О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 мая 2015 года № 300 "Об утверждении Правил транспортировки, приема, учета, оценки, хранения и реализации драгоценных металлов, драгоценных камней и изделий из них, обращенных (поступивших) в собственность государства по отдельным основаниям"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 февраля 2018 года № 322. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 апреля 2018 года № 16771
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 мая 2015 года № 300 "Об утверждении Правил транспортировки, приема, учета, оценки, хранения и реализации драгоценных металлов, драгоценных камней и изделий из них, обращенных (поступивших) в собственность государства по отдельным основаниям" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11427, опубликованный 9 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах транспортировки, приема, учета, оценки, хранения и реализации драгоценных металлов, драгоценных камней и изделий из них, обращенных (поступивших) в собственность государства по отдельным основаниям, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Основные понятия и сокращения, используемые в Правилах:
1) начальная цена – цена, устанавливаемая комиссией на основании отчета об оценке оценщика;
2) служба специальной связи – республиканская служба специальной связи Национального оператора почты;
3) драгоценные камни – природные алмазы, изумруды, рубины, сапфиры и александриты, а также природный жемчуг в сыром (естественном) и обработанном виде и уникальные янтарные образования;
4) драгоценные металлы – золото, серебро, платина и металлы платиновой группы (палладий, иридий, родий, рутений и осмий);
5) ювелирные и другие изделия из драгоценных металлов и драгоценных камней (далее – изделия) – изделия, за исключением монет из драгоценных металлов, изготовленные из драгоценных камней, драгоценных металлов и их сплавов с использованием различных видов художественной обработки, со вставками из драгоценных камней и других материалов природного или искусственного происхождения либо без них, применяемые в качестве различных украшений, утилитарных предметов быта и (или) для культовых и декоративных целей;
6) лом и отходы драгоценных металлов – пришедшие в негодность, утерявшие эксплуатационную ценность или подлежащие ликвидации изделия и (или) их составные части, которые содержат драгоценный металл, а также остатки содержащих драгоценный металл материалов, промежуточных продуктов металлургического производства, образующиеся при производстве и использовании продукции технического и бытового назначения, включая неисправимый брак, которые могут быть использованы для последующей переработки с целью извлечения драгоценных металлов;

Мемлекет меншігіне жекелеген негіздер бойынша айналдырылған (түскен) бағалы металдарды, асыл тастарды және олардан жасалған бұйымдарды тасымалдау, қабылдау, есепке алу, бағалау, сақтау және өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 12 мамырдағы № 300 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 28 ақпандағы № 322 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 18 сәуірде № 16771 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекет меншігіне жекелеген негіздер бойынша айналдырылған (түскен) бағалы металдарды, асыл тастарды және олардан жасалған бұйымдарды тасымалдау, қабылдау, есепке алу, бағалау, сақтау және өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 12 мамырдағы № 300 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11427 болып тіркелген, 2015 жылғы 9 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекет меншігіне жекелеген негіздер бойынша айналдырылған (түскен) бағалы металдарды, асыл тастарды және олардан жасалған бұйымдарды тасымалдау, қабылдау, есепке алу, бағалау, сақтау және өткізу қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар мен қысқартулар:
1) алғашқы баға – бағалаушының бағалау туралы есебі негізінде комиссия белгілейтін баға;
2) арнайы байланыс қызметі – Ұлттық почта операторының республикалық арнайы байланыс қызметі;
3) асыл тастар – табиғи алмастар, зүбәржаттар, лағылдар, сапфирлер және александриттер, сондай-ақ шикі (табиғи) және өңделген түрдегі табиғи меруерт және бірегей жақұт қосылымдары;
4) бағалы металдар – алтын, күміс, платина және платина тобындағы металдар (палладий, иридий, родий, рутений және осмий);
5) бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдар (бұдан әрі – бұйымдар) – бағалы металдардан жасалған монеталарды қоспағанда, асыл тастардан және табиғи немесе жасанды жолмен алынған басқа да материалдардан жасалған көздері бар не онсыз, әртүрлі көркемдік өңдеу түрлерін пайдалана отырып, асыл тастардан, бағалы металдардан және олардың қорытпаларынан жасалған, әртүрлі әшекейлер, тұрмыстық кәдеге жарататын заттар ретінде және (немесе) діни әрі декоративтік мақсаттарда қолданылатын бұйымдар;
6) бағалы металдардың сынықтары мен қалдықтары – пайдалануға келмейтін, пайдалану құндылығын жоғалтқан немесе жоюға жататын бұйымдар және (немесе) олардың бағалы металы бар құрамдас бөліктері, сондай-ақ жөнделмейтін ақауды қоса алғанда бағалы металдарды шығару мақсатында кейіннен өңдеу үшін пайдаланылатын техникалық және тұрмыстық мақсаттағы өнімді өндіру және пайдалану кезінде пайда болған құрамында бағалы металы бар материалдардың, металлургиялық өндірістің аралық өнімдерінің қалдықтары;

