О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 13 февраля 2015 года № 88 "Об утверждении Правил представления деклараций по производству и обороту этилового спирта и алкогольной продукции"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 января 2018 года № 2. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 апреля 2018 года № 16821
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 13 февраля 2015 года № 88 "Об утверждении Правил представления деклараций по производству и обороту этилового спирта и алкогольной продукции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10502, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 6 апреля 2015 года) следующие изменения:
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 6) пункта 2 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
приложения 2, 3, 4 к Правилам представления деклараций по производству и обороту этилового спирта и алкогольной продукции изложить в редакции согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
Н. Айдапкелов

"Этил спирті және алкоголь өнімін өндіру мен олардың айналымы жөніндегі декларацияларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 13 ақпандағы № 88 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 4 қаңтардағы № 2 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 27 сәуірде № 16821 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Этил спирті және алкоголь өнімін өндіру мен олардың айналымы жөніндегі декларацияларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 13 ақпандағы № 88 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10502 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық–құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 6 сәуірде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы" 1999 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 2-тармағының 6) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
Этил спирті және алкоголь өнімін өндіру мен олардың айналымы жөніндегі декларацияларды табыс ету қағидаларының 2, 3, 4-қосымшалары осы бұйрыққа 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпараттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
3) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
Н. Айдапкелов

5 апреля 2018 года
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 января 2018 года № 2
Приложение 2
к Правилам представления
деклараций по производству и
обороту этилового спирта и
алкогольной продукции
Форма, предназначенная
для сбора административных
данных
Декларация по производству и обороту этилового спирта и (или) виноматериала
отчетный период ____ месяц 20__ года
Индекс: ДПОЭСВМ* производителя 1
Периодичность: ежемесячно
Представляют: физические и юридические лица, осуществляющие производство и
оборот этилового спирта и алкогольной продукции
Куда представляется: в органы государственных доходов
Срок представления: не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным
периодом
*Декларация по производству и обороту этилового спирта и (или) виноматериала
Примечание: пояснение по заполнению декларации приведено в настоящих Правилах
представления деклараций по производству и обороту этилового спирта и алкогольной
продукции.
Код налогового органа
Индивидуальный идентификационный номер /Бизнес-идентификационный номер
Наименование субъекта
Отчетный период месяц год
Вид отчетности
№ п/п
Адрес осуществления деятельности по лицензии или приложению к лицензии
Вид продукции (этиловый спирт или виноматериал)
Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности (при импорте или экспорте этилового спирта или виноматериала)
Остаток этилового спирта или виноматериала на начало отчетного периода, дал
Приход этилового спирта или вино материала, в том числе:
Всего
Объем собственного производства
Получено от других поставщиков (в том числе по импорту, возврат ранее реализованного)
получено от поставщиков Республики Казахстан
возврат ранее реализованного
получено из третьих стран
получено из стран
Евразийского экономического союза
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Продолжение таблицы:
Расход этилового спирта или виноматериала, в том числе:
Всего
для собственного производства алкогольной продукции
Реализовано этилового спирта или виноматериала другим лицам для производства алкогольной продукции
Реализовано на экспорт
Реализовано на технические нужды (для этилового спирта)
Реализовано на медицинские цели (для этилового спирта)
Потери в процессе производства, дал
Прочие расходы, дал
Возврат ранее приобретенного
порча, утрата, конфискация
Порча, утрата при чрезвычайных ситуациях
Остаток на конец отчетного периода
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 января 2018 года № 2
Приложение 3
к Правилам представления
деклараций по производству и
обороту этилового спирта и
алкогольной продукции
Форма, предназначенная
для сбора административных
данных
Декларация по производству и обороту алкогольной продукции
отчетный период ____ месяц 20__ года
Индекс: ДПОАП* производителя 2
Периодичность: ежемесячно
Представляют: физические и юридические лица, осуществляющие производство и
оборот алкогольной продукции
Куда представляется: в органы государственных доходов
Срок представления: не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным
периодом
*Декларация по производству и обороту алкогольной продукции
Примечание: пояснение по заполнению декларации приведено в настоящих Правилах
представления деклараций по производству и обороту этилового спирта и алкогольной
продукции.
