Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, аннулирования выпуска объявленных акций, Требований к документам для государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, Перечня документов для аннулирования выпуска объявленных акций и требований к ним, Правил составления и оформления проспекта выпуска акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 октября 2018 года № 247. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 декабря 2018 года № 17857. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2019 года.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) Правила государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, аннулирования выпуска объявленных акций согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) Требования к документам для государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида согласно приложению 2 к настоящему постановлению;

Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту, жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою қағидаларын, Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту үшін құжаттарға қойылатын талаптарды, Жарияланған акциялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесін және оларға қойылатын талаптарды, Акциялар шығарылымының проспектісін, акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті жасау және ресімдеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 қазандағы № 247 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 4 желтоқсанда № 17857 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 42 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту, жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою қағидалары;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту үшін құжаттарға қойылатын талаптар;

3) Перечень документов для аннулирования выпуска объявленных акций и требования к ним согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) Правила составления и оформления проспекта выпуска акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 февраля 2016 года № 76 "Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска объявленных акций, рассмотрения отчетов об итогах размещения акций, а также аннулирования выпуска объявленных акций, Правил составления и оформления проспекта выпуска объявленных акций, структуры проспекта выпуска объявленных акций, Требований к отчету об итогах размещения акций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13599, опубликовано 16 мая 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2) пункт 5 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования рынка ценных бумаг, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 марта 2017 года № 50 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования рынка ценных бумаг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15274, опубликовано 12 июля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
3. Департаменту регулирования небанковских финансовых организаций (Кошербаева А.М.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления его направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;

3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес Жарияланған акциялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесі және оларға қойылатын талаптар;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес Акциялар шығарылымының проспектісін, акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті жасау және ресімдеу қағидалары бекітілсін.
2. Мыналардың:
1) "Жарияланған акциялар шығаруды мемлекеттік тіркеу, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептерді қарау, сондай-ақ жарияланған акциялар шығарылымын жою қағидаларын, Жарияланған акциялар шығару проспектісін жасау және ресімдеу қағидаларын, жарияланған акциялар шығару проспектісінің құрылымын, Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 29 ақпандағы № 76 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13599 болып тіркелген, 2016 жылғы 16 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
2) "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бағалы қағаздар нарығын реттеу мәселлері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 27 наурыздағы № 50 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15274 болып тіркелген, 2017 жылғы 12 шілдеде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) бекітілген Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығын реттеу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілері тізбесінің 5-тармағының күші жойылды деп танылсын.
3. Банктік емес қаржы ұйымдарын реттеу департаменті (Көшербаева А.М.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;
3) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;

4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) настоящего пункта и пунктом 4 настоящего постановления.
4. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.) обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Курманова Ж.Б.
6. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2019 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 октября 2018 года № 247
Правила государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, аннулирования выпуска объявленных акций
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, аннулирования выпуска объявленных акций (далее − Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах" (далее – Закон об акционерных обществах), от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" (далее – Закон о рынке ценных бумаг), от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", от 7 июля 2004 года "Об инвестиционных и венчурных фондах" (далее – Закон об инвестиционных фондах).
2. Правила определяют условия и порядок государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, аннулирования выпуска объявленных акций.

4) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2), 3) тармақшаларында және 4-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ж.Б. Құрмановқа жүктелсін.
6. Осы қаулы 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 қазандағы
№ 247 қаулысына
1-қосымша
Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту, жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту, жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Акционерлік қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы (бұдан әрі - Акционерлік қоғамдар туралы заң), "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі (бұдан әрі - Бағалы қағаздар нарығы туралы заң), "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі, "Инвестициялық және венчурлік қорлар туралы" 2004 жылғы 7 шілдедегі (бұдан әрі - Инвестициялық қорлар туралы заң) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді.
2. Қағидалар жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту, жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою шарттары мен тәртібін айқындайды.

