Об утверждении Правил признания факта уничтожения и (или) безвозвратной утраты иностранных товаров вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо факта безвозвратной утраты этих товаров в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 марта 2018 года № 373. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2018 года № 16704.
Сноска. В заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 18.10.2022 № 1077 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 8) пункта 7 статьи 34, подпунктом 3) пункта 3 статьи 88, подпунктом 4) пункта 2 статьи 174, подпунктом 4) пункта 1 статьи 305, подпунктом 5) пункта 3 статьи 306, подпунктом 4) пункта 2 статьи 322, подпунктом 6) пункта 2 статьи 328 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 18.10.2022 № 1077 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила признания факта уничтожения и (или) безвозвратной утраты иностранных товаров вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо факта безвозвратной утраты этих товаров в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечений десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 марта 2018 года № 373
Правила
признания факта уничтожения и (или) безвозвратной утраты иностранных товаров вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо факта безвозвратной утраты этих товаров в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения

Шетелдік тауарлардың авария немесе еңсерілмейтін күш әрекетінің салдарынан жойылу және (немесе) қайтарымсыз жоғалу фактісін не осы тауарлардың тасымалдаудың (тасудың) және (немесе) сақтаудың қалыпты жағдайлары кезінде табиғи кему нәтижесінде қайтарымсыз жоғалу фактісін тану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 15 наурыздағы № 373 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 30 наурызда № 16704 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 18.10.2022 № 1077 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 34-бабы 7-тармағының 8) тармақшасына, 88-бабы 3-тармағының 3) тармақшасына, 174-бабы 2-тармағының 4) тармақшасына, 305-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына, 306-бабы 3-тармағының 5) тармақшасына, 322-бабы 2-тармағының 4) тармақшасына, 328-бабы 2-тармағының 6) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 18.10.2022 № 1077 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған шетелдік тауарлардың авария немесе еңсерілмейтін күш әсері салдарынан жойылу және (немесе) қалпына келтірілмейтін жоғалу фактісін не осы тауарларды қалыпты жағдайларда тасымалдау (тасу) және (немесе) сақтау кезінде табиғи кему нәтижесінде қалпына келтірілмейтін жоғалу фактісін тану қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Теңгебаев А. М.) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
ҚазақстанРеспубликасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 15 наурыздағы
№ 373 бұйрығымен
бекітілген
Шетелдік тауарлардың авария немесе еңсерілмейтін күш әрекетінің салдарынан жойылу және (немесе) қайтарымсыз жоғалу фактісін не осы тауарлардың тасымалдаудың (тасудың) және (немесе) сақтаудың қалыпты жағдайлары кезінде табиғи кему нәтижесінде қайтарымсыз жоғалу фактісін тану қағидалары" (бұдан әрі – Қағидалар)

Сноска. В заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 18.10.2022 № 1077 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила признания факта уничтожения и (или) безвозвратной утраты иностранных товаров вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо факта безвозвратной утраты этих товаров в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 8) пункта 7 статьи 34, подпунктом 3) пункта 3 статьи 88, подпунктом 4) пункта 2 статьи 174, подпунктом 2) пункта 1 статьи 305, подпунктом 5) пункта 3 статьи 306, подпунктом 4) пункта 2 статьи 322, подпунктом 6) пункта 2 статьи 328 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) и определяют порядок признания органом государственных доходов факта уничтожения и (или) безвозвратной утраты иностранных товаров вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо факта безвозвратной утраты этих товаров в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 18.10.2022 № 1077 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок признания факта уничтожения и (или) безвозвратной утраты иностранных товаров вследствие аварии или действия непреодолимой силы
2. В случаях, установленных пунктом 2 статьи 153 и пунктом 1 статьи 162 Кодекса, перевозчик или иное лицо уполномоченное в отношении товаров незамедлительно сообщает о факте аварии или действия непреодолимой силы в орган государственных доходов, в регионе деятельности которого произошли указанные обстоятельства.
После получения органом государственных доходов, в регионе деятельности которого произошла авария или действие непреодолимой силы, в результате которых произошли уничтожение и (или) безвозвратная утрата товаров (части товаров), письменной информации в произвольной форме от перевозчика или иного лица уполномоченного в отношении товаров, данный орган государственных доходов проверяет полученную информацию, в том числе выездом на место происшествия.
3. Факт уничтожения и (или) безвозвратной утраты иностранных товаров вследствие аварии или действия непреодолимой силы подтверждается заключениями или актами компетентных государственных органов с фото и (или) видео фиксации данных фактов, путем составления Акта об аварии или действии непреодолимой силы (далее – Акт об аварии) по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, должностным лицом органа государственных доходов.
Акт об аварии составляется не позднее одного рабочего дня, следующего за днем регистрации письменной информации, полученной от перевозчика или иного лица уполномоченного в отношении перевозимых товаров.
Акт об аварии, оформляется в двух экземплярах:
первый экземпляр Акта об аварии остается в органе государственных доходов, в регионе деятельности которого произошло происшествие;
второй экземпляр Акта об аварии выдается перевозчику или лицу, уполномоченному в отношении товаров.

Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 18.10.2022 № 1077 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Шетелдік тауарлардың авария немесе еңсерілмейтін күш әрекетінің салдарынан жойылу және (немесе) қайтарымсыз жоғалу фактісін не осы тауарлардың тасымалдаудың (тасудың) және (немесе) сақтаудың қалыпты жағдайлары кезінде табиғи кему нәтижесінде қайтарымсыз жоғалу фактісін тану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 34-бабы 7-тармағының 8) тармақшасына, 88-бабы 3-тармағының 3) тармақшасына, 174-бабы 2-тармағының 4) тармақшасына, 305-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына, 306-бабы 3-тармағының 5) тармақшасына, 322-бабы 2-тармағының 4) тармақшасына, 328-бабы 2-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді және шетелдік тауарлардың авария немесе еңсерілмейтін күш әрекетінің салдарынан жойылу және (немесе) қайтарымсыз жоғалу фактісін не осы тауарлардың тасымалдаудың (тасудың) және (немесе) сақтаудың қалыпты жағдайлары кезінде табиғи кему нәтижесінде қайтарымсыз жоғалу фактісін мемлекеттік кірістер органының тану тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 18.10.2022 № 1077 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Шетелдік тауарлардың авария немесе еңсерілмейтін күш әсері алдарынан жойылу және (немесе) қалпына келтірілмейтін жоғалу фактісін тану тәртібі
2. Кодекстің 153-бабының 2-тармағымен және 162-бабының 1-тармағымен белгіленген жағдайларда, тауарларға қатысты тасымалдаушы немесе уәкілетті тұлға көрсетілген мән-жайлар болған қызмет өңіріндегі мемлекеттік кірістер органына авария немесе еңсерілмейтін күш әсерінің салдарының фактісі туралы дереу хабарлауға міндетті.
Қызмет өңірінде авария немесе еңсерілмейтін күш әрекеті болған мемлекеттік кірістер органы нәтижесінде тауарларды (тауарлар бөлігінің) жойылғаны және (немесе) қалпына келтірілмей жоғалған тауарларға қатысты тасымалдаушы немесе уәкілетті тұлғадан еркін нысандағы жазбаша ақпаратты алғаннан кейін, осы мемлекеттік кірістер органы алынған ақпаратты, оның ішінде оқиға болған жерге шыға отырып тексереді.
3. Шетелдік тауарлардың авария немесе еңсерілмейтін күш әсері салдарынан жойылу және (немесе) қайтарымсыз жоғалу фактісі мемлекеттік кірістер органының лауазымды тұлғасы осы қағиданың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Авария немесе еңсерілмейтін күш әсерінің салдары туралы актіні (бұдан әрі – Авария туралы акт) жасау арқылы осы фактілерді мүдделі мемлекеттік органдардың қортындысын немесе актілерін сурет және бейне тіркей отырып құжатпен бекітіледі.
Авария туралы акт тасымалданатын тауарларға қатысты тасымалдаушы немесе өзге де уәкілетті тұлғадан алынған жазбаша ақпаратты тіркеген күннен кейін, бір жұмыс күнінен кешіктірмей жасалуы тиіс.
Авария туралы акт екі данада ресімделеді.
Авария туралы актінің бірінші данасы қызмет өңірінде оқиға болған мемлекеттік кірістер органында қалады.
Авария туралы актінің екінші данасы тауарларға қатысты тасымалдаушыға немесе уәкілетті тұлғаға беріледі.

