О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 мая 2016 года № 204 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 октября 2018 года № 409. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 октября 2018 года № 17582. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 мая 2020 года № 181
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 25.05.2020 № 181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 мая 2016 года № 204 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13717, опубликован 23 мая 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Правила субсидирования стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту ветеринарной, фитосанитарной и пищевой безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.

"Өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 5 мамырдағы № 204 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 4 қазандағы № 409 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 19 қазанда № 17582 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 25 мамырдағы № 181 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.05.2020 № 181 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 5 мамырдағы № 204 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13717 болып тіркелген, 2016 жылғы 23 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық, фитосанитариялық және тамақ қауіпсіздігі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан – Министр
сельского хозяйства
Республики Казахстан
У. Шукеев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство информации и коммуникаций
Республики Казахстан
17 сентября 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
24 сентября 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
28 сентября 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
4 октября 2018 года
Приложение
к приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан-Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 4 октября 2018 года № 409
Утверждены
приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 5 мая 2016 года № 204
Правила субсидирования стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и определяют порядок субсидирования стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, приобретенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) удешевленная стоимость – стоимость средств защиты растений, реализуемых сельхозяйственным товаропроизводителям или сельскохозяйственный кооператив (далее - сельхозкооператив), по цене удешевленной не ниже утвержденной нормы субсидий;
2) сельскохозяйственный товаропроизводитель (далее - сельхозтоваропроизводитель) - физическое или юридическое лицо, филиал или представительство юридического лица, занимающееся товарным производством сельскохозяйственной продукции;
3) регламент применения гербицидов и биопрепаратов – требования к условиям и порядку применения гербицидов и биопрепаратов;
4) лицевой счет – совокупность записей, позволяющих идентифицировать зарегистрированное лицо с целью регистрации заявок (переводных заявок) на субсидирование и учета операций с ними;
5) поставщик услуг – лицо, обеспечивающее доступ к информационной системе субсидирования и ее сопровождение в качестве владельца, которое определяется управлением сельского хозяйства местного исполнительного органа области (города) или управление по инвестициям и развитию предпринимательства города Астана (далее – управление) в соответствии с законодательством о государственных закупках;

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Ө. Шөкеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
2018 жылғы 17 қыркүйек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
2018 жылғы 24 қыркүйек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
2018 жылғы 28 қыркүйек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
2018 жылғы 4 қазан
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Қазақстан
Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрінің
2018 жылғы 4 қазандағы
№ 409 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 5 мамырдағы
№ 204 бұйрығымен
бекітілген
Өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41) тармақшасына сәйкес әзірленді және өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеу үшін сатып алынған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) арзандатылған құн – бекітілген субсидиялар нормасынан төмен емес арзандатылған баға бойынша ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге немесе ауыл шаруашылығы кооперативтеріне (бұдан әрі – ауылшаркооперативі) өткізілетін өсімдік қорғау құралдарының құны;
2) ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (бұдан әрі – ауылшартауарынөндіруші) - тауарлы ауыл шаруашылығы өнімін өндірумен айналысатын жеке немесе заңды тұлға, заңды тұлғаның филиалы немесе өкілдігі;
3) гербицидтер мен биопрепараттарды қолдану регламенті – гербицидтер мен биопрепараттарды қолдану шарттары және тәртібіне қойылатын талаптар;
4) жеке шот – субсидиялауға арналған өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) тіркеу және олармен жасалатын операцияларды есепке алу мақсатында тіркелген адамды сәйкестендіруге мүмкіндік беретін, тізілімдегі жазбалар жиынтығы;
5) көрсетілетін қызметтерді жеткізуші – мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес облыстың (қаланың) жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармасы немесе Астана қаласының инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы (бұдан әрі - басқарма) айқындайтын, субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қолжетімділікті және иесі ретінде оны сүйемелдеуді қамтамасыз ететін тұлға;

6) отечественный производитель средств защиты растений (далее – производитель СЗР) – индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, осуществляющее производство гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов на территории Республики Казахстан и имеющее специально оснащенные производственные помещения, биолаборатории, биофабрики, осуществляющие реализацию биоагентов (энтомофагов) и (или) зарегистрированных в соответствии с законодательством Республики Казахстан гербицидов и биопрепаратов;
7) средства защиты растений (далее - СЗР) – гербициды, биоагенты (энтомофаги) и биопрепараты, предназначенные для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений;
8) поставщик СЗР – индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, осуществляющее производство (формуляцию) и (или) реализацию биоагентов (энтомофагов) и зарегистрированных в соответствии со статьей 14-6 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2002 года "О защите растений" гербицидов и биопрепаратов;
9) минимальная стоимость СЗР – сложившаяся на территории Республики Казахстан минимальная цена гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов определяемая местными исполнительными органами путем анализа ценовых предложений, а также информации полученной от государственных органов для установления нормы субсидии;
10) заявка – электронная заявка на получение сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) субсидии за приобретенные СЗР;
11) переводная заявка – электронная заявка на получение субсидий производителем СЗР за приобретаемые сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) СЗР по удешевленной стоимости;
12) информационная система субсидирования – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая возможность взаимодействия с веб-порталом "электронного правительства", регистрации заявки (переводной заявки) на получение субсидий, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявки (переводной заявки) на соответствие условиям субсидирования;
13) веб-портал информационной системы субсидирования (далее – веб-портал) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет, предоставляющий доступ к информационной системе субсидирования;
14) электронный реестр заявок на субсидирование (далее – реестр) – совокупность сведений о заявках (переводных заявках) на субсидирование, а также о заемщиках, финансовых институтах, и иные сведения, отраженные в информационной системе субсидирования;

