлері:
3902100000
— полипропилен
3902200000
— полиизобутилен
3902300000
— пропилен сополимерлер
390290
— өзгелер:
3902901000
— — осы топтың 6 (b)—ескертуінде көрсетілген нысандардың бірінде салмағы бойынша 35% немесе одан аз стирол бар полистиролдың, этилен—бутилен сополимерінің және полистиролдың A—B—A блоктық сополимері
3902902000
— — полибут—1—эн, бут—1—эн мен этиленнің сополимері, құрамында 10 масса% немесе одан аз этилен немесе полибут—1—эннің полиэтиленмен және/немесе полипропиленмен қоспасы, массасы 10% немесе полиэтиленнен аз және/немесе салмағы бойынша 25% немесе одан аз полипропилен, осы топтың 6(b)—ескертуінде көрсетілген нысандардың бірінде

3906902000
— — сополимер 2-диизопропиламиноэтилметакрилата и децилметакрилата, в виде раствора вN,N-диметилацетамиде, содержащего 55 мас.% или более сополимера
3906903000
— — сополимер акриловой кислоты и 2-этилгексилакрилата, содержащий 10 мас.% или более, но не более 11 мас.% 2-этилгексилакрилата
3906904000
— — сополимер акрилонитрила и метилакрилата, модифицированный полибутадиенакрилонитрилом (NBR)
3906905000
— — продукт полимеризации акриловой кислоты с алкилметакрилатом и небольшими количествами прочих мономеров, для использования в качестве загустителя в производстве пастообразных печатных красок для текстиля
3906906000
— — тройной сополимер метилакрилата, этилена и мономера, содержащего неконцевую карбоксильную группу как группу-заместитель, содержащий 50 мас.% или более метилакрилата, смешанный или не смешанный с кремнеземом
390690900
— — прочие:
3906909001
— — — в органическом растворителе
3906909007
— — — — прочие
3907
Полиацетали, полиэфиры простые прочие и смолы эпоксидные в первичных формах; поликарбонаты, смолы алкидные, сложные полиаллильные эфиры и прочие сложные полиэфиры в первичных формах:
3907100000
— полиацетали
390730000
— смолы эпоксидные:
3907300001
— — для производства волокон оптических5)
3907300009
— — прочие
390740000
— поликарбонаты:
3907400001
— — с показателем текучести расплава не менее 9,0 г/10 мин, но не более 15 г/10 мин при температуре 250 °C и нагрузке 1,2 кг или не менее 55 г/10 мин, но не более 70 г/10 мин при температуре 300 °C и нагрузке 1,2 кг
3907400009
— — прочие
3907500000
— смолы алкидные
3907610000
— — с числом вязкости 78 мл/г или выше
390769000
— — прочий:
3907690001
— — — волокнообразующий, для производства технических нитей5)
3907690009
— — — прочий
3907700000
— полилактид
390791
— — ненасыщенные:
3907911000
— — — жидкие
3907919000
— — — прочие
390799
— — прочие:
3907991000
— — — полиэтиленнафталин-2,6-дикарбоксилат
3907999000
— — — прочие
3908
Полиамиды в первичных формах:
3908100000
— полиамид-6, -11, -12, -6,6, -6,9,-6,10 или -6,12
3908900000
— прочие
3909
Амино-альдегидные смолы, феноло-альдегидные смолы и полиуретаны в первичных формах:
3909100000
— смолы карбамидные и тиокарбамидные
3909200000
— смолы меламиновые
3909400000
— феноло-альдегидные смолы
390950
— полиуретаны:
3909501000
— — полиуретан, сополимер2,2′-(трет-бутилимино)диэтанола и 4,4′-метилендициклогексилдиизоцианата, в виде раствора вN,N-диметилацетамиде с содержанием полимера 50 мас.% или более
390950900
— — прочие:
391000000
Силиконы в первичных формах:
3910000001
— для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)

3906902000
— — 2—дизопропиламиноэтилметакрилат пен децилметакрилаттың сополимері, N,N—диметилацетамидтегі ерітінді түріндегі, құрамында 55 масса% немесе одан да көп сополимер бар
3906903000
— — акрил қышқылының және 2—этилгексилакрилаттың сополимері, құрамында 10 масса% немесе одан көп, бірақ массасы 11% артық емес 2—этилгексилакрилат
3906904000
— — полибутадиен акрилонитрилімен (NBR) модификацияланған акрилонитрил мен метилакрилаттың сополимері
3906905000
— — акрил қышқылын алкилметакрилатпен және аздаған мөлшердегі өзге мономерлермен полимерлеу өнімі, тоқыма бұйымдарына арналған паста баспа бояуларын өндіруде қоюлатқыш ретінде пайдалануға арналған
3906906000
— — кремнеземмен араласқан немесе араласпаған метилакрилаттың терполимері, этилен және алмастырушы топ ретінде терминалды емес карбоксил тобы бар мономер
390690900
— — өзгелер:
3906909001
— — — органикалық еріткіште
3906909007
— — — — өзге
3907
Полиацеталдар, өзге полиэфирлер және бастапқы түрдегі эпоксидті шайырлар; поликарбонаттар, алкидті шайырлар, полиалилді эфирлер және бастапқы пішіндегі өзге де полиэфирлер:
3907100000
— полиацеталдар
390730000
— эпоксидті шайырлар:
3907300001
— — оптикалық талшықтарды өндіру үшін5)
3907300009
— — өзгелер
390740000
— поликарбонаттар:
3907400001
— — балқыма ағынының индексі 9,0 г/10 мин кем емес, бірақ 250 °C температурада және 1,2 кг жүктеме кезінде 15 г/10 мин артық емес немесе 55 г/10 мин кем емес, бірақ 300 °C және 1,2 кг жүкте 70 г/10 мин артық емес
3907400009
— — өзгелер
3907500000
— алкидті шайырлар
3907610000
— — тұтқырлық саны 78 мл/г немесе одан жоғары
390769000
— — өзге:
3907690001
— — — өнеркәсіптік иірілген жіптерді өндіруге арналған талшық құраушы5)
3907690009
— — — өзге
3907700000
— полилактид
390791
— — қанықпаған:
3907911000
— — — сұйық
3907919000
— — — өзге
390799
— — өзгелер:
3907991000
— — — полиэтиленафтален—2,6—дикарбоксилат
3907999000
— — — өзге
3908
Бастапқы формадағы полиамидтер:
3908100000
— полиамид—6, —11, —12, —6,6, —6,9, —6,10 немесе —6,12
3908900000
— өзгелер
3909
Бастапқы түрдегі аминоальдегидті шайырлар, фенолды шайырлар және полиуретандар:
3909100000
— карбамид және тиокарбамидті шайырлар
3909200000
— меламинді шайырлар
3909400000
— фенол—альдегидті шайырлар
390950
— полиуретандар:
3909501000
— — полиуретан, 2,2'—(терт—бутилимино)диэтанолдың және 4,4'—метилендициклогексилдиизоцианаттың сополимері, N,N—диметилацетамидтегі ерітінді түріндегі полимер мөлшері массасы 50% немесе одан көп
390950900
— — өзгелер:
391000000
Бастапқы формадағы силикондар:
3910000001
— 8701 — 8705 тауар позицияларының моторлы көлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыру үшін5)

391710
— оболочки искусственные (для колбасных изделий) из отвержденных протеинов или целлюлозных материалов:
3917101000
— — из отвержденных протеинов
3917109000
— — из целлюлозных материалов
391721
— — из полимеров этилена:
3917211000
— — — бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо иной обработке
391721900
— — — прочие:
3917219001
— — — — с установленными фитингами, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
3917219009
— — — — прочие
391722
— — из полимеров пропилена:
3917221000
— — — бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо иной обработке
391722900
— — — прочие:
3917229001
— — — — с установленными фитингами, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
3917229009
— — — — прочие
391723
— — из полимеров винилхлорида:
391723100
— — — бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо иной обработке:
3917231001
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
3917231009
— — — — прочие
391723900
— — — прочие:
3917239001
— — — — с установленными фитингами, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
3917239009
— — — — прочие
391729000
— — из прочих пластмасс:
3917290001
— — — для гражданских воздушных судов5)
3917290009
— — — прочие
391731000
— — трубы, трубки и шланги, гибкие, выдерживающие давление не менее 27,6 МПа:
3917310001
— — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
3917310008
— — — прочие
391732000
— — прочие, не армированные или не комбинированные с другими материалами, без фитингов:
3917320001
— — — бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо иной обработке
3917320002
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
3917320009
— — — — прочие
391733000
— — прочие, не армированные или не комбинированные с другими материалами, с фитингами:
391739000
— — прочие:
3917390001
— — — бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо обработке

391710
— қатайтылған ақуыздардан немесе целлюлозалық материалдардан жасалған жасанды қаптамалар (шұжықтар үшін):
3917101000
— — шыңдалған ақуыздардан
3917109000
— — целлюлозалық материалдардан
391721
— — этилен полимерлерінің:
3917211000
— — — тігіссіз және көлденең қимасының максималды өлшемінен асатын ұзындықтарға кесілген, беттелген немесе жабылмаған, бірақ өзге жолмен өңделмеген
391721900
— — — өзгелер:
3917219001
— — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған орнатылған арматурамен5)
3917219009
— — — — өзге
391722
— — пропилен полимерлерінен:
3917221000
— — — тігіссіз және көлденең қимасының максималды өлшемінен асатын ұзындықтарға кесілген, беттелген немесе жабылмаған, бірақ өзге жолмен өңделмеген
391722900
— — — өзгелер:
3917229001
— — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған орнатылған арматурамен5)
3917229009
— — — — өзге
391723
— — винилхлорид полимерлерінің:
391723100
— — — тігіссіз және көлденең қимасының максималды өлшемінен асатын ұзындықтарға кесілген, беті жабылғанына қарамастан, бірақ өзге жолмен өңделмеген:
3917231001
— — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
3917231009
— — — — өзге
391723900
— — — өзгелер:
3917239001
— — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған орнатылған арматурамен5)
3917239009
— — — — өзге
391729000
— — өзге пластмассалардан:
3917290001
— — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
3917290009
— — — өзге
391731000
— — қысымы 27,6 МПа кем емес иілгіш құбырлар, түтіктер және шлангтар:
3917310001
— — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
3917310008
— — — өзге
391732000
— — арматураланбаған немесе өзге материалдармен біріктірілмеген, арматурасы жоқ өзге:
3917320001
— — — тігіссіз және көлденең қимасының максималды өлшемінен асатын ұзындықтарға кесілген, беті жабылғанына қарамастан, бірақ өзге жолмен өңделмеген
3917320002
— — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
3917320009
— — — — өзге
391733000
— — арматураланбаған немесе өзге материалдармен біріктірілмеген, арматурасы бар өзге:
391739000
— — өзгелер:
3917390001
— — — тігіссіз және көлденең қимасының максималды өлшемінен асатын ұзындықтарға кесілген, беті жабылған немесе жоқ, бірақ кез келген жолмен өңделмеген

3917390002
— — — — для производства авиационных двигателей5)
3917390008
— — — — — прочие
391740000
— фитинги:
3917400001
— — для гражданских воздушных судов5)
3917400009
— — прочие
3918
Покрытия для пола из пластмасс, самоклеящиеся или несамоклеящиеся, в рулонах или пластинах; покрытия для стен или потолков из пластмасс, указанные в примечании 9 к данной группе:
391810
— из полимеров винилхлорида:
3918101000
— — состоящие из основы, пропитанной или покрытой поливинилхлоридом
3918109000
— — прочие
3918900000
— из прочих пластмасс
3919
Плиты, листы, пленка, лента, полоса и прочие плоские формы, из пластмасс, самоклеящиеся, в рулонах или не в рулонах:
391910
— в рулонах шириной не более 20 см:
3919101200
— — — из поливинилхлорида или полиэтилена
3919101500
— — — из полипропилена
3919101900
— — — прочие
3919108000
— — прочие
3919900000
— прочие
3920
Плиты, листы, пленка и полосы или ленты, прочие, из пластмасс, непористые и неармированные, неслоистые, без подложки и не соединенные аналогичным способом с другими материалами:
392010
— из полимеров этилена:
3920102300
— — — — — пленка полиэтиленовая толщиной 20 мкм или более, но не более 40 мкм, для получения пленки фоторезиста, используемой в производстве полупроводниковых или печатных схем
3920102400
— — — — — растягивающаяся пленка
3920102500
— — — — — прочие
3920102800
— — — — 0,94 или более
392010400
— — — прочие:
3920104001
— — — — пленка для фиксации электродов фотоэлектрических элементов, состоящая из слоя полиэтилентерефталата толщиной не менее 10,8 мкм, но не более 13,2 мкм и слоя из полимеров этилена толщиной не менее 59,2 мкм, но не более 72,8 мкм, в рулонах шириной не менее 144,6 мм, но не более 145,4 мм, используемая для производства солнечных батарей5)
3920104009
— — — — прочие
3920108100
— — — синтетическая бумажная масса в виде влажных листов, полученная из несвязанных тонко разветвленных фибрилл полиэтилена, смешанная или несмешанная с волокнами целлюлозы в количестве не более 15%, содержащая растворенный в воде поливиниловый спирт в качестве увлажняющего агента
392010890
— — — прочие:
3920108901
— — — — пленка изоляционная, состоящая из слоя полиэтилентерефталата толщиной 50 мкм с двухсторонним покрытием из полимеров этилена толщиной 100 мкм каждый, в рулонах шириной не менее 100 мм, но не более 1150 мм, используемая для производства солнечных батарей5)
3920108902
— — — — пленка из полимеров этилена толщиной 450 мкм в рулонах шириной не менее 650 мм, но не более 1100 мм, используемая для производства солнечных батарей5)

3917390002
— — — — авиациялық қозғалтқыштарды өндіру үшін5)
3917390008
— — — — — өзге
391740000
— арматура:
3917400001
— — азаматтық әуе кемелері үшін5)
3917400009
— — өзгелер
3918
Өздігінен жабысатын немесе жабыспаған пластмассадан жасалған еден жабындары орамда немесе парақта; пластмассадан жасалған қабырғаға немесе төбеге жабындар, осы топтың 9—ескертуінде көрсетілген:
391810
— винилхлорид полимерлерінен:
3918101000
— — поливинилхлоридпен сіңдірілген немесе қапталған негізден тұрады
3918109000
— — өзгелер
3918900000
— өзге пластмассалардан
3919
Пластмассадан жасалған пластиналар, табақтар, пленкалар, таспалар, жолақтар және өзге де жалпақ пішіндер, өздігінен жабысатын, орамдағы немесе орамдағы емес:
391910
— ені 20 см—ден аспайтын орамдарда:
3919101200
— — — поливинилхлоридтен немесе полиэтиленнен
3919101500
— — — полипропиленнен жасалған
3919101900
— — — өзге
3919108000
— — өзгелер
3919900000
— өзгелер
3920
Кеуекті емес және арматураланбаған, ламинатталмаған, тірегі жоқ және өзге материалдармен бірдей жабыстырылмаған пластмассадан жасалған өзге тақталар, парақтар, фольгалар және жолақтар немесе жолақтар:
392010
— этилен полимерлерінен:
3920102300
— — — — — жартылай өткізгішті немесе баспа схемаларын өндіруде қолданылатын фоторезисттік пленканы алуға арналған қалыңдығы 20 мкм немесе одан көп, бірақ 40 мкм артық емес полиэтилен пленкасы
3920102400
— — — — — созылатын пленка
3920102500
— — — — — өзге
3920102800
— — — — 0,94 немесе одан да көп
392010400
— — — өзгелер:
3920104001
— — — — қалыңдығы кемінде 10,8 мкм, бірақ 13,2 мкм көп емес полиэтилентерефталат қабатынан және қалыңдығы кемінде 59,2 мкм этилен полимерлер қабатынан тұратын фотоэлектрлік элементтердің электродтарын бекітуге арналған пленка; бірақ 72,8 мкм артық емес , орамдарда 144,6 мм кем емес, бірақ ені 145,4 мм көп емес, күн батареяларын өндіру үшін пайдаланылады5)
3920104009
— — — — өзге
3920108100
— — — құрамында ылғалдандырғыш ретінде суда ерітілген поливинил спирті бар, 15 %—дан аспайтын мөлшерде целлюлоза талшықтарымен араласқан немесе араласпаған, байланыспаған жіңішке тармақталған полиэтилен талшықтарынан алынған дымқыл парақтар түріндегі синтетикалық қағаз массасы
392010890
— — — өзгелер:
3920108901
— — — — қалыңдығы 50 мкм полиэтилентерефталат қабатынан тұратын, әрқайсысының қалыңдығы 100 мкм этилен полимерлерінің екі жақты жабыны бар, ені кемінде 100 мм, бірақ 1150 мм аспайтын орамдағы оқшаулағыш пленка күн батареяларын өндіру үшін5)
3920108902
— — — — күн батареяларын өндіру үшін пайдаланылатын қалыңдығы 450 мкм, орамдағы 650 мм кем емес, бірақ ені 1100 мм көп емес этилен полимерінен жасалған пленка5)

392590800
— — прочие:
3925908001
— — — изготовленные из полиуретана
3925908009
— — — прочие
3926
Изделия прочие из пластмасс и изделия из прочих материалов товарных позиций 3901 – 3914:
3926200000
— одежда и принадлежности к одежде (включая перчатки, рукавицы и митенки)
3926300000
— крепежные изделия и фурнитура для мебели, транспортных средств или аналогичные изделия
3926400000
— статуэтки и изделия декоративные прочие
392690
— прочие:
3926905000
— — емкости перфорированные и аналогичные изделия, предназначенные для фильтрования воды на входах в дренажную систему
3926909200
— — — изготовленные из листового материала
392690970
— — — прочие:
3926909701
— — — — фильтрэлементы (включая мембраны для гемодиализа) для медицинской промышленности
3926909703
— — — — фильтрэлементы для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
3926909704
— — — — емкости для природного газа, рассчитанные на рабочее давление 20 МПа или более, предназначенные для установки на транспортные средства, использующие природный газ в качестве моторного топлива5)
3926909705
— — — — — для производства авиационных двигателей и/или гражданских воздушных судов5)
3926909707
— — — — цилиндры высотой не менее 5 мм, но не более 30 мм, диаметром не менее 30 мм, но не более 150 мм, без оптической обработки, с выпуклыми и/или вогнутыми и/или плоскими торцевыми поверхностями, для производства линз для очков субпозиции 9001 50
3926909709
— — — — прочие
4001
Каучук натуральный, балата, гуттаперча, гваюла, чикл и аналогичные природные смолы, в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент:
4001100000
— латекс каучуковый натуральный, подвулканизованный или неподвулканизованный
4001210000
— — смокед-шитс (марка натурального каучука)
4001220000
— — каучук натуральный, технически специфицированный (TSNR)
4001290000
— — прочий
4001300000
— балата, гуттаперча, гваюла, чикл и аналогичные природные смолы
4002
Каучук синтетический и фактис, полученный из масел, в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент; смеси любого продукта товарной позиции 4001 с любым продуктом данной товарной позиции, в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент:
400211000
— — латекс:
4002110001
— — — для производства ковров5)
4002110009
— — — прочий
400219
— — прочий:
4002191000
— — — каучук бутадиенстирольный, получаемый путем эмульсионной полимеризации (Е-SBR), в кипах
4002192000
— — — блок-сополимер бутадиена и стирола, получаемый путем полимеризации в растворе (SBS, термоэластопласт), в гранулах, крошке или в порошке

392590800
— — өзгелер:
3925908001
— — — полиуретаннан жасалған
3925908009
— — — өзге
3926
Пластмассадан жасалған өзге де бұйымдар және 3901—3914 тауар позицияларының өзге материалдарынан жасалған бұйымдар:
3926200000
— киім және киім аксессуарлары (қолғаптарды, қолғаптарды және қолғаптарды қоса алғанда)
3926300000
— жиһазға, көлік құралдарына немесе ұқсас бұйымдарға арналған бекіткіштер мен фитингтер
3926400000
— мүсіншелер және өзге де сәндік бұйымдар
392690
— өзгелер:
3926905000
— — дренаждық жүйенің кірістеріндегі суды сүзуге арналған тесілген ыдыстар және ұқсас бұйымдар
3926909200
— — — жайма материалдан жасалған
392690970
— — — өзгелер:
3926909701
— — — — медицина өнеркәсібі үшін сүзгі элементтері (гемодиализге арналған мембраналарды қоса алғанда).
3926909703
— — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған сүзгі элементтері, олардың құрамдас бөліктері мен тораптары5)
3926909704
— — — — табиғи газға арналған резервуарлар, 20 МПа және одан жоғары жұмыс қысымына арналған, табиғи газды мотор отыны ретінде пайдаланатын көлік құралдарына орнатуға арналған5)
3926909705
— — — — — авиациялық қозғалтқыштарды және/немесе азаматтық әуе кемелерін өндіру үшін5)
3926909707
— — — — биіктігі кемінде 5 мм, бірақ 30 мм артық емес, диаметрі кемінде 30 мм, бірақ 150 мм артық емес, оптикалық өңдеусіз, дөңес және/немесе ойыс және/немесе цилиндрлер 9001 50 субпозицияларына арналған линзаларды өндіруге арналған тегіс шеткі беттер
3926909709
— — — — өзге
4001
Табиғи каучук, балата, гуттаперча, гуайюле, шикл және ұқсас табиғи шайырлар, бастапқы пішіндегі немесе пластиналар, жаймалар немесе жолақтар немесе жолақтар түріндегі:
4001100000
— табиғи резеңке латекс, алдын ала вулканизацияланған немесе вулканизацияланбаған
4001210000
— — ысталған жаймалар (табиғи каучук маркасы)
4001220000
— — техникалық сипатталған табиғи каучук (TSNR)
4001290000
— — өзге
4001300000
— балата, гуттаперча, гуайюле, чикл және ұқсас табиғи шайырлар
4002
Синтетикалық каучук және майлардан бастапқы пішіндердегі немесе пластиналар, парақтар немесе жолақтар немесе жолақтар түрінде алынған фактілер; 4001 тауар позициясының кез келген өнімінің осы позицияның кез келген өнімімен бастапқы пішіндегі немесе пластиналар, парақтар немесе жолақтар немесе жолақтар түріндегі қоспалары:
400211000
— — латекс:
4002110001
— — — кілем өндірісі үшін5)
4002110009
— — — өзге
400219
— — өзге:
4002191000
— — — эмульсиялық полимерлеу (E—SBR) арқылы алынған стирол—бутадиенді каучук, бумаларда
4002192000
— — — ерітіндіде (SBS, термопластикалық эластомер), түйіршіктерде, чиптерде немесе ұнтақтағы полимерлеу арқылы алынған бутадиен мен стиролдың блок—сополимері

4009220009
— — — прочие
4009310000
— — без фитингов
4009320000
— — с фитингами
4009410000
— — без фитингов
4009420000
— — с фитингами
4010
Ленты конвейерные или ремни приводные, или бельтинг, из вулканизованной резины:
4010110000
— — армированные только металлом
4010120000
— — армированные только текстильными материалами
4010190000
— — прочие
4010310000
— — бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), ребристые, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 180 см
4010320000
— — бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), кроме ребристых, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 180 см
4010330000
— — бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), ребристые, с длиной наружной окружности более 180 см, но не более 240 см
4010340000
— — бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), кроме ребристых, с длиной наружной окружности более 180 см, но не более 240 см
4010350000
— — бесконечные зубчатые приводные ремни, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 150 см
4010360000
— — бесконечные зубчатые приводные ремни, с длиной наружной окружности более 150 см, но не более 198 см
4010390000
— — прочие
4013
Камеры резиновые:
4013900000
— прочие
4016
Изделия из вулканизованной резины, кроме твердой резины, прочие:
401610000
— из пористой резины:
4016100001
— — для технических целей, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
4016100009
— — прочие
4016910000
— — покрытия напольные и коврики
401693000
— — прокладки, шайбы и прочие уплотнители:
4016930001
— — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
4016930004
— — — для производства авиационных двигателей и/или гражданских воздушных судов5)
4016930005
— — — прочие
401699
— — прочие:
401699520
— — — — части из металлонаполненных резин:
4016995201
— — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
4016995209
— — — — — прочие
401699570
— — — — прочие:
4016995701
— — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
4016995709
— — — — — прочие
401699910
— — — — части из металлонаполненных резин:
4016999101
— — — — — для технических целей, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
4016999109
— — — — — прочие
401699970
— — — — прочие:
4016999701
— — — — — пробки резиновые инсулиновые
4016999708
— — — — — прочие

4009220009
— — — өзге
4009310000
— — арматурасыз
4009320000
— — фитингтермен
4009410000
— — арматурасыз
4009420000
— — фитингтермен
4010
Вулканизацияланған резеңкеден жасалған конвейерлік таспалар немесе жетек таспалары немесе таспалар:
4010110000
— — тек металмен күшейтілген
4010120000
— — тек тоқыма материалдарымен нығайтылған
4010190000
— — өзгелер
4010310000
— — сыртқы шеңбері 60 см—ден асатын, бірақ 180 см—ден аспайтын қырлы трапеция тәрізді көлденең қиманың шексіз беріліс белдіктері (V—белдіктер)
4010320000
— — сыртқы шеңбері 60 см—ден астам, бірақ 180 см—ден аспайтын, қырлылардан өзге, трапеция тәрізді көлденең қиманың шексіз жетек белдіктері (V—белдіктер)
4010330000
— — сыртқы шеңбері 180 см—ден астам, бірақ 240 см—ден аспайтын, қырлы, трапеция тәрізді көлденең қимасының шексіз беріліс белдіктері (V—белдіктер)
4010340000
— — сыртқы шеңбері 180 см—ден астам, бірақ 240 см—ден аспайтын, қырлылардан өзге, трапеция тәрізді көлденең қиманың шексіз жетек белдіктері (V—белдіктер)
4010350000
— — сыртқы шеңбері 60 см—ден астам, бірақ 150 см—ден аспайтын шексіз уақыт белдіктері
4010360000
— — сыртқы шеңбері 150 см—ден астам, бірақ 198 см—ден аспайтын шексіз уақыт белдіктері
4010390000
— — өзгелер
4013
Резеңке камералар:
4013900000
— өзгелер
4016
Қатты резеңкеден өзге, вулканизацияланған резеңкеден жасалған өзге бұйымдар:
401610000
— кеуекті резеңкеден:
4016100001
— — азаматтық әуе кемелеріне арналған техникалық мақсаттарға арналған5)
4016100009
— — өзгелер
4016910000
— — еден жабындары мен кілемшелер
401693000
— — тығыздағыштар, шайбалар және өзге тығыздағыштар:
4016930001
— — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
4016930004
— — — авиациялық қозғалтқыштарды және/немесе азаматтық әуе кемелерін өндіру үшін5)
4016930005
— — — өзге
401699
— — өзгелер:
401699520
— — — — металл толтырылған резеңке бөлшектер:
4016995201
— — — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
4016995209
— — — — — өзге
401699570
— — — — өзгелер:
4016995701
— — — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
4016995709
— — — — — өзге
401699910
— — — — металл толтырылған резеңке бөлшектер:
4016999101
— — — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған техникалық мақсаттарға арналған5)
4016999109
— — — — — өзге
401699970
— — — — өзгелер:
4016999701
— — — — — резеңке инсулин тығындары
4016999708
— — — — — өзге

4407261000
— — — имеющие торцевые соединения, не обработанные или обработанные строганием или шлифованием
4407263000
— — — — обработанные строганием
4407265000
— — — — обработанные шлифованием
4407269000
— — — — прочие
440727
— — энтандрофрагма цилиндрическая:
4407271000
— — — обработанные шлифованием; имеющие торцевые соединения, не обработанные или обработанные строганием или шлифованием
4407279100
— — — — обработанные строганием
4407279900
— — — — прочие
440728
— — хлорофора высокая, или африканское тиковое дерево:
4407281000
— — — обработанные шлифованием; имеющие торцевые соединения, не обработанные или обработанные строганием или шлифованием
4407289100
— — — — обработанные строганием
4407289900
— — — — прочие
440729
— — прочие:
440729150
— — — имеющие торцевые соединения, не обработанные или обработанные строганием или шлифованием:
4407291509
— — — — прочие
4407292000
— — — — — — палисандр Рио, палисандр Пара и бразильское розовое дерево
4407292600
— — — — — — прочие
4407294600
— — — — — обработанные шлифованием
4407295000
— — — — — прочие
440729830
— — — — — обработанные строганием:
4407298301
— — — — — — из древесины тропических пород, указанных в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к данной группе, кроме указанных в субпозициях4407 21, 4407 22, 4407 23 000 0, 4407 25, 4407 26, 4407 27, 4407 28, четырехдефисной подсубпозиции после подсубпозиции 4407 29 150 9
4407298309
— — — — — — прочие
440729850
— — — — — обработанные шлифованием:
4407298501
— — — — — — из древесины тропических пород, указанных в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к данной группе, кроме указанных в субпозициях 4407 21, 4407 22, 4407 23 000 0, 4407 25, 4407 26, 4407 27, 4407 28, четырехдефисной подсубпозиции после подсубпозиции 4407 29 150 9
4407298509
— — — — — — прочие
440729950
— — — — — прочие:
4407299501
— — — — — — из древесины тропических пород, указанных в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к данной группе, кроме указанных в субпозициях 4407 21, 4407 22, 4407 23 000 0, 4407 25, 4407 26, 4407 27, 4407 28, четырехдефисной подсубпозиции после подсубпозиции 4407 29 150 9
4407299509
— — — — — — прочие
440791
— — из дуба (Quercus spp.):
440791150
— — — обработанные шлифованием; имеющие торцевые соединения, не обработанные или обработанные строганием или шлифованием:
4407911501
— — — — — обработанные строганием или шлифованием
4407911503
— — — — — прочие
4407911504
— — — — — — толщиной не менее 100 мм и шириной не менее 100 мм
4407911505
— — — — — — прочие
4407911509
— — — — — прочие

4407261000
— — — тегістеу немесе тегістеу арқылы аяқталмаған немесе аяқталмаған соңғы қосылыстары бар
4407263000
— — — — тегістеу арқылы өңделеді
4407265000
— — — — ұнтақтау арқылы өңделеді
4407269000
— — — — өзге
440727
— — цилиндрлік энандрофрагма:
4407271000
— — — ұнтақтау арқылы өңделеді; аяқталмаған немесе тегістеу немесе тегістеу арқылы аяқталмаған соңғы қосылыстары бар
4407279100
— — — — тегістеу арқылы өңделеді
4407279900
— — — — өзге
440728
— — хлорофоры жоғары немесе африкалық тик:
4407281000
— — — ұнтақтау арқылы өңделеді; аяқталмаған немесе тегістеу немесе тегістеу арқылы аяқталмаған соңғы қосылыстары бар
4407289100
— — — — тегістеу арқылы өңделеді
4407289900
— — — — өзге
440729
— — өзгелер:
440729150
— — — тегістеу немесе тегістеу арқылы аяқталмаған немесе аяқталмаған соңғы қосылыстары бар:
4407291509
— — — — өзге
4407292000
— — — — — — Рио раушан ағашы, Пара раушан ағашы және бразилиялық раушан ағашы
4407292600
— — — — — — өзге
4407294600
— — — — — ұнтақтау арқылы өңделеді
4407295000
— — — — — өзге
440729830
— — — — — тегістеу арқылы өңделеді:
4407298301
— — — — — — 4407 21, 4407 22, 4407 23 000 0, 4407 25, 4407 26, 4407 тармақшаларында көрсетілгендерді қоспағанда, осы топқа Еуразиялық экономикалық одақтың 1 қосымша ескертуінде көрсетілген тропикалық ағаштардан 4407 28, 4407 29 150 9 субпозициясынан кейінгі төрт сызықшадан тұратын субпозиция
4407298309
— — — — — — өзге
440729850
— — — — — ұнтақтау арқылы өңделген:
4407298501
— — — — — — 4407 21, 4407 22, 4407 23 000 0, 4407 25, 4407 26, 4407 тармақшаларында көрсетілгендерді қоспағанда, осы топқа Еуразиялық экономикалық одақтың 1 қосымша ескертуінде көрсетілген тропикалық ағаштардан 4407 28, 4407 29 150 9 субпозициясынан кейінгі төрт сызықшадан тұратын субпозиция
4407298509
— — — — — — өзге
440729950
— — — — — өзге:
4407299501
— — — — — — 4407 21, 4407 22, 4407 23 000 0, 4407 25, 4407 26, 4407 тармақшаларында көрсетілгендерді қоспағанда, осы топқа Еуразиялық экономикалық одақтың 1 қосымша ескертуінде көрсетілген тропикалық ағаштардан 4407 28, 4407 29 150 9 субпозициясынан кейінгі төрт сызықшадан тұратын субпозиция
4407299509
— — — — — — өзге
440791
— — емен (Quercus spp.):
440791150
— — — ұнтақтау арқылы өңделеді; аяқталмаған немесе тегістеу немесе тегістеу арқылы аяқталмаған соңғы қосылымдары бар:
4407911501
— — — — — сүргілеу немесе тегістеу арқылы өңделеді
4407911503
— — — — — өзге
4407911504
— — — — — — қалыңдығы кемінде 100 мм және ені 100 мм кем емес
4407911505
— — — — — — өзге
4407911509
— — — — — өзге

440831110
— — — имеющие торцевые соединения, не обработанные или обработанные строганием или шлифованием:
4408311101
— — — — — клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412), имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород
4408311102
— — — — — прочие
4408311109
— — — — прочие
440831210
— — — — обработанные строганием:
4408312101
— — — — — — клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412), имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины, указанной в субпозиции 4408 31
4408312102
— — — — — — прочие
4408312109
— — — — — прочие
440831250
— — — — обработанные шлифованием:
4408312501
— — — — — — клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412), имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины, указанной в субпозиции 4408 31
4408312502
— — — — — — прочие
4408312509
— — — — — прочие
440831300
— — — — прочие:
4408313001
— — — — — — клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412), имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины, указанной в субпозиции 4408 31
4408313002
— — — — — — прочие
4408313009
— — — — — прочие
440839
— — прочие:
440839150
— — — — обработанные шлифованием; имеющие торцевые соединения, не обработанные или обработанные строганием или шлифованием:
4408391501
— — — — — — клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412), имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины, указанной в трехдефисной подсубпозиции после субпозиции 4408 39
4408391502
— — — — — — прочие
4408391509
— — — — — прочие
440839210
— — — — — обработанные строганием:
4408392101
— — — — — — — клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412), имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины, указанной в трехдефисной подсубпозиции после субпозиции 4408 39
4408392102
— — — — — — — прочие
4408392109
— — — — — — прочие
440839300
— — — — — прочие:
4408393003
— — — — — — — прочие
4408393004
— — — — — — — — клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412), имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины, указанной в трехдефисной подсубпозиции после субпозиции 4408 39
4408393005
— — — — — — — — прочие
440839550
— — — — обработанные строганием; обработанные шлифованием; имеющие торцевые соединения, не обработанные или обработанные строганием или шлифованием:
4408395501
— — — — — — — имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины тропических пород, указанных в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к данной группе, кроме пород, указанных в субпозиции 4408 31 и в трехдефисной подсубпозиции после субпозиции 4408 39

440831110
— — — тегістеу немесе тегістеу арқылы аяқталмаған немесе аяқталмаған соңғы қосылыстары бар:
4408311101
— — — — — қатты ағаштың кем дегенде бір сыртқы қабаты бар фанера (4412 тауар позициясындағылардан өзге)
4408311102
— — — — — өзге
4408311109
— — — — өзге
440831210
— — — — тегістеу арқылы өңделеді:
4408312101
— — — — — — 4408 31 қосалқы позициясында көрсетілген ағаштың кем дегенде бір сыртқы қабаты бар фанера (4412 тауар позициясындағылардан өзге)
4408312102
— — — — — — өзге
4408312109
— — — — — өзге
440831250
— — — — ұнтақтау арқылы өңделген:
4408312501
— — — — — — 4408 31 қосалқы позициясында көрсетілген ағаштың кем дегенде бір сыртқы қабаты бар фанера (4412 тауар позициясындағылардан өзге)
4408312502
— — — — — — өзге
4408312509
— — — — — өзге
440831300
— — — — өзгелер:
4408313001
— — — — — — 4408 31 қосалқы позициясында көрсетілген ағаштың кем дегенде бір сыртқы қабаты бар фанера (4412 тауар позициясындағылардан өзге)
4408313002
— — — — — — өзге
4408313009
— — — — — өзге
440839
— — өзгелер:
440839150
— — — — ұнтақтау арқылы өңделеді; аяқталмаған немесе тегістеу немесе тегістеу арқылы аяқталмаған соңғы қосылымдары бар:
4408391501
— — — — — — 4408 39 қосалқы позициясынан кейін үш сызықшадан тұратын қосалқы позицияда көрсетілген кем дегенде бір сыртқы ағаш қабаты бар фанера (4412 тауар позициясындағылардан өзге)
4408391502
— — — — — — өзге
4408391509
— — — — — өзге
440839210
— — — — — тегістеу арқылы өңделеді:
4408392101
— — — — — — — 4408 39 қосалқы позициясынан кейін үш сызықшадан тұратын қосалқы позицияда көрсетілген кем дегенде бір сыртқы ағаш қабаты бар фанера (4412 тауар позициясындағылардан өзге)
4408392102
— — — — — — — өзге
4408392109
— — — — — — өзге
440839300
— — — — — өзге:
4408393003
— — — — — — — өзге
4408393004
— — — — — — — — 4408 39 қосалқы позициясынан кейін үш сызықшадан тұратын субпозицияда көрсетілген ағаштан жасалған кем дегенде бір сыртқы қабаты бар фанера (4412 тауар позициясындағылардан өзге)
4408393005
— — — — — — — — өзге
440839550
— — — — тегістеу арқылы өңделеді; ұнтақтау арқылы өңделеді; аяқталмаған немесе тегістеу немесе тегістеу арқылы аяқталмаған соңғы қосылымдары бар:
4408395501
— — — — — — — 4408 31 қосалқы позициясында және 4408 39 субпозициясынан кейінгі үш сызықшадан тұратын қосалқы позицияда көрсетілген түрлерден өзге, осы тарауға 1—қосымша ескертпеде Еуразиялық экономикалық одақта көрсетілген тропикалық ағаштың кем дегенде бір сыртқы қабаты бар

4408395503
— — — — — — — имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины других тропических пород
4408395504
— — — — — — — прочая
4408395505
— — — — — — — имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины тропических пород, указанных в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к данной группе, кроме пород, указанных в субпозиции 4408 31 и в трехдефисной подсубпозиции после субпозиции 4408 39
4408395506
— — — — — — — имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины других тропических пород
4408395507
— — — — — — — прочие
4408395508
— — — — — — из древесины тропических пород, указанных в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к данной группе, кроме пород, указанных в субпозиции 4408 31 и в трехдефисной подсубпозиции после субпозиции 4408 39
4408395509
— — — — — — из древесины других тропических пород
440839700
— — — — — дощечки для изготовления карандашей:
4408397001
— — — — — — из древесины тропических пород, указанных в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к данной группе, кроме пород, указанных в субпозиции 4408 31 и в трехдефисной подсубпозиции после субпозиции 4408 39
4408397009
— — — — — — из древесины других тропических пород
440839850
— — — — — — толщиной не более 1 мм:
4408398501
— — — — — — — — — имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины тропических пород, указанных в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к данной группе, кроме пород, указанных в субпозиции 4408 31 и в трехдефисной подсубпозиции после субпозиции 4408 39
4408398503
— — — — — — — — — имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины других тропических пород
4408398504
— — — — — — — — — прочая
4408398505
— — — — — — — — — имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины тропических пород, указанных в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к данной группе, кроме пород, указанных в субпозиции 4408 31 и в трехдефисной подсубпозиции после субпозиции 4408 39
4408398506
— — — — — — — — — имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины других тропических пород
4408398507
— — — — — — — — — прочие
4408398508
— — — — — — — — из древесины тропических пород, указанных в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к данной группе, кроме пород, указанных в субпозиции 4408 31 и в трехдефисной подсубпозиции после субпозиции 4408 39
4408398509
— — — — — — — — из древесины других тропических пород
440839950
— — — — — — толщиной более 1 мм:
4408399501

4408395503
— — — — — — — өзге тропикалық түрлерден кем дегенде бір сыртқы ағаш қабаты болуы
4408395504
— — — — — — — өзге
4408395505
— — — — — — — 4408 31 қосалқы позициясында және 4408 39 субпозициясынан кейінгі үш сызықшадан тұратын қосалқы позицияда көрсетілген түрлерден өзге, осы тарауға 1—қосымша ескертпеде Еуразиялық экономикалық одақта көрсетілген тропикалық ағаштың кем дегенде бір сыртқы қабаты бар
4408395506
— — — — — — — өзге тропикалық түрлердің ағашының кем дегенде бір сыртқы қабаты болуы
4408395507
— — — — — — — өзге
4408395508
— — — — — — 4408 31 қосалқы позициясында және 4408 39 қосалқы позициясынан кейінгі үш сызықшадан тұратын қосалқы позицияда көрсетілген түрлерді қоспағанда, осы топқа Еуразиялық экономикалық одақтың 1 қосымша ескертуінде көрсетілген тропикалық ағаштан
4408395509
— — — — — — өзге тропикалық түрлердің ағаштарынан
440839700
— — — — — қарындаш жасауға арналған тақталар:
4408397001
— — — — — — 4408 31 қосалқы позициясында және 4408 39 қосалқы позициясынан кейінгі үш сызықшадан тұратын қосалқы позицияда көрсетілген түрлерді қоспағанда, осы топқа Еуразиялық экономикалық одақтың 1 қосымша ескертуінде көрсетілген тропикалық ағаштан
4408397009
— — — — — — өзге тропикалық түрлердің ағаштарынан
440839850
— — — — — — қалыңдығы 1 мм артық емес:
4408398501
— — — — — — — — — 4408 31 қосалқы позициясында және 4408 субпозициясынан кейінгі үш сызықшадан тұратын қосалқы позицияда көрсетілген түрлерден өзге, осы тарауға 1—қосымша ескертпеде Еуразиялық экономикалық одақта көрсетілген тропикалық ағаштың кем дегенде бір сыртқы қабаты бар 39
4408398503
— — — — — — — — — өзге тропикалық түрлерден кем дегенде бір сыртқы ағаш қабаты болуы
4408398504
— — — — — — — — — өзге
4408398505
— — — — — — — — — 4408 31 қосалқы позициясында және 4408 субпозициясынан кейінгі үш сызықшадан тұратын қосалқы позицияда көрсетілген түрлерден өзге, осы тарауға 1—қосымша ескертпеде Еуразиялық экономикалық одақта көрсетілген тропикалық ағаштың кем дегенде бір сыртқы қабаты бар 39
4408398506
— — — — — — — — — өзге тропикалық түрлерден кем дегенде бір сыртқы ағаш қабаты болуы
4408398507
— — — — — — — — — өзге
4408398508
— — — — — — — — 4408 31 қосалқы позициясында және 4408 39 қосалқы позициясынан кейінгі үш сызықшадан тұратын қосалқы позицияда көрсетілген түрлерді қоспағанда, осы топқа Еуразиялық экономикалық одақтың 1 қосымша ескертуінде көрсетілген тропикалық ағаштан
4408398509
— — — — — — — — өзге тропикалық түрлердің ағаштарынан
440839950
— — — — — — қалыңдығы 1 мм—ден астам:
4408399501

— — — — — — — — — имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины тропических пород, указанных в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к данной группе, кроме пород, указанных в субпозиции 4408 31 и в трехдефисной подсубпозиции после субпозиции 4408 39
4408399503
— — — — — — — — — имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины других тропических пород
4408399504
— — — — — — — — — прочая
4408399505
— — — — — — — — — имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины тропических пород, указанных в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к данной группе, кроме пород, указанных в субпозиции 4408 31 и в трехдефисной подсубпозиции после субпозиции 4408 39
4408399506
— — — — — — — — — имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины других тропических пород
4408399507
— — — — — — — — — прочие
4408399508
— — — — — — — — из древесины тропических пород, указанных в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к данной группе, кроме пород, указанных в субпозиции 4408 31 и в трехдефисной подсубпозиции после субпозиции 4408 39
4408399509
— — — — — — — — из древесины других тропических пород
440890
— прочие:
440890150
— — обработанные строганием; обработанные шлифованием; имеющие торцевые соединения, не обработанные или обработанные строганием или шлифованием:
4408901501
— — — — — — имеющая, по крайней мере, один слой из древесины дуба, бука или ясеня
4408901502
— — — — — — прочая
4408901503
— — — — — — имеющая, по крайней мере, один слой из древесины дуба, бука или ясеня
4408901504
— — — — — — прочая
4408901505
— — — — — — имеющие, по крайней мере, один слой из древесины дуба, бука или ясеня
4408901506
— — — — — — прочие
4408901507
— — — — — — имеющие, по крайней мере, один слой из древесины дуба, бука или ясеня
4408901508
— — — — — — прочие
4408901509
— — — прочие
440890350
— — — дощечки для изготовления карандашей:
4408903501
— — — — из дуба, бука или ясеня
4408903508
— — — — прочие
440890850
— — — — толщиной не более 1 мм:
4408908501
— — — — — — — — имеющая, по крайней мере, один слой из древесины дуба, бука или ясеня
4408908502
— — — — — — — — прочая
4408908503
— — — — — — — — имеющая, по крайней мере, один слой из древесины дуба, бука или ясеня
4408908504
— — — — — — — — прочая
4408908505
— — — — — — — — имеющие, по крайней мере, один слой из древесины дуба, бука или ясеня
4408908506
— — — — — — — — прочие
4408908507
— — — — — — — — имеющие, по крайней мере, один слой из древесины дуба, бука или ясеня
4408908508
— — — — — — — — прочие

— — — — — — — — — 4408 31 қосалқы позициясында және 4408 субпозициясынан кейінгі үш сызықшадан тұратын қосалқы позицияда көрсетілген түрлерден өзге, осы тарауға 1—қосымша ескертпеде Еуразиялық экономикалық одақта көрсетілген тропикалық ағаштың кем дегенде бір сыртқы қабаты бар 39
4408399503
— — — — — — — — — өзге тропикалық түрлерден кем дегенде бір сыртқы ағаш қабаты болуы
4408399504
— — — — — — — — — өзге
4408399505
— — — — — — — — — 4408 31 қосалқы позициясында және 4408 қосалқы позициясынан кейінгі үш сызықшадан тұратын қосалқы позицияда көрсетілген түрлерден өзге, осы тарауға 1—қосымша Еуразиялық экономикалық одақта көрсетілген тропикалық ағаштың кем дегенде бір сыртқы қабаты бар 39
4408399506
— — — — — — — — — өзге тропикалық түрлерден кем дегенде бір сыртқы ағаш қабаты болуы
4408399507
— — — — — — — — — өзге
4408399508
— — — — — — — — 4408 31 қосалқы позициясында және 4408 39 қосалқы позициясынан кейінгі үш сызықшадан тұратын қосалқы позицияда көрсетілген түрлерді қоспағанда, осы топқа Еуразиялық экономикалық одақтың 1 қосымша ескертуінде көрсетілген тропикалық ағаштан
4408399509
— — — — — — — — өзге тропикалық түрлердің ағаштарынан
440890
— өзгелер:
440890150
— — тегістеу арқылы өңделеді; ұнтақтау арқылы өңделеді; аяқталмаған немесе тегістеу немесе тегістеу арқылы аяқталмаған соңғы қосылымдары бар:
4408901501
— — — — — — емен, бук немесе күлді ағаштың кем дегенде бір қабаты болуы
4408901502
— — — — — — өзге
4408901503
— — — — — — емен, бук немесе күлді ағаштың кем дегенде бір қабаты болуы
4408901504
— — — — — — өзге
4408901505
— — — — — — емен, бук немесе күлді ағаштың кем дегенде бір қабаты болуы
4408901506
— — — — — — өзге
4408901507
— — — — — — емен, бук немесе күлді ағаштың кем дегенде бір қабаты болуы
4408901508
— — — — — — өзге
4408901509
— — — өзге
440890350
— — — қарындаш жасауға арналған тақталар:
4408903501
— — — — емен, бук немесе күлден
4408903508
— — — — өзге
440890850
— — — — қалыңдығы 1 мм артық емес:
4408908501
— — — — — — — — емен, бук немесе күл ағашының кем дегенде бір қабаты болуы
4408908502
— — — — — — — — өзге
4408908503
— — — — — — — — емен, бук немесе күл ағашының кем дегенде бір қабаты болуы
4408908504
— — — — — — — — өзге
4408908505
— — — — — — — — емен, бук немесе күл ағашының кем дегенде бір қабаты болуы
4408908506
— — — — — — — — өзге
4408908507
— — — — — — — — емен, бук немесе күл ағашының кем дегенде бір қабаты болуы
4408908508
— — — — — — — — өзге

4408908509
— — — — — прочие
440890950
— — — — толщиной более 1 мм:
4408909501
— — — — — — — — имеющая, по крайней мере, один слой из древесины дуба, бука или ясеня
4408909502
— — — — — — — — прочая
4408909503
— — — — — — — — имеющая, по крайней мере, один слой из древесины дуба, бука или ясеня
4408909504
— — — — — — — — прочая
4408909505
— — — — — — — — имеющие, по крайней мере, один слой из древесины дуба, бука или ясеня
4408909506
— — — — — — — — прочие
4408909507
— — — — — — — — имеющие, по крайней мере, один слой из древесины дуба, бука или ясеня
4408909508
— — — — — — — — прочие
4408909509
— — — — — прочие
4409
Пиломатериалы (включая планки и фриз для паркетного покрытия пола, несобранные) в виде профилированного погонажа (с гребнями, пазами, шпунтованные, со стесанными краями, с соединением в виде полукруглой калевки, фасонные, закругленные или аналогичные) по любой из кромок, торцов или плоскостей, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения:
440910
— хвойные:
4409101100
— — багет для изготовления рам для картин, фотографий, зеркал или аналогичных предметов
4409101800
— — прочие
4409210000
— — из бамбука
440929
— — прочие:
4409291500
— — — багет для изготовления рам для картин, фотографий, зеркал или аналогичных предметов
4409299200
— — — — бруски, планки и фриз для паркетного или деревянного покрытия пола, несобранные
4409299800
— — — — прочие
4410
Плиты древесно-стружечные, плиты с ориентированной стружкой (OSB) и аналогичные плиты (например, вафельные плиты) из древесины или других одревесневших материалов, не пропитанные или пропитанные смолами или другими органическими связующими веществами:
441011
— — плиты древесно-стружечные:
4410111000
— — — необработанные или без дальнейшей обработки, кроме шлифования
4410113000
— — — с поверхностью, покрытой бумагой, пропитанной меламиновой смолой
4410115000
— — — с поверхностью, покрытой декоративными слоистыми пластмассами
4410119000
— — — прочие
441012
— — плиты с ориентированной стружкой (OSB):
4410121000
— — — необработанные или без дальнейшей обработки, кроме шлифования
4410129000
— — — прочие
441019000
— — прочие:
4410190001
— — — вафельные плиты
4410190002
— — — — необработанные или без дальнейшей обработки, кроме шлифования
4410190008
— — — — прочие
4410900000
— прочие
4411
Плиты древесно-волокнистые из древесины или других одревесневших материалов с добавлением или без добавления смол или других органических веществ:
441112
— — толщиной не более 5 мм:
4411121000
— — — без механической обработки или покрытия поверхности

4408908509
— — — — — өзге
440890950
— — — — қалыңдығы 1 мм артық:
4408909501
күл ағашының кем дегенде бір қабаты болуы
4408909502
— — — — — — — — өзге
4408909503
— — — — — — — — емен, бук немесе күл ағашының кем дегенде бір қабаты болуы
4408909504
— — — — — — — — өзге
4408909505
— — — — — — — — емен, бук немесе күл ағашының кем дегенде бір қабаты болуы
4408909506
— — — — — — — — өзге
4408909507
— — — — — — — — емен, бук немесе күл ағашының кем дегенде бір қабаты болуы
4408909508
— — — — — — — — өзге
4408909509
— — — — — өзге
4409
Профильді ағаш түріндегі ағаш материалдары (паркет еденіне арналған тақтайшалар мен фризді қоса алғанда, құрастырылмаған) кез келген жиегі, ұшы немесе жазықтығы бойынша емес ұшты қосылыстары бар немесе жоқ тегістеу, тегістеу арқылы өңделген немесе өңделген:
440910
— қылқан жапырақтылар:
4409101100
— — суреттер, фотосуреттер, айналар немесе ұқсас заттар үшін жақтауларды дайындауға арналған багет
4409101800
— — өзгелер
4409210000
— — бамбуктан
440929
— — өзгелер:
4409291500
— — — суреттер, фотосуреттер, айналар немесе ұқсас заттар үшін жақтауларды дайындауға арналған багет
4409299200
— — — — паркет немесе ағаш еденге арналған штангалар, тақталар және фриз, құрастырылмаған
4409299800
— — — — өзге
4410
Ағаштан немесе шайырлармен немесе өзге органикалық байланыстырғыштармен сіңдірілмеген немесе сіңдірілмеген өзге де қоңырланған материалдардан жасалған жоңқалық тақталар, бағдарланған борттық тақталар (OSB) және ұқсас тақталар (мысалы, вафли тақталары):
441011
— — ДСП:
4410111000
— — — өңделмеген немесе ұнтақтаудан өзге өңделмеген
4410113000
— — — беті меламинді шайырмен сіңдірілген қағазбен жабылған
4410115000
— — — беті сәндік ламинаттармен жабылған
4410119000
— — — өзге
441012
— — бағдарланған жолақты тақта (OSB):
4410121000
— — — өңделмеген немесе ұнтақтаудан өзге өңделмеген
4410129000
— — — өзге
441019000
— — өзгелер:
4410190001
— — — вафли табақтары
4410190002
— — — — өңделмеген немесе ұнтақтаудан өзге өңделмеген
4410190008
— — — — өзге
4410900000
— өзгелер
4411
Құрамында шайырлар немесе өзге органикалық заттар бар немесе жоқ ағаштан немесе өзге де қоңырланған материалдардан жасалған талшықты тақталар:
441112
— — қалыңдығы 5 мм артық емес:
4411121000
— — — өңдеусіз немесе бетін жабусыз

4411129000
— — — прочие
441113
— — толщиной более 5 мм, но не более 9 мм:
4411131000
— — — без механической обработки или покрытия поверхности
4411139000
— — — прочие
441114
— — толщиной более 9 мм:
4411141000
— — — без механической обработки или покрытия поверхности
4411149000
— — — прочие
441192
— — плотностью более 0,8 г/см³:
4411921000
— — — без механической обработки или покрытия поверхности
4411929000
— — — прочие
441193
— — плотностью более 0,5 г/см³, но не более 0,8 г/см³:
4411931000
— — — без механической обработки или покрытия поверхности
4411939000
— — — прочие
441194
— — плотностью не более 0,5 г/см³:
4411941000
— — — без механической обработки или покрытия поверхности
4411949000
— — — прочие
4412
Фанера клееная, панели фанерованные и аналогичная слоистая древесина:
441210000
— из бамбука:
4412100001
— — — имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины тропических пород, указанных в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к данной группе
4412100002
— — — — имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород
4412100003
— — — — прочая
4412100004
— — прочие, имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины тропических пород, указанных в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к данной группе
4412100005
— — — имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород
4412100006
— — — — имеющие, по крайней мере, один слой из древесно-стружечной плиты
4412100009
— — — — прочие
441231
— — имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины тропических пород:
4412311000
— — — из кайи иворензис, шореи с темно-красной древесиной, шореи с бледно-красной древесиной, терминалии пышной, махогониевого дерева (Swietenia spp.), триплохитона твердосмольного, аукумеи Клайна, палисандра Рио, палисандра Пара, бразильского розового дерева, энтандрофрагмы цилиндрической, энтандрофрагмы полезной, виролы суринамской или шореи белой
441231900
— — — прочая:
4412319001
— — — — из древесины тропических пород, указанных в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к данной группе, кроме пород, указанных в подсубпозиции 4412 31 100 0
4412319009
— — — — прочая
4412330000
— — прочая, имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород видов ольха (Alnus spp.), ясень (Fraxinus spp.), бук (Fagus spp.), береза (Betula spp.), вишня (Prunus spp.), каштан (Castanea spp.), вяз (Ulmus spp.), эвкалипт (Eucalyptus spp.), гикори (Carya spp.), конский каштан (Aesculus spp.), липа (Tilia spp.), клен (Acer spp.), дуб (Quercus spp.), платан (Platanus spp.), тополь и осина (Populus spp.), робиния (Robinia spp.), лириодендрон (Liriodendron spp.) или орех (Juglans spp.)

4411129000
— — — өзге
441113
— — қалыңдығы 5 мм—ден астам, бірақ 9 мм—ден аспайтын:
4411131000
— — — өңдеусіз немесе бетін жабусыз
4411139000
— — — өзге
441114
— — қалыңдығы 9 мм—ден асатын:
4411141000
— — — өңдеусіз немесе бетін жабусыз
4411149000
— — — өзге
441192
— — тығыздығы 0,8 г/см³ жоғары:
4411921000
— — — өңдеусіз немесе бетін жабусыз
4411929000
— — — өзге
441193
— — тығыздығы 0,5 г/см³—ден астам, бірақ 0,8 г/см³—ден аспайтын:
4411931000
— — — өңдеусіз немесе бетін жабусыз
4411939000
— — — өзге
441194
— — тығыздығы 0,5 г/см³ аспайтын:
4411941000
— — — өңдеусіз немесе бетін жабусыз
4411949000
— — — өзге
4412
Фанер, фанерленген панельдер және ұқсас ламинатталған ағаш:
441210000
— бамбуктан:
4412100001
— — — осы топқа Еуразиялық экономикалық одақтың 1 қосымша ескертуінде көрсетілген тропикалық ағаштың кем дегенде бір сыртқы қабаты бар
4412100002
— — — — қатты ағаштың кем дегенде бір сыртқы қабаты болуы
4412100003
— — — — өзге
4412100004
— — осы топқа Еуразиялық экономикалық одақтың 1—қосымша ескертуінде көрсетілген тропикалық ағаштың кем дегенде бір сыртқы қабаты бар өзге
4412100005
— — — қатты ағаштың кем дегенде бір сыртқы қабаты болуы
4412100006
— — — — ДСП—ның кемінде бір қабаты болуы
4412100009
— — — — өзге
441231
— — тропикалық ағаштың кем дегенде бір сыртқы қабаты бар:
4412311000
— — — kaya ivorensis, қою қызыл ағашты жағалау, ақшыл қызыл ағашты жағалау, гүлді терминалия, қызыл ағаш (Swietenia spp.), қатты шайыр триплохитон, Kline's aukumea, Рио қызғылт ағашы, пара раушан ағашы, бразилиялық қызғылт ағаш, энандрофрагмалық цилиндр, пайдалы цилиндр. энтандрофрагма, virola surinamese немесе ақ shoreea
441231900
— — — өзге:
4412319001
— — — — 4412 31 100 0 қосалқы позициясында көрсетілген түрлерді қоспағанда, осы топқа Еуразиялық экономикалық одақтың 1 қосымша ескертуінде көрсетілген тропикалық ағаштан
4412319009
— — — — өзге
4412330000
— — өзге, кем дегенде бір сыртқы қатты ағаштың бір қабаты бар, қызылша (Alnus spp.), күл (Fraxinus spp.), бук (Fagus spp.), қайың (Betula spp.), шие (Prunus spp.) , каштан (Castanea spp.), қарағаш (Ulmus spp.), эвкалипт (Eucalyptus spp.), хикорий (Carya spp.), жылқы каштаны (Aesculus spp.), линден (Tilia spp.), үйеңкі (Acer spp. . ), емен (Quercus spp.), шынар (Platanus spp.), терек және көктерек (Populus spp.), робиния (Robinia spp.), лириодендрон (Liriodendron spp.) немесе грек жаңғағы (Juglans spp.)

4412390000
— — прочая, имеющая оба наружных слоя из древесины хвойных пород
441241000
— — имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины тропических пород:
4412410001
— — — указанных в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к данной группе
4412410002
— — — — лиственных пород
4412410003
— — — — — имеющие, по крайней мере, один слой из древесно-стружечной плиты
4412410009
— — — — — прочие
4412420000
— — прочие, имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород
441249000
— — прочие, имеющие оба наружных слоя из древесины хвойных пород:
4412490001
— — — имеющие, по крайней мере, один слой из древесно-стружечной плиты
4412490009
— — — прочие
441251000
— — имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины тропических пород:
4412510001
— — — указанных в дополнительном примечании Евразийского экономического союза 1 к данной группе
4412510002
— — — — лиственных пород
4412510009
— — — — прочие
4412920000
— — прочие, имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород
441299000
— — прочие, имеющие оба наружных слоя из древесины хвойных пород:
4412990009
— — — прочие
4413000000
Древесина прессованная в виде блоков, плит, брусьев или профилированных форм
4417000000
Инструменты, корпуса и ручки для инструментов, части и ручки метел или щеток, из древесины; деревянные сапожные колодки и растяжки для обуви
4418
Изделия столярные и плотницкие, деревянные, строительные, включая ячеистые деревянные панели, панели напольные собранные, гонт и дранку кровельные:
4418111000
— — — из древесины тропических пород, указанных в дополнительном примечании 2 к данной группе
4418119000
— — — прочие
4418190000
— — прочие
441821
— — из древесины тропических пород:
4418211000
— — — из древесины тропических пород, указанных в дополнительном примечании 2 к данной группе
4418219000
— — — прочие
4418400000
— опалубка для бетонирования
4418500000
— гонт и дранка кровельные
441873000
— — из бамбука или имеющие, по крайней мере, лицевой слой (слой износа) из бамбука:
4418730001
— — — для мозаичных полов
4418730002
— — — прочие, многослойные
4418790000
— — прочие
441899
— — прочие:
4418992000
— — — слоисто-клееный лесоматериал
4418997000
— — — прочие
4419
Принадлежности столовые и кухонные, деревянные:
4419110000
— — доски для нарезания хлеба, разделочные доски и аналогичные доски
4419900000
— прочие
4420
Изделия деревянные мозаичные и изделия деревянные инкрустированные; шкатулки и коробки для ювелирных или ножевых и аналогичных изделий, деревянные; статуэтки и прочие декоративные изделия, деревянные; деревянные предметы мебели, не указанные в группе 94:

4412390000
— — өзге, қылқан жапырақты ағаштың екі сыртқы қабаты бар
441241000
— — тропикалық ағаштың кем дегенде бір сыртқы қабаты бар:
4412410001
— — — осы топқа Еуразиялық экономикалық одақтың 1 қосымша ескертуінде көрсетілген
4412410002
— — — — қатты ағаш
4412410003
— — — — — ДСП—ның кемінде бір қабаты болуы
4412410009
— — — — — өзге
4412420000
— — өзге, қатты ағаштың кем дегенде бір сыртқы қабаты бар
441249000
— — қылқан жапырақты ағаштан жасалған екі сыртқы қабаты бар өзгелер:
4412490001
— — — ДСП—ның кемінде бір қабаты болуы
4412490009
— — — өзге
441251000
— — тропикалық ағаштың кем дегенде бір сыртқы қабаты бар:
4412510001
— — — осы топқа Еуразиялық экономикалық одақтың 1 қосымша ескертуінде көрсетілген
4412510002
— — — — қатты ағаш
4412510009
— — — — өзге
4412920000
— — өзге, қатты ағаштың кем дегенде бір сыртқы қабаты бар
441299000
— — қылқан жапырақты ағаштан жасалған екі сыртқы қабаты бар өзгелер:
4412990009
— — — өзге
4413000000
Блоктар, пластиналар, арқалықтар немесе профильді пішіндер түрінде престелген ағаш
4417000000
Ағаштан жасалған сыпырғыштардың немесе қылқаламдардың бөлшектері мен тұтқалары, құрал—сайман қораптары және тұтқалары; ағаш аяқ киім ұзаққа созылады және аяқ киімге арналған созылу белгілері
4418
Ағаш және ағаш бұйымдары, ағаш, құрылыс, оның ішінде ұялы ағаш панельдер, құрастырылған едендік панельдер, шатыр жабынына арналған тақтайшалар және жабындар:
4418111000
осы тарауға 2 қосымша ескертуде көрсетілген тропикалық ормандардан
4418119000
— — — өзге
4418190000
— — өзгелер
441821
— — тропикалық ағаштан:
4418211000
— — — осы тарауға 2 қосымша ескертуде көрсетілген тропикалық ормандардан
4418219000
— — — өзге
4418400000
– бетондауға арналған қалып
4418500000
— шатыр жабындары мен жабындар
441873000
— — бамбуктан немесе кем дегенде бамбуктан жасалған қаптамасы (тозған қабаты) бар:
4418730001
— — — мозаикалық едендер үшін
4418730002
— — — өзге, көп қабатты
4418790000
— — өзгелер
441899
— — өзгелер:
4418992000
— — — ламинатталған ағаш
4418997000
— — — өзге
4419
Ағаштан жасалған үстел және ас үй ыдыстары:
4419110000
— — нан кесетін тақталар, кесетін тақталар және ұқсас тақталар
4419900000
— өзгелер
4420
Ағаштан жасалған мозаика бұйымдары және ағаштан жасалған инкстрация бұйымдары; ағаштан жасалған зергерлік бұйымдарға немесе ас құралдары мен ұқсас бұйымдарға арналған жәшіктер мен жәшіктер; мүсіншелер және өзге де сәндік бұйымдар, ағаштан; 94—топта көрсетілмеген жиһаздың ағаш бөліктері:

6801000000
Брусчатка, бордюрные камни и плиты для мощения из природного камня (кроме сланца)
6802
Камень, обработанный (кроме сланца) для памятников или строительства, и изделия из него, кроме товаров товарной позиции 6801; кубики для мозаики и аналогичные изделия из природного камня (включая сланец) на основе или без основы; гранулы, крошка и порошок из природного камня (включая сланец), искусственно окрашенные:
6802100000
— плитки, кубики и аналогичные изделия, прямоугольной (включая квадратную) или непрямоугольной формы, наибольшая поверхность которых может быть вписана в квадрат со стороной размером менее 7 см; гранулы, крошка и порошок, искусственно окрашенные
6802210000
— — мрамор, травертин и алебастр
6802230000
— — гранит
680229000
— — камни прочие:
6802290001
— — — известняки прочие
6802290009
— — — прочие
6802910000
— — мрамор, травертин и алебастр
6802920000
— — известняки прочие
680293
— — гранит:
6802931000
— — — полированный, декорированный или прошедший прочую обработку, кроме резного, нетто-массой 10 кг или более
6802939000
— — — прочий
680299
— — камни прочие:
6802991000
— — — полированные, декорированные или прошедшие прочую обработку, кроме резных, нетто-массой 10 кг или более
6802999000
— — — прочие
680300
Сланец обработанный и изделия из сланца или из агломерированного сланца:
6803001000
— материалы для кровли и стен
6803009000
— прочие
6804
Жернова, камни точильные, круги шлифовальные и аналогичные изделия без опорных конструкций, предназначенные для шлифовки, заточки, полировки, подгонки или резания, камни для ручной заточки или полировки и их части из природного камня, из агломерированных природных или искусственных абразивов или из керамики, в сборе с деталями из других материалов или без этих деталей:
6804100000
— жернова и камни точильные для шлифовки, заточки или измельчения
6804210000
— — из агломерированных искусственных или природных алмазов
680422
— — из прочих агломерированных абразивов или из керамики:
6804221200
— — — — — неармированные
6804221800
— — — — — армированные
6804223000
— — — — из керамических или силикатных материалов
6804225000
— — — — из прочих материалов
6804229000
— — — прочие
6804230000
— — из природного камня
6804300000
— камни для ручной заточки или полировки
6805
Природный или искусственный абразивный порошок или зерно на тканой, бумажной, картонной или иной основе, разрезанной или сшитой, или обработанной другим способом для получения определенной формы, или необработанной:
6805100000
— только на тканой текстильной основе
6805200000
— только на бумажной или картонной основе

6801000000
Табиғи тастан жасалған тротуарлар, бордюрлер және тротуар тақталары (шиферден өзге)
6802
6801 тауар позициясының тауарларынан өзге, ескерткіштер немесе құрылыстар үшін өңделген тастар (шиферден өзге) және олардан жасалған бұйымдар; мозаикалық текшелер және табиғи тастан жасалған ұқсас бұйымдар (соның ішінде шифер), тірегі бар немесе жоқ; табиғи тастан жасалған түйіршіктер, жоңқалар және ұнтақ (шиферді қоса алғанда), жасанды боялған:
6802100000
— тікбұрышты (шаршыны қоса алғанда) немесе тікбұрышты емес, ең үлкен бетін жағы өлшемі 7 см—ден аз шаршыға жазуға болатын плиткалар, текшелер және ұқсас бұйымдар; түйіршіктер, чиптер және ұнтақ, жасанды боялған
6802210000
— — мәрмәр, травертин және алебастр
6802230000
— — гранит
680229000
— — өзге тастар:
6802290001
— — — өзге әктастар
6802290009
— — — өзге
6802910000
— — мәрмәр, травертин және алебастр
6802920000
— — өзге әктастар
680293
— — гранит:
6802931000
— — — таза салмағы 10 кг немесе одан жоғары жылтыратылған, әшекейленген немесе өзге жолмен өңделген, ойылғаннан өзге
6802939000
— — — өзге
680299
— — өзге тастар:
6802991000
— — — таза салмағы 10 кг немесе одан жоғары жылтыратылған, әшекейленген немесе өзге жолмен өңделген, ойылғаннан өзге
6802999000
— — — өзге
680300
Өңделген шифер және шиферден немесе агломерацияланған шиферден жасалған бұйымдар:
6803001000
— шатыр мен қабырғаларға арналған материалдар
6803009000
— өзгелер
6804
Табиғи тастан, агломерацияланған табиғи немесе жасанды абразивтерден немесе керамикадан жасалған тастарды және олардың бөліктерін тегістеуге, қайрауға, жылтыратуға, орнатуға немесе кесуге, қолмен қайрауға немесе жылтыратуға арналған тірек конструкциялары жоқ диірмен тастар, ұнтақ тастар, тегістеу дөңгелектері және ұқсас бұйымдар Өзге материалдардан жасалған бөлшектермен немесе мына бөлшектерсіз құрастыру:
6804100000
— ұнтақтау, қайрау немесе ұнтақтауға арналған диірмен тастар мен ұнтақтау тастар
6804210000
— — агломерацияланған жасанды немесе табиғи алмаздардан
680422
— — өзге агломерацияланған абразивтерден немесе керамикадан:
6804221200
— — — — — күшейтілмеген
6804221800
— — — — — күшейтілген
6804223000
— — — — керамикалық немесе силикатты материалдардан
6804225000
— — — — өзге материалдардан
6804229000
— — — өзге
6804230000
— — табиғи тас
6804300000
— қолмен қайрауға немесе жылтыратуға арналған тастар
6805
Табиғи немесе жасанды абразивті ұнтақ немесе тоқыма, қағаз, картон немесе өзге негіздегі, кесілген немесе тігілген немесе белгілі бір пішінде өзге жолмен өңделген немесе өңделмеген дәндер:
6805100000
– тек тоқыма тоқыма негізінде
6805200000
– тек қағаз немесе картон негізінде

680530000
— на основе из других материалов:
6805300001
— — на тканой текстильной основе в сочетании с бумагой или картоном
6805300002
— — на основе вулканизованного волокна
6805300009
— — прочие
6806
Шлаковата, минеральная силикатная вата и аналогичные минеральные ваты; вермикулит расслоенный, глины вспученные, шлак вспененный и аналогичные вспученные минеральные продукты; смеси и изделия из теплоизоляционных, звукоизоляционных или звукопоглощающих минеральных материалов, кроме изделий товарной позиции 6811 или 6812 или группы 69:
680610000
— шлаковата, минеральная силикатная вата и аналогичные минеральные ваты (включая их смеси), навалом, в листах или рулонах:
6806100001
— — минеральная вата (субстрат для выращивания овощей)
6806100002
— — для производства авиационных двигателей5)
6806100008
— — прочие
680620
— вермикулит расслоенный, глины вспученные, шлак вспененный и прочие вспученные минеральные продукты (включая их смеси):
6806201000
— — глины вспученные
6806209000
— — прочие
6806900000
— прочие
6807
Изделия из асфальта или аналогичных материалов (например, из нефтяного битума или каменноугольного пека):
680710000
— в рулонах:
6807100001
— — материалы кровельные или облицовочные
6807100009
— — прочие
6807900000
— прочие
6808000000
Панели, плиты, плитки, блоки и аналогичные изделия из растительных волокон, соломы или стружки, щепок, частиц, опилок или других древесных отходов, агломерированных с цементом, гипсом или прочими минеральными связующими веществами
6809
Изделия из гипса или смесей на его основе:
6809110000
— — покрытые или армированные только бумагой или картоном
6809190000
— — прочие
6809900000
— изделия прочие
6810
Изделия из цемента, бетона или искусственного камня, неармированные или армированные:
681011
— — строительные блоки и кирпичи:
6810111000
— — — из облегченного бетона (с основой из битой пемзы, гранулированного шлака и т.д.)
6810119000
— — — прочие
681019000
— — прочие:
6810190001
— — — черепица; плитка, в том числе тротуарная, прочая
6810190009
— — — прочие
6810910000
— — сборные строительные блоки для строительства, включая жилищное
6810990000
— — прочие
6811
Изделия из асбоцемента, из цемента с волокнами целлюлозы или из аналогичных материалов:
681140000
— содержащие асбест:
6811400001
— — гофрированные листы; трубы, трубки и фитинги к ним
6811400002
— — прочие листы, панели, плитки и аналогичные изделия
6811400009
— — прочие
6811810000
— — гофрированные листы
6811820000
— — прочие листы, панели, плитки и аналогичные изделия

680530000
— өзге материалдар негізінде:
6805300001
— — қағаз немесе картонмен біріктірілген тоқыма тоқыма негізде
6805300002
— — вулканизацияланған талшыққа негізделген
6805300009
— — өзгелер
6806
Қож жүн, минералды силикат жүн және ұқсас минералды мақта; қабыршақталған вермикулит, керамзит, керамзит және осыған ұқсас кеңейтілген минералды өнімдер; 6811 немесе 6812 тауар позициясындағы немесе 69—топтағылардан өзге жылу оқшаулағыш, дыбыс өткізбейтін немесе дыбысты жұтатын минералды материалдардан жасалған қоспалар мен бұйымдар:
680610000
— шлак жүнi, минералды силикат жүнi және ұқсас минералды жүндер (олардың қоспаларын қоса алғанда), сусымалы, жайма немесе орамдағы:
6806100001
— — минералды жүн (көкөніс өсіруге арналған субстрат)
6806100002
— — авиациялық қозғалтқыштарды өндіру үшін5)
6806100008
— — өзгелер
680620
— қабыршақталған вермикулит, керамзит, көбіктелген шлак және өзге де кеңейтілген минералды өнімдер (олардың қоспаларын қоса алғанда):
6806201000
— — керамзит
6806209000
— — өзгелер
6806900000
— өзгелер
6807
Асфальт немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар (мысалы, мұнай битумы немесе көмір шайыры):
680710000
— орамда:
6807100001
— — шатыр немесе жабын материалдары
6807100009
— — өзгелер
6807900000
— өзгелер
6808000000
Өсімдік талшықтарынан, сабаннан немесе жоңқалардан, жоңқалардан, бөлшектерден, үгінділерден немесе цементпен, гипспен немесе өзге минералды байланыстырғыштармен агломерацияланған ағаш қалдықтарынан жасалған панельдер, тақталар, плиткалар, блоктар және ұқсас бұйымдар
6809
Гипстен немесе оның негізіндегі қоспалардан жасалған бұйымдар:
6809110000
— — тек қағаз немесе картонмен қапталған немесе күшейтілген
6809190000
— — өзгелер
6809900000
— өзге өнімдер
6810
Цементтен, бетоннан немесе жасанды тастан жасалған бұйымдар, арматураланған немесе күшейтілмеген:
681011
— — құрылыс блоктары мен кірпіштері:
6810111000
— — — жеңіл бетоннан (негізі ұсақталған пемза, түйіршіктелген қож және т.б.)
6810119000
— — — өзге
681019000
— — өзгелер:
6810190001
— — — плиткалар; плиткалар, соның ішінде тротуар, т.б
6810190009
— — — өзге
6810910000
— — құрылысқа, соның ішінде тұрғын үйге арналған құрама құрылыс блоктары
6810990000
— — өзгелер
6811
Асбест цементінен, целлюлоза талшықты цементтен немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар:
681140000
— құрамында асбест бар:
6811400001
— — гофрленген парақтар; құбырлар, құбырлар және оларға арналған фитингтер
6811400002
— — өзге парақтар, панельдер, плиткалар және т.б
6811400009
— — өзгелер
6811810000
— — гофрленген парақтар
6811820000
— — өзге парақтар, панельдер, плиткалар және т.б

681189000
— — прочие изделия:
6811890001
— — — трубы, трубки и фитинги к ним
6811890009
— — — прочие
6812
Волокно асбестовое обработанное; смеси на основе асбеста или асбеста и карбоната магния; изделия из этих смесей или из асбеста (например, нити, ткани, одежда, головные уборы, обувь, прокладки), армированные или неармированные, кроме товаров товарной позиции 6811 или 6813:
681280
— из крокидолита:
6812801000
— — волокно обработанное; смеси на основе крокидолита или крокидолита и карбоната магния
681280900
— — прочие:
6812809001
— — — пряжа и нити; веревки и шнуры, плетеные или неплетеные; ткани и трикотажные материалы; одежда, принадлежности одежды, обувь и головные уборы; бумага, толстый картон и войлок или фетр; уплотнительный материал из прессованного крокидолитового волокна в листах или рулонах
6812809009
— — — — прочие
681299
— — прочие:
6812991000
— — — волокно асбестовое обработанное; смеси на основе асбеста или асбеста и карбоната магния
681299900
— — — прочие:
6812999001
— — — — пряжа и нити; веревки и шнуры, плетеные или неплетеные; ткани и трикотажные материалы
6812999002
— — — — — для гражданских воздушных судов5)
6812999008
— — — — — прочие
6813
Фрикционные материалы и изделия из них (например, листы, рулоны, ленты, сегменты, диски, шайбы, прокладки) несмонтированные, используемые для тормозов, сцеплений или аналогичных устройств, на основе асбеста, других минеральных веществ или целлюлозы, совместно с текстилем или другими материалами либо без них:
681320000
— содержащие асбест:
6813200001
— — для гражданских воздушных судов5)
6813200009
— — прочие
681381000
— — накладки тормозных колодок:
6813810001
— — — для гражданских воздушных судов5)
6813810009
— — — прочие
681389000
— — прочие:
6813890001
— — — для гражданских воздушных судов5)
6813890009
— — — прочие
6814
Слюда обработанная и изделия из нее, включая агломерированную или регенерированную слюду, на бумажной, картонной или другой основе или без нее:
6814100000
— пластины, листы и ленты из агломерированной или регенерированной слюды, на основе или без нее
6814900000
— прочие
6815
Изделия из камня или других минеральных веществ (включая углеродные волокна, изделия из углеродных волокон и изделия из торфа), в другом месте не поименованные или не включенные:
6815110000
— — углеродные волокна
6815120000
— — полотна из углеродных волокон
6815130000
— — прочие изделия из углеродных волокон
6815190000
— — прочие
6815200000
— изделия из торфа

681189000
— — Өзге өнімдер:
6811890001
— — — құбырлар, түтіктер және оларға арматура
6811890009
— — — өзге
6812
Асбест талшығы өңделген; асбест немесе асбест және магний карбонаты негізіндегі қоспалар; осы қоспалардан немесе асбесттен жасалған бұйымдар (мысалы, жіптер, маталар, киімдер, бас киімдер, аяқ киімдер, жастықтар), 6811 немесе 6813 тауар позицияларының тауарларынан өзге, күшейтілген немесе күшейтілмеген:
681280
— кроцидолиттен:
6812801000
— — өңделген талшық; кроцидолит немесе кроцидолит және магний карбонаты негізіндегі қоспалар
681280900
— — өзгелер:
6812809001
— — — жіптер мен жіптер; өрілген немесе өрілмеген арқандар мен баулар; маталар мен трикотаж материалдары; киім, киім аксессуарлары, аяқ киім және бас киімдер; қағаз, қалың картон және киіз немесе киіз; парақтардағы немесе орамдағы престелген кроцидолитті талшықты тығыздағыш материал
6812809009
— — — — өзге
681299
— — өзгелер:
6812991000
— — — өңделген асбест талшығы; асбест немесе асбест және магний карбонаты негізіндегі қоспалар
681299900
— — — өзгелер:
6812999001
— — — — жіптер мен жіптер; өрілген немесе өрілмеген арқандар мен баулар; маталар мен трикотаж материалдары
6812999002
— — — — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
6812999008
— — — — — өзге
6813
Асбест, өзге минералдар немесе целлюлоза негізіндегі тежегіштер, муфталар немесе ұқсас құрылғылар үшін пайдаланылатын монтаждалмаған үйкеліс материалдары және олардың бұйымдары (мысалы, парақтар, орамдар, таспалар, сегменттер, дискілер, шайбалар, аралық бөлшектер), тоқыма немесе өзге заттармен бірге материалдар немесе оларсыз:
681320000
— құрамында асбест бар:
6813200001
— — азаматтық әуе кемелері үшін5)
6813200009
— — өзгелер
681381000
— — тежегіш төсемдер:
6813810001
— — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
6813810009
— — — өзге
681389000
— — өзгелер:
6813890001
— — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
6813890009
— — — өзге
6814
Агломерленген немесе регенерацияланған слюданы қоса алғанда, қағазда, картоннан немесе өзге негізде жасалған немесе жоқ өңделген слюда және олардан жасалған бұйымдар:
6814100000
— астары бар немесе жоқ, агломерацияланған немесе регенерацияланған слюда пластиналары, парақтары және жолақтары
6814900000
— өзгелер
6815
Өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған тастан немесе өзге минералды заттардан жасалған бұйымдар (көміртекті талшықтарды, көміртекті талшықтарды және шымтезектен жасалған бұйымдарды қоса алғанда):
6815110000
— — көміртекті талшықтар
6815120000
— — көміртекті талшықтардан жасалған маталар
6815130000
— — көміртекті талшықтан жасалған өзге де бұйымдар
6815190000
— — өзгелер
6815200000
— шымтезек өнімдері

681591000
— — содержащие магнезит, магнезию в форме периклаза, доломит, включая в форме доломитовой извести, или хромит:
6815910001
— — — содержащие магнезит, доломит (кроме доломитовой извести) или хромит
6815910002
— — — — из огнеупорных материалов с химической связкой
6815910009
— — — — прочие
681599000
— — прочие:
6815990002
— — — из огнеупорных материалов с химической связкой
6815990008
— — — прочие
6901000000
Кирпичи, блоки, плитки и другие керамические изделия из кремнеземистой каменной муки (например, из кизельгура, триполита или диатомита) или из аналогичных кремнеземистых пород
6902
Кирпичи огнеупорные, блоки, плитки и аналогичные огнеупорные керамические строительные материалы, кроме изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных кремнеземистых пород:
6902100000
— содержащие более 50 мас.% элементов Mg, Ca или Cr, взятых отдельно или вместе, в пересчете на MgO, СаО или Сr2О3
690220
— содержащие более 50 мас.% глинозема (Al2O3), кремнезема (SiO2) или смеси или соединения этих продуктов:
6902201000
— — содержащие 93 мас.% или более кремнезема (SiO2)
6902209100
— — — содержащие более 7 мас.%, но менее 45 мас.% глинозема (Al2O3)
6902209900
— — — прочие
6902900000
— прочие
6903
Прочие огнеупорные керамические изделия (например, реторты, тигли, муфели, насадки, заглушки, подпорки, пробирные чашки, трубы, трубки, кожухи, прутки, стержни и скользящие затворы), кроме изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных кремнеземистых пород:
6903100000
— содержащие более 50 мас.% свободного углерода
690320
— содержащие более 50 мас.% глинозема (Al2O3) или смеси или соединения глинозема с кремнеземом (SiO2):
6903201000
— — содержащие менее 45 мас.% глинозема (Al2O3)
6903209000
— — содержащие 45 мас.% или более глинозема (Al2O3)
690390
— прочие:
6903901000
— — содержащие более 25 мас.%, но не более 50 мас.% свободного углерода
6903909000
— — прочие
6904
Кирпичи строительные, блоки для полов, камни керамические несущие или для заполнения балочных конструкций и аналогичные изделия из керамики:
6904100000
— кирпичи строительные
6904900000
— прочие
6905
Черепица, дефлекторы, зонты над дымовыми трубами, части дымоходов, архитектурные украшения и прочие строительные детали из керамики:
6905100000
— черепица
6905900000
— прочие
6906000000
Трубы, трубопроводы защитные, водоотводы и фитинги для труб, керамические
6907
Плиты для мощения, плитки облицовочные для полов, печей, каминов или стен керамические; кубики керамические для мозаичных работ и аналогичные изделия, на основе или без нее; керамические изделия отделочные:

681591000
— — құрамында магнезит, периклаза түріндегі магнезия, доломит, оның ішінде доломитті әк немесе хромит түріндегі:
6815910001
— — — құрамында магнезит, доломит (доломитті әктен өзге) немесе хромит бар
6815910002
— — — — химиялық байланысқан отқа төзімді материалдардан
6815910009
— — — — өзге
681599000
— — өзгелер:
6815990002
— — — химиялық байланысқан отқа төзімді материалдардан
6815990008
— — — өзге
6901000000
Кремнийлі тас ұнынан (мысалы, кизельгур, триполит немесе диатомит) немесе ұқсас кремнийлі жыныстардан жасалған кірпіштер, блоктар, плиткалар және өзге де керамикалық бұйымдар
6902
Кремнийлі тас ұнынан немесе ұқсас кремнийлі жыныстардан жасалған бұйымдардан өзге, отқа төзімді кірпіштер, блоктар, плиткалар және ұқсас отқа төзімді керамикалық құрылыс материалдары:
6902100000
— MgO, CaO немесе Cr2O3 бойынша бөлек немесе бірге алынған Mg, Ca немесе Cr элементтерінің массасының 50% астамы бар
690220
— құрамында алюминий тотығы (Al2O3), кремний диоксиді (SiO2) немесе осы өнімдердің қоспалары немесе қосылыстары салмағы бойынша 50%—дан астам:
6902201000
— — салмағы бойынша 93% немесе одан да көп кремний диоксиді (SiO2) бар
6902209100
— — — құрамында 7 масс.%—дан астам, бірақ 45 масс.%—дан аз алюминий тотығы (Al2O3)
6902209900
— — — өзге
6902900000
— өзгелер
6903
Кремнийлі тас ұнынан немесе ұқсас кремнийлі жыныстардан жасалған бұйымдардан өзге, отқа төзімді керамикалық бұйымдар (мысалы, реторттар, тигельдер, муфельдер, саптамалар, тығындар, тіректер, талдау стакандары, түтіктер, түтіктер, қаптамалар, штангалар, штангалар және жылжымалы қақпақтар):
6903100000
— құрамында 50 масс.%—дан астам бос көміртегі бар
690320
— құрамында салмағы бойынша 50%—дан астам глинозем (Al2O3) немесе глиноземнің кремнеземмен (SiO2) қоспалары немесе қосылыстары бар:
6903201000
— — құрамында 45 масс.%—дан аз алюминий тотығы бар (Al2O3)
6903209000
— — салмағы бойынша 45% немесе одан да көп алюминий тотығы бар (Al2O3)
690390
— өзгелер:
6903901000
— — салмағы бойынша 25%—дан астам, бірақ салмағы бойынша 50%—дан көп емес бос көміртегі бар
6903909000
— — өзгелер
6904
Құрылыс кірпіштері, еден блоктары, керамикалық жүк көтергіш немесе арқалық толтырғыш тастар және керамикадан жасалған ұқсас бұйымдар:
6904100000
— құрылыс кірпіштері
6904900000
— өзгелер
6905
Плиткалар, дефлекторлар, қолшатырлары, түтін құбырларының бөліктері, сәулеттік әшекейлер және өзге де керамикалық құрылыс бөлшектері:
6905100000
— шатыр плиткалары
6905900000
— өзгелер
6906000000
Құбырлар, қорғаныс құбырлары, дренаждық жүйелер және құбыр арматурасы, керамика
6907
Тротуар тақталары, еденге арналған плиткалар, пештер, каминдер немесе қабырғалар, керамика; керамикалық мозаика текшелері және сол сияқтылар, тірегі бар немесе жоқ; керамикалық өңдеу бұйымдары:

7005218000
— — — толщиной более 4,5 мм
700529
— — прочее:
7005292500
— — — толщиной не более 3,5 мм
7005293500
— — — толщиной более 3,5 мм, но не более 4,5 мм
7005298000
— — — толщиной более 4,5 мм
7005300000
— стекло армированное
700600
Стекло товарной позиции 7003, 7004 или 7005, гнутое, граненое, гравированное, сверленое, эмалированное или обработанное иным способом, но не вставленное в раму или не комбинированное с другими материалами:
7006001000
— оптическое стекло
7006009000
— прочее
7007
Стекло безопасное, включая стекло упрочненное (закаленное) или многослойное:
700711
— — размером и форматом, позволяющими использовать его на средствах наземного, воздушного и водного транспорта или для ракетно-космических систем:
700711100
— — — размером и форматом, позволяющими использовать его на средствах наземного транспорта:
7007111001
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
7007111009
— — — — прочее
7007119000
— — — прочее
700719
— — прочее:
7007191000
— — — эмалированное
7007192000
— — — окрашенное в массе (тонированное в объеме), глушеное, накладное или имеющее поглощающий или отражающий слой
700719800
— — — прочее:
7007198002
— — — — — с двумя противоположными сторонами размером не менее 1599 мм, но не более 2200 мм и с двумя противоположными сторонами размером не менее 899 мм, но не более 1201 мм, толщиной не менее 3,2 мм, но не более 3,4 мм, с содержанием оксидов железа не более 0,015%, используемое для производства солнечных батарей5)
7007198003
— — — — — прочее
7007198004
— — — — — в форме прямоугольника с двумя противоположными сторонами размером не менее 1599 мм, но не более 2201 мм и с двумя противоположными сторонами размером не менее 899 мм, но не более 1201 мм, толщиной не менее 1,8 мм, но не более 2,7 мм, с содержанием оксидов железа не более 0,015%, с рифленой или волнообразной, или пирамидальной поверхностью, используемое для производства солнечных батарей5)
7007198008
— — — — — прочее
700721
— — размером и форматом, позволяющими использовать его на средствах наземного, воздушного и водного транспорта или для ракетно-космических систем:
700721200
— — — размером и форматом, позволяющими использовать его на средствах наземного транспорта:
7007212001
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
7007212009
— — — — прочее
700721800
— — — прочее:
7007218001
— — — — для гражданских воздушных судов5)
7007218009
— — — — прочее
7007290000
— — прочее
700800
Многослойные изолирующие изделия из стекла:

7005218000
— — — қалыңдығы 4,5 мм—ден астам
700529
— — өзге:
7005292500
— — — қалыңдығы 3,5 мм артық емес
7005293500
— — — қалыңдығы 3,5 мм—ден астам, бірақ 4,5 мм—ден аспайтын
7005298000
— — — қалыңдығы 4,5 мм—ден астам
7005300000
— күшейтілген шыны
700600
7003, 7004 немесе 7005 тауар позициясындағы шыны, майыстырылған, кесілген, ойылған, бұрғыланған, эмальданған немесе өзге де өңделген, бірақ жиектелмеген немесе өзге материалдармен біріктірілмеген:
7006001000
— оптикалық шыны
7006009000
— өзге
7007
Қауіпсіздік шыны, оның ішінде шыңдалған (шыңдалған) немесе ламинатталған шыны:
700711
— — жердегі, әуедегі және судағы көлік құралдарында немесе зымырандық—ғарыштық жүйелерде пайдалануға мүмкіндік беретін өлшемі мен форматы:
700711100
— — — жердегі көлікте пайдалануға мүмкіндік беретін өлшемі мен форматы:
7007111001
— — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
7007111009
— — — — өзге
7007119000
— — — өзге
700719
— — өзге:
7007191000
— — — эмальданған
7007192000
— — — массада боялған (көлемі бойынша тоналды), дыбысы өшірілген, жағылған немесе сіңіретін немесе шағылыстыратын қабаты бар
700719800
— — — өзге:
7007198002
— — — — — кемінде 1599 мм, бірақ 2200 мм—ден аспайтын екі қарама—қарсы жағымен және кемінде 899 мм, бірақ 1201 мм—ден аспайтын екі қарама—қарсы жағымен, қалыңдығы кемінде 3,2 мм, бірақ емес 3,4 мм—ден астам, құрамында темір оксиді 0,015% аспайтын, күн батареяларын өндіру үшін пайдаланылады5)
7007198003
— — — — — өзге
7007198004
— — — — — қарама—қарсы екі қабырғасы кемінде 1599 мм, бірақ 2201 мм артық емес және қарама—қарсы екі жағы 899 мм кем емес, бірақ 1201 мм артық емес, қалыңдығы кемінде 1,8 мм, бірақ тіктөртбұрыш түрінде 2,7 мм—ден аспайтын, темір оксидінің мөлшері 0,015 %—дан аспайтын, гофрленген немесе толқынды немесе пирамидалы беті бар, күн батареяларын өндіру үшін пайдаланылатын5)
7007198008
— — — — — өзге
700721
— — жердегі, әуедегі және судағы көлік құралдарында немесе зымырандық—ғарыштық жүйелерде пайдалануға мүмкіндік беретін өлшемі мен форматы:
700721200
— — — жердегі көлікте пайдалануға мүмкіндік беретін өлшемі мен форматы:
7007212001
— — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
7007212009
— — — — өзге
700721800
— — — өзге:
7007218001
— — — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
7007218009
— — — — өзге
7007290000
— — өзге
700800
Көп қабатты оқшаулағыш шыны бұйымдары:

7008002000
— окрашенные в массе (тонированные в объеме), глушеные, накладные или имеющие поглощающий или отражающий слой
7008008100
— — состоящие из двух листов стекла, герметично соединенных по периметру и разделенных слоем воздуха, других газов или вакуумированным промежутком
7008008900
— — прочие
7009
Зеркала стеклянные, в рамах или без рам, включая зеркала заднего обзора:
700910000
— зеркала заднего обзора для транспортных средств:
7009100001
— — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
7009100009
— — прочие
7009910000
— — без рам
7009920000
— — в рамах
7010
Бутыли, бутылки, флаконы, кувшины, горшки, банки, ампулы и прочие стеклянные емкости для транспортировки или упаковки товаров; банки для консервирования стеклянные; предохранительные пробки из стекла, пробки, крышки и прочие аналогичные стеклянные изделия:
7010100000
— ампулы
7010200000
— пробки, крышки и прочие аналогичные изделия
701090
— прочие:
701090100
— — банки для консервирования (банки для стерилизации):
7010901001
— — — номинальной вместимостью не более 0,15 л
7010901009
— — — прочие
7010902100
— — — изготовленные из стеклянных трубок
7010903100
— — — — 2,5 л и более
7010904100
— — — — — — — — 1 л или более
7010904300
— — — — — — — — более 0,33 л, но менее 1 л
7010904500
— — — — — — — — 0,15 л или более, но не более 0,33 л
7010904700
— — — — — — — — менее 0,15 л
7010905100
— — — — — — — — 1 л или более
7010905300
— — — — — — — — более 0,33 л, но менее 1 л
7010905500
— — — — — — — — 0,15 л или более, но не более 0,33 л
7010905700
— — — — — — — — менее 0,15 л
701090610
— — — — — — — 0,25 л или более:
7010906101
— — — — — — — — 0,25 л или более, но не более 0,33 л
7010906109
— — — — — — — — прочие
7010906700
— — — — — — — менее 0,25 л
7010907100
— — — — — — более 0,055 л
7010907900
— — — — — — не более 0,055 л
701090910
— — — — — — из бесцветного стекла:
7010909101
— — — — — — — номинальной вместимостью более 0,33 л
7010909102
— — — — — — — номинальной вместимостью более 0,15 л, но не более 0,33 л
7010909109
— — — — — — — прочие
701090990
— — — — — — из цветного стекла:
7010909901
— — — — — — — номинальной вместимостью более 0,33 л
7010909902
— — — — — — — номинальной вместимостью более 0,15 л, но не более 0,33 л
7010909909
— — — — — — — прочие
7011
Баллоны стеклянные (включая колбы и трубки), открытые, их стеклянные части, без фитингов, для электрических ламп и источников света, электронно-лучевых трубок или аналогичных изделий:

7008002000
— массалық боялған (көлемі бойынша тоналды), тұншықтырылған, үстіңгі немесе сіңіретін немесе шағылыстыратын қабаты бар
7008008100
— — периметрі бойынша герметикалық байланысқан және ауа қабатымен, өзге газдармен немесе эвакуацияланған саңылаумен бөлінген екі шыны парақтан тұратын
7008008900
— — өзгелер
7009
Артқы көріністі көрсететін айналарды қоса алғанда, рамалық немесе жақтаусыз шыныдан жасалған айналар:
700910000
— көліктерге арналған артқы көрініс айналары:
7009100001
— — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
7009100009
— — өзгелер
7009910000
— — жақтаусыз
7009920000
— — кадрларда
7010
Бөтелкелер, бөтелкелер, бөтелкелер, құмыралар, кәстрөлдер, банкалар, ампулалар және тауарларды тасымалдауға немесе орауға арналған өзге де шыны ыдыстар; шыны консервілер; шыныдан жасалған сақтандырғыш тығындар, тығындар, қақпақтар және өзге ұқсас шыны ыдыстар:
7010100000
— ампулалар
7010200000
— тығындар, қақпақтар және өзге де ұқсас бұйымдар
701090
— өзгелер:
701090100
— — консервіленген банкалар (стерилизацияға арналған банкалар):
7010901001
— — — номиналды сыйымдылығы 0,15 л артық емес
7010901009
— — — өзге
7010902100
— — — шыны түтіктерден жасалған
7010903100
— — — — 2,5 литр немесе одан да көп
7010904100
— — — — — — — — 1 литр немесе одан да көп
7010904300
— — — — — — — — 0,33 л артық, бірақ 1 л аз
7010904500
— — — — — — — — 0,15 л немесе одан көп, бірақ 0,33 л артық емес
7010904700
— — — — — — — — 0,15 л—ден аз
7010905100
— — — — — — — — 1 литр немесе одан да көп
7010905300
— — — — — — — — 0,33 л артық, бірақ 1 л аз
7010905500
— — — — — — — — 0,15 л немесе одан көп, бірақ 0,33 л артық емес
7010905700
— — — — — — — — 0,15 л—ден аз
701090610
— — — — — — — 0,25 литр немесе одан көп:
7010906101
— — — — — — — — 0,25 л немесе одан көп, бірақ 0,33 л артық емес
7010906109
— — — — — — — — өзге
7010906700
— — — — — — — 0,25 л—ден аз
7010907100
— — — — — — 0,055 л артық
7010907900
— — — — — — 0,055 л артық емес
701090910
— — — — — — түссіз шыныдан:
7010909101
— — — — — — — номиналды сыйымдылығы 0,33 л жоғары
7010909102
— — — — — — — номиналды сыйымдылығы 0,15 литрден астам, бірақ 0,33 литрден аспайтын
7010909109
— — — — — — — өзге
701090990
— — — — — — түсті шыныдан:
7010909901
— — — — — — — номиналды сыйымдылығы 0,33 л жоғары
7010909902
— — — — — — — номиналды сыйымдылығы 0,15 литрден астам, бірақ 0,33 литрден аспайтын
7010909909
— — — — — — — өзге
7011
Шыны цилиндрлер (шамдар мен түтіктерді қоса алғанда), ашық, олардың шыны бөліктері, арматурасы жоқ, электр шамдары мен жарық көздеріне, катодты сәулелік түтіктерге немесе сол сияқтыларға арналған:

711021000
— — необработанный или в виде порошка:
7110210001
— — — в слитках с содержанием не менее 999,5 частей палладия на 1000 частей сплава
7110310000
— — необработанный или в виде порошка
7110410000
— — необработанные или в виде порошка
7112
Отходы и лом драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами; прочие отходы и лом, содержащие драгоценный металл или соединения драгоценных металлов, используемые главным образом для извлечения драгоценных металлов, кроме товаров товарной позиции 8549:
7112300000
— зола, содержащая драгоценный металл или соединения драгоценного металла
7112910000
— — золота, включая металл, плакированный золотом, но исключая отходы, содержащие другие драгоценные металлы
7112920000
— — платины, включая металл, плакированный платиной, но исключая отходы, содержащие другие драгоценные металлы
7113
Ювелирные изделия и их части из драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами:
7113110000
— — из серебра, имеющего или не имеющего гальванического покрытия, плакированного или не плакированного другими драгоценными металлами
7113190000
— — из прочих драгоценных металлов, имеющих или не имеющих гальванического покрытия, плакированных или не плакированных драгоценными металлами
7113200000
— из недрагоценных металлов, плакированных драгоценными металлами
7114
Изделия золотых или серебряных дел мастеров и их части из драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами:
7114110000
— — из серебра, имеющего или не имеющего гальванического покрытия, плакированного или не плакированного другими драгоценными металлами
7114190000
— — из прочих драгоценных металлов, имеющих или не имеющих гальванического покрытия, плакированных или не плакированных драгоценными металлами
7114200000
— из недрагоценных металлов, плакированных драгоценными металлами
7115
Прочие изделия из драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами:
7115100000
— катализаторы в форме проволочной сетки или решетки из платины
7201
Передельный и зеркальный чугун в чушках, болванках или других первичных формах:
720110
— нелегированный передельный чугун, содержащий 0,5 мас.% или менее фосфора:
7201101100
— — — содержащий 1 мас.% или менее кремния
7201101900
— — — содержащий более 1 мас.% кремния
7201103000
— — содержащий не менее 0,1 мас.%, но менее 0,4 мас.% марганца
7201109000
— — содержащий менее 0,1 мас.% марганца
7201200000
— нелегированный передельный чугун, содержащий более 0,5 мас.% фосфора
720150
— легированный передельный чугун; зеркальный чугун:

711021000
— — шикі немесе ұнтақ түрінде:
7110210001
— — — қорытпаның 1000 бөлігінде 999,5 бөліктен кем емес палладий бар құймалардағы
7110310000
— — шикі немесе ұнтақ түрінде
7110410000
— — шикі немесе ұнтақ түрінде
7112
Қымбат металдардың немесе бағалы металдармен қапталған металдардың қалдықтары мен сынықтары; 8549 тауар позициясындағы тауарлардан өзге, негізінен бағалы металдарды алу үшін пайдаланылатын бағалы металдар немесе бағалы металдардың қосындылары бар өзге де қалдықтар мен сынықтар:
7112300000
— құрамында бағалы металдар немесе бағалы металдардың қосындылары бар күл
7112910000
— — алтыннан, оның ішінде алтынмен қапталған металдан, бірақ құрамында өзге бағалы металдар бар қалдықтарды қоспағанда
7112920000
— — платина, платинамен қапталған металды қоса алғанда, бірақ құрамында өзге бағалы металдар бар қалдықтарды қоспағанда
7113
Асыл металдардан немесе асыл металдармен қапталған металдардан жасалған зергерлік бұйымдар және олардың бөліктері:
7113110000
— — күмістен, жалатылған немесе жалатпаған, қапталған немесе өзге бағалы металдармен қапталмаған
7113190000
— — жалатылған немесе қапталмаған, асыл металдармен қапталған немесе қапталмаған өзге бағалы металдардан
7113200000
— бағалы металдармен қапталған қымбат емес металдардан
7114
Қымбат металдардан немесе бағалы металдармен қапталған металдардан жасалған алтын немесе күміс ұсталарының бұйымдары және олардың бөліктері:
7114110000
— — күмістен, жалатылған немесе жалатпаған, қапталған немесе өзге бағалы металдармен қапталмаған
7114190000
— — жалатылған немесе қапталмаған, асыл металдармен қапталған немесе қапталмаған өзге бағалы металдардан
7114200000
— бағалы металдармен қапталған қымбат емес металдардан
7115
Бағалы металдардан немесе бағалы металдармен қапталған металдардан жасалған өзге де бұйымдар:
7115100000
— сым тор немесе платина тор түріндегі катализаторлар
7201
Құймалардағы, құймалардағы немесе өзге де бастапқы пішіндегі шойын және айналы шойын:
720110
— 0,5 массалық% немесе одан аз фосфоры бар қоспаланбаған шойын:
7201101100
— — — құрамында 1 масс.% немесе одан аз кремний бар
7201101900
— — — құрамында 1 масс.%—дан астам кремний бар
7201103000
— — құрамында 0,1% кем емес, бірақ 0,4% кем марганец бар
7201109000
— — құрамында марганец салмағы бойынша 0,1%—дан аз
7201200000
— құрамында 0,5 масс.%—дан астам фосфор бар қоспаланбаған шойын
720150
— легирленген шойын; айна шойын:

7212
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной менее 600 мм, плакированный, с гальваническим или другим покрытием:
721210
— с гальваническим или другим покрытием оловом:
7212101000
— — белая жесть, без дальнейшей обработки, кроме обработки поверхности
7212109000
— — прочий
7212200000
— электролитически оцинкованный
7212300000
— оцинкованный иным способом
721240
— окрашенный, лакированный или покрытый пластмассой:
7212402000
— — белая жесть, без дальнейшей обработки, кроме покрытия лаком; с гальваническим или другим покрытием оксидами хрома или хромом и оксидами хрома, лакированный
7212408000
— — прочий
721250
— покрытый иным способом:
7212502000
— — с гальваническим или другим покрытием оксидами хрома или хромом и оксидами хрома
7212503000
— — с гальваническим или другим покрытием хромом или никелем
7212504000
— — с гальваническим или другим покрытием медью
7212506100
— — — с гальваническим или другим покрытием алюминиево-цинковыми сплавами
7212506900
— — — прочий
7212509000
— — прочий
7212600000
— плакированный
7213
Прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из железа или нелегированной стали:
7213100000
— имеющие выемки, выступы, борозды или другие деформации, полученные в процессе прокатки
7213200000
— из автоматной стали прочие
721391
— — круглого сечения диаметром менее 14 мм:
7213911000
— — — используемые для армирования бетона
7213912000
— — — используемые для шинного корда
7213914100
— — — — содержащие 0,06 мас.% или менее углерода
7213914900
— — — — содержащие более 0,06 мас.%, но менее 0,25 мас.% углерода
7213917000
— — — — содержащие 0,25 мас.% или более, но не более 0,75 мас.% углерода
7213919000
— — — — содержащие более 0,75 мас.% углерода
721399
— — прочие:
7213991000
— — — содержащие менее 0,25 мас.% углерода
7213999000
— — — содержащие 0,25 мас.% или более углерода
7214
Прутки прочие из железа или нелегированной стали, без дальнейшей обработки, кроме ковки, горячей прокатки, горячего волочения или горячего экструдирования, но включая скрученные после прокатки:
7214100000
— кованые
7214200000
— имеющие выемки, выступы, борозды или другие деформации, полученные в процессе прокатки или скрученные после прокатки
7214300000
— из автоматной стали прочие
721491
— — прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения:
7214911000
— — — содержащие менее 0,25 мас.% углерода
7214919000
— — — содержащие 0,25 мас.% или более углерода
721499
— — прочие:
7214991000
— — — — используемые для армирования бетона
7214993100
— — — — — 80 мм или более

7212
Ені 600 мм—ден аз шойыннан немесе легирленбеген болаттан жасалған, қапталған, мырышталған немесе өзге жолмен қапталған жалпақ прокат:
721210
— мырышталған немесе өзге қалайы жабыны бар:
7212101000
— — қаңылтыр, беттік өңдеуден өзге өңдеу жоқ
7212109000
— — өзге
7212200000
— электролиттік мырышталған
7212300000
— өзге жолмен мырышталған
721240
– боялған, лакталған немесе пластикпен қапталған:
7212402000
— — лакпен қаптауды қоспағанда, одан әрі өңдеусіз қалайы табақ; мырышталған немесе хром оксидтерімен немесе хром және хром оксидтерімен өзге жолмен қапталған, лакталған
7212408000
— — өзге
721250
өзге жолмен қамтылған:
7212502000
— — хром оксидтерімен немесе хром және хром оксидтерімен қапталған немесе өзге жолмен қапталған
7212503000
— — хроммен немесе никельмен қапталған немесе өзге жолмен қапталған
7212504000
— — мырышталған немесе өзге мыс жабыны бар
7212506100
— — — мырышталған немесе алюминий—мырыш қорытпалары бар өзге жабынмен
7212506900
— — — өзге
7212509000
— — өзге
7212600000
— қапталған
7213
Шойыннан немесе легирленбеген болаттан жасалған борпылдақ орамдағы ыстықтай илектелген өзектер:
7213100000
— илемдеу процесінде алынған ойықтар, шығыңқы жерлер, ойықтар немесе өзге деформациялар бар
7213200000
— өзге автоматты болат
721391
— — диаметрі 14 мм кем дөңгелек қимасы:
7213911000
— — — арматуралық бетон үшін қолданылады
7213912000
— — — шина сымы үшін қолданылады
7213914100
— — — — құрамында салмағы бойынша 0,06% немесе одан аз көміртегі бар
7213914900
— — — — құрамында 0,06 масс.%—дан астам, бірақ 0,25 масс.%—дан аз көміртегі бар
7213917000
— — — — құрамында салмағы бойынша 0,25% немесе одан көп, бірақ салмағы бойынша 0,75%—дан көп емес көміртегі бар
7213919000
— — — — құрамында 0,75 масс.%—дан астам көміртегі бар
721399
— — өзгелер:
7213991000
— — — құрамында көміртегі салмағы 0,25%—дан аз
7213999000
— — — салмағы бойынша 0,25% немесе одан да көп көміртегі бар
7214
Шойыннан немесе легирленбеген болаттан жасалған, соғылған, ыстықтай илектелген, ыстықтай тартылған немесе ыстық экструдталғаннан кейін өңделмеген, бірақ прокаттан кейін бұралғандарды қоса алғанда:
7214100000
— соғылған
7214200000
— домалау кезінде алынған ойықтар, шығыңқы жерлер, ойықтар немесе өзге деформациялар бар немесе илектеуден кейін бұралған
7214300000
— өзге автоматты болат
721491
— — тікбұрышты (шаршыдан өзге) қимасы:
7214911000
— — — құрамында көміртегі салмағы 0,25%—дан аз
7214919000
— — — салмағы бойынша 0,25% немесе одан да көп көміртегі бар
721499
— — өзгелер:
7214991000
— — — — арматуралық бетон үшін қолданылады
7214993100
— — — — — 80 мм немесе одан да көп

7226919100
— — — — толщиной 4,75 мм или более
7226919900
— — — — толщиной менее 4,75 мм
7226920000
— — без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии)
722699
— — прочий:
7226991000
— — — электролитически оцинкованный
7226993000
— — — оцинкованный иным способом
7226997000
— — — прочий
7227
Прутки горячекатаные, в свободно смотанных бухтах, из других видов легированных сталей:
7227100000
— из быстрорежущей стали
7227200000
— из кремнемарганцовистой стали
722790
— прочие:
7227901000
— — содержащие 0,0008 мас.% или более бора с содержанием любого другого элемента менее минимального количества, упомянутого в примечании 1 (е) к данной группе
7227905000
— — содержащие 0,9 мас.% или более, но не более 1,15 мас.% углерода, 0,5 мас.% или более, но не более 2 мас.% хрома и, если присутствует, не более 0,5 мас.% молибдена
7227909500
— — прочие
7228
Прутки прочие из других видов легированных сталей; уголки, фасонные и специальные профили, из других видов легированных сталей; прутки пустотелые для буровых работ из легированной или нелегированной стали:
722810
— прутки из быстрорежущей стали:
7228102000
— — без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования; горячекатаные, горячетянутые или экструдированные, без дальнейшей обработки, кроме плакирования
7228105000
— — кованые
7228109000
— — прочие
722820
— прутки из кремнемарганцовистой стали:
7228201000
— — прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения, горячекатаные по четырем граням
7228209100
— — — без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования; горячекатаные, горячетянутые или экструдированные, без дальнейшей обработки, кроме плакирования
7228209900
— — — прочие
722830
— прутки прочие, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования:
7228302000
— — из инструментальной стали
7228304100
— — — круглого сечения, диаметром 80 мм или более
7228304900
— — — прочие
7228306100
— — — — 80 мм или более
7228306900
— — — — менее 80 мм
7228307000
— — — прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения, прокатанные по четырем граням
7228308900
— — — прочие
722840
— прутки прочие, без дальнейшей обработки, кроме ковки:
7228401000
— — из инструментальной стали
7228409000
— — прочие
722850
— прутки прочие, без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии:
7228502000
— — из инструментальной стали
7228504000
— — содержащие 0,9 мас.% или более, но не более 1,15 мас.% углерода, 0,5 мас.% или более, но не более 2 мас.% хрома и, если присутствует, не более 0,5 мас.% молибдена

7226919100
— — — — қалыңдығы 4,75 мм немесе одан да көп
7226919900
— — — — қалыңдығы 4,75 мм—ден аз
7226920000
— — салқын прокаттан өзге (суық қалпына келтіру) қосымша өңдеусіз
722699
— — өзге:
7226991000
— — — электролиттік мырышталған
7226993000
— — — әйтпесе мырышталған
7226997000
— — — өзге
7227
Легирленген болаттардың өзге түрлерінен бос орамдағы ыстықтай илемделген өзектер:
7227100000
— жоғары жылдамдықты болат
7227200000
— кремний—марганецті болаттан жасалған
722790
— өзгелер:
7227901000
— — құрамында салмағы бойынша 0,0008% немесе одан көп бор бар, құрамында кез келген өзге элемент осы тараудың 1(е) ескертпесінде көрсетілген ең аз мөлшерден аз.
7227905000
— — салмағы бойынша 0,9% немесе одан көп, бірақ салмағы бойынша 1,15%—дан аспайтын көміртегі, салмағы бойынша 0,5% немесе одан көп, бірақ салмағы бойынша 2%—дан көп емес хром және, егер бар болса, масса бойынша 0,5% молибден бар
7227909500
— — өзгелер
7228
Легирленген болаттардың өзге түрлерінің өзге өзектері; легирленген болаттардың өзге түрлерінен бұрыштар, пішінді және арнайы профильдер; легирленген немесе легирленбеген болаттан бұрғылау жұмыстарына арналған қуыс өзектер:
722810
— жоғары жылдамдықты болат сырықтар:
7228102000
— — ыстықтай илектелген, ыстықтай тартылған немесе экструдталғаннан өзге өңделмеген; ыстықтай илектелген, ыстықтай тартылған немесе экструдталған, қаптаудан өзге өңделмеген
7228105000
— — жалған
7228109000
— — өзгелер
722820
— кремний—марганец болаттан жасалған өзектер:
7228201000
— — төртбұрышты (шаршыдан өзге) көлденең қимасы, төрт жағы ыстықтай илемделген
7228209100
— — — ыстықтай илектелген, ыстықтай тартылған немесе экструдталғаннан өзге өңделмеген; ыстықтай илектелген, ыстықтай тартылған немесе экструдталған, қаптаудан өзге өңделмеген
7228209900
— — — өзге
722830
— ыстықтай илектелген, ыстықтай тартылған немесе экструдталғаннан өзге өңделмеген өзге де өзектер:
7228302000
— — аспаптық болаттан
7228304100
— — — дөңгелек қима, диаметрі 80 мм немесе одан да көп
7228304900
— — — өзге
7228306100
— — — — 80 мм немесе одан да көп
7228306900
— — — — 80 мм—ден аз
7228307000
— — — төртбұрышты (шаршыдан өзге) көлденең қимасы, төрт жағына оралған
7228308900
— — — өзге
722840
— соғылғаннан кейін өңделмеген өзге сырықтар:
7228401000
— — аспаптық болаттан
7228409000
— — өзгелер
722850
— салқын өңделген немесе салқын өңделгеннен өзге өңделмеген өзге де өзектер:
7228502000
— — аспаптық болаттан
7228504000
— — салмағы бойынша 0,9% немесе одан көп, бірақ салмағы бойынша 1,15%—дан аспайтын көміртегі, салмағы бойынша 0,5% немесе одан көп, бірақ салмағы бойынша 2%—дан көп емес хром және, егер бар болса, масса бойынша 0,5% молибден бар

7228506100
— — — — 80 мм или более
7228506900
— — — — менее 80 мм
7228508000
— — — прочие
722860
— прутки прочие:
7228602000
— — из инструментальной стали
7228608000
— — прочие
722870
— уголки, фасонные и специальные профили:
7228701000
— — без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования
7228709000
— — прочие
7228800000
— прутки пустотелые для буровых работ
7229
Проволока из других видов легированных сталей:
7229200000
— из кремнемарганцовистой стали
722990
— прочая:
7229902000
— — из быстрорежущей стали
7229905000
— — содержащая 0,9 мас.% или более, но не более 1,15 мас.% углерода, 0,5 мас.% или более, но не более 2 мас.% хрома и, если присутствует, не более 0,5 мас.% молибдена
7229909000
— — прочая
7301
Конструкции шпунтовые из черных металлов, сверленые или несверленые, перфорированные или неперфорированные, монолитные или изготовленные из сборных элементов; уголки, фасонные и специальные профили сварные, из черных металлов:
7301100000
— конструкции шпунтовые
7301200000
— уголки, фасонные и специальные профили
7302
Изделия из черных металлов, используемые для железнодорожных или трамвайных путей: рельсы, контррельсы и зубчатые рельсы, переводные рельсы, крестовины глухого пересечения, переводные штанги и прочие поперечные соединения, шпалы, стыковые накладки и подкладки, клинья, опорные плиты, крюковые рельсовые болты, подушки и растяжки, станины, поперечины и прочие детали, предназначенные для соединения или крепления рельсов:
730210
— рельсы:
7302101000
— — токоведущие с деталями из цветного металла
7302102200
— — — — — массой погонного метра 36 кг или более
7302102800
— — — — — массой погонного метра менее 36 кг
7302104000
— — — — рельсы с желобом
7302105000
— — — — прочие
7302109000
— — — использованные
7302300000
— рельсы переводные, крестовины глухого пересечения, переводные штанги и прочие поперечные соединения
7302400000
— накладки стыковые и подкладки опорные
7302900000
— прочие
730300
Трубы, трубки и профили полые, из чугунного литья:
7303001000
— трубы и трубки, используемые в системах, работающих под давлением
7303009000
— прочие
7304
Трубы, трубки и профили полые, бесшовные, из черных металлов (кроме чугунного литья):
730411000
— — из коррозионностойкой стали:
7304110001
— — — предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)1)
7304110002
— — — из стали с ударной вязкостью 2,5 кгс·м/см² и более при температуре испытания –40 °С и ниже, для изготовления соединительных деталей газопpоводов1)
7304110005
— — — — наружным диаметром не более 406,4 мм

7228506100
— — — — 80 мм немесе одан да көп
7228506900
— — — — 80 мм—ден аз
7228508000
— — — өзге
722860
— өзге штангалар:
7228602000
— — аспаптық болаттан
7228608000
— — өзгелер
722870
– бұрыштар, пішінді және арнайы профильдер:
7228701000
— — ыстықтай илектелген, ыстық тартылған немесе экструдталғаннан өзге өңделмеген
7228709000
— — өзгелер
7228800000
– бұрғылау жұмыстарына арналған қуыс өзектер
7229
Легирленген болаттардың өзге түрлерінен жасалған сым:
7229200000
— кремний—марганецті болаттан жасалған
722990
— өзге:
7229902000
— — жоғары жылдамдықты болат
7229905000
— — салмағы бойынша 0,9% немесе одан көп, бірақ салмағы бойынша 1,15%—дан аспайтын көміртегі, салмағы бойынша 0,5% немесе одан көп, бірақ салмағы бойынша 2%—дан көп емес хром және, егер бар болса, масса бойынша 0,5% молибден бар
7229909000
— — өзге
7301
бұрғыланған немесе бұрғыланбаған, тесілген немесе тесілмеген, монолитті немесе құрама элементтерден жасалған қара металдан жасалған қаңылтыр қаңылтыр құрылымдары; бұрыштар, пішінді және арнайы дәнекерленген профильдер, қара металдардан:
7301100000
— қадалы қадалық құрылымдар
7301200000
– бұрыштар, пішінді және арнайы профильдер
7302
Темір жол немесе трамвай жолдарында қолданылатын қара металдан жасалған бұйымдар: рельстер, қарсы рельстер және тісті рельстер, трансфер рельстері, тұйық кресттер, тасымалдау шыбықтары және өзге көлденең қосылыстар, шпалдар, түйіспе тақталар мен төсемдер, сыналар, негіздік тақталар, рельс ілмектері болттар, жастықтар мен созылу белгілері, төсектер, арқалықтар және рельстерді қосуға немесе бекітуге арналған өзге де бөлшектер:
730210
— рельстер:
7302101000
— — түсті металл бөлшектері бар ток өткізгіш
7302102200
— — — — — 36 кг немесе одан жоғары жүгіру метрімен
7302102800
— — — — — метріне 36 кг—нан аз
7302104000
— — — — ойық рельстер
7302105000
— — — — өзге
7302109000
— — — пайдаланылады
7302300000
— трансфер рельстері, соқыр кресттер, тасымалдау шыбықтары және өзге көлденең қосылыстар
7302400000
— бөкселер мен тірек төсемдер
7302900000
— өзгелер
730300
Құбырлар, құбырлар және қуыс профильдер, шойын:
7303001000
— қысымды жүйелерде қолданылатын құбырлар мен құбырлар
7303009000
— өзгелер
7304
Құбырлар, түтіктер және профильдер қуыс, жіксіз, қара металдардан (шойыннан өзге):
730411000
— — тот баспайтын болаттан:
7304110001
— — — күкіртті сутегі (H2S)1 бар ортада жұмыс істеуге арналған
7304110002
— — — газ құбырлары үшін арматура жасау үшін —40 ° C және одан төмен сынақ температурасында соққыға төзімділігі 2,5 кгс м/см² немесе одан жоғары болаттан жасалған1)
7304110005
— — — — сыртқы диаметрі 406,4 мм артық емес

7304110008
— — — — наружным диаметром более 406,4 мм
730419
— — прочие:
730419100
— — — наружным диаметром не более 168,3 мм:
7304191001
— — — — предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)1)
7304191002
— — — — из стали с ударной вязкостью 2,5 кгс·м/см² и более при температуре испытания–40 °С и ниже, для изготовления соединительных деталей газопpоводов1)
7304191009
— — — — прочие
730419300
— — — наружным диаметром более 168,3 мм, но не более 406,4 мм:
7304193001
— — — — предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)1)
7304193002
— — — — из стали с ударной вязкостью 2,5 кгс·м/см² и более при температуре испытания–40 °С и ниже, для изготовления соединительных деталей газопpоводов1)
7304193009
— — — — прочие
730419900
— — — наружным диаметром более 406,4 мм:
7304199001
— — — — предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)1)
7304199002
— — — — из стали с ударной вязкостью 2,5 кгс·м/см² и более при температуре испытания–40 °С и ниже, для изготовления соединительных деталей газопpоводов1)
7304199009
— — — — прочие
730422000
— — трубы бурильные обычные из коррозионностойкой стали:
7304220001
— — — из стали с минимальным пределом текучести 724 МПа и более1)
7304220002
— — — предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S), из стали с минимальным пределом текучести 655 МПа и более, с резьбовыми замковыми соединениями1)
7304220009
— — — прочие
730423000
— — трубы бурильные обычные прочие:
7304230001
— — — из стали с минимальным пределом текучести 724 МПа и более1)
7304230002
— — — предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S), из стали с минимальным пределом текучести 655 МПа и более, с резьбовыми замковыми соединениями1)
7304230009
— — — прочие
730424000
— — прочие, из коррозионностойкой стали:
7304240001
— — — — трубы обсадные и насосно-компрессорные из стали с минимальным пределом текучести 758 МПа и более1)
7304240002
— — — — трубы обсадные и насосно-компрессорные, предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S), из стали с минимальным пределом текучести 517 МПа и более, с высокогерметичными резьбовыми соединениями1)
7304240003
— — — — трубы обсадные с безмуфтовыми соединениями
7304240004
— — — — трубы обсадные наружным диаметром 339,7 мм
7304240005
— — — — прочие
7304240006
— — — — трубы обсадные наружным диаметром 508 мм и более
7304240009
— — — — прочие
730429
— — прочие:
730429100
— — — наружным диаметром не более 168,3 мм:
7304291001
— — — — трубы обсадные и насосно-компрессорные из стали с минимальным пределом текучести 758 МПа и более1)

7304110008
— — — — сыртқы диаметрі 406,4 мм—ден астам
730419
— — өзгелер:
730419100
— — — сыртқы диаметрі 168,3 мм—ден аспайтын:
7304191001
— — — — күкіртсутегі (H2S)1 бар ортада жұмыс істеуге арналған.
7304191002
— — — — газ құбырларына арналған арматура жасау үшін 2,5 кгс м/см² немесе одан жоғары сынақ температурасында –40 °C және одан төмен соққыға төзімді болаттан жасалған1)
7304191009
— — — — өзге
730419300
— — — сыртқы диаметрі 168,3 мм—ден астам, бірақ 406,4 мм—ден аспайтын:
7304193001
— — — — күкіртсутегі (H2S)1 бар ортада жұмыс істеуге арналған.
7304193002
— — — — газ құбырларына арналған арматура жасау үшін –40 °C және одан төмен сынақ температурасында соққыға төзімділігі 2,5 кгс м/см² немесе одан жоғары болаттан жасалған1)
7304193009
— — — — өзге
730419900
— — — сыртқы диаметрі 406,4 мм—ден астам:
7304199001
— — — — күкіртсутегі (H2S)1 бар ортада жұмыс істеуге арналған.
7304199002
— — — — газ құбырларына арналған арматура жасау үшін –40 °C және одан төмен сынақ температурасында соққыға төзімділігі 2,5 кгс м/см² немесе одан жоғары болаттан жасалған1)
7304199009
— — — — өзге
730422000
— — коррозияға төзімді болаттан жасалған кәдімгі бұрғылау құбырлары:
7304220001
— — — ең аз аққыштық шегі 724 МПа немесе одан жоғары болаттан жасалған1)
7304220002
— — — күкіртті сутегі (H2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған, ең аз аққыштық шегі 655 МПа немесе одан жоғары болаттан жасалған, бұрандалы бекіткіш қосылыстар1)
7304220009
— — — өзге
730423000
— — өзге қарапайым бұрғылау құбырлары:
7304230001
— — — ең аз аққыштық шегі 724 МПа немесе одан жоғары болаттан жасалған1)
7304230002
— — — күкіртті сутегі (H2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған, ең аз аққыштық шегі 655 МПа немесе одан жоғары болаттан жасалған, бұрандалы бекіткіш қосылыстар1)
7304230009
— — — өзге
730424000
— — өзге, тот баспайтын болаттан:
7304240001
— — — — Ең аз аққыштық шегі 758 МПа немесе одан жоғары болаттан жасалған қаптама және түтік құбырлары1)
7304240002
— — — — Күкіртсутегі (H2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған, ең аз аққыштық шегі 517 МПа немесе одан жоғары болаттан жасалған, қатты өткізбейтін бұрандалы қосылыстары бар қорап және түтік құбырлары1)
7304240003
— — — — гильзасыз қосылыстары бар қаптама құбырлары
7304240004
— — — — сыртқы диаметрі 339,7 мм қаптама құбырлары
7304240005
— — — — өзге
7304240006
— — — — сыртқы диаметрі 508 мм және одан жоғары қаптама құбырлары
7304240009
— — — — өзге
730429
— — өзгелер:
730429100
— — — сыртқы диаметрі 168,3 мм—ден аспайтын:
7304291001
— — — — Ең аз аққыштық шегі 758 МПа немесе одан жоғары болаттан жасалған қаптама және түтік құбырлары1)

7304291002
— — — — трубы обсадные и насосно-компрессорные, предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S), из стали с минимальным пределом текучести 517 МПа и более, с высокогерметичными резьбовыми соединениями1)
7304291003
— — — — трубы обсадные с безмуфтовыми соединениями
7304291009
— — — — прочие
730429300
— — — наружным диаметром более 168,3 мм, но не более 406,4 мм:
7304293001
— — — — трубы обсадные и насосно-компрессорные из стали с минимальным пределом текучести 758 МПа и более1)
7304293002
— — — — трубы обсадные и насосно-компрессорные, предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S), из стали с минимальным пределом текучести 517 МПа и более, с высокогерметичными резьбовыми соединениями1)
7304293003
— — — — трубы обсадные с безмуфтовыми соединениями
7304293004
— — — — трубы обсадные наружным диаметром 339,7 мм
7304293009
— — — — прочие
730429900
— — — наружным диаметром более 406,4 мм:
7304299001
— — — — трубы обсадные наружным диаметром 508 мм и более
7304299009
— — — — прочие
730431
— — холоднотянутые или холоднокатаные (обжатые в холодном состоянии):
730431200
— — — прецизионные трубы:
7304312001
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
7304312008
— — — — — прочие
730431800
— — — прочие:
7304318001
— — — — с присоединенными фитингами, пригодные для подачи газов или жидкостей, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
7304318009
— — — — прочие
730439
— — прочие:
7304391000
— — — необработанные, прямые, с равномерной толщиной стенки для использования исключительно в производстве труб другого сечения и с другой толщиной стенки
730439520
— — — — — оцинкованные:
7304395201
— — — — — — с присоединенными фитингами, пригодные для подачи газов или жидкостей, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
7304395209
— — — — — — прочие
730439580
— — — — — прочие:
7304395801
— — — — — — с присоединенными фитингами, пригодные для подачи газов или жидкостей, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
7304395809
— — — — — — прочие
730439920
— — — — — не более 168,3 мм:
7304399201
— — — — — — с присоединенными фитингами, пригодные для подачи газов или жидкостей, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
7304399209
— — — — — — прочие
7304399300
— — — — — более 168,3 мм, но не более 406,4 мм
730439980
— — — — — более 406,4 мм:
7304399801
— — — — — — наружным диаметром более 421 мм и толщиной стенки более 10,5 мм
7304399809
— — — — — — прочие
730441000
— — холоднотянутые или холоднокатаные (обжатые в холодном состоянии):

7304291002
— — — — Күкіртсутегі (H2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған, ең аз аққыштық шегі 517 МПа немесе одан жоғары болаттан жасалған, қатты герметикалық бұрандалы қосылыстары бар қорап және түтік құбырлары1)
7304291003
— — — — гильзасыз қосылыстары бар қаптама құбырлары
7304291009
— — — — өзге
730429300
— — — сыртқы диаметрі 168,3 мм—ден астам, бірақ 406,4 мм—ден аспайтын:
7304293001
— — — — Ең аз аққыштық шегі 758 МПа және одан жоғары болаттан жасалған қаптама және түтік құбырлары1)
7304293002
— — — — Күкіртсутегі (H2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған, ең аз аққыштық шегі 517 МПа немесе одан жоғары болаттан жасалған, қатты өткізбейтін бұрандалы қосылыстары бар қорап және түтік құбырлары1)
7304293003
— — — — гильзасыз қосылыстары бар қаптама құбырлары
7304293004
— — — — сыртқы диаметрі 339,7 мм қаптама құбырлары
7304293009
— — — — өзге
730429900
— — — сыртқы диаметрі 406,4 мм—ден астам:
7304299001
— — — — сыртқы диаметрі 508 мм және одан жоғары қаптама құбырлары
7304299009
— — — — өзге
730431
— — салқын тартылған немесе салқын илектелген (суық қалпына келтірілген):
730431200
— — — дәлдіктегі түтіктер:
7304312001
— — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
7304312008
— — — — — өзге
730431800
— — — өзгелер:
7304318001
— — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған газдарды немесе сұйықтықтарды беруге жарамды бекітілген арматурамен5)
7304318009
— — — — өзге
730439
— — өзгелер:
7304391000
— — — аяқталмаған, түзу, қабырғасының қалыңдығы біркелкі, тек қана әр түрлі қимадағы және қабырғасының қалыңдығы бар құбырлар өндірісінде пайдалануға арналған
730439520
— — — — — мырышталған:
7304395201
— — — — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған газдарды немесе сұйықтықтарды беруге жарамды бекітілген арматурамен5)
7304395209
— — — — — — өзге
730439580
— — — — — өзге:
7304395801
— — — — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған газдарды немесе сұйықтықтарды беруге жарамды бекітілген арматурамен5)
7304395809
— — — — — — өзге
730439920
— — — — — 168,3 мм артық емес:
7304399201
— — — — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған газдарды немесе сұйықтықтарды жеткізуге жарамды бекітілген арматурамен5)
7304399209
— — — — — — өзге
7304399300
— — — — — 168,3 мм артық, бірақ 406,4 мм артық емес
730439980
— — — — — 406,4 мм артық:
7304399801
— — — — — — сыртқы диаметрі 421 мм—ден астам және қабырғасының қалыңдығы 10,5 мм—ден астам
7304399809
— — — — — — өзге
730441000
— — салқын тартылған немесе салқын илектелген (суық қалпына келтірілген):

7304410001
— — — для производства авиационных двигателей5)
7304410008
— — — — прочие
730449
— — прочие:
7304491000
— — — необработанные, прямые, с равномерной толщиной стенки для использования исключительно в производстве труб другого сечения и с другой толщиной стенки
730449930
— — — — наружным диаметром не более 168,3 мм:
7304499301
— — — — — для гражданских воздушных судов5)
7304499309
— — — — — прочие
730449950
— — — — наружным диаметром более 168,3 мм, но не более 406,4 мм:
7304499501
— — — — — для гражданских воздушных судов5)
7304499509
— — — — — прочие
7304499900
— — — — наружным диаметром более 406,4 мм
730451
— — холоднотянутые или холоднокатаные (обжатые в холодном состоянии):
7304511200
— — — — не более 0,5 м
7304511800
— — — — более 0,5 м
730451810
— — — — прецизионные трубы:
7304518101
— — — — — с присоединенными фитингами, пригодные для подачи газов или жидкостей, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
7304518109
— — — — — прочие
730451890
— — — — прочие:
7304518901
— — — — — с присоединенными фитингами, пригодные для подачи газов или жидкостей, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
7304518909
— — — — — прочие
730459
— — прочие:
7304591000
— — — необработанные, прямые, с равномерной толщиной стенки для использования исключительно в производстве труб другого сечения и с другой толщиной стенки
7304593200
— — — — не более 0,5 м
7304593800
— — — — более 0,5 м
730459920
— — — — наружным диаметром не более 168,3 мм:
7304599201
— — — — — с присоединенными фитингами, пригодные для подачи газов или жидкостей, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
7304599209
— — — — — прочие
7304599300
— — — — наружным диаметром более 168,3 мм, но не более 406,4 мм
7304599900
— — — — наружным диаметром более 406,4 мм
730490000
— прочие:
7304900001
— — с присоединенными фитингами, пригодные для подачи газов или жидкостей, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
7304900009
— — прочие
7305
Трубы и трубки прочие (например, сварные, клепаные или соединенные аналогичным способом), с круглым сечением, наружный диаметр которых более 406,4 мм, из черных металлов:
730511000
— — прямошовные, изготовленные методом дуговой сварки под флюсом:
7305110001
— — — наружным диаметром 530 мм и более, из стали с временным сопротивлением разрыву (пределом прочности) 565 МПа (что соответствует 57,6 кгс/мм2) и более1)
7305110002
— — — наружным диаметром 530 мм и более, из стали с временным сопротивлением разрыву (пределом прочности) 530 МПа (что соответствует 54 кгс/мм2) и более и ударной вязкостью металла 2,5 кгс·м/см² и более при температуре испытания–34 °С и ниже1)

7304410001
— — — авиациялық қозғалтқыштарды өндіру үшін5)
7304410008
— — — — өзге
730449
— — өзгелер:
7304491000
— — — әр түрлі көлденең қималардағы және қабырғалары қалыңдықтағы құбырларды өндіруде ғана пайдалануға арналған қабырғаларының біркелкі қалыңдығы бар, аяқталмаған, түзу.
730449930
— — — — сыртқы диаметрі 168,3 мм—ден аспайтын:
7304499301
— — — — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
7304499309
— — — — — өзге
730449950
— — — — сыртқы диаметрі 168,3 мм—ден астам, бірақ 406,4 мм—ден аспайтын:
7304499501
— — — — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
7304499509
— — — — — өзге
7304499900
— — — — сыртқы диаметрі 406,4 мм—ден астам
730451
— — салқын тартылған немесе салқын илектелген (суық қалпына келтірілген):
7304511200
— — — — 0,5 м артық емес
7304511800
— — — — 0,5 м артық
730451810
— — — — дәлдіктегі түтіктер:
7304518101
— — — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған газдарды немесе сұйықтықтарды жеткізуге жарамды бекітілген арматурамен5)
7304518109
— — — — — өзге
730451890
— — — — өзгелер:
7304518901
— — — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған газдарды немесе сұйықтықтарды жеткізуге жарамды бекітілген арматурамен5)
7304518909
— — — — — өзге
730459
— — өзгелер:
7304591000
— — — аяқталмаған, түзу, қабырғасының қалыңдығы біркелкі, тек қана әр түрлі қимадағы және қабырғасының қалыңдығы бар құбырлар өндірісінде пайдалануға арналған
7304593200
— — — — 0,5 м артық емес
7304593800
— — — — 0,5 м артық
730459920
— — — — сыртқы диаметрі 168,3 мм—ден аспайтын:
7304599201
— — — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған газдарды немесе сұйықтықтарды жеткізуге жарамды бекітілген арматурамен5)
7304599209
— — — — — өзге
7304599300
— — — — сыртқы диаметрі 168,3 мм—ден астам, бірақ 406,4 мм—ден көп емес
7304599900
— — — — сыртқы диаметрі 406,4 мм—ден астам
730490000
— өзгелер:
7304900001
— — азаматтық әуе кемелеріне арналған газдарды немесе сұйықтықтарды беруге жарамды бекітілген арматурамен5)
7304900009
— — өзгелер
7305
Сыртқы диаметрі 406,4 мм—ден астам дөңгелек қимасы бар өзге де құбырлар мен түтіктер (мысалы, дәнекерленген, тойтарылған немесе ұқсас қосылған), қара металдардан:
730511000
— — доғалы дәнекерлеу әдісімен жасалған түзу тігіс:
7305110001
— — — сыртқы диаметрі 530 мм және одан да көп, уақытша созуға беріктігі (созылу беріктігі) 565 МПа (бұл 57,6 кгс/мм2 сәйкес) және одан жоғары болаттан жасалған1)
7305110002
— — — сыртқы диаметрі 530 мм және одан жоғары, созуға беріктігі (созылу беріктігі) 530 МПа (бұл 54 кгс/мм2 сәйкес) немесе одан жоғары болаттан жасалған және металдың соққыға төзімділігі 2,5 кгс м/см² немесе сынақ температурасында жоғары — 34 °C және одан төмен1)

730729800
— — — прочие:
7307298001
— — — — для гражданских воздушных судов5)
7307298009
— — — — прочие
7307910000
— — фланцы
730792
— — колена, отводы и сгоны, снабженные резьбой:
7307921000
— — — сгоны
7307929000
— — — колена и отводы
730793
— — фитинги для сварки встык:
7307931100
— — — — колена и отводы
7307931900
— — — — прочие
7307939100
— — — — колена и отводы
7307939900
— — — — прочие
730799
— — прочие:
7307991000
— — — снабженные резьбой
730799800
— — — прочие:
7307998001
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
7307998009
— — — — прочие
7308
Металлоконструкции из черных металлов (кроме сборных строительных конструкций товарной позиции 9406) и их части (например, мосты и их секции, ворота шлюзов, башни, решетчатые мачты, перекрытия для крыш, строительные фермы, двери и окна и их рамы, пороги для дверей, жалюзи, балюстрады, опоры и колонны); листы, прутки, уголки, фасонные профили, трубы и аналогичные изделия, из черных металлов, предназначенные для использования в металлоконструкциях:
7308100000
— мосты и секции мостов
7308200000
— башни и решетчатые мачты
7308300000
— двери, окна и их рамы и пороги для дверей
730840000
— оборудование для металлических строительных лесов, опалубок, подпорных стенок или шахтной крепи:
7308400001
— — шахтная крепь
7308400009
— — прочие
730890
— прочие:
7308905100
— — — панели, состоящие из двух стенок, изготовленных из гофрированного (ребристого) листа с изоляционным наполнителем
7308905900
— — — прочие
730890980
— — прочие:
7308909801
— — — водосливы, шлюзы, шлюзовые ворота, дебаркадеры, стационарные доки и другие конструкции для морских и судоходных сооружений
7308909809
— — — прочие
730900
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные емкости, из черных металлов, для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью более 300 л, с облицовкой или теплоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования:
7309001000
— для газов (кроме сжатого или сжиженного газа)
7309003000
— — с облицовкой или теплоизоляцией
7309005100
— — — более 100 000 л
7309005900
— — — не более 100 000 л
7309009000
— для твердых веществ
7312
Скрученная проволока, тросы, канаты, плетеные шнуры, стропы и аналогичные изделия, из черных металлов, без электрической изоляции:
731210
— скрученная проволока, тросы и канаты:
731210200
— — из коррозионностойкой стали:
7312102001
— — — с присоединенными фитингами или собранные в изделия, предназначенные для гражданских воздушных судов5)

730729800
— — — өзгелер:
7307298001
— — — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
7307298009
— — — — өзге
7307910000
— — фланецтер
730792
— — жіппен жабдықталған шынтақ, иілу және шпорлар:
7307921000
— — — шана
7307929000
— — — шынтақ және иілу
730793
— — түйіспелі дәнекерлеу арматурасы:
7307931100
— — — — Шынтақ және иілу
7307931900
— — — — өзге
7307939100
— — — — Шынтақ және иілу
7307939900
— — — — өзге
730799
— — өзгелер:
7307991000
— — — бұрандалы
730799800
— — — өзгелер:
7307998001
— — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
7307998009
— — — — өзге
7308
Қара металдан жасалған конструкциялар (9406 тауар позициясының құрастырмалы құрылыс конструкцияларынан өзге) және олардың бөліктері (мысалы, көпірлер және олардың секциялары, құлыптар, мұнаралар, торлы діңгектер, шатырдың палубасы, құрылыс фермалары, есіктер мен терезелер және олардың жақтаулары, есіктерге арналған табалдырықтар, перделер, қоршаулар, тіректер және бағаналар); Металл конструкцияларында қолдануға арналған қара металдан жасалған парақтар, өзектер, бұрыштар, пішінді профильдер, құбырлар және ұқсас бұйымдар:
7308100000
– көпірлер мен көпірлердің учаскелері
7308200000
— мұнаралар мен торлы діңгектер
7308300000
— есіктер, терезелер және олардың жақтаулары мен есіктерге арналған табалдырықтар
730840000
— металл тіректерге, қалыптарға, тіреу қабырғаларына немесе біліктерді тіреуге арналған жабдықтар:
7308400001
— — шахталық қолдау
7308400009
— — өзгелер
730890
— өзгелер:
7308905100
— — — оқшаулағыш толтырғышы бар гофрленген (қырлы) парақтан жасалған екі қабырғадан тұратын панельдер
7308905900
— — — өзге
730890980
— — өзгелер:
7308909801
— — — теңіз және кеме құрылыстарына арналған бөгендер, шлюздер, шлюздер, қону сатылары, бекітілген доктар және өзге құрылыстар
7308909809
— — — өзге
730900
Сыйымдылығы 300 литрден асатын кез келген заттарға (сығылған немесе сұйытылған газдан өзге) арналған қара металдан жасалған резервуарлар, резервуарлар, құтылар және ұқсас ыдыстар, қапталған немесе жылу оқшауланған, бірақ механикалық немесе термиялық жабдықсыз:
7309001000
— газдар үшін (сығылған немесе сұйытылған газдан өзге)
7309003000
— — қаптамамен немесе жылу оқшаулаумен
7309005100
— — — 100 000 литрден астам
7309005900
— — — 100 000 л артық емес
7309009000
— қатты заттар үшін
7312
Темірден немесе болаттан жасалған, электр оқшауланбаған сымдар, кабельдер, арқандар, өрілген баулар, итарқалар және ұқсас бұйымдар:
731210
— сымдар, кабельдер және арқандар:
731210200
— — тот баспайтын болаттан:
7312102001
— — — азаматтық әуе кемелеріне арналған бұйымдарға бекітілген немесе жинақталған арматурамен5)

7320208501
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
7320208502
— — — — для гражданских воздушных судов5)
7320208508
— — — — прочие
732020890
— — — прочие:
7320208901
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
7320208902
— — — — для гражданских воздушных судов5)
7320208908
— — — — прочие
732090
— прочие:
7320901000
— — плоские спиральные пружины
7320903000
— — дисковые пружины
732090900
— — прочие:
7320909001
— — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
7320909002
— — — для гражданских воздушных судов5)
7320909008
— — — прочие
7321
Печи отопительные, печи отопительно-варочные и печи для приготовления пищи (включая печи со вспомогательными котлами центрального отопления), фритюрницы, жаровни, горелки для плит, подогреватели для разогрева пищи и аналогичные бытовые устройства неэлектрические, и их части, из черных металлов:
732111
— — только на газовом или на газовом и других видах топлива:
7321111000
— — — с духовкой, включая раздельные духовки
7321119000
— — — прочие
7321120000
— — на жидком топливе
7321190000
— — прочие, включая устройства на твердом топливе
7321810000
— — только на газовом или на газовом и других видах топлива
7321820000
— — на жидком топливе
7321890000
— — прочие, включая устройства на твердом топливе
7321900000
— части
7322
Радиаторы для центрального отопления с неэлектрическим нагревом и их части, из черных металлов; воздухонагреватели и распределительные устройства для подачи горячего воздуха (включая устройства для подачи также свежего или кондиционированного воздуха) с неэлектрическим нагревом, оборудованные встроенным вентилятором или воздуходувкой с приводом от двигателя и их части, из черных металлов:
7322110000
— — из чугунного литья
7322190000
— — прочие
732290000
— прочие:
7322900001
— — воздухонагреватели и распределители горячего воздуха (исключая их части), предназначенные для гражданских воздушных судов5)
7322900009
— — прочие
7324
Оборудование санитарно-техническое и его части, из черных металлов:
732410000
— раковины и умывальники из коррозионностойкой стали:
7324100001
— — для гражданских воздушных судов5)
7324100009
— — прочие
7324210000
— — из чугунного литья, неэмалированные или эмалированные
7324290000
— — прочие
732490000
— прочее, включая части:
7324900001
— — оборудование санитарно-техническое (исключая его части), предназначенное для гражданских воздушных судов5)
7324900009
— — прочие

7320208501
— — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
7320208502
— — — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
7320208508
— — — — өзге
732020890
— — — өзгелер:
7320208901
— — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
7320208902
— — — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
7320208908
— — — — өзге
732090
— өзгелер:
7320901000
— — жалпақ спиральды серіппелер
7320903000
— — дискілік серіппелер
732090900
— — өзгелер:
7320909001
— — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
7320909002
— — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
7320909008
— — — өзге
7321
Шойыннан немесе болаттан жасалған жылыту пештері, жылыту және пісіру пештері және пісіру пештері (қосалқы орталық жылыту қазандықтары бар пештерді қоса алғанда), қуырғыштар, қуырғыштар, пештер, тамақ жылытқыштар және осыған ұқсас тұрмыстық электрлік емес құрылғылар және олардың бөліктері:
732111
— — тек газда немесе газда және отынның өзге түрлерінде:
7321111000
— — — пешпен, оның ішінде бөлек пештермен
7321119000
— — — өзге
7321120000
— — сұйық отынмен
7321190000
— — өзге, соның ішінде қатты отынмен жұмыс істейтін құрылғылар
7321810000
— — тек газда немесе газда және отынның өзге түрлерінде
7321820000
— — сұйық отынмен
7321890000
— — өзге, соның ішінде қатты отынмен жұмыс істейтін құрылғылар
7321900000
— бөліктер
7322
металдан жасалған бөліктері ; қондырылған желдеткішпен немесе қозғалтқыштан және оның бөліктерінен, қара металдардан жасалған электрлік емес жылытумен жабдықталған ыстық ауаны (соның ішінде таза немесе кондицияланған ауаны беруге арналған құрылғыларды қоса алғанда) ауа жылытқыштары және тарату құрылғылары:
7322110000
— — шойыннан
7322190000
— — өзгелер
732290000
— өзгелер:
7322900001
— — азаматтық әуе кемелеріне арналған ауа қыздырғыштар және ыстық ауа таратқыштар (олардың бөліктерін қоспағанда)5)
7322900009
— — өзгелер
7324
Қара металдардан жасалған санитарлық—техникалық жабдықтар және олардың бөлшектері:
732410000
– тот баспайтын болаттан жасалған раковиналар мен қолжуғыштар:
7324100001
— — азаматтық әуе кемелері үшін5)
7324100009
— — өзгелер
7324210000
— — эмальданбаған немесе эмальданбаған шойыннан
7324290000
— — өзгелер
732490000
— өзге, оның ішінде бөлшектер:
7324900001
— — азаматтық әуе кемелеріне арналған санитарлық жабдық (оның бөліктерін қоспағанда)5)
7324900009
— — өзгелер

8302600001
— — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8302600009
— — прочие
8307
Трубы гибкие из недрагоценных металлов, с фитингами или без них:
830710000
— из черных металлов:
8307100001
— — для гражданских воздушных судов5)
8307100009
— — прочие
830790000
— из прочих недрагоценных металлов:
8307900001
— — с присоединенными фитингами, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
8307900009
— — прочие
8308
Застежки, рамы с застежками, пряжки, пряжки-застежки, крючки, колечки, блочки и аналогичные изделия, из недрагоценных металлов, используемые для одежды или принадлежностей одежды, обуви, ювелирных изделий, наручных часов, книг, тентов, изделий из кожи, дорожных принадлежностей или шорно-седельных изделий или других готовых изделий; заклепки трубчатые или раздвоенные, из недрагоценных металлов; бусины и блестки, из недрагоценных металлов:
8308100000
— крючки, колечки и блочки
8308200000
— заклепки трубчатые или раздвоенные
8308900000
— прочие, включая части
8309
Пробки, колпачки и крышки (включая крончатые колпачки, завинчивающиеся колпачки и пробки с устройством для разливки), закупорочные крышки для бутылок, пробки нарезные, оболочки пробок, герметизирующие и прочие упаковочные принадлежности, из недрагоценных металлов:
8309100000
— крончатые колпачки
830990
— прочие:
8309901000
— — закупорочные крышки из свинца; закупорочные крышки из алюминия диаметром более 21 мм
8309909000
— — прочие
8310000000
Таблички с указателями, наименованиями, адресами и аналогичные таблички, номера, буквы и прочие символы из недрагоценных металлов, кроме изделий товарной позиции 9405
8311
Проволока, прутки, трубы, пластины, электроды и аналогичные изделия, из недрагоценных металлов или из карбидов металлов, с покрытием или с сердечником из флюсовых материалов, используемые для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки, сварки или осаждения металлов или карбидов металлов; проволока и прутки из спеченного порошка недрагоценных металлов, используемые для металлизации распылением:
831110000
— электроды из недрагоценных металлов с покрытием, используемые для дуговой электросварки:
8311100001
— — с сердечником из черных металлов и покрытием из тугоплавкого материала
8311100009
— — прочие
8311200000
— проволока из недрагоценных металлов с сердечником, используемая для дуговой электросварки
8311300000
— прутки с покрытием и проволока с сердечником, используемые для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или для газовой сварки, из недрагоценных металлов