7) местные исполнительные органы – местные исполнительные органы районов, городов областного значения;
8) ювелирные вставки – используемые в ювелирном производстве природные, синтетические камни и камни-имитации, оправленные в ювелирные изделия, а также недрагоценные металлы, вставленные в ювелирные изделия;
9) ювелирные камни – драгоценные и ювелирно-поделочные камни, используемые в ювелирном производстве;
10) комиссия – комиссия, созданная решением уполномоченного органа или местного исполнительного органа, в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2002 года № 833 "Некоторые вопросы учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям" (далее – Правила № 833);
11) ценности – драгоценные металлы, драгоценные камни и изделия из них;
12) орган (лицо), изъявший (-ее) (передающий (-ее) ценности – органы государственных доходов, лица, передающие ценности по основаниям, предусмотренным статьей 210 Закона;
13) посылка с ценностями – направляемые отправителем в Центр кассовых операций и хранения ценностей (филиал) республиканского государственного учреждения "Национальный Банк Республики Казахстан" (далее – Центр) ценности, упакованные, опломбированные (опечатанные) в соответствии с требованиями, предусмотренными пунктом 4 настоящих Правил, и сопроводительные документы к ним;
14) место с ценностями – одно или несколько вложений, упакованных в одну тару (мешок, коробка, ящик и другое) с описью (для лома и отходов драгоценных металлов не составляется), опломбированную комиссией Центра и снабженную ярлыком с указанием наименования ценностей (счета), количества (изделий), общей, лигатурной и химически чистой массы (при возможности их расчета), массы скидки (при наличии), пробы (содержания драгоценного металла), номера и даты акта, фамилии, имени и отчества эксперта и контролера;
15) окончательный прием и сортировка ценностей – определение количества, массы (общей, лигатурной и химически чистой (при возможности их расчета), пробы ценностей (массовой доли драгоценного металла в сплаве), классификация и определение массы ювелирных вставок (при наличии), сверка их с данными сопроводительных документов отправителя (с описью или актом описи) с сортировкой ценностей по установленным видам ценностей и пробам драгоценных металлов;
16) комиссия Центра – комиссия, состоящая из эксперта и контролера для осуществления вскрытия посылок с ценностями, приема и сортировки находящихся в них ценностей;

7) жергілікті атқарушы органдар – аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары;
8) зергерлік қосымшалар – зергерлік өндірісте пайдаланылатын, зергерлік бұйымдарға айналдырылған табиғи, синтетикалық тастар мен тас секілді заттар, сондай-ақ зергерлік бұйымдарға қойылған бағалы емес металдар;
9) зергерлік тастар – зергерлік өндірісте пайдаланылатын асыл және зергерлік-қолдан жасалған тастар;
10) комиссия – "Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншiгiне айналдырылған (түскен) мүлiктi есепке алудың, сақтаудың, бағалаудың және одан әрi пайдаланудың кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 шілдедегі № 833 қаулысына (бұдан әрі – № 833 Қағида) сәйкес уәкілетті органның немесе жергілікті атқарушы органның шешімімен құрылған комиссия;
11) құндылықтар – бағалы металдар, асыл тастар және олардан жасалған бұйымдар;
12) құндылықтарды алған (берген) орган (тұлға) – Заңның 210-бабында көзделген негіздемелер бойынша құндылықтарды беретін мемлекеттік кірістер органдары, тұлғалар;
13) құндылықтар бар жөнелтілім – осы Қағидалардың 4-тармағында көзделген талаптарға сәйкес жіберуші "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі" республикалық мемлекеттік мекемеcінің Кассалық операциялар және құндылықтарды сақтау орталығына (филиал) (бұдан әрі – Орталық) жіберетін пломбаланған (мөр басылған), қапталған құндылықтар және оларға ілеспе құжаттар;
14) құндылықтар бар орын – бір ыдысқа (қап, қорап, жәшік және т.б.) тізімдемесімен (құнды металдардың сынықтарына жасалмайды) қоса қапталған, Орталық комиссия пломбалаған және құндылықтың атауы (есебі), саны (бұйымдардың), жалпы, лигатуралық және химиялық таза массасы (оларды есептеу мүмкін болғанда), бағасын кеміткендегі массасы (болған жағдайда), сынамасы (құнды металдың құрамының), актінің нөмірі мен күні, сарапшы мен бақылаушының тегі, аты және әкесінің аты көрсетілген жапсырма қағазы бар бір немесе бірнеше салымдар;
15) құндылықтарды соңғы қабылдау және сұрыптау – құндылықтардың санын, массасын (жалпы, лигатуралық және химиялық таза (оларды есептеу мүмкін болғанда), сынамасын (қорытпадағы бағалы металдардың массалық үлесі) анықтау, зергерлік қоспалардың (болған жағдайда) массасын жіктеу және анықтау, оларды құндылықтардың бекітілген түрлері және бағалы металдардың сынамалары бойынша кұндылықтарды сұрыптай отырып жіберушінің ілеспе құжаттарының мәліметтерімен (тізімдемемен немесе тізімдеме актісімен) салыстыру;
16) Орталық комиссия – құндылықтар бар жөнелтілімдерді ашуды, қабылдауды және олардың ішіндегі құндылықтарды сұрыптауды жүзеге асыру үшін құрылған сарапшы мен бақылаушыдан тұратын комиссия;

