О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 5 апреля 2018 года № 524. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 апреля 2018 года № 16779. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 26 июня 2019 года № 349 (вводится в действие с 01.07.2019)
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 26.06.2019 № 349 (вводится в действие с 01.07.2019).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) утратил силу приказом Министра юстиции РК от 11.04.2019 № 184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
2) в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 233 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам регистрации юридических лиц, филиалов и представительств" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11384, опубликованный 9 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Стандарте государственной услуги "Государственная перерегистрация юридических лиц, учетная перерегистрация их филиалов и представительств", утвержденным указанным приказом:
подпункт 1) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) в Государственную корпорацию:
заявление по форме, согласно приложениям 5, 6, 7 и 8 к настоящему стандарту (далее – заявление );
решение либо выписка из решения уполномоченного органа юридического лица о государственной (учетной) перерегистрации, предусматривающие внесение изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, положение о филиале (представительстве), скрепленные печатью юридического лица (за исключением субъектов частного предпринимательства);
три экземпляра учредительных документов (положений) с внесенными изменениями и дополнениями для юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов (представительств);
подлинники прежних учредительных документов юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положений об их филиалах (представительствах);
квитанция или иной документ, подтверждающие уплату в бюджет регистрационного сбора за государственную перерегистрацию юридического лица или учетную перерегистрацию филиала (представительства).
Для государственной перерегистрации хозяйственных товариществ по основанию изменения состава участников, за исключением хозяйственных товариществ, в которых ведение реестра участников хозяйственного товарищества осуществляется профессиональным участником рынка ценных бумаг, имеющим лицензию на осуществление деятельности по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, представляется документ, подтверждающий отчуждение (уступку) права выбывающего участника хозяйственного товарищества на долю в имуществе (уставном капитале) товарищества или ее части в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан и учредительными документами.
Договор отчуждения (уступки) права выбывающего участника хозяйственного товарищества на долю в имуществе (уставном капитале) товарищества или ее части, стороной которого является физическое лицо, подлежит нотариальному удостоверению.
Для государственной перерегистрации субъектов естественных монополий требуется согласие уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий, для перерегистрации субъектов рынка, занимающих монопольное положение на соответствующем товарном рынке, а также государственных предприятий, юридических лиц, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированных с ними лиц, которые будут осуществлять свою деятельность на территории Республики Казахстан, за исключением случаев, когда такое создание прямо предусмотрено законами Республики Казахстан, указами Президента Республики Казахстан или постановлениями Правительства Республики Казахстан, требуется согласие антимонопольного органа.
Филиалы и представительства подлежат перерегистрации в случае изменения наименования.
Учредительные документы, составленные на государственном и русском языках, предоставляются в прошнурованном и пронумерованном виде, в трех экземплярах.
При оказании государственной услуги услугополучатель (учредитель, участник) либо его представитель по доверенности представляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При оказании государственных услуг не допускается истребования от услугополучателей:

Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2018 жылғы 5 сәуірдегі № 524 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 19 сәуірде № 16779 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 26 маусымдағы № 349 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 26.06.2019 № 349 (01.07.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң кейбiр бұйрықтарына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 11.04.2019 № 184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2) "Заңды тұлғаларды, филиалдар мен өкiлдiктердi тiркеу мәселелерi бойынша мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң 2015 жылғы 24 сәуiрдегi № 233 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 11384 болып тiркелген, 2015 жылғы 9 шiлдеде "Әдiлет" ақпараттық-құқықтық жүйесiнде жарияланған) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
аталған бұйрықпен бекiтiлген "Заңды тұлғаларды мемлекеттiк қайта тiркеу, олардың филиалдары мен өкiлдiктерiн есептiк қайта тiркеу" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартында:
9-тармақтың 1 тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы (не оның сенімхат бойынша өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) Мемлекеттік корпорацияға:
осы стандартқа 5, 6, 7 және 8-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтініш (бұдан әрі – өтініш);
(жеке кәсіпкерлікті субъектілерін қоспағанда) заңды тұлғаның мөрімен бекемделген, заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына, филиал (өкілдік) туралы ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу көзделетін, мемлекеттік (есептік) қайта тіркеу туралы заңды тұлғаның уәкілетті органының шешімі не шешімінен үзінді көшірме;
жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлға, сондай-ақ акционерлік қоғам, олардың филиалдары (өкілдіктері) үшін енгізілген өзгерістерімен және толықтыруларымен құрылтай құжаттарының (ережелері) үш данасы;
жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның бұрынғы құрылтай құжаттарының, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелердің төлнұсқалары;
заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеу немесе филиалды (өкілдікті) есептік қайта тіркеу үшін бюджетке тіркеу алымы төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге құжат.
Шаруашылық серiктестiгіне қатысушылардың тiзiлiмiн жүргiзудi бағалы қағаздарды ұстаушылар тiзiлiмдерiнiң жүйесiн жүргiзу жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензиясы бар бағалы қағаздар нарығына кәсiби қатысушы жүзеге асыратын шаруашылық серiктестiктерін қоспағанда, қатысушылар құрамының өзгеруі негізі бойынша шаруашылық серiктестiктерiн мемлекеттік қайта тiркеу үшiн Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерiне және құрылтай құжаттарына сәйкес шаруашылық серiктестiгінің шығатын қатысушысының серіктестік мүлкіндегі (жарғылық капиталындағы) үлесіне немесе оның бір бөлігіне құқығының иелiктен шығарылғанын (бiреуге берiлгенiн) растайтын құжат ұсынылады.