4. При составлении Акта об аварии подлежат приложению:
предусмотренные законодательством Республики Казахстан заключения или акты компетентных государственных органов;
фото (видео) материалы, подтверждающее факт уничтожения (утраченного) товара и (или) транспортного средства.
5. При перевозке товаров железнодорожным транспортом, в качестве подтверждения факта аварии орган государственных доходов дополнительно принимает от перевозчика копию Акта о техническом состоянии вагона, контейнера согласно приложению 13 к Правилам перевозок грузов железнодорожным транспортом, утвержденным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 2 августа 2019 года № 612 "Об утверждении Правил перевозок грузов железнодорожным транспортом" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19188).
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 18.10.2022 № 1077 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Акт об аварии регистрируется в Журнале об аварии или действии непреодолимой силы (безвозвратной утраты товаров в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения) (далее – Журнал регистрации) по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В случае, если информационные системы органов государственных доходов позволяют производить регистрацию Актов об аварии посредством информационных систем, ведение Журнала регистрации в бумажном виде не требуется.
7. Хранение Акта об аварии со всеми приложенными к нему документами, осуществляется в соответствии со статьей 405 Кодекса.
Глава 3. Порядок признания факта безвозвратной утраты иностранных товаров в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения.
8. Для подтверждения утраты товаров в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения, перевозчик или иные лица, обладающие полномочиями в отношении товаров представляют документально подтвержденную информацию.
Информация подтверждается технической документацией производителя, либо актами уполномоченных государственных органов Республики Казахстан, определяющими нормы естественной убыли.
Должностные лица проводят таможенный досмотр в зоне таможенного контроля места прибытия или на складе временного хранения, расположенном в непосредственной близости от места прибытия.

4. Авария туралы актіні жасау кезінде:
Құзыретті мемлекеттік органдардың Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген қорытындысы немесе актісі;
жойылған (жоғалған) тауардың және (немесе) көлік құралдарының фактісін растайтын беретін сурет (бейне) материалдар қоса берілуі тиіс.
5. Теміржол көлігімен тауарларды тасымалдау кезінде, авария фактісін растау ретінде мемлекеттік кірістер органы тасымалдаушыдан "Теміржол көлігімен жүктерді тасымалдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 2 тамыздағы № 612 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19188 болып тіркелген) бекітілген, Теміржол көлігімен жүктерді тасымалдау қағидаларына 13-қосымшаға сәйкес Вагонның, контейнердің техникалық жай-күйі туралы актінің көшірмесін қосымша қабылдайды.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 18.10.2022 № 1077 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Авария туралы акті осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Авария немесе еңсерілмейтін күш әсерінің салдары (тауарлардың қалыпты жағдайларда тасымалдау (тасу) және (немесе) сақтау кезінде табиғи кему нәтижесінде қайтарымсыз жоғалуы) туралы актілерді тіркеу журналында (бұдан әрі – Тіркеу журналы) тіркеледі.
Егер мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелері ақпараттық жүйелер арқылы Авария туралы актілерді тіркеуге мүмкіндік берген жағдайда, қағаз түрінде Тіркеу журналын жүргізу талап етілмейді.
7. Авария туралы актілерді, оған қоса берілетін барлық құжаттармен бірге сақтау Кодекстің 405-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
3-тарау. Тасымалдаудың (тасудың) және (немесе) сақтаудың қалыпты жағдайлары кезінде табиғи кему нәтижесінде шетелдік тауарлардың қайтарымсыз жоғалу фактісін тану тәртібі
8. Тасымалдаудың (тасудың) және (немесе) сақтаудың қалыпты жағдайлары кезінде табиғи кему нәтижесінде тауарлардың жоғалуын растау тасымалдаушы немесе тауарларға қатысты өкілеттіктері бар өзге де тұлғалар ұсынған құжатпен расталған ақпарат болып табылады.
Ақпарат өндірушінің техникалық құжаттарымен немесе табиғи кему нормаларын айқындайтын Қазақстан Республикасының уәкілетті мемлекеттік органдарының актілерімен расталады.
Лауазымды тұлға келген жеріне жақын орналасқан уақытша сақтау қоймасында немесе келу орнында кедендік бақылау аумағында кедендік тексерісті жүзеге асырады.