17) вложение – один или группа однородных предметов (изделий), одного вида драгоценных металлов, одинаковой пробы или содержания драгоценных металлов, помещенные в одну первичную упаковку (бумажный или полиэтиленовый пакетик, бумагу), с указанием наименования, количества (изделий), общей и лигатурной массы, массы скидки (при наличии) и пробы (содержания драгоценного металла);
18) продавец – Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) и его территориальные подразделения или местный исполнительный орган;
19) покупатель – физическое или негосударственное юридическое лицо, приобретающее ценности в процессе реализации;
20) торговые организации – индивидуальный предприниматель или негосударственное юридическое лицо либо их объединения, осуществляющие хранение и реализацию ценностей, привлекаемое в порядке, определенном законодательством Республики Казахстан о государственных закупках, для совершения одной или нескольких сделок за вознаграждение;
21) синтетические камни – искусственные кристаллические продукты, по физическим и химическим свойствам соответствующие тем или иным природным камням;
22) камни-имитации – подделки природных или синтетических камней, а также продуктов, частично или полностью сделанных человеком. Эти камни имитируют эффект, цвет и внешний вид природных ювелирных или синтетических камней, не передавая их химических и/или физических свойств и/или их кристаллическую структуру;
23) веб-портал реестра (далее – реестр) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет по адресу: www.gosreestr.kz, и предоставляющий единую точку доступа к электронной базе данных по учету и реализации Имущества;
24) уполномоченный орган – Комитет и его территориальные подразделения.";
часть первую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3. Судебные исполнители или органы (лица), изъявшие (передающие) ценности, письменно извещают уполномоченный орган или местный исполнительный орган о дате, месте и времени передачи ценностей в срок, не менее чем за пять рабочих дней до их совершения, с приложением копий документов, указанных в пункте 8 Правил № 833.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Ценности, направляемые в Центр или в территориальный филиал Национального Банка, за исключением Алматинского городского филиала и Алматинского областного филиала, для дальнейшей пересылки в Центр, упаковываются уполномоченным органом в деревянный ящик или картонную коробку (в зависимости от характера ценностей), которые обшиваются плотной тканью с внутренним швом. Монеты из драгоценных металлов разрешается упаковывать в два мешка (один вложен в другой) из плотной ткани с внутренним швом. Посылки с ценностями (горловины мешков с ценностями) обвязываются (прошиваются) и опломбируются свинцовой пломбой таким образом, чтобы обеспечить невозможность вскрытия посылки (мешка) без нарушения упаковки и пломбы. На посылках (или на ярлыках к мешку) указываются размеры: длина, ширина, высота в сантиметрах, вес брутто, адреса получателя и отправителя, оценочная стоимость ценностей (в случае указания в сопроводительном письме оценочной стоимости ценностей, находящихся в посылке (мешке), номер посылки, соответствующий номеру акта описи ценностей (при направлении двух и более посылок (мешков). Максимальный вес одной посылки или мешка с ценностями не должен превышать десяти килограмм. Направление посылок (мешков) с ценностями почтой и в бумажных пакетах не допускается.
Уполномоченный орган представляет в территориальные филиалы Национального Банка и Центр образцы оттисков пломб, которые используются при упаковке ценностей, заверенных подписью руководителя и гербовой печатью уполномоченного органа. Заверенные образцы оттисков пломб (новые образцы оттисков, в случае их замены) представляются уполномоченным органом заблаговременно до направления или сдачи посылок (мешков) с ценностями.";
часть четвертую пункта 6 изложить в следующей редакции:
"В сопроводительном письме указывается к какому виду имущества относятся ценности (конфискованному, наследственному, бесхозяйному или кладу), на каком основании оно перешло в собственность государства, кому оно принадлежало (если это известно), с приложением копий документов на конфискацию ценностей (акты изъятия, решения суда, акты судебной экспертизы и другие), а также необходимость вскрытия посылки (мешка) и приема ценностей по количеству при присутствии представителя уполномоченного органа или дается согласие на вскрытие посылки (мешка) и прием ценностей без присутствия своего представителя. В сопроводительном письме допускается указание оценочной стоимости.";
часть вторую пункта 8 изложить в следующей редакции:
"Центр при получении Описи и сопроводительного письма в течение трех рабочих дней уведомляет отправителя и территориальный филиал Национального Банка о возможности сдачи посылки с ценностями, либо сообщает об обнаруженных несоответствиях отправителю, который устраняет данные несоответствия до сдачи посылки с ценностями.";
часть третью пункта 16 изложить в следующей редакции:
"Выдача посылки (мешка) комиссии Центра для окончательного приема и сортировки осуществляется в порядке очередности поступления посылок.";

