Об утверждении Правил формирования и ведения реестра товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию по углеводородам и добыче урана, и их производителей, включая критерии их оценки для внесения в данный реестр
Приказ и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 4 мая 2018 года № 159. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 мая 2018 года № 16966.
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 29.06.2018.
В соответствии с подпунктом 3-2) статьи 62 и подпунктом 3-2) статьи 63 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра энергетики РК от 02.102023 № 353 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила формирования и ведения реестра товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию по углеводородам и добыче урана, и их производителей, включая критерии их оценки для внесения в данный реестр.
2. Департаменту недропользования Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.

Көмірсутектер және уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің тізілімін, осы тізілімге енгізу үшін оларды бағалау өлшемшарттарын қоса алғанда, қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2018 жылғы 4 мамырдағы № 159 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 29 мамырда № 16966 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 2018 жылғы 29 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексі 62-бабының 3-2) тармақшасына және 63-бабының 3-2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 02.10.2023 № 353 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Көмірсутектер және уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің тізілімін, осы тізілімге енгізу үшін оларды бағалау өлшемшарттарын қоса алғанда, қалыптастыру және жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Жер қойнауын пайдалану департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспасөз басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді беруді қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 29 июня 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Исполняющий обязанности
министра энергетики
Республики Казахстан
М. Досмухамбетов
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
_________________ Ж. Касымбек
14 мая 2018 года
Утверждены
приказом исполняющего обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 4 мая 2018 года № 159
Правила формирования и ведения реестра товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию по углеводородам и добыче урана, и их производителей, включая критерии их оценки для внесения в данный реестр
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования и ведения реестра товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию по углеводородам и добыче урана, и их производителей, включая критерии их оценки для внесения в данный реестр (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 3-2) статьи 62 и подпунктом 3-2) статьи 63 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс) и определяют порядок формирования и ведения реестра товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию по углеводородам и добыче урана, и их производителей, включая критерии их оценки для внесения в данный реестр (далее – Реестр).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 02.102023 № 353 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В Правилах используются понятия и определения, установленные в Кодексе, а также следующие понятия:
1 уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана – уполномоченный орган, реализующий государственную политику в области углеводородов и добычи урана.
2) производитель - физическое или юридическое лицо, производящее и (или) поставляющее товары, и (или) выполняющее работы, и (или) оказывающее услуги, используемые при проведении операции по недропользованию.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным приказом Министра энергетики РК от 15.04.2022 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2018 жылғы 29 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрінің
міндетін атқарушы М. Досмұхамбетов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
______________Ж. Қасымбек
14 мамыр 2018 жыл
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушы
2018 жылғы 4 мамырдағы № 159
бұйрығымен бекітілген
Көмірсутектер және уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің тізілімін, осы тізілімге енгізу үшін оларды бағалау өлшемшарттарын қоса алғанда, қалыптастыру және жүргізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Көмірсутектер және уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің тізілімін, осы тізілімге енгізу үшін оларды бағалау өлшемшарттарын қоса алғанда, қалыптастыру және жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) 62-бабының 3-2) тармақшасына және 63-бабының 3-2) тармақшасына сәйкес әзірленді және көмірсутектер және уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің тізілімін осы тізілімге (бұдан әрі – Тізілім) енгізу үшін оларды бағалау өлшемшарттарын қоса алғанда, қалыптастыру және жүргізу тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 02.10.2023 № 353 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қағидаларда Кодексте белгіленген ұғымдар мен анықтамалар, сондай-ақ мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті орган – көмірсутектер және уран өндіру саласында мемлекеттік саясатты іске асыратын уәкілетті орган.
2) өндіруші - жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды өндіретін және (немесе) жеткізетін және (немесе) жұмыстарды орындайтын және (немесе) қызметтерді көрсететін жеке немесе заңды тұлға.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Энергетика министрінің 15.04.2022 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

3. Реестр формируется и ведется уполномоченным органом в области углеводородов и добычи урана.
Сноска. Пункт 3 – в редакции приказа Министра энергетики РК от 15.04.2022 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок формирования и ведения реестра
4. Формирование в Реестре сведений о товарах, работах и услугах, используемых при проведении операций по недропользованию, осуществляется на основании сведений годовых и среднесрочных программ закупа товаров, работ и услуг, представляемых недропользователями в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана по форме и правилам, утверждаемым согласно пункту 6 статьи 131 и пункту 6 статьи 179 Кодекса.
5. Под формированием и ведением Реестра понимается:
1) внесение сведений о товарах, работах и услугах, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителях в Реестр;
2) обновление Реестра при изменении сведений, представленных производителями, а также при исключении производителей из Реестра;
3) обновление Реестра при изменении сведений, представленных недропользователями;
4) размещение Реестра в государственной информационной системе "Реестр товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей" по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
6. Местные исполнительные органы (области, города республиканского значения, столицы) представляют уполномоченному органу в области углеводородов и добычи урана перечень товаров, работ и услуг, производимых на территории области (города республиканского значения, столицы), и их производителей, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 6 – в редакции приказа Министра энергетики РК от 15.04.2022 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
7. Уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана в целях формирования и ведения Реестра направляет оповещение производителям в электронной форме, приведенным в сведениях, представленных местными исполнительными органами (области, города республиканского значения, столицы) о возможности их внесения в Реестр и сведений о предлагаемых ими товарах, работах, услугах, используемых при проведении операций по недропользованию.