8302600001
— — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8302600009
— — өзгелер
8307
Қымбат емес металдан жасалған, фитингтері бар немесе жоқ иілгіш түтіктер:
830710000
— қара металдардан:
8307100001
— — азаматтық әуе кемелері үшін5)
8307100009
— — өзгелер
830790000
— өзге де бағалы металдардан:
8307900001
— — азаматтық әуе кемелеріне арналған бекітілген арматурамен5)
8307900009
— — өзгелер
8308
Киімге немесе киімге, аяқ киімге, зергерлік бұйымдарға, сағаттарға, кітаптарға, тенттерге, былғарыдан жасалған бұйымдарға, саяхатқа арналған бұйымдарға арналған қымбат емес металдан жасалған ілмектер, ілгектер, ілгектер, ілгектер, ілгектер және ұқсас бұйымдар немесе ер—тоқым немесе өзге де өнеркәсіптік бұйымдар; негізгі металдан жасалған құбырлы немесе айырлы тойтармалар; Негізгі металдан жасалған моншақтар мен блестки:
8308100000
— ілгектер, сақиналар және блоктар
8308200000
— құбырлы немесе айырлы тойтармалар
8308900000
— өзге, оның ішінде бөлшектер
8309
Қымбат емес металдан жасалған тығындар, қалпақшалар мен қақпақтар (соның ішінде тәж қақпақтары, бұрандалы қақпақтар және толтыру құрылғысы бар тығындар), бөтелке қақпақтары, кесілген тығындар, тығынның қабықтары, тығыздауыш және өзге де орауыш керек—жарақтар:
8309100000
— тәж қақпақтары
830990
— өзгелер:
8309901000
— — қорғасыннан жасалған тығындар; диаметрі 21 мм—ден асатын алюминийден жасалған тығын қақпақтары
8309909000
— — өзгелер
8310000000
9405 тауар позициясының бұйымдарынан өзге, қымбат бағалы емес металдан жасалған белгі, атауы, мекенжайы және ұқсас тақтайшалар, сандар, әріптер және өзге де белгілер
8311
Металдарды немесе металл карбидтерді дәнекерлеу, дәнекерлеу, дәнекерлеу немесе тұндыру үшін қолданылатын сымдар, өзектер, құбырлар, пластиналар, электродтар және ұқсас металдардан немесе металл карбидтерден жасалған, флюсті материалдармен қапталған немесе өзектелген; Агломерленген негізгі металды ұнтақ сымдар және бүріккішпен қаптау үшін қолданылатын өзектер:
831110000
— электр доғалық дәнекерлеу үшін қолданылатын қапталған негізгі металл электродтары:
8311100001
— — қара металдар өзегімен және отқа төзімді материалмен қапталған
8311100009
— — өзгелер
8311200000
— электр доғалық дәнекерлеу үшін қолданылатын негізгі металл өзек сымы
8311300000
— қымбат емес металды дәнекерлеуге, дәнекерлеуге немесе газбен дәнекерлеуге арналған қапталған өзектер мен өзектері бар сымдар

8407100001
— — для гражданских воздушных судов5)
8407100002
— — для установки на разведывательно-ударные беспилотные летательные аппараты14)
8407100003
— — — со взлетной мощностью не более 200 кВт
8407100007
— — — прочие
840721
— — подвесные:
8407211000
— — — с рабочим объемом цилиндров двигателя не более 325 см³
8407219100
— — — — мощностью не более 30 кВт
8407219900
— — — — мощностью более 30 кВт
8407290000
— — прочие
8407310000
— — с рабочим объемом цилиндров двигателя не более 50 см³
840732
— — с рабочим объемом цилиндров двигателя более 50 см³, но не более 250 см³:
8407321000
— — — с рабочим объемом цилиндров двигателя более 50 см³, но не более 125 см³
8407329000
— — — с рабочим объемом цилиндров двигателя более 125 см³, но не более 250 см³
840733
— — с рабочим объемом цилиндров двигателя более 250 см³, но не более 1000 см³:
8407332000
— — — с рабочим объемом цилиндров двигателя более 250 см³, но не более 500 см³
8407338000
— — — с рабочим объемом цилиндров двигателя более 500 см³, но не более 1000 см³
840734
— — с рабочим объемом цилиндров двигателя более 1000 см³:
8407341000
— — — для промышленной сборки: тракторов, управляемых рядом идущим водителем, субпозиции 8701 10; моторных транспортных средств товарной позиции 8703; моторных транспортных средств товарной позиции 8704, с рабочим объемом цилиндров двигателя менее 2800 см³; моторных транспортных средств товарной позиции 87055)
8407343001
— — — — — для автобусов, предназначенных для перевозки не менее 20 человек, включая водителя
8407343009
— — — — — прочие
840734910
— — — — — не более 1500 см³:
8407349101
— — — — — — для автобусов, предназначенных для перевозки не менее 20 человек, включая водителя
8407349109
— — — — — — прочие
840734990
— — — — — более 1500 см³:
8407349902
— — — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 –8705, с рабочим объемом цилиндров двигателя не менее 2800 см³, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8407 34 100 05)
8407349903
— — — — — — — для автобусов, предназначенных для перевозки не менее 20 человек, включая водителя
8407349908
— — — — — — — прочие
840790
— двигатели прочие:
8407901000
— — с рабочим объемом цилиндров двигателя не более 250 см³
8407905000
— — — для промышленной сборки: тракторов, управляемых рядом идущим водителем, субпозиции 8701 10; моторных транспортных средств товарной позиции 8703; моторных транспортных средств товарной позиции 8704, с рабочим объемом цилиндров двигателя менее 2800 см³; моторных транспортных средств товарной позиции 87055)
8407908000
— — — — мощностью не более 10 кВт

8407100001
— — азаматтық әуе кемелері үшін5)
8407100002
— — барлау және соққы беретін ұшқышсыз ұшу аппараттарына орнату үшін14)
8407100003
— — — ұшу қуаты 200 кВт—тан аспайтын
8407100007
— — — өзге
840721
— — тоқтатылды:
8407211000
— — — қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 325 см³ аспайтын
8407219100
— — — — қуаты 30 кВт—тан аспайды
8407219900
— — — — қуаты 30 кВт—тан жоғары
8407290000
— — өзгелер
8407310000
— — қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 50 см³ аспайтын
840732
— — қозғалтқыштың көлемі 50 см³ астам, бірақ 250 см³ артық емес:
8407321000
— — — қозғалтқыштың көлемі 50 см³ астам, бірақ 125 см³ артық емес
8407329000
— — — қозғалтқыштың көлемі 125 см³ астам, бірақ 250 см³ артық емес
840733
— — қозғалтқыштың көлемі 250 см³ астам, бірақ 1000 см³ артық емес:
8407332000
— — — қозғалтқыштың көлемі 250 см³ астам, бірақ 500 см³ артық емес
8407338000
— — — қозғалтқыштың көлемі 500 см³ астам, бірақ 1000 см³ артық емес
840734
— — қозғалтқыш көлемі 1000 см³ асатын болса:
8407341000
— — — өнеркәсіптік құрастыру үшін: 8701 10 қосалқы позициясы машинист өзгератын тракторлар; 8703 тауар позициясындағы автокөлік құралдары; қозғалтқышының көлемі 2800 см³ кем 8704 тауар позициясының моторлы көлік құралдары; 87055 тауар позициясындағы автокөлік құралдары)
8407343001
жүргізушіні қосқанда кемінде 20 адамды тасымалдауға арналған автобустар үшін
8407343009
— — — — — өзге
840734910
— — — — — 1500 см³ артық емес:
8407349101
— — — — — — жүргізушіні қосқанда кемінде 20 адамды тасымалдауға арналған автобустар үшін
8407349109
— — — — — — өзге
840734990
— — — — — 1500 см³ жоғары:
8407349902
— — — — — — 8407 34 100 05 қосалқы позициясында көрсетілген автомобильдерден өзге, қозғалтқышының көлемі 2800 см³ кем емес 8701—8705 тауар позицияларының моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру үшін)
8407349903
— — — — — — — жүргізушіні қосқанда кемінде 20 адамды тасымалдауға арналған автобустар үшін
8407349908
— — — — — — — өзге
840790
— өзге қозғалтқыштар:
8407901000
— — қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 250 см³ аспайтын
8407905000
— — — өнеркәсіптік құрастыру үшін: 8701 10 қосалқы позициясы машинист өзгератын тракторлар; 8703 тауар позициясындағы автокөлік құралдары; қозғалтқышының көлемі 2800 см³ кем 8704 тауар позициясының моторлы көлік құралдары; 87055 тауар позициясындағы автокөлік құралдары)
8407908000
— — — — қуаты 10 кВт—тан аспайды

840790900
— — — — мощностью более 10 кВт:
8407909001
— — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, с рабочим объемом цилиндров двигателя не менее 2800 см³, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8407 90 500 05)
8407909009
— — — — — прочие
8408
Двигатели внутреннего сгорания поршневые с воспламенением от сжатия (дизели или полудизели):
840810
— двигатели, приводящие в движение плавучие средства:
8408101100
— — — для морских судов товарных позиций 8901 –8906, буксиров подсубпозиции 8904 00 100 0 и военных кораблей субпозиции 8906 10 000
8408101900
— — — прочие
8408102700
— — — — прочие
8408103900
— — — — прочие
8408104100
— — — — для морских судов товарных позиций 8901 – 8906, буксиров подсубпозиции 8904 00 100 0 и военных кораблей субпозиции 8906 10 000
8408104900
— — — — прочие
8408105900
— — — — прочие
8408106900
— — — — прочие
8408107900
— — — — прочие
8408108900
— — — — прочие
8408109900
— — — — прочие
840820
— двигатели, используемые для приведения в движение транспортных средств группы 87:
8408201000
— — для промышленной сборки: тракторов, управляемых рядом идущим водителем, субпозиции 8701 10; моторных транспортных средств товарной позиции 8703; моторных транспортных средств товарной позиции 8704, с рабочим объемом цилиндров двигателя менее 2500 см³; моторных транспортных средств товарной позиции 87055)
840820310
— — — — не более 50 кВт:
8408203101
— — — — — для промышленной сборки тракторов, с рабочим объемом цилиндров двигателя не менее 2500 см³, но не более 3000 см³, кроме тракторов, упомянутых в подсубпозиции 8408 20 100 05)
8408203109
— — — — — прочие
840820350
— — — — более 50 кВт, но не более 100 кВт:
8408203501
— — — — — для промышленной сборки тракторов, с рабочим объемом цилиндров двигателя не менее 2500 см³, но не более 3000 см³, кроме тракторов, упомянутых в подсубпозиции 8408 20 100 05)
8408203509
— — — — — прочие
840820370
— — — — более 100 кВт:
8408203701
— — — — — для промышленной сборки тракторов, с рабочим объемом цилиндров двигателя не менее 2500 см³, но не более 3000 см³, кроме тракторов, упомянутых в подсубпозиции 8408 20 100 05)
8408203709
— — — — — прочие
840820510
— — — — не более 50 кВт:
8408205102
— — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, с рабочим объемом цилиндров двигателя не менее 2500 см³, но не более 3000 см³, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8408 20 100 0, колесных сельскохозяйственных или лесохозяйственных тракторов5)
8408205103
— — — — — — для автобусов, предназначенных для перевозки не менее 20 человек, включая водителя

840790900
— — — — қуаты 10 кВт—тан жоғары:
8407909001
— — — — — 8407 90 500 05 қосалқы позициясында көрсетілген автомобильдерден өзге, қозғалтқышының көлемі 2800 см³ кем емес 8701—8705 тауар позицияларының моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру үшін)
8407909009
— — — — — өзге
8408
Компрессиялық тұтану поршенді іштен жанатын қозғалтқыштар (дизельдер немесе жартылай дизельдер):
840810
— қалқымалы кемелерді қозғалтатын қозғалтқыштар:
8408101100
— — — 8901—8906 тауар позициясындағы теңіз кемелері, 8904 00 100 0 қосалқы позициясының буксирлері және 8906 10 000 қосалқы позициясының әскери кемелері үшін
8408101900
— — — өзге
8408102700
— — — — өзге
8408103900
— — — — өзге
8408104100
— — — — 8901—ден 8906—ға дейінгі тауар позицияларының теңіз кемелері, 8904 00 100 0 қосалқы позициясының буксирлері және 8906 10 000 қосалқы позициясының әскери кемелері үшін
8408104900
— — — — өзге
8408105900
— — — — өзге
8408106900
— — — — өзге
8408107900
— — — — өзге
8408108900
— — — — өзге
8408109900
— — — — өзге
840820
— 87—топтағы көлік құралдарын жылжыту үшін пайдаланылатын қозғалтқыштар:
8408201000
— — өнеркәсіптік құрастыру үшін: 8701 10 қосалқы позициясы жаяу жүргінші өзгератын тракторлар; 8703 тауар позициясындағы автокөлік құралдары; қозғалтқышының көлемі 2500 см³ кем 8704 тауар позициясының моторлы көлік құралдары; 87055 тауар позициясындағы автокөлік құралдары)
840820310
— — — — 50 кВт артық емес:
8408203101
— — — — — 8408 20 100 05 қосалқы позициясында көрсетілген тракторлардан өзге қозғалтқышының көлемі 2500 см³ кем емес, бірақ 3000 см³ артық емес тракторларды өнеркәсіптік құрастыру үшін)
8408203109
— — — — — өзге
840820350
— — — — 50 кВт—тан астам, бірақ 100 кВт—тан көп емес:
8408203501
— — — — — 8408 20 100 05 қосалқы позициясында көрсетілген тракторлардан өзге қозғалтқышының көлемі 2500 см³ кем емес, бірақ 3000 см³ артық емес тракторларды өнеркәсіптік құрастыру үшін)
8408203509
— — — — — өзге
840820370
— — — — 100 кВт—тан астам:
8408203701
— — — — — 8408 20 100 05 қосалқы позициясында көрсетілген тракторлардан өзге қозғалтқышының көлемі 2500 см³ кем емес, бірақ 3000 см³ артық емес тракторларды өнеркәсіптік құрастыру үшін)
8408203709
— — — — — өзге
840820510
— — — — 50 кВт артық емес:
8408205102
— — — — — 8408 20 100 0 қосалқы позициясында көрсетілген автокөліктерден өзге қозғалтқышының көлемі 2500 см³ кем емес, бірақ 3000 см³ артық емес 8701—8705 тауар позицияларының автомобильдік көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру үшін, доңғалақты ауыл шаруашылығы немесе орман шаруашылығы тракторлары5)
8408205103
— — — — — — жүргізушіні қосқанда кемінде 20 адамды тасымалдауға арналған автобустар үшін

8414807800
— — — — прочие
8414809000
— — прочие
8414900000
— части
8415
Установки для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не может регулироваться отдельно:
841510
— оконного, настенного, потолочного или напольного типа, в едином корпусе или "сплит-системы":
8415101000
— — в едином корпусе
8415109000
— — "сплит-системы"
841520000
— используемые для людей в моторных транспортных средствах:
8415200001
— — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8415200009
— — прочие
84158100
— — со встроенной холодильной установкой и клапаном для переключения цикла охлаждение/нагрев (реверсивные тепловые насосы):
8415810010
— — — промышленные кондиционеры с автоматической регулировкой температуры и влажности для поддержания микроклимата в специальных производственных помещениях
8415810090
— — — прочие
8415820000
— — прочие со встроенной холодильной установкой
8415830000
— — без встроенной холодильной установки
841590000
— части:
8415900001
— — установок кондиционирования воздуха, предназначенных для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8415900002
— — установок кондиционирования воздуха субпозиции 8415 81, 8415 82 или 8415 83, для гражданских воздушных судов5)
8415900009
— — прочие
8416
Горелки топочные для жидкого топлива, распыленного твердого топлива или для газа; топки механические, включая их механические колосниковые решетки, механические золоудалители и аналогичные устройства:
841610
— горелки топочные для жидкого топлива:
8416101000
— — имеющие в своем составе устройство автоматического управления
8416109000
— — прочие
841620
— горелки топочные прочие, включая комбинированные:
8416201000
— — только для газа, моноблочные, имеющие в своем составе вентилятор и устройство управления
8416202000
— — — горелки комбинированные
8416208000
— — — прочие
8416300000
— топки механические, включая их механические колосниковые решетки, механические золоудалители и аналогичные устройства
8416900000
— части
8417
Горны и печи промышленные или лабораторные, включая мусоросжигательные печи, неэлектрические:
8417100000
— горны и печи для обжига, плавки или иной термообработки руд, пиритных руд или металлов
841720
— печи хлебопекарные, включая печи кондитерские:
8417201000
— — туннельные печи
8417209000
— — прочие
841780
— прочие:
8417803000
— — горны и печи для обжига керамических изделий
8417805000
— — горны и печи для обжига цемента, стекла или химических продуктов

8414807800
— — — — өзге
8414809000
— — өзгелер
8414900000
— бөліктер
8415
Моторлы желдеткішпен және ауаның температурасы мен ылғалдылығын өзгертуге арналған құрылғылармен жабдықталған ауа баптау қондырғылары, оның ішінде ылғалдылығын бөлек бақылау мүмкін емес кондиционерлер:
841510
— терезе, қабырға, төбе немесе еден түрі, бір корпуста немесе "сплит жүйеде":
8415101000
— — бір ғимаратта
8415109000
— — "бөлінген жүйелер"
841520000
— автокөліктердегі адамдар үшін қолданылады:
8415200001
— — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8415200009
— — өзгелер
84158100
— — салқындату/жылыту циклін ауыстыруға арналған салқындатқыш қондырғысы және клапаны бар (қайтарылатын жылу сорғылары):
8415810010
— — — арнайы өндірістік үй—жайларда микроклиматты сақтау үшін температура мен ылғалдылықты автоматты түрде реттейтін өндірістік кондиционерлер
8415810090
— — — өзге
8415820000
— — кіріктірілген тоңазытқыш қондырғысы бар өзгелер
8415830000
— — кіріктірілген тоңазытқыш қондырғысыз
841590000
— бөліктер:
8415900001
— — 8701—8705 тауар позицияларындағы автомобильдерді өнеркәсіптік жинақтауға арналған ауа баптау қондырғылары, олардың тораптары мен тораптары5)
8415900002
— — азаматтық әуе кемелеріне арналған 8415 81, 8415 82 немесе 8415 83 қосалқы позицияларының ауаны баптау қондырғылары5)
8415900009
— — өзгелер
8416
Сұйық отынға, атомдалған қатты отынға немесе газға арналған пештер; механикалық пештер, оның ішінде олардың механикалық торлары, механикалық күл жинағыштар және ұқсас құрылғылар:
841610
– сұйық отынға арналған пештер:
8416101000
— — автоматты өзгеру құрылғысы бар
8416109000
— — өзгелер
841620
— құрамаларды қоса алғанда, өзге пеш оттықтары:
8416201000
— — тек газға арналған, желдеткіш пен өзгеру құрылғысы бар моноблок
8416202000
— — — құрама оттықтар
8416208000
— — — өзге
8416300000
— механикалық оттық қораптар, оның ішінде олардың механикалық торлары, механикалық күл жинағыштар және ұқсас құрылғылар
8416900000
— бөліктер
8417
Өнеркәсіптік немесе зертханалық пештер мен пештер, оның ішінде электрлік емес пештер:
8417100000
— рудаларды, пирит кендерін немесе металдарды күйдіруге, балқытуға немесе өзге жолмен термиялық өңдеуге арналған ұсталар мен пештер
841720
— кондитерлік пештерді қоса алғанда, пісіру пештері:
8417201000
— — туннельді пештер
8417209000
— — өзгелер
841780
— өзгелер:
8417803000
— — керамикалық бұйымдарды күйдіруге арналған ұсталар мен пештер
8417805000
— — цемент, шыны немесе химиялық бұйымдарды күйдіруге арналған ұсталар мен пештер

8417807000
— — прочие
8417900000
— части
8418
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
841810
— комбинированные холодильники-морозильники с раздельными наружными дверьми или ящиками, или их комбинациями:
841810200
— — — емкостью более 340 л:
8418102001
— — — — холодильники-морозильники бытовые
841810800
— — — прочие:
8418108001
— — — — холодильники-морозильники бытовые
841821
— — компрессионные:
8418211000
— — — емкостью более 340 л
8418215100
— — — — в виде стола
8418215900
— — — — встраиваемого типа
8418219100
— — — — — не более 250 л
8418219900
— — — — — более 250 л, но не более 340 л
8418290000
— — прочие
841830
— морозильники типа "ларь", емкостью не более 800 л:
841830200
— — емкостью не более 400 л:
8418302001
— — — морозильники бытовые
8418302008
— — — — прочие
841830800
— — емкостью более 400 л, но не более 800 л:
8418308001
— — — морозильники бытовые
8418308008
— — — — прочие
841840
— морозильные шкафы вертикального типа, емкостью не более 900 л:
841840200
— — емкостью не более 250 л:
8418402001
— — — морозильники бытовые
8418402008
— — — — прочие
841840800
— — емкостью более 250 л, но не более 900 л:
8418408001
— — — морозильники бытовые
8418408008
— — — — прочие
84186100
— — тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
841861001
— — — производительностью 3 кВт и более:
8418610019
— — — — прочие
841869000
— — прочее:
8418690001
— — — для пивоваренной промышленности
8418690008
— — — прочее
841899
— — прочие:
841899100
— — — испарители и конденсаторы, кроме используемых в бытовых холодильниках:
8418991001
— — — — конденсаторы ребристо-трубного типа, с количеством охлаждающих контуров не более двух, с длиной конденсатора (без учета соединительных трубчатых элементов) не менее 1300 мм, но не более 1360 мм и шириной (без учета крепежных деталей) не более 650 мм, с расположением изогнутых (полукруглых) участков теплообменной трубки и проволочных элементов вдоль наибольшей стороны конденсатора
8418991009
— — — — прочие
8418999000
— — — прочие
8419
Машины, оборудование промышленное или лабораторное с электрическим или неэлектрическим нагревом (исключая печи, камеры и другое оборудование товарной позиции 8514) для обработки материалов в процессе с изменением температуры, таком как нагрев, варка, жаренье, дистилляция, ректификация, стерилизация, пастеризация, пропаривание, сушка, выпаривание, конденсирование или охлаждение, за исключением машин и оборудования, используемых в бытовых целях; водонагреватели проточные или накопительные (емкостные), неэлектрические:

8417807000
— — өзгелер
8417900000
— бөліктер
8418
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге тоңазытқыш немесе мұздату жабдықтары, электрлік немесе өзге түрлер; 8415 тауар позициясындағы ауаны баптау қондырғыларынан өзге жылу сорғылары:
841810
— бөлек сыртқы есіктері немесе тартпалары бар аралас тоңазытқыш—мұздатқыштар немесе олардың комбинациясы:
841810200
— — — сыйымдылығы 340 л астам:
8418102001
— — — — тұрмыстық тоңазытқыш—мұздатқыштар
841810800
— — — өзгелер:
8418108001
— — — — тұрмыстық тоңазытқыш—мұздатқыштар
841821
— — қысу:
8418211000
— — — сыйымдылығы 340 литрден жоғары
8418215100
— — — — кесте түрінде
8418215900
— — — — кірістірілген түрі
8418219100
— — — — — 250 л артық емес
8418219900
— — — — — 250 л артық, бірақ 340 л артық емес
8418290000
— — өзгелер
841830
— сыйымдылығы 800 л аспайтын "кеудеге" типті мұздатқыштар:
841830200
— — сыйымдылығы 400 л аспайтын:
8418302001
— — — тұрмыстық мұздатқыштар
8418302008
— — — — өзге
841830800
— — сыйымдылығы 400 литрден асатын, бірақ 800 литрден аспайтын:
8418308001
— — — тұрмыстық мұздатқыштар
8418308008
— — — — өзге
841840
– сыйымдылығы 900 л аспайтын тік типті мұздатқыштар:
841840200
— — сыйымдылығы 250 л аспайтын:
8418402001
— — — тұрмыстық мұздатқыштар
8418402008
— — — — өзге
841840800
— — сыйымдылығы 250 литрден асатын, бірақ 900 литрден аспайтын:
8418408001
— — — тұрмыстық мұздатқыштар
8418408008
— — — — өзге
84186100
— — 8415 тауар позициясындағы ауаны баптау қондырғыларынан өзге жылу сорғылары:
841861001
— — — қуаты 3 кВт немесе одан көп:
8418610019
— — — — өзге
841869000
— — өзге:
8418690001
— — — сыра қайнату өнеркәсібі үшін
8418690008
— — — өзге
841899
— — өзгелер:
841899100
— — — тұрмыстық тоңазытқыштарда қолданылатындардан өзге буландырғыштар мен конденсаторлар:
8418991001
— — — — салқындату контуры екіден аспайтын, конденсатордың ұзындығы (байланыстырушы құбырлы элементтерді қоспағанда) кемінде 1300 мм, бірақ 1360 мм—ден аспайтын және ені (бекіткіштерді қоспағанда) көп емес, қанатты құбырлы конденсаторлар 650 мм , жылу алмастырғыш түтіктің қисық (жартылай шеңбер) бөліктерінің және конденсатордың ең үлкен жағындағы сым элементтерінің орналасуымен
8418991009
— — — — өзге
8418999000
— — — өзге
8419
Қыздыру, қайнату, қуыру, айдау, түзету сияқты температураның өзгеруімен байланысты процестерде материалдарды өңдеуге арналған электрмен немесе электрмен қыздырылмаған (8514 тауар позициясының пештерін, камераларын және өзге аппараттарын қоспағанда) машиналар, өнеркәсіптік немесе зертханалық жабдықтар , тұрмыстық мақсаттарда пайдаланылатын машиналар мен жабдықтарды қоспағанда, зарарсыздандыру, пастерлеу, булау, кептіру, булану, конденсациялау немесе салқындату; ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылық) су жылытқыштар, электрлік емес:

842121000
— — для фильтрования или очистки воды:
8421210001
— — — для медицинской промышленности
8421210009
— — — прочее
8421220000
— — для фильтрования или очистки напитков, кроме воды
8421230000
— — для фильтрования масла или топлива в двигателях внутреннего сгорания
842129000
— — прочее:
8421290001
— — — для медицинской промышленности
8421290009
— — — — прочее
8421310000
— — воздушные фильтры для двигателей внутреннего сгорания
842139
— — прочее:
842139200
— — — оборудование и устройства для фильтрования или очистки воздуха:
8421392001
— — — — со сбором отходов прядильного производства
8421392008
— — — — прочее
8421396100
— — — — посредством каталитического процесса
842139800
— — — — прочее:
8421398002
— — — — — сепараторы для очистки нефтяных газов, сепараторы для очистки как нефтяных газов, так и нефти
8421398006
— — — — — прочее
842191000
— — центрифуг, включая центробежные сушилки:
8421910001
— — — устройств, указанных в подсубпозициях 8421 12 000 0, 8421 19 200 9, кроме предназначенных для медицинской промышленности
8421910002
— — — предназначенных для медицинской промышленности
8421910009
— — — прочие
842199000
— — прочие:
8421990003
— — — оборудования и устройств для фильтрования или очистки жидкостей или газов, предназначенных для медицинской промышленности
8421990004
— — — оборудования и устройств для фильтрования или очистки жидкостей или газов, предназначенных для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8421990007
— — — прочие
8423
Оборудование для взвешивания (кроме весов чувствительностью 0,05 г или выше), включая счетные или контрольные машины, приводимые в действие силой тяжести взвешиваемого груза; разновесы для весов всех типов:
8424
Механические устройства (с ручным управлением или без него) для метания, разбрызгивания или распыления жидкостей или порошков; огнетушители заряженные или незаряженные; пульверизаторы и аналогичные устройства; пароструйные или пескоструйные и аналогичные метательные устройства:
8424100000
— огнетушители заряженные или незаряженные
8424200000
— пульверизаторы и аналогичные устройства
842430
— машины пароструйные или пескоструйные и аналогичные метательные устройства:
8424300100
— — — с нагревательным устройством
8424300800
— — — прочие
8424301000
— — — работающие от сжатого воздуха
8424309000
— — — прочие
842482
— — для сельского хозяйства или садоводства:
8424821000
— — — для полива
8424823000
— — — — переносные приспособления
8424829100
— — — — — распределители порошков, предназначенные для установки на тракторах или для буксирования тракторами

842121000
— — суды сүзу немесе тазарту үшін:
8421210001
— — — медицина өнеркәсібі үшін
8421210009
— — — өзге
8421220000
— — судан өзге сусындарды сүзуге немесе тазартуға арналған
8421230000
— — іштен жанатын қозғалтқыштардағы майды немесе отынды сүзуге арналған
842129000
— — өзге:
8421290001
— — — медицина өнеркәсібі үшін
8421290009
— — — — өзге
8421310000
— — іштен жанатын қозғалтқыштарға арналған ауа сүзгілері
842139
— — өзге:
842139200
— — — ауаны сүзуге немесе тазартуға арналған жабдықтар мен құрылғылар:
8421392001
— — — — иіру өндірісінің қалдықтарын жинаумен
8421392008
— — — — өзге
8421396100
— — — — каталитикалық процесс бойынша
842139800
— — — — өзге:
8421398002
— — — — — мұнай газдарын тазартуға арналған сепараторлар, мұнай газдарын да, мұнайды да тазартуға арналған сепараторлар
8421398006
— — — — — өзге
842191000
— — орталықтан тепкіш кептіргіштерді қоса алғанда, центрифугалар:
8421910001
— — — 8421 12 000 0, 8421 19 200 9 тармақшаларында көрсетілген құрылғылар, медициналық өнеркәсібіне арналғандардан өзге
8421910002
— — — медицина саласына арналған
8421910009
— — — өзге
842199000
— — өзгелер:
8421990003
— — — медициналық өнеркәсіпке арналған сұйықтықтарды немесе газдарды сүзуге немесе тазартуға арналған жабдықтар мен құрылғылар
8421990004
8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған сұйықтықтарды немесе газдарды сүзуге немесе тазартуға арналған жабдықтар мен құрылғылар , олардың құрамдас бөліктері мен тораптары5)
8421990007
— — — өзге
8423
Өлшенетін жүктің ауырлық күшімен жұмыс істейтін есептеу немесе бақылау машиналарын қоса алғанда, таразы жабдығы (сезімталдық 0,05 г және одан жоғары таразылардан өзге); барлық түрдегі таразыларға арналған салмақтар:
8424
Сұйықтықтарды немесе ұнтақтарды лақтыруға, шашуға немесе таратуға арналған механикалық құрылғылар (қолмен өзгерылатын немесе онсыз); зарядталған немесе зарядсыз өрт сөндіргіштер; атомизаторлар және ұқсас құрылғылар; бумен жару немесе құм үрлеу және соған ұқсас қозғаушы құрылғылар:
8424100000
— зарядталған немесе зарядсыз өрт сөндіргіштер
8424200000
— атомизаторлар және ұқсас құрылғылар
842430
— бумен немесе құммен үрлеу машиналары және соған ұқсас қозғаушы құрылғылар:
8424300100
— — — жылыту құрылғысымен
8424300800
— — — өзге
8424301000
— — — сығылған ауамен жұмыс істейді
8424309000
— — — өзге
842482
— — ауыл шаруашылығы немесе бау—бақша шаруашылығы үшін:
8424821000
— — — суару үшін
8424823000
— — — — портативті құрылғылар
8424829100
— — — — — тракторларға орнатуға немесе тракторлармен сүйретуге арналған ұнтақ диспенсерлері

8424829900
— — — — — прочие
842489000
— — прочие:
8424890001
— — — механические устройства для мойки автомобилей
8424890009
— — — прочие
8424900000
— части
8425
Тали подъемные и подъемники, кроме скиповых подъемников; лебедки и кабестаны; домкраты:
8425110000
— — с приводом от электрического двигателя
842519000
— — прочие:
8425190001
— — — для снятия и установки на самолет авиационных двигателей подсубпозиций 8411 12 300 5 и 8411 12 300 6
8425190009
— — — прочие
8425310000
— — с приводом от электрического двигателя
842539000
— — прочие:
8425390002
— — — — лебедки шахтных подъемных установок надшахтного размещения; лебедки, специально предназначенные для подземных работ
8425390006
— — — — прочие
8425410000
— — стационарные гаражные подъемники
8425420000
— — прочие домкраты и подъемники, гидравлические
8425490000
— — прочие
8426
Судовые деррик-краны; краны подъемные, включая кабель-краны; фермы подъемные подвижные, погрузчики портальные и тележки, оснащенные подъемным краном:
8426110000
— — краны мостовые на неподвижных опорах
842612000
— — фермы подъемные подвижные на колесном ходу и погрузчики портальные:
8426120001
— — — погрузчики портальные на колесном ходу грузоподъемностью не более 60 т
8426120009
— — — прочие
8426190000
— — прочие
8426200000
— краны башенные
842630000
— краны портальные или стреловые на опоре:
8426300001
— — краны портальные (контейнерные перегружатели) на рельсовом ходу грузоподъемностью не более 80 т
8426300009
— — прочие
842641000
— — на колесном ходу:
8426410001
— — — грузоподъемностью 75 т и более
8426410002
— — — грузоподъемностью менее 75 т, предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха –50°С и ниже2)
8426410003
— — — — с телескопической стрелой и приспособлением захвата контейнеров сверху грузоподъемностью не более 45 т
8426410007
— — — — прочие
84264900
— — прочие:
8426490010
— — — трубоукладчики грузоподъемностью 90 т и выше, предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха –50 °С и ниже2)
842649009
— — — прочие:
842691
— — предназначенные для монтажа на дорожных автотранспортных средствах:
842691100
— — — краны гидравлические, предназначенные для загрузки и разгрузки транспортных средств:
8426911001
— — — — машины и механизмы подъемные, предназначенные для установки на4-гусеничных машинах с двумя ведущими тележками для работы в заболоченных или снежных районах
8426911009
— — — — прочие
842691900
— — — прочие:
8426919001
— — — — машины и механизмы подъемные, предназначенные для установки на4-гусеничных машинах с двумя ведущими тележками для работы в заболоченных или снежных районах

8424829900
— — — — — өзге
842489000
— — өзгелер:
8424890001
— — — автокөлік жууға арналған механикалық құрылғылар
8424890009
— — — өзге
8424900000
— бөліктер
8425
Көтергіштер мен көтергіштер, скиптік көтергіштерден өзге; лебедкалар мен қақпақтар; ұялар:
8425110000
— — электр қозғалтқышымен қозғалады
842519000
— — өзгелер:
8425190001
— — — 8411 12 300 5 және 8411 12 300 6 қосалқы позицияларының әуе кемелерінің қозғалтқыштарын алып тастау және орнату үшін
8425190009
— — — өзге
8425310000
— — электр қозғалтқышымен қозғалады
842539000
— — өзгелер:
8425390002
— — — — шахта үстіндегі көтергіш қондырғылардың жүкшығырлары; жер асты жұмыстарына арнайы жасалған жүкшығырлар
8425390006
— — — — өзге
8425410000
— — стационарлық гараж көтергіштері
8425420000
— — өзге домкраттар мен көтергіштер, гидравликалық
8425490000
— — өзгелер
8426
Кеме крандары; крандар, соның ішінде кабельдік крандар; кранмен жабдықталған жылжымалы жүк көтергіш фермалар, тіреуіштер және арбалар:
8426110000
— — қозғалмайтын тіректердегі аспалы крандар
842612000
— — доңғалақтардағы жылжымалы жүк көтергіш фермалар және тіреуіштер:
8426120001
— — — жүк көтергіштігі 60 тоннадан аспайтын доңғалақты порталды тиегіштер
8426120009
— — — өзге
8426190000
— — өзгелер
8426200000
– мұнара крандар
842630000
– тіреуіштегі портал немесе жебелі крандар:
8426300001
— — жүк көтергіштігі 80 тоннадан аспайтын рельстердегі порталдық крандар (контейнерлік тиегіштер)
8426300009
— — өзгелер
842641000
— — дөңгелектерде:
8426410001
— — — жүк көтергіштігі 75 тонна және одан жоғары
8426410002
— — — жүк көтергіштігі 75 тоннадан аз, қоршаған ортаның —50 ° C және одан төмен температурада жұмыс істеуге арналған2)
8426410003
— — — — телескопиялық жебемен және жүк көтергіштігі 45 тоннадан аспайтын контейнерлерді жоғарыдан түсіруге арналған құрылғысы бар
8426410007
— — — — өзге
84264900
— — өзгелер:
8426490010
— — — —50 ° C және одан төмен қоршаған орта температурасында жұмыс істеуге арналған жүк көтергіштігі 90 тонна және одан жоғары құбыр төсегіштер2)
842649009
— — — өзгелер:
842691
— — жол көлік құралдарына орнатуға арналған:
842691100
— — — көлік құралдарын тиеу—түсіруге арналған гидравликалық крандар:
8426911001
— — — — батпақты немесе қарлы жерлерде жұмыс істеу үшін екі жетек арбасы бар 4 шынжыр табанды машиналарға орнатуға арналған жүк көтергіш машиналар мен механизмдер
8426911009
— — — — өзге
842691900
— — — өзгелер:
8426919001
— — — — батпақты немесе қарлы жерлерде жұмыс істеуге арналған екі жетек арбалары бар төрт жолды көлік құралдарына орнатуға арналған жүк көтергіш машиналар мен механизмдер

8431310000
— — лифтов, скиповых подъемников или эскалаторов
8431390000
— — прочие
8431410000
— — ковши, грейферы, захваты и черпаки
8431420000
— — отвалы бульдозеров неповоротные или поворотные
8431430000
— — части бурильных или проходческих машин субпозиции 8430 41 или 8430 49
843149
— — прочие:
8431492000
— — — чугунные литые или стальные литые
843149800
— — — прочие:
8431498001
— — — — гусеничные шасси полноповоротных гидравлических машин, с момента выпуска которых прошел один год или более
8431498009
— — — — прочие
8438
Оборудование для промышленного приготовления или производства пищевых продуктов или напитков, в другом месте данной группы не поименованное или не включенное, кроме оборудования для экстрагирования или приготовления жиров или масел животного происхождения или нелетучих жиров или масел растительного или микробиологического происхождения:
843810
— оборудование для производства хлебобулочных изделий, макарон, спагетти или аналогичной продукции:
8438101000
— — оборудование для производства хлебобулочных изделий
8438109000
— — оборудование для производства макарон, спагетти или аналогичной продукции
8438200000
— оборудование для кондитерской промышленности, производства какао-порошка или шоколада
8438300000
— оборудование для сахарной промышленности
8438400000
— оборудование для пивоваренной промышленности
8438500000
— оборудование для переработки мяса или птицы
8438600000
— оборудование для переработки плодов, орехов или овощей
843880
— оборудование прочее:
8438801000
— — для переработки чая или кофе
8438809100
— — — для приготовления или производства напитков
8438809800
— — — прочее
8438900000
— части
8439
Оборудование для производства массы из волокнистых целлюлозных материалов или для изготовления или отделки бумаги или картона:
843910000
— оборудование для производства массы из волокнистых целлюлозных материалов:
8439100001
— — конические мельницы
8439100002
— — сортировки, кроме машин товарной позиции 8421
8439100009
— — прочее
843920000
— оборудование для изготовления бумаги или картона:
8439200001
— — оборудование для изготовления микрокрепированной бумаги
8439200009
— — прочее
8439300000
— оборудование для отделки бумаги или картона
8439910000
— — оборудования для производства массы из волокнистых целлюлозных материалов
8439990000
— — прочие
8440
Оборудование переплетное, включая машины для сшивания книжных блоков:
844010
— оборудование:
8440101000
— — машины фальцевальные
8440102000
— — машины подборочные
8440103000
— — машины швейные, проволокошвейные и машины для скрепления проволочными скобами
8440104000
— — машины бесшвейного скрепления

8431310000
— — лифттер, скиптер немесе эскалаторлар
8431390000
— — өзгелер
8431410000
— — шелектер, грейдерлер, грейдерлер және шөміштер
8431420000
— — бекітілген немесе айналмалы бульдозерлердің үйінділері
8431430000
— — 8430 41 немесе 8430 49 қосалқы позициясының бұрғылау немесе туннельдеу машиналарының бөлшектері
843149
— — өзгелер:
8431492000
— — — шойын немесе шойын
843149800
— — — өзгелер:
8431498001
— — — — жасалған күнінен бастап бір жыл немесе одан да көп уақыт өткен толық айналмалы гидравликалық машиналардың шынжыр табанды шассиі
8431498009
— — — — өзге
8438
Осы тараудың өзге жерінде аталмаған немесе енгізілмеген тамақ өнімдерін немесе сусындарды өнеркәсіптік дайындауға немесе өндіруге арналған жабдық, жануарлардан алынатын майларды немесе майларды немесе бекітілген тоң майларды немесе өсімдік немесе микробиологиялық текті майларды өндіруге немесе дайындауға арналған жабдықтан өзге:
843810
— нан өнімдерін, макарон өнімдерін, спагеттиді немесе ұқсас өнімдерді өндіруге арналған машиналар:
8438101000
— — нан өнімдерін өндіруге арналған жабдықтар
8438109000
— — макарон, спагетти немесе ұқсас өнімдерді өндіруге арналған машиналар
8438200000
– кондитер өнеркәсібі, какао ұнтағы немесе шоколад өндірісі үшін жабдықтар
8438300000
– қант өнеркәсібіне арналған жабдықтар
8438400000
– сыра қайнату өнеркәсібіне арналған жабдықтар
8438500000
– ет немесе құс етін өңдеуге арналған жабдықтар
8438600000
— жемістерді, жаңғақтарды немесе көкөністерді өңдеуге арналған жабдық
843880
— өзге жабдықтар:
8438801000
— — шай немесе кофе өңдеуге арналған
8438809100
— — — сусындарды дайындау немесе өндіру үшін
8438809800
— — — өзге
8438900000
— бөліктер
8439
Талшықты целлюлозалық материалдардан целлюлоза өндіруге немесе қағазды немесе картонды өндіруге немесе өңдеуге арналған машиналар:
843910000
– талшықты целлюлоза материалдарынан целлюлоза өндіруге арналған жабдықтар:
8439100001
— — конустық диірмендер
8439100002
— — сұрыптау, 8421 тауар позициясындағы машиналардан өзге
8439100009
— — өзге
843920000
— қағаз немесе картон өндіруге арналған машиналар:
8439200001
— — микрокрептелген қағаз өндіруге арналған жабдықтар
8439200009
— — өзге
8439300000
— қағазды немесе картонды әрлеуге арналған жабдық
8439910000
— — талшықты целлюлоза материалдарынан целлюлоза өндіруге арналған жабдықтар
8439990000
— — өзгелер
8440
Түптеу жабдығы, оның ішінде кітап блоктарын қапсырмалауға арналған машиналар:
844010
— жабдық:
8440101000
— — бүктеу машиналары
8440102000
— — теру машиналары
8440103000
— — тігін машиналары, сым тігістері және сым қапсырмалары
8440104000
— — тігіссіз байлау машиналары

8458912001
— — — — высокоскоростные (со скоростью резания 100 м/мин и более) токарно-карусельные станки, для авиационной промышленности5)
8458912009
— — — — прочие
845891800
— — — прочие:
8458918001
— — — — токарно-карусельные станки (со скоростью резания 100 м/мин и более), для авиационной промышленности5)
8458918009
— — — — прочие
845899000
— — прочие:
8458990001
— — — для обработки металлов резанием, для авиационной промышленности5)
8458990009
— — — прочие
8459
Станки металлорежущие (включая агрегатные станки линейного построения) для сверления, растачивания, фрезерования, нарезания наружной или внутренней резьбы посредством удаления металла, кроме токарных станков (включая станки токарные многоцелевые) товарной позиции 8458:
8459100000
— станки агрегатные линейного построения
8459210000
— — с числовым программным управлением
8459290000
— — прочие
8459310000
— — с числовым программным управлением
8459390000
— — прочие
845941000
— — с числовым программным управлением:
8459410001
— — — для расточки внутренней поверхности "бутылочной" формы деталей типа "вал" с мощностью двигателя главного привода не более 45 кВт, для авиационной промышленности5)
8459410009
— — — прочие
8459490000
— — прочие
8459510000
— — с числовым программным управлением
8459590000
— — прочие
845961
— — с числовым программным управлением:
8459611000
— — — инструментальные фрезерные
845961900
— — — прочие:
8459619001
— — — — с точностью позиционирования не ниже 0,01 мм и с рабочей областью:ось Х – 1800 мм,ось Y – 2000 мм,ось Z – 1100 мм
8459619009
— — — — прочие
845969
— — прочие:
8459691000
— — — инструментальные фрезерные
8459699000
— — — прочие
845970000
— станки резьбонарезные прочие:
8459700001
— — для нарезания резьбы на муфтах и трубах, используемых для бурения нефтяных и газовых скважин
8459700009
— — прочие
8460
Станки обдирочно-шлифовальные, заточные, шлифовальные, хонинговальные, притирочные, полировальные и для выполнения других операций чистовой обработки металлов или металлокерамики с помощью шлифовальных камней, абразивов или полирующих средств, кроме зуборезных, зубошлифовальных или зубоотделочных станков товарной позиции 8461:
846012
— — с числовым программным управлением:
846012100
— — — с точностью позиционирования по любой оси не ниже 0,01 мм:
8460121001
— — — — ленточно-шлифовальные для шлифовки и доводки прецизионных деталей сложнопрофильной формы с мощностью двигателя привода не более 20 кВт, для авиационной промышленности5)
8460121009
— — — — прочие
8460129001
— — — — для шлифования заготовок столовых приборов5)
846019
— — прочие:
8460191000

8458912001
— — — — жоғары жылдамдықты (кесу жылдамдығы 100 м/мин және одан да көп) токарь станоктары, авиация өнеркәсібі үшін5)
8458912009
— — — — өзге
845891800
— — — өзгелер:
8458918001
— — — — токарь станоктары (кесу жылдамдығы 100 м/мин және одан да көп), авиация өнеркәсібі үшін5)
8458918009
— — — — өзге
845899000
— — өзгелер:
8458990001
— — — металл кесу үшін, авиация өнеркәсібі үшін5)
8458990009
— — — өзге
8459
8458 тауар позициясындағы токарлық станоктардан (токарь орталықтарын қоса алғанда) өзге металдарды алу арқылы бұрғылауға, бұрғылауға, фрезерге, сыртқы немесе ішкі оймалауға арналған металл кесетін станоктар (оның ішінде желілік модульдік станоктар) :
8459100000
— агрегаттық сызықты құрылыс машиналары
8459210000
— — сандық өзгерумен
8459290000
— — өзгелер
8459310000
— — сандық өзгерумен
8459390000
— — өзгелер
845941000
— — сандық өзгерумен:
8459410001
— — — негізгі жетек қозғалтқышының қуаты 45 кВт—тан аспайтын "білік" типті бөлшектердің "бөтелке" пішінінің ішкі бетін тесуге арналған, авиация өнеркәсібі үшін5)
8459410009
— — — өзге
8459490000
— — өзгелер
8459510000
— — сандық өзгерумен
8459590000
— — өзгелер
845961
— — сандық өзгерумен:
8459611000
— — — аспапты фрезерлеу
845961900
— — — өзгелер:
8459619001
— — — — орналасу дәлдігі кемінде 0,01 мм және жұмыс аймағымен: X осі — 1800 мм, Y осі — 2000 мм, Z осі — 1100 мм
8459619009
— — — — өзге
845969
— — өзгелер:
8459691000
— — — аспапты фрезерлеу
8459699000
— — — өзге
845970000
— өзге де бұрау машиналары:
8459700001
— — мұнай және газ ұңғымаларын бұрғылау үшін қолданылатын муфталар мен құбырлардағы жіптерді кесуге арналған
8459700009
— — өзгелер
8460
8461 тауар позициясының тісті кесу, тегістеу немесе тісті өңдеу станоктарынан өзге, тегістеуіш тастарды, абразивтерді немесе жылтырату құралдарын пайдалана отырып, металды немесе керметті әрлеуге арналған тегістеу, қайрау, тегістеу, хоштау, сырлау, жылтырату және өзге де операциялар:
846012
— — сандық өзгерумен:
846012100
— — — кез келген ось бойынша кемінде 0,01 мм орналасу дәлдігімен:
8460121001
— — — — жетек қозғалтқышының қуаты 20 кВт—тан аспайтын күрделі профильді пішінді дәл бөлшектерді тегістеуге және өңдеуге арналған таспа тегістеу станоктары, авиация өнеркәсібі үшін5)
8460121009
— — — — өзге
8460129001
— — — — ас құралдары дайындамаларын ұнтақтау үшін5)
846019
— — өзгелер:
8460191000

846150190
— — — прочие:
8461501901
— — — — ленточно-пильные с мощностью главного двигателя не более 2 кВт, для авиационной промышленности5)
8461501909
— — — — прочие
846150900
— — отрезные станки:
8461509001
— — — для резки шлифов для исследования структуры материала с мощностью главного двигателя не более 2 кВт, для авиационной промышленности5)
8461509009
— — — прочие
8461900000
— прочие
8462
Станки (включая прессы) для обработки металлов объемной штамповкой, ковкой или штамповкой (кроме прокатных станов); станки для обработки металлов (включая прессы, линии продольной резки и линии поперечной резки) гибочные, кромкогибочные, правильные, отрезные, пробивные, вырубные или высечные (кроме станков для волочения); прессы для обработки металлов или карбидов металлов, не поименованные выше:
8462110000
— — машины штамповки в закрытых штампах
8462190000
— — прочие
846222000
— — машины для формования профилей:
8462220001
— — — — гидравлические вертикальные с усилием гибки не менее 15 000 кН, но не более 22 000 кН, точностью позиционирования траверсы по оси Y не ниже 0,01 мм
8462220002
— — — — прочие
846223000
— — прессы листогибочные с числовым программным управлением:
8462230001
— — — для прецизионной гибки кронштейнов из листового материала с усилием гибки не более 2000 кН, для авиационной промышленности5)
8462230002
— — — гидравлические вертикальные с усилием гибки не менее 15 000 кН, но не более 22 000 кН, точностью позиционирования траверсы по оси Y не ниже 0,01 мм
8462230003
— — — — для вытягивания (растягивания) металлического листа и оборачивания (гибки) листа вокруг закрепленной формовочной оснастки, для авиационной промышленности5)
8462230009
— — — — прочие
846224000
— — машины панелегибочные с числовым программным управлением:
8462240001
— — — для прецизионной гибки кронштейнов из листового материала с усилием гибки не более 2000 кН, для авиационной промышленности5)
8462240009
— — — прочие
8462250000
— — машины валковые с числовым программным управлением
846226000
— — прочие машины гибочные, кромкогибочные, правильные, с числовым программным управлением:
8462260001
— — — для прецизионной гибки кронштейнов из листового материала с усилием гибки не более 2000 кН, для авиационной промышленности5)
8462260002
— — — для вытягивания (растягивания) металлического листа и оборачивания (гибки) листа вокруг закрепленной формовочной оснастки, для авиационной промышленности5)
8462260009
— — — прочие
8462290000
— — прочие
846232000
— — линии продольной резки и линии поперечной резки:
8462320001
— — — для продольной резки плоского проката электротехнической стали толщиной не более 0,35 мм, с числовым программным управлением

846150190
— — — өзгелер:
8461501901
— — — — негізгі қозғалтқышының қуаты 2 кВт аспайтын таспа аралары, авиация өнеркәсібі үшін5)
8461501909
— — — — өзге
846150900
— — кесу станоктары:
8461509001
— — — негізгі қозғалтқыш қуаты 2 кВт—тан аспайтын материалдың құрылымын зерттеуге арналған жіңішке кесінділерді кесуге арналған, авиация өнеркәсібі үшін5)
8461509009
— — — өзге
8461900000
— өзгелер
8462
Металдарды соғу, соғу немесе штамптау арқылы өңдеуге арналған станоктар (соның ішінде престер); майыстыруға, майыстыруға, түзетуге, кесуге, тесуге, тесуге немесе тесуге арналған (сызу станоктарынан өзге) металл өңдеу станоктары (соның ішінде престерді, кескіш сызықтарды және көлденең кесу сызықтарын); жоғарыда аталмаған металдарды немесе металл карбидтерін өңдеуге арналған престер:
8462110000
— — жабық штамптағы штамптау машиналары
8462190000
— — өзгелер
846222000
— — профильдерді қалыптауға арналған машиналар:
8462220001
— — — — гидравликалық тік иілу күші кемінде 15 000 кН, бірақ 22 000 кН артық емес, Y осі бойынша траверстің орналасу дәлдігі 0,01 мм кем емес
8462220002
— — — — өзге
846223000
— — сандық өзгеруы бар табақты майыстыру пресстері:
8462230001
— — — иілу күші 2000 кН аспайтын қаңылтыр материалдан жасалған кронштейндерді дәл бүгу үшін, авиация өнеркәсібі үшін5)
8462230002
— — — гидравликалық тік иілу күші кемінде 15 000 кН, бірақ 22 000 кН артық емес, Y осі бойынша траверстің орналасу дәлдігі 0,01 мм кем емес
8462230003
— — — — металл қаңылтырды тартуға (созуға) және қаңылтырды бекітілген қалыптау жабдығына орау (бүгу) үшін, авиация өнеркәсібі үшін5)
8462230009
— — — — өзге
846224000
— — сандық өзгеруы бар панельдерді майыстыру машиналары:
8462240001
— — — иілу күші 2000 кН аспайтын қаңылтыр материалдан жасалған кронштейндерді дәл бүгу үшін, авиация өнеркәсібі үшін5)
8462240009
— — — өзге
8462250000
— — сандық өзгеруы бар роликті станоктар
846226000
— — иілу, иілу, түзеу, сандық өзгерылатын өзге машиналар:
8462260001
— — — иілу күші 2000 кН аспайтын қаңылтыр материалдан жасалған кронштейндерді дәл бүгу үшін, авиация өнеркәсібі үшін5)
8462260002
— — — металл қаңылтырды тарту (созу) және қаңылтырды бекітілген қалыптау жабдығына орау (бүгу) үшін, авиация өнеркәсібі үшін5)
8462260009
— — — өзге
8462290000
— — өзгелер
846232000
— — кесу және көлденең кесу сызықтары:
8462320001
— — — қалыңдығы 0,35 мм аспайтын, сандық бақылаумен жалпақ прокаттағы электр болатты бойлық кесу үшін

8468900000
— части
8471
Вычислительные машины и их блоки; магнитные или оптические считывающие устройства, машины для переноса данных на носители информации в кодированной форме и машины для обработки подобной информации, в другом месте не поименованные или не включенные:
8471300000
— машины вычислительные портативные массой не более 10 кг, состоящие, по крайней мере, из центрального блока обработки данных, клавиатуры и дисплея
8471410000
— — содержащие в одном корпусе, по крайней мере, центральный блок обработки данных и устройство ввода и вывода, объединенные или нет
8471490000
— — прочие, поставляемые в виде систем
8471500000
— блоки обработки данных, отличные от описанных в субпозиции 8471 41 или 8471 49, содержащие или не содержащие в одном корпусе одно или два из следующих устройств: запоминающие устройства, устройства ввода, устройства вывода
847160
— устройства ввода или вывода, содержащие или не содержащие в одном корпусе запоминающие устройства:
8471606000
— — клавиатура
8471607000
— — прочие
847170
— устройства запоминающие:
8471702000
— — центральные запоминающие устройства
8471703000
— — — — оптические, включая магнитооптические
8471705000
— — — — — на жестких магнитных дисках
8471707000
— — — — — прочие
8471708000
— — — запоминающие устройства на магнитных лентах
8471709800
— — — прочие
8471800000
— устройства вычислительных машин прочие
8471900000
— прочие
8474
Оборудование для сортировки, грохочения, сепарации, промывки, измельчения, размалывания, смешивания или перемешивания грунта, камня, руд или других минеральных ископаемых в твердом (в том числе порошкообразном или пастообразном) состоянии; оборудование для агломерации, формовки или отливки твердого минерального топлива, керамических составов, незатвердевшего цемента, гипсовых материалов или других минеральных продуктов в порошкообразном или пастообразном состоянии; машины формовочные для изготовления литейных форм из песка:
847410000
— машины для сортировки, грохочения, сепарации или промывки:
8474100001
— — самоходные на гусеничном ходу
8474100009
— — прочие
847420000
— машины для измельчения или размалывания:
8474200001
— — — с диаметром основания дробящего подвижного конуса не менее 2200 мм, но не более 3000 мм или с приемным отверстием длиной не менее 500 мм, но не более 1500 мм и шириной не менее 60 мм, но не более 300 мм
8474200002
— — — прочие
8474200003
— — щековые дробилки несамоходные с приемным отверстием длиной не менее 400 мм, но не более 2100 мм и шириной не менее 200 мм, но не более 1500 мм
8474200005
— — барабанные мельницы несамоходные с внутренним диаметром барабана не менее 2 м, но не более 3,6 м без учета футеровки и броневых листов

8468900000
— бөліктер
8471
Есептеу машиналары және олардың блоктары; магниттік немесе оптикалық оқу құрылғылары, кодталған түрдегі деректерді сақтау құралдарына тасымалдауға арналған машиналар және өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған ұқсас ақпаратты өңдеуге арналған машиналар:
8471300000
— салмағы 10 кг—нан аспайтын портативті есептеуіш машиналар, кем дегенде орталық деректерді өңдеу блогынан, пернетақтадан және дисплейден тұрады.
8471410000
— — бір корпуста кем дегенде орталық өңдеу блогы және біріктірілген немесе біріктірілмеген кіріс және шығыс құрылғысы бар
8471490000
— — өзгелеры жүйе ретінде жеткізіледі
8471500000
— 8471 41 немесе 8471 49 қосалқы позицияларында сипатталғандардан өзге, бір корпуста келесі құрылғылардың біреуі немесе екеуі бар немесе жоқ деректерді өңдеу қондырғылары: сақтау құрылғылары, енгізу құрылғылары, шығыс құрылғылары
847160
— бір корпуста сақтау құрылғылары бар немесе жоқ енгізу немесе шығару құрылғылары:
8471606000
— — пернетақта
8471607000
— — өзгелер
847170
— сақтау құрылғылары
8471702000
— — орталық сақтау құрылғылары
8471703000
— — — — оптикалық, оның ішінде магнитті—оптикалық
8471705000
— — — — — қатты магниттік дискілерде
8471707000
— — — — — өзге
8471708000
— — — магниттік таспаны сақтау құрылғылары
8471709800
— — — өзге
8471800000
— өзге компьютер құрылғылары
8471900000
— өзгелер
8474
Қатты (соның ішінде ұнтақ немесе паста) күйдегі топырақты, тасты, кендерді немесе өзге де пайдалы қазбаларды сұрыптауға, сүзуге, бөлуге, жууға, ұсақтауға, ұнтақтауға, араластыруға немесе араластыруға арналған жабдық; қатты минералды отынды, керамикалық композицияларды, шыңдалмаған цементті, гипстік материалдарды немесе ұнтақ немесе паста түріндегі өзге де минералды өнімдерді агломерациялауға, қалыптауға немесе құюға арналған жабдық; құм құю машиналары:
847410000
— сұрыптауға, сүзуге, бөлуге немесе жууға арналған машиналар:
8474100001
— — шынжыр табанды жолдарда өздігінен жүретін
8474100009
— — өзгелер
847420000
— ұнтақтау немесе ұнтақтауға арналған станоктар:
8474200001
— — — ұсақталатын жылжымалы конус негізінің диаметрі кемінде 2200 мм, бірақ 3000 мм—ден көп емес немесе қабылдау саңылауы ұзындығы кемінде 500 мм, бірақ 1500 мм—ден көп емес және ені 60 мм—ден кем емес, бірақ 300—ден көп емес мм
8474200002
— — — өзге
8474200003
— — ұзындығы кемінде 400 мм, бірақ ұзындығы 2100 мм—ден көп емес және ені 200 мм—ден кем емес, бірақ ені 1500 мм—ден аспайтын қоректік саңылаулары бар өздігінен жүрмейтін жаққыштар
8474200005
— — қаптамалар мен сауыт тақтайшаларын қоспағанда, барабанының ішкі диаметрі 2 м кем емес, бірақ 3,6 м артық емес өздігінен жүрмейтін барабанды диірмендер

8479200000
— оборудование для экстрагирования или приготовления жиров или масел животного происхождения или нелетучих жиров или масел растительного или микробиологического происхождения
847930
— прессы для изготовления древесно-стружечных или древесно-волокнистых плит или плит из других волокнистых материалов и прочие машины для обработки древесины или пробки:
847930100
— — прессы:
8479301001
— — — для изготовления древесно-волокнистых плит средней плотности (MDF), производительностью 50 м³ готовой продукции в час, непрерывного действия
8479301009
— — — прочие
8479309000
— — прочие
8479400000
— машины для изготовления веревок или тросов
8479500000
— промышленные роботы, в другом месте не поименованные или не включенные
8479600000
— воздухоохладители испарительного типа
8479710000
— — используемые в аэропортах
8479790000
— — прочие
8479810000
— — для обработки металлов, включая машины для намотки электропровода на катушки
8479820000
— — для смешивания, перемешивания, измельчения, размалывания, грохочения, просеивания, гомогенизации, эмульгирования или размешивания
847989
— — прочие:
8479893000
— — — передвижная шахтная крепь с гидравлическим приводом
847989600
— — — центральные смазывающие системы:
8479896001
— — — — для оборудования товарной позиции 84395)
8479896009
— — — — прочие
847989970
— — — прочие:
8479899701
— — — — следующие изделия для гражданских воздушных судов: гидропневматические батареи; механические приводы для механизмов реверса тяги; туалетные узлы специальной конструкции; увлажнители и осушители воздуха; сервомеханизмы неэлектрические; неэлектрические пусковые двигатели; пневматические стартеры для турбореактивных, турбовинтовых и других газотурбинных двигателей; стеклоочистители неэлектрические; неэлектрические регуляторы шага воздушного винта5)
8479899707
— — — — прочие
847990
— части:
8479903000
— — чугунные литые или стальные литые
8479907000
— — прочие
8480
Опоки для металлолитейного производства; литейные поддоны; модели литейные; формы для литья металлов (кроме изложниц), карбидов металлов, стекла, минеральных материалов, резины или пластмасс:
8480100000
— опоки для металлолитейного производства
8480200000
— литейные поддоны
848030
— модели литейные:
8480301000
— — из дерева
8480309000
— — прочие
8480410000
— — для литья выдуванием или под давлением
8480490000
— — прочие
8480500000
— формы для отливки стекла
8480600000
— формы для литья минеральных материалов
8480710000
— — для литья выдуванием или под давлением
8480790000
— — прочие
8481
Краны, клапаны, вентили и аналогичная арматура для трубопроводов, котлов, резервуаров, цистерн, баков или аналогичных емкостей, включая редукционные и терморегулируемые клапаны:

8479200000
— жануарлардан алынатын майларды немесе майларды немесе ұшпа майларды немесе өсімдік немесе микробиологиялық текті майларды өндіруге немесе дайындауға арналған жабдық
847930
— бөлшектерді немесе талшықты тақталарды немесе өзге талшықты материалдардан жасалған тақталарды және ағашты немесе тығынды өңдеуге арналған өзге де машиналарды жасауға арналған престер:
847930100
— — басады:
8479301001
— — — өнімділігі сағатына 50 м³ дайын өнім, үздіксіз жұмыс істейтін орташа тығыздықтағы талшықты тақталарды (МДФ) өндіру үшін
8479301009
— — — өзге
8479309000
— — өзгелер
8479400000
— арқан немесе арқан жасауға арналған машиналар
8479500000
— өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған өнеркәсіптік роботтар
8479600000
— буландырғыш ауа салқындатқыштары
8479710000
— — әуежайларда қолданылады
8479790000
— — өзгелер
8479810000
— — электр сымдарын катушкаларға орауға арналған машиналарды қоса алғанда, металдарды өңдеуге арналған
8479820000
— — араластыру, араластыру, ұнтақтау, ұнтақтау, сүзгілеу, елеу, гомогенизациялау, эмульгациялау немесе араластыру үшін
847989
— — өзгелер:
8479893000
— — — гидравликалық жетекпен жылжымалы шахта тірегі
847989600
— — — орталық майлау жүйелері:
8479896001
— — — — 84395 тауар позициясының жабдықтары үшін)
8479896009
— — — — өзге
847989970
— — — өзгелер:
8479899701
— — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған келесі бұйымдар: гидропневматикалық батареялар; реверстердің механикалық жетектері; арнайы дизайндағы дәретхана қондырғылары; дымқылдатқыштар және құрғатқыштар; сервомеханизмдер, электрлік емес; электрлік емес іске қосу қозғалтқыштары; турбореактивті, турбовинтті және өзге де газтурбиналық қозғалтқыштардың пневматикалық стартерлері; шыны тазалағыштар, электрлік емес; электр емес пропеллер қадамының реттегіштері5)
8479899707
— — — — өзге
847990
— бөліктер:
8479903000
— — шойын немесе шойын
8479907000
— — өзгелер
8480
Металл құю өндірісі үшін қалыптар; құю паллеттері; құю үлгілері; металдарды құюға арналған қалыптар (қалыптардан өзге), металл карбидтер, шыны, минералды материалдар, резеңке немесе пластмассалар:
8480100000
– металл құю өндірісіне арналған колбалар
8480200000
— құю паллеттері
848030
– құю зауытының үлгілері:
8480301000
— — ағаштан жасалған
8480309000
— — өзгелер
8480410000
— — бүрку немесе бүрку үшін
8480490000
— — өзгелер
8480500000
– шыны құюға арналған қалыптар
8480600000
– минералды материалдарды құюға арналған қалыптар
8480710000
— — бүрку немесе бүрку үшін
8480790000
— — өзгелер
8481
Қысымды төмендететін және термостатикалық клапандарды қоса алғанда, құбырларға, қазандықтарға, резервуарларға, цистерналарға, резервуарларға немесе ұқсас контейнерлерге арналған крандар, клапандар, крандар және ұқсас арматура:

8481807399
— — — — — — — прочие
8481807900
— — — — — прочие
84818081
— — — — краны:
8481808110
— — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗40 °С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)2)
8481808120
— — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗55 °С и ниже, давлении 80 Па и выше2)
848180819
— — — — — прочие:
8481808191
— — — — — — для производства гражданских воздушных судов5)
8481808199
— — — — — — прочие
848180850
— — — — затворы дисковые поворотные:
8481808501
— — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗40 °С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)2)
8481808502
— — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗55 °С и ниже, давлении 80 Па и выше2)
8481808508
— — — — — — прочие
8481808700
— — — — арматура мембранная
848180990
— — — — прочая:
8481809902
— — — — — для производства авиационных двигателей и/или гражданских воздушных судов5)
8481809907
— — — — — — прочая
8481900000
— части
8482
Подшипники шариковые или роликовые:
848210
— подшипники шариковые:
848210100
— — наибольший наружный диаметр которых не более 30 мм:
8482101001
— — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8482101002
— — — для производства авиационных двигателей5)
8482101009
— — — прочие
848210900
— — прочие:
8482109001
— — — стоимостью на условиях франко-границы страны ввоза, не превышающей 2,2 евро за 1 кг брутто-массы
8482109002
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8482109003
— — — — для производства авиационных двигателей5)
8482109008
— — — — прочие
848220000
— подшипники роликовые конические, включая внутренние конические кольца с сепаратором и роликами в сборе:
8482200001
— — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8482200002
— — для производства авиационных двигателей5)
8482200009
— — прочие
848230000
— подшипники роликовые сферические:
8482300001
— — для производства авиационных двигателей5)
8482300009
— — прочие
848240000
— подшипники роликовые игольчатые, включая сепараторы и игольчатые ролики в сборе:
8482400001
— — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8482400009
— — прочие
848250000
— прочие подшипники с цилиндрическими роликами, включая сепараторы и ролики в сборе:

8481807399
— — — — — — — өзге
8481807900
— — — — — өзге
84818081
— — — — крандар:
8481808110
— — — — — ˗40 °C және одан төмен қоршаған орта температурасында, 16 Па және одан жоғары қысымда, күкіртті сутегі (H2S)2 бар ортада жұмыс істеуге арналған.
8481808120
— — — — — ˗55 °C және одан төмен қоршаған орта температурасында, 80 Па және одан жоғары қысымда жұмыс істеуге арналған2)
848180819
— — — — — өзге:
8481808191
— — — — — — азаматтық әуе кемелерін өндіру үшін5)
8481808199
— — — — — — өзге
848180850
— — — — көбелек клапандар:
8481808501
— — — — — ˗40 °C және одан төмен қоршаған орта температурасында, 16 Па және одан жоғары қысымда, күкіртті сутегі (H2S)2 бар ортада жұмыс істеуге арналған.
8481808502
— — — — — ˗55 °C және одан төмен қоршаған орта температурасында, 80 Па және одан жоғары қысымда жұмыс істеуге арналған2)
8481808508
— — — — — — өзге
8481808700
— — — — мембраналық фитингтер
848180990
— — — — өзге:
8481809902
— — — — — авиациялық қозғалтқыштарды және/немесе азаматтық әуе кемелерін өндіру үшін5)
8481809907
— — — — — — өзге
8481900000
— бөліктер
8482
Шар немесе роликті подшипниктер:
848210
— шарикті подшипниктер:
848210100
— — ең үлкен сыртқы диаметрі 30 мм—ден аспайтын:
8482101001
— — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8482101002
— — — авиациялық қозғалтқыштарды өндіру үшін5)
8482101009
— — — өзге
848210900
— — өзгелер:
8482109001
— — — 1 кг брутто салмағы үшін 2,2 еуродан аспайтын импорт елінің шекарасының шарттары бойынша құны
8482109002
— — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8482109003
— — — — авиациялық қозғалтқыштарды өндіру үшін5)
8482109008
— — — — өзге
848220000
— конустық роликті подшипниктер, оның ішінде торы бар ішкі конустық сақиналар және жинақ ретінде роликтер:
8482200001
— — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8482200002
— — авиациялық қозғалтқыштарды өндіру үшін5)
8482200009
— — өзгелер
848230000
— сфералық роликті подшипниктер:
8482300001
— — авиациялық қозғалтқыштарды өндіру үшін5)
8482300009
— — өзгелер
848240000
— инелі роликті мойынтіректер, оның ішінде торлар мен толық ине роликтері:
8482400001
— — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8482400009
— — өзгелер
848250000
— өзге цилиндрлік роликті мойынтіректер, оның ішінде торлар мен толық роликтер:

8482500001
— — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8482500002
— — для производства авиационных двигателей5)
8482500009
— — прочие
848280000
— подшипники, включая комбинированные шарико-роликовые, прочие:
8482800001
— — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8482800002
— — для производства авиационных двигателей5)
8482800009
— — прочие
848291
— — шарики, игольчатые ролики и ролики:
8482911000
— — — конические ролики
8482919000
— — — прочие
8482990000
— — прочие
8483
Валы трансмиссионные (включая кулачковые и коленчатые) и кривошипы; корпуса подшипников и подшипники скольжения для валов; шестерни и зубчатые передачи; шариковые или роликовые винтовые передачи; коробки передач и другие вариаторы скорости, включая гидротрансформаторы; маховики и шкивы, включая блоки шкивов; муфты и устройства для соединения валов (включая универсальные шарниры):
848310
— валы трансмиссионные (включая кулачковые и коленчатые) и кривошипы:
848310210
— — — чугунные литые или стальные литые:
8483102101
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8483102102
— — — — для производства авиационных двигателей5)
8483102108
— — — — прочие
848310250
— — — стальные кованые:
8483102501
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8483102509
— — — — прочие
848310290
— — — прочие:
8483102901
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8483102909
— — — — прочие
8483105000
— — шарнирные валы
8483109500
— — прочие
8483200000
— корпуса подшипников со встроенными шариковыми или роликовыми подшипниками
848330
— корпуса подшипников без встроенных шариковых или роликовых подшипников; подшипники скольжения для валов:
848330320
— — — для шариковых или роликовых подшипников:
8483303201
— — — — для производства авиационных двигателей5)
8483303209
— — — — прочие
848330380
— — — прочие:
8483303801
— — — — для производства авиационных двигателей5)
8483303809
— — — — прочие
848330800
— — подшипники скольжения для валов:
8483308001
— — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)

8482500001
— — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8482500002
— — авиациялық қозғалтқыштарды өндіру үшін5)
8482500009
— — өзгелер
848280000
— біріктірілген шарикті мойынтіректерді қоса алғанда, мойынтіректер, өзгелеры:
8482800001
— — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8482800002
— — авиациялық қозғалтқыштарды өндіру үшін5)
8482800009
— — өзгелер
848291
— — шарлар, инелі роликтер және роликтер:
8482911000
— — — конустық роликтер
8482919000
— — — өзге
8482990000
— — өзгелер
8483
Трансмиссия біліктері (жұдырықша және иінді біліктерді қоса алғанда) және иінді; мойынтіректердің корпустары және біліктерге арналған тегіс мойынтіректер; беріліс және беріліс; шарикті немесе роликті бұрандалар; беріліс қораптары және айналу моментін түрлендіргіштерді қоса алғанда, жылдамдықтың өзге вариаторлары; маховиктер мен шығырлар, оның ішінде шығыр блоктары; біліктерді қосуға арналған муфталар мен құрылғылар (әмбебап қосылыстарды қоса алғанда):
848310
— беріліс біліктері (жұдырықша және иінді біліктерді қоса алғанда) және иінді біліктері:
848310210
— — — шойын немесе шойын:
8483102101
— — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8483102102
— — — — авиациялық қозғалтқыштарды өндіру үшін5)
8483102108
— — — — өзге
848310250
— — — соғылған болат:
8483102501
— — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8483102509
— — — — өзге
848310290
— — — өзгелер:
8483102901
— — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8483102909
— — — — өзге
8483105000
— — топсалы біліктер
8483109500
— — өзгелер
8483200000
– біріктірілген шарикті немесе роликті мойынтіректері бар мойынтіректердің корпустары
848330
— кіріктірілген шарикті немесе роликті мойынтіректері жоқ мойынтіректердің корпустары; біліктерге арналған сырғанау мойынтіректері:
848330320
— — — шарикті немесе роликті подшипниктер үшін:
8483303201
— — — — авиациялық қозғалтқыштарды өндіру үшін5)
8483303209
— — — — өзге
848330380
— — — өзгелер:
8483303801
— — — — авиациялық қозғалтқыштарды өндіру үшін5)
8483303809
— — — — өзге
848330800
— — біліктерге арналған сырғанау мойынтіректері:
8483308001
— — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)

8483308003
— — — для производства авиационных двигателей и/или гражданских воздушных судов5)
8483308007
— — — прочие
848340
— зубчатые передачи, кроме зубчатых колес, цепных звездочек и других отдельно представленных элементов передач; шариковые или роликовые винтовые передачи; коробки передач и другие вариаторы скорости, включая гидротрансформаторы:
8483402100
— — — с цилиндрическими прямозубыми колесами и геликоидальными зубчатыми колесами
848340230
— — — с коническими зубчатыми колесами и коническими/прямозубыми цилиндрическими зубчатыми колесами:
8483402301
— — — — для гражданских воздушных судов5)
8483402302
— — — — для производства ручных электроинструментов5)
8483402308
— — — — прочие
8483402500
— — — червячные передачи
8483402900
— — — прочие
848340300
— — шариковые или роликовые винтовые передачи:
8483403001
— — — для гражданских воздушных судов5)
8483403009
— — — прочие
848340510
— — — коробки передач:
8483405101
— — — — для производства авиационных двигателей5)
8483405109
— — — — прочие
8483405900
— — — прочие
8483409000
— — прочие
848350
— маховики и шкивы, включая блоки шкивов:
8483502000
— — чугунные литые или стальные литые
8483508000
— — прочие
848360
— муфты и устройства для соединения валов (включая универсальные шарниры):
8483602000
— — чугунные литые или стальные литые
8483608000
— — прочие
848390
— зубчатые колеса, цепные звездочки и другие элементы передач, представленные отдельно; части:
848390200
— — части корпусов подшипников:
8483902001
— — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8483902009
— — — прочие
8483908100
— — — чугунные литые или стальные литые
848390890
— — — прочие:
8483908901
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8483908909
— — — — прочие
8484900000
— прочие
8486
Машины и аппаратура, используемые исключительно или в основном для производства полупроводниковых булей или пластин, полупроводниковых приборов, электронных интегральных схем или плоских дисплейных панелей; машины и аппаратура, поименованные в примечании 11 (В) к данной группе; части и принадлежности:
848610000
— машины и аппаратура для производства булей или пластин:
8486100001
— — работающие с использованием процессов светового или фотонного излучения, кроме лазерного
8486100009
— — прочие
848620
— машины и аппаратура для производства полупроводниковых приборов или электронных интегральных схем:
8486201000
— — станки, работающие с использованием ультразвуковых процессов

8483308003
— — — авиациялық қозғалтқыштарды және/немесе азаматтық әуе кемелерін өндіру үшін5)
8483308007
— — — өзге
848340
— тісті доңғалақтарды, шынжыр тісті доңғалақтарды және бөлек көрсетілген өзге де тетіктерді қоспағанда; шарикті немесе роликті бұрандалар; беріліс қораптары және айналу моментін түрлендіргіштерді қоса алғанда, жылдамдықтың өзге вариаторлары:
8483402100
— — — доңғалақ тісті доңғалақтармен және вертоидты тісті доңғалақтармен
848340230
— — — конустық тісті доңғалақтармен және конустық/доңғалақты берілістермен:
8483402301
— — — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
8483402302
— — — — қолмен жүретін электр аспаптарын өндіру үшін5)
8483402308
— — — — өзге
8483402500
— — — червякты беріліс
8483402900
— — — өзге
848340300
— — шарикті немесе роликті бұрандалар:
8483403001
— — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
8483403009
— — — өзге
848340510
— — — беріліс қораптары:
8483405101
— — — — авиациялық қозғалтқыштарды өндіру үшін5)
8483405109
— — — — өзге
8483405900
— — — өзге
8483409000
— — өзгелер
848350
— маховиктер мен шығырлар, оның ішінде шығыр блоктары:
8483502000
— — шойын немесе шойын
8483508000
— — өзгелер
848360
— біліктерді қосуға арналған муфталар мен құрылғылар (әмбебап қосылыстарды қоса алғанда):
8483602000
— — шойын немесе шойын
8483608000
— — өзгелер
848390
— тісті доңғалақтар, шынжыр тісті доңғалақтар және бөлек ұсынылған өзге де беріліс элементтері; бөліктері:
848390200
— — мойынтіректердің корпустарының бөліктері:
8483902001
— — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8483902009
— — — өзге
8483908100
— — — шойын немесе шойын
848390890
— — — өзгелер:
8483908901
— — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8483908909
— — — — өзге
8484900000
— өзгелер
8486
Тек қана немесе негізінен жартылай өткізгішті буларды немесе пластиналарды, жартылай өткізгішті құрылғыларды, электронды интегралды схемаларды немесе жалпақ панельді дисплейлерді өндіру үшін пайдаланылатын машиналар мен аппаратуралар; осы тараудың 11 (В) ескертуінде көрсетілген машиналар мен аппараттар; бөлшектер мен керек—жарақтар:
848610000
— буль немесе пластиналарды өндіруге арналған машиналар мен аппараттар:
8486100001
— — лазерден өзге, жарық немесе фотондық сәулелену процестерін пайдалана отырып жұмыс істейтін
8486100009
— — өзгелер
848620
интегралдық схемаларды өндіруге арналған машиналар мен аппаратуралар :
8486201000
— — ультрадыбыстық процестерді қолданатын станоктар

848620900
— — прочие:
8486209001
— — — работающие с использованием процессов светового или фотонного излучения, кроме лазерного, используемые в производстве полупроводниковых приборов
8486209002
— — — для сухого травления рисунка на полупроводниковых материалах
8486209003
— — — установки для удаления фоторезиста или очистки полупроводниковых пластин
8486209004
— — — машины гибочные, кромкогибочные, правильные (включая прессы), используемые в производстве полупроводниковых приборов
8486209005
— — — аппаратура для проецирования или нанесения рисунка маски на сенсибилизированные полупроводниковые материалы
8486209009
— — — прочие
848630
— машины и аппаратура для производства плоских дисплейных панелей:
8486301000
— — установки для химического осаждения из паровой фазы на подложки жидкокристаллических устройств
8486303000
— — установки для сухого травления рисунка на подложках жидкокристаллических устройств
8486305000
— — аппаратура для физического осаждения распылением на подложки жидкокристаллических устройств
848630900
— — прочие:
8486309001
— — — аппаратура для проецирования или нанесения рисунка маски на сенсибилизированные подложки плоских дисплейных панелей
8486309009
— — — прочие
848640000
— машины и аппаратура, поименованные в примечании 11 (В) к данной группе:
8486400001
— — фрезерные станки, использующие сфокусированный ионный луч для изготовления или восстановления масок и фотошаблонов рисунков на полупроводниковых устройствах
8486400002
— — фотокамеры, производящие рисунок, используемые для изготовления масок или фотошаблонов с покрытых фоторезистом подложек
8486400003
— — инструменты для разметки, производящие рисунок, используемые для изготовления масок или фотошаблонов с покрытых фоторезистом подложек
8486400009
— — прочие
848690
— части и принадлежности:
8486901000
— — приспособления для крепления инструмента и самораскрывающиеся резьбонарезные головки; приспособления для крепления обрабатываемых деталей
8486902000
— — — части центрифуг для нанесения фотографических эмульсий на подложки жидкокристаллических устройств
8486903000
— — — части машин для очистки металлических выводов, устанавливаемых в корпус полупроводниковых приборов, перед нанесением гальванического покрытия
8486904000
— — — части аппаратуры для физического осаждения распылением на подложки жидкокристаллических устройств
8486905000
— — — части и принадлежности установок для сухого травления рисунка на подложках жидкокристаллических устройств
8486906000
— — — части и принадлежности установок для химического осаждения из паровой фазы на подложки жидкокристаллических устройств

848620900
— — өзгелер:
8486209001
— — — жартылай өткізгіш құрылғыларды өндіруде қолданылатын лазерден өзге, жарық немесе фотондық сәулелену процестерін пайдалана отырып жұмыс істейтін
8486209002
— — — жартылай өткізгішті материалдарға өрнекті құрғақ ою үшін
8486209003
— — — фоторезисттерді жоюға немесе жартылай өткізгіш пластиналарды тазалауға арналған қондырғылар
8486209004
— — — жартылай өткізгіш құрылғыларды өндіруде қолданылатын майыстыру, жиекті ию, түзету станоктары (пресстерді қоса алғанда)
8486209005
— — — Сенсибилизацияланған жартылай өткізгіш материалдарға маска үлгісін проекциялауға немесе сызуға арналған аппарат
8486209009
— — — өзге
848630
— жалпақ дисплей панельдерін өндіруге арналған машиналар мен жабдықтар:
8486301000
— — сұйық кристалды құрылғылардың астарларына химиялық буларды тұндыру қондырғылары
8486303000
— — сұйық кристалды құрылғылардың астарларына өрнекті құрғақ өрнек салуға арналған қондырғылар
8486305000
— — Сұйық кристалды құрылғылардың астарларына физикалық шашырауды тұндыруға арналған аппарат
848630900
— — өзгелер:
8486309001
— — — Сенсибилизацияланған жалпақ панельді дисплей субстраттарына маска үлгісін проекциялауға немесе салуға арналған құрылғы
8486309009
— — — өзге
848640000
— осы тараудың 11 (В) ескертпесінде көрсетілген машиналар мен аппараттар:
8486400001
— — жартылай өткізгіш құрылғылардағы өрнектердің маскалары мен фотомаскаларын жасау немесе қалпына келтіру үшін бағытталған иондық сәулені пайдаланатын фрезерлік станоктар
8486400002
— — фоторезистпен қапталған субстраттардан маскалар немесе маскалар жасау үшін қолданылатын үлгі камералары
8486400003
— — фоторезистпен қапталған субстраттардан маскалар немесе фотомаскалар жасау үшін қолданылатын таңбалау құралдары
8486400009
— — өзгелер
848690
— бөлшектер мен керек—жарақтар:
8486901000
— — құрал ұстағыштар мен өздігінен ашылатын жіп кесетін бастар; дайындамаларды бекітуге арналған арматура
8486902000
— — — сұйық кристалдық құрылғылардың астарларына фотографиялық эмульсияларды жағуға арналған центрифугалардың бөліктері
8486903000
— — — жартылай өткізгіш құрылғылардың корпусында орнатылған металл өткізгіштерді тазалауға арналған машиналардың бөлшектері, гальванияны қолданар алдында
8486904000
— — — сұйық кристалды құрылғылардың астарларына физикалық шашырауды тұндыруға арналған аппараттардың бөліктері
8486905000
— — — сұйық кристалды құрылғылардың астарындағы өрнектерді құрғақ оюға арналған қондырғылардың бөлшектері мен керек—жарақтары
8486906000
— — — Сұйық кристалды құрылғылардың астарларына арналған химиялық бу тұндыру жүйелерінің бөлшектері мен керек—жарақтары

8508190009
— — — прочие
8508600000
— пылесосы прочие
850870000
— части:
8508700002
— — пылесосов подсубпозиций 8508 11 000 0 и 8508 19 000 1
8508700008
— — прочие
8509
Машины электромеханические бытовые со встроенным электродвигателем, кроме пылесосов товарной позиции 8508:
8509400000
— измельчители пищевых продуктов и миксеры; соковыжималки для фруктов или овощей
8509800000
— приборы прочие
8509900000
— части
8510
Электробритвы, машинки для стрижки волос и приспособления для удаления волос со встроенным электродвигателем:
8510100000
— электробритвы
8510200000
— машинки для стрижки волос
8510300000
— приспособления для удаления волос
8510900000
— части
8511
Электрооборудование для зажигания или пуска двигателей внутреннего сгорания с искровым зажиганием или с воспламенением от сжатия (например, магнето, катушки зажигания, свечи зажигания, свечи накаливания, стартеры); генераторы (например, постоянного или переменного тока) и прерыватели типа используемых вместе с такими двигателями:
851110000
— свечи зажигания:
8511100001
— — для двигателей автобусов, предназначенных для перевозки не менее 20 человек, включая водителя
8511100002
— — для производства авиационных двигателей5)
8511100009
— — — прочие
851120000
— магнето разных типов; магнитные маховики:
8511200001
— — для двигателей автобусов, предназначенных для перевозки не менее 20 человек, включая водителя
8511200008
— — прочие
851130000
— распределители; катушки зажигания:
8511300001
— — для двигателей автобусов, предназначенных для перевозки не менее 20 человек, включая водителя
8511300002
— — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8511300003
— — — для производства авиационных двигателей5)
8511300008
— — — прочие
851140000
— стартеры и стартер-генераторы:
8511400001
— — для двигателей автобусов, предназначенных для перевозки не менее 20 человек, включая водителя
8511400002
— — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8511400003
— — — для производства авиационных двигателей5)
8511400008
— — — прочие
851150000
— генераторы прочие:
8511500001
— — для двигателей автобусов, предназначенных для перевозки не менее 20 человек, включая водителя
8511500002
— — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8511500008
— — — прочие
851180000
— оборудование прочее:
8511800001
— — для двигателей автобусов, предназначенных для перевозки не менее 20 человек, включая водителя

8508190009
— — — өзге
8508600000
— өзге шаңсорғыштар
850870000
— бөліктер:
8508700002
— — 8508 11 000 және 8508 19 000 субпозицияларының шаңсорғыштары
8508700008
— — өзгелер
8509
8508 тауар позициясындағы шаңсорғыштардан өзге, кіріктірілген электр қозғалтқышы бар тұрмыстық электромеханикалық машиналар:
8509400000
– тағам тартқыштар мен араластырғыштар; жеміс немесе көкөніс шырын сыққыштары
8509800000
— өзге құрылғылар
8509900000
— бөліктер
8510
Кіріктірілген электр қозғалтқышы бар электр ұстаралар, шаш алғыштар және шаш кетіргіштер:
8510100000
– электр ұстаралар
8510200000
— шаш алғыштар
8510300000
— эпиляцияға арналған құрылғылар
8510900000
— бөліктер
8511
Іштен жанатын қозғалтқыштарды ұшқынмен тұтандыратын немесе сығымдалған тұтандырғышпен тұтандыруға немесе іске қосуға арналған электр жабдығы (мысалы, магниттер, тұтану орамдары, ұшқындар, қыздырғыштар, стартерлер); генераторлар (мысалы, тұрақты немесе айнымалы ток) және осындай қозғалтқыштармен бірге пайдаланылатын сөндіргіштер:
851110000
— оталдыру шамдары:
8511100001
— — жүргізушіні қосқанда кемінде 20 адамды тасымалдауға арналған автобустардың қозғалтқыштары үшін
8511100002
— — авиациялық қозғалтқыштарды өндіру үшін5)
8511100009
— — — өзге
851120000
— магниттердің әртүрлі түрлері; магниттік маховиктер:
8511200001
— — жүргізушіні қосқанда кемінде 20 адамды тасымалдауға арналған автобустардың қозғалтқыштары үшін
8511200008
— — өзгелер
851130000
— дистрибьюторлар; тұтану катушкалары:
8511300001
— — жүргізушіні қосқанда кемінде 20 адамды тасымалдауға арналған автобустардың қозғалтқыштары үшін
8511300002
— — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8511300003
— — — авиациялық қозғалтқыштарды өндіру үшін5)
8511300008
— — — өзге
851140000
— стартерлер мен стартер—генераторлар:
8511400001
— — жүргізушіні қосқанда кемінде 20 адамды тасымалдауға арналған автобустардың қозғалтқыштары үшін
8511400002
— — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8511400003
— — — авиациялық қозғалтқыштарды өндіру үшін5)
8511400008
— — — өзге
851150000
— өзге генераторлар:
8511500001
— — жүргізушіні қосқанда кемінде 20 адамды тасымалдауға арналған автобустардың қозғалтқыштары үшін
8511500002
— — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8511500008
— — — өзге
851180000
— өзге жабдықтар:
8511800001
— — жүргізушіні қосқанда кемінде 20 адамды тасымалдауға арналған автобустардың қозғалтқыштары үшін

8511800008
— — прочее
851190000
— части:
8511900001
— — электрооборудование двигателей автобусов, предназначенных для перевозки не менее 20 человек, включая водителя
8511900002
— — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8511900009
— — — прочие
8512
Оборудование электроосветительное или сигнализационное (кроме изделий товарной позиции 8539), стеклоочистители, антиобледенители и противозапотеватели, используемые на велосипедах или моторных транспортных средствах:
8512100000
— приборы освещения или визуальной сигнализации, используемые на велосипедах
851220000
— приборы освещения или визуальной сигнализации прочие:
8512200001
— — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8512200009
— — прочие
851230
— приборы звуковой сигнализации:
851230100
— — устройства сигнализационные охранные, используемые в моторных транспортных средствах:
8512301001
— — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8512301009
— — — прочие
851230900
— — прочие:
8512309001
— — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8512309009
— — — прочие
851240000
— стеклоочистители, антиобледенители и противозапотеватели:
8512400001
— — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8512400009
— — прочие
851290
— части:
8512902000
— — устройств подсубпозиции 8512 30 100
851290900
— — прочие:
8512909002
— — — приборов освещения, визуальной или прочей звуковой сигнализации, стеклоочистителей, антиобледенителей и противозапотевателей, предназначенных для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8512909008
— — — прочие
8513
Фонари портативные электрические, работающие от собственного источника энергии (например, батарей сухих элементов, аккумуляторов, магнето), кроме осветительного оборудования товарной позиции 8512:
8513100000
— фонари
8513900000
— части
8514
Печи и камеры промышленные или лабораторные электрические (включая действующие на основе явления индукции или диэлектрических потерь); промышленное или лабораторное оборудование для термической обработки материалов с помощью явления индукции или диэлектрических потерь:
8514110000
— — прессы горячие изостатические

8511800008
— — өзге
851190000
— бөліктер:
8511900001
— — жүргізушіні қосқанда кемінде 20 адамды тасымалдауға арналған автобустардың қозғалтқыштарының электр жабдығы
8511900002
— — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8511900009
— — — өзге
8512
Велосипедтерде немесе автокөліктерде қолданылатын электр жарықтандыру немесе сигнал беру жабдығы (8539 тауар позициясындағылардан өзге), шыны тазалағыштар, мұз еріткіштер және тұманды кетіргіштер:
8512100000
— велосипедтерде қолданылатын жарықтандыру немесе көрнекі сигнал беру құрылғылары
851220000
— өзге жарықтандыру немесе көрнекі сигнал беру құрылғылары:
8512200001
— — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8512200009
— — өзгелер
851230
— дыбыстық дабыл құрылғылары:
851230100
— — автокөліктерде қолданылатын қауіпсіздік сигнализациясы құрылғылары:
8512301001
— — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8512301009
— — — өзге
851230900
— — өзгелер:
8512309001
— — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8512309009
— — — өзге
851240000
— шыны тазалағыштар, мұздан тазартқыштар және тұманды кетіргіштер:
8512400001
— — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8512400009
— — өзгелер
851290
— бөліктер:
8512902000
— — 8512 30 100 қосалқы позициясының құрылғылары
851290900
— — өзгелер:
8512909002
— — — 8701—8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік жинақтауға арналған жарықтандыру, көрнекі немесе өзге де дыбыстық сигнал беру құрылғылары, әйнек тазалағыштар, мұздан тазартқыштар және тұманға қарсы құралдар5)
8512909008
— — — өзге
8513
8512 тауар позициясының жарықтандыру жабдығынан өзге, өз энергия көзінен қуат алатын портативті электр лампалары (мысалы, құрғақ батареялар, аккумуляторлар, магниттер) :
8513100000
— шамдар
8513900000
— бөліктер
8514
Өнеркәсіптік немесе зертханалық электр пештері мен камералары (соның ішінде индукция немесе диэлектрлік шығын құбылысы негізінде жұмыс істейтін); Индукция немесе диэлектрлік шығын құбылысын пайдалана отырып материалдарды термиялық өңдеуге арналған өндірістік немесе зертханалық жабдық:
8514110000
— — ыстық изостатикалық престер

851419
— — прочие:
8514191000
— — — печи хлебопекарные и кондитерские
8514199000
— — — прочие
851420
— печи и камеры, действующие на основе явления индукции или диэлектрических потерь:
8514201000
— — печи и камеры, действующие на основе явления индукции
8514208000
— — печи и камеры, действующие на основе диэлектрических потерь
8514310000
— — печи электронно-лучевые
8514320000
— — печи плазменные и вакуумно-дуговые
8514390000
— — прочие
8514400000
— оборудование для термической обработки материалов с помощью явления индукции или диэлектрических потерь прочее
8514900000
— части
8515
Машины и аппараты для электрической (в том числе с электрическим нагревом газа), лазерной или другой световой или фотонной, ультразвуковой, электронно-лучевой, магнитно-импульсной или плазменно-дуговой низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки независимо от того, могут ли они выполнять операции резания или нет; машины и аппараты электрические для горячего напыления металлов или металлокерамики:
8515110000
— — паяльники и пистолеты паяльные для низкотемпературной пайки
8515190000
— — прочие
8515210000
— — автоматические или полуавтоматические
851529000
— — прочие:
8515290001
— — — машины для сварки встык
8515290009
— — — прочие
8515310000
— — автоматические или полуавтоматические
851539
— — прочие:
8515391300
— — — — трансформаторами
8515391800
— — — — генераторами или вращающимися преобразователями или статическими преобразователями, выпрямителями или выпрямляющими устройствами
8515399000
— — — прочие
851580
— машины и аппараты прочие:
8515801000
— — для обработки металлов
8515809000
— — прочие
8515900000
— части
8516
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545:
851610
— электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные:
8516101100
— — водонагреватели проточные
8516108000
— — прочие
8516210000
— — радиаторы теплоаккумулирующие
851629
— — прочие:
8516291000
— — — радиаторы жидконаполненные
8516295000
— — — конвекционные нагреватели
8516299100
— — — — со встроенным вентилятором
8516299900
— — — — прочие
851660
— печи прочие; электроплиты, электроплитки, варочные электрокотлы; грили и ростеры:

851419
— — өзгелер:
8514191000
— — — нан және кондитерлік пештер
8514199000
— — — өзге
851420
— индукция немесе диэлектрлік шығын құбылысы негізінде жұмыс істейтін пештер мен камералар:
8514201000
— — индукция құбылысы негізінде жұмыс істейтін пештер мен камералар
8514208000
— — диэлектрлік шығындар негізінде жұмыс істейтін пештер мен камералар
8514310000
— — электронды сәулелік пештер
8514320000
— — Плазмалық және вакуумды—доғалық пештер
8514390000
— — өзгелер
8514400000
— индукция құбылысы немесе өзге диэлектрлік шығындар арқылы материалдарды термиялық өңдеуге арналған жабдық
8514900000
— бөліктер
8515
Электрлік (оның ішінде газбен жылытылатын электрлік), лазерлік немесе өзге де жарықпен немесе фотондық, ультрадыбыстық, катодты—сәулелік, магниттік—импульстік немесе плазмалық—доғалық төмен температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе дәнекерлеуге арналған машиналар мен аппаратуралар кесу операцияларын орындай алады немесе орындамайды; металдарды немесе керметтерді ыстық бүркуге арналған электр машиналары мен аппараттары:
8515110000
— — төмен температурада дәнекерлеуге арналған дәнекерлеу үтіктері мен дәнекерлеу пистолеттері
8515190000
— — өзгелер
8515210000
— — автоматты немесе жартылай автоматты
851529000
— — өзгелер:
8515290001
— — — түйіспелі дәнекерлеу машиналары
8515290009
— — — өзге
8515310000
— — автоматты немесе жартылай автоматты
851539
— — өзгелер:
8515391300
— — — — трансформаторлар
8515391800
— — — — генераторлар немесе айналмалы түрлендіргіштер немесе статикалық түрлендіргіштер, түзеткіштер немесе түзеткіштер
8515399000
— — — өзге
851580
— өзге машиналар мен аппараттар:
8515801000
— — металл өңдеуге арналған
8515809000
— — өзгелер
8515900000
— бөліктер
8516
Электр ағынды немесе жинақтаушы су жылытқыштар (сыйымдылық) және су астындағы электр жылытқыштар; электр кеңістігін және жерді жылыту жабдығы, шаш күтіміне арналған электротермиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, бұйралағыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктері; өзге тұрмыстық электр жылытқыштар; 8545 тауар позициясындағылардан өзге электрлік қыздыру резисторлары:
851610
— лездік немесе жинақтаушы электр су жылытқыштар (сыйымдылық) және суға батырылатын электр жылытқыштар:
8516101100
— — лездік су жылытқыштар
8516108000
— — өзгелер
8516210000
— — жылу сақтау радиаторлары
851629
— — өзгелер:
8516291000
— — — сұйықтық толтырылған радиаторлар
8516295000
— — — конвекциялық жылытқыштар
8516299100
— — — — кірістірілген желдеткіші бар
8516299900
— — — — өзге
851660
— өзге пештер; электр плиталары, электр плиталары, пісіру электр қазандықтары; грильдер мен қуырғыштар:

85166010
— — электроплиты (имеющие, по крайней мере, духовой шкаф и варочную панель):
8516601010
— — — электроплиты бытовые стационарные
8516601090
— — — прочие
8516605000
— — электроплитки, варочные электрокотлы и варочные панели
8516607000
— — грили и ростеры
8516608000
— — печи встраиваемые
8516609000
— — прочие
8516710000
— — для приготовления кофе или чая
851680
— электрические нагревательные сопротивления:
851680200
— — смонтированные с изолированным каркасом:
8516802001
— — — собранные в блоки и состоящие только из простого изолированного каркаса и электрических соединений, применяемые в противообледенительных и размораживающих системах гражданских воздушных судов5)
8516802002
— — — — мощностью не менее 1400 Вт, но не более 2000 Вт
8516802009
— — — — прочие
8516808000
— — прочие
8516900000
— части
8518
Микрофоны и подставки для них; громкоговорители, смонтированные или не смонтированные в корпусах; наушники и телефоны головные, объединенные или не объединенные с микрофоном, и комплекты, состоящие из микрофона и одного или более громкоговорителей; электрические усилители звуковой частоты; электрические звукоусилительные комплекты:
851830
— наушники и телефоны головные, объединенные или не объединенные с микрофоном, и комплекты, состоящие из микрофона и одного или более громкоговорителей:
8518309500
— — прочие
851840
— электрические усилители звуковой частоты:
851840300
— — усилители телефонные и измерительные:
8518403002
— — — усилители телефонные
8518403008
— — — прочие
851840800
— — прочие:
8518408002
— — — для гражданских воздушных судов5)
8518408008
— — — прочие
8518500000
— электрические звукоусилительные комплекты
851890000
— части:
8518900003
— — усилителей телефонных подсубпозиции 8518 40 300 2
8518900005
— — — наборы печатных плат, состоящие из одной или нескольких печатных плат с одним или несколькими активными элементами, собранными для приборов подсубпозиций 8518 10 300, 8518 30 200 0
8518900008
— — — прочие
8519
Аппаратура звукозаписывающая или звуковоспроизводящая:
851981
— — использующая магнитные, оптические или полупроводниковые носители:
8519811100
— — — — устройства воспроизведения звука для трансляции по радио
8519811500
— — — — — карманные кассетные плееры
8519812100
— — — — — — с аналоговой и цифровой считывающей системой
8519812500
— — — — — — прочая
8519813100
— — — — — — — используемая в моторных транспортных средствах, использующая диски диаметром не более 6,5 см
8519813500
— — — — — — — прочая
8519814500
— — — — — — прочая
8519815100
— — — — диктофоны, не способные работать без внешнего источника энергии

85166010
— — электр плиталары (кемінде пеші мен плитасы бар):
8516601010
— — — тұрмыстық стационарлық электр плиталары
8516601090
— — — өзге
8516605000
— — электр плиталары, электр пісіру қазандары және плиталар
8516607000
— — грильдер мен қуырғыштар
8516608000
— — орнатылған пештер
8516609000
— — өзгелер
8516710000
— — кофе немесе шай қайнату үшін
851680
– электрлік қыздыруға қарсылық:
851680200
— — оқшауланған жақтаумен бекітілген:
8516802001
— — — азаматтық әуе кемелерінің мұздануға қарсы және жібіту жүйелерінде қолданылатын қарапайым оқшауланған қаңқадан және электр қосылымдарынан ғана тұратын блоктарда құрастырылған5)
8516802002
— — — — кемінде 1400 Вт, бірақ 2000 Вт артық емес
8516802009
— — — — өзге
8516808000
— — өзгелер
8516900000
— бөліктер
8518
Микрофондар мен оларға арналған тіректер; монтаждалған немесе қоршауға орнатылмаған дауыс зорайтқыштар; Микрофонмен біріктірілген немесе біріктірілмеген құлаққаптар мен телефондар, микрофон мен бір немесе бірнеше дауыс зорайтқыштардан тұратын жинақтар; дыбыс жиілігінің электрлік күшейткіштері; электрлік дыбысты күшейту жинақтары:
851830
— микрофонмен біріктірілген немесе біріктірілмеген құлаққаптар мен телефондар, сондай—ақ микрофон мен бір немесе бірнеше дауыс зорайтқыштардан тұратын жинақтар:
8518309500
— — өзгелер
851840
— дыбыс жиіліктерінің электрлік күшейткіштері:
851840300
— — телефондық және өлшеуіш күшейткіштер:
8518403002
— — — телефондық күшейткіштер
8518403008
— — — өзге
851840800
— — өзгелер:
8518408002
— — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
8518408008
— — — өзге
8518500000
— дыбысты күшейтетін электрлік жинақтар
851890000
— бөліктер:
8518900003
— — 8518 позициясының телефондық күшейткіштері 40 30 2
8518900005
— — — 8518 10 300, 8518 30 200 0 қосалқы позициялардағы құрылғылар үшін жинақталған, бір немесе бірнеше белсенді элементтері бар бір немесе бірнеше баспа схемаларынан тұратын баспа схемаларының жинақтары
8518900008
— — — өзге
8519
Дыбысты жазатын немесе қайта шығаратын құрылғылар:
851981
— — магниттік, оптикалық немесе жартылай өткізгіш құралдарды пайдалана отырып:
8519811100
— — — — радиохабар таратуға арналған дыбысты жаңғырту құрылғылары
8519811500
— — — — — қалталы кассеталық ойнатқыштар
8519812100
— — — — — — аналогтық және цифрлық оқу жүйесімен
8519812500
— — — — — — өзге
8519813100
— — — — — — — диаметрі 6,5 см—ден аспайтын дискілерді пайдаланатын автокөліктерде қолданылады.
8519813500
— — — — — — — өзге
8519814500
— — — — — — өзге
8519815100
— — — — Сыртқы қуат көзінсіз жұмыс істей алмайтын диктофондар

8526918000
— — — прочая
852692000
— — радиоаппаратура дистанционного управления:
8526920001
— — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8526920008
— — — прочая
8527
Аппаратура приемная для радиовещания, совмещенная или не совмещенная в одном корпусе со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей аппаратурой или часами:
852713
— — аппаратура, совмещенная со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей аппаратурой, прочая:
8527131000
— — — с лазерной считывающей системой
8527139100
— — — — кассетного типа с аналоговой и цифровой считывающей системой
8527139900
— — — — прочая
8527190000
— — прочие
852721
— — совмещенные со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей аппаратурой:
852721200
— — — — с лазерной считывающей системой:
8527212001
— — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8527212009
— — — — — прочие
852721520
— — — — — кассетного типа с аналоговой и цифровой считывающей системой:
8527215201
— — — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8527215209
— — — — — — прочие
852721590
— — — — — прочие:
8527215901
— — — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8527215909
— — — — — — прочие
8527217000
— — — — с лазерной считывающей системой
8527219200
— — — — — кассетного типа с аналоговой и цифровой считывающей системой
8527219800
— — — — — прочие
852729000
— — прочие:
8527290001
— — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8527290009
— — — прочие
852791
— — совмещенная со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей аппаратурой:
8527911100
— — — — кассетного типа с аналоговой и цифровой считывающей системой
8527911900
— — — — прочая
8527913500
— — — — с лазерной считывающей системой
8527919100
— — — — — кассетного типа с аналоговой и цифровой считывающей системой
8527919900
— — — — — прочая
852792
— — не совмещенная со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей аппаратурой, но совмещенная с часами:
8527921000
— — — радиоприемники-будильники
8527929000
— — — прочая
8527990000
— — прочая
8528
Мониторы и проекторы, не включающие в свой состав приемную телевизионную аппаратуру; аппаратура приемная для телевизионной связи, включающая или не включающая в свой состав широковещательный радиоприемник или аппаратуру, записывающую или воспроизводящую звук или изображение:
8528421000
— — — используемые исключительно или главным образом в вычислительных системах товарной позиции 8471

8526918000
— — — өзге
852692000
— — қашықтан өзгерылатын радиожабдық:
8526920001
— — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8526920008
— — — өзге
8527
Дыбыс жазатын немесе қайта шығаратын аппаратурамен немесе сағаттармен бір корпуста біріктірілген немесе біріктірілмеген радиохабарларын таратуға арналған қабылдау аппаратурасы:
852713
— — дыбыс жазу немесе қайта шығару құрылғыларымен біріктірілген аппараттар, өзгелер:
8527131000
— — — лазерлік оқу жүйесімен
8527139100
— — — — аналогтық және цифрлық оқу жүйесі бар кассета түрі
8527139900
— — — — өзге
8527190000
— — өзгелер
852721
— — дыбыс жазу немесе қайта шығару аппаратурасымен біріктірілген:
852721200
— — — — лазерлік оқу жүйесімен:
8527212001
— — — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8527212009
— — — — — өзге
852721520
— — — — — аналогтық және цифрлық оқу жүйесі бар кассета түрі:
8527215201
— — — — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8527215209
— — — — — — өзге
852721590
— — — — — өзге:
8527215901
— — — — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8527215909
— — — — — — өзге
8527217000
— — — — лазерлік оқу жүйесімен
8527219200
— — — — — аналогтық және цифрлық оқу жүйесі бар кассета түрі
8527219800
— — — — — өзге
852729000
— — өзгелер:
8527290001
— — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8527290009
— — — өзге
852791
— — дыбыс жазатын немесе қайта шығаратын жабдықпен біріктірілген:
8527911100
— — — — аналогтық және цифрлық оқу жүйесі бар кассета түрі
8527911900
— — — — өзге
8527913500
— — — — лазерлік оқу жүйесімен
8527919100
— — — — — аналогтық және цифрлық оқу жүйесі бар кассета түрі
8527919900
— — — — — өзге
852792
— — дыбыс жазу немесе қайта шығару аппараттарымен біріктірілмеген, бірақ сағатпен біріктірілген:
8527921000
— — — оятқыш радиостанциялар
8527929000
— — — өзге
8527990000
— — өзге
8528
Теледидарды қабылдау жабдығы кірмейтін мониторлар мен проекторлар; телерадио қабылдағышты немесе дыбысты немесе кескіндерді жазатын немесе ойнататын аппараты бар немесе жоқ теледидарды қабылдау құрылғысы:
8528421000
— — — тек қана немесе негізінен 8471 тауар позициясының есептеу жүйелерінде қолданылады

8529106500
— — — антенны внутренние для вещательных радиоприемников или телеприемников, включая встроенные
852910690
— — — прочие:
8529106901
— — — — для производства гражданских воздушных судов5)
8529106909
— — — — прочие
8529108000
— — антенные фильтры и разделяющие устройства
8529109500
— — прочие
852990
— прочие:
852990200
— — — части аппаратуры позиций 8525 60 000 1, 8525 60 000 9, 8525 81 300 0, 8525 82 300 0, 8525 83 300 0, 8525 89 300 0, 8528 42 100 0, 8528 52 100 0 и 8528 62 100 0:
8529902002
— — — — части аппаратуры позиций 8525 60 000 1, 8525 60 000 9, 8525 81 300 0, 8525 82 300 0, 8525 83 300 0 и 8525 89 300 0
8529902008
— — — — прочие
8529904100
— — — — — из дерева
8529904900
— — — — — из прочих материалов
852990650
— — — — электронные модули:
8529909200
— — — — — для телевизионных камер подсубпозиций 8525 81 110 0, 8525 81 190 0, 8525 82 110 0, 8525 82 190 0, 8525 83 110 0, 8525 83 190 0, 8525 89 110 0, 8525 89 190 0 и для аппаратуры товарных позиций 8527 и 8528
8529909600
— — — — — прочие
8530
Электрические устройства сигнализации, обеспечения безопасности или управления движением для железных дорог, трамвайных путей, автомобильных дорог, внутренних водных путей, парковочных сооружений, портов или аэродромов (кроме оборудования товарной позиции 8608):
8530100000
— оборудование для железнодорожных или трамвайных путей
8530800000
— оборудование прочее
8530900000
— части
8531
Электрооборудование звуковое или визуальное сигнализационное (например, звонки, сирены, индикаторные панели, устройства сигнализационные охранные или устройства для подачи пожарного сигнала), кроме оборудования товарной позиции 8512 или 8530:
853110
— устройства сигнализационные охранные или устройства для подачи пожарного сигнала и аналогичные устройства:
8531103000
— — используемые в зданиях
8531109500
— — прочие
853120
— панели индикаторные, включающие в себя устройства на жидких кристаллах или на светодиодах (LED):
8531202000
— — со встроенными светодиодами (LED)
8531204000
— — — со встроенными активными матричными жидкокристаллическими устройствами
8531209500
— — — прочие
853180
— устройства прочие:
8531802000
— — устройства с плоским дисплеем
8531809500
— — прочие
853190
— части:
8531903000
— — аппаратуры субпозиции 8531 20 и подсубпозиции 8531 80 200 0
8531908400
— — прочие
8532
Конденсаторы электрические постоянные, переменные или подстроечные:
8532100000
— конденсаторы постоянной емкости для электрических цепей с частотой 50/60 Гц и рассчитанные на реактивную мощность не менее 0,5 квар (конденсаторы силовые)
8532210000
— — танталовые

8529106500
— — — кірістірілген қоса алғанда, таратылатын радиолар немесе теледидарлар үшін ішкі антенналар
852910690
— — — өзгелер:
8529106901
— — — — азаматтық әуе кемелерін өндіру үшін5)
8529106909
— — — — өзге
8529108000
— — антенна сүзгілері және бөлу құрылғылары
8529109500
— — өзгелер
852990
— өзгелер:
852990200
— — — 8525 60 000 1, 8525 60 000 9, 8525 81 300 0, 8525 82 300 0, 8525 83 300 0, 8525 89 3802, 802, 4: позициялардағы аппараттардың бөлшектері
8529902002
— — — — позициялар аппараттарының бөліктері 8525 60 000 1, 8525 60 000 9, 8525 81 300 0, 8525 82 300 0, 8525 83 300 0 және 8525 89 300
8529902008
— — — — өзге
8529904100
— — — — — ағаштан
8529904900
— — — — — өзге материалдардан
852990650
— — — — электрондық модульдер:
8529909200
— — — — — 8525 81 110 0, 8525 81 190 0, 8525 82 110 0, 8525 82 190 0, 8525 83 110 0, 8525 83 110 0, 8318 2 позициялардағы, 8520 8018 позициялардағы теледидар камералары үшін, 8527 және 8528
8529909600
— — — — — өзге
8530
Темір жолдарға, трамвай жолдарына, автомобиль жолдарына, ішкі су жолдарына, автотұрақтарға, порттарға немесе аэродромдарға арналған электр сигнализациясы, қауіпсіздік немесе қозғалысты өзгеру құрылғылары (8608 тауар позициясының жабдықтарынан өзге):
8530100000
– темір жол немесе трамвай жолдарына арналған жабдық
8530800000
— өзге жабдықтар
8530900000
— бөліктер
8531
8512 немесе 8530 тауар позицияларының жабдықтарынан өзге, дыбыстық немесе көрнекі сигнал беру жабдығы (мысалы, қоңыраулар, сиреналар, дисплей панелдері, ұрлық немесе өрт дабылы құрылғылары):
853110
— дабыл құрылғылары, күзет немесе өрт сигналын беруге арналған құрылғылар және ұқсас құрылғылар:
8531103000
— — ғимараттарда қолданылады
8531109500
— — өзгелер
853120
— индикаторлық панельдер, оның ішінде сұйық кристалды немесе жарық диодты құрылғылар:
8531202000
— — кірістірілген жарық диодтарымен (LED)
8531204000
— — — кірістірілген белсенді матрицалық сұйық кристалды құрылғылармен
8531209500
— — — өзге
853180
— өзге құрылғылар:
8531802000
— — тегіс дисплейі бар құрылғылар
8531809500
— — өзгелер
853190
— бөліктер:
8531903000
— — 8531 20 қосалқы позициясының және 8531 80 200 0 қосалқы позициясының аппараттары
8531908400
— — өзгелер
8532
Конденсаторлардың электр тұрақтысы, айнымалы немесе баптау:
8532100000
— жиілігі 50/60 Гц электр тізбектері үшін тұрақты сыйымдылықтағы және кемінде 0,5 квар реактивті қуатқа арналған конденсаторлар (қуат конденсаторлары)
8532210000
— — тантал

8532220000
— — алюминиевые электролитические
8532230000
— — керамические однослойные
8532240000
— — керамические многослойные
8532250000
— — с бумажным или пластмассовым диэлектриком
8532290000
— — прочие
8532300000
— конденсаторы переменной емкости или подстроечные
8532900000
— части
8533
Резисторы электрические (включая реостаты и потенциометры), кроме нагревательных элементов:
8533100000
— резисторы постоянные угольные, композитные или пленочные
8533210000
— — мощностью не более 20 Вт
8533290000
— — прочие
8533310000
— — мощностью не более 20 Вт
8533390000
— — прочие
853340
— резисторы переменные прочие, включая реостаты и потенциометры:
8533401000
— — мощностью не более 20 Вт
8533409000
— — прочие
8533900000
— части
853400
Схемы печатные:
8534001100
— — многослойные печатные схемы
8534001900
— — прочие
8534009000
— с прочими пассивными элементами
8535
Аппаратура электрическая для коммутации или защиты электрических цепей или для подсоединений к электрическим цепям или в электрических цепях (например, выключатели, переключатели, прерыватели, плавкие предохранители, молниеотводы, ограничители напряжения, гасители скачков напряжения, токоприемники, токосъемники и прочие соединители, соединительные коробки) на напряжение более 1000 В:
8535100000
— предохранители плавкие
8535210000
— — на напряжение менее 72,5 кВ
8535290000
— — прочие
853530
— разъединители и прерыватели:
8535302000
— — на напряжение менее 72,5 кВ
853530900
— — прочие:
8535309001
— — — элегазовые выключатели на напряжение не менее 110 кВ, но не более 550 кВ в корпусе из алюминиевого сплава, содержащем не менее двух монтажных фланцев с крепежными отверстиями, предназначенных для подсоединения внешней аппаратуры, где, по крайней мере, один из монтажных фланцев содержит крепежные отверстия, центры которых расположены на окружности диаметром не менее 330 мм, но не более 680 мм
8535309002
— — — элегазовые разъединители-заземлители на напряжение не менее 110 кВ, но не более 550 кВ в корпусе из алюминиевого сплава, содержащем не менее двух монтажных фланцев с крепежными отверстиями, предназначенных для подсоединения внешней аппаратуры, где, по крайней мере, два из монтажных фланцев содержат крепежные отверстия, центры которых расположены на окружности диаметром не менее 330 мм, но не более 680 мм
8535309003
— — — элегазовые заземлители на напряжение не менее 110 кВ, но не более 550 кВ в корпусе из алюминиевого сплава, содержащем, по крайней мере, два монтажных фланца, предназначенных для подсоединения внешней аппаратуры с крепежными отверстиями, центры которых расположены на окружности диаметром не менее 330 мм, но не более 680 мм

8532220000
— — алюминий электролиті
8532230000
— — бір қабатты керамика
8532240000
— — керамикалық көпқабатты
8532250000
— — қағаз немесе пластикалық диэлектрикпен
8532290000
— — өзгелер
8532300000
— айнымалы конденсаторлар немесе триммерлер
8532900000
— бөліктер
8533
Қыздырғыш элементтерден өзге электрлік резисторлар (реостаттар мен потенциометрлерді қоса алғанда):
8533100000
— тұрақты көміртекті, композиттік немесе пленкалық резисторлар
8533210000
— — қуаты 20 Вт артық емес
8533290000
— — өзгелер
8533310000
— — қуаты 20 Вт артық емес
8533390000
— — өзгелер
853340
— өзге айнымалы резисторлар, соның ішінде реостаттар мен потенциометрлер:
8533401000
— — қуаты 20 Вт артық емес
8533409000
— — өзгелер
8533900000
— бөліктер
853400
Басылған диаграммалар:
8534001100
— — көпқабатты баспа схемалары
8534001900
— — өзгелер
8534009000
— өзге пассивті элементтермен
8535
Кернеу бойынша электр тізбектерін қосуға немесе қорғауға немесе электр тізбегіне қосуға немесе оларға қосылуға арналған электр аппараттары (мысалы, ажыратқыштар, ажыратқыштар, ажыратқыштар, сақтандырғыштар, найзағайлар, кернеуді шектегіштер, асқын кернеуді сөндіргіштер, ток коллекторлары, ток коллекторлары және өзге қосқыштар, тарату қораптары) 1000 В жоғары:
8535100000
— сақтандырғыштар
8535210000
— — 72,5 кВ төмен кернеу үшін
8535290000
— — өзгелер
853530
— айырғыштар мен ажыратқыштар:
8535302000
— — 72,5 кВ төмен кернеу үшін
853530900
— — өзгелер:
8535309001
— — — СФ6 сөндіргіштері 110 кВ кем емес, бірақ 550 кВ артық емес алюминий қорытпасынан жасалған корпуста, кем дегенде екі монтаждау фланецтері бар, сыртқы жабдықты қосуға арналған, орнату фланецтерінің кем дегенде біреуі диаметрі кемінде 330 мм, бірақ 680 мм—ден аспайтын шеңбердің ортасына орналастырылған бекіту тесіктері
8535309002
— — — кем дегенде екі сыртқы жабдықты қосуға арналған бекіту саңылаулары бар кемінде екі монтаждау фланецтері бар алюминий қорытпасынан жасалған корпустағы кернеуі кемінде 110 кВ, бірақ 550 кВ аспайтын газды оқшауланған айырғыштар—жерге қосқыштар. монтаждау фланецтерінде орталықтары диаметрі кемінде 330 мм, бірақ 680 мм—ден аспайтын шеңберде орналасқан бекіту тесіктері бар
8535309003
— — — SF6 кернеуі 110 кВ—тан кем емес, бірақ 550 кВ—тан аспайтын кернеуге арналған SF6 жерге қосқыштар, олардың орталықтары шеңберде орналасқан монтаждау тесіктері бар сыртқы жабдықты қосуға арналған кемінде екі бекіту фланецтері бар алюминий қорытпасынан жасалған корпуста. диаметрі кемінде 330 мм, бірақ 680 мм артық емес

8535309008
— — — прочие
8535400000
— молниеотводы, ограничители напряжения и гасители скачков напряжения
853590000
— прочие:
8535900001
— — проходные изоляторы с одним или несколькими электродами на напряжение не менее 110 кВ, но не более 550 кВ в корпусе из алюминиевого сплава, содержащем монтажное фланцевое кольцо для подсоединения внешней аппаратуры с крепежными отверстиями, центры которых расположены на окружности диаметром не менее 330 мм, но не более 680 мм
8535900008
— — прочие
8536
Аппаратура электрическая для коммутации или защиты электрических цепей или для подсоединений к электрическим цепям или в электрических цепях (например, выключатели, переключатели, прерыватели, реле, плавкие предохранители, гасители скачков напряжения, штепсельные вилки и розетки, патроны для электроламп и прочие соединители, соединительные коробки) на напряжение не более 1000 В; соединители для волокон оптических, волоконно-оптических жгутов или кабелей:
853610
— предохранители плавкие:
8536101000
— — на силу тока не более 10 А
8536105000
— — на силу тока более 10 А, но не более 63 А
8536109000
— — на силу тока более 63 А
853620
— выключатели автоматические:
853620100
— — на силу тока не более 63 А:
8536201003
— — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8536201004
— — — для гражданских воздушных судов5)
8536201007
— — — прочие
853620900
— — на силу тока более 63 А:
8536209003
— — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8536209004
— — — для гражданских воздушных судов5)
8536209007
— — — прочие
853630
— устройства для защиты электрических цепей прочие:
8536302000
— — на силу тока не более 16 А
8536304000
— — на силу тока более 16 А, но не более 125 А
8536308000
— — на силу тока более 125 А
853641
— — на напряжение не более 60 В:
8536411000
— — — на силу тока не более 2 А
8536419000
— — — на силу тока более 2 А
8536490000
— — прочие
853650
— переключатели прочие:
8536500400
— — электронные переключатели переменного тока, состоящие из оптически связанных входной и выходной цепей (переключатели переменного тока на изолированном тиристоре)
8536500600
— — электронные переключатели, включая электронные переключатели с температурной защитой, состоящие из транзистора и логического кристалла (технология "кристалл на кристалле")
8536500700
— — электромеханические комнатные выключатели на силу тока не более 11 А
853650110
— — — — кнопочные переключатели:
8536501101
— — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)

8535309008
— — — өзге
8535400000
– найзағай, кернеуді шектегіштер және асқын кернеуді сөндіргіштер
853590000
— өзгелер:
8535900001
— — орталықтары шеңберде орналасқан монтаждау саңылаулары бар сыртқы жабдықты қосуға арналған монтаждау фланецті сақинасы бар алюминий қорытпасынан қораптағы кернеуі кемінде 110 кВ, бірақ 550 кВ аспайтын бір немесе бірнеше электродтары бар төлкелер диаметрі кемінде 330 мм, бірақ 680 мм артық емес
8535900008
— — өзгелер
8536
Кернеуі 1000—нан аспайтын электр тізбектерін қосуға немесе қорғауға немесе электр тізбегіне қосуға немесе оларға қосылуға арналған электр аппараттары (мысалы, ажыратқыштар, ажыратқыштар, ажыратқыштар, релелер, сақтандырғыштар, разрядтағыштар, ашалар мен розеткалар, шам розеткалары және өзге қосқыштар, тарату қораптары) V; оптикалық талшықтарға, талшықты—оптикалық байламдарға немесе кабельдерге арналған қосқыштар:
853610
— сақтандырғыштар:
8536101000
— — 10 А аспайтын ток күші үшін
8536105000
— — ток күші 10 А—ден жоғары, бірақ 63 А—дан көп емес
8536109000
— — 63 А жоғары ток күші үшін
853620
— автоматты қосқыштар:
853620100
— — 63 А аспайтын ток күші үшін:
8536201003
— — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8536201004
— — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
8536201007
— — — өзге
853620900
— — 63 А жоғары ток күші үшін:
8536209003
— — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8536209004
— — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
8536209007
— — — өзге
853630
— электр тізбектерін қорғауға арналған өзге құрылғылар:
8536302000
— — 16 А аспайтын ток күші үшін
8536304000
— — ток күші 16 А—дан жоғары, бірақ 125 А—ден көп емес
8536308000
— — 125 А жоғары ток күші үшін
853641
— — 60 В жоғары емес кернеу үшін:
8536411000
— — — 2 А аспайтын ток күші үшін
8536419000
— — — 2 А жоғары ток күші үшін
8536490000
— — өзгелер
853650
— өзге қосқыштар:
8536500400
— — Оптикалық байланысқан кіріс және шығыс тізбектерден тұратын айнымалы токтың электрондық ажыратқыштары (оқшауланған тиристордағы айнымалы ток қосқыштары)
8536500600
— — транзистордан және логикалық кристалдан тұратын термиялық қорғалған электрондық ажыратқыштарды қоса алғанда, электрондық ажыратқыштар (чипте чип технологиясы)
8536500700
— — 11 А аспайтын ток үшін бөлменің электромеханикалық ажыратқыштары
853650110
— — — — түймелі қосқыштар:
8536501101
— — — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)

8536501109
— — — — — прочие
853650150
— — — — поворотные переключатели:
8536501501
— — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8536501509
— — — — — прочие
853650190
— — — — прочие:
8536501902
— — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8536501904
— — — — — для производства авиационных двигателей и/или гражданских воздушных судов5)
8536501906
— — — — — прочие
853650800
— — — прочие:
8536508002
— — — — выключатели для производства ручных электроинструментов5)
8536508008
— — — — прочие
853661
— — патроны для ламп:
8536611000
— — — патроны для ламп накаливания
8536619000
— — — прочие
853669
— — прочие:
8536691000
— — — для коаксиальных кабелей
8536693000
— — — для печатных схем
853669900
— — — прочие:
8536699002
— — — — для производства авиационных двигателей и/или гражданских воздушных судов5)
8536699008
— — — — прочие
853670000
— соединители для оптических волокон, волоконно-оптических жгутов или кабелей:
8536700001
— — из материалов товарных позиций 3901 – 3914
8536700002
— — из керамики
8536700003
— — из черных металлов
8536700004
— — из меди
853690
— устройства прочие:
8536900100
— — предварительно собранные элементы для электрических цепей
8536901000
— — соединители и контактные элементы для проводов и кабелей
8536902000
— — зонды для проверки полупроводниковых пластин
8536908500
— — прочие
8537
Пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и основания для электрической аппаратуры прочие, оборудованные двумя или более устройствами товарной позиции 8535 или 8536, для управления или распределения электрического тока, в том числе включающие в себя приборы или устройства группы 90 и цифровые аппараты управления, кроме коммутационных устройств товарной позиции 8517:
853710
— на напряжение не более 1000 В:
8537101000
— — цифровые панели управления со встроенной вычислительной машиной
8537109100
— — — программируемые контроллеры с памятью
8537109800
— — — прочие
853720
— на напряжение более 1000 В:
8537209200
— — на напряжение более 1000 В, но не более 72,5 кВ
8537209800
— — на напряжение более 72,5 кВ
8538
Части, предназначенные исключительно или в основном для аппаратуры товарной позиции 8535, 8536 или 8537:
8538100000
— пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и основания прочие для изделий товарной позиции 8537, но не укомплектованные соответствующей аппаратурой
853890
— прочие:

8536501109
— — — — — өзге
853650150
— — — — айналмалы ажыратқыштар:
8536501501
— — — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8536501509
— — — — — өзге
853650190
— — — — өзгелер:
8536501902
— — — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8536501904
— — — — — авиациялық қозғалтқыштарды және/немесе азаматтық әуе кемелерін өндіру үшін5)
8536501906
— — — — — өзге
853650800
— — — өзгелер:
8536508002
— — — — қолдық электр аспаптарын өндіруге арналған ажыратқыштар5)
8536508008
— — — — өзге
853661
— — шам ұстағыштар:
8536611000
— — — қыздыру шамдарына арналған картридждер
8536619000
— — — өзге
853669
— — өзгелер:
8536691000
— — — коаксиалды кабельдер үшін
8536693000
— — — баспа схемалары үшін
853669900
— — — өзгелер:
8536699002
— — — — авиациялық қозғалтқыштарды және/немесе азаматтық әуе кемелерін өндіру үшін5)
8536699008
— — — — өзге
853670000
— оптикалық талшықтарға, оптикалық талшықты байламдарға немесе кабельдерге арналған қосқыштар:
8536700001
— — 3901—3914 тауар позицияларының материалдары
8536700002
— — керамикадан
8536700003
— — қара металдардан
8536700004
— — мыс
853690
— өзге құрылғылар:
8536900100
— — электр тізбектері үшін алдын ала құрастырылған элементтер
8536901000
— — сымдар мен кабельдерге арналған қосқыштар мен байланыс элементтері
8536902000
— — жартылай өткізгіш пластиналарды сынауға арналған зондтар
8536908500
— — өзгелер
8537
8535 немесе 8536 тауар позициясындағы екі немесе одан да көп құрылғылармен жабдықталған, электр тогын өзгеруға немесе таратуға арналған, соның ішінде 90—топтағы аспаптарды немесе құрылғыларды және цифрлық өзгеру аппараттарын қамтитын өзге де консольдер, панельдер, пульттер, үстелдер, қалқандар және электр аппараттарына арналған негіздер 8517 тауар позициясының коммутациялық құрылғыларынан өзге:
853710
— 1000 В жоғары емес кернеу үшін:
8537101000
— — кірістірілген компьютері бар сандық өзгеру панельдері
8537109100
— — — жады бар бағдарламаланатын контроллерлер
8537109800
— — — өзге
853720
— 1000 В жоғары кернеулер үшін:
8537209200
— — 1000 В жоғары, бірақ 72,5 кВ—тан аспайтын кернеулер үшін
8537209800
— — 72,5 кВ жоғары кернеулер үшін
8538
Тек қана немесе негізінен 8535, 8536 немесе 8537 тауар позициясындағы аппаратураға арналған бөлшектер:
8538100000
— консольдер, панельдер, пульттер, үстелдер, қалқандар және 8537 тауар позициясындағы бұйымдардың өзге де негіздері, бірақ тиісті аппаратурамен жабдықталмаған
853890
— өзгелер:

8538901200
— — — электронные модули
8538901800
— — — прочие
8538909200
— — — электронные модули
853890990
— — — прочие:
8538909901
— — — — корпуса из алюминиевого сплава для изделий подсубпозиции 8535 30 900, но не укомплектованные соответствующей аппаратурой, содержащие монтажные фланцы
8538909908
— — — — прочие
8539
Лампы накаливания или газоразрядные, электрические, включая лампы герметичные направленного света, а также ультрафиолетовые или инфракрасные лампы; дуговые лампы; источники света светодиодные (LED):
853910000
— лампы герметичные направленного света:
8539100001
— — для гражданских воздушных судов5)
8539100009
— — прочие
853921
— — галогенные с вольфрамовой нитью:
853921300
— — — для мотоциклов или других моторных транспортных средств:
8539213001
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8539213009
— — — — прочие
8539219200
— — — — более 100 В
8539219800
— — — — не более 100 В
853922
— — прочие, мощностью не более 200 Вт и на напряжение более 100 В:
8539221000
— — — лампы рефлекторные
8539229000
— — — прочие
853929
— — прочие:
853929300
— — — для мотоциклов или других моторных транспортных средств:
8539293001
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8539293009
— — — — прочие
8539299200
— — — — более 100 В
8539299800
— — — — не более 100 В
853931
— — люминесцентные с термокатодом:
8539311000
— — — двухцокольные
8539319000
— — — прочие
853932
— — ртутные или натриевые лампы; лампы металлогалогенные:
853932200
— — — ртутные или натриевые лампы:
8539322001
— — — — ртутные лампы
8539322009
— — — — натриевые лампы
8539329000
— — — металлогалогенные лампы
8539390000
— — прочие
8539410000
— — дуговые лампы
8539490000
— — прочие
853990
— части:
8539901000
— — цоколи для ламп
853990800
— — прочие:
8539908001
— — — для медицинских целей4)
8539908002
— — — — для товаров подсубпозиции 8539 51 101 2, 8539 51 101 4, 8539 51 101 5, 8539 51 101 6, 8539 51 101 9, 8539 51 102 2, 8539 51 102 9, 8539 51 109 2, 8539 51 109 3, 8539 51 109 9, 8539 51 201 2, 8539 51 201 3, 8539 51 201 4, 8539 51 201 9, 8539 51 202 2, 8539 51 202 9, 8539 51 209 2, 8539 51 209 9, 8539 51 300 0, 8539 51 401 2, 8539 51 401 9, 8539 51 402 2, 8539 51 402 9, 8539 51 409 2, 8539 51 409 3, 8539 51 409 4 или 8539 51 409 9
8539908003
— — — — для товаров подсубпозиции 8539 51 900 9
8539908009
— — — — прочие
8540
Лампы и трубки электронные с термокатодом, холодным катодом или фотокатодом (например, вакуумные или паро- или газонаполненные лампы и трубки, ртутные дуговые выпрямительные лампы и трубки и электронно-лучевые трубки, телевизионные трубки передающие):

8538901200
— — — электрондық модульдер
8538901800
— — — өзге
8538909200
— — — электрондық модульдер
853890990
— — — өзгелер:
8538909901
— — — — 8535 30 900 қосалқы позициясындағы бұйымдарға арналған алюминий қорытпасынан жасалған корпустар, бірақ монтаждау фланецтері бар тиісті аппаратурамен жабдықталмаған
8538909908
— — — — өзге
8539
қыздыру немесе газ разрядты шамдар, электр шамдары, оның ішінде герметикалық бағыттаушы шамдар, сондай—ақ ультракүлгін немесе инфрақызыл шамдар; доғалық шамдар; Жарық диодты жарық көздері:
853910000
— герметикалық бағыттағы жарық шамдары:
8539100001
— — азаматтық әуе кемелері үшін5)
8539100009
— — өзгелер
853921
— — вольфрам талшығы бар галоген:
853921300
— — — мотоциклдер немесе өзге моторлы көліктер үшін:
8539213001
— — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8539213009
— — — — өзге
8539219200
— — — — 100 В жоғары
8539219800
— — — — 100 В артық емес
853922
— — өзге, қуаты 200 Вт—тан аспайтын және 100 В—тан астам кернеу үшін:
8539221000
— — — шағылыстырғыш шамдар
8539229000
— — — өзге
853929
— — өзгелер:
853929300
— — — мотоциклдер немесе өзге моторлы көліктер үшін:
8539293001
— — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8539293009
— — — — өзге
8539299200
— — — — 100 В жоғары
8539299800
— — — — 100 В артық емес
853931
— — термионды катодты люминесцентті:
8539311000
— — — екі жақты
8539319000
— — — өзге
853932
— — сынап немесе натрий шамдары; металл галогендік шамдар:
853932200
— — — сынап немесе натрий шамдары:
8539322001
— — — — сынапты шамдар
8539322009
— — — — натрий шамдары
8539329000
— — — металл галогенді шамдар
8539390000
— — өзгелер
8539410000
— — доғалық шамдар
8539490000
— — өзгелер
853990
— бөліктер:
8539901000
— — шам розеткалары
853990800
— — өзгелер:
8539908001
— — — медициналық мақсатта4)
8539908002
— — — — 8539 51 101 2, 8539 51 101 4, 8539 51 101 5, 8539 51 101 6, 8539 51 101 9, 8539 51 101 9, 8539 51 101 59, 8539 51 101 5 , 8539 51 101 4 , 8539 51 101 4 . 109 9, 8539 51 201 2, 8539 51 201 3, 8539 51 201 4, 8539 51 201 9, 8539 51 202 2, 8539 51 202 9, 8539 51 209 2, 8539 51 209 9, 8539 51 300 300 300 300 300 0,8539514012,8539514019,8539514022,8539514029,8539514092,8539514093,8539514094 немесе 8539514099 арналған
8539908003
— — — — 8539 51 900 9 субпозициясындағы тауарлар үшін
8539908009
— — — — өзге
8540
Термионды, суық катодты немесе фотокатодты электронды шамдар мен түтіктер (мысалы, вакуумдық немесе бу немесе газ толтырылған шамдар мен түтіктер, сынап доғасының түзеткіш шамдары мен түтіктері және катодты сәулелік түтіктер, теледидар таратқыш түтіктер):

854011000
— — цветного изображения:
8540110001
— — — — не более 42 см
8540110002
— — — — более 42 см, но не более 52 см
8540110003
— — — — более 52 см, но не более 72 см
8540110004
— — — — более 72 см
8540110006
— — — — не более 75 см
8540110009
— — — — более 75 см
8540120000
— — монохромного изображения
854020
— трубки телевизионные передающие; преобразователи электронно-оптические и усилители яркости изображения; трубки фотокатодные прочие:
8540201000
— — трубки телевизионные передающие
8540208000
— — прочие
8540400000
— трубки дисплеев для вывода данных/графики, монохромного изображения; трубки дисплеев для вывода данных/графики, цветного изображения, с шагом точек люминофора на экране менее 0,4 мм
8540600000
— трубки электронно-лучевые прочие
854071000
— — магнетроны:
8540710001
— — — с рабочей частотой не менее 2,44 ГГц, но не более 2,47 ГГц и выходной мощностью не менее 600 Вт, но не более 1 кВт
8540710009
— — — прочие
854079000
— — прочие:
8540790001
— — — клистроны
8540790009
— — — прочие
8540810000
— — электронные лампы и трубки приемные или усилительные
8540890000
— — прочие
8540910000
— — трубок электронно-лучевых
8540990000
— — прочие
8541
Приборы полупроводниковые (например, диоды, транзисторы, преобразователи на основе полупроводников); фоточувствительные полупроводниковые приборы, включая фотогальванические элементы, собранные или не собранные в модули, вмонтированные или не вмонтированные в панели; светодиоды (LED), собранные или не собранные с другими светодиодами (LED); пьезоэлектрические кристаллы в сборе:
854110000
— диоды, кроме фотодиодов или светодиодов (LED):
8541100001
— — пластины полупроводниковые, еще не разрезанные на кристаллы
8541100009
— — прочие
8541210000
— — мощностью рассеивания менее 1 Вт
8541290000
— — прочие
854130000
— тиристоры, динисторы и тринисторы, кроме фоточувствительных приборов:
8541300001
— — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8541300009
— — прочие
854141000
— — светодиоды (LED):
8541410001
— — — — — светодиодные кристаллы, не вмонтированные в корпус
8541410002
— — — — — светодиоды на жесткой печатной плате без полупроводниковых элементов, необходимых для зажигания и стабильной работы светодиодов
8541410004
— — — — — прочие
8541410006
— — — — — инфракрасного спектра излучения (длины волн излучения более 760 нм)
8541410007
— — — — — ультрафиолетового спектра излучения (длины волн излучения не более 380 нм)
8541410008
— — — — — прочие

854011000
— — түсті сурет:
8540110001
— — — — 42 см артық емес
8540110002
— — — — 42 см артық, бірақ 52 см артық емес
8540110003
— — — — 52 см артық, бірақ 72 см артық емес
8540110004
— — — — 72 см—ден астам
8540110006
— — — — 75 см артық емес
8540110009
— — — — 75 см—ден астам
8540120000
— — монохромды кескін
854020
— теледидар таратқыш түтіктер; кескін күшейткіш түтіктер және кескін күшейткіштер; өзге фотокатодты түтіктер:
8540201000
— — теледидар тарату түтіктері
8540208000
— — өзгелер
8540400000
— деректер/графикалық шығару, монохромды кескін үшін дисплей түтіктері; экранда 0,4 мм—ден аз фосфор нүктелерінің қадамы бар деректер/графикалық шығыс, түсті кескін үшін дисплей түтіктері
8540600000
— өзге катодты—сәулелік түтіктер
854071000
— — магнетрондар:
8540710001
— — — жұмыс жиілігі кемінде 2,44 ГГц, бірақ 2,47 ГГц аспайтын және шығу қуаты кемінде 600 Вт, бірақ 1 кВт—тан аспайтын
8540710009
— — — өзге
854079000
— — өзгелер:
8540790001
— — — клистрондар
8540790009
— — — өзге
8540810000
— — Вакуумдық түтіктер мен түтіктерді қабылдау немесе күшейту
8540890000
— — өзгелер
8540910000
— — катодты—сәулелік түтіктер
8540990000
— — өзгелер
8541
Жартылай өткізгіш құрылғылар (мысалы, диодтар, транзисторлар, жартылай өткізгіш негізіндегі түрлендіргіштер); фотоэлектрлік элементтерді қоса алғанда, фотосезімтал жартылай өткізгіш құрылғылар, модульдерде жинақталған немесе жинақталмаған, панельдерде орнатылған немесе орнатылмаған; өзге жарық диодтарымен (LED) жинақталған немесе жинақталмаған жарық диодтары (LED); пьезоэлектрлік кристалдар жинағы:
854110000
— фотодиодтардан немесе жарық диодтарынан (жарық диодтардан) өзге диодтар:
8541100001
— — кристалдарға әлі кесілмеген жартылай өткізгіш пластиналар
8541100009
— — өзгелер
8541210000
— — қуат шығыны 1 Вт—тан аз
8541290000
— — өзгелер
854130000
— фотосезімтал құрылғыларды қоспағанда, тиристорлар, динисторлар және тринисторлар:
8541300001
— — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8541300009
— — өзгелер
854141000
— — жарық диодтары (жарық диодтар):
8541410001
— — — — — Жарық диодты кристалдар, корпусқа салынбаған
8541410002
— — — — — Жартылай өткізгіш элементтері жоқ қатты баспа тақшасындағы жарықдиодты шамдар тұтану және жарық диодтарының тұрақты жұмысы үшін қажет.
8541410004
— — — — — өзге
8541410006
— — — — — инфрақызыл сәулелену спектрі (760 нм—ден астам сәулелену толқындары)
8541410007
— — — — — ультракүлгін сәулелену спектрі (сәулелену толқындарының ұзындығы 380 нм артық емес)
8541410008
— — — — — өзге

8543705009
— — — прочие
8543706000
— — электрические охранные генераторы
8543708000
— — прочие
8543900000
— части
8544
Провода изолированные (включая эмалированные или анодированные), кабели (включая коаксиальные кабели) и другие изолированные электрические проводники с соединительными приспособлениями или без них; кабели волоконно-оптические, составленные из волокон с индивидуальными оболочками, независимо от того, находятся они или нет в сборе с электропроводниками или соединительными приспособлениями:
854411
— — медные:
8544111000
— — — лакированные или эмалированные
8544119000
— — — прочие
854419000
— — прочие:
8544190001
— — — лакированные или эмалированные
8544190009
— — — прочие
8544200000
— кабели коаксиальные и другие коаксиальные электрические проводники
854430000
— комплекты проводов для свечей зажигания и комплекты проводов прочие, используемые в моторных транспортных средствах, самолетах или судах:
8544300001
— — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8544300002
— — для производства авиационных двигателей5)
8544300007
— — — прочие
854442
— — оснащенные соединительными приспособлениями:
8544421000
— — — используемые в телекоммуникации
854442900
— — — прочие:
8544429003
— — — — — для производства авиационных двигателей и/или гражданских воздушных судов5)
8544429007
— — — — — прочие
8544429009
— — — — прочие
854449
— — прочие:
8544492000
— — — используемые в телекоммуникации, на напряжение не более 80 В
854449910
— — — — провода и кабели с изолированными проводниками диаметром более 0,51 мм:
8544499101
— — — — — на напряжение не более 80 В
8544499102
— — — — — — для производства гражданских воздушных судов5)
8544499108
— — — — — — прочие
854449930
— — — — — на напряжение не более 80 В:
8544499301
— — — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8544499302
— — — — — — для производства авиационных двигателей5)
8544499309
— — — — — — прочие
854449950
— — — — — на напряжение более 80 В, но менее 1000 В:
8544499501
— — — — — — состоящие из внешней изоляционной оболочки, внутренней трубы из изоляционного материала, между которыми размещены неизолированные медные токопроводящие жилы, один или несколько армирующих полимерных жгутов и изолированные проводники для передачи сигналов управления
8544499509
— — — — — — прочие
8544499900
— — — — — на напряжение 1000 В
854460
— проводники электрические на напряжение более 1000 В прочие:
8544601000
— — с медными проводниками
854460900
— — с прочими проводниками:

8543705009
— — — өзге
8543706000
— — электр қауіпсіздік генераторлары
8543708000
— — өзгелер
8543900000
— бөліктер
8544
Оқшауланған сымдар (соның ішінде эмальданған немесе анодталған), кабельдер (соның ішінде коаксиалды кабельдер) және қосқыштары бар немесе қосқышсыз өзге оқшауланған электр өткізгіштер; электр өткізгіштерімен немесе қосқыштарымен жинақталған немесе жинақталмаған жеке қапталған талшықтардан жасалған талшықты оптикалық кабельдер:
854411
— — мыс:
8544111000
— — — лакталған немесе эмальданған
8544119000
— — — өзге
854419000
— — өзгелер:
8544190001
— — — лакталған немесе эмальданған
8544190009
— — — өзге
8544200000
– коаксиалды кабельдер және өзге коаксиалды электр өткізгіштер
854430000
— автокөліктерде, ұшақтарда немесе кемелерде қолданылатын оталдыру шамдарына арналған сымдар және сымдардың өзге де жиынтықтары:
8544300001
— — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8544300002
— — авиациялық қозғалтқыштарды өндіру үшін5)
8544300007
— — — өзге
854442
— — қосу құрылғыларымен жабдықталған:
8544421000
— — — телекоммуникацияда қолданылады
854442900
— — — өзгелер:
8544429003
— — — — — авиациялық қозғалтқыштарды және/немесе азаматтық әуе кемелерін өндіру үшін5)
8544429007
— — — — — өзге
8544429009
— — — — өзге
854449
— — өзгелер:
8544492000
— — — телекоммуникацияда қолданылады, кернеуі 80 В аспайтын
854449910
— — — — диаметрі 0,51 мм—ден астам оқшауланған өткізгіштері бар сымдар мен кабельдер:
8544499101
— — — — — 80 В жоғары емес кернеу үшін
8544499102
— — — — — — азаматтық әуе кемелерін өндіру үшін5)
8544499108
— — — — — — өзге
854449930
— — — — — 80 В—тан аспайтын кернеу үшін:
8544499301
— — — — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8544499302
— — — — — — авиациялық қозғалтқыштарды өндіру үшін5)
8544499309
— — — — — — өзге
854449950
— — — — — 80 В жоғары, бірақ 1000 В төмен кернеу үшін:
8544499501
— — — — — — сыртқы оқшаулағыш қабықтан, оқшаулағыш материалдан жасалған ішкі құбырдан тұрады , олардың арасында оқшауланбаған мыс өткізгіштер, бір немесе бірнеше арматуралық полимер байламдары және өзгеру сигналдарын беруге арналған оқшауланған өткізгіштер бар.
8544499509
— — — — — — өзге
8544499900
— — — — — кернеуі 1000 В үшін
854460
— кернеуі 1000 В жоғары өзге электр өткізгіштер:
8544601000
— — мыс өткізгіштермен
854460900
— — өзге өткізгіштермен:

8544609001
— — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8544609009
— — — прочие
8544700000
— кабели волоконно-оптические
8545
Электроды угольные, угольные щетки, угли для ламп или батареек и изделия из графита или других видов углерода с металлом или без металла, прочие, применяемые в электротехнике:
85451100
— — используемые в печах:
8545110020
— — — графитированные круглого сечения диаметром более 520 мм, но не более 650 мм, или иного поперечного сечения площадью более 2700 см², но не более 3300 см²
854511008
— — — прочие:
8545110081
— — — — угольные круглого сечения диаметром не более 1000 мм или иного поперечного сечения площадью не более 8000 см²
8545110082
— — — — круглого сечения диаметром более 1000 мм
8545110089
— — — — прочие
8545190000
— — прочие
854520000
— щетки:
8545200001
— — для производства ручных электроинструментов5)
8545200009
— — прочие
854590
— прочие:
8545901000
— — нагревательные сопротивления
8545909000
— — прочие
8546
Изоляторы электрические из любых материалов:
8546100000
— стеклянные
8546200000
— керамические
854690
— прочие:
8546901000
— — из пластмассы
8546909000
— — прочие
8547
Арматура изолирующая для электрических машин, устройств или оборудования, изготовленная полностью из изоляционных материалов, не считая некоторых металлических компонентов (например, резьбовых патронов), вмонтированных при формовке исключительно с целью сборки, кроме изоляторов товарной позиции 8546; трубки для электропроводки и соединительные детали для них, из недрагоценных металлов, облицованные изоляционным материалом:
8547100000
— арматура изолирующая из керамики
854720000
— арматура изолирующая из пластмасс:
8547200001
— — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8547200009
— — прочая
8547900000
— прочая
854800
Части электрические оборудования или аппаратуры, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные:
8548002000
— запоминающие устройства различных видов, такие как стековые динамические оперативные запоминающие устройства и модули
8548009000
— прочие
8549110000
— — отходы и лом свинцовых аккумуляторов; отработавшие свинцовые аккумуляторы
8549120000
— — прочие, содержащие свинец, кадмий или ртуть
8549130000
— — отсортированные по химическому типу и не содержащие свинец, кадмий или ртуть
8549140000
— — несортированные и не содержащие свинец, кадмий или ртуть
8549190000
— — прочие
8604000000
Транспортные средства самоходные или несамоходные, предназначенные для ремонта или технического обслуживания железнодорожных или трамвайных путей (например, вагоны-мастерские, краны, шпалоподбивочные машины, путерихтовочные машины, контрольно-измерительные вагоны и транспортные средства для осмотра пути)

8544609001
— — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8544609009
— — — өзге
8544700000
— талшықты—оптикалық кабельдер
8545
Көміртекті электродтар, көміртекті щеткалар, шамдар немесе аккумуляторлар көміртектері және графиттен немесе көміртектің өзге де түрлерінен жасалған бұйымдар, электротехникада қолданылатын металдармен немесе металсыз:
85451100
— — пештерде қолданылады:
8545110020
— — — диаметрі 520 мм—ден астам, бірақ 650 мм—ден аспайтын графиттелген дөңгелек қима немесе 2700 см²—ден астам, бірақ 3300 см² артық емес көлденең қимасының өзге де ауданы
854511008
— — — өзгелер:
8545110081
— — — — диаметрі 1000 мм аспайтын көмірдің дөңгелек қимасы немесе ауданы 8000 см² аспайтын өзге көлденең қимасы
8545110082
— — — — диаметрі 1000 мм—ден астам дөңгелек қима
8545110089
— — — — өзге
8545190000
— — өзгелер
854520000
— щеткалар:
8545200001
— — қолмен жұмыс істейтін электр құралдарын өндіру үшін5)
8545200009
— — өзгелер
854590
— өзгелер:
8545901000
— — қыздыруға қарсылықтары
8545909000
— — өзгелер
8546
Кез келген материалдардың электр оқшаулағыштары:
8546100000
— шыны
8546200000
– керамикалық
854690
— өзгелер:
8546901000
— — пластиктен жасалған
8546909000
— — өзгелер
8547
8546 тауар позициясының оқшаулағыштарынан өзге, тек құрастыру мақсаттары үшін қалыптауға орнатылған кейбір металл компоненттерді есептемегенде (мысалы, бұрандалы розеткалар) толығымен оқшаулағыш материалдардан жасалған электр машиналарына, аппараттарға немесе жабдықтарға арналған оқшаулағыш арматура; оқшаулағыш материалмен қапталған негізгі металдан жасалған электр сымдарына арналған түтіктер және оларға арналған арматура:
8547100000
– керамикалық оқшаулағыш арматура
854720000
— пластикалық оқшаулағыш арматура:
8547200001
— — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8547200009
— — өзге
8547900000
– өзге
854800
Осы топтың өзге жерінде аталмаған немесе енгізілмеген электр жабдықтары немесе аппаратураларының бөліктері:
8548002000
— жинақталған динамикалық жедел жад құрылғылары мен модульдері сияқты әртүрлі типтегі сақтау құрылғылары
8548009000
— өзгелер
8549110000
— — қорғасын батареяларының қалдықтары мен сынықтары; пайдаланылған қорғасын батареялары
8549120000
— — қорғасын, кадмий немесе сынап бар өзге
8549130000
— — химиялық түрі бойынша сұрыпталған және қорғасын, кадмий немесе сынапсыз
8549140000
— — сұрыпталмаған және қорғасын, кадмий немесе сынап жоқ
8549190000
— — өзгелер
8604000000
Темір жол немесе трамвай жолдарын жөндеуге немесе күтіп ұстауға арналған өздігінен жүретін немесе өздігінен жүрмейтін көлік құралдары (мысалы, шеберхана вагондары, крандар, штамптау машиналары, құю машиналары, өлшем вагондары және жолды тексеру машиналары)