Глава 2. Порядок государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций
3. Для государственной регистрации выпуска объявленных акций акционерное общество (далее – общество) представляет в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) документы, указанные в пункте 4 статьи 11 Закона о рынке ценных бумаг.
4. Для государственной регистрации выпуска объявленных акций акционерного инвестиционного фонда, помимо документов, указанных в пункте 3 Правил, акционерный инвестиционный фонд представляет документы, указанные в пункте 2 статьи 11 Закона об инвестиционных фондах.
5. Заявление для государственной регистрации выпуска объявленных акций с приложением требуемых документов представляется обществом в уполномоченный орган в электронном виде через веб-портал "электронного правительства".
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.11.2019 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Общество заключает с центральным депозитарием договор на ведение системы реестров держателей акций общества до представления уполномоченному органу документов для государственной регистрации выпуска объявленных акций.
7. Исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 26.11.2019 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. При соответствии документов, представленных обществом для государственной регистрации выпуска объявленных акций, требованиям законодательства Республики Казахстан об акционерных обществах, о рынке ценных бумаг, об инвестиционных и венчурных фондах уполномоченный орган направляет обществу в форме электронного документа в "личный кабинет" общества свидетельство о государственной регистрации выпуска объявленных акций по форме согласно приложению 1 к Правилам и в электронном формате проспект выпуска объявленных акций.
Сноска. Пункт 8 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.11.2019 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Общество представляет в уполномоченный орган изменения и (или) дополнения в проспект выпуска акций для их регистрации в случае изменения:
1) сведений, указанных в подпункте 1) пункта 1 статьи 9 Закона о рынке ценных бумаг – в течение 30 (тридцати) календарных дней после даты получения обществом документов, подтверждающих изменение наименования общества и его места нахождения;

2-тарау. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу тәртібі
3. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу үшін акционерлік қоғам (бұдан әрі - қоғам) қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 11-бабының 4-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
4. Акционерлік инвестициялық қордың жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін акционерлік инвестициялық қор Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген құжаттардан басқа, Инвестициялық қорлар туралы заңның 11-бабының 2-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
5. Қоғам жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін өтінішті уәкілетті органға талап етілген құжаттарды қоса бере отырып, "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық түрде ұсынады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.11.2019 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6. Қоғам орталық депозитариймен уәкілетті органға жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу мақсатында құжаттарды ұсынғанға дейін қоғамның акцияларын ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізуге шарт жасайды.
7. Алып тасталды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.11.2019 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8. Қоғам жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін ұсынған құжаттар Қазақстан Республикасының акционерлік қоғамдар туралы, бағалы қағаздар нарығы туралы, инвестициялық және венчурлық қоғамдар туралы заңнамасының талаптарына сәйкес келген жағдайда, уәкілетті орган қоғамға қоғамның "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті және электрондық форматта жарияланған акциялар шығарылымы проспектісін жібереді.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.11.2019 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9. Қоғам акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін:
1) Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 9-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген мәліметтер өзгерген жағдайда - қоғам атауының және оның орналасқан жерінің өзгеруін растайтын құжаттарды қоғам алған күннен кейін күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде;

2) сведений, указанных в подпунктах 2) и 3) пункта 1 статьи 9 Закона о рынке ценных бумаг – в течение 30 (тридцати) календарных дней после даты принятия решения соответствующими органами общества.
10. Для регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций общество представляет в уполномоченный орган документы, указанные в пункте 6 статьи 11 Закона о рынке ценных бумаг.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 26.11.2019 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Уполномоченный орган рассматривает изменения и (или) дополнения в проспект выпуска акций в течение 10 (десяти) рабочих дней после даты их получения.
12. При соответствии документов, представленных обществом для регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, требованиям законодательства Республики Казахстан о рынке ценных бумаг, уполномоченный орган с сопроводительным письмом о регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций направляет обществу документы, указанные в пункте 7 статьи 11 Закона о рынке ценных бумаг.
13. Уполномоченный орган отказывает в государственной регистрации выпуска объявленных акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций в случае нарушения обществом условий и порядка представления документов на государственную регистрацию выпуска объявленных акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций и выявления в процессе рассмотрения документов их несоответствия требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о рынке ценных бумаг.
В случае отказа в государственной регистрации выпуска объявленных акций или регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций общество устраняет замечания уполномоченного органа и повторно представляет документы в уполномоченный орган в срок, установленный пунктом 8 статьи 11 Закона о рынке ценных бумаг.
14. В случае утраты обществом оригиналов свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций и (или) проспекта выпуска акций, выданных уполномоченным органом при государственной регистрации выпуска объявленных акций на бумажном носителе, общество при необходимости получения им дубликата свидетельства и (или) копии проспекта выпуска акций обращается в уполномоченный орган с заявлением, составленным в произвольной форме, с указанием сведений о наименовании средства массовой информации и дате публикации сообщения о недействительности утраченных документов, и приложением копии данного сообщения.
Уполномоченный орган выдает обществу дубликат свидетельства и (или) копию проспекта выпуска акций в течение 10 (десяти) рабочих дней после даты получения заявления.

2) Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 9-бабының 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген мәліметтер өзгерген жағдайда - қоғамның тиісті органдары шешім қабылдаған күннен кейін күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде оларды уәкілетті органға ұсынады.
10. Акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін қоғам уәкілетті органға Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 11-бабының 6-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.11.2019 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
11. Уәкілетті орган акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды оларды алған күннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде қарайды.
12. Қоғам акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін ұсынған құжаттар Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығы туралы заңнамасының талаптарына сәйкес келген жағдайда, уәкілетті орган қоғамға акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың тіркелгені туралы ілеспе хатпен Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 11-бабының 7-тармағында көрсетілген құжаттарды жібереді.
13. Уәкілетті орган қоғам жарияланған акциялар шығарылымын, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеуге құжаттарды ұсыну шарттары мен тәртібін бұзған және құжаттарды қарау барысында олардың Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығы туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкессіздігін анықтаған жағдайда, жарияланған акциялар шығарылымын, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеуден бас тартады.
Жарияланған акциялар шығарылымын немесе акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеуден бас тартылған жағдайда қоғам Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 11-бабының 8-тармағында белгіленген мерзімде уәкілетті органның ескертулерін жояды және құжаттарды уәкілетті органға қайта ұсынады.
14. Қоғам жарияланған акциялар шығарылымын қағаз тасымалдағышта мемлекеттік тіркеу кезінде уәкілетті орган берген жарияланған акциялар шығарылымын және (немесе) акциялар шығарылымы проспектісін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің түпнұсқаларын жоғалтқан жағдайда, қоғам акциялар шығарылымы проспектісінің телнұсқасын және (немесе) көшірмелерін алу қажет болған кезде бұқаралық ақпарат құралының атауы және жоғалған құжаттардың жарамсыздығы туралы хабарламаның жарияланған күні жайлы мәліметтерді көрсете отырып және осы хабарламаның көшірмесін қоса бере отырып, уәкілетті органға еркін нысанда жасалған өтінішпен жүгінеді.
Уәкілетті орган қоғамға өтінішті алған күннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде куәліктің телнұсқасын және (немесе) акциялар шығарылымы проспектісінің көшірмесін береді.

Сноска. Пункт 14 с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 26.11.2019 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок утверждения отчета об итогах размещения акций общества, отчета об обмене размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида
15. Для рассмотрения и утверждения отчета об итогах размещения акций общество представляет в уполномоченный орган документы на бумажном носителе либо в электронном виде через веб-портал "электронного правительства", предусмотренные пунктом 3 статьи 24 Закона о рынке ценных бумаг, в срок, установленный пунктом 1 статьи 24 Закона о рынке ценных бумаг.
Стабилизационный банк не представляет отчет об итогах размещения акций.
Сноска. Пункт 15 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.11.2019 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15-1. Датой окончания отчетного периода размещения акций является соответствующий день последнего месяца отчетного периода размещения акций.
Сноска. Правила дополнены пунктом 15-1 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 26.11.2019 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 26.11.2019 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Для рассмотрения и утверждения отчета об обмене размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида, общество представляет в уполномоченный орган документы на бумажном носителе, предусмотренные пунктом 5 статьи 24 Закона о рынке ценных бумаг, в срок, установленный пунктом 4 статьи 24 Закона о рынке ценных бумаг.
18. Отчет об итогах размещения акций общества или отчет об обмене размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида рассматривается уполномоченным органом в срок, установленный пунктом 6 статьи 24 Закона о рынке ценных бумаг.
19. В случае соответствия представленных документов требованиям законодательства Республики Казахстан об акционерных обществах и о рынке ценных бумаг уполномоченный орган:
1) при представлении обществом документов через веб-портал "электронного правительства" направляет обществу в форме электронного документа в "личный кабинет" общества письмо об утверждении отчета об итогах размещения акций общества;

Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.11.2019 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3-тарау. Қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту тәртібі
15. Қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті қарау және бекіту үшін қоғам уәкілетті органға қағаз тасымалдағышта не "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық түрде Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 24-бабының 3-тармағында көзделген құжаттарды Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 24-бабының 1-тармағында белгіленген мерзімде ұсынады.
Тұрақтандыру банкі акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті ұсынбайды.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.11.2019 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
15-1. Акцияларды орналастырудың есепті кезеңінің аяқталу күні акцияларды орналастырудың есепті кезеңі соңғы айының тиісті күні болып табылады.
Ескерту. 15-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.11.2019 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
16. Алып тасталды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.11.2019 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
17. Қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті қарау және бекіту үшін қоғам уәкілетті органға қағаз тасымалдағышта Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 24-бабының 5-тармағында көзделген құжаттарды Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 24-бабының 4-тармағында белгіленген мерзімде ұсынады.
18. Уәкілетті орган қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті немесе қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 24-бабының 6-тармағында белгіленген мерзімде қарайды.
19. Ұсынылған құжаттар Қазақстан Республикасының акционерлік қоғамдар туралы және бағалы қағаздар нарығы туралы заңнамасының талаптарына сәйкес келген жағдайда, уәкілетті орган қоғамға:
1) қоғам құжаттарды "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы ұсынған кезде қоғамның "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары жөніндегі есепті бекіту туралы хатты қоғамға жібереді;