По окончании проведения таможенного досмотра должностное лицо составляет акт таможенного досмотра (осмотра) в двух экземплярах по форме, утвержденной Решением Комиссии таможенного союза от 20 мая 2010 года № 260 "О формах таможенных документов", один из которых остается в органе государственных доходов, второй экземпляр передает перевозчику, заверенная копия акта прикладывает к документам, поданным при сообщении о прибытии, для передачи на следующий этап совершения таможенных операций.
Приложение 1
к Правилам признания факта
уничтожения и (или) безвозвратной
утраты иностранных товаров
вследствие аварии или действия
непреодолимой силы либо факта
безвозвратной утраты этих товаров
в результате естественной убыли
при нормальных условиях перевозки
(транспортировки) и (или) хранения
форма
АКТ
об аварии или действии непреодолимой силы (безвозвратной утраты иностранных товаров
в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения)
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 18.10.2022 № 1077 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование органа государственных доходов
1. Таможенный орган отправления
2. Таможенный орган назначения
3. Регистрационный номер предыдущей транзитной декларации
4. Регистрационный номер транспортного средства международной перевозки (контейнера)
5. Перевозчик (наименование, адрес)
6. Средства идентификации
повреждены не повреждены
8. Утрата товара не установлена
да нет
7. Грузовое отделение
повреждено не повреждено
9. Наименование товаров согласно инвойса (товара транспортной накладной) и транзитной декларации
10. Объем товара и количество грузовых мест, код товара
11. Количество оставшихся товаров после аварии
12. Замечания
(указать количество отсутствующих или уничтоженных товаров)
13. Дата и место составления акта
14. Меры, принятые для перевозки под таможенным контролем:
наложение новых средств идентификации: количество ___ описание _____________
________________________________________________________________________
перегрузка товаров (см. графу 15)
прочие
15. Если товары были перегружены, отличительные признаки транспортного средства международной перевозки, на которое были перегружены товары:
Регистрационный номер Количество и описание средств идентификации
а) транспортное средство ______________ _____________________
б) контейнер ______________ _____________________
в) наименование и адрес перевозчика
__________________________________________

Кедендік жете тексеру аяқталуы бойынша лауазымды тұлға 2010 жылғы 20 мамырдағы № 260 "Кедендік құжаттар пішіні туралы" Кеден одағының коммисиясының Шешімімен бекітілген ережеге сәйкес екі данада кедендік жете тексеру (қарау) актісін толтырып, мемлекеттік кірістер органында олардың біреуін калтырып, екінші данасы тасымалдаушыға ұсынылады, расталған актінің көшірмесі келуі туралы хабардар етілген құжаттарға тіркеліп, кедендік операциялардың келесі кезеңіне ұсыну үшін беріледі.
Шетелдік тауарлардың авария
немесе еңсерілмейтін күш
әрекетінің салдарынан жойылу
және (немесе) қайтарымсыз
жоғалу фактісін не осы
тауарлардың тасымалдаудың
(тасудың) және (немесе)
сақтаудың қалыпты
жағдайлары кезінде табиғи
кему нәтижесінде қайтарымсыз
жоғалу фактісін тану
қағидаларына
1-қосымша
нысан
Авария немесе еңсерілмейтін күш әрекетінің салдары (шетелдік тауарлардың тасымалдаудың (тасудың) және (немесе) сақтаудың қалыпты жағдайлары кезінде табиғи кему нәтижесінде қайтарымсыз жоғалуы) туралы АКТ
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 18.10.2022 № 1077 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік кірістер органының атауы
1. Жөнелтуші кеден органы
2. Межелі кеден органы
3. Алдыңғы транзиттік декларацияның тіркеу нөмірі
4. Халықаралық тасымалдау көлік құралының (контейнер) тіркеу нөмірі
5. Тасымалдаушы (атауы, мекенжайы)
6. Сәйкестендіру құралдары
зақымдалған зақымдалмаған
8. Тауардың жоғалғаны анықталмады
иә жоқ
7. Жүк бөлімі
зақымдалған зақымдалмаған
9. Инвоисқа (тауар көлік жүкқұжаты) және транзиттік текларацияға сәйкес тауардың атауы
10. Тауардың көлемі және жүк орындарының саны, тауардың коды
11. Авариядан кейінгі қалған тауардың мөлшері
12. Ескертулер (жоқ немесе жойылған тауарлардың мөлшерін көрсету )
13. Актінің жасалған күні мен орны
14. Кедендік бақылаумен тасымалдау үшін қабылданған шаралар:
жаңа сәйкестендіру құралдарын салу: саны ___ сипаттамасы _____________ ________________________________________________________________________
тауарларды қайта тиеу (15-бағанды қараңыз)
өзгеде
15. Егер тауарлар қайта тиелсе, тауарлар қайта тиелген халықаралық тасымалдау көлік құралының айырым белгілері:
Тіркеу нөмірі
Сәйкестендіру құралдарының саны және сипаттамасы
а) көлік құралы ______________ _____________________
б) контейнер ______________ _____________________
в) тасымалдаушының атауы және мекенжайы ______________________