Код налогового органа
Индивидуальный идентификационный номер /Бизнес-идентификационный номер
Наименование субъекта
Отчетный период месяц год
Вид отчетности
№ п/п
Адрес осуществления деятельности по лицензии или приложению к лицензии
Вид алкогольной продукции
Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности (при импорте или экспорте алкогольной продукции)
Процентное содержание безводного спирта в алкогольной продукции (кроме пива)
Остаток алкогольной продукции на начало отчетного периода, дал
Приход алкогольной продукции, в том числе:
Всего
Объем производства
Получено от других поставщиков (в том числе по импорту, возврат ранее реализованной или отгруженной продукции)
получено от поставщиков Республики Казахстан
возврат ранее реализованного
получено из третьих стран
получено из стран Евразийского экономического союза
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Продолжение таблицы:
Расход алкогольной продукции, в том числе:
Остаток на конец отчетного периода, дал
Всего
объем реализованной алкогольной продукции на внутренний рынок
объем отгруженной алкогольной продукции структурным подразделениям либо юридическому лицу его структурными подразделениями
Реализовано алкогольной продукции на экспорт
Потери в процессе производства, дал
Прочие расходы, дал
Возврат ранее приобретенного
порча, утрата, конфискация
порча, утрата при чрезвычайных ситуациях
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Приложение
к форме декларации
по производству и обороту
алкогольной продукции
Баланс сырья
Код налогового органа
Индивидуальный идентификационный номер /Бизнес-идентификационный номер
Наименование субъекта
Отчетный период месяц год
Вид отчетности
№ п/п
Адрес осуществления деятельности по лицензии или приложению к лицензии
Наименование сырья
Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности (при импорте или экспорте этилового спирта или виноматериала)
Сведения о поставщике сырья
Показания приборов учета электроэнергии
Показания приборов учета воды
наименование
Индивидуальный идентификационный номер / Бизнес-идентификационный номер
На начало отчетного периода
На конец отчетного периода
На начало отчетного периода
На конец отчетного пери ода
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Продолжение таблицы:
Движение сырья, дал
Объем сырья на стадии производства алкогольной продукции, дал
Остаток на начало отчетного периода
Общий объем поступившего сырья
Использовано сырья на купаж
Норма расхода на 1 дал алкогольной продукции
Производственные потери
Вид выпущенной алкогольной продукции
Процентное содержание безводного спирта в произведенной алкогольной продукции
Объем выпущенной алкогольной продукции
Прочие расходы
Остаток на конец отчетного периода
Оста ток на начало отчетного периода
Оста ток на конец отчетного периода
порча, утрата, конфискация
порча, утрата при чрезвычайных ситуациях
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 января 2018 года № 2
Приложение 4
к Правилам представления
деклараций по производству и
обороту этилового спирта и
алкогольной продукции
Форма, предназначенная
для сбора административных
данных
Декларация по обороту алкогольной продукции
отчетный период ____ месяц 20__ года
Индекс: ДОАП* оптового реализатора 3
Периодичность: ежемесячно
Представляют: физические и юридические лица, осуществляющие оборот
алкогольной продукции
Куда представляется: в органы государственных доходов
Срок представления: не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным
периодом
*Декларация по обороту алкогольной продукции
Примечание: пояснение по заполнению декларации приведено в настоящих Правилах
представления деклараций по производству и обороту этилового спирта и алкогольной
продукции.
Код налогового органа
Индивидуальный идентификационный номер /Бизнес-идентификационный номер
Наименование субъекта
Отчетный период месяц год
Вид отчетности
№ п/п
Адрес местонахождения складского помещения
Вид алкогольной продукции
Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности (при импорте или экспорте алкогольной продукции)
Остаток на начало отчетного периода, дал
Приход алкогольной продукции, в том числе:
Всего
Получено (в том числе импорт, возврат ранее реализованной или отгруженной продукции)
получено от поставщиков Республики Казахстан
возврат ранее реализованного
получено из третьих стран
получено из стран Евразийского экономического союза
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Продолжение таблицы:
Расход алкогольной продукции, дал, в том числе:
Остаток на конец отчетного периода, дал
Всего
Реализация на внутренний рынок
объем отгруженной алкогольной продукции структурным подразделениям либо юридическому лицу его структурными подразделениями
Реализовано на экспорт
Прочий расход
Возврат ранее приобретенного
порча, утрата, конфискация
порча, утрата при чрезвычайных ситуациях
11
12
13
14
15
16
17
18

2018 жылғы 5 сәуір
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 4 қаңтардағы № 2
бұйрығына 1-қосымша
Этил спирті және алкоголь
өнімін өндіру және айналымы
жөніндегі декларацияларды
табыс ету қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Этил спиртін және (немесе) шарап материалын өндіру және айналымы жөніндегі декларация
есепті кезең 20___ жылғы ______ айы
Индексі: өндірушінің ЭСШМӨАД* 1
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: этил спиртін және (немесе) шарап материалының өндірісін және айналымын жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар
Қайда ұсынылады: мемлекеттік кірістер органдарына
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 20 күніне кешіктірмей
*Этил спиртін және (немесе) шарап материалын өндіру және айналымы жөніндегі декларация
Ескертпе: декларацияны толтыру бойынша түсіндірме Этил спиртін және алкоголь өнімін өндіру мен олардың айналымы жөніндегі декларацияларды табыс ету осы қағидаларында келтірілген.