860500000
Вагоны железнодорожные или трамвайные, пассажирские несамоходные; вагоны багажные, почтовые и прочие специальные железнодорожные или трамвайные, несамоходные (кроме входящих в товарную позицию 8604):
8605000001
— предназначенные для движения в составе железнодорожных электропоездов с максимальной эксплуатационной скоростью не менее 250 км/ч
8605000002
— предназначенные для движения в составе железнодорожных электропоездов с максимальной эксплуатационной скоростью не менее 140 км/ч, но менее 250 км/ч
8605000003
— — вагоны железнодорожные для перевозки пассажиров, оборудованные спальными местами для пассажиров, с длиной по осям буферов 26400 мм, с наружной шириной кузова (без гофр) 2825 мм, с расстоянием между осями поворота тележек 19000 мм
8605000008
— — — прочие
8607
Части железнодорожных локомотивов или моторных вагонов трамвая или подвижного состава:
8607110000
— — тележки ведущие
8607120000
— — тележки прочие
860719
— — прочие, включая части:
860719100
— — — оси в собранном или разобранном виде; колеса и их части:
8607191001
— — — — бывшие в употреблении
8607191009
— — — — прочие
860719900
— — — части тележек, ходовых балансирных тележек и аналогичных тележек:
8607199001
— — — — гидравлический амортизатор центральный вертикальный для производства двухэтажных пассажирских вагонов локомотивной тяги5)
8607199009
— — — — прочие
860721
— — пневматические тормоза и их части:
860721100
— — — чугунные литые или стальные литые:
8607211001
— — — — части тормозных устройств для производства двухэтажных пассажирских вагонов локомотивной тяги5)
8607211009
— — — — прочие
860721900
— — — прочие:
8607219001
— — — — панель управления тормозной магистралью, клещевой механизм, тормозной контроллер, контейнер тормозного оборудования, тормозная накладка, противоюзное устройство для производства двухэтажных пассажирских вагонов локомотивной тяги5)
8607219009
— — — — прочие
8607290000
— — прочие
8607300000
— крюки и прочие сцепные устройства, буфера, их части
860791
— — локомотивов:
8607911000
— — — буксы и их части
8607919000
— — — прочие
860799
— — прочие:
8607991000
— — — осевые буксы и их части
8607998000
— — — прочие
860800000
Путевое оборудование и устройства для железнодорожных или трамвайных путей; механическое (включая электромеханическое) сигнальное оборудование, устройства обеспечения безопасности или управления движением на железных дорогах, трамвайных путях, автомобильных дорогах, внутренних водных путях, парковочных сооружениях, портах или аэродромах; части упомянутых устройств и оборудования:
8608000001
— оборудование для железнодорожных или трамвайных путей

860500000
Темір жол немесе трамвай вагондары, өздігінен жүрмейтін жолаушылар вагондары; багаж, пошта және өзге де арнайы мақсаттағы теміржол немесе трамвай вагондары, өздігінен жүрмейтін (8604 тауар позициясындағылардан өзге):
8605000001
— максималды жұмыс жылдамдығы кемінде 250 км/сағ теміржол электр пойыздарының құрамында жүруге арналған.
8605000002
— максималды жұмыс жылдамдығы кемінде 140 км/сағ, бірақ 250 км/сағ кем теміржол электр пойыздарының құрамында жүруге арналған.
8605000003
— — жолаушыларға арналған ұйықтау орындарымен жабдықталған, буфер осьтері бойынша ұзындығы 26400 мм, корпусының сыртқы ені (гофрсыз) 2825 мм, жолаушыларды тасымалдауға арналған темір жол вагондары. арбалардың айналу осьтері 19000 мм
8605000008
— — — өзге
8607
Темір жол локомотивтерінің немесе трамвайлардың немесе жылжымалы құрамның вагондарының бөліктері:
8607110000
— — арбаларды жүргізу
8607120000
— — өзге арбалар
860719
— — өзге, оның ішінде бөлшектер:
860719100
— — — құрастырылған немесе бөлшектелген осьтер; дөңгелектер және олардың бөліктері:
8607191001
— — — — пайдаланылады
8607191009
— — — — өзге
860719900
— — — арбалардың, теңгеруші арбалардың және ұқсас арбалардың бөліктері:
8607199001
— — — — локомотивпен тартылатын екі қабатты жолаушылар вагондарын өндіруге арналған орталық тік гидравликалық амортизатор5)
8607199009
— — — — өзге
860721
— — пневматикалық тежегіштер және олардың бөліктері:
860721100
— — — шойын немесе шойын:
8607211001
— — — — локомотивпен тартылатын екі қабатты жолаушылар вагондарын өндіруге арналған тежегіш құрылғылардың бөлшектері5)
8607211009
— — — — өзге
860721900
— — — өзгелер:
8607219001
— — — — тежегіш желісінің өзгеру пульті, суппорт механизмі, тежегіш реттегіші, тежегіш жабдығының контейнері, тежегіш төсемі, екі палубалы локомотивпен тартылатын жолаушылар вагондарын өндіруге арналған сырғанауға қарсы құрылғы5)
8607219009
— — — — өзге
8607290000
— — өзгелер
8607300000
— ілгектер және өзге де біріктіру құрылғылары, буферлер, олардың бөліктері
860791
— — локомотивтер:
8607911000
— — — төлкелер және олардың бөліктері
8607919000
— — — өзге
860799
— — өзгелер:
8607991000
— — — осьтік қораптар және олардың бөліктері
8607998000
— — — өзге
860800000
Теміржол немесе трамвай жолдарына арналған жол жабдықтары мен құрылғылары; темір жолдарда, трамвай жолдарында, автомобиль жолдарында, ішкі су жолдарында, автотұрақтарда, порттарда немесе аэродромдарда механикалық (соның ішінде электромеханикалық) сигнализация, қауіпсіздік немесе қозғалысты өзгеру құрылғылары; аталған құрылғылар мен жабдықтардың бөліктері:
8608000001
– темір жол немесе трамвай жолдарына арналған жабдық

8608000009
— прочее
860900
Контейнеры (включая емкости для перевозки жидкостей или газов), специально предназначенные и оборудованные для перевозки одним или несколькими видами транспорта:
8609001000
— контейнеры с противорадиационным свинцовым покрытием для транспортировки радиоактивных веществ
860900900
— прочие:
8609009001
— — контейнеры с внутренним объемом от 42 м³ до 43 м³
8609009009
— — прочие
870600
Шасси с установленными двигателями для моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705:
87060011
— — для транспортных средств товарной позиции 8702 или 8704:
8706001110
— — — шасси с двигателями для автобусов, предназначенных для перевозки не менее 20 человек, включая водителя, классифицируемых в товарной позиции 8702
8706001190
— — — прочие
870600190
— — прочие:
8706001901
— — — шасси с двигателями для тракторов, классифицируемых в позициях 8701 30 000, 8701 91 – 8701 95
8706001909
— — — прочие
870600910
— — для транспортных средств товарной позиции 8703:
8706009101
— — — для промышленной сборки5)
8706009109
— — — прочие
870600990
— — прочие:
8706009901
— — — шасси с двигателями для тракторов, классифицируемых в позициях 8701 30 000, 8701 91 – 8701 95
8706009909
— — — прочие
8707
Кузова (включая кабины) для моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705:
870710
— для транспортных средств товарной позиции 8703:
8707101000
— — для промышленной сборки5)
8707109000
— — прочие
870790
— прочие:
8707901000
— — для промышленной сборки: тракторов одноосных, указанных в субпозиции 8701 10; транспортных средств товарной позиции 8704 с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2500 см³ или с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2800 см³; моторных транспортных средств специального назначения товарной позиции 8705
870790900
— — прочие:
8707909001
— — — кабины для сборки моторных транспортных средств для перевозки грузов полной массой более 20 т
8707909009
— — — прочие
8708
Части и принадлежности моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705:
870810
— бамперы и их части:
8708101000
— — для промышленной сборки: транспортных средств товарной позиции 8703; транспортных средств товарной позиции 8704 с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2500 см³ или с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2800 см³; транспортных средств товарной позиции 87055)

8608000009
— өзге
860900
Бір немесе бірнеше көлік түрлерімен тасымалдау үшін арнайы әзірленген және жабдықталған контейнерлер (соның ішінде сұйықтықтарды немесе газдарды тасымалдауға арналған контейнерлер):
8609001000
— радиоактивті заттарды тасымалдауға арналған радиацияға қарсы қорғасын жабыны бар контейнерлер
860900900
— өзгелер:
8609009001
— — ішкі көлемі 42 м³—ден 43 м³—ге дейінгі контейнерлер
8609009009
— — өзгелер
870600
8701—8705 тауар позицияларындағы автомобильдерге арналған қозғалтқыштары орнатылған шассилер:
87060011
— — 8702 немесе 8704 тауар позициясындағы көлік құралдары үшін:
8706001110
8702 тауар позициясындағы жүргізушіні қоса алғанда, кемінде 20 адамды тасымалдауға арналған автобустарға арналған қозғалтқыштары бар шассилер
8706001190
— — — өзге
870600190
— — өзгелер:
8706001901
— — — 8701 30 000, 8701 91 — 8701 95 тауар позицияларына жатқызылған тракторларға арналған қозғалтқыштары бар шассилер
8706001909
— — — өзге
870600910
— — 8703 тауар позициясындағы көлік құралдары үшін:
8706009101
— — — өнеркәсіптік жинақтау үшін5)
8706009109
— — — өзге
870600990
— — өзгелер:
8706009901
— — — 8701 30 000, 8701 91 — 8701 95 тауар позицияларына жатқызылған тракторларға арналған қозғалтқыштары бар шассилер
8706009909
— — — өзге
8707
8701—8705 тауар позицияларындағы автомобильдерге арналған шанақтар (кабиналарды қоса алғанда):
870710
— 8703 тауар позициясындағы көлік құралдары үшін:
8707101000
— — өнеркәсіптік жинақтау үшін5)
8707109000
— — өзгелер
870790
— өзгелер:
8707901000
— — өнеркәсіптік құрастыру үшін: 8701 10 қосалқы позициясындағы бір осьті тракторлар; 8704 тауар позициясының сығымдалатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы (дизельді немесе жартылай дизельді) және қозғалтқышының көлемі 2500 см3—ден аспайтын немесе ұшқын тұтанатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы бар және қозғалтқышының көлемі 2800 см3 аспайтын көлік құралдары; 8705 тауар позициясындағы арнайы мақсаттағы автомобильдер
870790900
— — өзгелер:
8707909001
— — — жалпы салмағы 20 тоннадан асатын жүктерді тасымалдауға арналған автокөлік құралдарын құрастыруға арналған кабиналар
8707909009
— — — өзге
8708
8701—8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарының бөлшектері мен керек—жарақтары:
870810
— бамперлер және олардың бөліктері:
8708101000
— — өнеркәсіптік құрастыру үшін: 8703 тауар позициясының көлік құралдары; 8704 тауар позициясындағы сығымдалатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы бар (дизельді немесе жартылай дизельді) және қозғалтқышының көлемі 2500 см3—ден аспайтын немесе ұшқын тұтанатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы бар және қозғалтқышының көлемі 2800 см3 аспайтын көлік құралдары; 87055 тауар позициясындағы көлік құралдары)

870810900
— — прочие:
8708109001
— — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 10 100 0; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 87055)
8708109009
— — — прочие
870821
— — ремни безопасности:
8708211000
— — — для промышленной сборки: транспортных средств товарной позиции 8703; транспортных средств товарной позиции 8704 с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2500 см³ или с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2800 см³; транспортных средств товарной позиции 87055)
870821900
— — — прочие:
8708219001
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 21 100 0; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 87055)
8708219009
— — — — прочие
870829
— — прочие:
8708291000
— — — для промышленной сборки: тракторов одноосных, указанных в субпозиции 8701 10; транспортных средств товарной позиции 8703; транспортных средств товарной позиции 8704 с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2500 см³ или с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2800 см³; транспортных средств товарной позиции 87055)
870829900
— — — прочие:
8708299001
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 29 100 0; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 87055)
8708299009
— — — — прочие
870830
— тормоза и тормоза с сервоусилителем; их части:
8708301000
— — для промышленной сборки: тракторов одноосных, указанных в субпозиции 8701 10; транспортных средств товарной позиции 8703; транспортных средств товарной позиции 8704 с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2500 см³ или с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2800 см³; транспортных средств товарной позиции 87055)

870810900
— — өзгелер:
8708109001
— — — 8701—8705 тауар позицияларындағы автомобильдерді өнеркәсіптік құрастыру үшін, 8708 қосалқы позициясында көрсетілген автокөліктерден өзге 10 100 0; 8701 — 87055 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарының тораптары мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыру үшін)
8708109009
— — — өзге
870821
— — қауіпсіздік белбеулері:
8708211000
— — — өнеркәсіптік құрастыру үшін: 8703 тауар позициясының көлік құралдары; 8704 тауар позициясындағы сығымдалатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы бар (дизельді немесе жартылай дизельді) және қозғалтқышының көлемі 2500 см3—ден аспайтын немесе ұшқын тұтанатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы бар және қозғалтқышының көлемі 2800 см3 аспайтын көлік құралдары; 87055 тауар позициясындағы көлік құралдары)
870821900
— — — өзгелер:
8708219001
— — — — 8701—8705 тауар позицияларындағы автомобильдерді өнеркәсіптік құрастыру үшін, 8708 қосалқы позициясында көрсетілген автокөліктерден өзге 21 100 0; 8701 — 87055 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарының тораптары мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыру үшін)
8708219009
— — — — өзге
870829
— — өзгелер:
8708291000
— — — өнеркәсіптік құрастыру үшін: 8701 10 қосалқы позициясындағы бір осьті тракторлар; 8703 тауар позициясының көлік құралдары; 8704 тауар позициясындағы сығымдалатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы бар (дизельді немесе жартылай дизельді) және қозғалтқышының көлемі 2500 см3—ден аспайтын немесе ұшқын тұтанатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы бар және қозғалтқышының көлемі 2800 см3 аспайтын көлік құралдары; 87055 тауар позициясындағы көлік құралдары)
870829900
— — — өзгелер:
8708299001
— — — — 8701—ден 8705—ке дейінгі тауар позицияларының моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру үшін, 8708 қосалқы позициясында көрсетілген автокөліктерден өзге 29 100 0; 8701 — 87055 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарының тораптары мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыру үшін)
8708299009
— — — — өзге
870830
— серво күшейткіші бар тежегіштер мен тежегіштер; олардың бөліктері:
8708301000
— — өнеркәсіптік құрастыру үшін: 8701 10 қосалқы позициясындағы бір осьті тракторлар; 8703 тауар позициясының көлік құралдары; 8704 тауар позициясындағы сығымдалатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы бар (дизельді немесе жартылай дизельді) және қозғалтқышының көлемі 2500 см3—ден аспайтын немесе ұшқын тұтанатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы бар және қозғалтқышының көлемі 2800 см3 аспайтын көлік құралдары; 87055 тауар позициясындағы көлік құралдары)

870830910
— — — дисковые тормозные системы и их части:
8708309101
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 30 100 0; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 87055)
8708309109
— — — — прочие
870830990
— — — прочие:
8708309901
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 30 100 0; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 87055)
8708309909
— — — — прочие
870840
— коробки передач и их части:
870840200
— — для промышленной сборки: тракторов одноосных, указанных в субпозиции 8701 10; транспортных средств товарной позиции 8703; транспортных средств товарной позиции 8704 с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2500 см³ или с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2800 см³; транспортных средств товарной позиции 8705:
8708402001
— — — коробки передач5)
8708402009
— — — части5)
870840500
— — — коробки передач:
8708405001
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 40 200; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 87055)
8708405009
— — — — прочие
870840910
— — — — штампованные из стали:
8708409101
— — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 40 200; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 87055)
8708409109
— — — — — прочие
870840990
— — — — прочие:
8708409901
— — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 40 200; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 87055)
8708409909
— — — — — прочие
870850
— мосты ведущие с дифференциалом в сборе или отдельно от других элементов трансмиссии и мосты неведущие; их части:
870850200
— — для промышленной сборки: транспортных средств товарной позиции 8703; транспортных средств товарной позиции 8704 с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2500 см³ или с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2800 см³; транспортных средств специального назначения товарной позиции 8705:

870830910
— — — дискілі тежегіш жүйелері және олардың бөліктері:
8708309101
— — — — 8701 — 8705 тауар позицияларының механикалық көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру үшін, 8708 қосалқы позициясында көрсетілген автокөліктерден өзге 30 100 0; 8701 — 87055 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарының тораптары мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыру үшін)
8708309109
— — — — өзге
870830990
— — — өзгелер:
8708309901
— — — — 8701—ден 8705—ке дейінгі тауар позицияларының моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру үшін, 8708 қосалқы позициясында көрсетілген автокөліктерден өзге 30 100 0; 8701 — 87055 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарының тораптары мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыру үшін)
8708309909
— — — — өзге
870840
— беріліс қораптары және олардың бөліктері:
870840200
— — өнеркәсіптік құрастыру үшін: 8701 10 қосалқы позициясындағы бір осьті тракторлар; 8703 тауар позициясының көлік құралдары; 8704 тауар позициясындағы сығымдалатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы бар (дизельді немесе жартылай дизельді) және қозғалтқышының көлемі 2500 см3—ден аспайтын немесе ұшқын тұтанатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы бар және қозғалтқышының көлемі 2800 см3 аспайтын көлік құралдары; 8705 тауар позициясындағы көлік құралдары:
8708402001
— — — беріліс қораптары5)
8708402009
— — — бөлімдер5)
870840500
— — — беріліс қораптары:
8708405001
— — — — 8708 40 200 қосалқы позициясында көрсетілген автомобильдерден өзге, 8701—8705 тауар позицияларының моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру үшін; 8701 — 87055 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарының тораптары мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыру үшін)
8708405009
— — — — өзге
870840910
— — — — болаттан штампталған:
8708409101
— — — — — 8708 40 200 қосалқы позициясында көрсетілген автомобильдерден өзге, 8701—ден 8705—ке дейінгі тауар позицияларының автокөлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру үшін; 8701 — 87055 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарының тораптары мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыру үшін)
8708409109
— — — — — өзге
870840990
— — — — өзгелер:
8708409901
— — — — — 8708 40 200 қосалқы позициясында көрсетілген автомобильдерден өзге, 8701—ден 8705—ке дейінгі тауар позицияларының автокөлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру үшін; 8701 — 87055 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарының тораптары мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыру үшін)
8708409909
— — — — — өзге
870850
— дифференциалды жинағы бар жетекші осьтер немесе өзге беріліс қорабының элементтері мен жетек емес осьтерден бөлек; олардың бөліктері:
870850200
— — өнеркәсіптік құрастыру үшін: 8703 тауар позициясының көлік құралдары; 8704 тауар позициясындағы сығымдалатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы (дизельді немесе жартылай дизельді) және қозғалтқышының көлемі 2500 см3—ден аспайтын немесе ұшқын тұтанатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы бар және қозғалтқышының көлемі 2800 см3 аспайтын көлік құралдары; 8705 тауар позициясындағы арнайы мақсаттағы көліктер:

8708502001
— — — мосты ведущие с дифференциалом в сборе или отдельно от других элементов трансмиссии и мосты неведущие; части мостов неведущих5)
8708502009
— — — прочие5)
870850350
— — — мосты ведущие с дифференциалом в сборе или отдельно от других элементов трансмиссии и мосты неведущие:
8708503501
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 50 200; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 87055)
8708503509
— — — — прочие
870850550
— — — — штампованные из стали:
8708505501
— — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 50 200; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 87055)
8708505509
— — — — — прочие
870850910
— — — — — для неведущих мостов:
8708509101
— — — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 50 200; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 87055)
8708509109
— — — — — — прочие
870850990
— — — — — прочие:
8708509901
— — — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 50 200; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 87055)
8708509909
— — — — — — прочие
870870
— колеса ходовые и их части и принадлежности:
8708701000
— — для промышленной сборки: тракторов одноосных, указанных в субпозиции 8701 10; транспортных средств товарной позиции 8703; транспортных средств товарной позиции 8704 с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2500 см³ или с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2800 см³; транспортных средств товарной позиции 87055)
870870500
— — — колеса из алюминия; части и принадлежности к ним из алюминия:
8708705001
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 70 100 0; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 87055)

8708502001
— — — дифференциалды жинағы бар жетекші осьтер немесе өзге беріліс қорабының элементтері мен жетек емес осьтерден бөлек; қозғалмайтын көпірлердің бөліктері5)
8708502009
— — — өзге5)
870850350
— — — дифференциалды жинағы бар жетекші осьтер немесе өзге беріліс қорабының элементтері мен жетек емес осьтерден бөлек:
8708503501
— — — — 8708 50 200 қосалқы позициясында көрсетілген автокөліктерден өзге, 8701—8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру үшін; 8701 — 87055 тауар позицияларындағы автомобильдердің тораптары мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған)
8708503509
— — — — өзге
870850550
— — — — болаттан штампталған:
8708505501
— — — — — 8708 50 200 қосалқы позициясында көрсетілген автокөліктерден өзге, 8701—8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру үшін; 8701 — 87055 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарының тораптары мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыру үшін)
8708505509
— — — — — өзге
870850910
— — — — — қозғалмайтын осьтер үшін:
8708509101
— — — — — — 8708 50 200 қосалқы позициясында көрсетілген автокөліктерден өзге, 8701—8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру үшін; 8701 — 87055 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарының тораптары мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыру үшін)
8708509109
— — — — — — өзге
870850990
— — — — — өзге:
8708509901
— — — — — — 8708 50 200 қосалқы позициясында көрсетілген автокөліктерден өзге, 8701—8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру үшін; 8701 — 87055 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарының тораптары мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыру үшін)
8708509909
— — — — — — өзге
870870
— жүріс дөңгелектері және олардың бөлшектері мен керек—жарақтары:
8708701000
— — өнеркәсіптік құрастыру үшін: 8701 10 қосалқы позициясындағы бір осьті тракторлар; 8703 тауар позициясының көлік құралдары; 8704 тауар позициясындағы сығымдалатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы бар (дизельді немесе жартылай дизельді) және қозғалтқышының көлемі 2500 см3—ден аспайтын немесе ұшқын тұтанатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы бар және қозғалтқышының көлемі 2800 см3 аспайтын көлік құралдары; 87055 тауар позициясындағы көлік құралдары)
870870500
— — — алюминий дөңгелектері; алюминий бөлшектері мен керек—жарақтары:
8708705001
— — — — 8708 70 100 0 қосалқы позициясында көрсетілген автомобильдерден өзге 8701—ден 8705—ке дейінгі тауар позицияларының автокөлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру үшін; 8701 — 87055 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарының тораптары мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыру үшін)

8708705009
— — — — прочие
870870910
— — — ступицы колес звездообразной формы, цельнолитые из черных металлов:
8708709101
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 70 100 0; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 87055)
8708709109
— — — — прочие
870870990
— — — прочие:
8708709901
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 70 100 0; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 87055)
8708709909
— — — — прочие
870880
— системы подвески и их части (включая амортизаторы):
870880200
— — для промышленной сборки: транспортных средств товарной позиции 8703; транспортных средств товарной позиции 8704 с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2500 см³ или с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2800 см³; транспортных средств товарной позиции 8705:
8708802001
— — — амортизаторы подвески5)
8708802009
— — — прочие5)
870880350
— — — амортизаторы подвески:
8708803501
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 80 200; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 87055)
8708803502
— — — — — малолитражных автомобилей, имеющие следующие характеристики: максимальные усилия Н (кгс): ход сжатия 235 – 280, ход отбоя 1150 – 1060
8708803509
— — — — — прочие
870880550
— — — стабилизаторы поперечной устойчивости; торсионы прочие:
8708805501
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 80 200; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 87055)
8708805509
— — — — прочие
870880910
— — — — штампованные из стали:
8708809101
— — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 80 200; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 87055)

8708705009
— — — — өзге
870870910
— — — қара металдардан құйылған, жұлдызша тәрізді доңғалақ күпшектері:
8708709101
— — — — 8708 70 100 0 қосалқы позициясында көрсетілген автомобильдерден өзге 8701—ден 8705—ке дейінгі тауар позицияларының автокөлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру үшін; 8701 — 87055 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарының тораптары мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыру үшін)
8708709109
— — — — өзге
870870990
— — — өзгелер:
8708709901
— — — — 8708 70 100 0 қосалқы позициясында көрсетілген автомобильдерден өзге 8701—ден 8705—ке дейінгі тауар позицияларының автокөлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру үшін; 8701 — 87055 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарының тораптары мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыру үшін)
8708709909
— — — — өзге
870880
— аспа жүйелері және олардың бөліктері (соның ішінде амортизаторлар):
870880200
— — өнеркәсіптік құрастыру үшін: 8703 тауар позициясының көлік құралдары; 8704 тауар позициясындағы сығымдалатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы (дизельді немесе жартылай дизельді) және қозғалтқышының көлемі 2500 см3—ден аспайтын немесе ұшқын тұтанатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы бар және қозғалтқышының көлемі 2800 см3 аспайтын көлік құралдары; 8705 тауар позициясындағы көлік құралдары:
8708802001
— — — аспалы амортизаторлар5)
8708802009
— — — өзге5)
870880350
— — — аспалы амортизаторлар:
8708803501
— — — — 8708 80 200 қосалқы позициясында көрсетілген автокөліктерден өзге, 8701—8705 тауар позицияларының автокөлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру үшін; 8701 — 87055 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарының тораптары мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыру үшін)
8708803502
— — — — — келесі сипаттамалары бар шағын автомобильдер: максималды күштер N (кгс): қысу инсульт 235 — 280, кері соққы инсульт 1150 — 1060
8708803509
— — — — — өзге
870880550
— — — айналуға қарсы жолақтар; өзге бұралу жолақтары:
8708805501
— — — — 8708 80 200 қосалқы позициясында көрсетілген автокөліктерден өзге, 8701—8705 тауар позицияларының автокөлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру үшін; 8701 — 87055 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарының тораптары мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыру үшін)
8708805509
— — — — өзге
870880910
— — — — болаттан штампталған:
8708809101
— — — — — 8708 80 200 қосалқы позициясында көрсетілген автомобильдерден өзге, 8701—8705 тауар позицияларының моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру үшін; 8701 — 87055 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарының тораптары мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыру үшін)

8708809109
— — — — — прочие
870880990
— — — — прочие:
8708809901
— — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 80 200; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 87055)
8708809909
— — — — — прочие
870891
— — радиаторы и их части:
870891200
— — — для промышленной сборки тракторов одноосных, указанных в субпозиции 8701 10; транспортных средств товарной позиции 8703; транспортных средств товарной позиции 8704 с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2500 см³ или с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2800 см³; транспортных средств товарной позиции 8705:
8708912001
— — — — радиаторы5)
8708912009
— — — — части5)
870891350
— — — — радиаторы:
8708913501
— — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 91 200; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 87055)
8708913509
— — — — — прочие
870891910
— — — — — штампованные из стали:
8708919101
— — — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 91 200; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 87055)
8708919109
— — — — — — прочие
870891990
— — — — — прочие:
8708919901
— — — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 91 200; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 87055)
8708919909
— — — — — — прочие
870892
— — глушители и выхлопные трубы; их части:
870892200
— — — для промышленной сборки: тракторов одноосных, указанных в субпозиции 8701 10; транспортных средств товарной позиции 8703; транспортных средств товарной позиции 8704 с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2500 см³ или c поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2800 см³; транспортных средств товарной позиции 8705:

8708809109
— — — — — өзге
870880990
— — — — өзгелер:
8708809901
— — — — — 8708 80 200 қосалқы позициясында көрсетілген автомобильдерден өзге, 8701—8705 тауар позицияларының моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру үшін; 8701 — 87055 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарының тораптары мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыру үшін)
8708809909
— — — — — өзге
870891
— — радиаторлар және олардың бөліктері:
870891200
— — — 8701 10 қосалқы позициясында көрсетілген бір осьті тракторларды өнеркәсіптік құрастыру үшін; 8703 тауар позициясының көлік құралдары; 8704 тауар позициясындағы сығымдалатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы бар (дизельді немесе жартылай дизельді) және қозғалтқышының көлемі 2500 см3—ден аспайтын немесе ұшқын тұтанатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы бар және қозғалтқышының көлемі 2800 см3 аспайтын көлік құралдары; 8705 тауар позициясындағы көлік құралдары:
8708912001
— — — — радиаторлар5)
8708912009
— — — — бөлімдер5)
870891350
— — — — радиаторлар:
8708913501
— — — — — 8708 91 200 қосалқы позициясында көрсетілген автокөліктерден өзге, 8701—8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру үшін; 8701 — 87055 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарының тораптары мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыру үшін)
8708913509
— — — — — өзге
870891910
— — — — — болаттан штампталған:
8708919101
— — — — — — 8708 91 200 қосалқы позициясында көрсетілген автомобильдерден өзге, 8701—ден 8705—ке дейінгі тауар позицияларының автокөлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру үшін; 8701 — 87055 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарының тораптары мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыру үшін)
8708919109
— — — — — — өзге
870891990
— — — — — өзге:
8708919901
— — — — — — 8708 91 200 қосалқы позициясында көрсетілген автокөліктерден өзге, 8701—8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру үшін; 8701 — 87055 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарының тораптары мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыру үшін)
8708919909
— — — — — — өзге
870892
— — глушительдер мен сору құбырлары; олардың бөліктері:
870892200
— — — өнеркәсіптік құрастыру үшін: 8701 10 қосалқы позициясындағы бір осьті тракторлар; 8703 тауар позициясының көлік құралдары; 8704 тауар позициясындағы сығымдалатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы (дизельді немесе жартылай дизельді) және қозғалтқышының көлемі 2500 см3—ден аспайтын немесе ұшқын тұтанатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы бар және қозғалтқышының көлемі 2800 см3 аспайтын көлік құралдары; 8705 тауар позициясындағы көлік құралдары:

8708922001
— — — — глушители и выхлопные трубы5)
8708922009
— — — — части5)
870892350
— — — — глушители и выхлопные трубы:
8708923501
— — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 92 200; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 87055)
8708923509
— — — — — прочие
870892910
— — — — — штампованные из стали:
8708929101
— — — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 92 200; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 87055)
8708929109
— — — — — — прочие
870892990
— — — — — прочие:
8708929901
— — — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 92 200; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 87055)
8708929909
— — — — — — прочие
870893
— — сцепления в сборе и их части:
8708931000
— — — для промышленной сборки: тракторов одноосных, указанных в субпозиции 8701 10; транспортных средств товарной позиции 8703; транспортных средств товарной позиции 8704 с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2500 см³ или с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2800 см³; транспортных средств товарной позиции 87055)
870893900
— — — прочие:
8708939001
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 93 100 0; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 87055)
8708939009
— — — — прочие
870894
— — рулевые колеса, рулевые колонки и картеры рулевых механизмов; их части:
870894200
— — — для промышленной сборки: транспортных средств товарной позиции 8703; транспортных средств товарной позиции 8704 с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2500 см³ или с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2800 см³; транспортных средств товарной позиции 8705:

8708922001
— — — — глушительдер және шығару құбырлары5)
8708922009
— — — — бөлімдер5)
870892350
— — — — глушительдер және сору құбырлары:
8708923501
— — — — — 8708 92 200 қосалқы позициясында көрсетілген автокөліктерден өзге, 8701—8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру үшін; 8701 — 87055 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарының тораптары мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыру үшін)
8708923509
— — — — — өзге
870892910
— — — — — болаттан штампталған:
8708929101
— — — — — — 8708 92 200 қосалқы позициясында көрсетілген автокөліктерден өзге, 8701—8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру үшін; 8701 — 87055 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарының тораптары мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыру үшін)
8708929109
— — — — — — өзге
870892990
— — — — — өзге:
8708929901
— — — — — — 8708 92 200 қосалқы позициясында көрсетілген автокөліктерден өзге, 8701—8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру үшін; 8701 — 87055 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарының тораптары мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыру үшін)
8708929909
— — — — — — өзге
870893
— — толық муфталар және олардың бөліктері:
8708931000
— — — өнеркәсіптік құрастыру үшін: 8701 10 қосалқы позициясындағы бір осьті тракторлар; 8703 тауар позициясының көлік құралдары; 8704 тауар позициясындағы сығымдалатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы (дизельді немесе жартылай дизельді) және қозғалтқышының көлемі 2500 см3—ден аспайтын немесе ұшқын тұтанатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы бар және қозғалтқышының көлемі 2800 см3 аспайтын көлік құралдары; 87055 тауар позициясындағы көлік құралдары)
870893900
— — — өзгелер:
8708939001
— — — — 8701—ден 8705—ке дейінгі тауар позицияларының моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру үшін, 8708 қосалқы позициясында көрсетілген автокөліктерден өзге 93 100 0; 8701 — 87055 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарының тораптары мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыру үшін)
8708939009
— — — — өзге
870894
— — рульдік дөңгелектер, рульдік бағаналар және рульдік механизмдердің картерлері; олардың бөліктері:
870894200
— — — өнеркәсіптік құрастыру үшін: 8703 тауар позициясының көлік құралдары; 8704 тауар позициясындағы сығымдалатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы бар (дизельді немесе жартылай дизельді) және қозғалтқышының көлемі 2500 см3—ден аспайтын немесе ұшқын тұтанатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы бар және қозғалтқышының көлемі 2800 см3 аспайтын көлік құралдары; 8705 тауар позициясындағы көлік құралдары:

870899930
— — — — штампованные из стали:
8708999301
— — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 99 100 0; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 87055)
8708999309
— — — — — прочие
870899970
— — — — прочие:
8708999701
— — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 99 100 0; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 87055)
8708999709
— — — — — прочие
8709
Транспортные средства промышленного назначения, самоходные, не оборудованные подъемными или погрузочными устройствами, используемые на заводах, складах, в портах или аэропортах для перевозки грузов на короткие расстояния; тракторы, используемые на платформах железнодорожных станций; части вышеназванных транспортных средств:
870911
— — электрические:
8709111000
— — — специально предназначенные для перевозки высокорадиоактивных материалов
8709119000
— — — прочие
870919
— — прочие:
8709191000
— — — специально предназначенные для перевозки высокорадиоактивных материалов
8709199000
— — — прочие
8709900000
— части
8804000000
Парашюты (включая управляемые парашюты и парапланы) и ротошюты; их части и принадлежности
8805
Стартовое оборудование для летательных аппаратов; палубные тормозные или аналогичные устройства; наземные тренажеры для летного состава; их части:
880510
— стартовое оборудование для летательных аппаратов и его части; палубные тормозные или аналогичные устройства и их части:
8805101000
— — стартовое оборудование для летательных аппаратов и его части
8805109000
— — прочие
8805210000
— — имитаторы воздушного боя и их части
880529000
— — прочие:
8805290002
— — — тренажерные устройства имитации полета на гражданских воздушных судах и их части
8805290008
— — — прочие
9001
Волокна оптические и жгуты волоконно-оптические; кабели волоконно-оптические, кроме указанных в товарной позиции 8544; листы и пластины из поляризационного материала; линзы (включая контактные), призмы, зеркала и прочие оптические элементы, из любого материала, неоправленные, кроме таких элементов из оптически не обработанного стекла:
900110
— волокна оптические, жгуты и кабели волоконно-оптические:
9001101000
— — кабели для передачи изображения
900110900
— — прочие:
9001109001
— — — волокна оптические
9001109009
— — — прочие
9001200000
— листы и пластины из поляризационного материала

870899930
— — — — болаттан штампталған:
8708999301
— — — — — 8708 99 100 0 қосалқы позициясында көрсетілген автокөліктерден өзге, 8701—8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру үшін; 8701 — 87055 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарының тораптары мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыру үшін)
8708999309
— — — — — өзге
870899970
— — — — өзгелер:
8708999701
— — — — — 8708 99 100 0 қосалқы позициясында көрсетілген автокөліктерден өзге, 8701—8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру үшін; 8701 — 87055 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарының тораптары мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыру үшін)
8708999709
— — — — — өзге
8709
Қысқа қашықтыққа жүктерді тасымалдау үшін зауыттарда, қоймаларда, порттарда немесе әуежайларда пайдаланылатын, өнеркәсіптік мақсаттағы, өздігінен жүретін, көтеру немесе тиеу құрылғыларымен жабдықталмаған көлік құралдары; вокзал платформаларында қолданылатын тракторлар; жоғарыда аталған көліктердің бөліктері:
870911
— — электрлік:
8709111000
— — — жоғары радиоактивті материалдарды тасымалдау үшін арнайы әзірленген
8709119000
— — — өзге
870919
— — өзгелер:
8709191000
— — — жоғары радиоактивті материалдарды тасымалдау үшін арнайы әзірленген
8709199000
— — — өзге
8709900000
— бөліктер
8804000000
Парашюттер (соның ішінде өзгерылатын парашюттер мен парапландар) және ротошюттер; олардың бөлшектері мен керек—жарақтары
8805
Әуе кемелерін іске қосу жабдықтары; палубалық тежеу немесе ұқсас құрылғылар; жерүсті ұшу тренажерлары; олардың бөліктері:
880510
— әуе кемелері мен оның бөлшектерін іске қосу жабдықтары; палубалық тежеу немесе ұқсас құрылғылар және олардың бөліктері:
8805101000
— — әуе кемелерін ұшыру жабдығы және олардың бөліктері
8805109000
— — өзгелер
8805210000
— — әуедегі ұрыс тренажерлары және олардың бөліктері
880529000
— — өзгелер:
8805290002
— — — азаматтық әуе кемелерінде және олардың бөліктерінде ұшуды модельдеуге арналған оқу құрылғылары
8805290008
— — — өзге
9001
Оптикалық талшықтар және талшықты—оптикалық байламдар; 8544 тауар позициясындағылардан өзге талшықты—оптикалық кабельдер; поляризациялық материалдың парақтары мен пластиналары; Оптикалық өңделмеген әйнек элементтерінен өзге, кез келген материалдан жасалған линзалар (контактілі линзаларды қоса алғанда), призмалар, айналар және өзге де оптикалық элементтер:
900110
— оптикалық талшықтар, талшықты—оптикалық байламдар және кабельдер:
9001101000
— — кескінді беруге арналған кабельдер
900110900
— — өзгелер:
9001109001
— — — оптикалық талшықтар
9001109009
— — — өзге
9001200000
— поляризациялық материалдың парақтары мен пластиналары

9002
Линзы, призмы, зеркала и прочие оптические элементы, из любого материала, в сборе, являющиеся частями инструментов и приборов или приспособлениями для них, кроме таких элементов из оптически не обработанного стекла:
9002110000
— — для камер, проекторов или фотоувеличителей или оборудования для проецирования с уменьшением
9002190000
— — прочие
9002200000
— фильтры
900290000
— прочие:
9002900009
— — прочие
9005
Бинокли, монокуляры, прочие зрительные трубы и их арматура; прочие астрономические приборы и их арматура, кроме радиоастрономических приборов:
9005100000
— бинокли
9005800000
— приборы прочие
9005900000
— части и принадлежности (включая арматуру)
9007
Кинокамеры и кинопроекторы, содержащие или не содержащие звукозаписывающие или звуковоспроизводящие устройства:
9007100000
— кинокамеры
9007200000
— кинопроекторы
9007910000
— — для кинокамер
9007920000
— — для кинопроекторов
9013
Лазеры, кроме лазерных диодов; приборы и инструменты оптические прочие, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные:
9013100000
— прицелы телескопические для установки на оружии; перископы; трубы зрительные, изготовленные как части машин, инструментов, приборов или аппаратуры данной группы или раздела XVI
9013200000
— лазеры, кроме лазерных диодов
9013800000
— устройства, приборы и инструменты прочие
9013900000
— части и принадлежности
9014
Компасы для определения направления; навигационные приборы и инструменты прочие:
9014100000
— компасы для определения направления
901420
— приборы и инструменты для аэронавигации или космической навигации (кроме компасов):
901420200
— — системы навигационные инерциальные:
9014202001
— — — для гражданских воздушных судов5)
9014202009
— — — прочие
901420800
— — прочие:
9014208009
— — — прочие
9014800000
— приборы и инструменты прочие
9014900000
— части и принадлежности
9018
Приборы и устройства, применяемые в медицине, хирургии, стоматологии или ветеринарии, включая сцинтиграфическую аппаратуру, аппаратура электромедицинская прочая и приборы для исследования зрения:
9018110000
— — электрокардиографы
9018120000
— — аппаратура ультразвукового сканирования
9018130000
— — магнитно-резонансные томографы
9018140000
— — сцинтиграфическая аппаратура
901819
— — прочая:
9018191000
— — — аппаратура для одновременного контроля двух или более параметров
9018199000
— — — прочая
9018200000
— аппаратура, основанная на использовании ультрафиолетового или инфракрасного излучения
901831
— — шприцы, с иглами или без игл:
901831100
— — — из пластмассы:

9002
Оптикалық өңделмеген әйнек элементтерінен өзге, аспаптар мен аспаптардың бөлшектері немесе керек—жарақтары болып табылатын кез келген материалдан жасалған линзалар, призмалар, айналар және өзге де оптикалық элементтер:
9002110000
— — камералар, проекторлар немесе фотографиялық үлкейткіштер немесе кішірейту проекциялық жабдық үшін
9002190000
— — өзгелер
9002200000
— сүзгілер
900290000
— өзгелер:
9002900009
— — өзгелер
9005
Дүрбіктер, монокулярлар, өзге де сызғыштар және олардың фитингтері; радиоастрономиялық аспаптарды қоспағанда, өзге де астрономиялық аспаптар мен олардың арматурасы:
9005100000
– дүрбі
9005800000
— өзге құрылғылар
9005900000
— бөлшектер мен керек—жарақтар (фитингтерді қоса алғанда)
9007
Дыбыс жазу немесе қайта шығару құрылғылары бар немесе жоқ бейнекамералар мен кинопроекторлар:
9007100000
— кинокамералар
9007200000
— кинопроекторлар
9007910000
— — кинокамералар үшін
9007920000
— — кинопроекторларға арналған
9013
Лазерлік диодтардан өзге лазерлер; Осы топтың өзге жерінде көрсетілмеген немесе қосылмаған өзге оптикалық аспаптар мен аспаптар:
9013100000
— қаруға орнатуға арналған телескопиялық көздеуіштер; перископтар; осы топтың немесе XVI бөлімнің машиналарының, аспаптарының, аспаптарының немесе аппараттарының бөліктері ретінде жасалған сызғыштар
9013200000
— лазерлік диодтардан өзге лазерлер
9013800000
— өзге құрылғылар, құрылғылар мен аспаптар
9013900000
– бөлшектер мен керек—жарақтар
9014
Бағытты анықтау үшін компас; навигациялық аспаптар және өзге құралдар:
9014100000
— бағытты анықтау үшін компас
901420
— аэронавигацияға немесе ғарыштық навигацияға арналған аспаптар мен аспаптар (компастардан өзге):
901420200
— — инерциялық навигациялық жүйелер:
9014202001
— — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
9014202009
— — — өзге
901420800
— — өзгелер:
9014208009
— — — өзге
9014800000
— өзге құрылғылар мен құралдар
9014900000
– бөлшектер мен керек—жарақтар
9018
Медицинада, хирургияда, стоматологияда немесе ветеринарияда қолданылатын аспаптар мен құрылғылар, оның ішінде сцинтиграфиялық жабдық, өзге де электромедициналық жабдықтар мен көруді зерттеуге арналған құрылғылар:
9018110000
— — электрокардиографтар
9018120000
— — ультрадыбыстық сканерлеу аппаратурасы
9018130000
— — магнитті резонансты томографтар
9018140000
— — сцинтиграфиялық жабдық
901819
— — өзге:
9018191000
— — — екі немесе одан да көп параметрлерді бір уақытта өзгеруға арналған жабдық
9018199000
— — — өзге
9018200000
— ультракүлгін немесе инфрақызыл сәулелерді қолдануға негізделген жабдық
901831
— — инелері бар немесе инесіз шприцтер:
901831100
— — — пластмассадан:

9018311001
— — — — для инсулина объемом не более 2 мл
9018311009
— — — — прочие
901831900
— — — прочие:
9018319001
— — — — для инсулина объемом не более 2 мл
9018319009
— — — — прочие
901832
— — иглы трубчатые металлические и иглы для наложения швов:
9018321000
— — — иглы трубчатые металлические
9018329000
— — — иглы для наложения швов
9018390000
— — прочие
9018410000
— — бормашины, совмещенные или не совмещенные на едином основании с прочим стоматологическим оборудованием
901849
— — прочие:
9018491000
— — — боры, диски, наконечники и щетки для использования в бормашинах
9018499000
— — — прочие
901850
— инструменты и устройства офтальмологические, прочие:
9018501000
— — неоптические
9018509000
— — оптические
901890
— инструменты и оборудование, прочие:
9018901000
— — инструменты и оборудование для измерения кровяного давления
9018902000
— — эндоскопы
9018903000
— — оборудование гемодиализное (искусственные почки, аппараты искусственной почки и диализаторы)
9018904000
— — оборудование диатермическое
901890500
— — аппаратура для переливания крови:
9018905001
— — — системы для взятия и переливания крови, кровезаменителей и инфузионных растворов
9018905009
— — — прочие
9018906000
— — аппаратура и устройства для анестезии
9018907500
— — аппаратура для нервной стимуляции
901890840
— — прочие:
9018908401
— — — ультразвуковые литотриптеры
9018908409
— — — прочие
9019
Устройства для механотерапии; аппараты массажные; аппаратура для психологических тестов для определения способностей; аппаратура для озоновой, кислородной и аэрозольной терапии, искусственного дыхания или прочая терапевтическая дыхательная аппаратура:
901910
— устройства для механотерапии; аппараты массажные; аппаратура для психологических тестов для определения способностей:
9019101000
— — аппараты электрические вибромассажные
901910900
— — прочие:
9019109001
— — — гидромассажные ванны и душевые кабины
9019109009
— — — прочие
9019200000
— аппаратура для озоновой, кислородной и аэрозольной терапии, искусственного дыхания или прочая терапевтическая дыхательная аппаратура
9020000000
Оборудование дыхательное прочее и газовые маски, кроме защитных масок без механических деталей и сменных фильтров
9021
Приспособления ортопедические, включая костыли, хирургические ремни и бандажи; шины и прочие приспособления для лечения переломов; части тела искусственные; аппараты слуховые и прочие приспособления, которые носятся на себе, с собой или имплантируются в тело для компенсации дефекта органа или его неработоспособности:
902110
— приспособления ортопедические или для лечения переломов:
9021101000
— — приспособления ортопедические

9018311001
— — — — көлемі 2 мл—ден аспайтын инсулин үшін
9018311009
— — — — өзге
901831900
— — — өзгелер:
9018319001
— — — — көлемі 2 мл—ден аспайтын инсулин үшін
9018319009
— — — — өзге
901832
— — тігуге арналған құбырлы металл инелер мен инелер:
9018321000
— — — құбырлы металл инелер
9018329000
— — — тігіс инелер
9018390000
— — өзгелер
9018410000
— — өзге стоматологиялық жабдықпен бір негізде біріктірілген немесе біріктірілмеген бұрғылар
901849
— — өзгелер:
9018491000
— — — стоматологиялық дрельдерде қолдануға арналған тістер, дискілер, ұштар және щеткалар
9018499000
— — — өзге
901850
— өзге офтальмологиялық аспаптар мен құрылғылар:
9018501000
— — оптикалық емес
9018509000
— — оптикалық
901890
— құралдар мен жабдықтар, өзгелер:
9018901000
— — Қан қысымын өлшеуге арналған аспаптар мен жабдықтар
9018902000
— — эндоскоптар
9018903000
— — гемодиализ аппаратурасы (жасанды бүйрек, жасанды бүйрек аппараттары және диализерлер)
9018904000
— — диатермиялық жабдық
901890500
— — қан құюға арналған жабдық:
9018905001
— — — қанды, қан алмастырғыштарды және инфузиялық ерітінділерді қабылдау және құю жүйелері
9018905009
— — — өзге
9018906000
— — анестезияға арналған жабдықтар мен құрылғылар
9018907500
— — жүйке стимуляциясына арналған аппарат
901890840
— — өзгелер:
9018908401
— — — ультрадыбыстық литотриптерлер
9018908409
— — — өзге
9019
Механотерапияға арналған құрылғылар; массаж аппараты; қабілеттерді анықтауға арналған психологиялық тестілеуге арналған жабдықтар; озонмен, оттегімен және аэрозольмен емдеуге, жасанды тыныс алуға немесе өзге емдік тыныс алу аппараттарына арналған жабдық:
901910
– механикотерапияға арналған құрылғылар; массаж аппараты; қабілеттерін анықтауға арналған психологиялық тестілеуге арналған жабдықтар:
9019101000
— — электрлік вибромассаж аппараттары
901910900
— — өзгелер:
9019109001
— — — ыстық ванналар мен душтар
9019109009
— — — өзге
9019200000
— озонмен, оттегімен және аэрозольмен емдеуге, жасанды тыныс алуға немесе өзге емдік тыныс алу аппараттарына арналған жабдықтар
9020000000
Механикалық бөлшектері және ауыстырылатын сүзгілері жоқ қорғаныс маскаларынан өзге тыныс алу аппараттары мен противогаздар
9021
балдақтарды, хирургиялық белдіктерді және таңғыштарды қоса алғанда, ортопедиялық құралдар; сынықтарды емдеуге арналған шиналар және өзге құрылғылар; дененің жасанды бөліктері; есту аппараттары және органның ақауын немесе оның жұмыс істемеуін өтеу үшін өзіне, өзі киетін немесе денеге имплантацияланатын өзге құрылғылар:
902110
Ортопедиялық құралдар немесе сынықтарды емдеуге арналған:
9021101000
— — ортопедиялық құралдар

9024900000
— части и принадлежности
9025
Ареометры и аналогичные приборы, действующие при погружении в жидкость, термометры, пирометры, барометры, гигрометры и психрометры, с записывающим устройством или без записывающего устройства, и любые комбинации этих приборов:
902511
— — жидкостные, прямого считывания:
902511200
— — — термометры медицинские или ветеринарные:
9025112001
— — — — медицинские
9025112009
— — — — прочие
9025118000
— — — прочие
902519
— — прочие:
9025192000
— — — электронные
902519800
— — — прочие:
9025198001
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
9025198009
— — — — прочие
902580
— приборы прочие:
9025802000
— — барометры, не объединенные с другими приборами
9025804000
— — — электронные
9025808000
— — — прочие
902590000
— части и принадлежности:
9025900001
— — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
9025900008
— — прочие
9026
Приборы и аппаратура для измерения или контроля расхода, уровня, давления или других переменных характеристик жидкостей или газов (например, расходомеры, указатели уровня, манометры, тепломеры), кроме приборов и аппаратуры товарной позиции 9014, 9015, 9028 или 9032:
902610
— для измерения или контроля расхода или уровня жидкостей:
9026102100
— — — расходомеры
9026102900
— — — прочие
9026108100
— — — расходомеры
9026108900
— — — прочие
902620
— для измерения или контроля давления:
9026202000
— — электронные
9026204000
— — — манометры со спиралью или металлической диафрагмой
9026208000
— — — прочие
902680
— приборы или аппаратура, прочие:
9026802000
— — электронные
9026808000
— — прочие
9026900000
— части и принадлежности
9027
Приборы и аппаратура для физического или химического анализа (например, поляриметры, рефрактометры, спектрометры, газо- или дымоанализаторы); приборы и аппаратура для измерения или контроля вязкости, пористости, расширения, поверхностного натяжения или аналогичные; приборы и аппаратура для измерения или контроля количества тепла, звука или света (включая экспонометры); микротомы:
902710
— газо- или дымоанализаторы:
9027101000
— — электронные
9027109000
— — прочие
9027200000
— хроматографы и приборы для электрофореза
9027300000
— спектрометры, спектрофотометры и спектрографы, основанные на действии оптического излучения (ультрафиолетового, видимой части спектра, инфракрасного)

9024900000
– бөлшектер мен керек—жарақтар
9025
Гидрометрлер және соған ұқсас батыру аспаптары, термометрлер, пирометрлер, барометрлер, гигрометрлер және психрометрлер, тіркеуші бар немесе жоқ, және осы аспаптардың кез келген комбинациясы:
902511
— — сұйық, тікелей оқу:
902511200
— — — медициналық немесе ветеринариялық термометрлер:
9025112001
— — — — медициналық
9025112009
— — — — өзге
9025118000
— — — өзге
902519
— — өзгелер:
9025192000
— — — электронды
902519800
— — — өзгелер:
9025198001
— — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
9025198009
— — — — өзге
902580
— өзге құрылғылар:
9025802000
— — өзге аспаптармен біріктірілмеген барометрлер
9025804000
— — — электронды
9025808000
— — — өзге
902590000
— бөлшектер мен керек—жарақтар:
9025900001
— — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
9025900008
— — өзгелер
9026
9014, 9015, 9028 тауар позициясының аспаптары мен аппараттарынан өзге, сұйықтықтардың немесе газдардың шығынын, деңгейін, қысымын немесе өзге айнымалы сипаттамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппараттар (мысалы, шығын өлшегіштер, деңгей көрсеткіштері, манометрлер, жылу өлшегіштер) немесе 9032:
902610
— сұйықтықтардың шығынын немесе деңгейін өлшеу немесе бақылау үшін:
9026102100
— — — шығын өлшегіштер
9026102900
— — — өзге
9026108100
— — — шығын өлшегіштер
9026108900
— — — өзге
902620
— қысымды өлшеу немесе бақылау үшін:
9026202000
— — электронды
9026204000
— — — спиральды немесе металл диафрагмасы бар манометрлер
9026208000
— — — өзге
902680
— өзге аспаптар немесе аппаратуралар:
9026802000
— — электронды
9026808000
— — өзгелер
9026900000
– бөлшектер мен керек—жарақтар
9027
Физикалық немесе химиялық талдауға арналған аспаптар мен аппараттар (мысалы, поляриметрлер, рефрактометрлер, спектрометрлер, газ немесе түтін анализаторлары); тұтқырлықты, кеуектілікті, кеңеюді, беттік керілуді немесе сол сияқтыларды өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратуралар; жылудың, дыбыстың немесе жарықтың мөлшерін өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппараттар (соның ішінде экспозиция өлшегіштері); микротомдар:
902710
– газ немесе түтін анализаторлары:
9027101000
— — электронды
9027109000
— — өзгелер
9027200000
– хроматографтар мен электрофорезге арналған аппараттар
9027300000
– оптикалық сәулелену әрекетіне негізделген спектрометрлер, спектрофотометрлер және спектрографтар (ультракүлгін, спектрдің көрінетін бөлігі, инфрақызыл)

9027500000
— приборы и аппаратура, основанные на действии оптического излучения (ультрафиолетового, видимой части спектра, инфракрасного), прочие
9027810000
— — масс-спектрометры
9027890000
— — прочие
902790
— микротомы; части и принадлежности:
9027901000
— — микротомы
9027905000
— — — аппаратуры субпозиций 9027 20 – 9027 89
9027908000
— — — микротомов или газо- или дымоанализаторов
9028
Счетчики подачи или производства газа, жидкости или электроэнергии, включая калибрующие:
9028100000
— счетчики газа
9028200000
— счетчики жидкости
902830
— счетчики электроэнергии:
9028301100
— — — однофазные
9028301900
— — — многофазные
9028309000
— — прочие
902890
— части и принадлежности:
9028901000
— — для счетчиков электроэнергии
9028909000
— — прочие
9029
Счетчики числа оборотов, счетчики количества продукции, таксометры, счетчики пройденного расстояния в милях, шагомеры и аналогичные приборы; спидометры и тахометры, кроме приборов и инструментов товарной позиции 9014 или 9015; стробоскопы:
902910000
— счетчики числа оборотов, счетчики количества продукции, таксометры, счетчики пройденного расстояния в милях, шагомеры и аналогичные приборы:
9029100001
— — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
9029100009
— — прочие
902920
— спидометры и тахометры; стробоскопы:
902920310
— — — спидометры для наземных транспортных средств:
9029203101
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
9029203109
— — — — прочие
902920380
— — — прочие:
9029203801
— — — — для гражданских воздушных судов5)
9029203809
— — — — прочие
9029209000
— — стробоскопы
902990000
— части и принадлежности:
9029900001
— — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
9029900002
— — для производства авиационных двигателей5)
9029900009
— — прочие
9030
Осциллоскопы, анализаторы спектра, прочие приборы и аппаратура для измерения или контроля электрических величин, кроме измерительных приборов товарной позиции 9028; приборы и аппаратура для обнаружения или измерения альфа-, бета-, гамма-, рентгеновского, космического или прочих ионизирующих излучений:
9030100000
— приборы и аппаратура для обнаружения или измерения ионизирующих излучений
903020
— осциллоскопы и осциллографы:
9030201000
— — электронно-лучевые
903020300
— — прочие, с записывающим устройством:
9030203001
— — — для гражданских воздушных судов5)

9027500000
— оптикалық сәулелену (ультракүлгін, спектрдің көрінетін бөлігі, инфрақызыл) әсеріне негізделген құрылғылар мен жабдықтар, т.б.
9027810000
— — масс—спектрометрлер
9027890000
— — өзгелер
902790
— микротомдар; бөлшектер мен керек—жарақтар:
9027901000
— — микротомдар
9027905000
— — — 9027 20 — 9027 89 субпозицияларының аппараттары
9027908000
— — — микротомдар немесе газ немесе түтін анализаторлары
9028
Калибрлеуді қоса алғанда, газды, сұйықтықты немесе электр энергиясын жеткізуге немесе өндіруге арналған есептегіштер:
9028100000
— газ есептегіштері
9028200000
— сұйықтық есептегіштері
902830
— электр есептегіштері:
9028301100
— — — бір фазалы
9028301900
— — — көпфазалы
9028309000
— — өзгелер
902890
— бөлшектер мен керек—жарақтар:
9028901000
— — электр есептегіштері үшін
9028909000
— — өзгелер
9029
Революциялық есептегіштер, өндірістік есептегіштер, таксометрлер, жүгіріс есептегіштері, педометрлер және ұқсас аспаптар; 9014 немесе 9015 тауар позициясының аспаптары мен аспаптарынан өзге спидометрлер мен тахометрлер; стробоскоптар:
902910000
— айналым есептегіштері, өндірістік есептегіштер, таксометрлер, жүгіріс есептегіштері , педометрлер және ұқсас аспаптар:
9029100001
— — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
9029100009
— — өзгелер
902920
— спидометрлер мен тахометрлер; стробоскоптар:
902920310
— — — жердегі көліктерге арналған спидометрлер:
9029203101
— — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
9029203109
— — — — өзге
902920380
— — — өзгелер:
9029203801
— — — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
9029203809
— — — — өзге
9029209000
— — стробоскоптар
902990000
— бөлшектер мен керек—жарақтар:
9029900001
— — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
9029900002
— — авиациялық қозғалтқыштарды өндіру үшін5)
9029900009
— — өзгелер
9030
9028 тауар позициясының өлшеу құралдарынан өзге, осциллографтар, спектр анализаторлары және электр шамаларын өлшеуге немесе тексеруге арналған өзге де аспаптар мен аппаратуралар; альфа, бета, гамма, рентгендік, ғарыштық немесе өзге иондаушы сәулеленуді анықтауға немесе өлшеуге арналған аспаптар мен аппаратура:
9030100000
— иондаушы сәулеленуді анықтауға немесе өлшеуге арналған аспаптар мен аппараттар
903020
— осциллографтар және осциллографтар:
9030201000
— — электронды сәуле
903020300
— — өзге, жазу құрылғысы бар:
9030203001
— — — азаматтық әуе кемелері үшін5)

2909200000
— эфиры простые циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
290930
— эфиры простые ароматические и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2909301000
— — эфир дифениловый простой
2909303100
— — — эфир пентабромдифениловый простой; 1,2,4,5-тетрабром-3,6-бис(пентабромфенокси)бензол
2909303500
— — — 1,2-бис(2,4,6-трибромфенокси)этан, для производства акрилонитрилбутадиенстирола (ABS)
2909303800
— — — прочие
2909309009
— — — прочие
2909410000
— — 2,2′-оксидиэтанол (диэтиленгликоль, дигликоль)
2909440000
— — эфиры этиленгликоля или диэтиленгликоля простые моноалкиловые прочие
290949
— — прочие:
2909491100
— — — 2-(2-хлорэтокси)этанол
2909500000
— эфирофенолы, эфироспиртофенолы и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
2909600000
— пероксиды спиртов, простых эфиров, ацеталей, полуацеталей и кетонов и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
2910
Эпоксиды, эпоксиспирты, эпоксифенолы и эпоксиэфиры, содержащие в структуре трехчленное кольцо, и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2910100000
— оксиран (этиленоксид)
2910200000
— метилоксиран (пропиленоксид)
2910300000
— 1-хлор-2,3-эпоксипропан (эпихлоргидрин)
2910400000
— диэлдрин (ISO, INN)
2910900000
— прочие
2911000000
Ацетали и полуацетали, содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
2912
Альдегиды, содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу; полимеры альдегидов циклические; параформальдегид:
2912110000
— — метаналь (формальдегид)
2912120000
— — этаналь (ацетальдегид)
2912190000
— — прочие
2912210000
— — бензальдегид
2912290000
— — прочие
2912410000
— — ванилин (4-гидрокси-3-метоксибензальдегид)
2912420000
— — этилванилин (3-этокси-4-гидроксибензальдегид)
2912490000
— — прочие
291250000
— полимеры альдегидов циклические:
2912600000
— параформальдегид
2913000000
Производные соединений товарной позиции 2912, галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные
2914
Кетоны и хиноны, содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2914110000
— — ацетон
2914120000
— — бутанон (метилэтилкетон)
2914130000
— — 4-метилпентан-2-он (метилизобутилкетон)

2909200000
— циклоалкан, циклоалкен немесе циклотерпен эфирлері және олардың галогенделген, сульфондалған, нитрленген немесе нитрозирленген туындылары
290930
— ароматты эфирлер және олардың галогенделген, сульфондалған, нитрленген немесе нитрозирленген туындылары:
2909301000
— — қарапайым дифенил эфирі
2909303100
— — — қарапайым пентабромодифенил эфирі; 1,2,4,5—тетрабромо—3,6—бис(пентабромофенокси)бензол
2909303500
— — — 1,2—бис(2,4,6—трибромофенокси)этан, акрилонитрил бутадиен стиролын (ABS) алу үшін
2909303800
— — — өзге
2909309009
— — — өзге
2909410000
— — 2,2′—оксидиэтанол (диэтиленгликоль, дигликоль)
2909440000
— — этиленгликолдың немесе диэтиленгликольдің өзге моноалкилді эфирлері
290949
— — өзгелер:
2909491100
— — — 2—(2—хлорэтокси)этанол
2909500000
— эфирфенолдар, эфир спирті фенолдары және олардың галогенделген, сульфондалған, нитрленген немесе нитрозирленген туындылары
2909600000
— спирттердің, эфирлердің, ацеталдардың, гемиацеталдар мен кетондардың асқын тотықтары және олардың галогенделген, сульфондалған, нитрленген немесе нитрозирленген туындылары
2910
Құрылымында үш мүшелі сақинасы бар эпоксидтер, эпоксиал спирттер, эпоксифенолдар және эпоксиэфирлер және олардың галогенделген, сульфондалған, нитрленген немесе нитрозирленген туындылары:
2910100000
—оксиран (этилен оксиді)
2910200000
— метилоксиран (пропилен оксиді)
2910300000
— 1—хлор—2,3—эпоксипропан (эпихлоргидрин)
2910400000
— диельдрин (ISO, INN)
2910900000
— өзгелер
2911000000
Құрамында оттегі бар өзге функционалдық тобы бар немесе жоқ ацеталдар мен гемиацеталдар және олардың галогенделген, сульфондалған, нитрленген немесе нитрозирленген туындылары
2912
Құрамында оттегі бар өзге функционалдық тобы бар немесе жоқ альдегидтер; альдегидтердің циклдік полимерлері; параформальдегид:
2912110000
— — метанал (формальдегид)
2912120000
— — этанал (сірке альдегиді)
2912190000
— — өзгелер
2912210000
— — бензальдегид
2912290000
— — өзгелер
2912410000
— — ванилин (4—гидрокси—3—метоксибензальдегид)
2912420000
— — этилваниллин (3—этокси—4—гидроксибензальдегид)
2912490000
— — өзгелер
291250000
— циклдік альдегидтердің полимерлері:
2912600000
— параформальдегид
2913000000
2912 тауар позициясының қосылыстарының туындылары, галогенделген, сульфондалған, нитрленген немесе нитрозирленген
2914
Кетондар мен хинондар, құрамында оттегі бар өзге функционалдық тобы бар немесе жоқ, және олардың галогенделген, сульфондалған, нитрленген немесе нитрозирленген туындылары:
2914110000
— — ацетон
2914120000
— — бутанон (метил этил кетон)
2914130000
— — 4—метилпентан—2—бір (метилизобутил кетон)

2916310000
— — бензойная кислота, ее соли и сложные эфиры
291632000
— — пероксид бензоила и бензоилхлорид:
2916320001
— — — пероксид бензоила
2916320009
— — — бензоилхлорид
2916340000
— — фенилуксусная кислота и ее соли
291639
— — прочие:
2916391000
— — — эфиры фенилуксусной кислоты сложные
2917
Кислоты поликарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2917110000
— — щавелевая кислота, ее соли и сложные эфиры
2917120000
— — адипиновая кислота, ее соли и сложные эфиры
291713
— — азелаиновая кислота и себациновая кислота, их соли и сложные эфиры:
2917131000
— — — себациновая кислота
2917139000
— — — прочие
2917140000
— — малеиновый ангидрид
291719
— — прочие:
2917191000
— — — малоновая кислота, ее соли и сложные эфиры
2917199000
— — — прочие
2917200000
— кислоты циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые поликарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные
2917320000
— — диоктилортофталаты
2917330000
— — динонил- или дидецилортофталаты
2917340000
— — эфиры ортофталевой кислоты сложные прочие
2917350000
— — фталевый ангидрид
2917360000
— — терефталевая кислота и ее соли
2917370000
— — диметилтерефталат
291739
— — прочие:
2917392000
— — — сложный эфир или ангидрид тетрабромфталевой кислоты; бензол-1,2,4-трикарбоновая кислота; изофталоилдихлорид, содержащий 0,8 мас.% или менее терефталоилдихлорида; нафталин-1,4,5,8-тетракарбоновая кислота; тетрахлорфталевый ангидрид; 3,5-бис(метоксикарбонил)бензолсульфонат натрия
2917399500
— — — прочие
2918
Кислоты карбоновые, содержащие дополнительную кислородсодержащую функциональную группу, и их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2918110000
— — молочная кислота, ее соли и сложные эфиры
2918120000
— — винная кислота
2918130000
— — соли и сложные эфиры винной кислоты
2918140000
— — лимонная кислота
2918150000
— — соли и сложные эфиры лимонной кислоты
2918160000
— — глюконовая кислота, ее соли и сложные эфиры
2918180000
— — хлорбензилат (ISO)
291819
— — прочие:
2918193000
— — — холевая кислота, 3-a,12-a-дигидрокси-5-b-холан-24-овая кислота (дезоксихолевая кислота), их соли и сложные эфиры
2918194000
— — — 2,2-бис(гидроксиметил)пропионовая кислота
2918199800
— — — прочие
2918210000
— — салициловая кислота и ее соли
2918220000
— — o-ацетилсалициловая кислота, ее соли и сложные эфиры

2916310000
— — бензой қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
291632000
— — бензоил пероксиді және бензоилхлориді:
2916320001
— — — бензоил пероксиді
2916320009
— — — бензоилхлорид
2916340000
— — фенилсірке қышқылы және оның тұздары
291639
— — өзгелер:
2916391000
— — — фенилсірке қышқылының күрделі эфирлері
2917
Поликарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенидтері, пероксидтері және асқын қышқылдары; олардың галогенделген, сульфондалған, нитрленген немесе нитрозирленген туындылары:
2917110000
— — қымыздық қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2917120000
— — адипин қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
291713
— — азела қышқылы және май қышқылы, олардың тұздары мен күрделі эфирлері:
2917131000
— — — май қышқылы
2917139000
— — — өзге
2917140000
— — малеин ангидриді
291719
— — өзгелер:
2917191000
— — — малон қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2917199000
— — — өзге
2917200000
— циклоалканды, циклоалкенді немесе циклотерпенді поликарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенидтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары
2917320000
— — диоктил ортофталаттар
2917330000
— — динонил немесе дидецил ортофталаттары
2917340000
— — ортофтал қышқылының өзге күрделі эфирлері
2917350000
— — фтал ангидриді
2917360000
— — терефтал қышқылы және оның тұздары
2917370000
— — диметилтерефталат
291739
— — өзгелер:
2917392000
— — — тетрабромофтал қышқылының күрделі эфирі немесе ангидриді; бензол—1,2,4—трикарбон қышқылы; құрамында 0,8 массалық % немесе одан аз терефталоил дихлориді бар изофталоил дихлориді; нафталин—1,4,5,8—тетракарбон қышқылы; тетрахлорофтал ангидриді; Натрий 3,5—бис(метоксикарбонил)бензолсульфонаты
2917399500
— — — өзге
2918
Құрамында қосымша оттегі бар функционалдық тобы бар карбон қышқылдары және олардың ангидридтері, қышқыл галогенидтері, пероксидтер және пероксидтер; олардың галогенделген, сульфондалған, нитрленген немесе нитрозирленген туындылары:
2918110000
— — сүт қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2918120000
— — шарап қышқылы
2918130000
— — шарап қышқылының тұздары мен күрделі эфирлері
2918140000
— — лимон қышқылы
2918150000
— — лимон қышқылының тұздары мен күрделі эфирлері
2918160000
— — глюкон қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2918180000
— — хлорбензилат (ISO)
291819
— — өзгелер:
2918193000
— — — холи қышқылы, 3—a,12—a—дигидрокси—5—b—холан—24—ой қышқылы (дезоксихол қышқылы), олардың тұздары мен күрделі эфирлері
2918194000
— — — 2,2—бис(гидроксиметил)пропион қышқылы
2918199800
— — — өзге
2918210000
— салицил қышқылы және оның тұздары
2918220000
— — ацетилсалицил қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері

2918230000
— — сложные эфиры салициловой кислоты прочие и их соли
2918290000
— — прочие
2918300000
— кислоты карбоновые, содержащие альдегидную или кетонную группу, но не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные
2918910000
— — 2,4,5-Т (ISO) (2,4,5-трихлорфеноксиуксусная кислота), ее соли и сложные эфиры
291899
— — прочие:
2918994000
— — — 2,6-диметоксибензойная кислота; дикамба (ISO); феноксиацетат натрия
2918999000
— — — прочие
2919
Эфиры фосфорной кислоты сложные и их соли, включая лактофосфаты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2919100000
— трис(2,3-дибромпропил)фосфат
2919900000
— прочие
2920
Сложные эфиры прочих неорганических кислот неметаллов (кроме сложных эфиров галогенводородов) и их соли; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2920110000
— — паратион (ISO) и паратионметил (ISO) (метилпаратион)
2920190000
— — прочие
292090
— прочие:
2920901000
— — эфиры серной и угольной кислот сложные и их соли, и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
2921
Соединения, содержащие аминную функциональную группу:
2921110000
— — метиламин, ди- или триметиламин и их соли
2921120000
— — 2-(N,N-диметиламин)этилхлорид гидрохлорид
2921130000
— — 2-(N,N-диэтиламин)этилхлорид гидрохлорид
2921140000
— — 2-(N,N-диизопропиламин)этилхлорид гидрохлорид
292119
— — прочие:
2921194000
— — — 1,1,3,3-тетраметилбутиламин
2921195000
— — — диэтиламин и его соли
2921199900
— — — прочие
2921210000
— — этилендиамин и его соли
2921220000
— — гексаметилендиамин и его соли
2921290000
— — прочие
292130
— моно- или полиамины циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые и их производные; соли этих соединений:
2921301000
— — циклогексиламин и циклогексилдиметиламин и их соли
2921309100
— — циклогекс-1,3-илендиамин (1,3-диаминоциклогексан)
2921309900
— — прочие
2921410000
— — анилин и его соли
292142000
— — производные анилина и их соли:
2921430000
— — толуидины и их производные; соли этих соединений
2921440000
— — дифениламин и его производные; соли этих соединений
2921450000
— — 1-нафтиламин (a-нафтиламин), 2-нафтиламин (b-нафтиламин) и их производные; соли этих соединений
2921460000
— — амфетамин (INN), бензфетамин (INN), дексамфетамин (INN), этиламфетамин (INN), фенкамфамин (INN), лефетамин (INN), левамфетамин (INN), мефенорекс (INN) и фентермин (INN); соли этих соединений

2918230000
— — салицил қышқылының өзге күрделі эфирлері және олардың тұздары
2918290000
— — өзгелер
2918300000
— құрамында альдегид немесе кетон тобы бар, бірақ құрамында өзге оттегі бар функционалдық тобы жоқ карбон қышқылдары, олардың ангидридтері, қышқыл галогенидтері, пероксидтер, пероксиқышқылдар және олардың туындылары
2918910000
— — 2,4,5—Т (ISO) (2,4,5—трихлорфеноксисірке қышқылы), оның тұздары мен күрделі эфирлері
291899
— — өзгелер:
2918994000
— — — 2,6—диметоксибензой қышқылы; дикамба (ISO); натрий феноксиацетаты
2918999000
— — — өзге
2919
Фосфор қышқылының күрделі эфирлері және олардың тұздары, соның ішінде лактофосфаттар; олардың галогенделген, сульфондалған, нитрленген немесе нитрозирленген туындылары:
2919100000
— трис (2,3—дибромопропил) фосфат
2919900000
— өзгелер
2920
Бейметалдардың өзге бейорганикалық қышқылдарының күрделі эфирлері (галогенсутектердің күрделі эфирлерінен өзге) және олардың тұздары; олардың галогенделген, сульфондалған, нитрленген немесе нитрозирленген туындылары:
2920110000
— — паратион (ISO) және паратионметил (ISO) (метил паратион)
2920190000
— — өзгелер
292090
— өзгелер:
2920901000
— — күкірт және көмір қышқылдарының және олардың тұздарының күрделі эфирлері және олардың галогенделген, сульфондалған, нитрленген немесе нитрозирленген туындылары
2921
Құрамында амин функционалдық тобы бар қосылыстар:
2921110000
— — метиламин, ди— немесе триметиламин және олардың тұздары
2921120000
— — 2—(N,N—диметиламин)этилхлорид гидрохлориді
2921130000
— — 2—(N,N—диэтиламин)этилхлорид гидрохлориді
2921140000
— — 2—(N,N—диизопропиламин)этилхлорид гидрохлориді
292119
— — өзгелер:
2921194000
— — — 1,1,3,3—тетраметилбутиламин
2921195000
— — — диэтиламин және оның тұздары
2921199900
— — — өзге
2921210000
— — этилендиамин және оның тұздары
2921220000
— — гексаметилендиамин және оның тұздары
2921290000
— — өзгелер
292130
— циклоалканның, циклоалкеннің немесе циклотерпеннің моно— немесе полиаминдері және олардың туындылары; Бұл қосылыстардың тұздары:
2921301000
— — циклогексиламин және циклогексилдиметиламин және олардың тұздары
2921309100
— — циклогекс—1,3—илендиамин (1,3—диаминоциклогексан)
2921309900
— — өзгелер
2921410000
— — анилин және оның тұздары
292142000
— — анилин туындылары және олардың тұздары:
2921430000
— — толуидиндер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2921440000
— — дифениламин және оның туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2921450000
— — 1—нафтиламин (a—нафтиламин), 2—нафтиламин (b—нафтиламин) және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2921460000
— — амфетамин (INN), бензфетамин (INN), дексамфетамин (INN), этиламфетамин (INN), фенкамфамин (INN), лефетамин (INN), левоамфетамин (INN), мефенорекс (INN) және фентермин (INN); осы қосылыстардың тұздары

293629000
— — витамины прочие и их производные:
2936290001
— — — витамин B9 и его производные; витамин H и его производные
2936290009
— — — прочие
293690000
— прочие, включая природные концентраты:
2936900001
— — природные концентраты витаминов
2936900002
— — — смеси витаминов, в том числе в любом растворителе
2937
Гормоны, простагландины, тромбоксаны и лейкотриены, природные или синтезированные; их производные и структурные аналоги, включающие цепочечные модифицированные полипептиды, используемые в основном в качестве гормонов:
2937110000
— — соматотропин, его производные и структурные аналоги
2937120000
— — инсулин и его соли
2937210000
— — кортизон, гидрокортизон, преднизон (дегидрокортизон) и преднизолон (дегидрогидрокортизон)
2937220000
— — галогенированные производные кортикостероидных гормонов
2937230000
— — эстрогены и прогестины
2937290000
— — прочие
2937500000
— простагландины, тромбоксаны и лейкотриены, их производные и структурные аналоги
2938
Гликозиды, природные или синтезированные, их соли, простые и сложные эфиры и прочие производные:
2938100000
— рутозид (рутин) и его производные
293890
— прочие:
2938901000
— — гликозиды наперстянки
2938903000
— — глицирризиновая кислота и глицирризинаты
2939
Алкалоиды, природные или синтезированные, их соли, простые и сложные эфиры и прочие производные:
2939110000
— — концентраты из маковой соломки; бупренорфин (INN), кодеин, дигидрокодеин (INN), этилморфин, эторфин (INN), героин, гидрокодон (INN), гидроморфон (INN), морфин, никоморфин (INN), оксикодон (INN), оксиморфон (INN), фолкодин (INN), тебакон (INN) и тебаин; соли этих соединений
2939190000
— — прочие
2939200000
— алкалоиды хинного дерева и их производные; соли этих соединений
2939300000
— кофеин и его соли
2939410000
— — эфедрин и его соли
2939420000
— — псевдоэфедрин (INN) и его соли
2939430000
— — катин (INN) и его соли
2939440000
— — норэфедрин и его соли
2939490000
— — прочие
2939510000
— — фенетиллин (INN) и его соли
2939590000
— — прочие
2939610000
— — эргометрин (INN) и его соли
2939620000
— — эрготамин (INN) и его соли
2939630000
— — лизергиновая кислота и ее соли
2939690000
— — прочие
2939720000
— — кокаин, экгонин; соли, сложные эфиры и их прочие производные
2940000000
Сахара химически чистые, кроме сахарозы, лактозы, мальтозы, глюкозы и фруктозы; простые эфиры сахаров, ацетали сахаров и сложные эфиры сахаров, их соли, кроме продуктов товарной позиции 2937, 2938 или 2939

293629000
— — өзге витаминдер және олардың туындылары:
2936290001
— — — В9 витамині және оның туындылары; Н витамині және оның туындылары
2936290009
— — — өзге
293690000
— табиғи концентраттарды қоса алғанда, өзгелеры:
2936900001
— — табиғи витаминді концентраттар
2936900002
— — — витаминдердің қоспалары, оның ішінде кез келген еріткіште
2937
Гормондар, простагландиндер, тромбоксандар және лейкотриендер, табиғи немесе синтезделген; олардың туындылары мен құрылымдық аналогтары, соның ішінде негізінен гормондар ретінде пайдаланылатын тізбекті модификацияланған полипептидтер:
2937110000
— — соматотропин, оның туындылары және құрылымдық аналогтары
2937120000
— — инсулин және оның тұздары
2937210000
— — кортизон, гидрокортизон, преднизон (дегидрокортизон) және преднизон (дегидрокортизон)
2937220000
— — кортикостероидты гормондардың галогенді туындылары
2937230000
— эстрогендер және прогестиндер
2937290000
— — өзгелер
2937500000
— простагландиндер, тромбоксандар және лейкотриендер, олардың туындылары және құрылымдық аналогтары
2938
Табиғи немесе синтезделген гликозидтер, олардың тұздары, эфирлері, күрделі эфирлері және өзге туындылары:
2938100000
— рутозид (рутин) және оның туындылары
293890
— өзгелер:
2938901000
— Digitalis гликозидтері
2938903000
— — глицирриз қышқылы және глициризинаттар
2939
Табиғи немесе синтезделген алкалоидтар, олардың тұздары, эфирлері, күрделі эфирлері және өзге туындылары:
2939110000
— — көкнәр сабанынан жасалған концентраттар; бупренорфин (INN), кодеин, дигидрокодеин (INN), этилморфин, эторфин (INN), героин, гидрокодон (INN), гидроморфон (INN), морфин, никоморфин (INN), оксикодон (INN), оксиморфон (INN), фолкодин INN), тебакон (INN) және тебен; осы қосылыстардың тұздары
2939190000
— — өзгелер
2939200000
Синхон алкалоидтары және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2939300000
— кофеин және оның тұздары
2939410000
— — эфедрин және оның тұздары
2939420000
— — псевдоэфедрин (INN) және оның тұздары
2939430000
— — катин (INN) және оның тұздары
2939440000
— — норефедрин және оның тұздары
2939490000
— — өзгелер
2939510000
— — фенетилин (ИНН) және оның тұздары
2939590000
— — өзгелер
2939610000
— — эргометрин (ИНН) және оның тұздары
2939620000
— — эрготамин (INN) және оның тұздары
2939630000
— — лизерг қышқылы және оның тұздары
2939690000
— — өзгелер
2939720000
— — кокаин, экгонин; тұздар, күрделі эфирлер және олардың өзге туындылары
2940000000
Сахароза, лактоза, мальтоза, глюкоза және фруктозаны қоспағанда, химиялық таза қанттар; 2937, 2938 немесе 2939 тауар позициясындағы өнімдерден өзге қант эфирлері, қант ацеталдары және қант эфирлері, олардың тұздары

2941
Антибиотики:
2941100000
— пенициллины и их производные, имеющие структуру пенициллановой кислоты; соли этих соединений
294120
— стрептомицины и их производные; соли этих соединений:
2941203000
— — дигидрострептомицин, его соли, сложные эфиры и гидраты
294120800
— — прочие:
2941208001
— — — стрептомицин
2941208009
— — — прочие
294130000
— тетрациклины и их производные; соли этих соединений:
2941300001
— — окситетрациклин
2941300002
— — тетрациклина гидрохлорид
2941300009
— — прочие
294140000
— хлорамфеникол и его производные; соли этих соединений:
2941400001
— — левомицетин
2941400009
— — прочие
294150000
— эритромицин и его производные; соли этих соединений:
2941500001
— — эритромицин
2941500009
— — прочие
2941900001
— — канамицина сульфат
2941900002
— — линкомицин
3001
Железы и прочие органы, предназначенные для органотерапии, высушенные, не измельченные или измельченные, в том числе в порошок; экстракты желез или прочих органов или их секретов, предназначенные для органотерапии; гепарин и его соли; прочие вещества человеческого или животного происхождения, подготовленные для использования в терапевтических или профилактических целях, в другом месте не поименованные или не включенные:
300120
— экстракты желез или прочих органов или их секретов:
3001201000
— — человеческого происхождения
3001909100
— — — гепарин и его соли
3001909800
— — — прочие
3003
Лекарственные средства (кроме товаров товарной позиции 3002, 3005 или 3006), состоящие из смеси двух или более компонентов, для использования в терапевтических или профилактических целях, но не расфасованные в виде дозированных лекарственных форм или в формы или упаковки для розничной продажи:
3003100000
— содержащие пенициллины или их производные, имеющие структуру пенициллановой кислоты, или содержащие стрептомицины или их производные
3003200000
— прочие, содержащие антибиотики
3003310000
— — содержащие инсулин
3003390000
— — прочие
3004
Лекарственные средства (кроме товаров товарной позиции 3002, 3005 или 3006), состоящие из смешанных или несмешанных продуктов, для использования в терапевтических или профилактических целях, расфасованные в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы или упаковки для розничной продажи:
300410000
— содержащие пенициллины или их производные, имеющие структуру пенициллановой кислоты, или содержащие стрептомицины или их производные:
3004100001
— — — содержащие в качестве основного действующего вещества только: ампициллина тригидрат или ампициллина натриевую соль, или бензилпенициллина соли и соединения, или карбенициллин, или оксациллин, или сулациллин (сультамициллин), или феноксиметилпенициллин

2941
Антибиотиктер:
2941100000
— пенициллиндер және пенициллин қышқылының құрылымы бар олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары
294120
— стрептомициндер және олардың туындылары; Бұл қосылыстардың тұздары:
2941203000
— — дигидрострептомицин, оның тұздары, күрделі эфирлері және гидраттары
294120800
— — өзгелер:
2941208001
— — — стрептомицин
2941208009
— — — өзге
294130000
— тетрациклиндер және олардың туындылары; Бұл қосылыстардың тұздары:
2941300001
— — окситетрациклин
2941300002
— — тетрациклин гидрохлориді
2941300009
— — өзгелер
294140000
— левомицетин және оның туындылары; Бұл қосылыстардың тұздары:
2941400001
— — левомицетин
2941400009
— — өзгелер
294150000
— эритромицин және оның туындылары; Бұл қосылыстардың тұздары:
2941500001
— — эритромицин
2941500009
— — өзгелер
2941900001
— — канамицин сульфаты
2941900002
——линкомицин
3001
Кептірілген, ұсақталмаған немесе ұнтақталған, оның ішінде ұнтақ түріндегі органотерапияға арналған бездер мен өзге де мүшелер; органотерапияға арналған бездердің немесе өзге органдардың сығындылары немесе олардың секрециялары; гепарин және оның тұздары; Емдік немесе профилактикалық мақсатта қолдану үшін дайындалған, өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған адам немесе жануар текті өзге заттар:
300120
— бездердің немесе өзге мүшелердің сығындылары немесе олардың секрециялары:
3001201000
— — адамның шығу тегі
3001909100
— — — гепарин және оның тұздары
3001909800
— — — өзге
3003
Емдік немесе профилактикалық мақсатта қолдануға арналған екі немесе одан да көп құрамдастардың қоспасынан тұратын, бірақ бөлшек саудада сатуға арналған бланкілерге немесе қаптамаларға салынбаған дәрілік заттар (3002, 3005 немесе 3006 тауар позициясындағылардан өзге):
3003100000
— құрамында пенициллиндер немесе олардың туындылары бар, пенициллин қышқылының құрылымы бар немесе стрептомициндер немесе олардың туындылары бар
3003200000
— антибиотиктері бар өзгелеры
3003310000
— — құрамында инсулин бар
3003390000
— — өзгелер
3004
Емдік немесе профилактикалық мақсаттағы аралас немесе араласпаған өнімдерден тұратын дәрілік заттар (3002, 3005 немесе 3006 тауар позицияларындағылардан өзге), бірлік дәрілік пішіндерге (оның ішінде трансдермальды жүйелер түріндегі препараттарды) немесе бөлшек саудаға арналған пішіндерге немесе қаптамаға салынған. :
300410000
— құрамында пенициллиндер немесе олардың туындылары бар, пенициллин қышқылының құрылымы бар немесе стрептомициндер немесе олардың туындылары бар:
3004100001
— — — тек негізгі белсенді зат ретінде: ампициллин тригидраты немесе ампициллин натрий тұзы, немесе бензилпенициллин тұздары мен қосылыстары, немесе карбенициллин, немесе оксациллин, немесе сулакиллин (сультамициллин) немесе феноксиметилпенициллин бар

3004100004
— — — — расфасованные или представленные в виде дозированных лекарственных форм, но не упакованные для розничной продажи
3004100006
— — — — содержащие в качестве основного действующего вещества только стрептомицина сульфат
3004200001
— — — содержащие в качестве основного действующего вещества только: амикацин или гентамицин, или гризеофульвин, или доксициклин, или доксорубицин, или канамицин, или кислоту фузидиевую и ее натриевую соль, или левомицетин (хлорамфеникол) и его соли, или линкомицин, или метациклин, или нистатин, или рифампицин, или цефазолин, или цефалексин, или цефалотин, или эритромицина основание
3004200004
— — — содержащие в качестве основного действующего вещества только эритромицина основание или канамицина сульфат
3004200008
— — — прочие
3004310000
— — содержащие инсулин
300432000
— — содержащие кортикостероидные гормоны, их производные или структурные аналоги:
3004490001
— — — расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи и содержащие в качестве основного действующего вещества только: кофеин-бензоат натрия или ксантинола никотинат, или папаверин, или пилокарпин, или теобромин, или теофиллин
3004490008
— — — прочие
300450000
— прочие, содержащие витамины или другие соединения товарной позиции 2936:
3005
Вата, марля, бинты и аналогичные изделия (например, перевязочный материал, лейкопластыри, припарки), пропитанные или покрытые фармацевтическими веществами или расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи, предназначенные для использования в медицине, хирургии, стоматологии или ветеринарии:
3005100000
— материал перевязочный адгезивный и прочие изделия, имеющие липкий слой
300590
— прочие:
3005901000
— — вата и изделия из ваты
3005903100
— — — — марля и изделия из марли
3006
Фармацевтическая продукция, упомянутая в примечании 4 к данной группе:
300610
— кетгут хирургический стерильный, аналогичные стерильные материалы для наложения швов (включая стерильные рассасывающиеся хирургические или стоматологические нити) и стерильные адгезивные ткани для хирургического закрытия ран; ламинария стерильная и тампоны из ламинарии стерильные; стерильные рассасывающиеся хирургические или стоматологические кровоостанавливающие средства (гемостатики); стерильные хирургические или стоматологические адгезионные барьеры, рассасывающиеся или нерассасывающиеся:
3006300000
— препараты контрастные для рентгенографических обследований; реагенты диагностические, предназначенные для введения больным
3006500000
— сумки санитарные и наборы для оказания первой помощи
300660000
— средства химические контрацептивные на основе гормонов, прочих соединений товарной позиции 2937 или спермицидов:

3004100004
— — — — дәрілік пішіндерге салынған немесе ұсынылған, бірақ бөлшек саудада сату үшін қапталмаған
3004100006
— — — — негізгі белсенді ингредиент ретінде тек стрептомицин сульфаты бар
3004200001
— — — тек негізгі белсенді ингредиент ретінде құрамында: амикацин немесе гентамицин, немесе гризеофулвин, немесе доксициклин, немесе доксорубицин, немесе канамицин, немесе фузидин қышқылы және оның натрий тұзы, немесе левомицетин (хлорамфеникол) және оның тұздары, немесе линкомицин немесе метациклин, немесе нистатин, немесе рифампицин, немесе цефазолин, немесе цефалексин, немесе цефалотин, немесе эритромицин негізі
3004200004
— — — құрамында негізгі белсенді зат ретінде тек эритромицин негізі немесе канамицин сульфаты бар
3004200008
— — — өзге
3004310000
— — құрамында инсулин бар
300432000
— — құрамында кортикостероидты гормондар, олардың туындылары немесе құрылымдық аналогтары бар:
3004490001
— — — бөлшек саудаға арналған пішіндерге немесе қаптамаларға салынған және тек негізгі белсенді ингредиент ретінде: кофеин—натрий бензоаты немесе ксантинол никотинаты, немесе папаверин, немесе пилокарпин, теобромин немесе теофиллин бар
3004490008
— — — өзге
300450000
— 2936 тауар позициясының витаминдері немесе өзге қосылыстары бар өзге:
3005
Медицинада, хирургияда, стоматологияда немесе ветеринарияда пайдалануға арналған фармацевтикалық заттармен сіңдірілген немесе қапталған немесе бөлшек саудаға арналған пішіндерге немесе қаптамаларға салынған валицалар, дәкелер, бинттер және ұқсас бұйымдар (мысалы, таңғыштар, жабысқақ сылақтар, сығымдар):
3005100000
— жабысқақ таңғыш материал және жабысқақ қабаты бар өзге бұйымдар
300590
— өзгелер:
3005901000
— — төсеніш және валица бұйымдары
3005903100
— — — — дәке және дәке бұйымдары
3006
Осы тараудың 4—ескертуінде көрсетілген фармацевтикалық өнімдер:
300610
— зарарсыздандырылған хирургиялық кетгут, ұқсас стерильді тігіс материалдары (соның ішінде стерильді сіңірілетін хирургиялық немесе тіс тігістері) және жараны хирургиялық жабуға арналған стерильді жабысқақ тіндер; зарарсыздандырылған ламинариялар және зарарсыздандырылған ламинариялар тампондары; стерильді сіңірілетін хирургиялық немесе стоматологиялық гемостатикалық агенттер (гемостатиктер); стерильді хирургиялық немесе стоматологиялық жабысқақ тосқауылдар, сіңірілетін немесе сіңірілмейтін:
3006300000
— рентгенографиялық зерттеулерге арналған контрастты заттар; пациенттерге енгізуге арналған диагностикалық реагенттер
3006500000
– санитарлық сөмкелер мен алғашқы көмек қобдишалары
300660000
— гормондар, 2937 тауар позициясының өзге қосылыстары немесе спермицидтер негізіндегі химиялық контрацептивтер:

3902902000
— — полибут-1-ен, сополимер бут-1-ена и этилена, содержащий 10 мас.% или менее этилена, или смесь полибут-1-ена с полиэтиленом и/или полипропиленом, содержащая 10 мас.% или менее полиэтилена и/или 25 мас.% или менее полипропилена, в одной из форм, упомянутых в примечании 6 (б) к данной группе
3902909000
— — прочие
3903
Полимеры стирола в первичных формах:
3903110000
— — вспенивающийся
390319000
— — прочий:
3903190001
— — — фреоностойкий
3903190009
— — — прочий
3903200000
— сополимеры стиролакрилонитрильные (SAN)
3903300000
— сополимеры акрилонитрилбутадиенстирольные (ABS)
390390
— прочие:
3903901000
— — сополимер только стирола и аллилового спирта, с ацетильным числом 175 или более
3903902000
— — полистирол бромированный, содержащий 58 мас.% или более, но не более 71 мас.% брома, в одной из форм, упомянутых в примечании 6 (б) к данной группе
3903909000
— — прочие
3904
Полимеры винилхлорида или прочих галогенированных олефинов, в первичных формах:
390410000
— поливинилхлорид, не смешанный с другими компонентами:
3904100001
— — пастообразующие поливинилхлоридные эмульсионные, микросуспензионные и поливинилхлоридэкстендер смолы с массой сульфатной золы не более 0,25%
3904100009
— — прочий
3904210000
— — непластифицированный
390422000
— — пластифицированный:
3904300000
— сополимеры винилхлорида и винилацетата
3904400000
— сополимеры винилхлорида прочие
390450
— полимеры винилиденхлорида:
3904501000
— — сополимер винилиденхлорида и акрилонитрила, в виде вспенивающихся гранул диаметром 4 мкм или более, но не более 20 мкм
3904509000
— — прочие
3904610000
— — политетрафторэтилен
390469
— — прочие:
3904691000
— — — поливинилфторид в одной из форм, упомянутых в примечании 6 (б) к данной группе
3904692000
— — — фторэластомер FKM
3904698000
— — — прочие
3904900000
— прочие
3905
Полимеры винилацетата или прочих сложных виниловых эфиров, в первичных формах; прочие винильные полимеры в первичных формах:
3905120000
— — в виде водных дисперсий
3905190000
— — прочий
3905210000
— — в виде водных дисперсий
3905290000
— — прочие
3905300000
— спирт поливиниловый, содержащий или не содержащий негидролизованные ацетатные группы
3905910000
— — сополимеры
390599
— — прочие:
3905991000
— — — поливинилформаль в одной из форм, упомянутых в примечании 6 (б) к данной группе, с молекулярной массой 10 000 или более, но не более 40 000 и содержащий: 9,5 мас.% или более, но не более 13 мас.% ацетильных групп, в пересчете на винилацетат, и 5 мас.% или более, но не более 6,5 мас.% гидроксильных групп, в пересчете на виниловый спирт

3902902000
— — полибут—1—эн, массасы 10% немесе одан аз этилен бар бут—1—эн мен этиленнің сополимері немесе полибут—1—эннің полиэтиленмен және/немесе полипропиленмен қоспасы, массасы 10% немесе полиэтиленнен аз және/немесе салмағы бойынша 25% немесе одан аз полипропилен, осы топтың 6(b)—ескертуінде көрсетілген нысандардың бірінде
3902909000
— — өзгелер
3903
Бастапқы формадағы стирол полимерлер:
3903110000
— — көбіктену
390319000
— — өзге:
3903190001
— — — фреонға төзімді
3903190009
— — — өзге
3903200000
– стирол—акрилонитрил сополимерлер (SAN)
3903300000
– акрилонитрил бутадиен стирол сополимерлер (ABS)
390390
— өзгелер:
3903901000
— — ацетил саны 175 немесе одан жоғары тек стирол және аллил спиртінің сополимері
3903902000
— — осы топтың 6 (b)—ескертуінде көрсетілген пішіндердің бірінде массасы бойынша 58% немесе одан көп, бірақ салмағы бойынша 71% аспайтын бромды полистирол бромдалған полистирол
3903909000
— — өзгелер
3904
Винилхлоридтің немесе өзге галогенделген олефиндердің бастапқы пішіндегі полимерлері:
390410000
— өзге компоненттермен араласпаған поливинилхлорид:
3904100001
— — сульфат күлінің массасы 0,25%—дан аспайтын паста түзетін поливинилхлоридті эмульсия, микросуспензия және поливинилхлоридті ұзартқыш шайырлар
3904100009
— — өзге
3904210000
— — пластиктенбеген
390422000
— — пластиктендірілген:
3904300000
— винилхлорид пен винилацетаттың сополимерлері
3904400000
— өзге винилхлоридті сополимерлер
390450
— винилиден хлоридінің полимерлері:
3904501000
— — диаметрі 4 мкм немесе одан көп, бірақ 20 мкм аспайтын көбік түзетін түйіршіктер түріндегі винилиден хлоридінің және акрилонитрилдің сополимері
3904509000
— — өзгелер
3904610000
— — политетрафторэтилен
390469
— — өзгелер:
3904691000
— — — осы топтың 6 (b) ескертпесінде көрсетілген нысандардың бірінде поливинилфториді
3904692000
— — — Фторэластомер FKM
3904698000
— — — өзге
3904900000
— өзгелер
3905
Винилацетат полимерлері немесе өзге винил эфирлері, бастапқы пішіндер; Бастапқы формадағы өзге винил полимерлер:
3905120000
— — сулы дисперсия түрінде
3905190000
— — өзге
3905210000
— — сулы дисперсия түрінде
3905290000
— — өзгелер
3905300000
— құрамында гидролизденбеген ацетат топтары бар немесе жоқ поливинил спирті
3905910000
— — сополимерлер
390599
— — өзгелер:
3905991000
— — — молекулалық салмағы 10 000 немесе одан көп, бірақ 40 000—нан аспайтын және құрамында: массасы 9,5% немесе одан көп, бірақ көп емес, осы топтың 6 (b) ескертпесінде көрсетілген нысандардың біріндегі поливинилді формалды Винилацетат ретінде есептелген 13 масса .% ацетил топтары және 5 масс.% немесе одан көп, бірақ винил спирті ретінде есептелген массасы 6,5% гидроксил топтары

3911
Смолы нефтяные, смолы кумароно-инденовые, политерпены, полисульфиды, полисульфоны и продукты прочие, указанные в примечании 3 к данной группе, в первичных формах, в другом месте не поименованные или не включенные:
3911100000
— смолы нефтяные, кумароновые, инденовые или кумароно-инденовые и политерпены
391190
— прочие:
3911901100
— — — полиокси-1,4-фениленсульфонил-1,4-фениленокси-1,4-фениленизопропилидин-1,4-фенилен в одной из форм, упомянутых в примечании 6 (б) к данной группе
3911901300
— — — политио-1,4-фенилен
3911901900
— — — прочие
3911909200
— — — сополимер п-крезола и дивинилбензола, в виде раствора в N,N-диметилацетамиде с содержанием полимера 50 мас.% или более; гидрированные сополимеры винилтолуола и a-метилстерина
3911909800
— — — прочие
3912
Целлюлоза и ее химические производные, в первичных формах, в другом месте не поименованные или не включенные:
391211000
— — непластифицированные:
3912110001
— — — для производства сигаретных фильтров
3912110009
— — — прочие
3912120000
— — пластифицированные
391220
— нитраты целлюлозы (включая коллодии):
3912201100
— — — коллодии и целлоидин
3912201900
— — — прочие
3912209000
— — пластифицированные
3912310000
— — карбоксиметилцеллюлоза и ее соли
391239
— — прочие:
3912392000
— — — гидроксипропилцеллюлоза
3912398500
— — — прочие
391290
— прочие:
3912901000
— — эфиры целлюлозы сложные
3912909000
— — прочие
3913
Полимеры природные (например, альгиновая кислота) и полимеры природные модифицированные (например, отвержденные протеины, химические производные натурального каучука), в первичных формах, в другом месте не поименованные или не включенные:
3913100000
— кислота альгиновая, ее соли и сложные эфиры
3913900000
— прочие
3914000000
Смолы ионообменные, полученные на основе полимеров товарных позиций 3901 – 3913, в первичных формах
3916
Мононить с размером поперечного сечения более 1 мм, прутки, стержни и профили фасонные, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся иной обработке, из пластмасс:
3916100000
— из полимеров этилена
3916200000
— из полимеров винилхлорида
391690
— из прочих пластмасс:
3916901000
— — из продуктов конденсации или продуктов полимеризации с перегруппировкой, химически модифицированных или немодифицированных
3916905000
— — из продуктов полиприсоединения
3916909000
— — прочие
3917
Трубы, трубки, шланги и их фитинги (например, соединения, колена, фланцы), из пластмасс:
391710
— оболочки искусственные (для колбасных изделий) из отвержденных протеинов или целлюлозных материалов:
3917101000
— — из отвержденных протеинов
3917109000
— — из целлюлозных материалов

3911
Мұнай сағыздары, кумарон—инденді шайырлар, политерпендер, полисульфидтер, полисульфондар және осы тараудың 3—ескертуінде аталған өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған бастапқы нысандардағы өзге де өнімдер:
3911100000
— мұнай, кумарон, инден немесе кумарон—инденді шайырлар және политерпендер
391190
— өзгелер:
3911901100
— — — полиокси—1,4—фениленсульфонил—1,4—фениленокси—1,4—фениленизопропилидин—1,4—фенилен, осы тараудың 6 (b)—ескертуінде көрсетілген нысандардың бірінде
3911901300
— — — политио—1,4—фенилен
3911901900
— — — өзге
3911909200
— — — полимер мөлшері массасы 50% немесе одан жоғары N,N—диметилацетамидтегі ерітінді түріндегі p—крезол мен дивинилбензолдың сополимері; винилтолуол мен a—метилстеролдың гидрленген сополимерлері
3911909800
— — — өзге
3912
Целлюлоза және оның өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған бастапқы нысандардағы химиялық туындылары:
391211000
— — пластиктенбеген:
3912110001
— — — темекі фильтрлерін өндіру үшін
3912110009
— — — өзге
3912120000
— — пластиктендірілген
391220
— целлюлоза нитраты (коллодиондарды қоса алғанда):
3912201100
— — — коллодиондар мен целлоидин
3912201900
— — — өзге
3912209000
— — пластиктендірілген
3912310000
— — карбоксиметилцеллюлоза және оның тұздары
391239
— — өзгелер:
3912392000
— — — гидроксипропил целлюлоза
3912398500
— — — өзге
391290
— өзгелер:
3912901000
— — целлюлоза эфирлері
3912909000
— — өзгелер
3913
Табиғи полимерлер (мысалы, альгин қышқылы) және модификацияланған табиғи полимерлер (мысалы, қатайтылған ақуыздар, табиғи каучуктың химиялық туындылары), өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған:
3913100000
— альгин қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
3913900000
— өзгелер
3914000000
3901—3913 тауар позицияларының полимерлерінен алынған ион алмастырғыш шайырлар, бастапқы пішіндер
3916
Көлденең қимасының өлшемдері 1 мм—ден асатын монофиламенттер, беті өңделген немесе өңделмеген, бірақ өзгеша өңделмеген пластмассадан жасалған шыбықтар, өзектер және профильдер:
3916100000
— этилен полимерлерінен жасалған
3916200000
— винилхлоридті полимерлерден жасалған
391690
— өзге пластмассалардан:
3916901000
түрлендiрiлген немесе өзгертiлмеген конденсация өнiмдерiнен немесе қайта құрылымдау полимерлеу өнiмдерiнен
3916905000
— — полиқоспалы өнімдерден
3916909000
— — өзгелер
3917
Пластмассадан жасалған құбырлар, түтіктер, түтіктер және олардың фитингтері (мысалы, муфталар, шынтақтар, фланецтер):
391710
— қатайтылған ақуыздардан немесе целлюлозалық материалдардан жасалған жасанды қаптамалар (шұжықтар үшін):
3917101000
— — шыңдалған ақуыздардан
3917109000
— — целлюлозалық материалдардан

392190
— прочие:
3922
Ванны, души, раковины для стока воды, раковины для умывания, биде, унитазы, сиденья и крышки для них, бачки сливные и аналогичные санитарно-технические изделия, из пластмасс:
3922100000
— ванны, души, раковины для стока воды и раковины для умывания
3922200000
— сиденья и крышки для унитазов
3922900000
— прочие
3923
Изделия для транспортировки или упаковки товаров, из пластмасс; пробки, крышки, колпаки и другие укупорочные средства, из пластмасс:
3923100000
— коробки, ящики, корзины и аналогичные изделия
3923210000
— — из полимеров этилена
392329
— — из прочих пластмасс:
3923291000
— — — из поливинилхлорида
3923299000
— — — прочие
3925
Детали строительные из пластмасс, в другом месте не поименованные или не включенные:
3925100000
— резервуары, цистерны, баки и аналогичные емкости объемом более 300 л
3925200000
— двери, окна и их рамы, пороги для дверей
3925300000
— ставни, шторы (включая венецианские жалюзи) и аналогичные изделия и их части
392590
— прочие:
3925901000
— — фитинги и крепежные детали, предназначенные для постоянной установки в/или на дверях, окнах, лестницах, стенах или других частях зданий
3925902000
— — магистральные, канальные и кабельные желоба для электрических цепей
392590800
— — прочие:
3925908001
— — — изготовленные из полиуретана
3925908009
— — — прочие
3926
Изделия прочие из пластмасс и изделия из прочих материалов товарных позиций 3901 – 3914:
3926200000
— одежда и принадлежности к одежде (включая перчатки, рукавицы и митенки)
3926300000
— крепежные изделия и фурнитура для мебели, транспортных средств или аналогичные изделия
392690
— прочие:
3926905000
— — емкости перфорированные и аналогичные изделия, предназначенные для фильтрования воды на входах в дренажную систему
3926909200
— — — изготовленные из листового материала
392690970
— — — прочие:
3926909707
— — — — цилиндры высотой не менее 5 мм, но не более 30 мм, диаметром не менее 30 мм, но не более 150 мм, без оптической обработки, с выпуклыми и/или вогнутыми и/или плоскими торцевыми поверхностями, для производства линз для очков субпозиции 9001 50
3926909709
— — — — прочие
4002
Каучук синтетический и фактис, полученный из масел, в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент; смеси любого продукта товарной позиции 4001 с любым продуктом данной товарной позиции, в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент:

392190
— өзгелер:
3922
Пластмассадан жасалған ванналар, душтар, раковиналар, қолжуғыштар, бидетер, унитаздар, орындықтар мен оларға арналған қақпақтар, цистерналар және ұқсас санитарлық—техникалық бұйымдар:
3922100000
— ванналар, душтар, суды ағызуға арналған раковиналар және жууға арналған раковиналар
3922200000
— дәретханаға арналған орындықтар мен қақпақтар
3922900000
— өзгелер
3923
Пластмассадан жасалған тауарларды тасымалдауға немесе орауға арналған бұйымдар; Пластмассадан жасалған тығындар, қақпақтар, қақпақтар және өзге де жабулар:
3923100000
— жәшіктер, жәшіктер, себеттер және т.б
3923210000
— — этилен полимерлерінен
392329
— — өзге пластмассалардан:
3923291000
— — — поливинилхлоридтен жасалған
3923299000
— — — өзге
3925
Өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған пластикалық құрылыс бөлшектері:
3925100000
— көлемі 300 литрден асатын резервуарлар, цистерналар, құдықтар және ұқсас ыдыстар
3925200000
— есіктер, терезелер және олардың жақтаулары, есіктерге арналған табалдырықтар
3925300000
— жапқыштар, перделер (соның ішінде венециандық жалюзи) және ұқсас бұйымдар мен олардың бөліктері
392590
— өзгелер:
3925901000
— — есіктерде, терезелерде, баспалдақтарда, қабырғаларда немесе ғимараттардың өзге бөліктерінде тұрақты орнатуға арналған арматуралар мен бекітпелер
3925902000
— — электр тізбегіне арналған магистральдық, арналық және кабельдік науалар
392590800
— — өзгелер:
3925908001
— — — полиуретаннан жасалған
3925908009
— — — өзге
3926
Пластмассадан жасалған өзге де бұйымдар және 3901—3914 тауар позицияларының өзге материалдарынан жасалған бұйымдар:
3926200000
— киім және киім аксессуарлары (қолғаптарды, қолғаптарды және қолғаптарды қоса алғанда)
3926300000
— жиһазға, көлік құралдарына немесе ұқсас бұйымдарға арналған бекіткіштер мен фитингтер
392690
— өзгелер:
3926905000
— — дренаждық жүйенің кірістеріндегі суды сүзуге арналған тесілген ыдыстар және ұқсас бұйымдар
3926909200
— — — жайма материалдан жасалған
392690970
— — — өзгелер:
3926909707
— — — — биіктігі кемінде 5 мм, бірақ 30 мм артық емес, диаметрі кемінде 30 мм, бірақ 150 мм артық емес, оптикалық өңдеусіз, дөңес және/немесе ойыс және/немесе цилиндрлер 9001 50 субпозицияларына арналған линзаларды өндіруге арналған тегіс шеткі беттер
3926909709
— — — — өзге
4002
Синтетикалық каучук және майлардан бастапқы пішіндердегі немесе пластиналар, парақтар немесе жолақтар немесе жолақтар түрінде алынған фактілер; 4001 тауар позициясының кез келген өнімінің осы позицияның кез келген өнімімен бастапқы пішіндегі немесе пластиналар, парақтар немесе жолақтар немесе жолақтар түріндегі қоспалары:

401699570
— — — — прочие:
401699910
— — — — части из металлонаполненных резин:
401699970
— — — — прочие:
401700000
Резина твердая (например, эбонит) во всех формах, включая отходы и скрап; изделия из твердой резины:
4104
Дубленая кожа или кожевенный краст из шкур крупного рогатого скота (включая буйволов) или животных семейства лошадиных, без волосяного покрова, двоеные или недвоеные, но без дальнейшей обработки:
410411
— — нешлифованные лицевые недвоеные; лицевые двоеные:
4104111000
— — — из целых шкур крупного рогатого скота (включая буйволов), площадь поверхности которой не превышает 2,6 м² (28 квадратных футов)
4104115100
— — — — — из целых шкур, площадь поверхности которой превышает 2,6 м² (28 квадратных футов)
4104115900
— — — — — прочие
4104119000
— — — — прочие
410419
— — прочие:
4104191000
— — — из целых шкур крупного рогатого скота (включая буйволов), площадь поверхности которой не превышает 2,6 м² (28 квадратных футов)
4104195100
— — — — — из целых шкур, площадь поверхности которой превышает 2,6 м² (28 квадратных футов)
4104195900
— — — — — прочие
4104199000
— — — — прочие
410441
— — нешлифованные лицевые недвоеные; лицевые двоеные:
4104411100
— — — — из целых шкур телят индийского зебу, без головы и ног, или с головой и ногами, каждая нетто-массой не более 4,5 кг, растительного дубления, без дальнейшей обработки или подвергнутая определенной обработке, но явно непригодная к непосредственному использованию для производства кожевенных изделий
4104411900
— — — — прочие
4104415100
— — — — — из целых шкур, площадь поверхности которой превышает 2,6 м² (28 квадратных футов)
4104415900
— — — — — прочие
4104419000
— — — — прочие
410449
— — прочие:
4104491100
— — — — из целых шкур телят индийского зебу, без головы и ног, или с головой и ногами, каждая нетто-массой не более 4,5 кг, растительного дубления, без дальнейшей обработки или подвергнутая определенной обработке, но явно непригодная к непосредственному использованию для производства кожевенных изделий
4104491900
— — — — прочие
4104495100
— — — — — из целых шкур, площадь поверхности которой превышает 2,6 м² (28 квадратных футов)
4104495900
— — — — — прочие
4104499000
— — — — прочие
4105
Дубленая кожа или кожевенный краст из шкур овец или шкурок ягнят, без шерстного покрова, двоеные или недвоеные, но без дальнейшей обработки:
4105100000
— во влажном состоянии (включая хромированный полуфабрикат)
410530
— в сухом состоянии (краст):
4105301000
— — из шкур индийской грубошерстной овцы, растительного дубления, подвергшихся или неподвергшихся определенной обработке, но явно непригодных к непосредственному использованию для производства кожевенных изделий

401699570
— — — — өзгелер:
401699910
— — — — металл толтырылған резеңке бөлшектер:
401699970
— — — — өзгелер:
401700000
Резеңке, қатты (мысалы, эбонит) барлық нысандарда, соның ішінде қалдықтар мен сынықтарда; қатты резеңке бұйымдар:
4104
Ірі қара малдың (буйволды қоса алғанда) немесе жылқы жануарларының иленген немесе қыртыс терілері, түктері сызылмаған, бөлінген немесе бөлінбеген, бірақ әрі қарай өңделмеген:
410411
— — жылтыратылған бет бөлінбеген; екі еселенген бет:
4104111000
— — — бетінің ауданы 2,6 м² (28 шаршы фут) аспайтын ірі қара малдың бүтін терілерінен (соның ішінде буйволдар)
4104115100
— — — — — беті 2,6 м² (28 шаршы фут) асатын тұтас былғарыдан
4104115900
— — — — — өзге
4104119000
— — — — өзге
410419
— — өзгелер:
4104191000
— — — бетінің ауданы 2,6 м² (28 шаршы фут) аспайтын ірі қара малдың бүтін терілерінен (соның ішінде буйволдар)
4104195100
— — — — — беті 2,6 м² (28 шаршы фут) асатын тұтас былғарыдан
4104195900
— — — — — өзге
4104199000
— — — — өзге
410441
— — жылтыратылған бет бөлінбеген; екі еселенген бет:
4104411100
— — — — басы мен аяғы жоқ немесе басы мен аяғы бар, әрқайсысының таза салмағы 4,5 кг—нан аспайтын, көкөніс иленген, одан әрі өңделмеген немесе белгілі бір өңдеуге ұшырамаған, бірақ тікелей пайдалануға жарамсыз тұтас үнді зебу бұзау терісінен жасалған былғары бұйымдарын өндіруге арналған
4104411900
— — — — өзге
4104415100
— — — — — беті 2,6 м² (28 шаршы фут) асатын тұтас былғарыдан
4104415900
— — — — — өзге
4104419000
— — — — өзге
410449
— — өзгелер:
4104491100
— — — — басы мен аяғы жоқ немесе басы мен аяғы бар, әрқайсысының таза салмағы 4,5 кг—нан аспайтын, көкөніс иленген, одан әрі өңделмеген немесе белгілі бір өңдеуге ұшырамаған, бірақ тікелей пайдалануға жарамсыз тұтас үнді зебу бұзау терісінен жасалған былғары бұйымдарын өндіруге арналған
4104491900
— — — — өзге
4104495100
— — — — — беті 2,6 м² (28 шаршы фут) асатын тұтас былғарыдан
4104495900
— — — — — өзге
4104499000
— — — — өзге
4105
Қозы немесе қой терісінің иленген немесе қыртыс терілері, жүні жоқ, бөлінбеген немесе бөлінбеген, бірақ әрі қарай өңделмеген:
4105100000
— дымқыл (соның ішінде хромдалған жартылай фабрикаттар)
410530
– құрғақ (қыртыс):
4105301000
— — белгілі бір өңдеуден өткен немесе өтпеген, бірақ тері бұйымдарын өндіруде тікелей қолдануға жарамсыз, өсімдік тектес иленген үнді қой терісінен

4105309000
— — прочие
4106
Дубленая кожа или кожевенный краст из шкур прочих животных, без шерстного или волосяного покрова, двоеные или недвоеные, но без дальнейшей обработки:
4106210000
— — во влажном состоянии (включая хромированный полуфабрикат)
410622
— — в сухом состоянии (краст):
4106221000
— — — из шкур индийской козы или козленка, растительного дубления, подвергшихся или неподвергшихся определенной обработке, но явно непригодных к непосредственному использованию для производства кожевенных изделий
4106229000
— — — прочие
4106310000
— — во влажном состоянии (включая хромированный полуфабрикат)
4106320000
— — в сухом состоянии (краст)
4106401000
— — предварительного растительного дубления
4106409000
— — прочие
4106910000
— — во влажном состоянии (включая хромированный полуфабрикат)
4106920000
— — в сухом состоянии (краст)
4107
Кожа, дополнительно обработанная после дубления или в виде кожевенного краста, включая выделанную под пергамент, из шкур крупного рогатого скота (включая буйволов) или животных семейства лошадиных, без волосяного покрова, двоеная или недвоеная, кроме кожи товарной позиции 4114:
410711
— — нешлифованные лицевые недвоеные:
4107111100
— — — — опоек бокс
4107111900
— — — — прочая
4107119000
— — — прочие
410712
— — лицевые двоеные:
4107121100
— — — — опоек бокс
4107121900
— — — — прочая
4107129100
— — — — кожа из шкур крупного рогатого скота (включая буйволов)
4107129900
— — — — кожа из шкур животных семейства лошадиных
410719
— — прочие:
4107191000
— — — кожа из шкур крупного рогатого скота (включая буйволов), площадь поверхности которой не превышает 2,6 м² (28 квадратных футов)
4107199000
— — — прочие
410791
— — нешлифованная лицевая недвоеная:
4107911000
— — — подошвенная
4107919000
— — — прочая
410792
— — лицевая двоеная:
4107921000
— — — кожа из шкур крупного рогатого скота (включая буйволов)
4107929000
— — — кожа из шкур животных семейства лошадиных
410799
— — прочая:
4107991000
— — — кожа из шкур крупного рогатого скота (включая буйволов)
4107999000
— — — кожа из шкур животных семейства лошадиных
4112000000
Кожа, дополнительно обработанная после дубления или в виде кожевенного краста, включая выделанную под пергамент, из шкур овец или шкурок ягнят, без шерстного покрова, двоеная или недвоеная, кроме кожи товарной позиции 4114
4113
Кожа, дополнительно обработанная после дубления или в виде кожевенного краста, включая выделанную под пергамент, из шкур прочих животных, без шерстного или волосяного покрова, двоеная или недвоеная, кроме кожи товарной позиции 4114:
4113100000
— коз или козлят
4113200000
— свиней

4105309000
— — өзгелер
4106
Өзге жануарлардың жүні немесе түктері жоқ, бөлінбеген немесе бөлінбеген, бірақ әрі қарай өңделмеген иленген терілері немесе қыртысы:
4106210000
— — дымқыл (соның ішінде хромдалған жартылай фабрикаттар)
410622
— — құрғақ (қыртыс):
4106221000
— — — өсімдік иленген, белгілі бір өңдеуден өткен немесе өтпеген, бірақ былғары бұйымдарын өндіруде тікелей қолдануға жарамсыз үнді ешкі немесе лақ терісінен
4106229000
— — — өзге
4106310000
— — дымқыл (соның ішінде хромдалған жартылай фабрикаттар)
4106320000
— — құрғақ (қыртыс)
4106401000
— — алдын ала көкөніс иленген
4106409000
— — өзгелер
4106910000
— — дымқыл (соның ішінде хромдалған жартылай фабрикаттар)
4106920000
— — құрғақ (қыртыс)
4107
41.14 тауар позициясындағы былғарыдан өзге, ірі қараның (буйволды қоса алғанда) немесе жылқы жануарларының түксіз, бөлінбеген немесе бөлінбеген терілерін қоса алғанда, илеуден немесе қыртыстанудан кейін дайындалған былғары:
410711
— — жылтыратылған екі еселенбеген бет:
4107111100
— — — — кальцинерге арналған қорап
4107111900
— — — — өзге
4107119000
— — — өзге
410712
— — екі еселенген бет:
4107121100
— — — — кальцинерге арналған қорап
4107121900
— — — — өзге
4107129100
— — — — ірі қара малдың терісі (соның ішінде буйволдар)
4107129900
— — — — жылқы тұқымдасына жататын жануарлардың терісінен жасалған былғары
410719
— — өзгелер:
4107191000
— — — бетінің ауданы 2,6 м² (28 шаршы фут) аспайтын ірі қара малдың терілері (соның ішінде буйволдар)
4107199000
— — — өзге
410791
— — жылтыратылған алдыңғы қос емес:
4107911000
— — — табанды
4107919000
— — — өзге
410792
— — алдыңғы қос:
4107921000
— — — ірі қара малдың терісі (соның ішінде буйволдар)
4107929000
— — — жылқы тұқымдас жануарлардың терісінен жасалған былғары
410799
— — өзге:
4107991000
— — — ірі қара малдың терісі (соның ішінде буйволдар)
4107999000
— — — жылқы тұқымдас жануарлардың терісінен жасалған былғары
4112000000
41.14 тауар позициясындағы былғарыдан өзге, илеуден немесе қыртыстанудан кейін әрі қарай дайындалған, пергаментпен қапталған, қой немесе қозы терісін қоса алғанда, жүнсіз, бөлінбеген немесе бөлінбеген былғары
4113
41.14 тауар позициясындағы былғарыдан өзге, жүні немесе жүні жоқ, бөлінбеген немесе бөлінбеген, пергаментпен қапталған, өзге жануарлардың терілерін қоса алғанда, илеуден немесе қыртыстан кейін дайындалған былғары:
4113100000
— ешкі немесе лақтар
4113200000
– шошқалар

4113900000
— прочая
4114
Замша (включая комбинированную замшу); кожа лаковая и кожа лаковая ламинированная; кожа металлизированная:
411410
— замша (включая комбинированную замшу):
4114101000
— — из шкур овец или шкурок ягнят
4114109000
— — из шкур прочих животных
4114200000
— кожа лаковая и кожа лаковая ламинированная; кожа металлизированная
4115
Кожа композиционная на основе натуральной кожи или кожевенных волокон в пластинах, листах или полосах, или лентах, в рулонах или не в рулонах; обрезь и прочие отходы натуральной или композиционной кожи, непригодные для производства изделий из кожи; кожевенные пыль, порошок и мука:
4115100000
— кожа композиционная на основе натуральной кожи или кожевенных волокон в пластинах, листах или полосах, или лентах, в рулонах или не в рулонах
5904
Линолеум, не выкроенный или выкроенный по форме; напольные покрытия на текстильной основе, не выкроенные или выкроенные по форме:
5904100000
— линолеум
590490000
— прочие:
5906
Текстильные материалы прорезиненные, кроме материалов товарной позиции 5902:
5906100000
— клейкие ленты шириной не более 20 см
5906910000
— — трикотажные машинного или ручного вязания
590699
— — прочие:
5906991000
— — — материалы, упомянутые в примечании 5 (в) к данной группе
5906999000
— — — прочие
6801000000
Брусчатка, бордюрные камни и плиты для мощения из природного камня (кроме сланца)
6802
Камень, обработанный (кроме сланца) для памятников или строительства, и изделия из него, кроме товаров товарной позиции 6801; кубики для мозаики и аналогичные изделия из природного камня (включая сланец) на основе или без основы; гранулы, крошка и порошок из природного камня (включая сланец), искусственно окрашенные:
6802100000
— плитки, кубики и аналогичные изделия, прямоугольной (включая квадратную) или непрямоугольной формы, наибольшая поверхность которых может быть вписана в квадрат со стороной размером менее 7 см; гранулы, крошка и порошок, искусственно окрашенные
6802210000
— — мрамор, травертин и алебастр
6802230000
— — гранит
680229000
— — камни прочие:
6802910000
— — мрамор, травертин и алебастр
6802920000
— — известняки прочие
680293
— — гранит:
6802931000
— — — полированный, декорированный или прошедший прочую обработку, кроме резного, нетто-массой 10 кг или более
6802939000
— — — прочий
680299
— — камни прочие:
6802991000
— — — полированные, декорированные или прошедшие прочую обработку, кроме резных, нетто-массой 10 кг или более
6802999000
— — — прочие
6804
Жернова, камни точильные, круги шлифовальные и аналогичные изделия без опорных конструкций, предназначенные для шлифовки, заточки, полировки, подгонки или резания, камни для ручной заточки или полировки и их части из природного камня, из агломерированных природных или искусственных абразивов или из керамики, в сборе с деталями из других материалов или без этих деталей:

4113900000
– өзге
4114
Күдері (соның ішінде құрама күдері); патенттелген былғары және ламинатталған патенттелген былғары; металл былғары:
411410
— күдері (соның ішінде құрама күдері):
4114101000
— — қой терісінен немесе қой терісінен
4114109000
— — өзге жануарлардың терісінен
4114200000
— лакталған былғары және ламинатталған лак; металдандырылған былғары
4115
Табиғи былғарыдан немесе былғары талшықтарынан жасалған композициялық былғары, орамдағы немесе орамдағы емес, пластиналардағы, парақтардағы немесе жолақтардағы немесе жолақтардағы; былғарыдан жасалған бұйымдарды өндіру үшін жарамсыз табиғи немесе композициялық былғарыдан жасалған әшекейлер мен өзге де қалдықтар; былғары шаңы, ұнтақ және ұн:
4115100000
— орамдағы немесе орамдағы емес, пластиналардағы, парақтардағы немесе жолақтардағы немесе жолақтардағы шынайы былғарыдан немесе былғары талшықтарынан жасалған композициялық былғары
5904
Кесілген немесе пішіні кесілмеген линолеум; Кесілмеген немесе пішімге кесілмеген тоқыма негізіндегі еден жабындары:
5904100000
– линолеум
590490000
— өзгелер:
5906
5902 тауар позициясындағылардан өзге, резеңкеленген тоқыма маталар:
5906100000
— ені 20 см—ден аспайтын жабысқақ таспалар
5906910000
— — тоқылған немесе тоқылған
590699
— — өзгелер:
5906991000
— — — осы тараудың 5 (в) ескертуінде көрсетілген материалдар
5906999000
— — — өзге
6801000000
Табиғи тастан жасалған тротуарлар, бордюрлер және тротуар тақталары (шиферден өзге)
6802
6801 тауар позициясының тауарларынан өзге, ескерткіштер немесе құрылыстар үшін өңделген тастар (шиферден өзге) және олардан жасалған бұйымдар; мозаикалық текшелер және табиғи тастан жасалған ұқсас бұйымдар (соның ішінде шифер), тірегі бар немесе жоқ; табиғи тастан жасалған түйіршіктер, жоңқалар және ұнтақ (шиферді қоса алғанда), жасанды боялған:
6802100000
— тікбұрышты (шаршыны қоса алғанда) немесе тікбұрышты емес, ең үлкен бетін жағы өлшемі 7 см—ден аз шаршыға жазуға болатын плиткалар, текшелер және ұқсас бұйымдар; түйіршіктер, чиптер және ұнтақ, жасанды боялған
6802210000
— — мәрмәр, травертин және алебастр
6802230000
— — гранит
680229000
— — өзге тастар:
6802910000
— — мәрмәр, травертин және алебастр
6802920000
— — өзге әктастар
680293
— — гранит:
6802931000
— — — таза салмағы 10 кг немесе одан жоғары жылтыратылған, әшекейленген немесе өзге жолмен өңделген, ойылғаннан өзге
6802939000
— — — өзге
680299
— — өзге тастар:
6802991000
— — — таза салмағы 10 кг немесе одан жоғары жылтыратылған, әшекейленген немесе өзге жолмен өңделген, ойылғаннан өзге
6802999000
— — — өзге
6804
Табиғи тастан, агломерацияланған табиғи немесе жасанды абразивтерден немесе керамикадан жасалған тастарды және олардың бөліктерін тегістеуге, қайрауға, жылтыратуға, орнатуға немесе кесуге, қолмен қайрауға немесе жылтыратуға арналған тірек конструкциялары жоқ диірмен тастар, ұнтақ тастар, тегістеу дөңгелектері және ұқсас бұйымдар Өзге материалдардан жасалған бөлшектермен немесе мына бөлшектерсіз құрастыру:

7002209000
— — прочие
7003
Стекло литое и прокатное, листовое или профилированное, имеющее или не имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой, но не обработанное каким-либо иным способом:
700312
— — окрашенные в массе (тонированные в объеме), глушеные, накладные или имеющие поглощающий, отражающий или неотражающий слой:
7003121000
— — — из оптического стекла
7003129100
— — — — имеющие неотражающий слой
7003129900
— — — — прочие
700319
— — прочие:
7003191000
— — — из оптического стекла
7003199000
— — — прочие
7003200000
— листы армированные
7003300000
— профили
7006009000
— прочее
7007
Стекло безопасное, включая стекло упрочненное (закаленное) или многослойное:
700711
— — размером и форматом, позволяющими использовать его на средствах наземного, воздушного и водного транспорта или для ракетно-космических систем:
700711100
— — — размером и форматом, позволяющими использовать его на средствах наземного транспорта:
7007111009
— — — — прочее
7007119000
— — — прочее
700719
— — прочее:
7007218009
— — — — прочее
7007290000
— — прочее
7009
Зеркала стеклянные, в рамах или без рам, включая зеркала заднего обзора:
700910000
— зеркала заднего обзора для транспортных средств:
7009100009
— — прочие
7009910000
— — без рам
7009920000
— — в рамах
7010
Бутыли, бутылки, флаконы, кувшины, горшки, банки, ампулы и прочие стеклянные емкости для транспортировки или упаковки товаров; банки для консервирования стеклянные; предохранительные пробки из стекла, пробки, крышки и прочие аналогичные стеклянные изделия:
7010100000
— ампулы
7010200000
— пробки, крышки и прочие аналогичные изделия
701090
— прочие:
7010902100
— — — изготовленные из стеклянных трубок
701090910
— — — — — — из бесцветного стекла:
701090990
— — — — — — из цветного стекла:
7013
Посуда столовая и кухонная, принадлежности туалетные и канцелярские, изделия для домашнего убранства или аналогичных целей, стеклянные (кроме изделий товарной позиции 7010 или 7018):
7013100000
— из стеклокерамики
701333
— — из свинцового хрусталя:
7013331100
— — — — резные или декорированные иначе
7013331900
— — — — прочие
7016
Блоки для мощения, плиты, кирпичи, плитки и прочие изделия из прессованного или литого стекла, армированные или неармированные, используемые в строительстве; кубики стеклянные и прочие небольшие стеклянные формы, на основе или без основы, для мозаичных или аналогичных декоративных работ; витражи и аналогичные изделия; ячеистое или пеностекло в форме блоков, панелей, плит, в виде оболочек или других форм:
7016100000
— кубики стеклянные и прочие небольшие стеклянные формы, на основе или без основы, для мозаичных или аналогичных декоративных работ

7002209000
— — өзгелер
7003
Құйылған және илектелген шыны, парақ немесе пішінді шыны, сіңіргіш, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар немесе жоқ, бірақ өзге жолмен өңделмеген:
700312
— — массалық боялған (көлемі бойынша тоналды), дыбысы өшірілген, жағылған немесе сіңіретін, шағылыстыратын немесе шағылыспайтын қабаты бар:
7003121000
— — — оптикалық шыныдан
7003129100
— — — — шағылыстырмайтын қабаты бар
7003129900
— — — — өзге
700319
— — өзгелер:
7003191000
— — — оптикалық шыныдан
7003199000
— — — өзге
7003200000
— күшейтілген парақтар
7003300000
— профильдер
7006009000
— өзге
7007
Қауіпсіздік шыны, оның ішінде шыңдалған (шыңдалған) немесе ламинатталған шыны:
700711
— — жердегі, әуедегі және судағы көлік құралдарында немесе зымырандық—ғарыштық жүйелерде пайдалануға мүмкіндік беретін өлшемі мен форматы:
700711100
— — — жердегі көлікте пайдалануға мүмкіндік беретін өлшемі мен форматы:
7007111009
— — — — өзге
7007119000
— — — өзге
700719
— — өзге:
7007218009
— — — — өзге
7007290000
— — өзге
7009
Артқы көріністі көрсететін айналарды қоса алғанда, рамалық немесе жақтаусыз шыныдан жасалған айналар:
700910000
— көліктерге арналған артқы көрініс айналары:
7009100009
— — өзгелер
7009910000
— — жақтаусыз
7009920000
— — кадрларда
7010
Бөтелкелер, бөтелкелер, бөтелкелер, құмыралар, кәстрөлдер, банкалар, ампулалар және тауарларды тасымалдауға немесе орауға арналған өзге де шыны ыдыстар; шыны консервілер; шыныдан жасалған сақтандырғыш тығындар, тығындар, қақпақтар және өзге ұқсас шыны ыдыстар:
7010100000
— ампулалар
7010200000
— тығындар, қақпақтар және өзге де ұқсас бұйымдар
701090
— өзгелер:
7010902100
— — — шыны түтіктерден жасалған
701090910
— — — — — — түссіз шыныдан:
701090990
— — — — — — түсті шыныдан:
7013
Ыдыс—аяқ және ас үй ыдыстары, дәретхана бұйымдары мен кеңсе тауарлары, үйді безендіруге арналған немесе ұқсас мақсаттарға арналған шыныдан жасалған бұйымдар (7010 немесе 7018 тауар позицияларының бұйымдарынан өзге):
7013100000
— шыны керамика
701333
— — қорғасын кристалынан:
7013331100
— — — — ойылған немесе өзгеша безендірілген
7013331900
— — — — өзге
7016
Құрылыста қолданылатын тротуарлар, плиталар, кірпіштер, плиткалар және пресстелген немесе құйылған шыныдан жасалған өзге де бұйымдар, арматураланған немесе жоқ; шыны текшелер және мозаика немесе соған ұқсас сәндік жұмыстарға арналған тірегі бар немесе жоқ өзге де шағын шыны пішіндері; витраждар және ұқсас бұйымдар; блоктар, панельдер, пластиналар түріндегі, қабықшалар немесе өзге де нысандар түріндегі ұялы немесе көбіктелген шыны:
7016100000
— әшекей немесе ұқсас сәндік жұмыстарға арналған шыны текшелер және өзге де шағын шыны пішіндер, тірегі бар немесе жоқ

7229909000
— — прочая
7301
Конструкции шпунтовые из черных металлов, сверленые или несверленые, перфорированные или неперфорированные, монолитные или изготовленные из сборных элементов; уголки, фасонные и специальные профили сварные, из черных металлов:
7301100000
— конструкции шпунтовые
7301200000
— уголки, фасонные и специальные профили
730300
Трубы, трубки и профили полые, из чугунного литья:
7303001000
— трубы и трубки, используемые в системах, работающих под давлением
7303009000
— прочие
7304
Трубы, трубки и профили полые, бесшовные, из черных металлов (кроме чугунного литья):
730439
— — прочие:
7304391000
— — — необработанные, прямые, с равномерной толщиной стенки для использования исключительно в производстве труб другого сечения и с другой толщиной стенки
730439520
— — — — — оцинкованные:
730439580
— — — — — прочие:
730490000
— прочие:
7305
Трубы и трубки прочие (например, сварные, клепаные или соединенные аналогичным способом), с круглым сечением, наружный диаметр которых более 406,4 мм, из черных металлов:
730511000
— — прямошовные, изготовленные методом дуговой сварки под флюсом:
7305110001
— — — наружным диаметром 530 мм и более, из стали с временным сопротивлением разрыву (пределом прочности) 565 МПа (что соответствует 57,6 кгс/мм2) и более1)
7305110002
— — — наружным диаметром 530 мм и более, из стали с временным сопротивлением разрыву (пределом прочности) 530 МПа (что соответствует 54 кгс/мм2) и более и ударной вязкостью металла 2,5 кгс·м/см² и более при температуре испытания–34 °С и ниже1)
7305110003
— — — наружным диаметром 530 мм и более, из стали с пределом текучести 290 МПа (что соответствует 29,6 кгс/мм2) и выше, предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)1)
7305110004
— — — с утяжеляющей бетонной оболочкой
7305110008
— — — прочие
7305120000
— — сварные прямошовные прочие
7306
Трубы, трубки и профили полые прочие (например, с открытым швом или сварные, клепаные или соединенные аналогичным способом), из черных металлов:
730611
— — сварные, из коррозионностойкой стали:
7306111000
— — — сварные прямошовные
7306119000
— — — сварные спиральношовные
730619
— — прочие:
7306191000
— — — сварные прямошовные
7306199000
— — — сварные спиральношовные
730630410
— — — — оцинкованные:
730630490
— — — — прочие:
730640
— прочие сварные, круглого поперечного сечения, из коррозионностойкой стали:
730640200
— — холоднотянутые или холоднокатаные (обжатые в холодном состоянии):
7306402009
— — — прочие
730640800
— — прочие:
730650
— прочие сварные, круглого поперечного сечения, из других видов легированных сталей:

7229909000
— — өзге
7301
бұрғыланған немесе бұрғыланбаған, тесілген немесе тесілмеген, монолитті немесе құрама элементтерден жасалған қара металдан жасалған қаңылтыр қаңылтыр құрылымдары; бұрыштар, пішінді және арнайы дәнекерленген профильдер, қара металдардан:
7301100000
— қадалы қадалық құрылымдар
7301200000
– бұрыштар, пішінді және арнайы профильдер
730300
Құбырлар, құбырлар және қуыс профильдер, шойын:
7303001000
— қысымды жүйелерде қолданылатын құбырлар мен құбырлар
7303009000
— өзгелер
7304
Құбырлар, түтіктер және профильдер қуыс, жіксіз, қара металдардан (шойыннан өзге):
730439
— — өзгелер:
7304391000
— — — әр түрлі көлденең қималардағы және қабырғалары қалыңдықтағы құбырларды өндіруде ғана пайдалануға арналған қабырғаларының біркелкі қалыңдығы бар, аяқталмаған, түзу.
730439520
— — — — — мырышталған:
730439580
— — — — — өзге:
730490000
— өзгелер:
7305
Сыртқы диаметрі 406,4 мм—ден астам дөңгелек қимасы бар өзге де құбырлар мен түтіктер (мысалы, дәнекерленген, тойтарылған немесе ұқсас қосылған), қара металдардан:
730511000
— — доғалы дәнекерлеу әдісімен жасалған түзу тігіс:
7305110001
— — — сыртқы диаметрі 530 мм немесе одан да көп, уақытша созуға беріктігі (созылу беріктігі) 565 МПа (бұл 57,6 кгс/мм2 сәйкес) және одан жоғары болаттан жасалған1)
7305110002
— — — сыртқы диаметрі 530 мм және одан жоғары, созуға беріктігі (созылу беріктігі) 530 МПа (бұл 54 кгс/мм2 сәйкес) немесе одан жоғары болаттан жасалған және металдың соққыға төзімділігі 2,5 кгс м/см² немесе сынақ температурасында жоғары — 34 °C және одан төмен1)
7305110003
— — — сыртқы диаметрі 530 мм және одан жоғары, аққыштық шегі 290 МПа (29,6 кгс/мм2 сәйкес) және одан жоғары болаттан жасалған, құрамында күкіртті сутегі (H2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған 1)
7305110004
— — — салмақты бетон қабығымен
7305110008
— — — өзге
7305120000
— — өзге бойлық дәнекерленген
7306
Шойыннан немесе болаттан жасалған құбырлар, түтіктер және өзге де қуыс бөліктер (мысалы, ашық тігісті немесе дәнекерленген, тойтармаланған немесе ұқсас біріктірілген):
730611
— — коррозияға төзімді болаттан жасалған дәнекерленген:
7306111000
— — — дәнекерленген түзу тігіс
7306119000
— — — дәнекерленген спираль
730619
— — өзгелер:
7306191000
— — — дәнекерленген түзу тігіс
7306199000
— — — дәнекерленген спираль
730630410
— — — — мырышталған:
730630490
— — — — өзгелер:
730640
— тот баспайтын болаттан жасалған дөңгелек қимадағы өзге дәнекерленген бұйымдар:
730640200
— — салқын тартылған немесе салқын илектелген (суық қалпына келтірілген):
7306402009
— — — өзге
730640800
— — өзгелер:
730650
— легирленген болаттардың өзге түрлерінен жасалған өзге дәнекерленген, дөңгелек қимасы:

7606920000
— — из алюминиевых сплавов
7607
Фольга алюминиевая (без основы или на основе из бумаги, картона, пластмассы или аналогичных материалов) толщиной (не считая основы) не более 0,2 мм:
760711
— — катаная, но без дальнейшей обработки:
760711110
— — — — в рулонах массой не более 10 кг:
7607111101
— — — — — толщиной менее 0,0046 мм
7607111109
— — — — — толщиной не менее 0,0046 мм, но менее 0,021 мм
760711190
— — — — прочая:
7607111901
— — — — — толщиной менее 0,0046 мм
7607111909
— — — — — толщиной не менее 0,0046 мм, но менее 0,021 мм
7607119000
— — — толщиной не менее 0,021 мм, но не более 0,2 мм
760719
— — прочая:
7607191000
— — — толщиной менее 0,021 мм
760719900
— — — толщиной не менее 0,021 мм, но не более 0,2 мм:
760720
— с основой:
7607201000
— — толщиной (не считая основы) менее 0,021 мм
7607209000
— — толщиной (не считая основы) не менее 0,021 мм, но не более 0,2 мм
7608
Трубы и трубки алюминиевые:
760810000
— из алюминия нелегированного:
760820
— из алюминиевых сплавов:
760820200
— — сварные:
760820810
— — — без дальнейшей обработки после экструдирования:
7608208108
— — — — — прочие
760820890
— — — прочие:
7608208907
— — — — — прочие
7609000000
Фитинги для труб или трубок алюминиевые (например, муфты, колена, фланцы)
7610
Металлоконструкции алюминиевые (кроме сборных строительных металлоконструкций товарной позиции 9406) и их части (например, мосты и их секции, башни, решетчатые мачты, перекрытия для крыш, строительные фермы, двери, окна и их рамы, пороги для дверей, балюстрады, опоры и колонны); листы, прутки, профили, трубы и аналогичные изделия алюминиевые, предназначенные для использования в металлоконструкциях:
7610100000
— двери, окна и их рамы, пороги для дверей
761090
— прочие:
7610901000
— — мосты и их секции, башни и решетчатые мачты
7610909000
— — прочие
7611000000
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные алюминиевые емкости для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью более 300 л, с облицовкой или с термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования
7612
Бочки, барабаны, банки, ящики и аналогичные емкости (включая жесткие или деформируемые трубчатые емкости) алюминиевые для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью не более 300 л, с облицовкой или с термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования:

7606920000
— — алюминий қорытпаларынан
7607
Қалыңдығы 0,2 мм аспайтын алюминий фольга (астарсыз немесе қағаз, картон, пластик немесе ұқсас материалдар негізіндегі):
760711
— — прокат, бірақ одан әрі өңдеусіз:
760711110
— — — — салмағы 10 кг аспайтын орамдарда:
7607111101
— — — — — қалыңдығы 0,0046 мм—ден аз
7607111109
— — — — — қалыңдығы кемінде 0,0046 мм, бірақ қалыңдығы 0,021 мм кем емес
760711190
— — — — өзге:
7607111901
— — — — — қалыңдығы 0,0046 мм—ден аз
7607111909
— — — — — қалыңдығы кемінде 0,0046 мм, бірақ қалыңдығы 0,021 мм кем емес
7607119000
— — — қалыңдығы кемінде 0,021 мм, бірақ қалыңдығы 0,2 мм артық емес
760719
— — өзге:
7607191000
— — — қалыңдығы 0,021 мм—ден аз
760719900
— — — қалыңдығы кемінде 0,021 мм, бірақ қалыңдығы 0,2 мм артық емес:
760720
— негізімен:
7607201000
— — қалыңдығы (негізді есептемегенде) 0,021 мм кем
7607209000
— — қалыңдығы (негізді есептемегенде) 0,021 мм кем емес, бірақ 0,2 мм артық емес
7608
Алюминий құбырлар мен түтіктер:
760810000
— легирленбеген алюминийден жасалған:
760820
— алюминий қорытпаларынан:
760820200
— — дәнекерленген:
760820810
— — — экструзиядан кейін қосымша өңдеусіз:
7608208108
— — — — — өзге
760820890
— — — өзгелер:
7608208907
— — — — — өзге
7609000000
Құбыр немесе түтік фитингтері, алюминий (мысалы, муфталар, шынтақтар, фланецтер)
7610
Алюминий металдан жасалған конструкциялар (9406 тауар позициясының құрама құрылымдық болаттан өзге) және олардың бөліктері (мысалы, көпірлер мен олардың секциялары, мұнаралар, торлы діңгектер, шатыр тақталары, фермалар, есіктер, терезелер және олардың жақтаулары, есіктерге арналған табалдырықтар, балюстрадалар, пирстер мен бағаналар) ; алюминий қаңылтырлар, өзектер, профильдер, түтіктер және металл конструкцияларда пайдалануға арналған ұқсас бұйымдар:
7610100000
— есіктер, терезелер және олардың жақтаулары, есіктерге арналған табалдырықтар
761090
— өзгелер:
7610901000
— — көпірлер және олардың учаскелері, мұнаралар мен торлы діңгектер
7610909000
— — өзгелер
7611000000
Сыйымдылығы 300 литрден асатын кез келген заттарға (сығылған немесе сұйытылған газдан өзге) арналған резервуарлар, цистерналар, құтылар және ұқсас алюминий ыдыстар, қапталған немесе термиялық оқшауланған, бірақ механикалық немесе термиялық жабдықпен жабдықталмаған
7612
Барабандар, барабандар, банкалар, қораптар және ұқсас ыдыстар (қатты немесе деформацияланатын құбырлы ыдыстарды қоса алғанда), сыйымдылығы 300 литрден аспайтын кез келген заттарға арналған алюминий (сығылған немесе сұйытылған газдан өзге), төсемі бар немесе жоқ немесе жылу оқшаулағышы бар бірақ механикалық немесе термиялық жабдықсыз:

830260000
— автоматические устройства для закрывания дверей:
8302600009
— — прочие
8307
Трубы гибкие из недрагоценных металлов, с фитингами или без них:
830710000
— из черных металлов:
830790000
— из прочих недрагоценных металлов:
8308
Застежки, рамы с застежками, пряжки, пряжки-застежки, крючки, колечки, блочки и аналогичные изделия, из недрагоценных металлов, используемые для одежды или принадлежностей одежды, обуви, ювелирных изделий, наручных часов, книг, тентов, изделий из кожи, дорожных принадлежностей или шорно-седельных изделий или других готовых изделий; заклепки трубчатые или раздвоенные, из недрагоценных металлов; бусины и блестки, из недрагоценных металлов:
8308100000
— крючки, колечки и блочки
8308200000
— заклепки трубчатые или раздвоенные
8308900000
— прочие, включая части
8309
Пробки, колпачки и крышки (включая крончатые колпачки, завинчивающиеся колпачки и пробки с устройством для разливки), закупорочные крышки для бутылок, пробки нарезные, оболочки пробок, герметизирующие и прочие упаковочные принадлежности, из недрагоценных металлов:
8309100000
— крончатые колпачки
830990
— прочие:
8309901000
— — закупорочные крышки из свинца; закупорочные крышки из алюминия диаметром более 21 мм
8309909000
— — прочие
8310000000
Таблички с указателями, наименованиями, адресами и аналогичные таблички, номера, буквы и прочие символы из недрагоценных металлов, кроме изделий товарной позиции 9405
8311
Проволока, прутки, трубы, пластины, электроды и аналогичные изделия, из недрагоценных металлов или из карбидов металлов, с покрытием или с сердечником из флюсовых материалов, используемые для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки, сварки или осаждения металлов или карбидов металлов; проволока и прутки из спеченного порошка недрагоценных металлов, используемые для металлизации распылением:
831110000
— электроды из недрагоценных металлов с покрытием, используемые для дуговой электросварки:
8311200000
— проволока из недрагоценных металлов с сердечником, используемая для дуговой электросварки
8311300000
— прутки с покрытием и проволока с сердечником, используемые для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или для газовой сварки, из недрагоценных металлов
8311900000
— прочие
8402
Котлы паровые или другие паропроизводящие котлы (кроме водяных котлов центрального отопления, способных также производить пар низкого давления); котлы перегретой воды:
840211000
— — котлы водотрубные производительностью более 45 т пара в час:
8402110001
— — — котлы паровые для судового оборудования3)
8402110009
— — — прочие

830260000
— есіктерді жабуға арналған автоматты құрылғылар:
8302600009
— — өзгелер
8307
Қымбат емес металдан жасалған, фитингтері бар немесе жоқ иілгіш түтіктер:
830710000
— қара металдардан:
830790000
— өзге де бағалы металдардан:
8308
Киімге немесе киімге, аяқ киімге, зергерлік бұйымдарға, сағаттарға, кітаптарға, тенттерге, былғарыдан жасалған бұйымдарға пайдаланылатын қымбат бағалы емес металдан жасалған ілгектер, ілгектер, ілгектер, ілгектер, ілгектер, сақиналар, ілгектер және ұқсас бұйымдар , туристік бұйымдар немесе ер—тұрман бұйымдары немесе өзге де өндіріс тауарлары; негізгі металдан жасалған құбырлы немесе айырлы тойтармалар; Негізгі металдан жасалған моншақтар мен блестки:
8308100000
— ілгектер, сақиналар және блоктар
8308200000
— құбырлы немесе айырлы тойтармалар
8308900000
— өзге, оның ішінде бөлшектер
8309
Қымбат емес металдан жасалған тығындар, қалпақшалар мен қақпақтар (соның ішінде тәж қақпақтары, бұрандалы қақпақтар және толтыру құрылғысы бар тығындар), бөтелке қақпақтары, кесілген тығындар, тығынның қабықтары, тығыздауыш және өзге де орауыш керек—жарақтар:
8309100000
— тәж қақпақтары
830990
— өзгелер:
8309901000
— — қорғасыннан жасалған тығындар; диаметрі 21 мм—ден асатын алюминийден жасалған тығын қақпақтары
8309909000
— — өзгелер
8310000000
9405 тауар позициясының бұйымдарынан өзге, қымбат бағалы емес металдан жасалған белгі, атауы, мекенжайы және ұқсас тақтайшалар, сандар, әріптер және өзге де белгілер
8311
Металдарды немесе металл карбидтерді дәнекерлеу, дәнекерлеу, дәнекерлеу немесе тұндыру үшін қолданылатын сымдар, шыбықтар, құбырлар, пластиналар, электродтар және ұқсас бұйымдар, қымбат емес металдардан немесе металл карбидтерден жасалған, флюсті материалдармен қапталған немесе өзегі бар; бүріккішпен қаптау үшін қолданылатын агломерленген негізгі металл ұнтағының сымдары мен өзектері:
831110000
— электр доғалық дәнекерлеу үшін қолданылатын қапталған негізгі металл электродтары:
8311200000
— электр доғалық дәнекерлеу үшін қолданылатын негізгі металл өзек сымы
8311300000
— қымбат емес металды дәнекерлеуге, дәнекерлеуге немесе газбен дәнекерлеуге арналған қапталған өзектер мен өзектері бар сымдар
8311900000
— өзгелер
8402
Бу қазандары немесе өзге де бу шығаратын қазандар (төмен қысымды бу шығаруға қабілетті орталықтандырылған су қазандарынан өзге); ыстық су қазандықтары:
840211000
— — өнімділігі сағатына 45 тоннадан асатын су құбырлы қазандар:
8402110001
— — — кеме жабдықтарына арналған бу қазандары3)
8402110009
— — — өзге

8418991009
— — — — прочие
8418999000
— — — прочие
8419350000
— — прочие, для древесины, целлюлозы, бумаги или картона
841939000
— — прочие:
8419390008
— — — прочие
841940000
— аппараты для дистилляции или ректификации:
8419400009
— — прочие
8419500000
— теплообменники
8419600000
— машины для сжижения воздуха или газов
841981
— — для приготовления горячих напитков или приготовления или подогрева пищи:
8419812000
— — — кофеварки и другие приспособления для приготовления кофе и других горячих напитков
8419818000
— — — прочие
841989
— — прочие:
8419891000
— — — градирни и аналогичные установки для прямого охлаждения (без разделительной стенки) с помощью циркулирующей воды
8419893000
— — — установки для вакуумного осаждения металла из паровой фазы
84198998
— — — прочие:
8419899890
— — — — прочие
841990
— части:
8419901500
— — стерилизаторов подсубпозиции 8419 20 000 0
841990850
— — прочие:
8419908509
— — — прочие
8423
Оборудование для взвешивания (кроме весов чувствительностью 0,05 г или выше), включая счетные или контрольные машины, приводимые в действие силой тяжести взвешиваемого груза; разновесы для весов всех типов:
8423101000
— — весы бытовые
8423109000
— — прочие
8423200000
— весы для непрерывного взвешивания изделий на конвейерах
8423300000
— весы, отрегулированные на постоянную массу, и весы, загружающие груз определенной массы в емкость или контейнер, включая весы бункерные
842381
— — с максимальной массой взвешивания не более 30 кг:
8423811000
— — — устройства контроля массы и устройства контрольные автоматические, срабатывающие при достижении предварительно заданной массы
8423813000
— — — оборудование для взвешивания и маркировки предварительно упакованных товаров
8423819000
— — — прочее
842382
— — с максимальной массой взвешивания более 30 кг, но не более 5000 кг:
8423821000
— — — устройства контроля массы и устройства контрольные автоматические, срабатывающие при достижении предварительно заданной массы
8423829000
— — — прочее
8423890000
— — прочее
842390000
— разновесы для весов всех типов; части оборудования для взвешивания:
8423900001
— — части оборудования для взвешивания (кроме частей оборудования, указанного в позициях 8423 10, 8423 81 500 0, и частей мостовых весов подсубпозиции 8423 89 000 0)
8423900009
— — прочее
8424
Механические устройства (с ручным управлением или без него) для метания, разбрызгивания или распыления жидкостей или порошков; огнетушители заряженные или незаряженные; пульверизаторы и аналогичные устройства; пароструйные или пескоструйные и аналогичные метательные устройства:

8418991009
— — — — өзге
8418999000
— — — өзге
8419350000
— — өзге, ағаш, целлюлоза, қағаз немесе картон үшін
841939000
— — өзгелер:
8419390008
— — — өзге
841940000
— айдау немесе ректификацияға арналған аппарат:
8419400009
— — өзгелер
8419500000
– жылу алмастырғыштар
8419600000
— ауаны немесе газдарды сұйылтуға арналған машиналар
841981
— — ыстық сусындар дайындау немесе тағамды пісіру немесе жылыту үшін:
8419812000
— — — кофеқайнатқыштар және кофе және өзге де ыстық сусындарды дайындауға арналған өзге құрылғылар
8419818000
— — — өзге
841989
— — өзгелер:
8419891000
— — — айналмалы су арқылы тікелей салқындату үшін (бөлгіш қабырғасыз) салқындату мұнаралары және ұқсас қондырғылар
8419893000
— — — бу фазасынан металды вакуумда тұндыруға арналған қондырғылар
84198998
— — — өзгелер:
8419899890
— — — — өзге
841990
— бөліктер:
8419901500
— — 8419 20 00 0 субпозициясындағы стерилизаторлар
841990850
— — өзгелер:
8419908509
— — — өзге
8423
Өлшенетін жүктің ауырлық күшімен жұмыс істейтін есептеу немесе бақылау машиналарын қоса алғанда, таразы жабдығы (сезімталдық 0,05 г және одан жоғары таразылардан өзге); барлық түрдегі таразыларға арналған салмақтар:
8423101000
— — тұрмыстық таразылар
8423109000
— — өзгелер
8423200000
– конвейерлердегі өнімді үздіксіз өлшеуге арналған таразылар
8423300000
— тұрақты салмаққа реттелетін таразылар және белгілі бір массадағы жүкті контейнерге немесе ыдысқа тиейтін таразылар, оның ішінде бункерлік таразылар
842381
— — максималды салмағы 30 кг—нан аспайтын:
8423811000
— — — салмақты бақылау құрылғылары және алдын ала белгіленген салмаққа жеткенде іске қосылатын автоматты өзгеру құрылғылары
8423813000
— — — алдын ала оралған тауарларды өлшеуге және таңбалауға арналған жабдық
8423819000
— — — өзге
842382
— — максималды салмағы 30 кг—нан асатын, бірақ 5000 кг—нан аспайтын:
8423821000
— — — салмақты бақылау құрылғылары және алдын ала белгіленген салмаққа жеткенде іске қосылатын автоматты өзгеру құрылғылары
8423829000
— — — өзге
8423890000
— — өзге
842390000
— барлық түрдегі таразыларға арналған салмақтар; таразы жабдығының бөліктері:
8423900001
— — таразы жабдығының бөлшектері (8423 10, 8423 81 500 позицияларының жабдықтарының бөліктерінен және 8423 89 000 қосалқы позициясының таразыларының бөліктерінен өзге)
8423900009
— — өзге
8424
Сұйықтықтарды немесе ұнтақтарды лақтыруға, шашуға немесе таратуға арналған механикалық құрылғылар (қолмен өзгерылатын немесе өзгерылмайтын); зарядталған немесе зарядсыз өрт сөндіргіштер; атомизаторлар және ұқсас құрылғылар; бумен жару немесе құм үрлеу және соған ұқсас қозғаушы құрылғылар:

84629000
— прочие:
846290001
— — с числовым программным управлением:
8462900011
— — — ковочные, штамповочные
8462900012
— — — — для обработки изделий из листового материала
8462900013
— — — — прочие
8462900014
— — — отрезные
8462900015
— — — — для обработки изделий из листового материала
8462900016
— — — — прочие
8462900017
— — — — прессы для формовки металлических порошков путем спекания
8462900018
— — — — — прессы гидравлические
8462900019
— — — — — прочие
846290009
— — прочие:
8462900091
— — — ковочные, штамповочные
8462900092
— — — гибочные, кромкогибочные, правильные
8462900093
— — — — для обработки изделий из листового материала; прочие гидравлические
8462900094
— — — — прочие
8462900095
— — — пробивные или вырубные, включая комбинированные пробивные и отрезные
8462900096
— — — — прессы для формовки металлических порошков путем спекания; прессы гидравлические для производства заклепок, болтов, винтов
8462900097
— — — — — прессы гидравлические прочие
8462900098
— — — — — — для производства заклепок, болтов, винтов
8462900099
— — — — — — прочие
8470
Машины счетные и карманные машины для записи, воспроизведения и визуального представления данных с вычислительными функциями; бухгалтерские машины, почтовые маркировочные машины, аппараты билетные и другие аналогичные машины со счетными устройствами; аппараты кассовые:
8470100000
— калькуляторы электронные, способные работать без внешнего источника питания, и карманные машины для записи, воспроизведения и визуального представления данных с вычислительными функциями
8470210000
— — со встроенным печатающим устройством
8470290000
— — прочие
8470300000
— машины счетные прочие
847050000
— аппараты кассовые:
8470500001
— — терминалы для электронной оплаты кредитными или дебетовыми карточками, кроме товаров субпозиции 8472 90
8470500009
— — прочие
8470900000
— прочие
8471
Вычислительные машины и их блоки; магнитные или оптические считывающие устройства, машины для переноса данных на носители информации в кодированной форме и машины для обработки подобной информации, в другом месте не поименованные или не включенные:
8471410000
— — содержащие в одном корпусе, по крайней мере, центральный блок обработки данных и устройство ввода и вывода, объединенные или нет
8471490000
— — прочие, поставляемые в виде систем
8471500000
— блоки обработки данных, отличные от описанных в субпозиции 8471 41 или 8471 49, содержащие или не содержащие в одном корпусе одно или два из следующих устройств: запоминающие устройства, устройства ввода, устройства вывода
847160
— устройства ввода или вывода, содержащие или не содержащие в одном корпусе запоминающие устройства:

84629000
— өзгелер:
846290001
— — сандық өзгерумен:
8462900011
— — — соғу, штамптау
8462900012
— — — — қаңылтыр материалдан жасалған бұйымдарды өңдеу үшін
8462900013
— — — — өзге
8462900014
— — — кесу
8462900015
— — — — қаңылтыр материалдан жасалған бұйымдарды өңдеу үшін
8462900016
— — — — өзге
8462900017
— — — — агломерация арқылы металл ұнтақтарын қалыптастыруға арналған престер
8462900018
— — — — — гидравликалық престер
8462900019
— — — — — өзге
846290009
— — өзгелер:
8462900091
— — — соғу, штамптау
8462900092
— — — иілу, жиегін бүгу, түзету
8462900093
— — — — жайма материалдан жасалған бұйымдарды өңдеу үшін; өзге гидравликалық
8462900094
— — — — өзге
8462900095
— — — тесу немесе тесу, соның ішінде біріктірілген тесу және кесу
8462900096
— — — — агломерация арқылы металл ұнтақтарын қалыптастыруға арналған престер; тойтармаларды, болттарды, бұрандаларды өндіруге арналған гидравликалық престер
8462900097
— — — — — өзге гидравликалық престер
8462900098
— — — — — — тойтармалар, болттар, бұрандалар өндіру үшін
8462900099
— — — — — — өзге
8470
Есептеу функциялары бар деректерді жазуға, жаңғыртуға және визуализациялауға арналған есептеу машиналары мен қалта машиналары; есепке алу машиналары, пошталық таңбалау машиналары, билет автоматтары және санау құрылғылары бар өзге де ұқсас машиналар; кассалық машиналар:
8470100000
— сыртқы қуат көзінсіз жұмыс істеуге қабілетті электронды калькуляторлар және есептеу функциялары бар деректерді жазуға, жаңғыртуға және визуализациялауға арналған қалта машиналары
8470210000
— — кірістірілген принтермен
8470290000
— — өзгелер
8470300000
— өзге де санау машиналары
847050000
— кассалық машиналар:
8470500001
— — 8472 90 субпозициясындағы тауарлардан өзге, кредиттік немесе дебеттік карталармен электрондық төлемдерге арналған терминалдар
8470500009
— — өзгелер
8470900000
— өзгелер
8471
Есептеу машиналары және олардың блоктары; магниттік немесе оптикалық оқу құрылғылары, кодталған түрдегі деректерді сақтау құралдарына тасымалдауға арналған машиналар және өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған ұқсас ақпаратты өңдеуге арналған машиналар:
8471410000
— — бір корпуста кем дегенде орталық өңдеу блогы және біріктірілген немесе біріктірілмеген кіріс және шығыс құрылғысы бар
8471490000
— — өзгелеры жүйе ретінде жеткізіледі
8471500000
— 8471 41 немесе 8471 49 қосалқы позицияларында сипатталғандардан өзге деректерді өңдеу қондырғылары, бір корпуста келесі құрылғылардың біреуі немесе екеуі бар немесе жоқ: сақтау құрылғылары, енгізу құрылғылары, шығару құрылғылары
847160
— бір корпуста сақтау құрылғылары бар немесе жоқ енгізу немесе шығару құрылғылары:

8471606000
— — клавиатура
8471607000
— — прочие
847170
— устройства запоминающие:
8471702000
— — центральные запоминающие устройства
8471703000
— — — — оптические, включая магнитооптические
8471705000
— — — — — на жестких магнитных дисках
8471707000
— — — — — прочие
8471708000
— — — запоминающие устройства на магнитных лентах
8471709800
— — — прочие
8471800000
— устройства вычислительных машин прочие
8471900000
— прочие
8472
Оборудование конторское (например, гектографические или трафаретные множительные аппараты, машины адресовальные, автоматические устройства для выдачи банкнот, машины для сортировки, подсчета или упаковки монет, машинки для заточки карандашей, перфорационные машины или машины для скрепления скобами) прочее:
8472100000
— машины копировально-множительные
8472300000
— машины для сортировки или складывания, или укладки в конверты, или перевязывания почтовой корреспонденции, машины для вскрытия, закрывания или запечатывания почтовой корреспонденции и машины для наклеивания или гашения почтовых марок
847290
— прочие:
8472901000
— — машины для сортировки, подсчета или упаковки монет
8472903000
— — банкоматы
8472909100
— — — устройства для обработки текстов
8472909200
— — — — электрические
8472909300
— — — — прочие
8472909900
— — — прочие
8473
Части и принадлежности (кроме футляров, чехлов для транспортировки и аналогичных изделий), предназначенные исключительно или в основном для машин товарных позиций 8470 –8472:
847321
— — машин счетных электронных субпозиции 8470 10, 8470 21 или 8470 29:
8473211000
— — — электронные модули
8473219000
— — — прочие
847329
— — прочие:
8473291000
— — — электронные модули
847330
— части и принадлежности машин товарной позиции 8471:
847330200
— — электронные модули:
8473302002
— — — аппаратура, позволяющая вычислительным машинам и их блокам обрабатывать аудиосигналы (звуковые карты); наборы для модернизации вычислительных машин и их блоков, предназначенные для розничной продажи, состоящие как минимум из громкоговорителей и/или микрофона и электронного модуля, позволяющего вычислительной машине и ее блокам обрабатывать аудиосигналы (звуковая карта)
8473302008
— — — прочие
8473308000
— — прочие
847340
— части и принадлежности машин товарной позиции 8472:
8473401100
— — — машин подсубпозиции 8472 90 300 0
8473401700
— — — прочие
8473407000
— — прочие
847350
— части и принадлежности, в равной степени предназначенные для машин, входящих в две или более товарные позиции 8470 – 8472:
8473502000
— — электронные модули
8473508000
— — прочие
8475100000
— машины для сборки электрических или электронных ламп, трубок или электронно-лучевых трубок или газоразрядных ламп в стеклянных колбах

8471606000
— — пернетақта
8471607000
— — өзгелер
847170
— сақтау құрылғылары
8471702000
— — орталық сақтау құрылғылары
8471703000
— — — — оптикалық, оның ішінде магнитті—оптикалық
8471705000
— — — — — қатты магниттік дискілерде
8471707000
— — — — — өзге
8471708000
— — — магниттік таспаны сақтау құрылғылары
8471709800
— — — өзге
8471800000
— өзге компьютер құрылғылары
8471900000
— өзгелер
8472
Кеңсе техникасы (мысалы, гектографиялық немесе трафареттік дубликаторлар, адрестеу машиналары, банкноттарды автоматты таратқыштар, монеталарды сұрыптау, санау немесе орау машиналары, қарындаш қайрау машиналары, перфорациялау машиналары немесе степлерлер) өзгелер:
8472100000
— көшіру машиналары
8472300000
— пошта жөнелтілімдерін сұрыптауға немесе бүктеуге немесе конвертке немесе таңуға арналған машиналар, пошта жөнелтілімдерін ашуға, жабуға немесе пломбалауға арналған машиналар және пошта маркаларын салуға немесе жоюға арналған машиналар
847290
— өзгелер:
8472901000
— — монеталарды сұрыптауға, санауға немесе орауға арналған машиналар
8472903000
— — банкоматтар
8472909100
— — — мәтінді өңдеуге арналған құрылғылар
8472909200
— — — — электр
8472909300
— — — — өзге
8472909900
— — — өзге
8473
Тек қана немесе негізінен 8470—8472 тауар позицияларындағы машиналарға арналған бөлшектер мен керек—жарақтар (қораптардан, көлік қораптарынан және сол сияқтылардан өзге):
847321
— — 8470 10, 8470 21 немесе 8470 29 қосалқы позицияларының электрондық санау машиналары:
8473211000
— — — электрондық модульдер
8473219000
— — — өзге
847329
— — өзгелер:
8473291000
— — — электрондық модульдер
847330
— 8471 тауар позициясындағы машиналар бөлшектері мен керек—жарақтары:
847330200
— — электрондық модульдер:
8473302002
— — — компьютерлер мен олардың блоктарына дыбыстық сигналдарды (дыбыстық карталар) өңдеуге мүмкіндік беретін жабдық; Бөлшек саудаға арналған, кем дегенде дауыс зорайтқыштардан және/немесе микрофоннан және компьютер мен оның блоктарына дыбыстық сигналдарды (дыбыс картасы) өңдеуге мүмкіндік беретін электрондық модульден тұратын компьютерлер мен олардың блоктарына арналған қайта жабдықтау жинақтары
8473302008
— — — өзге
8473308000
— — өзгелер
847340
— 8472 тауар позициясындағы машиналар бөлшектері мен керек—жарақтары:
8473401100
— — — 8472 90 300 0 субпозициядағы машиналар
8473401700
— — — өзге
8473407000
— — өзгелер
847350
— 8470—8472 тауар позициясындағы екі немесе одан да көп машиналарға бірдей арналған бөлшектер мен керек—жарақтар:
8473502000
— — электрондық модульдер
8473508000
— — өзгелер
8475100000
— электрлік немесе электрондық шамдарды, түтіктерді немесе катодты сәулелік түтіктерді немесе разрядты шамдарды шыны конверттерге жинауға арналған машиналар

8475210000
— — машины для изготовления оптического волокна и его заготовок
8475290000
— — прочие
848620
— машины и аппаратура для производства полупроводниковых приборов или электронных интегральных схем:
8486201000
— — станки, работающие с использованием ультразвуковых процессов
8486209001
— — — работающие с использованием процессов светового или фотонного излучения, кроме лазерного, используемые в производстве полупроводниковых приборов
8486209002
— — — для сухого травления рисунка на полупроводниковых материалах
8486209003
— — — установки для удаления фоторезиста или очистки полупроводниковых пластин
8486209004
— — — машины гибочные, кромкогибочные, правильные (включая прессы), используемые в производстве полупроводниковых приборов
8486209005
— — — аппаратура для проецирования или нанесения рисунка маски на сенсибилизированные полупроводниковые материалы
8486209009
— — — прочие
8486400003
— — инструменты для разметки, производящие рисунок, используемые для изготовления масок или фотошаблонов с покрытых фоторезистом подложек
8486400009
— — прочие
848690
— части и принадлежности:
8486901000
— — приспособления для крепления инструмента и самораскрывающиеся резьбонарезные головки; приспособления для крепления обрабатываемых деталей
8486902000
— — — части центрифуг для нанесения фотографических эмульсий на подложки жидкокристаллических устройств
8486903000
— — — части машин для очистки металлических выводов, устанавливаемых в корпус полупроводниковых приборов, перед нанесением гальванического покрытия
8486904000
— — — части аппаратуры для физического осаждения распылением на подложки жидкокристаллических устройств
8486905000
— — — части и принадлежности установок для сухого травления рисунка на подложках жидкокристаллических устройств
8486906000
— — — части и принадлежности установок для химического осаждения из паровой фазы на подложки жидкокристаллических устройств
8486907000
— — — части и принадлежности станков, работающих с использованием ультразвуковых процессов
8486909001
— — — — для аппаратуры подсубпозиции 8486 40 000 2
8486909002
— — — — для аппаратуры подсубпозиции 8486 40 000 3
8486909003
— — — — для аппаратуры подсубпозиции 8486 20 900 5
8486909008
— — — — прочие
8501
Двигатели и генераторы электрические (кроме электрогенераторных установок):
850110
— двигатели номинальной выходной мощностью не более 37,5 Вт:
850110100
— — синхронные двигатели номинальной выходной мощностью не более 18 Вт:
8501101001
— — — для гражданских воздушных судов5)
8501101009
— — — прочие
8501109100
— — — универсальные двигатели переменного/постоянного тока

8475210000
— — оптикалық талшықты және оның дайындамаларды дайындауға арналған машиналар
8475290000
— — өзгелер
848620
— жартылай өткізгіш құрылғыларды немесе электрондық интегралдық схемаларды өндіруге арналған машиналар мен аппаратуралар:
8486201000
— — ультрадыбыстық процестерді қолданатын станоктар
8486209001
— — — жартылай өткізгіш құрылғыларды өндіруде қолданылатын лазерден өзге, жарық немесе фотондық сәулелену процестерін пайдалана отырып жұмыс істейтін
8486209002
— — — жартылай өткізгішті материалдарға өрнекті құрғақ ою үшін
8486209003
— — — фоторезисттерді жоюға немесе жартылай өткізгіш пластиналарды тазалауға арналған қондырғылар
8486209004
— — — жартылай өткізгішті құрылғыларды өндіруде қолданылатын майыстыру, жиекті иілу, түзету станоктары (пресстерді қоса алғанда)
8486209005
— — — Сенсибилизацияланған жартылай өткізгіш материалдарға маска үлгісін проекциялауға немесе сызуға арналған аппарат
8486209009
— — — өзге
8486400003
— — фоторезистпен қапталған субстраттардан маскалар немесе фотомаскалар жасау үшін қолданылатын таңбалау құралдары
8486400009
— — өзгелер
848690
— бөлшектер мен керек—жарақтар:
8486901000
— — құрал ұстағыштар мен өздігінен ашылатын жіп кесетін бастар; дайындамаларды бекітуге арналған арматура
8486902000
— — — сұйық кристалдық құрылғылардың астарларына фотографиялық эмульсияларды жағуға арналған центрифугалардың бөліктері
8486903000
— — — жартылай өткізгіш құрылғылардың корпусында орнатылған металл өткізгіштерді тазалауға арналған машиналар бөлшектері, гальванияны қолданар алдында
8486904000
— — — сұйық кристалды құрылғылардың астарларына физикалық шашырауды тұндыруға арналған аппараттардың бөліктері
8486905000
— — — сұйық кристалды құрылғылардың астарындағы өрнектерді құрғақ оюға арналған қондырғылардың бөлшектері мен керек—жарақтары
8486906000
— — — Сұйық кристалды құрылғылардың астарларына химиялық буларды тұндыру аппараттарының бөлшектері мен керек—жарақтары
8486907000
— — — ультрадыбыстық процестерді қолданатын станоктардың бөлшектері мен керек—жарақтары
8486909001
— — — — 8486 40 00 қосалқы позициясының аппараттары үшін 2
8486909002
— — — — 8486 40 00 қосалқы позициясының аппараттары үшін 3
8486909003
— — — — 8486 20 90 қосалқы позициясының аппараттары үшін 5
8486909008
— — — — өзге
8501
Электр қозғалтқыштары мен генераторлары (электрлік қондырғылардан өзге):
850110
— номиналды шығу қуаты 37,5 Вт—тан аспайтын қозғалтқыштар:
850110100
— — номиналды шығыс қуаты 18 Вт аспайтын синхронды қозғалтқыштар:
8501101001
— — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
8501101009
— — — өзге
8501109100
— — — әмбебап айнымалы/тұрақты ток қозғалтқыштары

8528621000
— — — используемые исключительно или главным образом в вычислительных системах товарной позиции 8471
8528623000
— — — — работающие с помощью плоской дисплейной панели (например, устройства на жидких кристаллах), способной отображать цифровую информацию, полученную от вычислительной машины
8528624000
— — — — — монохромного изображения
8528629001
— — — — — — цифровые проекторы с выходным разрешением 2048 х 1080 пикселей и более
8528629009
— — — — — — прочие
8528692000
— — — монохромного изображения
8528699000
— — — цветного изображения
852871
— — не предназначенная для включения в свой состав видеодисплея или экрана:
8528711100
— — — — электронные модули для встраивания в вычислительные машины
8528711500
— — — — аппараты с приборами на основе микропроцессора, содержащие модем для получения доступа в Интернет и имеющие функцию интерактивного информационного обмена, способные принимать телевизионные сигналы (телевизионные приемники с коммуникационной функцией)
8528711900
— — — — прочие
8528719100
— — — — аппараты с приборами на основе микропроцессора, содержащие модем для получения доступа в Интернет и имеющие функцию интерактивного информационного обмена, способные принимать телевизионные сигналы (телевизионные приемники с коммуникационной функцией)
8528719900
— — — — прочая
852872
— — прочая, цветного изображения:
8528721000
— — — телевизионное проекционное оборудование
852872200
— — — аппаратура, включающая в свой состав видеозаписывающую или видеовоспроизводящую аппаратуру:
8528722001
— — — — с жидкокристаллическим или плазменным экраном
8528722009
— — — — прочая
852872300
— — — — со встроенной трубкой:
8528723001
— — — — — с размером диагонали экрана не более 42 см
8528723002
— — — — — с размером диагонали экрана более 42 см, но не более 52 см
8528723003
— — — — — с размером диагонали экрана более 52 см, но не более 72 см
8528723009
— — — — — прочая
8528724000
— — — — с экраном, выполненным по технологии жидкокристаллических дисплеев
8528726000
— — — — с экраном, выполненным по технологии плазменных панелей
8528728000
— — — — прочая
8528730000
— — прочая, монохромного изображения
8529
Части, предназначенные исключительно или в основном для аппаратуры товарных позиций 8524 – 8528:
852910
— антенны и антенные отражатели всех типов; части, используемые вместе с этими изделиями:
8529103100
— — — — для приема через спутник
8529103900
— — — — прочие
8529106500
— — — антенны внутренние для вещательных радиоприемников или телеприемников, включая встроенные
852910690
— — — прочие:
8529106901
— — — — для производства гражданских воздушных судов5)

8528621000
— — — тек қана немесе негізінен 8471 тауар позициясының есептеу жүйелерінде қолданылады
8528623000
— — — — компьютерден алынған сандық ақпаратты көрсетуге қабілетті тегіс дисплей панелін (мысалы, сұйық кристалды құрылғы) пайдалану арқылы жұмыс істеу
8528624000
— — — — — монохромды кескін
8528629001
— — — — — — шығыс ажыратымдылығы 2048 x 1080 пиксель немесе одан жоғары сандық проекторлар
8528629009
— — — — — — өзге
8528692000
— — — монохромды кескін
8528699000
— — — түсті сурет
852871
— — бейне дисплейге немесе экранға қосуға арналмаған:
8528711100
— — — — компьютерлерге енгізуге арналған электрондық модульдер
8528711500
— — — — микропроцессор негізіндегі құрылғылары бар, интернетке кіруге арналған модемі бар және интерактивті ақпарат алмасу функциясы бар, телевизиялық сигналдарды қабылдауға қабілетті құрылғылар (байланыс функциясы бар телеқабылдағыштар)
8528711900
— — — — өзге
8528719100
— — — — микропроцессор негізіндегі құрылғылары бар, интернетке кіруге арналған модемі бар және интерактивті ақпарат алмасу функциясы бар, телевизиялық сигналдарды қабылдауға қабілетті құрылғылар (байланыс функциясы бар телеқабылдағыштар)
8528719900
— — — — өзге
852872
— — өзге, түрлі—түсті сурет:
8528721000
— — — телевизиялық проекциялық аппаратура
852872200
— — — бейнежазбаны немесе бейнежазбаны жаңғыртуды қоса алғанда, жабдық:
8528722001
— — — — СКД немесе плазмалық экранмен
8528722009
— — — — өзге
852872300
— — — — кірістірілген түтікпен:
8528723001
— — — — — экранның диагональ өлшемі 42 см—ден аспайтын
8528723002
— — — — — экранның диагональ өлшемі 42 см—ден асатын, бірақ 52 см—ден аспайтын
8528723003
— — — — — экранның диагональ өлшемі 52 см—ден асатын, бірақ 72 см—ден аспайтын
8528723009
— — — — — өзге
8528724000
— — — — сұйық кристалды дисплейлер технологиясы бойынша жасалған экранмен
8528726000
— — — — плазмалық панельдер технологиясы бойынша жасалған экранмен
8528728000
— — — — өзге
8528730000
— — өзге, монохромды кескін
8529
Тек қана немесе негізінен 8524—8528 тауар позицияларының аппараттарына арналған бөлшектер:
852910
— барлық түрдегі антенналар мен антенналық рефлекторлар; осы өнімдермен пайдаланылатын бөлшектер:
8529103100
— — — — спутник арқылы қабылдау үшін
8529103900
— — — — өзге
8529106500
— — — кірістірілген қоса алғанда, таратылатын радиолар немесе теледидарлар үшін ішкі антенналар
852910690
— — — өзгелер:
8529106901
— — — — азаматтық әуе кемелерін өндіру үшін5)

9106100000
— регистраторы времени; устройства записи времени
9106900000
— прочие
9107000000
Временные переключатели с часовым механизмом любого вида или с синхронным двигателем
Приложение 4
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 26 февраля 2018 года № 131
Перечень товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Оңтүстік"

9106100000
— уақытты жазу құрылғылары; уақытты жазу құрылғылары
9106900000
— өзгелер
9107000000
Кез келген түрдегі сағат механизмімен немесе синхронды қозғалтқышпен уақыт ауыстырады
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 26 ақпандағы
№ 131 бұйрығына
4-қосымша
"Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағына өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі

Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 26.09.2022 № 531 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
1
2
1108
Крахмал; инулин:
1108110000
— — пшеничный
1108120000
— — кукурузный
1108130000
— — картофельный
1108140000
— — маниоковый
110819
— — прочий:
1108191000
— — — рисовый
1108199000
— — — прочий
1108200000
— инулин
1401
Материалы растительного происхождения, используемые главным образом для плетения (например, бамбук, ротанг, тростник, ситник, ива, рафия, очищенная, отбеленная или окрашенная солома зерновых и липовая кора):
1401200000
— ротанг
1401900000
— прочие
1404
Материалы растительного происхождения, в другом месте не поименованные или не включенные:
1404200000
— хлопковый линт
140490000
— прочие:
1404900001
— — материалы растительного происхождения, используемые главным образом для набивки или мягкой прокладки (например, капок, растительные волокна и взморник морской), в том числе в виде пластов, на подложке или без нее, или используемые главным образом в метлах или щетках (например, сорго веничное, пиассава, пырей ползучий и истль)
1404900008
— — прочие
250100
Соль (включая соль столовую и денатурированную) и хлорид натрия чистый, растворенные или не растворенные в воде, или содержащие или не содержащие добавки агентов, препятствующих слипанию или обеспечивающих сыпучесть; вода морская:
2501001000
— вода морская и солевые растворы
2501003100
— — для химических превращений (разделение натрия и хлора) с последующим использованием для производства других продуктов
2501005100
— — — денатурированная или для промышленных целей (включая очистку), кроме консервирования или приготовления пищевых продуктов для людей или корма для животных
25010091
— — — — соль, пригодная для употребления в пищу:
2501009110
— — — — — йодированная
2501009190
— — — — — прочая
2501009900
— — — — прочая
2505
Пески природные всех видов, окрашенные или неокрашенные, кроме металлоносных песков группы 26:
2505100000
— пески кремнистые и пески кварцевые
2505900000
— прочие
250700
Каолин и глины каолиновые прочие, кальцинированные или некальцинированные:
2507002000
— каолин
2507008000
— глины каолиновые прочие
2508100000
— бентонит
2508300000
— глина огнеупорная
2508400000
— глины прочие
2508700000
— земли шамотные или динасовые
2509000000
Мел
2520
Гипс; ангидрит; гипсовые вяжущие (представляющие собой кальцинированный гипс или сульфат кальция), окрашенные или неокрашенные, содержащие или не содержащие небольшие количества ускорителей или замедлителей:

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 26.09.2022 № 531 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
1
2
1108
крахмал; инулин:
1108110000
— — бидай
1108120000
— — дән
1108130000
— — ақтүйнек
1108140000
— — маниок
110819
— — өзге:
1108191000
— — — күріш
1108199000
— — — өзге
1108200000
– инулин
1401
Негізінен тоқыма тоқыма үшін пайдаланылатын көкөніс материалдары (мысалы, бамбук, ротан, қамыс, раушан, тал, рафия, аршылған, ағартылған немесе боялған жарма сабаны және линден қабығы):
1401200000
– ротан
1401900000
— өзгелер
1404
Өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған өсімдік текті материалдар:
1404200000
— мақта талшығы
140490000
— өзгелер:
1404900001
— — негізінен төсеу немесе төсеу үшін пайдаланылатын өсімдік тектес материалдар (мысалы, капок, өсімдік талшықтары және жыланбалық), жаймаларда, астары бар немесе онсыз немесе негізінен сыпырғыштарда немесе щеткаларда (мысалы, сыпырғыш құмай, пиассава, диван шөпі және иста). )
1404900008
— — өзгелер
250100
Тұз (ас тұзын және денатуратталған тұзды қоса алғанда) және суда ерітілген немесе ерітілмеген немесе құрамында қатып қалуға қарсы немесе еркін ағынды заттар қосылған немесе қосылмаған таза натрий хлориді; теңіз суы:
2501001000
– теңіз суы мен тұзды ерітінділер
2501003100
— — кейіннен өзге өнімдерді өндіру үшін пайдалана отырып, химиялық түрлендірулер (натрий мен хлорды бөлу) үшін
2501005100
— — — адам тағамын немесе жануарларға арналған жемді консервілеуден немесе дайындаудан өзге денатуратталған немесе өнеркәсіптік мақсаттар үшін (оның ішінде тазарту)
25010091
— — — — тұтынуға жарамды тұз:
2501009110
— — — — — йодталған
2501009190
— — — — — өзге
2501009900
— — — — өзге
2505
26—топтағы металдары бар құмдардан өзге, боялған немесе боялмаған барлық түрдегі табиғи құмдар:
2505100000
— кремнийлі құмдар және кварц құмдары
2505900000
— өзгелер
250700
Каолин және өзге де каолинді саздар, күйдірілген немесе күйдірілмеген:
2507002000
– каолин
2507008000
— өзге каолинді саздар
2508100000
– бентонит
2508300000
— отқа төзімді саз
2508400000
— өзге саздар
2508700000
— шамот немесе динас жер
2509000000
Бор
2520
гипс; ангидрит; гипс байланыстырғыштар (олар күйдірілген гипс немесе кальций сульфаты), боялған немесе боялмаған, құрамында аз мөлшерде жылдамдатқыштар немесе тежегіштер бар немесе жоқ:

3209900000
— прочие
321000
Краски и лаки прочие (включая эмали, политуры и клеевые краски); готовые водные пигменты, используемые для отделки кож:
3210001000
— масляные краски и лаки (включая эмали и политуры)
321000900
— прочие:
3210009001
— — для кожевенно-обувной промышленности5)
3210009009
— — прочие
3212
Пигменты (включая металлические порошки и хлопья), диспергированные в неводных средах, жидкие или пастообразные, используемые при производстве красок (включая эмали); фольга для тиснения; красители и прочие красящие вещества, расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи:
3212100000
— фольга для тиснения
3212900000
— прочие
3214
Замазки стекольная и садовая, цементы смоляные, составы для уплотнения и прочие мастики; шпатлевки для малярных работ; неогнеупорные составы для подготовки поверхностей фасадов, внутренних стен зданий, полов, потолков или аналогичные:
321410
— замазки стекольная и садовая, цементы смоляные, составы для уплотнения и прочие мастики; шпатлевки для малярных работ:
321410100
— — замазки стекольная и садовая, цементы смоляные, составы для уплотнения и прочие мастики:
3214101001
— — — пена монтажная полиуретановая в аэрозольных баллонах
3214101009
— — — прочие
3214109000
— — шпатлевки для малярных работ
321490000
— прочие:
3214900001
— — для производства авиационных двигателей5)
3214900009
— — прочие
3215
Краска полиграфическая, чернила или тушь для письма или рисования и прочие чернила, концентрированные или неконцентрированные, твердые или нетвердые:
3215110000
— — черная
3215190000
— — прочая
3215900000
— прочие
3401
Мыло; поверхностно-активные органические вещества и средства, применяемые в качестве мыла, в форме брусков, кусков или в виде формованных изделий, содержащие или не содержащие мыло; поверхностно-активные органические вещества и средства для мытья кожи в виде жидкости или крема и расфасованные для розничной продажи, содержащие или не содержащие мыло; бумага, вата, войлок или фетр и нетканые материалы, пропитанные или покрытые мылом или моющим средством:
3402
Вещества поверхностно-активные органические (кроме мыла); поверхностно-активные средства, моющие средства (включая вспомогательные моющие средства) и средства чистящие, содержащие или не содержащие мыло (кроме средств товарной позиции 3401):
3403
Материалы смазочные (включая смазочно-охлаждающие эмульсии для режущих инструментов, средства для облегчения вывинчивания болтов или гаек, средства для удаления ржавчины или антикоррозионные средства и препараты для облегчения выемки изделий из форм, изготовленные на основе смазок) и средства, используемые для масляной или жировой обработки текстильных материалов, кожи, меха или прочих материалов, кроме средств, содержащих в качестве основных компонентов 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород:

3209900000
— өзгелер
321000
Өзге бояулар мен лактар (соның ішінде эмальдар, лактар және жабысқақ бояулар); былғарыны өңдеу үшін пайдаланылатын дайын сулы пигменттер:
3210001000
– майлы бояулар мен лактар (соның ішінде эмальдар мен лактар)
321000900
— өзгелер:
3210009001
— — былғары және аяқ киім өнеркәсібі үшін5)
3210009009
— — өзгелер
3212
Бояулар (эмальдарды қоса алғанда) өндірісінде пайдаланылатын сусыз ортада, сұйықта немесе пастада дисперсті пигменттер (металл ұнтақтары мен үлпектерін қоса алғанда); бедерлі фольга; Бөлшек сауда үшін пішіндерге немесе қаптамаларға салынған бояғыштар және өзге де бояғыш заттар:
3212100000
— бедерлі фольга
3212900000
— өзгелер
3214
Жылтыратуға және көгалдандыруға арналған шпаклевкалар, шайырлы цементтер, тығыздағыш қоспалар және өзге мастикалар; бояу жұмыстарына арналған жабындар; қасбеттердің беттерін, ғимараттардың ішкі қабырғаларын, едендерді, төбелерді немесе ұқсастарды дайындауға арналған отқа төзімді емес композициялар:
321410
— шыны және бау—бақша жабындары, шайырлы цементтер, тығыздағыштар және өзге мастикалар; бояу жұмыстарына арналған замазка:
321410100
— — жылтыратуға және көгалдандыруға арналған жабындар, шайырлы цементтер, тығыздағыш қоспалар және өзге мастикалар:
3214101001
— — — аэрозольдік банкалардағы полиуретанды монтаж көбігі
3214101009
— — — өзге
3214109000
— — бояу жұмыстарына арналған замазкалар
321490000
— өзгелер:
3214900001
— — авиациялық қозғалтқыштарды өндіру үшін5)
3214900009
— — өзгелер
3215
Баспа сиясы, жазу немесе сызу сиясы немесе сия және өзге де сиялар, концентрленген немесе концентратсыз, қатты немесе қатты емес:
3215110000
— — қара
3215190000
— — өзге
3215900000
— өзгелер
3401
Сабын; органикалық беттік—белсенді заттар және сабын ретінде пайдаланылатын, сабын бар немесе құрамында сабын жоқ, бөренелер, бөренелер немесе пішінделген бұйымдар түріндегі препараттар; сұйық немесе кілегей түріндегі және бөлшек саудаға арналған органикалық беттік белсенді заттар мен теріге арналған жуғыштар, құрамында сабын бар немесе жоқ; Сабынмен немесе жуғыш затпен сіңдірілген немесе қапталған қағаз, валица, киіз немесе киіз және тоқыма емес маталар:
3402
Беттік белсенді органикалық заттар (сабыннан өзге); Құрамында сабын бар немесе жоқ (3401 тауар позициясындағылардан өзге) беттік белсенді препараттар, жуғыш заттар (жуу құралдарының қосалқы құралдарын қоса алғанда) және тазалауға арналған препараттар:
3403
Майлау материалдары (соның ішінде кесетін сұйықтықтар, болттарды немесе гайкаларды босатқыштарды, тот кетіргіштерді немесе коррозияға қарсы агенттерді және майлау материалдарының негізіндегі қалыпсыздандыруға көмекші құралдарды қоса) және тоқыма материалдарын, былғары, үлбір немесе өзге де материалдарды, негізгі құрамдас бөліктерден өзге битумдық жыныстардан алынған мұнай немесе мұнай өнімдері:

350190
— прочие:
350510
— декстрины и прочие модифицированные крахмалы:
3506
Готовые клеи и прочие готовые адгезивы, в другом месте не поименованные или не включенные; продукты, пригодные для использования в качестве клеев или адгезивов, расфасованные для розничной продажи в качестве клеев или адгезивов, нетто-массой не более 1 кг:
350790
— прочие:
3707100000
— эмульсии сенсибилизированные
3801100000
— графит искусственный
3806100000
— канифоль и смоляные кислоты
3809
Средства отделочные, средства для ускорения крашения или фиксации красителей и продукты прочие и готовые препараты (например, вещества для обработки и протравы), применяемые в текстильной, бумажной, кожевенной промышленности или аналогичных отраслях, в другом месте не поименованные или не включенные:
3810100000
— препараты для травления металлических поверхностей; порошки и пасты для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или для сварки, состоящие из металла и прочих материалов
3813000000
Составы и заряды для огнетушителей; гранаты для тушения пожаров, заряженные
381400
Растворители и разбавители сложные органические, в другом месте не поименованные или не включенные; готовые составы для удаления красок или лаков:
3815
Инициаторы реакций, ускорители реакций и катализаторы, в другом месте не поименованные или не включенные:
3816000000
Цементы огнеупорные, растворы строительные, бетоны и аналогичные составы, включая доломитовую набивочную смесь, кроме товаров товарной позиции 3801
3819000000
Жидкости тормозные гидравлические и жидкости готовые прочие для гидравлических передач, не содержащие или содержащие менее 70 мас.% нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
3822
Реагенты диагностические или лабораторные на подложке, готовые диагностические или лабораторные реагенты на подложке или без нее, не расфасованные или расфасованные в наборы, кроме товаров товарной позиции 3006; сертифицированные эталонные материалы:
3824400000
— добавки готовые для цементов, строительных растворов или бетонов
3824501000
— — бетон, готовый для заливки
3824509000
— — прочие
382499
— — прочие:
3824991000
— — — сульфонаты нефтяные, за исключением сульфонатов щелочных металлов, аммония или этаноламинов; тиофенированные сульфокислоты масел, полученных из битуминозных пород, и их соли
3824991500
— — — иониты
3824992000
— — — газопоглотители для вакуумных приборов
3824992500
— — — пиролигниты (например, кальция); тартрат кальция неочищенный; цитрат кальция неочищенный
3824993000
— — — кислоты нафтеновые, их соли, не растворимые в воде, и их сложные эфиры

350190
— өзгелер:
350510
— декстриндер және өзге модификацияланған крахмалдар:
3506
Өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған дайындалған желімдер және өзге де дайындалған желімдер; желім немесе желім ретінде пайдалануға жарамды, желім немесе желім ретінде бөлшек саудаға қойылған, таза салмағы 1 кг аспайтын бұйымдар:
350790
— өзгелер:
3707100000
— сенсибилизацияланған эмульсиялар
3801100000
— жасанды графит
3806100000
— канифоль және шайыр қышқылдары
3809
Өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған тоқыма, қағаз, былғары немесе осыған ұқсас өнеркәсіптерде қолданылатын әрлеу агенттері, бояуды жылдамдататын немесе бояғыштарды бекітетін агенттер және өзге де препараттар мен препараттар (мысалы, таңғыштар және байыту агенттері):
3810100000
— металл беттерін оюға арналған препараттар; металдан және өзге материалдардан тұратын дәнекерлеуге, дәнекерлеуге немесе дәнекерлеуге арналған ұнтақтар мен пасталар
3813000000
Өрт сөндіргіштердің құрамы мен алымдары; өрт сөндіруге арналған гранаталар, тиелген
381400
Еріткіштер мен еріткіштер, күрделі органикалық, өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған; бояуларды немесе лактарды кетіруге арналған дайын композициялар:
3815
Өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған реакция инициаторлары, реакция үдеткіштері және катализаторлары:
3816000000
Отқа төзімді цементтер, ерітінділер, бетондар және ұқсас қосылыстар, соның ішінде доломитті шламдар, 3801 тауар позициясындағы тауарлардан өзге
3819000000
Гидравликалық тежегіш сұйықтықтар және гидравликалық беріліс үшін өзге де дайындалған сұйықтықтар, құрамында битумдық жыныстардан алынған мұнай немесе мұнай өнімдері салмағы бойынша 70% кем емес немесе құрамында
3822
3006 тауар позициясының реагенттерінен өзге, сүйемелдейтін диагностикалық немесе зертханалық реагенттер, дайындалған диагностикалық немесе зертханалық реагенттер, тіреуіште немесе тіреусіз, жинақтарға салынған немесе салынбаған; сертификатталған анықтамалық материалдар:
3824400000
— цементтер, ерітінділер немесе бетондар үшін дайындалған қоспалар
3824501000
— — құюға дайын бетон
3824509000
— — өзгелер
382499
— — өзгелер:
3824991000
— — — сілтілі металдардан, аммонийден немесе этаноламин сульфонаттарынан өзге мұнай сульфонаттары; битуминозды жыныстардан алынған мұнайлардың тиофенді сульфон қышқылдары және олардың тұздары
3824991500
— — — ион алмастырғыштар
3824992000
— — — вакуумдық құрылғыларға арналған қабылдағыштар
3824992500
— — — пиролигниттер (мысалы, кальций); шикі кальций тартраты; кальций цитраты, шикі
3824993000
— — — нафтен қышқылдары, олардың суда ерімейтін тұздары және күрделі эфирлері

3926300000
— крепежные изделия и фурнитура для мебели, транспортных средств или аналогичные изделия
3926909200
— — — изготовленные из листового материала
392690970
— — — прочие:
392690
— прочие:
4005910000
— — пластины, листы и полосы или ленты
4008
Пластины, листы, полосы или ленты, прутки и профили фасонные из вулканизованной резины, кроме твердой резины:
4009110000
— — без фитингов
400912000
— — с фитингами:
4009210000
— — без фитингов
4009220001
— — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
4009310000
— — без фитингов
4009320000
— — с фитингами
4009410000
— — без фитингов
4009420000
— — с фитингами
4010
Ленты конвейерные или ремни приводные, или бельтинг, из вулканизованной резины:
4015190000
— — прочие
401610000
— из пористой резины:
4016910000
— — покрытия напольные и коврики
4016920000
— — резинки канцелярские
4016930001
— — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
401699970
— — — — прочие:
401700000
Резина твердая (например, эбонит) во всех формах, включая отходы и скрап; изделия из твердой резины:
4101
Необработанные шкуры крупного рогатого скота (включая буйволов) или животных семейства лошадиных (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с волосяным покровом или без волосяного покрова, двоеные или недвоеные:
4102
Необработанные шкуры овец или шкурки ягнят (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с шерстным покровом или без шерстного покрова, двоеные или недвоеные, кроме исключенных примечанием 1 (в) к данной группе:
4103
Прочие необработанные шкуры (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с волосяным покровом или без волосяного покрова, двоеные или недвоеные, кроме исключенных примечанием 1 (б) или 1 (в) к данной группе:
4104
Дубленая кожа или кожевенный краст из шкур крупного рогатого скота (включая буйволов) или животных семейства лошадиных, без волосяного покрова, двоеные или недвоеные, но без дальнейшей обработки:
4105
Дубленая кожа или кожевенный краст из шкур овец или шкурок ягнят, без шерстного покрова, двоеные или недвоеные, но без дальнейшей обработки:

3926300000
— жиһазға, көлік құралдарына немесе ұқсас бұйымдарға арналған бекіткіштер мен фитингтер
3926909200
— — — жайма материалдан жасалған
392690970
— — — өзгелер:
392690
— өзгелер:
4005910000
— — пластиналар, парақтар және жолақтар немесе жолақтар
4008
Қатты резеңкеден өзге, вулканизацияланған резеңкеден жасалған пластиналар, парақтар, жолақтар немесе жолақтар, өзектер мен пішіндер:
4009110000
— — арматурасыз
400912000
— — фитингтермен:
4009210000
— — арматурасыз
4009220001
— — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
4009310000
— — арматурасыз
4009320000
— — фитингтермен
4009410000
— — арматурасыз
4009420000
— — фитингтермен
4010
Вулканизацияланған резеңкеден жасалған конвейерлік таспалар немесе жетек таспалары немесе таспалар:
4015190000
— — өзгелер
401610000
— кеуекті резеңкеден:
4016910000
— — еден жабындары мен кілемшелер
4016920000
— — кеңсе тауарларының резеңке таспалары
4016930001
— — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
401699970
— — — — өзгелер:
401700000
Резеңке, қатты (мысалы, эбонит) барлық нысандарда, соның ішінде қалдықтар мен сынықтарда; қатты резеңке бұйымдар:
4101
Ірі қара малдың (соның ішінде буйвол) немесе жылқы жануарларының (жаңа піскен немесе тұздалған, кептірілген, сауықтырылған, маринадталған немесе өзге жолмен консервіленген, бірақ иленген, пергаментпен қапталған немесе одан әрі өңделмеген) шикі терілері мен терілері, түктері бар немесе онсыз, қосарланған немесе қосарланбаған:
4102
Қой немесе қозы терісі (жаңа піскен немесе тұздалған, кептірілген, жасылдандырылған, маринадталған немесе өзге тәсілмен консервіленген, бірақ иленген, пергаментпен өңделмеген немесе одан әрі өңделмеген), жүні бар немесе жүнсіз, екі еселенген немесе қосылмаған, 1—ескертпе (c) алынып тасталғандардан өзге ) осы топқа:
4103
Өзге шикі терілер (жаңа немесе тұздалған, кептірілген, жасылдандырылған, маринадталған немесе өзге жолмен консервіленген, бірақ иленбеген, пергаментпен қапталған немесе одан әрі өңделмеген), шаш сызығы бар немесе жоқ, екі еселенген немесе қосылмаған, 1 (b) ескертпеде шығарылғандардан өзге ) немесе 1 (c) осы топқа:
4104
Ірі қара малдың (буйволды қоса алғанда) немесе жылқы жануарларының иленген немесе қыртыс терілері, түктері сызылмаған, бөлінген немесе бөлінбеген, бірақ әрі қарай өңделмеген:
4105
Қозы немесе қой терісінің иленген немесе қыртыс терілері, жүні жоқ, бөлінбеген немесе бөлінбеген, бірақ әрі қарай өңделмеген:

4106
Дубленая кожа или кожевенный краст из шкур прочих животных, без шерстного или волосяного покрова, двоеные или недвоеные, но без дальнейшей обработки:
4107
Кожа, дополнительно обработанная после дубления или в виде кожевенного краста, включая выделанную под пергамент, из шкур крупного рогатого скота (включая буйволов) или животных семейства лошадиных, без волосяного покрова, двоеная или недвоеная, кроме кожи товарной позиции 4114:
4112000000
Кожа, дополнительно обработанная после дубления или в виде кожевенного краста, включая выделанную под пергамент, из шкур овец или шкурок ягнят, без шерстного покрова, двоеная или недвоеная, кроме кожи товарной позиции 4114
4113
Кожа, дополнительно обработанная после дубления или в виде кожевенного краста, включая выделанную под пергамент, из шкур прочих животных, без шерстного или волосяного покрова, двоеная или недвоеная, кроме кожи товарной позиции 4114:
4114
Замша (включая комбинированную замшу); кожа лаковая и кожа лаковая ламинированная; кожа металлизированная:
4115
Кожа композиционная на основе натуральной кожи или кожевенных волокон в пластинах, листах или полосах, или лентах, в рулонах или не в рулонах; обрезь и прочие отходы натуральной или композиционной кожи, непригодные для производства изделий из кожи; кожевенные пыль, порошок и мука:
420500
Прочие изделия из натуральной кожи или композиционной кожи:
4301
Сырье пушно-меховое (включая головы, хвосты, лапы и прочие части или обрезки, пригодные для изготовления меховых изделий), кроме необработанных шкур товарной позиции 4101, 4102 или 4103:
4407
Лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной более 6 мм:
4408
Листы для облицовки (включая полученные разделением слоистой древесины), для клееной фанеры или для аналогичной слоистой древесины и прочие лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, сращенные или не сращенные, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной не более 6 мм:
4409101800
— — прочие
4412
Фанера клееная, панели фанерованные и аналогичная слоистая древесина:
4413000000
Древесина прессованная в виде блоков, плит, брусьев или профилированных форм
4415
Ящики, коробки, упаковочные клети, барабаны и аналогичная тара, из древесины; кабельные барабаны деревянные; поддоны, поддоны ящичные и прочие погрузочные щиты, деревянные; обечайки деревянные:

4106
Өзге жануарлардың жүнсіз немесе түксіз, бөлінбеген немесе бөлінбеген, бірақ әрі қарай өңделмеген иленген немесе қыртыс терілері:
4107
41.14 тауар позициясындағы былғарыдан өзге, ірі қара (буйволды қоса) немесе жылқы жануарларының түктері жоқ, бөлінбеген немесе бөлінбеген, пергаментпен қапталған терісін қоса алғанда, илеуден немесе қыртыстан кейін дайындалған былғары:
4112000000
41.14 тауар позициясындағы былғарыдан өзге, илеуден немесе қыртыстанудан кейін әрі қарай дайындалған, пергаментпен қапталған, қой немесе қозы терісін қоса алғанда, жүнсіз, бөлінбеген немесе бөлінбеген былғары
4113
41.14 тауар позициясындағы былғарыдан өзге, жүні немесе жүні жоқ, бөлінбеген немесе бөлінбеген, пергаментпен қапталған, өзге жануарлардың терілерін қоса алғанда, илеуден немесе қыртыстан кейін дайындалған былғары:
4114
Күдері (соның ішінде құрама күдері); патенттелген былғары және ламинатталған патенттелген былғары; металл былғары:
4115
Табиғи былғарыдан немесе былғары талшықтарынан жасалған композициялық былғары, орамдағы немесе орамдағы емес, пластиналардағы, парақтардағы немесе жолақтардағы немесе жолақтардағы; былғарыдан жасалған бұйымдарды өндіру үшін жарамсыз табиғи немесе композициялық былғарыдан жасалған әшекейлер мен өзге де қалдықтар; былғары шаңы, ұнтақ және ұн:
420500
Таза былғарыдан немесе композициялық былғарыдан жасалған өзге бұйымдар:
4301
4101, 4102 немесе 4103 тауар позицияларының өңделмеген терілері мен терілерінен өзге өңделмеген үлбірлер мен үлбірлер (бастарды, құйрықтарды, табандарды және үлбір бұйымдарын жасауға жарамды өзге де бөлшектерді немесе әшекейлерді қоса алғанда):
4407
Қалыңдығы 6 мм—ден асатын, кесу немесе бөлу, сүргілеу немесе аршу, өңделмеген немесе сүргілеу, тегістеу арқылы өңделген, шеткі қосылыстары бар немесе жоқ ағаш материалдары:
4408
Қаптауға арналған қаңылтырлар (оның ішінде ламинатталған ағашты бөлу арқылы алынған), фанер немесе ұқсас ламинатталған ағаш және өзге де ағаш бұйымдары, ұзындығы бойынша кесілген немесе жоңқаланған, тегістелген немесе аршылған, тегістелген немесе тегістелмеген, тегістелген, саусақпен біріктірілген немесе біріктірілмеген, немесе ұштары емес, қалыңдығы 6 мм аспайтын:
4409101800
— — өзгелер
4412
Фанер, фанерленген панельдер және ұқсас ламинатталған ағаш:
4413000000
Блоктар, пластиналар, арқалықтар немесе профильді пішіндер түрінде престелген ағаш
4415
Ағаштан жасалған жәшіктер, жәшіктер, жәшіктер, барабандар және ұқсас ыдыстар; ағаш кабель барабандары; паллет, жәшік паллет және өзге тиеу тақтайшалары, ағаш; ағаш қабықтар:

4416000000
Бочки, бочонки, чаны, кадки и прочие бондарные изделия и их части, из древесины, включая клепку
4417000000
Инструменты, корпуса и ручки для инструментов, части и ручки метел или щеток, из древесины; деревянные сапожные колодки и растяжки для обуви
4418
Изделия столярные и плотницкие, деревянные, строительные, включая ячеистые деревянные панели, панели напольные собранные, гонт и дранку кровельные:
4702000000
Целлюлоза древесная, растворимые сорта
4703
Целлюлоза древесная, натронная или сульфатная, кроме растворимых сортов:
4704
Целлюлоза древесная, сульфитная, кроме растворимых сортов:
4706
Масса волокнистая, полученная из регенерируемых бумаги или картона (макулатуры и отходов) или из других волокнистых целлюлозных материалов:
4801000000
Бумага газетная в рулонах или листах
4802
Бумага и картон немелованные, используемые для письма, печати или других графических целей, и неперфорированные карты и неперфорированные бумажные ленты, в рулонах или прямоугольных (включая квадратные) листах любого размера, кроме бумаги товарной позиции 4801 или 4803; бумага и картон ручного отлива:
4804
Крафт-бумага и крафт-картон немелованные, в рулонах или листах, кроме указанных в товарной позиции 4802 или 4803:
4805
Бумага и картон немелованные прочие, в рулонах или листах, без дальнейшей обработки или обработанные, как это указано в примечании 3 к данной группе:
4806
Пергамент растительный, бумага жиронепроницаемая, калька и пергамин и прочая лощеная прозрачная или полупрозрачная бумага, в рулонах или листах:
480700
Бумага и картон многослойные (изготовленные путем склеивания с помощью адгезива плоских слоев бумаги или картона) без поверхностного покрытия или пропитки, армированные или неармированные, в рулонах или листах:
4808
Бумага и картон гофрированные (оклеенные или не оклеенные гладкими наружными листами), крепированные, тисненые или перфорированные, в рулонах или листах, кроме указанных в товарной позиции 4803:
4809
Бумага копировальная, самокопировальная и прочая копировальная или переводная бумага (включая покрытую или пропитанную бумагу для трафаретов копировальных аппаратов или офсетных пластин), напечатанная или ненапечатанная, в рулонах или листах:
4810
Бумага и картон, покрытые с одной или с обеих сторон каолином (китайской глиной) или другими неорганическими веществами, с использованием связующего вещества или без него, и без какого-либо другого покрытия, с окрашенной или неокрашенной, декорированной или недекорированной поверхностью, напечатанные или ненапечатанные, в рулонах или прямоугольных (включая квадратные) листах любого размера:

4416000000
Ағаштан жасалған бөшкелер, бөшкелер, құмыралар, ванналар және өзге де кооперация бұйымдары және олардың бөліктері, тойтаруды қоса алғанда
4417000000
Ағаштан жасалған сыпырғыштардың немесе қылқаламдардың бөлшектері мен тұтқалары, құрал—сайман қораптары және тұтқалары; ағаш аяқ киім ұзаққа созылады және аяқ киімге арналған созылу белгілері
4418
Ағаш және ағаш бұйымдары, ағаш, құрылыс, оның ішінде ұяшықты ағаш панельдер, құрастырылған едендік панельдер, шатырды жабуға арналған тақтайшалар және жабындар:
4702000000
Ағаш массасы, еритін сорттар
4703
Ағаш целлюлозасы, сода немесе сульфат, еритін сорттардан өзге:
4704
Ағаш целлюлозасы, сульфит, еритін сорттардан өзге:
4706
Қайта өңделген қағаздан немесе картоннан (қағаз және қалдықтар) немесе өзге талшықты целлюлозды материалдардан алынған талшықты целлюлоза:
4801000000
Орамдағы немесе парақтағы газет қағазы
4802
4801 тауар позициясындағы қағаздан немесе кез келген өлшемдегі тікбұрышты (соның ішінде төртбұрышты) парақтардағы, жазу, басып шығару немесе өзге де графикалық мақсаттар үшін пайдаланылатын қапталмаған қағаз және картон, сондай—ақ перфорацияланбаған карталар мен перфорацияланбаған қағаз таспалары немесе 4803; қолдан жасалған қағаз және картон:
4804
4802 немесе 4803 тауар позициясындағылардан өзге, орамдардағы немесе парақтардағы қапталмаған крафт—қағаз және картон:
4805
Осы топтың 3—ескертуінде көрсетілгендей, әрі қарай өңделген немесе өңделмеген, орамдағы немесе парақтағы өзге де қапталмаған қағаз және картон:
4806
Көкөністерге арналған пергамент, май өткізбейтін қағаз, калька және пергамин және өзге де жылтыратылған мөлдір немесе мөлдір қағаз, орамадағы немесе парақтағы:
480700
Қағаз және картон, көпқабатты (қағаздың немесе картонның жалпақ қабаттарын желіммен желімдеу арқылы жасалған) беті жабыны жоқ немесе сіңдірілмеген, күшейтілген немесе күшейтілмеген, орамаларда немесе парақтарда:
4808
4803 тауар позициясындағылардан өзге, гофрленген (сыртқы тегіс парақтармен жабылған немесе жабылмаған), крепеленген, бедерлі немесе перфорацияланған, орамдағы немесе парақтағы қағаз және картон:
4809
Көміртекті қағаз, өздігінен көшіру қағазы және өзге де көшіру немесе тасымалдау қағазы (көшіргіш машиналарға немесе офсеттік пластиналарға арналған қапталған немесе сіңдірілген трафареттерді қоса алғанда), орамдағы немесе парақтағы басып шығарылған немесе баспаған:
4810
Бір немесе екі жағы каолинмен (қытай сазы) немесе өзге бейорганикалық заттармен қапталған, байланыстырғышы бар немесе онсыз және кез келген өзге жабыны жоқ, боялған немесе боялмаған, беті безендірілген немесе безендірілмеген, басылған немесе басып шығарылмаған, орамдарда немесе кез келген өлшемдегі тікбұрышты (соның ішінде шаршы) парақтар:

481159000
— — прочие:
4814
Обои и аналогичные настенные покрытия; бумага прозрачная для окон:
4816900000
— прочие
4821
Ярлыки и этикетки всех видов, из бумаги или картона, напечатанные или ненапечатанные:
4822
Бобины, катушки, шпули и аналогичные держатели, из бумажной массы, бумаги или картона (перфорированные или неперфорированные, армированные или неармированные):
4823
Бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон, прочие, нарезанные по размеру или форме; изделия из бумажной массы, бумаги, картона, целлюлозной ваты или полотна из целлюлозных волокон, прочие:
5001000000
Коконы шелкопряда, пригодные для разматывания
5002000000
Шелк-сырец (некрученый)
5003000000
Отходы шелковые (включая коконы, непригодные для разматывания, отходы коконной нити и расщипанное сырье)
500400
Нить шелковая (кроме пряжи из шелковых отходов), не расфасованная для розничной продажи:
500500
Пряжа из шелковых отходов, не расфасованная для розничной продажи:
500600
Нить шелковая и пряжа из шелковых отходов, расфасованные для розничной продажи; волокно из шелкоотделительных желез шелкопряда:
5007
Ткани из шелковых нитей или из шелковых отходов:
5101
Шерсть, не подвергнутая кардо- или гребнечесанию:
5102
Волос животных, тонкий или грубый, не подвергнутый кардо- или гребнечесанию:
5103
Отходы шерсти или тонкого или грубого волоса животных, включая прядильные отходы, но исключая расщипанное сырье:
5104000000
Расщипанное сырье из шерсти или тонкого или грубого волоса животных
5105
Шерсть и тонкий или грубый волос животных, подвергнутые кардо- или гребнечесанию (включая шерсть, подвергнутую гребнечесанию, в отрезках):
5106
Пряжа шерстяная аппаратного прядения, не расфасованная для розничной продажи:
5107
Пряжа шерстяная гребенного прядения, не расфасованная для розничной продажи:
5108
Пряжа из тонкого волоса животных (аппаратного или гребенного прядения), не расфасованная для розничной продажи:
5109
Пряжа из шерсти или тонкого волоса животных, расфасованная для розничной продажи:
5110000000
Пряжа из грубого волоса животных или конского волоса (включая позументную нить из конского волоса), расфасованная или не расфасованная для розничной продажи
5111
Ткани из шерстяной пряжи аппаратного прядения или пряжи аппаратного прядения из тонкого волоса животных:
5112
Ткани из шерстяной пряжи гребенного прядения или пряжи гребенного прядения из тонкого волоса животных:
5113000000
Ткани из грубого волоса животных или конского волоса
520100
Волокно хлопковое, не подвергнутое кардо- или гребнечесанию:
5202
Отходы хлопкового волокна (включая прядильные отходы и расщипанное сырье):

481159000
— — өзгелер:
4814
Түсқағаздар және ұқсас қабырға жабындары; терезелерге арналған мөлдір қағаз:
4816900000
— өзгелер
4821
Барлық түрдегі жапсырмалар мен жапсырмалар, қағаздан немесе картоннан, басып шығарылған немесе басып шығарылмаған:
4822
Қағаз массасынан, қағаздан немесе картоннан жасалған орауыштар, катушкалар, катушкалар және ұқсас ұстағыштар (перфорацияланған немесе тесілмеген, күшейтілген немесе күшейтілмеген):
4823
Өлшемі немесе пішіні бойынша кесілген өзге де қағаз, картон, целлюлоза төсеніштері және целлюлоза талшықтарынан жасалған торлар; қағаз целлюлозасынан, қағаздан, картоннан, целлюлоза төсенішінен немесе целлюлоза талшықтарынан жасалған өзге де бұйымдар:
5001000000
Жібек құртының піллесі орауға жарамды
5002000000
Шикі жібек (бұрылмаған)
5003000000
Жібек қалдықтары (таратуға жарамсыз пілләлерді, піллә жіптерінің қалдықтарын және гранатталған шикізатты қоса)
500400
Бөлшек саудаға қойылмаған жібек жіп (жібек қалдықтарынан жасалған жіптерден өзге):
500500
Бөлшек саудаға салынбаған жібек қалдықтарынан жасалған иірілген жіп:
500600
Бөлшек саудаға қойылған жібек жіп және жібек қалдықтарынан иірілген жіп; жібек құртының талшығы:
5007
Жібек жіптерден немесе жібек қалдықтарынан жасалған маталар:
5101
Тартылмаған немесе таралмаған жүн:
5102
Жануарлардың жіңішке немесе өрескел, таралмаған немесе таралмаған жүні:
5103
Жануарлардың жүнінің немесе биязы немесе дөрекі жүнінің қалдықтары, иіру қалдықтарын қоса алғанда, бірақ гранаттарды қоспағанда:
5104000000
Шикі гранат жүн немесе жануарлардың биязы немесе ірі жүні
5105
Жүн және жануарлардың биязы немесе ірі жүні, тарақталған немесе тарақпен (соның ішінде қырқылған жүн):
5106
Бөлшек саудаға қойылмаған, машинада иірілген жүн иірілген жіп:
5107
Бөлшек саудаға қойылмаған, тарақ жүннен жасалған иірілген жіп:
5108
Бөлшек саудаға қойылмаған жануарлардың жұқа жүнінен жасалған иірілген жіп (аппараттық бұйымдар немесе тарақ):
5109
Бөлшек саудаға арналған жүннен немесе жануарлардың биязы жүнінен жасалған иірілген жіп:
5110000000
Жануарлардың дөрекі жүнінен немесе жылқының қылынан жасалған иірілген жіп (оның ішінде жылқының қылын қоса алғанда), бөлшек саудаға арналған немесе қойылмаған
5111
Иірілген жүннен немесе жануарлардың жұқа жүнінен тоқылған маталар:
5112
Тарақты жүннен немесе жануарлардың биязы жүнінен жасалған маталар:
5113000000
Жануарлардың немесе жылқының жүнінен жасалған маталар
520100
Кардаланбаған немесе таралмаған мақта талшығы:
5202
Мақта талшығының қалдықтары (иіру қалдықтарын және гранатталған шикізатты қоса алғанда):

5203000000
Волокно хлопковое, подвергнутое кардо- или гребнечесанию
5204
Нитки хлопчатобумажные швейные, расфасованные или не расфасованные для розничной продажи:
5205
Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток), содержащая 85 мас.% или более хлопковых волокон, не расфасованная для розничной продажи:
5206
Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток), содержащая менее 85 мас.% хлопковых волокон, не расфасованная для розничной продажи:
5207
Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток), расфасованная для розничной продажи:
5208
Ткани хлопчатобумажные, содержащие 85 мас.% или более хлопковых волокон, с поверхностной плотностью не более 200 г/м²:
5209
Ткани хлопчатобумажные, содержащие 85 мас.% или более хлопковых волокон, с поверхностной плотностью более 200 г/м²:
5210
Ткани хлопчатобумажные, содержащие менее 85 мас.% хлопковых волокон, смешанные в основном или исключительно с химическими волокнами, с поверхностной плотностью не более 200 г/м²:
5211
Ткани хлопчатобумажные, содержащие менее 85 мас.% хлопковых волокон, смешанные в основном или исключительно с химическими волокнами, с поверхностной плотностью более 200 г/м²:
5212
Ткани хлопчатобумажные прочие:
5301
Лен-сырец или лен обработанный, но не подвергнутый прядению; очесы и отходы льна (включая прядильные отходы и расщипанное сырье):
5302
Пенька (Cannabis sativa L.), сырец или обработанная, но не подвергнутая прядению; очесы и отходы пеньки (включая прядильные отходы и расщипанное сырье):
5303
Джутовое волокно и другие текстильные лубяные волокна (кроме льна, пеньки и рами), в виде сырца или обработанные, но не подвергнутые прядению; очесы и отходы этих волокон (включая прядильные отходы и расщипанное сырье):
5305000000
Волокно ореха кокосового, абаки (манильской пеньки, или Musa textilis Nee), рами и другие растительные текстильные волокна, в другом месте не поименованные или не включенные, в виде сырца или обработанные, но не подвергнутые прядению; очесы и отходы этих волокон (включая прядильные отходы и расщипанное сырье)
5306
Пряжа льняная:
5307
Пряжа из джутовых волокон или других текстильных лубяных волокон товарной позиции 5303:
5309
Ткани льняные:
5310
Ткани из джутовых волокон или других текстильных лубяных волокон товарной позиции 5303:
531100
Ткани из прочих растительных текстильных волокон; ткани из бумажной пряжи:
5401
Нитки швейные из химических нитей, расфасованные или не расфасованные для розничной продажи:
5402
Нити комплексные синтетические (кроме швейных ниток), не расфасованные для розничной продажи, включая синтетические мононити линейной плотности менее 67 дтекс:

5203000000
Мақта талшығы, картонды немесе тарақты
5204
Мақтадан тігілген жіп, бөлшек саудаға қойылған немесе қойылмаған:
5205
Құрамында салмағы бойынша 85% немесе одан да көп мақта талшықтары бар, бөлшек саудаға қойылмаған мақта иірілген жіп (тігін жіптерінен өзге):
5206
Құрамында салмағы бойынша 85 %—дан аз мақта талшықтары бар, бөлшек саудаға қойылмаған мақта иірілген жіп (тігін жіптерінен өзге):
5207
Бөлшек саудаға қойылған мақта иірілген жіп (тігін жібінен өзге):
5208
Салмағы 200 г/м² аспайтын, салмағы бойынша 85% немесе одан көп мақта талшықтары бар мақта маталар:
5209
Салмағы 200 г/м² астам мақта талшықтары салмағы бойынша 85% немесе одан көп мақта маталар:
5210
Салмағы 200 г/м² аспайтын, негізінен немесе тек қана жасанды талшықтармен араласқан, салмағы бойынша 85%—дан аз мақта талшықтары бар мақта маталар:
5211
Негізінен немесе тек қана жасанды талшықтармен аралас, салмағы 200 г/м² асатын мақта талшықтары бар, салмағы 85%—дан аз мақтадан жасалған маталар:
5212
Өзге мақта маталар:
5301
Шикі зығыр немесе зығыр өңделген, бірақ иірілмеген; зығыр иірмесі мен қалдықтары (оның ішінде иіру қалдықтары мен гранат қалдықтары):
5302
Қарасора (Cannabis sativa L.), шикі немесе өңделген, бірақ иірілмеген; иіру және қарасора қалдықтары (оның ішінде иіру қалдықтары мен гранат қалдықтары):
5303
Шикі немесе өңделген, бірақ иірілмеген, джут және өзге де тоқыма баст талшықтары (зығыр, кендір және рамиден өзге); иіру және осы талшықтардың қалдықтары (оның ішінде иіру қалдықтары және гранатталған материалдар):
5305000000
Кокос жаңғағы, абака (манила кендір немесе Musa textilis Nee), рами және өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған, өңделмеген немесе өңделмеген, бірақ иірілмеген өзге де өсімдік тоқыма талшықтары; иіру және осы талшықтардың қалдықтары (оның ішінде иіру қалдықтары мен гранатталған материалдар)
5306
Зығыр иірілген жіп:
5307
Джуттан немесе 5303 тауар позициясының өзге де тоқыма талшықтарынан жасалған иірілген жіп:
5309
Зығыр маталар:
5310
Джуттан немесе 5303 тауар позициясының өзге де тоқыма талшықтарынан тоқылған маталар:
531100
Өзге де көкөніс тоқыма талшықтарынан жасалған маталар; қағаз иірілген маталар:
5401
Бөлшек саудаға қойылған немесе қойылмаған жасанды жіптерден жасалған тігін жіптері:
5402
Бөлшек саудаға қойылмаған синтетикалық көп талшықты жіптер (тігін жіптерінен өзге), сызықтық тығыздығы 67 дтекстен аз синтетикалық моножіпті жіптерді қоса алғанда:

5402110000
— — из арамидов
540220000
— нити высокой прочности полиэфирные, текстурированные или нетекстурированные:
5402200001
— — окрашенные в массе
5402310000
— — нейлоновые или из других полиамидов, линейной плотности одиночной нити не более 50 текс
5402320000
— — нейлоновые или из других полиамидов, линейной плотности одиночной нити более 50 текс
5402330000
— — полиэфирные
5402340000
— — полипропиленовые
5402440000
— — эластомерные
5402450000
— — прочие, нейлоновые или из других полиамидов
5402460000
— — прочие, полиэфирные, частично ориентированные
5402470000
— — прочие полиэфирные
5402480000
— — прочие полипропиленовые
5402510000
— — нейлоновые или из других полиамидов
5402520000
— — полиэфирные
5402590000
— — прочие
5402610000
— — нейлоновые или из других полиамидов
5402620000
— — полиэфирные
540263000
— — полипропиленовые:
5403
Нити комплексные искусственные (кроме швейных ниток), не расфасованные для розничной продажи, включая искусственные мононити линейной плотности менее 67 дтекс:
5404
Мононити синтетические линейной плотности 67 дтекс или более и с размером поперечного сечения не более 1 мм; плоские и аналогичные нити (например, искусственная соломка) из синтетических текстильных материалов с шириной не более 5 мм:
5405000000
Мононити искусственные линейной плотности 67 дтекс или более и с размером поперечного сечения не более 1 мм; плоские и аналогичные нити (например, искусственная соломка) из искусственных текстильных материалов с шириной не более 5 мм
5406000000
Нити комплексные химические (кроме швейных ниток), расфасованные для розничной продажи
5407
Ткани из синтетических комплексных нитей, включая ткани, изготавливаемые из материалов товарной позиции 5404:
5408
Ткани из искусственных комплексных нитей, включая ткани, изготавливаемые из материалов товарной позиции 5405:
5501
Жгут синтетических нитей:
5502
Жгут искусственных нитей:
5503
Волокна синтетические, не подвергнутые кардо-, гребнечесанию или другой подготовке для прядения:
5504
Волокна искусственные, не подвергнутые кардо-, гребнечесанию или другой подготовке для прядения:
5505
Отходы химических волокон (включая гребенные очесы, прядильные отходы и расщипанное сырье):
5506
Волокна синтетические, подвергнутые кардо-, гребнечесанию или другой подготовке для прядения:
5507000000
Волокна искусственные, подвергнутые кардо-, гребнечесанию или другой подготовке для прядения
5508
Нитки швейные из химических волокон, расфасованные или не расфасованные для розничной продажи:
5509
Пряжа из синтетических волокон (кроме швейных ниток), не расфасованная для розничной продажи:

5402110000
— — арамидтерден
540220000
— беріктігі жоғары полиэфирлі жіптер, текстуралы немесе текстурасыз:
5402200001
— — жаппай боялған
5402310000
— — нейлон немесе өзге полиамидтер, бір жіптің сызықтық тығыздығы 50 текстен аспайды
5402320000
— — нейлоннан немесе өзге полиамидтерден, бір иірілген жіп саны 50 текстен астам
5402330000
— — полиэстер
5402340000
— — полипропилен
5402440000
— — эластомерлік
5402450000
— — өзге, нейлоннан немесе өзге полиамидтерден
5402460000
— — өзге, полиэфир, жартылай бағытталған
5402470000
— — өзге полиэстер
5402480000
— — өзге полипропилен
5402510000
— — нейлон немесе өзге полиамидтер
5402520000
— — полиэстер
5402590000
— — өзгелер
5402610000
— — нейлон немесе өзге полиамидтер
5402620000
— — полиэстер
540263000
— — полипропилен:
5403
Бөлшек саудаға қойылмаған синтетикалық жасанды жіптер (тігін жіптерінен өзге), сызықтық тығыздығы 67 дтекстен кем жасанды моножіпті жіптерді қоса алғанда:
5404
Сызықтық тығыздығы 67 дтекс және одан жоғары және көлденең қимасының өлшемі 1 мм—ден аспайтын синтетикалық моножіптер; ені 5 мм—ден аспайтын синтетикалық тоқыма материалдарының жалпақ және ұқсас жіптері (мысалы, жасанды сабан):
5405000000
Сызықтық тығыздығы 67 дтекс және одан жоғары және көлденең қимасының өлшемі 1 мм—ден аспайтын жасанды моножіптер; ені 5 мм—ден аспайтын жасанды тоқыма материалдарының жалпақ және ұқсас жіптері (мысалы, жасанды сабан)
5406000000
Бөлшек саудаға қойылған күрделі химиялық жіптер (тігін жіптерінен өзге).
5407
5404 тауар позициясының материалдарынан жасалған тоқыма маталарды қоса алғанда, синтетикалық көп талшықты жіптерден тоқылған маталар:
5408
5405 тауар позициясының материалдарынан жасалған маталарды қоса алғанда, жасанды көп талшықты жіптерден жасалған маталар:
5501
Синтетикалық жіптер жинағы:
5502
Жасанды жіптердің байламы:
5503
Кардаланбаған, таралмаған немесе иіру үшін өзге жолмен дайындалмаған синтетикалық талшықтар:
5504
Кардаланбаған, тарақпен өңделмеген немесе иіру үшін өзге жолмен дайындалмаған жасанды талшықтар:
5505
Химиялық талшықтардың қалдықтары (соның ішінде тарақтарды, иіру қалдықтарын және гранатталған шикізатты):
5506
Кардаланған, тарақталған немесе иіру үшін өзге жолмен дайындалған синтетикалық талшықтар:
5507000000
Кардаланған, тарақталған немесе иіруге өзге жолмен дайындалған жасанды талшықтар
5508
Бөлшек саудаға қойылған немесе қойылмаған жасанды талшықтардан жасалған тігін жіптері:
5509
Бөлшек саудаға қойылмаған синтетикалық талшықтардан жасалған иірілген жіп (тігін жіптерінен өзге):

5510
Пряжа из искусственных волокон (кроме швейных ниток), не расфасованная для розничной продажи:
5511
Пряжа из химических волокон (кроме швейных ниток), расфасованная для розничной продажи:
5512
Ткани из синтетических волокон, содержащие 85 мас.% или более этих волокон:
5513
Ткани из синтетических волокон, содержащие менее 85 мас.% этих волокон, смешанные в основном или исключительно с хлопковыми волокнами, имеющие поверхностную плотность не более 170 г/м²:
5514
Ткани из синтетических волокон, содержащие менее 85 мас.% этих волокон, смешанные в основном или исключительно с хлопковыми волокнами, имеющие поверхностную плотность более 170 г/м²:
5515
Ткани из синтетических волокон прочие:
5516
Ткани из искусственных волокон:
5601
Вата из текстильных материалов и изделия из нее; текстильные волокна, не превышающие по длине 5 мм (пух), текстильная пыль и узелки:
5602
Войлок или фетр, пропитанные или непропитанные, с покрытием или без покрытия, дублированные или недублированные:
5603
Нетканые материалы, пропитанные или непропитанные, с покрытием или без покрытия, дублированные или недублированные:
560311
— — с поверхностной плотностью не более 25 г/м²:
5603111000
— — — с покрытием
560312
— — с поверхностной плотностью более 25 г/м², но не более 70 г/м²:
5603121000
— — — с покрытием
560313
— — с поверхностной плотностью более 70 г/м², но не более 150 г/м²:
5603131000
— — — с покрытием
560314
— — с поверхностной плотностью более 150 г/м²:
560314100
— — — с покрытием:
5603141001
— — — — клеенка столовая с поливинилхлоридным покрытием на основе из нетканых материалов
560391
— — с поверхностной плотностью не более 25 г/м²:
5603911000
— — — с покрытием
560392
— — с поверхностной плотностью более 25 г/м², но не более 70 г/м²:
5603921000
— — — с покрытием
560393
— — с поверхностной плотностью более 70 г/м², но не более 150 г/м²:
5603931000
— — — с покрытием
560394
— — с поверхностной плотностью более 150 г/м²:
560394100
— — — с покрытием:
5603941001
— — — — клеенка столовая с поливинилхлоридным покрытием на основе из нетканых материалов
5604
Резиновые нить и шнур, с текстильным покрытием; текстильные нити, плоские и аналогичные нити товарной позиции 5404 или 5405, пропитанные, с покрытием или имеющие оболочку из резины или пластмассы:
5605000000
Нить металлизированная, позументная или непозументная, являющаяся текстильной нитью или плоской или аналогичной нитью товарной позиции 5404 или 5405, комбинированной с металлом в виде нити, полосы или ленты или порошка, или покрытая металлом
560600
Нить позументная и плоская и аналогичная нить товарной позиции 5404 или 5405, позументная (кроме входящей в товарную позицию 5605 и позументной нити из конского волоса); пряжа синель (включая флокированную синель); фасонная петлистая пряжа:

5510
Бөлшек саудаға қойылмаған жасанды талшықтардан жасалған иірілген жіп (тігін жіптерінен өзге):
5511
Бөлшек саудаға арналған жасанды талшықтардан жасалған иірілген жіп (тігін жіптерінен өзге):
5512
Құрамында осы талшықтардың салмағы 85% немесе одан да көп синтетикалық талшықтардан жасалған маталар:
5513
Негізінен немесе тек қана мақта талшықтарымен аралас, салмағы 170 г/м² аспайтын, құрамында осы талшықтардың салмағы бойынша 85%—дан аз синтетикалық талшықтардан тоқылған маталар:
5514
Құрамында осы талшықтардың салмағы 85%—дан аз, негізінен немесе тек қана мақта талшықтарымен араласқан, негізгі массасы 170 г/м² асатын синтетикалық талшықтардан тоқылған маталар:
5515
Синтетикалық талшықтардан өзге де тоқылған маталар:
5516
Жасанды талшықты маталар:
5601
Тоқыма материалдарынан және одан жасалған бұйымдардан мақта—мата; Ұзындығы 5 мм—ден аспайтын тоқыма талшықтары (маңқы), тоқыма шаңы және түйіндері:
5602
Киіз немесе киіз, сіңдірілген немесе сіңдірілмеген, қапталған немесе қапталмаған, ламинатталған немесе ламинатталмаған:
5603
Тоқыма емес, сіңдірілген немесе сіңдірілмеген, жабыны бар немесе қапталмаған, ламинатталған немесе қапталмаған:
560311
— — бетінің тығыздығы 25 г/м² аспайтын:
5603111000
— — — қапталған
560312
— — аумақтық тығыздығы 25 г/м² асатын, бірақ 70 г/м² аспайтын:
5603121000
— — — қапталған
560313
— — аумақтық тығыздығы 70 г/м² асатын, бірақ 150 г/м² аспайтын:
5603131000
— — — қапталған
560314
— — аумақтық тығыздығы 150 г/м² асатын:
560314100
— — — қапталған:
5603141001
— — — — тоқыма емес материалдар негізіндегі поливинилхлоридті жабыны бар үстел майлығы
560391
— — бетінің тығыздығы 25 г/м² аспайтын:
5603911000
— — — қапталған
560392
— — аумақтық тығыздығы 25 г/м² асатын, бірақ 70 г/м² аспайтын:
5603921000
— — — қапталған
560393
— — аумақтық тығыздығы 70 г/м² асатын, бірақ 150 г/м² аспайтын:
5603931000
— — — қапталған
560394
— — аумақтық тығыздығы 150 г/м² асатын:
560394100
— — — қапталған:
5603941001
— — — — тоқыма емес материалдар негізіндегі поливинилхлоридті жабыны бар үстел майлығы
5604
Тоқымамен қапталған резеңке жіп және шнур; 5404 немесе 5405 тауар позициясының тоқыма жіптері, жалпақ және ұқсас иірілген жіптер, сіңдірілген, қапталған немесе резеңке немесе пластмассамен қапталған:
5605000000
5404 немесе 5405 тауар позицияларының тоқыма жіптері немесе жалпақ немесе ұқсас жіп болып табылатын, жіп, жолақ немесе таспа немесе ұнтақ түріндегі металмен біріктірілген немесе металмен қапталған металдандырылған, жалаңаштанған немесе өңделмеген жіп
560600
5404 немесе 5405 тауар позициясының жалпақ және ұқсас жіптері (5605 тауар позициясындағы және жылқы қылынан жасалған жіптен өзге); шинель иірілген жіп (оның ішінде флокаланған шинил); сәнді иірілген жіп:

5607
Бечевки, веревки, канаты и тросы, плетеные или неплетеные, или в оплетке или без оплетки, и пропитанные или непропитанные, с покрытием или без покрытия, в оболочке или без оболочки из резины или пластмассы:
5608
Сетки и сети, плетеные из бечевок, веревок или канатов; готовые рыболовные сети и другие готовые сети, из текстильных материалов:
5609000000
Изделия из нитей или пряжи, плоских или аналогичных нитей товарной позиции 5404 или 5405, бечевок, веревок, канатов или тросов, в другом месте не поименованные или не включенные
5801
Ткани ворсовые и ткани из синели, кроме тканей товарной позиции 5802 или 5806:
5802
Ткани махровые полотенечные и аналогичные махровые ткани, кроме узких тканей товарной позиции 5806; тафтинговые текстильные материалы, кроме изделий товарной позиции 5703:
580300
Ткани перевивочного переплетения, кроме узких тканей товарной позиции 5806:
5804
Тюль и прочие сетчатые полотна, за исключением тканых полотен, трикотажных полотен машинного или ручного вязания; кружева в куске, в лентах или в виде отдельных орнаментов, кроме полотен товарных позиций 6002 – 6006:
5805000000
Тканые вручную гобелены типа гобеленов бельгийских, обьюссонских, бовэ и аналогичных гобеленов и гобелены, вышитые иглой (например, гладью, крестом), готовые или неготовые
5806
Узкие ткани, кроме изделий товарной позиции 5807; узкие ткани безуточные, скрепленные склеиванием (болдюк):
5807
Ярлыки, эмблемы и аналогичные изделия из текстильных материалов, в кусках, в лентах или выкроенные по форме или размеру, но не вышитые:
5808
Тесьма плетеная в куске; отделочные материалы без вышивки в куске, кроме трикотажных машинного или ручного вязания; кисточки, помпоны и аналогичные изделия:
5809000000
Ткани из металлических нитей и ткани из металлизированной нити товарной позиции 5605, используемые в одежде, в качестве мебельной ткани или для аналогичных целей, в другом месте не поименованные или не включенные
5810
Вышивки в куске, в лентах или в виде отдельных орнаментов:
5811000000
Стеганые текстильные материалы в куске, состоящие из одного или нескольких слоев текстильных материалов, соединенных с мягким слоем прошиванием или другим способом, кроме вышивок товарной позиции 5810
5901
Текстильные материалы, просмоленные или накрахмаленные, используемые для изготовления книжных переплетов или аналогичных целей; калька; загрунтованный холст для живописи; бортовка и аналогичные жесткие текстильные материалы для каркасов шляп:
5902
Материалы кордные для шин из нейлоновых или прочих полиамидных, полиэфирных или вискозных нитей высокой прочности:

5607
Баулар, арқандар, арқандар мен кабельдер, өрілген немесе өрілмеген, өрілген немесе өрілмеген, және сіңдірілген немесе сіңдірілмеген, жабыны бар немесе қапталмаған, қапталған немесе резеңкеден немесе пластмассадан қапталмаған:
5608
Жіптен, арқаннан немесе арқаннан тоқылған торлар мен торлар; тоқыма материалдарынан жасалған балық аулау торлары және өзге де жасалған торлар:
5609000000
5404 немесе 5405 тауар позициясының жіптен немесе жіптен жасалған бұйымдары, жалпақ немесе ұқсас жіптер, жіптер, баулар, арқандар немесе кабельдер, өзге жерде аталмаған немесе енгізілмеген
5801
5802 немесе 5806 тауар позицияларындағы маталардан өзге, тоқылған маталар және шинил маталар:
5802
5806 тауар позициясындағы тар маталардан өзге түкті сүлгілер және ұқсас түкті маталар; 5703 тауар позициясындағылардан өзге, тоқыма тоқыма материалдары:
580300
5806 тауар позициясындағы тар маталардан өзге Лено маталары:
5804
Тоқылған, тоқылған немесе тоқылған маталарды қоспағанда, тюль және өзге де тор маталар; 6002—6006 тауар позицияларындағылардан өзге, кесінділердегі, ленталардағы немесе дара әшекейлердегі шілтер:
5805000000
Бельгиялық, Обуссон, Бове сияқты қолмен тоқылған гобелендер және инемен кестеленген ұқсас гобелендер (мысалы, атлас тігісі, айқас тігісі), дайын немесе аяқталмаған
5806
5807 тауар позициясындағылардан өзге тар маталар; Желімдеу (болдуке) арқылы бекітілген жіңішке жіпсіз маталар:
5807
Кесектерге, таспаларға салынған немесе пішіні немесе өлшемі бойынша кесілген, бірақ кестеленбеген тоқыма материалдарының этикеткалары, эмблемалары және ұқсас бұйымдар:
5808
Кесекте өрілген өрілген; тоқылған немесе тоқылған бұйымдарды қоспағанда, кесіндіде кестесіз әрлеу материалдары; қылшықтар, помпондар және сол сияқтылар:
5809000000
Металл жіптерден жасалған маталар және 5605 тауар позициясының металл жіптерден жасалған маталар, өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған киім, қаптау немесе ұқсас мақсаттар үшін пайдаланылатын
5810
Кесекте, таспада немесе бөлек ою—өрнек түріндегі кестелер:
5811000000
5810 тауар позициясының кестелерінен өзге, тігіспен немесе өзге жолмен жұмсақ қабатқа біріктірілген тоқыма маталарының бір немесе бірнеше қабаттарынан тұратын кесіндідегі көрпе тоқыма маталар
5901
Түптеу немесе осыған ұқсас мақсаттарда пайдаланылатын шайырлы немесе крахмалданған тоқыма материалдары; калька; бояуға арналған праймерленген кенеп; шляпалар жақтауларына арналған бисер және ұқсас қатты тоқыма материалдары:
5902
Нейлоннан немесе өзге де беріктігі жоғары полиамидтен, полиэфирден немесе вискозалық жіптерден жасалған шиналар үшін шнур материалдары:

5903
Текстильные материалы, пропитанные, с покрытием или дублированные пластмассами, кроме материалов товарной позиции 5902:
590500
Настенные покрытия из текстильных материалов:
5906
Текстильные материалы прорезиненные, кроме материалов товарной позиции 5902:
590900
Текстильные шланги и аналогичные текстильные трубки с подкладкой, обшивкой или с принадлежностями из других материалов или без них:
5910000000
Ленты конвейерные или ремни приводные, или бельтинг, из текстильных материалов, пропитанных или непропитанных, с покрытием или без покрытия, дублированных или недублированных пластмассами или армированных металлом или прочим материалом
5911100000
— текстильные материалы, войлок или фетр и ткани с войлочной подкладкой, с покрытием или дублированные резиной, кожей или другим материалом, применяемые для игольчатой ленты, и аналогичные материалы, используемые для прочих технических целей, включая узкие ткани, изготовленные из вельвета, пропитанного резиной, для покрытия ткацких навоев
5911311900
— — — — прочие
5911909000
— — прочие
6001
Ворсовые полотна, трикотажные машинного или ручного вязания, включая длинноворсовые полотна и махровые полотна:
6002
Трикотажные полотна машинного или ручного вязания шириной не более 30 см, содержащие 5 мас.% или более эластомерных или резиновых нитей, кроме полотен товарной позиции 6001:
6003
Трикотажные полотна машинного или ручного вязания шириной не более 30 см, кроме трикотажных полотен товарной позиции 6001 или 6002:
6004
Трикотажные полотна машинного или ручного вязания шириной более 30 см, содержащие 5 мас.% или более эластомерных или резиновых нитей, кроме полотен товарной позиции 6001:
6005
Полотна основовязаные (включая вязаные на трикотажных машинах для изготовления галунов), кроме трикотажных полотен товарных позиций 6001 – 6004:
6006
Трикотажные полотна машинного или ручного вязания прочие:
6006100000
— из шерстяной пряжи или пряжи из тонкого волоса животных
6006210000
— — неотбеленные или отбеленные
6006220000
— — окрашенные
6006230000
— — из пряжи различных цветов
6006240000
— — напечатанные
6117
Принадлежности к одежде трикотажные машинного или ручного вязания готовые прочие; части одежды или принадлежностей к одежде трикотажные машинного или ручного вязания:
6217
Принадлежности к одежде готовые прочие; части одежды или принадлежностей к одежде, кроме включенных в товарную позицию 6212:
6305
Мешки и пакеты упаковочные:
6308000000
Наборы, состоящие из тканей и пряжи или нитей с принадлежностями или без них, для изготовления ковров, гобеленов, вышитых скатертей или салфеток или аналогичных текстильных изделий, упакованные для розничной продажи

5903
5902 тауар позициясындағылардан өзге, пластмассамен сіңдірілген, жабындыланған немесе ламинатталған тоқыма маталар:
590500
Қабырғаға тоқыма жабындары:
5906
5902 тауар позициясындағылардан өзге, резеңкеленген тоқыма маталар:
590900
Астарлы немесе қапталмаған немесе өзге материалдардан жасалған керек—жарақтармен жабдықталған тоқыма шлангілер және ұқсас тоқыма түтіктер:
5910000000
Сіңдірілген немесе сіңдірілген, қапталған немесе қапталмаған, ламинатталған немесе пластмассамен қапталмаған немесе металмен немесе өзге материалмен нығайтылған немесе нығайтылған тоқыма материалдарынан жасалған конвейер немесе жетекші таспалар немесе таспалар
5911100000
— тоқыма материалдары, киіз немесе киіз және киізбен қапталған, резеңкемен, былғарымен немесе өзге материалмен қапталған немесе ламинатталған маталар, ине лентасы үшін пайдаланылатын және өзге техникалық мақсаттарда пайдаланылатын ұқсас материалдар, оның ішінде резеңкемен сіңдірілген барқыттан жасалған тар маталар арқалықтар тоқу
5911311900
— — — — өзге
5911909000
— — өзгелер
6001
Ұзын қадалы маталарды және түкті маталарды қоса алғанда, тоқылған немесе тоқылған тоқыма маталар:
6002
6001 тауар позициясындағылардан өзге, ені 30 см—ден аспайтын, массасының 5 % немесе одан да көп эластомерлік немесе резеңке жіптері бар трикотаж немесе тоқылған маталар:
6003
6001 немесе 6002 тауар позицияларының трикотаж маталарынан өзге, ені 30 см—ден аспайтын трикотаж немесе тоқылған маталар:
6004
6001 тауар позициясындағылардан өзге, ені 30 см—ден асатын тоқылған немесе тоқылған маталар, құрамында массасының 5 % немесе одан да көп эластомерлік немесе резеңке жіптері бар:
6005
6001—6004 тауар позицияларының трикотаж маталарынан өзге, тоқыма маталар (оның ішінде галлондар жасау үшін тоқыма машиналарында тоқылған):
6006
Өзге тоқылған немесе тоқылған маталар:
6006100000
— жүн иірілген жіптен немесе жануарлардың жұқа жүнінен жасалған жіптен
6006210000
— — ағартылмаған немесе ағартылған
6006220000
— — боялған
6006230000
— — түрлі түсті жіптерден
6006240000
— — басылған
6117
Өзге де дайын трикотаж немесе тоқылған киім аксессуарлары; тоқылған немесе тоқылған киімнің немесе киім аксессуарларының бөліктері:
6217
Өзге де дайын киім аксессуарлары; 6212 тауар позициясындағылардан өзге киiм немесе киiм керек—жарақтары:
6305
Сөмкелер мен сөмкелерді орау:
6308000000
Бөлшек саудаға арналған кілемдерді, гобелендерді, кестеленген дастархандарды немесе майлықтарды немесе ұқсас тоқыма бұйымдарын өндіруге арналған аксессуарлары бар немесе жоқ маталар мен жіптерден немесе жіптерден тұратын жиынтықтар

7017900000
— прочая
7019
Стекловолокно (включая стекловату) и изделия из него (например, пряжа, ровинги, ткани):
7216
Уголки, фасонные и специальные профили из железа или нелегированной стали:
7219
Прокат плоский из коррозионностойкой стали, шириной 600 мм или более:
730900
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные емкости, из черных металлов, для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью более 300 л, с облицовкой или теплоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования:
7310
Цистерны, бочки, барабаны, канистры, ящики и аналогичные емкости, из черных металлов, для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью не более 300 л, с облицовкой или теплоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования:
7310100000
— вместимостью 50 л или более
7310291000
— — — с толщиной стенки менее 0,5 мм
7310299000
— — — с толщиной стенки 0,5 мм или более
731100
Емкости для сжатого или сжиженного газа, из черных металлов:
731210
— скрученная проволока, тросы и канаты:
731290000
— прочие:
7313000000
Проволока колючая из черных металлов; скрученная обручная сталь или одинарная плоская проволока, колючая или неколючая, свободно скрученная двойная проволока для ограждений, из черных металлов
7314
Металлическая ткань (включая бесконечные ленты), решетки, сетки и ограждения из проволоки, из черных металлов; просечно-вытяжной лист из черных металлов:
7315119000
— — — прочие
731700
Гвозди, кнопки, чертежные кнопки, рифленые гвозди, скобы (кроме включенных в товарную позицию 8305) и аналогичные изделия, из черных металлов, с головками или без головок из других материалов, кроме изделий с медными головками:
7318
Винты, болты, гайки, глухари, ввертные крюки, заклепки, шпонки, шплинты, шайбы (включая пружинные) и аналогичные изделия, из черных металлов:
7320101100
— — — пластинчатые рессоры и листы для них
7320101900
— — — прочие
732020200
— — обработанные горячим способом:
732020850
— — — винтовые пружины, работающие на растяжение:
732090900
— — прочие:
7322110000
— — из чугунного литья
7322190000
— — прочие
732290000
— прочие:
7324
Оборудование санитарно-техническое и его части, из черных металлов:
7325100000
— из нековкого чугуна
732599
— — прочие:
7326
Изделия из черных металлов прочие:
7408
Проволока медная:
7409
Плиты, листы и полосы или ленты медные, толщиной более 0,15 мм:
7413000001
— из рафинированной меди

7017900000
– өзге
7019
Шыны талшықтар (соның ішінде шыны жүн) және олардан жасалған бұйымдар (мысалы, жіптер, маталар, маталар):
7216
Темір немесе легирленбеген болаттан жасалған бұрыштар, пішінді және арнайы профильдер:
7219
Ені 600 мм немесе одан да көп коррозияға төзімді болаттан жасалған жалпақ прокат бұйымдары:
730900
Сыйымдылығы 300 литрден асатын кез келген заттарға (сығылған немесе сұйытылған газдан өзге) арналған қара металдан жасалған резервуарлар, резервуарлар, құтылар және ұқсас ыдыстар, қапталған немесе жылу оқшауланған, бірақ механикалық немесе термиялық жабдықсыз:
7310
Сыйымдылығы 300 литрден аспайтын кез келген заттарға арналған (сығымдалған немесе сұйытылған газдан өзге) қара металдан жасалған цистерналар, бөшкелер, барабандар, канистрлер, жәшіктер және ұқсас ыдыстар, қаптамалары немесе жылу оқшаулағыштары бар немесе онсыз, бірақ механикалық немесе жылу оқшаулаусыз жабдық:
7310100000
— сыйымдылығы 50 литр немесе одан да көп
7310291000
— — — қабырғасының қалыңдығы 0,5 мм кем
7310299000
— — — қабырғасының қалыңдығы 0,5 мм немесе одан көп
731100
Қара металдардан жасалған сығылған немесе сұйытылған газға арналған резервуарлар:
731210
— сымдар, кабельдер және арқандар:
731290000
— өзгелер:
7313000000
Қара металдардан жасалған тікенді сым; құрсаулы болат немесе бір жалпақ сым, тікенді немесе тікенекті емес, борпылдақ қос қоршау сымы, темір
7314
Сымнан, қара металдардан жасалған металл мата (соның ішінде шексіз таспалар), торлар, торлар және қоршаулар; кеңейтілген металл қаңылтыр:
7315119000
— — — өзге
731700
Мыс бастары барлардан өзге, өзге материалдардан бастары бар немесе бастары жоқ темірден немесе болаттан жасалған шегелер, ілмектер, ілмектер, ойық шегелер, қапсырмалар (8305 тауар позициясындағылардан өзге) және ұқсас бұйымдар:
7318
Шойыннан немесе болаттан жасалған бұрандалар, болттар, гайкалар, ілмектер, бұрандалы ілмектер, тойтармалар, дубльдер, түйреуіштер, шайбалар (серіппелі шайбаларды қоса алғанда) және ұқсас бұйымдар:
7320101100
— — — жапырақты серіппелер және оларға арналған парақтар
7320101900
— — — өзге
732020200
— — ыстық өңделген:
732020850
— — — кернеуде жұмыс істейтін бұрандалы серіппелер:
732090900
— — өзгелер:
7322110000
— — шойыннан
7322190000
— — өзгелер
732290000
— өзгелер:
7324
Қара металдардан жасалған санитарлық—техникалық жабдықтар және олардың бөлшектері:
7325100000
— созылмайтын шойыннан жасалған
732599
— — өзгелер:
7326
Өзге қара металл бұйымдары:
7408
Мыс сым:
7409
Қалыңдығы 0,15 мм—ден асатын мыстан жасалған табақтар, табақтар мен жолақтар немесе жолақтар:
7413000001
— тазартылған мысдан

7413000008
— — прочие
7604
Прутки и профили алюминиевые:
7605
Проволока алюминиевая:
7609000000
Фитинги для труб или трубок алюминиевые (например, муфты, колена, фланцы)
7610
Металлоконструкции алюминиевые (кроме сборных строительных металлоконструкций товарной позиции 9406) и их части (например, мосты и их секции, башни, решетчатые мачты, перекрытия для крыш, строительные фермы, двери, окна и их рамы, пороги для дверей, балюстрады, опоры и колонны); листы, прутки, профили, трубы и аналогичные изделия алюминиевые, предназначенные для использования в металлоконструкциях:
7610100000
— двери, окна и их рамы, пороги для дверей
7610909000
— — прочие
7611000000
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные алюминиевые емкости для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью более 300 л, с облицовкой или с термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования
7614
Скрученная проволока, тросы, плетеные шнуры и аналогичные изделия из алюминия без электрической изоляции:
7616
Изделия из алюминия прочие:
8108
Титан и изделия из него, включая отходы и лом:
8202
Пилы ручные; полотна для пил всех типов (включая полотна пил для продольной резки, для прорезывания пазов или беззубые):
8203
Напильники, надфили, рашпили, клещи (включая кусачки), плоскогубцы, пассатижи, пинцеты, щипчики, ножницы для резки металла, устройства трубоотрезные, ножницы болторезные, пробойники и аналогичные ручные инструменты:
8204
Ключи гаечные ручные (включая гаечные ключи с торсиометрами, но исключая воротки); сменные головки для гаечных ключей, с ручками или без них:
8205
Инструменты ручные (включая алмазные стеклорезы), в другом месте не поименованные или не включенные; лампы паяльные; тиски, зажимы и аналогичные изделия, кроме принадлежностей и частей станков или водоструйных резательных машин; наковальни; горны переносные; шлифовальные круги с опорными конструкциями, с ручным или ножным приводом:
8206000000
Инструменты из двух или более товарных позиций 8202 – 8205, в наборах, предназначенных для розничной продажи
8207
Сменные рабочие инструменты для ручных инструментов, с механическим приводом или без него или для станков (например, для прессования, штамповки, вырубки, нарезания резьбы, сверления, растачивания, протягивания, фрезерования, токарной обработки или завинчивания), включая фильеры для волочения или экструдирования металла, инструменты для бурения скальных пород или грунтов:

7413000008
— — өзгелер
7604
Алюминий жолақтары мен профильдері:
7605
Алюминий сым:
7609000000
Құбыр немесе түтік фитингтері, алюминий (мысалы, муфталар, шынтақтар, фланецтер)
7610
Алюминий металдан жасалған конструкциялар (9406 тауар позициясының құрама құрылымдық болаттан өзге) және олардың бөліктері (мысалы, көпірлер мен олардың секциялары, мұнаралар, торлы діңгектер, шатыр тақталары, фермалар, есіктер, терезелер және олардың жақтаулары, есіктерге арналған табалдырықтар, балюстрадалар, пирстер мен бағаналар) ; алюминий қаңылтырлар, өзектер, профильдер, түтіктер және металл конструкцияларда пайдалануға арналған ұқсас бұйымдар:
7610100000
— есіктер, терезелер және олардың жақтаулары, есіктерге арналған табалдырықтар
7610909000
— — өзгелер
7611000000
Сыйымдылығы 300 литрден асатын кез келген заттарға (сығылған немесе сұйытылған газдан өзге) арналған резервуарлар, цистерналар, құтылар және ұқсас алюминий ыдыстар, қапталған немесе жылу оқшауланған немесе жоқ, бірақ механикалық немесе термиялық жабдықпен жабдықталмаған
7614
Электрлік оқшауланбаған алюминийден жасалған бұрымды сымдар, арқандар, өрілген баулар және ұқсас бұйымдар:
7616
Өзге алюминий өнімдері:
8108
Титан және титан өнімдері, оның ішінде қалдықтар мен сынықтар:
8202
Аралар қолмен жұмыс істейді; аралау дискілерінің барлық түрлеріне арналған ара дискілері (соның ішінде кескіш, ойық немесе тіссіз аралау дискілері):
8203
Файлдар, инелік файлдар, сүрткіштер, тістеуік (оның ішінде сым кескіштер), тістеуік, тістеуік, пинцет, пинцет, металл қайшылар, құбыр кескіштер, болтты кескіштер, штамптар және ұқсас қол құралдары:
8204
Қол кілттері (соның ішінде крутящий моменттері бар кілттер, бірақ кілттерді қоспағанда); тұтқалы немесе тұтқасыз ауыстырылатын кілттердің розеткалары:
8205
Өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған қол құралдары (алмас шыны кескіштерді қоса); дәнекерлеу шамдары; станоктардың немесе су ағынымен кесетін станоктардың керек—жарақтары мен бөлшектерінен өзге, ілгектер, қысқыштар және ұқсас бұйымдар; анвиллер; портативті ұсталар; Қолмен немесе аяқпен өзгерылатын тірек конструкциялары бар тегістеу дөңгелектері:
8206000000
Бөлшек саудаға арналған жиынтықтағы 8202—8205 тауар позицияларының екі немесе одан да көп құралдары
8207
Металды тартуға немесе сығымдауға арналған штамптарды қоса алғанда, қуатты немесе қуаты жоқ қол аспаптарына немесе станоктарға арналған (мысалы, престеу, тесу, тесу, түрту, бұрғылау, бұрғылау, бұрғылау, фрезерлеу, жону немесе бұрау үшін) ауыстырылатын жұмыс құралдары тау жыныстарын немесе топырақты бұрғылау үшін:

8208
Ножи и режущие лезвия для машин или механических приспособлений:
8301100000
— замки висячие
8301300000
— замки, предназначенные для установки в мебели
830140
— замки прочие:
8301500000
— задвижки и рамки с задвижками, объединенные с замками
830160000
— части:
8301700000
— ключи, поставляемые отдельно
8302100000
— шарниры
8302200000
— мебельные колеса
8302411000
— — — для дверей
8302415000
— — — для окон
8302419000
— — — прочие
8302420000
— — прочие, применяемые для мебели
830249000
— — прочие:
8302600009
— — прочие
8303009000
— ящики, специально предназначенные для хранения денег и документов, и аналогичные изделия
8305100000
— фурнитура для скоросшивателей или папок
8305200000
— проволочные скобы в блоках
830710000
— из черных металлов:
830790000
— из прочих недрагоценных металлов:
8308
Застежки, рамы с застежками, пряжки, пряжки-застежки, крючки, колечки, блочки и аналогичные изделия, из недрагоценных металлов, используемые для одежды или принадлежностей одежды, обуви, ювелирных изделий, наручных часов, книг, тентов, изделий из кожи, дорожных принадлежностей или шорно-седельных изделий или других готовых изделий; заклепки трубчатые или раздвоенные, из недрагоценных металлов; бусины и блестки, из недрагоценных металлов:
8311
Проволока, прутки, трубы, пластины, электроды и аналогичные изделия, из недрагоценных металлов или из карбидов металлов, с покрытием или с сердечником из флюсовых материалов, используемые для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки, сварки или осаждения металлов или карбидов металлов; проволока и прутки из спеченного порошка недрагоценных металлов, используемые для металлизации распылением:
8402110009
— — — прочие
8402120009
— — — прочие
8402191009
— — — — прочие
8402199009
— — — — прочие
8402200009
— — прочие
8402900009
— — прочие
8403
Котлы центрального отопления, кроме котлов товарной позиции 8402:
8404
Вспомогательное оборудование для использования с котлами товарной позиции 8402 или 8403 (например, экономайзеры, пароперегреватели, сажеудалители, газовые рекуператоры); конденсаторы для пароводяных или других паровых силовых установок:
8405
Газогенераторы или генераторы водяного газа с очистительными установками или без них; газогенераторы ацетиленовые и аналогичные газогенераторы с очистительными установками или без них:
8407310000
— — с рабочим объемом цилиндров двигателя не более 50 см³
840732
— — с рабочим объемом цилиндров двигателя более 50 см³, но не более 250 см³:
840733
— — с рабочим объемом цилиндров двигателя более 250 см³, но не более 1000 см³:
840734
— — с рабочим объемом цилиндров двигателя более 1000 см³:

8208
Машиналарға немесе механикалық құрылғыларға арналған пышақтар мен кескіш жүздер:
8301100000
— құлыптар
8301300000
— жиһазға орнатуға арналған құлыптар
830140
— өзге құлыптар:
8301500000
– құлыптармен біріктірілген ысырмалары бар ысырмалар мен жақтаулар
830160000
— бөліктер:
8301700000
— Кілттер бөлек жеткізіледі
8302100000
— топсалар
8302200000
— жиһаз дөңгелектері
8302411000
— — — есіктер үшін
8302415000
— — — терезелер үшін
8302419000
— — — өзге
8302420000
— — жиһаз жасау үшін қолданылатын өзге
830249000
— — өзгелер:
8302600009
— — өзгелер
8303009000
сияқтыларды сақтауға арналған арнайы жәшіктер
8305100000
— қалталарға немесе қалталарға арналған керек—жарақтар
8305200000
— блоктардағы сым қапсырмалары
830710000
— қара металдардан:
830790000
— өзге де бағалы металдардан:
8308
Киімге немесе киімге, аяқ киімге, зергерлік бұйымдарға, сағаттарға, кітаптарға, тенттерге, былғарыдан жасалған бұйымдарға пайдаланылатын қымбат бағалы емес металдан жасалған ілгектер, ілгектер, ілгектер, ілгектер, ілгектер, сақиналар, ілгектер және ұқсас бұйымдар , туристік бұйымдар немесе ер—тұрман бұйымдары немесе өзге де өндіріс тауарлары; негізгі металдан жасалған құбырлы немесе айырлы тойтармалар; Негізгі металдан жасалған моншақтар мен блестки:
8311
Металдарды немесе металл карбидтерді дәнекерлеу, дәнекерлеу, дәнекерлеу немесе тұндыру үшін қолданылатын сымдар, өзектер, құбырлар, пластиналар, электродтар және ұқсас металдардан немесе металл карбидтерден жасалған, флюсті материалдармен қапталған немесе өзектелген; Агломерленген негізгі металды ұнтақ сымдар және бүріккішпен қаптау үшін қолданылатын өзектер:
8402110009
— — — өзге
8402120009
— — — өзге
8402191009
— — — — өзге
8402199009
— — — — өзге
8402200009
— — өзгелер
8402900009
— — өзгелер
8403
8402 тауар позициясындағылардан өзге орталық жылыту қазандықтары:
8404
8402 немесе 8403 тауар позицияларының қазандықтарымен пайдалануға арналған қосалқы жабдықтар (мысалы, экономайзерлер, аса қыздырғыштар, күйе кетіргіштер, газ рекуператорлары); бу—су немесе өзге бу электр станцияларына арналған конденсаторлар:
8405
Газ генераторлары немесе тазарту қондырғылары бар немесе жоқ су газ генераторлары; ацетилен газ генераторлары және ұқсас газ генераторлары, тазартқыштары бар немесе жоқ:
8407310000
— — қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 50 см³ аспайтын
840732
— — қозғалтқыштың көлемі 50 см³ астам, бірақ 250 см³ артық емес:
840733
— — қозғалтқыштың көлемі 250 см³ астам, бірақ 1000 см³ артық емес:
840734
— — қозғалтқыш көлемі 1000 см³ асатын болса:

8419190000
— — прочие
841933000
— — аппараты для лиофилизации, установки для сублимационной сушки и распылительные сушилки:
8419400009
— — прочие
8419500000
— теплообменники
8420101000
— — используемые в текстильной промышленности
842091
— — валки:
8420990000
— — прочие
8421120000
— — сушилки для белья
8421192009
— — — — прочие
8421197009
— — — — прочие
8421210009
— — — прочее
842139
— — прочее:
8421990007
— — — прочие
842240000
— оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее:
8422909000
— — прочие
8423200000
— весы для непрерывного взвешивания изделий на конвейерах
8423300000
— весы, отрегулированные на постоянную массу, и весы, загружающие груз определенной массы в емкость или контейнер, включая весы бункерные
842381
— — с максимальной массой взвешивания не более 30 кг:
842382
— — с максимальной массой взвешивания более 30 кг, но не более 5000 кг:
8423890000
— — прочее
842390000
— разновесы для весов всех типов; части оборудования для взвешивания:
8424100000
— огнетушители заряженные или незаряженные
8424200000
— пульверизаторы и аналогичные устройства
842430
— машины пароструйные или пескоструйные и аналогичные метательные устройства:
842482
— — для сельского хозяйства или садоводства:
842489000
— — прочие:
8424900000
— части
8428
Машины и устройства для подъема, перемещения, погрузки или разгрузки (например, лифты, эскалаторы, конвейеры, канатные дороги) прочие:
842820
— пневматические подъемники и конвейеры:
8428208001
— — — для транспортировки текстильных волокон
8439
Оборудование для производства массы из волокнистых целлюлозных материалов или для изготовления или отделки бумаги или картона:
8443
Машины печатные, используемые для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442; прочие принтеры, копировальные аппараты и факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные; их части и принадлежности:
844319200
— — — для печати на текстильных материалах:
844400
Машины для экструдирования, вытягивания, текстурирования или резания химических текстильных материалов:
8445
Машины для подготовки текстильных волокон; прядильные, тростильные или крутильные машины и другое оборудование для изготовления текстильной пряжи; кокономотальные или мотальные (включая уточномотальные) текстильные машины и машины, подготавливающие текстильную пряжу для использования ее на машинах товарной позиции 8446 или 8447:
8446
Станки ткацкие:
8446100000
— для изготовления тканей шириной не более 30 см
8446210000
— — с приводом от двигателя

8419190000
— — өзгелер
841933000
— — мұздатқыш кептіргіштер, мұздатқыш кептіргіштер және бүріккіш кептіргіштер:
8419400009
— — өзгелер
8419500000
– жылу алмастырғыштар
8420101000
— — тоқыма өнеркәсібінде қолданылады
842091
— — орамдар:
8420990000
— — өзгелер
8421120000
— — кір кептіргіш
8421192009
— — — — өзге
8421197009
— — — — өзге
8421210009
— — — өзге
842139
— — өзге:
8421990007
— — — өзге
842240000
— буып—түюге немесе орауға арналған жабдық (соның ішінде термиялық буып—түю материалымен тауарларды орайтын жабдық) өзгелер:
8422909000
— — өзгелер
8423200000
– конвейерлердегі өнімді үздіксіз өлшеуге арналған таразылар
8423300000
— тұрақты салмаққа реттелетін таразылар және белгілі бір массадағы жүкті контейнерге немесе ыдысқа тиейтін таразылар, оның ішінде бункерлік таразылар
842381
— — максималды салмағы 30 кг—нан аспайтын:
842382
— — максималды салмағы 30 кг—нан асатын, бірақ 5000 кг—нан аспайтын:
8423890000
— — өзге
842390000
— барлық түрдегі таразыларға арналған салмақтар; таразы жабдығының бөліктері:
8424100000
— зарядталған немесе зарядсыз өрт сөндіргіштер
8424200000
— атомизаторлар және ұқсас құрылғылар
842430
— бумен немесе құммен үрлеу машиналары және соған ұқсас қозғаушы құрылғылар:
842482
— — ауыл шаруашылығы немесе бау—бақша шаруашылығы үшін:
842489000
— — өзгелер:
8424900000
— бөліктер
8428
Өзге де көтеру, жылжыту, тиеу немесе түсіру машиналары мен құрылғылары (мысалы, лифттер, эскалаторлар, конвейерлер, аспалы жолдар):
842820
– пневматикалық көтергіштер мен конвейерлер:
8428208001
— — — тоқыма талшықтарын тасымалдауға арналған
8439
Талшықты целлюлозалық материалдардан целлюлоза өндіруге немесе қағазды немесе картонды өндіруге немесе өңдеуге арналған машиналар:
8443
84.42 тауар позициясының пластиналар, цилиндрлер және өзге де басып шығару нысандары арқылы басып шығару үшін пайдаланылатын баспа машиналары; аралас немесе біріктірілмеген өзге принтерлер, көшіру және факсимильді машиналар; олардың бөлшектері мен керек—жарақтары:
844319200
— — — тоқыма материалдарына басып шығару үшін:
844400
Химиялық тоқыма материалдарын экструдтау, сызу, текстуралау немесе кесуге арналған машиналар:
8445
Тоқыма талшықтарын дайындауға арналған машиналар; иіру, қамыс немесе бұрау машиналары және тоқыма жіптерін жасауға арналған өзге де машиналар; 8446 немесе 8447 тауар позицияларының станоктарында пайдалану үшін тоқыма иірімжіптерін дайындайтын және тоқыма иірілген жіптерді дайындайтын (соның ішінде тоқыма) тоқыма машиналары:
8446
Тоқу машиналары:
8446100000
— ені 30 см—ден аспайтын маталарды дайындау үшін
8446210000
— — қозғалтқышы бар

8446300000
— бесчелночные для изготовления тканей шириной более 30 см
8447
Машины трикотажные, вязально-прошивные, для получения позументной нити, тюля, кружев, вышивания, плетения тесьмы или сетей и тафтинговые машины:
8448
Оборудование вспомогательное для использования с машинами товарной позиции 8444, 8445, 8446 или 8447 (например, ремизоподъемные каретки, жаккардовые машины, автоматические механизмы останова, механизмы смены челноков); части и принадлежности, предназначенные исключительно или в основном для машин данной товарной позиции или товарной позиции 8444, 8445, 8446 или 8447 (например, веретена и рогульки, игольчатая гарнитура, гребни, фильеры, челноки, ремизки и ремизные рамы, трикотажные иглы):
8449000000
Оборудование для производства или отделки войлока или фетра или нетканых материалов в куске или в крое, включая оборудование для производства фетровых шляп; болваны для изготовления шляп
8451
Оборудование (кроме машин товарной позиции 8450) для промывки, чистки, отжима, сушки, глаженья, прессования (включая прессы для термофиксации материалов), беления, крашения, аппретирования, отделки, нанесения покрытия или пропитки текстильной пряжи, текстильных материалов или готовых текстильных изделий и машины для нанесения пасты на тканую или другую основу, используемые в производстве напольных покрытий, таких как линолеум; машины для наматывания, разматывания, складывания, резки или прокалывания текстильных материалов:
8451100000
— машины для сухой чистки
8451300000
— гладильные машины и прессы (включая прессы для термофиксации материалов)
845140000
— машины для промывки, беления или крашения:
8451400001
— — для промывки шерсти
8451400002
— — для крашения пряжи
8451500000
— машины для наматывания, разматывания, складывания, резки или прокалывания текстильных материалов
845180
— оборудование прочее:
8451801000
— — машины, используемые в производстве линолеума или других напольных покрытий для нанесения пасты на тканую или другую основу
845180300
— — машины для отделки:
8451803001
— — — стригальные машины для стрижки ворса
8451808001
— — — газоопальные машины для обработки тканей с рабочей шириной не менее 180 см
8452
Машины швейные, кроме машин для сшивания книжных блоков товарной позиции 8440; мебель, основания и футляры, предназначенные специально для швейных машин; иглы для швейных машин:
845210
— швейные машины бытовые:
8452101100
— — — швейные машины стоимостью (без рам, столиков или тумбочек) более 65 евро
8452109000
— — швейные машины прочие и головки швейных машин прочие
8452210000
— — автоматические

8446300000
— ені 30 см—ден асатын маталарды өндіруге арналған шаттлсіз
8447
Жіптерді, тюльдерді, шілтерді, кестелерді, өруді немесе торларды тоқуға арналған тоқу, тоқу және тігу машиналары және тоқыма машиналары:
8448
8444, 8445, 8446 немесе 8447 тауар позициясының машиналарымен пайдалануға арналған қосалқы жабдықтар (мысалы, доббилер, жаккарлар, автоматты тоқтату механизмдері, человоктар); тек қана немесе негізінен осы тауар позициясындағы немесе 8444, 8445, 8446 немесе 8447 тауар позициясындағы машиналарға арналған бөлшектер мен керек—жарақтар (мысалы, шпиндельдер мен флайерлер, ине жинақтары, тарақтар, штамптар, шелпектер, дөңгелектер мен тоқыма жақтаулары, тоқыма инелер):
8449000000
киізден немесе киізден немесе кесілген немесе кесілген тоқыма емес маталарды дайындауға немесе әрлеуге арналған машиналар, оның ішінде киізден бас киімдер жасауға арналған машиналар; қалпақ жасауға арналған блоктар
8451
Тоқыма жіптерді, тоқыма материалдарын немесе дайын тоқыма бұйымдарын жууға, тазалауға, сығуға, кептіруге, үтіктеуге, престеуге (соның ішінде термиялық престерді), ағартуға, бояуға, мөлшерлеуге, әрлеуге, жабуға немесе сіңдіруге арналған машиналар (8450 тауар позициясындағы машиналардан өзге) және линолеум сияқты еден жабындарын өндіруде қолданылатын тоқыма немесе өзге негіздерге паста жағуға арналған машиналар; тоқыма материалдарын орауға, орауға, бүктеуге, кесуге немесе тесуге арналған машиналар:
8451100000
— химиялық тазалау машиналары
8451300000
— үтіктеу машиналары мен престер (соның ішінде жылуды реттейтін престер)
845140000
— жууға, ағартуға немесе бояуға арналған машиналар:
8451400001
— — жүнді жууға арналған
8451400002
— — жіптерді бояуға арналған
8451500000
— тоқыма материалдарын орауға, орауға, бүктеуге, кесуге немесе тесуге арналған машиналар
845180
— өзге жабдықтар:
8451801000
— — тоқыма немесе өзге субстратқа паста жағу үшін линолеум немесе өзге еден жабындарын өндіруде қолданылатын машиналар
845180300
— — өңдеуге арналған машиналар:
8451803001
— — — қада қырғыштар
8451808001
— — — жұмыс ені кемінде 180 см маталарды өңдеуге арналған газ опал машиналары
8452
8440 тауар позициясындағы кітап блоктарының тігін машиналарынан өзге тігін машиналары; тігін машиналары үшін арнайы әзірленген жиһаздар, негіздер мен қораптар; тігін машинасының инелері:
845210
— тұрмыстық тігін машиналары:
8452101100
— — — құны 65 еуродан асатын тігін машиналары (рамасыз, үстелсіз немесе шкафсыз)
8452109000
— — өзге тігін машиналары және өзге тігін машинасының бастары
8452210000
— — автоматты

8452300000
— иглы для швейных машин
845290000
— мебель, основания и футляры, предназначенные специально для швейных машин, и их части; части швейных машин прочие:
8452900001
— — мебель, основания и футляры, предназначенные специально для швейных машин, и их части
8452900002
— — части швейных машин прочие
8456
Станки для обработки любых материалов путем удаления материала с помощью лазерного или другого светового или фотонного луча, ультразвуковых, электроразрядных, электрохимических, электронно-лучевых, ионно-лучевых или плазменно-дуговых процессов; водоструйные резательные машины:
8458
Станки токарные (включая станки токарные многоцелевые) металлорежущие:
8460
Станки обдирочно-шлифовальные, заточные, шлифовальные, хонинговальные, притирочные, полировальные и для выполнения других операций чистовой обработки металлов или металлокерамики с помощью шлифовальных камней, абразивов или полирующих средств, кроме зуборезных, зубошлифовальных или зубоотделочных станков товарной позиции 8461:
8461
Станки продольно-строгальные, поперечно-строгальные, долбежные, протяжные, зуборезные, зубошлифовальные или зубоотделочные, пильные, отрезные и другие станки для обработки металлов или металлокерамики посредством удаления материала, в других местах не поименованные или не включенные:
8464
Станки для обработки камня, керамики, бетона, асбоцемента или аналогичных минеральных материалов или для холодной обработки стекла:
8466
Части и принадлежности, предназначенные исключительно или в основном для оборудования товарных позиций 8456 – 8465, включая приспособления для крепления инструмента или деталей, самораскрывающиеся резьбонарезные головки, делительные головки и другие специальные приспособления к оборудованию; приспособления для крепления рабочих инструментов для всех типов ручных инструментов:
8467
Инструменты ручные пневматические, гидравлические или со встроенным электрическим или неэлектрическим двигателем:
8468
Оборудование и аппараты для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки, пригодные или не пригодные для резки, кроме машин и аппаратов товарной позиции 8515; машины и аппараты для поверхностной термообработки, работающие на газе:
847431000
— — бетономешалки или растворосмесители:
8474801080
— — — прочее
8474809080
— — — прочее
847490
— части:
8479820000
— — для смешивания, перемешивания, измельчения, размалывания, грохочения, просеивания, гомогенизации, эмульгирования или размешивания
8479899701
— — — — следующие изделия для гражданских воздушных судов: гидропневматические батареи; механические приводы для механизмов реверса тяги; туалетные узлы специальной конструкции; увлажнители и осушители воздуха; сервомеханизмы неэлектрические; неэлектрические пусковые двигатели; пневматические стартеры для турбореактивных, турбовинтовых и других газотурбинных двигателей; стеклоочистители неэлектрические; неэлектрические регуляторы шага воздушного винта5)

8452300000
— тігін машиналарына арналған инелер
845290000
— тігін машиналары мен олардың бөлшектері үшін арнайы әзірленген жиһаздар, негіздер мен қораптар; тігін машинасының өзге бөліктері:
8452900001
— — тігін машиналары мен олардың бөлшектері үшін арнайы әзірленген жиһаздар, негіздер мен қораптар
8452900002
— — тігін машиналарының өзге бөліктері
8456
Лазер немесе өзге жарық немесе фотон сәулесінің, ультрадыбыстық, электрлік разрядтың, электрохимиялық, электронды сәуленің, иондық сәуленің немесе плазмалық доғалық процестердің көмегімен материалды жою арқылы кез келген материалдарды өңдеуге арналған станоктар; су ағынымен кесу машиналары:
8458
Токарь станоктары (көп мақсатты токарлық станоктарды қоса алғанда) металл кесу:
8460
8461 тауар позициясының тісті кесу, тегістеу немесе тісті өңдеу станоктарынан өзге, тегістеуіш тастарды, абразивтерді немесе жылтырату құралдарын пайдалана отырып, металды немесе керметті өңдеуге арналған ұнтақтау, тегістеу, тегістеу, ұнтақтау, тегістеу, жылтырату және өзге де операциялар:
8461
Өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған материалды алу арқылы металдарды немесе керметтерді өңдеуге арналған сүргілеуге, сүргілеуге, ойықтарға, брошуға, тісті кесуге, тістерді тегістеуге немесе өңдеуге, аралауға, кесуге арналған станоктар:
8464
Тас, керамика, бетон, асбестцемент немесе осыған ұқсас минералды материалдарды өңдеуге арналған станоктар немесе шыны салқын өңдеуге арналған:
8466
8456—8465 тауар позицияларының жабдығына ғана немесе негізінен арналған бөлшектер мен керек—жарақтар, соның ішінде құралдарды немесе бөлшектерді ұстауға арналған арматура, өздігінен ашылатын қалып бастиектері, бөлгіш бастиектер және жабдыққа арналған өзге де арнайы қондырмалар; қол құралдарының барлық түрлеріне арналған жұмыс құралдарын бекітуге арналған арматура:
8467
Пневматикалық, гидравликалық немесе кіріктірілген электр немесе электр емес қозғалтқышы бар қол құралдары:
8468
8515 тауар позициясының машиналары мен аппараттарынан өзге, кесуге жарамды немесе жарамсыз дәнекерлеуге, дәнекерлеуге немесе дәнекерлеуге арналған машиналар мен аппаратуралар; Газбен жұмыс істейтін беттік термоөңдеу машиналары мен аппараттары:
847431000
— — бетон араластырғыштар немесе ерітінді араластырғыштар:
8474801080
— — — өзге
8474809080
— — — өзге
847490
— бөліктер:
8479820000
— — араластыру, араластыру, ұнтақтау, ұнтақтау, сүзгілеу, елеу, гомогенизациялау, эмульгациялау немесе араластыру үшін
8479899701
— — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған келесі бұйымдар: гидропневматикалық батареялар; реверстердің механикалық жетектері; арнайы дизайндағы дәретхана қондырғылары; дымқылдатқыштар және құрғатқыштар; сервомеханизмдер, электрлік емес; электрлік емес іске қосу қозғалтқыштары; турбореактивті, турбовинтті және өзге де газтурбиналық қозғалтқыштардың пневматикалық стартерлері; шыны тазалағыштар, электрлік емес; электр емес пропеллер қадамының реттегіштері5)

8479899707
— — — — прочие
8481
Краны, клапаны, вентили и аналогичная арматура для трубопроводов, котлов, резервуаров, цистерн, баков или аналогичных емкостей, включая редукционные и терморегулируемые клапаны:
8482
Подшипники шариковые или роликовые:
8483
Валы трансмиссионные (включая кулачковые и коленчатые) и кривошипы; корпуса подшипников и подшипники скольжения для валов; шестерни и зубчатые передачи; шариковые или роликовые винтовые передачи; коробки передач и другие вариаторы скорости, включая гидротрансформаторы; маховики и шкивы, включая блоки шкивов; муфты и устройства для соединения валов (включая универсальные шарниры):
8484
Прокладки и аналогичные соединительные элементы из листового металла в сочетании с другим материалом или состоящие из двух или более слоев металла; наборы или комплекты прокладок и аналогичных соединительных элементов, различных по составу, упакованные в пакеты, конверты или аналогичную упаковку; механические уплотнения:
8501
Двигатели и генераторы электрические (кроме электрогенераторных установок):
8502
Электрогенераторные установки и вращающиеся электрические преобразователи:
850300
Части, предназначенные исключительно или в основном для машин товарной позиции 8501 или 8502:
8505199000
— — — прочие
8505200000
— электромагнитные сцепления, муфты и тормоза
8506600000
— воздушно-цинковые
8507
Аккумуляторы электрические, включая сепараторы для них, прямоугольной (в том числе квадратной) или иной формы:
8511
Электрооборудование для зажигания или пуска двигателей внутреннего сгорания с искровым зажиганием или с воспламенением от сжатия (например, магнето, катушки зажигания, свечи зажигания, свечи накаливания, стартеры); генераторы (например, постоянного или переменного тока) и прерыватели типа используемых вместе с такими двигателями:
8512200009
— — прочие
8512309009
— — — прочие
851290
— части:
8513
Фонари портативные электрические, работающие от собственного источника энергии (например, батарей сухих элементов, аккумуляторов, магнето), кроме осветительного оборудования товарной позиции 8512:
8515110000
— — паяльники и пистолеты паяльные для низкотемпературной пайки
8515190000
— — прочие
8516
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545:

8479899707
— — — — өзге
8481
Қысымды төмендететін және термостатикалық клапандарды қоса алғанда, құбырларға, қазандықтарға, резервуарларға, цистерналарға, резервуарларға немесе ұқсас контейнерлерге арналған крандар, клапандар, клапандар және ұқсас арматура:
8482
Шар немесе роликті подшипниктер:
8483
Трансмиссия біліктері (жұдырықша және иінді біліктерді қоса алғанда) және иінді; мойынтіректердің корпустары және біліктерге арналған тегіс мойынтіректер; беріліс және беріліс; шарикті немесе роликті бұрандалар; беріліс қораптары және айналу моментін түрлендіргіштерді қоса алғанда, жылдамдықтың өзге вариаторлары; маховиктер мен шығырлар, оның ішінде шығыр блоктары; біліктерді қосуға арналған муфталар мен құрылғылар (әмбебап қосылыстарды қоса алғанда):
8484
Өзге материалмен біріктірілген немесе металдың екі немесе одан да көп қабаттарынан тұратын қаңылтырдан жасалған тығыздағыштар және ұқсас арматуралар; қапшықтарға, конверттерге немесе ұқсас қаптамаларға салынған әртүрлі құрамдағы тығыздағыштардың және ұқсас байланыстырушы элементтердің жиынтықтары немесе жиынтықтары; механикалық тығыздағыштар:
8501
Электр қозғалтқыштары мен генераторлары (электрлік қондырғылардан өзге):
8502
Электр генераторлары және айналмалы электр түрлендіргіштері:
850300
Тек қана немесе негізінен 8501 немесе 8502 тауар позициясындағы машиналарға арналған бөлшектер:
8505199000
— — — өзге
8505200000
– электромагниттік муфталар, муфталар және тежегіштер
8506600000
— ауа—мырыш
8507
Төртбұрышты (төртбұрышты қоса алғанда) немесе өзге пішіндегі электр батареялары, оның ішінде сепараторлар:
8511
Іштен жанатын қозғалтқыштарды ұшқынмен тұтандыратын немесе сығымдалған тұтандырғышпен тұтандыруға немесе іске қосуға арналған электр жабдығы (мысалы, магнитофондар, оталдыру катушкалары, ұшқындар, қыздырғыштар, стартерлер); генераторлар (мысалы, тұрақты немесе айнымалы ток) және осындай қозғалтқыштармен бірге пайдаланылатын сөндіргіштер:
8512200009
— — өзгелер
8512309009
— — — өзге
851290
— бөліктер:
8513
8512 тауар позициясының жарықтандыру жабдығынан өзге, өз энергия көзінен қуат алатын портативті электр лампалары (мысалы, құрғақ батареялар, аккумуляторлар, магниттер):
8515110000
— — төмен температурада дәнекерлеуге арналған дәнекерлеу үтіктері мен дәнекерлеу пистолеттері
8515190000
— — өзгелер
8516
Электр ағынды немесе жинақтаушы су жылытқыштар (сыйымдылық) және су астындағы электр жылытқыштар; электр кеңістігін және жерді жылыту жабдығы, шаш күтіміне арналған электротермиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, бұйралағыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктері; өзге тұрмыстық электр жылытқыштар; 8545 тауар позициясындағылардан өзге электрлік қыздыру резисторлары:

8544499509
— — — — — — прочие
8544499900
— — — — — на напряжение 1000 В
854460
— проводники электрические на напряжение более 1000 В прочие:
8544601000
— — с медными проводниками
854460900
— — с прочими проводниками:
8544609001
— — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8544609009
— — — прочие
8544700000
— кабели волоконно-оптические
8545
Электроды угольные, угольные щетки, угли для ламп или батареек и изделия из графита или других видов углерода с металлом или без металла, прочие, применяемые в электротехнике:
8546
Изоляторы электрические из любых материалов:
8547
Арматура изолирующая для электрических машин, устройств или оборудования, изготовленная полностью из изоляционных материалов, не считая некоторых металлических компонентов (например, резьбовых патронов), вмонтированных при формовке исключительно с целью сборки, кроме изоляторов товарной позиции 8546; трубки для электропроводки и соединительные детали для них, из недрагоценных металлов, облицованные изоляционным материалом:
860900
Контейнеры (включая емкости для перевозки жидкостей или газов), специально предназначенные и оборудованные для перевозки одним или несколькими видами транспорта:
900110900
— — прочие:
901600
Весы чувствительностью 0,05 г или выше, с разновесами или без них:
9017
Инструменты для черчения, разметки или математических расчетов (например, чертежные машины, пантографы, транспортиры, чертежные наборы, логарифмические линейки, дисковые калькуляторы); инструменты ручные для измерения линейных размеров (например, измерительные стержни и рулетки, микрометры, кронциркули), в другом месте данной группы не поименованные или не включенные:
9024
Машины и устройства для испытания на твердость, прочность, сжатие, упругость или другие механические свойства материалов (например, металлов, древесины, текстильных материалов, бумаги, пластмасс):
9025
Ареометры и аналогичные приборы, действующие при погружении в жидкость, термометры, пирометры, барометры, гигрометры и психрометры, с записывающим устройством или без записывающего устройства, и любые комбинации этих приборов:
9026
Приборы и аппаратура для измерения или контроля расхода, уровня, давления или других переменных характеристик жидкостей или газов (например, расходомеры, указатели уровня, манометры, тепломеры), кроме приборов и аппаратуры товарной позиции 9014, 9015, 9028 или 9032:
902610
— для измерения или контроля расхода или уровня жидкостей:

8544499509
— — — — — — өзге
8544499900
— — — — — кернеуі 1000 В үшін
854460
— кернеуі 1000 В жоғары өзге электр өткізгіштер:
8544601000
— — мыс өткізгіштермен
854460900
— — өзге өткізгіштермен:
8544609001
— — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8544609009
— — — өзге
8544700000
— талшықты—оптикалық кабельдер
8545
Көміртекті электродтар, көміртекті щеткалар, шамдар немесе аккумуляторлар көміртектері және графиттен немесе көміртегінің металы бар немесе металсыз өзге түрлерінен жасалған бұйымдар, электротехникада қолданылатын:
8546
Кез келген материалдардың электр оқшаулағыштары:
8547
8546 тауар позициясының оқшаулағыштарынан өзге, тек құрастыру мақсаты үшін қалыптауға орнатылған кейбір металл компоненттерді есепке алмағанда, толығымен оқшаулағыш материалдардан жасалған электр машиналарына, аппараттарға немесе жабдықтарға арналған оқшаулағыш арматура; оқшаулағыш материалмен қапталған негізгі металдан жасалған электр сымдарына арналған түтіктер және оларға арналған арматура:
860900
Бір немесе бірнеше көлік түрлерімен тасымалдау үшін арнайы әзірленген және жабдықталған контейнерлер (соның ішінде сұйықтықтарды немесе газдарды тасымалдауға арналған контейнерлер):
900110900
— — өзгелер:
901600
Сезімталдығы 0,05 г немесе одан жоғары, салмақпен немесе салмақсыз таразылар:
9017
Сурет салуға, таңбалауға немесе математикалық есептеулерге арналған аспаптар (мысалы, сызу машиналары, пантографтар, транспортирлер, сызу жинақтары, слайд ережелері, дискілік калькуляторлар); Осы топтың өзге жерінде көрсетілмеген немесе қосылмаған сызықтық өлшемдерді өлшеуге арналған қол аспаптары (мысалы, өлшеуіш таяқшалар мен рулеткалар, микрометрлер, штангенциркульдер):
9024
Материалдардың (мысалы, металдар, ағаш, тоқыма, қағаз, пластмасса) қаттылығын, беріктігін, сығылуын, серпімділігін немесе өзге де механикалық қасиеттерін сынауға арналған машиналар мен аппараттар:
9025
Гидрометрлер және соған ұқсас батыру аспаптары, термометрлер, пирометрлер, барометрлер, гигрометрлер және психрометрлер, тіркеуші бар немесе жоқ, және осы аспаптардың кез келген комбинациясы:
9026
9014, 9015, 9028 тауар позициясының аспаптары мен аппараттарынан өзге, сұйықтықтардың немесе газдардың шығынын, деңгейін, қысымын немесе өзге айнымалы сипаттамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппараттар (мысалы, шығын өлшегіштер, деңгей көрсеткіштері, манометрлер, жылу есептегіштер) немесе 9032:
902610
— сұйықтықтардың шығынын немесе деңгейін өлшеу немесе бақылау үшін:

9026102100
— — — расходомеры
9026102900
— — — прочие
9026108100
— — — расходомеры
9026108900
— — — прочие
902620
— для измерения или контроля давления:
9026202000
— — электронные
9026204000
— — — манометры со спиралью или металлической диафрагмой
9026208000
— — — прочие
902680
— приборы или аппаратура, прочие:
9026802000
— — электронные
9026808000
— — прочие
9026900000
— части и принадлежности
9027
Приборы и аппаратура для физического или химического анализа (например, поляриметры, рефрактометры, спектрометры, газо- или дымоанализаторы); приборы и аппаратура для измерения или контроля вязкости, пористости, расширения, поверхностного натяжения или аналогичные; приборы и аппаратура для измерения или контроля количества тепла, звука или света (включая экспонометры); микротомы:
9028
Счетчики подачи или производства газа, жидкости или электроэнергии, включая калибрующие:
902910000
— счетчики числа оборотов, счетчики количества продукции, таксометры, счетчики пройденного расстояния в милях, шагомеры и аналогичные приборы:
902990000
— части и принадлежности:
9029900001
— — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
9030310000
— — приборы измерительные универсальные без записывающего устройства
9031
Измерительные или контрольные приборы, устройства и машины, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные; проекторы профильные:
9032102000
— — электронные
9032890000
— — прочие
9032900000
— части и принадлежности
9033000000
Части и принадлежности (в другом месте данной группы не поименованные или не включенные) к машинам, приборам, инструментам или аппаратуре группы 90
9606
Пуговицы, кнопки, застежки-защелки, формы для пуговиц и прочие части этих изделий; заготовки для пуговиц:
9607
Застежки-молнии и их части:
9610000000
Доски грифельные для письма или рисования, в рамах или без рам
9618000000
Манекены для портных и прочие манекены; манекены-автоматы и движущиеся предметы для оформления витрин прочие
Приложение 5
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 26 февраля 2018 года № 131
Перечень товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Национальный индустриальный нефтехимический технопарк"
Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 26.09.2022 № 531 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
1
2
25
СОЛЬ; СЕРА; ЗЕМЛИ И КАМЕНЬ; ШТУКАТУРНЫЕ МАТЕРИАЛЫ, ИЗВЕСТЬ И ЦЕМЕНТ

9026102100
— — — шығын өлшегіштер
9026102900
— — — өзге
9026108100
— — — шығын өлшегіштер
9026108900
— — — өзге
902620
— қысымды өлшеу немесе бақылау үшін:
9026202000
— — электронды
9026204000
— — — спиральды немесе металл диафрагмасы бар манометрлер
9026208000
— — — өзге
902680
— өзге аспаптар немесе аппаратуралар:
9026802000
— — электронды
9026808000
— — өзгелер
9026900000
– бөлшектер мен керек—жарақтар
9027
Физикалық немесе химиялық талдауға арналған аспаптар мен аппараттар (мысалы, поляриметрлер, рефрактометрлер, спектрометрлер, газ немесе түтін анализаторлары); тұтқырлықты, кеуектілікті, кеңеюді, беттік керілуді немесе сол сияқтыларды өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратуралар; жылудың, дыбыстың немесе жарықтың мөлшерін өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппараттар (соның ішінде экспозиция өлшегіштері); микротомдар:
9028
Калибрлеуді қоса алғанда, газды, сұйықтықты немесе электр энергиясын жеткізуге немесе өндіруге арналған есептегіштер:
902910000
— айналым есептегіштері, өндірістік есептегіштер, таксометрлер, жүгіріс есептегіштері, педометрлер және ұқсас аспаптар:
902990000
— бөлшектер мен керек—жарақтар:
9029900001
— — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
9030310000
— — жазу құрылғысы жоқ әмбебап өлшеу құралдары
9031
Осы тараудың өзге жерінде аталмаған немесе енгізілмеген өлшеу немесе бақылау аспаптары, құрылғылар мен машиналар; профиль проекторлары:
9032102000
— — электронды
9032890000
— — өзгелер
9032900000
– бөлшектер мен керек—жарақтар
9033000000
90—топтағы машиналарға, аспаптарға, аспаптарға немесе аппараттарға арналған бөлшектер мен керек—жарақтар (осы тараудың өзге жерінде көрсетілмеген немесе қосылмаған)
9606
Түймешіктер, бекіткіштер, бекіткіштер, түйме қалыптары және осы бұйымдардың өзге бөліктері; түйме бос орындар:
9607
Зипперлер және олардың бөліктері:
9610000000
Жазу немесе сурет салуға арналған тақтайшалар, жақтаулы немесе жақтаусыз
9618000000
Тігін манекендері және өзге де муляждар; өзге автоматтар мен терезелерді безендіруге арналған қозғалатын объектілер
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 26 ақпандағы
№ 131 бұйрығына
5-қосымша
"Ұлттық индустриялық мұнай—химия технопаркі" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағына өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 26.09.2022 № 531 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
1
2
25
ТҰЗ; Күкірт; ЖЕР ЖӘНЕ ТАС; СЫЛАҚ МАТЕРИАЛДАР, ӘК ЖӘНЕ ЦЕМЕНТ

2518
Доломит, кальцинированный или некальцинированный, спекшийся или неспекшийся, включая доломит грубо раздробленный или распиленный, либо разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:
2518100000
— доломит некальцинированный или неспекшийся
2518200000
— доломит кальцинированный или спекшийся
2519
Карбонат магния природный (магнезит); магнезия плавленая; магнезия обожженная до спекания (агломерированная), содержащая или не содержащая небольшие количества других оксидов, добавляемых перед агломерацией; прочие оксиды магния, с примесями или без примесей:
2519100000
— карбонат магния природный (магнезит)
251990
— прочие:
2519901000
— — оксид магния, кроме кальцинированного природного карбоната магния
2519903000
— — магнезия обожженная до спекания (агломерированная)
2519909000
— — прочие
2520
Гипс; ангидрит; гипсовые вяжущие (представляющие собой кальцинированный гипс или сульфат кальция), окрашенные или неокрашенные, содержащие или не содержащие небольшие количества ускорителей или замедлителей:
2520100000
— гипс; ангидрит
2520200000
— гипсовые вяжущие
2521000000
Флюс известняковый; известняк и прочий известняковый камень, используемый для изготовления извести или цемента
2522
Известь негашеная, гашеная и гидравлическая, кроме оксида и гидроксида кальция, указанных в товарной позиции 2825:
2522100000
— известь негашеная
2522200000
— известь гашеная
2522300000
— известь гидравлическая
2523
Портландцемент, цемент глиноземистый, цемент шлаковый, цемент суперсульфатный и аналогичные гидравлические цементы, неокрашенные или окрашенные, готовые или в форме клинкеров:
2523100000
— клинкеры цементные
2523210000
— — цемент белый, искусственно окрашенный или неокрашенный
2523290000
— — прочий
2523300000
— цемент глиноземистый
2523900000
— цементы гидравлические прочие
2524
Асбест:
2524100000
— крокидолит
2524900000
— прочий
2525
Слюда, в том числе расслоенная; слюдяные отходы:
2525100000
— слюда необработанная и слюда, расщепленная на пластинки или чешуйки
2525200000
— порошок слюды
2525300000
— отходы слюдяные
2526
Стеатит природный, грубо раздробленный или нераздробленный, распиленный или нераспиленный, либо разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы; тальк:
2526100000
— недробленый и немолотый
2526200000
— дробленый или молотый
2528000000
Бораты природные и их концентраты (кальцинированные или некальцинированные), кроме боратов, выделенных из природных рассолов; борная кислота природная, содержащая не более 85 мас.% H3BO3 в пересчете на сухой продукт

2518
Доломит, күйдірілген немесе күйдірілмеген, күйдірілген немесе күйдірілмеген, оның ішінде дөрекі ұнтақталған немесе араланған немесе тікбұрышты (соның ішінде шаршы) пішінді блоктарға немесе плиталарға өзге жолмен бөлінген доломит:
2518100000
— күйдірілмеген немесе күйдірілмеген доломит
2518200000
— күйдірілген немесе күйдірілген доломит
2519
Табиғи магний карбонаты (магнезит); балқытылған магнезия; агломерация алдында күйдірілген (агломерацияланған), құрамында агломерация алдында қосылған өзге оксидтердің аздаған мөлшері бар немесе жоқ магнезия; қоспасыз немесе қоспасыз магний оксидтері:
2519100000
– табиғи магний карбонаты (магнезит)
251990
— өзгелер:
2519901000
— — күйдірілген табиғи магний карбонатынан өзге магний оксиді
2519903000
— — агломерация алдында күйдірілген магнезия (агломерацияланған)
2519909000
— — өзгелер
2520
гипс; ангидрит; гипс байланыстырғыштар (олар күйдірілген гипс немесе кальций сульфаты), боялған немесе боялмаған, құрамында аз мөлшерде жылдамдатқыштар немесе тежегіштер бар немесе жоқ:
2520100000
— гипс; ангидрит
2520200000
— гипс байланыстырғыштар
2521000000
Флюс әктас; әктас және әк немесе цемент жасау үшін қолданылатын өзге әктас
2522
2825 тауар позициясындағы кальций оксиді мен гидроксидінен өзге сөндірілмеген әк, сөндірілген әк және гидравликалық әк:
2522100000
— сөндірілмеген әк
2522200000
— сөндірілген әк
2522300000
– гидравликалық әк
2523
Портландцемент, алюминий цементі, қож цементі, суперсульфатты цемент және ұқсас гидравликалық цементтер, боялған немесе боялмаған, клинкер түріндегі немесе жоқ:
2523100000
— цемент клинкерлері
2523210000
— — жасанды боялған немесе боялмаған ақ цемент
2523290000
— — өзге
2523300000
— алюминий цемент
2523900000
— өзге гидравликалық цементтер
2524
Асбест:
2524100000
— кроцидолит
2524900000
— өзге
2525
Слюда, оның ішінде қабатталған; слюда қалдықтары:
2525100000
— өңделмеген слюда және слюда пластинкаларға немесе үлпектерге бөлінеді
2525200000
— слюда ұнтағы
2525300000
— слюда қалдықтары
2526
Табиғи стеатит, дөрекі ұнтақталған немесе ұсақталмаған, кесілген немесе кесілмеген немесе өзге жолмен төртбұрышты (соның ішінде шаршы) пішінді блоктарға немесе тақталарға бөлінген; тальк:
2526100000
— ұсақталмаған және ұнтақталған емес
2526200000
— ұсақталған немесе ұнтақталған
2528000000
Табиғи тұзды ерітінділерден оқшауланған боратты қоспағанда, табиғи бораттар және олардың концентраттары (күйдірілген немесе күйдірілмеген); табиғи бор қышқылы, құрғақ өнімге қатысты салмағы 85% H3BO3 артық емес

2707501000
— — для использования в качестве топлива
2707509000
— — для прочих целей
2707910000
— — масла креозотовые
270799
— — прочие:
2707991100
— — — — неочищенные легкие масла, 90 об.% которых или более перегоняется при температуре до 200 °С
2707991900
— — — — прочие
2707993000
— — — осерненные легкие масла
2707995000
— — — основные продукты
2707997000
— — — антрацен
2707998000
— — — фенолы
2707999100
— — — — для получения продуктов товарной позиции 2803
2707999900
— — — — прочие
2708
Пек и кокс пековый, полученные из каменноугольной смолы или прочих минеральных смол:
2708100000
— пек
270820000
— кокс пековый:
2708200001
— — игольчатый
2708200009
— — прочий
270900
Нефть сырая и нефтепродукты сырые, полученные из битуминозных пород:
270900100
— газовый конденсат природный:
2709001001
— — газовый конденсат стабильный плотностью при 20 °С не менее 650 кг/м3, но не более 850 кг/м3 и с содержанием серы не более 1,0 мас.%9)
2709001009
— — прочий
270900900
— прочие:
2709009001
— — нефть сырая плотностью при 20 °С более 887,6 кг/м3, но не более 994 кг/м3 и с содержанием серы не менее 0,015 мас.%, но не более 3,47 мас.%8)
2709009002
— — нефть сырая плотностью при 20 °С не менее 694,7 кг/м3, но не более 980 кг/м3 и с содержанием серы не менее 0,04 мас.%, но не более 5 мас.%10)
2709009003
— — нефть сырая плотностью при 20 °С не менее 694,7 кг/м3, но не более 887,6 кг/м3 и с содержанием серы не менее 0,04 мас.%, но не более 1,5 мас.%8)
2709009004
— — — нефть сырая плотностью при 20 °С не менее 750 кг/м3, но не более 900 кг/м3 и с содержанием парафина не менее 4 мас.%8)
2709009009
— — — прочие
2710
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
271012
— — легкие дистилляты и продукты:
271012110
— — — для специфических процессов переработки:
2710121101
— — — — пентан-гексановая фракция с содержанием пентана (С5) не менее 35 мас.% и гексана (С6) не менее 55 мас.%
2710121109
— — — — прочие
271012150
— — — для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2710 12 110:
2710121501
— — — — пентан-гексановая фракция с содержанием пентана (С5) не менее 35 мас.% и гексана (С6) не менее 55 мас.%
2710121509
— — — — прочие
2710122100
— — — — — уайт-спирит
271012250
— — — — — прочие:
2710123100
— — — — — — бензины авиационные
27101241
— — — — — — — — с октановым числом менее 95 (по исследовательскому методу):

