О внесении изменений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 25 сентября 2014 года № 319 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка и порядка содержания осужденных на гауптвахте органов военной полиции Комитета национальной безопасности Республики Казахстан"
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 30 октября 2018 года № 85/қе. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 октября 2018 года № 17639
В соответствии с частью второй статьи 83 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года и пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 25 сентября 2014 года № 319 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка и порядка содержания осужденных на гауптвахте органов военной полиции Комитета национальной безопасности Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9842, опубликован 27 ноября 2014 года в газете "Казахстанская правда") следующие изменения:
в Правилах внутреннего распорядка и порядка содержания осужденных на гауптвахте органов военной полиции Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Прием и размещение осужденных военнослужащих на гауптвахту органов военной полиции";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Проведение личного обыска, дактилоскопирования, фотографирования и досмотра вещей осужденных военнослужащих";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Изъятие у осужденных военнослужащих документов, вещей, предметов, изделий, веществ, ценностей, денег и продуктов питания, запрещенных к хранению и использованию";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Материально-бытовое обеспечение осужденных военнослужащих";
заголовок главы 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Приобретение осужденными военнослужащими продуктов питания и предметов первой необходимости";
заголовок главы 7 изложить в следующей редакции:
"Глава 7. Получение и отправление осужденными военнослужащими посылок, передач и бандеролей, а также получение денежных переводов";
пункт 51 изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті әскери полициясы органдарының гауптвахтасында сотталғандарды ұстаудың ішкі тәртіптемесі мен тәртібінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2014 жылғы 25 қыркүйектегі № 319 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2018 жылғы 30 қазандағы № 85/қе бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 30 қазанда № 17639 болып тіркелді
2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару кодексінің 83-бабы екінші бөлігіне және "Қазақстан Республикасының құқықтық актілері туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабы 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті әскери полициясы органдарының гауптвахтасында сотталғандарды ұстаудың ішкі тәртіптмесі мен тәртібінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2014 жылғы 25 қыркүйектегі № 319 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9842 болып тіркелген, 2014 жылғы 27 қарашада "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті әскери полициясы органдарының гауптвахтасында сотталғандарды ұстаудың ішкі тәртіптемесі мен тәртібінің қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Сотталған әскери қызметшілерді әскери полиция органдарының гауптвахтасына қабылдау мен орналастыру";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Сотталған әскери қызметшілерді жеке тінту, саусақтарының таңбасын алу, суретке түсіру және жеке заттарын тексеріп қарау";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Сотталған әскери қызметшілерден сақтау мен пайдалануға тыйым салынған құжаттар, бұйымдарды, заттар, құндылықтар, ақшалар мен азық-түліктерді алу";
5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Сотталған әскери қызметшілерді материалдық-тұрмыстық қамтамасыз ету";
6-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-тарау. Сотталған әскери қызметшілердің азық-түлік пен алғашқы қажеттілік заттарын сатып алуы";
7-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-тарау. Сотталған әскери қызметшілердің сәлем-сауқаттарды, жөнелтулер мен бандерольдерді алуы және жөнелтуі, сондай-ақ ақшалай аудармаларды алуы";
51-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"51. Передачи не принимаются и возвращаются посетителю в случаях:
1) освобождения адресата с гауптвахты;
2) смерти осужденного военнослужащего;
3) непредъявления лицом, доставившим передачу, документа, удостоверяющего личность;
4) несоответствия веса передачи норме, предусмотренной Правилами предоставления услуг почтовой связи, утвержденными приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 29 июля 2016 года № 65 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14370);
5) неправильного оформления заявления на прием передач;
6) наличия письменного отказа осужденного военнослужащего в приеме передач в свой адрес";
заголовок главы 8 изложить в следующей редакции:
"Глава 8. Получение и отправление осужденными военнослужащими телеграмм и писем, а также жалоб, заявлений и предложений";
заголовок главы 9 изложить в следующей редакции:
"Глава 9. Телефонные переговоры осужденных военнослужащих";
заголовок главы 10 изложить в следующей редакции:
"Глава 10. Выезды осужденных военнослужащих за пределы гауптвахты";
заголовок главы 11 изложить в следующей редакции:
"Глава 11. Отправление осужденными военнослужащими религиозных обрядов";
заголовок главы 12 изложить в следующей редакции:
"Глава 12. Привлечение осужденных военнослужащих к работам по благоустройству учреждения и улучшению условий проживания";
заголовок главы 13 изложить в следующей редакции:
"Глава 13. Подписка на газеты и журналы осужденных военнослужащих";
заголовок главы 14 изложить в следующей редакции:
"Глава 14. Медико-санитарное обеспечение осужденных военнослужащих";
заголовок главы 15 изложить в следующей редакции:
"Глава 15. Проведение ежедневных прогулок";
заголовок главы 16 изложить в следующей редакции:
"Глава 16. Проведение свиданий осужденных военнослужащих с адвокатом, родственниками и иными лицами";
заголовок главы 17 изложить в следующей редакции:
"Глава 17. Обеспечение участия осужденных военнослужащих в следственных действиях и судебных заседаниях";
заголовок главы 18 изложить в следующей редакции:
l"Глава 18. Применение поощрений и взысканий к осужденным военнослужащим";
заголовок главы 19 изложить в следующей редакции:
"Глава 19. Личный прием начальником гауптвахты осужденных военнослужащих";
заголовок главы 20 изложить в следующей редакции:
"Глава 20. Выдача тела умершего осужденного военнослужащего";
заголовок главы 21 изложить в следующей редакции:
"Глава 21. Освобождение осужденных военнослужащих".