6) отандық өсімдіктерді қорғау құралдарын өндіруші (бұдан әрі – ӨҚҚ өндіруші) – Қазақстан Республикасы аумағында гербицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) және биопрепараттарды өндіруді жүзеге асыратын және арнайы жарақтандырылған өндірістік жайлары, биозертханалары, биофабрикалары бар, биоагенттерді (энтомофагтарды) және (немесе) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркелген гербицидтер мен биопрепараттарды өткізуді жүзеге асыратын дара кәсіпкер немесе заңды тұлға;
7) өсімдіктерді қорғау құралдары (бұдан әрі – ӨҚҚ) – өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) және биопрепараттар;
8) ӨҚҚ жеткізуші – биоагенттерді (энтомофагтарды) және "Өсімдіктерді қорғау туралы" 2002 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 14-6-бабына сәйкес тіркелген гербицидтер мен биопрепараттарды өндіруді (формуляциялауды) және (немесе) өткізуді жүзеге асыратын дара кәсіпкер немесе заңды тұлға;
9) ӨҚҚ ең төменгі құны – субсидия нормасын белгілеу үшін баға ұсыныстарын, сондай-ақ мемлекеттік органдардан алынған ақпаратты талдау жолымен жергілікті атқарушы орган айқындайтын, гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың Қазақстан Республикасы аумағында қалыптасқан ең төменгі бағасы;
10) өтінім – ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) сатып алынған ӨҚҚ үшін субсидияларды алуға арналған электрондық өтінімі;
11) өтпелі өтінім – ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) арзандатылған құнмен сатып алатын ӨҚҚ үшін ӨҚҚ өндірушінің субсидиялар алуға арналған электрондық өтiнiмі;
12) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі – "электрондық үкімет" веб-порталымен өзара іс-қимыл жасауға, субсидия алуға арналған өтінімді (өтпелі өтінімді) тіркеуге, сондай-ақ өтінімді (өтпелі өтінімді) субсидиялау шарттарына сәйкестігіне автоматты түрде тексеру арқылы оларды өңдеуге мүмкіндік беретін, субсидиялау процестерін орындау жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған, ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып, ретке келтірілген жиынтығы;
13) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) – субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қол жеткізуді ұсынатын, Интернет желісінде орналасқан интернет ресурс;
14) субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – субсидиялауға арналған өтінімдер (өтпелі өтінімдер), сондай-ақ қарыз алушылар, қаржы институттары туралы мәліметтердің жиынтығы және субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде көрсетілген өзге де мәліметтер;

15) электронная карта поля – информация о поле, расположенном на земельном участке сельскохозяйственного назначения, включающая координаты поворотных точек, информацию о севооборотах за последние два года, и данные со спутников дистанционного зондирования земли;
16) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
17) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. Перечень производителей отечественных гербицидов, биопрепаратов предоставляется уполномоченным органом в области инвестиций и развития местным исполнительным органам не позднее 1 декабря предыдущего года на последующий год и не позднее 1 июля соответствующего года.
Местные исполнительные органы размещают на веб-портале перечень производителей отечественных гербицидов в течение трех рабочих дней после его получения.
Местные исполнительные органы, не позднее 1 декабря предыдущего года на последующий год и не позднее 1 июня соответствующего года, формируют перечни производителей отечественных биоагентов (энтомофагов) и в течение трех рабочих дней размещают данные перечни на веб-портале.
4. Выплаты субсидий на возмещение стоимости приобретенных СЗР, осуществляются за счет и в пределах средств, предусмотренных в местном бюджете.
Управление в течение трех рабочих дней после утверждения индивидуального помесячного плана финансирования по субсидированию стоимости СЗР (далее – План финансирования) размещают его на веб-портале.
5. Норма субсидий на 1 литр (килограмм) гербицидов устанавливается в абсолютном выражении (тенге) в зависимости от их состава и концентрации действующего (их) веществ (а). Норма субсидий на 1 литр (килограмм) для гербицида имеющего аналог (и) по составу и концентрации действующего (их) веществ (а) составляет не более половины от минимальной стоимости гербицида или аналога. Норма субсидий на 1 литр (килограмм) для гербицида не имеющего аналога (ов) по составу и концентрации действующего (их) веществ (а) составляет не более половины от минимальной стоимости соответствующего гербицида.

15) танаптың электрондық картасы – бұрылыс нүктелерінің координаталарын, соңғы екі жылдағы ауыспалы егіс туралы ақпаратты және жерді қашықтықтан зондтайтын спутниктерден алынған деректерді қоса алғанда, ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесінде орналасқан танап туралы ақпарат;
16) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;
17) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиынтығы.
3. Инвестициялар және даму саласындағы уәкiлеттi орган жергілікті атқарушы органға отандық гербицидтер, биопрепараттар өндірушілердің тізбесін келесі жылға өткен жылдың 1 желтоқсанынан және тиісті жылдың 1 шілдесінен кешіктірмей бередi.
Жергілікті атқарушы органдар отандық гербицидтер өндірушілердің тізбесін оны алғаннан кейін үш жұмыс күн ішінде веб-порталға орналастырады.
Жергілікті атқарушы органдар келесі жылға өткен жылдың 1 желтоқсанынан және тиісті жылдың 1 маусымынан кешіктірмей, отандық биоагенттер (энтомофагтар) өндірушілердің тізбесін қалыптастырады және үш жұмыс күні ішінде тізбенің деректерін веб-порталға орналастырады.
4. Сатып алынған ӨҚҚ құнын өтеуге арналған субсидияларды төлеу жергілікті бюджетте тиісті қаржы жылына көзделген қаражат есебінен және шегінде жүзеге асырылады.
Басқарма ӨҚҚ құнын субсидиялау жөніндегі ай сайынғы жеке қаржыландыру жоспарын (бұдан әрі – Қаржыландыру жоспары) бекіткеннен кейін оны үш жұмыс күні ішінде веб-порталға орналастырады.
5. Гербицидтердің 1 литріне (килограмына) арналған субсидиялар нормасы олардың құрамы мен әсер етуші затының (тарының) концентрациясына байланысты абсолютті мәнде (теңге) белгіленеді. Құрамы мен әсер етуші затының (тарының) концентрациясы бойынша тектесі бар гербицид үшін 1 литріне (килограмына) арналған субсидиялар нормасы гербицидтің немесе тектестің ең төменгі құнының жартысынан аспайтын мәнді құрайды. Құрамы мен әсер етуші затының (тарының) концентрациясы бойынша тектесі жоқ гербицид үшін 1 литріне (килограмына) арналған субсидиялар нормасы тиісті гербицидтің ең төменгі құнының жартысынан аспайтын мәнді құрайды.

Норма субсидий на 1 грамм (штук, литр, килограмм) приобретенных биопрепаратов, биоагентов (энтомофагов) устанавливается в абсолютном выражении (тенге) не более 40 (сорока) процентов (включительно) от минимальной стоимости соответствующего биопрепарата, биоагента (энтомофага).
6. Перечень гербицидов и биопрепаратов, с учетом информации о культуре (обрабатываемом объекте) и регламенте их применения для расчета норм субсидии, разрешенных к применению на территории Республики Казахстан, определяется согласно Списку пестицидов (ядохимикатов), разрешенных к применению на территории Республики Казахстан (далее - Список пестицидов (ядохимикатов)), утверждаемого в порядке, предусмотренном подпунктом 9) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2002 года "О защите растений".
Данный перечень, а также информация о вновь зарегистрированных гербицидах и биопрепаратах предоставляется Комитетом государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в управление.
7. Перечень субсидируемых видов СЗР и нормы субсидий на 1 литр (килограмм, грамм, штук) с приложением документов, обосновывающих устанавливаемую норму субсидий (расчеты по объемам подлежащих субсидированию видов СЗР с учетом норм их внесения и материалов, подтверждающих сложившуюся минимальную стоимость на соответствующие виды СЗР, лимиты субсидирования) представляются на одобрение в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) сопроводительным письмом за подписью заместителя акима области, города республиканского значения, столицы, в случае их отсутствия лицами, исполняющими их обязанности, не позднее 1 февраля текущего года.
При положительном результате Министерство возвращает соответствующим сопроводительным письмом перечень субсидируемых СЗР и норм субсидий на 1 литр (килограмм, грамм, штук).
При отрицательном результате Министерство возвращает перечень субсидируемых СЗР и норм субсидий на 1 литр (килограмм, грамм, штук) письмом с мотивированным отказом в одобрении. При этом доработанный перечень субсидируемых видов СЗР и нормы субсидий на повторное рассмотрение направляются в Министерство в течение пяти рабочих дней.
После одобрения Министерством перечень субсидируемых видов СЗР и нормы субсидий на 1 литр (килограмм, грамм, штук) утверждаются постановлением местного исполнительного органа (далее – постановление).
Местный исполнительный орган после государственной регистрации в органах юстиции правового акта об утверждении перечня субсидируемых СЗР и норм субсидий в течение трех рабочих дней размещает их на веб-портале.
Внесение изменений и (или) дополнений в перечень субсидируемых видов СЗР и норм субсидий на 1 литр (килограмм, грамм, штук) осуществляется в порядке, предусмотренном частями первой – пятой настоящего пункта Правил.