17) салым – атауы, саны (бұйымның), жалпы және лигатуралық массасы, бағасын кеміткендегі (болған жағдайда) және сынамасының массасы (құнды металдардың құрамы) көрсетіле отырып бір бастапқы қаптамаға (қағаз немесе полиэтиленді қалтаға, қағазға) орналастырылған бір бұйым немесе бір текті заттардың (бұйымдардың) топтамасы, құнды металдардың құрамы немесе сынамасы бірдей құнды металдардың бір түрі;
18) сатушы – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті (бұдан әрі – Комитет) және оның аумақтық бөлімшелері немесе жергілікті атқарушы орган;
19) сатып алушы – өткізу процесінде құндылықтарды сатып алатын жеке немесе мемлекеттік емес заңды тұлға;
20) сауда ұйымдары – сыйақы үшін бір немесе бірнеше мәміле жасау үшін Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасымен айқындалған тәртіппен тартылатын құндылықтарды сақтауды және сатуды жүзеге асыратын жеке кәсіпкер немесе мемлекеттік емес заңды тұлға не болмаса олардың бірлестіктері;
21) синтетикалық тастар – физикалық және химиялық қасиеттері бойынша әртүрлі табиғи тастарға сәйкес келетін жасанды кристаллдық тастар;
22) тас секілді заттар – табиғи және синтетикалық тастардан қолдан жасалған тастар, сондай-ақ жартылай немесе толықтай адам жасаған өнімдер.Бұл тастар табиғи зергерлік және синтетикалық тастардың түсін және сыртқы түрін бере алады да олардың химиялық және (немесе) физикалық қасиеттерін және (немесе) олардың кристаллдық құрылымын бере алмайды;
23) тізілім веб-порталы (бұдан әрі – тізілім) – Интернет желісінде www.gosreestr.kz мекенжайы бойынша орналасқан және мүлікті есепке алу және өткізу бойынша электрондық деректер қорына қол жеткізудің бір нүктесін беретін интернет ресурс;
24) уәкілетті орган – Комитет және оның аумақтық бөлімшелері.";
3-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Құндылықтарды алып қойған (берген) сот орындаушылары немесе органдар (тұлғалар) уәкілетті органды немесе жергілікті атқарушы органды құндылықтарды беру күні, орны және уақыты туралы олардың орындалуына дейін кемінде бес жұмыс күні қалғанда № 833 Қағиданың 8-тармағында көрсетілген құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып жазбаша хабарлайды.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Орталыққа немесе Алматы қалалық филиалы мен Алматы облыстық филиалын қоспағанда, Ұлттық Банктің аумақтық филиалына одан әрі Орталыққа жіберілетін құндылықтарды уәкілетті орган ішкі тігіспен тігілген тығыз матамен қапталып, ағаш жәшікке немесе картон қорапқа (құндылықтардың санатына қарай) буып-түйеді. Бағалы металдардан жасалған монеталарды ішкі тігіспен тігілген тығыз матадан жасалған екі қапқа (бірінің ішіне бірі салынып) буып-түюге рұқсат етіледі. Құндылықтар салынған жөнелтілімдер (құндылықтар салынған қаптардың ауыздары) ораманы және пломбаны бұзбай ашудың мүмкін еместігін қамтамасыз ететіндей түрде буылуы (тігілуі) және корғасын пломбамен пломбалануы тиіс.Жөнелтілімдерде (немесе қапқа таңбаларда) бағасы, өлшемдері: ұзындығы, ені, биіктігі сантиметрмен, брутто салмағы, алушының және жіберушінің мекенжайы, құндылықтардың бағалау құны (ілеспе хатта жөнелтілімдегі (қаптағы) құндылықтардың бағалау құны, құндылықтар тізімдемесі актісінің нөміріне сәйкес келетін жөнелтілім нөмірі (екі және одан көп жөнелтілім (қап) жіберген жағдайда) көрсетіледі. Құндылықтар бар бір жөнелтілімнің немесе қаптың ең жоғарғы салмағы он килограмнан аспауы тиіс. Құндылықтар бар жөнелтілімдерді (қаптарды) поштамен және қағаз пакеттермен жіберуге жол берілмейді.
Уәкілетті орган құндылықтарды буып-түю кезінде пайдаланылатын уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі басшысының қолымен және елтаңбалық мөрмен куәландырылған пломбалар бедерлерінің үлгілерін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалдары мен Орталыққа ұсынады. Пломбалар бедерлерінің куәландырылған үлгілерін (олар ауыстырылған жағдайда бедерлердің жаңа үлгілері) уәкілетті орган құндылықтар бар жөнелтілімдерді (қаптарды) жібергенге немесе тапсырғанға дейін алдын ала ұсынады.";
6-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Ілеспе хатта құндылықтар мүліктің қандай түріне жататындығы (тәркіленген, мұрагерлік, иесіз немесе қазына), оның мемлекет меншігіне қандай негіз бойынша өткені, оның кімнің иелігінде болғаны (егер ол белгілі болса) құндылықтарды тәркілеуге құжаттардың (сот шешімі, сот сараптамасының актілері, есептен шығару актілері және басқалар) көшірмелерін қоса беріледі, сондай-ақ жөнелтілімді (қапты) ашу және құндылықтарды саны бойынша қабылдау кезінде уәкілетті орган өкілінің міндетті қатысуының қажеттігі көрсетіледі немесе өз өкілінің қатысуынсыз жөнелтілімді (қапты) ашуға және құндылықтарды қабылдауға келісім беріледі. Ілеспе хатта бағалау құнын көрсетуге болады.";
8-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Орталық Тізімдеме мен ілеспе хатты алған кезде жіберушіні және Ұлттық банктің аумақтық филиалын құндылықтары бар жөнелтілімдерді тапсыру мүмкіндігі туралы хабардар етеді немесе табылған сәйкессіздіктер туралы жіберушіге хабарлайды, ол аталған сәйкессіздіктерді құндылықтар салынған жөнелтілімдерді тапсырудан бұрын жояды.";
16-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Соңғы қабылдау мен сұрыптау үшін Орталықтың комиссиясына жөнелтілімді (қапты) беру жөнелтілімдердің түсу кезектілігіне сәйкес жүзеге асырылады.";

пункты 19 и 20 изложить в следующей редакции:
"19. При обнаружении в процессе окончательного приема ценностей расхождений с данными сопроводительных документов отправителя по фактическому виду драгоценных металлов или драгоценных камней, пробе драгоценного металла (более чем на одну позицию пробы), массе (более 0,5 грамм по изделиям и 0,05 карата по драгоценным камням), а также об имеющихся замечаниях по оформлению сопроводительных документов отправителю и в Комитет в течение пяти рабочих дней после завершения процесса окончательного приема ценностей направляется рекламация с указанием выявленных расхождений вместе с актом приема и сортировки для принятия соответствующих мер.
20. Все процедуры по определению массы и пробы драгоценных металлов, классификации и определения массы ювелирных вставок, сортировки по видам и пробам драгоценных металлов, по видам ценностей, в том числе сложных изделий, состоящих из неотделимых или отделимых частей ювелирных сплавов разных драгоценных металлов, состоящих из драгоценного металла одного вида, но различной пробы осуществляется в соответствии с актами Центра. Центр не определяет подлинность клейма/маркировки изготовителя на изделиях.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Ценности в виде отходов производства (стружка, порошок, большое количество мелких кусочков драгоценных металлов), а также в виде гранул, шлихового и катодного золота и другие подвергаются испытаниям для определения содержания драгоценных металлов. Результаты испытаний при проведении испытаний считаются окончательными. Ценности, вместе с отобранным и анализированным образцом упаковывают и относят к соответствующему виду ценностей. Ценности после испытаний, упакованные в соответствии с требованиями, установленными подпунктом 14) пункта 2 настоящих Правил, передаются обратно в хранилище также по распоряжению Центра.";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. Выдача ценностей из Центра производится в случаях:
1) передачи уполномоченному органу для проведения оценки и реализации ценностей;
2) передачи уполномоченному органу для дальнейшего возврата владельцу по решению суда.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. После выдачи ценностей Центром их хранение и реализация обеспечивается продавцом через торговые организации, на основании договора о государственных закупках.
Переданные на хранение ценности до реализации подлежат оценке. При осуществлении оценки ценностей торговая организация обеспечивает доступ оценщику. Вскрытие и осмотр ценностей оценщиком для проведения их оценки осуществляется в присутствии представителей уполномоченного органа и торговой организации, по результатам которого составляется акт вскрытия ценностей для проведения оценки по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам.";