3. Тізілімді көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті орган қалыптастырады және жүргізеді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 15.04.2022 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Тізілімді қалыптастыру және жүргізу тәртібі
4. Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер туралы мәліметтерді Тізілімде қалыптастыру Кодекстің 131-бабының 6-тармағына және 179-бабының 6-тармағына сәйкес бекітілетін нысан және қағидалар бойынша жер қойнауын пайдаланушылар көмірсутегі шикізаты және уран өндіру саласындағы уәкілетті органға ұсынатын тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық және орта мерзімді бағдарламаларының мәліметтері негізінде жүзеге асырылады.
5. Тізілімді қалыптастыру және жүргізу деп:
1) жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер және оларды өндірушілер туралы мәліметтерді Тізілімге енгізу;
2) өндірушілер ұсынған мәліметтер өзгерген кезде, сондай-ақ өндірушілер Тізілімнен шығарылған кезде Тізілімді жаңарту;
3) жер қойнауын пайдаланушылар ұсынған мәліметтер өзгерген кезде Тізілімді жаңарту;
4) осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Тізілімді "Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің тізілімі" мемлекеттік ақпараттық жүйесіне орналастыру түсініледі.
6. Жергілікті (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атқарушы органдар облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) аумағында өндірілетін тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің тізбесін осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органға ұсынады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 15.04.2022 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті орган Тізілімді қалыптастыру және жүргізу мақсатында жергілікті (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атқарушы органдар ұсынған мәліметтерде көрсетілген өндірушілерге оларды және жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын, олар ұсынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер туралы мәліметтерді Тізілімге енгізу мүмкіндігі туралы хабарламаны электрондық түрде жібереді.

Сноска. Пункт 7 – в редакции приказа Министра энергетики РК от 15.04.2022 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
8. Исключен приказом Министра энергетики РК от 15.04.2022 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
9. Для формирования в Реестре сведений о производителях товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, производитель представляет справку о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица уполномоченному органу в области углеводородов и добычи урана. Нерезиденты представляют легализованную выписку из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахском и русском языках.
Сноска. Пункт 9 – в редакции приказа Министра энергетики РК от 15.04.2022 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
10. Уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана:
1) в течение трех рабочих дней после получения от производителя документов, согласно пункту 9 настоящих Правил, проверяет соответствие производителя критерию, приведенному в подпункте 1) пункта 11 настоящих Правил;
2) в течение трех рабочих дней после представления местными исполнительными органами сведений, согласно пункту 6 настоящих Правил, проверяет соответствие производителя критерию, приведенному в подпункте 2) пункта 11 настоящих Правил;
3) в случае соответствия Производителя критериям, приведенным в пункте 11 настоящих Правил, вносит производителя в Реестр.
Сноска. Пункт 10 – в редакции приказа Министра энергетики РК от 15.04.2022 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
11. Критериями оценки производителей товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, для внесения в реестр являются:
1) регистрация в качестве юридического лица или индивидуального предпринимателя;
2) наличие товаров, работ и услуг в годовых и среднесрочных программах закупа товаров, работ и услуг недропользователей.
12. Исключение производителя из Реестра осуществляется уполномоченным органом в области углеводородов и добычи урана в случае:
1) ликвидации производителя;
2) по инициативе производителя;
3) изменения сведений, представленных производителями, недропользователями, приводящих к несоответствию производителя критерию, указанному в подпункте 2) пункта 11 настоящих Правил.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 15.04.2022 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 15.04.2022 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Тізілімде жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің өндірушілері туралы мәліметтерді қалыптастыру үшін өндіруші заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органға ұсынады. Бейрезиденттер сауда тізілімінен заңдастырылған үзінді көшірмені немесе шетелдік заңды тұлға шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатындығын куәландыратын басқа заңдастырылған, қазақ және орыс тілдеріне нотариалды куәландырылған аудармасы бар құжатты ұсынады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 15.04.2022 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті орган:
1) өндірушіден құжаттарды алғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 9-тармағына сәйкес өндірушінің осы Қағидалардың 11-тармағының 1) тармақшасында келтірілген өлшемшартқа сәйкес келуін тексереді;
2) жергілікті атқарушы органдар осы Қағидалардың 6-тармағына сәйкес мәліметтерді ұсынғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде өндірушінің осы Қағидалардың 11-тармағының 2) тармақшасында келтірілген өлшемшартқа сәйкес келуін тексереді;
3) өндіруші осы Қағидалардың 11-тармағында келтірілген өлшемшартқа сәйкес келген жағдайда, өндірушіні Тізілімге енгізеді.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 15.04.2022 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Мыналар тізілімге енгізу үшін жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді өндірушіні бағалаудың өлшемшарттары болып табылады:
1) заңды тұлға немесе жеке кәсіпкер ретінде тіркелу;
2) жер қойнауын пайдаланушылардың тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық және орта мерзімді бағдарламаларында тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің болуы.
12. Көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті орган өндірушіні Тізілімнен алып тастауды мынадай:
1) өндіруші таратылған;
2) өндірушінің бастамасы бойынша;
3) өндірушінің осы Қағидалардың 11-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген өлшемшартқа сәйкес келмеуіне әкелетін, өндірушілер, жер қойнауын пайдаланушылар ұсынған мәліметтер өзгерген жағдайда жүзеге асырады.