Сатып алынған биопрепараттардың, биоагенттердің (энтомофагтардың) 1 грамына (данасына, литріне, килограмына) арналған субсидиялар нормасы абсолютті мәнде (теңге) тиісті биопрепараттың, биоагенттің (энтомофагтың) ең төменгі құнының 40 (қырық) пайызынан (қоса алғанда) асырылмай белгіленеді.
6. Қазақстан Республикасы аумағында қолдануға рұқсат етілген, субсидиялар нормасын есептеу үшін дақыл (өңделетін объект) және оларды қолдану регламенті туралы ақпарат ескерілген гербицидтер мен биопрепараттардың тізбесі "Өсімдіктерді қорғау туралы" 2002 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 9) тармақшасында көзделген тәртіппен бекітілетін Қазақстан Республикасы аумағында қолдануға рұқсат етілген пестицидтердің (улы химикаттардың) тізіміне (бұдан әрі – Пестицидтердің (улы химикаттардың) тізімі) сәйкес айқындалады.
Осы тізбені, сондай-ақ жаңадан тіркелген гербицидтер және биопрепараттар туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті басқармаға ұсынады.
7. Белгіленетін субсидиялар нормасын негіздейтін құжаттар (тиісті ӨҚҚ түрлеріне қалыптасқан ең төменгі құнды растайтын, ӨҚҚ енгізу нормалары мен материалдарын ескере отырып, олардың субсидиялауға жататын түрлерінің көлемдері бойынша есептемелер, субсидиялау лимиттері) қоса берілген субсидияланатын ӨҚҚ түрлерінің тізбесі және 1 литрге (килограмға, грамға, данаға) арналған субсидиялар нормалары облыс, республикалық маңызы бар қала әкімінің орынбасары, ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қойған ілеспе хатпен Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне (бұдан әрі – Министрлік) тиісті жылдың 1 ақпанынан кешіктірмей мақұлдауға ұсынылады.
Оң шешім қабылданған жағдайда Министрлік тиісті ілеспе хатпен субсидияланатын ӨҚҚ тізбесін және 1 литрге (килограмға, грамға, данаға) арналған субсидиялар нормаларын кері қайтарады.
Теріс шешім қабылданған жағдайда Министрлік субсидияланатын ӨҚҚ тізбесін және 1 литрге (килограмға, грамға, данаға) арналған субсидиялар нормаларын мақұлдаудан уәжді бас тартуы бар хатпен кері қайтарады. Бұл ретте пысықталған субсидияланатын ӨҚҚ түрлерінің тізбесі және субсидиялар нормалары қайта қарау үшін бес жұмыс күні ішінде Министрлікке жолданады.
Министрлік мақұлдағаннан кейін, субсидияланатын ӨҚҚ түрлерінің тізбесі және 1 литрге (килограмға, грамға, данаға) арналған субсидиялар нормалары жергілікті атқарушы органның қаулысымен (бұдан әрі – қаулы) бекітіледі.
Жергілікті атқарушы орган субсидияланатын ӨҚҚ түрлерінің тізбесін және субсидиялар нормаларын бекіту туралы құқықтық актіні әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден кейін үш жұмыс күні ішінде оларды веб-порталға орналастырады.
Субсидияланатын ӨҚҚ түрлерінің тізбесіне және 1 литрге (килограмға, грамға, данаға) арналған субсидиялар нормаларына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу Қағидалардың осы тармағының бірінші – бесінші бөліктерімен көзделген тәртіпте жүзеге асырылады.

Глава 2. Получатели субсидий
8. Субсидии выплачиваются:
1) cельхозтоваропроизводителям (сельхозкооперативам) для возмещения стоимости СЗР, приобретенных в текущем году и (или) в 4 (четвертом) квартале предыдущего года;
2) производителям СЗР при условии подачи сельхозтоваропроизводителями (сельхозкооперативами) переводной заявки и соблюдении условий пункта 9 настоящих Правил.
Глава 3. Условия получения субсидий
9. Субсидии выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, либо переводной заявки по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, посредством веб-портала "электронного правительства".
Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и информационной системы субсидирования осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
При переводной заявке субсидии выплачиваются производителю СЗР.
В случае подачи заявки (переводной заявки) сельхозтоваропроизводителем, созданным в форме крестьянского или фермерского хозяйства, за приобретенные СЗР своими членами, сведения по составу членов крестьянского или фермерского хозяйства должны быть подтверждены в результате информационного взаимодействия информационной системе субсидирования с Интегрированной налоговой информационной системой Республики Казахстан.
В случае отсутствия на праве землепользования и (или) частной собственности земельных участков сельскохозяйственного назначения у сельхозкооператива, сельхозкооператив подает заявку (переводную заявку) на получение субсидий сельхозтоваропроизводителями, являющимися членами сельхозкооператива. При этом получателями субсидий будут являться сельхозтоваропроизводители;
2) регистрации заявки или переводной заявки в информационной системе субсидирования.
При наличии у сельхозтоваропроизводителя лицевого счета в информационной системе субсидирования, он может самостоятельно осуществить регистрацию заявки (переводной заявки) в информационной системе субсидирования;
3) наличии лицевого счета в информационной системе субсидирования у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица". При этом для переводной заявки также необходимо наличие лицевого счета в информационной системе субсидирования у производителя СЗР.
При приобретении сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) СЗР напрямую у иностранного производителя СЗР, не использующего информационную систему электронных счетов-фактур, затраты на приобретение СЗР подтверждаются декларированием сведений грузовой таможенной декларации (для сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива, который приобрел СЗР из стран, не входящих в Евразийский экономический союз) или сведениями документа, выданного органом государственных доходов, подтверждающего, что товар ввезен из стран Евразийского экономического союза;