Тарапы жеке тұлға болып табылатын шаруашылық серiктестiгінің шығатын қатысушысының серіктестік мүлкіндегі (жарғылық капиталындағы) үлесіне немесе оның бір бөлігіне құқығын иеліктен шығару (басқаға беру) шарты нотариаттық куәландырылуға жатады.
Табиғи монополиялар субъектiлерiн мемлекеттік қайта тiркеу үшiн табиғи монополиялар салаларында басшылықты жүзеге асыратын уәкiлеттi органның келiсiмi талап етiледi,тиiстi тауар нарығында монополиялық жағдайға ие нарық субъектiлерiн, сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорындарды, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайыздан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғаларды және өз қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын олармен үлестес тұлғаларды, мұндай құру Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтарында немесе Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларында тікелей көзделген жағдайларды қоспағанда, қайта тiркеу үшiн монополияға қарсы органның келiсiмi талап етіледi.
Филиалдар мен өкілдіктер атауы өзгерген жағдайда қайта тіркеуге жатады.
Мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалған құрылтай құжаттары тігілген және нөмірленген түрінде, үш данада ұсынылады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы (құрылтайшы, қатысушы) ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін береді.
Мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушылардан:

1) документов, которые могут быть получены из информационных систем;
2) нотариально засвидетельствованных копий документов, оригиналы которых представлены для сверки услугодателю, за исключением случаев, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, регулирующим вопросы пенсионного и социального обеспечения.
В Государственной корпорации выдача готовых документов услугополучателю осуществляется работником Государственной корпорации на основании расписки о приеме при предъявлении документа, удостоверяющего личность (либо доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.";
в Стандарте государственной услуги "Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства", утвержденным указанным приказом:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в Государственную корпорацию:
1) заявление о регистрации прекращения деятельности юридического лица, филиала (представительства) по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
2) решение собственника имущества юридического лица или уполномоченного собственником органа либо органа юридического лица, уполномоченного на то учредительными документами, скрепленное печатью юридического лица (за исключением субъектов частного предпринимательства);
3) документ, подтверждающий публикацию в официальных печатных изданиях Министерства юстиции информации о ликвидации юридического лица, порядке и сроках заявления претензий кредиторами;
Срок заявления претензий не может быть менее двух месяцев с момента публикации объявления о ликвидации, за исключением случаев банкротства. При банкротстве требования кредиторов к банкроту должны быть заявлены не позднее чем в месячный срок с момента публикации объявления о порядке заявления требований кредиторами.
4) свидетельство об аннулировании облигаций и (или) акций и (или) отчет об итогах погашения облигаций либо письмо уполномоченного органа, осуществляющего государственное регулирование рынка ценных бумаг, об отсутствии зарегистрированных в уполномоченном органе, осуществляющем государственное регулирование рынка ценных бумаг, выпусков акций и (или) облигаций;

1) ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды;
2) Қазақстан Республикасының зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру мәселелерін реттейтін заңнамасында көзделген жағдайларды қоспағанда, көрсетілетін қызметті берушіге салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары ұсынылған құжаттардың нотариаттық куәландырылған көшірмелерін талап етуге жол берілмейді.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беруді Мемлекеттік корпорацияның қызметкері жеке басын куәландыратын құжатты (не сенімхатты) көрсеткен кезде қабылдап алғаны туралы қолхат негізінде жүзеге асырады.
Мемлекеттік корпорация нәтижені бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оларды көрсетілетін қызметті берушіге әрі қарай сақтау үшін береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң жүгінген кезде, Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды."
аталған бұйрықпен бекiтiлген "Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу, филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартында:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не оның сенімхат бойынша өкілі) Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу, филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару өтініші (бұдан әрі – өтініш);
2) (жеке кәсіпкерлікті субъектілерін қоспағанда) заңды тұлғаның мөрімен бекітілген, құрылтай құжаттарымен уәкілеттік берілген заңды тұлға мүлкінің меншік иесінің немесе меншік иесі уәкілеттік берген органның не заңды тұлға органының шешімі;
3) заңды тұлғаны тарату, кредиторлардың наразылықтар мәлімдеуі тәртібі мен мерзімі туралы ақпараттың Әділет министрлігінің ресми баспа басылымдарында жарияланғанын растайтын құжат;
Наразылықтар мәлімдеу мерзімі, банкроттық жағдайларын қоспағанда, таратылғаны туралы хабарландыру жарияланған кезден бастап екі айдан кем болмайды. Банкроттық кезінде кредиторлардың банкротқа қоятын талаптары кредиторлардың талаптарын мәлімдеуі тәртібі туралы хабарландыру жарияланған кезден бастап бір айдан кешіктірілмейтін мерзімде мәлімделуі тиіс;
4) облигациялардың және (немесе) акциялардың күшін жою туралы куәлік және (немесе) облигацияларды өтеу қорытындылары туралы есеп не бағалы қағаздар нарығын мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті органның акциялар және (немесе) облигациялар шығарылымдарының бағалы қағаздар нарығын мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті органда жоқ екендігі туралы хаты;

5) документ об уничтожении печати юридического лица (при наличии);
6) квитанция или иной документ, подтверждающие уплату в бюджет регистрационного сбора за государственную регистрацию прекращения деятельности юридического лица, за исключением юридических лиц, являющихся субъектами малого и среднего предпринимательства;
7) учредительные документы;
8) в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, дополнительно предоставляются:
для субъекта естественной монополии предоставляется предварительное согласие уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий;
для государственной регистрации прекращения деятельности государственного предприятия, приватизированного как имущественный комплекс, получателем услуги представляются:
решение Правительства Республики Казахстан (местного исполнительного органа) о приватизации государственного предприятия как имущественного комплекса;
копия договора купли-продажи имущественного комплекса государственного предприятия;
копия передаточного акта государственного предприятия;
9) для снятия с учетной регистрации филиала и представительства получатели государственных услуг предоставляют следующие документы:
заявление о регистрации прекращения деятельности юридического лица, филиала (представительства) согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
положение о филиале (представительстве);
квитанции или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет регистрационного сбора за снятие с учетной регистрации филиала (представительства).
Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица ликвидированного по решению суда, осуществляется на основании решения суда и определения суда о завершении ликвидационного производства.
Снятие с учетной регистрации филиала (представительства) юридического лица, в отношении которого судом вынесено решение о принудительной ликвидации, осуществляется на основании такого решения с приложением:
1) положения о филиале (представительстве);
2) квитанции или иного документа, подтверждающих оплату в бюджет регистрационного сбора за снятие с учетной регистрации филиала (представительства).
Снятие с учетной регистрации филиала (представительства) юридического лица, в отношении которого судом вынесено решение о признании должника банкротом и его ликвидации с возбуждением процедуры банкротства, осуществляется на основании вступившего в законную силу определения суда о завершении процедуры банкротства.
На портале для государственной регистрации прекращения деятельности юридического лица, филиала и представительства подается заявление о прекращении деятельности юридического лица, филиала или представительства посредством заполнения в форме электронного документа с приложением электронных копий документов предусмотренных пунктом 9 настоящего стандарта и оплатой регистрационного сбора через платежный шлюз "электронного правительства".
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, документа, подтверждающего оплату услугополучателем в бюджет суммы сбора за (в случае оплаты через ПШЭП), сведения об отсутствии (наличии) налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям по прекращающему деятельность юридическому лицу, филиалу (представительству), филиалу (представительству) иностранного юридического лица услугодатель и работник Государственной корпорации получают из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При оказании государственной услуги услугополучатель представляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.";

5) (ол болған кезде) заңды тұлға мөрінің жойылғаны туралы құжат;
6) шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда, заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу үшін тіркеу алымының бюджетке төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат;
7) құрылтай құжаттары;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда қосымша:
табиғи монополия субъектiсi үшін табиғи монополиялар салаларындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкiлеттi органның алдын ала келiсiмi беріледі;
мүліктік кешен ретінде жекешелендірілген мемлекеттік кәсіпорын қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу үшін көрсетілетін қызметті алушы:
мемлекеттік кәсіпорынды мүліктік кешен ретінде жекешелендіру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің (жергілікті атқарушы органның) шешімін;
мемлекеттік кәсіпорынның мүліктік кешенін сатып алу-сату шартының көшірмесін;
мемлекеттік кәсіпорынның тапсыру актісінің көшірмесін ұсынады;
9) филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушылар мынадай құжаттарды:
осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес заңды тұлға, филиал (өкілдік) қызметінің тоқтатылуын тіркеу туралы өтінішті;
филиал (өкілдік) туралы ережені;
филиалды (өкілдікті) есептік тіркеуден шығару үшін тіркеу алымының бюджетке төленгенін растайтын түбіртекті немесе өзге де құжатты ұсынады.
Соттың шешімі бойынша таратылған заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу соттың шешімі және тарату іс жүргізуін аяқтау туралы сот ұйғарымы негізінде жүзеге асырылады.
Мәжбүрлеп тарату туралы сот шешімі шығарылған заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік тіркеуден шығару:
1) филиал (өкілдік) туралы ереже;
2) филиалды (өкілдікті) есептік тіркеуден шығару үшін тіркеу алымының бюджетке төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат қоса беріле отырып, осындай шешім негізінде жүзеге асырылады.
сот борышкерді банкрот деп тану және банкроттық рәсімін қозғай отырып, оны тарату туралы шешім қабылдаған заңды тұлғаның филиалын (өкілдігін) есептік тіркеуден шығару заңды күшіне енген соттың банкроттық рәсімін аяқтау туралы ұйғарымының негізінде жүзеге асырылады.
Порталда заңды тұлға, филиал және өкілдік қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу үшін осы стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттардың электрондық көшірмелерін қоса бере отырып және "электрондық үкімет" төлем шлюзі арқылы тіркеу алымын төлей отырып, электрондық құжат нысанында толтыру арқылы заңды тұлғаның, филиалдың немесе өкілдіктің қызметін тоқтату туралы өтініш беріледі.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), көрсетілетін қызметті алушының жарна сомасын төлегенін растайтын құжат (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) туралы мәліметтерді, қызметін тоқтатып отырған заңды тұлға, филиал (өкілдік), шетелдік заңды тұлғаның филиалы (өкілдігі) бойынша салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің болмауы(болуы) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімді береді.