Салық органының коді
Жеке сәйкестендіру нөмірі / Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Атауы
Есепті кезең ________ ай _____ жыл
№ р/с
Немесе лицензияға берілген қосымша бойынша қызметін жүзеге асыру мекенжайы
Өнімнің түрі (этил спирті немесе шарап материалы)
Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы коды (этил спиртін немесе шарап материалын импорттағанда немесе экспорттағанда)
Есепті кезеңнің басындағы этил спирті немесе шарап материалының қалдығы, дал
Этил спиртін немесе шарап материалдың кірісі, оның ішінде:
Барлығы
Өз өндірісінің көлемі
Басқа жеткізушілерден алынды (оның ішінде импорт бойынша бұрын өткізілгенді қайтару)
Қазақстан Республикасында жеткізушілерден алынды
бұрын өткізілгенді қайтару
үшінші елдерден алынды
Еуразиялық экономикалық одақ мемлекеттерден алынды
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Продолжение таблицы:
Этил спиртінің немесе шарап материалының шығыстар,
Есепті кезең соңындағы қалдық
Барлығы
Алкоголь өнімін өз өндірісі үшін
Басқа тұлғаларға алкоголь өнімін өндіру үшін этил спирті мен шарап материалы өткізілді
Экспортқа өткізілді
Техниқалық қажеттіліктерге өткізілді (этил спирті үшін)
медициналық мақсаттар үшін өткізілді (этил спирті үшін
Өндіру процесіндегі шығыстар
Өзге де шығыстар
бұрын алынғадығы қайтару
бүлінуі, жоғалуы, тәркілеу
бүлінуі, жоғалуы төтенше жағдайлар кезіңде
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы "4"қаңтардағы № 2
бұйрығына 2-қосымша
Этил спирті және алкоголь
өнімін өндіру және айналымы
жөніндегі декларацияларды
табыс ету қағидаларына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Алкоголь өнімін өндіру және айналымы жөніндегі декларация
есепті кезең 20___ жылғы ______ айы
Индексі: өндірушінің АӨӨАД* 2
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: алкоголь өнімін өндіруді және айналымын жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар
Қайда ұсынылады: мемлекеттік кірістер органдарына
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 20 күніне кешіктірмей
*Алкоголь өнімін өндіру және айналымы жөніндегі декларация
Ескертпе: декларацияны толтыру бойынша түсіндірме Этил спиртін және алкоголь өнімін өндіру мен олардың айналымы жөніндегі декларацияларды табыс ету осы қағидаларында келтірілген.