2-тарау. Субсидияларды алушылар
8. Субсидиялар:
1) ағымдағы жылы және (немесе) өткен жылдың 4 (төртінші) тоқсанында сатып алынған ӨҚҚ құнын өтеу үшін ауылшартауарынөндірушілерге (ауылшаркооперативтеріне);
2) ауылшартауарынөндірушілердің (ауылшаркооперативтерінің) өтпелі өтінім беруі және осы Қағидалардың 9-тармағының шарттары сақтауы шартымен ӨҚҚ өндірушілерге төленеді.
3-тарау. Субсидиялар алу шарттары
9. Субсидиялар мынадай шарттар сақталған жағдайда төленеді:
1) Ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінімді немесе осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтпелі өтінімді "электрондық үкiмет" веб-порталы арқылы беруі.
"Электрондық үкiмет" веб-порталы мен субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің өзара ақпараттық әрекеттесуі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Өтпелі өтінім берілген кезде субсидия ӨҚҚ өндірушіге төленеді.
Шаруа қожалығы немесе фермерлік шаруашылық нысанында құрылған ауылшартауарынөндіруші өзінің мүшелері сатып алған ӨҚҚ үшін өтінім (өтпелі өтінім) берген жағдайда, шаруа немесе фермер шаруашылығы мүшелерінің құрамы туралы мәліметтер субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің Қазақстан Республикасының интеграцияланған салық ақпараттық жүйесімен ақпараттық өзара әрекеттесуі нәтижесінде расталуы тиіс.
Ауылшаркооперативінде жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері жоқ болған жағдайда, ауылшаркооперативі ауылшаркооперативінің мүшелері болып табылатын ауылшартауарынөндірушілердің субсидиялар алуына өтінім (өтпелі өтінім) береді. Бұл ретте субсидияларды алушылар ауылшартауарынөндірушілер болып табылады.
2) өтінімнің немесе өтпелі өтінімнің субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркелуі.
Субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде ауылшартауарынөндірушінің жеке шоты болған жағдайда, ол өз бетімен субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде өтінімді (өтпелі өтінімді) тіркеуді жүзеге асыра алады;
3) деректері субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің "Заңды тұлға" немесе "Жеке тұлға" мемлекеттік дерекқорларымен ақпараттық өзара әрекеттесуі нәтижесінде расталған, ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде жеке шотының болуы. Бұл ретте өтпелі өтінім үшін де субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде ӨҚҚ өндірушінің жеке шоты болуы қажет.
Ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) ӨҚҚ-ні, электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесін қолданбайтын шетелдік ӨҚҚ өндірушіден тікелей сатып алған жағдайда, ӨҚҚ-ні сатып алу шығындары жүк кедендік декларациясының мәліметтерін декларациялаумен (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден ӨҚҚ сатып алған ауылшартауарынөндіруші немесе ауылшаркооперативі үшін) немесе тауар Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын мемлекеттік кірістер органы мәліметтерімен расталады;

4) подтверждении реализации сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) СЗР в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования и информационной системы по приему и обработке электронных счетов-фактур.
При этом не допускается отзыв, аннулирование и корректировка электронных счетов-фактур для получения субсидий на заявленные СЗР;
5) наличии у сельхозтоваропроизводителя или сельхозтоваропроизводителей, являющихся членами сельхозкооператива земельного (ых) участка (ов) сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности соответствующей площади, подтвержденное в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с автоматизированной информационной системой государственного земельного кадастра и государственной базой данных "Регистр недвижимости";
6) регистрации в информационной системе субсидирования электронных карт полей на всю площадь пашни земельных участков, принадлежащих сельхозтоваропроизводителю или сельхозтоваропроизводителям, являющихся членами сельхозкооператива на праве землепользования и (или) частной собственности.
Глава 4. Порядок расчета субсидий
10. Субсидии рассчитываются, исходя из заявленных сельхозтоваропроизводителем видов и объемов СЗР по следующей формуле:
С = Nр х S х Nc, где
С – сумма причитающейся субсидий, тенге;
Nр – норма расхода гербицида, биопрепарата на 1 гектар (литр/гектар, килограмм/гектар) (с учетом регламента применения, указанных в Списке пестицидов (ядохимикатов) или норм расхода биоагента (энтомофага) на 1 гектар (грамм/гектар, штук/гектар) (с учетом научно-обоснованных норм применения, размещенных на веб-портале);
S – площадь применения определенного вида СЗР (гектар) (данная площадь не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельхозтоваропроизводителю на праве землепользования и (или) частной собственности);
Nc – норма субсидий СЗР (определяется в соответствии с пунктом 5 настоящих Правил).
В случае подачи сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки или переводной заявки на СЗР, стоимость которых ниже стоимости СЗР, по которой рассчитана норма субсидий, расчет субсидий производится от фактической стоимости приобретенных СЗР.
В случае подачи сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки или переводной заявки на СЗР, стоимость которых выше стоимости СЗР, по которой рассчитана норма субсидий, субсидии выплачиваются по стоимости СЗР, по которой рассчитана утвержденная норма субсидий.

4) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі мен электрондық шот-фактураларды қабылдау және өндеу жөніндегі ақпараттық жүйенің ақпараттық өзара әрекеттесуі нәтижесінде ауылшартауарынөндірушіге (ауылшаркооперативіне) ӨҚҚ өткізілгенін растау.
Бұл ретте, өтінім берілген ӨҚҚ-ға субсидиялар алу үшін электрондық шот-фактураларды кері қайтаруға, күшін жоюға және түзетуге жол берілмейді;
5) ауылшартауарынөндірушіде немесе ауылшаркоперативінің мүшелері болып табылатын ауылшартауарынөндірушілерде субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесiмен және "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқорымен ақпараттық өзара әрекеттесуі нәтижесінде расталған, жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесінің (лерінің) болуы;
6) ауылшартауарынөндірушіге немесе ауылшаркооперативінің мүшелері болып табылатын ауылшартауарынөндірушілерге жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі жер учаскелері алқабының барлық алаңына арналған танаптардың электрондық карталарының субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркелуі.
4-тарау. Субсидияларды есептеу тәртібі
10. Субсидиялар ауылшартауарынөндіруші өтінім берген ӨҚҚ-ның түрлеріне және көлеміне сүйене отырып, мынадай формула бойынша есептеледі:
С = Nш х S х Nc, мұнда
С – тиесілі субсидиялар сомасы, теңге;
Nш – гербицидтің, биопрепараттың 1 гектарға (литр/гектар, килограм/гектар) шығыс нормасы (Пестицидтердің (улы химикаттардың) тізімінде көрсетілген қолдану регламентін немесе биоагенттің (энтомофагтың) 1 гектарға (грамм/гектар, дана/гектар) шығыс нормасын ескере отырып) (веб-порталда орналастырылған ғылыми негізделген қолдану нормаларын ескере отырып);
S – ӨҚҚ-ның белгілі бір түрін қолдану алаңы (гектар) (осы алаң ауылшартауарынөндірушіге жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесiлi ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды);
Nс – ӨҚҚ субсидиясының нормасы (осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес айқындалады).
Ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) құны ол бойынша субсидиялар нормасы есептелген ӨҚҚ құнынан төмен ӨҚҚ-ға өтінім немесе өтпелі өтінім берген жағдайда, субсидиялар ол бойынша бекітілген субсидиялар нормасы есептелген ӨҚҚ құны бойынша төленеді.
Ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) құны ол бойыша субсидиялар нормасы есептелген ӨҚҚ құнынан жоғары ӨҚҚ-ға өтінім немесе өтпелі өтінім берген жағдайда, субсидиялар ол бойынша бекітілген субсидиялар нормасы есептелген ӨҚҚ құны бойынша төленеді.