2707501000
— — отын ретінде пайдалануға арналған
2707509000
— — өзге мақсаттар үшін
2707910000
— — креозот майлары
270799
— — өзгелер:
2707991100
— — — — 200 ° C дейінгі температурада 90 және одан да көп % дистилденген тазартылмаған жеңіл майлар
2707991900
— — — — өзге
2707993000
— — — күкірттелген жеңіл майлар
2707995000
— — — негізгі өнімдер
2707997000
— — — антрацен
2707998000
— — — фенолдар
2707999100
— — — — 2803 тауар позициясының өнімдерін алу үшін
2707999900
— — — — өзге
2708
Көмір шайырларынан немесе өзге минералды шайырлардан алынған шайыр және шайыр кокс:
2708100000
— қадам
270820000
— шайыр кокс:
2708200001
— — ине
2708200009
— — өзге
270900
Битумды жыныстардан алынатын шикі мұнай және шикі мұнай өнімдері:
270900100
— табиғи газ конденсаты:
2709001001
— — газ конденсаты, тығыздығы тұрақты 20 °С температурада кемінде 650 кг/м3, бірақ 850 кг/м3 артық емес және күкірт мөлшері 1,0 массадан көп емес9)
2709001009
— — өзге
270900900
— өзгелер:
2709009001
— — 20°С тығыздығы 887,6 кг/м3 астам, бірақ 994 кг/м3 артық емес және күкірт мөлшері 0,015 масс.% кем емес, бірақ массасы 3,47% артық емес шикі мұнай 8 )
2709009002
— — 20 °C температурада тығыздығы 694,7 кг/м3 кем емес, бірақ 980 кг/м3 артық емес және күкірт мөлшері 0,04 масс.% кем емес, бірақ 5 масс.% артық емес шикі мұнай 10)
2709009003
— — 20 °С температурада тығыздығы 694,7 кг/м3 кем емес, бірақ 887,6 кг/м3 артық емес және күкірт мөлшері 0,04 масс.% кем емес, бірақ 1,5 масс.% артық емес шикі мұнай 8 )
2709009004
— — — 20 °С температурада тығыздығы 750 кг/м3 кем емес, бірақ 900 кг/м3 артық емес және парафиннің салмағы 4 массадан кем емес шикі мұнай8)
2709009009
— — — өзге
2710
шикі шикізаттан өзге битумды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері; өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында салмағы бойынша 70% немесе одан да көп мұнай немесе битумды жыныстардан алынған мұнай өнімдері бар өнімдер, бұл мұнай өнімдері өнімнің негізгі құрамдас бөліктері болып табылады; мұнай өнімдерінің қалдықтары:
271012
— — жеңіл дистилляттар мен өнімдер:
271012110
— — — нақты өңдеу процестері үшін:
2710121101
— — — — құрамында пентан (С5) массасы 35% және гексан (С6) салмағы 55% кем емес пентан—гексан фракциясы
2710121109
— — — — өзге
271012150
— — — 2710 12 110 қосалқы позициясында көрсетілгендерден өзге процестердегі химиялық өзгерістер үшін:
2710121501
— — — — құрамында пентан (С5) массасы 35% және гексан (С6) салмағы 55% кем емес пентан—гексан фракциясы
2710121509
— — — — өзге
2710122100
— — — — — Ақ рух
271012250
— — — — — өзге:
2710123100
— — — — — — Авиациялық бензиндер
27101241
— — — — — — — — октандық көрсеткіші 95—тен төмен (зерттеу әдісі бойынша):

2842100008
— — прочие
284290
— прочие:
2842901000
— — соли, двойные соли или комплексные соли селеновой или теллуровой кислот
2842908000
— — прочие
2843
Металлы драгоценные в коллоидном состоянии; соединения неорганические или органические драгоценных металлов, определенного или неопределенного химического состава; амальгамы драгоценных металлов:
284310
— металлы драгоценные в коллоидном состоянии:
2843101000
— — серебро
2843109000
— — прочие
2843210000
— — нитрат серебра
2843290000
— — прочие
2843300000
— соединения золота
284390
— соединения прочие; амальгамы:
2843901000
— — амальгамы
2843909000
— — прочие
2844
Элементы химические радиоактивные и изотопы радиоактивные (включая делящиеся или воспроизводящиеся химические элементы и изотопы) и их соединения; смеси и остатки, содержащие эти продукты:
284410
— уран природный и его соединения; сплавы, дисперсии (включая металлокерамику), продукты и смеси керамические, содержащие природный уран или соединения природного урана:
2844101000
— — — необработанный; отходы и лом
2844103000
— — — обработанный
2844105000
— — ферро-уран
2844109000
— — прочие
284420
— уран, обогащенный ураном-235, и его соединения; плутоний и его соединения; сплавы, дисперсии (включая металлокерамику), продукты и смеси керамические, содержащие уран, обогащенный ураном-235, плутоний или соединения этих продуктов:
2844202500
— — — ферро-уран
2844203500
— — — прочие
2844205100
— — — — ферро-уран
2844205900
— — — — прочие
2844209900
— — — прочие
284430
— уран, обедненный ураном-235, и его соединения; торий и его соединения; сплавы, дисперсии (включая металлокерамику), продукты и смеси керамические, содержащие уран, обедненный ураном-235, торий или соединения этих продуктов:
2844301100
— — — металлокерамика
2844301900
— — — прочие
2844305100
— — — металлокерамика
2844305500
— — — — необработанный, отходы и лом
2844306100
— — — — — бруски, прутки, уголки, формы и профили, листы, полосы или ленты
2844306900
— — — — — прочие
28443091
— — — тория или урана, обедненного ураном-235, смешанные или не смешанные вместе, кроме солей тория:
2844309110
— — — — урана, обедненного ураном-235
2844309190
— — — — прочие
2844309900
— — — прочие
2844410000
— — тритий и его соединения; сплавы, дисперсии (включая металлокерамику), продукты и смеси керамические, содержащие тритий или его соединения
2844420000
— — актиний-225, актиний-227, калифорний-253, кюрий-240, кюрий-241, кюрий-242, кюрий-243, кюрий-244, эйнштейний-253, эйнштейний-254, гадолиний-148, полоний-208, полоний-209, полоний-210, радий-223, уран-230 или уран-232 и их соединения; сплавы, дисперсии (включая металлокерамику), продукты и смеси керамические, содержащие эти элементы или соединения

2842100008
— — өзгелер
284290
— өзгелер:
2842901000
— — тұздар, қос тұздар немесе селен немесе теллур қышқылдарының күрделі тұздары
2842908000
— — өзгелер
2843
Коллоидтық күйдегі бағалы металдар; химиялық анықталған немесе анықталмаған бағалы металдардың бейорганикалық немесе органикалық қосылыстары; асыл металдардың амальгамасы:
284310
— коллоидтық күйдегі бағалы металдар:
2843101000
— — күміс
2843109000
— — өзгелер
2843210000
— — күміс нитраты
2843290000
— — өзгелер
2843300000
— алтын қосылыстары
284390
— өзге байланыстар; амальгамалар:
2843901000
— — амальгамалар
2843909000
— — өзгелер
2844
Радиоактивті химиялық элементтер және радиоактивті изотоптар (бөлінетін немесе құнарлы химиялық элементтер мен изотоптарды қоса алғанда) және олардың қосылыстары; құрамында осы өнімдер бар қоспалар мен қалдықтар:
284410
— табиғи уран және оның қосылыстары; Құрамында табиғи уран немесе табиғи уран қосылыстары бар қорытпалар, дисперсиялар (керметтерді қоса алғанда), керамикалық бұйымдар және қоспалар:
2844101000
— — — шикі; қалдықтар мен сынықтар
2844103000
— — — өңделген
2844105000
— — ферроуран
2844109000
— — өзгелер
284420
— уран—235 және оның қосылыстарымен байытылған уран; плутоний және оның қосылыстары; Құрамында уран—235—пен байытылған уран, плутоний немесе осы өнімдердің қосылыстары бар қорытпалар, дисперсиялар (керметтерді қоса алғанда), керамикалық бұйымдар және қоспалар:
2844202500
— — — ферроуран
2844203500
— — — өзге
2844205100
— — — — ферроуран
2844205900
— — — — өзге
2844209900
— — — өзге
284430
— уран—235 және оның қосылыстарында таусылған уран; торий және оның қосылыстары; қорытпалар, дисперсиялар (керметтерді қоса алғанда), керамикалық бұйымдар және құрамында уран—235—те азайған уран бар қоспалар, торий немесе осы өнімдердің қосылыстары:
2844301100
— — — кермет
2844301900
— — — өзге
2844305100
— — — кермет
2844305500
— — — — шикі, қалдықтар және сынықтар
2844306100
— — — — — жолақтар, өзектер, бұрыштар, пішіндер мен профильдер, парақтар, жолақтар немесе жолақтар
2844306900
— — — — — өзге
28443091
— — — торий тұздарынан өзге, біріктірілген немесе араласпаған, уран—235 құрамында таусылған торий немесе уран:
2844309110
— — — — уран—235—те таусылған уран
2844309190
— — — — өзге
2844309900
— — — өзге
2844410000
— — тритий және оның қосылыстары; Құрамында тритий немесе оның қосылыстары бар қорытпалар, дисперсиялар (керметтерді қоса алғанда), керамикалық бұйымдар және қоспалар
2844420000
— — актиний—225, актиний—227, калифорний—253, курий—240, курий—241, курий—242, курий—243, курий—244, эйнштейн—253, эйнштейн—254, гадолиний—148, полоний— полоний—209, полоний—210, радий—223, уран—230 немесе уран—232 және олардың қосылыстары; қорытпалар, дисперсиялар (керметтерді қоса алғанда), керамикалық бұйымдар және құрамында осы элементтер немесе қосылыстар бар қоспалар

2844430000
— — прочие радиоактивные элементы, изотопы и соединения; прочие сплавы, дисперсии (включая металлокерамику), продукты и смеси керамические, содержащие эти элементы, изотопы или соединения
2844440000
— — остатки радиоактивные
2844500000
— отработанные (облученные) тепловыделяющие элементы (твэлы) ядерных реакторов
2845
Изотопы, кроме изотопов товарной позиции 2844; соединения неорганические или органические этих изотопов, определенного или неопределенного химического состава:
2845100000
— тяжелая вода (оксид дейтерия)
2845200000
— бор, обогащенный бором-10, и его соединения
2845300000
— литий, обогащенный литием-6, и его соединения
2845400000
— гелий-3
284590
— прочие:
2845901000
— — дейтерий и его соединения; водород и его соединения, обогащенные дейтерием; смеси и растворы, содержащие эти продукты
2845908000
— — прочие
2846
Соединения, неорганические или органические, редкоземельных металлов, иттрия или скандия или смесей этих металлов:
2846100000
— соединения церия
284690
— прочие:
2846901000
— — соединения лантана, празеодима, неодима или самария
2846902000
— — соединения европия, гадолиния, тербия, диспрозия, гольмия, эрбия, тулия, иттербия, лютеция или иттрия
2846903000
— — соединения скандия
2846909000
— — соединения смесей металлов
2847000000
Пероксид водорода, отвержденный или не отвержденный мочевиной
2849
Карбиды, определенного или неопределенного химического состава:
2849100000
— кальция
2849200000
— кремния
284990
— прочие:
2849901000
— — бора
2849903000
— — вольфрама
2849905000
— — алюминия; хрома; молибдена; ванадия; тантала; титана
2849909000
— — прочие
285000
Гидриды, нитриды, азиды, силициды и бориды, определенного или неопределенного химического состава, кроме соединений, являющихся карбидами товарной позиции 2849:
2850002000
— гидриды; нитриды
2850006000
— азиды; силициды
2850009000
— бориды
2852
Соединения ртути, неорганические или органические, определенного или неопределенного химического состава, кроме амальгам:
285210000
— определенного химического состава:
2852100001
— — соли и сложные эфиры щавелевой кислоты
2852100002
— — карбонилы, алкилы, фуллерены, нуклеиды ртути, ртутные соли кислот, поименованных или включенных в товарную позицию 2931 или 2934
2852100008
— — прочие
285290000
— прочие:
2852900001
— — силикаты ртути двойные или комплексные, включая алюмосиликаты, и продукты и препараты химические, химической или смежных отраслей промышленности (включая препараты, состоящие из смеси природных продуктов), в другом месте не поименованные или не включенные, для производства авиационных двигателей5)

2844430000
— — өзге радиоактивті элементтер, изотоптар және қосылыстар; өзге қорытпалар, дисперсиялар (соның ішінде кермет), керамикалық бұйымдар және құрамында осы элементтер, изотоптар немесе қосылыстар бар қоспалар
2844440000
— — радиоактивті қалдықтар
2844500000
— ядролық реакторлардың пайдаланылған (сәулеленген) отын элементтері (отын өзектері).
2845
2844 тауар позициясындағылардан өзге изотоптар; Белгілі немесе анықталмаған химиялық құрамы бар осы изотоптардың бейорганикалық немесе органикалық қосылыстары:
2845100000
— ауыр су (дейтерий оксиді)
2845200000
— бор—10 және оның қосылыстарымен байытылған бор
2845300000
— литий—6 және оның қосылыстарымен байытылған литий
2845400000
— гелий—3
284590
— өзгелер:
2845901000
— — дейтерий және оның қосылыстары; дейтериймен байытылған сутегі және оның қосылыстары; осы өнімдерді қамтитын қоспалар мен ерітінділер
2845908000
— — өзгелер
2846
Сирек жер металдарының, иттрийдің немесе скандийдің бейорганикалық немесе органикалық қосылыстары немесе осы металдардың қоспалары:
2846100000
— церий қосылыстары
284690
— өзгелер:
2846901000
— — лантан, празеодим, неодим немесе самарий қосылыстары
2846902000
— — еуропий, гадолиний, тербий, диспрозия, голмий, эрбий, тулий, иттербий, лютеций немесе иттрий қосылыстары
2846903000
— — скандий қосылыстары
2846909000
— — металдар қоспаларының қосылыстары
2847000000
Несепнәрмен өңделген немесе өңделмеген сутегі асқын тотығы
2849
Химиялық құрамы анықталған немесе анықталмаған карбидтер:
2849100000
– кальций
2849200000
– кремний
284990
— өзгелер:
2849901000
— — бор
2849903000
— — вольфрам
2849905000
— — алюминий; хром; молибден; ванадий; тантал; титан
2849909000
— — өзгелер
285000
2849 тауар позициясының карбидтері болып табылатын қосылыстардан өзге, гидридтер, нитридтер, азидтер, силицидтер және боридтер, химиялық құрамы анықталған немесе анықталмаған:
2850002000
— гидридтер; нитридтер
2850006000
— азидтер; силицидтер
2850009000
— боридтер
2852
Сынап қосылыстары, амальгамадан өзге, бейорганикалық немесе органикалық, химиялық құрамы анықталған немесе анықталмаған:
285210000
— белгілі бір химиялық құрамы:
2852100001
— — қымыздық қышқылының тұздары мен күрделі эфирлері
2852100002
— — карбонилдер, алкилдер, фуллерендер, сынап нуклеидтері, 2931 немесе 2934 тауар позицияларында санамаланған немесе енгізілген тектес қышқылдардың сынап тұздары
2852100008
— — өзгелер
285290000
— өзгелер:
2852900001
— — өзге жерде аталмаған немесе енгізілмеген сынап силикаттары, алюмосиликаттарды қоса алғанда, алюмосиликаттар, сондай—ақ авиациялық қозғалтқыштарды өндіруге арналған химиялық, химиялық немесе аралас өнеркәсіп өнімдері мен препараттары (табиғи өнімдердің қоспасынан тұратын препараттарды қоса алғанда)

2933911000
— — — хлордиазепоксид (INN)
2933919000
— — — прочие
2933920000
— — азинфосметил (ISO)
293399
— — прочие:
2933992000
— — — индол, 3-метилиндол (скатол), 6-аллил-6,7-дигидро-5Н-дибенз[с,е]азепин (азапетин), фениндамин (INN) и их соли; имипрамин гидрохлорид (INNM)
2933995000
— — — 2,4-ди-трет-бутил-6-(5-хлоробензотриазол-2-ил)фенол
293399800
— — — прочие:
2933998001
— — — — бензимидазол-2-тиол (меркаптобензимидазол); моноазепины; диазепины
2933998008
— — — — прочие
2934
Нуклеиновые кислоты и их соли, определенного или неопределенного химического состава; гетероциклические соединения прочие:
2934100000
— соединения, содержащие в структуре неконденсированное тиазольное кольцо (гидрированное или негидрированное)
293420
— соединения, содержащие в структуре бензотиазольную кольцевую систему (гидрированную или негидрированную), без дальнейшей конденсации:
2934202000
— — ди(бензотиазол-2-ил)дисульфид; бензотиазол-2-тиол (меркаптобензотиазол) и его соли
2934208000
— — прочие
293430
— соединения, содержащие в структуре фенотиазиновую кольцевую систему (гидрированную или негидрированную), без дальнейшей конденсации:
2934301000
— — тиэтилперазин (INN); тиоридазин (INN) и его соли
2934309000
— — прочие
2934910000
— — аминорекс (INN), бротизолам (INN), клотиазепам (INN), клоксазолам (INN), декстроморамид (INN), галоксазолам (INN), кетазолам (INN), мезокарб (INN), оксазолам (INN), пемолин (INN), фендиметразин (INN), фенметразин (INN) и суфентанил (INN); соли этих соединений
293499
— — прочие:
293499600
— — — хлорпротиксен (INN); теналидин (INN) и его тартраты и малеаты; фуразолидон (INN); 7-аминоцефалоспорановая кислота; соли и сложные эфиры (6R,7R)-3-ацетоксиметил-7-[(R)-2-формилокси-2-фенилацетамидо]-8-оксо-5-тиа-1-азабицикло[4,2,0]окт-2-ен-2-карбоновой кислоты; 1-[2-(1,3-диоксан-2-ил)этил]-2-метилпиридин бромид:
2934996001
— — — — хлорпротиксен (INN); теналидин (INN) и его тартраты и малеаты; фуразолидон (INN)
2934996009
— — — — прочие
2934998000
— — — прочие
2935
Сульфонамиды:
2935100000
— N-метилперфтороктансульфонамид
2935200000
— N-этилперфтороктансульфонамид
2935300000
— N-этил-N-(2-гидроксиэтил)перфтороктансульфонамид
2935400000
— N-(2-гидроксиэтил)-N-метилперфтороктансульфонамид
2935500000
— прочие перфтороктансульфонамиды
293590
— прочие:
2935903000
— — 3-(1-[7-(гексадецилсульфониламино)-1Н-индол-3-ил]-3-оксо-1Н,3Н-нафто[1,8-cd]-пиран-1-ил)-N,N-диметил-1Н-индол-7-сульфонамид; метосулам (ISO)
293590900
— — прочие:
2935909001
— — — метсульфурон-метил, трибенурон-метил, римсульфурон и флорасулам для производства химических средств защиты растений5)

2933911000
— — — хлордиазепоксид (INN)
2933919000
— — — өзге
2933920000
— — азинфосметил (ISO)
293399
— — өзгелер:
2933992000
— — — индол, 3—метилиндол (скатол), 6—аллил—6,7—дигидро—5Н—дибенз[c,e]азепин (азапетин), фениндамин (INN) және олардың тұздары; имипрамин гидрохлориді (INNM)
2933995000
— — — 2,4—ди—терт—бутил—6—(5—хлоробензотриазол—2—ил)фенол
293399800
— — — өзгелер:
2933998001
— — — — бензимидазол—2—тиол (меркаптобензимидазол); моноазепиндер; диазепиндер
2933998008
— — — — өзге
2934
Белгілі немесе анықталмаған химиялық құрамы бар нуклеин қышқылдары және олардың тұздары; өзге гетероциклді қосылыстар:
2934100000
— құрылымында ерімеген тиазол сақинасы бар қосылыстар (гидрленген немесе гидрогенизацияланбаған)
293420
— құрылымында одан әрі конденсацияланбай, құрамында бензотиазол сақинасы бар қосылыстар (гидрленген немесе гидрогенизацияланбаған):
2934202000
— — ди(бензотиазол—2—ил) дисульфид; бензотиазол—2—тиол (меркаптобензотиазол) және оның тұздары
2934208000
— — өзгелер
293430
— құрылымында фенотиазинді сақина жүйесі бар (гидрленген немесе гидрленбеген), әрі қарай конденсацияланбаған қосылыстар:
2934301000
— — тиэтилперазин (INN); тиоридазин (INN) және оның тұздары
2934309000
— — өзгелер
2934910000
— — аминорекс (INN), бротизолам (INN), клотиазепам (INN), клоксазолам (INN), декстроморамид (INN), галоксазолам (INN), кетазолам (INN), мезокарб (INN), оксазолам (INN), пемолин (INN) ) ), фендиметразин (INN), фенметразин (INN) және суфентанил (INN); осы қосылыстардың тұздары
293499
— — өзгелер:
293499600
— — — хлорпротиксен (INN); теналидин (INN) және оның тартраттары мен малеаттар; фуразолидон (INN); 7—аминоцефалоспоран қышқылы; (6R,7R)—3—ацетоксиметил—7—[(R)—2—формилокси—2—фенилацетамидо]—8—оксо—5—тиа—1—азабицикло[4.2.0]окт— 2— тұздары мен күрделі эфирлері en—2—карбон қышқылы; 1—[2—(1,3—диоксан—2—ил)этил]—2—метилпиридин бромиді:
2934996001
— — — — хлорпротиксен (INN); теналидин (INN) және оның тартраттары мен малеаттар; фуразолидон (INN)
2934996009
— — — — өзге
2934998000
— — — өзге
2935
Сульфаниламидтер:
2935100000
— N—метилперфтороктансульфаниламид
2935200000
— N—этилперфтороктансульфаниламид
2935300000
— N—этил—N— (2—гидроксиэтил) перфтороктансульфонамид
2935400000
— N—(2—гидроксиэтил)—N—метилперфтороктансульфаниламид
2935500000
— өзге перфтороктансульфаниламидтер
293590
— өзгелер:
2935903000
— — 3—(1—[7—(гексадецилсульфониламин)—1Н—индол—3—ил]—3—оксо—1Н,3Н—нафта[1,8—кд]—пиран—1—ил)—N,N —диметил—1Н—индол—7—сульфаниламид; метосулам (ISO)
293590900
— — өзгелер:
2935909001
— — — өсімдіктерді қорғауға арналған химиялық заттарды өндіру үшін метсульфурон—метил, трибенурон—метил, римсульфурон және флорасулам5)

3807001000
— деготь древесный
3807009000
— прочие
3808
Инсектициды, родентициды, фунгициды, гербициды, противовсходовые средства и регуляторы роста растений, средства дезинфицирующие и аналогичные им, расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи или представленные в виде готовых препаратов или изделий (например, ленты, обработанные серой, фитили и свечи, и бумага липкая от мух):
3808520000
— — ДДТ (ISO) (клофенотан (INN)), в упаковках нетто-массой не более 300 г
380859000
— — прочие:
3808590001
— — — содержащие 4,6-динитро-о-крезол (ДНОК (ISO)) или его соли, или трибутилолова соединения, или смеси указанных веществ
3808590005
— — — — инсектициды, родентициды, фунгициды, гербициды, средства дезинфицирующие, содержащие алахлор (ISO) или алдикарб (ISO), или азинофос метил (ISO), или карбофуран (ISO), или эндосульфан (ISO), или перфтороктансульфоновую кислоту и ее соли, или перфтороктансульфонамиды, или перфтороктансульфонилфторид, или трихлорфон (ISO)
3808590009
— — — — прочие
380861000
— — в упаковках нетто-массой не более 300 г:
3808610001
— — — содержащие альфа-циперметрин (ISO), бифентрин (ISO), цифлутрин (ISO), дельтаметрин (INN, ISO), этофенпрокс (INN) или лямбда-цигалотрин (ISO)
3808610002
— — — содержащие хлорфенапир (ISO)
3808610003
— — — содержащие бендиокарб (ISO), фенитротион (ISO), малатион (ISO), пиримифос-метил (ISO) или пропоксур (ISO)
380862000
— — в упаковках нетто-массой более 300 г, но не более 7,5 кг:
3808620001
— — — содержащие альфа-циперметрин (ISO), бифентрин (ISO), цифлутрин (ISO), дельтаметрин (INN, ISO), этофенпрокс (INN) или лямбда-цигалотрин (ISO)
3808620002
— — — содержащие хлорфенапир (ISO)
3808620003
— — — содержащие бендиокарб (ISO), фенитротион (ISO), малатион (ISO), пиримифос-метил (ISO) или пропоксур (ISO)
380869000
— — прочие:
3808690001
— — — содержащие альфа-циперметрин (ISO), бифентрин (ISO), цифлутрин (ISO), дельтаметрин (INN, ISO), этофенпрокс (INN) или лямбда-цигалотрин (ISO)
3808690002
— — — содержащие хлорфенапир (ISO)
3808690003
— — — содержащие бендиокарб (ISO), фенитротион (ISO), малатион (ISO), пиримифос-метил (ISO) или пропоксур (ISO)
380891
— — инсектициды:
3808911000
— — — на основе пиретроидов
3808912000
— — — на основе хлорированных углеводородов
3808913500
— — — на основе карбаматов
3808914500
— — — на основе фосфорорганических соединений
3808918000
— — — прочие
380892
— — фунгициды:
3808921000
— — — — препараты на основе соединений меди

3807001000
— ағаш шайыры
3807009000
— өзгелер
3808
Бөлшек саудаға арналған пішіндерге немесе қаптамаларға салынған немесе препараттарда немесе бұйымдарда ұсынылған инсектицидтер, родентицидтер, фунгицидтер, гербицидтер, өскінге қарсы агенттер және өсімдіктердің өсуін реттегіштер, дезинфекциялау құралдары және сол сияқтылар (мысалы, күкіртпен өңделген таспалар, фитильдер және шамдар, және шыбыннан жабысатын қағаз):
3808520000
— — ДДТ (ISO) (клофенотан (INN)), таза салмағы 300 г аспайтын қаптамаларда
380859000
— — өзгелер:
3808590001
— — — құрамында 4,6—динитро—о—крезол (DNOC (ISO)) немесе оның тұздары немесе трибутилтин қосылыстары немесе осы заттардың қоспалары бар
3808590005
— — — — инсектицидтер, родентицидтер, фунгицидтер, гербицидтер, құрамында алахлор (ISO) немесе альдикарб (ISO) немесе азинофос метил (ISO) немесе карбофуран (ISO) немесе эндосульфан (ISO) немесе перфтороктансульфон қышқылы және оның тұздары бар дезинфекциялық заттар немесе перфтороктансульфонамидтер немесе перфтороктансульфонилфторид немесе трихлорфон (ISO)
3808590009
— — — — өзге
380861000
— — таза салмағы 300 г—нан аспайтын қаптамаларда:
3808610001
— — — құрамында альфа—циперметрин (ISO), бифентрин (ISO), цифлутрин (ISO), дельтаметрин (INN, ISO), этофенпрокс (INN) немесе ламбда—цигалотрин (ISO) бар
3808610002
— — — құрамында хлорфенапир (ISO)
3808610003
— — — құрамында бендиокарб (ISO), фенитротион (ISO), малатион (ISO), пиримифос—метил (ISO) немесе пропоксур (ISO) бар
380862000
— — таза салмағы 300 г—нан асатын, бірақ 7,5 кг—нан аспайтын қаптамаларда:
3808620001
— — — құрамында альфа—циперметрин (ISO), бифентрин (ISO), цифлутрин (ISO), дельтаметрин (INN, ISO), этофенпрокс (INN) немесе ламбда—цигалотрин (ISO) бар
3808620002
— — — құрамында хлорфенапир (ISO)
3808620003
— — — құрамында бендиокарб (ISO), фенитротион (ISO), малатион (ISO), пиримифос—метил (ISO) немесе пропоксур (ISO) бар
380869000
— — өзгелер:
3808690001
— — — құрамында альфа—циперметрин (ISO), бифентрин (ISO), цифлутрин (ISO), дельтаметрин (INN, ISO), этофенпрокс (INN) немесе ламбда—цигалотрин (ISO) бар
3808690002
— — — құрамында хлорфенапир (ISO)
3808690003
— — — құрамында бендиокарб (ISO), фенитротион (ISO), малатион (ISO), пиримифос—метил (ISO) немесе пропоксур (ISO) бар
380891
— — инсектицидтер:
3808911000
— — — пиретроидтарға негізделген
3808912000
— — — хлорлы көмірсутектер негізінде
3808913500
— — — карбаматтарға негізделген
3808914500
— — — фосфорорганикалық қосылыстар негізінде
3808918000
— — — өзге
380892
— — фунгицидтер:
3808921000
— — — — мыс қосылыстары негізіндегі препараттар

3808922000
— — — — прочие
3808923000
— — — — на основе дитиокарбаматов
3808924000
— — — — на основе бензимидазолов
3808925000
— — — — на основе диазолов или триазолов
3808926000
— — — — на основе диазинов или морфолинов
3808928000
— — — — прочие
380893
— — гербициды, противовсходовые средства и регуляторы роста растений:
3808931100
— — — — на основе феноксифитогормонов
3808931300
— — — — на основе триазинов
3808931500
— — — — на основе амидов
3808931900
— — — — на основе карбаматов
3808932100
— — — — на основе производных динитроанилина
3808932300
— — — — на основе производных карбамида, урацила или сульфонилкарбамида
3808932900
— — — — прочие
3808933000
— — — противовсходовые средства
3808939000
— — — регуляторы роста растений
380894
— — средства дезинфицирующие:
3808941000
— — — на основе четвертичных аммониевых солей
3808943000
— — — на основе галогенированных соединений
3808948000
— — — прочие
380899
— — прочие:
3808992000
— — — родентициды
3808998000
— — — прочие
3809
Средства отделочные, средства для ускорения крашения или фиксации красителей и продукты прочие и готовые препараты (например, вещества для обработки и протравы), применяемые в текстильной, бумажной, кожевенной промышленности или аналогичных отраслях, в другом месте не поименованные или не включенные:
380910
— на основе крахмалистых веществ:
3809101000
— — с содержанием таких веществ менее 55 мас.%
3809103000
— — с содержанием таких веществ 55 мас.% или более, но менее 70 мас.%
3809105000
— — с содержанием таких веществ 70 мас.% или более, но менее 83 мас.%
3809109000
— — с содержанием таких веществ 83 мас.% или более
3809910000
— — применяемые в текстильной промышленности или аналогичных отраслях
3809920000
— — применяемые в бумажной промышленности или аналогичных отраслях
3809930000
— — применяемые в кожевенной промышленности или аналогичных отраслях
3810
Препараты для травления металлических поверхностей; флюсы и препараты вспомогательные прочие для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или для сварки; порошки и пасты для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или для сварки, состоящие из металла и прочих материалов; материалы, используемые в качестве сердечников или покрытий для сварочных электродов или прутков:
3810100000
— препараты для травления металлических поверхностей; порошки и пасты для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или для сварки, состоящие из металла и прочих материалов
381090
— прочие:
3810901000
— — материалы, используемые в качестве сердечников или покрытий для сварочных электродов и прутков

3808922000
— — — — өзге
3808923000
— — — — дитиокарбаматтарға негізделген
3808924000
— — — — бензимидазолдар негізінде
3808925000
— — — — диазолдар немесе триазолдар негізінде
3808926000
— — — — диазиндерге немесе морфолиндерге негізделген
3808928000
— — — — өзге
380893
— — гербицидтер, өсуге қарсы заттар және өсімдіктердің өсуін реттегіштер:
3808931100
— — — — феноксифитогормондарға негізделген
3808931300
— — — — триазиндер негізінде
3808931500
— — — — амидтерге негізделген
3808931900
— — — — карбаматтарға негізделген
3808932100
— — — — динитроанилин туындыларына негізделген
3808932300
— — — — несепнәр, урацил немесе сульфонилкарбамид туындыларына негізделген
3808932900
— — — — өзге
3808933000
— — — шығуға қарсы агенттер
3808939000
— — — өсімдіктердің өсу реттегіштері
380894
— — дезинфекциялау құралдары:
3808941000
— — — төрттік аммоний тұздарына негізделген
3808943000
— — — галогенді қосылыстар негізінде
3808948000
— — — өзге
380899
— — өзгелер:
3808992000
— — — кеміргіштер
3808998000
— — — өзге
3809
Өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған тоқыма, қағаз, былғары немесе осыған ұқсас салаларда қолданылатын әрлеу агенттері, бояуды немесе бекітуді тездетуге арналған құралдар және өзге де препараттар мен препараттар (мысалы, байыту агенттері және байыту агенттері):
380910
— крахмалды заттар негізінде:
3809101000
— — осындай заттардың салмағы бойынша 55%—дан азы бар
3809103000
— — мұндай заттардың құрамында салмағы бойынша 55% немесе одан көп, бірақ салмағы бойынша 70% кем
3809105000
— — осындай заттардың құрамында 70 масса% немесе одан көп, бірақ 83 масса% кем
3809109000
— — салмағы бойынша 83% немесе одан да көп осындай заттар бар
3809910000
— — тоқыма өнеркәсібінде немесе ұқсас салаларда қолданылады
3809920000
— — қағаз өнеркәсібінде немесе ұқсас салаларда қолданылады
3809930000
— — былғары өнеркәсібінде немесе ұқсас салаларда қолданылады
3810
Металл беттерін оюға арналған препараттар; төмен температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе дәнекерлеуге арналған флюстер және өзге де қосалқы препараттар; металдан және өзге материалдардан тұратын дәнекерлеуге, дәнекерлеуге немесе дәнекерлеуге арналған ұнтақтар мен пасталар; дәнекерлеу электродтары немесе шыбықтар үшін өзектер немесе жабындар ретінде пайдаланылатын материалдар:
3810100000
— металл беттерін оюға арналған препараттар; металдан және өзге материалдардан тұратын дәнекерлеуге, дәнекерлеуге немесе дәнекерлеуге арналған ұнтақтар мен пасталар
381090
— өзгелер:
3810901000
— — электродтар мен өзектерді дәнекерлеуге арналған өзектер немесе жабындар ретінде пайдаланылатын материалдар

3824601900
— — — прочий
3824609100
— — — содержащий 2 мас.% или менее D-маннита в пересчете на содержание D-глюцита
3824609900
— — — прочий
3824810000
— — содержащие оксиран (этиленоксид)
3824820000
— — содержащие полихлорбифенилы (ПХБ), полихлортерфенилы (ПХТ) или полибромбифенилы (ПББ)
3824830000
— — содержащие трис(2,3-дибромпропил)фосфат
3824840000
— — содержащие альдрин (ISO), камфехлор (ISO) (токсафен), хлордан (ISO), хлордекон (ISO), ДДТ (ISO) (клофенотан (INN), 1,1,1-трихлор-2,2-бис(п-хлорфенил)этан), диэлдрин (ISO, INN), эндосульфан (ISO), эндрин (ISO), гептахлор (ISO) или мирекс (ISO)
3824850000
— — содержащие 1,2,3,4,5,6-гексахлорциклогексан (ГХГ (ISO)), включая линдан (ISO, INN)
3824860000
— — содержащие пентахлорбензол (ISO) или гексахлорбензол (ISO)
3824870000
— — содержащие перфтороктансульфоновую кислоту, ее соли, перфтороктансульфонамиды или перфтороктансульфонилфторид
3824880000
— — содержащие тетра-, пента-, гекса-, гепта- или октабромдифениловые простые эфиры
3824890000
— — содержащие хлорированные парафины с короткой цепью
3824910000
— — смеси и препараты, состоящие главным образом из (5-этил-2-метил-2-оксид-1,3,2-диоксафосфинан-5-ил)метил метил метилфосфоната и бис[(5-этил-2-метил-2-оксид-1,3,2-диоксафосфинан-5-ил)метил] метилфосфоната
3824920000
— — полигликолевые сложные эфиры метилфосфоновой кислоты
382499
— — прочие:
3824991000
— — — сульфонаты нефтяные, за исключением сульфонатов щелочных металлов, аммония или этаноламинов; тиофенированные сульфокислоты масел, полученных из битуминозных пород, и их соли
3824991500
— — — иониты
3824992000
— — — газопоглотители для вакуумных приборов
3824992500
— — — пиролигниты (например, кальция); тартрат кальция неочищенный; цитрат кальция неочищенный
3824993000
— — — кислоты нафтеновые, их соли, не растворимые в воде, и их сложные эфиры
3824994500
— — — — составы, препятствующие образованию накипи, и аналогичные продукты
3824995000
— — — — составы для гальванизации
3824995500
— — — — смеси сложных моно-, ди- и три-эфиров жирных кислот и глицерина (эмульгаторы для жиров)
3824996100
— — — — — промежуточные продукты процесса производства антибиотиков, получаемые из Streptomyces tenebrarius при ферментации, высушенные или невысушенные, для использования в производстве лекарственных средств товарной позиции 3004
3824996200
— — — — — промежуточные продукты производства солей монензина
3824996400
— — — — — прочие
3824996500
— — — — вспомогательные продукты для литейных производств (кроме продуктов позиции 3824 10 000 0)
3824997000
— — — — составы огнезащитные, водозащитные и аналогичные защитные составы, применяемые в строительстве

3824601900
— — — өзге
3824609100
— — — құрамында D—глюцит мөлшері бойынша есептелген D—маннитолдың салмағы 2% немесе одан азы бар
3824609900
— — — өзге
3824810000
— — құрамында оксиран (этилен оксиді)
3824820000
— — құрамында полихлорланған бифенилдер (ПХБ), полихлортерфенилдер (РКТ) немесе полибромобифенилдер (ПББ)
3824830000
— — құрамында трис(2,3—дибромопропил)фосфат бар
3824840000
— — құрамында альдрин (ISO), камфехлор (ISO) (токсафен), хлордан (ISO), хлордекон (ISO), ДДТ (ISO) (клофенотан (INN), 1,1,1—трихлор—2,2—бис() p—хлорфенил)этан), диэлдрин (ISO, INN), эндосульфан (ISO), эндрин (ISO), гептахлор (ISO) немесе мирекс (ISO)
3824850000
— — құрамында 1,2,3,4,5,6—гексахлорциклогексан (HCH (ISO)), оның ішінде линдан (ISO, INN)
3824860000
— — құрамында пентахлорбензол (ISO) немесе гексахлорбензол (ISO)
3824870000
— — құрамында перфтороктансульфон қышқылы, оның тұздары, перфтороктансульфаниламидтер немесе перфтороктансульфонилфториді бар
3824880000
— — құрамында тетра—, пента—, гекса—, гепта— немесе октабромодифенил эфирлері бар
3824890000
— — құрамында қысқа тізбекті хлорлы парафиндер бар
3824910000
— — негізінен (5—этил—2—метил—2—оксид—1,3,2—диоксафосфинан—5—ил)метилметилметилфосфонат пен бис[(5—этил—2—метил—2—) тұратын қоспалар мен препараттар оксид—1,3,2—диоксафосфинан—5—ил)метил]метилфосфонат
3824920000
— — метилфосфон қышқылының полигликольді эфирлері
382499
— — өзгелер:
3824991000
— — — сілтілі металдардан, аммонийден немесе этаноламин сульфонаттарынан өзге мұнай сульфонаттары; битуминозды жыныстардан алынған мұнайлардың тиофенді сульфон қышқылдары және олардың тұздары
3824991500
— — — ион алмастырғыштар
3824992000
— — — вакуумдық құрылғыларға арналған қабылдағыштар
3824992500
— — — пиролигниттер (мысалы, кальций); шикі кальций тартраты; кальций цитраты, шикі
3824993000
— — — нафтен қышқылдары, олардың суда ерімейтін тұздары және күрделі эфирлері
3824994500
— — — — қаққа қарсы препараттар және ұқсас өнімдер
3824995000
— — — — мырыштау үшін композициялар
3824995500
— — — — май қышқылдарының күрделі моно—, ди— және три—эфирлерінің және глицериннің қоспалары (майлар үшін эмульгаторлар)
3824996100
— — — — — 3004 тауар позициясындағы дәрілік заттарды өндіруде пайдалану үшін кептірілген немесе кептірілмеген ашыту арқылы Streptomyces tenebrarius алынған антибиотиктерді өндіру процесінің аралық өнімдері
3824996200
— — — — — монензин тұздары өндірісінің аралық өнімдері
3824996400
— — — — — өзге
3824996500
— — — — құю зауыттарына арналған қосалқы бұйымдар (3824 10 000 0 тауар позициясындағы өнімдерден өзге)
3824997000
— — — — құрылыста қолданылатын өртке қарсы, су өткізбейтін және ұқсас қорғаныс композициялары

3824997500
— — — — — пластинка ниобата лития, нелегированная
3824998000
— — — — — смесь аминов, полученная из димерных жирных кислот, с средней молекулярной массой 520 или более, но не более 550
3824998500
— — — — — 3-(1-этил-1-метилпропил)изоксазол-5-иламин, в виде раствора в толуоле
3824998700
— — — — — смеси, состоящие главным образом из диметилметилфосфоната, оксирана и пентаоксида дифосфора
382499920
— — — — — — жидкие при температуре 20 °C:
3824999201
— — — — — — — составы антикоррозионные, содержащие амины в качестве активных составляющих
3824999202
— — — — — — — — для производства авиационных двигателей5)
3824999203
— — — — — — — — пропитывающая жидкость для производства силовых конденсаторов5)
3824999208
— — — — — — — — прочие
382499930
— — — — — — прочие:
3824999301
— — — — — — — для производства авиационных двигателей5)
3824999302
— — — — — — — — манкоцеб для производства химических средств защиты растений5)
3824999307
— — — — — — — — прочие
382499960
— — — — — прочие:
3824999601
— — — — — — составы антикоррозионные, содержащие амины в качестве активных составляющих
3824999602
— — — — — — растворители и разбавители сложные неорганические для лаков и аналогичных продуктов
3824999603
— — — — — — — для производства авиационных двигателей5)
3824999604
— — — — — — — мишень установки магнетронного распыления из оксида индия и оксида олова с внутренней трубкой из титана, используемая для производства солнечных батарей5)
3824999605
— — — — — — — водный раствор смеси олигосахаридов, гидроксида калия и полиэтиленполипропиленгликоля, используемый для производства солнечных батарей5)
3824999608
— — — — — — — прочие
3825
Остаточные продукты химической или смежных отраслей промышленности, в другом месте не поименованные или не включенные; отходы городского хозяйства; шлам сточных вод; отходы прочие, указанные в примечании 6 к данной группе:
3825100000
— отходы городского хозяйства
3825200000
— шлам сточных вод
3825300000
— клинические отходы
3825410000
— — галогенированные
3825490000
— — прочие
3825500000
— отработанные растворы для травления металлов, гидравлические жидкости, тормозные жидкости и антифризы
3825610000
— — содержащие преимущественно органические составляющие
3825690000
— — прочие
382590
— прочие:
3825901000
— — оксид железа щелочной для очистки газа
3825909000
— — прочие
382600
Биодизель и его смеси, не содержащие или содержащие менее 70 мас.% нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород:
3826001000
— моноалкиловые сложные эфиры жирных кислот, с содержанием сложных эфиров 96,5 об.% или более (FAMAE)

3824997500
— — — — — литий ниобаты жолағы, қоспасыз
3824998000
— — — — — димерлі май қышқылдарынан алынған, орташа молекулалық салмағы 520 немесе одан көп, бірақ 550—ден аспайтын аминдер қоспасы
3824998500
— — — — — 3—(1—этил—1—метилпропил)изоксазол—5—иламин, толуолдағы ерітінді ретінде
3824998700
— — — — — негізінен диметилметилфосфонат, оксиран және дифосфор пентоксидінен тұратын қоспалар
382499920
— — — — — — 20 °C температурадағы сұйықтық:
3824999201
— — — — — — — белсенді компоненттер ретінде аминдер бар коррозияға қарсы композициялар
3824999202
— — — — — — — — авиациялық қозғалтқыштарды өндіру үшін5)
3824999203
— — — — — — — — Қуат конденсаторларын өндіруге арналған сіңдіру сұйықтығы5)
3824999208
— — — — — — — — өзге
382499930
— — — — — — өзге:
3824999301
— — — — — — — авиациялық қозғалтқыштарды өндіру үшін5)
3824999302
— — — — — — — — өсімдіктерді қорғау химикаттарын өндіруге арналған манкозеб5)
3824999307
— — — — — — — — өзге
382499960
— — — — — өзге:
3824999601
— — — — — — белсенді компоненттер ретінде аминдер бар коррозияға қарсы композициялар
3824999602
— — — — — — лактар мен ұқсас бұйымдарға арналған күрделі бейорганикалық еріткіштер мен сұйылтқыштар
3824999603
— — — — — — — авиациялық қозғалтқыштарды өндіру үшін5)
3824999604
— — — — — — — күн батареяларын өндіру үшін қолданылатын, титанның ішкі түтігі бар индий оксиді мен қалайы оксидінің магнетронды шашыратқыш нысанасы5)
3824999605
— — — — — — — күн батареяларын өндіру үшін қолданылатын олигосахаридтер, калий гидроксиді және полиэтиленді полипропиленгликоль қоспасының сулы ерітіндісі5)
3824999608
— — — — — — — өзге
3825
Өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған химиялық немесе аралас өнеркәсіптердің қалдық өнімдері; коммуналдық қалдықтар; ағынды сулар шламы; осы тарауға 6—ескертпеде көрсетілген өзге де қалдықтар:
3825100000
– коммуналдық қалдықтар
3825200000
– ағынды сулар шламы
3825300000
– клиникалық қалдықтар
3825410000
— — галогенделген
3825490000
— — өзгелер
3825500000
— пайдаланылған металл ерітінділері, гидравликалық сұйықтықтар, тежегіш сұйықтықтар және антифриздер
3825610000
— — құрамында негізінен органикалық құрамдас бөліктер бар
3825690000
— — өзгелер
382590
— өзгелер:
3825901000
— — газды тазартуға арналған сілтілі темір оксиді
3825909000
— — өзгелер
382600
Құрамында салмағы 70%—дан кем мұнай немесе битумды жыныстардан алынған мұнай өнімдері жоқ немесе құрамында биодизель және олардың қоспалары:
3826001000
— май қышқылдарының моноалкилді күрделі эфирлері, күрделі эфирі 96,5 көлем % немесе одан жоғары (FAMAE)

3826009000
— прочие
3827
Смеси, содержащие галогенированные производные метана, этана или пропана, в другом месте не поименованные или не включенные:
3827110000
— — содержащие хлорфторуглероды (ХФУ), содержащие или не содержащие гидрохлорфторуглероды (ГХФУ), перфторуглероды (ПФУ) или гидрофторуглероды (ГФУ)
3827120000
— — содержащие гидробромфторуглероды (ГБФУ)
3827130000
— — содержащие тетрахлорид углерода
3827140000
— — содержащие 1,1,1-трихлорэтан (метилхлороформ)
3827200000
— содержащие бромхлордифторметан (Halon-1211), бромтрифторметан (Halon-1301) или дибромтетрафторэтаны (Halon-2402)
3827310000
— — содержащие вещества субпозиций 2903 41 000 0 – 2903 48 000 0
3827320000
— — прочие, содержащие вещества субпозиций 2903 71 000 0 – 2903 75 000 0
3827390000
— — прочие
3827400000
— содержащие метилбромид (бромметан) или бромхлорметан
3827510000
— — содержащие трифторметан (ГФУ-23)
3827590000
— — прочие
3827610000
— — содержащие 15 мас.% или более 1,1,1-трифторэтана (ГФУ-143a)
3827620000
— — прочие, не включенные в субпозицию выше, содержащие 55 мас.% или более пентафторэтана (ГФУ-125), но не содержащие фторированные производные ненасыщенных ациклических углеводородов (HFO)
3827630000
— — прочие, не включенные в субпозиции выше, содержащие 40 мас.% или более пентафторэтана (ГФУ -125)
3827640000
— — прочие, не включенные в субпозиции выше, содержащие 30 мас.% или более 1,1,1,2-тетрафторэтана (ГФУ-134a), но не содержащие фторированные производные ненасыщенных ациклических углеводородов (HFO)
3827650000
— — прочие, не включенные в субпозиции выше, содержащие 20 мас.% или более дифторметана (ГФУ-32) и 20 мас.% или более пентафторэтана (ГФУ-125)
3827680000
— — прочие, не включенные в субпозиции выше, содержащие вещества субпозиций 2903 41 000 0 – 2903 48 000 0
3827690000
— — прочие
3827900000
— прочие
39
ПЛАСТМАССЫ И ИЗДЕЛИЯ ИЗ НИХ
3901
Полимеры этилена в первичных формах:
390110
— полиэтилен с удельным весом менее 0,94:
3901101000
— — полиэтилен линейный
3901109000
— — прочий
390120
— полиэтилен с удельным весом 0,94 или более:
3901201000
— — полиэтилен в одной из форм, упомянутых в примечании 6 (б) к данной группе, с удельным весом 0,958 или более при температуре 23 ºС, содержащий: - 50 мг/кг или менее алюминия,- 2 мг/кг или менее кальция,- 2 мг/кг или менее хрома,- 2 мг/кг или менее железа,- 2 мг/кг или менее никеля,- 2 мг/кг или менее титана, и- 8 мг/кг или менее ванадия, для производства сульфохлорированного полиэтилена

3826009000
— өзгелер
3827
Өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған метанның, этанның немесе пропанның галогенденген туындылары бар қоспалар:
3827110000
— — құрамында хлорфторкөміртектер (ХФҚ) бар, құрамында гидрохлорфторкөміртектер (HCFC), перфторкөміртектер (PFCs) немесе гидрофторкөміртектер (HFC) бар немесе жоқ
3827120000
— — құрамында гидробромофторкөміртектер (HBFCs)
3827130000
— — құрамында төрт хлорлы көміртек бар
3827140000
— — құрамында 1,1,1—трихлорэтан (метилхлороформ)
3827200000
— құрамында бромхлордифторметан (Halon—1211), бромотрифторметан (Halon—1301) немесе дибромотетрафторэтандар (Halon—2402) бар
3827310000
— — 2903 41 000 0 — 2903 48 000 0 тармақшаларының заттарын қамтитын
3827320000
— — 2903 71 000 0 — 2903 75 000 0 тармақшаларының заттарын қамтитын өзге
3827390000
— — өзгелер
3827400000
— құрамында метилбромиді (бромометан) немесе бромохлорметан бар
3827510000
— — құрамында трифторметан (HFC—23)
3827590000
— — өзгелер
3827610000
— — салмағы бойынша 15% немесе одан көп 1,1,1—трифторэтан (HFC—143a) бар
3827620000
— — жоғарыда көрсетілген субпозицияға қосылмаған, құрамында 55 және одан да көп массалық пентафторэтан (HFC—125) бар, бірақ қанықпаған ациклді көмірсутектердің (HFO) фторланған туындылары жоқ өзгелер
3827630000
— — жоғарыда көрсетілген субпозицияларға қосылмаған, құрамында 40 немесе одан да көп массалық пентафторэтан (HFC—125) бар өзгелер
3827640000
— — жоғарыда көрсетілген субпозицияларға қосылмаған, құрамында 1,1,1,2—тетрафторэтан (HFC—134a) массасы бойынша 30% немесе одан көп, бірақ қанықпаған ациклді көмірсутектердің (HFO) фторланған туындылары жоқ өзгелер
3827650000
— — жоғарыда көрсетілген субпозицияларға қосылмаған, құрамында салмағы бойынша 20% немесе одан көп дифторметан (HFC—32) және 20% немесе одан да көп пентафторэтан (HFC—125) бар өзгелер
3827680000
— — 2903 41 000 0 — 2903 48 000 0 тармақшаларының заттарын қамтитын, жоғарыда көрсетілген субпозицияларға кірмейтін өзгелер
3827690000
— — өзгелер
3827900000
— өзгелер
39
Пластмассалар және олардан жасалған бұйымдар
3901
Бастапқы формадағы этилен полимерлері:
390110
— меншікті салмағы 0,94 төмен полиэтилен:
3901101000
— — сызықты полиэтилен
3901109000
— — өзге
390120
— меншікті салмағы 0,94 немесе одан жоғары полиэтилен:
3901201000
— — осы топтың 6(b)—ескертпесiнде көрсетiлген түрлердiң бiрiндегi полиэтилен, 23°С температурада үлес салмағы 0,958 немесе одан жоғары, құрамында: — 50 мг/кг немесе одан аз алюминий, — 2 мг/кг немесе одан аз кальций, — 2 мг/кг немесе одан аз хром, — 2 мг/кг немесе одан аз темір, — 2 мг/кг немесе одан аз никель, — 2 мг/кг немесе одан аз титан және — 8 мг/кг немесе одан аз ванадий, сульфохлорланған полиэтилен өндіру үшін

3926909706
— — — — — прочие
3926909707
— — — — цилиндры высотой не менее 5 мм, но не более 30 мм, диаметром не менее 30 мм, но не более 150 мм, без оптической обработки, с выпуклыми и/или вогнутыми и/или плоскими торцевыми поверхностями, для производства линз для очков субпозиции 9001 50
3926909709
— — — — прочие
40
КАУЧУК, РЕЗИНА И ИЗДЕЛИЯ ИЗ НИХ
4001
Каучук натуральный, балата, гуттаперча, гваюла, чикл и аналогичные природные смолы, в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент:
4001100000
— латекс каучуковый натуральный, подвулканизованный или неподвулканизованный
4001210000
— — смокед-шитс (марка натурального каучука)
4001220000
— — каучук натуральный, технически специфицированный (TSNR)
4001290000
— — прочий
4001300000
— балата, гуттаперча, гваюла, чикл и аналогичные природные смолы
4002
Каучук синтетический и фактис, полученный из масел, в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент; смеси любого продукта товарной позиции 4001 с любым продуктом данной товарной позиции, в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент:
400211000
— — латекс:
4002110001
— — — для производства ковров5)
4002110009
— — — прочий
400219
— — прочий:
4002191000
— — — каучук бутадиенстирольный, получаемый путем эмульсионной полимеризации (Е-SBR), в кипах
4002192000
— — — блок-сополимер бутадиена и стирола, получаемый путем полимеризации в растворе (SBS, термоэластопласт), в гранулах, крошке или в порошке
4002193000
— — — каучук бутадиенстирольный, получаемый путем полимеризации в растворе(S-SBR), в кипах
4002199000
— — — прочий
4002200000
— каучук бутадиеновый (BR)
4002310000
— — каучук изобутиленизопреновый (бутилкаучук) (IIR)
4002390000
— — прочий
4002410000
— — латекс
4002490000
— — прочий
4002510000
— — латекс
4002590000
— — прочий
4002600000
— каучук изопреновый (IR)
4002700000
— каучук этиленпропилендиеновый несопряженный (EPDM)
4002800000
— смеси любого продукта товарной позиции 4001 с любым продуктом данной товарной позиции
4002910000
— — латекс
400299
— — прочие:
4002991000
— — — продукты, модифицированные посредством включения пластмасс
4002999000
— — — прочие
4003000000
Каучук регенерированный в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент
4004000000
Отходы, обрезки и скрап резины (кроме твердой резины), порошки и гранулы, полученные из них
4005
Невулканизованная резиновая смесь, в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент:

3926909706
— — — — — өзге
3926909707
— — — — биіктігі кемінде 5 мм, бірақ 30 мм артық емес, диаметрі кемінде 30 мм, бірақ 150 мм артық емес, оптикалық өңдеусіз, дөңес және/немесе ойыс және/немесе цилиндрлер 9001 50 субпозицияларына арналған линзаларды өндіруге арналған тегіс шеткі беттер
3926909709
— — — — өзге
40
РЕЗЕЗЕНЕ, РЕЗЕЗИН ЖӘНЕ ОЛАРДАН ӨНІМДЕР
4001
Табиғи каучук, балата, гуттаперча, гуайюле, шикл және ұқсас табиғи шайырлар, бастапқы пішіндегі немесе пластиналар, жаймалар немесе жолақтар немесе жолақтар түріндегі:
4001100000
— табиғи резеңке латекс, алдын ала вулканизацияланған немесе вулканизацияланбаған
4001210000
— — ысталған жаймалар (табиғи каучук маркасы)
4001220000
— — техникалық сипатталған табиғи каучук (TSNR)
4001290000
— — өзге
4001300000
— балата, гуттаперча, гуайюле, чикл және ұқсас табиғи шайырлар
4002
Синтетикалық каучук және майлардан бастапқы пішіндердегі немесе пластиналар, парақтар немесе жолақтар немесе жолақтар түрінде алынған фактілер; 4001 тауар позициясының кез келген өнімінің осы позицияның кез келген өнімімен бастапқы пішіндегі немесе пластиналар, парақтар немесе жолақтар немесе жолақтар түріндегі қоспалары:
400211000
— — латекс:
4002110001
— — — кілем өндірісі үшін5)
4002110009
— — — өзге
400219
— — өзге:
4002191000
— — — эмульсиялық полимерлеу (E—SBR) арқылы алынған стирол—бутадиенді каучук, бумаларда
4002192000
— — — ерітіндіде (SBS, термопластикалық эластомер), түйіршіктерде, чиптерде немесе ұнтақтағы полимерлеу арқылы алынған бутадиен мен стиролдың блок—сополимері
4002193000
— — — ерітіндіде (S—SBR) полимерлеу арқылы алынған стирол—бутадиенді каучук, бумаларда
4002199000
— — — өзге
4002200000
— бутадиен каучук (BR)
4002310000
— — изобутилен изопрен каучук (бутил каучук) (IIR)
4002390000
— — өзге
4002410000
— — латекс
4002490000
— — өзге
4002510000
— — латекс
4002590000
— — өзге
4002600000
– изопренді каучук (ИК)
4002700000
— конъюгацияланбаған этиленпропилендиенді каучук (EPDM)
4002800000
— 4001 тауар позициясының кез келген өнімінің осы тауар позициясының кез келген өнімімен қоспалары
4002910000
— — латекс
400299
— — өзгелер:
4002991000
— — — пластмассаларды қосу арқылы модификацияланған бұйымдар
4002999000
— — — өзге
4003000000
Бастапқы пішіндерде немесе пластиналар, парақтар немесе жолақтар немесе жолақтар түрінде қалпына келтірілген резеңке
4004000000
Қалдықтар, кесінділер және резеңке сынықтары (қатты резеңкеден өзге), ұнтақтар және олардан алынған түйіршіктер
4005
Вулканизацияланбаған резеңке қоспасы, бастапқы пішіндердегі немесе пластиналар, парақтар немесе жолақтар немесе жолақтар түріндегі:

4005100000
— резиновая смесь, наполненная техническим углеродом или диоксидом кремния
4005200000
— растворы; дисперсии прочие, кроме указанных в субпозиции 4005 10
4005910000
— — пластины, листы и полосы или ленты
4005990000
— — прочие
4006
Прочие формы (например, прутки, трубы и профили фасонные) и изделия (например, диски и кольца) из невулканизованной резины:
4006100000
— протекторные заготовки для восстановления шин
4006900000
— прочие
4007000000
Вулканизованные резиновые нити и корд
4008
Пластины, листы, полосы или ленты, прутки и профили фасонные из вулканизованной резины, кроме твердой резины:
4008110000
— — пластины, листы и полосы или ленты
4008190000
— — прочие
400821
— — пластины, листы и полосы или ленты:
4008211000
— — — покрытия для полов и маты
4008219000
— — — прочие
4008290000
— — прочие
4009
Трубы, трубки и шланги из вулканизованной резины, кроме твердой резины, без фитингов или с фитингами (например, соединениями, патрубками, фланцами):
4009110000
— — без фитингов
400912000
— — с фитингами:
4009120009
— — — прочие
4009210000
— — без фитингов
400922000
— — с фитингами:
4009220001
— — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
4009220009
— — — прочие
4009310000
— — без фитингов
4009320000
— — с фитингами
4009410000
— — без фитингов
4009420000
— — с фитингами
4010
Ленты конвейерные или ремни приводные, или бельтинг, из вулканизованной резины:
4010110000
— — армированные только металлом
4010120000
— — армированные только текстильными материалами
4010190000
— — прочие
4010310000
— — бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), ребристые, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 180 см
4010320000
— — бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), кроме ребристых, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 180 см
4010330000
— — бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), ребристые, с длиной наружной окружности более 180 см, но не более 240 см
4010340000
— — бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), кроме ребристых, с длиной наружной окружности более 180 см, но не более 240 см
4010350000
— — бесконечные зубчатые приводные ремни, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 150 см
4010360000
— — бесконечные зубчатые приводные ремни, с длиной наружной окружности более 150 см, но не более 198 см

4005100000
— қара көміртек немесе кремний диоксиді толтырылған резеңке қосылыс
4005200000
— шешімдер; 4005 10 қосалқы позициясында көрсетілгендерден өзге дисперсиялар
4005910000
— — пластиналар, парақтар және жолақтар немесе жолақтар
4005990000
— — өзгелер
4006
Вулканизацияланбаған резеңкеден жасалған өзге де пішіндер (мысалы, штангалар, түтіктер және профильдер) және бұйымдар (мысалы, дискілер мен сақиналар):
4006100000
— шиналарды қайта өңдеуге арналған протектор дайындамалары
4006900000
— өзгелер
4007000000
Вулканизацияланған резеңке жіптер мен шнур
4008
Қатты резеңкеден өзге, вулканизацияланған резеңкеден жасалған пластиналар, парақтар, жолақтар немесе жолақтар, өзектер мен пішіндер:
4008110000
— — пластиналар, парақтар және жолақтар немесе жолақтар
4008190000
— — өзгелер
400821
— — пластиналар, парақтар және жолақтар немесе жолақтар:
4008211000
— — — еден төсеніштері мен төсеніштер
4008219000
— — — өзге
4008290000
— — өзгелер
4009
Қатты резеңкеден өзге, фитингтері жоқ немесе фитингтері бар (мысалы, муфталар, саңылаулар, фланецтер) вулканизацияланған резеңкеден жасалған құбырлар, түтіктер және шлангтар:
4009110000
— — арматурасыз
400912000
— — фитингтермен:
4009120009
— — — өзге
4009210000
— — арматурасыз
400922000
— — фитингтермен:
4009220001
— — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
4009220009
— — — өзге
4009310000
— — арматурасыз
4009320000
— — фитингтермен
4009410000
— — арматурасыз
4009420000
— — фитингтермен
4010
Вулканизацияланған резеңкеден жасалған конвейерлік таспалар немесе жетек таспалары немесе таспалар:
4010110000
— — тек металмен күшейтілген
4010120000
— — тек тоқыма материалдарымен нығайтылған
4010190000
— — өзгелер
4010310000
— — сыртқы шеңбері 60 см—ден асатын, бірақ 180 см—ден аспайтын қырлы трапеция тәрізді көлденең қиманың шексіз беріліс белдіктері (V—белдіктер)
4010320000
— — сыртқы шеңбері 60 см—ден астам, бірақ 180 см—ден аспайтын, қырлылардан өзге, трапеция тәрізді көлденең қимадағы шексіз жетек белдіктері (V—белдіктер)
4010330000
— — сыртқы шеңбері 180 см—ден астам, бірақ 240 см—ден аспайтын, қырлы, трапеция тәрізді көлденең қиманың шексіз беріліс белдіктері (V—белдіктер)
4010340000
— — сыртқы шеңбері 180 см—ден астам, бірақ 240 см—ден аспайтын, қырлылардан өзге, трапеция тәрізді көлденең қимадағы шексіз жетек белдіктері (V—белдіктер)
4010350000
— — сыртқы шеңбері 60 см—ден астам, бірақ 150 см—ден аспайтын шексіз уақыт белдіктері
4010360000
— — сыртқы шеңбері 150 см—ден астам, бірақ 198 см—ден аспайтын шексіз уақыт белдіктері

590490000
— прочие:
5904900001
— — с основой из войлока, полученного иглопробивным способом
5904900009
— — прочие
590500
Настенные покрытия из текстильных материалов:
5905001000
— состоящие из параллельных нитей, закрепленных на подложке из любого материала
5905003000
— — из льна
5905005000
— — из джутового волокна
5905007000
— — из химических нитей
5905009000
— — прочие
5906
Текстильные материалы прорезиненные, кроме материалов товарной позиции 5902:
5906100000
— клейкие ленты шириной не более 20 см
5906910000
— — трикотажные машинного или ручного вязания
590699
— — прочие:
5906991000
— — — материалы, упомянутые в примечании 5 (в) к данной группе
5906999000
— — — прочие
5907000000
Текстильные материалы, иным способом пропитанные или покрытые; расписанные холсты, являющиеся театральными декорациями, задниками для художественных студий, или аналогичные
5908000000
Текстильные фитили, тканые, плетеные или трикотажные для ламп, керосинок, зажигалок, свечей или аналогичных изделий; калильные сетки для газовых фонарей и трубчатое трикотажное полотно для калильных сеток газовых фонарей, пропитанное или непропитанное
590900
Текстильные шланги и аналогичные текстильные трубки с подкладкой, обшивкой или с принадлежностями из других материалов или без них:
5909001000
— из синтетических нитей
5909009000
— из прочих текстильных материалов
5910000000
Ленты конвейерные или ремни приводные, или бельтинг, из текстильных материалов, пропитанных или непропитанных, с покрытием или без покрытия, дублированных или недублированных пластмассами или армированных металлом или прочим материалом
5911
Текстильные материалы и изделия для технических целей, упомянутые в примечании 8 к данной группе:
5911100000
— текстильные материалы, войлок или фетр и ткани с войлочной подкладкой, с покрытием или дублированные резиной, кожей или другим материалом, применяемые для игольчатой ленты, и аналогичные материалы, используемые для прочих технических целей, включая узкие ткани, изготовленные из вельвета, пропитанного резиной, для покрытия ткацких навоев
5911200000
— ситоткань в готовом или неготовом виде
591131
— — с поверхностной плотностью менее 650 г/м²:
5911311100
— — — — тканые материалы, типа материалов, используемых в бумагоделательных машинах (например, формовочные ткани)
5911311900
— — — — прочие
5911319000
— — — из прочих текстильных материалов
591132
— — с поверхностной плотностью 650 г/м² или более:
5911321100
— — — — тканые материалы, имеющие поверхностный иглопробивной слой, типа материалов, используемых в бумагоделательных машинах (например, прессовые сукна)

590490000
— өзгелер:
5904900001
— — инемен тесу арқылы алынған киіз негізімен
5904900009
— — өзгелер
590500
Қабырғаға тоқыма жабындары:
5905001000
— кез келген материалдың субстратына бекітілген параллель жіптерден тұратын
5905003000
— — зығырдан
5905005000
— — джут талшығынан
5905007000
— — химиялық жіптерден
5905009000
— — өзгелер
5906
5902 тауар позициясындағылардан өзге, резеңкеленген тоқыма маталар:
5906100000
— ені 20 см—ден аспайтын жабысқақ таспалар
5906910000
— — тоқылған немесе тоқылған
590699
— — өзгелер:
5906991000
— — — осы тараудың 5 (в) ескертуінде көрсетілген материалдар
5906999000
— — — өзге
5907000000
Өзге жолмен сіңдірілген немесе қапталған тоқыма материалдары; боялған кенептер театр декорациясы, арт—студияларға арналған фон немесе соған ұқсас
5908000000
Шамдарға, керосиндік пештерге, оттықтарға, шамдарға немесе сол сияқтыларға арналған тоқыма, өрілген немесе тоқылған тоқыма фитильдер; газ шамдарына арналған қыздыру шамдары және газ шамдарының қыздыру шамдарына арналған құбырлы трикотаж мата, сіңдірілген немесе сіңдірілмеген
590900
Астарлы немесе қапталмаған немесе өзге материалдардан жасалған керек—жарақтармен жабдықталған тоқыма шлангілер және ұқсас тоқыма түтіктер:
5909001000
— синтетикалық талшықтардан жасалған
5909009000
— өзге тоқыма материалдарынан
5910000000
Сіңдірілген немесе сіңдірілген, қапталған немесе қапталмаған, ламинатталған немесе пластмассамен қапталмаған немесе металмен немесе өзге материалмен нығайтылған немесе нығайтылған тоқыма материалдарынан жасалған конвейер немесе жетекші таспалар немесе таспалар
5911
Осы тараудың 8—ескертуінде көрсетілген тоқыма материалдары мен техникалық мақсаттағы бұйымдар:
5911100000
— тоқыма материалдары, киіз немесе киіз және киізбен қапталған, резеңкемен, былғарымен немесе өзге материалмен қапталған немесе ламинатталған маталар, ине лентасы үшін пайдаланылатын және өзге техникалық мақсаттарда пайдаланылатын ұқсас материалдар, оның ішінде резеңкемен сіңдірілген барқыттан жасалған тар маталар арқалықтар тоқу
5911200000
— дайын немесе аяқталмаған түрдегі електен жасалған мата
591131
— — базалық салмағы 650 г/м² кем:
5911311100
— — — — қағаз машиналарында қолданылатын маталар (мысалы, қалыптаушы маталар)
5911311900
— — — — өзге
5911319000
— — — өзге тоқыма материалдарынан
591132
— — негізгі салмағы 650 г/м² немесе одан жоғары:
5911321100
— — — — қағаз машиналарында қолданылатындар (мысалы, пресс киіздері) сияқты беткі қабаты инемен тесілген маталар

6907409003
— — — — — прочие
6907409004
— — — — — плитка двойная типа "шпальтплаттен"
6907409005
— — — — — — с лицевой стороной не более 90 см²
6907409009
— — — — — — прочие
6909
Изделия керамические для лабораторных, химических или других технических целей; керамические желоба, чаны и аналогичные резервуары, используемые в сельском хозяйстве; керамические горшки, сосуды и аналогичные изделия, используемые для транспортировки или упаковки товаров:
6909110000
— — из фарфора
6909120000
— — изделия, имеющие эквивалент твердости 9 или более по шкале Мооса
690919000
— — прочие:
6909190001
— — — носители для изготовления катализаторов, применяемых в транспортных средствах для нейтрализации вредных отработавших веществ выхлопных газов
6909190009
— — — прочие
6909900000
— прочие
70
СТЕКЛО И ИЗДЕЛИЯ ИЗ НЕГО
700100
Бой стеклянный, скрап и прочие отходы стекла, кроме стекла электронно-лучевых трубок или другого облученного стекла товарной позиции 8549; стекло в блоках:
7001001000
— бой стеклянный, скрап и прочие отходы стекла
7001009100
— — оптическое стекло
7001009900
— — прочее
7002
Стекло в форме шаров (кроме микросфер товарной позиции 7018), прутков или трубок, необработанное:
7002100000
— шары
700220
— прутки:
7002201000
— — из оптического стекла
7002209000
— — прочие
7002310000
— — из плавленого кварца или других плавленых кремнеземов
7002320000
— — из прочего стекла с коэффициентом линейного расширения не более 5 х 10-6 на K в интервале температур от 0 ºС до 300 ºС
7002390000
— — прочие
7003
Стекло литое и прокатное, листовое или профилированное, имеющее или не имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой, но не обработанное каким-либо иным способом:
700312
— — окрашенные в массе (тонированные в объеме), глушеные, накладные или имеющие поглощающий, отражающий или неотражающий слой:
7003121000
— — — из оптического стекла
7003129100
— — — — имеющие неотражающий слой
7003129900
— — — — прочие
700319
— — прочие:
7003191000
— — — из оптического стекла
7003199000
— — — прочие
7003200000
— листы армированные
7003300000
— профили
7004
Стекло тянутое и выдувное, в листах, имеющее или не имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой, но не обработанное каким-либо иным способом:
700420
— стекло, окрашенное в массе (тонированное в объеме), глушеное, накладное или имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой:
7004201000
— — оптическое стекло
7004209100
— — — имеющее неотражающий слой
7004209900
— — — прочее
700490
— прочее стекло:
7004901000
— — оптическое стекло
7004908000
— — прочее
7005
Стекло термически полированное и стекло со шлифованной или полированной поверхностью, в листах, имеющее или не имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой, но не обработанное иным способом:

6907409003
— — — — — өзге
6907409004
— — — — — "spaltplatten" қос тақтайша түрі
6907409005
— — — — — — алдыңғы жағы 90 см² артық емес
6907409009
— — — — — — өзге
6909
Зертханалық, химиялық немесе өзге де техникалық мақсаттарға арналған керамикалық бұйымдар; ауыл шаруашылығында қолданылатын керамикалық шұңқырлар, құдықтар және ұқсас резервуарлар; қыш ыдыстар, ыдыстар және тауарларды тасымалдау немесе орау үшін пайдаланылатын ұқсас бұйымдар:
6909110000
— — фарфордан
6909120000
— — қаттылығы Mohs шкаласы бойынша 9 немесе одан да көп баламалы өнімдер
690919000
— — өзгелер:
6909190001
— — — зиянды пайдаланылған газдарды бейтараптандыру үшін көлік құралдарында қолданылатын катализаторларды өндіруге арналған тасымалдаушылар
6909190009
— — — өзге
6909900000
— өзгелер
70
ШЫНЫ ЖӘНЕ ШЫНЫ ӨНІМДЕР
700100
8549 тауар позициясының катодтық түтіктердің шыныларынан немесе өзге сәулеленген шынылардан өзге сынған шыны, сынықтар және өзге шыны қалдықтары; блоктардағы шыны:
7001001000
– сынған шыны, сынықтар және өзге де шыны қалдықтары
7001009100
— — оптикалық шыны
7001009900
— — өзге
7002
Шарлар түріндегі шыны (7018 тауар позициясындағы микросфералардан өзге), өзектер немесе түтіктер, өңделмеген:
7002100000
— шарлар
700220
— таяқшалар:
7002201000
— — оптикалық шыныдан
7002209000
— — өзгелер
7002310000
— — балқытылған кварцтан немесе өзге балқытылған кремнеземнен
7002320000
— — 0 ºС—тен 300 ºС—қа дейінгі температура диапазонында сызықтық кеңею коэффициенті 5 х 10—6/К—ден аспайтын өзге шыныдан
7002390000
— — өзгелер
7003
Құйылған және илектелген шыны, парақ немесе пішінді шыны, сіңіргіш, шағылыстыратын немесе шағылыспайтын қабаты бар немесе жоқ, бірақ өзге жолмен өңделмеген :
700312
— — массалық боялған (көлемі бойынша тоналды), дыбысы өшірілген, жағылған немесе сіңіретін, шағылыстыратын немесе шағылыспайтын қабаты бар:
7003121000
— — — оптикалық шыныдан
7003129100
— — — — шағылыстырмайтын қабаты бар
7003129900
— — — — өзге
700319
— — өзгелер:
7003191000
— — — оптикалық шыныдан
7003199000
— — — өзге
7003200000
— күшейтілген парақтар
7003300000
— профильдер
7004
Жұтқыш, шағылыстырғыш немесе шағылыспайтын қабаты бар немесе жабдықталмаған, бірақ өзге жолмен өңделмеген, парақтардағы тартылған және үрленген шыны:
700420
— массасы бойынша боялған (көлемі бойынша тоналды), мөлдір емес, жағылған немесе сіңіретін, шағылыстырушы немесе шағылыстырмайтын қабаты бар шыны:
7004201000
— — оптикалық шыны
7004209100
— — — шағылыстырмайтын қабаты бар
7004209900
— — — өзге
700490
— өзге шыны:
7004901000
— — оптикалық шыны
7004908000
— — өзге
7005
Термиялық жылтыратылған шыны және ұнтақталған немесе жылтыратылған шыны, сіңіргіш, шағылыстырғыш немесе шағылыспайтын қабаты бар немесе жоқ, бірақ өзге жолмен өңделмеген:

7010909109
— — — — — — — прочие
701090990
— — — — — — из цветного стекла:
7010909901
— — — — — — — номинальной вместимостью более 0,33 л
7010909902
— — — — — — — номинальной вместимостью более 0,15 л, но не более 0,33 л
7010909909
— — — — — — — прочие
7011
Баллоны стеклянные (включая колбы и трубки), открытые, их стеклянные части, без фитингов, для электрических ламп и источников света, электронно-лучевых трубок или аналогичных изделий:
7011100000
— для электрического осветительного оборудования
7011200000
— для электронно-лучевых трубок
7011900000
— прочие
7013
Посуда столовая и кухонная, принадлежности туалетные и канцелярские, изделия для домашнего убранства или аналогичных целей, стеклянные (кроме изделий товарной позиции 7010 или 7018):
7013100000
— из стеклокерамики
701322
— — из свинцового хрусталя:
7013221000
— — — ручного набора
7013229000
— — — механического набора
701328
— — прочие:
7013281000
— — — ручного набора
7013289000
— — — механического набора
701333
— — из свинцового хрусталя:
7013331100
— — — — резные или декорированные иначе
7013331900
— — — — прочие
7013339100
— — — — резные или декорированные иначе
7013339900
— — — — прочие
701337
— — прочие:
7013371000
— — — из упрочненного стекла
7013375100
— — — — — резные или декорированные иначе
7013375900
— — — — — прочие
7013379100
— — — — — резные или декорированные иначе
7013379900
— — — — — прочие
701341
— — из свинцового хрусталя:
7013411000
— — — ручного набора
7013419000
— — — механического набора
7013420000
— — из стекла, имеющего коэффициент линейного расширения не более 5 х 10-6 на K в интервале температур от 0 ºС до 300 ºС
701349
— — прочая:
7013491000
— — — из упрочненного стекла
7013499100
— — — — ручного набора
7013499900
— — — — механического набора
701391
— — из свинцового хрусталя:
7013911000
— — — ручного набора
7013919000
— — — механического набора
7013990000
— — прочие
7014000000
Стеклянные изделия для сигнальных устройств и оптические элементы из стекла (кроме включенных в товарную позицию 7015) без оптической обработки
7015
Стекла для часов и аналогичные стекла, стекла для корректирующих или не корректирующих зрение очков, изогнутые, вогнутые с углублением или подобные стекла, оптически не обработанные; полые стеклянные сферы и их сегменты для изготовления указанных стекол:
7015100000
— стекла для корректирующих зрение очков
7015900000
— прочие
7016
Блоки для мощения, плиты, кирпичи, плитки и прочие изделия из прессованного или литого стекла, армированные или неармированные, используемые в строительстве; кубики стеклянные и прочие небольшие стеклянные формы, на основе или без основы, для мозаичных или аналогичных декоративных работ; витражи и аналогичные изделия; ячеистое или пеностекло в форме блоков, панелей, плит, в виде оболочек или других форм:

7010909109
— — — — — — — өзге
701090990
— — — — — — түсті шыныдан:
7010909901
— — — — — — — номиналды сыйымдылығы 0,33 л жоғары
7010909902
— — — — — — — номиналды сыйымдылығы 0,15 литрден астам, бірақ 0,33 литрден аспайтын
7010909909
— — — — — — — өзге
7011
Шыны цилиндрлер (шамдар мен түтіктерді қоса алғанда), ашық, олардың шыны бөліктері, арматурасы жоқ, электр шамдары мен жарық көздеріне, катодты сәулелік түтіктерге немесе сол сияқтыларға арналған:
7011100000
– электрлік жарықтандыру жабдықтары үшін
7011200000
— катодтық сәулелік түтіктер үшін
7011900000
— өзгелер
7013
Ыдыс—аяқ және ас үй ыдыстары, дәретхана бұйымдары мен кеңсе тауарлары, үйді безендіруге арналған немесе ұқсас мақсаттарға арналған шыныдан жасалған бұйымдар (7010 немесе 7018 тауар позицияларының бұйымдарынан өзге):
7013100000
— шыны керамика
701322
— — қорғасын кристалынан:
7013221000
— — — қолмен теру
7013229000
— — — механикалық жинақ
701328
— — өзгелер:
7013281000
— — — қолмен теру
7013289000
— — — механикалық жинақ
701333
— — қорғасын кристалынан:
7013331100
— — — — ойылған немесе өзгеша безендірілген
7013331900
— — — — өзге
7013339100
— — — — ойылған немесе өзгеша безендірілген
7013339900
— — — — өзге
701337
— — өзгелер:
7013371000
— — — қатайтылған шыныдан
7013375100
— — — — — ойылған немесе өзгеша безендірілген
7013375900
— — — — — өзге
7013379100
— — — — — ойылған немесе өзгеша безендірілген
7013379900
— — — — — өзге
701341
— — қорғасын кристалынан:
7013411000
— — — қолмен теру
7013419000
— — — механикалық жинақ
7013420000
— — 0 ºС—тен 300 ºС—қа дейінгі температура диапазонында бір К үшін 5 х 10—6 аспайтын сызықтық кеңею коэффициенті бар шыныдан
701349
— — өзге:
7013491000
— — — қатайтылған шыныдан
7013499100
— — — — қолмен теру
7013499900
— — — — механикалық теру
701391
— — қорғасын кристалынан:
7013911000
— — — қолмен теру
7013919000
— — — механикалық жинақ
7013990000
— — өзгелер
7014000000
Сигналдық құрылғыларға арналған шыны бұйымдар және оптикалық өңделмеген шыныдан жасалған оптикалық элементтер (70.15 тауар позициясындағылардан өзге)
7015
Сағат көзілдірігі және соған ұқсас көзілдірік, түзеткіш немесе түзетпейтін көзілдіріктерге арналған, қисық, ойысы бар ойыс немесе ұқсас көзілдірік, оптикалық өңделмеген; қуыс шыны шарлар және осы көзілдіріктерді өндіруге арналған олардың сегменттері:
7015100000
— түзеткіш көзілдіріктерге арналған линзалар
7015900000
— өзгелер
7016
Құрылыста қолданылатын тротуарлар, плиталар, кірпіштер, плиткалар және пресстелген немесе құйылған шыныдан жасалған өзге де бұйымдар, арматураланған немесе жоқ; шыны текшелер және мозаика немесе соған ұқсас сәндік жұмыстарға арналған тірегі бар немесе жоқ өзге де шағын шыны пішіндері; витраждар және ұқсас бұйымдар; блоктар, панельдер, пластиналар түріндегі, қабықшалар немесе өзге де нысандар түріндегі ұялы немесе көбіктелген шыны:

730630770
— — — — — прочие:
7306307701
— — — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
7306307702
— — — — — — — с присоединенными фитингами, пригодные для подачи газов или жидкостей, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
7306307708
— — — — — — — прочие
7306308000
— — — — более 168,3 мм, но не более 406,4 мм
730640
— прочие сварные, круглого поперечного сечения, из коррозионностойкой стали:
730640200
— — холоднотянутые или холоднокатаные (обжатые в холодном состоянии):
7306402001
— — — с присоединенными фитингами, пригодные для подачи газов или жидкостей, для гражданских воздушных судов5)
7306402009
— — — прочие
730640800
— — прочие:
7306408001
— — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
7306408002
— — — — с присоединенными фитингами, пригодные для подачи газов или жидкостей, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
7306408008
— — — — прочие
730650
— прочие сварные, круглого поперечного сечения, из других видов легированных сталей:
730650200
— — прецизионные трубы:
7306502001
— — — с присоединенными фитингами, пригодные для подачи газов или жидкостей, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
7306502009
— — — прочие
730650800
— — прочие:
7306508001
— — — с присоединенными фитингами, пригодные для подачи газов или жидкостей, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
7306508009
— — — прочие
730661
— — квадратного или прямоугольного поперечного сечения:
730661100
— — — из коррозионностойкой стали:
7306611001
— — — — с присоединенными фитингами, пригодные для подачи газов или жидкостей, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
7306611009
— — — — прочие
730661920
— — — — с толщиной стенки не более 2 мм:
7306619201
— — — — — с присоединенными фитингами, пригодные для подачи газов или жидкостей, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
7306619209
— — — — — прочие
730661990
— — — — с толщиной стенки более 2 мм:
7306619901
— — — — — с присоединенными фитингами, пригодные для подачи газов или жидкостей, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
7306619909
— — — — — прочие
730669
— — прочего некруглого поперечного сечения:
730669100
— — — из коррозионностойкой стали:
7306691001
— — — — с присоединенными фитингами, пригодные для подачи газов или жидкостей, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
7306691009
— — — — прочие
730669900
— — — прочие:
7306699001
— — — — с присоединенными фитингами, пригодные для подачи газов или жидкостей, предназначенные для гражданских воздушных судов5)

730630770
— — — — — өзге:
7306307701
8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5 )
7306307702
— — — — — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған газдарды немесе сұйықтықтарды жеткізуге жарамды бекітілген арматурамен5)
7306307708
— — — — — — — өзге
7306308000
— — — — 168,3 мм артық, бірақ 406,4 мм артық емес
730640
— тот баспайтын болаттан жасалған дөңгелек қимадағы өзге дәнекерленген бұйымдар:
730640200
— — салқын тартылған немесе салқын илектелген (суық қалпына келтірілген):
7306402001
— — — азаматтық әуе кемелері үшін газдарды немесе сұйықтықтарды беруге жарамды бекітілген арматурамен5)
7306402009
— — — өзге
730640800
— — өзгелер:
7306408001
— — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
7306408002
— — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған газдарды немесе сұйықтықтарды беруге жарамды бекітілген арматурамен5)
7306408008
— — — — өзге
730650
— легирленген болаттардың өзге түрлерінен жасалған өзге дәнекерленген, дөңгелек қимасы:
730650200
— — дәлдіктегі түтіктер:
7306502001
— — — азаматтық әуе кемелеріне арналған, газдарды немесе сұйықтықтарды беруге жарамды бекітілген арматурамен5)
7306502009
— — — өзге
730650800
— — өзгелер:
7306508001
— — — азаматтық әуе кемелеріне арналған, газдарды немесе сұйықтықтарды беруге жарамды бекітілген арматурамен5)
7306508009
— — — өзге
730661
— — көлденең қимасы шаршы немесе тікбұрышты:
730661100
— — — тот баспайтын болаттан:
7306611001
— — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған газдарды немесе сұйықтықтарды беруге жарамды бекітілген арматурамен5)
7306611009
— — — — өзге
730661920
— — — — қабырғасының қалыңдығы 2 мм—ден аспайтын:
7306619201
— — — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған газдарды немесе сұйықтықтарды жеткізуге жарамды бекітілген арматурамен5)
7306619209
— — — — — өзге
730661990
— — — — қабырғасының қалыңдығы 2 мм—ден астам:
7306619901
— — — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған газдарды немесе сұйықтықтарды жеткізуге жарамды бекітілген арматурамен5)
7306619909
— — — — — өзге
730669
— — өзге дөңгелек емес көлденең қималар:
730669100
— — — тот баспайтын болаттан:
7306691001
— — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған газдарды немесе сұйықтықтарды беруге жарамды бекітілген арматурамен5)
7306691009
— — — — өзге
730669900
— — — өзгелер:
7306699001
— — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған газдарды немесе сұйықтықтарды беруге жарамды бекітілген арматурамен5)

7308905900
— — — прочие
730890980
— — прочие:
7308909801
— — — водосливы, шлюзы, шлюзовые ворота, дебаркадеры, стационарные доки и другие конструкции для морских и судоходных сооружений
7308909809
— — — прочие
730900
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные емкости, из черных металлов, для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью более 300 л, с облицовкой или теплоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования:
7309001000
— для газов (кроме сжатого или сжиженного газа)
7309003000
— — с облицовкой или теплоизоляцией
7309005100
— — — более 100 000 л
7309005900
— — — не более 100 000 л
7309009000
— для твердых веществ
7310
Цистерны, бочки, барабаны, канистры, ящики и аналогичные емкости, из черных металлов, для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью не более 300 л, с облицовкой или теплоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования:
7310100000
— вместимостью 50 л или более
731021
— — банки консервные, закрываемые пайкой или отбортовкой:
731021110
— — — банки, используемые для консервирования пищевых продуктов:
7310211101
— — — — вместимостью не более 1 л
7310211109
— — — — прочие
731021190
— — — банки, используемые для консервирования напитков:
7310211901
— — — — вместимостью не более 1 л
7310211909
— — — — прочие
7310219100
— — — — менее 0,5 мм
7310219900
— — — — 0,5 мм или более
731029
— — прочие:
7310291000
— — — с толщиной стенки менее 0,5 мм
7310299000
— — — с толщиной стенки 0,5 мм или более
731100
Емкости для сжатого или сжиженного газа, из черных металлов:
7311001100
— — — менее 20 л
7311001300
— — — 20 л или более, но не более 50 л
7311001900
— — — более 50 л
7311003000
— — прочие
7311009100
— — менее 1000 л
7311009900
— — 1000 л или более
7312
Скрученная проволока, тросы, канаты, плетеные шнуры, стропы и аналогичные изделия, из черных металлов, без электрической изоляции:
731210
— скрученная проволока, тросы и канаты:
731210200
— — из коррозионностойкой стали:
7312102001
— — — с присоединенными фитингами или собранные в изделия, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
7312102009
— — — прочие
731210410
— — — — с гальваническим покрытием или другим покрытием медно-цинковыми сплавами (латунь):
7312104101
— — — — — с присоединенными фитингами или собранные в изделия, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
7312104109
— — — — — прочие
731210490
— — — — прочие:
7312104901
— — — — — с присоединенными фитингами или собранные в изделия, предназначенные для гражданских воздушных судов5)

7308905900
— — — өзге
730890980
— — өзгелер:
7308909801
— — — теңіз және кеме құрылыстарына арналған бөгендер, шлюздер, шлюздер, қону сатылары, бекітілген доктар және өзге құрылыстар
7308909809
— — — өзге
730900
Сыйымдылығы 300 литрден асатын кез келген заттарға (сығылған немесе сұйытылған газдан өзге) арналған қара металдан жасалған резервуарлар, резервуарлар, құтылар және ұқсас ыдыстар, қапталған немесе жылу оқшауланған, бірақ механикалық немесе термиялық жабдықсыз:
7309001000
— газдар үшін (сығылған немесе сұйытылған газдан өзге)
7309003000
— — қаптамамен немесе жылу оқшаулаумен
7309005100
— — — 100 000 литрден астам
7309005900
— — — 100 000 л артық емес
7309009000
— қатты заттар үшін
7310
Сыйымдылығы 300 литрден аспайтын кез келген заттарға арналған (сығымдалған немесе сұйытылған газдан өзге) қара металдан жасалған цистерналар, бөшкелер, барабандар, канистрлер, жәшіктер және ұқсас ыдыстар, қаптамалары немесе жылу оқшаулағыштары бар немесе онсыз, бірақ механикалық немесе жылу оқшаулаусыз жабдық:
7310100000
— сыйымдылығы 50 литр немесе одан да көп
731021
— — дәнекерлеу немесе фланецпен жабылған қаңылтыр банкалар:
731021110
— — — тағамды консервілеу үшін қолданылатын банкалар:
7310211101
— — — — сыйымдылығы 1 л артық емес
7310211109
— — — — өзге
731021190
— — — сусындарды консервілеу үшін қолданылатын банкалар:
7310211901
— — — — сыйымдылығы 1 л артық емес
7310211909
— — — — өзге
7310219100
— — — — 0,5 мм—ден аз
7310219900
— — — — 0,5 мм немесе одан да көп
731029
— — өзгелер:
7310291000
— — — қабырғасының қалыңдығы 0,5 мм кем
7310299000
— — — қабырғасының қалыңдығы 0,5 мм немесе одан көп
731100
Қара металдардан жасалған сығылған немесе сұйытылған газға арналған резервуарлар:
7311001100
— — — 20 л—ден аз
7311001300
— — — 20 литр немесе одан да көп, бірақ 50 литрден артық емес
7311001900
— — — 50 л астам
7311003000
— — өзгелер
7311009100
— — 1000 л—ден аз
7311009900
— — 1000 литр немесе одан да көп
7312
Темірден немесе болаттан жасалған, электр оқшауланбаған сымдар, кабельдер, арқандар, өрілген баулар, итарқалар және ұқсас бұйымдар:
731210
— сымдар, кабельдер және арқандар:
731210200
— — тот баспайтын болаттан:
7312102001
— — — азаматтық әуе кемелеріне арналған бұйымдарға бекітілген немесе жинақталған арматурамен5)
7312102009
— — — өзге
731210410
— — — — мыс—мырыш қорытпаларымен (жезден) электрленген немесе өзге жолмен қапталған:
7312104101
— — — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған бұйымдарға бекітілген немесе жинақталған арматурамен5)
7312104109
— — — — — өзге
731210490
— — — — өзгелер:
7312104901
— — — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған бұйымдарға бекітілген немесе жинақталған арматурамен5)

7312104909
— — — — — прочие
731210610
— — — — — без покрытия:
7312106101
— — — — — — с присоединенными фитингами или собранная в изделия, предназначенная для гражданских воздушных судов5)
7312106109
— — — — — — прочая
7312106500
— — — — — — оцинкованная
731210690
— — — — — — прочая:
7312106901
— — — — — — — с присоединенными фитингами или собранная в изделия, предназначенная для гражданских воздушных судов5)
7312106909
— — — — — — — прочая
731210810
— — — — — — более 3 мм, но не более 12 мм:
7312108101
— — — — — — — без покрытия
7312108104
— — — — — — — — с присоединенными фитингами или собранные в изделия, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
7312108108
— — — — — — — — прочие
731210830
— — — — — — более 12 мм, но не более 24 мм:
7312108301
— — — — — — — без покрытия
7312108304
— — — — — — — — с присоединенными фитингами или собранные в изделия, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
7312108308
— — — — — — — — прочие
731210850
— — — — — — более 24 мм, но не более 48 мм:
7312108501
— — — — — — — без покрытия
7312108504
— — — — — — — — с присоединенными фитингами или собранные в изделия, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
7312108508
— — — — — — — — прочие
731210890
— — — — — — более 48 мм:
7312108901
— — — — — — — без покрытия
7312108904
— — — — — — — — с присоединенными фитингами или собранные в изделия, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
7312108908
— — — — — — — — прочие
731210980
— — — — — прочие:
7312109801
— — — — — — с присоединенными фитингами или собранные в изделия, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
7312109809
— — — — — — прочие
731290000
— прочие:
7312900001
— — с присоединенными фитингами или собранные в изделия, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
7312900009
— — прочие
7313000000
Проволока колючая из черных металлов; скрученная обручная сталь или одинарная плоская проволока, колючая или неколючая, свободно скрученная двойная проволока для ограждений, из черных металлов
7314
Металлическая ткань (включая бесконечные ленты), решетки, сетки и ограждения из проволоки, из черных металлов; просечно-вытяжной лист из черных металлов:
7314120000
— — бесконечные ленты из коррозионностойкой стали для машин
7314140000
— — плетеная ткань из коррозионностойкой стали прочая
7314190000
— — прочая
731420
— решетки, сетки и ограждения, сваренные в местах пересечения, из проволоки с максимальным размером поперечного сечения 3 мм или более, с ячейками размером 100 см² или более:
7314201000
— — из ребристой проволоки
7314209000
— — прочие
7314310000
— — оцинкованные

7312104909
— — — — — өзге
731210610
— — — — — қақпақсыз:
7312106101
— — — — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған бұйымдарға бекітілген немесе жинақталған арматурамен5)
7312106109
— — — — — — өзге
7312106500
— — — — — — мырышталған
731210690
— — — — — — өзге:
7312106901
— — — — — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған бұйымдарға бекітілген немесе жинақталған арматурамен5)
7312106909
— — — — — — — өзге
731210810
— — — — — — 3 мм артық, бірақ 12 мм артық емес:
7312108101
— — — — — — — қақпақсыз
7312108104
— — — — — — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған бұйымдарға бекітілген немесе жинақталған арматурамен5)
7312108108
— — — — — — — — өзге
731210830
— — — — — — 12 мм артық, бірақ 24 мм артық емес:
7312108301
— — — — — — — қақпақсыз
7312108304
— — — — — — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған бұйымдарға бекітілген немесе жинақталған арматурамен5)
7312108308
— — — — — — — — өзге
731210850
— — — — — — 24 мм артық, бірақ 48 мм артық емес:
7312108501
— — — — — — — қақпақсыз
7312108504
— — — — — — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған бұйымдарға бекітілген немесе жинақталған арматурамен5)
7312108508
— — — — — — — — өзге
731210890
— — — — — — 48 мм—ден астам:
7312108901
— — — — — — — қақпақсыз
7312108904
— — — — — — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған бұйымдарға бекітілген немесе жинақталған арматурамен5)
7312108908
— — — — — — — — өзге
731210980
— — — — — өзге:
7312109801
— — — — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған бұйымдарға бекітілген немесе жинақталған арматурамен5)
7312109809
— — — — — — өзге
731290000
— өзгелер:
7312900001
— — азаматтық әуе кемелеріне арналған бұйымдарға бекітілген немесе жинақталған арматурамен5)
7312900009
— — өзгелер
7313000000
Қара металдардан жасалған тікенді сым; құрсаулы болат немесе бір жалпақ сым, тікенді немесе тікенекті емес, борпылдақ қос қоршау сымы, темір
7314
Сымнан, қара металдардан жасалған металл мата (соның ішінде шексіз таспалар), торлар, торлар және қоршаулар; кеңейтілген металл қаңылтыр:
7314120000
— — станоктарға арналған тот баспайтын болаттан жасалған шексіз белдіктер
7314140000
— — тот баспайтын болаттан жасалған өзге маталар
7314190000
— — өзге
731420
— көлденең қимасының максималды өлшемі 3 мм немесе одан да көп, торлары 100 см² және одан да көп сымнан жасалған, қиылыстарда дәнекерленген торлар, торлар және қоршаулар:
7314201000
— — қырлы сым
7314209000
— — өзгелер
7314310000
— — мырышталған

7608208108
— — — — — прочие
760820890
— — — прочие:
7608208902
— — — — для производства авиационных двигателей и/или гражданских воздушных судов5)
7608208903
— — — — — с присоединенными фитингами, пригодные для подачи газов или жидкостей, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
7608208907
— — — — — прочие
7609000000
Фитинги для труб или трубок алюминиевые (например, муфты, колена, фланцы)
7610
Металлоконструкции алюминиевые (кроме сборных строительных металлоконструкций товарной позиции 9406) и их части (например, мосты и их секции, башни, решетчатые мачты, перекрытия для крыш, строительные фермы, двери, окна и их рамы, пороги для дверей, балюстрады, опоры и колонны); листы, прутки, профили, трубы и аналогичные изделия алюминиевые, предназначенные для использования в металлоконструкциях:
7610100000
— двери, окна и их рамы, пороги для дверей
761090
— прочие:
7610901000
— — мосты и их секции, башни и решетчатые мачты
7610909000
— — прочие
7611000000
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные алюминиевые емкости для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью более 300 л, с облицовкой или с термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования
7612
Бочки, барабаны, банки, ящики и аналогичные емкости (включая жесткие или деформируемые трубчатые емкости) алюминиевые для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью не более 300 л, с облицовкой или с термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования:
7612100000
— емкости деформируемые трубчатые
761290
— прочие:
7612902000
— — емкости, используемые для аэрозолей
7612903000
— — изготовленные из фольги толщиной не более 0,2 мм
761290800
— — прочие:
7612908001
— — — емкости жесткие цилиндрические вместимостью не более 1 л
7612908002
— — — — вместимостью 50 л или более
7612908008
— — — — прочие
7613000000
Емкости для сжатого или сжиженного газа алюминиевые
7614
Скрученная проволока, тросы, плетеные шнуры и аналогичные изделия из алюминия без электрической изоляции:
7614100000
— со стальным сердечником
7614900000
— прочие
7616
Изделия из алюминия прочие:
7616100000
— гвозди, кнопки, скобы (кроме указанных в товарной позиции 8305), винты, болты, гайки, ввертные крюки, заклепки, шпонки, шплинты, шайбы и аналогичные изделия
7616910000
— — ткань, решетки, сетки и ограждения из алюминиевой проволоки

7608208108
— — — — — өзге
760820890
— — — өзгелер:
7608208902
— — — — авиациялық қозғалтқыштарды және/немесе азаматтық әуе кемелерін өндіру үшін5)
7608208903
— — — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған газдарды немесе сұйықтықтарды жеткізуге жарамды бекітілген арматурамен5)
7608208907
— — — — — өзге
7609000000
Құбыр немесе түтік фитингтері, алюминий (мысалы, муфталар, шынтақтар, фланецтер)
7610
Алюминий металдан жасалған конструкциялар (9406 тауар позициясының құрама құрылымдық болаттан өзге) және олардың бөліктері (мысалы, көпірлер және олардың секциялары, мұнаралар, торлы діңгектер, шатыр тақталары, фермалар, есіктер, терезелер және олардың жақтаулары, есіктерге арналған табалдырықтар, балюстрадалар, пирстер мен бағаналар) ; алюминий қаңылтырлар, өзектер, профильдер, түтіктер және металл конструкцияларда пайдалануға арналған ұқсас бұйымдар:
7610100000
— есіктер, терезелер және олардың жақтаулары, есіктерге арналған табалдырықтар
761090
— өзгелер:
7610901000
— — көпірлер және олардың учаскелері, мұнаралар мен торлы діңгектер
7610909000
— — өзгелер
7611000000
Сыйымдылығы 300 литрден асатын кез келген заттарға (сығымдалған немесе сұйытылған газдан өзге) арналған резервуарлар, резервуарлар, бөтелкелер және ұқсас алюминий ыдыстар, қапталған немесе жылу оқшаулаусыз, бірақ механикалық немесе термиялық жабдықсыз
7612
Барабандар, барабандар, банкалар, қораптар және ұқсас ыдыстар (қатты немесе деформацияланатын құбырлы ыдыстарды қоса алғанда), сыйымдылығы 300 литрден аспайтын кез келген заттарға арналған алюминий (сығылған немесе сұйытылған газдан өзге), төсемі бар немесе онсыз немесе жылу оқшаулағышы бар, бірақ механикалық немесе термиялық жабдықсыз:
7612100000
– деформацияланатын құбырлы ыдыстар
761290
— өзгелер:
7612902000
— — аэрозольдер үшін қолданылатын ыдыстар
7612903000
— — қалыңдығы 0,2 мм аспайтын фольгадан жасалған
761290800
— — өзгелер:
7612908001
— — — сыйымдылығы 1 л аспайтын қатты цилиндрлік ыдыстар
7612908002
— — — — сыйымдылығы 50 литр немесе одан да көп
7612908008
— — — — өзге
7613000000
Сығылған немесе сұйытылған газға арналған алюминий ыдыстар
7614
Электрлік оқшауланбаған алюминийден жасалған бұрымды сымдар, арқандар, өрілген баулар және ұқсас бұйымдар:
7614100000
— болат өзегі бар
7614900000
— өзгелер
7616
Өзге алюминий өнімдері:
7616100000
— шегелер, ілмектер, қапсырмалар (8305 тауар позициясындағылардан өзге), бұрандалар, болттар, гайкалар, бұрандалы ілмектер, тойтармалар, дюбельдер, түйреуіштер, шайбалар және сол сияқтылар
7616910000
— — алюминий сымнан жасалған мата, торлар, торлар және қоршаулар

8201600000
— ножницы для подрезки живой изгороди, секаторы и аналогичные ножницы для работы двумя руками
820190000
— инструменты ручные прочие, используемые в сельском хозяйстве, садоводстве или лесном хозяйстве:
8201900001
— — вилы
8201900009
— — прочие
8202
Пилы ручные; полотна для пил всех типов (включая полотна пил для продольной резки, для прорезывания пазов или беззубые):
8202100000
— пилы ручные
8202200000
— полотна для ленточных пил
8202310000
— — с рабочей частью из стали
8202390000
— — прочие, включая части
8202400000
— полотна для цепных пил
8202910000
— — прямолинейные полотна для пил по металлу
820299
— — прочие:
8202992000
— — — для обработки металла
8202998000
— — — для обработки прочих материалов
8203
Напильники, надфили, рашпили, клещи (включая кусачки), плоскогубцы, пассатижи, пинцеты, щипчики, ножницы для резки металла, устройства трубоотрезные, ножницы болторезные, пробойники и аналогичные ручные инструменты:
8203100000
— напильники, надфили, рашпили и аналогичные инструменты
820320000
— клещи (включая кусачки), плоскогубцы, пассатижи, пинцеты, щипчики и аналогичные инструменты:
8203200001
— — пинцеты
8203200009
— — прочие
8203300000
— ножницы для резки металла и аналогичные инструменты
8203400000
— устройства трубоотрезные, ножницы болторезные, пробойники и аналогичные инструменты
8204
Ключи гаечные ручные (включая гаечные ключи с торсиометрами, но исключая воротки); сменные головки для гаечных ключей, с ручками или без них:
8204110000
— — неразводные
8204120000
— — разводные
8204200000
— головки для гаечных ключей сменные, с ручками или без них
8205
Инструменты ручные (включая алмазные стеклорезы), в другом месте не поименованные или не включенные; лампы паяльные; тиски, зажимы и аналогичные изделия, кроме принадлежностей и частей станков или водоструйных резательных машин; наковальни; горны переносные; шлифовальные круги с опорными конструкциями, с ручным или ножным приводом:
8205100000
— инструменты для сверления, нарезания наружной или внутренней резьбы
8205200000
— молотки и кувалды
8205300000
— рубанки, долота, стамески и аналогичные режущие инструменты для обработки древесины
8205400000
— отвертки
82055100
— — инструменты бытовые:
8205510010
— — — стеклорезы алмазные
8205510090
— — — прочие
820559
— — прочие:
8205591000
— — — инструменты для каменщиков, формовщиков, бетонщиков, штукатуров и маляров
82055980
— — — прочие:
8205598010
— — — — алмазные
820559809
— — — — прочие:
8205598091
— — — — — для производства авиационных двигателей5)
8205598099
— — — — — прочие
8205600000
— лампы паяльные

8201600000
— қоршау кескіштер, кескіштер және ұқсас екі қолды қайшылар
820190000
— ауыл шаруашылығында, бау—бақша шаруашылығында немесе орман шаруашылығында пайдаланылатын өзге де қол құралдары:
8201900001
— — шанышқылар
8201900009
— — өзгелер
8202
Аралар қолмен жұмыс істейді; аралау дискілерінің барлық түрлеріне арналған ара дискілері (соның ішінде кескіш, ойық немесе тіссіз аралау дискілері):
8202100000
— қол аралар
8202200000
— таспалы ара қалақтары
8202310000
— — болаттан жасалған жұмыс бөлігімен
8202390000
— — өзге, оның ішінде бөлшектер
8202400000
— шынжырлы аралау дискілері
8202910000
— — металл араларға арналған түзу қалақтар
820299
— — өзгелер:
8202992000
— — — металл өңдеуге арналған
8202998000
— — — өзге материалдарды өңдеу үшін
8203
Файлдар, инелік файлдар, сүрткіштер, тістеуік (оның ішінде сым кескіштер), тістеуік, тістеуік, пинцет, пинцет, металл қайшылар, құбыр кескіштер, болтты кескіштер, штамптар және ұқсас қол құралдары:
8203100000
— файлдар, инелі файлдар, расптер және ұқсас құралдар
820320000
— тістеуік (оның ішінде сым кескіштер), тістеуік, тістеуік, пинцет, пинцет және ұқсас құралдар:
8203200001
— — пинцет
8203200009
— — өзгелер
8203300000
— металл қайшылар және ұқсас құралдар
8203400000
— құбыр кескіштер, болтты кескіштер, пуансондар және ұқсас құралдар
8204
Қол кілттері (соның ішінде крутящий моменттері бар кілттер, бірақ кілттерді қоспағанда); тұтқалы немесе тұтқасыз ауыстырылатын кілттердің розеткалары:
8204110000
— — тұрақты
8204120000
— — реттелетін
8204200000
— тұтқалары бар немесе тұтқасыз ауыстырылатын кілт розеткалары
8205
Өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған қол құралдары (алмас шыны кескіштерді қоса); дәнекерлеу шамдары; станоктардың немесе су ағынымен кесетін станоктардың керек—жарақтары мен бөлшектерінен өзге, ілгектер, қысқыштар және ұқсас бұйымдар; анвиллер; портативті ұсталар; Қолмен немесе аяқпен өзгерылатын тірек конструкциялары бар тегістеу дөңгелектері:
8205100000
– сыртқы немесе ішкі оймаларды бұрғылауға, кесуге арналған құралдар
8205200000
— балғалар мен балғалар
8205300000
— ағаш өңдеуге арналған сүргілер, қашаулар, қашаулар және ұқсас кескіш құралдар
8205400000
— бұрағыштар
82055100
— — тұрмыстық құралдар:
8205510010
— — — алмас шыны кескіштер
8205510090
— — — өзге
820559
— — өзгелер:
8205591000
— — — тас қалаушыларға, қалыптаушыларға, бетоншыларға, сылақшыларға және бояушыларға арналған құралдар
82055980
— — — өзгелер:
8205598010
— — — — алмаз
820559809
— — — — өзгелер:
8205598091
— — — — — авиациялық қозғалтқыштарды өндіру үшін5)
8205598099
— — — — — өзге
8205600000
— дәнекерлеу шамдары

8207905000
— — — инструменты для зубонарезания
8207907100
— — — — — для обработки металла
8207907800
— — — — — прочие
8207909100
— — — — — для обработки металла
8207909900
— — — — — прочие
8208
Ножи и режущие лезвия для машин или механических приспособлений:
8208100000
— для обработки металла
8208200000
— для обработки древесины
8208300000
— для кухонных приборов или для машин, используемых в пищевой промышленности
8208400000
— для машин, применяемых в сельском хозяйстве, садоводстве или лесном хозяйстве
8208900000
— прочие
820900
Пластины, бруски, наконечники и аналогичные изделия для инструментов, не установленные на них, из металлокерамики:
8209002000
— поворачиваемые вставки
8209008000
— прочие
8210000000
Устройства ручные механические массой 10 кг или менее для приготовления, обработки или подачи пищи или напитков
8211
Ножи с режущими лезвиями, пилообразными или нет (включая ножи для обрезки деревьев), кроме ножей товарной позиции 8208, и лезвия для них:
8211100000
— наборы различных изделий
821191000
— — столовые ножи с фиксированными лезвиями:
8211910001
— — — столовые ножи с ручкой и лезвием из коррозионностойкой стали
8211910009
— — — прочие
8211920000
— — прочие ножи с фиксированными лезвиями
8211930000
— — ножи с нефиксированными лезвиями
8211940000
— — лезвия
8211950000
— — рукоятки из недрагоценных металлов
8212
Бритвы и лезвия для них (включая полосовые заготовки для лезвий):
821210
— бритвы:
8212101000
— — безопасные бритвы с несменяемыми лезвиями
8212109000
— — прочие
8212200000
— лезвия для безопасных бритв, включая полосовые заготовки для лезвий
8212900000
— части прочие
8213000000
Ножницы, портновские ножницы и аналогичные ножницы, и лезвия для них
8214
Изделия режущие прочие (например, машинки для стрижки волос, специальные ножи для мясников или специальные кухонные ножи и сечки, ножи для бумаги); маникюрные или педикюрные наборы и инструменты (включая пилки для ногтей):
8214100000
— ножи для бумаги, вскрытия конвертов и подчистки текстов, точилки для карандашей и лезвия для них
8214200000
— наборы и инструменты маникюрные или педикюрные (включая пилки для ногтей)
8214900000
— прочие
8215
Ложки, вилки, половники, шумовки, лопаточки для тортов, ножи для рыбы, масла, щипцы для сахара и аналогичные кухонные или столовые приборы:
821510
— наборы кухонных или столовых приборов, содержащие, по крайней мере, одно изделие, покрытое драгоценным металлом гальваническим способом:
8215102000
— — содержащие только изделия, покрытые драгоценным металлом гальваническим способом

8207905000
— — — тісті кесуге арналған құралдар
8207907100
— — — — — металл өңдеуге арналған
8207907800
— — — — — өзге
8207909100
— — — — — металл өңдеуге арналған
8207909900
— — — — — өзге
8208
Машиналарға немесе механикалық құрылғыларға арналған пышақтар мен кескіш жүздер:
8208100000
– металл өңдеуге арналған
8208200000
– ағаш өңдеуге арналған
8208300000
– ас үй аспаптары немесе тамақ өнеркәсібінде қолданылатын машиналар үшін
8208400000
– ауыл шаруашылығында, бау—бақша немесе орман шаруашылығында қолданылатын машиналарға арналған
8208900000
— өзгелер
820900
Керметтен жасалған тақтайшалар, жолақтар, ұштықтар және оларға орнатылмаған құралдарға арналған ұқсас бұйымдар:
8209002000
— айналмалы кірістірулер
8209008000
— өзгелер
8210000000
Салмағы 10 кг немесе одан аз, тағамды немесе сусынды дайындауға, өңдеуге немесе ұсынуға арналған қол механикалық құрылғылар
8211
8208 тауар позициясының пышақтарынан өзге, кескіш қалақтары бар пышақтар, ара тістері бар немесе жоқ, (оның ішінде кесу пышақтары) және оларға арналған қалақшалар:
8211100000
— әртүрлі бұйымдар жиынтығы
821191000
— — жүздері бекітілген үстел пышақтары:
8211910001
— — — тұтқасы мен жүзі тот баспайтын болаттан жасалған үстел пышақтары
8211910009
— — — өзге
8211920000
— — жүздері бекітілген өзге пышақтар
8211930000
— — қалақтары бекітілмеген пышақтар
8211940000
— — жүздер
8211950000
— — негізгі металдан жасалған тұтқалар
8212
Ұстара және ұстара жүздері (пышақ дайындамасын қоса алғанда):
821210
— ұстаралар:
8212101000
— — ауыстырылмайтын жүздері бар сақтандырғыш ұстаралар
8212109000
— — өзгелер
8212200000
— сақтандырғыш ұстараларға арналған жүздер, оның ішінде жүздерге арналған дайындамалар
8212900000
— өзге бөліктер
8213000000
Қайшылар, тігін қайшылары және ұқсас қайшылар және оларға арналған жүздер
8214
Өзге кесуге арналған бұйымдар (мысалы, шаш алғыштар, арнайы қасап пышақтары немесе арнайы асхана пышақтары мен кесектер, қағаз пышақтар); маникюр немесе педикюр жиынтықтары мен құралдары (соның ішінде тырнақ файлдары):
8214100000
— қағазға арналған пышақтар, конверттерді ашу және мәтіндерді өшіру, қарындаштарға арналған қайраулар және оларға арналған жүздер
8214200000
– маникюр немесе педикюр жиынтықтары мен құралдары (соның ішінде тырнақ файлдары)
8214900000
— өзгелер
8215
Қасықтар, шанышқылар, шөміштер, скиммерлер, торт шпательдері, балық пышақтары, сары май, қант қысқыштары және ұқсас ас үй немесе тамақ ыдыстары:
821510
— асыл металмен жалатылған кем дегенде бір бұйымнан тұратын ас үй немесе ас құралдары жиынтығы:
8215102000
— — тек электропландау арқылы қымбат металдармен жалатылған бұйымдарды қамтитын

8215103000
— — — из коррозионностойкой стали
8215108000
— — — прочие
821520
— наборы кухонных или столовых приборов прочие:
8215201000
— — из коррозионностойкой стали
8215209000
— — прочие
8215910000
— — покрытые драгоценным металлом гальваническим способом
821599
— — прочие:
8215991000
— — — из коррозионностойкой стали
8215999000
— — — прочие
8301
Замки висячие и врезные (действующие с помощью ключа, кодовой комбинации или электрические), из недрагоценных металлов; задвижки и рамки с задвижками, объединенные с замками, из недрагоценных металлов; ключи для любых вышеуказанных изделий, из недрагоценных металлов:
8301100000
— замки висячие
830120000
— замки, предназначенные для установки в моторных транспортных средствах:
8301200001
— — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8301200009
— — прочие
8301300000
— замки, предназначенные для установки в мебели
830140
— замки прочие:
8301401100
— — — цилиндровые
8301401900
— — — прочие
8301409000
— — замки прочие
8301500000
— задвижки и рамки с задвижками, объединенные с замками
830160000
— части:
8301600001
— — замков, предназначенных для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8301600009
— — прочие
8301700000
— ключи, поставляемые отдельно
8302
Крепежная арматура, фурнитура и аналогичные изделия из недрагоценных металлов, используемые для мебели, дверей, лестниц, окон, штор, в салонах транспортных средств, шорных изделий, чемоданов, ящиков, шкатулок или аналогичных изделий; вешалки для шляп, крючки для шляп, кронштейны и аналогичные изделия из недрагоценных металлов; мебельные колеса с крепежными приспособлениями из недрагоценных металлов; автоматические устройства из недрагоценных металлов для закрывания дверей:
8302100000
— шарниры
8302200000
— мебельные колеса
830230000
— крепежная арматура, фурнитура и аналогичные детали для моторных транспортных средств, прочие:
8302300001
— — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8302300009
— — прочие
830241
— — применяемые для зданий:
8302411000
— — — для дверей
8302415000
— — — для окон
8302419000
— — — прочие
8302420000
— — прочие, применяемые для мебели
830260000
— автоматические устройства для закрывания дверей:
8302600001
— — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8302600009
— — прочие
830300
Несгораемые шкафы, сейфы и двери и запирающиеся ящики для безопасного хранения ценностей в банковских хранилищах, ящики, специально предназначенные для хранения денег и документов, и аналогичные изделия, бронированные или усиленные, из недрагоценных металлов:

8215103000
— — — тот баспайтын болаттан
8215108000
— — — өзге
821520
— өзге ас үй немесе ас құралдары жинақтары:
8215201000
— — тот баспайтын болаттан
8215209000
— — өзгелер
8215910000
— — асыл металмен электроплатылған
821599
— — өзгелер:
8215991000
— — — тот баспайтын болаттан
8215999000
— — — өзге
8301
Қымбат емес металдан жасалған аспалы құлыптар және құлыптар (кілтпен, аралас немесе электрмен жұмыс істейтін); құлыптармен біріктірілген ысырмалары бар ысырмалар мен жақтаулар, қымбат емес металдан; жоғарыда аталған бұйымдардың кез келгеніне арналған негізгі металдан жасалған кілттер:
8301100000
— құлыптар
830120000
— автокөлік құралдарына орнатуға арналған құлыптар:
8301200001
— — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8301200009
— — өзгелер
8301300000
— жиһазға орнатуға арналған құлыптар
830140
— өзге құлыптар:
8301401100
— — — цилиндр
8301401900
— — — өзге
8301409000
— — өзге құлыптар
8301500000
– құлыптармен біріктірілген ысырмалары бар ысырмалар мен жақтаулар
830160000
— бөліктер:
8301600001
— — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын өнеркәсіптік жинақтауға арналған құлыптар, олардың құрамдас бөліктері мен тораптары5)
8301600009
— — өзгелер
8301700000
— Кілттер бөлек жеткізіледі
8302
Жиһазға, есіктерге, баспалдақтарға, терезелерге, перделерге, көліктің салондарына, ер—тұрманға, чемодандарға, қораптарға, жәшіктерге немесе ұқсас бұйымдарға қолданылатын қымбат емес металдан жасалған бекіткіштер, фитингтер және ұқсас бұйымдар; бас киім ілгіштері, қалпақ ілмектері, кронштейндер және қымбат емес металдан жасалған ұқсас бұйымдар; қымбат емес металдардан жасалған бекіткіштері бар жиһаз дөңгелектері; есіктерді жабуға арналған негізгі металдан жасалған автоматты құрылғылар:
8302100000
— топсалар
8302200000
— жиһаз дөңгелектері
830230000
— автокөліктерге арналған өзге бекіткіштер, арматуралар және ұқсас бөлшектер:
8302300001
— — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8302300009
— — өзгелер
830241
— — ғимараттарға қолданылады:
8302411000
— — — есіктер үшін
8302415000
— — — терезелер үшін
8302419000
— — — өзге
8302420000
— — жиһаз жасау үшін қолданылатын өзге
830260000
— есіктерді жабуға арналған автоматты құрылғылар:
8302600001
— — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8302600009
— — өзгелер
830300
Банк қоймаларындағы құндылықтарды сақтауға арналған отқа төзімді шкафтар, сейфтер мен есіктер мен шкафтар, қымбат емес металдан жасалған брондалған немесе арматураланған ақша мен құжаттарды және ұқсас бұйымдарды сақтауға арналған арнайы жәшіктер:

8303004000
— несгораемые шкафы, сейфы и двери и запирающиеся ящики для безопасного хранения ценностей в банковских хранилищах, бронированные или усиленные
8303009000
— ящики, специально предназначенные для хранения денег и документов, и аналогичные изделия
8304000000
Шкафы для досье, шкафы для картотек, лотки для бумаг, подставки для бумаг, лотки для ручек, подставки для печатей и аналогичное конторское или канцелярское оборудование, из недрагоценных металлов, кроме конторской мебели товарной позиции 9403
8306
Колокола, гонги и аналогичные изделия неэлектрические, из недрагоценных металлов; статуэтки и другие украшения из недрагоценных металлов; рамы для фотографий, картин или аналогичные рамы, из недрагоценных металлов; зеркала из недрагоценных металлов:
8306100000
— колокола, гонги и аналогичные изделия
8306210000
— — покрытые драгоценным металлом гальваническим способом
830629000
— — прочие:
8306290001
— — — из меди
8306290009
— — — прочие
8306300000
— рамы для фотографий, картин или аналогичные рамы; зеркала
8307
Трубы гибкие из недрагоценных металлов, с фитингами или без них:
830710000
— из черных металлов:
8307100001
— — для гражданских воздушных судов5)
8307100009
— — прочие
830790000
— из прочих недрагоценных металлов:
8307900001
— — с присоединенными фитингами, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
8307900009
— — прочие
8308
Застежки, рамы с застежками, пряжки, пряжки-застежки, крючки, колечки, блочки и аналогичные изделия, из недрагоценных металлов, используемые для одежды или принадлежностей одежды, обуви, ювелирных изделий, наручных часов, книг, тентов, изделий из кожи, дорожных принадлежностей или шорно-седельных изделий или других готовых изделий; заклепки трубчатые или раздвоенные, из недрагоценных металлов; бусины и блестки, из недрагоценных металлов:
8308100000
— крючки, колечки и блочки
8308200000
— заклепки трубчатые или раздвоенные
8308900000
— прочие, включая части
8309
Пробки, колпачки и крышки (включая крончатые колпачки, завинчивающиеся колпачки и пробки с устройством для разливки), закупорочные крышки для бутылок, пробки нарезные, оболочки пробок, герметизирующие и прочие упаковочные принадлежности, из недрагоценных металлов:
8309100000
— крончатые колпачки
830990
— прочие:
8309901000
— — закупорочные крышки из свинца; закупорочные крышки из алюминия диаметром более 21 мм
8309909000
— — прочие
8310000000
Таблички с указателями, наименованиями, адресами и аналогичные таблички, номера, буквы и прочие символы из недрагоценных металлов, кроме изделий товарной позиции 9405
8311
Проволока, прутки, трубы, пластины, электроды и аналогичные изделия, из недрагоценных металлов или из карбидов металлов, с покрытием или с сердечником из флюсовых материалов, используемые для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки, сварки или осаждения металлов или карбидов металлов; проволока и прутки из спеченного порошка недрагоценных металлов, используемые для металлизации распылением:

8303004000
— банк қоймаларындағы құндылықтарды қауіпсіз сақтауға арналған отқа төзімді шкафтар, сейфтер мен есіктер мен шкафтар, брондалған немесе арматураланған.
8303009000
— ақша мен құжаттарды және сол сияқтыларды сақтауға арналған арнайы жәшіктер
8304000000
9403 тауар позициясының кеңсе жиһазынан өзге, қымбат емес металдан жасалған файлдық шкафтар, файлдық шкафтар, файл салатын науалар, қағаз тұғырықтар, қалам науалар, штамп ұстағыштар және ұқсас кеңсе немесе кеңсе жабдықтары
8306
Қымбат емес металдан жасалған электрлік емес қоңыраулар, гонгтар және ұқсас бұйымдар; бағалы металдардан жасалған мүсіншелер мен өзге де әшекейлер; қымбат емес металдан жасалған фотосуреттер, суреттер немесе ұқсас жақтаулар; негізгі металл айналар:
8306100000
— қоңыраулар, гонгтар және т.б
8306210000
— — асыл металмен электроплатылған
830629000
— — өзгелер:
8306290001
— — — мыс
8306290009
— — — өзге
8306300000
— фотосуреттерге, картиналарға немесе ұқсас жиектемелерге арналған жиектемелер; айналар
8307
Қымбат емес металдан жасалған, фитингтері бар немесе жоқ иілгіш түтіктер:
830710000
— қара металдардан:
8307100001
— — азаматтық әуе кемелері үшін5)
8307100009
— — өзгелер
830790000
— өзге де бағалы металдардан:
8307900001
— — азаматтық әуе кемелеріне арналған бекітілген арматурамен5)
8307900009
— — өзгелер
8308
Киімге немесе киімге, аяқ киімге, зергерлік бұйымдарға, сағаттарға, кітаптарға, тенттерге, былғарыдан жасалған бұйымдарға пайдаланылатын қымбат бағалы емес металдан жасалған ілгектер, ілгектер, ілгектер, ілгектер, ілгектер, сақиналар, ілгектер және ұқсас бұйымдар , туристік бұйымдар немесе ер—тұрман бұйымдары немесе өзге де өндіріс тауарлары; негізгі металдан жасалған құбырлы немесе айырлы тойтармалар; Негізгі металдан жасалған моншақтар мен блестки:
8308100000
— ілгектер, сақиналар және блоктар
8308200000
— құбырлы немесе айырлы тойтармалар
8308900000
— өзге, оның ішінде бөлшектер
8309
Қымбат емес металдан жасалған тығындар, қалпақшалар және тығындар (соның ішінде тәж қақпақтары, бұрандалы қақпақтар және құю құрылғысы бар тығындар), бөтелке қақпақтары, бұрандалы тығындар, тығын қабықтары, тығыздауыш және өзге де орауыш керек—жарақтар:
8309100000
— тәж қақпақтары
830990
— өзгелер:
8309901000
— — қорғасыннан жасалған тығындар; диаметрі 21 мм—ден асатын алюминийден жасалған тығын қақпақтары
8309909000
— — өзгелер
8310000000
9405 тауар позициясының бұйымдарынан өзге, қымбат бағалы емес металдан жасалған белгі, атауы, мекенжайы және ұқсас тақтайшалар, сандар, әріптер және өзге де белгілер
8311
Металдарды немесе металл карбидтерді дәнекерлеу, дәнекерлеу, дәнекерлеу немесе тұндыру үшін қолданылатын сымдар, өзектер, құбырлар, пластиналар, электродтар және ұқсас металдардан немесе металл карбидтерден жасалған, флюсті материалдармен қапталған немесе өзектелген; Агломерленген негізгі металды ұнтақ сымдар және бүріккішпен қаптау үшін қолданылатын өзектер:

8414409000
— — производительностью более 2 м³/мин
8414510000
— — настольные, настенные, напольные, потолочные, для крыш или для окон со встроенным электрическим двигателем номинальной выходной мощностью не более 125 Вт
841459
— — прочие:
8414592000
— — — вентиляторы осевые
8414594000
— — — вентиляторы центробежные
8414598000
— — — прочие
841460000
— колпаки или шкафы вытяжные, наибольший горизонтальный размер которых не более 120 см:
8414600001
— — наименьшим горизонтальным размером не более 100 см, вертикальным размером не более 130 см, номинальным напряжением не более 250 В, производительностью не более 1500 м3/ч, с жироулавливающим элементом или местом для его установки, с посадочным местом для подсоединения воздуховода
8414600008
— — прочие
8414700000
— газонепроницаемые шкафы биологической безопасности
841480
— прочие:
8414801100
— — — одноступенчатые
8414801900
— — — многоступенчатые
8414802200
— — — — не более 60 м³/ч
8414802800
— — — — более 60 м³/ч
8414805100
— — — — не более 120 м³/ч
8414805900
— — — — более 120 м³/ч
8414807300
— — — одновальные
8414807500
— — — — компрессоры винтовые
8414807800
— — — — прочие
8414809000
— — прочие
8414900000
— части
8415
Установки для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не может регулироваться отдельно:
841510
— оконного, настенного, потолочного или напольного типа, в едином корпусе или "сплит-системы":
8415101000
— — в едином корпусе
8415109000
— — "сплит-системы"
841520000
— используемые для людей в моторных транспортных средствах:
8415200001
— — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8415200009
— — прочие
84158100
— — со встроенной холодильной установкой и клапаном для переключения цикла охлаждение/нагрев (реверсивные тепловые насосы):
8415810010
— — — промышленные кондиционеры с автоматической регулировкой температуры и влажности для поддержания микроклимата в специальных производственных помещениях
8415810090
— — — прочие
8415820000
— — прочие со встроенной холодильной установкой
8415830000
— — без встроенной холодильной установки
841590000
— части:
8415900001
— — установок кондиционирования воздуха, предназначенных для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8415900002
— — установок кондиционирования воздуха субпозиции 8415 81, 8415 82 или 8415 83, для гражданских воздушных судов5)
8415900009
— — прочие
8416
Горелки топочные для жидкого топлива, распыленного твердого топлива или для газа; топки механические, включая их механические колосниковые решетки, механические золоудалители и аналогичные устройства:

8414409000
— — өнімділігі 2 м³/мин астам
8414510000
— — номиналды шығу қуаты 125 Вт аспайтын кірістірілген электр қозғалтқышы бар жұмыс үстелі, қабырға, еден, төбе, шатыр немесе терезе
841459
— — өзгелер:
8414592000
— — — осьтік желдеткіштер
8414594000
— — — орталықтан тепкіш желдеткіштер
8414598000
— — — өзге
841460000
— ең үлкен көлденең өлшемі 120 см—ден аспайтын сорғыштар немесе сорғыштар:
8414600001
— — ең кіші көлденең өлшемі 100 см артық емес, тік өлшемі 130 см артық емес, номиналды кернеуі 250 В артық емес, өнімділігі 1500 м3/сағ артық емес, май ұстағыш элементі бар немесе оны орнатуға арналған орын, ауа құбырын қосуға арналған орындық
8414600008
— — өзгелер
8414700000
– газ өткізбейтін биологиялық қауіпсіздік шкафтары
841480
— өзгелер:
8414801100
— — — бір сатылы
8414801900
— — — көп сатылы
8414802200
— — — — 60 м³/сағ артық емес
8414802800
— — — — 60 м³/сағ жоғары
8414805100
— — — — 120 м³/сағ артық емес
8414805900
— — — — 120 м³/сағ жоғары
8414807300
— — — бір білікті
8414807500
— — — — бұрандалы компрессорлар
8414807800
— — — — өзге
8414809000
— — өзгелер
8414900000
— бөліктер
8415
Моторлы желдеткішпен және ауаның температурасы мен ылғалдылығын өзгертуге арналған құрылғылармен жабдықталған ауа баптау қондырғылары, оның ішінде ылғалдылығын бөлек бақылау мүмкін емес кондиционерлер:
841510
— терезе, қабырға, төбе немесе еден түрі, бір корпуста немесе "сплит жүйеде":
8415101000
— — бір ғимаратта
8415109000
— — "бөлінген жүйелер"
841520000
— автокөліктердегі адамдар үшін қолданылады:
8415200001
— — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8415200009
— — өзгелер
84158100
— — салқындату/жылыту циклін ауыстыруға арналған салқындатқыш қондырғысы және клапаны бар (қайтарылатын жылу сорғылары):
8415810010
— — — арнайы өндірістік үй—жайларда микроклиматты сақтау үшін температура мен ылғалдылықты автоматты түрде реттейтін өндірістік кондиционерлер
8415810090
— — — өзге
8415820000
— — кіріктірілген тоңазытқыш қондырғысы бар өзгелер
8415830000
— — кіріктірілген тоңазытқыш қондырғысыз
841590000
— бөліктер:
8415900001
— — 8701—8705 тауар позицияларындағы автомобильдерді өнеркәсіптік жинақтауға арналған ауа баптау қондырғылары, олардың тораптары мен тораптары5)
8415900002
— — азаматтық әуе кемелеріне арналған 8415 81, 8415 82 немесе 8415 83 қосалқы позицияларының ауаны баптау қондырғылары5)
8415900009
— — өзгелер
8416
Сұйық отынға, атомдалған қатты отынға немесе газға арналған пештер; механикалық пештер, оның ішінде олардың механикалық торлары, механикалық күл жинағыштар және ұқсас құрылғылар:

8418408001
— — — морозильники бытовые
8418408002
— — — — для гражданских воздушных судов5)
8418408008
— — — — прочие
841850
— мебель (камеры, шкафы, витрины, прилавки и аналогичная мебель) для хранения и демонстрации, со встроенным холодильным или морозильным оборудованием, прочая:
8418501100
— — — для хранения замороженных пищевых продуктов
8418501900
— — — прочие
841850900
— — мебель со встроенным холодильным или морозильным оборудованием прочая:
8418509001
— — — для глубокого замораживания, кроме изделий субпозиций 8418 30 и 8418 40
8418509008
— — — прочая
84186100
— — тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
841861001
— — — производительностью 3 кВт и более:
8418610011
— — — — абсорбционные тепловые насосы
8418610019
— — — — прочие
841861009
— — — прочие:
8418610091
— — — — для гражданских воздушных судов5)
8418610099
— — — — прочие
841869000
— — прочее:
8418690001
— — — для пивоваренной промышленности
8418690002
— — — для гражданских воздушных судов5)
8418690008
— — — прочее
8418910000
— — мебель для встраивания холодильного или морозильного оборудования
841899
— — прочие:
841899100
— — — испарители и конденсаторы, кроме используемых в бытовых холодильниках:
8418991001
— — — — конденсаторы ребристо-трубного типа, с количеством охлаждающих контуров не более двух, с длиной конденсатора (без учета соединительных трубчатых элементов) не менее 1300 мм, но не более 1360 мм и шириной (без учета крепежных деталей) не более 650 мм, с расположением изогнутых (полукруглых) участков теплообменной трубки и проволочных элементов вдоль наибольшей стороны конденсатора
8418991009
— — — — прочие
8418999000
— — — прочие
8419
Машины, оборудование промышленное или лабораторное с электрическим или неэлектрическим нагревом (исключая печи, камеры и другое оборудование товарной позиции 8514) для обработки материалов в процессе с изменением температуры, таком как нагрев, варка, жаренье, дистилляция, ректификация, стерилизация, пастеризация, пропаривание, сушка, выпаривание, конденсирование или охлаждение, за исключением машин и оборудования, используемых в бытовых целях; водонагреватели проточные или накопительные (емкостные), неэлектрические:
8419110000
— — проточные газовые водонагреватели
8419120000
— — солнечные водонагреватели
8419190000
— — прочие
8419200000
— стерилизаторы медицинские, хирургические или лабораторные
841933000
— — аппараты для лиофилизации, установки для сублимационной сушки и распылительные сушилки:
8419330001
— — — для медицинской промышленности
8419330002
— — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)

8418408001
— — — тұрмыстық мұздатқыштар
8418408002
— — — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
8418408008
— — — — өзге
841850
— тоңазытқыш немесе мұздату жабдықтары орнатылған сақтауға және көрсетуге арналған жиһаздар (камералар, шкафтар, витриналар, үстелшелер және ұқсас жиһаздар), өзгелер:
8418501100
— — — мұздатылған тамақ өнімдерін сақтауға арналған
8418501900
— — — өзге
841850900
— — кіріктірілген тоңазытқыш немесе мұздату жабдығы бар өзге жиһаздар:
8418509001
— — — 8418 30 және 8418 40 тармақшаларының бұйымдарын қоспағанда, терең мұздату үшін
8418509008
— — — өзге
84186100
— — 8415 тауар позициясындағы ауаны баптау қондырғыларынан өзге жылу сорғылары:
841861001
— — — қуаты 3 кВт немесе одан көп:
8418610011
— — — — сіңіру жылу сорғылары
8418610019
— — — — өзге
841861009
— — — өзгелер:
8418610091
— — — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
8418610099
— — — — өзге
841869000
— — өзге:
8418690001
— — — сыра қайнату өнеркәсібі үшін
8418690002
— — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
8418690008
— — — өзге
8418910000
— — тоңазытқыш немесе мұздату жабдықтарын салуға арналған жиһаз
841899
— — өзгелер:
841899100
— — — тұрмыстық тоңазытқыштарда қолданылатындардан өзге буландырғыштар мен конденсаторлар:
8418991001
— — — — салқындату контуры екіден аспайтын, конденсатордың ұзындығы (жалғасатын құбырлы элементтерді қоспағанда) кемінде 1300 мм, бірақ 1360 мм—ден көп емес және ені (бекіткіштерді қоспағанда) артық емес құбырлы конденсаторлар 650 мм , жылу алмастырғыш түтіктің қисық (жартылай шеңбер) бөліктерінің және конденсатордың ең үлкен жағындағы сым элементтерінің орналасуымен
8418991009
— — — — өзге
8418999000
— — — өзге
8419
Қыздыру, қайнату, қуыру, айдау, түзету, зарарсыздандыру сияқты температураны өзгертетін процестерде материалдарды өңдеуге арналған электрмен немесе электрмен қыздырылмаған (8514 тауар позициясындағы пештерді, камераларды және өзге аппараттарды қоспағанда) машиналар, өнеркәсіптік немесе зертханалық жабдықтар тұрмыстық мақсатта пайдаланылатын машиналар мен жабдықтарды қоспағанда, пастерлеу, булау, кептіру, булану, конденсациялау немесе салқындату; ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылық) су жылытқыштар, электрлік емес:
8419110000
— — лездік газды су жылытқыштар
8419120000
— — күн су жылытқыштары
8419190000
— — өзгелер
8419200000
– медициналық, хирургиялық немесе зертханалық стерилизаторлар
841933000
— — мұздатқыш кептіргіштер, мұздатқыш кептіргіштер және бүріккіш кептіргіштер:
8419330001
— — — медицина өнеркәсібі үшін
8419330002
— — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)

8440104000
— — машины бесшвейного скрепления
8440109000
— — прочее
8440900000
— части
8441
Оборудование для производства изделий из бумажной массы, бумаги или картона, включая резательные машины всех типов, прочее:
844110
— машины резательные:
844110100
— — станки комбинированные для продольной резки и перемотки рулонов:
8441101001
— — — с 16 парами дисковых ножей, точностью позиционирования не ниже 0,25 мм, шириной тамбурного рулона не менее 6400 мм и шириной готовых рулонов не менее 420 мм
8441101009
— — — прочие
8441102000
— — продольно-резательные и поперечно-резательные, прочие
8441103000
— — гильотинные
8441107000
— — прочие
844120000
— машины для изготовления пакетов, мешков или конвертов:
8441200001
— — машины для изготовления мешков, имеющих длину не менее 410 мм, но не более 670 мм, ширину не менее 320 мм, но не более 500 мм и ширину дна не менее 90 мм, но не более 140 мм, производительностью не менее 300 мешков в минуту
8441200009
— — прочие
8441300000
— машины для изготовления картонных коробок, коробок, ящиков, труб, барабанов или аналогичных емкостей способами, отличными от формования
8441400000
— машины для формования изделий из бумажной массы, бумаги или картона
8441800000
— оборудование прочее
844190
— части:
8441901000
— — резательных машин
8441909000
— — прочие
8442
Машины, аппаратура и оснастка (кроме оборудования товарных позиций 8456 – 8465) для подготовки или изготовления пластин, цилиндров или других печатных форм; пластины, цилиндры и другие печатные формы; пластины, цилиндры и литографские камни, подготовленные для печатных целей (например, обточенные, шлифованные или полированные):
844230
— машины, аппаратура и оснастка:
8442301000
— — машины фотонаборные
8442309100
— — — для шрифтоотливки и набора шрифта (например, линотипы, монотипы, интертипы), с литейным устройством или без него
8442309900
— — — прочие
8442400000
— части к вышеупомянутым машинам, аппаратуре или оснастке
844250
— пластины, цилиндры и другие печатные формы; пластины, цилиндры и литографские камни, подготовленные для печатных целей (например, обточенные, шлифованные или полированные):
8442502000
— — с нанесенным изображением
8442508000
— — прочие
8443
Машины печатные, используемые для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442; прочие принтеры, копировальные аппараты и факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные; их части и принадлежности:
8443110000
— — машины для офсетной печати рулонные

8440104000
— — тігіссіз байлау машиналары
8440109000
— — өзге
8440900000
— бөліктер
8441
Қағаз целлюлозасынан, қағаздан немесе картоннан бұйымдар жасауға арналған машиналар, оның ішінде барлық түрдегі кескіш станоктар, өзгелер:
844110
— кесу машиналары
844110100
— — орамдарды кесуге және қайта орауға арналған құрама станоктар:
8441101001
— — — 16 жұп дөңгелек пышақтармен, орналасу дәлдігі кемінде 0,25 мм, домбыра орамының ені кемінде 6400 мм және дайын орам ені кемінде 420 мм
8441101009
— — — өзге
8441102000
— — кесу және кесу, т.б
8441103000
— — гильотина
8441107000
— — өзгелер
844120000
— қаптарды, қаптарды немесе конверттерді жасауға арналған машиналар:
8441200001
— — ұзындығы кемінде 410 мм, бірақ 670 мм—ден көп емес, ені 320 мм—ден кем емес, бірақ 500 мм—ден көп емес және төменгі ені 90 мм—ден кем емес, бірақ көп емес қаптарды жасауға арналған машиналар 140 мм, өнімділігі минутына 300 қаптан кем емес
8441200009
— — өзгелер
8441300000
— қалыптаудан өзге әдістермен картондарды, қораптарды, қораптарды, түтіктерді, барабандарды немесе ұқсас ыдыстарды жасауға арналған машиналар
8441400000
— қағаз массасынан, қағаздан немесе картоннан бұйымдарды қалыптауға арналған машиналар
8441800000
— өзге жабдықтар
844190
— бөліктер:
8441901000
— — кесу станоктары
8441909000
— — өзгелер
8442
Пластиналарды, цилиндрлерді немесе өзге баспа табақтарын дайындауға немесе өндіруге арналған машиналар, аппаратуралар және арматуралар (8456—8465 тауар позицияларындағылардан өзге); пластиналар, цилиндрлер және өзге де басып шығару қалыптары; басып шығару мақсатында дайындалған пластиналар, цилиндрлер және литографиялық тастар (мысалы, бұралған, ұнтақталған немесе жылтыратылған):
844230
— машиналар, жабдықтар және жабдықтар:
8442301000
— — фото теру машиналары
8442309100
— — — құю және теру үшін (мысалы, линотиптер, монотиптер, интертиптер), құю құрылғысы бар немесе онсыз
8442309900
— — — өзге
8442400000
— жоғарыда аталған машиналарға, аппараттарға немесе жабдықтарға арналған бөлшектер
844250
— пластиналар, цилиндрлер және өзге де баспа формалары; басып шығару мақсатында дайындалған пластиналар, цилиндрлер және литографиялық тастар (мысалы, бұралған, ұнтақталған немесе жылтыратылған):
8442502000
— — басып шығарылған суретпен
8442508000
— — өзгелер
8443
84.42 тауар позициясының пластиналар, цилиндрлер және өзге де басып шығару нысандары арқылы басып шығару үшін пайдаланылатын баспа машиналары; аралас немесе біріктірілмеген өзге принтерлер, көшіру және факсимильді машиналар; олардың бөлшектері мен керек—жарақтары:
8443110000
— — офсеттік орамға арналған машиналар

8447208000
— — прочие
844790000
— прочие:
8447900001
— — бытовые
8447900009
— — прочие
8448
Оборудование вспомогательное для использования с машинами товарной позиции 8444, 8445, 8446 или 8447 (например, ремизоподъемные каретки, жаккардовые машины, автоматические механизмы останова, механизмы смены челноков); части и принадлежности, предназначенные исключительно или в основном для машин данной товарной позиции или товарной позиции 8444, 8445, 8446 или 8447 (например, веретена и рогульки, игольчатая гарнитура, гребни, фильеры, челноки, ремизки и ремизные рамы, трикотажные иглы):
8448110000
— — ремизоподъемные каретки и жаккардовые машины; механизмы для уменьшения числа карт, копировальные, картонасекательные или картосшивательные машины для использования совместно с упомянутыми машинами
8448190000
— — прочие
8448200000
— части и принадлежности к машинам товарной позиции 8444 или их вспомогательным устройствам
8448310000
— — гарнитура игольчатая
8448320000
— — машин для подготовки текстильных волокон, кроме игольчатой гарнитуры
8448330000
— — веретена, рогульки, кольца и бегунки
8448390000
— — прочие
8448420000
— — берда, ремизки и ремизные рамы для ткацких станков
8448490000
— — прочие
844851
— — платины, иглы и другие элементы, служащие для образования петель, швов, стежков, переплетений:
8448511000
— — — платины
8448519000
— — — прочие
8448590000
— — прочие
8449000000
Оборудование для производства или отделки войлока или фетра или нетканых материалов в куске или в крое, включая оборудование для производства фетровых шляп; болваны для изготовления шляп
8450
Машины стиральные, бытовые или для прачечных, включая машины, оснащенные отжимным устройством:
845011
— — полностью автоматические машины:
8450111100
— — — — машины с фронтальной загрузкой
8450111900
— — — — машины с верхней загрузкой
8450119000
— — — емкостью более 6 кг сухого белья, но не более 10 кг
8450120000
— — машины со встроенным центробежным отжимным устройством прочие
8450190000
— — прочие
8450200000
— машины емкостью более 10 кг сухого белья
8450900000
— части
8451
Оборудование (кроме машин товарной позиции 8450) для промывки, чистки, отжима, сушки, глаженья, прессования (включая прессы для термофиксации материалов), беления, крашения, аппретирования, отделки, нанесения покрытия или пропитки текстильной пряжи, текстильных материалов или готовых текстильных изделий и машины для нанесения пасты на тканую или другую основу, используемые в производстве напольных покрытий, таких как линолеум; машины для наматывания, разматывания, складывания, резки или прокалывания текстильных материалов:

8447208000
— — өзгелер
844790000
— өзгелер:
8447900001
— — шаруашылық
8447900009
— — өзгелер
8448
8444, 8445, 8446 немесе 8447 тауар позицияларының машиналарымен пайдалануға арналған қосалқы жабдықтар (мысалы, доббилер, жаккарлар, автоматты тоқтату механизмдері, человоктар); тек қана немесе негізінен осы тауар позициясындағы немесе 8444, 8445, 8446 немесе 8447 тауар позициясындағы машиналарға арналған бөлшектер мен керек—жарақтар (мысалы, шпиндельдер мен флайерлер, ине жинақтары, тарақтар, штамптар, челектер, білікшелер мен тоқыма жақтаулары, тоқыма инелер):
8448110000
— — добби және жаккард машиналары; картаны азайту машиналары, көшіргіштер, карта кескіштер немесе аталған машиналармен пайдалануға арналған карта тігістері
8448190000
— — өзгелер
8448200000
— 8444 тауар позициясындағы машиналарға немесе олардың керек—жарақтарына арналған бөлшектер мен керек—жарақтар
8448310000
— — инелі құлаққап
8448320000
— — инелерден өзге тоқыма талшықтарын дайындауға арналған машиналар
8448330000
— — шпиндельдер, флайерлер, сақиналар және жүгіргіштер
8448390000
— — өзгелер
8448420000
— — тоқыма станоктарына арналған қамыс, біліктер және біліктер
8448490000
— — өзгелер
844851
— — платина, инелер және ілмектерді, тігістерді, тігістерді, тоқымаларды қалыптастыру үшін пайдаланылатын өзге элементтер:
8448511000
— — — платина
8448519000
— — — өзге
8448590000
— — өзгелер
8449000000
киізден немесе киізден немесе кесілген немесе кесілген тоқыма емес маталарды өндіруге немесе әрлеуге арналған машиналар, оның ішінде киізден бас киімдер жасауға арналған машиналар; қалпақ жасауға арналған блоктар
8450
Кір жуғыш машиналар, тұрмыстық немесе кір жуу машиналары, оның ішінде сығу құрылғысы бар машиналар:
845011
— — толық автоматты машиналар:
8450111100
— — — — алдыңғы тиеу машиналары
8450111900
— — — — жоғарыдан тиеу машиналары
8450119000
— — — құрғақ кірдің сыйымдылығы 6 кг—нан асатын, бірақ 10 кг—нан аспайтын
8450120000
— — кіріктірілген ортадан тепкіш сығу құрылғысы бар өзге машиналар
8450190000
— — өзгелер
8450200000
– сыйымдылығы 10 кг—нан астам құрғақ кір жуу машиналары
8450900000
— бөліктер
8451
Тоқыма жіптерді, тоқыма материалдарын немесе дайын тоқыма бұйымдарын жууға, тазалауға, сығуға, кептіруге, үтіктеуге, престеуге (соның ішінде термиялық престерді), ағартуға, бояуға, әрлеуге, әрлеуге, жабуға немесе сіңдіруге арналған машиналар (8450 тауар позициясындағы машиналардан өзге) және линолеум сияқты еден жабындарын өндіруде қолданылатын тоқыма немесе өзге негіздерге паста жағуға арналған машиналар; тоқыма материалдарын орауға, орауға, бүктеуге, кесуге немесе тесуге арналған машиналар:

8462900096
— — — — прессы для формовки металлических порошков путем спекания; прессы гидравлические для производства заклепок, болтов, винтов
8462900097
— — — — — прессы гидравлические прочие
8462900098
— — — — — — для производства заклепок, болтов, винтов
8462900099
— — — — — — прочие
8463
Станки для обработки металлов или металлокерамики без удаления материала прочие:
846310
— станки для волочения прутков, труб, профилей, проволоки или аналогичных изделий:
8463101000
— — станки для волочения проволоки
8463109000
— — прочие
8463200000
— станки резьбонакатные
8463300000
— машины для изготовления изделий из проволоки
8463900000
— прочие
8464
Станки для обработки камня, керамики, бетона, асбоцемента или аналогичных минеральных материалов или для холодной обработки стекла:
8464100000
— станки пильные
846420
— станки шлифовальные или полировальные:
8464201100
— — — стекла оптического
8464201900
— — — прочие
8464208000
— — прочие
8464900000
— прочие
8465
Станки (включая машины для сборки с помощью гвоздей, скоб, клея или другими способами) для обработки дерева, пробки, кости, твердой резины, твердых пластмасс или аналогичных твердых материалов:
846510
— станки, способные выполнять различные операции по механической обработке без смены инструмента между этими операциями:
8465101000
— — с ручным перемещением обрабатываемого изделия между операциями
8465109000
— — с автоматическим перемещением обрабатываемого изделия между операциями
8465200000
— обрабатывающие центры
846591
— — пилы механические:
8465911000
— — — пилы ленточные
8465912000
— — — пилы дисковые
8465919000
— — — прочие
8465920000
— — станки строгальные, фрезерные или строгально-калевочные
8465930000
— — станки шлифовальные, пескошлифовальные или полировальные
8465940000
— — машины гибочные или сборочные
8465950000
— — станки сверлильные или долбежные
8465960000
— — станки рубильные, дробильные или лущильные
8465990000
— — прочие
8466
Части и принадлежности, предназначенные исключительно или в основном для оборудования товарных позиций 8456 – 8465, включая приспособления для крепления инструмента или деталей, самораскрывающиеся резьбонарезные головки, делительные головки и другие специальные приспособления к оборудованию; приспособления для крепления рабочих инструментов для всех типов ручных инструментов:
846610
— приспособления для крепления инструмента и самораскрывающиеся резьбонарезные головки:
8466102000
— — — оправки, цанговые патроны, втулки
8466103100
— — — — для токарных станков
8466103800
— — — — прочие
8466108000
— — самораскрывающиеся резьбонарезные головки
846620
— приспособления для крепления обрабатываемых деталей:

8462900096
— — — — агломерация арқылы металл ұнтақтарын қалыптастыруға арналған престер; тойтармаларды, болттарды, бұрандаларды өндіруге арналған гидравликалық престер
8462900097
— — — — — өзге гидравликалық престер
8462900098
— — — — — — тойтармалар, болттар, бұрандалар өндіру үшін
8462900099
— — — — — — өзге
8463
Материалды алып тастамай металдарды немесе керметтерді өңдеуге арналған өзге станоктар:
846310
— штангаларды, түтіктерді, профильдерді, сымдарды немесе сол сияқтыларды тартуға арналған машиналар:
8463101000
— — сым тарту машиналары
8463109000
— — өзгелер
8463200000
— жіптерді илемдеу машиналары
8463300000
— сым бұйымдарын жасауға арналған машиналар
8463900000
— өзгелер
8464
Тас, керамика, бетон, асбестцемент немесе осыған ұқсас минералды материалдарды өңдеуге арналған станоктар немесе шыны салқын өңдеуге арналған:
8464100000
— аралау станоктары
846420
— тегістеу немесе жылтырату машиналары:
8464201100
— — — оптикалық шыны
8464201900
— — — өзге
8464208000
— — өзгелер
8464900000
— өзгелер
8465
Ағашты, тығынды, сүйекті, қатты каучукты, қатты пластмассаларды немесе ұқсас қатты материалдарды өңдеуге арналған станоктар (соның ішінде шегелермен, қапсырмалармен, желіммен немесе өзге құралдармен құрастыруға арналған станоктар):
846510
— осы операциялар арасында құралды өзгертпей әртүрлі өңдеу операцияларын орындауға қабілетті станоктар:
8465101000
— — операциялар арасында дайындаманың қолмен қозғалысымен
8465109000
— — операциялар арасында дайындаманың автоматты қозғалысымен
8465200000
– өңдеу орталықтары
846591
— — механикалық аралар:
8465911000
— — — таспалы аралар
8465912000
— — — дөңгелек аралар
8465919000
— — — өзге
8465920000
— — сүргілеу, фрезерлік немесе қалыптау станоктары
8465930000
— — тегістеу, тегістеу немесе жылтырату машиналары
8465940000
— — майыстыру немесе құрастыру машиналары
8465950000
— — бұрғылау немесе ойық салу станоктары
8465960000
— — ұсақтауға, ұсақтауға немесе аршуға арналған машиналар
8465990000
— — өзгелер
8466
8456—8465 тауар позицияларының жабдықтарына ғана немесе негізінен арналған бөлшектер мен керек—жарақтар, оның ішінде құралдарды немесе бөлшектерді ұстауға арналған арматура, өздігінен ашылатын штамп бастиектер, бөлгіш бастиектер және жабдықтың өзге де арнайы қондырмалары; қол құралдарының барлық түрлеріне арналған жұмыс құралдарын бекітуге арналған арматура:
846610
— құрал ұстағыштар және өздігінен ашылатын штамптар:
8466102000
— — — оправкалар, патрондар, төлкелер
8466103100
— — — — токарлық станоктар үшін
8466103800
— — — — өзге
8466108000
— — өздігінен ашылатын матрица бастары
846620
— дайындамаларды бекітуге арналған арматура:

8472903000
— — банкоматы
8472909100
— — — устройства для обработки текстов
8472909200
— — — — электрические
8472909300
— — — — прочие
8472909900
— — — прочие
8473
Части и принадлежности (кроме футляров, чехлов для транспортировки и аналогичных изделий), предназначенные исключительно или в основном для машин товарных позиций 8470 –8472:
847321
— — машин счетных электронных субпозиции 8470 10, 8470 21 или 8470 29:
8473211000
— — — электронные модули
8473219000
— — — прочие
847329
— — прочие:
8473291000
— — — электронные модули
8473299000
— — — прочие
847330
— части и принадлежности машин товарной позиции 8471:
847330200
— — электронные модули:
8473302002
— — — аппаратура, позволяющая вычислительным машинам и их блокам обрабатывать аудиосигналы (звуковые карты); наборы для модернизации вычислительных машин и их блоков, предназначенные для розничной продажи, состоящие как минимум из громкоговорителей и/или микрофона и электронного модуля, позволяющего вычислительной машине и ее блокам обрабатывать аудиосигналы (звуковая карта)
8473302008
— — — прочие
8473308000
— — прочие
847340
— части и принадлежности машин товарной позиции 8472:
8473401100
— — — машин подсубпозиции 8472 90 300 0
8473401200
— — — устройств подсубпозиции 8472 90 910 0
8473401300
— — — в равной степени предназначенные для машин, входящих в две или более позиции, одна из которых соответствует 8472 10 000 0, 8472 30 000 0, 8472 90 100 0, 8472 90 300 0, 8472 90 990 0, а другая 8472 90 910 0, 8472 90 920 0, 8472 90 930 0
8473401700
— — — прочие
8473407000
— — прочие
847350
— части и принадлежности, в равной степени предназначенные для машин, входящих в две или более товарные позиции 8470 – 8472:
8473502000
— — электронные модули
8473508000
— — прочие
8474
Оборудование для сортировки, грохочения, сепарации, промывки, измельчения, размалывания, смешивания или перемешивания грунта, камня, руд или других минеральных ископаемых в твердом (в том числе порошкообразном или пастообразном) состоянии; оборудование для агломерации, формовки или отливки твердого минерального топлива, керамических составов, незатвердевшего цемента, гипсовых материалов или других минеральных продуктов в порошкообразном или пастообразном состоянии; машины формовочные для изготовления литейных форм из песка:
847410000
— машины для сортировки, грохочения, сепарации или промывки:
8474100001
— — самоходные на гусеничном ходу
8474100009
— — прочие
847420000
— машины для измельчения или размалывания:
8474200001
— — — с диаметром основания дробящего подвижного конуса не менее 2200 мм, но не более 3000 мм или с приемным отверстием длиной не менее 500 мм, но не более 1500 мм и шириной не менее 60 мм, но не более 300 мм

8472903000
— — банкоматтар
8472909100
— — — мәтінді өңдеуге арналған құрылғылар
8472909200
— — — — электр
8472909300
— — — — өзге
8472909900
— — — өзге
8473
Тек қана немесе негізінен 8470—8472 тауар позицияларындағы машиналарға арналған бөлшектер мен керек—жарақтар (қораптардан, көлік қораптарынан және сол сияқтылардан өзге):
847321
— — 8470 10, 8470 21 немесе 8470 29 қосалқы позицияларының электрондық санау машиналары:
8473211000
— — — электрондық модульдер
8473219000
— — — өзге
847329
— — өзгелер:
8473291000
— — — электрондық модульдер
8473299000
— — — өзге
847330
— 8471 тауар позициясындағы машиналар бөлшектері мен керек—жарақтары:
847330200
— — электрондық модульдер:
8473302002
— — — компьютерлер мен олардың блоктарына дыбыстық сигналдарды (дыбыстық карталар) өңдеуге мүмкіндік беретін жабдық; Кем дегенде дауыс зорайтқыштардан және/немесе микрофоннан және компьютерге және оның блоктарына дыбыстық сигналдарды (дыбыс картасы) өңдеуге мүмкіндік беретін электрондық модульден тұратын, бөлшек саудаға арналған компьютерлер мен олардың блоктарына арналған қайта жабдықтау жинақтары
8473302008
— — — өзге
8473308000
— — өзгелер
847340
— 8472 тауар позициясындағы машиналар бөлшектері мен керек—жарақтары:
8473401100
— — — 8472 90 300 0 субпозициядағы машиналар
8473401200
— — — 8472 90 910 0 қосалқы позициясының құрылғылары
8473401300
— — — екі немесе одан да көп позицияларға кіретін машиналарға бірдей арналған, олардың біреуі 8472 10 000 0, 8472 30 000 0, 8472 90 100 0, 8472 90 300 0, 8472 90, 990 және өзгелерға сәйкес келеді 0, 8472 90 920 0, 8472 90 930 0
8473401700
— — — өзге
8473407000
— — өзгелер
847350
— екі немесе одан да көп 8470—8472 тауар позицияларында қамтылған машиналарға бірдей арналған бөлшектер мен керек—жарақтар:
8473502000
— — электрондық модульдер
8473508000
— — өзгелер
8474
Қатты (соның ішінде ұнтақ немесе паста) күйдегі топырақты, тасты, кендерді немесе өзге де пайдалы қазбаларды сұрыптауға, сүзуге, бөлуге, жууға, ұсақтауға, ұнтақтауға, араластыруға немесе араластыруға арналған жабдық; қатты минералды отынды, керамикалық композицияларды, қатайтылмаған цементті, гипстік материалдарды немесе ұнтақ немесе паста түріндегі өзге де минералды өнімдерді агломерациялауға, қалыптауға немесе құюға арналған жабдық ; құм құю машиналары:
847410000
— сұрыптауға, сүзуге, бөлуге немесе жууға арналған машиналар:
8474100001
— — шынжыр табанды жолдарда өздігінен жүретін
8474100009
— — өзгелер
847420000
— ұнтақтау немесе ұнтақтауға арналған станоктар:
8474200001
— — — ұсақталатын жылжымалы конус негізінің диаметрі кемінде 2200 мм, бірақ 3000 мм—ден көп емес немесе қабылдау саңылауының ұзындығы кемінде 500 мм, бірақ 1500 мм—ден көп емес және ені 60 мм—ден кем емес, бірақ 300—ден көп емес мм

8474200002
— — — прочие
8474200003
— — щековые дробилки несамоходные с приемным отверстием длиной не менее 400 мм, но не более 2100 мм и шириной не менее 200 мм, но не более 1500 мм
8474200005
— — барабанные мельницы несамоходные с внутренним диаметром барабана не менее 2 м, но не более 3,6 м без учета футеровки и броневых листов
8474200006
— — — самоходные на гусеничном ходу
8474200008
— — — прочие
847431000
— — бетономешалки или растворосмесители:
8474310001
— — — объемом по загрузке не более 200 л, оснащенные электродвигателем с напряжением питания переменного тока 220 В
8474310009
— — — прочие
8474320000
— — машины для смешивания минеральных веществ с битумом
847439000
— — прочие:
8474390001
— — — оборудование для медицинской промышленности
8474390009
— — — прочие
847480
— оборудование прочее:
84748010
— — оборудование для агломерации, формовки или отливки керамических составов:
8474801010
— — — для медицинской промышленности
8474801080
— — — прочее
84748090
— — прочее:
8474809010
— — — для медицинской промышленности
8474809080
— — — прочее
847490
— части:
8474901000
— — чугунные литые или стальные литые
8474909000
— — прочие
8475
Машины для сборки электрических или электронных ламп, трубок или электронно-лучевых трубок или газоразрядных ламп в стеклянных колбах; машины для изготовления или горячей обработки стекла или изделий из стекла:
8475100000
— машины для сборки электрических или электронных ламп, трубок или электронно-лучевых трубок или газоразрядных ламп в стеклянных колбах
8475210000
— — машины для изготовления оптического волокна и его заготовок
8475290000
— — прочие
8475900000
— части
8476
Автоматы торговые (например, для продажи почтовых марок, сигарет, продовольственных товаров или напитков), включая автоматы для размена банкнот и монет:
8476210000
— — со встроенными нагревающими или охлаждающими устройствами
8476290000
— — прочие
8476810000
— — со встроенными нагревающими или охлаждающими устройствами
8476890000
— — прочие
8476900000
— части
8477
Оборудование для обработки резины или пластмасс или для производства продукции из этих материалов, в другом месте данной группы не поименованное или не включенное:
847710000
— машины инжекционно-литьевые:
8477100001
— — с усилием смыкания не более 2 200 т (22 000 кН) и объемом впрыска не более 28 200 см³
8477100009
— — прочие
8477200000
— экструдеры
8477300000
— машины выдувного литья
8477400000
— машины для вакуумного литья и прочие термоформовочные машины
8477510000
— — для литья или восстановления пневматических шин и покрышек или для литья или другого формования камер пневматических шин

8474200002
— — — өзге
8474200003
— — өздігінен жүрмейтін, қоректендіру саңылауының ұзындығы кемінде 400 мм, бірақ ұзындығы 2100 мм—ден аспайтын және ені 200 мм—ден кем емес, бірақ ені 1500 мм—ден аспайтын жаққышты ұсатқыштар
8474200005
— — барабанның ішкі диаметрі кемінде 2 м, бірақ 3,6 м артық емес өздігінен жүрмейтін барабанды диірмендер, қаптамалар мен бронь тақтайшаларын қоспағанда
8474200006
— — — шынжыр табанды жолдарда өздігінен жүретін
8474200008
— — — өзге
847431000
— — бетон араластырғыштар немесе ерітінді араластырғыштар:
8474310001
— — — жүктемесі 200 литрден аспайтын, айнымалы токтың кернеуі 220 В электр қозғалтқышымен жабдықталған
8474310009
— — — өзге
8474320000
— — минералдарды битуммен араластыруға арналған машиналар
847439000
— — өзгелер:
8474390001
— — — медицина өнеркәсібіне арналған жабдықтар
8474390009
— — — өзге
847480
— өзге жабдықтар:
84748010
— — керамикалық композицияларды агломерациялау, пішіндеу немесе құюға арналған жабдықтар:
8474801010
— — — медицина өнеркәсібі үшін
8474801080
— — — өзге
84748090
— — өзге:
8474809010
— — — медицина өнеркәсібі үшін
8474809080
— — — өзге
847490
— бөліктер:
8474901000
— — шойын немесе шойын
8474909000
— — өзгелер
8475
Электрлік немесе электронды шамдарды, түтіктерді немесе катодты сәулелік түтіктерді немесе разрядтық шамдарды шыны конверттерге жинауға арналған машиналар; шыны немесе шыны бұйымдарын жасауға немесе ыстық өңдеуге арналған машиналар:
8475100000
— электрлік немесе электронды шамдарды, түтіктерді немесе катодты—сәулелік түтіктерді немесе шыны шамдарға разрядтық шамдарды жинауға арналған машиналар
8475210000
— — оптикалық талшықты және оның дайындамаларды дайындауға арналған машиналар
8475290000
— — өзгелер
8475900000
— бөліктер
8476
Банкноттар мен монеталарды сату автоматтарын қоса алғанда, сауда автоматтары (мысалы, пошта маркаларын, темекілерді, тамақ өнімдерін немесе сусындарды сатуға арналған):
8476210000
— — орнатылған жылыту немесе салқындату құрылғыларымен
8476290000
— — өзгелер
8476810000
— — орнатылған жылыту немесе салқындату құрылғыларымен
8476890000
— — өзгелер
8476900000
— бөліктер
8477
Осы топтың өзге жерінде аталмаған немесе енгізілмеген резеңке немесе пластмассаларды өңдеуге немесе осы материалдардан бұйымдарды өндіруге арналған жабдық:
847710000
— құю машиналары:
8477100001
— — қысу күші 2200 т (22 000 кН) аспайтын және айдау көлемі 28 200 см³ аспайтын
8477100009
— — өзгелер
8477200000
– экструдерлер
8477300000
– үрлеу машиналары
8477400000
— вакуумды құю машиналары және өзге де термоформалау машиналары
8477510000
— — пневматикалық шиналар мен шиналарды қалыптау немесе қайта өңдеу үшін немесе пневматикалық шиналардың түтіктерін қалыптау немесе өзге жолмен пішіндеу үшін

8481804000
— — арматура для пневматических шин и камер
8481805100
— — — — регуляторы температуры
84818059
— — — — прочая:
8481805910
— — — — — регуляторы давления
8481805990
— — — — — прочая
8481806100
— — — — — из литейного чугуна
84818063
— — — — — из стали:
8481806310
— — — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗40 °С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)2)
8481806320
— — — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗55 °С и ниже, давлении 80 Па и выше2)
8481806390
— — — — — — прочие
8481806900
— — — — — прочие
8481807100
— — — — — из литейного чугуна
84818073
— — — — — из стали:
8481807310
— — — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗40 °С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)2)
8481807320
— — — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗55 °С и ниже, давлении 80 Па и выше2)
848180739
— — — — — — прочие:
8481807391
— — — — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8481807399
— — — — — — — прочие
8481807900
— — — — — прочие
84818081
— — — — краны:
8481808110
— — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗40 °С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)2)
8481808120
— — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗55 °С и ниже, давлении 80 Па и выше2)
848180819
— — — — — прочие:
8481808191
— — — — — — для производства гражданских воздушных судов5)
8481808199
— — — — — — прочие
848180850
— — — — затворы дисковые поворотные:
8481808501
— — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗40 °С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)2)
8481808502
— — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗55 °С и ниже, давлении 80 Па и выше2)
8481808507
— — — — — — для гражданских воздушных судов5)
8481808508
— — — — — — прочие
8481808700
— — — — арматура мембранная
848180990
— — — — прочая:
8481809902
— — — — — для производства авиационных двигателей и/или гражданских воздушных судов5)
8481809903
— — — — — — предназначенная для установки на транспортные средства, использующие природный газ в качестве моторного топлива5)
8481809907
— — — — — — прочая
8481900000
— части
8482
Подшипники шариковые или роликовые:
848210
— подшипники шариковые:
848210100
— — наибольший наружный диаметр которых не более 30 мм:
8482101001
— — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)

8481804000
— — пневматикалық шиналар мен түтіктерге арналған фитингтер
8481805100
— — — — температура реттегіштері
84818059
— — — — өзге:
8481805910
— — — — — қысым реттегіштері
8481805990
— — — — — өзге
8481806100
— — — — — шойыннан
84818063
— — — — — болаттан:
8481806310
— — — — — — ˗40 ° C және одан төмен қоршаған орта температурасында, 16 Па және одан жоғары қысымда, күкіртті сутегі (H2S) 2 бар ортада жұмыс істеуге арналған
8481806320
— — — — — — ˗55 °C және одан төмен қоршаған орта температурасында, 80 Па және одан жоғары қысымда жұмыс істеуге арналған2)
8481806390
— — — — — — өзге
8481806900
— — — — — өзге
8481807100
— — — — — шойыннан
84818073
— — — — — болаттан:
8481807310
— — — — — — ˗40 ° C және одан төмен қоршаған орта температурасында, 16 Па және одан жоғары қысымда, күкіртті сутегі (H2S) 2 бар ортада жұмыс істеуге арналған
8481807320
— — — — — — ˗55 °C және одан төмен қоршаған орта температурасында, 80 Па және одан жоғары қысымда жұмыс істеуге арналған2)
848180739
— — — — — — өзге:
8481807391
— — — — — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8481807399
— — — — — — — өзге
8481807900
— — — — — өзге
84818081
— — — — крандар:
8481808110
— — — — — ˗40 °C және одан төмен қоршаған орта температурасында, 16 Па және одан жоғары қысымда, күкіртті сутегі (H2S)2 бар ортада жұмыс істеуге арналған.
8481808120
— — — — — ˗55 °C және одан төмен қоршаған орта температурасында, 80 Па және одан жоғары қысымда жұмыс істеуге арналған2)
848180819
— — — — — өзге:
8481808191
— — — — — — азаматтық әуе кемелерін өндіру үшін5)
8481808199
— — — — — — өзге
848180850
— — — — көбелек клапандар:
8481808501
— — — — — ˗40 °C және одан төмен қоршаған орта температурасында, 16 Па және одан жоғары қысымда, күкіртті сутегі (H2S)2 бар ортада жұмыс істеуге арналған.
8481808502
— — — — — ˗55 °C және одан төмен қоршаған орта температурасында, 80 Па және одан жоғары қысымда жұмыс істеуге арналған2)
8481808507
— — — — — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
8481808508
— — — — — — өзге
8481808700
— — — — мембраналық фитингтер
848180990
— — — — өзге:
8481809902
— — — — — авиациялық қозғалтқыштарды және/немесе азаматтық әуе кемелерін өндіру үшін5)
8481809903
— — — — — — табиғи газды мотор отыны ретінде пайдаланатын көлік құралдарына орнатуға арналған5)
8481809907
— — — — — — өзге
8481900000
— бөліктер
8482
Шар немесе роликті подшипниктер:
848210
— шарикті подшипниктер:
848210100
— — ең үлкен сыртқы диаметрі 30 мм—ден аспайтын:
8482101001
— — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)

8523210000
— — карточки, содержащие магнитную полоску
852329
— — прочие:
852329150
— — — — незаписанные:
8523291501
— — — — — — — в кассетах
8523291502
— — — — — — — в рулонах
8523291503
— — — — — — — прочие
8523291504
— — — — — — шириной более 4 мм, но не более 6,5 мм
8523291505
— — — — — — — в кассетах
8523291506
— — — — — — — шириной не более 100 мм в рулонах
8523291507
— — — — — — — шириной более 100 мм в рулонах
8523291508
— — — — — — — прочие
8523291509
— — — — — диски магнитные
852329310
— — — — — для воспроизведения явлений, отличных от звука или изображения:
8523293101
— — — — — — ленты магнитные
8523293102
— — — — — — — с записью данных или команд, используемые в вычислительных машинах
8523293109
— — — — — — — прочие
852329330
— — — — — для воспроизведения команд, данных, звука и изображения, записанных в доступной для машинного чтения двоичной форме, и которыми можно манипулировать или к которым обеспечивается интерактивный доступ пользователю с помощью вычислительной машины:
8523599300
— — — — для воспроизведения команд, данных, звука и изображения, записанных в доступной для машинного чтения двоичной форме, и которыми можно манипулировать или к которым обеспечивается интерактивный доступ пользователю с помощью вычислительной машины
8523599900
— — — — прочие
852380
— прочие:
8523801000
— — незаписанные
852380910
— — — для воспроизведения явлений, отличных от звука или изображения:
8523809101
— — — — с записью данных или команд, используемые в вычислительных машинах
8523809109
— — — — прочие
8523809300
— — — для воспроизведения команд, данных, звука и изображения, записанных в доступной для машинного чтения двоичной форме, и которыми можно манипулировать или к которым обеспечивается интерактивный доступ пользователю с помощью вычислительной машины
8523809900
— — — прочие
8528
Мониторы и проекторы, не включающие в свой состав приемную телевизионную аппаратуру; аппаратура приемная для телевизионной связи, включающая или не включающая в свой состав широковещательный радиоприемник или аппаратуру, записывающую или воспроизводящую звук или изображение:
852842
— — подключаемые непосредственно к и разработанные для использования с вычислительными машинами товарной позиции 8471:
852849
— — прочие:
852849100
— — — монохромного изображения:
8528491008
— — — — прочие
852849800
— — — цветного изображения:
8528498008
— — — — прочие
852859
— — прочие:
852859100
— — — монохромного изображения:
8528591002
— — — — для гражданских воздушных судов5)
8528591008
— — — — прочие
852859900
— — — цветного изображения:
8528599009
— — — — прочие
852862
— — подключаемые непосредственно к и разработанные для использования с вычислительными машинами товарной позиции 8471:

8523210000
— — магниттік жолағы бар карталар
852329
— — өзгелер:
852329150
— — — — жазылмаған:
8523291501
— — — — — — — кассетада
8523291502
— — — — — — — орамдарда
8523291503
— — — — — — — өзге
8523291504
— — — — — — ені 4 мм—ден астам, бірақ ені 6,5 мм—ден аспайды
8523291505
— — — — — — — кассетада
8523291506
— — — — — — — орамдағы ені 100 мм—ден аспайды
8523291507
— — — — — — — орамдағы ені 100 мм—ден астам
8523291508
— — — — — — — өзге
8523291509
— — — — — магниттік дискілер
852329310
— — — — — дыбыс немесе бейнеден өзге құбылыстарды жаңғырту үшін:
8523293101
— — — — — — магниттік таспалар
8523293102
— — — — — — — компьютерлерде қолданылатын мәліметтерді немесе командаларды жазумен
8523293109
— — — — — — — өзге
852329330
— — — — — машинада оқылатын екілік пішімде жазылған және компьютер арқылы пайдаланушы манипуляциялай алатын немесе интерактивті түрде қол жеткізе алатын командаларды, деректерді, дыбыстарды және кескіндерді жаңғырту үшін:
8523599300
— — — — машина оқылатын екілік пішімде жазылған командаларды, деректерді, дыбыстарды және кескіндерді қайта шығару үшін және пайдаланушы компьютер арқылы манипуляциялай алатын немесе интерактивті түрде қол жеткізе алады.
8523599900
— — — — өзге
852380
— өзгелер:
8523801000
— — жазылмаған
852380910
— — — дыбыс немесе бейнеден өзге құбылыстарды жаңғырту үшін:
8523809101
— — — — компьютерлерде қолданылатын деректерді немесе командаларды жазумен
8523809109
— — — — өзге
8523809300
— — — машинада оқылатын екілік пішімде жазылған және компьютер арқылы пайдаланушы манипуляциялай алатын немесе интерактивті түрде қол жеткізе алатын командаларды, деректерді, дыбыстарды және кескіндерді жаңғырту үшін
8523809900
— — — өзге
8528
Теледидарды қабылдау жабдығы кірмейтін мониторлар мен проекторлар; телерадио қабылдағышты немесе дыбысты немесе кескіндерді жазатын немесе ойнататын аппараты бар немесе жоқ теледидарды қабылдау құрылғысы:
852842
— — 8471 тауар позициясындағы компьютерлерге тікелей қосылған және олармен пайдалануға арналған:
852849
— — өзгелер:
852849100
— — — монохромды сурет:
8528491008
— — — — өзге
852849800
— — — түсті сурет:
8528498008
— — — — өзге
852859
— — өзгелер:
852859100
— — — монохромды сурет:
8528591002
— — — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
8528591008
— — — — өзге
852859900
— — — түсті сурет:
8528599009
— — — — өзге
852862
— — 8471 тауар позициясындағы компьютерлерге тікелей қосылған және олармен пайдалануға арналған:

854511008
— — — прочие:
8545190000
— — прочие
854590
— прочие:
8545901000
— — нагревательные сопротивления
8545909000
— — прочие
8546
Изоляторы электрические из любых материалов:
8546100000
— стеклянные
8546200000
— керамические
854690
— прочие:
8546901000
— — из пластмассы
8546909000
— — прочие
8547
Арматура изолирующая для электрических машин, устройств или оборудования, изготовленная полностью из изоляционных материалов, не считая некоторых металлических компонентов (например, резьбовых патронов), вмонтированных при формовке исключительно с целью сборки, кроме изоляторов товарной позиции 8546; трубки для электропроводки и соединительные детали для них, из недрагоценных металлов, облицованные изоляционным материалом:
8547100000
— арматура изолирующая из керамики
854720000
— арматура изолирующая из пластмасс:
8547200009
— — прочая
8547900000
— прочая
854800
Части электрические оборудования или аппаратуры, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные:
8549
Отходы и лом электротехнических и электронных изделий:
90
ИНСТРУМЕНТЫ И АППАРАТЫ ОПТИЧЕСКИЕ, ФОТОГРАФИЧЕСКИЕ, КИНЕМАТОГРАФИЧЕСКИЕ, ИЗМЕРИТЕЛЬНЫЕ, КОНТРОЛЬНЫЕ, ПРЕЦИЗИОННЫЕ, МЕДИЦИНСКИЕ ИЛИ ХИРУРГИЧЕСКИЕ; ИХ ЧАСТИ И ПРИНАДЛЕЖНОСТИ
9001
Волокна оптические и жгуты волоконно-оптические; кабели волоконно-оптические, кроме указанных в товарной позиции 8544; листы и пластины из поляризационного материала; линзы (включая контактные), призмы, зеркала и прочие оптические элементы, из любого материала, неоправленные, кроме таких элементов из оптически не обработанного стекла:
900110
— волокна оптические, жгуты и кабели волоконно-оптические:
9001101000
— — кабели для передачи изображения
900110900
— — прочие:
9001109001
— — — волокна оптические
9001109009
— — — прочие
9001200000
— листы и пластины из поляризационного материала
9001504100
— — — — однофокальные
9001504900
— — — — прочие
9001508000
— — — прочие
900190000
— прочие:
9002
Линзы, призмы, зеркала и прочие оптические элементы, из любого материала, в сборе, являющиеся частями инструментов и приборов или приспособлениями для них, кроме таких элементов из оптически не обработанного стекла:
9002110000
— — для камер, проекторов или фотоувеличителей или оборудования для проецирования с уменьшением
9002190000
— — прочие
9002200000
— фильтры
900290000
— прочие:
9011
Микроскопы оптические сложные, включая микроскопы для микрофотосъемки, микрокиносъемки или микропроецирования:
901110
— микроскопы стереоскопические:
9011101000
— — снабженные оборудованием, специально разработанным для манипулирования и перемещения полупроводниковых пластин или фотошаблонов

854511008
— — — өзгелер:
8545190000
— — өзгелер
854590
— өзгелер:
8545901000
— — қыздыруға қарсылықтары
8545909000
— — өзгелер
8546
Кез келген материалдардың электр оқшаулағыштары:
8546100000
— шыны
8546200000
– керамикалық
854690
— өзгелер:
8546901000
— — пластиктен жасалған
8546909000
— — өзгелер
8547
8546 тауар позициясының оқшаулағыштарынан өзге, тек құрастыру мақсаты үшін қалыптауға орнатылған кейбір металл компоненттерді есепке алмағанда, толығымен оқшаулағыш материалдардан жасалған электр машиналарына, аппараттарға немесе жабдықтарға арналған оқшаулағыш арматура; оқшаулағыш материалмен қапталған негізгі металдан жасалған электр сымдарына арналған түтіктер және оларға арналған арматура:
8547100000
– керамикалық оқшаулағыш арматура
854720000
— пластикалық оқшаулағыш арматура:
8547200009
— — өзге
8547900000
– өзге
854800
Осы топтың өзге жерінде аталмаған немесе енгізілмеген электр жабдықтары немесе аппаратураларының бөліктері:
8549
Электр және электронды өнімдердің қалдықтары мен сынықтары:
90
ОПТИКАЛЫҚ, ФОТОГРАФИЯЛЫҚ, КИНЕМАТОГРАФИЯЛЫҚ, ӨЛШЕУ, БАҚЫЛАУ, ДӘЛДІК, МЕДИЦИНАЛЫҚ НЕМЕСЕ ОРТАЛЫҚ ҚҰРАЛДАР МЕН АППАРАТТАР; ОЛАРДЫҢ БӨЛШЕКТЕРІ МЕН АКСЕССУАРЛАРЫ
9001
Оптикалық талшықтар және талшықты—оптикалық байламдар; 8544 тауар позициясындағылардан өзге талшықты—оптикалық кабельдер; поляризациялық материалдың парақтары мен пластиналары; Кез келген материалдан жасалған линзалар (контактілі линзаларды қоса алғанда), призмалар, айналар және өзге оптикалық элементтер, осындай оптикалық өңделмеген шыны элементтерден өзге:
900110
— оптикалық талшықтар, талшықты—оптикалық байламдар және кабельдер:
9001101000
— — кескінді беруге арналған кабельдер
900110900
— — өзгелер:
9001109001
— — — оптикалық талшықтар
9001109009
— — — өзге
9001200000
— поляризациялық материалдың парақтары мен пластиналары
9001504100
— — — — жалғыз көру
9001504900
— — — — өзге
9001508000
— — — өзге
900190000
— өзгелер:
9002
Оптикалық өңделмеген әйнек элементтерінен өзге, аспаптар мен аспаптардың бөліктері немесе керек—жарақтары болып табылатын кез келген материалдан жасалған линзалар, призмалар, айналар және өзге де оптикалық элементтер:
9002110000
— — камералар, проекторлар немесе фотографиялық үлкейткіштер немесе кішірейту проекциялық жабдық үшін
9002190000
— — өзгелер
9002200000
— сүзгілер
900290000
— өзгелер:
9011
Құрама оптикалық микроскоптар, оның ішінде микрофотографияға, микрокинді түсіруге немесе микропроекцияға арналған микроскоптар:
901110
— стереоскопиялық микроскоптар:
9011101000
— — жартылай өткізгіш пластиналарды немесе фотомаскаларды өңдеу және жылжыту үшін арнайы әзірленген жабдықпен жабдықталған

9032108100
— — — с электрическим пусковым устройством
9032108900
— — — прочие
9032200000
— маностаты
9032810000
— — гидравлические или пневматические
9032890000
— — прочие
9032900000
— части и принадлежности
9033000000
Части и принадлежности (в другом месте данной группы не поименованные или не включенные) к машинам, приборам, инструментам или аппаратуре группы 90
9405
Светильники и осветительное оборудование, включая прожекторы, лампы узконаправленного света, фары и их части, в другом месте не поименованные или не включенные; световые вывески, световые таблички с именем или названием, или адресом и аналогичные изделия, имеющие встроенный источник света, и их части, в другом месте не поименованные или не включенные:
Приложение 6 к приказу
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 26 февраля 2018 года № 131
Перечень товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Павлодар"
Сноска. Приложение 6 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 26.09.2022 № 531 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
1
2
210690980
— — — прочие:
2207100000
— спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта 80 об.% или более
2207200000
— спирт этиловый и прочие спиртовые настойки, денатурированные, любой концентрации
2501001000
— вода морская и солевые растворы
2501003100
— — для химических превращений (разделение натрия и хлора) с последующим использованием для производства других продуктов
2501005100
— — — денатурированная или для промышленных целей (включая очистку), кроме консервирования или приготовления пищевых продуктов для людей или корма для животных
250300
Сера всех видов, кроме серы сублимированной, осажденной и коллоидной:
2503001000
— сера сырая или нерафинированная
2504
Графит природный:
2504100000
— в виде порошка или чешуек
2505
Пески природные всех видов, окрашенные или неокрашенные, кроме металлоносных песков группы 26:
2505100000
— пески кремнистые и пески кварцевые
2506
Кварц (кроме песков природных); кварцит, грубо раздробленный или нераздробленный, распиленный или нераспиленный, или разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:
2506100000
— кварц
2506200000
— кварцит
250700
Каолин и глины каолиновые прочие, кальцинированные или некальцинированные:

9032108100
— — — электрлік іске қосу құрылғысымен
9032108900
— — — өзге
9032200000
— маностаттар
9032810000
— — гидравликалық немесе пневматикалық
9032890000
— — өзгелер
9032900000
– бөлшектер мен керек—жарақтар
9033000000
90—топтағы машиналарға, аспаптарға, аспаптарға немесе аппараттарға арналған бөлшектер мен керек—жарақтар (осы тараудың өзге жерінде көрсетілмеген немесе қосылмаған)
9405
Өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған прожекторларды, прожекторларды, фараларды және олардың бөліктерін қоса алғанда, шамдар мен жарықтандыру жабдықтары; Өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған, кіріктірілген жарық көзі бар жарықтандырылған белгілер, жарықтандырылған атаулар немесе атаулар немесе мекенжай тақталары және ұқсас заттар:
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 26 ақпандағы
№ 131 бұйрығына
6-қосымша
"Павлодар" арнайы экономикалық аймағын құру мақсаттарына сәйкес келетін қызметті жүзеге асыру кезінде толық тұтынылатын, нөлдік ставка бойынша қосылған құн салығы салынатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткізілетін тауарлардың тізбесі
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 26.09.2022 № 531 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
СЭҚ ТН коды
Позицияның аты
1
2
210690980
— — — өзгелер:
2207100000
— спирт концентрациясы 80 т.% немесе одан да көп денатуратталмаған этил спирті
2207200000
— этил спирті және кез келген концентрациядағы денатуратталған өзге де алкоголь тұнбалары
2501001000
– теңіз суы мен тұзды ерітінділер
2501003100
— — кейіннен өзге өнімдерді өндіру үшін пайдалана отырып, химиялық түрлендірулер (натрий мен хлорды бөлу) үшін
2501005100
— — — адам тағамын немесе жануарларға арналған жемді консервілеуден немесе дайындаудан өзге денатуратталған немесе өнеркәсіптік мақсаттар үшін (оның ішінде тазарту)
250300
Сублимацияланған, тұндырылған және коллоидты күкірттен өзге барлық түрдегі күкірт:
2503001000
— шикі немесе тазартылмаған күкірт
2504
Табиғи графит:
2504100000
— ұнтақ немесе үлпек түрінде
2505
26—топтағы металдары бар құмдардан өзге, боялған немесе боялмаған барлық түрдегі табиғи құмдар:
2505100000
— кремнийлі құмдар және кварц құмдары
2506
кварц (табиғи құмдардан өзге); дөрекі ұнтақталған немесе ұсақталған, кесілген немесе кесілмеген немесе тікбұрышты (соның ішінде шаршы) пішіндегі блоктарға немесе плиталарға өзге жолмен кесілген кварцит:
2506100000
– кварц
2506200000
– кварцит
250700
Каолин және өзге де каолинді саздар, күйдірілген немесе күйдірілмеген:

2522100000
— известь негашеная
2522200000
— известь гашеная
2522300000
— известь гидравлическая
2523
Портландцемент, цемент глиноземистый, цемент шлаковый, цемент суперсульфатный и аналогичные гидравлические цементы, неокрашенные или окрашенные, готовые или в форме клинкеров:
2523100000
— клинкеры цементные
2523210000
— — цемент белый, искусственно окрашенный или неокрашенный
2523290000
— — прочий
2523300000
— цемент глиноземистый
2523900000
— цементы гидравлические прочие
2528000000
Бораты природные и их концентраты (кальцинированные или некальцинированные), кроме боратов, выделенных из природных рассолов; борная кислота природная, содержащая не более 85 мас.% H3BO3 в пересчете на сухой продукт
2701190000
— — уголь прочий
2702
Лигнит, или бурый уголь, агломерированный или неагломерированный, кроме гагата:
2702100000
— лигнит, или бурый уголь, пылевидный или непылевидный, но не агломерированный
2702200000
— лигнит, или бурый уголь, агломерированный
2703000000
Торф (включая торфяную крошку), агломерированный или неагломерированный
270400
Кокс и полукокс из каменного угля, лигнита или торфа, агломерированные или неагломерированные; уголь ретортный:
2704001100
— — для производства электродов
2704003000
— кокс и полукокс из лигнита
2705000000
Газ каменноугольный, водяной, генераторный и аналогичные газы, кроме нефтяных газов и других газообразных углеводородов
2706000000
Смолы каменноугольные, буроугольные, торфяные и прочие минеральные смолы, обезвоженные или необезвоженные, частично ректифицированные или неректифицированные, включая "восстановленные" смолы
2707
Масла и другие продукты высокотемпературной перегонки каменноугольной смолы; аналогичные продукты, в которых масса ароматических составных частей превышает массу неароматических:
270710
— бензол:
2707101000
— — для использования в качестве топлива
270720
— толуол:
2707201000
— — для использования в качестве топлива
270730
— ксилол:
2707301000
— — для использования в качестве топлива
2707400000
— нафталин
270750
— смеси ароматических углеводородов прочие, 65 об.% которых или более (включая потери) перегоняется при температуре 250 °С по методу ISO 3405 (эквивалентному методу ASTM D 86):
2707501000
— — для использования в качестве топлива
2707509000
— — для прочих целей
2707910000
— — масла креозотовые
270799
— — прочие:
2707991100
— — — — неочищенные легкие масла, 90 об.% которых или более перегоняется при температуре до 200 °С
2707993000
— — — осерненные легкие масла
2707995000
— — — основные продукты
2707997000
— — — антрацен
2707998000
— — — фенолы
2707999100
— — — — для получения продуктов товарной позиции 2803

2522100000
— сөндірілмеген әк
2522200000
— сөндірілген әк
2522300000
– гидравликалық әк
2523
Портландцемент, алюминий цементі, қож цементі, суперсульфатты цемент және ұқсас гидравликалық цементтер, боялған немесе боялмаған, клинкер түріндегі немесе жоқ:
2523100000
— цемент клинкерлері
2523210000
— — жасанды боялған немесе боялмаған ақ цемент
2523290000
— — өзге
2523300000
— алюминий цемент
2523900000
— өзге гидравликалық цементтер
2528000000
Табиғи тұзды ерітінділерден оқшауланған боратты қоспағанда, табиғи бораттар және олардың концентраттары (күйдірілген немесе күйдірілмеген); табиғи бор қышқылы, құрғақ өнімге қатысты салмағы 85% H3BO3 артық емес
2701190000
— — өзге көмір
2702
Қоңыр көмір немесе қоңыр көмір, агломерацияланған немесе агломерацияланбаған, ағыннан өзге:
2702100000
— қоңыр көмір немесе қоңыр көмір, ұнтақталған немесе ұнтақталмаған, бірақ агломерацияланбаған
2702200000
— қоңыр көмір, немесе қоңыр көмір, агломерацияланған
2703000000
Шымтезек (оның ішінде ұсақталған шымтезек), агломерацияланған немесе агломерацияланбаған
270400
Агломерацияланған немесе агломерацияланбаған көмірдің, қоңыр көмірдің немесе шымтезектің кокс және жартылай кокс; реторт көмір:
2704001100
— — электродтарды өндіру үшін
2704003000
— қоңыр көмірден алынған кокс және жартылай кокс
2705000000
Мұнай газдары мен өзге газ тәріздес көмірсутектерден өзге көмір газы, су газы, өндіруші газ және ұқсас газдар
2706000000
Көмір, қоңыр көмір, шымтезек және өзге де минералды шайырлар, сусыздандырылған немесе жоқ, ішінара түзетілген немесе өңделмеген, оның ішінде "қалпына келтірілген" шайырлар
2707
Майлар және көмір шайырын жоғары температурада айдаудың өзге өнімдері; хош иісті құрамдастардың массасы хош иісті емес заттардың массасынан асатын ұқсас өнімдер:
270710
—бензол:
2707101000
— — отын ретінде пайдалануға арналған
270720
— толуол:
2707201000
— — отын ретінде пайдалануға арналған
270730
— ксилол:
2707301000
— — отын ретінде пайдалануға арналған
2707400000
— нафталин
270750
— ISO 3405 (ASTM D 86 баламасы) бойынша көлемі 65 % немесе одан көп (шығындарды қоса алғанда) 250 °C температурада тазартылған өзге де хош иісті көмірсутек қоспалары:
2707501000
— — отын ретінде пайдалануға арналған
2707509000
— — өзге мақсаттар үшін
2707910000
— — креозот майлары
270799
— — өзгелер:
2707991100
— — — — 200 ° C дейінгі температурада 90 және одан да көп % дистилденген тазартылмаған жеңіл майлар
2707993000
— — — күкірттелген жеңіл майлар
2707995000
— — — негізгі өнімдер
2707997000
— — — антрацен
2707998000
— — — фенолдар
2707999100
— — — — 2803 тауар позициясының өнімдерін алу үшін

2708
Пек и кокс пековый, полученные из каменноугольной смолы или прочих минеральных смол:
2708100000
— пек
270820000
— кокс пековый:
2708200001
— — игольчатый
270900
Нефть сырая и нефтепродукты сырые, полученные из битуминозных пород:
270900100
— газовый конденсат природный:
2709001001
— — газовый конденсат стабильный плотностью при 20 °С не менее 650 кг/м3, но не более 850 кг/м3 и с содержанием серы не более 1,0 мас.%9)
2709009001
— — нефть сырая плотностью при 20 °С более 887,6 кг/м3, но не более 994 кг/м3 и с содержанием серы не менее 0,015 мас.%, но не более 3,47 мас.%8)
2709009002
— — нефть сырая плотностью при 20 °С не менее 694,7 кг/м3, но не более 980 кг/м3 и с содержанием серы не менее 0,04 мас.%, но не более 5 мас.%10)
2709009003
— — нефть сырая плотностью при 20 °С не менее 694,7 кг/м3, но не более 887,6 кг/м3 и с содержанием серы не менее 0,04 мас.%, но не более 1,5 мас.%8)
2709009004
— — — нефть сырая плотностью при 20 °С не менее 750 кг/м3, но не более 900 кг/м3 и с содержанием парафина не менее 4 мас.%8)
2710
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
271012
— — легкие дистилляты и продукты:
271012110
— — — для специфических процессов переработки:
271012150
— — — для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2710 12 110:
2710122100
— — — — — уайт-спирит
2710122509
— — — — — — прочие
2710124130
— — — — — — — — — — с октановым числом 92 или более (по исследовательскому методу)
271012900
— — — — — легкие дистилляты прочие:
2710129001
— — — — — — тримеры и тетрамеры пропилена
2710129008
— — — — — — — прочие
2710191100
— — — — для специфических процессов переработки
2710191500
— — — — для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2710 19 110 0
2710192500
— — — — — — прочий
2710192900
— — — — — прочие
2710193100
— — — — — для специфических процессов переработки
2710193500
— — — — — для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2710 19 310 0
27101942
— — — — — — с содержанием серы не более 0,05 мас.%:
2710194210
— — — — — — — — летнее
2710194220
— — — — — — — — зимнее
2710194240
— — — — — — — — межсезонное
2710194250
— — — — — — — — прочее
2710194600
— — — — — — с содержанием серы более 0,05 мас.%, но не более 0,2 мас.%

2708
Көмір шайырларынан немесе өзге минералды шайырлардан алынған шайыр және шайыр кокс:
2708100000
— қадам
270820000
— шайыр кокс:
2708200001
— — ине
270900
Битумды жыныстардан алынатын шикі мұнай және шикі мұнай өнімдері:
270900100
— табиғи газ конденсаты:
2709001001
— — газ конденсаты, тұрақты тығыздығы 20 °C температурада кемінде 650 кг/м3, бірақ 850 кг/м3 артық емес және күкірт мөлшері 1,0 масс.% 9)
2709009001
— — 20°С тығыздығы 887,6 кг/м3 астам, бірақ 994 кг/м3 артық емес және күкірт мөлшері 0,015 масс.% кем емес, бірақ массасы 3,47% артық емес шикі мұнай 8 )
2709009002
— — 20 °C температурада тығыздығы 694,7 кг/м3 кем емес, бірақ 980 кг/м3 артық емес және күкірт мөлшері 0,04 масс.% кем емес, бірақ 5 масс.% артық емес шикі мұнай 10)
2709009003
— — 20 °С температурада тығыздығы 694,7 кг/м3 кем емес, бірақ 887,6 кг/м3 артық емес және күкірт мөлшері 0,04 масс.% кем емес, бірақ 1,5 масс.% артық емес шикі мұнай 8 )
2709009004
— — — 20 °С температурада тығыздығы 750 кг/м3 кем емес, бірақ 900 кг/м3 артық емес және парафиннің салмағы 4 массадан кем емес шикі мұнай8)
2710
шикі шикізаттан өзге битумды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері; өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында салмағы бойынша 70% немесе одан да көп мұнай немесе битумды жыныстардан алынған мұнай өнімдері бар өнімдер, бұл мұнай өнімдері өнімнің негізгі құрамдас бөліктері болып табылады; мұнай өнімдерінің қалдықтары:
271012
— — жеңіл дистилляттар мен өнімдер:
271012110
— — — нақты өңдеу процестері үшін:
271012150
— — — 2710 12 110 қосалқы позициясында көрсетілгендерден өзге процестердегі химиялық өзгерістер үшін:
2710122100
— — — — — Ақ рух
2710122509
— — — — — — өзге
2710124130
— — — — — — — — — — октандық көрсеткіші 92 және одан жоғары (зерттеу әдісі бойынша)
271012900
— — — — — өзге жеңіл дистилляттар:
2710129001
— — — — — — пропиленді тримерлер және тетрамерлер
2710129008
— — — — — — — өзге
2710191100
— — — — нақты өңдеу процестері үшін
2710191500
— — — — 2710 тармақшасында көрсетілгендерден өзге процестердегі химиялық өзгерістер үшін 19 110 0
2710192500
— — — — — — өзге
2710192900
— — — — — өзге
2710193100
— — — — — нақты өңдеу процестері үшін
2710193500
— — — — — 2710 қосалқы позициясында көрсетілгендерден өзге процестердегі химиялық өзгерістер үшін 19 310 0
27101942
— — — — — — күкірт мөлшері 0,05 масса %—дан аспайтын:
2710194210
— — — — — — — — жаз
2710194220
— — — — — — — — қыс
2710194240
— — — — — — — — маусымаралық
2710194250
— — — — — — — — өзге
2710194600
— — — — — — күкірт мөлшері 0,05 масс.% астам, бірақ 0,2 масс.% артық емес

2915110000
— — муравьиная кислота
2915120000
— — соли муравьиной кислоты
2915130000
— — эфиры муравьиной кислоты сложные
2915210000
— — уксусная кислота
2915240000
— — уксусный ангидрид
2915290000
— — прочие
2915310000
— — этилацетат
2915320000
— — винилацетат
2915330000
— — н-бутилацетат
2915360000
— — диносеба (ISO) ацетат
2915400000
— кислоты моно-, ди- или трихлоруксусные, их соли и сложные эфиры
2915500000
— пропионовая кислота, ее соли и сложные эфиры
291560
— масляные кислоты, валериановые кислоты, их соли и сложные эфиры:
2915601100
— — — 1-изопропил-2,2-диметилтриметилендиизобутират
2915609000
— — валериановые кислоты, их соли и сложные эфиры
291570
— пальмитиновая кислота, стеариновая кислота, их соли и сложные эфиры:
2916
Кислоты ациклические монокарбоновые ненасыщенные, кислоты циклические монокарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2916110000
— — акриловая кислота и ее соли
2916120000
— — эфиры акриловой кислоты сложные
2916130000
— — метакриловая кислота и ее соли
2916140000
— — эфиры метакриловой кислоты сложные
2916150000
— — олеиновая, линолевая или линоленовая кислоты, их соли и сложные эфиры
2916160000
— — бинапакрил (ISO)
2916191000
— — — ундециловые кислоты, их соли и сложные эфиры
2916194000
— — — кротоновая кислота
2916200000
— кислоты циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые монокарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные
2916310000
— — бензойная кислота, ее соли и сложные эфиры
291632000
— — пероксид бензоила и бензоилхлорид:
2916320001
— — — пероксид бензоила
2916320009
— — — бензоилхлорид
2916340000
— — фенилуксусная кислота и ее соли
2916391000
— — — эфиры фенилуксусной кислоты сложные
2917
Кислоты поликарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2917110000
— — щавелевая кислота, ее соли и сложные эфиры
2917120000
— — адипиновая кислота, ее соли и сложные эфиры
291713
— — азелаиновая кислота и себациновая кислота, их соли и сложные эфиры:
2917131000
— — — себациновая кислота
2917140000
— — малеиновый ангидрид
2917191000
— — — малоновая кислота, ее соли и сложные эфиры
2917199000
— — — прочие
2917200000
— кислоты циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые поликарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные

2915110000
— — құмырсқа қышқылы
2915120000
— — құмырсқа қышқылының тұздары
2915130000
— — құмырсқа қышқылының күрделі эфирлері
2915210000
— — сірке қышқылы
2915240000
— — сірке ангидриді
2915290000
— — өзгелер
2915310000
— — этилацетат
2915320000
— — винилацетат
2915330000
— — n—бутилацетат
2915360000
— — динозаба (ISO) ацетаты
2915400000
— моно—, ди— немесе үшхлорсірке қышқылдары, олардың тұздары мен күрделі эфирлері
2915500000
пропион қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
291560
— май қышқылдары, валерик қышқылдары, олардың тұздары мен күрделі эфирлері:
2915601100
— — — 1—изопропил—2,2—диметилтриметилендиизобутират
2915609000
— — валерик қышқылдары, олардың тұздары мен күрделі эфирлері
291570
— пальмитин қышқылы, стеарин қышқылы, олардың тұздары мен күрделі эфирлері:
2916
Қанықпаған ациклді монокарбон қышқылдары, циклді монокарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, қышқыл галогенидтері, пероксидтер және пероксидтер; олардың галогенделген, сульфондалған, нитрленген немесе нитрозирленген туындылары:
2916110000
— — акрил қышқылы және оның тұздары
2916120000
— — акрил қышқылының күрделі эфирлері
2916130000
— — метакрил қышқылы және оның тұздары
2916140000
— — метакрил қышқылының күрделі эфирлері
2916150000
— — олеин, линол немесе линолен қышқылдары, олардың тұздары мен күрделі эфирлері
2916160000
— — бинапакрил (ISO)
2916191000
— — — децилсіз қышқылдар, олардың тұздары мен күрделі эфирлері
2916194000
— — — кротон қышқылы
2916200000
— циклоалкандық, циклоалкендік немесе циклотерпендік монокарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенидтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары
2916310000
— — бензой қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
291632000
— — бензоил пероксиді және бензоилхлориді:
2916320001
— — — бензоил пероксиді
2916320009
— — — бензоилхлорид
2916340000
— — фенилсірке қышқылы және оның тұздары
2916391000
— — — фенилсірке қышқылының күрделі эфирлері
2917
Поликарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенидтері, пероксидтері және асқын қышқылдары; олардың галогенделген, сульфондалған, нитрленген немесе нитрозирленген туындылары:
2917110000
— — қымыздық қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2917120000
— — адипин қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
291713
— — азела қышқылы және май қышқылы, олардың тұздары мен күрделі эфирлері:
2917131000
— — — май қышқылы
2917140000
— — малеин ангидриді
2917191000
— — — малон қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
2917199000
— — — өзге
2917200000
— циклоалканды, циклоалкенді немесе циклотерпенді поликарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенидтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары

2920240000
— — триэтилфосфит
2920901000
— — эфиры серной и угольной кислот сложные и их соли, и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
2920907000
— — соединения прочие
2921
Соединения, содержащие аминную функциональную группу:
2921110000
— — метиламин, ди- или триметиламин и их соли
2921120000
— — 2-(N,N-диметиламин)этилхлорид гидрохлорид
2921194000
— — — 1,1,3,3-тетраметилбутиламин
2921195000
— — — диэтиламин и его соли
2921199900
— — — прочие
2921210000
— — этилендиамин и его соли
2921220000
— — гексаметилендиамин и его соли
2921290000
— — прочие
292130
— моно- или полиамины циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые и их производные; соли этих соединений:
2921301000
— — циклогексиламин и циклогексилдиметиламин и их соли
2921309100
— — циклогекс-1,3-илендиамин (1,3-диаминоциклогексан)
2921309900
— — прочие
2921410000
— — анилин и его соли
292142000
— — производные анилина и их соли:
2921430000
— — толуидины и их производные; соли этих соединений
2921440000
— — дифениламин и его производные; соли этих соединений
2921450000
— — 1-нафтиламин (a-нафтиламин), 2-нафтиламин (b-нафтиламин) и их производные; соли этих соединений
2921460000
— — амфетамин (INN), бензфетамин (INN), дексамфетамин (INN), этиламфетамин (INN), фенкамфамин (INN), лефетамин (INN), левамфетамин (INN), мефенорекс (INN) и фентермин (INN); соли этих соединений
292149000
— — прочие:
292151
— — о-, м-, п-фенилендиамин, диаминотолуолы и их производные; соли этих соединений:
2921511100
— — — — м-фенилендиамин чистотой 99 мас.% или более и содержащий:- 1 мас.% или менее воды,- 200 мг/кг или менеео-фенилендиамина, и- 450 мг/кг или менееп-фенилендиамина
292151900
— — — прочие:
2921595000
— — — м-фениленбис(метиламин);2,2′-дихлор-4,4′-метилендианилин;4,4′-би-о-толуидин;1,8-нафталиндиамин
2921599000
— — — прочие
2922
Аминосоединения, включающие кислородсодержащую функциональную группу:
2922110000
— — моноэтаноламин и его соли
2922120000
— — диэтаноламин и его соли
2922140000
— — декстропропоксифен (INN) и его соли
2922150000
— — триэтаноламин
2922160000
— — диэтаноламмония перфтороктансульфонат
2922170000
— — метилдиэтаноламин и этилдиэтаноламин
2922180000
— — 2-(N,N-диизопропиламин)этанол
2922194000
— — — соли триэтаноламина
2922197000
— — — прочие
2922210000
— — аминогидроксинафталинсульфокислоты и их соли

2920240000
— — триэтилфосфит
2920901000
— — күкірт және көмір қышқылдарының және олардың тұздарының күрделі эфирлері және олардың галогенделген, сульфондалған, нитрленген немесе нитрозирленген туындылары
2920907000
— — өзге байланыстар
2921
Құрамында амин функционалдық тобы бар қосылыстар:
2921110000
— — метиламин, ди— немесе триметиламин және олардың тұздары
2921120000
— — 2—(N,N—диметиламин)этилхлорид гидрохлориді
2921194000
— — — 1,1,3,3—тетраметилбутиламин
2921195000
— — — диэтиламин және оның тұздары
2921199900
— — — өзге
2921210000
— — этилендиамин және оның тұздары
2921220000
— — гексаметилендиамин және оның тұздары
2921290000
— — өзгелер
292130
— циклоалканның, циклоалкеннің немесе циклотерпеннің моно— немесе полиаминдері және олардың туындылары; Бұл қосылыстардың тұздары:
2921301000
— — циклогексиламин және циклогексилдиметиламин және олардың тұздары
2921309100
— — циклогекс—1,3—илендиамин (1,3—диаминоциклогексан)
2921309900
— — өзгелер
2921410000
— — анилин және оның тұздары
292142000
— — анилин туындылары және олардың тұздары:
2921430000
— — толуидиндер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2921440000
— — дифениламин және оның туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2921450000
— — 1—нафтиламин (a—нафтиламин), 2—нафтиламин (b—нафтиламин) және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2921460000
— — амфетамин (INN), бензфетамин (INN), дексамфетамин (INN), этиламфетамин (INN), фенкамфамин (INN), лефетамин (INN), левоамфетамин (INN), мефенорекс (INN) және фентермин (INN); осы қосылыстардың тұздары
292149000
— — өзгелер:
292151
— — о—, m—, p—фенилендиамин, диаминотолуендер және олардың туындылары; Бұл қосылыстардың тұздары:
2921511100
— — — — тазалығы салмағы бойынша 99% немесе одан жоғары м—фенилендиамин және құрамында: — салмағы бойынша 1% немесе одан аз су, — 200 мг/кг немесе одан аз о—фенилендиамин және — 450 мг/кг немесе одан аз p—фенилендиамин
292151900
— — — өзгелер:
2921595000
— — — м—фениленбис(метиламин); 2,2'—дихлоро—4,4'—метилендианилин; 4,4'—би—о—толуидин; 1,8—нафталендиамин
2921599000
— — — өзге
2922
Құрамында оттегі бар функционалдық тобы бар амин қосылыстары:
2922110000
— — моноэтаноламин және оның тұздары
2922120000
— — диетаноламин және оның тұздары
2922140000
— — дектропропоксифен (ИНН) және оның тұздары
2922150000
— — триэтаноламин
2922160000
— — диетаноламмоний перфтороктансульфонаты
2922170000
— — метилдиэтаноламин және этилдиэтаноламин
2922180000
— — 2—(N,N—дизопропиламин)этанол
2922194000
— — — триэтаноламин тұздары
2922197000
— — — өзге
2922210000
— — аминогидроксинафталенсульфон қышқылдары және олардың тұздары

2932910000
— — изосафрол
2932920000
— — 1-(1,3-бензодиоксол-5-ил)пропан-2-он
2932930000
— — пиперональ
2932940000
— — сафрол
2932950000
— — тетрагидроканнабинолы (все изомеры)
2933
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) азота:
293311
— — феназон (антипирин) и его производные:
2933111000
— — — пропифеназон (INN)
2933191000
— — — фенилбутазон (INN)
2933199000
— — — прочие
2933210000
— — гидантоин и его производные
2933291000
— — — нафазолина гидрохлорид (INNM) и нафазолина нитрат (INNM); фентоламин (INN); толазолина гидрохлорид (INNM)
2933299000
— — — прочие
2933310000
— — пиридин и его соли
2933320000
— — пиперидин и его соли
293333000
— — альфентанил (INN), анилеридин (INN), безитрамид (INN), бромазепам (INN), карфентанил (INN), дифеноксин (INN), дифеноксилат (INN), дипипанон (INN), фентанил (INN), кетобемидон (INN), метилфенидат (INN), пентазоцин (INN), петидин (INN), петидин (INN) - промежуточный продукт А, фенциклидин (INN) (PCP), феноперидин (INN), пипрадрол (INN), пиритрамид (INN), пропирам (INN), ремифентанил (INN) и тримеперидин (INN); соли этих соединений:
2933391000
— — — ипрониазид (INN); кетобемидона гидрохлорид (INNM); пиридостигмина бромид (INN)
2933392000
— — — 2,3,5,6-тетрахлорпиридин
2933392500
— — — 3,6-дихлорпиридин-2-карбоновая кислота
2933393500
— — — 2-гидроксиэтиламмоний-3,6-дихлорпиридин-2-карбоксилат
2933394000
— — — 2-бутоксиэтил(3,5,6-трихлор-2-пиридилокси)ацетат
2933394500
— — — 3,5-дихлор-2,4,6-трифторпиридин
2933395000
— — — фторксипир (ISO), сложный метиловый эфир
2933395500
— — — 4-метилпиридин
2933399800
— — — прочие
2933410000
— — леворфанол (INN) и его соли
2933491000
— — — галогенированные производные хинолина; производные хинолинкарбоновой кислоты
2933493000
— — — декстрометорфан (INN) и его соли
2933499000
— — — прочие
2933520000
— — малонилмочевина (барбитуровая кислота) и ее соли
293353
— — аллобарбитал (INN), амобарбитал (INN), барбитал (INN), буталбитал (INN), бутобарбитал, циклобарбитал (INN), метилфенобарбитал (INN), пентобарбитал (INN), фенобарбитал (INN), секбутабарбитал (INN), секобарбитал (INN) и винилбитал (INN); соли этих соединений:
2933531000
— — — фенобарбитал (INN), барбитал (INN) и их соли
2933539000
— — — прочие
2933540000
— — прочие производные малонилмочевины (барбитуровой кислоты); соли этих соединений
2933550000
— — лопразолам (INN), меклоквалон (INN), метаквалон (INN) и зипепрол (INN); соли этих соединений
2933591000
— — — диазинон (ISO)
2933592000
— — — 1,4-диазобицикло[2,2,2]октан (триэтилендиамин)

2932910000
— — изоафрол
2932920000
— — 1—(1,3—бензодиоксол—5—ил)пропан—2—бір
2932930000
— — пиперональды
2932940000
— — сафрол
2932950000
— — тетрагидроканнабинолдар (барлық изомерлер)
2933
Құрамында тек азот гетероатомдары бар гетероциклді қосылыстар:
293311
— — феназон (антипирин) және оның туындылары:
2933111000
— — — пропифеназон (INN)
2933191000
— — — фенилбутазон (INN)
2933199000
— — — өзге
2933210000
— — гидантоин және оның туындылары
2933291000
— — — нафазолин гидрохлориді (INNM) және нафазолин нитраты (INNM); фентоламин (INN); толазолин гидрохлориді (INNM)
2933299000
— — — өзге
2933310000
— — пиридин және оның тұздары
2933320000
— — пиперидин және оның тұздары
293333000
— — альфентанил (INN), анилеридин (INN), безитрамид (INN), бромазепам (INN), карфентанил (INN), дифеноксин (INN), дифеноксилат (INN), дипипанон (INN), фентанил (INN), кетобемидон (INN). ), метилфенидат (INN), пентазоцин (INN), петидин (INN), петидин (INN) — аралық А, фенциклидин (INN) (PCP), феноперидин (INN), пипрадрол (INN), пиритрамид (INN), пропирам ( INN), ремифентанил (INN) және тримеперидин (INN); Бұл қосылыстардың тұздары:
2933391000
— — — ипрониазид (INN); кетобемидон гидрохлориді (INNM); пирдостигмин бромиді (INN)
2933392000
— — — 2,3,5,6—тетрахлорпиридин
2933392500
— — — 3,6—дихлорпиридин—2—карбон қышқылы
2933393500
— — — 2—гидроксиэтиламмоний—3,6—дихлорпиридин—2—карбоксилат
2933394000
— — — 2—бутоксиэтил(3,5,6—трихлор—2—пиридилокси)ацетат
2933394500
— — — 3,5—дихлор—2,4,6—трифторпиридин
2933395000
— — — фтороксипир (ИСО), метил эфирі
2933395500
— — — 4—метилпиридин
2933399800
— — — өзге
2933410000
— — леворфанол (INN) және оның тұздары
2933491000
— — — хинолиннің галогендік туындылары; хинолинкарбон қышқылының туындылары
2933493000
— — — декстрометорфан (ИНН) және оның тұздары
2933499000
— — — өзге
2933520000
— — малонилмочевина (барбитур қышқылы) және оның тұздары
293353
— — аллобарбитал (INN), амобарбитал (INN), барбитал (INN), буталбитал (INN), бутобарбитал, циклобарбитал (INN), метилфенобарбитал (INN), пентобарбитал (INN), фенобарбитал (INN), секбутабарбитал (INN), секобарбитал (INN) және винилбитал (INN); Бұл қосылыстардың тұздары:
2933531000
— — — фенобарбитал (ИНН), барбитал (ИНН) және олардың тұздары
2933539000
— — — өзге
2933540000
— — малонилмочевина туындыларының өзге де туындылары (барбитур қышқылы); осы қосылыстардың тұздары
2933550000
— — Лопразолам (INN), меклокуалон (INN), метакалон (INN) және зипепрол (INN); осы қосылыстардың тұздары
2933591000
— — — диазинон (ISO)
2933592000
— — — 1,4—диазобицикло[2,2,2]октан (триэтилендиамин)

3207
Готовые пигменты, готовые глушители стекла и готовые краски, эмали и глазури стекловидные, ангобы (шликеры), глянцы жидкие и аналогичные препараты, используемые при производстве керамики, эмали или стекла; фритта стекловидная и стекло прочее в порошке, гранулах или хлопьях:
3207100000
— готовые пигменты, готовые глушители стекла, готовые краски и аналогичные препараты
320720
— эмали и глазури стекловидные, ангобы (шликеры) и аналогичные препараты:
3207201000
— — ангобы (шликеры)
3207300000
— глянцы жидкие и аналогичные препараты
320740
— фритта стекловидная и прочее стекло в порошке, гранулах или хлопьях:
3207404000
— — стекло в хлопьях длиной 0,1 мм или более, но не более 3,5 мм и толщиной 2 мкм или более, но не более 5 мкм; стекло в порошке или гранулах, содержащее 99 мас.% или более диоксида кремния
320820900
— — прочие:
3208901909
— — — — прочие
3208909109
— — — — прочие
3209100009
— — прочие
3212
Пигменты (включая металлические порошки и хлопья), диспергированные в неводных средах, жидкие или пастообразные, используемые при производстве красок (включая эмали); фольга для тиснения; красители и прочие красящие вещества, расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи:
3214101009
— — — прочие
3214900009
— — прочие
3215190000
— — прочая
3215900000
— прочие
3301
Масла эфирные (содержащие или не содержащие терпены), включая конкреты и абсолюты; резиноиды; экстрагированные эфирные масла; концентраты эфирных масел в жирах, нелетучих маслах, восках или аналогичных продуктах, получаемые методом анфлеража или мацерацией; терпеновые побочные продукты детерпенизации эфирных масел; водные дистилляты и водные растворы эфирных масел:
330112
— — апельсиновое:
3301121000
— — — содержащее терпены
3301129000
— — — не содержащее терпены
330113
— — лимонное:
3301131000
— — — содержащее терпены
3301139000
— — — не содержащее терпены
3301192000
— — — содержащие терпены
3301198000
— — — не содержащие терпены
330124
— — мяты перечной (Mentha piperita):
3301241000
— — — содержащее терпены
3301249000
— — — не содержащее терпены
330125
— — прочих видов мяты:
3301251000
— — — содержащее терпены
3301259000
— — — не содержащее терпены
330129
— — прочие:
3301291100
— — — — содержащее терпены
3301293100
— — — — не содержащее терпены
3301294100
— — — — содержащие терпены
3301297100
— — — — — гераниевое; жасминовое; ветиверии
3301297900
— — — — — лавандовое или лавандиновое
3301300000
— резиноиды
3301901000
— — терпеновые побочные продукты детерпенизации эфирных масел

3207
Дайындалған пигменттер, дайындалған шыны мөлдірлендіргіштер және дайындалған бояулар, шыны тәрізді эмальдар мен глазурьлер, ангобтар (слиптер), сұйық жылтырлар және керамика, эмаль немесе шыны өндірісінде қолданылатын ұқсас препараттар; шыны тәрізді фрит және ұнтақ, түйіршіктер немесе үлпек түріндегі өзге шыны:
3207100000
— дайындалған пигменттер, дайындалған шыны мөлдір етушілер, дайындалған бояулар және ұқсас препараттар
320720
— шыны тәрізді эмальдар мен глазурьлер, ангобтар (слиптер) және ұқсас препараттар:
3207201000
— — саңылаулар (слиптер)
3207300000
— сұйық жылтырлар және ұқсас препараттар
320740
— шыны тәрізді фрит және ұнтақ, түйіршіктер немесе үлпек түріндегі өзге шынылар:
3207404000
— — ұзындығы 0,1 мм немесе одан көп, бірақ 3,5 мм—ден аспайтын және қалыңдығы 2 мкм немесе одан көп, бірақ 5 мкм—ден аспайтын үлпек түріндегі шыны; ұнтақтағы шыны немесе құрамында 99 масса% немесе одан да көп кремний диоксиді бар түйіршіктер
320820900
— — өзгелер:
3208901909
— — — — өзге
3208909109
— — — — өзге
3209100009
— — өзгелер
3212
Бояулар (эмальдарды қоса алғанда) өндірісінде пайдаланылатын сусыз ортада, сұйықта немесе пастада дисперсті пигменттер (металл ұнтақтары мен үлпектерін қоса алғанда); бедерлі фольга; Бөлшек сауда үшін пішіндерге немесе қаптамаларға салынған бояғыштар және өзге де бояғыш заттар:
3214101009
— — — өзге
3214900009
— — өзгелер
3215190000
— — өзге
3215900000
— өзгелер
3301
Ерекшеліктер мен абсолюттерді қоса алғанда, эфир майлары (құрамында терпендер бар немесе жоқ); резиноидтар; алынған эфир майлары; майлардағы, бекітілген майлардағы, балауыздардағы немесе энфлюраж немесе мацерация арқылы алынған ұқсас өнімдердегі эфир майы концентраттары; эфир майларын детерпендеудің терпенді қосалқы өнімдері; сулы дистилляттар және эфир майларының сулы ерітінділері:
330112
— — апельсин:
3301121000
— — — құрамында терпендер бар
3301129000
— — — терпенсіз
330113
— — лимон:
3301131000
— — — құрамында терпендер бар
3301139000
— — — терпенсіз
3301192000
— — — құрамында терпендер бар
3301198000
— — — құрамында терпендер жоқ
330124
— — жалбыз (Mentha piperita):
3301241000
— — — құрамында терпендер бар
3301249000
— — — терпенсіз
330125
— — жалбыздың өзге түрлері:
3301251000
— — — құрамында терпендер бар
3301259000
— — — терпенсіз
330129
— — өзгелер:
3301291100
— — — — құрамында терпендер бар
3301293100
— — — — терпенсіз
3301294100
— — — — құрамында терпендер бар
3301297100
— — — — — герань; жасмин; ветивер
3301297900
— — — — — лаванда немесе лавандин
3301300000
— резиноидтар
3301901000
— — эфир майларының детерпенделуінің терпендік қосалқы өнімдері

3920108909
— — — — прочие
392020
— из полимеров пропилена:
3920208000
— — толщиной более 0,10 мм
392030000
— из полимеров стирола:
3920300001
— — листы для декоративной облицовки поверхностей методом прессования при производстве мебели5)
3920300009
— — прочие
392043
— — содержащие не менее 6 мас.% пластификаторов:
392043100
— — — толщиной не более 1 мм:
3920431001
— — — — пленка в рулонах для декоративной облицовки поверхностей методом прессования при производстве мебели5)
3920431009
— — — — прочие
3920439000
— — — толщиной более 1 мм
392049100
— — — толщиной не более 1 мм:
3920491001
— — — — жесткие непластифицированные
3920491009
— — — — гибкие
3920499000
— — — толщиной более 1 мм
3920510000
— — из полиметилметакрилата
3920591000
— — — пленка толщиной не более 150 мкм из сополимера сложных эфиров акриловой и метакриловой кислот
3920599000
— — — прочие
3920610000
— — из поликарбонатов
392062
— — из полиэтилентерефталата:
3920621200
— — — — пленка из полиэтилентерефталата толщиной 72 мкм или более, но не более 79 мкм, для производства гибких магнитных дисков; пленка из полиэтилентерефталата толщиной 100 мкм или более, но не более 150 мкм, для производства фотополимерных печатных пластин
392062190
— — — — прочие:
3920621902
— — — — — — в рулонах для декоративной облицовки поверхностей методом прессования при производстве мебели5)
3920621904
— — — — — — пленка, состоящая из слоя полиэтилентерефталата, содержащего карбодиимид и оксид титана, толщиной 60 мкм, слоя полиэтилентерефталата толщиной 130 мкм, слоя из полимеров этилена толщиной 120 мкм и напыленного слоя алюминия толщиной 20 мкм, в рулонах шириной 1016 мм, используемая для производства солнечных батарей5)
3920621905
— — — — — — прочая
3920621909
— — — — — прочие
392062900
— — — толщиной более 0,35 мм:
3920629009
— — — — прочие
3920630000
— — из ненасыщенных полиэфиров сложных
3920690000
— — из полиэфиров сложных прочих
3920710000
— — из регенерированной целлюлозы
392079
— — из прочих производных целлюлозы:
3920791000
— — — из вулканизованного волокна
3920910000
— — из поливинилбутираля
3920920000
— — из полиамидов
3920930000
— — из амино-альдегидных смол
3920940000
— — из феноло-альдегидных смол
392099
— — из прочих пластмасс:
3920992100
— — — — полиимидный лист и полоса или лента, непокрытые или покрытые только пластмассой
3920992800
— — — — прочие
3920995200
— — — — лист из поливинилфторида; пленка из поливинилового спирта биаксиально ориентированная, содержащая 97 мас.% или более поливинилового спирта, без покрытия, толщиной не более 1 мм
3920995300
— — — — мембраны ионообменные из фторированных пластмасс, для использования в хлорщелочных электролизерах

3920108909
— — — — өзге
392020
— пропилен полимерлерінен:
3920208000
— — қалыңдығы 0,10 мм артық
392030000
— стирол полимерлерінен:
3920300001
— — жиһаз өндірісінде престеу арқылы беттерді сәндік қаптауға арналған парақтар5)
3920300009
— — өзгелер
392043
— — құрамында салмағы бойынша 6 % кем емес пластификаторлар бар:
392043100
— — — қалыңдығы 1 мм артық емес:
3920431001
— — — — жиһаз өндірісінде престеу арқылы беттерді сәндік қаптауға арналған орамдағы пленка5)
3920431009
— — — — өзге
3920439000
— — — қалыңдығы 1 мм—ден астам
392049100
— — — қалыңдығы 1 мм артық емес:
3920491001
— — — — қатты пластиктенбеген
3920491009
— — — — икемді
3920499000
— — — қалыңдығы 1 мм—ден астам
3920510000
— — полиметилметакрилаттан
3920591000
— — — акрил және метакрил қышқылдарының күрделі эфирлерінің сополимерінен жасалған қалыңдығы 150 мкм—ден аспайтын пленка
3920599000
— — — өзге
3920610000
— — поликарбонаттардан
392062
— — полиэтилентерефталаттан:
3920621200
— — — — иілгіш магниттік дискілерді өндіруге арналған қалыңдығы 72 мкм және одан көп, бірақ 79 мкм аспайтын полиэтилентерефталат пленкасы; фотополимерлі баспа табақтарын өндіруге арналған қалыңдығы 100 мкм немесе одан да көп, бірақ 150 мкм артық емес полиэтилентерефталат пленкасы
392062190
— — — — өзгелер:
3920621902
— — — — — — жиһаз өндірісінде престеу арқылы беттерді сәндік қаптауға арналған орамдарда5)
3920621904
— — — — — — қалыңдығы 60 мкм құрамында карбодимид пен титан оксиді бар полиэтилентерефталат қабатынан, қалыңдығы 130 мкм полиэтилентерефталат қабатынан, қалыңдығы 120 мкм этилен полимерлер қабатынан және қалыңдығы 20 мкм бүрікілген алюминий қабатынан тұратын пленка ені 1016 мм орамдарда, күн батареяларын өндіру үшін қолданылады5)
3920621905
— — — — — — өзге
3920621909
— — — — — өзге
392062900
— — — қалыңдығы 0,35 мм—ден асатын:
3920629009
— — — — өзге
3920630000
— — қанықпаған полиэфирлерден
3920690000
— — өзге полиэфирлерден
3920710000
— — регенерацияланған целлюлозадан
392079
— — целлюлозаның өзге туындыларынан:
3920791000
— — — вулканизацияланған талшықтан
3920910000
— — поливинилбутиралдан
3920920000
— — полиамидтерден
3920930000
— — аминоальдегидті шайырлардан
3920940000
— — фенол—альдегидті шайырлардан
392099
— — өзге пластмассалардан:
3920992100
— — — — тек пластмассамен қапталған немесе жабылмаған полиимидті парақ және жолақ немесе таспа
3920992800
— — — — өзге
3920995200
— — — — поливинилфторид парағы; Құрамында массасы 97% немесе одан да көп поливинил спирті бар, қапталмаған, қалыңдығы 1 мм—ден аспайтын биаксиалды бағытталған поливинил спиртті пленка
3920995300
хлорлы—сілтілі электролизерлерде қолдануға арналған фторлы пластмассадан жасалған ион алмастырғыш мембраналар

4009120009
— — — прочие
4009220009
— — — прочие
4010
Ленты конвейерные или ремни приводные, или бельтинг, из вулканизованной резины:
4010110000
— — армированные только металлом
4010120000
— — армированные только текстильными материалами
4010190000
— — прочие
4010310000
— — бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), ребристые, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 180 см
4010320000
— — бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), кроме ребристых, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 180 см
4010330000
— — бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), ребристые, с длиной наружной окружности более 180 см, но не более 240 см
4010340000
— — бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), кроме ребристых, с длиной наружной окружности более 180 см, но не более 240 см
4010350000
— — бесконечные зубчатые приводные ремни, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 150 см
4010360000
— — бесконечные зубчатые приводные ремни, с длиной наружной окружности более 150 см, но не более 198 см
4015190000
— — прочие
4016999708
— — — — — прочие
4203291000
— — — защитные для всех профессий
4205009000
— прочие
4401
Древесина топливная в виде бревен, поленьев, ветвей, вязанок хвороста или в аналогичных видах; древесина в виде щепок или стружки; опилки и древесные отходы и скрап, неагломерированные или агломерированные в виде бревен, брикетов, гранул или в аналогичных видах:
4401210000
— — хвойных пород
4401220000
— — лиственных пород
4401310000
— — гранулы древесные
4401410000
— — опилки
4403
Лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью или грубо окантованные или неокантованные:
4403120001
— — — из дуба
4403120003
— — — из ясеня
4403120009
— — — прочие
440321
— — из сосны (Pinus spp.), с размером наименьшего поперечного сечения 15 см или более:
4403211200
— — — — бревна
4403960002
— — — лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью, неокантованные, диаметром наименьшего поперечного сечения менее 15 см
4403960008
— — — прочие
4409
Пиломатериалы (включая планки и фриз для паркетного покрытия пола, несобранные) в виде профилированного погонажа (с гребнями, пазами, шпунтованные, со стесанными краями, с соединением в виде полукруглой калевки, фасонные, закругленные или аналогичные) по любой из кромок, торцов или плоскостей, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения:

4009120009
— — — өзге
4009220009
— — — өзге
4010
Вулканизацияланған резеңкеден жасалған конвейерлік таспалар немесе жетек таспалары немесе таспалар:
4010110000
— — тек металмен күшейтілген
4010120000
— — тек тоқыма материалдарымен нығайтылған
4010190000
— — өзгелер
4010310000
— — сыртқы шеңбері 60 см—ден асатын, бірақ 180 см—ден аспайтын қырлы трапеция тәрізді көлденең қиманың шексіз беріліс белдіктері (V—белдіктер)
4010320000
— — сыртқы шеңбері 60 см—ден астам, бірақ 180 см—ден аспайтын, қырлылардан өзге, трапеция тәрізді көлденең қиманың шексіз жетек белдіктері (V—белдіктер)
4010330000
— — сыртқы шеңбері 180 см—ден астам, бірақ 240 см—ден аспайтын, қырлы, трапеция тәрізді көлденең қимасының шексіз беріліс белдіктері (V—белдіктер)
4010340000
— — сыртқы шеңбері 180 см—ден астам, бірақ 240 см—ден аспайтын, қырлылардан өзге, трапеция тәрізді көлденең қиманың шексіз жетек белдіктері (V—белдіктер)
4010350000
— — сыртқы шеңбері 60 см—ден астам, бірақ 150 см—ден аспайтын шексіз уақыт белдіктері
4010360000
— — сыртқы шеңбері 150 см—ден астам, бірақ 198 см—ден аспайтын шексіз уақыт белдіктері
4015190000
— — өзгелер
4016999708
— — — — — өзге
4203291000
— — — барлық мамандықтар үшін қорғаныш
4205009000
— өзгелер
4401
Бөрене, бөрене, бұтақ, шоқ шоқтары немесе ұқсас нысандар түріндегі отын; жоңқа немесе жоңқа түріндегі ағаш; үгінділер мен ағаш қалдықтары мен сынықтары, бөренелер, брикеттер, түйіршіктер немесе ұқсас нысандар түрінде агломерацияланған немесе жоқ:
4401210000
— — қылқан жапырақтылар
4401220000
— — қатты ағаш
4401310000
— — ағаш түйіршіктері
4401410000
— — үгінділер
4403
Кедір—бұдыр ағаш, қабығы немесе ағаш ағашы жойылған немесе алынбаған немесе өрескел қырлы немесе қырлы емес:
4403120001
— — — емен ағашынан
4403120003
— — — күлден
4403120009
— — — өзге
440321
— — ең кіші көлденең қимасы 15 см немесе одан жоғары қарағайдан (Pinus spp.):
4403211200
— — — — журналдар
4403960002
— — — ең кішкентай көлденең қимасының диаметрі 15 см—ден кем, қыртысы немесе қабығы жойылған немесе алынбаған өңделмеген ағаш материалдар
4403960008
— — — өзге
4409
Профильді ағаш түріндегі ағаш материалдары (паркет еденіне арналған таспалар мен фриздерді қоса алғанда, құрастырылмаған) (тоналды, ойық, тілім—түйінді, фастикалық, кружкамен біріктірілген, пішінді, дөңгелектелген немесе ұқсас) кез келген жиегі, ұшы немесе жазықтығы бойынша емес ұшты қосылыстары бар немесе жоқ тегістеу, тегістеу арқылы өңделген немесе өңделген:

6912008300
— — каменная керамика
6912008900
— — прочие
7011900000
— прочие
7013100000
— из стеклокерамики
7016
Блоки для мощения, плиты, кирпичи, плитки и прочие изделия из прессованного или литого стекла, армированные или неармированные, используемые в строительстве; кубики стеклянные и прочие небольшие стеклянные формы, на основе или без основы, для мозаичных или аналогичных декоративных работ; витражи и аналогичные изделия; ячеистое или пеностекло в форме блоков, панелей, плит, в виде оболочек или других форм:
701690400
— — блоки и кирпичи, используемые в строительстве:
7017900000
— прочая
7020008000
— — прочие
7208
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, горячекатаный, неплакированный, без гальванического или другого покрытия:
7208100000
— в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, с рельефным рисунком
7208250000
— — толщиной 4,75 мм или более
7208260000
— — толщиной 3 мм или более, но менее 4,75 мм
7208270000
— — толщиной менее 3 мм
7208360000
— — толщиной более 10 мм
7208370000
— — толщиной 4,75 мм или более, но не более 10 мм
7208380000
— — толщиной 3 мм или более, но менее 4,75 мм
7208390000
— — толщиной менее 3 мм
7208400000
— не в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, с рельефным рисунком
720851
— — толщиной более 10 мм:
720851200
— — — толщиной более 15 мм:
7208512001
— — — — прокатанный по четырем граням или в прямоугольном закрытом калибре, шириной не более 1250 мм
7208512009
— — — — прочий
7208519100
— — — — 2050 мм или более
7208519800
— — — — менее 2050 мм
720852
— — толщиной 4,75 мм или более, но не более 10 мм:
7208521000
— — — прокатанный по четырем граням или в прямоугольном закрытом калибре, шириной не более 1250 мм
7208529100
— — — — 2050 мм или более
7208529900
— — — — менее 2050 мм
720853
— — толщиной 3 мм или более, но менее 4,75 мм:
7208531000
— — — прокатанный по четырем граням или в прямоугольном закрытом калибре, шириной не более 1250 мм и толщиной 4 мм или более
7208539000
— — — прочий
7208540000
— — толщиной менее 3 мм
720890
— прочий:
7208902000
— — перфорированный
7208908000
— — прочий
7209
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, холоднокатаный (обжатый в холодном состоянии), неплакированный, без гальванического или другого покрытия:
7209150000
— — толщиной 3 мм или более
720916
— — толщиной более 1 мм, но менее 3 мм:
7209161000
— — — из электротехнической стали
7209169000
— — — прочий

6912008300
— — тастан жасалған бұйымдар
6912008900
— — өзгелер
7011900000
— өзгелер
7013100000
— шыны керамика
7016
Құрылыста қолданылатын тротуарлар, плиталар, кірпіштер, плиткалар және пресстелген немесе құйылған шыныдан жасалған өзге де бұйымдар, арматураланған немесе жоқ; шыны текшелер және мозаика немесе соған ұқсас сәндік жұмыстарға арналған тірегі бар немесе жоқ өзге де шағын шыны пішіндері; витраждар және ұқсас бұйымдар; блоктар, панельдер, пластиналар түріндегі, қабықшалар немесе өзге де нысандар түріндегі ұялы немесе көбіктелген шыны:
701690400
— — құрылыста қолданылатын блоктар мен кірпіштер:
7017900000
– өзге
7020008000
— — өзгелер
7208
Ені 600 мм және одан да көп шойыннан немесе легирленбеген болаттан жасалған, ыстықтай илектелген, қапталмаған, жалатпаған немесе өзге жолмен қапталмаған жалпақ прокат:
7208100000
— орамдарда, әрі қарай өңдеусіз, ыстық прокаттан өзге, бедерлі өрнекпен
7208250000
— — қалыңдығы 4,75 мм немесе одан да көп
7208260000
— — қалыңдығы 3 мм немесе одан көп, бірақ 4,75 мм—ден аз
7208270000
— — қалыңдығы 3 мм—ден аз
7208360000
— — қалыңдығы 10 мм—ден астам
7208370000
— — қалыңдығы 4,75 мм немесе одан көп, бірақ 10 мм—ден көп емес
7208380000
— — қалыңдығы 3 мм немесе одан көп, бірақ 4,75 мм—ден аз
7208390000
— — қалыңдығы 3 мм—ден аз
7208400000
— орамда емес, әрі қарай өңдеусіз, ыстық прокаттан өзге, бедерлі өрнекпен
720851
— — қалыңдығы 10 мм—ден асатын:
720851200
— — — қалыңдығы 15 мм—ден асатын:
7208512001
— — — — төрт жағына немесе ені 1250 мм—ден аспайтын тік бұрышты жабық өткелге оралған
7208512009
— — — — өзге
7208519100
— — — — 2050 мм немесе одан да көп
7208519800
— — — — 2050 мм—ден аз
720852
— — қалыңдығы 4,75 мм немесе одан көп, бірақ 10 мм аспайтын:
7208521000
— — — төрт жағынан немесе ені 1250 мм—ден аспайтын тікбұрышты жабық өткелде оралған
7208529100
— — — — 2050 мм немесе одан да көп
7208529900
— — — — 2050 мм—ден аз
720853
— — қалыңдығы 3 мм немесе одан көп, бірақ 4,75 мм кем:
7208531000
— — — ені 1250 мм және қалыңдығы 4 мм немесе одан көп емес төрт жағынан немесе тік бұрышты жабық өткелде оралған
7208539000
— — — өзге
7208540000
— — қалыңдығы 3 мм—ден аз
720890
— өзге:
7208902000
— — перфорацияланған
7208908000
— — өзге
7209
Шойыннан немесе легирленбеген болаттан жасалған, ені 600 мм немесе одан да көп, суықтай илектелген (суық қалпына келтірілген), қапталмаған, қапталмаған немесе өзге жолмен қапталмаған жалпақ прокат бұйымдар:
7209150000
— — қалыңдығы 3 мм немесе одан да көп
720916
— — қалыңдығы 1 мм—ден астам, бірақ 3 мм—ден кем:
7209161000
— — — электрлік болаттан
7209169000
— — — өзге

721210
— с гальваническим или другим покрытием оловом:
7212200000
— электролитически оцинкованный
7212300000
— оцинкованный иным способом
721250
— покрытый иным способом:
7212502000
— — с гальваническим или другим покрытием оксидами хрома или хромом и оксидами хрома
7212503000
— — с гальваническим или другим покрытием хромом или никелем
7212504000
— — с гальваническим или другим покрытием медью
7212506100
— — — с гальваническим или другим покрытием алюминиево-цинковыми сплавами
7213
Прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из железа или нелегированной стали:
7213100000
— имеющие выемки, выступы, борозды или другие деформации, полученные в процессе прокатки
721391
— — круглого сечения диаметром менее 14 мм:
7213911000
— — — используемые для армирования бетона
7213914100
— — — — содержащие 0,06 мас.% или менее углерода
7213914900
— — — — содержащие более 0,06 мас.%, но менее 0,25 мас.% углерода
7213917000
— — — — содержащие 0,25 мас.% или более, но не более 0,75 мас.% углерода
7213919000
— — — — содержащие более 0,75 мас.% углерода
721399
— — прочие:
7213991000
— — — содержащие менее 0,25 мас.% углерода
7213999000
— — — содержащие 0,25 мас.% или более углерода
7214
Прутки прочие из железа или нелегированной стали, без дальнейшей обработки, кроме ковки, горячей прокатки, горячего волочения или горячего экструдирования, но включая скрученные после прокатки:
7214100000
— кованые
7214200000
— имеющие выемки, выступы, борозды или другие деформации, полученные в процессе прокатки или скрученные после прокатки
7214300000
— из автоматной стали прочие
721491
— — прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения:
7214911000
— — — содержащие менее 0,25 мас.% углерода
7214919000
— — — содержащие 0,25 мас.% или более углерода
721499
— — прочие:
7214991000
— — — — используемые для армирования бетона
7214993100
— — — — — 80 мм или более
7214993900
— — — — — менее 80 мм
7214995000
— — — — прочие
7214997100
— — — — — 80 мм или более
7214997900
— — — — — менее 80 мм
7215
Прутки прочие из железа или нелегированной стали:
7215100000
— из автоматной стали, без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии
721550
— без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии, прочие:
7215501100
— — — прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения
7215508000
— — содержащие 0,25 мас.% или более углерода
7216
Уголки, фасонные и специальные профили из железа или нелегированной стали:
7216100000
— швеллеры, двутавры или широкополочные двутавры, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой менее 80 мм

721210
— мырышталған немесе өзге қалайы жабыны бар:
7212200000
— электролиттік мырышталған
7212300000
— өзге жолмен мырышталған
721250
өзге жолмен қамтылған:
7212502000
— — хром оксидтерімен немесе хром және хром оксидтерімен электрленген немесе өзге жолмен қапталған
7212503000
— — хроммен немесе никельмен қапталған немесе өзге жолмен қапталған
7212504000
— — мырышталған немесе өзге мыс жабыны бар
7212506100
— — — мырышталған немесе алюминий—мырыш қорытпалары бар өзге жабынмен
7213
Шойыннан немесе легирленбеген болаттан жасалған борпылдақ орамдағы ыстықтай илектелген өзектер:
7213100000
— илемдеу процесінде алынған ойықтар, шығыңқы жерлер, ойықтар немесе өзге деформациялар бар
721391
— — диаметрі 14 мм кем дөңгелек қимасы:
7213911000
— — — арматуралық бетон үшін қолданылады
7213914100
— — — — құрамында салмағы бойынша 0,06% немесе одан аз көміртегі бар
7213914900
— — — — құрамында 0,06 масс.%—дан астам, бірақ 0,25 масс.%—дан аз көміртегі бар
7213917000
— — — — құрамында салмағы бойынша 0,25% немесе одан көп, бірақ салмағы бойынша 0,75%—дан көп емес көміртегі бар
7213919000
— — — — құрамында 0,75 масс.%—дан астам көміртегі бар
721399
— — өзгелер:
7213991000
— — — құрамында көміртегі салмағы 0,25%—дан аз
7213999000
— — — салмағы бойынша 0,25% немесе одан да көп көміртегі бар
7214
Темірден немесе легирленбеген болаттан соғылған, ыстықтай илектелген, ыстықтай тартылған немесе ыстық экструдталғаннан кейін өңделмеген, бірақ прокаттан кейін бұралғандарды қоса алғанда:
7214100000
— соғылған
7214200000
— домалау кезінде алынған немесе домалаудан кейін бұралған ойықтар, шығыңқы жерлер, ойықтар немесе өзге деформациялары бар
7214300000
— өзге автоматты болат
721491
— — тікбұрышты (шаршыдан өзге) қимасы:
7214911000
— — — құрамында көміртегі салмағы 0,25%—дан аз
7214919000
— — — салмағы бойынша 0,25% немесе одан да көп көміртегі бар
721499
— — өзгелер:
7214991000
— — — — арматуралық бетон үшін қолданылады
7214993100
— — — — — 80 мм немесе одан да көп
7214993900
— — — — — 80 мм—ден аз
7214995000
— — — — өзге
7214997100
— — — — — 80 мм немесе одан да көп
7214997900
— — — — — 80 мм—ден аз
7215
Темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған өзге де құймалар:
7215100000
— суық күйде немесе салқын өңдеуден өзге өңделмеген, еркін кесілетін болат
721550
— салқын қалыптау немесе суық өңдеуден өзге өңделмеген:
7215501100
— — — тікбұрышты (шаршыдан өзге) қима
7215508000
— — салмағы бойынша 0,25% немесе одан да көп көміртегі бар
7216
Темір немесе легирленбеген болаттан жасалған бұрыштар, пішінді және арнайы профильдер:
7216100000
— биіктігі 80 мм—ден кем ыстықтай илектелген, ыстықтай тартылған немесе экструдталғаннан кейін өңделмеген арналар, I арқалықтар немесе кең фланецті I арқалықтар

8413820091
— — — — станки-качалки
8413910008
— — — прочие
8413920000
— — подъемников жидкостей
8414
Насосы воздушные или вакуумные, воздушные или газовые компрессоры и вентиляторы; вентиляционные или рециркуляционные вытяжные колпаки или шкафы с вентилятором, с фильтрами или без фильтров; газонепроницаемые шкафы биологической безопасности с фильтрами или без фильтров:
841410
— насосы вакуумные:
8414102000
— — используемые в производстве полупроводников
8414102500
— — — насосы роторные поршневые, насосы роторные со скользящими лопастями, насосы молекулярные (вакуумные) и насосы типа Рутс
8414108100
— — — — насосы диффузионные, криогенные и адсорбционные
841420
— насосы ручные или ножные пневматические:
8414202000
— — насосы ручные для велосипедов
8414208000
— — прочие
841430
— компрессоры, используемые в холодильном оборудовании:
841430200
— — мощностью не более 0,4 кВт:
8414302001
— — — для гражданских воздушных судов5)
8414302003
— — — — — линейные (с линейным электрическим двигателем)
8414302004
— — — — — — номинальной мощностью охлаждения (холодопроизводительностью) не более 0,16 кВт, определенной по методу ASHRAE
841430810
— — — герметичные или полугерметичные:
8414308105
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8414308106
— — — — — мощностью более 0,4 кВт, но не более 1,3 кВт
8414308107
— — — — — мощностью более 1,3 кВт, но не более 10 кВт
8414308902
— — — — — мощностью более 0,4 кВт, но не более 1,3 кВт
841440
— компрессоры воздушные на колесных шасси, буксируемые:
8414401000
— — производительностью не более 2 м³/мин
8414409000
— — производительностью более 2 м³/мин
8414510000
— — настольные, настенные, напольные, потолочные, для крыш или для окон со встроенным электрическим двигателем номинальной выходной мощностью не более 125 Вт
8414592000
— — — вентиляторы осевые
8414594000
— — — вентиляторы центробежные
8414598000
— — — прочие
841460000
— колпаки или шкафы вытяжные, наибольший горизонтальный размер которых не более 120 см:
8414600001
— — наименьшим горизонтальным размером не более 100 см, вертикальным размером не более 130 см, номинальным напряжением не более 250 В, производительностью не более 1500 м3/ч, с жироулавливающим элементом или местом для его установки, с посадочным местом для подсоединения воздуховода
8414600008
— — прочие
8414801100
— — — одноступенчатые
8414801900
— — — многоступенчатые
8414802200
— — — — не более 60 м³/ч
8414802800
— — — — более 60 м³/ч
8414805100
— — — — не более 120 м³/ч
8414805900
— — — — более 120 м³/ч
8414807300
— — — одновальные

8413820091
— — — — сорғы қондырғылары
8413910008
— — — өзге
8413920000
— — сұйық көтергіштер
8414
Ауа немесе вакуумдық сорғылар, ауа немесе газ компрессорлары және желдеткіштер; желдеткіш немесе рециркуляциялық сорғыштар немесе желдеткіші бар, сүзгілері бар немесе сүзгісіз шкафтар; сүзгілері бар немесе жоқ газ өткізбейтін биологиялық қауіпсіздік шкафтары:
841410
— вакуумдық сорғылар:
8414102000
— — жартылай өткізгіштер өндірісінде қолданылады
8414102500
— — — Айналмалы поршеньді сорғылар, жылжымалы қалақшалы айналмалы сорғылар, молекулалық (вакуумдық) сорғылар және Roots типті сорғылар
8414108100
— — — — диффузиялық, криогенді және адсорбциялық сорғылар
841420
— қол немесе аяқ пневматикалық сорғылары:
8414202000
— — велосипедтерге арналған қол сорғылары
8414208000
— — өзгелер
841430
— тоңазытқыш жабдықтарда қолданылатын компрессорлар:
841430200
— — қуаты 0,4 кВт артық емес:
8414302001
— — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
8414302003
— — — — — сызықтық (сызықтық электр қозғалтқышы бар)
8414302004
— — — — — — ASHRAE әдісі бойынша анықталған номиналды салқындату қуаты (салқындату қуаты) 0,16 кВт—тан аспайды.
841430810
— — — герметикалық немесе жартылай герметикалық:
8414308105
— — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8414308106
— — — — — қуаты 0,4 кВт—тан астам, бірақ 1,3 кВт—тан көп емес
8414308107
— — — — — қуаты 1,3 кВт—тан астам, бірақ 10 кВт—тан аспайды
8414308902
— — — — — қуаты 0,4 кВт—тан астам, бірақ 1,3 кВт—тан көп емес
841440
– доңғалақты шассидегі ауа компрессорлары, сүйретілетін:
8414401000
— — өнімділігі 2 м³/мин артық емес
8414409000
— — өнімділігі 2 м³/мин астам
8414510000
— — номиналды шығу қуаты 125 Вт аспайтын кірістірілген электр қозғалтқышы бар жұмыс үстелі, қабырға, еден, төбе, шатыр немесе терезе
8414592000
— — — осьтік желдеткіштер
8414594000
— — — орталықтан тепкіш желдеткіштер
8414598000
— — — өзге
841460000
— ең үлкен көлденең өлшемі 120 см—ден аспайтын сорғыштар немесе сорғыштар:
8414600001
— — ең кіші көлденең өлшемі 100 см артық емес, тік өлшемі 130 см артық емес, номиналды кернеуі 250 В артық емес, өнімділігі 1500 м3/сағ артық емес, май ұстағыш элементі бар немесе оны орнатуға арналған орын, ауа құбырын қосуға арналған орындық
8414600008
— — өзгелер
8414801100
— — — бір сатылы
8414801900
— — — көп сатылы
8414802200
— — — — 60 м³/сағ артық емес
8414802800
— — — — 60 м³/сағ жоғары
8414805100
— — — — 120 м³/сағ артық емес
8414805900
— — — — 120 м³/сағ жоғары
8414807300
— — — бір білікті

— — — оборудования и устройств для фильтрования или очистки жидкостей или газов, предназначенных для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8422
Машины посудомоечные; оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей; оборудование для заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей, для опечатывания их или этикетирования; оборудование для герметичной укупорки колпаками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее; оборудование для газирования напитков:
8422110000
— — бытовые
842220000
— оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей:
8422200001
— — для медицинской промышленности5)
8422200009
— — прочее
842230000
— оборудование для заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей, для опечатывания их или этикетирования; оборудование для герметичной укупорки колпаками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для газирования напитков:
8422300001
— — для медицинской промышленности5)
8422300003
— — — оборудование для фасования напитков в бутылки, банки при избыточном давлении, закупорки, этикетирования бутылок, банок производительностью не менее 30 000 бутылок или банок в час
8422300008
— — — прочее
842240000
— оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее:
8422400003
— — — оборудование для обертки товара на поддонах полимерной пленкой производительностью не менее 70 поддонов в час
8422400004
— — — оборудование групповой упаковки, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала, производительностью не менее 30 упаковочных единиц в минуту
8422400005
— — — оборудование для упаковки рулонов, имеющих диаметр не менее 600 мм, но не более 1500 мм и ширину не менее 300 мм, но не более 3200 мм
8422400006
— — — оборудование для упаковки пустых бумажных мешков на поддонах пластмассовой лентой шириной не более 16 мм, количеством не более 3500 шт на одном поддоне
8422400008
— — — прочее
842290
— части:
8422901000
— — посудомоечных машин
8422909000
— — прочие
8423
Оборудование для взвешивания (кроме весов чувствительностью 0,05 г или выше), включая счетные или контрольные машины, приводимые в действие силой тяжести взвешиваемого груза; разновесы для весов всех типов:
8423200000
— весы для непрерывного взвешивания изделий на конвейерах

— — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған сұйықтықтарды немесе газдарды сүзуге немесе тазартуға арналған жабдықтар мен құрылғылар5)
8422
ыдыс жуғыштар; бөтелкелерді немесе өзге ыдыстарды жууға немесе кептіруге арналған жабдық; бөтелкелерді, банкаларды, қораптарды, қаптарды немесе өзге ыдыстарды толтыруға, тығыздауға, оларды пломбалауға немесе таңбалауға арналған жабдық; бөтелкелердің, банкалардың, түтіктердің және ұқсас ыдыстардың қақпақтары немесе қақпақтары бар герметикалық тығыздауға арналған жабдық; буып—түюге немесе орауға арналған жабдық (соның ішінде тауарларды термиялық жинағыш материалмен орайтын жабдық) өзгелер; сусындарды газдауға арналған жабдық:
8422110000
— — шаруашылық
842220000
— бөтелкелерді немесе өзге ыдыстарды жууға немесе кептіруге арналған жабдық:
8422200001
— — медицина өнеркәсібі үшін5)
8422200009
— — өзге
842230000
— бөтелкелерді, консервілерді, қораптарды, қаптарды немесе өзге ыдыстарды толтыруға, тығыздауға, оларды пломбалауға немесе таңбалауға арналған жабдық; бөтелкелердің, банкалардың, түтіктердің және ұқсас ыдыстардың қақпақтары немесе қақпақтары бар герметикалық тығыздауға арналған жабдық; сусындарды газдауға арналған жабдық:
8422300001
— — медицина өнеркәсібі үшін5)
8422300003
— — — сусындарды бөтелкелерге, қысыммен банкаларға, қақпақтарды жабуға, бөтелкелерді таңбалауға, сыйымдылығы сағатына кемінде 30 000 бөтелке немесе банкаларға арналған жабдық
8422300008
— — — өзге
842240000
— буып—түюге немесе орауға арналған жабдық (соның ішінде термиялық буып—түю материалымен тауарларды орайтын жабдық) өзгелер:
8422400003
— — — өнімділігі сағатына кемінде 70 паллет полимерлі пленкамен жүктерді паллеттерге орауға арналған жабдық
8422400004
— — — өнімділігі минутына кемінде 30 орау бірлігін құрайтын орауыш материалының термиялық шөгуімен тауарларды орау үшін топтық орау жабдығы
8422400005
— — — диаметрі кемінде 600 мм, бірақ 1500 мм—ден көп емес және ені 300 мм—ден кем емес, бірақ 3200 мм—ден көп емес орамаларға арналған жабдық
8422400006
— — — бос қағаз пакеттерді ені 16 мм аспайтын, бір паллетке 3500 данадан аспайтын пластик таспамен паллеттерге орау үшін жабдықтар
8422400008
— — — өзге
842290
— бөліктер:
8422901000
— — ыдыс жуғыштар
8422909000
— — өзгелер
8423
Өлшенетін жүктің ауырлық күшімен жұмыс істейтін есептеу немесе тексеру машиналарын қоса, таразы жабдығы (сезімталдық 0,05 г және одан жоғары таразылардан өзге); барлық түрдегі таразыларға арналған салмақтар:
8423200000
– конвейерлердегі өнімді үздіксіз өлшеуге арналған таразылар

8431390000
— — прочие
8431498009
— — — — прочие
8438
Оборудование для промышленного приготовления или производства пищевых продуктов или напитков, в другом месте данной группы не поименованное или не включенное, кроме оборудования для экстрагирования или приготовления жиров или масел животного происхождения или нелетучих жиров или масел растительного или микробиологического происхождения:
843810
— оборудование для производства хлебобулочных изделий, макарон, спагетти или аналогичной продукции:
8438101000
— — оборудование для производства хлебобулочных изделий
8438109000
— — оборудование для производства макарон, спагетти или аналогичной продукции
8438500000
— оборудование для переработки мяса или птицы
8438600000
— оборудование для переработки плодов, орехов или овощей
843880
— оборудование прочее:
8438809100
— — — для приготовления или производства напитков
8438900000
— части
844400
Машины для экструдирования, вытягивания, текстурирования или резания химических текстильных материалов:
8444001000
— машины для экструдирования
8454200000
— изложницы и ковши литейные
8454301000
— — для литья под давлением
8454900000
— части
8456
Станки для обработки любых материалов путем удаления материала с помощью лазерного или другого светового или фотонного луча, ультразвуковых, электроразрядных, электрохимических, электронно-лучевых, ионно-лучевых или плазменно-дуговых процессов; водоструйные резательные машины:
8456110000
— — работающие с использованием процессов лазерного излучения
845620000
— работающие с использованием ультразвуковых процессов:
8456200001
— — для полирования поверхности деталей с мощностью двигателя главного привода не более 15 кВт, для авиационной промышленности5)
8456200008
— — прочие
845630
— работающие с использованием электроразрядных процессов:
845630110
— — — с проволочным электродом:
8456301101
— — — — с точностью позиционирования по любой оси не ниже 0,005 мм
8456500000
— водоструйные резательные машины
8457109008
— — — прочие
8458
Станки токарные (включая станки токарные многоцелевые) металлорежущие:
845811
— — с числовым программным управлением:
8458112000
— — — станки токарные многоцелевые
845811410
— — — — одношпиндельные:
8458114101
— — — — — с высокоскоростным приводом (6000 об/мин и более, но не более 8000 об/мин), для авиационной промышленности5)
8458114109
— — — — — прочие
8458114900
— — — — многошпиндельные
8458190000
— — прочие
845891
— — с числовым программным управлением:
845891200
— — — станки токарные многоцелевые:
8458912001
— — — — высокоскоростные (со скоростью резания 100 м/мин и более) токарно-карусельные станки, для авиационной промышленности5)

8431390000
— — өзгелер
8431498009
— — — — өзге
8438
Осы тараудың өзге жерінде аталмаған немесе енгізілмеген тамақ өнімдерін немесе сусындарды өнеркәсіптік дайындауға немесе өндіруге арналған жабдық, жануарлардан алынатын майларды немесе майларды немесе бекітілген тоң майларды немесе өсімдік немесе микробиологиялық текті майларды өндіруге немесе дайындауға арналған жабдықтан өзге:
843810
— нан өнімдерін, макарон өнімдерін, спагеттиді немесе ұқсас өнімдерді өндіруге арналған машиналар:
8438101000
— — нан өнімдерін өндіруге арналған жабдықтар
8438109000
— — макарон, спагетти немесе ұқсас өнімдерді өндіруге арналған машиналар
8438500000
– ет немесе құс етін өңдеуге арналған жабдықтар
8438600000
— жемістерді, жаңғақтарды немесе көкөністерді өңдеуге арналған жабдық
843880
— өзге жабдықтар:
8438809100
— — — сусындарды дайындау немесе өндіру үшін
8438900000
— бөліктер
844400
Химиялық тоқыма материалдарын экструдтау, сызу, текстуралау немесе кесуге арналған машиналар:
8444001000
– экструзияға арналған машиналар
8454200000
– құю қалыптары мен шөміштер
8454301000
— — құюға арналған
8454900000
— бөліктер
8456
Лазер немесе өзге жарық немесе фотон сәулесінің, ультрадыбыстық, электр разрядының, электрохимиялық, электронды сәуленің, иондық сәуленің немесе плазмалық доғалық процестердің көмегімен материалды жою арқылы кез келген материалдарды өңдеуге арналған станоктар; су ағынымен кесу машиналары:
8456110000
— — лазерлік сәулелену процестерін қолдана отырып жұмыс жасау
845620000
— ультрадыбыстық процестерді қолданумен жұмыс істеу:
8456200001
— — негізгі жетек қозғалтқышының қуаты 15 кВт аспайтын бөлшектердің бетін жылтырату үшін, авиация өнеркәсібі үшін5)
8456200008
— — өзгелер
845630
— электр разряд процестерін қолданумен жұмыс істеу:
845630110
— — — сым электродпен:
8456301101
— — — — кез келген осьте орналасу дәлдігі 0,005 мм кем емес
8456500000
– су ағынымен кесетін станоктар
8457109008
— — — өзге
8458
Токарь станоктары (көп мақсатты токарлық станоктарды қоса алғанда) металл кесу:
845811
— — сандық өзгерумен:
8458112000
— — — көп мақсатты токарлық станоктар
845811410
— — — — бір шпиндельді:
8458114101
— — — — — жоғары жылдамдықты жетегі бар (6000 айн/мин және одан көп, бірақ 8000 айн/мин аспайтын), авиация өнеркәсібі үшін5)
8458114109
— — — — — өзге
8458114900
— — — — көп шпиндельді
8458190000
— — өзгелер
845891
— — сандық өзгерумен:
845891200
— — — көп мақсатты токарлық станоктар:
8458912001
— — — — жоғары жылдамдықты (кесу жылдамдығы 100 м/мин және одан да көп) токарь станоктары, авиация өнеркәсібі үшін5)

8458912009
— — — — прочие
8458918009
— — — — прочие
8459
Станки металлорежущие (включая агрегатные станки линейного построения) для сверления, растачивания, фрезерования, нарезания наружной или внутренней резьбы посредством удаления металла, кроме токарных станков (включая станки токарные многоцелевые) товарной позиции 8458:
8459100000
— станки агрегатные линейного построения
8459210000
— — с числовым программным управлением
8459290000
— — прочие
8459310000
— — с числовым программным управлением
8459390000
— — прочие
845941000
— — с числовым программным управлением:
8459410001
— — — для расточки внутренней поверхности "бутылочной" формы деталей типа "вал" с мощностью двигателя главного привода не более 45 кВт, для авиационной промышленности5)
8459410009
— — — прочие
8459490000
— — прочие
8459510000
— — с числовым программным управлением
845961
— — с числовым программным управлением:
8459611000
— — — инструментальные фрезерные
8459619001
— — — — с точностью позиционирования не ниже 0,01 мм и с рабочей областью:ось Х – 1800 мм,ось Y – 2000 мм,ось Z – 1100 мм
8459691000
— — — инструментальные фрезерные
845970000
— станки резьбонарезные прочие:
8459700001
— — для нарезания резьбы на муфтах и трубах, используемых для бурения нефтяных и газовых скважин
8460
Станки обдирочно-шлифовальные, заточные, шлифовальные, хонинговальные, притирочные, полировальные и для выполнения других операций чистовой обработки металлов или металлокерамики с помощью шлифовальных камней, абразивов или полирующих средств, кроме зуборезных, зубошлифовальных или зубоотделочных станков товарной позиции 8461:
846012
— — с числовым программным управлением:
8460121001
— — — — ленточно-шлифовальные для шлифовки и доводки прецизионных деталей сложнопрофильной формы с мощностью двигателя привода не более 20 кВт, для авиационной промышленности5)
8460121009
— — — — прочие
8460129001
— — — — для шлифования заготовок столовых приборов5)
8460129009
— — — — прочие
8460191000
— — — с точностью позиционирования по любой оси не ниже 0,01 мм
8460199001
— — — — для шлифования заготовок столовых приборов5)
8460199009
— — — — прочие
846022
— — станки бесцентрово-шлифовальные с числовым программным управлением:
8460221001
— — — — для шлифования цилиндрических поверхностей
8460231001
— — — — — станки внутришлифовальные
846024
— — с числовым программным управлением, прочие:
8460241001
— — — — для шлифования цилиндрических поверхностей
8460241002
— — — — — многокоординатные для шлифования профильных поверхностей с мощностью двигателя привода 10 кВт и более, но не более 100 кВт, для авиационной промышленности5)

8458912009
— — — — өзге
8458918009
— — — — өзге
8459
8458 тауар позициясындағы токарлық станоктардан (токарь орталықтарын қоса алғанда) өзге металдарды алу арқылы бұрғылауға, бұрғылауға, фрезерге, сыртқы немесе ішкі оймалауға арналған металл кесетін станоктар (оның ішінде желілік модульдік станоктар):
8459100000
— агрегаттық сызықты құрылыс машиналары
8459210000
— — сандық өзгерумен
8459290000
— — өзгелер
8459310000
— — сандық өзгерумен
8459390000
— — өзгелер
845941000
— — сандық өзгерумен:
8459410001
— — — негізгі жетек қозғалтқышының қуаты 45 кВт—тан аспайтын "білік" типті бөлшектердің "бөтелке" пішінінің ішкі бетін тесуге арналған, авиация өнеркәсібі үшін5)
8459410009
— — — өзге
8459490000
— — өзгелер
8459510000
— — сандық өзгерумен
845961
— — сандық өзгерумен:
8459611000
— — — аспапты фрезерлеу
8459619001
— — — — орналасу дәлдігі кемінде 0,01 мм және жұмыс аймағымен: X осі — 1800 мм, Y осі — 2000 мм, Z осі — 1100 мм
8459691000
— — — аспапты фрезерлеу
845970000
— өзге де бұрау машиналары:
8459700001
— — мұнай және газ ұңғымаларын бұрғылау үшін қолданылатын муфталар мен құбырлардағы жіптерді кесуге арналған
8460
8461 тауар позициясының тісті кесу, тегістеу немесе тісті өңдеу станоктарынан өзге, тегістеуіш тастарды, абразивтерді немесе жылтырату құралдарын пайдалана отырып, металды немесе керметті өңдеуге арналған ұнтақтау, тегістеу, тегістеу, ұнтақтау, тегістеу, жылтырату және өзге де операциялар:
846012
— — сандық өзгерумен:
8460121001
— — — — жетек қозғалтқышының қуаты 20 кВт—тан аспайтын күрделі профильді пішінді дәл бөлшектерді тегістеуге және өңдеуге арналған таспалы тегістеу станоктары, авиация өнеркәсібі үшін5)
8460121009
— — — — өзге
8460129001
— — — — ас құралдары дайындамаларын ұнтақтау үшін5)
8460129009
— — — — өзге
8460191000
— — — кез келген осьте орналасу дәлдігі 0,01 мм кем емес
8460199001
— — — — ас құралдары дайындамаларын ұнтақтау үшін5)
8460199009
— — — — өзге
846022
— — CNC центрсіз тегістеу станоктары:
8460221001
— — — — цилиндрлік беттерді тегістеуге арналған
8460231001
— — — — — ішкі ажарлау станоктары
846024
— — сандық өзгерылатын, өзгелеры:
8460241001
— — — — цилиндрлік беттерді тегістеуге арналған
8460241002
— — — — — жетек қозғалтқышының қуаты 10 кВт немесе одан көп, бірақ 100 кВт—тан аспайтын профильді беттерді тегістеуге арналған көп осьті авиация өнеркәсібі үшін5)

8460241008
— — — — — прочие
8460249001
— — — — для шлифования заготовок столовых приборов5)
8460249009
— — — — прочие
846029200
— — — с точностью позиционирования по любой оси не ниже 0,01 мм:
8460292001
— — — — — станки внутришлифовальные
8460298009
— — — — прочие
846031000
— — с числовым программным управлением:
8460310009
— — — прочие
846040
— станки хонинговальные или доводочные:
8460401000
— — с числовым программным управлением
8460901000
— — станки с микрометрическими регулирующими устройствами и точностью позиционирования по любой оси не ниже 0,01 мм
8461
Станки продольно-строгальные, поперечно-строгальные, долбежные, протяжные, зуборезные, зубошлифовальные или зубоотделочные, пильные, отрезные и другие станки для обработки металлов или металлокерамики посредством удаления материала, в других местах не поименованные или не включенные:
846120000
— станки поперечно-строгальные или долбежные:
846130
— станки протяжные:
846130100
— — с числовым программным управлением:
8461301001
— — — с поворотным столом "глобусного" типа с мощностью двигателя главного привода не более 80 кВт, для авиационной промышленности5)
8461301009
— — — прочие
846150
— станки пильные или отрезные:
8461501100
— — — с дисковыми пилами
8461501909
— — — — прочие
846150900
— — отрезные станки:
8461509001
— — — для резки шлифов для исследования структуры материала с мощностью главного двигателя не более 2 кВт, для авиационной промышленности5)
8461509009
— — — прочие
8462
Станки (включая прессы) для обработки металлов объемной штамповкой, ковкой или штамповкой (кроме прокатных станов); станки для обработки металлов (включая прессы, линии продольной резки и линии поперечной резки) гибочные, кромкогибочные, правильные, отрезные, пробивные, вырубные или высечные (кроме станков для волочения); прессы для обработки металлов или карбидов металлов, не поименованные выше:
8462190000
— — прочие
846222000
— — машины для формования профилей:
8462220001
— — — — гидравлические вертикальные с усилием гибки не менее 15 000 кН, но не более 22 000 кН, точностью позиционирования траверсы по оси Y не ниже 0,01 мм
8462220002
— — — — прочие
8462220009
— — — прочие
8462230009
— — — — прочие
8462390000
— — прочие
846290001
— — с числовым программным управлением:
8462900017
— — — — прессы для формовки металлических порошков путем спекания
8462900096
— — — — прессы для формовки металлических порошков путем спекания; прессы гидравлические для производства заклепок, болтов, винтов
8463
Станки для обработки металлов или металлокерамики без удаления материала прочие:
846310
— станки для волочения прутков, труб, профилей, проволоки или аналогичных изделий:

8460241008
— — — — — өзге
8460249001
— — — — ас құралдары дайындамаларын ұнтақтау үшін5)
8460249009
— — — — өзге
846029200
— — — кез келген ось бойынша кемінде 0,01 мм орналасу дәлдігімен:
8460292001
— — — — — ішкі ажарлау станоктары
8460298009
— — — — өзге
846031000
— — сандық өзгерумен:
8460310009
— — — өзге
846040
— өңдеу немесе өңдеу машиналары:
8460401000
— — сандық өзгерумен
8460901000
— — кез келген осьте позициялау дәлдігі кемінде 0,01 мм микрометрлік реттеу құрылғылары бар станоктар
8461
Өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған материалдарды алу арқылы металдарды немесе керметтерді өңдеуге арналған сүргілеуге, сүргілеуге, ойықтарға, брошуға, тісті кесуге, тістерді тегістеуге немесе өңдеуге, аралауға, кесуге арналған станоктар:
846120000
— көлденең тегістейтін немесе ойып тұратын станоктар:
846130
— бұрғылау машиналары:
846130100
— — сандық өзгерумен:
8461301001
— — — негізгі жетек қозғалтқышының қуаты 80 кВт аспайтын "глобус" типті айналмалы үстелімен, авиация өнеркәсібі үшін5)
8461301009
— — — өзге
846150
— аралау немесе кесу станоктары:
8461501100
— — — дөңгелек аралармен
8461501909
— — — — өзге
846150900
— — кесу станоктары:
8461509001
— — — негізгі қозғалтқыш қуаты 2 кВт—тан аспайтын материалдың құрылымын зерттеуге арналған жіңішке кесінділерді кесуге арналған, авиация өнеркәсібі үшін5)
8461509009
— — — өзге
8462
Металдарды соғу, соғу немесе штамптау арқылы өңдеуге арналған станоктар (соның ішінде престер); майыстыруға, майыстыруға, түзетуге, кесуге, тесуге, тесуге немесе тесуге арналған (сызу станоктарынан өзге) металл өңдеу станоктары (соның ішінде престерді, кескіш сызықтарды және көлденең кесу желілерін); жоғарыда аталмаған металдарды немесе металл карбидтерін өңдеуге арналған престер:
8462190000
— — өзгелер
846222000
— — профильдерді қалыптауға арналған машиналар:
8462220001
— — — — гидравликалық тік иілу күші кемінде 15 000 кН, бірақ 22 000 кН артық емес, Y осі бойынша траверстің орналасу дәлдігі 0,01 мм кем емес
8462220002
— — — — өзге
8462220009
— — — өзге
8462230009
— — — — өзге
8462390000
— — өзгелер
846290001
— — сандық өзгерумен:
8462900017
— — — — агломерация арқылы металл ұнтақтарын қалыптастыруға арналған престер
8462900096
— — — — агломерация арқылы металл ұнтақтарын қалыптастыруға арналған престер; тойтармаларды, болттарды, бұрандаларды өндіруге арналған гидравликалық престер
8463
Материалды алып тастамай металдарды немесе керметтерді өңдеуге арналған өзге станоктар:
846310
— штангаларды, түтіктерді, профильдерді, сымдарды немесе сол сияқтыларды тартуға арналған машиналар:

8483902009
— — — прочие
8483908100
— — — чугунные литые или стальные литые
848390890
— — — прочие:
8483908909
— — — — прочие
8484
Прокладки и аналогичные соединительные элементы из листового металла в сочетании с другим материалом или состоящие из двух или более слоев металла; наборы или комплекты прокладок и аналогичных соединительных элементов, различных по составу, упакованные в пакеты, конверты или аналогичную упаковку; механические уплотнения:
848410000
— прокладки и аналогичные соединительные элементы из листового металла в сочетании с другим материалом или состоящие из двух или более слоев металла:
8484100001
— — прокладки, в которых по крайней мере один слой изготовлен из плоского проката из коррозионностойкой никельсодержащей стали толщиной не менее 0,2 мм, но не более 0,3 мм (с содержанием никеля более 1,0%), предназначенные для использования в двигателях внутреннего сгорания моторных транспортных средств
8484100009
— — прочие
8484200000
— механические уплотнения
8487904000
— — из литого чугуна
8487909000
— — прочие
8501
Двигатели и генераторы электрические (кроме электрогенераторных установок):
850110
— двигатели номинальной выходной мощностью не более 37,5 Вт:
850110100
— — синхронные двигатели номинальной выходной мощностью не более 18 Вт:
8501101001
— — — для гражданских воздушных судов5)
8501101009
— — — прочие
8501109100
— — — универсальные двигатели переменного/постоянного тока
8501109300
— — — двигатели переменного тока
8501109900
— — — двигатели постоянного тока
850120000
— универсальные двигатели переменного/постоянного тока номинальной выходной мощностью более 37,5 Вт:
8501200001
— — номинальной выходной мощностью более 735 Вт, но не более 150 кВт, для гражданских воздушных судов5)
8501200009
— — прочие
8501310000
— — номинальной выходной мощностью не более 750 Вт
850132000
— — номинальной выходной мощностью более 750 Вт, но не более 75 кВт:
8501320001
— — — — для гражданских воздушных судов5)
8501320002
— — — — прочие
8501320008
— — — прочие
850133000
— — номинальной выходной мощностью более 75 кВт, но не более 375 кВт:
8501330005
— — — — двигатели постоянного тока номинальной выходной мощностью более 75 кВт, но не более 100 кВт
8501340000
— — номинальной выходной мощностью более 375 кВт
850140
— двигатели переменного тока однофазные прочие:
850140200
— — номинальной выходной мощностью не более 750 Вт:
8501402001
— — — номинальной выходной мощностью более 735 Вт, но не более 750 Вт, для гражданских воздушных судов5)
850140800
— — номинальной выходной мощностью более 750 Вт:
8501408002
— — — — асинхронные с высотой оси вращения 250 мм

8483902009
— — — өзге
8483908100
— — — шойын немесе шойын
848390890
— — — өзгелер:
8483908909
— — — — өзге
8484
Өзге материалмен біріктірілген немесе металдың екі немесе одан да көп қабаттарынан тұратын қаңылтырдан жасалған тығыздағыштар және ұқсас арматуралар; қапшықтарға, конверттерге немесе ұқсас қаптамаларға салынған әртүрлі құрамдағы тығыздағыштардың және ұқсас байланыстырушы элементтердің жиынтықтары немесе жиынтықтары; механикалық тығыздағыштар:
848410000
— өзге материалмен біріктірілген немесе металдың екі немесе одан да көп қабаттарынан тұратын қаңылтырдан жасалған тығыздағыштар және ұқсас бекіткіштер:
8484100001
— — қозғалтқыштарда қолдануға арналған, қалыңдығы кемінде 0,2 мм, бірақ қалыңдығы 0,3 мм—ден көп емес (никель мөлшері 1,0 %—дан астам) коррозияға төзімді, құрамында никель бар болаттан жасалған тегіс бұйымдардан кем дегенде бір қабаты жасалған тығыздағыштар іштен жанатын моторлы көліктер
8484100009
— — өзгелер
8484200000
– механикалық тығыздағыштар
8487904000
— — шойыннан
8487909000
— — өзгелер
8501
Электр қозғалтқыштары мен генераторлары (электрлік қондырғылардан өзге):
850110
— номиналды шығу қуаты 37,5 Вт—тан аспайтын қозғалтқыштар:
850110100
— — номиналды шығыс қуаты 18 Вт аспайтын синхронды қозғалтқыштар:
8501101001
— — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
8501101009
— — — өзге
8501109100
— — — әмбебап айнымалы/тұрақты ток қозғалтқыштары
8501109300
— — — айнымалы ток қозғалтқыштары
8501109900
— — — Тұрақты ток қозғалтқыштары
850120000
— номиналды шығу қуаты 37,5 Вт—тан жоғары айнымалы ток/тұрақты токтың әмбебап қозғалтқыштары:
8501200001
— — номиналды шығу қуаты 735 Вт—тан астам, бірақ азаматтық әуе кемелері үшін 150 кВт—тан аспайды5)
8501200009
— — өзгелер
8501310000
— — номиналды шығыс қуаты 750 Вт артық емес
850132000
— — номиналды шығыс қуаты 750 Вт—тан астам, бірақ 75 кВт—тан аспайтын:
8501320001
— — — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
8501320002
— — — — өзге
8501320008
— — — өзге
850133000
— — номиналды шығу қуаты 75 кВт—тан астам, бірақ 375 кВт—тан аспайтын:
8501330005
— — — — Номиналды шығу қуаты 75 кВт—тан жоғары, бірақ 100 кВт—тан аспайтын тұрақты тұрақты қозғалтқыштар
8501340000
— — номиналды шығу қуаты 375 кВт—тан жоғары
850140
— өзге бір фазалы айнымалы ток қозғалтқыштары:
850140200
— — номиналды шығыс қуаты 750 Вт артық емес:
8501402001
— — — номиналды шығу қуаты 735 Вт—тан астам, бірақ азаматтық әуе кемелері үшін 750 Вт—тан аспайды5)
850140800
— — номиналды шығыс қуаты 750 Вт—тан астам:
8501408002
— — — — айналу осінің биіктігі 250 мм асинхронды

850151000
— — номинальной выходной мощностью не более 750 Вт:
8501510001
— — — асинхронные
850152
— — номинальной выходной мощностью более 750 Вт, но не более 75 кВт:
850152200
— — — номинальной выходной мощностью более 750 Вт, но не более 7,5 кВт:
8501522001
— — — — асинхронные
8501523000
— — — номинальной выходной мощностью более 7,5 кВт, но не более 37 кВт
850152900
— — — номинальной выходной мощностью более 37 кВт, но не более 75 кВт:
8501529002
— — — — — асинхронные с высотой оси вращения 250 мм
850153
— — номинальной выходной мощностью более 75 кВт:
8501535000
— — — тяговые двигатели
8501538100
— — — — более 75 кВт, но не более 375 кВт
8501539400
— — — — более 375 кВт, но не более 750 кВт
8501539900
— — — — более 750 кВт
850161
— — номинальной выходной мощностью не более 75 кВА:
8501613000
— — — номинальной выходной мощностью не более 7,5 кВА
8501617000
— — — номинальной выходной мощностью более 7,5 кВА, но не более 75 кВА
8501620000
— — номинальной выходной мощностью более 75 кВА, но не более 375 кВА
8501630000
— — номинальной выходной мощностью более 375 кВА, но не более 750 кВА
8501640000
— — номинальной выходной мощностью более 750 кВА
8502
Электрогенераторные установки и вращающиеся электрические преобразователи:
850211
— — номинальной выходной мощностью не более 75 кВА:
8502112000
— — — номинальной выходной мощностью не более 7,5 кВА
8502118000
— — — номинальной выходной мощностью более 7,5 кВА, но не более 75 кВА
8502120000
— — номинальной выходной мощностью более 75 кВА, но не более 375 кВА
850213
— — номинальной выходной мощностью более 375 кВА:
8502132000
— — — номинальной выходной мощностью более 375 кВА, но не более 750 кВА
8502134000
— — — номинальной выходной мощностью более 750 кВА, но не более 2000 кВА
8502138000
— — — номинальной выходной мощностью более 2000 кВА
850220
— установки электрогенераторные с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием:
8502202000
— — номинальной выходной мощностью не более 7,5 кВА
8502204000
— — номинальной выходной мощностью более 7,5 кВА, но не более 375 кВА
8502206000
— — номинальной выходной мощностью более 375 кВА, но не более 750 кВА
8502208000
— — номинальной выходной мощностью более 750 кВА
8502310000
— — ветроэнергетические
8502392000
— — — турбогенераторы
8504
Трансформаторы электрические, статические электрические преобразователи (например, выпрямители), катушки индуктивности и дроссели:
850410
— балластные элементы для газоразрядных ламп или трубок:
8504102000
— — катушки индуктивности и дроссели, не соединенные или соединенные с конденсатором
8504108000
— — прочие

850151000
— — номиналды шығыс қуаты 750 Вт артық емес:
8501510001
— — — асинхронды
850152
— — номиналды шығыс қуаты 750 Вт—тан астам, бірақ 75 кВт—тан аспайтын:
850152200
— — — номиналды шығу қуаты 750 Вт—тан жоғары, бірақ 7,5 кВт—тан көп емес:
8501522001
— — — — асинхронды
8501523000
— — — номиналды шығу қуаты 7,5 кВт—тан жоғары, бірақ 37 кВт—тан көп емес
850152900
— — — номиналды шығу қуаты 37 кВт—тан астам, бірақ 75 кВт—тан аспайтын:
8501529002
— — — — — айналу осінің биіктігі 250 мм асинхронды
850153
— — номиналды шығу қуаты 75 кВт—тан астам:
8501535000
— — — тартқыш қозғалтқыштар
8501538100
— — — — 75 кВт жоғары, бірақ 375 кВт артық емес
8501539400
— — — — 375 кВт жоғары, бірақ 750 кВт артық емес
8501539900
— — — — 750 кВт—тан астам
850161
— — номиналды шығыс қуаты 75 кВА артық емес:
8501613000
— — — номиналды шығыс қуаты 7,5 кВА аспайды
8501617000
— — — номиналды шығу қуаты 7,5 кВА—дан жоғары, бірақ 75 кВА—дан көп емес
8501620000
— — номиналды шығу қуаты 75 кВА—дан асатын, бірақ 375 кВА—дан аспайтын
8501630000
— — номиналды шығыс қуаты 375 кВА—дан астам, бірақ 750 кВА—дан аспайды
8501640000
— — номиналды шығу қуаты 750 кВА жоғары
8502
Электр генераторлары және айналмалы электр түрлендіргіштері:
850211
— — номиналды шығыс қуаты 75 кВА артық емес:
8502112000
— — — номиналды шығыс қуаты 7,5 кВА аспайды
8502118000
— — — номиналды шығу қуаты 7,5 кВА—дан жоғары, бірақ 75 кВА—дан көп емес
8502120000
— — номиналды шығу қуаты 75 кВА—дан асатын, бірақ 375 кВА—дан аспайтын
850213
— — номиналды шығу қуаты 375 кВА асатын болса:
8502132000
— — — номиналды шығу қуаты 375 кВА—дан астам, бірақ 750 кВА—дан аспайтын
8502134000
— — — номиналды шығу қуаты 750 кВА—дан жоғары, бірақ 2000 кВА—дан көп емес
8502138000
— — — номиналды шығу қуаты 2000 кВА жоғары
850220
— ұшқын тұтануы бар поршенді іштен жанатын қозғалтқышы бар электр генераторлық қондырғылар:
8502202000
— — номиналды шығыс қуаты 7,5 кВА артық емес
8502204000
— — номиналды шығу қуаты 7,5 кВА—дан асатын, бірақ 375 кВА—дан аспайтын
8502206000
— — номиналды шығыс қуаты 375 кВА—дан астам, бірақ 750 кВА—дан аспайды
8502208000
— — номиналды шығу қуаты 750 кВА жоғары
8502310000
— — жел қуаты
8502392000
— — — турбогенераторлар
8504
Электр трансформаторлары, статикалық электр түрлендіргіштер (мысалы, түзеткіштер), индукторлар және дроссельдер:
850410
— разрядтық шамдарға немесе түтіктерге арналған балласт элементтері:
8504102000
— — конденсаторға қосылмаған немесе қосылмаған индукторлар мен дроссельдер
8504108000
— — өзгелер

8517610008
— — — прочие
851762000
— — машины для приема, преобразования и передачи или восстановления голоса, изображений или других данных, включая коммутационные устройства и маршрутизаторы:
8517620002
— — — — аппаратура для систем волоконно-оптической связи, работающая исключительно в диапазоне длин несущей волны 1270 – 1610 нм
8517620003
— — — — прочие
8517620009
— — — прочие
851769
— — прочие:
8517691000
— — — видеофоны
8517692000
— — — домофоны
851810
— микрофоны и подставки для них:
851810300
— — микрофоны, имеющие полосу частот от 300 Гц до 3,4 кГц, диаметром не более 10 мм и высотой не более 3 мм, используемые для телекоммуникаций:
8518103008
— — — прочие
8518109600
— — прочие
851822000
— — комплекты громкоговорителей, смонтированных в одном корпусе:
8518220009
— — — прочие
851829
— — прочие:
851829300
— — — громкоговорители, имеющие полосу частот от 300 Гц до 3,4 кГц, диаметром не более 50 мм, используемые для телекоммуникаций:
8518293008
— — — — прочие
8518299600
— — — прочие
851830
— наушники и телефоны головные, объединенные или не объединенные с микрофоном, и комплекты, состоящие из микрофона и одного или более громкоговорителей:
8518302000
— — телефонные проводные трубки
8521900009
— — прочая
853110
— устройства сигнализационные охранные или устройства для подачи пожарного сигнала и аналогичные устройства:
8531103000
— — используемые в зданиях
8531109500
— — прочие
853120
— панели индикаторные, включающие в себя устройства на жидких кристаллах или на светодиодах (LED):
8531202000
— — со встроенными светодиодами (LED)
8535210000
— — на напряжение менее 72,5 кВ
8535290000
— — прочие
853530
— разъединители и прерыватели:
8535302000
— — на напряжение менее 72,5 кВ
853530900
— — прочие:
8535309001
— — — элегазовые выключатели на напряжение не менее 110 кВ, но не более 550 кВ в корпусе из алюминиевого сплава, содержащем не менее двух монтажных фланцев с крепежными отверстиями, предназначенных для подсоединения внешней аппаратуры, где, по крайней мере, один из монтажных фланцев содержит крепежные отверстия, центры которых расположены на окружности диаметром не менее 330 мм, но не более 680 мм
8535309002
— — — элегазовые разъединители-заземлители на напряжение не менее 110 кВ, но не более 550 кВ в корпусе из алюминиевого сплава, содержащем не менее двух монтажных фланцев с крепежными отверстиями, предназначенных для подсоединения внешней аппаратуры, где, по крайней мере, два из монтажных фланцев содержат крепежные отверстия, центры которых расположены на окружности диаметром не менее 330 мм, но не более 680 мм
8535309003
— — — элегазовые заземлители на напряжение не менее 110 кВ, но не более 550 кВ в корпусе из алюминиевого сплава, содержащем, по крайней мере, два монтажных фланца, предназначенных для подсоединения внешней аппаратуры с крепежными отверстиями, центры которых расположены на окружности диаметром не менее 330 мм, но не более 680 мм

8517610008
— — — өзге
851762000
— — коммутациялық құрылғылар мен маршрутизаторларды қоса алғанда, дауысты, кескіндерді немесе өзге деректерді қабылдауға, түрлендіруге және беруге немесе қалпына келтіруге арналған машиналар:
8517620002
— — — — тек қана 1270 — 1610 нм толқын ұзындығы диапазонында жұмыс істейтін талшықты—оптикалық байланыс жүйелеріне арналған жабдық
8517620003
— — — — өзге
8517620009
— — — өзге
851769
— — өзгелер:
8517691000
— — — бейнетелефондар
8517692000
— — — домофондар
851810
— микрофондар және оларға арналған тіректер:
851810300
— — жиілік диапазоны 300 Гц—тен 3,4 кГц—ке дейінгі, диаметрі 10 мм—ден аспайтын және биіктігі 3 мм—ден аспайтын, телекоммуникациялар үшін пайдаланылатын микрофондар:
8518103008
— — — өзге
8518109600
— — өзгелер
851822000
— — бір корпусқа орнатылған дауыс зорайтқыштар жинағы:
8518220009
— — — өзге
851829
— — өзгелер:
851829300
— — — телекоммуникациялар үшін пайдаланылатын диаметрі 50 мм—ден аспайтын 300 Гц—тен 3,4 кГц—ке дейінгі жиілік диапазоны бар дауыс зорайтқыштар:
8518293008
— — — — өзге
8518299600
— — — өзге
851830
— микрофонмен біріктірілген немесе біріктірілмеген құлаққаптар мен телефондар, сондай—ақ микрофон мен бір немесе бірнеше дауыс зорайтқыштардан тұратын жинақтар:
8518302000
— — сымды телефон тұтқалары
8521900009
— — өзге
853110
— дабыл құрылғылары, күзет немесе өрт сигналын беруге арналған құрылғылар және ұқсас құрылғылар:
8531103000
— — ғимараттарда қолданылады
8531109500
— — өзгелер
853120
— индикаторлық панельдер, оның ішінде сұйық кристалды немесе жарық диодты құрылғылар:
8531202000
— — кірістірілген жарық диодтарымен (LED)
8535210000
— — 72,5 кВ төмен кернеу үшін
8535290000
— — өзгелер
853530
— айырғыштар мен ажыратқыштар:
8535302000
— — 72,5 кВ төмен кернеу үшін
853530900
— — өзгелер:
8535309001
— — — СФ6 сөндіргіштері кемінде 110 кВ, бірақ 550 кВ артық емес алюминий қорытпасынан жасалған корпуста, кем дегенде екі монтаждау фланецтері бар, сыртқы жабдықты қосуға арналған, монтаждау фланецтерінің кем дегенде біреуі диаметрі кемінде 330 мм, бірақ 680 мм—ден аспайтын шеңбердің ортасына орналастырылған бекіту тесіктері
8535309002
— — — кем дегенде екі сыртқы жабдықты қосуға арналған бекіту саңылаулары бар кемінде екі монтаждау фланецтері бар алюминий қорытпасынан жасалған корпустағы кернеуі кемінде 110 кВ, бірақ 550 кВ аспайтын газды оқшауланған айырғыштар—жерге қосқыштар. монтаждау фланецтерінде орталықтары диаметрі кемінде 330 мм, бірақ 680 мм—ден аспайтын шеңберде орналасқан бекіту тесіктері бар
8535309003
— — — Орталықтары шеңберде орналасқан монтаждау тесіктері бар сыртқы жабдықты қосуға арналған кемінде екі монтаж фланецтері бар алюминий қорытпасынан жасалған корпустағы кернеуі кемінде 110 кВ, бірақ 550 кВ аспайтын SF6 жерге қосқыштар диаметрі кемінде 330 мм, бірақ 680 мм артық емес

8535309008
— — — прочие
8535400000
— молниеотводы, ограничители напряжения и гасители скачков напряжения
853590000
— прочие:
8535900001
— — проходные изоляторы с одним или несколькими электродами на напряжение не менее 110 кВ, но не более 550 кВ в корпусе из алюминиевого сплава, содержащем монтажное фланцевое кольцо для подсоединения внешней аппаратуры с крепежными отверстиями, центры которых расположены на окружности диаметром не менее 330 мм, но не более 680 мм
8535900008
— — прочие
8536201007
— — — прочие
8536501906
— — — — — прочие
8536693000
— — — для печатных схем
8536699008
— — — — прочие
8537
Пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и основания для электрической аппаратуры прочие, оборудованные двумя или более устройствами товарной позиции 8535 или 8536, для управления или распределения электрического тока, в том числе включающие в себя приборы или устройства группы 90 и цифровые аппараты управления, кроме коммутационных устройств товарной позиции 8517:
853710
— на напряжение не более 1000 В:
8537101000
— — цифровые панели управления со встроенной вычислительной машиной
8537109100
— — — программируемые контроллеры с памятью
8537109800
— — — прочие
853720
— на напряжение более 1000 В:
8537209200
— — на напряжение более 1000 В, но не более 72,5 кВ
8537209800
— — на напряжение более 72,5 кВ
8538
Части, предназначенные исключительно или в основном для аппаратуры товарной позиции 8535, 8536 или 8537:
8538100000
— пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и основания прочие для изделий товарной позиции 8537, но не укомплектованные соответствующей аппаратурой
8538901200
— — — электронные модули
8538909200
— — — электронные модули
8539
Лампы накаливания или газоразрядные, электрические, включая лампы герметичные направленного света, а также ультрафиолетовые или инфракрасные лампы; дуговые лампы; источники света светодиодные (LED):
8542
Схемы электронные интегральные:
854231
— — процессоры и контроллеры, объединенные или не объединенные с запоминающими устройствами, преобразователями, логическими схемами, усилителями, синхронизаторами или другими схемами:
854231100
— — — товары, поименованные в примечании 12 (б) (iii) к данной группе:
8542311001
— — — — микропроцессоры, произведенные по технологическому процессу не более 32 нанометров
8542311009
— — — — прочие
85423190
— — — прочие:
8542319010
— — — — схемы интегральные монолитные
8542319090
— — — — прочие
854232
— — запоминающие устройства:
8542321000
— — — товары, поименованные в примечании 12 (б) (iii) к данной группе
8542399010
— — — — схемы интегральные монолитные

8535309008
— — — өзге
8535400000
– найзағай, кернеуді шектегіштер және асқын кернеуді сөндіргіштер
853590000
— өзгелер:
8535900001
— — орталықтары шеңберде орналасқан монтаждау тесіктері бар сыртқы жабдықты қосуға арналған монтаждау фланецті сақинасы бар алюминий қорытпасынан қораптағы кернеуі кемінде 110 кВ, бірақ 550 кВ аспайтын бір немесе бірнеше электродтары бар төлкелер диаметрі кемінде 330 мм, бірақ 680 мм артық емес
8535900008
— — өзгелер
8536201007
— — — өзге
8536501906
— — — — — өзге
8536693000
— — — баспа схемалары үшін
8536699008
— — — — өзге
8537
8535 немесе 8536 тауар позициясының екі немесе одан да көп құрылғыларымен жабдықталған, электр тогын өзгеруға немесе таратуға арналған, оның ішінде 90—топтағы аспаптарды немесе құрылғыларды және цифрлық өзгеру аппаратын қамтитын өзге де консольдер, қалқандар, пульттер, үстелдер, қалқандар және электр аппараттарына арналған негіздер 8517 тауар позициясының коммутациялық құрылғыларынан өзге:
853710
— 1000 В жоғары емес кернеу үшін:
8537101000
— — кірістірілген компьютері бар сандық өзгеру панельдері
8537109100
— — — жады бар бағдарламаланатын контроллерлер
8537109800
— — — өзге
853720
— 1000 В жоғары кернеулер үшін:
8537209200
— — 1000 В жоғары, бірақ 72,5 кВ—тан аспайтын кернеулер үшін
8537209800
— — 72,5 кВ жоғары кернеулер үшін
8538
Тек қана немесе негізінен 8535, 8536 немесе 8537 тауар позициясындағы аппаратураға арналған бөлшектер:
8538100000
— консольдер, панельдер, пульттер, үстелдер, қалқандар және 8537 тауар позициясындағы бұйымдардың өзге де негіздері, бірақ тиісті аппаратурамен жабдықталмаған
8538901200
— — — электрондық модульдер
8538909200
— — — электрондық модульдер
8539
қыздыру немесе газ разрядты шамдар, электр шамдары, оның ішінде герметикалық бағыттаушы шамдар, сондай—ақ ультракүлгін немесе инфрақызыл шамдар; доғалық шамдар; Жарық диодты жарық көздері:
8542
Электрондық интегралдық схемалар:
854231
— — жадтармен, түрлендіргіштермен, логикалық схемалармен, күшейткіштермен, синхронизаторлармен немесе өзге схемалармен байланысты немесе байланыспаған процессорлар мен контроллерлер:
854231100
— — — осы тараудың 12 (b) (iii) ескертуінде көрсетілген тауарлар:
8542311001
— — — — 32 нанометрден аспайтын технологиялық процесс бойынша дайындалған микропроцессорлар
8542311009
— — — — өзге
85423190
— — — өзгелер:
8542319010
— — — — монолитті интегралдық схемалар
8542319090
— — — — өзге
854232
— — сақтау құрылғылары:
8542321000
— — — осы тараудың 12 (b) (iii) ескертуінде аталған тауарлар
8542399010
— — — — монолитті интегралдық схемалар

9028100000
— счетчики газа
9028200000
— счетчики жидкости
902830
— счетчики электроэнергии:
9028301100
— — — однофазные
9028301900
— — — многофазные
902890
— части и принадлежности:
9028901000
— — для счетчиков электроэнергии
9029
Счетчики числа оборотов, счетчики количества продукции, таксометры, счетчики пройденного расстояния в милях, шагомеры и аналогичные приборы; спидометры и тахометры, кроме приборов и инструментов товарной позиции 9014 или 9015; стробоскопы:
902910000
— счетчики числа оборотов, счетчики количества продукции, таксометры, счетчики пройденного расстояния в милях, шагомеры и аналогичные приборы:
9030
Осциллоскопы, анализаторы спектра, прочие приборы и аппаратура для измерения или контроля электрических величин, кроме измерительных приборов товарной позиции 9028; приборы и аппаратура для обнаружения или измерения альфа-, бета-, гамма-, рентгеновского, космического или прочих ионизирующих излучений:
9030100000
— приборы и аппаратура для обнаружения или измерения ионизирующих излучений
903020
— осциллоскопы и осциллографы:
9030201000
— — электронно-лучевые
903020300
— — прочие, с записывающим устройством:
9030203001
— — — для гражданских воздушных судов5)
9030203009
— — — прочие
9030209100
— — — электронные
9030209900
— — — прочие
9030310000
— — приборы измерительные универсальные без записывающего устройства
903032000
— — приборы измерительные универсальные с записывающим устройством:
903033
— — без записывающего устройства, прочие:
9030331000
— — — электронные
9030339100
— — — — вольтметры
903039000
— — с записывающим устройством, прочие:
9030390001
— — — для гражданских воздушных судов5)
9030390009
— — — прочие
9030400000
— приборы и аппаратура, специально предназначенные для телекоммуникаций, прочие (например, измерители перекрестных помех, коэффициентов усиления, коэффициентов искажения, псофометры)
9030820000
— — для измерений или проверки полупроводниковых пластин или приборов (включая интегральные схемы)
903084000
— — с записывающими устройствами, прочие:
9030840001
— — — для гражданских воздушных судов5)
9030840009
— — — прочие
9030893000
— — — электронные
903090
— части и принадлежности:
9030902000
— — для аппаратуры подсубпозиции 9030 82 000 0
9031
Измерительные или контрольные приборы, устройства и машины, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные; проекторы профильные:
9031100000
— машины балансировочные для механических частей
9031200000
— стенды испытательные
9031410000
— — для проверки полупроводниковых пластин или устройств (включая интегральные схемы) или для проверки фотомасок или фотошаблонов, используемых в производстве полупроводниковых приборов (включая интегральные схемы)

9028100000
— газ есептегіштері
9028200000
— сұйықтық есептегіштері
902830
— электр есептегіштері:
9028301100
— — — бір фазалы
9028301900
— — — көпфазалы
902890
— бөлшектер мен керек—жарақтар:
9028901000
— — электр есептегіштері үшін
9029
Революциялық есептегіштер, өндірістік есептегіштер, таксометрлер, жүгіріс есептегіштері, педометрлер және ұқсас аспаптар; 9014 немесе 9015 тауар позициясының аспаптары мен аспаптарынан өзге спидометрлер мен тахометрлер; стробоскоптар:
902910000
— айналым есептегіштері, өндірістік есептегіштер, таксометрлер, жүгіріс есептегіштері, педометрлер және ұқсас аспаптар:
9030
9028 тауар позициясының өлшеу құралдарынан өзге, осциллографтар, спектр анализаторлары және электр шамаларын өлшеуге немесе тексеруге арналған өзге де аспаптар мен аппаратуралар; альфа, бета, гамма, рентгендік, ғарыштық немесе өзге иондаушы сәулеленуді анықтауға немесе өлшеуге арналған аспаптар мен аппаратура:
9030100000
— иондаушы сәулеленуді анықтауға немесе өлшеуге арналған аспаптар мен аппараттар
903020
— осциллографтар және осциллографтар:
9030201000
— — электронды сәуле
903020300
— — өзге, жазу құрылғысы бар:
9030203001
— — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
9030203009
— — — өзге
9030209100
— — — электронды
9030209900
— — — өзге
9030310000
— — жазу құрылғысы жоқ әмбебап өлшеу құралдары
903032000
— — жазу құрылғысы бар әмбебап өлшеу құралдары:
903033
— — жазу құрылғысы жоқ, өзгелеры:
9030331000
— — — электронды
9030339100
— — — — вольтметрлер
903039000
— — жазу құрылғысымен, өзгелеры:
9030390001
— — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
9030390009
— — — өзге
9030400000
— телекоммуникациялар үшін арнайы әзірленген өзге аспаптар мен аппараттар (мысалы, айқаспалы өлшеуіштер, күшейткіштер, бұрмалау өлшегіштер, псофометрлер)
9030820000
— — жартылай өткізгіш пластиналарды немесе құрылғыларды өлшеуге немесе тексеруге арналған (интегралды схемаларды қоса алғанда)
903084000
— — жазу құрылғыларымен, өзгелеры:
9030840001
— — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
9030840009
— — — өзге
9030893000
— — — электронды
903090
— бөлшектер мен керек—жарақтар:
9030902000
— — 9030 82 000 0 қосалқы позициясының аппараттары үшін
9031
Осы тараудың өзге жерінде аталмаған немесе енгізілмеген өлшеу немесе бақылау аспаптары, құрылғылар мен машиналар; профиль проекторлары:
9031100000
– механикалық бөлшектерді теңестіру станоктары
9031200000
— сынақ стендтері
9031410000
— — жартылай өткізгішті пластиналарды немесе құрылғыларды (соның ішінде интегралдық схемаларды) сынау үшін немесе жартылай өткізгіш құрылғыларды (оның ішінде интегралдық схемаларды) өндіруде пайдаланылатын фотомаскаларды немесе фотомаскаларды сынау үшін

9031491000
— — — проекторы профильные
903180
— приборы, устройства и машины прочие:
9031803200
— — — — для проверки полупроводниковых пластин или устройств или для проверки фотомасок или фотошаблонов, используемых в производстве полупроводниковых приборов
9031803400
— — — — прочие
9031803800
— — — прочие
9031809100
— — — для измерения или контроля геометрических величин
9031809800
— — — прочие
903190
— части и принадлежности:
9031902000
— — для аппаратуры подсубпозиции 9031 41 000 0 или для оптических приборов и устройств для измерения поверхностного загрязнения частицами полупроводниковых пластин подсубпозиции 9031 49 900 0
9031903000
— — для аппаратуры подсубпозиции 9031 80 320 0
9032
Приборы и устройства для автоматического регулирования или управления:
903210
— термостаты:
9032102000
— — электронные
9032108100
— — — с электрическим пусковым устройством
9032200000
— маностаты
9032810000
— — гидравлические или пневматические
9032900000
— части и принадлежности
9033000000
Части и принадлежности (в другом месте данной группы не поименованные или не включенные) к машинам, приборам, инструментам или аппаратуре группы 90
9401200009
— — прочие
9403105100
— — — столы письменные
940310580
— — — прочая:
9403105809
— — — — прочая
9403109100
— — — шкафы, снабженные дверями, задвижками или откидными досками
9403109300
— — — шкафы для хранения документов, картотечные и прочие шкафы
940310980
— — — прочая:
9403109801
— — — — столы чертежные (кроме указанных в товарной позиции 9017)
9403109809
— — — — прочая
940320
— мебель металлическая прочая:
9403208009
— — — прочая
9405
Светильники и осветительное оборудование, включая прожекторы, лампы узконаправленного света, фары и их части, в другом месте не поименованные или не включенные; световые вывески, световые таблички с именем или названием, или адресом и аналогичные изделия, имеющие встроенный источник света, и их части, в другом месте не поименованные или не включенные:
940541001
— — — прожекторы и лампы узконаправленного света:
9405410019
— — — — — прочие
940561000
— — предназначенные для использования исключительно с источниками света светодиодными (LED):
9405610002
— — — — — предназначенные для использования со светодиодными источниками света на жесткой печатной плате
9405610005
— — — — — предназначенные для использования со светодиодными источниками света на жесткой печатной плате
9405610009
— — — — — прочие
940569000
— — прочие:
9405690002
— — — — прочие
9405690009
— — — — прочие
9406
Сборные строительные конструкции:
9612101000
— — из пластмассы
Приложение 7
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 26 февраля 2018 года № 131
Перечень товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Сарыарка"