приложения 9 и 9-1 изложить в новой редакции согласно приложениям 2 и 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра юстиции
Республики Казахстан
Э. Азимова
"СОГЛАСОВАН"
Министр
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
_____________ Д. Абаев
9 апреля 2018 год
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
_____________ Б. Султанов
11 апреля 2018 год
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Национального Банка
Республики Казахстан
_____________ Д. Акишев
13 апреля 2018 год
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 апреля 2018 года № 524
Приложение 18 к Инструкции по
государственной регистрации
юридических лиц
и учетной регистрации
филиалов и представительств"
Сноска. Приложение 1 утратило силу приказом Министра юстиции РК от 11.04.2019 № 184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 апреля 2018 года № 524
Приложение 18-1к Инструкции
по государственной регистрации
юридических лиц и учетной
регистрации филиалов и
представительств"
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом Министра юстиции РК от 11.04.2019 № 184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 апреля 2018 года № 524
Приложение 9
к стандарту государственной
услуги "Государственная
регистрация юридических лиц,
учетная регистрация их
филиалов и представительств"
форма
Уведомление
о начале осуществления предпринимательской деятельности
(для субъектов малого предпринимательства) с открытием банковского
счета и обязательным страхованием работника от несчастных случаев
(за исключением случаев, когда учредитель (учредители) юридического
лица осуществляет (осуществляют) деятельность без вступления в
трудовые отношения с физическими лицами)
1. Форма организации: ____________________________________________________
2. Организационно-правовая форма: ________________________________________
3. Укажите наименование организации без организационно-правовой формы:
название на государственном языке без указания ОПФ*: __________________
название на русском языке без указания ОПФ*: __________________________
название на английском языке с указанием ОПФ*: ________________________
краткое название на государственном языке: _______________________________
краткое название на русском языке: _____________________________________
краткое название на английском языке с указанием ОПФ*: ______________________
4. Руководитель: ФИО*/гражданство/номер (серия при наличии), орган выдачи/ сроки
действия, данные документа, удостоверяющего личность, в т.ч.ИИН*
5. Решение уполномоченного органа ЮЛ* о назначении руководителя __________
номер решения: _______ дата решения: _________
6. Сведения об учредителях - резидентах:
для физического лица: ИИН*, ФИО*, сумма вклада _________________ тенге, доля в
уставном капитале ___ %;
для юридического лица: БИН*, наименование организации, сумма вклада __________
тенге, доля в уставном капитале ___ %;
6.1. Сведения об учредителях - нерезидентах:
для физического лица: ИИН* (при наличии), данные документа удостоверяющего
личность,
ФИО*, гражданство, сумма вклада ______ тенге, доля участия _____ %;
для юридического лица: БИН* (при наличии), номер, под которым организация
зарегистрирована в иностранном государстве, наименование организации,
юрисдикция (страна) регистрации, адрес места нахождения, сумма вклада __________
тенге, доля участия ___ %
7. Действует по типовому уставу: Да _______, Нет ________
8. Сведения о бенефициарном (-х) собственнике (-ах): гражданство, ФИО*, данные
документа, удостоверяющего личность, ИИН* (при наличии)
9. Местонахождение юридического лица, филиала (представительства) тип
местонахождения:
адрес собственной недвижимости _______________________________________,
адрес арендуемой недвижимости _________________________________________
регистрационный код адреса: ____________________________________________
адрес:
область ________________________, город, район, __________________________
сельский округ, район в городе: __________________________________________
село, поселок _________________________________________________________
часть населенного пункта (улица, проспект и др.): __________________________
тип недвижимости: помещение ______________, здание _____________________
идентификационные данные: номер дома ________, номер корпуса ___________,
номер блока ____ квартира______________________________________________
почтовый индекс: ___________ номер телефона (факса) _____________________
10. Регистрирующий орган (заполняется автоматически согласно указанному адресу):
11. Код основного вида экономической деятельности: ______________________
12. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек (не менее 1 человека):
____________________________________________________________________
13. Регистрация в качестве плательщика НДС*: Да __________, Нет _________
14. Открыть банковский счет и заключить договор страхования: Да ___ Нет ___
15. Выбрать банк (выбор из справочника): ________________________________
16. Выбрать филиал банка (выбор из справочника): ________________________
17. Выбрать валюту (выбор из справочника): _____________________________
18. Номер телефона: __________________________________________________
19. Сведения об исполнительном органе:
единоличный _____________________,       коллегиальный __________________
наименование исполнительного органа __________________________________
20. Выбрать страховую компанию (выбор из справочника): _________________
21. Годовой фонд оплаты труда* в тенге _________________________________
22. Указать дату начала и окончания срока страхования:
дата начала срока страхования _________________________________________
дата окончания срока страхования ______________________________________
23. Прикрепить документы: электронная копия устава (при наличии).
БИН* - бизнес идентификционный номер
ИИН* - индивидуальный идентификционный номер
ОПФ* - организационно-правовая форма
НДС* - налог на добавленную стоимость
КПР* - коэффициент производительности риска
ФИО* - фамилия, имя, отчество (при его наличии)
ЮЛ* - юридическое лицо
Бенефициарный собственник* - физическое лицо, которому прямо или косвенно
принадлежат более двадцати пяти процентов долей участия в уставном капитале
либо размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных обществом)
акций клиента - юридического лица, а равно физическое лицо, осуществляющее
контроль над клиентом иным образом, либо в интересах которого клиентом
совершаются операции с деньгами и (или) иным имуществом
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 апреля 2018 года № 524

9 және 9-1 қосымшалар осы бұйрыққа 2-3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Әділет министрінің 11.04.2019 № 184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Тiркеу қызметi және заң қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеудi;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерінің қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң жетекшiлiк ететiн орынбасарына жүктелсiн.
