О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1271 "Об утверждении Правил размещения информации на интернет-портале открытых бюджетов"
Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 328. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 августа 2018 года № 17290. Утратил силу приказом Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 30 апреля 2021 года № 149.
Сноска. Утратил силу приказом Министра информации и общественного развития РК от 30.04.2021 № 149 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года "О доступе к информации" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1271 "Об утверждении Правил размещения информации на интернет-портале открытых бюджетов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12803, опубликован 2 февраля 2016 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет") следующие изменения:
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах размещения информации на интернет-портале открытых бюджетов, утвержденных указанным приказом:
пункты 3, 4 изложить в следующей редакции:
"3. Все иные понятия и сокращения, используемые в настоящих Правилах, употребляются в том значении, в котором они указаны в Бюджетном кодексе Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года (далее – Кодекс), законах Республики Казахстан от 2 ноября 2015 года "Об общественных советах", от 12 ноября 2015 года "О государственном аудите и финансовом контроле", от 16 ноября 2015 года "О доступе к информации", от 24 ноября 2015 года "Об информатизации".
4. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета размещает на Портале бюджетную отчетность, указанную во втором, третьем абзацах подпункта 3), втором абзаце подпункта 4) (в части годового отчета об исполнении республиканского бюджета за соответствующий финансовый год) пункта 1 статьи 124 Кодекса.

"Ашық бюджеттер интернет-порталында ақпарат орналастыру тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1271 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 23 шілдедегі № 328 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 13 тамызда № 17290 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2021 жылғы 30 сәуірдегі № 149 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 30.04.2021 № 149 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Ақпаратқа қол жеткізу туралы" 2015 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 17-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ашық бюджеттер интернет-порталында ақпарат орналастыру тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1271 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12803 болып тіркелген, 2016 жылғы 2 ақпанда "Әділет" Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ашық бюджеттер интернет-порталында ақпарат орналастыру қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Ашық бюджеттер интернет-порталында ақпарат орналастыру қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ашық бюджеттер интернет-порталында ақпарат орналастыру қағидаларында:
3, 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы Қағидаларда пайдаланылатын барлық өзге ұғымдар мен қысқартулар Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінде (бұдан әрі – Кодекс), Қазақстан Республикасының "Қоғамдық кеңестер туралы" 2015 жылғы 2 қарашадағы, "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы" 2015 жылғы 12 қарашадағы, "Ақпаратқа қол жеткізу туралы" 2015 жылғы 16 қарашадағы және "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы заңдарында көрсетілген мағынада пайдаланылады.
4. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган Порталға Кодекстің 124-бабы 1-тармағының 3) тармақшасының екінші, үшінші абзацтарында және 4) тармақшасының екінші абзацында (тиісті қаржы жылында республикалық бюджетті орындау туралы жылдық есеп бөлігінде) көрсетілген бюджеттік есептілікті орналастырады.

Администраторы республиканских бюджетных программ размещают на Портале консолидированную финансовую отчетность, указанную в статье 118 Кодекса, не позднее 1 мая года, следующего за отчетным.
Администраторы бюджетных программ размещают на Портале бюджетную отчетность, указанную в седьмом, восьмом абзацах подпункта 2) пункта 1 статьи 124 Кодекса.
Бюджетная отчетность размещается на Портале в течение пятнадцати рабочих дней по истечении сроков ее формирования.
Годовой отчет об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год размещается на Портале по истечении месяца после его утверждения.
Бюджетная отчетность и консолидированная финансовая отчетность размещаются на Портале на казахском и русском языках.
Администраторы бюджетных программ размещают на Портале информацию согласно статье 67-1 Кодекса.".
2. Департаменту государственной политики в области средств массовой информации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и коммуникаций Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
Д. Абаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
Султанов Б.Т.
от 21 июня 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной
экономики Республики Казахстан
Сулейменов Т.М.
от 12 июля 2018 года

Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері Порталға Кодекстің 118-бабында көрсетілген шоғырландырылған қаржылық есептілікті есептік жылдан кейінгі жылдың 1 мамырынан кешіктірмей орналастырады.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері Порталға Кодекстің 124-бабының 1-тармағы 2) тармақшасының жетінші, сегізінші абзацтарында көрсетілген бюджеттік есептілікті орналастырады.
Бюджеттік есептілікті Порталда оны қалыптастыру мерзімдері өткеннен кейін он бес жұмыс күні ішінде орналастырады.
Тиісті қаржы жылына республикалық бюджеттің орындалуы туралы жылдық есеп Порталға бекіткеннен кейін ай өткен соң орналастырылады.
Бюджеттік есептілік және шоғырландырылған қаржылық есептілік қазақ және орыс тілдерінде орналастырылады.
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері Кодекстің 67-1-бабына сәйкес Порталға ақпарат орналастырады.".
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің бұқаралық ақпарат құралдар саласындағы мемлекеттік саясат департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
Д. Абаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б.Т. Сұлтанов
2018 жылғы 21 маусымда
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Т.М. Сүлейменов
2018 жылғы 12 шілдеде