Салық органының коді
Жеке сәйкестендіру нөмірі / Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Атауы
Есепті кезең ________ ай _____ жыл
№ р/с
Немесе лицензияға берілген қосымша бойынша қызметін жүзеге асыру мекенжайы
Өнімнің түрі (этил спирті немесе шарап материалы)
Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы коды (этил спиртін немесе шарап материалын импорттағанда немесе экспорттағанда)
Алкоголь өніміндегі (сырадан басқа) сусыз спирттің пайыздық құрамы
Есепті кезеңнің басындағы этил спирті немесе шарап материалының қалдығы, дал
Алкоголь өнімінің көлімі, оның ішінде:
Барлығы
өндірісінің көлемі
Алынды (оның ішінде импорт бойынша бұрын өткізілген немесе тиеп жөнелтілген өнімді қайтару)
Қазақстан Республикасында жеткізушілерден алынды
бұрын өткізілгенді қайтару
үшінші елдерден алынды
Еуразиялық экономикалық одақ мемлекеттерден алынды
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Продолжение таблицы:
Алкоголь өнімінің шығыны, оның ішінде:
Есепті кезең соңындағы қалдық
Барлығы
Ішкі нарыққа өткізілген алкоголь өнімінің көлемі
өз құрылымдық бөлімшелеріне немесе заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелеріне тиеп жөнелтілген алкоголь өнімінің көлемі
Экспортқа өткізілді
Өндіру процесіндегі шығыстар
Өзге де шығыстар
бұрын алынғадығы қайтару
бүлінуі, жоғалуы, тәркілеу
бүлінуі, жоғалуы төтенше жағдайлар кезіңде
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Алкоголь өнімін өндіру
мен айналымы жөніндегі
декларацияға қосымша
Алкоголь өнімінің өндірісіне шикізат балансы
Салық органының коді
Жеке сәйкестендіру нөмірі / Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Атауы
Есепті кезең ________ ай _____ жыл
№ р/с
Лицензияға немесе лицензияға берілген қосымша бойынша қызметін жүзеге асыру мекенжайы
Шикізаттың атауы
Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы коды (этил спиртін немесе шарап материалын импорттағанда)
Шикізат жеткізуші туралы мәлімет
Электроэнергия құрылғыларының есептік көрсеткіштері
Су құрылғыларының есептік көрсеткіштері
атауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі / Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Есеп беру кедеңінің басына
Есеп беру кедеңінің соңына
Есеп беру кедеңінің басына
Есеп беру кедеңінің соңына
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Продолжение таблицы:
Шикізаттың қозғалысы, дал
Алкоголь өнімінің өндіру сатысындағы шикізаттың көлемі, дал
Есепті кезеңнің басындағы қалдық
Келіп түскен шикізаттың жалпы көлемі
Купажға пайдаланылған шикізат
1 дал алкоголь өніміне шығыс нормасы
Өндірістік шығындар
Шығарылған алкоголь өнімінің түрі
Өндірілген алкоголь өніміндегі сусыз спирттің пайыздық құрамы
Шығарылған өнімнің көлемі
Басқа шығындар
Есепті кезең соңындағы қалдық
Есепті кезең басындағы қалдық
Есепті кезең соңындағы қалдық
бұзылған, жоғалған, тәркіленген
төтенше жағдайлар кезіңде бұзылған, жоғалған
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 4 қаңтардағы № 2
бұйрығына 3-қосымша
Этил спирті және алкоголь
өнімін өндіру және айналымы
жөніндегі декларацияларды
табыс ету қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Алкоголь өнімінің айналымы жөніндегі декларация
есепті кезең 20___ жылғы ______ айы
Индексі: көтерме сатушының АӨАД* 3
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: алкоголь өнімінің айналымын жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлғалар
Қайда ұсынылады: мемлекеттік кірістер органдарына
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 20 күніне кешіктірмей
*Алкоголь өнімінің айналымы жөніндегі декларация
Ескертпе: декларацияны толтыру бойынша түсіндірме Этил спиртін және алкоголь өнімін өндіру мен олардың айналымы жөніндегі декларацияларды табыс ету осы қағидаларында келтірілген.
Салық органының коді
Жеке сәйкестендіру нөмірі / Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Атауы
Есепті кезең ________ ай _____ жыл
№ р/с
Қойма үй-жайының орналасқан жерінің мекенжайы
Алкоголь өнімінің түрі
Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы коды (алкоголь өнімін импорты немесе экспорты кезінде)
Есепті кезеңнің басындағы қалдық, дал
Алкоголь өнімінің кірісі оның ішінде:
Барлығы
Алынды (оның ішінде импорт, алдында сатылған немесе тиеліп жөнелтілген өнімнің қайтарылуы)
Қазақстан Республикасы жеткізушілерінен алынған
алдында сатылған немесе тиеліп жөнелтілгеннің қайтарылуы
үшінші елдерден алынған
Еуразиялық экономикалық одақ мемлекеттерден алынған
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Продолжение таблицы:
Алкоголь өнімінің шығысы, дал, оның ішінде:
Есепті кезең соңындағы қалдық
Барлығы
Ішкі нарыққа сатылу
өз құрылымдық бөлімшелеріне немесе заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелеріне тиеп жөнелтілген
Экспортқа сатылған
Өзге де шығындар, дал
бұрын алынғадығы қайтару
бүлінуі, жоғалуы, тәркілеу
бүлінуі, жоғалуы төтенше жағдайлар кезіңде
11
12
13
14
15
16
17
18