Глава 5. Порядок выплаты субсидий
11. Прием заявок или переводных заявок осуществляется по месту нахождения земельных участков с 1 марта по 1 декабря (включительно) соответствующего года.
Для предоставления доступа к данным реестра через веб-портал (далее – Личный кабинет):
1) сельхозтоваропроизводители (сельхозкоопреативы) и производители СЗР должны обладать ЭЦП, для самостоятельной регистрации в информационной системе субсидирования;
2) управление ежегодно направляет поставщику услуг актуализированные списки своих работников, обладающих ЭЦП.
12. Для регистрации в Личном кабинете, сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом), а также производителем СЗР указываются следующие сведения:
1) для физических лиц и индивидуальных предпринимателей: индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН), фамилия, имя и отчество (при его наличии);
2) для юридических лиц: бизнес-идентификационный номер (далее – БИН), полное наименование; фамилия, имя и отчество (при его наличии) и ИИН первого руководителя;
3) контактные данные (почтовый адрес, телефон, адрес электронной почты);
4) реквизиты банковского счета в банке второго уровня;
При изменении вышеуказанных данных сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив), а также производитель СЗР в течение одного рабочего дня изменяет данные лицевого счета, внесенные в Личный кабинет.
13. Формирование и регистрация сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки или переводной заявки производится в Личном кабинете в следующем порядке:
1) формируется заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки информационной системой субсидирования требований подпунктов 4), 5) и 6) пункта 9 настоящих Правил (либо переводная заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки информационной системой субсидирования требований подпунктов 5) и 6) пункта 9 настоящих Правил);
2) заявка или переводная заявка регистрируется в информационной системе субсидирования путем ее подписания ЭЦП сельхозтоваропроизводителя и становится доступной в Личном кабинете управления. На электронный адрес управления, указанный на веб-портале, направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки или переводной заявки.
В случае, если до момента формирования управлением платежных поручений, выявлено наличие ошибки в зарегистрированной заявке, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) вправе отозвать заявку с указанием причины отзыва.
14. Управление, в течение одного рабочего дня с момента регистрации сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки или переводной заявки подтверждает ее принятие путем подписания с использованием ЭЦП соответствующего уведомления. Данное уведомление становится доступным в Личном кабинете сельхозтоваропроизводителя.

5-тарау. Субсидияларды төлеу тәртібі
11. Өтінімдерді немесе өтпелі өтінімдерді қабылдау тиісті жылдың 1 наурызы мен 1 желтоқсаны аралығында (қоса алғанда) жер учаскесінің орналасқан жері бойынша жүзеге асырылады.
Веб-портал арқылы тізілім деректеріне қол жеткізуді ұсыну үшін (бұдан әрі – Жеке кабинет):
1) ауылшартауарынөндірушілерде (ауылшаркооперативтерінде) және ӨҚҚ өндірушілерде субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде өз бетімен тіркелу үшін ЭЦҚ болуы тиіс;
2) басқарма жыл сайын қызметтерді жеткізушіге ЭЦҚ-сы бар өз жұмысшыларының өзектендірілген тізімін жібереді.
12. Жеке кабинетте тіркелу үшін ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі), сондай-ақ ӨҚҚ өндіруші мынадай мәліметтерді көрсетеді:
1) жеке тұлғалар және дара кәсіпкерлер үшін: жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі –ЖСН), аты, әкесінің аты (бар болса) және тегі;
2) заңды тұлғалар үшін: бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі –БСН), толық атауы, аты, әкесінің аты (бар болса) мен тегі және бірінші басшының ЖСН;
3) байланыс деректері (почталық мекенжайы, телефоны, электрондық почтаның мекенжайы);
4) екінші деңгейдегі банктегі банктік шотының деректемелері.
Жоғарыда көрсетілген деректер өзгерген жағдайда ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі), сондай-ақ ӨҚҚ өндiрушi бір жұмыс күні ішінде Жеке кабинетке енгізілген жеке шоттың деректерін өзгертеді.
13. Ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) өтінімді немесе өтпелі өтінімді қалыптастыру мен тіркеуді Жеке кабинетте мынадай тәртіппен жүргізеді:
1) осы Қағидалардың 9-тармағы 5), 5) және 6) тармақшаларының талаптарын субсидиялаудың ақпараттық жүйесімен тексеру үшін оған қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтінім (не осы Қағидалардың 9-тармағы 5) және 6) тармақшаларының талаптарын субсидиялаудың ақпараттық жүйесімен тексеру үшін оған қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтпелі өтінім) қалыптастырылады;
2) өтінім немесе өтпелі өтінім субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде оған ауылшартауарынөндіруші ЭЦҚ-сымен қол қоюы арқылы тіркеледі және басқарманың Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Веб-порталда көрсетілген басқарманың электрондық мекенжайына қарауға өтінім немесе өтпелі өтінім келіп түскені туралы электрондық хабарлама жіберіледі.
Егер басқарма төлем тапсырмасын қалыптастырған сәтке дейін тіркелген өтінімде деректер сәйкессіздігінің бар екені анықталса, ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) қайтарып алу себебін көрсете отырып, өтінімді қайтарып алуға құқылы.
14. Басқарма ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) өтінімді немесе өтпелі өтінімді тіркеген сәттен бастап бір жұмыс күнi iшiнде ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, тиісті хабарламаға қол қою жолымен оның қабылданғанын растайды. Осы хабарлама ауылшартауарынөндірушінің Жеке кабинетінде қолжетімді болады.