19 және 20-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Комиссия құндылықтарды қабылдау кезінде жіберушінің ілеспе құжаттарындағы деректерден құндылықтардың саны, бағалы металдың немесе асыл тастардың түрі, бағалы металдың сынамасы (бір бірліктен асып кетсе) мен бұйымның салмағы (құнды металдар бойынша 0,5 грамнан, асыл тастар бойынша 0,05 караттан көп) бойынша айырмашылықтары барлығы, сондай-ақ жіберушінің ілеспе құжаттарды рәсімдеуінде кемшіліктердің орын алғандығы туралы жіберушіге және Комитетке тиісті шаралар қабылдау үшін қабылдап алу және сұрыптау актісімен бірге анықталған айырмашылықтарды көрсете отырып наразылық құндылықтарды соңғы қабылдау үдерісі аяқталғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде жолданады.
20. Бағалы металдардың салмағы мен сынамасын анықтау, түрлі құнды металдардың бөлінбейтін бөліктерінен тұратын, түрі бір сынамасы әртүрлі зергерлік қоспаларды, сонымен қатар күрделі бұйымдарды жіктеу және салмағын анықтау, бағалы металдардың түрі мен сынамасы бойынша сұрыптау бойынша барлық рәсімдер Орталықтың актісіне сәйкес жүзеге асырылады. Орталық бұйымдардағы өндіруші клеймосының/маркасының түпнұсқалылығын анықтамайды.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Құрылыстық қалдық түріндегі құндылықтар (жаңқа, ұнтақ, құнды металдардың ұсақ бөліктерінің көп мөлшері), сонымен қатар түйіршік, құм және катодты алтындар бағалы металдардың құрамын анықтау үшін сынақтан өткізіледі. Сынақ жүргізу кезіндегі сынақ қорытындылары соңғы болып есептеледі. Құндылықтарды, таңдап алынған және сараптамадан өткен үлгімен қоса қаптап, құндылықтардың тиісті түріне жатқызылады. Осы Қағидалардың 2-тармағының 14) тармақшасымен бекітілген талаптарға сәйкес қапталған құндылықтар да сынақтан кейін Орталық өкімімен қайтадан қоймаға қойылады.";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Орталықтағы құндылықтарды беру мына жағдайларда жүргізіледі:
1) бағалауды жүргізу және құндылықтарды сату үшін уәкілетті органға беру;
2) соттың шешімі бойынша одан әрі иесіне қайтару үшін уәкілетті органға беру.";
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Құндылықтарды Орталық бергеннен кейін оларды сақтауды және өткізуді сатушы мемлекеттік сатып алулар туралы шарт негізінде сауда ұйымдары арқылы қамтамасыз етеді.
Сақтауға берілген құндылықтар сатуға дейін бағалануы тиіс. Құндылықтарға бағалауды жүргізу кезінде сауда ұйымы бағалаушының кіруін қамтамасыз етеді.Оларға бағалауды жүргізу үшін бағалаушының құндылықтарды ашуы және қарауы уәкілетті орган және сауда ұйымдары өкілдерінің қатысуымен жүргізіледі, олардың нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бағалауды жүргізу үшін құндылықтарды ашу актісі жасалады.";

дополнить пунктами 41-1 и 41-2 следующего содержания:
"41-1. Продавец:
1) устанавливает сроки проведения торгов;
2) определяет сроки и длительность выставления ценностей и дату снятия с торгов на основании решения комиссии;
3) осуществляет контроль за ходом организации и проведением торгов торговыми организациями;
4) осуществляет расчеты с торговыми организациями;
5) проводит другие мероприятия, необходимые для реализации ценностей.
41-2. Извещение о проведении торгов или снятии ценностей с торгов публикуется на веб-портале реестра на казахском и русском языках.
Извещение о проведении торгов содержит следующие сведения:
1) наименование торговой организации, которая реализует ценности;
2) сведения о ценностях (с указанием наименования каждого изделия, страны производителя (если известно), вида драгоценного металла, количества, количества вставок, пробы/содержания, общей, лигатурной и химически чистой массы (при возможности их расчета), характеристики вставок);
3) телефоны и место нахождения торговой организации;
4) дополнительную информацию по решению продавца.";
пункты 42, 43, 44 и 45 изложить в следующей редакции:
"42. Реализация ценностей по договору о государственных закупках осуществляется торговой организацией путем выставления ценностей на открытую продажу.
43. После определения стоимости продавец в течении пяти календарных дней обеспечивает внесение информации о реализуемых ценностях с указанием наименования каждого изделия, страны производителя (если известно), вида драгоценного металла, количества, количества вставок, пробы/содержания, общей, лигатурной и химически чистой массы (при возможности их расчета), характеристики вставок, а также проведении торгов торговыми организациями в реестр.
Передача ценностей для хранения и реализации через торговые организации осуществляется на основании договора о государственных закупках путем подписания акта приема-передачи ценностей по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
Реализация ценностей осуществляется не позднее 5 (пяти) пяти календарных дней со дня получения уведомления от продавца. В уведомлении указываются сведения о реализуемых ценностях с указанием суммы (начальной цены), подлежащей перечислению по реквизитам, указанным в договоре о государственных закупках в течение 3 (трех) рабочей дней после их реализации.
Торговая организация выставляет ценности на реализацию путем открытой продажи не ниже начальной цены.
Торговая организация обеспечивает доступ к осмотру ценностей желающим приобрести.
Не допускается снижение стоимости ценностей ниже стоимости химически чистой массы драгоценных металлов, содержащихся в изделиях, по средневзвешенной цене LBMA и средневзвешенному биржевому курсу тенге по отношению к доллару США за последние 12 месяцев до дня определения стоимости.
Торговая организация предоставляет продавцу ежемесячный отчет о реализации переданных ему ценностей.