Сноска. Пункт 12 – в редакции приказа Министра энергетики РК от 15.04.2022 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
13. Для исключения из Реестра по основаниям, указанным в подпункте 2) пункта 12 настоящих Правил, производитель представляет уполномоченному органу в области углеводородов и добычи урана заявление о его исключении из Реестра в произвольной форме.
Уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана исключает производителя из Реестра в течение трех рабочих дней после получения заявления о его исключении из Реестра и (или) при наступлении случаев, указанных в подпунктах 1) и 3) пункта 12 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 13 – в редакции приказа Министра энергетики РК от 15.04.2022 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам формирования и
ведения реестра товаров, работ
и услуг, используемых
при проведении операций
по недропользованию
по углеводородам и добыче
урана, и их производителей,
включая критерии их оценки
для внесения в данный реестр
Реестр товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей
Сноска. Приложение 1 – в редакции приказа Министра энергетики РК от 15.04.2022 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Код и наименование товара, работы и услуги по Единому номенклатурному справочнику товаров, работ и услуг
Дополнительное описание товара, работы и услуги
Наличие сертификата СТ-KZ* (при регистрации товаров)
*CT-KZ - сертификат, подтверждающий происхождение товара на территории Республики Казахстан
Приложение 2
к Правилам формирования и
ведения реестра товаров, работ
и услуг, используемых
при проведении операций
по недропользованию
по углеводородам
и добыче урана, и их
производителей, включая
критерии их оценки
для внесения в данный реестр
Перечень товаров, работ и услуг, производимых на территории области (города республиканского значения, столицы), и их производителей
Сноска. Приложение 2 – в редакции приказа Министра энергетики РК от 15.04.2022 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование производителя
Область, город (населенный пункт), адрес
Телефон, электронный адрес, интернет-ресурс
Общая численность персонала
Резидент Республики Казахстан
Наличие сертификата СТ-KZ* (при регистрации товаров)
Наименование товара, работы и услуги и код по Единому номенклатурному справочнику товаров, работ и услуг
*CT-KZ - сертификат, подтверждающий происхождение товара на территории Республики Казахстан

Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 15.04.2022 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Осы Қағидалардың 12-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген негіздер бойынша Тізілімнен алып тастау үшін өндіруші көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органға оны Тізілімнен алып тастау туралы өтінішті еркін нысанда ұсынады.
Көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті орган Тізілімнен алып тастау туралы өтінішті алғаннан кейін және (немесе) осы Қағидалардың 12-тармағының 1) және 3) тармақшаларында көрсетілген жағдайлар туындаған кезде үш жұмыс күні ішінде өндірушіні Тізілімнен алып тастайды.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 15.04.2022 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Көмірсутектер және уран өндіру
бойынша жер қойнауын
пайдалану жөніндегі
операцияларды жүргізу
кезінде пайдаланылатын
тауарлардың, жұмыстардың
және көрсетілетін қызметтердің
және оларды өндірушілердің
тізілімін, осы тізілімге енгізу
үшін оларды бағалау
өлшемшарттарын қоса
алғанда, қалыптастыру және
жүргізу қағидаларына
1-қосымша
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің тізілімі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 15.04.2022 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№ р/с
Тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығы бойынша тауардың, жұмыстың және көрсетілетін қызметтің коды мен атауы
Тауардың, жұмыстың және көрсетілетін қызметтің қосымша сипаттамасы
СТ-KZ* сертификатының бар болуы (тауарларды тіркеу кезінде)
*СT-KZ - Қазақстан Республикасының аумағында тауарлардың шығу тегі туралы куәландыратын құжат
Көмірсутектер және уран өндіру
бойынша жер қойнауын
пайдалану жөніндегі
операцияларды жүргізу
кезінде пайдаланылатын
тауарлардың, жұмыстардың
және көрсетілетін қызметтердің
және оларды өндірушілердің
тізілімін, осы тізілімге енгізу
үшін оларды бағалау
өлшемшарттарын қоса алғанда,
қалыптастыру және жүргізу
қағидаларына
2-қосымша
Облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) аумағында өндірілетін тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің тізбесі
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 15.04.2022 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№ р/с
Өндіруші атауы
Облыс, қала (елді мекен), мекенжайы
Телефон, электрондық мекенжай, интернет-ресурс
Персоналдың жалпы саны
Қазақстан Республикасының резиденті
СТ-KZ* сертификатының бар болуы (тауарларды тіркеу кезінде)
Тауардың, жұмыстың және көрсетілетін қызметтің атауы және Тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығы бойынша коды
*СT-KZ - Қазақстан Республикасының аумағында тауарлардың шығу тегі туралы куәландыратын құжат