2) при представлении документов на бумажном носителе направляет обществу утвержденный отчет об итогах размещения акций общества или отчет об обмене размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида.
Сноска. Пункт 19 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.11.2019 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Уполномоченный орган отказывает в утверждении отчета об итогах размещения акций, отчета об обмене размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида в случае, установленном пунктом 7 статьи 24 Закона о рынке ценных бумаг.
21. В случае отказа в утверждении отчета об итогах размещения акций общества или отчета об обмене размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида общество устраняет замечания уполномоченного органа и повторно представляет доработанный отчет в уполномоченный орган в срок, установленный пунктом 7 статьи 24 Закона о рынке ценных бумаг.
Глава 4. Порядок аннулирования выпуска объявленных акций
22. Общество обращается в уполномоченный орган для аннулирования выпуска акций в срок, установленный пунктом 1 статьи 30 Закона о рынке ценных бумаг.
Уполномоченный орган рассматривает представленные обществом документы для аннулирования выпуска объявленных акций, указанные в Перечне документов для аннулирования выпуска объявленных акций и требований к ним, утвержденных настоящим постановлением, в течение 10 (десяти) рабочих дней после даты их получения.
23. В случае соответствия документов, представленных обществом для аннулирования выпуска объявленных акций, требованиям законодательства Республики Казахстан об акционерных обществах и о рынке ценных бумаг уполномоченный орган аннулирует выпуск объявленных акций и направляет обществу свидетельство об аннулировании выпуска объявленных акций по форме согласно приложению 2 к Правилам.
24. Выпуск акций аннулируется с даты, указанной в свидетельстве об аннулировании выпуска объявленных акций.
25. Уполномоченный орган аннулирует выпуск объявленных акций общества в течение 10 (десяти) рабочих дней после даты получения решений суда о признании недействительной государственной регистрации выпуска объявленных акций или о принудительной ликвидации общества, вступивших в законную силу, и (или) информации из Национального реестра бизнес-идентификационных номеров о ликвидации общества или реорганизации общества, без предоставления документов, указанных в Перечне документов для аннулирования выпуска объявленных акций и требований к ним, утвержденных настоящим постановлением.
Уполномоченный орган принимает решение об аннулировании выпуска акций стабилизационного банка на основании решения уполномоченного органа о прекращении деятельности стабилизационного банка.
В случае аннулирования выпуска объявленных акций на основании решения суда о принудительной ликвидации общества, вступивших в законную силу, и (или) информации из Национального реестра бизнес-идентификационных номеров о ликвидации общества или реорганизации общества, и (или) решения уполномоченного органа о прекращении деятельности стабилизационного банка выпуск акций общества аннулируется с даты внесения данных в Государственный реестр эмиссионных ценных бумаг.
В случае аннулирования выпуска объявленных акций на основании решения суда о признании недействительной государственной регистрации выпуска объявленных акций уполномоченный орган направляет обществу свидетельство об аннулировании выпуска объявленных акций по форме согласно приложению 2 к Правилам.