мынадай мазмұндағы 41-1 және 41-2-тармақтармен толықтырылсын:
"41-1. Сатушы:
1) сауда-саттықты өткізу мерзімдерін белгілейді;
2) комиссия шешімінің негізінде құндылықтарды шығару мерзімдері мен ұзақтығын және сауда-саттықтан алып тастау күнін анықтайды;
3) сауда ұйымдарының сауда-саттықтарды ұйымдастыруы және өткізуі барысын бақылауды жүзеге асырады;
4) сауда ұйымдарымен есеп айырысуды жүзеге асырады;
5) құндылықтарды сату үшін қажетті басқа іс-шараларды өткізеді.
41-2. Сауда-саттықты өткізу және құндылықтарды сауда-саттықтан алып тастау туралы хабарлама тізілімнің веб-порталында қазақ және орыс тілдерінде жарияланады.
Сауда-саттық өткізу туралы хабарлама мынадай мәліметтерді:
1) құндылықтарды өткізетін сауда ұйымының атауын;
2) құндылықтар туралы мәліметтерді (әрбір бұйымның атауы, шығарған елі (егер белгілі болса), бағалы металдың түрі, саны, ендірме саны, сынамасы/құрамы, жалпы, лигатуралық және химиялық таза салмағы (оларды есептеу мүмкін болғанда), ендірме сипаттамасы көрсетіле отырып);
3) сауда ұйымының телефондары мен орналасқан жерін;
4) сатушының шешімі бойынша қосымша ақпаратты қамтиды.";
42, 43, 44 және 45-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"42. Мемлекеттік сатып алу туралы шарт бойынша құндылықтарды сату ашық сауда-саттыққа құндылықтарды шығару арқылы сауда ұйымдарымен жүзеге асырылады.
43. Құнын анықтағаннан кейін сатушы күнтізбелік бес күн ішінде әрбір бұйымның атауы, шығарған елі (егер белгілі болса), бағалы металдың түрі, саны, ендірме саны, сынамасы/құрамы, жалпы, лигатуралық және химиялық таза салмағы, ендірме сипаттамасы, сондай-ақ сауда ұйымдарының сауда-саттықты өткізуі туралы көрсете отырып өткізілетін құндылықтар туралы ақпаратты тізілімге енгізуді қамтамасыз етеді.
Құндылықтарды сауда ұйымдары арқылы сақтауға және сатуға беру осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қабылдап алу-беру актісіне қол қою арқылы мемлекеттік сатып алу туралы шарт негізінде жүзеге асырылады.
Құндылықтарды сату сатушыдан хабарламаны алғаннан кейін күнтізбелік 5 (бес) күннен кешіктірмей жүзеге асырылады. Хабарламада оларды сатқаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік сатып алу туралы шартта көрсетілген деректемелер бойынша аударылуы тиіс соманы (алғашқы бағаны) көрсете отырып өткізілетін құндылықтар туралы мәліметтер көрсетіледі.
Сауда ұйымы құндылықтарды алғашқы бағадан төмен емес ашық сауда арқылы сатуға шығарады.
Сауда ұйымы сатып алуға ниет білдіргендерге құндылықтарды қарауға еркін қолжеткізуді қамтамасыз етеді.
Құндылықтар құнын бағалы металдардың химиялық таза салмағының құнынан, LBMA орташа есептелген фиксингі және орташа есептелген теңгенің құнды анықтағаннан кейін соңғы 12 ай АҚШ долларына орташа есептелген биржалық курсының құнынан төмендетуге болмайды.
Сауда ұйымы сатушыға оған берілген құндылықтар туралы ай сайынғы есепті ұсынады.

44. Определение торговой организации для заключения с ней договора о государственных закупках, осуществляется продавцом в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
Договор о государственных закупках на хранение и реализацию предусматривает действия сторон, условия хранения и реализации ценностей, ответственность за сохранность ценностей и достоверность сведений до перехода прав собственности к покупателю и иные положения.";
45. Решение о реализации или утилизации выкрепленных ювелирных вставок (кроме драгоценных ювелирных камней), а также изделий, содержащих драгоценные металлы и отходов, несодержащих драгоценные металлы, принимается уполномоченным органом или местным исполнительным органом.";
приложения 1 и 5 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 12 и 13 согласно приложениям 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан (Ибраимов К.У.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
15 март 2018 год
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Национального
банка Республики Казахстан
Д. Акишев
26 март 2018 год
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 февраля 2018 года
№ 322
Приложение 1
к Правилам транспортировки, приема, учета, оценки, хранения и реализации драгоценных металлов, драгоценных камней и изделий из них, обращенных (поступивших) в собственность
государства по отдельным основаниям
Форма
Акт описи ценностей № ________(номер)
____________________________________________
(указать республиканская или коммунальная собственность)
____________________________________________
(указать район или город областного значения
при коммунальной собственности)
№ п/п
Подробное описание ценностей (отличительные признаки каждого предмета с указанием вида драгоценного металла или камня)
Количество, штук/мест
Масса, грамм
Проба/содержание
%
1
по каждому лицу осужденному
3
4
5
1
Запонки золотые
2