4. Осы бұйрық оның ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әдiлет министрiнің
міндетін атқарушы
Э. Әзімова
"КЕЛIСIЛДI"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрi
_____________ Д. Абаев
2018 жылғы 9 сәуір
"КЕЛIСIЛДI"
Қазақстан Республикасының
қаржы министрi
_____________ Б. Сұлтанов
2018 жылғы 11 сәуір
"КЕЛIСIЛДI"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі төрағасы
_____________ Д. Ақышев
2018 жылғы 13 сәуір
Қазақстан Республикасы
Әдiлет министрiнiң
2018 жылғы 5 сәуірдегі
№ 524 бұйрығына
1-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 11.04.2019 № 184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Әдiлет министрiнiң
2018 жылғы 5 сәуірдегі
№ 524 бұйрығына
2 қосымша
Заңды тұлғаларды мемлекеттіктіркеу, филиалдар менөкілдіктерді есептік тіркеу бойынша нұсқаулыққа
18-1-қосымша көрсетілетін қызметтің
Нысан
Орта кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік тіркеу және банктік шотты ашу мен жұмыскерді жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру бойынша (заңды тұлғаның құрылтайшысы (құрылтайшылары) қызметті жеке тұлғалармен еңбек қатынасын орнатпай жүзеге асыратын жағдайдан басқа) өтініш
1. Ұйымдық нысаны: _______________________________________________________
2. Ұйымдық-құқықтық нысаны: ____________________________________________
3. Ұйымдық-құқықтық нысансыз ұйымның атауын көрсетіңіз:
Мемлекеттік тілдегі ҰҚН* көрсетусіз атауы: ____________________________
Орыс тіліндегі ҰҚН* көрсетусіз атауы: _________________________________
Ағылшын тіліндегі ҰҚН* атауы: _________________________________________
Мемлекеттік тілдегі қысқаша атауы: ___________________________________
Орыс тіліндегі қысқаша атауы: _________________________________________
Ағылшын тіліндегі қысқаша ҰҚН* атауы: _________________________________
4. Басшысы: Т.А.Ә.*/азаматтығы/нөмірі (бар болса сериясы), беру органы/ жарамдылық мерзімі, жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, соның ішінде
ЖСН*: __________________________________________________________
5. ЗТ* уәкілетті органының басшыны тағайындау бойынша шешімі _____________
шешім нөмірі:____________________ шешім күні:__________________________
6. Құрылтайшы-резиденттер туралы мәліметтер:
Жеке тұлғаларға:
ЖСН*/ Т.А.Ә.*, салым мөлшері ________________
жарғылық капиталдағы үлесі % ______
Заңды тұлғаларға: БСН*____________, ұйымның атауы, салым мөлшері ______
жарғылық капиталдағы үлесі % ______
6.1. Құрылтайшы-резиденттер емес туралы мәліметтер:
Жеке тұлғаларға:
ЖСН*(егер бар болса), жеке басын куәландыратын құжаттың деректері,
Т.А.Ә.*, азаматтығы, салым мөлшері _______________ жарғылық капиталдағы үлесі % ______
Заңды тұлғаларға:
БСН* (егер бар болса), ұйымның шетелде тіркелген нөмері, ұйымның атауы, юрисдикция (ел) тіркеу, орналасқан жері, салым мөлшері _________ жарғылық капиталдағы үлесі % ______
7. Үлгілік жағы бойынша қызмет етеді: Иә ________, Жоқ __________
8. Бенефициар(-лар) меншік иесі(-лері) туралы мәліметтер: азаматтығы, Т.А.Ә.*, жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, ЖСН* (болған жағдайда)
9. Заңды тұлғаның, филиал (өкілдіктің) мекен-жайы: _______________________
Мекен-жайының типі:
Өзінің жылжымайтын мүліктің мекен-жайы__________________
Арендаға алынған жылжымайтын мүліктің мекен-жайы _____________________
Мекен-жайдың тірке коды _______________________________________________
Мекен-жай: ____________________________________________________________
Облыс ___________________________, қала, аудан,________________________
ауылды өңір, қаладағы аудан: __________________________________________
ауыл, елді мекен: _____________________________________________________
елді мекеннің бөлігі (көше, даңғыл және басқ.): _______________________
жылжымайтын мүлік түрі: орынжай ______________, ғимарат _______________
сәйкестендіргіш нөмірлер: үй нөмірі _________, корпус нөмірі _________,
блок нөмірі __________ пәтер __________________________________________
пошталық индекс: ______________________________________________________
10. Тіркеуші орган (көрсетілген мекен-жай бойынша автоматты түрде толтырылады):
_________________________________________________________
11. Негізгі экономикалық қызмет түрінің коды: _____________________________
12. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін (шамамен) саны: ______________
13. ҚҚС* төлеуші ретінде тіркеу: Иә __________, Жоқ ____________
14. Банктік шотты ашу және сақтандыру шартын жасасу: Иә ______, Жоқ _______
15. Банкті таңдау (анықтамалықтан таңдау): ________________________________
16. Банк филиалын таңдау (анықтамалықтан таңдау): _________________________
17. Валютаны таңдау (анықтамалықтан таңдау): ______________________________
18. Телефон нөмірі: ______________________________________________________
19. Атқарушы орган туралы мәлімет:
Жеке ______________________, алқалы ______________________
Атқарушы органның атауы __________________________________
20. Қаржыландыру көзі (анықтамалықтан таңдау): ____________________________
21. Жылдық еңбек қорын енгізу, теңгемен ___________________________________
22. Сақтандырудың басталу және аяқталу мерзімін көрсету:
Сақтандырудың басталу күні ____________________________________________
Cақтандырудың аяқталу күні ____________________________________________
23. Құжаттарды қосу: жарғының электрондық көшірмесі (егер бар болса).