При этом, по переводной заявке уведомление также становится доступным в Личном кабинете производителя СЗР, для последующего внесения им в реестр сведений по фактически реализованным СЗР для выполнения требований подпункта 4) пункта 9 настоящих Правил.
Управление отказывает в оказании государственной услуги при выявление:
1) недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленные настоящими Правилами;
3) в отношении сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения субсидий;
4) в отношении сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) лишен специального права, связанного с получением субсидий.
15. Управление формирует на веб-портале платежные поручения на выплату субсидий, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент", в течение двух рабочих дней:
после подтверждения управлением принятия заявки согласно пункту 14 настоящих Правил;
после внесения по переводной заявке производителем СЗР в реестр сведений о фактической реализации СЗР согласно требованиям подпункта 4) пункта 9 настоящих Правил.
По заявкам, в которых объем субсидий превышает объем бюджетных средств, предусмотренных в Плане финансирования на соответствующий месяц, выплата субсидий осуществляется в следующем месяце, по очередности согласно дате поступления заявок.
Приложение 1
к Правилам субсидирования стоимости
гербицидов, биоагентов (энтомофагов)
и биопрепаратов, предназначенных для
обработки сельскохозяйственных
культур в целях защиты растений
Форма
Заявка
1. В ______________________________________________________________________
области (города республиканского значения, столицы)
от _______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя,
отчество (при его наличии) физического лица)
2. Прошу выплатить мне субсидии за приобретенные СЗР
в объеме _______ литр (килограммов, грамм, штук) ______________,
(вид СЗР)
в размере __________________________________________ тенге.
(сумма цифрами и прописью)
3. Сведения о заявителе*.
для юридического лица:
наименование____________________________________________________________________
БИН____________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя_________________________
ИИН руководителя ______________________________________________________________
адрес__________________________________________________________________________
номер телефона (факса)__________________________________________________________

Бұл ретте, өтпелі өтінім бойынша да хабарлама ӨҚҚ өндірушінің Жеке кабинетінде, ол кейіннен осы Қағидалардың 9-тармағы 4) тармақшасының талаптарын орындау үшін нақты өткізілген ӨҚҚ бойынша мәліметтерді тізілімге енгізу үшін қолжетімді болады.
Басқарма мыналар анықталған кезде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады :
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидалармен белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) ауылшартауарынөндірушіге (ауылшаркооперативіне) қатысты қызметке немесе нақты субсидия алуға талап ететін қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
4) ауылшартауарынөндірушіге (ауылшаркооперативіне) қатысты заңды күшіне енген сот шешімінің болуы, оның негізінде ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) субсидия алумен байланысты арнайы құқығынан айырылуы.
15. Басқарма "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін субсидия төлеуге арналған төлем тапсырмасын екі жұмыс күні ішінде:
осы Қағидалардың 14-тармағына сәйкес басқарма өтінімді қабылдағанын растағаннан кейін;
өтпелі өтінім бойынша ӨҚҚ өндіруші осы Қағидалардың 9-тармағы 4) тармақшасының талаптарына сәйкес нақты өткізілген ӨҚҚ туралы мәліметтерді тізілімге енгізгеннен кейін веб-порталда қалыптастырады.
Субсидия көлемі тиісті айға арналған Қаржыландыру жоспарында көзделген бюджет қаражатының көлемінен асатын өтінімдер бойынша субсидияларды төлеу өтінімдердің келіп түсу күніне сәйкес кезектілік бойынша келесі айда жүзеге асырылады.
Өсімдіктерді қорғау мақсатында
ауыл шаруашылығы
дақылдарын өңдеуге арналған
гербицидтердің, биоагенттердің
(энтомофагтардың) және
биопрепараттардың құнын
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Өтiнiм
1.__________________________________________________ облысының
(республикалық маңызы бар қаланың, астананың)
_____________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі,
2. Маған__________ литр (килограмм, грамм, дана) көлемiнде
сатып алынған____________________________________________ үшiн
(ӨҚҚ түрi)
__________________________ теңге мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын.
(сома санмен және жазбаша)
3. Өтінім беруші туралы ақпарат*.
Заңды тұлға үшін:
атауы _______________________________________________________________
БСН________________________________________________________________
басшысының аты, әкесінің аты (бар болса тегі), тегі________________________
басшысының ЖСН ___________________________________________________
мекенжайы: _________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ________________________________________________

4. Для физического лица, индивидуального предпринимателя:
наименование__________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)__________________________________________
ИИН_________________________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер________________________________________________________________________
кем выдано___________________________________________________________________
дата выдачи_________________________________________________________________
адрес______________________________________________________________________
номер телефона (факса)______________________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве физического лица, индивидуального предпринимателя:
местонахождение______________________________________________________________
дата уведомления______________________________________________________________

4. Жеке тұлға, дара кәсіпкер үшін:
атауы_______________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _______________________________________
ЖСН________________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі ______________________________________________________________
кім берді ____________________________________________________________
берілген күні _________________________________________________________
мекенжайы:__________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:_________________________________________________
Жеке тұлға, дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама:
орналасқан жері ________________________________________________
хабарлама күні ________________________________________________

7. Сведения о наличии текущего счета у сельскохозяйственного товаропроизводителя (сельхотоваропроизводителя) или сельскохозяйственного кооператива (сельхозкооператива)в банке второго уровня *:
ИИН/БИН _____________________________________________________
Кбе__________________________________________________________
Реквизиты банка: ______________________________________________
Наименование банка: __________________________________________
БИК _________________________________________________________
ИИК _________________________________________________________
БИН _________________________________________________________
Кбе __________________________________________________________
8. Договор купли-продажи между сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) и производителем/поставщиком СЗР:
номер договора__________________________________________________
дата заключения договора_________________________________________
цена с НДС (тенге)_______________________________________________
наименование и БИН производителя СЗР ___________________________
адрес местонахождения производителя СЗР _________________________
наименование СЗР_______________________________________________
объем СЗР, литров (килограммов, штук, грамм) ______________________
срок оплаты_____________________________________________________
пункт назначения (отпуска)________________________________________
9. Платежные документы подтверждающие фактическое приобретение (на момент подачи заявки) СЗР:
номер платежного документа _____________________________________
дата платежного документа _______________________________________
номер счета-фактуры ____________________________________________
дата выдачи_____________________________________________________
10. Грузовая таможенная декларация (для сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), который приобрел СЗР из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
наименование СЗР_______________________________________________
единица измерения______________________________________________
количество (объем)______________________________________________
цена с НДС (тенге)_______________________________________________
всего стоимость реализации______________________________________
номер_________________________________________________________
дата выдачи____________________________________________________
наименование иностранного производителя СЗР_____________________
адрес местонахождения иностранного производителя СЗР_____________
11. Документ, выданный органом государственных доходов, подтверждающий, что товар ввезен из стран Евразийского экономического союза:
номер__________________________________________________________
дата выдачи_____________________________________________________
наименование иностранного производителя СЗР _____________________
адрес местонахождения иностранного производителя СЗР _____________

7. Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің (ауылшартауарынөндірушінің) немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің (ауылшаркооперативінің) екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шотының бары туралы мәліметтер *.
ЖСН/БСН ______________________________________________________
Кбе____________________________________________________________
Банк деректемелері_______________________________________________
Банк атауы______________________________________________________
БСК___________________________________________________________
ЖСК___________________________________________________________
БСН___________________________________________________________
Кбе____________________________________________________________
8. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауылшаркооперативі) және ӨҚҚ өндіруші / жеткізуші арасындағы сатып алу-сату шарты:
шарттың нөмірі _________________________________________________
шарт жасалған күн _______________________________________________
ҚҚС-мен бағасы (теңге)__________________________________________
ӨҚҚ өндірушінің атауы және БСН _________________________________
ӨҚҚ өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ____________________
ӨҚҚ атауы _____________________________________________________
ӨҚҚ көлемі, литр (килограмм, дана, грамм) _________________________
төлеу мерзімі ___________________________________________________
межелі (босату) пункті ___________________________________________
9. ӨҚҚ-нің нақты сатып алынғанын растайтын (өтінім берген сәтте) төлем құжаттары:
төлем құжатының нөмірі _________________________________________
төлем құжатының күні ___________________________________________
шот-фактура нөмірі______________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
10. Жүк кедендік декларация (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден ӨҚҚ сатып алған ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) үшін):
ӨҚҚ атауы _____________________________________________________
өлшем бірлігі ___________________________________________________
мөлшері (көлемі)_________________________________________________
ҚҚС-мен бағасы (теңге)___________________________________________
өткізу құны, барлығы ____________________________________________
нөмірі _________________________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
шетелдік ӨҚҚ өндірушінің атауы __________________________________
шетелдік ӨҚҚ өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ____________
11. Тауар Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын мемлекеттік кірістер органы берген құжат:
нөмірі _________________________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
шетелдік ӨҚҚ өндірушінің атауы __________________________________
шетелдік ӨҚҚ өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы_____________

12. Сертификат соответствия на приобретенные СЗР:
номер сертификата______________________________________________
срок действия сертификата_______________________________________
идентифицированная продукция (наименование, страна происхождения)
заявитель (наименование, адрес) __________________________________
кем выдан______________________________________________________
13. Сертификат происхождения товара:
номер и дата выдачи_____________________________________________
наименование товара____________________________________________
экспортер/грузоотправитель______________________________________
импортер/грузополучатель_______________________________________

12. Сатып алынған ӨҚҚ-ға арналған сәйкестiк сертификаты:
сертификаттың нөмірі____________________________________________
сертификаттың қолданылу мерзімі _________________________________
сәйкестендірілген өнім (атауы, шығарушы ел)________________________
өтінім беруші (атауы, мекенжайы) _________________________________
кім берді _______________________________________________________
13. Тауардың шыққан жері сертификаты:
нөмірі мен берілген күні __________________________________________
тауардың атауы _________________________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші ____________________________________
импорттаушы/жүк алушы_________________________________________

Сумма причитающейся субсидии, тенге (графа8 х графа10)
8
9
10
11
12
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Обязуюсь применить в текущем году, приобретенные СЗР в целях защиты растений, в случае не применения обязуюсь вернуть полученные субсидии.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято управлением области (управлением города) в 00:00 часов "__" 20____ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Расшифровка аббревиатур и обозначений:
СЗР - средства защиты растений;
ЭЦП - электронно-цифровая подпись;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
БИК – банковский идентификационный код;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
НДС – налог на добавленную стоимость;
Кбе – код бенефициара;
* - при полной автоматизации процесса субсидирования стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов сведения заявки заполняются автоматически за счет интеграции.
Примечание:
В случае подачи настоящей заявки сельскохозяйственным кооперативом на получение субсидий также сельскохозяйственными товаропроизводителями, сведения, указанные в строках 5, 6, 7, 8 и 9 заявки, заполняются на каждого члена сельскохозяйственного кооператива, для которого причитается субсидия.
Приложение 2
к Правилам субсидирования стоимости
гербицидов, биоагентов (энтомофагов)
и биопрепаратов, предназначенных для
обработки сельскохозяйственных
культур в целях защиты растений
Форма
Переводная заявка
1. В ___________________________________________________________________
области, (города республиканского значения, столицы)
от _____________________________________________________________________
д (полное наименование юридического лица, фамилия, имя,
отчество (при его наличии) физического лица)
2. Настоящим заявляю, что мною заключен договор купли-продажи
СЗР по удешевленной стоимости с ________________________________________________
(наименование производителя СЗР)
в объеме ___________ литров (килограммов, граммов, штук) _____________
(вид СЗР)
и прошу перечислить отечественному производителю СЗР ___________________________
_____________________________________________________ причитающиеся мне субсидии,
(наименование отечественного производителя СЗР)
в размере ________________________________тенге после внесения отечественным
(сумма цифрами и прописью)
производителем СЗР______________________________________________________________
(наименование отечественного производителя СЗР)
сведений в реестр по объемам фактической реализации СЗР.

Тиесілі субсидия сомасы, теңге (8-баған х 10-баған)
8
9
10
11
12
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өсімдіктерді қорғау мақсатында сатып алынған ӨҚҚ-ні ағымдағы жылы пайдалануға міндеттенемін, алынған субсидияларды пайдаланбаған жағдайда қайтып беруге міндеттенемін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00 қол қойды және жіберді:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ-мен қол қойылған күні мен уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
облыс басқармасы (қала басқармасы) 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00 қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ-мен қойылған күні мен уақыты
Аббревиатуралардың толық жазылуы және түсіндірмесі:
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
БСК – банктік-сәйкестендіру коды;
БИН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ҚҚС – қосылған құн салығы;
Кбе –бенефициар коды;
* – гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау процесі толық автоматтандырылған жағдайда, өтінімдегі мәліметтер автоматты түрде интеграция есебінен толтырылады.
Ескертпе:
Ауыл шаруашылығы кооперативі субсидия алуға арналған осы өтінімді ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер үшін де берген жағдайда өтінімнің 5, 6, 7, 8 және 9-жолдарында көрсетілген мәліметтер субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне толтырылады.
Өсімдіктерді қорғау мақсатында
ауыл шаруашылығы
дақылдарын өңдеуге арналған
гербицидтердің, биоагенттердің
(энтомофагтардың) және
биопрепараттардың құнын
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Өтпелі өтінім
1. ______________ облысының _____________________________
республикалық маңызы бар қаланың, астананың _____________
________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты,
әкесінің аты (бар болса), тегі
2. Осымен __________________________ арзандатылған құнмен
(ӨҚҚ өндірушінің атауы)
________ литр (килограмм, грамм, дана) көлемiнде __________________ ӨҚҚ
(ӨҚҚ түрi)
сатып алу-сату шартын жасасқанымды мәлімдеймін және маған тиесілі
_______________________ теңге мөлшеріндегі субсидияны
(сома санмен және жазбаша)
отандық ӨҚҚ өндіруші ____________________________________
(отандық ӨҚҚ өндірушінің атауы)
нақты өткізілген ӨҚҚ көлемдері жөніндегі тізілімге мәліметтерді ұсынғаннан кейін
отандық ӨҚҚ өндіруші _____________________ ________________________________
(отандық ӨҚҚ өндірушінің атауы)
аударуды сұраймын.