44. Мемлекеттік сатып алу туралы шартты жасау үшін сауда ұйымын анықтауды сатушы мемлекеттік сатып алу туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырады.
Сақтау мен сату туралы мемлекеттік сатып алу туралы шарт тараптардың іс-әрекеттерін, құндылықтарды сақтау және сату талаптарын, сатып алушыға меншік құқығы өткенге дейін құндылықтардың сақталуы мен мәліметтердің дұрыстығына жауапкершілікті және өзге де ережелерді қарастырады.
45. Алынып тасталған зергерлік қосымшаларды (зергерлік асыл тастардан басқа), сондай-ақ бағалы металдары бар бұйымдарды және бағалы металдары жоқ қалдықтарды өткізу немесе жою туралы шешімді уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы орган қабылдайды.";
көрсетілген Қағидаларға 1 және 5-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес 12 және 13-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті (Ғ.У. Ыбырайымов) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесінің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
М. Бекетаев
2018 жылғы 15 наурыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық банкінің төрағасы
Д. Ақышев
2018 жылғы 26 наурыз
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің 2018 жылғы
28 ақпандағы
№ 322 бұйрығына
1-қосымша
Жекелеген негіздер бойынша
мемлекет
меншігіне айналдырылған
(түскен)
бағалы металдарды, асыл
тастарды
және олардан жасалған
бұйымдарды
тасымалдау, қабылдау, есепке
алу,
бағалау, сақтау және өткізу
ережелеріне
1-қосымша
Нысан
№ ____ (нөмірі) құндылықтардың тізімдеме актісі
___________________________________________
(республикалық немесе коммуналдық меншік екенін көрсету)
____________________________________________
(коммуналдық меншіктегі аудан немесе облыстық маңызы бар қаланы көрсету)
№ р/с
Құндылықтардың толық сипаттамасы (бағалы метал мен тастың түрін көрсетумен әр заттың ерекше белгілері)
Саны, дана/орны
Салмағы, грамм
Сынамасы/құрамы
%
1
Әрбір сотталған адам бойынша
3
4
5
1
Алтын жеңтүйме
2

3,45
585
2
Серьги золотые с камнями зеленого цвета
2
7,11
585
3
Комплект:
Серьги серебряные с камнями зеленого цвета
2
7,11
925
Кольцо серебряное с камнями зеленого цвета
1
2,42
925
Подвеска серебряная с камнями зеленого цвета
1
3,00
925
Итого по каждому лицу осужденному
ИТОГО
Примечание: форма заполнена в качестве примера
Руководитель территориального подразделения уполномоченного органа
Должность _____________________ фамилия, имя, отчество
Приложение 2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 февраля 2018 года
№ 322
Приложение 5
к Правилам транспортировки, приема, учета, оценки, хранения и реализации драгоценных металлов, драгоценных камней и изделий из них, обращенных (поступивших) в собственность
государства по отдельным основаниям
Форма
Центр кассовых операций и хранения ценностей (филиал)
республиканского государственного учреждения
"Национальный Банк Республики Казахстан"
Листов Лист
Карточка учета массы
самородков драгоценных металлов и ценностей
с гигроскопическими материалами
№ п/п
Наименование ценностей
№ и дата акта
Вид металла
Проба/содержание, %
Количество, штук
Общая масса принятая к учету, грамм
1
2
3
4
5
6
7
Итого
Общая масса при перевзвешивании, грамм
Разница в массе, грамм
Причина перевзвешивания
Исполнитель
Роспись
8
9
10
11
12
Приложение 3 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 февраля 2018 года
№ 322
Приложение 12
к Правилам транспортировки, приема, учета, оценки, хранения и реализации драгоценных металлов, драгоценных камней и изделий из них, обращенных (поступивших) в собственность государства по отдельным основаниям
Уполномоченный орган ______________
Экземпляр №___
УТВЕРЖДАЮ
Руководитель _______________________
_____________ фамилия, имя, отчество
"__" _________________ 20__ года
АКТ №______
вскрытия ценностей для проведения оценки
Материальное ответственное лицо торговой организации:__________________________ должность, фамилия, имя, отчество (при наличии), на основании приказа/распоряжения № ______ от____________ в присутствии представителя уполномоченного органа________________________________ должность, фамилия, имя, отчество (при наличии) и представитель оценщика ______________должность, фамилия, имя, отчество (при наличии) произвели вскрытие ценностей № _________, находящейся по адресу _______________ _____________
Описание ценностей:
___________________________________________________.
Количество, штук/мест:
Цифрами (Прописью)
Масса общая/лигатурная, грамм:
Цифрами (Прописью)
Масса лигатурная, унции:
Цифрами (Прописью)
Масса химически чистая, грамм:
Цифрами (Прописью)
Масса химически чистая, унции:
Цифрами (Прописью)
Вид упаковки
Количество
Описание оттисков
Количество
Материально-ответственное лицо торговой организации
Должность
_____________________ фамилия, имя, отчество
Представитель уполномоченного органа
Должность
_____________________ фамилия, имя, отчество
Представитель оценщика
Должность
_____________________ фамилия, имя, отчество
Акт составлен в 3-х экземплярах: 1-й - остается в уполномоченном органе, 2-й – торговой организации и 3-й – оценщику.
Учетный № _____ от _____
Приложение 4 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 февраля 2018 года
№ 322
Приложение 13
к Правилам транспортировки, приема, учета, оценки, хранения и реализации драгоценных металлов, драгоценных камней и изделий из них, обращенных (поступивших) в собственность государства по отдельным основаниям
Уполномоченный орган ______________
Экземпляр №___
УТВЕРЖДАЮ
Руководитель _______________________
_____________ фамилия, имя, отчество
"__" _________________ 20__ года
АКТ №_____ приема-передачи ценностей
Наименование ценностей: ______________________ Наименование счета ______________
Основание для выдачи: Название документа________ №_______от_______
Фактически выдано:
Количество, штук/мест:
Цифрами (Прописью)
Масса общая/лигатурная, грамм:
Цифрами (Прописью)
Масса лигатурная, унции:
Цифрами (Прописью)
Масса химическичистая, грамм:
Цифрами (Прописью)
Масса химически чистая, унции:
Цифрами (Прописью)
Вид упаковки
Количество
Описание оттисков
Количество
Представитель торговой организации: __________ фамилия, имя, отчество
При получении ценностей предъявлена доверенность
№ _____от_____
Количество:
Цифрами
Масса общая/лигатурная, грамм:
Цифрами
Массахимическичистая, грамм:
Цифрами
Выдали:
Материально-ответственное лицо
уполномоченного органа __________ фамилия, имя, отчество
Принял:
Материально-ответственное лицо торговой
организации ___________ фамилия, имя, отчество