Ескерту:
БСН* - бизнес сәйкестендіру номері
ЖСН* - жеке сәйкестендіру номері
ҰҚН* - ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны
ҚҚС* - қосымша құн салығы
ТОК* - тәуекелдің орындалу коэффициенті
ШШБСЕТЗ* - Foreign Account Tax Compliance Act (FATCA) - Шетелдік шоттар бойынша салық есептілігі туралы заң
ТАӘ* - тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
ЗТ* - заңды тұлға
Бенефициарлық меншік иесі – клиент-заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлестерінің не орналастырылған акцияларының (артықшылықты және қоғам сатып алған акциялары шегеріле отырып) жиырма бес пайызынан астамы тікелей немесе жанама түрде тиесілі жеке тұлға, сол сияқты клиентті өзгеше бақылауды жүзеге асыратын не оның мүддесінде клиент ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен операциялар жасайтын жеке тұлға
Қазақстан Республикасы
Әдiлет министрiнiң
2018 жылғы 5 сәуірдегі
№ 524 бұйрығына
2 қосымша
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің стандартына
9-қосымша
Нысан
Кәсіпкерлік қызметті (жеке кәсіпкерлік субъектілеріне арналған) банктік шотты ашу мен жұмыскерді жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандырумен (заңды тұлғаның құрылтайшысы (құрылтайшылары) қызметті жеке тұлғалармен еңбек қатынасын орнатпай жүзеге асыратын жағдайдан басқа) жүзеге асырудың басталғаны туралы хабарлама
1. Ұйымдық нысаны: _______________________________________________________
2. Ұйымдық-құқықтық нысаны: ____________________________________________
3. Ұйымдық-құқықтық нысансыз ұйымның атауын көрсетіңіз:
Мемлекеттік тілдегі ҰҚН* көрсетусіз атауы: ____________________________
Орыс тіліндегі ҰҚН* көрсетусіз атауы: _________________________________
Ағылшын тіліндегі ҰҚН* атауы: _______________________________________
Мемлекеттік тілдегі қысқаша атауы: ____________________________________
Орыс тіліндегі қысқаша атауы: ________________________________________
Ағылшын тіліндегі қысқаша ҰҚН* атауы: ______________________________
4. Басшысы: Т.А.Ә.*/азаматтығы/нөмірі (бар болса сериясы), беру органы/ жарамдылық мерзімі, жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, соның ішінде ЖСН*: _____________
5. ЗТ* уәкілетті органының басшыны тағайындау бойынша шешімі _____________
шешім нөмірі:____________________ шешім күні: _________________________
6. Құрылтайшы-резиденттер туралы мәліметтер:
Жеке тұлғаларға: ЖСН*/ Т.А.Ә.*, салым мөлшері ________________
жарғылық капиталдағы үлесі % ______
Заңды тұлғаларға:
БСН*___________, ұйымның атауы, салым мөлшері _______
жарғылық капиталдағы үлесі % ______
6.1. Құрылтайшы-резиденттер емес туралы мәліметтер:
Жеке тұлғаларға:
ЖСН*(егер бар болса), жеке басын куәландыратын құжаттың деректері,
Т.А.Ә.*, азаматтығы, салым мөлшері _______________
жарғылық капиталдағы үлесі % ______
Заңды тұлғаларға:
БСН* (егер бар болса), ұйымның шетелде тіркелген нөмері, ұйымның атауы, юрисдикция (ел) тіркеу, орналасқан жері, салым мөлшері _______________________
жарғылық капиталдағы үлесі % _________
7. Үлгілік жағы бойынша қызмет етеді:
Иә ________ ,
Жоқ _________
8. Бенефициар(-лар) меншік иесі(-лері) туралы мәліметтер: азаматтығы,
Т.А.Ә.*, жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, ЖСН* (болған жағдайда)
9. Заңды тұлғаның, филиал (өкілдіктің) мекен-жайы: _______________________
Мекен-жайының типі:
Өзінің жылжымайтын мүліктің мекен-жайы ________________
Арендаға алынған жылжымайтын мүліктің мекен-жайы ____________________
Мекен-жайдың тірке коды _____________________________________________
Мекен-жай: ___________________________________________________________
Облыс __________________________, қала, аудан, ________________________
ауылды өңір, қаладағы аудан: __________________________________________
ауыл, елді мекен: _____________________________________________________
елді мекеннің бөлігі (көше, даңғыл және басқ.): _______________________
жылжымайтын мүлік түрі: орынжай _____________, ғимарат ________________
сәйкестендіргіш нөмірлер: үй нөмірі _________, корпус нөмірі _________,
блок нөмірі __________ пәтер __________________________________________
пошталық индекс: ______________________________________________________
10. Тіркеуші орган (көрсетілген мекен-жай бойынша автоматты түрде толтырылады):
_________________________________________________________
11. Негізгі экономикалық қызмет түрінің коды: _____________________________
12. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін (шамамен) саны: _____________
13. ҚҚС* төлеуші ретінде тіркеу: Иә __________, Жоқ ____________
14. Банктік шотты ашу және сақтандыру шартын жасасу: Иә ______, Жоқ _______
15. Банкті таңдау (анықтамалықтан таңдау): ________________________________
16. Банк филиалын таңдау (анықтамалықтан таңдау): _________________________
17. Валютаны таңдау (анықтамалықтан таңдау): ______________________________
18. Телефон нөмірі: _______________________________________________________
19. Атқарушы орган туралы мәлімет:
Жеке ___________________, алқалы ______________________
Атқарушы органның атауы _______________________________________________
20. Қаржыландыру көзі (анықтамалықтан таңдау): ____________________________
21. Жылдық еңбек қорын енгізу, теңгемен ___________________________________
22. Сақтандырудың басталу және аяқталу мерзімін көрсету:
Сақтандырудың басталу күні ___________________________________________
Сақтандырудың аяқталу күні ___________________________________________
23. Құжаттарды қосу: жарғының электрондық көшірмесі (егер бар болса).
