Об утверждении условий по минимальному индивидуальному кредитному рейтингу в иностранной валюте
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 2 мая 2018 года № 293. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 июня 2018 года № 17015.
В соответствии с пунктом 2 статьи 56 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые условия по минимальному индивидуальному кредитному рейтингу в иностранной валюте.
2. Департаменту недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 29 июня 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________________ Т. Сулейменов
22 мая 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
________________ Б. Султанов
23 мая 2018 года
Утверждены
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 2 мая 2018 года № 293
Условия по минимальному индивидуальному кредитному рейтингу в иностранной валюте
Сноска. Условия – в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 21.04.2023 № 272 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Гарантом по обеспечению исполнения обязательств по ликвидации последствий недропользования в Республике Казахстан выступает иностранный банк или организация (далее – Гарант), акции которой обращаются на организованном рынке ценных бумаг. Гарант соответствует одному из следующих условий:

Шетелдік валютадағы ең төмен жеке кредиттік рейтинг бойынша шарттарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 2 мамырдағы № 293 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 7 маусымда № 17015 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертуі!
Осы бұйрық 29.06.2018 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 56-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған шетелдік валютадағы ең төмен жеке кредиттік рейтинг бойынша шарттар бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Жер қойнауын пайдалану департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2018 жылғы 29 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Т. Сүлейменов
2018 жылғы 22 мамыр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
______________ Б. Сұлтанов
2018 жылғы 23 мамыр
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
2018 жылғы 2 мамырдағы
№ 293 бұйрығымен
бекітілді
Шетелдік валютадағы ең төмен жеке кредиттік рейтинг бойынша шарттар
Ескерту. Шарттар жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 21.04.2023 № 272 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану салдарын жою бойынша міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету бойынша кепілгер акциялары ұйымдастырылған құнды қағаздар нарығында айналыстағы ұйым немесе шетел банкі болады (бұдан әрі - Кепілгер). Кепілгер келесі шарттың біріне сәйкес болу қажет:

1) наличие минимального индивидуального кредитного рейтинга не ниже уровня "ВВ+" рейтингового агентства Standard & Poors либо рейтингов аналогичного уровня, присвоенных рейтинговыми агентствами Fitch, Сapital Intelligence, Dominion Bond Rating Service, JСR или Rating & Investment Information;
2) наличие минимального индивидуального кредитного рейтинга не ниже уровня "Вa1", присвоенного рейтинговым агентством Moody's Investors Service.

1) Fitch, Сapital Intelligence, Dominion Bond Rating Service, JСR немесе Rating & Investment Information рейтингілік агенттіктерімен берілген рейтингілердің ұқсас деңгейінен не Standard & Poors рейтингілік агенттігінің "ВВ+" деңгейінен төмен емес жеке кредиттік рейтингінің болуы.
2) Moody's Investors Service рейтингілік агенттігімен берілген "Вa1" деңгейінен төмен емес жеке кредиттік рейтингінің болуы.