9031491000
— — — профильді проекторлар
903180
— өзге аспаптар, құрылғылар және машиналар:
9031803200
— — — — жартылай өткізгіш пластиналарды немесе құрылғыларды тексеру үшін немесе жартылай өткізгіш құрылғыларды өндіруде қолданылатын фотомаскаларды немесе фотомаскаларды тексеру үшін
9031803400
— — — — өзге
9031803800
— — — өзге
9031809100
— — — геометриялық шамаларды өлшеу немесе бақылау үшін
9031809800
— — — өзге
903190
— бөлшектер мен керек—жарақтар:
9031902000
— — 9031 41 000 қосалқы позициясының аппараттары үшін немесе 9031 49 900 қосалқы позициясының жартылай өткізгіш пластинкаларының беткі бөлшектерінің ластануын өлшеуге арналған оптикалық аспаптар мен құрылғылар үшін
9031903000
— — 9031 80 320 0 қосалқы позициясының аппараттары үшін
9032
Автоматты реттеуге немесе өзгеруға арналған аспаптар мен құрылғылар:
903210
— термостаттар:
9032102000
— — электронды
9032108100
— — — электрлік іске қосу құрылғысымен
9032200000
— маностаттар
9032810000
— — гидравликалық немесе пневматикалық
9032900000
– бөлшектер мен керек—жарақтар
9033000000
90—топтағы машиналарға, аспаптарға, аспаптарға немесе аппараттарға арналған бөлшектер мен керек—жарақтар (осы тараудың өзге жерінде көрсетілмеген немесе қосылмаған)
9401200009
— — өзгелер
9403105100
— — — үстелдер
940310580
— — — өзге:
9403105809
— — — — өзге
9403109100
— — — есіктермен, ысырмалармен немесе топсалы тақталармен жабдықталған шкафтар
9403109300
— — — файлдық шкафтар, файлдық шкафтар және өзге шкафтар
940310980
— — — өзге:
9403109801
— — — — сызба кестелері (9017 тауар позициясындағылардан өзге)
9403109809
— — — — өзге
940320
— өзге металл жиһаздар:
9403208009
— — — өзге
9405
Өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған прожекторларды, прожекторларды, фараларды және олардың бөліктерін қоса алғанда, шамдар мен жарықтандыру жабдықтары; Кіріктірілген жарық көзі бар жарықтандырылған белгілер, жарықтандырылған атаулар немесе атаулар немесе мекенжай тақталары және өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған олардың бөліктері:
940541001
— — — прожекторлар және тар сәулелік шамдар:
9405410019
— — — — — өзге
940561000
— — тек жарық диодты (жарық диодты) жарық көздерімен пайдалануға арналған:
9405610002
— — — — — қатты баспа платасындағы жарық диодты жарық көздерімен пайдалануға арналған
9405610005
— — — — — қатты баспа платасындағы жарық диодты жарық көздерімен пайдалануға арналған
9405610009
— — — — — өзге
940569000
— — өзгелер:
9405690002
— — — — өзге
9405690009
— — — — өзге
9406
Құрастырмалы құрылыс конструкциялары:
9612101000
— — пластиктен жасалған
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 26 ақпандағы
№ 131 бұйрығына
7-қосымша
"Сарыарқа" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағына өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі

— — — м-фениленбис(метиламин);2,2′-дихлор-4,4′-метилендианилин;4,4′-би-о-толуидин;1,8-нафталиндиамин
2922
Аминосоединения, включающие кислородсодержащую функциональную группу:
2922110000
— — моноэтаноламин и его соли
2922120000
— — диэтаноламин и его соли
2922150000
— — триэтаноламин
2922194000
— — — соли триэтаноламина
2922140000
— — декстропропоксифен (INN) и его соли
2922170000
— — метилдиэтаноламин и этилдиэтаноламин
2922180000
— — 2-(N,N-диизопропиламин)этанол
2922210000
— — аминогидроксинафталинсульфокислоты и их соли
2922310000
— — амфепрамон (INN), метадон (INN) и норметадон (INN); соли этих соединений
2922410000
— — лизин и его сложные эфиры; соли этих соединений
2922420000
— — глутаминовая кислота и ее соли
2922430000
— — антраниловая кислота и ее соли
2922440000
— — тилидин (INN) и его соли
2922492000
— — — b-аланин
2922500000
— аминоспиртофенолы, аминокислотофенолы и аминосоединения прочие с кислородсодержащими функциональными группами
2923
Соли и гидроксиды четвертичного аммониевого основания; лецитины и фосфоаминолипиды прочие, определенного или неопределенного химического состава:
2923100000
— холин и его соли
2923200000
— лецитины и фосфоаминолипиды прочие
2924
Соединения, содержащие карбоксамидную функциональную группу; соединения угольной кислоты, содержащие амидную функциональную группу:
2924110000
— — мепробамат (INN)
2924120000
— — фторацетамид (ISO), монокротофос (ISO) и фосфамидон (ISO)
2924210000
— — уреины и их производные; соли этих соединений
2924230000
— — 2-ацетамидобензойная кислота (N-ацетилантраниловая кислота) и ее соли
2924240000
— — этинамат (INN)
2924291000
— — — лидокаин (INN)
2925
Соединения, содержащие карбоксимидную функциональную группу (включая сахарин и его соли), и соединения, содержащие иминную функциональную группу:
2925110000
— — сахарин и его соли
2925120000
— — глутетимид (INN)
2925192000
— — — 3,3′,4,4′,5,5′,6,6′-октабром-N,N′-этилендифталимид; N,N′-этиленбис(4,5-дибромгексагидро-3,6-метанфталимид)
2925210000
— — хлордимеформ (ISO)
2926
Соединения, содержащие нитрильную функциональную группу:
2926100000
— акрилонитрил
2926200000
— 1-цианогуанидин (дициандиамид)
2926300000
— фенпропорекс (INN) и его соли; метадон (INN) - промежуточный продукт (4-циано-2-диметиламино-4,4-дифенилбутан)
2926902000
— — изофталонитрил
2927000000
Диазо-, азо- или азоксисоединения
292800
Производные гидразина или гидроксиламина органические:
2928001000
— N,N-бис(2-метоксиэтил)гидроксиламин
2929
Соединения, содержащие другие азотсодержащие функциональные группы:

— — — м—фениленбис(метиламин); 2,2'—дихлоро—4,4'—метилендианилин; 4,4'—би—о—толуидин; 1,8—нафталендиамин
2922
Құрамында оттегі бар функционалдық тобы бар амин қосылыстары:
2922110000
— — моноэтаноламин және оның тұздары
2922120000
— — диетаноламин және оның тұздары
2922150000
— — триэтаноламин
2922194000
— — — триэтаноламин тұздары
2922140000
— — дектропропоксифен (ИНН) және оның тұздары
2922170000
— — метилдиэтаноламин және этилдиэтаноламин
2922180000
— — 2—(N,N—дизопропиламин)этанол
2922210000
— — аминогидроксинафталенсульфон қышқылдары және олардың тұздары
2922310000
— — амфепрамон (INN), метадон (INN) және норметадон (INN); осы қосылыстардың тұздары
2922410000
— — лизин және оның күрделі эфирлері; осы қосылыстардың тұздары
2922420000
— — глютамин қышқылы және оның тұздары
2922430000
— — антранил қышқылы және оның тұздары
2922440000
— — тилидин (ИНН) және оның тұздары
2922492000
— — — b—аланин
2922500000
— амин спирті фенолдары, амин фенолдары және құрамында оттегі бар функционалдық топтары бар өзге амин қосылыстары
2923
Төрттік аммоний негізінің тұздары мен гидроксидтері; лецитиндер және өзге де фосфоаминолипидтер, химиялық құрамы анықталған немесе анықталмаған:
2923100000
— холин және оның тұздары
2923200000
— лецитиндер және өзге фосфоаминолипидтер
2924
Құрамында карбоксамид функционалдық тобы бар қосылыстар; Құрамында амидтік функционалдық тобы бар көмір қышқылы қосылыстары:
2924110000
— — мепробамат (INN)
2924120000
— — фторацетамид (ISO), монокротофос (ISO) және фосфамидон (ISO)
2924210000
— — мочевиналар және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2924230000
— — 2—ацетамидобензой қышқылы (N—ацетилантранил қышқылы) және оның тұздары
2924240000
— — этинамат (INN)
2924291000
— — — лидокаин (INN)
2925
Құрамында карбоксимидті функционалдық тобы бар қосылыстар (соның ішінде сахарин және оның тұздары) және имин функционалдық тобы бар қосылыстар:
2925110000
— — сахарин және оның тұздары
2925120000
— — глютетимид (INN)
2925192000
— — — 3,3',4,4',5,5',6,6'—октабром—N,N'—этилен дифталимиді; N,N′—этиленбис(4,5—дибромогексагидро—3,6—метанфталимид)
2925210000
— — хлордимеформа (ISO)
2926
Құрамында нитрил функционалдық тобы бар қосылыстар:
2926100000
– акрилонитрил
2926200000
— 1—циануанидин (дициандиамид)
2926300000
— фенпропорекс (INN) және оның тұздары; метадон (INN) — аралық (4—циано—2—диметиламино—4,4—дифенилбутан)
2926902000
— — изофталонтрил
2927000000
Диазо, азо немесе азокси қосылыстары
292800
Органикалық гидразин немесе гидроксиламин туындылары:
2928001000
— N,N—bis(2—метоксиэтил)гидроксиламин
2929
Құрамында азоты бар өзге функционалдық топтары бар қосылыстар:

3102401000
— — с содержанием азота не более 28 мас.%
3102409000
— — с содержанием азота более 28 мас.%
3102500000
— нитрат натрия
3102600000
— двойные соли и смеси нитрата кальция и нитрата аммония
3102800000
— смеси мочевины и нитрата аммония в водном или аммиачном растворе
3102900000
— прочие, включая смеси, не поименованные в предыдущих субпозициях
3103
Удобрения минеральные или химические, фосфорные:
3103110000
— — содержащие 35 мас.% или более пентаоксида дифосфора (P2O5)
3104
Удобрения минеральные или химические, калийные:
310420
— хлорид калия:
3104201000
— — с содержанием калия в пересчете на K2О не более 40 мас.% в пересчете на сухой безводный продукт
3104205000
— — с содержанием калия в пересчете на К2О более 40 мас.%, но не более 62 мас.% в пересчете на сухой безводный продукт
3104209000
— — с содержанием калия в пересчете на К2О более 62 мас.% в пересчете на сухой безводный продукт
3104300000
— сульфат калия
3104900001
— — карналлит
3105
Удобрения минеральные или химические, содержащие два или три питательных элемента: азот, фосфор и калий; удобрения прочие; товары данной группы в таблетках или аналогичных формах или в упаковках, брутто-масса которых не превышает 10 кг:
3105100000
— товары данной группы в таблетках или аналогичных формах или в упаковках, брутто-масса которых не превышает 10 кг
310520
— удобрения минеральные или химические, содержащие три питательных элемента: азот, фосфор и калий:
3105300000
— водородфосфат диаммония (фосфат диаммония)
3105400000
— диводородфосфат аммония (фосфат моноаммония) и его смеси с водородфосфатом диаммония (фосфатом диаммония)
3105510000
— — содержащие нитраты и фосфаты
3105600000
— удобрения минеральные или химические, содержащие два питательных элемента: фосфор и калий
3105902000
— — с содержанием азота более 10 мас.% в пересчете на сухой безводный продукт
3201
Экстракты дубильные растительного происхождения; таннины и их соли, эфиры простые и сложные и прочие производные:
3201100000
— экстракт квебрахо
3201200000
— экстракт акации
3201902000
— — экстракт сумаха, экстракт валонеи, экстракт дуба или экстракт каштана
3202
Органические дубильные вещества синтетические; неорганические дубильные вещества; препараты для дубления, содержащие или не содержащие природные дубильные вещества; ферментные препараты для предварительного дубления:
3202100000
— органические дубильные вещества синтетические
320300
Красящие вещества растительного или животного происхождения (включая красящие экстракты, кроме животного угля), определенного или неопределенного химического состава; препараты, изготовленные на основе красящих веществ растительного или животного происхождения, указанные в примечании 3 к данной группе:

3102401000
— — азот мөлшері 28 масс.%—дан аспайтын
3102409000
— — азот мөлшері 28 масс.% астам
3102500000
— натрий нитраты
3102600000
— қос тұздар мен кальций нитраты мен аммоний нитратының қоспалары
3102800000
— сулы немесе аммиак ерітіндісіндегі несепнәр мен аммоний нитратының қоспалары
3102900000
— алдыңғы топшаларда қамтылмаған қоспаларды қоса алғанда, өзгелер
3103
Минералды немесе химиялық, фосфорлы тыңайтқыштар:
3103110000
— — салмағы бойынша 35% немесе одан да көп дифосфор пентоксиді (P2O5) бар
3104
Минералды немесе химиялық, калий тыңайтқыштары:
310420
— калий хлориді:
3104201000
— — құрғақ сусыз өнімде K2O бойынша калий мөлшері 40 масс.%—дан аспайтын
3104205000
— — құрамындағы калий мөлшері K2O бойынша 40 масс.% астам, бірақ құрғақ сусыз өнім бойынша 62 масс.% артық емес
3104209000
— — құрғақ сусыз өнім бойынша K2O бойынша калий мөлшері 62 масс.%—дан жоғары
3104300000
— калий сульфаты
3104900001
— — карналлит
3105
Құрамында екі немесе үш қоректік заттар: азот, фосфор және калий бар минералды немесе химиялық тыңайтқыштар; өзге тыңайтқыштар; таблеткадағы немесе ұқсас пішіндегі немесе жалпы салмағы 10 кг аспайтын қаптамадағы осы топтың тауарлары:
3105100000
— брутто салмағы 10 кг аспайтын таблеткалардағы немесе ұқсас пішіндегі немесе қаптамадағы осы топтың тауарлары
310520
— құрамында үш қоректік элементі бар минералды немесе химиялық тыңайтқыштар: азот, фосфор және калий:
3105300000
— диаммоний сутегі фосфаты (диаммоний фосфаты)
3105400000
— аммоний дигидрофосфаты (моноаммоний фосфаты) және оның диаммоний сутегі фосфатымен (диаммоний фосфаты) қоспалары
3105510000
— — құрамында нитраттар мен фосфаттар бар
3105600000
— құрамында екі қоректік элементі бар минералды немесе химиялық тыңайтқыштар: фосфор және калий
3105902000
— — құрғақ сусыз өнім бойынша азот мөлшері 10 масс.% астам
3201
Өсімдік тектес илеу сығындылары; таниндер және олардың тұздары, эфирлері, күрделі эфирлері және өзге туындылары:
3201100000
— квебрахо сығындысы
3201200000
— акация сығындысы
3201902000
— — сумак сығындысы, валония сығындысы, емен сығындысы немесе каштан сығындысы
3202
Органикалық таниндер, синтетикалық; бейорганикалық таниндер; илеуге арналған препараттар, құрамында табиғи таниндер бар немесе жоқ; Алдын ала тотығуға арналған ферменттік препараттар:
3202100000
— синтетикалық органикалық таниндер
320300
Өсімдік немесе жануар тектес бояғыш заттар (жануарлардың көмірінен өзге бояғыш сығындыларды қоса), химиялық құрамы анықталған немесе анықталмаған; Осы топтың 3—ескертуіне сәйкес өсімдік немесе жануар текті бояғыш заттардан жасалған препараттар:

4010320000
— — бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), кроме ребристых, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 180 см
4010330000
— — бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), ребристые, с длиной наружной окружности более 180 см, но не более 240 см
4010340000
— — бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), кроме ребристых, с длиной наружной окружности более 180 см, но не более 240 см
4010350000
— — бесконечные зубчатые приводные ремни, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 150 см
4010360000
— — бесконечные зубчатые приводные ремни, с длиной наружной окружности более 150 см, но не более 198 см
4010390000
— — прочие
4012
Шины и покрышки пневматические резиновые, восстановленные или бывшие в употреблении; шины и покрышки массивные или полупневматические, шинные протекторы и ободные ленты, резиновые:
4012110000
— — для легковых автомобилей (включая грузопассажирские автомобили-фургоны и спортивные автомобили)
4012120000
— — для автобусов или моторных транспортных средств для перевозки грузов
4012902000
— — шины и покрышки массивные или полупневматические
4012903000
— — шинные протекторы
4012909000
— — ленты ободные
4013
Камеры резиновые:
401310000
— для легковых автомобилей (включая грузопассажирские автомобили-фургоны и спортивные автомобили), автобусов или моторных транспортных средств для перевозки грузов:
4013100001
— — для легковых автомобилей (включая грузопассажирские автомобили-фургоны и спортивные автомобили)
4013100009
— — для автобусов или моторных транспортных средств для перевозки грузов
4014
Изделия гигиенические или фармацевтические (включая соски) из вулканизованной резины, кроме твердой резины, с фитингами из твердой резины или без них:
4014900000
— прочие
4015
Одежда и принадлежности к одежде (включая перчатки, рукавицы и митенки) из вулканизованной резины, кроме твердой резины, для различных целей:
4015120001
— — — хирургические
4015190000
— — прочие
4015900000
— прочие
4016
Изделия из вулканизованной резины, кроме твердой резины, прочие:
401610000
— из пористой резины:
4016100001
— — для технических целей, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
4016910000
— — покрытия напольные и коврики
401693000
— — прокладки, шайбы и прочие уплотнители:
4016930001
— — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
4016930004
— — — для производства авиационных двигателей и/или гражданских воздушных судов5)

4010320000
— — сыртқы шеңбері 60 см—ден астам, бірақ 180 см—ден аспайтын, қырлылардан өзге, трапеция тәрізді көлденең қиманың шексіз жетек белдіктері (V—белдіктер)
4010330000
— — сыртқы шеңбері 180 см—ден астам, бірақ 240 см—ден аспайтын, қырлы, трапеция тәрізді көлденең қимасының шексіз беріліс белдіктері (V—белдіктер)
4010340000
см—ден астам, бірақ 240 см —ден аспайтын, қырлылардан өзге, трапеция тәрізді көлденең қиманың шексіз жетек белдіктері (V—белдіктер)
4010350000
— — сыртқы шеңбері 60 см—ден астам, бірақ 150 см—ден аспайтын шексіз уақыт белдіктері
4010360000
— — сыртқы шеңбері 150 см—ден астам, бірақ 198 см—ден аспайтын шексіз уақыт белдіктері
4010390000
— — өзгелер
4012
Шиналар мен шиналар, пневматикалық резеңке, қайта өңделген немесе пайдаланылған; тұтас немесе жартылай пневматикалық шиналар мен шиналар, шиналар протекторлары мен жиек таспалары, резеңке:
4012110000
— — жеңіл автомобильдер үшін (соның ішінде фургондар мен спорттық автомобильдер)
4012120000
— — жүктерді тасымалдауға арналған автобустар немесе автомобильдер үшін
4012902000
— — Массивті немесе жартылай пневматикалық шиналар мен шиналар
4012903000
— — шиналар қорғағыштары
4012909000
— — жиек таспалары
4013
Резеңке камералар:
401310000
— жеңіл автомобильдер (соның ішінде фургондар мен спорттық автомобильдер), автобустар немесе жүктерді тасымалдауға арналған автокөліктер үшін:
4013100001
— — жеңіл автомобильдер үшін (соның ішінде фургондар мен спорттық автомобильдер)
4013100009
— — жүктерді тасымалдауға арналған автобустар немесе автомобильдер үшін
4014
Қатты резеңкеден өзге, қатты резеңке фитингтері бар немесе онсыз вулканизацияланған резеңкеден жасалған гигиеналық немесе фармацевтикалық бұйымдар (емшектерді қоса алғанда):
4014900000
— өзгелер
4015
Қатты резеңкеден өзге, әртүрлі мақсаттарға арналған вулканизацияланған резеңкеден жасалған киім және керек—жарақтар (қолғаптарды, қолғаптарды және қолғаптарды қоса алғанда):
4015120001
— — — хирургиялық
4015190000
— — өзгелер
4015900000
— өзгелер
4016
Қатты резеңкеден өзге, вулканизацияланған резеңкеден жасалған өзге бұйымдар:
401610000
— кеуекті резеңкеден:
4016100001
— — азаматтық әуе кемелеріне арналған техникалық мақсаттарға арналған5)
4016910000
— — еден жабындары мен кілемшелер
401693000
— — тығыздағыштар, шайбалар және өзге тығыздағыштар:
4016930001
— — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
4016930004
— — — авиациялық қозғалтқыштарды және/немесе азаматтық әуе кемелерін өндіру үшін5)

4016930005
— — — прочие
4016950000
— — изделия надувные прочие
4016995209
— — — — — прочие
401699910
— — — — части из металлонаполненных резин:
4016999701
— — — — — пробки резиновые инсулиновые
4203
Предметы одежды и принадлежности к одежде, из натуральной кожи или композиционной кожи:
4203291000
— — — защитные для всех профессий
4401
Древесина топливная в виде бревен, поленьев, ветвей, вязанок хвороста или в аналогичных видах; древесина в виде щепок или стружки; опилки и древесные отходы и скрап, неагломерированные или агломерированные в виде бревен, брикетов, гранул или в аналогичных видах:
4401220000
— — лиственных пород
4402
Уголь древесный (включая уголь, полученный из скорлупы или орехов), агломерированный или неагломерированный:
4402100000
— из бамбука
4402900000
— прочий
4403
Лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью или грубо окантованные или неокантованные:
4403120001
— — — из дуба
4403120002
— — — из бука
4403120003
— — — из ясеня
440311000
— — хвойных пород:
440323
— — из пихты (Abies spp.) и ели (Picea spp.), с размером наименьшего поперечного сечения 15 см или более:
4403211200
— — — — бревна
4403410000
— — шорея с темно-красной древесиной, шорея с бледно-красной древесиной и шорея бакау
4403491000
— — — энтандрофрагма цилиндрическая, кайя иворензис и хлорофора высокая, или африканское тиковое дерево
4403493500
— — — аукумея Клайна и энтандрофрагма полезная
440391
— — из дуба (Quercus spp.):
4403911000
— — — бревна
440393
— — из бука (Fagus spp.), с размером наименьшего поперечного сечения 15 см или более:
4403932000
— — — бревна
4403970001
— — — из тополя
4403980000
— — из эвкалипта (Eucalyptus spp.)
4403950000
— — из березы (Betula spp.), с размером наименьшего поперечного сечения 15 см или более
4403960002
— — — лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью, неокантованные, диаметром наименьшего поперечного сечения менее 15 см
4403990001
— — — из ясеня
4403970002
— — — из осины (Populus adenopoda, Populus davidiana, Populus grandidentata, Populus sieboldii, Populus tremula, Populus tremuloides)
4404
Древесина бондарная; бревна расколотые; сваи, колья и столбы из дерева, заостренные, но не распиленные вдоль; лесоматериалы, грубо обтесанные, но не обточенные, не изогнутые или не обработанные другим способом, используемые для производства тростей, зонтов, ручек для инструментов или аналогичных изделий; щепа и аналогичная древесина:
440410000
— хвойных пород:
4404200000
— лиственных пород
4405000000
Шерсть древесная; мука древесная
4407
Лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной более 6 мм:

4016930005
— — — өзге
4016950000
— — өзге үрлемелі бұйымдар
4016995209
— — — — — өзге
401699910
— — — — металл толтырылған резеңке бөлшектер:
4016999701
— — — — — резеңке инсулин тығындары
4203
Таза былғарыдан немесе композициялық былғарыдан жасалған киім және киім аксессуарлары:
4203291000
— — — барлық мамандықтар үшін қорғаныш
4401
Бөрене, бөрене, бұтақ, шоқ шоқтары немесе ұқсас нысандар түріндегі отын; жоңқа немесе жоңқа түріндегі ағаш; үгінділер мен ағаш қалдықтары мен сынықтары, бөренелер, брикеттер, түйіршіктер немесе ұқсас нысандар түрінде агломерацияланған немесе жоқ:
4401220000
— — қатты ағаш
4402
Агломерацияланған немесе агломерацияланбаған көмір (қабықшалардан немесе жаңғақтардан алынған көмірді қоса алғанда) :
4402100000
— бамбуктан
4402900000
— өзге
4403
Кедір—бұдыр ағаш, қабығы немесе ағаш ағашы жойылған немесе алынбаған немесе өрескел қырлы немесе қырлы емес:
4403120001
— — — емен ағашынан
4403120002
— — — буктан
4403120003
— — — күлден
440311000
— — қылқан жапырақтылар:
440323
— — ең кішкентай көлденең қимасы 15 см немесе одан жоғары шыршадан (Abies spp.) және шыршадан (Picea spp.):
4403211200
— — — — журналдар
4403410000
— — Қою қызыл ағашты Шорея, бозғылт қызыл ағашты Шорея және Шорея бақау
4403491000
— — — цилиндрлік энандрофрагма, кая ivorensis және жоғары хлорофора немесе африкалық тик
4403493500
— — — Клейн аукумеясы және пайдалы энандрофрагма
440391
— — емен (Quercus spp.):
4403911000
— — — журналдар
440393
— — бук (Fagus spp.), көлденең қимасының ең кіші өлшемі 15 см немесе одан көп:
4403932000
— — — журналдар
4403970001
— — — теректен
4403980000
— — эвкалипттен (Eucalyptus spp.)
4403950000
— — қайыңның (Betula spp.), көлденең қимасының ең кіші өлшемі 15 см немесе одан да көп
4403960002
— — — ең кішкентай көлденең қимасының диаметрі 15 см—ден кем, қыртысы немесе қабығы жойылған немесе алынбаған өңделмеген ағаш материалдар
4403990001
— — — күлден
4403970002
— — — бастап көктерек (Populus adenopoda, Populus davidiana, Populus grandidentata, Populus sieboldii, Populus tremula, Populus tremuloides)
4404
Кооперативтік ағаш; журналдарды бөлу; қадалар, қазықтар және ағаш сырықтар, үшкірленген, бірақ ұзындығы бойынша араланбаған; таяқтарды, қолшатырларды, құрал тұтқаларын немесе сол сияқтыларды жасау үшін пайдаланылатын өрескел кесілген, бірақ бұрылмаған, майылмаған немесе өзге жолмен өңделмеген ағаш; жоңқалар және ұқсас ағаштар:
440410000
— қылқан жапырақтылар:
4404200000
– қатты ағаш
4405000000
ағаш жүні; ағаш ұны
4407
Ағашты аралау немесе кесу, тегістеу немесе аршу жолымен алынған, өңделмеген немесе сүргілеу, тегістеу арқылы өңделмеген, ұшты қосылыстары бар немесе жоқ, қалыңдығы 6 мм—ден астам:

440792000
— — из бука (Fagus spp.):
440793
— — из клена (Acer spp.):
440793100
— — — обработанные строганием; имеющие торцевые соединения, не обработанные или обработанные строганием или шлифованием:
440793910
— — — — обработанные шлифованием:
440794
— — из вишни (Prunus spp.):
440794100
— — — обработанные строганием; имеющие торцевые соединения, не обработанные или обработанные строганием или шлифованием:
440794910
— — — — обработанные шлифованием:
440795
— — из ясеня (Fraxinus spp.):
440795100
— — — обработанные строганием; имеющие торцевые соединения, не обработанные или обработанные строганием или шлифованием:
440795910
— — — — обработанные шлифованием:
440799400
— — — — обработанные шлифованием:
440810
— хвойных пород:
440810150
— — обработанные строганием; обработанные шлифованием; имеющие торцевые соединения, не обработанные или обработанные строганием или шлифованием:
4408101501
— — — — — имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород
4408101503
— — — — — имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород
4408109100
— — — дощечки для изготовления карандашей
4408109801
— — — — — клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412), имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород
4408109802
— — — — — — имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород
440831
— — шорея с темно-красной древесиной, шорея с бледно-красной древесиной и шорея бакау:
440831110
— — — имеющие торцевые соединения, не обработанные или обработанные строганием или шлифованием:
4408311101
— — — — — клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412), имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород
440831210
— — — — обработанные строганием:
4408312101
— — — — — — клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412), имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины, указанной в субпозиции 4408 31
440831250
— — — — обработанные шлифованием:
4408312501
— — — — — — клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412), имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины, указанной в субпозиции 4408 31
440839150
— — — — обработанные шлифованием; имеющие торцевые соединения, не обработанные или обработанные строганием или шлифованием:
4408391501
— — — — — — клееная фанера (отличная от товаров товарной позиции 4412), имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины, указанной в трехдефисной подсубпозиции после субпозиции 4408 39
440839210
— — — — — обработанные строганием:

440792000
— — буктан (Fagus spp.):
440793
— — үйеңкі (Acer spp.):
440793100
— — — тегістеу арқылы өңделеді; аяқталмаған немесе тегістеу немесе тегістеу арқылы аяқталмаған соңғы қосылымдары бар:
440793910
— — — — ұнтақтау арқылы өңделген:
440794
— — шиеден (Prunus spp.):
440794100
— — — тегістеу арқылы өңделеді; аяқталмаған немесе тегістеу немесе тегістеу арқылы аяқталмаған соңғы қосылымдары бар:
440794910
— — — — ұнтақтау арқылы өңделген:
440795
— — күлден (Fraxinus spp.):
440795100
— — — тегістеу арқылы өңделеді; аяқталмаған немесе тегістеу немесе тегістеу арқылы аяқталмаған соңғы қосылымдары бар:
440795910
— — — — ұнтақтау арқылы өңделген:
440799400
— — — — ұнтақтау арқылы өңделген:
440810
— қылқан жапырақтылар:
440810150
— — тегістеу арқылы өңделеді; ұнтақтау арқылы өңделеді; аяқталмаған немесе тегістеу немесе тегістеу арқылы аяқталмаған соңғы қосылымдары бар:
4408101501
— — — — — қатты ағаштың кем дегенде бір сыртқы қабаты болуы
4408101503
— — — — — қатты ағаштың кем дегенде бір сыртқы қабаты болуы
4408109100
— — — қарындаш жасауға арналған тақталар
4408109801
— — — — — қатты ағаштың кем дегенде бір сыртқы қабаты бар фанера (4412 тауар позициясындағылардан өзге)
4408109802
— — — — — — қатты ағаштың кем дегенде бір сыртқы қабаты болуы
440831
— — Қою қызыл ағашты Шорея, бозғылт қызыл ағашты Шорея және Шорея бақау:
440831110
— — — тегістеу немесе тегістеу арқылы аяқталмаған немесе аяқталмаған соңғы қосылыстары бар:
4408311101
— — — — — қатты ағаштың кем дегенде бір сыртқы қабаты бар фанера (4412 тауар позициясындағылардан өзге)
440831210
— — — — тегістеу арқылы өңделеді:
4408312101
— — — — — — 4408 31 қосалқы позициясында көрсетілген ағаштың кем дегенде бір сыртқы қабаты бар фанера (4412 тауар позициясындағылардан өзге)
440831250
— — — — ұнтақтау арқылы өңделген:
4408312501
— — — — — — 4408 31 қосалқы позициясында көрсетілген ағаштың кем дегенде бір сыртқы қабаты бар фанера (4412 тауар позициясындағылардан өзге)
440839150
— — — — ұнтақтау арқылы өңделеді; аяқталмаған немесе тегістеу немесе тегістеу арқылы аяқталмаған соңғы қосылымдары бар:
4408391501
— — — — — — 4408 39 қосалқы позициясынан кейін үш сызықшадан тұратын қосалқы позицияда көрсетілген, кем дегенде бір сыртқы ағаш қабаты бар фанера (4412 тауар позициясындағылардан өзге)
440839210
— — — — — тегістеу арқылы өңделеді:

441510
— ящики, коробки, упаковочные клети, барабаны и аналогичная тара; кабельные барабаны:
4415101000
— — ящики, коробки, упаковочные клети или корзины, барабаны и аналогичная тара
4415109000
— — кабельные барабаны
441520
— поддоны, поддоны ящичные и прочие погрузочные щиты; обечайки:
4415202000
— — паллеты или поддоны плоские; обечайки
4417000000
Инструменты, корпуса и ручки для инструментов, части и ручки метел или щеток, из древесины; деревянные сапожные колодки и растяжки для обуви
4418
Изделия столярные и плотницкие, деревянные, строительные, включая ячеистые деревянные панели, панели напольные собранные, гонт и дранку кровельные:
4418111000
— — — из древесины тропических пород, указанных в дополнительном примечании 2 к данной группе
4418119000
— — — прочие
4418190000
— — прочие
441821
— — из древесины тропических пород:
4418211000
— — — из древесины тропических пород, указанных в дополнительном примечании 2 к данной группе
4418400000
— опалубка для бетонирования
4418500000
— гонт и дранка кровельные
4418300000
— стойки и балки, кроме изделий субпозиций 4418 81 – 4418 89
4418740000
— — прочие, для мозаичных полов
4418750000
— — прочие, многослойные
4418912000
— — — слоисто-клееный лесоматериал
4418890000
— — прочие
4504
Пробка агломерированная (со связующим веществом или без него) и изделия из нее:
450410
— блоки, плиты, листы и полосы; плитки любой формы; цельные цилиндры, включая диски:
4504101100
— — — для игристых вин, включая пробки с шайбами из натуральной пробки
4504109900
— — — прочие
480256
— — массой 1 м² 40 г или более, но не более 150 г в листах с размером одной стороны не более 435 мм, а другой – не более 297 мм в развернутом виде:
4802562000
— — — с размером одной стороны 297 мм и размером другой стороны 210 мм (формат А4)
4811900000
— бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон, прочие
4817100000
— конверты
4818300000
— скатерти и салфетки
4821
Ярлыки и этикетки всех видов, из бумаги или картона, напечатанные или ненапечатанные:
482110
— напечатанные:
4821109000
— — прочие
482320000
— бумага и картон фильтровальные:
4823200001
— — в полосах или рулонах шириной более 15 см, но не более 36 см
4823200009
— — прочие
4823400000
— бумага разграфленная для регистрирующих приборов, в рулонах, листах и дисках
520812
— — полотняного переплетения, с поверхностной плотностью более 100 г/м²:
5208121600
— — — — не более 165 см
5208121900
— — — — более 165 см
5208129600
— — — — не более 165 см
5208129900
— — — — более 165 см

441510
— жәшіктер, жәшіктер, жәшіктер, барабандар және ұқсас ыдыстар; кабель барабандары:
4415101000
— — қораптар, қораптар, жәшіктер немесе себеттер, барабандар және ұқсас контейнерлер
4415109000
— — кабель барабандары
441520
— палеттер, қораптар және өзге тиеу қалқандары; қабықтар:
4415202000
— — тегіс паллет немесе паллет; қабықтар
4417000000
Ағаштан жасалған сыпырғыштардың немесе қылқаламдардың бөлшектері мен тұтқалары, құрал—сайман қораптары және тұтқалары; ағаш аяқ киім ұзаққа созылады және аяқ киімге арналған созылу белгілері
4418
Ағаш және ағаш бұйымдары, ағаш, құрылыс, оның ішінде ұяшықты ағаш панельдер, құрастырылған едендік панельдер, шатырды жабуға арналған тақтайшалар және жабындар:
4418111000
— — — осы тарауға 2 қосымша ескертуде көрсетілген тропикалық ормандардан
4418119000
— — — өзге
4418190000
— — өзгелер
441821
— — тропикалық ағаштан:
4418211000
— — — осы тарауға 2 қосымша ескертуде көрсетілген тропикалық ормандардан
4418400000
– бетондауға арналған қалып
4418500000
— шатыр жабындары мен жабындар
4418300000
— 4418 81—ден 4418 89—ға дейінгі субпозициялардың бұйымдарынан өзге бағаналар мен арқалықтар
4418740000
— — өзге, мозаикалық едендер үшін
4418750000
— — өзге, көп қабатты
4418912000
— — — ламинатталған ағаш
4418890000
— — өзгелер
4504
Тығын, агломерацияланған (байланыстырғышпен немесе байланыстырғышсыз) және одан жасалған бұйымдар:
450410
— блоктар, пластиналар, парақтар және жолақтар; кез келген пішіндегі плиткалар; қатты цилиндрлер, соның ішінде дискілер:
4504101100
— — — табиғи тығын шайғыштары бар тығындарды қоса, жарқыраған шараптарға арналған
4504109900
— — — өзге
480256
— — массасы 1 м² 40 г немесе одан көп, бірақ бүктелген кезде бір жағы 435 мм—ден аспайтын, ал екіншісі 297 мм—ден аспайтын парақтарда 150 г—ден аспайтын:
4802562000
— — — бір жағы 297 мм, екінші жағы 210 мм (А4 пішімі)
4811900000
— қағаз, картон, целлюлоза төсеніштері және целлюлоза талшықтары, т.б
4817100000
— конверттер
4818300000
— дастархандар мен майлықтар
4821
Барлық түрдегі жапсырмалар мен жапсырмалар, қағаздан немесе картоннан, басып шығарылған немесе басып шығарылмаған :
482110
— басып шығарылған:
4821109000
— — өзгелер
482320000
– сүзгі қағазы және картон:
4823200001
— — ені 15 см—ден асатын, бірақ 36 см—ден аспайтын жолақтарда немесе орамдарда
4823200009
— — өзгелер
4823400000
— жазу құрылғыларына арналған шиыршық қағаз, орамдағы, парақтағы және дискідегі
520812
— — негізгі салмағы 100 г/м² асатын қарапайым тоқыма:
5208121600
— — — — 165 см артық емес
5208121900
— — — — 165 см—ден жоғары
5208129600
— — — — 165 см артық емес
5208129900
— — — — 165 см—ден жоғары

5607491100
— — — — плетеные или в оплетке
5607499000
— — — линейной плотности 50 000 дтекс (5 г/м) или менее
560750
— из прочих синтетических волокон:
5607501100
— — — — плетеные или в оплетке
5607503000
— — — линейной плотности 50 000 дтекс (5 г/м) или менее
5607509000
— — из прочих синтетических волокон
5607902000
— — из абаки (манильской пеньки или Musa textilis Nee) или других жестких (листовых) волокон; из джутовых волокон или из прочих текстильных лубяных волокон товарной позиции 5303
5609000000
Изделия из нитей или пряжи, плоских или аналогичных нитей товарной позиции 5404 или 5405, бечевок, веревок, канатов или тросов, в другом месте не поименованные или не включенные
5801100000
— из шерсти или тонкого волоса животных
5801210000
— — ткани с неразрезным уточным ворсом
5801230000
— — ткани с уточным ворсом прочие
5801260000
— — ткани из синели
5801270000
— — ткани с основным ворсом
5801310000
— — ткани с неразрезным уточным ворсом
5801330000
— — ткани с уточным ворсом прочие
5801360000
— — ткани из синели
5801370000
— — ткани с основным ворсом
580190
— из прочих текстильных материалов:
5801901000
— — из льна
5902
Материалы кордные для шин из нейлоновых или прочих полиамидных, полиэфирных или вискозных нитей высокой прочности:
590210
— из нейлоновых или прочих полиамидных нитей:
5902101000
— — пропитанные резиной
590220
— из полиэфирных нитей:
5902201000
— — пропитанные резиной
5902901000
— — пропитанные резиной
5903
Текстильные материалы, пропитанные, с покрытием или дублированные пластмассами, кроме материалов товарной позиции 5902:
590310
— поливинилхлоридом:
5903101000
— — пропитанные
590320
— полиуретаном:
5903201000
— — пропитанные
5903209000
— — с покрытием или дублированные
5903901000
— — пропитанные
5903909100
— — — производными целлюлозы или другими пластмассами, с текстильным материалом, образующим лицевую сторону
5904100000
— линолеум
5906
Текстильные материалы прорезиненные, кроме материалов товарной позиции 5902:
5906100000
— клейкие ленты шириной не более 20 см
5906991000
— — — материалы, упомянутые в примечании 5 (в) к данной группе
590900
Текстильные шланги и аналогичные текстильные трубки с подкладкой, обшивкой или с принадлежностями из других материалов или без них:
5909001000
— из синтетических нитей
5910000000
Ленты конвейерные или ремни приводные, или бельтинг, из текстильных материалов, пропитанных или непропитанных, с покрытием или без покрытия, дублированных или недублированных пластмассами или армированных металлом или прочим материалом
5911
Текстильные материалы и изделия для технических целей, упомянутые в примечании 8 к данной группе:

5607491100
— — — — өрілген немесе өрілген
5607499000
— — — 50 000 дтекс (5 г/м) немесе одан аз
560750
— өзге синтетикалық талшықтардан:
5607501100
— — — — өрілген немесе өрілген
5607503000
— — — 50 000 дтекс (5 г/м) немесе одан аз
5607509000
— — өзге синтетикалық талшықтардан
5607902000
— — абакадан (манила қарасора немесе Musa textilis Nee) немесе өзге қатты (жапырақты) талшықтардан; джут немесе 5303 тауар позициясының өзге де тоқыма талшықтарынан
5609000000
5404 немесе 5405 тауар позициясының жіптен немесе жіптен жасалған бұйымдары, жалпақ немесе ұқсас жіптер, жіптер, баулар, арқандар немесе кабельдер, өзге жерде аталмаған немесе енгізілмеген
5801100000
— жүн немесе жануарлардың жұқа жүні
5801210000
— — толассыз тоқылған маталар
5801230000
— — өзге де тоқыма маталар
5801260000
— — шинель маталары
5801270000
— — негізгі қадалы маталар
5801310000
— — толассыз тоқылған маталар
5801330000
— — өзге де тоқыма маталар
5801360000
— — шинель маталары
5801370000
— — негізгі қадалы маталар
580190
— өзге тоқыма материалдарынан:
5801901000
— — зығырдан
5902
Нейлоннан немесе өзге де беріктігі жоғары полиамидтен, полиэфирден немесе вискозалық жіптерден жасалған шиналар үшін шнур материалдары:
590210
— нейлоннан немесе өзге полиамидті жіптерден:
5902101000
— — резеңкемен сіңдірілген
590220
— полиэстерден жасалған жіптерден:
5902201000
— — резеңкемен сіңдірілген
5902901000
— — резеңкемен сіңдірілген
5903
5902 тауар позициясындағылардан өзге, пластмассамен сіңдірілген, жабындыланған немесе ламинатталған тоқыма маталар:
590310
— поливинилхлорид:
5903101000
— — сіңдірілген
590320
— полиуретан:
5903201000
— — сіңдірілген
5903209000
— — қапталған немесе қайталанған
5903901000
— — сіңдірілген
5903909100
— — — алдыңғы жағын құрайтын тоқыма материалы бар целлюлоза туындылары немесе өзге пластмассалар
5904100000
– линолеум
5906
5902 тауар позициясындағылардан өзге, резеңкеленген тоқыма маталар:
5906100000
— ені 20 см—ден аспайтын жабысқақ таспалар
5906991000
— — — осы тараудың 5 (в) ескертуінде көрсетілген материалдар
590900
Астарлы немесе қапталмаған немесе өзге материалдардан жасалған керек—жарақтармен жабдықталған тоқыма шлангілер және ұқсас тоқыма түтіктер:
5909001000
— синтетикалық талшықтардан жасалған
5910000000
Сіңдірілген немесе сіңдірілген, қапталған немесе қапталмаған, ламинатталған немесе пластмассамен қапталмаған немесе металмен немесе өзге материалмен нығайтылған немесе нығайтылған тоқыма материалдарынан жасалған конвейер немесе жетекші таспалар немесе таспалар
5911
Осы тараудың 8—ескертуінде көрсетілген тоқыма материалдары мен техникалық мақсаттағы бұйымдар:

5911100000
— текстильные материалы, войлок или фетр и ткани с войлочной подкладкой, с покрытием или дублированные резиной, кожей или другим материалом, применяемые для игольчатой ленты, и аналогичные материалы, используемые для прочих технических целей, включая узкие ткани, изготовленные из вельвета, пропитанного резиной, для покрытия ткацких навоев
5911200000
— ситоткань в готовом или неготовом виде
591131
— — с поверхностной плотностью менее 650 г/м²:
5911311100
— — — — тканые материалы, типа материалов, используемых в бумагоделательных машинах (например, формовочные ткани)
5911319000
— — — из прочих текстильных материалов
591132
— — с поверхностной плотностью 650 г/м² или более:
5911321100
— — — — тканые материалы, имеющие поверхностный иглопробивной слой, типа материалов, используемых в бумагоделательных машинах (например, прессовые сукна)
5911329000
— — — из прочих текстильных материалов
5911400000
— ткани фильтровальные или процеживающие, используемые в прессах для отжима масла или для аналогичных целей, включая ткани, изготовленные из человеческого волоса
5911901000
— — из войлока или фетра
5911909000
— — прочие
611090
— из прочих текстильных материалов:
6110909000
— — прочие
6116
Перчатки, рукавицы и митенки трикотажные машинного или ручного вязания:
6116102000
— — — перчатки, пропитанные или покрытые резиной
6116990000
— — из прочих текстильных материалов
6211421000
— — — фартуки, комбинезоны, спецодежда и другая производственная и профессиональная одежда (пригодная или не пригодная для домашнего применения)
621143
— — из химических нитей:
6211431000
— — — фартуки, комбинезоны, спецодежда и другая производственная и профессиональная одежда (пригодная или не пригодная для домашнего применения)
6216000000
Перчатки, рукавицы и митенки
6305
Мешки и пакеты упаковочные:
6305200000
— из хлопчатобумажной пряжи
630533
— — из полос или лент или аналогичных форм из полиэтилена или полипропилена прочие:
630533100
— — — трикотажные машинного или ручного вязания:
6305331001
— — — — полипропиленовые мешки
6305339000
— — — прочие
630710
— тряпки для мытья полов, посуды, удаления пыли и аналогичные протирочные материалы:
6307109000
— — прочие
6307200000
— жилеты и пояса спасательные
6307909800
— — — — прочие
6401
Водонепроницаемая обувь с подошвой и с верхом из резины или пластмассы, верх которой не крепится к подошве и не соединяется с ней ни ниточным, ни шпилечным, ни гвоздевым, ни винтовым, ни заклепочным, ни каким-либо другим аналогичным способом:
6401100000
— обувь с защитным металлическим подноском
640192
— — закрывающая лодыжку, но не закрывающая колено:

5911100000
— тоқыма материалдары, киіз немесе киіз және киізбен қапталған, резеңкемен, былғарымен немесе өзге материалмен қапталған немесе ламинатталған маталар, ине лентасы үшін пайдаланылатын және өзге техникалық мақсаттарда пайдаланылатын ұқсас материалдар, оның ішінде резеңкемен сіңдірілген барқыттан жасалған тар маталар арқалықтар тоқу
5911200000
— дайын немесе аяқталмаған түрдегі електен жасалған мата
591131
— — базалық салмағы 650 г/м² кем:
5911311100
— — — — қағаз машиналарында қолданылатын маталар (мысалы, қалыптаушы маталар)
5911319000
— — — өзге тоқыма материалдарынан
591132
— — негізгі салмағы 650 г/м² немесе одан жоғары:
5911321100
— — — — қағаз машиналарында қолданылатындар (мысалы, пресс киіздері) сияқты беткі қабаты инемен тесілген маталар
5911329000
— — — өзге тоқыма материалдарынан
5911400000
— адам шашынан жасалған маталарды қоса алғанда, майлы престерде немесе осыған ұқсас мақсаттарда пайдаланылатын сүзгілеу немесе сүзгілеу маталары
5911901000
— — киізден немесе киізден
5911909000
— — өзгелер
611090
— өзге тоқыма материалдарынан:
6110909000
— — өзгелер
6116
Трикотаждан тоқылған қолғаптар, қолғаптар және қолғаптар:
6116102000
— — — сіңдірілген немесе резеңкемен қапталған қолғаптар
6116990000
— — өзге тоқыма материалдарынан
6211421000
— — — алжапқыштар, комбинезондар, комбинезондар және өзге де өндірістік және кәсіптік киімдер (үйде пайдалануға жарамды немесе жарамсыз)
621143
— — химиялық жіптерден:
6211431000
— — — алжапқыштар, комбинезондар, комбинезондар және өзге де өндірістік және кәсіптік киімдер (үйде пайдалануға жарамды немесе жарамсыз)
6216000000
Қолғаптар, қолғаптар және қолғаптар
6305
Сөмкелер мен сөмкелерді орау:
6305200000
— мақта иірілген жіп
630533
— — полиэтиленнен немесе полипропиленнен немесе жолақтардан немесе ұқсас пішіндерден:
630533100
— — — тоқылған немесе тоқылған:
6305331001
— — — — полипропилен қаптар
6305339000
— — — өзге
630710
— едендерді, ыдыстарды, шаңды сүртуге арналған маталар және ұқсас тазалау материалдары:
6307109000
— — өзгелер
6307200000
— құтқару кеудешелері мен белдіктері
6307909800
— — — — өзге
6401
Үстіңгі жағы табанға бекітілмеген немесе онымен жіппен, шаш қыстырғышпен, шегемен, бұрандамен, тойтармамен немесе кез келген өзге ұқсас құралдармен жалғанбаған табаны мен үстіңгі жағы резеңкеден немесе пластмассадан жасалған су өткізбейтін аяқ киім:
6401100000
— қорғаныш металл қақпағы бар аяқ киім
640192
— — тобықты жабу, бірақ тізені жабу емес:

6401921000
— — — с верхом из резины
6401929000
— — — с верхом из пластмассы
6402
Прочая обувь с подошвой и с верхом из резины или пластмассы:
640291
— — закрывающая лодыжку:
6402911000
— — — с защитным металлическим подноском
6402919000
— — — прочая
6402990500
— — — с защитным металлическим подноском
6402991000
— — — — с верхом из резины
6402993100
— — — — — — с подошвой и каблуком высотой более 3 см
6402999300
— — — — — — — обувь, которая не может быть идентифицирована как мужская или женская обувь
6405
Обувь прочая:
6405901000
— — с подошвой из резины, пластмассы, натуральной или композиционной кожи
6506
Головные уборы прочие, с подкладкой или без подкладки или с отделкой или без отделки:
650610
— защитные головные уборы:
6506101000
— — из пластмассы
6506108000
— — из прочих материалов
6506910000
— — из резины или пластмассы
6802
Камень, обработанный (кроме сланца) для памятников или строительства, и изделия из него, кроме товаров товарной позиции 6801; кубики для мозаики и аналогичные изделия из природного камня (включая сланец) на основе или без основы; гранулы, крошка и порошок из природного камня (включая сланец), искусственно окрашенные:
6802100000
— плитки, кубики и аналогичные изделия, прямоугольной (включая квадратную) или непрямоугольной формы, наибольшая поверхность которых может быть вписана в квадрат со стороной размером менее 7 см; гранулы, крошка и порошок, искусственно окрашенные
6802210000
— — мрамор, травертин и алебастр
6802230000
— — гранит
680229000
— — камни прочие:
6802910000
— — мрамор, травертин и алебастр
6802920000
— — известняки прочие
680293
— — гранит:
6802931000
— — — полированный, декорированный или прошедший прочую обработку, кроме резного, нетто-массой 10 кг или более
680299
— — камни прочие:
6802991000
— — — полированные, декорированные или прошедшие прочую обработку, кроме резных, нетто-массой 10 кг или более
680300
Сланец обработанный и изделия из сланца или из агломерированного сланца:
6804
Жернова, камни точильные, круги шлифовальные и аналогичные изделия без опорных конструкций, предназначенные для шлифовки, заточки, полировки, подгонки или резания, камни для ручной заточки или полировки и их части из природного камня, из агломерированных природных или искусственных абразивов или из керамики, в сборе с деталями из других материалов или без этих деталей:
6804100000
— жернова и камни точильные для шлифовки, заточки или измельчения
6804210000
— — из агломерированных искусственных или природных алмазов
680422
— — из прочих агломерированных абразивов или из керамики:

6401921000
— — — үстіңгі резеңкемен
6401929000
— — — үстіңгі жағы пластикалық
6402
Табаны және үстіңгі жағы резеңкеден немесе пластмассадан жасалған өзге де аяқ киім:
640291
— — тобықты жабу:
6402911000
— — — қорғаныш металл қақпағы бар
6402919000
— — — өзге
6402990500
— — — қорғаныш металл қақпағы бар
6402991000
— — — — үстіңгі резеңкемен
6402993100
— — — — — — табаны мен өкшесі 3 см—ден жоғары
6402999300
— — — — — — — ерлердің немесе әйелдердің аяқ киімі болып табылмайтын аяқ киім
6405
Өзге аяқ киім:
6405901000
— — табаны резеңкеден, пластмассадан, табиғи немесе композициялық былғарыдан жасалған
6506
Өзге бас киімдер, астарлы немесе кесілген немесе өңделмеген:
650610
— қорғаныс бас киімдері:
6506101000
— — пластиктен жасалған
6506108000
— — өзге материалдардан
6506910000
— — резеңкеден немесе пластмассадан
6802
6801 тауар позициясының тауарларынан өзге, ескерткіштер немесе құрылыстар үшін өңделген тастар (шиферден өзге) және олардан жасалған бұйымдар; мозаикалық текшелер және табиғи тастан жасалған ұқсас бұйымдар (соның ішінде шифер), тірегі бар немесе жоқ; табиғи тастан жасалған түйіршіктер, жоңқалар және ұнтақ (шиферді қоса алғанда), жасанды боялған:
6802100000
— тік бұрышты (шаршыны қоса алғанда) немесе тікбұрышты емес, ең үлкен беті жағы өлшемі 7 см—ден аз шаршыға жазуға болатын плиткалар, текшелер және ұқсас бұйымдар; түйіршіктер, чиптер және ұнтақ, жасанды боялған
6802210000
— — мәрмәр, травертин және алебастр
6802230000
— — гранит
680229000
— — өзге тастар:
6802910000
— — мәрмәр, травертин және алебастр
6802920000
— — өзге әктастар
680293
— — гранит:
6802931000
— — — таза салмағы 10 кг немесе одан жоғары жылтыратылған, әшекейленген немесе өзге жолмен өңделген, ойылғаннан өзге
680299
— — өзге тастар:
6802991000
— — — таза салмағы 10 кг немесе одан жоғары жылтыратылған, әшекейленген немесе өзге жолмен өңделген, ойылғаннан өзге
680300
Өңделген шифер және шиферден немесе агломерацияланған шиферден жасалған бұйымдар:
6804
Табиғи тастан, агломерацияланған табиғи немесе жасанды абразивтерден немесе керамикадан жасалған тастарды және олардың бөліктерін тегістеуге, қайрауға, жылтыратуға, орнатуға немесе кесуге, қолмен қайрауға немесе жылтыратуға арналған тірек конструкциялары жоқ диірмен тастар, ұнтақ тастар, тегістеу дөңгелектері және ұқсас бұйымдар Өзге материалдардан жасалған бөлшектермен немесе мына бөлшектерсіз құрастыру:
6804100000
— ұнтақтау, қайрау немесе ұнтақтауға арналған диірмен тастар мен ұнтақтау тастар
6804210000
— — агломерацияланған жасанды немесе табиғи алмаздардан
680422
— — өзге агломерацияланған абразивтерден немесе керамикадан:

7017900000
— прочая
7019
Стекловолокно (включая стекловату) и изделия из него (например, пряжа, ровинги, ткани):
7019110000
— — штапелированное волокно длиной не более 50 мм
7019120000
— — ровинги
701913000
— — прочая пряжа, ленты:
7019140000
— — маты, скрепленные механически
7019150000
— — маты, скрепленные химически
7019620001
— — — стеклохолст, шириной более 300 см
701965000
— — разреженные ткани шириной не более 30 см:
701966000
— — разреженные ткани шириной более 30 см:
7019900091
— — — нетекстильные волокна навалом или в пучках
7019900092
— — — прокладки и обмотки для изоляции труб
7019900095
— — — — из текстильных волокон
7019900099
— — — — прочие
702000
Изделия из стекла прочие:
7020000500
— кварцевые реакторные трубки и держатели, предназначенные для установки в диффузионных и окислительных печах для производства полупроводниковых материалов
7020000700
— — не завершенные в производстве
7020000800
— — завершенные в производстве
7020001000
— — из плавленого кварца или других плавленых кремнеземов
7020003000
— — из стекла, имеющего коэффициент линейного расширения не более 5 х 10-6 на К в интервале температур от 0 ºС до 300 ºС
7020008000
— — прочие
7106
Серебро (включая серебро с гальваническим покрытием из золота или платины), необработанное или полуобработанное, или в виде порошка:
7106100000
— порошок
710691000
— — в необработанном виде:
7106910001
— — — в слитках с содержанием не менее 999 частей серебра на 1000 частей сплава
7106920000
— — в полуобработанном виде
7107000000
Металлы недрагоценные, плакированные серебром, полуобработанные, без дальнейшей обработки
7108
Золото (включая золото с гальваническим покрытием из платины) необработанное или полуобработанное, или в виде порошка:
7108110000
— — порошок
710812000
— — в прочих необработанных формах:
7108120001
— — — в слитках с содержанием не менее 995 частей золота на 1000 частей сплава
710813
— — в прочих полуобработанных формах:
7108131000
— — — прутки, проволока и профили; пластины; листы и полосы или ленты толщиной более 0,15 мм, не считая любой основы
7109000000
Металлы недрагоценные или серебро, плакированные золотом, необработанные или полуобработанные
7110
Платина необработанная или полуобработанная, или в виде порошка:
711011000
— — необработанная или в виде порошка:
7110110001
— — — в слитках с содержанием не менее 999,5 частей платины на 1000 частей сплава
7110191000
— — — прутки, проволока и профили; пластины; листы и полосы или ленты толщиной более 0,15 мм, не считая любой основы
711021000
— — необработанный или в виде порошка:

7017900000
– өзге
7019
Шыны талшықтар (соның ішінде шыны жүн) және олардан жасалған бұйымдар (мысалы, жіптер, маталар, маталар):
7019110000
— — ұзындығы 50 мм—ден аспайтын ұсақталған талшық
7019120000
— — серуендер
701913000
— — өзге жіптер, таспалар:
7019140000
— — механикалық жолмен бекітілген төсеніштер
7019150000
— — химиялық байланысқан төсеніштер
7019620001
— — — ені 300 см—ден астам шыны талшық
701965000
— — ені 30 см—ден аспайтын сирек маталар:
701966000
— — ені 30 см—ден асатын сирек маталар:
7019900091
— — — тоқыма емес талшықтар үйіп немесе бума түрінде
7019900092
— — — құбырларды оқшаулауға арналған тығыздағыштар мен орамдар
7019900095
— — — — тоқыма талшықтарынан
7019900099
— — — — өзге
702000
Өзге шыны ыдыстар:
7020000500
— жартылай өткізгіш материалдарды өндіруге арналған диффузиялық және тотықтырғыш пештерде орнатуға арналған кварц реакторының түтіктері мен ұстағыштары
7020000700
— — өндірісте аяқталмаған
7020000800
— — өндірісте аяқталды
7020001000
— — балқытылған кварцтан немесе өзге балқытылған кремнеземнен
7020003000
— — 0 ºС—тан 300 ºС—қа дейінгі температура диапазонында бір К үшін 5 х 10—6—дан аспайтын сызықтық кеңею коэффициенті бар шыныдан жасалған
7020008000
— — өзгелер
7106
Күміс (алтынмен немесе платинамен жалатылған күмісті қоса алғанда), өңделмеген немесе жартылай фабрикат немесе ұнтақ түріндегі:
7106100000
— ұнтақ
710691000
— — шикізат түрінде:
7106910001
— — — қорытпаның 1000 бөлігінде күмістің 999 бөлігінен кем емес құймалардағы
7106920000
— — жартылай фабрикат түрінде
7107000000
Негізгі металдар, күміспен қапталған, жартылай фабрикаттар, одан әрі өңделмеген
7108
Өңделмеген немесе жартылай фабрикат немесе ұнтақ түріндегі алтын (платинамен жалатылған алтынды қоса алғанда):
7108110000
— — ұнтақ
710812000
— — өзге де шикі нысандарда:
7108120001
— — — қорытпаның 1000 бөлігінде 995 бөліктен кем емес алтын бар құймалардағы
710813
— — өзге де жартылай фабрикаттарда:
7108131000
— — — штангалар, сымдар және профильдер; пластиналар; қалыңдығы 0,15 мм—ден асатын парақтар мен жолақтар немесе жолақтар, кез келген тіректерді қоспағанда
7109000000
Өңделмеген немесе жартылай өңделген алтынмен қапталған негізгі металдар немесе күміс
7110
Платина, өңделмеген немесе жартылай фабрикат немесе ұнтақ түріндегі:
711011000
— — өңделмеген немесе ұнтақ түрінде:
7110110001
— — — қорытпаның 1000 бөлігінде кемінде 999,5 платина бөлігі бар құймалардағы
7110191000
— — — штангалар, сымдар және профильдер; пластиналар; қалыңдығы 0,15 мм—ден асатын парақтар мен жолақтар немесе жолақтар, кез келген тіректерді қоспағанда
711021000
— — шикі немесе ұнтақ түрінде:

7110210001
— — — в слитках с содержанием не менее 999,5 частей палладия на 1000 частей сплава
7110310000
— — необработанный или в виде порошка
7110410000
— — необработанные или в виде порошка
7111000000
Металлы недрагоценные, серебро или золото, плакированные платиной, необработанные или полуобработанные
7112
Отходы и лом драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами; прочие отходы и лом, содержащие драгоценный металл или соединения драгоценных металлов, используемые главным образом для извлечения драгоценных металлов, кроме товаров товарной позиции 8549:
7112300000
— зола, содержащая драгоценный металл или соединения драгоценного металла
7112910000
— — золота, включая металл, плакированный золотом, но исключая отходы, содержащие другие драгоценные металлы
7112920000
— — платины, включая металл, плакированный платиной, но исключая отходы, содержащие другие драгоценные металлы
7201
Передельный и зеркальный чугун в чушках, болванках или других первичных формах:
720110
— нелегированный передельный чугун, содержащий 0,5 мас.% или менее фосфора:
7201101100
— — — содержащий 1 мас.% или менее кремния
7201101900
— — — содержащий более 1 мас.% кремния
7201103000
— — содержащий не менее 0,1 мас.%, но менее 0,4 мас.% марганца
7201109000
— — содержащий менее 0,1 мас.% марганца
7201200000
— нелегированный передельный чугун, содержащий более 0,5 мас.% фосфора
720150
— легированный передельный чугун; зеркальный чугун:
7201501000
— — легированный передельный чугун, содержащий не менее 0,3 мас.%, но не более 1 мас.% титана и не менее 0,5 мас.%, но не более 1 мас.% ванадия
7202
Ферросплавы:
720211
— — содержащий более 2 мас.% углерода:
7202112000
— — — в гранулах размером не более 5 мм и с содержанием марганца более 65 мас.%
7202210000
— — содержащий более 55 мас.% кремния
7202291000
— — — содержащий 4 мас.% или более, но не более 10 мас.% магния
7202300000
— ферросиликомарганец
720241
— — содержащий более 4 мас.% углерода:
7202411000
— — — содержащий более 4 мас.%, но не более 6 мас.% углерода
7202419000
— — — содержащий более 6 мас.% углерода
7202491000
— — — содержащий не более 0,05 мас.% углерода
7202495000
— — — содержащий более 0,05 мас.%, но не более 0,5 мас.% углерода
7202499000
— — — содержащий более 0,5 мас.%, но не более 4 мас.% углерода
7202500000
— ферросиликохром
7202600000
— ферроникель
7202700000
— ферромолибден
7202800000
— ферровольфрам и ферросиликовольфрам

7110210001
— — — қорытпаның 1000 бөлігінде 999,5 бөліктен кем емес палладий бар құймалардағы
7110310000
— — шикі немесе ұнтақ түрінде
7110410000
— — шикі немесе ұнтақ түрінде
7111000000
Платинамен қапталған күміс немесе алтын, өңделмеген немесе жартылай фабрикат
7112
Қымбат металдардың немесе бағалы металдармен қапталған металдардың қалдықтары мен сынықтары; 8549 тауар позициясындағы тауарлардан өзге, негізінен бағалы металдарды алу үшін пайдаланылатын бағалы металдар немесе бағалы металдардың қосындылары бар өзге де қалдықтар мен сынықтар:
7112300000
— құрамында бағалы металдар немесе бағалы металдардың қосындылары бар күл
7112910000
— — алтыннан, оның ішінде алтынмен қапталған металдан, бірақ құрамында өзге бағалы металдар бар қалдықтарды қоспағанда
7112920000
— — платина, платинамен қапталған металды қоса алғанда, бірақ құрамында өзге бағалы металдар бар қалдықтарды қоспағанда
7201
Құймалардағы, құймалардағы немесе өзге де бастапқы пішіндегі шойын және айналы шойын:
720110
— 0,5 массалық% немесе одан аз фосфоры бар қоспаланбаған шойын:
7201101100
— — — құрамында 1 масс.% немесе одан аз кремний бар
7201101900
— — — құрамында 1 масс.%—дан астам кремний бар
7201103000
— — құрамында 0,1% кем емес, бірақ 0,4% кем марганец бар
7201109000
— — құрамында марганец салмағы бойынша 0,1%—дан аз
7201200000
— құрамында 0,5 масс.%—дан астам фосфор бар қоспаланбаған шойын
720150
— легирленген шойын; айна шойын:
7201501000
— — Құрамында 0,3%—дан кем емес, бірақ салмағы бойынша 1%—дан көп емес титан және салмағы бойынша 0,5%—дан кем емес, бірақ салмағы бойынша 1%—дан көп емес ванадий бар легирленген шойын
7202
Ферроқорытпалар:
720211
— — салмағы бойынша 2%—дан астам көміртегі бар:
7202112000
— — — мөлшері 5 мм—ден аспайтын және марганец мөлшері 65 масс. % астам түйіршіктерде
7202210000
— — құрамында 55 масс.% астам кремний бар
7202291000
— — — құрамында 4 масс.% немесе одан көп, бірақ 10 масс.% магнийден көп емес
7202300000
— ферросиликомарганец
720241
— — салмағы бойынша 4%—дан астам көміртегі бар:
7202411000
— — — құрамында салмағы бойынша 4%—дан астам, бірақ салмағы бойынша 6%—дан аспайтын көміртегі бар
7202419000
— — — құрамында 6 масс.%—дан астам көміртегі бар
7202491000
— — — құрамында 0,05 масс.% көміртегі бар
7202495000
— — — құрамында салмағы бойынша 0,05%—дан астам, бірақ салмағы бойынша 0,5%—дан көп емес көміртегі бар
7202499000
— — — құрамында 0,5 масса% астам, бірақ 4 масс.% көміртегі бар
7202500000
— ферросиликохром
7202600000
— ферроникель
7202700000
– ферромолибден
7202800000
– темір—вольфрам және темір—кремний—вольфрам

7213991000
— — — содержащие менее 0,25 мас.% углерода
7213999000
— — — содержащие 0,25 мас.% или более углерода
7214
Прутки прочие из железа или нелегированной стали, без дальнейшей обработки, кроме ковки, горячей прокатки, горячего волочения или горячего экструдирования, но включая скрученные после прокатки:
7214100000
— кованые
7214200000
— имеющие выемки, выступы, борозды или другие деформации, полученные в процессе прокатки или скрученные после прокатки
7214300000
— из автоматной стали прочие
721491
— — прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения:
7214911000
— — — содержащие менее 0,25 мас.% углерода
7214919000
— — — содержащие 0,25 мас.% или более углерода
7214991000
— — — — используемые для армирования бетона
7214993100
— — — — — 80 мм или более
7214993900
— — — — — менее 80 мм
7214997100
— — — — — 80 мм или более
7214997900
— — — — — менее 80 мм
7215
Прутки прочие из железа или нелегированной стали:
7215100000
— из автоматной стали, без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии
721550
— без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии, прочие:
7215501100
— — — прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения
7215508000
— — содержащие 0,25 мас.% или более углерода
7216
Уголки, фасонные и специальные профили из железа или нелегированной стали:
7216100000
— швеллеры, двутавры или широкополочные двутавры, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой менее 80 мм
7216210000
— — угловые профили
7216220000
— — тавровые профили
721631
— — швеллеры:
7216311000
— — — высотой 80 мм или более, но не более 220 мм
7216319000
— — — высотой более 220 мм
721632
— — двутавры:
7216321100
— — — — с параллельными полками
7216321900
— — — — прочие
7216329100
— — — — с параллельными полками
721633
— — широкополочные двутавры:
7216331000
— — — высотой 80 мм или более, но не более 180 мм
7216339000
— — — высотой более 180 мм
721640
— угловые профили или тавровые профили, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой 80 мм или более:
7216401000
— — угловые профили
7216409000
— — тавровые профили
721650
— уголки, фасонные и специальные профили, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, прочие:
7216501000
— — с поперечным сечением, которое можно вписать в квадрат со стороной 80 мм
7216509100
— — — прокат бульбообразного профиля
721661
— — полученные из плоского проката:
7216611000
— — — угловые профили, швеллеры, С-, Z-, омега-образные или незамкнутые профили

7213991000
— — — құрамында көміртегі салмағы 0,25%—дан аз
7213999000
— — — салмағы бойынша 0,25% немесе одан да көп көміртегі бар
7214
Шойыннан немесе легирленбеген болаттан жасалған, соғылған, ыстықтай илектелген, ыстықтай тартылған немесе ыстық экструдталғаннан кейін өңделмеген, бірақ прокаттан кейін бұралғандарды қоса алғанда:
7214100000
— соғылған
7214200000
— домалау кезінде алынған ойықтар, шығыңқы жерлер, ойықтар немесе өзге деформациялар бар немесе илектеуден кейін бұралған
7214300000
— өзге автоматты болат
721491
— — тікбұрышты (шаршыдан өзге) қимасы:
7214911000
— — — құрамында көміртегі салмағы 0,25%—дан аз
7214919000
— — — салмағы бойынша 0,25% немесе одан да көп көміртегі бар
7214991000
— — — — арматуралық бетон үшін қолданылады
7214993100
— — — — — 80 мм немесе одан да көп
7214993900
— — — — — 80 мм—ден аз
7214997100
— — — — — 80 мм немесе одан да көп
7214997900
— — — — — 80 мм—ден аз
7215
Темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған өзге де құймалар:
7215100000
— суық күйде немесе салқын өңдеуден өзге өңделмеген, еркін кесілетін болат
721550
— салқын қалыптау немесе суық өңдеуден өзге өңделмеген:
7215501100
— — — тікбұрышты (шаршыдан өзге) қима
7215508000
— — салмағы бойынша 0,25% немесе одан да көп көміртегі бар
7216
Темір немесе легирленбеген болаттан жасалған бұрыштар, пішінді және арнайы профильдер:
7216100000
— биіктігі 80 мм—ден кем ыстықтай илектелген, ыстықтай тартылған немесе экструдталғаннан кейін өңделмеген арналар, I арқалықтар немесе кең фланецті I арқалықтар
7216210000
— — бұрыштық профильдер
7216220000
— — футболка профильдері
721631
— — арналар:
7216311000
— — — биіктігі 80 мм немесе одан көп, бірақ 220 мм—ден аспайды
7216319000
— — — биіктігі 220 мм—ден астам
721632
— — I—сәулелері:
7216321100
— — — — параллель сөрелері бар
7216321900
— — — — өзге
7216329100
— — — — параллель сөрелері бар
721633
— — кең сөре I—сәулелер:
7216331000
— — — биіктігі 80 мм немесе одан көп, бірақ 180 мм—ден аспайды
7216339000
— — — биіктігі 180 мм—ден астам
721640
— биіктігі 80 мм және одан жоғары ыстықтай илектелген, ыстықтай тартылған немесе экструдталғаннан кейін өңделмеген бұрыштық бөліктер немесе штейн секциялар:
7216401000
— — бұрыштық профильдер
7216409000
— — футболка профильдері
721650
— бұрыштар, пішіндер және арнайы профильдер, ыстықтай илектелген, ыстықтай тартылған немесе экструдталғаннан кейін өңделмеген, өзгелер:
7216501000
— — жағы 80 мм шаршыға жазуға болатын қимасы бар
7216509100
— — — прокатталған пиязды профиль
721661
— — жалпақ өнімдерден алынған:
7216611000
— — — бұрыштық профильдер, арналар, C—, Z—, омега тәрізді немесе ашық профильдер

722211
— — круглого сечения:
722211110
— — — — 2,5 мас.% или более никеля:
7222111109
— — — — — прочие
7222111900
— — — — менее 2,5 мас.% никеля
722211810
— — — — 2,5 мас.% или более никеля:
7222118109
— — — — — прочие
722211890
— — — — менее 2,5 мас.% никеля:
7222118909
— — — — — прочие
7222191000
— — — содержащие 2,5 мас.% или более никеля
7222199000
— — — содержащие менее 2,5 мас.% никеля
722220
— прутки, без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии:
722220110
— — — — 2,5 мас.% или более никеля:
7222201109
— — — — — прочие
7222201900
— — — — менее 2,5 мас.% никеля
7222202100
— — — — 2,5 мас.% или более никеля
7222202900
— — — — менее 2,5 мас.% никеля
7222203100
— — — — 2,5 мас.% или более никеля
7222203900
— — — — менее 2,5 мас.% никеля
7222208100
— — — 2,5 мас.% или более никеля
7222208900
— — — менее 2,5 мас.% никеля
722230
— прутки прочие:
722230510
— — — 2,5 мас.% или более никеля:
7222305109
— — — — прочие
7222309100
— — — менее 2,5 мас.% никеля
7222309709
— — — прочие
722240
— уголки, фасонные и специальные профили:
7222401000
— — без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования
7222405000
— — без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии
722300
Проволока из коррозионностойкой стали:
7223001100
— — содержащая 28 мас.% или более, но не более 31 мас.% никеля и 20 мас.% или более, но не более 22 мас.% хрома
7223009100
— — содержащая 13 мас.% или более, но не более 25 мас.% хрома и 3,5 мас.% или более, но не более 6 мас.% алюминия
7224
Другие виды легированных сталей в слитках или других первичных формах; полуфабрикаты из других видов легированных сталей:
722410
— слитки и другие первичные формы:
7224101000
— — из инструментальной стали
7224900200
— — из инструментальной стали
7224900300
— — — — — — из быстрорежущей стали
7224900500
— — — — — — содержащая не более 0,7 мас.% углерода, 0,5 мас.% или более, но не более 1,2 мас.% марганца и 0,6 мас.% или более, но не более 2,3 мас.% кремния; содержащая 0,0008 мас.% или более бора с содержанием любого другого элемента менее минимального количества, упомянутого в примечании 1 (е) к данной группе
7224901800
— — — — кованая
7224903100
— — — — — содержащая не менее 0,9 мас.%, но не более 1,15 мас.% углерода, не менее 0,5 мас.%, но не более 2 мас.% хрома и, если содержится, не более 0,5 мас.% молибдена
7224909000
— — — — кованая
7225
Прокат плоский из других видов легированных сталей, шириной 600 мм или более:

722211
— — дөңгелек бөлім:
722211110
— — — — 2,5 масс.% немесе одан да көп никель:
7222111109
— — — — — өзге
7222111900
— — — — никель массасы 2,5% аз
722211810
— — — — 2,5 масс.% немесе одан да көп никель:
7222118109
— — — — — өзге
722211890
— — — — 2,5 масс.% никельден аз:
7222118909
— — — — — өзге
7222191000
— — — құрамында 2,5 масс.% немесе одан да көп никель бар
7222199000
— — — құрамында никель салмағы 2,5%—дан аз
722220
— салқын өңделген немесе салқын өңделгеннен өзге өңделмеген сырықтар:
722220110
— — — — 2,5 масс.% немесе одан да көп никель:
7222201109
— — — — — өзге
7222201900
— — — — никель массасы 2,5% аз
7222202100
— — — — 2,5 масса% немесе одан да көп никель
7222202900
— — — — никель массасы 2,5% аз
7222203100
— — — — 2,5 масса% немесе одан да көп никель
7222203900
— — — — никель массасы 2,5% аз
7222208100
— — — 2,5 масс.% немесе одан да көп никель
7222208900
— — — никель массасы 2,5% аз
722230
— өзге штангалар:
722230510
— — — 2,5 масс.% немесе одан көп никель:
7222305109
— — — — өзге
7222309100
— — — никель массасы 2,5% аз
7222309709
— — — өзге
722240
– бұрыштар, пішінді және арнайы профильдер:
7222401000
— — ыстықтай илектелген, ыстық тартылған немесе экструдталғаннан өзге өңделмеген
7222405000
— — суық қалыптау немесе суық өңдеуден өзге өңделмеген
722300
Тот баспайтын болаттан жасалған сым:
7223001100
— — массасы 28% немесе одан көп, бірақ 31 масс.% никель және 20 масс.% немесе одан көп емес, бірақ 22 масс.% хромнан аспайтын
7223009100
— — құрамында 13 масса% немесе одан көп, бірақ 25 масс.% хром және 3,5 масс.% немесе одан көп емес, бірақ 6 масс.% алюминийден көп емес
7224
Құймалардағы немесе өзге де бастапқы пішіндегі өзге легирленген болаттар; Легирленген болаттардың өзге түрлерінен жасалған жартылай фабрикаттар:
722410
— құймалар және өзге де бастапқы формалар:
7224101000
— — аспаптық болаттан
7224900200
— — аспаптық болаттан
7224900300
— — — — — — жоғары жылдамдықты болат
7224900500
— — — — — — құрамында 0,7 масса% көміртегі, 0,5 масса% немесе одан көп, бірақ 1,2 масс.% марганец және 0,6 масса% немесе одан көп емес, бірақ 2 ,3 масса% кремний бар ; Құрамында салмағы бойынша 0,0008% немесе одан көп бор бар, осы тараудың 1(е) ескертпесінде көрсетілген ең аз мөлшерден аз кез келген өзге элементі бар
7224901800
— — — — жалған
7224903100
— — — — — құрамында массасы 0,9% кем емес, бірақ 1,15 масс.% көміртегі, кемінде 0,5 масс.%, бірақ 2 масс.% хром және, егер бар болса, 0,5 артық емес молибден массасы
7224909000
— — — — жалған
7225
Ені 600 мм және одан да көп легирленген болаттардың өзге түрлерінен жасалған жалпақ прокат бұйымдары:

8214100000
— ножи для бумаги, вскрытия конвертов и подчистки текстов, точилки для карандашей и лезвия для них
8215
Ложки, вилки, половники, шумовки, лопаточки для тортов, ножи для рыбы, масла, щипцы для сахара и аналогичные кухонные или столовые приборы:
8215991000
— — — из коррозионностойкой стали
8215999000
— — — прочие
8301
Замки висячие и врезные (действующие с помощью ключа, кодовой комбинации или электрические), из недрагоценных металлов; задвижки и рамки с задвижками, объединенные с замками, из недрагоценных металлов; ключи для любых вышеуказанных изделий, из недрагоценных металлов:
8301100000
— замки висячие
8301200009
— — прочие
8301409000
— — замки прочие
8301600009
— — прочие
8302
Крепежная арматура, фурнитура и аналогичные изделия из недрагоценных металлов, используемые для мебели, дверей, лестниц, окон, штор, в салонах транспортных средств, шорных изделий, чемоданов, ящиков, шкатулок или аналогичных изделий; вешалки для шляп, крючки для шляп, кронштейны и аналогичные изделия из недрагоценных металлов; мебельные колеса с крепежными приспособлениями из недрагоценных металлов; автоматические устройства из недрагоценных металлов для закрывания дверей:
8302100000
— шарниры
830241
— — применяемые для зданий:
8302411000
— — — для дверей
8302415000
— — — для окон
8302420000
— — прочие, применяемые для мебели
8302500000
— вешалки для шляп, крючки для шляп, кронштейны и аналогичные изделия
8302600009
— — прочие
8304000000
Шкафы для досье, шкафы для картотек, лотки для бумаг, подставки для бумаг, лотки для ручек, подставки для печатей и аналогичное конторское или канцелярское оборудование, из недрагоценных металлов, кроме конторской мебели товарной позиции 9403
8305
Фурнитура для скоросшивателей или папок, канцелярские зажимы и скрепки, индексные карточные указатели и аналогичные канцелярские изделия, из недрагоценных металлов; проволочные скобы в блоках (например, для канцелярских целей, обивки мебели, упаковки), из недрагоценных металлов:
8305200000
— проволочные скобы в блоках
8305900000
— прочие, включая части
8307
Трубы гибкие из недрагоценных металлов, с фитингами или без них:
8307100009
— — прочие
830790000
— из прочих недрагоценных металлов:
8308
Застежки, рамы с застежками, пряжки, пряжки-застежки, крючки, колечки, блочки и аналогичные изделия, из недрагоценных металлов, используемые для одежды или принадлежностей одежды, обуви, ювелирных изделий, наручных часов, книг, тентов, изделий из кожи, дорожных принадлежностей или шорно-седельных изделий или других готовых изделий; заклепки трубчатые или раздвоенные, из недрагоценных металлов; бусины и блестки, из недрагоценных металлов:

8214100000
— қағазға арналған пышақтар, конверттерді ашу және мәтіндерді өшіру, қарындаштарға арналған қайраулар және оларға арналған жүздер
8215
Қасықтар, шанышқылар, шөміштер, скиммерлер, торт шпательдері, балық пышақтары, сары май, қант қысқыштары және ұқсас ас үй немесе тамақтанатын ыдыстар:
8215991000
— — — тот баспайтын болаттан
8215999000
— — — өзге
8301
Қымбат емес металдан жасалған аспалы құлыптар және құлыптар (кілтпен, аралас немесе электрмен жұмыс істейтін); құлыптармен біріктірілген ысырмалары бар ысырмалар мен жақтаулар, қымбат емес металдан; жоғарыда аталған бұйымдардың кез келгеніне арналған негізгі металдан жасалған кілттер:
8301100000
— құлыптар
8301200009
— — өзгелер
8301409000
— — өзге құлыптар
8301600009
— — өзгелер
8302
Жиһазға, есіктерге, баспалдақтарға, терезелерге, перделерге, көліктің салондарына, ер—тұрманға, чемодандарға, қораптарға, жәшіктерге немесе ұқсас бұйымдарға қолданылатын қымбат емес металдан жасалған бекіткіштер, фитингтер және ұқсас бұйымдар; бас киім ілгіштері, қалпақ ілмектері, кронштейндер және қымбат емес металдан жасалған ұқсас бұйымдар; қымбат емес металдардан жасалған бекіткіштері бар жиһаз дөңгелектері; есіктерді жабуға арналған негізгі металдан жасалған автоматты құрылғылар:
8302100000
— топсалар
830241
— — ғимараттарға қолданылады:
8302411000
— — — есіктер үшін
8302415000
— — — терезелер үшін
8302420000
— — жиһаз жасау үшін қолданылатын өзге
8302500000
— бас киім ілгіштері, қалпақ ілмектері, кронштейндер және т.б
8302600009
— — өзгелер
8304000000
9403 тауар позициясының кеңсе жиһаздарынан өзге, қымбат емес металдан жасалған файлдық шкафтар, файлдық шкафтар, файл салатын науалар, қағаз тұғырықтар, қалам науалар, штамп ұстағыштар және ұқсас кеңсе немесе кеңсе жабдықтары
8305
Қымбат емес металдан жасалған папкаларға немесе папкаларға, іс қағаздарына арналған қыстырғыштарға және қағаз қыстырғыштарға, картотекаларға және ұқсас кеңсе тауарларына арналған арматура; Қымбат емес металдан жасалған блоктардағы сым қапсырмалар (мысалы, кеңселік мақсатта, қаптау, қаптама үшін):
8305200000
— блоктардағы сым қапсырмалары
8305900000
— өзге, оның ішінде бөлшектер
8307
Қымбат емес металдан жасалған, фитингтері бар немесе жоқ иілгіш түтіктер:
8307100009
— — өзгелер
830790000
— өзге де бағалы металдардан:
8308
Киімге немесе киімге, аяқ киімге, зергерлік бұйымдарға, сағаттарға, кітаптарға, тенттерге, былғарыдан жасалған бұйымдарға, саяхатқа арналған бұйымдарға арналған қымбат емес металдан жасалған ілмектер, ілгектер, ілгектер, ілгектер, ілгектер және ұқсас бұйымдар немесе ер—тоқым немесе өзге де өнеркәсіптік бұйымдар; негізгі металдан жасалған құбырлы немесе айырлы тойтармалар ; Негізгі металдан жасалған моншақтар мен блестки:

8429590000
— — прочие
8431100000
— машин или механизмов товарной позиции 8425
8431200000
— машин или механизмов товарной позиции 8427
8431310000
— — лифтов, скиповых подъемников или эскалаторов
8431410000
— — ковши, грейферы, захваты и черпаки
8431420000
— — отвалы бульдозеров неповоротные или поворотные
8431430000
— — части бурильных или проходческих машин субпозиции 8430 41 или 8430 49
8431492000
— — — чугунные литые или стальные литые
8431498001
— — — — гусеничные шасси полноповоротных гидравлических машин, с момента выпуска которых прошел один год или более
8432
Машины сельскохозяйственные, садовые или лесохозяйственные для подготовки и обработки почвы; катки для газонов или спортплощадок:
8432900000
— части
8433
Машины или механизмы для уборки или обмолота сельскохозяйственных культур, включая пресс-подборщики, прессы для упаковки в кипы соломы или сена; сенокосилки или газонокосилки; машины для очистки, сортировки или калибровки яиц, плодов или других сельскохозяйственных продуктов, кроме машин товарной позиции 8437:
8433900000
— части
8443139000
— — — прочие
8443321003
— — — — — прочие
844391
— — части и принадлежности печатных машин, используемых для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442:
8443911000
— — — машин подсубпозиции 8443 19 400 0
844400
Машины для экструдирования, вытягивания, текстурирования или резания химических текстильных материалов:
8444001000
— машины для экструдирования
8445130009
— — — прочие
8448110000
— — ремизоподъемные каретки и жаккардовые машины; механизмы для уменьшения числа карт, копировальные, картонасекательные или картосшивательные машины для использования совместно с упомянутыми машинами
8454
Конвертеры, литейные ковши, изложницы и машины литейные, используемые в металлургии или литейном производстве:
8454100000
— конвертеры
8454200000
— изложницы и ковши литейные
845430
— машины литейные:
8454301000
— — для литья под давлением
8454309001
— — — машины непрерывного литья заготовок, кроме машин непрерывного литья слябов
8454900000
— части
8455
Станы металлопрокатные и валки для них:
8455100000
— трубопрокатные станы
845521000
— — горячей прокатки или комбинированные станы горячей и холодной прокатки:
8455210001
— — — горячей прокатки металлопродукции марки ПВ (прямое восстановление)
8455210002
— — — стан горячей прокатки "2800"
845522000
— — холодной прокатки:
8455220001
— — — оборудование прокатного стана "2000"
8455220002
— — — станы прокатные непрерывной прокатки c 5 и более клетями

8429590000
— — өзгелер
8431100000
— 8425 тауар позициясының машиналары немесе механизмдері
8431200000
— 8427 тауар позициясының машиналары немесе механизмдері
8431310000
— — лифттер, скиптер немесе эскалаторлар
8431410000
— — шелектер, грейдерлер, грейдерлер және шөміштер
8431420000
— — бекітілген немесе айналмалы бульдозерлердің үйінділері
8431430000
— — 8430 41 немесе 8430 49 қосалқы позициясының бұрғылау немесе туннельдеу машиналарының бөлшектері
8431492000
— — — шойын немесе шойын
8431498001
— — — — жасалған күнінен бастап бір жыл немесе одан да көп уақыт өткен толық айналмалы гидравликалық машиналардың шынжыр табанды шассиі
8432
Топырақ дайындауға және өңдеуге арналған ауыл шаруашылығы, бау—бақша немесе орман шаруашылығы машиналары; көгал немесе спорт алаңындағы роликтер:
8432900000
— бөліктер
8433
Ауылшаруашылық дақылдарын жинауға немесе бастыруға арналған машиналар немесе машиналар, оның ішінде пресс, сабан немесе шөп орағыштар; шөп шапқыштар немесе шөп шапқыштар; 8437 тауар позициясындағы машиналардан өзге, жұмыртқаларды, жемістерді немесе өзге де ауыл шаруашылығы өнімдерін тазалауға, сұрыптауға немесе сұрыптауға арналған машиналар:
8433900000
— бөліктер
8443139000
— — — өзге
8443321003
— — — — — өзге
844391
— — 8442 тауар позициясындағы пластиналар, цилиндрлер және өзге де баспа табақтары арқылы басып шығару үшін пайдаланылатын баспа машиналарының бөлшектері мен керек—жарақтары:
8443911000
— — — 8443 19 400 0 субпозициядағы машиналар
844400
Химиялық тоқыма материалдарын экструдтау, сызу, текстуралау немесе кесуге арналған машиналар:
8444001000
– экструзияға арналған машиналар
8445130009
— — — өзге
8448110000
— — добби және жаккард машиналары; картаны азайту машиналары, көшіргіштер, карта кескіштер немесе аталған машиналармен пайдалануға арналған карта тігістері
8454
Металлургияда немесе құю өндірісінде қолданылатын конвертерлер, құю шөміштері, қалыптар және құю машиналары:
8454100000
— түрлендіргіштер
8454200000
– құю қалыптары мен шөміштер
845430
— құю машиналары:
8454301000
— — құюға арналған
8454309001
— — — плиталарға арналған үздіксіз құю машиналарын қоспағанда, дайындамаларды үздіксіз құю машиналары
8454900000
— бөліктер
8455
Оларға арналған прокаттар мен орамдар:
8455100000
— құбыр диірмендері
845521000
— — ыстық прокат немесе аралас ыстық және суық илемдеу стандары:
8455210001
— — — PV маркалы металл бұйымдарын ыстықтай илемдеу (тікелей қалпына келтіру)
8455210002
— — — "2800" ыстық прокат станы
845522000
— — суық прокат:
8455220001
— — — "2000" прокат станының жабдықтары
8455220002
— — — 5 және одан да көп стендтері бар үздіксіз прокат стандары

860721
— — пневматические тормоза и их части:
860721100
— — — чугунные литые или стальные литые:
860721900
— — — прочие:
8607290000
— — прочие
8607300000
— крюки и прочие сцепные устройства, буфера, их части
860791
— — локомотивов:
8607911000
— — — буксы и их части
8607991000
— — — осевые буксы и их части
8607998000
— — — прочие
8608000001
— оборудование для железнодорожных или трамвайных путей
8608000009
— прочее
860900
Контейнеры (включая емкости для перевозки жидкостей или газов), специально предназначенные и оборудованные для перевозки одним или несколькими видами транспорта:
8609009001
— — контейнеры с внутренним объемом от 42 м³ до 43 м³
8609009009
— — прочие
8701911000
— — — — новые
870191
— — не более 18 кВт:
8702109191
— — — — — экологического класса 4 или выше7), габаритной длиной не менее 11,5 м, имеющие не менее 41 посадочного места, включая водителя, объем багажного отсека не менее 5 м³ и предназначенные для перевозки только сидящих пассажиров и их багажа
87032319
— — — — прочие:
8704
Моторные транспортные средства для перевозки грузов:
870421
— — с полной массой транспортного средства не более 5 т:
8704219200
— — — — — новые
870421980
— — — — — бывшие в эксплуатации:
8704219801
— — — — — — с момента выпуска которых прошло более 7 лет
8704219802
— — — — — — с момента выпуска которых прошло более 5 лет, но не более 7 лет
8704229209
— — — — — прочие
870540000
— автобетономешалки:
8705400001
— — новые
870830
— тормоза и тормоза с сервоусилителем; их части:
8708301000
— — для промышленной сборки: тракторов одноосных, указанных в субпозиции 8701 10; транспортных средств товарной позиции 8703; транспортных средств товарной позиции 8704 с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2500 см³ или с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2800 см³; транспортных средств товарной позиции 87055)
8708309909
— — — — прочие
870891
— — радиаторы и их части:
870891200
— — — для промышленной сборки тракторов одноосных, указанных в субпозиции 8701 10; транспортных средств товарной позиции 8703; транспортных средств товарной позиции 8704 с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2500 см³ или с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2800 см³; транспортных средств товарной позиции 8705:

860721
— — пневматикалық тежегіштер және олардың бөліктері:
860721100
— — — шойын немесе шойын:
860721900
— — — өзгелер:
8607290000
— — өзгелер
8607300000
— ілгектер және өзге де біріктіру құрылғылары, буферлер, олардың бөліктері
860791
— — локомотивтер:
8607911000
— — — төлкелер және олардың бөліктері
8607991000
— — — осьтік қораптар және олардың бөліктері
8607998000
— — — өзге
8608000001
– темір жол немесе трамвай жолдарына арналған жабдық
8608000009
— өзге
860900
Бір немесе бірнеше көлік түрлерімен тасымалдау үшін арнайы әзірленген және жабдықталған контейнерлер (соның ішінде сұйықтықтарды немесе газдарды тасымалдауға арналған контейнерлер):
8609009001
— — ішкі көлемі 42 м³—ден 43 м³—ге дейінгі контейнерлер
8609009009
— — өзгелер
8701911000
— — — — жаңа
870191
— — 18 кВт артық емес:
8702109191
— — — — — экологиялық класы 4 немесе одан жоғары7), жалпы ұзындығы кемінде 11,5 м, жүргізушіні қоса алғанда, кемінде 41 орыны бар, багаж бөлмесінің көлемі кемінде 5 м³ және тек отырған жолаушыларды және оларды тасымалдауға арналған багаж
87032319
— — — — өзгелер:
8704
Жүктерді тасымалдауға арналған автокөлік құралдары:
870421
— — көлік құралының жалпы салмағы 5 тоннадан аспайтын болса:
8704219200
— — — — — жаңа
870421980
— — — — — пайдаланылады:
8704219801
— — — — — — Шыққанына 7 жылдан астам уақыт өтті
8704219802
— — — — — — шығарылған күнінен бастап 5 жылдан астам уақыт өткен, бірақ 7 жылдан аспайтын
8704229209
— — — — — өзге
870540000
— бетон араластырғыштар:
8705400001
— — жаңа
870830
— серво күшейткіші бар тежегіштер мен тежегіштер; олардың бөліктері:
8708301000
— — өнеркәсіптік құрастыру үшін: 8701 10 қосалқы позициясындағы бір осьті тракторлар; 8703 тауар позициясының көлік құралдары; 8704 тауар позициясындағы сығымдалатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы бар (дизельді немесе жартылай дизельді) және қозғалтқышының көлемі 2500 см3—ден аспайтын немесе ұшқын тұтанатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы бар және қозғалтқышының көлемі 2800 см3 аспайтын көлік құралдары; 87055 тауар позициясындағы көлік құралдары)
8708309909
— — — — өзге
870891
— — радиаторлар және олардың бөліктері:
870891200
— — — 8701 10 қосалқы позициясында көрсетілген бір осьті тракторларды өнеркәсіптік құрастыру үшін; 8703 тауар позициясының көлік құралдары; 8704 тауар позициясындағы сығымдалатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы (дизельді немесе жартылай дизельді) және қозғалтқышының көлемі 2500 см3—ден аспайтын немесе ұшқын тұтанатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы бар және қозғалтқышының көлемі 2800 см3 аспайтын көлік құралдары; 8705 тауар позициясындағы көлік құралдары:

901120
— микроскопы для микрофотосъемки, микрокиносъемки или микропроецирования, прочие:
9011201000
— — микроскопы для микрофотосъемки, снабженные оборудованием, специально разработанным для манипулирования и перемещения полупроводниковых пластин или фотошаблонов
9011800000
— микроскопы прочие
901190
— части и принадлежности:
9011901000
— — аппаратуры подсубпозиции 9011 10 100 0 или 9011 20 100 0
9012
Микроскопы, кроме оптических микроскопов; аппараты дифракционные:
901210
— микроскопы, кроме оптических микроскопов; аппараты дифракционные:
9012101000
— — электронные микроскопы, снабженные оборудованием, специально разработанным для манипулирования и перемещения полупроводниковых пластин или фотошаблонов
901290
— части и принадлежности:
9012901000
— — аппаратуры подсубпозиции 9012 10 100 0
9014
Компасы для определения направления; навигационные приборы и инструменты прочие:
9014800000
— приборы и инструменты прочие
9015
Приборы и инструменты геодезические или топографические (включая фотограмметрические), гидрографические, океанографические, гидрологические, метеорологические или геофизические, кроме компасов; дальномеры:
901530
— нивелиры:
9015309000
— — прочие
901580
— приборы и инструменты прочие:
9015801900
— — — прочие
9017300000
— микрометры, кронциркули, штангенциркули и калибры
901780
— инструменты прочие:
9017801000
— — стержни измерительные и рулетки, линейки с делениями
9018
Приборы и устройства, применяемые в медицине, хирургии, стоматологии или ветеринарии, включая сцинтиграфическую аппаратуру, аппаратура электромедицинская прочая и приборы для исследования зрения:
901890
— инструменты и оборудование, прочие:
9018901000
— — инструменты и оборудование для измерения кровяного давления
9018908409
— — — прочие
9020000000
Оборудование дыхательное прочее и газовые маски, кроме защитных масок без механических деталей и сменных фильтров
9022
Аппаратура, основанная на использовании рентгеновского, альфа-, бета- , гамма- или другого ионизирующего излучения, предназначенная или не предназначенная для медицинского, хирургического, стоматологического или ветеринарного использования, включая аппаратуру рентгенографическую или радиотерапевтическую, рентгеновские трубки и прочие генераторы рентгеновского излучения, генераторы высокого напряжения, щиты и пульты управления, экраны, столы, кресла и аналогичные изделия для обследования или лечения:
9022120000
— — компьютерные томографы
9022300000
— трубки рентгеновские
9022900000
— прочая, включая части и принадлежности
9024
Машины и устройства для испытания на твердость, прочность, сжатие, упругость или другие механические свойства материалов (например, металлов, древесины, текстильных материалов, бумаги, пластмасс):

901120
— микрофотографияға, микрофильмографияға немесе микропроекцияға арналған микроскоптар, өзгелер:
9011201000
— — жартылай өткізгіш пластиналарды немесе фотомаскаларды өңдеу және жылжыту үшін арнайы әзірленген жабдықпен жабдықталған микрофотографиялық микроскоптар
9011800000
— өзге микроскоптар
901190
— бөлшектер мен керек—жарақтар:
9011901000
— — 9011 10 100 немесе 9011 20 100 қосалқы позициясының аппараттары
9012
Оптикалық микроскоптардан өзге микроскоптар; дифракциялық құрылғылар:
901210
— оптикалық микроскоптардан өзге микроскоптар; дифракциялық құрылғылар:
9012101000
— — жартылай өткізгіш пластиналарды немесе фотомаскаларды өңдеу және жылжыту үшін арнайы әзірленген жабдықпен жабдықталған электронды микроскоптар
901290
— бөлшектер мен керек—жарақтар:
9012901000
— — 9012 қосалқы позициясының аппараттары 10 100 0
9014
Бағытты анықтау үшін компас; навигациялық аспаптар және өзге құралдар:
9014800000
— өзге құрылғылар мен құралдар
9015
маркшейдерлік немесе топографиялық (фотограмметриялық қоса алғанда), гидрографиялық, океанографиялық, гидрологиялық, метеорологиялық немесе геофизикалық аспаптар мен аспаптар, компастарды қоспағанда; қашықтық өлшегіштер:
901530
— деңгейлері:
9015309000
— — өзгелер
901580
— өзге құрылғылар мен аспаптар:
9015801900
— — — өзге
9017300000
– микрометрлер, штангенциркульдер, калибрлер және калибрлер
901780
— өзге құралдар:
9017801000
— — өлшегіш өзектер мен рулеткалар, бөлімдері бар сызғыштар
9018
Медицинада, хирургияда, стоматологияда немесе ветеринарияда қолданылатын аспаптар мен құрылғылар, оның ішінде сцинтиграфиялық жабдық, өзге де электромедициналық жабдықтар мен көруді зерттеуге арналған құрылғылар:
901890
— құралдар мен жабдықтар, өзгелер:
9018901000
— — Қан қысымын өлшеуге арналған аспаптар мен жабдықтар
9018908409
— — — өзге
9020000000
Механикалық бөлшектері және ауыстырылатын сүзгілері жоқ қорғаныс маскаларынан өзге тыныс алу аппараттары мен противогаздар
9022
Рентген, альфа, бета, гамма немесе өзге де иондаушы сәулеленуді пайдалануға негізделген аппарат, медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринариялық мақсатта қолдануға арналған немесе арналмаған, оның ішінде рентгендік немесе сәулелік терапия аппараттары, рентгендік түтіктер және өзге де рентгендік сәулелік генераторлар, жоғары кернеу генераторлары, өзгеру пульттері мен қалқандары, экрандар, үстелдер, орындықтар және зерттеуге немесе өңдеуге арналған ұқсас заттар:
9022120000
— — компьютерлік томографтар
9022300000
— рентген түтіктері
9022900000
— өзге, оның ішінде бөлшектер мен керек—жарақтар
9024
Материалдардың (мысалы, металдар, ағаш, тоқыма, қағаз, пластмасса) қаттылығын, беріктігін, сығылуын, серпімділігін немесе өзге де механикалық қасиеттерін сынауға арналған машиналар мен аппараттар:

9031903000
— — для аппаратуры подсубпозиции 9031 80 320 0
9032
Приборы и устройства для автоматического регулирования или управления:
903210
— термостаты:
9032102000
— — электронные
9032108100
— — — с электрическим пусковым устройством
9032200000
— маностаты
9032810000
— — гидравлические или пневматические
9033000000
Части и принадлежности (в другом месте данной группы не поименованные или не включенные) к машинам, приборам, инструментам или аппаратуре группы 90
9103
Часы, не предназначенные для ношения на себе или с собой, с часовыми механизмами для часов, предназначенных для ношения на себе или с собой, кроме часов товарной позиции 9104:
9103100000
— приводимые в действие электричеством
9106
Аппаратура для регистрации времени суток и аппаратура для измерения, регистрации или индикации каким-либо способом интервалов времени, с любым часовым механизмом или синхронным двигателем (например, регистраторы времени, устройства записи времени):
9106100000
— регистраторы времени; устройства записи времени
9106900000
— прочие
9107000000
Временные переключатели с часовым механизмом любого вида или с синхронным двигателем
9109
Механизмы часовые для часов, не предназначенных для ношения на себе или с собой, укомплектованные и собранные:
9109100000
— приводимые в действие электричеством
9114
Части часов всех видов прочие:
9114300000
— циферблаты
9114400000
— платины и мосты
9401
Мебель для сидения (кроме указанной в товарной позиции 9402), трансформируемая или не трансформируемая в кровати, и ее части:
940171000
— — обитая:
9401710009
— — — прочая
940191000
— — из древесины:
9403109300
— — — шкафы для хранения документов, картотечные и прочие шкафы
9403309100
— — — шкафы, снабженные дверями, задвижками или откидными досками; шкафы для хранения документов, картотечные и прочие шкафы
9403603000
— — мебель деревянная магазинная
940360900
— — мебель деревянная прочая:
9403609009
— — — прочая
9405
Светильники и осветительное оборудование, включая прожекторы, лампы узконаправленного света, фары и их части, в другом месте не поименованные или не включенные; световые вывески, световые таблички с именем или названием, или адресом и аналогичные изделия, имеющие встроенный источник света, и их части, в другом месте не поименованные или не включенные:
940541001
— — — прожекторы и лампы узконаправленного света:
9405500000
— неэлектрические светильники и осветительное оборудование
940569000
— — прочие:
940591
— — из стекла:
9405911000
— — — изделия для электрического осветительного оборудования (кроме прожекторов и ламп узконаправленного света)
9406
Сборные строительные конструкции:

9031903000
— — 9031 80 320 0 қосалқы позициясының аппараттары үшін
9032
Автоматты реттеуге немесе өзгеруға арналған аспаптар мен құрылғылар:
903210
— термостаттар:
9032102000
— — электронды
9032108100
— — — электрлік іске қосу құрылғысымен
9032200000
— маностаттар
9032810000
— — гидравликалық немесе пневматикалық
9033000000
90—топтағы машиналарға, аспаптарға, аспаптарға немесе аппараттарға арналған бөлшектер мен керек—жарақтар (осы тараудың өзге жерінде көрсетілмеген немесе қосылмаған)
9103
9104 тауар позициясындағы сағаттардан өзге, тағуға немесе алып жүруге арналмаған, тағуға немесе алып жүруге арналған сағаттарға арналған сағат қозғалысы бар сағаттар:
9103100000
— электр қуатымен жұмыс істейді
9106
Тәулік уақытын жазуға арналған құрылғы және кез келген сағат механизмі немесе синхронды қозғалтқышы бар уақыт аралығын кез келген тәсілмен өлшеуге, жазуға немесе көрсетуге арналған аппараттар (мысалы, уақыт тіркегіштері, уақыт тіркегіштері):
9106100000
— уақытты жазу құрылғылары; уақытты жазу құрылғылары
9106900000
— өзгелер
9107000000
Кез келген түрдегі сағат механизмімен немесе синхронды қозғалтқышпен уақыт ауыстырады
9109
Өзіне немесе өзімен бірге тағуға арналмаған, толық және құрастырылған сағаттарға арналған сағат механизмдері:
9109100000
— электр қуатымен жұмыс істейді
9114
Барлық түрдегі сағаттардың өзге бөліктері:
9114300000
— теру
9114400000
— тақталар мен көпірлер
9401
Орындық жиһаздар (9402 тауар позициясының жиһаздарынан өзге), төсекке ауыстырылатын немесе ауыстырылмайтын және олардың бөліктері:
940171000
— — мекендеген:
9401710009
— — — өзге
940191000
— — ағаштан:
9403109300
— — — файлдық шкафтар, файлдық шкафтар және өзге шкафтар
9403309100
— — — есіктермен, ысырмалармен немесе жиналмалы тақталармен жабдықталған шкафтар; файлдық шкафтар, файлдық шкафтар және өзге де файлдық шкафтар
9403603000
— — ағаш дүкен жиһазы
940360900
— — өзге ағаш жиһаздар:
9403609009
— — — өзге
9405
Өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған прожекторларды, прожекторларды, фараларды және олардың бөліктерін қоса алғанда, шамдар мен жарықтандыру жабдықтары; Өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған, кіріктірілген жарық көзі бар жарықтандырылған белгілер, жарықтандырылған атаулар немесе атаулар немесе мекенжай тақталары және ұқсас заттар:
940541001
— — — прожекторлар және тар сәулелік шамдар:
9405500000
– электрлік емес шамдар мен жарықтандыру жабдықтары
940569000
— — өзгелер:
940591
— — шыныдан:
9405911000
— — — электрлік жарықтандыру жабдықтарына арналған бұйымдар (прожекторлар мен прожекторлардан өзге)
9406
Құрастырмалы құрылыс конструкциялары:

9507300000
— катушки с леской для рыбной ловли
9603100000
— метлы и щетки, состоящие из веток или других растительных материалов, связанных вместе, с рукоятками или без рукояток
9603401000
— — кисти для нанесения красок, темперы, лаков или аналогичные кисти
9603409000
— — подушечки и валики малярные для краски
9603901000
— — щетки ручные механические без двигателей для уборки полов
9606100000
— кнопки, застежки-защелки и их части
9611000000
Штемпели для датирования, опечатывания или нумераторы, и аналогичные приспособления (включая устройства для печатания или тиснения этикеток), предназначенные для ручной работы; компостеры ручные, верстатки ручные наборные и комплекты ручные печатные, включающие в себя такие верстатки
9612
Ленты для пишущих машинок или аналогичные ленты, пропитанные чернилами или обработанные иным способом, предназначенные для получения отпечатков, в катушках, кассетах или без них; подушки штемпельные, пропитанные или не пропитанные чернилами, в коробках или без коробок:
961210
— ленты:
9612102000
— — из химических волокон, шириной менее 30 мм, в виде непрерывной ленты, помещенные в пластмассовые или металлические картриджи для использования в автоматических пишущих машинках, в вычислительных и других машинах
9704000000
Марки почтовые или марки госпошлин, знаки почтовой оплаты, в том числе первого дня гашения, почтовые канцелярские принадлежности (гербовая бумага) и аналогичные предметы, использованные или неиспользованные, за исключением товаров товарной позиции 4907
Приложение 8
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 26 февраля 2018 года № 131
Перечень товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Хоргос – Восточные ворота"
Сноска. Приложение 8 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 26.09.2022 № 531 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
1
2
0101
Лошади, ослы, мулы и лошаки живые:
0101210000
— — чистопородные племенные животные
0101291000
— — — убойные
0102
Крупный рогатый скот живой:
010221
— — чистопородные племенные животные:
0102211000
— — — нетели (самки крупного рогатого скота до первого отела)
0102213000
— — — коровы
0102291000
— — — — массой не более 80 кг
0102292100
— — — — — убойные
0102294100
— — — — — убойные
0102295100
— — — — — — убойные

9507300000
— балық аулау арқандары
9603100000
— сабы бар немесе тұтқасыз, бір—біріне байланған бұтақтардан немесе өзге де өсімдік материалдарынан тұратын сыпырғыштар мен щеткалар
9603401000
— — бояу, темпера, лак немесе ұқсас щеткалар
9603409000
— — бояуға арналған төсемдер мен бояу роликтері
9603901000
— — едендерді тазалауға арналған қозғалтқыштары жоқ қолмен механикалық щеткалар
9606100000
— түймелер, бекіткіштер және олардың бөліктері
9611000000
Қолмен жұмыс істеуге арналған күн белгілеу, пломбалау немесе нөмірлеу штамптары және ұқсас құрылғылар (оның ішінде жапсырмаларды басып шығару немесе бедерлеу құрылғылары); қолмен компосттар, қолмен теруге арналған орындықтар және қолмен басып шығарылатын жинақтар, соның ішінде осындай орындықтар
9612
сиямен сіңдірілген немесе өзге жолмен дайындалған, катушкаларда, кассеталарда немесе емес, басып шығаруға арналған машинка таспалары немесе ұқсас таспалар; Сиямен сіңдірілген немесе сіңдірілмеген, жәшіктерге салынған немесе салынбаған штамптар:
961210
— таспалар:
9612102000
— — автоматты жазу машиналарында, компьютерлерде және өзге машиналарда пайдалану үшін пластмасса немесе металл картридждерге салынған үздіксіз жолақ түріндегі ені 30 мм кем жасанды талшықтардан
9704000000
4907 тауар позициясындағы тауарларды қоспағанда, пайдаланылған немесе пайдаланылмаған пошталық немесе мемлекеттік баждық маркалар, пошталық маркалар, оның ішінде күші жойылған бірінші күнгі, пошталық кеңсе тауарлары (штампталған қағаз) және ұқсас бұйымдар
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 26 ақпандағы
№ 131 бұйрығына
8-қосымша
"Қорғас – Шығыс қақпасы" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағына өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 26.09.2022 № 531 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
1
2
0101
Жылқылар, есектер, қашырлар және тайлар :
0101210000
— — асыл тұқымды мал
0101291000
— — — союға арналған
0102
Тірі мал:
010221
— — асыл тұқымды малдар:
0102211000
— — — құнажындар (алғашқы төлдегенге дейінгі аналық мал)
0102213000
— — — сиырлар
0102291000
— — — — салмағы 80 кг аспайтын
0102292100
— — — — — союға арналған
0102294100
— — — — — союға арналған
0102295100
— — — — — — союға арналған

030314
— — форель (Salmo trutta, Oncorhynchus mykiss, Oncorhynchus clarki, Oncorhynchus aguabonita, Oncorhynchus gilae, Oncorhynchus apache и Oncorhynchus chrysogaster):
0303141000
— — — вида Oncorhynchus apache или Oncorhynchus chrysogaster
0303142000
— — — вида Oncorhynchus mykiss, с головой и жабрами, без внутренностей, массой более 1,2 кг каждая или без головы, жабр и внутренностей, массой более 1 кг каждая
0304
Филе рыбное и прочее мясо рыбы (включая фарш), свежие, охлажденные или мороженые:
0305
Рыба сушеная, соленая или в рассоле; рыба копченая, не подвергнутая или подвергнутая тепловой обработке до или в процессе копчения:
0401
Молоко и сливки, несгущенные и без добавления сахара или других подслащивающих веществ:
0401503100
— — — в первичных упаковках нетто-объемом не более 2 л
0401509100
— — — в первичных упаковках нетто-объемом не более 2 л
0402
Молоко и сливки, сгущенные или с добавлением сахара или других подслащивающих веществ:
040210
— в порошке, гранулах или в других твердых видах, с содержанием жира не более 1,5 мас.%:
0402101100
— — — в первичных упаковках нетто-массой не более 2,5 кг
0402109100
— — — в первичных упаковках нетто-массой не более 2,5 кг
040221
— — без добавления сахара или других подслащивающих веществ:
0402211100
— — — — в первичных упаковках нетто-массой не более 2,5 кг
0402211800
— — — — прочие
0402219100
— — — — в первичных упаковках нетто-массой не более 2,5 кг
0402291500
— — — — — в первичных упаковках нетто-массой не более 2,5 кг
0402299100
— — — — в первичных упаковках нетто-массой не более 2,5 кг
040291
— — без добавления сахара или других подслащивающих веществ:
0402911000
— — — с содержанием жира не более 8 мас.%
0402913000
— — — с содержанием жира более 8 мас.%, но не более 10 мас.%
0402915100
— — — — в первичных упаковках нетто-массой не более 2,5 кг
0402919100
— — — — в первичных упаковках нетто-массой не более 2,5 кг
0402991000
— — — с содержанием жира не более 9,5 мас.%
0402993100
— — — — в первичных упаковках нетто-массой не более 2,5 кг
0402999100
— — — — в первичных упаковках нетто-массой не более 2,5 кг
0403
Йогурт; пахта, свернувшиеся молоко и сливки, кефир и прочие ферментированные или сквашенные молоко и сливки, сгущенные или несгущенные, с добавлением или без добавления сахара или других подслащивающих веществ, со вкусо-ароматическими добавками или без них, с добавлением или без добавления фруктов, орехов или какао:
0403901100
— — — — — не более 1,5 мас.%
0403901300
— — — — — более 1,5 мас.%, но не более 27 мас.%
0403901900
— — — — — более 27 мас.%
0403903100

030314
— — форель (Salmo trutta, Oncorhynchus mykiss, Oncorhynchus clarki, Oncorhynchus aguabonita, Oncorhynchus gilae, Oncorhynchus apache және Oncorhynchus chrysogaster):
0303141000
— — — Oncorhynchus apache немесе Oncorhynchus chrysogaster түрінен
0303142000
— — — Oncorhynchus mykiss түрінен, басы және желбезектері бар, ішегі жоқ, әрқайсысының салмағы 1,2 кг—нан асатын немесе бассыз, желбезексіз және ішексіз, әрқайсысының салмағы 1 кг—нан астам
0304
Жаңа піскен, салқындатылған немесе мұздатылған балық филесі және өзге де балық еті (соның ішінде фарш):
0305
Кептірілген, тұздалған немесе тұздалған балық; ысталған балық, ысталғанға дейін немесе шегу кезінде термиялық өңдеуге ұшырамаған:
0401
Концентратсыз және қант немесе өзге тәттілендіргіш заттар қосылмаған сүт және кілегей:
0401503100
— — — таза көлемі 2 литрден аспайтын бастапқы қаптамада
0401509100
— — — таза көлемі 2 литрден аспайтын бастапқы қаптамада
0402
қоюландырылған немесе қант немесе өзге тәттілендіргіш заттар қосылған сүт және кілегей:
040210
— майдың салмағы 1,5%—дан аспайтын ұнтақ, түйіршіктер немесе өзге де қатты түрдегі:
0402101100
— — — таза салмағы 2,5 кг аспайтын бастапқы қаптамада
0402109100
— — — таза салмағы 2,5 кг аспайтын бастапқы қаптамада
040221
— — қант немесе өзге тәттілендіргіш қоспаларсыз:
0402211100
— — — — таза салмағы 2,5 кг аспайтын бастапқы қаптамаларда
0402211800
— — — — өзге
0402219100
— — — — таза салмағы 2,5 кг аспайтын бастапқы қаптамаларда
0402291500
— — — — — таза салмағы 2,5 кг аспайтын бастапқы қаптамаларда
0402299100
— — — — таза салмағы 2,5 кг аспайтын бастапқы қаптамаларда
040291
— — қант немесе өзге тәттілендіргіш қоспаларсыз:
0402911000
— — — майлылығы 8 масс.% артық емес
0402913000
— — — майлылығы 8 масс.% астам, бірақ 10 масс.% артық емес
0402915100
— — — — таза салмағы 2,5 кг аспайтын бастапқы қаптамаларда
0402919100
— — — — таза салмағы 2,5 кг аспайтын бастапқы қаптамаларда
0402991000
— — — майлылығы 9,5 масс.% артық емес
0402993100
— — — — таза салмағы 2,5 кг аспайтын бастапқы қаптамаларда
0402999100
— — — — таза салмағы 2,5 кг аспайтын бастапқы қаптамаларда
0403
йогурт; сары сүт, сүзбе сүт және кілегей, айран және өзге ашытылған немесе ашытылған сүт және кілегей, қоюландырылған немесе қойылмаған, қант немесе өзге тәттілендіргіш заттар қосылған немесе қосылмаған, хош иістендірілген немесе жоқ, жемістер, жаңғақтар немесе какао бар немесе жоқ:
0403901100
— — — — — салмағы 1,5% артық емес
0403901300
— — — — — 1,5 масс.% артық, бірақ 27 масс.% артық емес
0403901900
— — — — — 27 масс.%—дан астам
0403903100

0713320000
— — фасоль мелкая красная (адзуки) (Phaseolus или Vigna angularis)
071333
— — фасоль обыкновенная, включая белую мелкосеменную фасоль (Phaseolus vulgaris):
071334000
— — земляной орех бамбарский (Vigna subterranea или Voandzeia subterranea):
071335000
— — коровий горох (Vigna unguiculata):
0713400000
— чечевица
0713500000
— бобы кормовые, или конские, крупносеменные (Vicia faba var. major) и бобы кормовые, или конские, мелкосеменные (Vicia faba var. equina, Vicia faba var. minor)
071360000
— голубиный горох (Cajanus cajan):
0714
Маниок, маранта, салеп, земляная груша, или топинамбур, сладкий картофель, или батат, и аналогичные корнеплоды и клубнеплоды с высоким содержанием крахмала или инулина, свежие, охлажденные, замороженные или сушеные, целые или нарезанные ломтиками или в виде гранул; сердцевина саговой пальмы:
0801
Орехи кокосовые, орехи бразильские и орехи кешью, свежие или сушеные, очищенные от скорлупы или не очищенные, с кожурой или без кожуры:
0802
Прочие орехи, свежие или сушеные, очищенные от скорлупы или неочищенные, с кожурой или без кожуры:
0811
Фрукты и орехи, подвергнутые или не подвергнутые тепловой обработке в кипящей воде или на пару, замороженные, с добавлением или без добавления сахара или других подслащивающих веществ:
0905
Ваниль:
0907
Гвоздика (целые плоды, цветы и цветоножки):
0908
Мускатный орех, мацис и кардамон:
0910
Имбирь, шафран, турмерик (куркума), тимьян, или чабрец, лавровый лист, карри и прочие пряности:
1108110000
— — пшеничный
1108120000
— — кукурузный
1108130000
— — картофельный
1108140000
— — маниоковый
1108191000
— — — рисовый
1108200000
— инулин
1109000000
Клейковина пшеничная, сухая или сырая
120600
Семена подсолнечника, дробленые или недробленые:
1206001000
— для посева
1206009100
— — лущеные; в лузге серого цвета и с белыми полосками
1206009900
— — прочие
1207
Семена и плоды прочих масличных культур, дробленые или недробленые:
1207600000
— семена сафлора (Carthamus tinctorius)
150120
— жир свиной прочий:
1501201000
— — для промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
150210
— жир топленый:
1502101000
— — для промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1502901000
— — для промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
150300
Лярд-стеарин, лярд-ойль, олеостеарин, олео-ойль и животное масло, неэмульгированные или несмешанные, или не приготовленные каким-либо иным способом:
1503001100
— — для промышленного применения

0713320000
— — кішкентай қызыл бұршақтар (адзуки) (Phaseolus немесе Vigna angularis)
071333
— — кәдімгі бұршақ, оның ішінде ұсақ тұқымды ақ бұршақ (Phaseolus vulgaris):
071334000
— — Бамбара жержаңғағы (Vigna subterranea немесе Voandzeia subterranea):
071335000
— — сиыр бұршақтары (Vigna unguiculata):
0713400000
— жасымық
0713500000
— мал азықтық бұршақ немесе жылқы, ірі тұқымды (Vicia faba var. major) және азықтық бұршақ немесе жылқы, ұсақ тұқымды (Vicia faba var. equina, Vicia faba var. minor)
071360000
— көгершін бұршақ (Cajanus cajan):
0714
Жаңа піскен, салқындатылған, мұздатылған немесе кептірілген, тұтас немесе тілімдерге немесе түйіршіктер түрінде кесілген маниок, жебе, салеп, ұнтақталған алмұрт немесе топинамбур, тәтті картоп немесе тәтті картоп және ұқсас тамырлар мен түйнектер, құрамында крахмал немесе инулин жоғары; Саго пальмасының өзегі:
0801
Кокос жаңғағы, бразилиялық жаңғақ және кешью жаңғағы, жаңа піскен немесе кептірілген, қабығы аршылған немесе қабылмаған, қабығы аршылған немесе тазартылмаған:
0802
Жаңа піскен немесе кептірілген, қабығы аршылған немесе қабығы аршылған немесе аршылған өзге де жаңғақтар:
0811
Жемістер мен жаңғақтар, қайнаған суға немесе буға пісірілген немесе пісірілмеген, мұздатылған, құрамында қант немесе өзге тәттілендіретін заттар қосылған немесе қосылмаған:
0905
Ваниль:
0907
Қалампыр (тұтас жемістер, гүлдер және гүл шоқтары):
0908
Мускат жаңғағы, сойыл және кардамон:
0910
Зімбір, шафран, куркума (куркума), тимьян немесе тимьян, лавр жапырағы, карри және өзге де дәмдеуіштер:
1108110000
— — бидай
1108120000
— — дән
1108130000
— — ақтүйнек
1108140000
— — маниок
1108191000
— — — күріш
1108200000
– инулин
1109000000
Бидай глютені, құрғақ немесе шикі
120600
Ұсақталған немесе ұсақталмаған күнбағыс тұқымдары:
1206001000
— себу үшін
1206009100
— — аршылған; ақ жолақтары бар сұр қабықта
1206009900
— — өзгелер
1207
Ұсақталған немесе ұсақталмаған өзге де майлы дақылдардың тұқымдары мен жемістері:
1207600000
— мақсары тұқымдары (Carthamus tinctorius)
150120
— шошқа етінің өзге майлары:
1501201000
— — адам тұтынуына арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге өнеркәсіптік мақсаттарға арналған
150210
— еріген май:
1502101000
— — адам тұтынуына арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге өнеркәсіптік мақсаттарға арналған
1502901000
— — адам тұтынуына арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге өнеркәсіптік мақсаттарға арналған
150300
Шошқа майы стеарині, шошқа майы, олеостеарин, олео майы және эмульсияланған немесе өзге жолмен дайындалған немесе өңделмеген жануарлар майы:
1503001100
— — өнеркәсіптік пайдалануға арналған

1503003000
— животное масло для промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
150410
— жиры из печени рыбы и их фракции:
1504101000
— — с содержанием витамина А не более 2500 МЕ/г
1504109100
— — — из палтуса
150420
— жиры и масла из рыбы и их фракции, кроме жира из печени:
1504201000
— — твердые фракции
150430
— жиры и масла морских млекопитающих и их фракции:
1504301000
— — твердые фракции
150500
Жиропот и жировые вещества, получаемые из него (включая ланолин):
1505001000
— жиропот сырой
150710
— масло сырое, нерафинированное или рафинированное гидратацией:
1507101000
— — для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1507109001
— — — в первичных упаковках нетто-объемом 10 л или менее
1507901000
— — для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1507909001
— — — в первичных упаковках нетто-объемом 10 л или менее
150810
— масло сырое:
1508101000
— — для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1508901000
— — для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1509
Масло оливковое и его фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава:
1509200000
— масло оливковое первого отжима высшего качества нерафинированное
1509300000
— масло оливковое первого отжима нерафинированное
1509400000
— прочие масла оливковые первого отжима нерафинированные
1509900000
— прочие
1510
Прочие масла и их фракции, получаемые только из маслин, или оливок, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава, включая смеси этих масел или фракций с маслами или фракциями товарной позиции 1509:
1510100000
— масло оливковое из жмыха сырое
1510900000
— прочее
151110
— масло сырое:
1511101000
— — для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1511109002
— — — в таре нетто-массой 20 000 кг или менее
1511901100
— — — в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
1511901902
— — — — в таре нетто-массой 20 000 кг или менее
1511909100
— — — для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1511909902
— — — — в таре нетто-массой 20 000 кг или менее
151211
— — масло сырое:
1512111000
— — — для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу

1503003000
— адам тұтынуға арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге өнеркәсіптік пайдалануға арналған жануарлар майы
150410
— балық бауырының майлары және олардың фракциялары:
1504101000
— — А витаминінің мөлшері 2500 ХБ/г аспайтын
1504109100
— — — сутіл
150420
— бауыр майынан өзге, балық майлары мен майлары және олардың фракциялары:
1504201000
— — қатты бөлшектер
150430
— теңіз сүтқоректілерінің тоң майлары мен майлары және олардың фракциялары:
1504301000
— — қатты бөлшектер
150500
Май және одан алынатын майлы заттар (ланолинді қоса алғанда):
1505001000
— шикі май
150710
— тазартылмаған немесе гидратация арқылы тазартылған шикі мұнай:
1507101000
— — адам тұтынуына арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге техникалық немесе өнеркәсіптік мақсаттарға арналған
1507109001
— — — таза көлемі 10 литр немесе одан аз дереу қаптамаларда
1507901000
— — адам тұтынуына арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге техникалық немесе өнеркәсіптік мақсаттарға арналған
1507909001
— — — таза көлемі 10 литр немесе одан аз дереу қаптамаларда
150810
— шикі мұнай:
1508101000
— — адам тұтынуына арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге техникалық немесе өнеркәсіптік мақсаттарға арналған
1508901000
— — адам тұтынуына арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге техникалық немесе өнеркәсіптік мақсаттарға арналған
1509
Зәйтүн майы және оның фракциялары, тазартылған немесе тазартылмаған, бірақ химиялық құрамы өзгертілмеген:
1509200000
– тазартылмаған қосымша таза зәйтүн майы
1509300000
— тазартылмаған зәйтүн майы
1509400000
— тазартылмаған өзге де таза зәйтүн майлары
1509900000
— өзгелер
1510
1509 тауар позициясының майлары немесе фракциялары бар осы майлардың немесе фракциялардың қоспаларын қоса алғанда, тазартылған немесе өңделмеген, бірақ химиялық модификацияланбаған тек зәйтүн немесе зәйтүн жемістерінен алынған өзге де майлар және олардың фракциялары:
1510100000
— шикі помадан алынған зәйтүн майы
1510900000
— өзге
151110
— шикі мұнай:
1511101000
— — адам тұтынуына арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге техникалық немесе өнеркәсіптік мақсаттарға арналған
1511109002
— — — таза салмағы 20 000 кг немесе одан аз контейнерлерде
1511901100
— — — таза салмағы 1 кг аспайтын бастапқы қаптамада
1511901902
— — — — таза салмағы 20 000 кг немесе одан аз контейнерлерде
1511909100
— — — адам тұтынуына арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге техникалық немесе өнеркәсіптік мақсаттарға арналған
1511909902
— — — — таза салмағы 20 000 кг немесе одан аз контейнерлерде
151211
— — шикі сары май:
1512111000
— — — адам тұтынуына арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге техникалық немесе өнеркәсіптік мақсаттарға арналған

151211910
— — — — масло подсолнечное:
1512119101
— — — — — в первичных упаковках нетто-объемом 10 л или менее
151211990
— — — — масло сафлоровое:
1512119901
— — — — — в первичных упаковках нетто-объемом 10 л или менее
1512191000
— — — для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1512199002
— — — — подсолнечное масло или его фракции в первичных упаковках нетто-объемом 10 л или менее
151221
— — масло сырое, очищенное от госсипола или не очищенное:
1512211000
— — — для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1512291000
— — — для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
151311
— — масло сырое:
1513111000
— — — для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1513119100
— — — — в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
1513119902
— — — — — в таре нетто-массой 19 000 кг или менее
1513191100
— — — — в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
1513191902
— — — — — в таре нетто-массой 19 000 кг или менее
1513193000
— — — — для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1513199100
— — — — — в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
1513199902
— — — — — — в таре нетто-массой 19 000 кг или менее
151321
— — масло сырое:
1513211000
— — — для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1513213000
— — — — в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
1513219002
— — — — — в таре нетто-массой 19 000 кг или менее
1513291100
— — — — в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
1513291902
— — — — — в таре нетто-массой 19 000 кг или менее
1513293000
— — — — для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1513295000
— — — — — в первичных упаковках нетто-массой 1 кг или менее
1513299002
— — — — — — в таре нетто-массой 19 000 кг или менее
151411
— — масло сырое:
1514111000
— — — для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1514119001
— — — — в первичных упаковках нетто-объемом 10 л или менее
1514191000
— — — для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1514199001
— — — — в первичных упаковках нетто-объемом 10 л или менее

151211910
— — — — күнбағыс майы:
1512119101
— — — — — таза көлемі 10 литр немесе одан аз дереу қаптамаларда
151211990
— — — — мақсары майы:
1512119901
— — — — — таза көлемі 10 литр немесе одан аз дереу қаптамаларда
1512191000
— — — адам тұтынуына арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге техникалық немесе өнеркәсіптік мақсаттарға арналған
1512199002
— — — — таза көлемі 10 литр немесе одан аз тікелей қаптамадағы күнбағыс майы немесе оның фракциялары
151221
— — госсиполдан тазартылған немесе өңделмеген мұнай, шикі:
1512211000
— — — адам тұтынуына арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге техникалық немесе өнеркәсіптік мақсаттарға арналған
1512291000
— — — адам тұтынуына арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге техникалық немесе өнеркәсіптік мақсаттарға арналған
151311
— — шикі сары май:
1513111000
— — — адам тұтынуына арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге техникалық немесе өнеркәсіптік мақсаттарға арналған
1513119100
— — — — таза салмағы 1 кг аспайтын бастапқы қаптамаларда
1513119902
— — — — — таза салмағы 19 000 кг немесе одан аз контейнерлерде
1513191100
— — — — таза салмағы 1 кг аспайтын бастапқы қаптамаларда
1513191902
— — — — — таза салмағы 19 000 кг немесе одан аз контейнерлерде
1513193000
— — — — адам тұтынуына арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге техникалық немесе өнеркәсіптік мақсаттарға арналған
1513199100
— — — — — таза салмағы 1 кг аспайтын бастапқы қаптамаларда
1513199902
— — — — — — таза салмағы 19 000 кг немесе одан аз контейнерлерде
151321
— — шикі сары май:
1513211000
— — — адам тұтынуына арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге техникалық немесе өнеркәсіптік мақсаттарға арналған
1513213000
— — — — таза салмағы 1 кг аспайтын бастапқы қаптамаларда
1513219002
— — — — — таза салмағы 19 000 кг немесе одан аз контейнерлерде
1513291100
— — — — таза салмағы 1 кг аспайтын бастапқы қаптамаларда
1513291902
— — — — — таза салмағы 19 000 кг немесе одан аз контейнерлерде
1513293000
— — — — адам тұтынуына арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге техникалық немесе өнеркәсіптік мақсаттарға арналған
1513295000
— — — — — таза салмағы 1 кг немесе одан аз дереу қаптамаларда
1513299002
— — — — — — таза салмағы 19 000 кг немесе одан аз контейнерлерде
151411
— — шикі сары май:
1514111000
— — — адам тұтынуына арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге техникалық немесе өнеркәсіптік мақсаттарға арналған
1514119001
— — — — таза көлемі 10 литр немесе одан аз дереу қаптамаларда
1514191000
— — — адам тұтынуына арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге техникалық немесе өнеркәсіптік мақсаттарға арналған
1514199001
— — — — таза көлемі 10 литр немесе одан аз дереу қаптамаларда

151491
— — масло сырое:
1514911000
— — — для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1514919001
— — — — в первичных упаковках нетто-объемом 10 л или менее
1514991000
— — — для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1514999001
— — — — в первичных упаковках нетто-объемом 10 л или менее
1515110000
— — масло сырое
1515191000
— — — для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
151521
— — масло сырое:
1515211000
— — — для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1515291000
— — — для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
151530
— масло касторовое и его фракции:
1515301000
— — для производства аминоундекановой кислоты для использования в производстве синтетического волокна или искусственных полимерных материалов
151550
— масло кунжутное и его фракции:
1515501100
— — — для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1515509100
— — — для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1515600000
— жиры и масла микробиологического происхождения и их фракции
1515901100
— — тунговое масло; масла жожоба и ойтиковое; воск из мирта и японский воск; их фракции
1515902100
— — — — для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1515903100
— — — — для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1515905000
— — — — для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1515906100
— — — — — в твердом виде, в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
1515906900
— — — — — в твердом виде, прочие; в жидком виде
1515907000
— — — — для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1515908100
— — — — — в твердом виде, в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
151610
— жиры и масла животного происхождения и их фракции:
1516101000
— — в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
151620
— жиры и масла растительного происхождения и их фракции:
1516201000
— — масло гидрогенизированное касторовое, так называемый "опаловый воск"

151491
— — шикі сары май:
1514911000
— — — адам тұтынуына арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге техникалық немесе өнеркәсіптік мақсаттарға арналған
1514919001
— — — — таза көлемі 10 литр немесе одан аз дереу қаптамаларда
1514991000
— — — адам тұтынуына арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге техникалық немесе өнеркәсіптік мақсаттарға арналған
1514999001
— — — — таза көлемі 10 литр немесе одан аз дереу қаптамаларда
1515110000
— — шикі мұнай
1515191000
— — — адам тұтынуына арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге техникалық немесе өнеркәсіптік мақсаттарға арналған
151521
— — шикі сары май:
1515211000
— — — адам тұтынуына арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге техникалық немесе өнеркәсіптік мақсаттарға арналған
1515291000
— — — адам тұтынуына арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге техникалық немесе өнеркәсіптік мақсаттарға арналған
151530
— кастор майы және оның фракциялары:
1515301000
— — синтетикалық талшықтарды немесе жасанды полимерлі материалдарды өндіруде қолдану үшін аминодекан қышқылын өндіру үшін
151550
— күнжіт майы және оның фракциялары:
1515501100
— — — адам тұтынуына арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге техникалық немесе өнеркәсіптік мақсаттарға арналған
1515509100
— — — адам тұтынуына арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге техникалық немесе өнеркәсіптік мақсаттарға арналған
1515600000
— микробиологиялық текті тоң майлар және олардың фракциялары
1515901100
— — тунг майы; жожоба және устрица майлары; мирт балауызы және жапон балауызы; олардың фракциялары
1515902100
— — — — адам тұтынуына арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге техникалық немесе өнеркәсіптік мақсаттарға арналған
1515903100
— — — — адам тұтынуына арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге техникалық немесе өнеркәсіптік мақсаттарға арналған
1515905000
— — — — адам тұтынуына арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге техникалық немесе өнеркәсіптік мақсаттарға арналған
1515906100
— — — — — қатты күйінде, таза салмағы 1 кг аспайтын бастапқы қаптамаларда
1515906900
— — — — — қатты түрінде, өзгелеры; сұйық түрінде
1515907000
— — — — адам тұтынуына арналған тамақ өнімдерін өндіруден өзге техникалық немесе өнеркәсіптік мақсаттарға арналған
1515908100
— — — — — қатты күйінде, таза салмағы 1 кг аспайтын бастапқы қаптамаларда
151610
— жануарлардан алынатын тоң майлар мен майлар және олардың фракциялары:
1516101000
— — таза салмағы 1 кг аспайтын бастапқы қаптамада
151620
— өсімдік текті тоң майлар және майлар және олардың фракциялары:
1516201000
— — "опал балауызы" деп аталатын гидрленген кастор майы

1516208100
— — — в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
1516209500
— — — — масла льняное, рапсовое (из рапса, или кользы), подсолнечное, брассии, карите, макоре, тулукуна или бабассу для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
151620960
— — — — — масла арахисовое, хлопковое, соевое или подсолнечное; масла прочие, содержащие менее 50 мас.% свободных жирных кислот, за исключением масел пальмоядрового, брассии, кокосового, рапсового (из рапса, или кользы) или копайба:
1516209601
— — — — — — масло хлопковое гидрогенизированное
1516209602
— — — — — — масло из виноградных косточек
1516209801
— — — — — — заменители какао-масла
1516209802
— — — — — — эквиваленты какао-масла
151630000
— жиры и масла микробиологического происхождения и их фракции:
1516300001
— — в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
151710
— маргарин, за исключением жидкого маргарина:
1517101000
— — содержащий более 10 мас.%, но не более 15 мас.% молочных жиров
1517901000
— — содержащие более 10 мас.%, но не более 15 мас.% молочных жиров
1517909100
— — — нелетучие масла растительного происхождения жидкие, смешанные
1517909300
— — — пригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты, используемые в качестве смазки для форм
151800
Жиры и масла животного, растительного или микробиологического происхождения и их фракции, вареные, окисленные, дегидратированные, сульфурированные, окисленные воздушной продувкой, полимеризованные путем нагревания в вакууме или в инертном газе или химически модифицированные другим способом, кроме продуктов товарной позиции 1516; непригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты из жиров и масел животного, растительного или микробиологического происхождения или фракций различных жиров или масел данной группы, в другом месте не поименованные или не включенные:
1518001000
— линоксин
1518003100
— — сырые
1518009100
— — жиры и масла животного, растительного или микробиологического происхождения и их фракции, вареные, окисленные, дегидратированные, сульфурированные, окисленные воздушной продувкой, полимеризованные путем нагревания в вакууме или в инертном газе или химически модифицированные другим способом, кроме продуктов товарной позиции 1516
1518009500
— — — непригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты из жиров и масел животного или животного и растительного происхождения и их фракций
1520000000
Глицерин сырой; глицериновая вода и глицериновый щелок
1521100000
— воски растительные
1521901000
— — спермацет, рафинированный или нерафинированный, окрашенный или неокрашенный

1516208100
— — — таза салмағы 1 кг аспайтын бастапқы қаптамада
1516209500
— — — — зығыр тұқымы, рапс тұқымы (рапс тұқымынан немесе колзадан), күнбағыс, брассия, ши майы, макоре, тулукун немесе техникалық немесе өнеркәсіптік мақсаттағы бабассу майлары, адам тұтынуы үшін пайдаланылатын өнімдерді өндіруден өзге
151620960
— — — — — жержаңғақ, мақта, соя немесе күнбағыс майлары; пальма дәнін, брассияны, кокос жаңғағын, рапс тұқымын (рапс немесе колзадан) немесе копайба майларын қоспағанда, салмағы бойынша 50%—дан аз бос май қышқылдары бар өзге майлар:
1516209601
— — — — — — гидрленген мақта майы
1516209602
— — — — — — жүзім тұқымының майы
1516209801
— — — — — — какао майының алмастырғыштары
1516209802
— — — — — — какао майының эквиваленттері
151630000
— микробиологиялық текті тоң майлар және майлар және олардың фракциялары:
1516300001
— — таза салмағы 1 кг аспайтын бастапқы қаптамада
151710
— сұйық маргариннен өзге маргарин:
1517101000
— — салмағы бойынша 10%—дан астам, бірақ салмағы бойынша 15%—дан аспайтын сүт майы бар
1517901000
— — салмағы бойынша 10%—дан астам, бірақ салмағы бойынша 15%—дан аспайтын сүт майы бар
1517909100
— — — өсімдік тектес бекітілген майлар, сұйық, аралас
1517909300
— — — жеуге жарамды қоспалар немесе зең шығару агенттері ретінде қолданылатын препараттар
151800
1516 тауар позициясындағы өнімдерден өзге, пісірілген, тотыққан, сусыздандырылған, күкірттенген, ауада тотыққан, вакуумда немесе инертті газда қыздыру арқылы полимерленген немесе өзге де химиялық түрлендірілген жануарлардан, өсімдіктен немесе микробиологиялық текті тоң майлар мен майлар және олардың фракциялары; өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған жануарлардан, өсімдіктен немесе микробиологиялық тектегі тоң майлар мен майлардың адам тұтынуына жарамсыз қоспалары немесе препараттары немесе осы топтың әртүрлі тоң майларының фракциялары:
1518001000
– линоксин
1518003100
— — шикі
1518009100
— — 1516 тауар позициясындағы өнімдерден өзге, пісірілген, тотыққан, сусыздандырылған, күкірттенген, ауамен үрлеу арқылы тотыққан, вакуумда немесе инертті газда қыздыру арқылы полимерленген немесе өзге де химиялық түрлендірілген жануарлардан, өсімдіктен немесе микробиологиялық текті тоң майлар мен майлар және олардың фракциялары
1518009500
— — — жануарлардан немесе жануарлардан және өсімдік тектес тоң майлар мен майлардың адам тұтынуына жарамсыз қоспалары немесе препараттары және олардың фракциялары
1520000000
Шикі глицерин; глицерин суы және глицерин сілті
1521100000
— өсімдік балауыздары
1521901000
— — спермацети, тазартылған немесе тазартылмаған, боялған немесе боялмаған

1521909100
— — — сырые
152200
Дегра; остатки после обработки жировых веществ или восков растительного или животного происхождения:
1522001000
— дегра
1522003100
— — — соапстоки
1522009100
— — — масличный фуз и жировые остатки; соапстоки
160100
Колбасы и аналогичные продукты из мяса, мясных субпродуктов, крови или насекомых; готовые пищевые продукты, изготовленные на их основе:
1601001000
— из печени
160100910
— — колбасы, сухие или пастообразные, сырые:
1601009101
— — — из мяса, мясных субпродуктов или крови
1601009109
— — — прочие
160100990
— — прочие:
1601009901
— — — из мяса, мясных субпродуктов или крови
1601009909
— — — прочие
1602
Готовые или консервированные продукты из мяса, мясных субпродуктов, крови или насекомых прочие:
16021000
— гомогенизированные готовые продукты:
1602100010
— — для детей раннего возраста
160210009
— — прочие:
1602100091
— — — из мяса, мясных субпродуктов или крови
1602100099
— — — прочие
160290
— прочие, включая готовые продукты из крови любых животных:
1602901000
— — продукты из крови любых животных
1602903100
— — — из дичи или кролика
1602905100
— — — — содержащие мясо или мясные субпродукты из домашней свиньи
1602906100
— — — — — — сырые; смеси отварного мяса или субпродуктов и сырого мяса или субпродуктов
1701
Сахар тростниковый или свекловичный и химически чистая сахароза, в твердом состоянии:
1702
Прочие сахара, включая химически чистые лактозу, мальтозу, глюкозу и фруктозу, в твердом состоянии; сиропы сахарные без добавления вкусо-ароматических или красящих веществ; искусственный мед, смешанный или не смешанный с натуральным медом; карамельный кулер:
1702110000
— — содержащие 99 мас.% или более лактозы, выраженной как безводная лактоза, в пересчете на сухое вещество
170220
— сахар и сироп кленовые:
1702201000
— — сахар кленовый в твердом состоянии, содержащий добавки вкусо-ароматических или красящих веществ
170230
— глюкоза и сироп глюкозы, не содержащие фруктозу или содержащие менее 20 мас.% фруктозы в сухом состоянии:
1702301000
— — изоглюкоза
1702305000
— — — в виде белого кристаллического порошка, агломерированного или неагломерированного
1702309001
— — — — патока крахмальная
170240
— глюкоза и сироп глюкозы, содержащие в сухом состоянии не менее 20 мас.%, но менее 50 мас.% фруктозы, не включая инвертный сахар:
1702500000
— фруктоза химически чистая
170260
— фруктоза прочая и сироп фруктозы, содержащие в сухом состоянии более 50 мас.% фруктозы, не включая инвертный сахар:
1702601000
— — изоглюкоза
1702608000
— — сироп инулина
170290
— прочие, включая инвертный сахар и прочие сахара и сахарные сиропы, содержащие в сухом состоянии 50 мас.% фруктозы:

1521909100
— — — шикі
152200
Дегра; майлы заттарды немесе өсімдік немесе жануар текті балауызды өңдеуден кейінгі қалдықтар:
1522001000
– дегра
1522003100
— — — сабын қоспалары
1522009100
— — — майлы дақылдар мен май қалдықтары; сабындар
160100
Шұжықтар және еттен жасалған ұқсас өнімдер, ет өнімдері, қан немесе жәндіктер; олардың негізінде дайындалған тағам өнімдері:
1601001000
— бауырдан
160100910
— — құрғақ немесе жайылатын, шикі шұжықтар:
1601009101
— — — ет, қосалқы өнімдер немесе қан
1601009109
— — — өзге
160100990
— — өзгелер:
1601009901
— — — ет, қосалқы өнімдер немесе қан
1601009909
— — — өзге
1602
Өзге дейындалған немесе консервіленген ет, қосалқы өнімдер, қан немесе жәндіктер өнімдері:
16021000
— гомогенизацияланған дайын өнімдер:
1602100010
— — жас балаларға
160210009
— — өзгелер:
1602100091
— — — ет, қосалқы өнімдер немесе қан
1602100099
— — — өзге
160290
— өзге де, оның ішінде кез келген жануардың қанынан дайындалған өнімдер:
1602901000
— — кез келген жануардың қан өнімдері
1602903100
— — — ойын немесе қоян
1602905100
— — — — құрамында үй шошқасының еті немесе ет қосалқы өнімдері
1602906100
— — — — — — шикі; қайнатылған ет немесе ішімдік және шикі ет немесе ішімдік қоспалары
1701
Құрақ немесе қызылша қант және химиялық таза сахароза, қатты күйде:
1702
Қатты күйдегі химиялық таза лактоза, мальтоза, глюкоза және фруктозаны қоса алғанда, өзге қанттар; хош иістендіргіш немесе бояғыш заттар қосылмаған қант шәрбаттары; табиғи балмен араласқан немесе араласпаған жасанды бал; карамель салқындатқышы:
1702110000
— — құрғақ зат негізінде сусыз лактоза түрінде көрсетілген, салмағы бойынша 99% немесе одан да көп лактоза бар
170220
— қант және үйеңкі шәрбаты:
1702201000
— — қосылған хош иістендіргіш немесе бояғыш заттары бар қатты күйдегі үйеңкі қанты
170230
— құрамында фруктоза жоқ немесе құрғақ күйде салмағы 20%—дан аз фруктоза бар глюкоза және глюкоза шәрбаты:
1702301000
— — изоглюкоза
1702305000
— — — агломерацияланған немесе агломерацияланбаған ақ кристалды ұнтақ түрінде
1702309001
— — — — крахмал шәрбаты
170240
— құрамында инвертті қантты қоспағанда, құрғақ күйінде салмағы бойынша 20%—дан кем емес, бірақ 50%—дан аз фруктоза бар глюкоза және глюкоза шәрбаты:
1702500000
– химиялық таза фруктоза
170260
— құрамында инвертті қантты қоспағанда, құрғақ күйінде салмағы бойынша 50%—дан астам фруктоза бар өзге фруктоза және фруктоза шәрбаты:
1702601000
— — изоглюкоза
1702608000
— — инулин шәрбаты
170290
— өзгелеры, оның ішінде инвертті қантты және өзге де қанттарды және құрамында құрғақ күйінде салмағы бойынша 50 % фруктоза бар қант шәрбаттары:

1702901000
— — мальтоза химически чистая
1702903000
— — изоглюкоза
1702905000
— — мальтодекстрин и сироп мальтодекстрина
1702907100
— — — содержащий 50 мас.% или более сахарозы в сухом состоянии
1702907500
— — — — в виде порошка, агломерированного или неагломерированного
1702908000
— — сироп инулина
1901
Экстракт солодовый; готовые пищевые продукты из муки тонкого или грубого помола, крупы, крахмала или солодового экстракта, не содержащие какао или содержащие менее 40 мас.% какао в пересчете на полностью обезжиренную основу, в другом месте не поименованные или не включенные; готовые пищевые продукты из сырья товарных позиций 0401 – 0404, не содержащие или содержащие менее 5 мас.% какао в пересчете на полностью обезжиренную основу, в другом месте не поименованные или не включенные:
2001
Овощи, фрукты, орехи и другие съедобные части растений, приготовленные или консервированные с добавлением уксуса или уксусной кислоты:
2001901000
— — манговое чутни
2001902000
— — плоды рода Capsicum, кроме перца стручкового сладкого или перца душистого
2001903000
— — сахарная кукуруза (Zea mays var. saccharata)
2001904000
— — ямс, сладкий картофель, или батат, и аналогичные употребляемые в пищу части растений, содержащие 5 мас.% и более крахмала
2001905000
— — грибы
2001906500
— — маслины, или оливки
2001907000
— — сладкий перец
2004
Овощи прочие, приготовленные или консервированные без добавления уксуса или уксусной кислоты, замороженные, кроме продуктов товарной позиции 2006:
200410
— картофель:
2004101000
— — подвергнутый тепловой обработке, не приготовленный каким-либо другим способом
2004109100
— — — в виде муки грубого и тонкого помола или хлопьев
200490
— прочие овощи и овощные смеси:
2004901000
— — сахарная кукуруза (Zea mays var. saccharata)
2004903000
— — капуста квашеная, каперсы и маслины, или оливки
2004905000
— — горох (Pisum sativum) и незрелая фасоль Phaseolus spp., в стручках
2004909100
— — — лук репчатый, подвергнутый тепловой обработке, не приготовленный каким-либо другим способом
2005
Овощи прочие, приготовленные или консервированные, без добавления уксуса или уксусной кислоты, незамороженные, кроме продуктов товарной позиции 2006:
20051000
— овощи гомогенизированные:
2005100010
— — для детей раннего возраста
200520
— картофель:
2005201000
— — в виде муки грубого и тонкого помола или хлопьев
2005202000
— — — нарезанный тонкими ломтиками, обжаренный или подсушенный, соленый или несоленый, ароматизированный или неароматизированный, в герметичных упаковках, пригодный для непосредственного употребления
2005400000
— горох (Pisum sativum)

1702901000
— — химиялық таза мальтоза
1702903000
— — изоглюкоза
1702905000
— — мальтодекстрин және мальтодекстрин шәрбаты
1702907100
— — — құрғақ күйінде 50% немесе одан да көп сахароза бар
1702907500
— — — — агломерацияланған немесе агломерацияланбаған ұнтақ түрінде
1702908000
— — инулин шәрбаты
1901
уыт сығындысы; өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған ұннан немесе ұннан, жармадан, крахмалдан немесе уыт сығындысынан жасалған, құрамында какао жоқ немесе құрамында майы толық тазартылған негізде 40%—дан аз какао бар тағамдық өнімдер; 0401—0404 тауар позицияларының шикізаттарынан алынған, құрамында какао массасы бойынша 5%—дан кем емес немесе құрамында толық майсыздандырылған негізде есептелген, өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған тамақ өнімдері:
2001
Сірке суы немесе сірке қышқылымен дайындалған немесе консервіленген көкөністер, жемістер, жаңғақтар және өсімдіктердің өзге жеуге жарамды бөліктері:
2001901000
— — манго чатни
2001902000
— — тәтті бұрыш немесе хош иісті бұрыштан өзге Capsicum тұқымдас жемістер
2001903000
— — қант жүгері (Zea mays var. saccharata)
2001904000
— — ямс, тәтті картоп немесе тәтті картоп және құрамында салмағы бойынша 5% немесе одан көп крахмал бар өсімдіктердің ұқсас жеуге жарамды бөліктері
2001905000
— — саңырауқұлақтар
2001906500
— зәйтүн немесе зәйтүн
2001907000
— — тәтті бұрыш
2004
2006 тауар позициясындағы өнімдерден өзге, мұздатылған, сірке суын немесе сірке қышқылын қоспай дайындалған немесе консервіленген өзге де көкөністер:
200410
— ақтүйнек:
2004101000
— — пісірілген, өзге жолмен дайындалмаған
2004109100
— — — ұн, ұн немесе үлпек түрінде
200490
— өзге де көкөністер және аралас көкөністер:
2004901000
— — қант жүгері (Zea mays var. saccharata)
2004903000
— — ашытылған қырыққабат, капер және зәйтүн немесе зәйтүн
2004905000
— — бұршақ (Pisum sativum) және жетілмеген бұршақтар Phaseolus spp., бұршақтарда
2004909100
— — — пияз, пісірілген, өзге жолмен дайындалмаған
2005
2006 тауар позициясындағы өнімдерден өзге, дайындалған немесе консервіленген, құрамында сірке суы немесе сірке қышқылы жоқ, мұздатылмаған өзге де көкөністер:
20051000
— гомогенизацияланған көкөністер:
2005100010
— — жас балаларға
200520
— ақтүйнек:
2005201000
— — ұн, ұн немесе үлпек түрінде
2005202000
— — — жіңішке кесілген, қуырылған немесе қуырылған, тұздалған немесе тұздалмаған, хош иістендірілген немесе хош иістендірілмеген, ауа өткізбейтін қаптамаларда, тікелей тұтынуға жарамды
2005400000
— бұршақ (Pisum sativum)