Ескерту:
БСН* - бизнес сәйкестендіру номері
ЖСН* - жеке сәйкестендіру номері
ҰҚН* - ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны
ҚҚС* - қосымша құн салығы
ТОК* - тәуекелдің орындалу коэффициенті
ШШБСЕТЗ* - Foreign Account Tax Compliance Act (FATCA)
- Шетелдік шоттар бойынша салық есептілігі туралы заң
ТАӘ* - тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
ЗТ* - заңды тұлға
Бенефициарлық меншік иесі – клиент-заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлестерінің не орналастырылған акцияларының (артықшылықты және қоғам сатып алған акциялары шегеріле отырып) жиырма бес пайызынан астамы тікелей немесе жанама түрде тиесілі жеке тұлға, сол сияқты клиентті өзгеше бақылауды жүзеге асыратын не оның мүддесінде клиент ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен операциялар жасайтын жеке тұлға
Қазақстан Республикасы
Әдiлет министрiнiң
2018 жылғы 5 сәуірдегі
№ 524 бұйрығына
3 қосымша
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік
тіркеу, филиалдар мен өкілдіктерді
есептік тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтің стандартына

Приложение 9-1 к стандарту
государственной услуги "Государственная
регистрация юридических лиц, учетная
регистрация их филиалов и
представительств"
форма
Заявление
о государственной регистрации субъекта среднего предпринимательства,
а также на открытие банковского счета и на обязательное страхование
работника от несчастных случаев (за исключением случаев, когда учредитель
(учредители) юридического лица осуществляет (осуществляют) деятельность
без вступления в трудовые отношения с физическими лицами)
1. Форма организации: ________________________________________________
2. Организационно-правовая форма: ____________________________________
3. Укажите наименование организации без организационно-правовой формы:
название на государственном языке без указания ОПФ*: __________________
название на русском языке без указания ОПФ*: __________________________
название на английском языке с указанием ОПФ*: _______________________
краткое название на государственном языке: ____________________________
краткое название на русском языке: ____________________________________
краткое название на английском языке с указанием ОПФ*: ________________
4. Руководитель: ФИО*/гражданство/номер (серия при наличии), орган выдачи/
сроки действия, данные документа, удостоверяющего личность, в т.ч. ИИН*
5. Решение уполномоченного органа ЮЛ* о назначении руководителя ________
номер решения: _______ дата решения: _________
6. Сведения об учредителях - резидентах:
для физического лица: ИИН*, ФИО*, сумма вклада _________ тенге, доля в
уставном капитале ___ %;
для юридического лица: БИН*, наименование организации, сумма вклада_______
тенге, доля в уставном капитале ___ %;
6.1. Сведения об учредителях - нерезидентах:
для физического лица: ИИН* (при наличии), данные документа удостоверяющего
личность,
ФИО*, гражданство, сумма вклада ______ тенге, доля участия ___ %;
для юридического лица: БИН* (при наличии), номер, под которым организация
зарегистрирована в иностранном государстве, наименование организации,
юрисдикция (страна) регистрации, адрес места нахождения, сумма вклада______
тенге, доля участия ___ %
7. Действует по типовому уставу: Да _______, Нет ________
8. Сведения о бенефициарном (-х) собственнике (-ах): гражданство, ФИО*, данные
документа, удостоверяющего личность, ИИН* (при наличии)
9. Местонахождение юридического лица, филиала (представительства) тип
местонахождения:
адрес собственной недвижимости _______________________________________,
адрес арендуемой недвижимости ________________________________________
регистрационный код адреса: ___________________________________________
адрес: область ________________________, город, район, ___________________
сельский округ, район в городе: _________________________________________
село, поселок _________________________________________________________
часть населенного пункта (улица, проспект и др.): __________________________
тип недвижимости: помещение ____________, здание _______________________
идентификационные данные: номер дома _________, номер корпуса ________,
номер блока ________ квартира__________________________________________
почтовый индекс: ______________ номер телефона (факса) __________________

9-1 қосымша
Нысан
Орта кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік тіркеу және банктік шотты ашу мен жұмыскерді жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру бойынша (заңды тұлғаның құрылтайшысы (құрылтайшылары) қызметті жеке тұлғалармен еңбек қатынасын орнатпай жүзеге асыратын жағдайдан басқа) өтініш
1. Ұйымдық нысаны: _______________________________________________________
2. Ұйымдық-құқықтық нысаны: ______________________________________________
3. Ұйымдық-құқықтық нысансыз ұйымның атауын көрсетіңіз:
Мемлекеттік тілдегі ҰҚН* көрсетусіз атауы: ____________________________
Орыс тіліндегі ҰҚН* көрсетусіз атауы: ________________________________
Ағылшын тіліндегі ҰҚН* атауы: _________________________________________
Мемлекеттік тілдегі қысқаша атауы: ____________________________________
Орыс тіліндегі қысқаша атауы: _________________________________________
Ағылшын тіліндегі қысқаша ҰҚН* атауы: _________________________________
4. Басшысы: Т.А.Ә.*/азаматтығы/нөмірі (бар болса сериясы), беру органы/ жарамдылық мерзімі, жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, соның ішінде ЖСН*:______________
5. ЗТ* уәкілетті органының басшыны тағайындау бойынша шешімі _____________
шешім нөмірі: ____________________ шешім күні: ________________________
6. Құрылтайшы-резиденттер туралы мәліметтер: Жеке тұлғаларға:
ЖСН*/ Т.А.Ә.*, салым мөлшері ________________ жарғылық капиталдағы үлесі % ______
Заңды тұлғаларға: БСН* __________________________, ұйымның атауы,
салым мөлшері ______________________ жарғылық капиталдағы үлесі % ______