"51. Жөнелтілулер мынадай жағдайларда қабылданбайды және келушіге қайтарылады:
1) адресат иесі гауптвахтадан босатылғанда;
2) сотталған әскери қызметші қайтыс болғанда;
3) жөнелтілуді жеткізген адам өзінің жеке басын куәландыратын құжатты ұсынбағанда;
4) жөнелтілулердің салмағы Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 29 шілдедегі № 65 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14370 болып тіркелген) Пошта байланысының көрсетілетін қызметтерін ұсыну қағидаларында қарастырылған нормаға сәйкес болмауы;
5) жөнелтілулерді қабылдау арызы дұрыс ресімделмегенде;
6) сотталған әскери қызметшінің өзіне арналған жөнелтілуді қабылдаудан жазбаша бас тартуы болғанда".;
8-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"8-тарау. Сотталған әскери қызметшілердің жеделхаттар мен хаттарды, сондай-ақ шағымдарды, арыздар мен ұсыныстарды алуы және жөнелтуі";
9-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"9-тарау. Сотталған әскери қызметшілердің телефонмен сөйлесулері";
10-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"10-тарау. Сотталған әскери қызметшілердің гауптвахта сыртына шығуы";
11-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"11-тарау. Сотталған әскери қызметшілердің дiни рәсімдерді жасауы";
12-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"12-тарау. Сотталған әскери қызметшілерді мекемені абаттандыру және өмір сүру жағдайларын жақсарту бойынша жұмыстарға тарту";
13-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"13-тарау. Сотталған әскери қызметшілердің газеттерге және журналдарға жазылуы";
14-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"14-тарау. Сотталған әскери қызметшілерді медициналық-санитарлық қамтамасыз ету";
15-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"15-тарау. Күн сайын серуенге шығару";
16-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"16-тарау. Сотталған әскери қызметшінің адвокатпен, туыстарымен және өзге де адамдармен кездесуі";
17-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"17-тарау. Сотталған әскери қызметшілердің тергеу әрекеттері мен сот отырыстарына қатысуын қамтамасыз ету";
18-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"18-тарау. Сотталған әскери қызметшілерді көтермелеу мен жазалауды қолдану";
19-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"19-тарау. Сотталған әскери қызметшілерді гауптвахта бастығының жеке қабылдауы";
20-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"20-тарау. Қайтыс болған сотталған әскери қызметшінің мәйітін беру";
21-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"21-тарау. Сотталған әскери қызметшілерді босату".

2. Департаменту военной полиции Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
К. Масимов

2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Әскери полиция департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде белгіленген тәртіпте мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының бірінші орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы К. Мәсімов