3,45
585
2
Жасыл түсті тастары бар алтын сырғалар
2
7,11
585
3
Жиынтық:
Жасыл түсті тастары бар күміс сырғалар
2
7,11
925
Жасыл түсті тастары бар күміс сақина
1
2,42
925
Жасыл түсті тастары бар күміс аспа
1
3,00
925
Барлығы әрбір сотталған адам бойынша
ЖИЫНЫ
Ескерту: нысан мысал ретінде толтырылды
Уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің басшысы
Лауазымы _____________________ тегі, аты, әкесінің аты
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің 2018 жылғы
28 ақпандағы № 322
бұйрығына 2-қосымша
Жекелеген негіздер бойынша
мемлекет
меншігіне айналдырылған
(түскен)
бағалы металдарды, асыл
тастарды
және олардан жасалған
бұйымдарды
тасымалдау, қабылдау, есепке
алу,
бағалау, сақтау және өткізу
ережелеріне
5-қосымша
Нысан
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі" республикалық мемлекеттік мекемесінің
Кассалық операциялар және құндылықтарды сақтау орталығы (филиал)
Парақтар Парақ
Бағалы металдар қорытпадағының және гигроскопиялық материалдармен
құндылықтардың массаны есеп карточкасы
р/с
Құндылықтардың атауы
Актінің № және күні
Металдың түрі
Пробасы, мөлшері, %
Саны, дана
Есепке алынған жалпы масса, грамм
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны
Бақылау – өлшеуде жалпы масса, грамм
Массаның айырмасы, грамм
Бақылау – өлшеудің себебі
Орындаушы
Қолы
8
9
10
11
12
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің 2018 жылғы
28 ақпандағы № 322 бұйрығына
3-қосымша
Жекелеген негіздер бойынша
мемлекет
меншігіне айналдырылған
(түскен)
бағалы металдарды, асыл
тастарды
және олардан жасалған
бұйымдарды
тасымалдау, қабылдау, есепке
алу,
бағалау, сақтау және өткізу
ережелеріне
12-қосымша
Уәкілетті орган ______________________
№___ дана
БЕКІТЕМІН
Басшы _______________________
_____________ тегі, аты, әкесінің аты
"__" _________________ 20__ жыл
Бағалауды жүргізу үшін құндылықтарды ашудың №______АКТІСІ
Сауда ұйымының материалдық жауапты тұлғасы:
__________________________ лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
жағдайда) № ____ күні _____ бұйрығының/өкімінің негізінде, уәкілетті орган
өкілінің _______________ лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
және бағалаушының өкілі _______________ лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда) қатысуымен _______________ _____________ мекенжайындағы
№ _________ құндылықтарды ашуды жүргізді.
Құндылықтар сипаттамасы:
Саны, дана/орын:
Санмен (Жазумен)
Жалпы/лигатуралық массасы, грамм
Санмен (Жазумен)
Лигатуралық массасы, унция:
Санмен (Жазумен)
Химиялық таза массасы, грамм
Санмен (Жазумен)
Химиялық таза массасы, унция:
Санмен (Жазумен)
Қаптау түрі
Саны
Бедерлерін сипаттау
Саны
Сауда ұйымының материалдық жауапты тұлғасы
Лауазымы
_____________________ тегі, аты, әкесінің аты
Уәкілетті органның өкілі
Лауазымы
_____________________ тегі, аты, әкесінің аты
Бағалаушының өкілі
Лауазымы
_____________________ тегі, аты, әкесінің аты
Акт 3 данада жасалды: 1-іншісі – уәкілетті органда қалады, 2-ншісі
– сауда ұйымына және 3-іншісі – бағалаушыға.
Есептілік № _____ күні _____
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің 2018 жылғы
28 ақпандағы № 322 бұйрығына
4-қосымша
Жекелеген негіздер бойынша
мемлекет
меншігіне айналдырылған
(түскен)
бағалы металдарды, асыл
тастарды
және олардан жасалған
бұйымдарды
тасымалдау, қабылдау, есепке
алу,
бағалау, сақтау және өткізу
ережелеріне
13-қосымша
Уәкілетті орган ______________________
№___ дана
БЕКІТЕМІН
Басшы _______________________
_____________ тегі, аты, әкесінің аты
"__" _________________ 20__ жыл
Құндылықтарды қабылдап алу-берудің №_____АКТІСІ
Құндылықтардың атауы: ______________________
Шоттың атауы ______________
Беру үшін негіз: Құжаттың атауы ________ № _______ күні _____
Іс жүзінде берілгені:
Саны, дана/орын:
Санмен (Жазумен)
Жалпы/лигатуралық массасы, грамм
Санмен (Жазумен)
Лигатуралық массасы, унция:
Санмен (Жазумен)
Химиялық таза массасы, грамм
Санмен (Жазумен)
Химиялық таза массасы, унция:
Санмен (Жазумен)
Қаптау түрі
Саны
Бедерлерін сипаттау
Саны
Сауда ұйымының өкілі: __________ тегі, аты, әкесінің аты
Құндылықтарды алу кезінде _______ күні
№ _____ сенімхат көрсетілді
Саны:
Жалпы/лигатуралық массасы, грамм:
Химиялық таза массасы, грамм:
Санмен
Санмен
Санмен
Бергендер:
Уәкілетті органның материалдық жауапты тұлғасы
__________ тегі, аты, әкесінің аты
Қабылдаған:
Сауда ұйымының материалдық жауапты тұлғасы
___________ тегі, аты, әкесінің аты

Акт составлен в 2-х экземплярах: 1-й - в Уполномоченный орган, 2-й - Торговой организации.
Учетный № _____ от _____

Акт 2 данада жасалды: 1-еуі – Уәкілетті органға, 2-ншісі – Сауда ұйымына.
Есептілік № _____ күні _____