16. Фамилия, имя и отчество (при его наличии) должностного лица составивший акт и наименование органа государственных доходов,
___________________________________
___________________________________
___________________________________
17. Приложения: _____________________________________________________________ ____________________________________________________________________________
Приложение 2
к Правилам признания факта
уничтожения и (или)
безвозвратной утраты товаров
вследствие аварии или действия
непреодолимой силы либо факта
безвозвратной утраты этих
товаров в результате
естественной убыли при
нормальных условиях перевозки
(транспортировки) и (или)
хранения
Журнал
об аварии или действии непреодолимой силы (безвозвратной утраты иностранных товаров в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения)

16. Актіні жасаған лауазымды адамның, тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде) мемлекеттік кірістер органыың атауы,
___________________________________
___________________________________
___________________________________
17. Қосымшалар: _____________________________________________________________ ____________________________________________________________________________
Шетелдік тауарлардың авария
немесе еңсерілмейтін күш
әрекетінің салдарынан жойылу
және (немесе) қайтарымсыз
жоғалу фактісін не осы
тауарлардың тасымалдаудың
(тасудың) және (немесе)
сақтаудың қалыпты
жағдайлары кезінде табиғи кему
нәтижесінде қайтарымсыз
жоғалу фактісін тану
қағидаларына
2-қосымша
Авария немесе еңсерілмейтін күш әрекетінің салдары (шетелдік тауарлардың тасымалдаудың (тасудың) және (немесе) сақтаудың қалыпты жағдайлары кезінде табиғи кему нәтижесінде қайтарымсыз жоғалуы) туралы журнал

Сноска. В приложение 2 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 18.10.2022 № 1077 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Порядковый номер акта
Дата и время регистрации акта
Регистрационный номер ТД/МДП
Регистрационный номер транспортного средства
Наименование перевозчика, страна
Номер и дата транспортных (перевозочных) документов
Документы, подтверждающие факт аварии, действия непреодолимой силы и т.д.
Номер транспортного средства, на которое перегружены товары
Фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе удостоверяющий личности) и номер личной номерной печати должностного лица, зарегистрировавшего факт перегруза
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 18.10.2022 № 1077 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Актінің реттік номері
Актіні тіркеген күн және нөмірі
ТД/ХЖТ тіркеу нөмірі
Көлік құралының тіркеу нөмірі
Тасымалдаушының атауы, елі
Көліктік (тасымалдау) құжаттарының нөмірі мен күні
Авария немесе еңсерілмейтін күш әрекетінің салдарын және т.б. растайтын құжаттар
Тауарлар қайта тиелген көлік құралының нөмірі
Қайта тиеу фактін тіркеген лауазымды тұлғаның Тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде) және жеке нөмірлі мөрінің нөмірі
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10