6.1. Құрылтайшы-резиденттер емес туралы мәліметтер:
Жеке тұлғаларға:
ЖСН*(егер бар болса), жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, Т.А.Ә.*, азаматтығы, салым мөлшері _______________ жарғылық капиталдағы үлесі % ______
Заңды тұлғаларға:
БСН* (егер бар болса), ұйымның шетелде тіркелген нөмері, ұйымның атауы, юрисдикция (ел) тіркеу, орналасқан жері, салым мөлшері ___________________________ жарғылық капиталдағы үлесі % ______
7. Үлгілік жағы бойынша қызмет етеді: Иә ________ , Жоқ __________
8. Бенефициар(-лар) меншік иесі(-лері) туралы мәліметтер: азаматтығы,
Т.А.Ә.*, жеке басын куәландыратын құжаттың деректері,
ЖСН* (болған жағдайда)
9. Заңды тұлғаның, филиал (өкілдіктің) мекен-жайы: _______________________
Мекен-жайының типі:
Өзінің жылжымайтын мүліктің мекен-жайы______________________________
Арендаға алынған жылжымайтын мүліктің мекен-жайы ______________________
Мекен-жайдың тірке коды _______________________________________________
Мекен-жай: ____________________________________________________________
Облыс ___________________________, қала, аудан,________________________
ауылды өңір, қаладағы аудан: __________________________________________
ауыл, елді мекен: _____________________________________________________
елді мекеннің бөлігі (көше, даңғыл және басқ.): _______________________
жылжымайтын мүлік түрі: орынжай _____________, ғимарат ________________
сәйкестендіргіш нөмірлер: үй нөмірі _________, корпус нөмірі _________,
блок нөмірі __________ пәтер __________________________________________
пошталық индекс: ______________________________________________________

10. Регистрирующий орган (заполняется автоматически согласно указанному адресу):
11. Код основного вида экономической деятельности: ________________________
12. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек (не менее 1 человека):
_____________________________________________________________________
13. Регистрация в качестве плательщика НДС*: Да __________, Нет ___________
14. Открыть банковский счет и заключить договор страхования: Да ___ Нет ____
15. Выбрать банк (выбор из справочника): _________________________________
16. Выбрать филиал банка (выбор из справочника): _________________________
17. Выбрать валюту (выбор из справочника): _______________________________
18. Номер телефона: ___________________________________________________
19. Сведения об исполнительном органе:
единоличный _____________________, коллегиальный ______________________
наименование исполнительного органа ____________________________________
20. Выбрать страховую компанию (выбор из справочника): ___________________
21. Годовой фонд оплаты труда* в тенге ___________________________________
22. Указать дату начала и окончания срока страхования:
дата начала срока страхования ___________________________________________
дата окончания срока страхования ________________________________________
23. Прикрепить документы: электронная копия устава (при наличии).
БИН* - бизнес идентификционный номер
ИИН* - индивидуальный идентификционный номер
ОПФ* - организационно-правовая форма
НДС* - налог на добавленную стоимость
КПР* - коэффициент производительности риска
ФИО* - фамилия, имя, отчество (при его наличии)
ЮЛ* - юридическое лицо
Бенефициарный собственник* - физическое лицо, которому прямо или косвенно
принадлежат более двадцати пяти процентов долей участия в уставном капитале
либо размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных обществом)
акций клиента - юридического лица, а равно физическое лицо, осуществляющее
контроль над клиентом иным образом, либо в интересах которого клиентом
совершаются операции с деньгами и (или) иным имуществом

10. Тіркеуші орган (көрсетілген мекен-жай бойынша автоматты түрде толтырылады):
_________________________________________________________
11. Негізгі экономикалық қызмет түрінің коды: _____________________________
12. Жұмыспен қамтылатын адамдардың күтілетін (шамамен) саны: ______________
13. ҚҚС* төлеуші ретінде тіркеу: Иә ______, Жоқ _________
14. Банктік шотты ашу және сақтандыру шартын жасасу: Иә ______, Жоқ _______
15. Банкті таңдау (анықтамалықтан таңдау): ________________________________
16. Банк филиалын таңдау (анықтамалықтан таңдау): _________________________
17. Валютаны таңдау (анықтамалықтан таңдау): ______________________________
18. Телефон нөмірі: ______________________________________________________
19. Атқарушы орган туралы мәлімет:
Жеке ______________________, алқалы______________________
Атқарушы органның атауы _______________________________________________
20. Қаржыландыру көзі (анықтамалықтан таңдау): ____________________________
21. Жылдық еңбек қорын енгізу, теңгемен ___________________________________
22. Сақтандырудың басталу және аяқталу мерзімін көрсету:
Сақтандырудың басталу күні ____________________________________________
Сақтандырудың аяқталу күні ____________________________________________
23. Құжаттарды қосу: жарғының электрондық көшірмесі (егер бар болса).
Ескерту:
БСН* - бизнес сәйкестендіру номері
ЖСН* - жеке сәйкестендіру номері
ҰҚН* - ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны
ҚҚС* - қосымша құн салығы ТОК* - тәуекелдің орындалу коэффициенті
ШШБСЕТЗ* - Foreign Account Tax Compliance Act (FATCA)
- Шетелдік шоттар бойынша салық есептілігі туралы заң
ТАӘ* - тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
ЗТ* - заңды тұлға
Бенефициарлық меншік иесі – клиент-заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлестерінің не орналастырылған акцияларының (артықшылықты және қоғам сатып алған акциялары шегеріле отырып) жиырма бес пайызынан астамы тікелей немесе жанама түрде тиесілі жеке тұлға, сол сияқты клиентті өзгеше бақылауды жүзеге асыратын не оның мүддесінде клиент ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен операциялар жасайтын жеке тұлға