2008807000
— — — содержащая добавки сахара, в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
2008809000
— — — не содержащая добавок сахара
2008910000
— — сердцевина пальмы
200893
— — клюква (Vaccinium macrocarpon, Vaccinium oxycoccos); брусника (Vaccinium vitis-idaea):
2008939100
— — — — содержащая добавки сахара, в первичных упаковках нетто-массой более 1 кг
2008939300
— — — — содержащая добавки сахара, в первичных упаковках нетто-массой не более 1 кг
2008939900
— — — — не содержащая добавок сахара
200897
— — смеси:
2008975100
— — — — — — — из тропических фруктов (включая смеси, содержащие 50 мас.% или более тропических орехов и тропических фруктов)
2008977200
— — — — — — — — из тропических фруктов (включая смеси, содержащие 50 мас.% или более тропических орехов и тропических фруктов)
2008977600
— — — — — — — — из тропических фруктов (включая смеси, содержащие 50 мас.% или более тропических орехов и тропических фруктов)
2008979200
— — — — — — — из тропических фруктов (включая смеси, содержащие 50 мас.% или более тропических орехов и тропических фруктов)
2008979400
— — — — — — — из тропических фруктов (включая смеси, содержащие 50 мас.% или более тропических орехов и тропических фруктов)
2008979700
— — — — — — — из тропических фруктов (включая смеси, содержащие 50 мас.% или более тропических орехов и тропических фруктов)
2008992100
— — — — — с содержанием сахара более 13 мас.%
2008992400
— — — — — — — тропические фрукты
2008993600
— — — — — — — тропические фрукты
2008993800
— — — — — — — тропические фрукты
2008994100
— — — — — имбирь
2008994300
— — — — — виноград
2008994500
— — — — — слива и чернослив
2008994800
— — — — — тропические фрукты
2008995100
— — — — — имбирь
2008996300
— — — — — тропические фрукты
2008996701
— — — — — — виноград
2008996702
— — — — — — слива и чернослив
2008997200
— — — — — — 5 кг или более
2008997800
— — — — — — менее 5 кг
2008998500
— — — — — кукуруза, кроме сахарной кукурузы (Zea mays var. saccharata)
2008999100
— — — — — ямс, сладкий картофель, или батат, и аналогичные употребляемые в пищу части растений, содержащие 5 мас.% или более крахмала
2202
Воды, включая минеральные и газированные, содержащие добавки сахара или других подслащивающих или вкусо-ароматических веществ, и прочие безалкогольные напитки, за исключением фруктовых, ореховых или овощных соков товарной позиции 2009:

2008807000
— — — құрамында қант қосылған, таза салмағы 1 кг аспайтын дереу қаптамада
2008809000
— — — құрамында қант қосылмаған
2008910000
— пальманың жүрегі
200893
— — мүкжидек (Vaccinium macrocarpon, Vaccinium oxycoccos); ақжелкен (Vaccinium vitis—idaea):
2008939100
— — — — құрамында қант қосылған, таза мөлшері 1 кг—нан асатын дереу қаптамада
2008939300
— — — — құрамында қант қосылған, таза салмағы 1 кг аспайтын дереу қаптамада
2008939900
— — — — құрамында қант қосылмаған
200897
— — қоспалар:
2008975100
— — — — — — — тропикалық жемістерден (құрамында салмағы бойынша 50% немесе одан да көп тропиктік жаңғақтар мен тропикалық жемістерден тұратын қоспаларды қоса алғанда)
2008977200
— — — — — — — — тропиктік жемістерден (құрамында салмағы бойынша 50% және одан да көп тропиктік жаңғақтар мен тропикалық жемістер бар қоспаларды қоса алғанда)
2008977600
— — — — — — — — тропиктік жемістерден (құрамында салмағы бойынша 50% және одан да көп тропиктік жаңғақтар мен тропикалық жемістер бар қоспаларды қоса алғанда)
2008979200
— — — — — — — тропикалық жемістерден (құрамында салмағы бойынша 50% немесе одан да көп тропиктік жаңғақтар мен тропикалық жемістерден тұратын қоспаларды қоса алғанда)
2008979400
— — — — — — — тропикалық жемістерден (құрамында салмағы бойынша 50% немесе одан да көп тропиктік жаңғақтар мен тропикалық жемістерден тұратын қоспаларды қоса алғанда)
2008979700
— — — — — — — тропикалық жемістерден (құрамында салмағы бойынша 50% немесе одан да көп тропиктік жаңғақтар мен тропикалық жемістерден тұратын қоспаларды қоса алғанда)
2008992100
— — — — — қант мөлшері 13 масс.% астам
2008992400
— — — — — — — тропиктік жемістер
2008993600
— — — — — — — тропиктік жемістер
2008993800
— — — — — — — тропиктік жемістер
2008994100
— — — — — имбирь
2008994300
— — — — — жүзім
2008994500
— — — — — қара өрік және қара өрік
2008994800
— — — — — тропикалық жемістер
2008995100
— — — — — имбирь
2008996300
— — — — — тропикалық жемістер
2008996701
— — — — — — жүзім
2008996702
— — — — — — қара өрік және қара өрік
2008997200
— — — — — — 5 кг немесе одан да көп
2008997800
— — — — — — 5 кг—нан аз
2008998500
— — — — — жүгері, тәтті жүгеріден өзге (Zea mays var. saccharata)
2008999100
— — — — — ямс, тәтті картоп немесе тәтті картоп және құрамында салмағы бойынша 5% немесе одан да көп крахмал бар өсімдіктердің ұқсас жеуге жарамды бөліктері
2202
2009 тауар позициясындағы жеміс—жидек, жаңғақ немесе көкөніс шырындарынан өзге, қант немесе өзге тәттілендіргіш немесе хош иістендіргіш заттар қосылған минералды және газдалған суларды қоса алғанда сулар және өзге де алкогольсіз сусындар:

2202100000
— воды, включая минеральные и газированные, содержащие добавки сахара или других подслащивающих или вкусо-ароматических веществ
2302
Отруби, высевки, месятки и прочие остатки от просеивания, помола или других способов переработки зерна злаков или бобовых культур, негранулированные или гранулированные:
230210
— кукурузные:
2302101000
— — с содержанием крахмала не более 35 мас.%
230230
— пшеничные:
2302301000
— — с содержанием крахмала не более 28 мас.% и в которых доля, прошедшая через сито с размером ячеек 0,2 мм, не превышает 10 мас.% или в которых доля, прошедшая через это сито, имеет зольность в пересчете на сухое вещество 1,5 мас.% или более
230240
— прочих злаков:
2302400200
— — — с содержанием крахмала не более 35 мас.%
2302401000
— — — с содержанием крахмала не более 28 мас.% и в которых доля, прошедшая через сито с размером ячеек 0,2 мм, не превышает 10 мас.% или в которых доля, прошедшая через это сито, имеет зольность в пересчете на сухое вещество 1,5 мас.% или более
2302500000
— бобовых культур
250100
Соль (включая соль столовую и денатурированную) и хлорид натрия чистый, растворенные или не растворенные в воде, или содержащие или не содержащие добавки агентов, препятствующих слипанию или обеспечивающих сыпучесть; вода морская:
2501003100
— — для химических превращений (разделение натрия и хлора) с последующим использованием для производства других продуктов
2501005100
— — — денатурированная или для промышленных целей (включая очистку), кроме консервирования или приготовления пищевых продуктов для людей или корма для животных
25010091
— — — — соль, пригодная для употребления в пищу:
2501009110
— — — — — йодированная
2502000000
Пирит необожженный
250300
Сера всех видов, кроме серы сублимированной, осажденной и коллоидной:
2503001000
— сера сырая или нерафинированная
2504
Графит природный:
2504100000
— в виде порошка или чешуек
2505
Пески природные всех видов, окрашенные или неокрашенные, кроме металлоносных песков группы 26:
2505100000
— пески кремнистые и пески кварцевые
2506
Кварц (кроме песков природных); кварцит, грубо раздробленный или нераздробленный, распиленный или нераспиленный, или разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:
2506100000
— кварц
2506200000
— кварцит
250700
Каолин и глины каолиновые прочие, кальцинированные или некальцинированные:
2507002000
— каолин
2508
Глины прочие (исключая вспученные глины товарной позиции 6806), андалузит, кианит и силлиманит, кальцинированные или некальцинированные; муллит; земли шамотные или динасовые:

2202100000
— құрамында қант немесе өзге тәттілендіргіш немесе хош иістендіргіш заттар қосылған минералды және газдалған суларды қоса алғанда
2302
Түйіршіктелген немесе түйіршіктелмеген дәнді дақылдарды немесе бұршақ дақылдарын електен, ұнтақтаудан немесе өзге де өңдеуден алынған кебек, қопсытқыш, целлюлоза және өзге де қалдықтар:
230210
— дән:
2302101000
— — крахмалдың салмағы 35%—дан аспайтын
230230
— бидай:
2302301000
— — крахмал мөлшері салмағы бойынша 28%—дан аспайтын және електен өткен фракциясы торының өлшемі 0,2 мм массалық 10%—дан аспайтын немесе осы електен өткен фракцияның күлділігі бар құрғақ зат бойынша 1,5 масс.% немесе одан да көп
230240
— өзге дәнді дақылдар:
2302400200
— — — крахмал мөлшері 35 масс. % аспайтын
2302401000
— — — құрамындағы крахмал массасы бойынша 28%—дан аспайтын және торының өлшемі 0,2 мм електен өткен фракциясы салмағы бойынша 10%—дан аспайтын немесе осыдан өткен фракциясы електе құрғақ зат бойынша 1,5 масса% немесе одан да көп күл мөлшері бар
2302500000
— бұршақ дақылдары
250100
Тұз (ас тұзын және денатуратталған тұзды қоса алғанда) және суда ерітілген немесе ерітілмеген немесе құрамында қатып қалуға қарсы немесе еркін ағынды заттар қосылған немесе қосылмаған таза натрий хлориді; теңіз суы:
2501003100
— — кейіннен өзге өнімдерді өндіру үшін пайдалана отырып, химиялық түрлендірулер (натрий мен хлорды бөлу) үшін
2501005100
— — — адам тағамын немесе жануарларға арналған жемді консервілеу немесе дайындаудан өзге денатуратталған немесе өнеркәсіптік мақсаттар үшін (оның ішінде тазарту)
25010091
— — — — тұтынуға жарамды тұз:
2501009110
— — — — — йодталған
2502000000
Күйдірілмеген пирит
250300
Сублимацияланған, тұндырылған және коллоидты күкірттен өзге барлық түрдегі күкірт:
2503001000
— шикі немесе тазартылмаған күкірт
2504
Табиғи графит:
2504100000
— ұнтақ немесе үлпек түрінде
2505
26—топтағы металдары бар құмдардан өзге, боялған немесе боялмаған барлық түрдегі табиғи құмдар:
2505100000
— кремнийлі құмдар және кварц құмдары
2506
кварц (табиғи құмдардан өзге); дөрекі ұнтақталған немесе ұсақталған, кесілген немесе кесілмеген немесе тікбұрышты (соның ішінде шаршы) пішінді блоктарға немесе плиталарға өзге жолмен кесілген кварцит:
2506100000
– кварц
2506200000
– кварцит
250700
Каолин және өзге де каолинді саздар, күйдірілген немесе күйдірілмеген:
2507002000
– каолин
2508
Өзге саздар (6806 тауар позициясындағы керамзиттерден өзге), андалузит, кианит және силлиманит, күйдірілген немесе күйдірілмеген; муллит; шамот немесе динас жері:

2922440000
— — тилидин (INN) и его соли
2923
Соли и гидроксиды четвертичного аммониевого основания; лецитины и фосфоаминолипиды прочие, определенного или неопределенного химического состава:
2923100000
— холин и его соли
2923200000
— лецитины и фосфоаминолипиды прочие
2924
Соединения, содержащие карбоксамидную функциональную группу; соединения угольной кислоты, содержащие амидную функциональную группу:
2924110000
— — мепробамат (INN)
2924120000
— — фторацетамид (ISO), монокротофос (ISO) и фосфамидон (ISO)
2924210000
— — уреины и их производные; соли этих соединений
2924230000
— — 2-ацетамидобензойная кислота (N-ацетилантраниловая кислота) и ее соли
2924240000
— — этинамат (INN)
2924291000
— — — лидокаин (INN)
2925
Соединения, содержащие карбоксимидную функциональную группу (включая сахарин и его соли), и соединения, содержащие иминную функциональную группу:
2925110000
— — сахарин и его соли
2925120000
— — глутетимид (INN)
2925210000
— — хлордимеформ (ISO)
2926100000
— акрилонитрил
2926200000
— 1-цианогуанидин (дициандиамид)
2926300000
— фенпропорекс (INN) и его соли; метадон (INN) - промежуточный продукт (4-циано-2-диметиламино-4,4-дифенилбутан)
2926902000
— — изофталонитрил
2927000000
Диазо-, азо- или азоксисоединения
292800
Производные гидразина или гидроксиламина органические:
2928001000
— N,N-бис(2-метоксиэтил)гидроксиламин
292910000
— изоцианаты:
2929100001
— — метилфенилендиизоцианаты (толуолдиизоционаты)
2930
Соединения сероорганические:
2930200000
— тиокарбаматы и дитиокарбаматы
2930300000
— тиурам моно-, ди- или тетрасульфиды
293040
— метионин:
2930401000
— — метионин (INN)
2930409000
— — прочие
2930901300
— — цистеин и цистин
2930901600
— — производные цистеина или цистина
2930903000
— — DL-2-гидрокси-4-(метилтио)масляная кислота
2930904000
— — 2,2′-тиодиэтилбис[3-(3,5-ди-трет-бутил-4-гидроксифенил)пропионат]
2930905000
— — смесь изомеров, состоящая из 4-метил-2,6-бис(метилтио)-м-фенилендиамина и 2-метил-4,6-бис(метилтио)-м-фенилендиамина
293090950
— — прочие:
2931100000
— тетраметилсвинец и тетраэтилсвинец
2931200000
— трибутилолова соединения
2929900000
— прочие
2932110000
— — тетрагидрофуран
2932120000
— — 2-фуральдегид (фурфурол)
293220
— лактоны:
2932201000
— — фенолфталеин; 1-гидрокси-4-[1-(4-гидрокси-3-метоксикарбонил-1-нафтил)-3-оксо-1Н,3Н-бензо[де]изохромен-1-ил]-6-октадецилокси-2-нафтойная кислота; 3′-хлор-6′-циклогексиламиноспиро[изобензофуран-1(3Н),9′-ксантен]-3-он; 6′-(N-этил-п-толуидино)-2′-метилспиро[изобензофуран-1(3Н),9′-ксантен]-3-он; метил-6-докосилокси-1-гидрокси-4-[1-(4-гидрокси-3-метил-1-фенантрил)-3-оксо-1Н,3Н-нафто[1,8-cd]пиран-1-ил]нафталин-2-карбоксилат

2922440000
— — тилидин (ИНН) және оның тұздары
2923
Төрттік аммоний негізінің тұздары мен гидроксидтері; лецитиндер және өзге де фосфоаминолипидтер, химиялық құрамы анықталған немесе анықталмаған:
2923100000
— холин және оның тұздары
2923200000
— лецитиндер және өзге фосфоаминолипидтер
2924
Құрамында карбоксамид функционалдық тобы бар қосылыстар; Құрамында амидтік функционалдық тобы бар көмір қышқылы қосылыстары:
2924110000
— — мепробамат (INN)
2924120000
— — фторацетамид (ISO), монокротофос (ISO) және фосфамидон (ISO)
2924210000
— — мочевиналар және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2924230000
— — 2—ацетамидобензой қышқылы (N—ацетилантранил қышқылы) және оның тұздары
2924240000
— — этинамат (INN)
2924291000
— — — лидокаин (INN)
2925
Құрамында карбоксимидті функционалдық тобы бар қосылыстар (соның ішінде сахарин және оның тұздары) және имин функционалдық тобы бар қосылыстар:
2925110000
— — сахарин және оның тұздары
2925120000
— — глютетимид (INN)
2925210000
— — хлордимеформа (ISO)
2926100000
– акрилонитрил
2926200000
— 1—циануанидин (дициандиамид)
2926300000
— фенпропорекс (INN) және оның тұздары; метадон (INN) — аралық (4—циано—2—диметиламино—4,4—дифенилбутан)
2926902000
— — изофталонтрил
2927000000
Диазо, азо немесе азокси қосылыстары
292800
Органикалық гидразин немесе гидроксиламин туындылары:
2928001000
— N,N—bis(2—метоксиэтил)гидроксиламин
292910000
— изоцианаттар:
2929100001
— — метилфенилендиизоцианаттар (толуолдиизоцианаттар)
2930
Күкірт органикалық қосылыстар:
2930200000
— тиокарбаматтар және дитиокарбаматтар
2930300000
— тиурам моно—, ди— немесе тетрасульфидтер
293040
— метионин:
2930401000
— — метионин (INN)
2930409000
— — өзгелер
2930901300
— — цистеин және цистин
2930901600
— — цистеиннің немесе цистиннің туындылары
2930903000
— — DL—2—гидрокси—4—(метилтио)май қышқылы
2930904000
— — 2,2′—тиодиэтилбис[3—(3,5—ди—терт—бутил—4—гидроксифенил)пропионат]
2930905000
— — 4—метил—2,6—бис(метилтио)—м—фенилендиамин және 2—метил—4,6—бис(метилтио)—м—фенилендиаминнен тұратын изомерлер қоспасы
293090950
— — өзгелер:
2931100000
— тетраметилқорғасын және тетраэтилқорғасын
2931200000
— трибутильтин қосылыстары
2929900000
— өзгелер
2932110000
— — тетрагидрофуран
2932120000
— — 2—фуральдегид (фурфурол)
293220
— лактондар:
2932201000
— — фенолфталеин; 1—гидрокси—4—[1—(4—гидрокси—3—метоксикарбонил—1—нафтил)—3—оксо—1Н,3Н—бензо[де]изохромен—1—ил]—6—октадецилокси—2—нафтой қышқылы ; 3'—хлоро—6'—циклогексиламиноспиро[изобензофуран—1(3Н),9'—ксантен]—3—бір; 6'—(N—этил—п—толуидино)—2'—метилспиро[изобензофуран—1(3Н),9'—ксантен]—3—бір; метил—6—докосилокси—1—гидрокси—4—[1—(4—гидрокси—3—метил—1—фенантрил)—3—оксо—1Н,3Н—нафто[1,8—кд]пиран—1—ил ]нафталин—2—карбоксилат

2933694000
— — — метенамин (INN) (гексаметилентетрамин); 2,6-ди-трет-бутил-4-[4,6-бис(октилтио)-1,3,5-триазин-2-ил-амино]фенол
2933710000
— — 6-гексанлактам (e-капролактам)
293391
— — алпразолам (INN), камазепам (INN), хлордиазепоксид (INN), клоназепам (INN), клоразепат (INN), делоразепам (INN), диазепам (INN), эстазолам (INN), этиллофлазепат (INN), флудиазепам (INN), флунитразепам (INN), флуразепам (INN), галазепам (INN), лоразепам (INN), лорметазепам (INN), мазиндол (INN), медазепам (INN), мидазолам (INN), ниметазепам (INN), нитразепам (INN), нордазепам (INN), оксазепам (INN), пиназепам (INN), празепам (INN), пировалерон (INN), темазепам (INN), тетразепам (INN) и триазолам (INN); соли этих соединений:
2933911000
— — — хлордиазепоксид (INN)
2933992000
— — — индол, 3-метилиндол (скатол), 6-аллил-6,7-дигидро-5Н-дибенз[с,е]азепин (азапетин), фениндамин (INN) и их соли; имипрамин гидрохлорид (INNM)
2933995000
— — — 2,4-ди-трет-бутил-6-(5-хлоробензотриазол-2-ил)фенол
2933998008
— — — — прочие
2934100000
— соединения, содержащие в структуре неконденсированное тиазольное кольцо (гидрированное или негидрированное)
293420
— соединения, содержащие в структуре бензотиазольную кольцевую систему (гидрированную или негидрированную), без дальнейшей конденсации:
2934202000
— — ди(бензотиазол-2-ил)дисульфид; бензотиазол-2-тиол (меркаптобензотиазол) и его соли
293430
— соединения, содержащие в структуре фенотиазиновую кольцевую систему (гидрированную или негидрированную), без дальнейшей конденсации:
2934301000
— — тиэтилперазин (INN); тиоридазин (INN) и его соли
2934910000
— — аминорекс (INN), бротизолам (INN), клотиазепам (INN), клоксазолам (INN), декстроморамид (INN), галоксазолам (INN), кетазолам (INN), мезокарб (INN), оксазолам (INN), пемолин (INN), фендиметразин (INN), фенметразин (INN) и суфентанил (INN); соли этих соединений
293499600
— — — хлорпротиксен (INN); теналидин (INN) и его тартраты и малеаты; фуразолидон (INN); 7-аминоцефалоспорановая кислота; соли и сложные эфиры (6R,7R)-3-ацетоксиметил-7-[(R)-2-формилокси-2-фенилацетамидо]-8-оксо-5-тиа-1-азабицикло[4,2,0]окт-2-ен-2-карбоновой кислоты; 1-[2-(1,3-диоксан-2-ил)этил]-2-метилпиридин бромид:
2934998000
— — — прочие
3101000000
Удобрения животного или растительного происхождения, смешанные или несмешанные, химически обработанные или необработанные; удобрения, полученные смешиванием или химической обработкой продуктов растительного или животного происхождения
3102
Удобрения минеральные или химические, азотные:
310210
— мочевина, в том числе в водном растворе:

2933694000
— — — метенамин (INN) (гексаметилентетрамин); 2,6—ди—терт—бутил—4—[4,6—бис(октилтио)—1,3,5—триазин—2—ил—амин]фенол
2933710000
— — 6—гексан—лактам (e—капролактам)
293391
— — альпразолам (INN), камазепам (INN), хлордиазепоксид (INN), клоназепам (INN), клоразепат (INN), делоразепам (INN), диазепам (INN), эстазолам (INN), этиллофлазепат (INN), флудиазепам (INN). ) ), флунитразепам (INN), флуразепам (INN), галазепам (INN), лоразепам (INN), лорметазепам (INN), мазиндол (INN), медазепам (INN), мидазолам (INN), ниметазепам (INN), нитразепам ( INN ), нордазепам (INN), оксазепам (INN), пиназепам (INN), празепам (INN), пировалерон (INN), темазепам (INN), тетразепам (INN) және триазолам (INN); Бұл қосылыстардың тұздары:
2933911000
— — — хлордиазепоксид (INN)
2933992000
— — — индол, 3—метилиндол (скатол), 6—аллил—6,7—дигидро—5Н—дибенз[c,e]азепин (азапетин), фениндамин (INN) және олардың тұздары; имипрамин гидрохлориді (INNM)
2933995000
— — — 2,4—ди—терт—бутил—6—(5—хлоробензотриазол—2—ил)фенол
2933998008
— — — — өзге
2934100000
— құрылымында ерімеген тиазол сақинасы бар қосылыстар (гидрленген немесе гидрогенизацияланбаған)
293420
— құрылымында одан әрі конденсацияланбай, құрамында бензотиазол сақинасы бар қосылыстар (гидрленген немесе гидрогенизацияланбаған):
2934202000
— — ди(бензотиазол—2—ил) дисульфид; бензотиазол—2—тиол (меркаптобензотиазол) және оның тұздары
293430
— құрылымында фенотиазинді сақина жүйесі бар (гидрленген немесе гидрленбеген), әрі қарай конденсацияланбаған қосылыстар:
2934301000
— — тиэтилперазин (INN); тиоридазин (INN) және оның тұздары
2934910000
— — аминорекс (INN), бротизолам (INN), клотиазепам (INN), клоксазолам (INN), декстроморамид (INN), галоксазолам (INN), кетазолам (INN), мезокарб (INN), оксазолам (INN), пемолин (INN) ), фендиметразин (INN), фенметразин (INN) және суфентанил (INN); осы қосылыстардың тұздары
293499600
— — — хлорпротиксен (INN); теналидин (INN) және оның тартраттары мен малеаттар; фуразолидон (INN); 7—аминоцефалоспоран қышқылы; (6R,7R)—3—ацетоксиметил—7—[(R)—2—формилокси—2—фенилацетамидо]—8—оксо—5—тиа—1—азабицикло[4.2.0]окт— 2— тұздары мен күрделі эфирлері en—2—карбон қышқылы; 1—[2—(1,3—диоксан—2—ил)этил]—2—метилпиридин бромиді:
2934998000
— — — өзге
3101000000
Аралас немесе араласпаған, химиялық өңделген немесе өңделмеген жануар немесе өсімдік тектес тыңайтқыштар; өсімдік немесе жануар текті өнімдерді араластыру немесе химиялық өңдеу арқылы алынған тыңайтқыштар
3102
Минералды немесе химиялық, азотты тыңайтқыштар:
310210
— мочевина, оның ішінде сулы ерітіндідегі:

5205130000
— — линейной плотности менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера)
5205140000
— — линейной плотности менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера)
520515
— — линейной плотности менее 125 дтекс (выше 80 метрического номера):
5205151000
— — — линейной плотности менее 125 дтекс, но не менее 83,33 дтекс (выше 80 метрического номера, но не выше 120 метрического номера)
5205159000
— — — линейной плотности менее 83,33 дтекс (выше 120 метрического номера)
5205210000
— — линейной плотности 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера)
5205220000
— — линейной плотности менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метрического номера)
5205230000
— — линейной плотности менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера)
5205240000
— — линейной плотности менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера)
5205260000
— — линейной плотности менее 125 дтекс, но не менее 106,38 дтекс (выше 80 метрического номера, но не выше 94 метрического номера)
5205270000
— — линейной плотности менее 106,38 дтекс, но не менее 83,33 дтекс (выше 94 метрического номера, но не выше 120 метрического номера)
5205280000
— — линейной плотности менее 83,33 дтекс (выше 120 метрического номера)
5205310000
— — линейной плотности для однониточной пряжи 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера для однониточной пряжи)
5205320000
— — линейной плотности для однониточной пряжи менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метрического номера для однониточной пряжи)
5205330000
— — линейной плотности для однониточной пряжи менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера для однониточной пряжи)
5205340000
— — линейной плотности для однониточной пряжи менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
5205350000
— — линейной плотности для однониточной пряжи менее 125 дтекс (выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
5205410000
— — линейной плотности для однониточной пряжи 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера для однониточной пряжи)
5205420000
— — линейной плотности для однониточной пряжи менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метрического номера для однониточной пряжи)

5205130000
— — сызықтық тығыздық 232,56 дтекстен кем, бірақ кемінде 192,31 дтекс (метрикалық саннан 43 жоғары, бірақ 52 метрикалық саннан жоғары емес)
5205140000
— — сызықтық тығыздық 192,31 дтекстен кем, бірақ кемінде 125 дтекс (52 метрлік саннан жоғары, бірақ 80 метрлік саннан жоғары емес)
520515
— — сызықтық тығыздық 125 дтекстен аз (80 метрикалық саннан жоғары):
5205151000
— — — сызықтық тығыздық 125 дтекстен кем, бірақ 83,33 дтекстен кем емес (80 метрикалық саннан жоғары, бірақ 120 метрикалық саннан жоғары емес)
5205159000
— — — сызықтық тығыздық 83,33 дтекстен аз (120 метрикалық саннан жоғары)
5205210000
— — сызықтық тығыздығы 714,29 дтекс немесе одан жоғары (14 метрлік саннан жоғары емес)
5205220000
— — сызықтық тығыздық 714,29 дтекстен кем, бірақ кемінде 232,56 дтекс (14 метрлік саннан жоғары, бірақ 43 метрикалық саннан көп емес)
5205230000
— — сызықтық тығыздық 232,56 дтекстен кем, бірақ кемінде 192,31 дтекс (метрикалық саннан 43 жоғары, бірақ 52 метрикалық саннан жоғары емес)
5205240000
— — сызықтық тығыздық 192,31 дтекстен кем, бірақ кемінде 125 дтекс (52 метрлік саннан жоғары, бірақ 80 метрлік саннан жоғары емес)
5205260000
— — сызықтық тығыздық 125 дтекстен кем, бірақ кемінде 106,38 дтекс (80 метрлік саннан жоғары, бірақ 94 метрлік саннан көп емес)
5205270000
— — сызықтық тығыздық 106,38 дтекстен кем, бірақ кемінде 83,33 дтекс (94 метрикалық саннан жоғары, бірақ 120 метрикалық саннан жоғары емес)
5205280000
— — сызықтық тығыздық 83,33 дтекстен аз (120 метрикалық саннан жоғары)
5205310000
— — бір жіп үшін сызықтық тығыздық 714,29 дтекс немесе одан жоғары (бір жіп үшін 14 метрлік саннан жоғары емес)
5205320000
— — бір жіп үшін сызықтық тығыздық 714,29 дтекстен аз, бірақ кемінде 232,56 дтекс (14 метрлік саннан жоғары, бірақ бір жіп үшін 43 метрлік саннан көп емес)
5205330000
— — бір жіп үшін сызықтық тығыздық 232,56 дтекстен аз, бірақ 192,31 дтекстен кем емес (метрикалық сан 43—тен жоғары, бірақ бір жіп үшін 52 метрлік саннан көп емес)
5205340000
— — бір жіп үшін сызықтық тығыздық 192,31 дтекстен аз, бірақ кемінде 125 дтекс (52 метрлік саннан жоғары, бірақ бір жіп үшін 80 метрлік саннан көп емес)
5205350000
— — бір жіп үшін сызықтық тығыздық 125 дтекстен аз (бір жіп үшін 80 метрлік саннан жоғары)
5205410000
— — бір жіп үшін сызықтық тығыздық 714,29 дтекс немесе одан жоғары (бір жіп үшін 14 метрлік саннан жоғары емес)
5205420000
— — бір жіп үшін сызықтық тығыздық 714,29 дтекстен аз, бірақ кемінде 232,56 дтекс (14 метрлік саннан жоғары, бірақ бір жіп үшін 43 метрлік саннан көп емес)

— — ткани прочие 3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу
5211491000
— — — жаккардовые ткани
5211510000
— — полотняного переплетения
5211520000
— — 3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу
5212
Ткани хлопчатобумажные прочие:
521211
— — неотбеленные:
5212111000
— — — смешанные в основном или исключительно с льняными волокнами
521212
— — отбеленные:
5212121000
— — — смешанные в основном или исключительно с льняными волокнами
521213
— — окрашенные:
5212131000
— — — смешанные в основном или исключительно с льняными волокнами
521214
— — из пряжи различных цветов:
5212141000
— — — смешанные в основном или исключительно с льняными волокнами
521215
— — напечатанные:
5212151000
— — — смешанные в основном или исключительно с льняными волокнами
521221
— — неотбеленные:
5212211000
— — — смешанные в основном или исключительно с льняными волокнами
521222
— — отбеленные:
5212221000
— — — смешанные в основном или исключительно с льняными волокнами
521223
— — окрашенные:
5212231000
— — — смешанные в основном или исключительно с льняными волокнами
521224
— — из пряжи различных цветов:
5212241000
— — — смешанные в основном или исключительно с льняными волокнами
521225
— — напечатанные:
5212251000
— — — смешанные в основном или исключительно с льняными волокнами
5301
Лен-сырец или лен обработанный, но не подвергнутый прядению; очесы и отходы льна (включая прядильные отходы и расщипанное сырье):
5301100000
— лен-сырец или лен-моченец
5301210000
— — мятый или трепаный
5302
Пенька (Cannabis sativa L.), сырец или обработанная, но не подвергнутая прядению; очесы и отходы пеньки (включая прядильные отходы и расщипанное сырье):
5302100000
— пенька-сырец или пенька моченая
5303
Джутовое волокно и другие текстильные лубяные волокна (кроме льна, пеньки и рами), в виде сырца или обработанные, но не подвергнутые прядению; очесы и отходы этих волокон (включая прядильные отходы и расщипанное сырье):
5303100000
— джутовое волокно и другие текстильные лубяные волокна, в виде сырца или после мочки
5305000000
Волокно ореха кокосового, абаки (манильской пеньки, или Musa textilis Nee), рами и другие растительные текстильные волокна, в другом месте не поименованные или не включенные, в виде сырца или обработанные, но не подвергнутые прядению; очесы и отходы этих волокон (включая прядильные отходы и расщипанное сырье)
5306
Пряжа льняная:
530610
— однониточная:
5306101000
— — — линейной плотности 833,3 дтекс или более (но не выше 12 метрического номера)
5306103000
— — — линейной плотности менее 833,3 дтекс, но не менее 277,8 дтекс (выше 12 метрического номера, но не выше 36 метрического номера)

— — 3 немесе 4 жіпті тоқыма тоқылған өзге маталар, оның ішінде кері шибер
5211491000
— — — жаккар маталар
5211510000
— қарапайым тоқыма
5211520000
— — 3 немесе 4 жіпті шнур, оның ішінде кері шнур
5212
Өзге мақта маталар:
521211
— — ағартылмаған:
5212111000
— — — негізінен немесе тек қана зығыр талшықтарымен араласады
521212
— — ағартылған:
5212121000
— — — негізінен немесе тек қана зығыр талшықтарымен араласады
521213
— — боялған:
5212131000
— — — негізінен немесе тек қана зығыр талшықтарымен араласады
521214
— — түрлі түсті жіптерден:
5212141000
— — — негізінен немесе тек қана зығыр талшықтарымен араласады
521215
— — басып шығарылған:
5212151000
— — — негізінен немесе тек қана зығыр талшықтарымен араласады
521221
— — ағартылмаған:
5212211000
— — — негізінен немесе тек қана зығыр талшықтарымен араласады
521222
— — ағартылған:
5212221000
— — — негізінен немесе тек қана зығыр талшықтарымен араласады
521223
— — боялған:
5212231000
— — — негізінен немесе тек қана зығыр талшықтарымен араласады
521224
— — түрлі түсті жіптерден:
5212241000
— — — негізінен немесе тек қана зығыр талшықтарымен араласады
521225
— — басып шығарылған:
5212251000
— — — негізінен немесе тек қана зығыр талшықтарымен араласады
5301
Шикі зығыр немесе зығыр өңделген, бірақ иірілмеген; зығыр иірмесі мен қалдықтары (оның ішінде иіру қалдықтары мен гранат қалдықтары):
5301100000
— шикі зығыр немесе зығыр—моченец
5301210000
— — мыжылған немесе жыртылған
5302
Қарасора (Cannabis sativa L.), шикі немесе өңделген, бірақ иірілмеген; иіру және қарасора қалдықтары (оның ішінде иіру қалдықтары мен гранат қалдықтары):
5302100000
— шикі қарасора немесе суланған кендір
5303
Шикі немесе өңделген, бірақ иірілмеген, джут және өзге де тоқыма баст талшықтары (зығыр, кендір және рамиден өзге); иіру және осы талшықтардың қалдықтары (оның ішінде иіру қалдықтары және гранатталған материалдар):
5303100000
— шикі немесе шаюдан кейінгі джут және өзге де тоқыма бас талшықтары
5305000000
Кокос жаңғағы, абака (манила кендір немесе Musa textilis Nee), рами және өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған, өңделмеген немесе өңделмеген, бірақ иірілмеген өсімдік тоқыма талшықтары; иіру және осы талшықтардың қалдықтары (оның ішінде иіру қалдықтары мен гранатталған материалдар)
5306
Зығыр иірілген жіп:
530610
— бір жіп:
5306101000
— — — сызықтық тығыздығы 833,3 дтекс немесе одан жоғары (бірақ 12 метрлік саннан жоғары емес)
5306103000
— — — сызықтық тығыздық 833,3 дтекстен кем, бірақ кемінде 277,8 дтекс (12 метрлік саннан жоғары, бірақ 36 метрлік саннан жоғары емес)

5510200000
— пряжа прочая, смешанная в основном или исключительно с шерстью или тонким волосом животных
5510300000
— пряжа прочая, смешанная в основном или исключительно с хлопковыми волокнами
5510900000
— пряжа прочая
5511
Пряжа из химических волокон (кроме швейных ниток), расфасованная для розничной продажи:
5511100000
— из синтетических волокон, содержащая 85 мас.% или более этих волокон
5511200000
— из синтетических волокон, содержащая менее 85 мас.% этих волокон
5511300000
— из искусственных волокон
5512
Ткани из синтетических волокон, содержащие 85 мас.% или более этих волокон:
5512110000
— — неотбеленные или отбеленные
5512191000
— — — напечатанные
5512210000
— — неотбеленные или отбеленные
5512291000
— — — напечатанные
5513
Ткани из синтетических волокон, содержащие менее 85 мас.% этих волокон, смешанные в основном или исключительно с хлопковыми волокнами, имеющие поверхностную плотность не более 170 г/м²:
551311
— — из полиэфирных волокон, полотняного переплетения:
5513112000
— — — шириной 165 см или менее
5513119000
— — — шириной более 165 см
5513120000
— — из полиэфирных волокон, 3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу
5513130000
— — ткани из полиэфирных волокон прочие
5513210000
— — из полиэфирных волокон, полотняного переплетения
551323
— — ткани из полиэфирных волокон прочие:
5513231000
— — — 3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу
5513310000
— — из полиэфирных волокон, полотняного переплетения
5513410000
— — из полиэфирных волокон, полотняного переплетения
5514
Ткани из синтетических волокон, содержащие менее 85 мас.% этих волокон, смешанные в основном или исключительно с хлопковыми волокнами, имеющие поверхностную плотность более 170 г/м²:
5514110000
— — из полиэфирных волокон, полотняного переплетения
5514120000
— — из полиэфирных волокон, 3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу
5514191000
— — — из полиэфирных волокон
5514210000
— — из полиэфирных волокон, полотняного переплетения
5514220000
— — из полиэфирных волокон, 3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу
5514230000
— — ткани из полиэфирных волокон прочие
551430
— из пряжи различных цветов:
5514301000
— — из полиэфирных волокон, полотняного переплетения
5514303000
— — из полиэфирных волокон, 3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу
5514305000
— — ткани из полиэфирных волокон прочие
5514410000
— — из полиэфирных волокон, полотняного переплетения
5514420000
— — из полиэфирных волокон, 3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу

5510200000
— негізінен немесе тек қана жүн немесе жануарлардың биязы жүні аралас өзге де жіптер
5510300000
— негізінен немесе тек қана мақта талшықтарымен араласқан өзге де жіптер.
5510900000
— өзге жіп
5511
Бөлшек саудаға арналған жасанды талшықтардан жасалған иірілген жіп (тігін жіптерінен өзге):
5511100000
— құрамында осы талшықтардың массасы 85% немесе одан да көп болатын синтетикалық талшықтардан
5511200000
— құрамында осы талшықтардың салмағы бойынша 85%—дан азы бар синтетикалық талшықтардан
5511300000
— жасанды талшықтардан жасалған
5512
Құрамында осы талшықтардың салмағы 85% немесе одан да көп синтетикалық талшықтардан жасалған маталар:
5512110000
— — ағартылмаған немесе ағартылған
5512191000
— — — басылған
5512210000
— — ағартылмаған немесе ағартылған
5512291000
— — — басылған
5513
Құрамында осы талшықтардың салмағы 85%—дан аз, негізінен немесе тек қана мақта талшықтарымен араласқан, негізгі массасы 170 г/м² аспайтын синтетикалық талшықтардан тоқылған маталар:
551311
— — полиэфир талшықтарынан, жай тоқыма:
5513112000
— — — ені 165 см немесе одан аз
5513119000
— — — ені 165 см—ден астам
5513120000
— — полиэфирлі талшықтардан, 3 немесе 4 жіпті тоқыма, оның ішінде кері шнур
5513130000
— — полиэфир талшықтарынан жасалған маталар
5513210000
— — полиэфир талшықтарынан, жай тоқыма
551323
— — полиэфир талшықтарынан тоқылған өзге маталар:
5513231000
— — — 3 немесе 4 жіпті шнур, оның ішінде кері шнур
5513310000
— — полиэфир талшықтарынан, жай тоқыма
5513410000
— — полиэфир талшықтарынан, жай тоқыма
5514
Негізінен немесе тек қана мақта талшықтарымен аралас, салмағы 170 г/м² асатын, құрамында осы талшықтардың салмағы 85%—дан аз синтетикалық талшықтардан тоқылған маталар:
5514110000
— — полиэфир талшықтарынан, жай тоқыма
5514120000
— — полиэфирлі талшықтардан, 3 немесе 4 жіпті тоқыма, оның ішінде кері шнур
5514191000
— — — полиэфир талшықтарынан
5514210000
— — полиэфир талшықтарынан, жай тоқыма
5514220000
— — полиэфирлі талшықтардан, 3 немесе 4 жіпті тоқыма, оның ішінде кері шнур
5514230000
— — полиэфир талшықтарынан жасалған маталар
551430
— түрлі түсті жіптерден:
5514301000
— — полиэфир талшықтарынан, жай тоқыма
5514303000
— — полиэфирлі талшықтардан, 3 немесе 4 жіпті тоқыма, оның ішінде кері шнур
5514305000
— — полиэфир талшықтарынан жасалған маталар
5514410000
— — полиэфир талшықтарынан, жай тоқыма
5514420000
— — полиэфирлі талшықтардан, 3 немесе 4 жіпті тоқыма, оның ішінде кері шнур

5607503000
— — — линейной плотности 50 000 дтекс (5 г/м) или менее
5607509000
— — из прочих синтетических волокон
5607902000
— — из абаки (манильской пеньки или Musa textilis Nee) или других жестких (листовых) волокон; из джутовых волокон или из прочих текстильных лубяных волокон товарной позиции 5303
5701
Узелковые ковры и прочие текстильные напольные покрытия, готовые или неготовые:
570110
— из шерсти или тонкого волоса животных:
5701101000
— — содержащие более 10 мас.% шелковых нитей или пряжи из шелковых отходов, исключая гребенные очесы
570190
— из прочих текстильных материалов:
5701901000
— — из шелковых нитей, пряжи из шелковых отходов, кроме гребенных очесов, из синтетических нитей, из пряжи товарной позиции 5605 или из текстильных материалов, содержащих металлические нити
5702200000
— напольные покрытия из волокон ореха кокосового
570231
— — из шерсти или тонкого волоса животных:
5702311000
— — — аксминстерские ковры
570232
— — из химических текстильных материалов:
5702321000
— — — аксминстерские ковры
570250
— прочие безворсовые, неготовые:
5702501000
— — из шерсти или тонкого волоса животных
5702503100
— — — из полипропилена
5801
Ткани ворсовые и ткани из синели, кроме тканей товарной позиции 5802 или 5806:
5801100000
— из шерсти или тонкого волоса животных
5801210000
— — ткани с неразрезным уточным ворсом
5801220000
— — вельвет-корд с разрезным ворсом
5801230000
— — ткани с уточным ворсом прочие
5801260000
— — ткани из синели
5801270000
— — ткани с основным ворсом
5801310000
— — ткани с неразрезным уточным ворсом
5801320000
— — вельвет-корд с разрезным ворсом
5801330000
— — ткани с уточным ворсом прочие
5801360000
— — ткани из синели
5801370000
— — ткани с основным ворсом
580190
— из прочих текстильных материалов:
5801901000
— — из льна
5802
Ткани махровые полотенечные и аналогичные махровые ткани, кроме узких тканей товарной позиции 5806; тафтинговые текстильные материалы, кроме изделий товарной позиции 5703:
5802100000
— ткани махровые полотенечные и аналогичные махровые ткани из хлопчатобумажной пряжи
5802200000
— ткани махровые полотенечные и аналогичные махровые ткани из прочих текстильных материалов
5802300000
— тафтинговые текстильные материалы
580300
Ткани перевивочного переплетения, кроме узких тканей товарной позиции 5806:
5803001000
— из хлопчатобумажной пряжи
5803003000
— из шелковых нитей или пряжи из шелковых отходов
5804
Тюль и прочие сетчатые полотна, за исключением тканых полотен, трикотажных полотен машинного или ручного вязания; кружева в куске, в лентах или в виде отдельных орнаментов, кроме полотен товарных позиций 6002 – 6006:

5607503000
— — — 50 000 дтекс (5 г/м) немесе одан аз
5607509000
— — өзге синтетикалық талшықтардан
5607902000
— — абакадан (манила қарасора немесе Musa textilis Nee) немесе өзге қатты (жапырақты) талшықтардан; джут немесе 5303 тауар позициясының өзге де тоқыма талшықтарынан
5701
Тоқымалы кілемдер және өзге де тоқыма еден жабындары, жасалған немесе жасалмаған:
570110
— жүннен немесе жануарлардың биязы жүнінен:
5701101000
— — құрамында 10 салмағы бойынша 10%—дан астам жібек жіптері немесе жібек қалдықтарынан жасалған иірілген жіптер, тарақтарды қоспағанда
570190
— өзге тоқыма материалдарынан:
5701901000
— — жібек жіптерден, жібек қалдық иірілген жіптерден, тарақтарды қоспағанда, синтетикалық талшықтардан, 5605 тауар позициясындағы жіптерден немесе құрамында металл жіптері бар тоқыма материалдарынан
5702200000
— кокос талшықтарынан жасалған еден жабындары
570231
— — жүннен немесе жануарлардың биязы жүнінен:
5702311000
— — — Аксминстер кілемдері
570232
— — химиялық тоқыма материалдарынан:
5702321000
— — — Аксминстер кілемдері
570250
— өзге түксіз, аяқталмаған:
5702501000
— — жүннен немесе жануарлардың биязы жүнінен
5702503100
— — — полипропиленнен жасалған
5801
5802 немесе 5806 тауар позицияларындағы маталардан өзге, тоқылған маталар және шинил маталар:
5801100000
— жүн немесе жануарлардың жұқа жүні
5801210000
— — толассыз тоқылған маталар
5801220000
— — кесілген қадалы барқыт сым
5801230000
— — өзге де тоқыма маталар
5801260000
— — шинель маталары
5801270000
— — негізгі қадалы маталар
5801310000
— — толассыз тоқылған маталар
5801320000
— — кесілген қадалы барқыт сым
5801330000
— — өзге де тоқыма маталар
5801360000
— — шинель маталары
5801370000
— — негізгі қадалы маталар
580190
— өзге тоқыма материалдарынан:
5801901000
— — зығырдан
5802
5806 тауар позициясындағы тар маталардан өзге түкті сүлгілер және ұқсас түкті маталар; 5703 тауар позициясындағылардан өзге, тоқыма тоқыма материалдары:
5802100000
— Мақтадан жасалған түкті сүлгілер және ұқсас түкті маталар
5802200000
— өзге тоқыма материалдарынан жасалған түкті сүлгілер және ұқсас түкті маталар
5802300000
– тоқыма материалдары
580300
5806 тауар позициясындағы тар маталардан өзге Лено маталары:
5803001000
— мақта иірілген жіп
5803003000
— жібек жіптерден немесе жібек қалдықтарынан жасалған жіптерден
5804
Тоқылған, тоқылған немесе тоқылған маталарды қоспағанда, тюль және өзге де тор маталар; 6002—6006 тауар позицияларындағылардан өзге, кесінділердегі, ленталардағы немесе дара әшекейлердегі шілтер:

580410
— тюль и прочие сетчатые полотна:
5804101000
— — одноцветные, без узора
580421
— — из химических нитей:
5804211000
— — — изготовленные на тамбурных машинах
580429
— — из прочих текстильных материалов:
5804291000
— — — изготовленные на тамбурных машинах
5804300000
— кружева ручного вязания
5805000000
Тканые вручную гобелены типа гобеленов бельгийских, обьюссонских, бовэ и аналогичных гобеленов и гобелены, вышитые иглой (например, гладью, крестом), готовые или неготовые
5806
Узкие ткани, кроме изделий товарной позиции 5807; узкие ткани безуточные, скрепленные склеиванием (болдюк):
5806100000
— ворсовые ткани (включая махровые полотенечные и аналогичные махровые ткани) и ткани из синели
5806200000
— ткани прочие, содержащие 5 мас.% или более эластомерных или резиновых нитей
5806310000
— — из хлопчатобумажной пряжи
580632
— — из химических нитей:
5806321000
— — — с тканой кромкой
5806400000
— ткани безуточные, скрепленные склеиванием (болдюк)
5807
Ярлыки, эмблемы и аналогичные изделия из текстильных материалов, в кусках, в лентах или выкроенные по форме или размеру, но не вышитые:
580710
— тканые:
5807101000
— — с ткаными надписями
5807901000
— — из войлока или фетра или нетканых материалов
5808
Тесьма плетеная в куске; отделочные материалы без вышивки в куске, кроме трикотажных машинного или ручного вязания; кисточки, помпоны и аналогичные изделия:
5808100000
— тесьма плетеная в куске
5809000000
Ткани из металлических нитей и ткани из металлизированной нити товарной позиции 5605, используемые в одежде, в качестве мебельной ткани или для аналогичных целей, в другом месте не поименованные или не включенные
5810
Вышивки в куске, в лентах или в виде отдельных орнаментов:
581010
— вышивки без видимой основы:
5810101000
— — ценой более 35 евро/кг (нетто-масса)
581091
— — из хлопчатобумажной пряжи:
5810911000
— — — ценой более 17,50 евро/кг (нетто-масса)
581092
— — из химических нитей:
5810921000
— — — ценой более 17,50 евро/кг (нетто-масса)
581099
— — из прочих текстильных материалов:
5810991000
— — — ценой более 17,50 евро/кг (нетто-масса)
5811000000
Стеганые текстильные материалы в куске, состоящие из одного или нескольких слоев текстильных материалов, соединенных с мягким слоем прошиванием или другим способом, кроме вышивок товарной позиции 5810
5901
Текстильные материалы, просмоленные или накрахмаленные, используемые для изготовления книжных переплетов или аналогичных целей; калька; загрунтованный холст для живописи; бортовка и аналогичные жесткие текстильные материалы для каркасов шляп:
5901100000
— текстильные материалы, просмоленные или накрахмаленные, используемые для изготовления книжных переплетов или аналогичных целей

580410
— тюль және өзге торлы маталар:
5804101000
— — бір түсті, өрнексіз
580421
— — химиялық жіптерден:
5804211000
— — — домбыра машиналарында жасалған
580429
— — өзге тоқыма материалдарынан:
5804291000
— — — домбыра машиналарында жасалған
5804300000
— қолмен тоқылған шілтер
5805000000
Бельгиялық, Обуссон, Бове сияқты қолмен тоқылған гобелендер және инемен кестеленген ұқсас гобелендер (мысалы, атлас тігісі, айқас тігісі), дайын немесе аяқталмаған
5806
5807 тауар позициясындағылардан өзге тар маталар; Желімдеу (болдуке) арқылы бекітілген жіңішке жіпсіз маталар:
5806100000
— түкті маталар (соның ішінде түкті сүлгілер және ұқсас түкті маталар) және шинил маталар
5806200000
— массасы бойынша 5% немесе одан да көп эластомерлік немесе резеңке жіптерден тұратын өзге де тоқылған маталар
5806310000
— — мақта жіптен
580632
— — химиялық жіптерден:
5806321000
— — — жиегі тоқылған
5806400000
— желімдеу арқылы бекітілген тоқыма маталар (болдуке)
5807
Кесектерге, таспаларға салынған немесе пішіні немесе өлшемі бойынша кесілген, бірақ кестеленбеген тоқыма материалдарының этикеткалары, эмблемалары және ұқсас бұйымдар:
580710
— тоқылған:
5807101000
— — тоқылған жазулары бар
5807901000
— — киізден немесе киізден немесе тоқыма емес маталардан
5808
Кесекте өрілген өрілген; тоқылған немесе тоқылған бұйымдарды қоспағанда, кесіндіде кестесіз әрлеу материалдары; қылшықтар, помпондар және сол сияқтылар:
5808100000
— кесіндіге тоқылған өру
5809000000
Металл жіптерден жасалған маталар және 5605 тауар позициясының металл жіптерден жасалған маталар, өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған киім, қаптау немесе ұқсас мақсаттар үшін пайдаланылатын
5810
Кесекте, таспада немесе бөлек ою—өрнек түріндегі кестелер:
581010
— көрінетін негізі жоқ кестелер:
5810101000
— — бағасы 35 еуро/кг жоғары (таза салмақ)
581091
— — мақта иірілген жіптен:
5810911000
— — — бағасы 17,50 евро/кг (таза салмақ)
581092
— — химиялық жіптерден:
5810921000
— — — бағасы 17,50 евро/кг (таза салмақ)
581099
— — өзге тоқыма материалдарынан:
5810991000
— — — бағасы 17,50 евро/кг (таза салмақ)
5811000000
5810 тауар позициясының кестелерінен өзге, тігіспен немесе өзге жолмен жұмсақ қабатқа біріктірілген тоқыма маталарының бір немесе бірнеше қабаттарынан тұратын кесіндідегі көрпе тоқыма маталар
5901
Түптеу немесе осыған ұқсас мақсаттарда пайдаланылатын шайырлы немесе крахмалданған тоқыма материалдары; калька; бояуға арналған праймерленген кенеп; шляпалар жақтауларына арналған бисер және ұқсас қатты тоқыма материалдары:
5901100000
— түптеу немесе ұқсас мақсаттар үшін пайдаланылатын шайырлы немесе крахмалданған тоқыма материалдары

7318110000
— — глухари
731812
— — шурупы для дерева прочие:
7318121000
— — — из коррозионностойкой стали
7318130000
— — крюки и кольца ввертные
731814
— — винты самонарезающие:
7318141100
— — — из коррозионностойкой стали
7318149100
— — — — винты с разреженными витками резьбы
731815
— — винты и болты прочие, в комплекте с гайками или шайбами или без них:
7318151100
— — — выточенные из прутков, профилей или проволоки сплошного поперечного сечения, с толщиной стержня не более 6 мм
7318152000
— — — — для крепления конструкционных элементов железнодорожного пути
731815300
— — — — — — из коррозионностойкой стали:
7318154100
— — — — — — — менее 800 МПа
7318154900
— — — — — — — 800 МПа или более
7318155200
— — — — — — — из коррозионностойкой стали
7318156200
— — — — — — — из коррозионностойкой стали
731815700
— — — — — — — из коррозионностойкой стали:
7318158100
— — — — — — — — менее 800 МПа
7318158900
— — — — — — — — 800 МПа или более
731816
— — гайки:
7318162000
— — — выточенные из прутков, профилей или проволоки сплошного поперечного сечения, с диаметром отверстия не более 6 мм
731816300
— — — — из коррозионностойкой стали:
7318165000
— — — — — самостопорящиеся гайки
731816910
— — — — — — не более 12 мм:
7318169900
— — — — — — более 12 мм
731821000
— — шайбы пружинные и шайбы стопорные прочие:
731822000
— — шайбы прочие:
731823000
— — заклепки:
731824000
— — шпонки и шплинты:
7320
Пружины, рессоры и листы для них, из черных металлов:
732010
— рессоры листовые и листы для них:
7320101100
— — — пластинчатые рессоры и листы для них
732020
— пружины винтовые:
732020200
— — обработанные горячим способом:
732020810
— — — винтовые пружины, работающие на сжатие:
732020850
— — — винтовые пружины, работающие на растяжение:
7320901000
— — плоские спиральные пружины
7320903000
— — дисковые пружины
7321
Печи отопительные, печи отопительно-варочные и печи для приготовления пищи (включая печи со вспомогательными котлами центрального отопления), фритюрницы, жаровни, горелки для плит, подогреватели для разогрева пищи и аналогичные бытовые устройства неэлектрические, и их части, из черных металлов:
732111
— — только на газовом или на газовом и других видах топлива:
7321111000
— — — с духовкой, включая раздельные духовки
7321120000
— — на жидком топливе
7321190000
— — прочие, включая устройства на твердом топливе
7321810000
— — только на газовом или на газовом и других видах топлива
7321820000
— — на жидком топливе
7322
Радиаторы для центрального отопления с неэлектрическим нагревом и их части, из черных металлов; воздухонагреватели и распределительные устройства для подачи горячего воздуха (включая устройства для подачи также свежего или кондиционированного воздуха) с неэлектрическим нагревом, оборудованные встроенным вентилятором или воздуходувкой с приводом от двигателя и их части, из черных металлов:

7318110000
— — каперкаилли
731812
— — өзге ағаш бұрандалар:
7318121000
— — — тот баспайтын болаттан
7318130000
— — ілмектер мен бұрандалы сақиналар
731814
— — өздігінен бұрап тұратын бұрандалар:
7318141100
— — — тот баспайтын болаттан
7318149100
— — — — сирек жіптері бар бұрандалар
731815
— — гайкалар немесе шайбалары бар немесе жоқ өзге бұрандалар мен болттар:
7318151100
— — — өзегiнiң қалыңдығы 6 мм—ден аспайтын тұтас көлденең қимадағы өзектерден, профильдерден немесе сымнан бұрылған
7318152000
— — — — темір жол жолының құрылымдық элементтерін бекіту үшін
731815300
— — — — — — тот баспайтын болаттан:
7318154100
— — — — — — — 800 МПа кем
7318154900
— — — — — — — 800 МПа немесе одан да көп
7318155200
— — — — — — — тот баспайтын болат
7318156200
— — — — — — — тот баспайтын болат
731815700
— — — — — — — тот баспайтын болаттан:
7318158100
— — — — — — — — 800 МПа кем
7318158900
— — — — — — — — 800 МПа немесе одан да көп
731816
— — жаңғақтар:
7318162000
— — — тесік диаметрі 6 мм—ден аспайтын тұтас көлденең қимадағы жолақтардан, профильдерден немесе сымдардан бұрылған
731816300
— — — — тот баспайтын болаттан:
7318165000
— — — — — өздігінен жабылатын гайкалар
731816910
— — — — — — 12 мм артық емес:
7318169900
— — — — — — 12 мм—ден астам
731821000
— — өзге де серіппелі шайбалар мен бекіткіш шайбалар:
731822000
— — өзге шайбалар:
731823000
— — тойтармалар:
731824000
— — шпилькалар мен штырмалар:
7320
Қара металдардан жасалған серіппелер, серіппелер және оларға арналған қаңылтырлар:
732010
— жапырақты серіппелер және оларға арналған парақтар:
7320101100
— — — жапырақты серіппелер және оларға арналған парақтар
732020
— серіппелер:
732020200
— — ыстық өңделген:
732020810
— — — сығылғанда жұмыс істейтін бұрандалы серіппелер:
732020850
— — — кернеуде жұмыс істейтін бұрандалы серіппелер:
7320901000
— — жалпақ спиральды серіппелер
7320903000
— — дискілік серіппелер
7321
Шойыннан немесе болаттан жасалған жылыту пештері, жылыту және пісіру пештері және пісіру пештері (қосалқы орталық жылыту қазандықтары бар пештерді қоса алғанда), қуырғыштар, қуырғыштар, пештер, тамақ жылытқыштар және осыған ұқсас тұрмыстық электрлік емес құрылғылар және олардың бөліктері:
732111
— — тек газда немесе газда және отынның өзге түрлерінде:
7321111000
— — — пешпен, оның ішінде бөлек пештермен
7321120000
— — сұйық отынмен
7321190000
— — өзге, соның ішінде қатты отынмен жұмыс істейтін құрылғылар
7321810000
— — тек газда немесе газда және отынның өзге түрлерінде
7321820000
— — сұйық отынмен
7322
Электрлік емес жылытуы бар орталық жылытуға арналған радиаторлар және олардың қара металдан жасалған бөліктері; қондырылған желдеткішпен немесе қозғалтқыштан және оның бөліктерінен, қара металдардан жасалған электрлік емес жылытумен жабдықталған ыстық ауаны (соның ішінде таза немесе кондицияланған ауаны беруге арналған құрылғыларды қоса алғанда) ауа жылытқыштары және тарату құрылғылары:

8205100000
— инструменты для сверления, нарезания наружной или внутренней резьбы
8205200000
— молотки и кувалды
8205300000
— рубанки, долота, стамески и аналогичные режущие инструменты для обработки древесины
8205400000
— отвертки
82055100
— — инструменты бытовые:
8205510010
— — — стеклорезы алмазные
8205591000
— — — инструменты для каменщиков, формовщиков, бетонщиков, штукатуров и маляров
8205598010
— — — — алмазные
8205600000
— лампы паяльные
8205700000
— тиски, зажимы и аналогичные изделия
820590
— прочие, включая наборы изделий из двух или более субпозиций данной товарной позиции:
8205901000
— — наковальни; горны переносные; круги шлифовальные с опорными конструкциями, с ручным или ножным приводом
8206000000
Инструменты из двух или более товарных позиций 8202 – 8205, в наборах, предназначенных для розничной продажи
8207
Сменные рабочие инструменты для ручных инструментов, с механическим приводом или без него или для станков (например, для прессования, штамповки, вырубки, нарезания резьбы, сверления, растачивания, протягивания, фрезерования, токарной обработки или завинчивания), включая фильеры для волочения или экструдирования металла, инструменты для бурения скальных пород или грунтов:
8207130000
— — с рабочей частью из металлокерамики
820719
— — прочие, включая части:
8207191000
— — — с рабочей частью из алмаза или агломерированного алмаза
8207199001
— — — — буровые долота
820720
— фильеры для волочения или экструдирования металла:
8207201000
— — с рабочей частью из алмаза или агломерированного алмаза
8207209000
— — с рабочей частью из других материалов
820730
— инструменты для прессования, штамповки или вырубки:
8207301000
— — для обработки металла
820740
— инструменты для нарезания внутренней или наружной резьбы:
8207401000
— — — инструменты для нарезания внутренней резьбы
8207403000
— — — инструменты для нарезания наружной резьбы
820750
— инструменты для сверления, кроме инструментов для бурения скальных пород:
8207501000
— — с рабочей частью из алмаза или агломерированного алмаза
8207503000
— — — сверла, используемые для сверления каменной кладки
8207505000
— — — — — из металлокерамики
8207506000
— — — — — из быстрорежущей стали
8207507000
— — — — — из других материалов
820760
— инструменты для растачивания или протягивания:
8207601000
— — с рабочей частью из алмаза или агломерированного алмаза
8207603000
— — — — для обработки металла
8207607000
— — — — для обработки металла
820770
— инструменты для фрезерования:
8207701000
— — — из металлокерамики
8207703100
— — — — с хвостовиками
820780
— инструменты для токарной обработки:

8205100000
– сыртқы немесе ішкі оймаларды бұрғылауға, кесуге арналған құралдар
8205200000
— балғалар мен балғалар
8205300000
— ағаш өңдеуге арналған сүргілер, қашаулар, қашаулар және ұқсас кескіш құралдар
8205400000
— бұрағыштар
82055100
— — тұрмыстық құралдар:
8205510010
— — — алмас шыны кескіштер
8205591000
— — — тас қалаушыларға, қалыптаушыларға, бетоншыларға, сылақшыларға және бояушыларға арналған құралдар
8205598010
— — — — алмаз
8205600000
— дәнекерлеу шамдары
8205700000
— қылықтар, қысқыштар және т.б
820590
— осы позицияның екі немесе одан да көп тармақшаларының баптарының жиынтығын қоса алғанда, өзгелеры:
8205901000
— — анвильдер; портативті ұсталар; тірек конструкциялары бар, қолмен немесе аяқпен жетекті тегістеу дөңгелектері
8206000000
Бөлшек саудаға арналған жиынтықтағы 8202—8205 тауар позицияларының екі немесе одан да көп құралдары
8207
Металды тартуға немесе сығымдауға арналған штамптарды қоса алғанда, қуатты немесе қуаты жоқ қол аспаптарына немесе станоктарға арналған (мысалы, престеу, тесу, тесу, түрту, бұрғылау, бұрғылау, бұрғылау, фрезерлеу, жону немесе бұрау үшін) ауыстырылатын жұмыс құралдары тау жыныстарын немесе топырақты бұрғылау үшін:
8207130000
— — керметтен жасалған жұмыс бөлігімен
820719
— — өзге, оның ішінде бөлшектер:
8207191000
— — — алмаздан немесе агломерацияланған алмаздан жасалған жұмыс бөлігімен
8207199001
— — — — бұрғылау қашаулары
820720
— металды тартуға немесе сығуға арналған штамптар:
8207201000
— — алмаздың жұмыс бөлігімен немесе агломерацияланған алмаспен
8207209000
— — өзге материалдардан жасалған жұмыс бөлігімен
820730
— престеуге, тесуге немесе тесуге арналған құралдар:
8207301000
— — металл өңдеуге арналған
820740
— ішкі немесе сыртқы жіптерді кесуге арналған құралдар:
8207401000
— — — ішкі жіптерді кесуге арналған құралдар
8207403000
— — — сыртқы жіптерді кесуге арналған құралдар
820750
— тау жыныстарын бұрғылау құралдарынан өзге бұрғылау құралдары:
8207501000
— — алмаздың жұмыс бөлігімен немесе агломерацияланған алмаспен
8207503000
— — — кірпіштерді бұрғылау үшін қолданылатын бұрғылар
8207505000
— — — — — керметтен
8207506000
— — — — — жоғары жылдамдықты болат
8207507000
— — — — — өзге материалдардан
820760
– бұрғылау немесе бұрғылау құралдары:
8207601000
— — алмаздың жұмыс бөлігімен немесе агломерацияланған алмаспен
8207603000
— — — — металл өңдеуге арналған
8207607000
— — — — металл өңдеуге арналған
820770
– фрезерлік құралдар:
8207701000
— — — керметтен
8207703100
— — — — шұңқырлары бар
820780
– бұруға арналған құралдар:

8431200000
— машин или механизмов товарной позиции 8427
8431310000
— — лифтов, скиповых подъемников или эскалаторов
8431410000
— — ковши, грейферы, захваты и черпаки
8431420000
— — отвалы бульдозеров неповоротные или поворотные
8431430000
— — части бурильных или проходческих машин субпозиции 8430 41 или 8430 49
8431492000
— — — чугунные литые или стальные литые
8431498001
— — — — гусеничные шасси полноповоротных гидравлических машин, с момента выпуска которых прошел один год или более
8435
Прессы, дробилки и аналогичное оборудование для виноделия, производства сидра, фруктовых соков или аналогичных напитков:
8435100000
— оборудование
8436
Оборудование для сельского хозяйства, садоводства, лесного хозяйства, птицеводства или пчеловодства, включая оборудование для проращивания семян с механическими или нагревательными устройствами, прочее; инкубаторы для птицеводства и брудеры:
8436100000
— машины и механизмы для приготовления кормов для животных
8436210000
— — инкубаторы и брудеры
843680
— оборудование прочее:
843680100
— — машины и оборудование для лесного хозяйства:
8436801001
— — — — с момента выпуска которых прошло более 3 лет
8436910000
— — оборудования для птицеводства или инкубаторов и брудеров
8437
Машины для очистки, сортировки или калибровки семян, зерна или сухих бобовых овощей; оборудование для мукомольной промышленности или для обработки злаковых или сухих бобовых овощей, кроме оборудования, используемого на сельскохозяйственных фермах:
8437100000
— машины для очистки, сортировки или калибровки семян, зерна или сухих бобовых овощей
8437800000
— оборудование прочее
8438
Оборудование для промышленного приготовления или производства пищевых продуктов или напитков, в другом месте данной группы не поименованное или не включенное, кроме оборудования для экстрагирования или приготовления жиров или масел животного происхождения или нелетучих жиров или масел растительного или микробиологического происхождения:
843810
— оборудование для производства хлебобулочных изделий, макарон, спагетти или аналогичной продукции:
8438101000
— — оборудование для производства хлебобулочных изделий
8438109000
— — оборудование для производства макарон, спагетти или аналогичной продукции
8438200000
— оборудование для кондитерской промышленности, производства какао-порошка или шоколада
8438300000
— оборудование для сахарной промышленности
8438500000
— оборудование для переработки мяса или птицы

8431200000
— 8427 тауар позициясының машиналары немесе механизмдері
8431310000
— — лифттер, скиптер немесе эскалаторлар
8431410000
— — шелектер, грейдерлер, грейдерлер және шөміштер
8431420000
— — бекітілген немесе айналмалы бульдозерлердің үйінділері
8431430000
— — 8430 41 немесе 8430 49 қосалқы позициясының бұрғылау немесе туннельдеу машиналарының бөлшектері
8431492000
— — — шойын немесе шойын
8431498001
— — — — жасалған күнінен бастап бір жыл немесе одан да көп уақыт өткен толық айналмалы гидравликалық машиналардың шынжыр табанды шассиі
8435
Шарап, сидр, жеміс шырындарын немесе ұқсас сусындарды өндіруге арналған пресстер, ұнтақтағыштар және ұқсас машиналар:
8435100000
— жабдық
8436
Ауыл шаруашылығына, бау—бақша шаруашылығына, орман шаруашылығына, құс шаруашылығына немесе ара шаруашылығына арналған жабдықтар, оның iшiнде тұқымдарды механикалық немесе жылыту құрылғыларымен өнуге арналған жабдық, өзгелер; құс өсіретін инкубаторлар мен шабақтар:
8436100000
– мал азығын дайындауға арналған машиналар мен механизмдер
8436210000
— — инкубаторлар мен бродерлер
843680
— өзге жабдықтар:
843680100
— — орман шаруашылығына арналған машиналар мен жабдықтар:
8436801001
— — — — Шыққанына 3 жылдан астам уақыт өтті
8436910000
— — құс өсіруге арналған жабдықтар немесе инкубаторлар мен брудерлер
8437
Тұқымдарды, дәндерді немесе кептірілген бұршақ тұқымдас көкөністерді тазалауға, сұрыптауға немесе сұрыптауға арналған машиналар; ауыл шаруашылығы фермаларында пайдаланылатын машиналардан өзге, ұн тарту өнеркәсібіне немесе дәнді дақылдарды немесе құрғақ бұршақ тұқымдас көкөністерді өңдеуге арналған машиналар:
8437100000
— тұқымдарды, дәндерді немесе кептірілген бұршақ дақылдарын тазалауға, сұрыптауға немесе сұрыптауға арналған машиналар
8437800000
— өзге жабдықтар
8438
Осы тараудың өзге жерінде аталмаған немесе енгізілмеген тамақ өнімдерін немесе сусындарды өнеркәсіптік дайындауға немесе өндіруге арналған жабдық, жануарлардан алынатын тоң майларды немесе майларды немесе өсімдік немесе микробиологиялық текті бекітілген тоң майларды немесе майларды өндіруге немесе дайындауға арналған жабдықтан өзге:
843810
— нан өнімдерін, макарон өнімдерін, спагеттиді немесе ұқсас өнімдерді өндіруге арналған машиналар:
8438101000
— — нан өнімдерін өндіруге арналған жабдықтар
8438109000
— — макарон, спагетти немесе ұқсас өнімдерді өндіруге арналған машиналар
8438200000
– кондитер өнеркәсібі, какао ұнтағы немесе шоколад өндірісі үшін жабдықтар
8438300000
– қант өнеркәсібіне арналған жабдықтар
8438500000
– ет немесе құс етін өңдеуге арналған жабдықтар

8438600000
— оборудование для переработки плодов, орехов или овощей
843880
— оборудование прочее:
8438801000
— — для переработки чая или кофе
8438809100
— — — для приготовления или производства напитков
8439
Оборудование для производства массы из волокнистых целлюлозных материалов или для изготовления или отделки бумаги или картона:
843910000
— оборудование для производства массы из волокнистых целлюлозных материалов:
8439100001
— — конические мельницы
8439100002
— — сортировки, кроме машин товарной позиции 8421
843920000
— оборудование для изготовления бумаги или картона:
8439200001
— — оборудование для изготовления микрокрепированной бумаги
8439300000
— оборудование для отделки бумаги или картона
844400
Машины для экструдирования, вытягивания, текстурирования или резания химических текстильных материалов:
8444001000
— машины для экструдирования
8445
Машины для подготовки текстильных волокон; прядильные, тростильные или крутильные машины и другое оборудование для изготовления текстильной пряжи; кокономотальные или мотальные (включая уточномотальные) текстильные машины и машины, подготавливающие текстильную пряжу для использования ее на машинах товарной позиции 8446 или 8447:
8445110000
— — чесальные
8445120000
— — гребнечесальные
844513000
— — ленточные или ровничные:
8445130001
— — — ровничные
8445130002
— — — ленточные машины с регуляторами линейной плотности ленты
8445190001
— — — очистители волокна
8445190002
— — — многокамерные смешивающие машины
8445190003
— — — холстообразующие машины
844520000
— прядильные текстильные машины:
8445200001
— — кольцепрядильные
8445200009
— — прочие
8445300000
— тростильные или крутильные текстильные машины
844540000
— мотальные текстильные машины (включая уточномотальные) или кокономотальные машины:
8445400001
— — мотальные машины с автоматическим контролем качества пряжи и автоматическим устранением дефектов пряжи
8445900001
— — ленточные сновальные
8446
Станки ткацкие:
8446100000
— для изготовления тканей шириной не более 30 см
8446210000
— — с приводом от двигателя
8446300000
— бесчелночные для изготовления тканей шириной более 30 см
8447
Машины трикотажные, вязально-прошивные, для получения позументной нити, тюля, кружев, вышивания, плетения тесьмы или сетей и тафтинговые машины:
844711000
— — с цилиндром диаметром не более 165 мм:
8447110001
— — — 32 или 34 класса, работающие с язычковыми иглами
844712000
— — с цилиндром диаметром более 165 мм:
8447120001
— — — однофонтурные, 18, 20, 22, 24 или 28 класса, работающие с язычковыми иглами
8447120002
— — — двухфонтурные, 6, 7, 10 или 14 класса, работающие с язычковыми иглами

8438600000
— жемістерді, жаңғақтарды немесе көкөністерді өңдеуге арналған жабдық
843880
— өзге жабдықтар:
8438801000
— — шай немесе кофе өңдеуге арналған
8438809100
— — — сусындарды дайындау немесе өндіру үшін
8439
Талшықты целлюлозалық материалдардан целлюлоза өндіруге немесе қағазды немесе картонды өндіруге немесе өңдеуге арналған машиналар:
843910000
– талшықты целлюлоза материалдарынан целлюлоза өндіруге арналған жабдықтар:
8439100001
— — конустық диірмендер
8439100002
— — сұрыптау, 8421 тауар позициясындағы машиналардан өзге
843920000
— қағаз немесе картон өндіруге арналған машиналар:
8439200001
— — микрокрептелген қағаз өндіруге арналған жабдықтар
8439300000
— қағазды немесе картонды әрлеуге арналған жабдық
844400
Химиялық тоқыма материалдарын экструдтау, сызу, текстуралау немесе кесуге арналған машиналар:
8444001000
– экструзияға арналған машиналар
8445
Тоқыма талшықтарын дайындауға арналған машиналар; иіру, қамыс немесе бұрау машиналары және тоқыма жіптерін жасауға арналған өзге де машиналар; 8446 немесе 8447 тауар позицияларының станоктарында пайдалану үшін тоқыма иірімжіптерін дайындайтын және тоқыма иірілген жіптерді дайындайтын (соның ішінде тоқыма) тоқыма машиналары :
8445110000
— — карталанған
8445120000
— — тарақ
844513000
— — таспа немесе таспа:
8445130001
— — — серуендеу
8445130002
— — — ленталық сызықтық тығыздықты реттегіштері бар таспа машиналары
8445190001
— — — талшықты тазартқыштар
8445190002
— — — көп камералы араластырғыш машиналар
8445190003
— — — тігуге арналған станоктар
844520000
— тоқыма иіру машиналары:
8445200001
— — сақина айналдыру
8445200009
— — өзгелер
8445300000
— қамыс немесе бұрау тоқыма машиналары
844540000
— тоқыма орау машиналары (оның ішінде өру машиналары) немесе коконды орау машиналары:
8445400001
— — иірілген жіптің сапасын автоматты түрде бақылайтын және жіп ақауларын автоматты түрде жойатын орау машиналары
8445900001
— — белдікті бұрмалау
8446
Тоқу машиналары:
8446100000
— ені 30 см—ден аспайтын маталарды дайындау үшін
8446210000
— — қозғалтқышы бар
8446300000
— ені 30 см—ден асатын маталарды өндіруге арналған шаттлсіз
8447
Жіптерді, тюльдерді, шілтерді, кестелерді, өруді немесе торларды тоқуға арналған тоқу, тоқу және тігу машиналары және тоқыма машиналары:
844711000
— — диаметрі 165 мм аспайтын цилиндрмен:
8447110001
— — — Құрақ инемен жұмыс істейтін 32 немесе 34 сыныптар
844712000
— — диаметрі 165 мм—ден асатын цилиндрмен:
8447120001
— — — бір тесікті, 18, 20, 22, 24 немесе 28 сыныптар, қамыс инелерімен жұмыс
8447120002
— — — екі тесікті, 6, 7, 10 немесе 14 сыныптар, қамыс инелерімен жұмыс

8462240001
— — — для прецизионной гибки кронштейнов из листового материала с усилием гибки не более 2000 кН, для авиационной промышленности5)
8462240009
— — — прочие
8462250000
— — машины валковые с числовым программным управлением
846226000
— — прочие машины гибочные, кромкогибочные, правильные, с числовым программным управлением:
8462260001
— — — для прецизионной гибки кронштейнов из листового материала с усилием гибки не более 2000 кН, для авиационной промышленности5)
8462260002
— — — для вытягивания (растягивания) металлического листа и оборачивания (гибки) листа вокруг закрепленной формовочной оснастки, для авиационной промышленности5)
8462260009
— — — прочие
8462290000
— — прочие
846232000
— — линии продольной резки и линии поперечной резки:
8462320001
— — — для продольной резки плоского проката электротехнической стали толщиной не более 0,35 мм, с числовым программным управлением
8462320009
— — — прочие
8462330000
— — машины отрезные с числовым программным управлением
8462390000
— — прочие
846242000
— — с числовым программным управлением:
8462420001
— — — — для прошивки пазов в кольцах направляющих аппаратов с диапазоном наружных диаметров обрабатываемых колец 200 мм и более, но не более 1300 мм, для авиационной промышленности5)
8462420002
— — — — для изготовления пластин трансформаторных магнитопроводов из электротехнической стали толщиной не более 0,35 мм
8462420006
— — — — прочие
8462420009
— — — прочие
846249000
— — прочие:
8462490001
— — — пробивные или вырубные, включая комбинированные пробивные и отрезные
8462490009
— — — прочие
846251000
— — с числовым программным управлением:
8462510001
— — — — для прецизионной гибки труб по математическим моделям, с моментом изгиба не более 1300 Н·м, для авиационной промышленности5)
8462510002
— — — — — для вытягивания (растягивания) металлического профиля или листа и оборачивания (гибки) вокруг закрепленной формовочной оснастки, для авиационной промышленности5)
8462510003
— — — — — прочие
8462510004
— — — машины пробивные или вырубные, включая комбинированные пробивные и отрезные
8462510009
— — — прочие
846259000
— — прочие:
8462590001
— — — машины гибочные, кромкогибочные, правильные
8462590002
— — — — гидравлические
8462590003
— — — — прочие
8462590004
— — — машины пробивные или вырубные, включая комбинированные пробивные и отрезные
8462590009
— — — прочие
84626100
— — прессы гидравлические:
846261001
— — — с числовым программным управлением:
8462610011
— — — — для пробивки отверстий в печатных платах
8462610012
— — — — пакетировочные для лома металлов
8462610013
— — — — — для обработки изделий из листового материала

8462240001
— — — иілу күші 2000 кН аспайтын қаңылтыр материалдан жасалған кронштейндерді дәл бүгу үшін, авиация өнеркәсібі үшін5)
8462240009
— — — өзге
8462250000
— — сандық өзгеруы бар роликті станоктар
846226000
— — иілу, иілу, түзеу, сандық өзгерылатын өзге машиналар:
8462260001
— — — иілу күші 2000 кН аспайтын қаңылтыр материалдан жасалған кронштейндерді дәл бүгу үшін, авиация өнеркәсібі үшін5)
8462260002
— — — металл қаңылтырды тарту (созу) және қаңылтырды бекітілген қалыптау жабдығына орау (бүгу) үшін, авиация өнеркәсібі үшін5)
8462260009
— — — өзге
8462290000
— — өзгелер
846232000
— — кесу және көлденең кесу сызықтары:
8462320001
— — — қалыңдығы 0,35 мм аспайтын , сандық бақылаумен жалпақ прокаттағы электр болатты бойлық кесу үшін
8462320009
— — — өзге
8462330000
— — CNC кесетін станоктар
8462390000
— — өзгелер
846242000
— — сандық өзгерумен:
8462420001
— — — — өңделген сақиналардың сыртқы диаметрлерінің диапазоны 200 мм немесе одан көп, бірақ 1300 мм аспайтын бағыттаушы қалақшалар сақиналарындағы ойықтарды тесу үшін, авиация өнеркәсібі үшін5)
8462420002
— — — — қалыңдығы 0,35 мм аспайтын электрлік болаттан жасалған трансформатордың магниттік өзектерінің пластинкаларын жасау үшін
8462420006
— — — — өзге
8462420009
— — — өзге
846249000
— — өзгелер:
8462490001
— — — тесу немесе тесу, соның ішінде біріктірілген тесу және кесу
8462490009
— — — өзге
846251000
— — сандық өзгерумен:
8462510001
— — — — иілу моменті 1300 Нм аспайтын, математикалық үлгілер бойынша құбырларды дәл бүгу үшін, авиация өнеркәсібі үшін5)
8462510002
— — — — — металл профильді немесе қаңылтырды сызу (созу) және бекітілген қалыптау құралының айналасына орау (бүгу) үшін, авиация өнеркәсібі үшін5)
8462510003
— — — — — өзге
8462510004
— — — тесетін немесе тесетін станоктар, соның ішінде біріктірілген тесетін және кесетін станоктар
8462510009
— — — өзге
846259000
— — өзгелер:
8462590001
— — — иілу, жиекті бүгу, түзету машиналары
8462590002
— — — — гидравликалық
8462590003
— — — — өзге
8462590004
— — — тесетін немесе тесетін станоктар, соның ішінде біріктірілген тесетін және кесетін станоктар
8462590009
— — — өзге
84626100
— — гидравликалық престер:
846261001
— — — сандық өзгерумен:
8462610011
— — — — баспа платаларындағы тесіктерді тесу үшін
8462610012
— — — — металл сынықтарын булау
8462610013
— — — — — жайма материалдан жасалған бұйымдарды өңдеу үшін

8506900000
— части
850710
— свинцовые, используемые для запуска поршневых двигателей:
850710200
— — работающие с жидким электролитом:
8507102003
— — — — массой более 5 кг
850720
— аккумуляторы свинцовые прочие:
850730
— никель-кадмиевые:
850730200
— — герметичные:
8507500000
— гидридно-никелевые
8507600000
— литий-ионные
850780000
— аккумуляторы прочие:
8507800001
— — никель-железные
8507800009
— — прочие
850790
— части:
8507903000
— — сепараторы
8509
Машины электромеханические бытовые со встроенным электродвигателем, кроме пылесосов товарной позиции 8508:
8509400000
— измельчители пищевых продуктов и миксеры; соковыжималки для фруктов или овощей
8514
Печи и камеры промышленные или лабораторные электрические (включая действующие на основе явления индукции или диэлектрических потерь); промышленное или лабораторное оборудование для термической обработки материалов с помощью явления индукции или диэлектрических потерь:
851419
— — прочие:
8514191000
— — — печи хлебопекарные и кондитерские
8515
Машины и аппараты для электрической (в том числе с электрическим нагревом газа), лазерной или другой световой или фотонной, ультразвуковой, электронно-лучевой, магнитно-импульсной или плазменно-дуговой низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки независимо от того, могут ли они выполнять операции резания или нет; машины и аппараты электрические для горячего напыления металлов или металлокерамики:
8515110000
— — паяльники и пистолеты паяльные для низкотемпературной пайки
8515210000
— — автоматические или полуавтоматические
8515310000
— — автоматические или полуавтоматические
8515391300
— — — — трансформаторами
8515391800
— — — — генераторами или вращающимися преобразователями или статическими преобразователями, выпрямителями или выпрямляющими устройствами
851580
— машины и аппараты прочие:
8515801000
— — для обработки металлов
8524
Модули с плоской дисплейной панелью, в том числе с сенсорным экраном:
85241100
— — на жидких кристаллах:
852411001
— — — предназначенные для товаров товарной позиции 8413, 8415, 8418, 8421, 8423, 8476 или 8486:
8524110011
— — — — для насосов товарной позиции 8413, предназначенных для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8524110012
— — — — для установок кондиционирования воздуха товарной позиции 8415, предназначенных для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8524110013
— — — — для установок кондиционирования воздуха субпозиции 8415 81, 8415 82 или 8415 83, для гражданских воздушных судов5)

8506900000
— бөліктер
850710
— поршеньді қозғалтқыштарды іске қосу үшін қолданылатын қорғасын:
850710200
— — сұйық электролитпен жұмыс:
8507102003
— — — — салмағы 5 кг—нан жоғары
850720
— өзге қорғасын аккумуляторлары:
850730
— никель—кадмий:
850730200
— — мөрленген:
8507500000
— гидрид—никель
8507600000
— литий—ион
850780000
— өзге батареялар:
8507800001
— — никель—темір
8507800009
— — өзгелер
850790
— бөліктер:
8507903000
— — бөлгіштер
8509
8508 тауар позициясындағы шаңсорғыштардан өзге, кіріктірілген электр қозғалтқышы бар тұрмыстық электромеханикалық машиналар:
8509400000
– тағам тартқыштар мен араластырғыштар; жеміс немесе көкөніс шырын сыққыштары
8514
Өнеркәсіптік немесе зертханалық электр пештері мен камералары (соның ішінде индукция немесе диэлектрлік шығын құбылысы негізінде жұмыс істейтін); Индукция немесе диэлектрлік шығындар құбылысын пайдалана отырып, материалдарды термиялық өңдеуге арналған өндірістік немесе зертханалық жабдық:
851419
— — өзгелер:
8514191000
— — — нан және кондитерлік пештер
8515
Электрлік (соның ішінде электрмен қыздырылған газды), лазерлік немесе өзге де жарық немесе фотондық, ультрадыбыстық, катодты—сәулелік, магниттік—импульстік немесе плазмалық—доғалық төмен температуралы дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе дәнекерлеуге арналған машиналар мен аппараттар, олардың орындай алатындығына қарамастан кесу операциялары немесе жоқ; металдарды немесе керметтерді ыстық бүркуге арналған электр машиналары мен аппараттары:
8515110000
— — төмен температурада дәнекерлеуге арналған дәнекерлеу үтіктері мен дәнекерлеу пистолеттері
8515210000
— — автоматты немесе жартылай автоматты
8515310000
— — автоматты немесе жартылай автоматты
8515391300
— — — — трансформаторлар
8515391800
— — — — генераторлар немесе айналмалы түрлендіргіштер немесе статикалық түрлендіргіштер, түзеткіштер немесе түзеткіштер
851580
— өзге машиналар мен аппараттар:
8515801000
— — металл өңдеуге арналған
8524
Тегіс дисплей панелі бар модульдер, соның ішінде сенсорлық экраны бар модульдер:
85241100
— — сұйық кристалдарда:
852411001
— — — 8413, 8415, 8418, 8421, 8423, 8476 немесе 8486 тауар позициясындағы тауарларға арналған:
8524110011
— — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын өнеркәсіптік жинақтауға арналған 8413 тауар позициясындағы сорғылар үшін, олардың құрамдас бөліктері мен тораптары5)
8524110012
— — — — 8701—8705 тауар позицияларындағы автомобильдерді өнеркәсіптік құрастыруға арналған 8415 тауар позициясының ауа баптау қондырғылары үшін, олардың тораптары мен тораптары5)
8524110013
— — — — 8415 81, 8415 82 немесе 8415 83 қосалқы позицияларының ауаны баптау қондырғылары үшін, азаматтық әуе кемелері үшін5)

8524110014
— — — — для товаров товарной позиции 8418 или 8476
8524110015
— — — — для оборудования и устройств для фильтрования или очистки жидкостей или газов товарной позиции 8421, предназначенных для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8524110016
— — — — для товаров позиции 8423 10 или 8423 81 500 0 или мостовых весов субпозиции 8423 89 000 0
8524110017
— — — — для фотокамер подсубпозиции 8486 40 000 2
8524110019
— — — — прочие
852411002
— — — предназначенные для товаров товарных позиций 8508 – 8510, 8512, 8516, 8518, 8525 – 8528, 8535 – 8537 или 8548:
8524110021
— — — — для пылесосов позиции 8508 19 000 9 или 8508 60 000 0
8524110022
— — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8524110023
— — — — — прочие
8524110024
— — — — для усилителей телефонных подсубпозиции 8518 40 300 2
8524110025
— — — — — для гражданских воздушных судов5)
8524110026
— — — — — для аппаратуры товарной позиции 85285)
8524110027
— — — — — прочие
8524110028
— — — — для зондов для проверки полупроводниковых пластин подсубпозиции 8536 90 200 0
8524110029
— — — — прочие
852411003
— — — предназначенные для товаров товарных позиций 8601 – 8606, 8701 – 8705, 8711 – 8713, 8716, 8801, 8802, 8805 или 8806:
8524110031
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8524110032
— — — — для мотоциклов (включая мопеды) товарной позиции 8711
8524110033
— — — — для колясок для людей, не способных передвигаться, товарной позиции 8713
8524110034
— — — — — для товаров позиции 8801 или 8802 60
8524110035
— — — — — прочие
8524110036
— — — — для имитаторов воздушного боя и их частей субпозиции 8805 21 000 0; для товаров подсубпозиции 8805 29 000 8
8524110037
— — — — для товаров подсубпозиции 8805 29 000 2
8524110039
— — — — прочие
852411004
— — — предназначенные для товаров товарных позиций 9005 – 9008, 9010, 9014 или 9017:
8524110041
— — — — для товаров товарной позиции 9005
8524110042
— — — — для фотовспышек и ламп-вспышек товарной позиции 9006
8524110043
— — — — для товаров товарной позиции 9010
8524110044
— — — — для товаров товарной позиции 9014
8524110045
— — — — — для плоттеров подсубпозиции 9017 10 100 0 или 9017 20 050 0
8524110046
— — — — — прочие
8524110049
— — — — прочие

8524110014
— — — — 8418 немесе 8476 тауар позициясындағы тауарлар үшін
8524110015
— — — — 8421 тауар позициясындағы сұйықтықтарды немесе газдарды сүзуге немесе тазартуға арналған жабдықтар мен құрылғылар үшін, 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8524110016
— — — — 8423 10 немесе 8423 81 500 0 тауар позициясының тауарлары немесе 8423 89 000 0 қосалқы позициясының таразылары үшін
8524110017
— — — — 8486 40 00 позициясының камералары үшін 2
8524110019
— — — — өзге
852411002
— — — 8508 — 8510, 8512, 8516, 8518, 8525 — 8528, 8535 — 8537 немесе 8548 тауар позицияларының тауарларына арналған:
8524110021
— — — — 8508 19 000 9 немесе 8508 60 000 0 тармақтағы шаңсорғыштар үшін
8524110022
— — — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8524110023
— — — — — өзге
8524110024
— — — — 8518 40 300 2 қосалқы позициясының телефондық күшейткіштері үшін
8524110025
— — — — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
8524110026
— — — — — 85285 тауар позициясының аппараттары үшін)
8524110027
— — — — — өзге
8524110028
— — — — 8536 90 200 0 қосалқы позициясының вафельді зондтары үшін
8524110029
— — — — өзге
852411003
— — — 8601 — 8606, 8701 — 8705, 8711 — 8713, 8716, 8801, 8802, 8805 немесе 8806 тауар позицияларының тауарларына арналған:
8524110031
— — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8524110032
— — — — 8711 тауар позициясындағы мотоциклдер (мопедтерді қоса алғанда) үшін
8524110033
— — — — 8713 тауар позициясындағы мүгедектерге арналған арбалар үшін
8524110034
— — — — — 8801 немесе 8802 60 тауар позициясының тауарлары үшін
8524110035
— — — — — өзге
8524110036
— — — — 8805 21 000 0 қосалқы позициясының әуедегі ұрыс тренажерлары мен олардың бөліктері үшін; 8805 29 000 қосалқы позициясының тауарлары үшін 8
8524110037
— — — — 8805 субпозициясындағы тауарлар үшін 29 000 2
8524110039
— — — — өзге
852411004
— — — 9005 — 9008, 9010, 9014 немесе 9017 тауар позицияларының тауарларына арналған:
8524110041
— — — — 9005 тауар позициясындағы тауарлар үшін
8524110042
— — — — 9006 тауар позициясының фотографиялық шамдары мен шамдары үшін
8524110043
— — — — 9010 тауар позициясының тауарлары үшін
8524110044
— — — — 9014 тауар позициясының тауарлары үшін
8524110045
— — — — — 9017 10 100 немесе 9017 20 050 0 субпозицияның плоттерлері үшін
8524110046
— — — — — өзге
8524110049
— — — — өзге

852411005
— — — предназначенные для товаров товарной позиции 9018, 9019, 9021, 9025, 9027 или 9028:
8524110051
— — — — для товаров позиции 9018 11 000 0, 9018 90 200 0, 9018 90 840 1, 9027 10 или 9027 90 100 0
8524110052
— — — — для товаров подсубпозиции 9018 19 100 0
8524110053
— — — — для товаров позиции 9018 41 000 0, 9018 49 900 0, 9018 50 900 0, 9019 10 900 1, 9021, 9028 10 000 0 или 9028 20 000 0
8524110054
— — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8524110055
— — — — — для производства авиационных двигателей и/или гражданских воздушных судов5)
8524110056
— — — — — прочие
8524110057
— — — — для товаров субпозиции 9028 30
8524110059
— — — — прочие
852411006
— — — предназначенные для товаров товарной позиции 9029:
8524110061
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8524110062
— — — — для производства авиационных двигателей5)
8524110069
— — — — прочие
852411007
— — — предназначенные для товаров товарных позиций 9503 – 9506:
8524110071
— — — — — для инструментов и устройств музыкальных игрушечных; для игрушек и моделей, имеющих встроенный двигатель
8524110072
— — — — — прочие
8524110073
— — — — — для товаров позиции 9504 30, 9504 50 000 2 или 9504 90 800 1
8524110074
— — — — — прочие
8524110075
— — — — для товаров товарной позиции 9505
8524110076
— — — — для товаров товарной позиции 9506
8524110090
— — — прочие
85241200
— — на органических светодиодах (OLED):
852412001
— — — предназначенные для товаров товарной позиции 8413, 8415, 8418, 8421, 8423, 8476 или 8486:
8524120011
— — — — для насосов товарной позиции 8413, предназначенных для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8524120012
— — — — для установок кондиционирования воздуха товарной позиции 8415, предназначенных для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8524120013
— — — — для установок кондиционирования воздуха субпозиции 8415 81, 8415 82 или 8415 83, для гражданских воздушных судов5)
8524120014
— — — — для товаров товарной позиции 8418 или 8476
8524120015
— — — — для оборудования и устройств для фильтрования или очистки жидкостей или газов товарной позиции 8421, предназначенных для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)

852411005
— — — 9018, 9019, 9021, 9025, 9027 немесе 9028 тауар позициясындағы тауарларға арналған:
8524110051
— — — — 9018 позициядағы тауарлар үшін 11 000 0, 9018 90 200 0, 9018 90 840 1, 9027 10 немесе 9027 90 100 0
8524110052
— — — — 9018 қосалқы позициясының тауарлары үшін 19 100 0
8524110053
— — — — 9018 позициядағы тауарлар үшін 41 000 0, 9018 49 900 0, 9018 50 900 0, 9019 10 900 1, 9021, 9028 10 000 0 немесе 902800
8524110054
— — — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8524110055
— — — — — авиациялық қозғалтқыштарды және/немесе азаматтық әуе кемелерін өндіру үшін5)
8524110056
— — — — — өзге
8524110057
— — — — 9028 30 қосалқы позициясының тауарлары үшін
8524110059
— — — — өзге
852411006
— — — 9029 тауар позициясындағы тауарларға арналған:
8524110061
— — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
8524110062
— — — — авиациялық қозғалтқыштарды өндіру үшін5)
8524110069
— — — — өзге
852411007
— — — 9503 — 9506 тауар позицияларының тауарларына арналған:
8524110071
— — — — — музыкалық ойыншық аспаптары мен құрылғылары үшін; кіріктірілген қозғалтқышы бар ойыншықтар мен модельдер үшін
8524110072
— — — — — өзге
8524110073
— — — — — 9504 30, 9504 50 000 2 немесе 9504 90 800 1 позициядағы тауарлар үшін
8524110074
— — — — — өзге
8524110075
— — — — 9505 тауар позициясының тауарлары үшін
8524110076
— — — — 9506 тауар позициясының тауарлары үшін
8524110090
— — — өзге
85241200
— — органикалық жарық шығаратын диодтарда (OLED):
852412001
— — — 8413, 8415, 8418, 8421, 8423, 8476 немесе 8486 тауар позициясындағы тауарларға арналған:
8524120011
— — — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын өнеркәсіптік жинақтауға арналған 8413 тауар позициясындағы сорғылар үшін, олардың құрамдас бөліктері мен тораптары5)
8524120012
— — — — 8701—8705 тауар позицияларындағы автомобильдерді өнеркәсіптік құрастыруға арналған 8415 тауар позициясының ауа баптау қондырғылары үшін, олардың тораптары мен тораптары5)
8524120013
— — — — 8415 81, 8415 82 немесе 8415 83 қосалқы позицияларының ауаны баптау қондырғылары үшін, азаматтық әуе кемелері үшін5)
8524120014
— — — — 8418 немесе 8476 тауар позициясындағы тауарлар үшін
8524120015
— — — — 8421 тауар позициясындағы сұйықтықтарды немесе газдарды сүзуге немесе тазартуға арналған жабдықтар мен құрылғылар үшін, 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)

8529901013
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 001 3, 8524 12 001 3, 8524 19 001 3, 8524 91 001 3, 8524 92 001 3, 8524 99 001 3, для гражданских воздушных судов5)
8529901014
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 001 4, 8524 12 001 4, 8524 19 001 4, 8524 91 001 4, 8524 92 001 4, 8524 99 001 4
8529901015
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 001 5, 8524 12 001 5, 8524 19 001 5, 8524 91 001 5, 8524 92 001 5, 8524 99 001 5, предназначенных для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8529901016
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 001 6, 8524 12 001 6, 8524 19 001 6, 8524 91 001 6, 8524 92 001 6, 8524 99 001 6
8529901017
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 001 7, 8524 12 001 7, 8524 19 001 7, 8524 91 001 7, 8524 92 001 7, 8524 99 001 7
8529901019
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 001 9, 8524 12 001 9, 8524 19 001 9, 8524 91 001 9, 8524 92 001 9, 8524 99 001 9
852990102
— — — для модулей подсубпозиций 8524 11 002, 8524 12 002, 8524 19 002, 8524 91 002, 8524 92 002, 8524 99 002:
8529901021
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 002 1, 8524 12 002 1, 8524 19 002 1, 8524 91 002 1, 8524 92 002 1, 8524 99 002 1
8529901022
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 002 2, 8524 12 002 2, 8524 19 002 2, 8524 91 002 2, 8524 92 002 2, 8524 99 002 2, предназначенных для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
8529901023
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 002 3, 8524 12 002 3, 8524 19 002 3, 8524 91 002 3, 8524 92 002 3, 8524 99 002 3
8529901024
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 002 4, 8524 12 002 4, 8524 19 002 4, 8524 91 002 4, 8524 92 002 4, 8524 99 002 4
8529901025
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 002 5, 8524 12 002 5, 8524 19 002 5, 8524 91 002 5, 8524 92 002 5, 8524 99 002 5, для гражданских воздушных судов5)
8529901026
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 002 6, 8524 19 002 6, 8524 91 002 6, 8524 99 002 6, для аппаратуры товарной позиции 85285)
8529901027
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 002 7, 8524 12 002 7, 8524 19 002 7, 8524 91 002 7, 8524 92 002 7, 8524 99 002 7
8529901028
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 002 8, 8524 12 002 8, 8524 19 002 8, 8524 91 002 8, 8524 92 002 8, 8524 99 002 8
8529901029
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 002 9, 8524 12 002 9, 8524 19 002 9, 8524 91 002 9, 8524 92 002 9, 8524 99 002 9
852990103
— — — для модулей подсубпозиций 8524 11 003, 8524 12 003, 8524 19 003, 8524 91 003, 8524 92 003, 8524 99 003:

8529901013
— — — — 8524 11 001 3, 8524 12 001 3, 8524 19 001 3, 8524 91 001 3, 8524 92 001 3, азаматтық әуе кемелері үшін 8524 99 03) қосалқы позицияларының модульдері үшін)
8529901014
— — — — 8524 11 001 4, 8524 12 001 4, 8524 19 001 4, 8524 91 001 4, 8524 92 001 4, 8524 99 001 тармақшаларының модульдері үшін
8529901015
— — — — 8524 11 001 5, 8524 12 001 5, 8524 19 001 5, 8524 91 001 5, 8524 92 001 5, 8524 92 001 5, 8524 99 001 тармақшаларының қосалқы позицияларының модульдері үшін 8705, олардың құрамдас бөліктері мен жинақтары5)
8529901016
— — — — 8524 11 001 6, 8524 12 001 6, 8524 19 001 6, 8524 91 001 6, 8524 92 001 6, 8524 99 001 тармақшаларының модульдері үшін
8529901017
— — — — 8524 11 001 7, 8524 12 001 7, 8524 19 001 7, 8524 91 001 7, 8524 92 001 7, 8524 99 001 тармақшаларының модульдері үшін
8529901019
— — — — 8524 11 001 9, 8524 12 001 9, 8524 19 001 9, 8524 91 001 9, 8524 92 001 9, 8524 99 001 тармақшаларының модульдері үшін
852990102
— — — 8524 11 002, 8524 12 002, 8524 19 002, 8524 91 002, 8524 92 002, 8524 99 002 субпозицияларының модульдері үшін:
8529901021
— — — — 8524 11 002 1, 8524 12 002 1, 8524 19 002 1, 8524 91 002 1, 8524 92 002 1, 8524 919 002 тармақшаларының модульдері үшін
8529901022
— — — — 8524 11 002 2, 8524 12 002 2, 8524 19 002 2, 8524 91 002 2, 8524 92 002 2, 8524 92 002 2, 8524 99 002 қосалқы позицияларының модульдерi үшiн 8705, олардың құрамдас бөліктері мен жинақтары5)
8529901023
— — — — 8524 11 002 3, 8524 12 002 3, 8524 19 002 3, 8524 91 002 3, 8524 92 002 3, 8524 99 002 тармақшаларының модульдері үшін
8529901024
— — — — 8524 11 002 4, 8524 12 002 4, 8524 19 002 4, 8524 91 002 4, 8524 92 002 4, 8524 99 002 тармақшаларының модульдері үшін
8529901025
— — — — 8524 11 002 5, 8524 12 002 5, 8524 19 002 5, 8524 91 002 5, 8524 92 002 5, азаматтық әуе кемелері үшін 8524 99 05) қосалқы позицияларының модульдері үшін)
8529901026
— — — — 8524 11 002 6, 8524 19 002 6, 8524 91 002 6, 8524 99 002 6 субпозицияларының модульдері үшін, 85285 тауар позициясының аппараттары үшін)
8529901027
— — — — 8524 11 002 7, 8524 12 002 7, 8524 19 002 7, 8524 91 002 7, 8524 92 002 7, 8524 99 002 тармақшаларының модульдері үшін
8529901028
— — — — 8524 11 002 8, 8524 12 002 8, 8524 19 002 8, 8524 91 002 8, 8524 92 002 8, 8524 99 002 тармақшаларының модульдері үшін
8529901029
— — — — 8524 11 002 9, 8524 12 002 9, 8524 19 002 9, 8524 91 002 9, 8524 92 002 9, 8524 99 002 тармақшаларының модульдері үшін
852990103
— — — 8524 11 003, 8524 12 003, 8524 19 003, 8524 91 003, 8524 92 003, 8524 99 003 субпозицияларының модульдері үшін:

8547100000
— арматура изолирующая из керамики
854720000
— арматура изолирующая из пластмасс:
854931000
— — содержащие первичные элементы, первичные батареи, электрические аккумуляторы, ртутные выключатели, стекло электронно-лучевых трубок или другое облученное стекло, или электрические или электронные компоненты, содержащие кадмий, ртуть, свинец или полихлорбифенилы (ПХБ):
8549310001
— — — содержащие стекло электронно-лучевых трубок или другое облученное стекло
8549310009
— — — прочие
8549390000
— — прочие
854991000
— — содержащие первичные элементы, первичные батареи, электрические аккумуляторы, ртутные выключатели, стекло электронно-лучевых трубок или другое облученное стекло, или электрические или электронные компоненты, содержащие кадмий, ртуть, свинец или полихлорбифенилы (ПХБ):
8549910001
— — — содержащие стекло электронно-лучевых трубок или другое облученное стекло
8549910009
— — — прочие
8549990000
— — прочие
9001
Волокна оптические и жгуты волоконно-оптические; кабели волоконно-оптические, кроме указанных в товарной позиции 8544; листы и пластины из поляризационного материала; линзы (включая контактные), призмы, зеркала и прочие оптические элементы, из любого материала, неоправленные, кроме таких элементов из оптически не обработанного стекла:
900110
— волокна оптические, жгуты и кабели волоконно-оптические:
9001101000
— — кабели для передачи изображения
9001109001
— — — волокна оптические
9001900009
— — прочие
9021
Приспособления ортопедические, включая костыли, хирургические ремни и бандажи; шины и прочие приспособления для лечения переломов; части тела искусственные; аппараты слуховые и прочие приспособления, которые носятся на себе, с собой или имплантируются в тело для компенсации дефекта органа или его неработоспособности:
902110
— приспособления ортопедические или для лечения переломов:
9021101000
— — приспособления ортопедические
902110800
— — шины и прочие приспособления для лечения переломов:
9021108001
— — — — — — холодноштампованные из проволоки
9021108002
— — — — — — прочие
9021108003
— — — — — прочие
9021108004
— — — — из титана
9021108009
— — — прочие
9021290001
— — — — — — холодноштампованные из проволоки
9021290002
— — — — — — прочие
9021290003
— — — — — прочие
9021290004
— — — — из титана
9021290009
— — — прочие
9002
Линзы, призмы, зеркала и прочие оптические элементы, из любого материала, в сборе, являющиеся частями инструментов и приборов или приспособлениями для них, кроме таких элементов из оптически не обработанного стекла:
9106
Аппаратура для регистрации времени суток и аппаратура для измерения, регистрации или индикации каким-либо способом интервалов времени, с любым часовым механизмом или синхронным двигателем (например, регистраторы времени, устройства записи времени):

8547100000
– керамикалық оқшаулағыш арматура
854720000
— пластикалық оқшаулағыш арматура:
854931000
— — құрамында бастапқы ұяшықтар, бастапқы батареялар, электр аккумуляторлары, сынап қосқыштары, катодты—сәулелік түтік шынысы немесе өзге сәулеленген шыны немесе кадмий, сынап, қорғасын немесе полихлорланған бифенилдер (ПХД) бар электрлік немесе электрондық компоненттер:
8549310001
— — — катодты сәулелік түтік шынысы немесе өзге сәулеленген шыны бар
8549310009
— — — өзге
8549390000
— — өзгелер
854991000
— — құрамында бастапқы ұяшықтар, бастапқы батареялар, электр аккумуляторлары, сынап қосқыштары, катодты—сәулелік түтік шынысы немесе өзге сәулеленген шыны немесе кадмий, сынап, қорғасын немесе полихлорланған бифенилдер (ПХД) бар электрлік немесе электрондық компоненттер:
8549910001
— — — катодты сәулелік түтік шынысы немесе өзге сәулеленген шыны бар
8549910009
— — — өзге
8549990000
— — өзгелер
9001
Оптикалық талшықтар және талшықты—оптикалық байламдар; 8544 тауар позициясындағылардан өзге талшықты—оптикалық кабельдер; поляризациялық материалдың парақтары мен пластиналары; Кез келген материалдан жасалған линзалар (контактілі линзаларды қоса алғанда), призмалар, айналар және өзге оптикалық элементтер, осындай оптикалық өңделмеген шыны элементтерден өзге:
900110
— оптикалық талшықтар, талшықты—оптикалық байламдар және кабельдер:
9001101000
— — кескінді беруге арналған кабельдер
9001109001
— — — оптикалық талшықтар
9001900009
— — өзгелер
9021
балдақтарды, хирургиялық белдіктерді және таңғыштарды қоса алғанда, ортопедиялық құралдар; сынықтарды емдеуге арналған шиналар және өзге құрылғылар; дененің жасанды бөліктері; есту аппараттары және органның ақауын немесе оның жұмыс істемеуін өтеу үшін өзіне, өзі киетін немесе денеге имплантацияланатын өзге құрылғылар:
902110
Ортопедиялық құралдар немесе сынықтарды емдеуге арналған:
9021101000
— — ортопедиялық құралдар
902110800
— — сынықтарды емдеуге арналған шиналар және өзге құрылғылар:
9021108001
— — — — — — сымнан суық пішінделген
9021108002
— — — — — — өзге
9021108003
— — — — — өзге
9021108004
— — — — титан
9021108009
— — — өзге
9021290001
— — — — — — сымнан суық пішінделген
9021290002
— — — — — — өзге
9021290003
— — — — — өзге
9021290004
— — — — титан
9021290009
— — — өзге
9002
Оптикалық өңделмеген әйнек элементтерінен өзге, аспаптар мен аспаптардың бөліктері немесе керек—жарақтары болып табылатын кез келген материалдан жасалған линзалар, призмалар, айналар және өзге де оптикалық элементтер:
9106
Тәулік уақытын жазуға арналған құрылғы және кез келген сағат механизмі немесе синхронды қозғалтқышы бар уақыт аралығын кез келген тәсілмен өлшеуге, жазуға немесе көрсетуге арналған аппараттар (мысалы, уақыт тіркегіштері, уақыт тіркегіштері):

9106100000
— регистраторы времени; устройства записи времени
9107000000
Временные переключатели с часовым механизмом любого вида или с синхронным двигателем
Приложение 9
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 26 февраля 2018 года № 131
Перечень товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Химический парк Тараз"

9106100000
— уақытты жазу құрылғылары; уақытты жазу құрылғылары
9107000000
Кез келген түрдегі сағат механизмімен немесе синхронды қозғалтқышпен уақыт ауыстырады
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 26 ақпандағы
№ 131 бұйрығына
9-қосымша
"Тараз химиялық паркі" арнайы экономикалық аймағын құру мақсаттарына сәйкес келетін қызметті жүзеге асыру кезінде толық тұтынылатын, нөлдік ставка бойынша қосылған құн салығы салынатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағында өткізілетін тауарлардың тізбесі

2518100000
— доломит некальцинированный или неспекшийся
2518200000
— доломит кальцинированный или спекшийся
2519
Карбонат магния природный (магнезит); магнезия плавленая; магнезия обожженная до спекания (агломерированная), содержащая или не содержащая небольшие количества других оксидов, добавляемых перед агломерацией; прочие оксиды магния, с примесями или без примесей:
2519100000
— карбонат магния природный (магнезит)
251990
— прочие:
2519901000
— — оксид магния, кроме кальцинированного природного карбоната магния
2519903000
— — магнезия обожженная до спекания (агломерированная)
2520
Гипс; ангидрит; гипсовые вяжущие (представляющие собой кальцинированный гипс или сульфат кальция), окрашенные или неокрашенные, содержащие или не содержащие небольшие количества ускорителей или замедлителей:
2520100000
— гипс; ангидрит
2520200000
— гипсовые вяжущие
2521000000
Флюс известняковый; известняк и прочий известняковый камень, используемый для изготовления извести или цемента
2522
Известь негашеная, гашеная и гидравлическая, кроме оксида и гидроксида кальция, указанных в товарной позиции 2825:
2522100000
— известь негашеная
2522200000
— известь гашеная
2522300000
— известь гидравлическая
2523
Портландцемент, цемент глиноземистый, цемент шлаковый, цемент суперсульфатный и аналогичные гидравлические цементы, неокрашенные или окрашенные, готовые или в форме клинкеров:
2523100000
— клинкеры цементные
2523210000
— — цемент белый, искусственно окрашенный или неокрашенный
2523300000
— цемент глиноземистый
2523900000
— цементы гидравлические прочие
2524
Асбест:
2524100000
— крокидолит
2528000000
Бораты природные и их концентраты (кальцинированные или некальцинированные), кроме боратов, выделенных из природных рассолов; борная кислота природная, содержащая не более 85 мас.% H3BO3 в пересчете на сухой продукт
2529
Полевой шпат; лейцит; нефелин и нефелиновый сиенит; плавиковый шпат:
2529100000
— полевой шпат
252921000
— — с содержанием фторида кальция 97 мас.% или менее:
2529220000
— — с содержанием фторида кальция более 97 мас.%
2529300000
— лейцит; нефелин и нефелиновый сиенит
2530
Вещества минеральные, в другом месте не поименованные или не включенные:
2530100000
— вермикулит, перлит и хлориты, невспененные
2530200000
— кизерит, эпсомит (природные сульфаты магния)
26
РУДЫ, ШЛАК И ЗОЛА
27
ТОПЛИВО МИНЕРАЛЬНОЕ, НЕФТЬ И ПРОДУКТЫ ИХ ПЕРЕГОНКИ; БИТУМИНОЗНЫЕ ВЕЩЕСТВА; ВОСКИ МИНЕРАЛЬНЫЕ
2701
Уголь каменный; брикеты, окатыши и аналогичные виды твердого топлива, полученные из каменного угля:
270111
— — антрацит:
2701111000
— — — с предельным выходом летучих веществ (в пересчете на сухую беззольную основу) не более 10 мас.%

2518100000
— күйдірілмеген немесе күйдірілмеген доломит
2518200000
— күйдірілген немесе күйдірілген доломит
2519
Табиғи магний карбонаты (магнезит); балқытылған магнезия; агломерация алдында күйдірілген (агломерацияланған), құрамында агломерация алдында қосылған өзге оксидтердің аздаған мөлшері бар немесе жоқ магнезия; қоспасыз немесе қоспасыз магний оксидтері:
2519100000
– табиғи магний карбонаты (магнезит)
251990
— өзгелер:
2519901000
— — күйдірілген табиғи магний карбонатынан өзге магний оксиді
2519903000
— — агломерация алдында күйдірілген магнезия (агломерацияланған)
2520
гипс; ангидрит; гипс байланыстырғыштар (олар күйдірілген гипс немесе кальций сульфаты), боялған немесе боялмаған, құрамында аз мөлшерде жылдамдатқыштар немесе тежегіштер бар немесе жоқ:
2520100000
— гипс; ангидрит
2520200000
— гипс байланыстырғыштар
2521000000
Флюс әктас; әктас және әк немесе цемент жасау үшін қолданылатын өзге әктас
2522
2825 тауар позициясындағы кальций оксиді мен гидроксидінен өзге сөндірілмеген әк, сөндірілген әк және гидравликалық әк:
2522100000
— сөндірілмеген әк
2522200000
— сөндірілген әк
2522300000
– гидравликалық әк
2523
Портландцемент, алюминий цементі, қож цементі, суперсульфатты цемент және ұқсас гидравликалық цементтер, боялған немесе боялмаған, клинкер түріндегі немесе жоқ:
2523100000
— цемент клинкерлері
2523210000
— — жасанды боялған немесе боялмаған ақ цемент
2523300000
— алюминий цемент
2523900000
— өзге гидравликалық цементтер
2524
Асбест:
2524100000
— кроцидолит
2528000000
Табиғи тұзды ерітінділерден оқшауланған боратты қоспағанда, табиғи бораттар және олардың концентраттары (күйдірілген немесе күйдірілмеген); табиғи бор қышқылы, құрғақ өнімге қатысты салмағы 85% H3BO3 артық емес
2529
дала шпаты; лейцит; нефелин және нефелин сиенит; флюоршпаты:
2529100000
— дала шпаты
252921000
— — салмағы бойынша 97% немесе одан аз кальций фториді бар:
2529220000
— — салмағы бойынша 97%—дан астам кальций фториді бар
2529300000
— лейцит; нефелин және нефелин сиенит
2530
Өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған минералды заттар:
2530100000
— вермикулит, перлит және хлориттер, көбіксіз
2530200000
— кизерит, эпсомит (табиғи магний сульфаттары)
26
РЕНДЕР, ШЛАҚ ЖӘНЕ КҮЛ
27
ЖАРЫНДЫҚ МАЙДАЛДАР, МҰНАЙ ЖӘНЕ ОЛАРДЫ АЙТУ ӨНІМДЕРІ; БИТУМДЫ ЗАТТАР; МИНЕРАЛДЫ БАЛАУЫЗДАР
2701
Көмір тасы; брикет, түйіршіктер және көмірден алынған ұқсас қатты отын:
270111
— — антрацит:
2701111000
— — — ұшқыш заттардың шекті шығымдылығымен (құрғақ күлсіз негізде) 10 масс.% артық емес

7016907001
— — — ячеистое стекло или пеностекло
7017
Посуда стеклянная для лабораторных, гигиенических или фармацевтических целей, градуированная или неградуированная, калиброванная или некалиброванная:
7017100000
— из плавленого кварца или других плавленых кремнеземов
7017900000
— прочая
7019
Стекловолокно (включая стекловату) и изделия из него (например, пряжа, ровинги, ткани):
72
ЧЕРНЫЕ МЕТАЛЛЫ
7201
Передельный и зеркальный чугун в чушках, болванках или других первичных формах:
7202
Ферросплавы:
7203
Продукты прямого восстановления железной руды и прочее губчатое железо в кусках, окатышах или аналогичных формах; железо с минимальным содержанием основного элемента 99,94 мас.% в кусках, окатышах или аналогичных формах:
7204
Отходы и лом черных металлов; слитки черных металлов для переплавки (шихтовые слитки):
7205
Гранулы и порошки из передельного и зеркального чугуна, черных металлов:
7206
Железо и нелегированная сталь в слитках или других первичных формах (кроме железа товарной позиции 7203):
7207
Полуфабрикаты из железа или нелегированной стали:
7208
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, горячекатаный, неплакированный, без гальванического или другого покрытия:
7208100000
— в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, с рельефным рисунком
7208400000
— не в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, с рельефным рисунком
720851
— — толщиной более 10 мм:
720851200
— — — толщиной более 15 мм:
7208512001
— — — — прокатанный по четырем граням или в прямоугольном закрытом калибре, шириной не более 1250 мм
7208512009
— — — — прочий
7208519100
— — — — 2050 мм или более
7208519800
— — — — менее 2050 мм
720852
— — толщиной 4,75 мм или более, но не более 10 мм:
7208521000
— — — прокатанный по четырем граням или в прямоугольном закрытом калибре, шириной не более 1250 мм
7208529100
— — — — 2050 мм или более
7208529900
— — — — менее 2050 мм
720853
— — толщиной 3 мм или более, но менее 4,75 мм:
7208531000
— — — прокатанный по четырем граням или в прямоугольном закрытом калибре, шириной не более 1250 мм и толщиной 4 мм или более
7208540000
— — толщиной менее 3 мм
720890
— прочий:
7208902000
— — перфорированный
7209
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, холоднокатаный (обжатый в холодном состоянии), неплакированный, без гальванического или другого покрытия:
7210
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, плакированный, с гальваническим или другим покрытием:

7016907001
— — — ұялы шыны немесе көбік шыны
7017
Зертханалық, гигиеналық немесе фармацевтикалық мақсаттарға арналған шыны ыдыстар, градуирленген немесе жоқ, калибрленген немесе калибрленбеген:
7017100000
— балқытылған кварцтан немесе өзге балқытылған кремнеземнен
7017900000
– өзге
7019
Шыны талшықтар (соның ішінде шыны жүн) және олардан жасалған бұйымдар (мысалы, жіптер, маталар, маталар):
72
ҚАРА МЕТАЛДАР
7201
Құймалардағы, құймалардағы немесе өзге де бастапқы пішіндегі шойын және айналы шойын:
7202
Ферроқорытпалар:
7203
Кесек, түйіршік немесе ұқсас пішіндегі темір рудасын және өзге де губкалы темірді тікелей тотықсыздандыру өнімдері; кесек, түйіршік немесе ұқсас пішіндегі негізгі элементтің ең аз мөлшері 99,94 масса % құрайтын темір:
7204
Қара металдардың қалдықтары мен сынықтары; Қайта балқытуға арналған қара металды құймалар (шихта құймалары):
7205
Шойыннан және шойыннан, қара металдардан жасалған түйіршіктер мен ұнтақтар:
7206
Құймалардағы немесе өзге де бастапқы пішіндегі шойын және қоспасыз болат (7203 тауар позициясындағы шойыннан өзге):
7207
Шойын немесе легирленбеген болаттан жасалған жартылай фабрикаттар:
7208
Ені 600 мм және одан да көп шойыннан немесе легирленбеген болаттан жасалған, ыстықтай илектелген, қапталмаған, жалатпаған немесе өзге жолмен қапталмаған жалпақ прокат:
7208100000
— орамдарда, әрі қарай өңдеусіз, ыстық прокаттан өзге, бедерлі өрнекпен
7208400000
— орамда емес, әрі қарай өңдеусіз, ыстық прокаттан өзге, бедерлі өрнекпен
720851
— — қалыңдығы 10 мм—ден асатын:
720851200
— — — қалыңдығы 15 мм—ден асатын:
7208512001
— — — — төрт жағына немесе ені 1250 мм—ден аспайтын тік бұрышты жабық өткелге оралған
7208512009
— — — — өзге
7208519100
— — — — 2050 мм немесе одан да көп
7208519800
— — — — 2050 мм—ден аз
720852
— — қалыңдығы 4,75 мм немесе одан көп, бірақ 10 мм аспайтын:
7208521000
— — — төрт жағынан немесе ені 1250 мм—ден аспайтын тікбұрышты жабық өткелде оралған
7208529100
— — — — 2050 мм немесе одан да көп
7208529900
— — — — 2050 мм—ден аз
720853
— — қалыңдығы 3 мм немесе одан көп, бірақ 4,75 мм кем:
7208531000
— — — ені 1250 мм және қалыңдығы 4 мм немесе одан көп емес төрт жағынан немесе тік бұрышты жабық өткелде оралған
7208540000
— — қалыңдығы 3 мм—ден аз
720890
— өзге:
7208902000
— — перфорацияланған
7209
Шойыннан немесе легирленбеген болаттан жасалған, ені 600 мм немесе одан да көп, суықтай илектелген (суық қалпына келтірілген), қапталмаған, қапталмаған немесе өзге жолмен қапталмаған жалпақ прокат бұйымдар:
7210
Ені 600 мм және одан да көп шойыннан немесе легирленбеген болаттан жасалған, қапталған, мырышталған немесе өзге жолмен қапталған жалпақ прокат:

851810
— микрофоны и подставки для них:
851810300
— — микрофоны, имеющие полосу частот от 300 Гц до 3,4 кГц, диаметром не более 10 мм и высотой не более 3 мм, используемые для телекоммуникаций:
8518109600
— — прочие
8518210000
— — громкоговорители одиночные, смонтированные в корпусах
851829
— — прочие:
8518299600
— — — прочие
851840
— электрические усилители звуковой частоты:
8518403008
— — — прочие
8518408008
— — — прочие
851890000
— части:
8519
Аппаратура звукозаписывающая или звуковоспроизводящая:
8519813500
— — — — — — — прочая
8521
Аппаратура видеозаписывающая или видеовоспроизводящая, совмещенная или не совмещенная с видеотюнером:
8521900009
— — прочая
8523
Диски, ленты, твердотельные энергонезависимые устройства хранения данных, "интеллектуальные карточки" и другие носители для записи звука или других явлений, записанные или незаписанные, включая матрицы и мастер-диски для изготовления дисков, кроме изделий группы 37:
8523210000
— — карточки, содержащие магнитную полоску
852329
— — прочие:
8523299000
— — — прочие
852341
— — незаписанные:
852349
— — прочие:
8523494500
— — — — — для воспроизведения команд, данных, звука и изображения, записанных в доступной для машинного чтения двоичной форме, и которыми можно манипулировать или к которым обеспечивается интерактивный доступ пользователю с помощью вычислительной машины
8523499900
— — — — прочие
8523519101
— — — — — с записью данных или команд, используемые в вычислительных машинах
8525
Аппаратура передающая для радиовещания или телевидения, включающая или не включающая в свой состав приемную, звукозаписывающую или звуковоспроизводящую аппаратуру; телевизионные камеры, цифровые камеры и записывающие видеокамеры:
852581
— — высокоскоростные изделия, указанные в примечании к субпозициям 1 к данной группе:
8525811900
— — — — прочие
8525600009
— — прочая
8528
Мониторы и проекторы, не включающие в свой состав приемную телевизионную аппаратуру; аппаратура приемная для телевизионной связи, включающая или не включающая в свой состав широковещательный радиоприемник или аппаратуру, записывающую или воспроизводящую звук или изображение:
852859
— — прочие:
852859100
— — — монохромного изображения:
8528591002
— — — — для гражданских воздушных судов5)
8528591008
— — — — прочие
852859900
— — — цветного изображения:
8528599001
— — — — для гражданских воздушных судов5)
8528599009
— — — — прочие
852871
— — не предназначенная для включения в свой состав видеодисплея или экрана:
8528711500
— — — — аппараты с приборами на основе микропроцессора, содержащие модем для получения доступа в Интернет и имеющие функцию интерактивного информационного обмена, способные принимать телевизионные сигналы (телевизионные приемники с коммуникационной функцией)

851810
— микрофондар және оларға арналған тіректер:
851810300
— — жиілік диапазоны 300 Гц—тен 3,4 кГц—ке дейінгі, диаметрі 10 мм—ден аспайтын және биіктігі 3 мм—ден аспайтын, телекоммуникациялар үшін пайдаланылатын микрофондар:
8518109600
— — өзгелер
8518210000
— — корпустарда орнатылған жалғыз дауыс зорайтқыштар
851829
— — өзгелер:
8518299600
— — — өзге
851840
— дыбыс жиіліктерінің электрлік күшейткіштері:
8518403008
— — — өзге
8518408008
— — — өзге
851890000
— бөліктер:
8519
Дыбысты жазатын немесе қайта шығаратын құрылғылар:
8519813500
— — — — — — — өзге
8521
Бейне тюнермен біріктірілген немесе біріктірілмеген бейнежазба немесе қайта шығару жабдығы:
8521900009
— — өзге
8523
37—топтың бұйымдарынан өзге, дискілер, таспалар, қатты күйдегі өзгермейтін деректерді сақтау құрылғылары, "смарт карталар" және дыбысты немесе өзге құбылыстарды жазуға арналған өзге де тасушылар, жазылған немесе жазылмаған, соның ішінде матрицалар мен дискілерді жасауға арналған негізгі дискілер:
8523210000
— — магниттік жолағы бар карталар
852329
— — өзгелер:
8523299000
— — — өзге
852341
— — жазылмаған:
852349
— — өзгелер:
8523494500
— — — — — машина оқылатын екілік пішімде жазылған командаларды, деректерді, дыбыстарды және кескіндерді жаңғыртуға арналған және пайдаланушы компьютерді пайдалана отырып манипуляциялай алатын немесе интерактивті түрде қол жеткізе алады.
8523499900
— — — — өзге
8523519101
— — — — — компьютерлерде қолданылатын мәліметтерді немесе командаларды жазумен
8525
Қабылдау, дыбыс жазу немесе дыбысты қайта шығару жабдығын қоса алғанда немесе қоспағанда, радиохабар тарату немесе теледидар үшін тарату жабдығы; теледидар камералары, сандық камералар және бейнекамералар:
852581
— — осы топтың 1 қосалқы позициясында көрсетілген жоғары жылдамдықты өнімдер:
8525811900
— — — — өзге
8525600009
— — өзге
8528
Теледидарды қабылдау жабдығы кірмейтін мониторлар мен проекторлар; телерадио қабылдағышты немесе дыбысты немесе кескіндерді жазатын немесе ойнататын аппараты бар немесе жоқ теледидарды қабылдау құрылғысы:
852859
— — өзгелер:
852859100
— — — монохромды сурет:
8528591002
— — — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
8528591008
— — — — өзге
852859900
— — — түсті сурет:
8528599001
— — — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
8528599009
— — — — өзге
852871
— — бейне дисплейге немесе экранға қосуға арналмаған:
8528711500
— — — — микропроцессор негізіндегі құрылғылары бар, интернетке кіруге арналған модемі бар және интерактивті ақпарат алмасу функциясы бар, телевизиялық сигналдарды қабылдауға қабілетті құрылғылар (байланыс функциясы бар телеқабылдағыштар)

94054100
— — фотогальванические, предназначенные для использования исключительно с источниками света светодиодными (LED):
94054200
— — прочие, предназначенные для использования исключительно с источниками света светодиодными (LED):
94054900
— — прочие:
9405500000
— неэлектрические светильники и осветительное оборудование
9405610002
— — — — — предназначенные для использования со светодиодными источниками света на жесткой печатной плате
9405610005
— — — — — предназначенные для использования со светодиодными источниками света на жесткой печатной плате
9405610009
— — — — — прочие
9405690001
— — — — для гражданских воздушных судов5)
9405690002
— — — — прочие
9405690003
— — — — из недрагоценных металлов, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
9405690009
— — — — прочие
940591
— — из стекла:
9405911000
— — — изделия для электрического осветительного оборудования (кроме прожекторов и ламп узконаправленного света)
9406
Сборные строительные конструкции:
Примечание ИЗПИ!
Приложение 10 предусмотрено в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 26.09.2022 № 531 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 10 к приказу
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан
от 26 февраля 2018 года № 131
Перечень товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "Qyzyljar"
Сноска. Приказ дополнен приложением 10 в соответствии с приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 09.03.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 26.09.2022 № 531 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
1
2
2710122509
— — — — — — прочие
2710124110
— — — — — — — — — — с октановым числом менее 80 (по исследовательскому методу)
2710124120
— — — — — — — — — — с октановым числом 80 или более, но менее 92 (по исследовательскому методу)
2710124130
— — — — — — — — — — с октановым числом 92 или более (по исследовательскому методу)
2710124190
— — — — — — — — — прочие
2710124500
— — — — — — — — с октановым числом 95 или более, но менее 98 (по исследовательскому методу)
2710124900
— — — — — — — — с октановым числом 98 или более (по исследовательскому методу)

94054100
— — фотоэлектрлік, тек жарық диодты (жарық диодты) жарық көздерімен пайдалануға арналған:
94054200
— — тек жарық диодты (жарық диодты) жарық көздерімен пайдалануға арналған өзге:
94054900
— — өзгелер:
9405500000
– электрлік емес шамдар мен жарықтандыру жабдықтары
9405610002
— — — — — қатты баспа платасындағы жарық диодты жарық көздерімен пайдалануға арналған
9405610005
— — — — — қатты баспа платасындағы жарық диодты жарық көздерімен пайдалануға арналған
9405610009
— — — — — өзге
9405690001
— — — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
9405690002
— — — — өзге
9405690003
— — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған қымбат емес металдан5)
9405690009
— — — — өзге
940591
— — шыныдан:
9405911000
— — — электрлік жарықтандыру жабдықтарына арналған бұйымдар (прожекторлар мен прожекторлардан өзге)
9406
Құрастырмалы құрылыс конструкциялары:
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 26 ақпандағы
№ 131 бұйрығына
10-қосымша
"Qyzyljar" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағына өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі
Ескерту. Бұйрық 10-қосымшамен толықтырылды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 09.03.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 26.09.2022 № 531 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
1
2
2710122509
— — — — — — өзге
2710124110
— — — — — — — — — — октан саны 80—ден аз (зерттеу әдісі бойынша)
2710124120
— — — — — — — — — — октан саны 80 немесе одан көп, бірақ 92—ден аз (зерттеу әдісі бойынша)
2710124130
— — — — — — — — — — октандық көрсеткіші 92 және одан жоғары (зерттеу әдісі бойынша)
2710124190
— — — — — — — — — өзге
2710124500
— — — — — — — — октан саны 95 немесе одан көп, бірақ 98—ден аз (зерттеу әдісі бойынша)
2710124900
— — — — — — — — октандық көрсеткіші 98 немесе одан жоғары (зерттеу әдісі бойынша)

2710125100
— — — — — — — — с октановым числом менее 98 (по исследовательскому методу)
2710125900
— — — — — — — — с октановым числом 98 или более (по исследовательскому методу)
2710194210
— — — — — — — — летнее
2710194220
— — — — — — — — зимнее
2710194240
— — — — — — — — межсезонное
2710194250
— — — — — — — — прочее
2710195101
— — — — — — мазуты
2710196801
— — — — — — — мазуты
2710196809
— — — — — — — прочие
2710198200
— — — — — — моторные масла, компрессорное смазочное масло, турбинное смазочное масло
2710198400
— — — — — — жидкости для гидравлических целей
2710198800
— — — — — — масло для шестерен и масло для редукторов
2710199200
— — — — — — составы для обработки металлов, масла для смазывания форм, антикоррозионные масла
2710199400
— — — — — — электрические изоляционные масла
2710199800
— — — — — — прочие смазочные масла и прочие масла
2711110000
— — газ природный
2711190000
— — прочие
2711210000
— — газ природный
2711290000
— — прочие
2716000000
Электроэнергия
2804210000
— — аргон
2804299000
— — — прочие
2827398500
— — — прочие
3208109000
— — прочие
3208209001
— — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
3209900000
— прочие
3214900009
— — прочие
3401209000
— — прочее
3403
Материалы смазочные (включая смазочно-охлаждающие эмульсии для режущих инструментов, средства для облегчения вывинчивания болтов или гаек, средства для удаления ржавчины или антикоррозионные средства и препараты для облегчения выемки изделий из форм, изготовленные на основе смазок) и средства, используемые для масляной или жировой обработки текстильных материалов, кожи, меха или прочих материалов, кроме средств, содержащих в качестве основных компонентов 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород:
3405300000
— полироли и аналогичные средства для кузовов транспортных средств, кроме полирующих средств для металлов
3506100000
— продукты, пригодные для использования в качестве клеев или адгезивов, расфасованные для розничной продажи в качестве клеев или адгезивов, нетто-массой не более 1 кг
3820000000
Антифризы и жидкости антиобледенительные готовые
3825500000
— отработанные растворы для травления металлов, гидравлические жидкости, тормозные жидкости и антифризы
3910000001
— для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
3917221000
— — — бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо иной обработке

2710125100
— — — — — — — — октан саны 98—ден аз (зерттеу әдісі бойынша)
2710125900
— — — — — — — — октандық көрсеткіші 98 немесе одан жоғары (зерттеу әдісі бойынша)
2710194210
— — — — — — — — жаз
2710194220
— — — — — — — — қыс
2710194240
— — — — — — — — маусымаралық
2710194250
— — — — — — — — өзге
2710195101
— — — — — — мазуттар
2710196801
— — — — — — — мазуттар
2710196809
— — — — — — — өзге
2710198200
— — — — — — қозғалтқыш майлары, компрессорлық май, турбиналық майлау
2710198400
— — — — — — гидравликалық мақсаттағы сұйықтықтар
2710198800
— — — — — — беріліс майы және беріліс майы
2710199200
— — — — — — металл өңдеу қоспалары, қалып майлары, коррозияға қарсы майлар
2710199400
— — — — — — электр оқшаулағыш майлар
2710199800
— — — — — — өзге майлау майлары және өзге майлар
2711110000
— — табиғи газ
2711190000
— — өзгелер
2711210000
— — табиғи газ
2711290000
— — өзгелер
2716000000
Электр
2804210000
— — аргон
2804299000
— — — өзге
2827398500
— — — өзге
3208109000
— — өзгелер
3208209001
— — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
3209900000
— өзгелер
3214900009
— — өзгелер
3401209000
— — өзге
3403
Жақпа материалдары (кескіш жабдықтар үшін жақпа-салқындатқыш эмульсияларды, болттар мен гайкаларды бұрауды жеңілдететін құралдарды, татты кетіруге арналған құралдар мен жақпалар негізіндегі бұйымдарды қалыптан алып шығуды жеңілдететін татқа қарсы құралдар мен препараттарды қоса алғанда) және битуминоздық жыныстардан алынған негізгі құрамдас бөліктер ретінде 70 салм. %-дан не одан көп мұнай не мұнай өнімдері бар құралдардан басқа, тоқыма материалдарын, теріні, жүнді жаққымаймен және маймен өңдеу үшін пайдаланылатын құралдар:
3405300000
— металл жылтыратқыштардан өзге, көлік құралының корпустарына арналған жылтыратқыштар және ұқсас бұйымдар
3506100000
— желім немесе желім ретінде пайдалануға жарамды, желім немесе желім ретінде бөлшек саудаға қойылған, таза салмағы 1 кг аспайтын бұйымдар
3820000000
Мұздануға қарсы және мұздануға қарсы сұйықтықтар дайын
3825500000
— пайдаланылған металл ерітінділері, гидравликалық сұйықтықтар, тежегіш сұйықтықтар және антифриздер
3910000001
— 8701 — 8705 тауар позицияларының моторлы көлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыру үшін5)
3917221000
— — — тігіссіз және көлденең қимасының максималды өлшемінен асатын ұзындықтарға кесілген, беттелген немесе жабылмаған, бірақ өзге жолмен өңделмеген

8538909200
— — — электронные модули
8539213009
— — — — прочие
8539219200
— — — — более 100 В
8539219800
— — — — не более 100 В
8539221000
— — — лампы рефлекторные
8539229000
— — — прочие
8539293009
— — — — прочие
8539299200
— — — — более 100 В
8539520009
— — — — прочие
8540890000
— — прочие
8544429007
— — — — — прочие
8544429009
— — — — прочие
8544499509
— — — — — — прочие
8544700000
— кабели волоконно-оптические
8708709909
— — — — прочие
8716200000
— прицепы и полуприцепы самозагружающиеся или саморазгружающиеся для сельского хозяйства
8716400000
— прицепы и полуприцепы прочие
8716800000
— транспортные средства прочие
9015101000
— — электронные
9017300000
— микрометры, кронциркули, штангенциркули и калибры
9026202000
— — электронные
9026208000
— — — прочие
9031809100
— — — для измерения или контроля геометрических величин
9031809800
— — — прочие
9401200001
— — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
9405110019
— — — — — — прочие
9405310000
— — предназначенные для использования исключительно с источниками света светодиодными (LED)
9405390000
— — прочие
9604000000
Сита и решета ручные
Приложение 11
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 26 февраля 2018 года № 131
Перечень товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "TURAN"
Сноска. Приказ дополнен приложением 11 в соответствии с приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 26.09.2022 № 531 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа и.о. Министра промышленности и строительства РК от 16.01.2024 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
1
2
250100
Соль (включая соль столовую и денатурированную) и хлорид натрия чистый, растворенные или не растворенные в воде, или содержащие или не содержащие добавки агентов, препятствующих слипанию или обеспечивающих сыпучесть; вода морская:
2501001000
— вода морская и солевые растворы
2501003100
— — для химических превращений (разделение натрия и хлора) с последующим использованием для производства других продуктов
2501005100
— — — денатурированная или для промышленных целей (включая очистку), кроме консервирования или приготовления пищевых продуктов для людей или корма для животных

8538909200
— — — электрондық модульдер
8539213009
— — — — өзге
8539219200
— — — — 100 В жоғары
8539219800
— — — — 100 В артық емес
8539221000
— — — шағылыстырғыш шамдар
8539229000
— — — өзге
8539293009
— — — — өзге
8539299200
— — — — 100 В жоғары
8539520009
— — — — өзге
8540890000
— — өзгелер
8544429007
— — — — — өзге
8544429009
— — — — өзге
8544499509
— — — — — — өзге
8544700000
— талшықты—оптикалық кабельдер
8708709909
— — — — өзге
8716200000
– ауыл шаруашылығына арналған өздігінен тиейтін немесе өздігінен түсіретін тіркемелер мен жартылай тіркемелер
8716400000
— өзге тіркемелер мен жартылай тіркемелер
8716800000
— өзге көліктер
9015101000
— — электронды
9017300000
– микрометрлер, штангенциркульдер, калибрлер және калибрлер
9026202000
— — электронды
9026208000
— — — өзге
9031809100
— — — геометриялық шамаларды өлшеу немесе бақылау үшін
9031809800
— — — өзге
9401200001
— — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
9405110019
— — — — — — өзге
9405310000
— — тек жарық диодты (жарық диодты) жарық көздерімен пайдалануға арналған
9405390000
— — өзгелер
9604000000
Қол елеуіштер мен елеуіштер
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 26 ақпандағы
№ 131 бұйрығына
11-қосымша
"TURAN" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағына өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі
Ескерту. Бұйрық 11-қосымшамен толықтырылды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 26.09.2022 № 531 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 16.01.2024 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
1
2
250100
Тұз (ас тұзын және денатуратталған тұзды қоса алғанда) және суда ерітілген немесе ерітілмеген немесе құрамында қатып қалуға қарсы немесе еркін ағынды заттар қосылған немесе қосылмаған таза натрий хлориді; теңіз суы:
2501001000
– теңіз суы мен тұзды ерітінділер
2501003100
— — кейіннен өзге өнімдерді өндіру үшін пайдалана отырып, химиялық түрлендірулер (натрий мен хлорды бөлу) үшін
2501005100
— — — адам тағамын немесе жануарларға арналған жемді консервілеуден немесе дайындаудан өзге денатуратталған немесе өнеркәсіптік мақсаттар үшін (оның ішінде тазарту)

27101942
— — — — — — с содержанием серы не более 0,05 мас.%:
2710194600
— — — — — — с содержанием серы более 0,05 мас.%, но не более 0,2 мас.%
2710194800
— — — — — — с содержанием серы более 0,2 мас.%
271019510
— — — — — для специфических процессов переработки:
2710195101
— — — — — — мазуты
271019550
— — — — — для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2710 19 510:
2710196601
— — — — — — — мазуты
2710197100
— — — — — для специфических процессов переработки
2710197500
— — — — — для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2710 19 710 0
2710198200
— — — — — — моторные масла, компрессорное смазочное масло, турбинное смазочное масло
2710198400
— — — — — — жидкости для гидравлических целей
2710198600
— — — — — — светлые масла, вазелиновое масло
2710198800
— — — — — — масло для шестерен и масло для редукторов
2710199200
— — — — — — составы для обработки металлов, масла для смазывания форм, антикоррозионные масла
2710199400
— — — — — — электрические изоляционные масла
2710199800
— — — — — — прочие смазочные масла и прочие масла
2712
Вазелин нефтяной; парафин, воск нефтяной микрокристаллический, гач парафиновый, озокерит, воск буроугольный, воск торфяной, прочие минеральные воски и аналогичные продукты, полученные в результате синтеза или других процессов, окрашенные или неокрашенные:
271210
— вазелин нефтяной:
2712101000
— — сырой
2712109000
— — прочий
271220
— парафин с содержанием масел менее 0,75 мас.%:
271290
— прочие:
2712901100
— — — сырые
2712901900
— — — прочие
2712903100
— — — — для специфических процессов переработки
2712903300
— — — — для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2712 90 310 0
2712903900
— — — — для прочих целей
2713
Кокс нефтяной, битум нефтяной и прочие остатки от переработки нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород:
2713110000
— — некальцинированный
271312000
— — кальцинированный:
2713120001
— — — игольчатый
2713200000
— битум нефтяной
271390
— прочие остатки от переработки нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород:
2713901000
— — для получения продуктов товарной позиции 2803
2713909000
— — прочие
2714
Битум и асфальт, природные; сланцы битуминозные или нефтеносные и песчаники битуминозные; асфальтиты и асфальтовые породы:
2714100000
— сланцы битуминозные или нефтеносные и песчаники битуминозные
2714900000
— прочие
2715000000
Смеси битумные на основе природного асфальта, природного битума, нефтяного битума, минеральных смол или пека минеральных смол (например, битумные мастики, асфальтовые смеси для дорожных покрытий)

27101942
— — — — — — күкірт мөлшері 0,05 масса %—дан аспайтын:
2710194600
— — — — — — күкірт мөлшері 0,05 масс.% астам, бірақ 0,2 масс.% артық емес
2710194800
— — — — — — күкірт мөлшері 0,2 масс.% астам
271019510
— — — — — нақты өңдеу процестері үшін:
2710195101
— — — — — — мазуттар
271019550
— — — — — 2710 19 510 қосалқы позициясында көрсетілгендерден өзге процестердегі химиялық өзгерістер үшін:
2710196601
— — — — — — — мазуттар
2710197100
— — — — — нақты өңдеу процестері үшін
2710197500
— — — — — 2710 қосалқы позициясында көрсетілгендерден өзге процестердегі химиялық өзгерістер үшін 19 710 0
2710198200
— — — — — — қозғалтқыш майлары, компрессорлық май, турбиналық майлау
2710198400
— — — — — — гидравликалық мақсаттағы сұйықтықтар
2710198600
— — — — — — жеңіл майлар, вазелин майы
2710198800
— — — — — — беріліс майы және беріліс майы
2710199200
— — — — — — металл өңдеу қоспалары, қалып майлары, коррозияға қарсы майлар
2710199400
— — — — — — электр оқшаулағыш майлар
2710199800
— — — — — — өзге майлау майлары және өзге майлар
2712
Мұнай желе; парафинді балауыз, микрокристалды мұнай балауызы, бос парафинді балауыз, озокерит, қоңыр көмір балауызы, шымтезек балауызы, синтез немесе өзге процестер арқылы алынған өзге де минералды балауыздар және боялған немесе боялмаған ұқсас өнімдер:
271210
— мұнай желе:
2712101000
— — шикі
2712109000
— — өзге
271220
— майлылығы 0,75 масс.%—дан аз парафин:
271290
— өзгелер:
2712901100
— — — шикі
2712901900
— — — өзге
2712903100
— — — — нақты өңдеу процестері үшін
2712903300
— — — — 2712 90 310 0 тармақшасында көрсетілгендерден өзге процестердегі химиялық өзгерістер үшін
2712903900
— — — — өзге мақсаттар үшін
2713
Мұнай коксы, мұнай битумы және мұнайды немесе битумды жыныстардан алынған мұнай өнімдерін өңдеуден алынған өзге де қалдықтар:
2713110000
— — күйдірілмеген
271312000
— — күйдірілген:
2713120001
— — — ине
2713200000
— мұнай битумы
271390
— битумды жыныстардан алынған мұнайды немесе мұнай өнімдерін өңдеуден қалған өзге қалдықтар:
2713901000
— — 2803 тауар позициясының өнімдерін алу үшін
2713909000
— — өзгелер
2714
Битум және асфальт, табиғи; битумды немесе мұнайлы тақтатас және битумды құмтастар; асфальтиттер және асфальт жыныстары:
2714100000
— битумды немесе мұнайлы тақтатас және битумды құмтастар
2714900000
— өзгелер
2715000000
Табиғи асфальтқа, табиғи битумға, мұнай битумына, минералды шайырға немесе минералды шайырға негізделген битумдық қоспалар (мысалы, битумды мастикалар, жол төсеміне арналған асфальт қоспалары)

4420190000
— — прочие
442090
— прочие:
4420909100
— — — из древесины тропических пород, указанных в дополнительном примечании 2 к данной группе
4420909900
— — — прочие
4421
Изделия деревянные прочие:
4421100000
— вешалки для одежды
4504
Пробка агломерированная (со связующим веществом или без него) и изделия из нее:
470100
Древесная масса:
4701001000
— масса древесная термомеханическая
4701009000
— прочая
4702000000
Целлюлоза древесная, растворимые сорта
4703
Целлюлоза древесная, натронная или сульфатная, кроме растворимых сортов:
4703110000
— — из хвойных пород
4703190000
— — из лиственных пород
470321000
— — из хвойных пород:
470329000
— — из лиственных пород:
4704
Целлюлоза древесная, сульфитная, кроме растворимых сортов:
4704110000
— — из хвойных пород
4704190000
— — из лиственных пород
4704210000
— — из хвойных пород
4704290000
— — из лиственных пород
4705000000
Древесная масса, полученная сочетанием механических и химических процессов
4706
Масса волокнистая, полученная из регенерируемых бумаги или картона (макулатуры и отходов) или из других волокнистых целлюлозных материалов:
4706100000
— масса из хлопкового линта
4706200000
— масса волокнистая, полученная из регенерируемых бумаги или картона (макулатуры и отходов)
4706910000
— — древесная
4706920000
— — целлюлозная
4706930000
— — полученная сочетанием механических и химических процессов
480240
— бумага - основа для обоев:
4802401000
— — не содержащая волокон, полученных механическим способом, или с содержанием таких волокон не более 10% от общей массы волокна
4802409000
— — прочая
480300
Бумажные туалетные салфетки или салфетки для лица, полотенца и другие виды бумаги хозяйственно-бытового или санитарно-гигиенического назначения, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон, крепированные или некрепированные, гофрированные или негофрированные, тисненые или нетисненые, перфорированные или неперфорированные, с окрашенной или неокрашенной поверхностью, напечатанные или ненапечатанные, в рулонах или листах:
4819
Картонки, ящики, коробки, мешки, пакеты и другая упаковочная тара, из бумаги, картона, целлюлозной ваты или полотна из целлюлозных волокон; коробки для картотек, лотки для писем и аналогичные изделия, из бумаги или картона, используемые в учреждениях, магазинах или в аналогичных целях:
4819100000
— картонки, ящики и коробки, из гофрированной бумаги или гофрированного картона
4823400000
— бумага разграфленная для регистрирующих приборов, в рулонах, листах и дисках
482370
— изделия из бумажной массы, литые или прессованные:
4823701000
— — подносы и коробки для упаковки яиц, литые

4420190000
— — өзгелер
442090
— өзгелер:
4420909100
— — — осы тарауға 2-қосымша ескертуде көрсетілген тропикалық ормандардан
4420909900
— — — өзге
4421
Өзге ағаш бұйымдары:
4421100000
— киім ілгіштері
4504
Тығын, агломерацияланған (байланыстырғышпен немесе байланыстырғышсыз) және одан жасалған бұйымдар:
470100
Ағаш массасы:
4701001000
– термомеханикалық ағаш массасы
4701009000
– өзге
4702000000
Ағаш массасы, еритін сорттар
4703
Ағаш целлюлозасы, сода немесе сульфат, еритін сорттардан өзге:
4703110000
— — қылқан жапырақты ағаштардан
4703190000
— — қатты ағаш
470321000
— — қылқан жапырақты өсімдіктерден:
470329000
— — қатты ағаштан:
4704
Ағаш целлюлозасы, сульфит, еритін сорттардан өзге:
4704110000
— — қылқан жапырақты ағаштардан
4704190000
— — қатты ағаш
4704210000
— — қылқан жапырақты ағаштардан
4704290000
— — қатты ағаш
4705000000
Механикалық және химиялық процестердің қосындысы нәтижесінде алынған ағаш массасы
4706
Қайта өңделген қағаздан немесе картоннан (қағаз және қалдықтар) немесе өзге талшықты целлюлозды материалдардан алынған талшықты целлюлоза:
4706100000
— мақта талшығының массасы
4706200000
— қайта өңделген қағаздан немесе картоннан алынған талшықты масса (қағаз және қалдықтар)
4706910000
— — ағаш
4706920000
— — целлюлоза
4706930000
— — механикалық және химиялық процестердің қосындысы арқылы алынады
480240
— қағаз — тұсқағаздың негізі:
4802401000
— — құрамында механикалық жолмен алынған талшықтар жоқ немесе жалпы талшықтың салмағы бойынша мұндай талшықтардың 10%-дан аспайтын
4802409000
— — өзге
480300
Дәретхана қағазы немесе бетке арналған майлықтар, орамалдар және тұрмыстық немесе санитарлық—техникалық мақсаттағы өзге де қағаздар, целлюлоза төсеніштері және целлюлоза талшықтарынан жасалған торлар, крептелген немесе жоқ, бүктелген немесе бүктелген, бедерлі немесе бедерсіз, перфорацияланған немесе тесілмеген, беті боялған немесе боялмаған, басып шығарылған немесе басып шығарылмаған, орамдарда немесе парақтарда:
4819
Қағаздан, картоннан, целлюлозадан жасалған валицадан немесе целлюлоза талшықтарынан жасалған картондар, қораптар, қораптар, қаптар, пакеттер және өзге де орауыш ыдыстар; кеңселерде, дүкендерде немесе ұқсас мақсаттарда пайдаланылатын қағаздан немесе картоннан жасалған файл жәшіктері, хат науалары және ұқсас бұйымдар:
4819100000
— гофрленген қағаздан немесе гофр картоннан жасалған қораптар, жәшіктер мен жәшіктер
4823400000
— жазу құрылғыларына арналған шиыршық қағаз, орамдағы, парақтағы және дискідегі
482370
— құйылған немесе престелген қағаз массасынан жасалған бұйымдар:
4823701000
— — пішінделген жұмыртқаны орау үшін науалар мен жәшіктер