3. Сведения о заявителе*.
Для юридического лица:
наименование____________________________________________________________________
БИН____________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя_______________________________
ИИН руководителя_______________________________________________________________
адрес___________________________________________________________________________
номер телефона (факса)___________________________________________________________
4. Для физического лица, индивидуального предпринимателя*:
наименование___________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)___________________________________________
ИИН___________________________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер__________________________________________________________________________
кем выдано_____________________________________________________________________
дата выдачи____________________________________________________________________
адрес: _________________________________________________________________________
номер телефона (факса): _________________________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве физического лица, индивидуального предпринимателя:
местонахождение_______________________________________________________________
дата уведомления_______________________________________________________________

3. Өтінім беруші туралы мәлімет * .
Заңды тұлға үшін:
атауы __________________________________________________________
БСН___________________________________________________________
басшысының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ______________________
мекенжайы: ____________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ___________________________________________
4. Жеке тұлға, дара кәсіпкер үшін * :
атауы __________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі __________________________________
ЖСН___________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі _________________________________________________________
кім берді _______________________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
мекенжайы:_____________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:____________________________________________
Жеке тұлға, дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама:
орналасқан жері ________________________________________________
хабарлама күні __________________________________________________

7. Договор купли-продажи между сельхозтоваропроизводителем и производителем СЗР:
номер договора__________________________________________________
дата заключения договора_________________________________________
цена с НДС (тенге)________________________________________________
наименование и БИН производителя СЗР____________________________
адрес местонахождения производителя СЗР_________________________
наименование СЗР_______________________________________________
объем СЗР, литров (килограммов, штук, грамм)_______________________
срок оплаты_____________________________________________________
пункт назначения (отпуска)________________________________________

7. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші мен ӨҚҚ өндіруші арасындағы сатып алу-сату шарты:
шарттың нөмірі _________________________________________________
шарт жасалған күн _______________________________________________
ҚҚС-мен бағасы (теңге)___________________________________________
ӨҚҚ өндірушінің атауы және БСН _________________________________
ӨҚҚ өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ____________________
ӨҚҚ атауы _____________________________________________________
ӨҚҚ көлемі, литр (килограмм, дана, грамм) _________________________
төлеу мерзімі ___________________________________________________
межелі (босату) пункті ___________________________________________

8. Сведения о текущем счете производителя СЗР в банке второго уровня*:
наименование банка: _____________
БИК__________________________________________________________
ИИК__________________________________________________________
БИН__________________________________________________________
Кбе__________________________________________________________
9. Расчет причитающихся субсидий:
Торговое название СЗР
Производство СЗР (отечественное/ иностранное)
Наименование сельскохозяйственной культуры (обрабатываемый объект), пар
Кадастровый номер земельного участка и его площадь, гектар
Кадастровый номер поля и его площадь, гектар
Норма расхода (применения) СЗР литр (килограмм, грамм штук) на 1 гектар
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Обрабатываемая площадь, гектар
Фактический объем использования СЗР (килограмм, литр, штук, грамм)
Цена 1 литра (килограмма, штук, грамма), тенге
Норма субсидий на 1 литр (килограмм, штук, грамм), тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге (графа8 х графа10)
8
9
10
11
12
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Обязуюсь применить в текущем году, приобретенные СЗР в целях защиты растений, в случае не применения обязуюсь вернуть полученные субсидии.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ____ 20____ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято управлением области в 00:00 часов "__" ______ 20_____ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Расшифровка аббревиатур и обозначений:
СЗР - средства защиты растений;
ЭЦП - электронно-цифровая подпись;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
БИК – банковский идентификационный код;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
НДС – налог на добавленную стоимость;
Кбе – код бенефициара;
* - при полной автоматизации процессов субсидирования стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов сведения заявки заполняются автоматически за счет интеграции.
Примечание:
В случае подачи настоящей заявки сельскохозяйственным кооперативом на получение субсидий также сельскохозяйственными товаропроизводителями, сведения, указанные в строках 5, 6, 7 и 8 заявки, заполняются на каждого члена сельскохозяйственного кооператива, для которого причитается субсидия.

8. Ауыл шаруашылығы тауар өндірушінің екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шотының бары туралы мәліметтер *.
банктің атауы:___________________________________________________
БСК___________________________________________________________
ЖСК___________________________________________________________
БСН___________________________________________________________
Кбе____________________________________________________________
9. Тиесілі субсидиялар есептемесі:
ӨҚҚ саудалық атауы
ӨҚҚ өндіруші (отандық/ шетелдік)
Ауыл шаруашылығы дақылының атауы (өңделетін объект), пар
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі және оның алаңы, гектар
Танаптың кадастрлық нөмірі және оның алаңы
1 гектарға ӨҚҚ шығысынң (қолдану) нормасы, литр (килограмм, грамм, дана)
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Өңделетін алаң, гектар
ӨҚҚ пай пайдаланудың нақты көлемі (килограмм, литр, дана, грамм)
1 литрінің (килограмм, дана, грамм) бағасы, теңге
1 литрге (килограмм, дана, грамм) арналған субсидиялар нормасы, теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге (8-баған х 10-баған)
8
9
10
11
12
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өсімдіктерді қорғау мақсатында сатып алынған ӨҚҚ-ні ағымдағы жылы пайдалануға міндеттенемін, алынған субсидияларды пайдаланбаған жағдайда қайтып беруге міндеттенемін.
Өтінім беруші сағат 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00 қол қойды және жіберді:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ-мен қол қойылған күні мен уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
облыс басқармасы (қала басқармасы) 20__ жылғы "__" _____ сағат 00:00 қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ-мен қол қойылған күні мен уақыты
Аббревиатурлардың толық жазылуы және түсіндірмесі:
ӨҚҚ –өсімдік қорғау құралдары;
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
БСК – банктік-сәйкестендіру коды;
БИН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ҚҚС – қосылған құн салығы;
Кбе – бенефициар коды;
* – гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау процесі толық автоматтандырылған жағдайда, өтінімдегі мәліметтер автоматты түрде интеграция есебінен толтырылады.
Ескертпе:
Ауыл шаруашылығы кооперативі субсидия алуға арналған осы өтінімді ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер үшін де берген жағдайда өтінімнің 5, 6, 7, және 8-жолдарында көрсетілген мәліметтер субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне толтырылады.