2) қағаз тасымалдағышта қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары жөніндегі есепті немесе қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы бекітілген есепті қоғамға жібереді.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.11.2019 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
20. Уәкілетті орган Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 24-бабының 7-тармағында белгіленген жағдайда қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекітуден бас тартады.
21. Қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті немесе қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекітуден бас тартылған жағдайда, қоғам уәкілетті органның ескертулерін жояды және Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 11-бабының 8-тармағында белгіленген мерзімде құжаттарды уәкілетті органға қайта ұсынады.
4-тарау. Жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою тәртібі
22. Қоғам жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою үшін Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 30-бабының 1-тармағында белгіленген мерзімде уәкілетті органға өтініш жасайды.
Уәкілетті орган осы қаулымен бекітілген Жарияланған акциялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесінде және оларға қойылатын талаптарда көрсетілген, қоғамның жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою үшін ұсынған құжаттарын оларды алған күннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде қарайды.
23. Қоғам жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою үшін ұсынған құжаттар Қазақстан Республикасының акционерлік қоғамдар және бағалы қағаздар нарығы туралы заңнамасының талаптарына сәйкес келген жағдайда, уәкілетті орган жарияланған акциялар шығарылымының күшін жояды және қоғамға Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою туралы куәлікті жібереді.
24. Жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою туралы куәлікте көрсетілген күннен бастап акциялар шығарылымының күші жойылады.
25. Уәкілетті орган жарияланған акциялар шығарылымының мемлекеттік тiркеуін жарамсыз деп тану туралы немесе қоғамды мәжбүрлеп тарату туралы заңды күшіне енген сот шешімдерін және (немесе) Ұлттық бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің тізілімінен қоғамды тарату немесе қоғамды қайта ұйымдастыру туралы ақпарат алған күннен кейін осы қаулымен бекітілген Жарияланған акциялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесінде және оларға қойылатын талаптарда көрсетілген құжаттарды ұсынбай-ақ 10 (он) жұмыс күні ішінде қоғамның жарияланған акциялар шығарылымын жояды.
Уәкілетті органның тұрақтандыру банкінің қызметін тоқтату туралы шешімінің негізінде уәкілетті орган тұрақтандыру банкінің акциялар шығарылымын жою туралы шешім қабылдайды.
Қоғамды мәжбүрлеп тарату туралы заңды күшіне енген сот шешімінің және (немесе) Ұлттық бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің тізілімінен қоғамды тарату немесе қоғамды қайта ұйымдастыру туралы ақпараттың және (немесе) уәкілетті органның тұрақтандыру банкінің қызметін тоқтату туралы шешімінің негізінде жарияланған акциялар шығарылымының күші жойылған жағдайда деректер Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізіліміне енгізілген күннен бастап қоғамның акциялары шығарылымының күші жойылады.
Жарияланған акциялар шығарылымының мемлекеттік тіркеуін жарамсыз деп тану туралы сот шешімінің негізінде жарияланған акциялар шығарылымының күші жойылған жағдайда уәкілетті орган қоғамға Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою туралы куәлікті жібереді.

26. Уполномоченный орган отказывает в аннулировании выпуска объявленных акций с указанием причин отказа в случаях, установленных пунктом 3 статьи 30 Закона о рынке ценных бумаг.
В случае отказа в аннулировании выпуска объявленных акций общество устраняет замечания уполномоченного органа и повторно представляет документы в уполномоченный орган в течение 45 (сорока пяти) рабочих дней со дня получения отказа.
Приложение 1
к Правилам государственной
регистрации выпуска
объявленных акций,
регистрации изменений и (или)
дополнений в проспект выпуска
акций, утверждения отчета
об итогах размещения акций
акционерного общества, отчета
об обмене размещенных акций
акционерного общества одного
вида на акции данного
акционерного общества
другого вида, аннулирования
выпуска объявленных акций
Форма
Свидетельство о государственной регистрации выпуска объявленных акций
Сноска. Свидетельство в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.11.2019 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
"___" _________ 20 __ года город Алматы
Уполномоченный орган (полное наименование уполномоченного органа) произвел
государственную регистрацию выпуска объявленных акций
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________,
(полное наименование и место нахождения акционерного общества) зарегистрированного
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер акционерного общества (при наличии)
Выпуск разделен на______________________________________________________
_______________________________________________________________________
акций (количество акций цифрами и прописью, вид акций) которым присвоен
международный идентификационный номер (код ISIN)
_______________________________________________________________________
Номинальная стоимость одной акции ______________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
тенге (заполняется при государственной регистрации выпуска объявленных акций
акционерного общества). (цифрами и прописью) Причина замены свидетельства о
государственной регистрации выпуска объявленных акций акционерного общества
(заполняется в случае замены свидетельства о государственной регистрации выпуска
объявленных акций акционерного общества):
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________.
Уполномоченное лицо __________________________ _________________________
(подпись или электронная цифровая подпись) (фамилия, инициалы)
Место печати (для бумажной формы)
Приложение 2
к Правилам государственной
регистрации выпуска
объявленных акций,
регистрации изменений и (или)
дополнений в проспект выпуска
акций, утверждения отчета
об итогах размещения акций
акционерного общества, отчета
об обмене размещенных акций
акционерного общества
одного вида на акции данного
акционерного общества
другого вида, аннулирования
выпуска объявленных акций
Форма
Свидетельство об аннулировании выпуска объявленных акций
Сноска. Свидетельство в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.11.2019 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
"_____"_______ 20___ года город Алматы
Уполномоченный орган (полное наименование уполномоченного органа) аннулировал
выпуск объявленных акций ___________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________,
(полное наименование и место нахождения акционерного общества) зарегистрированного
___________________________________________________________________________
(дата государственной регистрации (перерегистрации)
___________________________________________________________________________
акционерного общества, наименование регистрирующего органа,
_________________________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (при наличии) Выпуск зарегистрирован
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(наименование органа, осуществившего государственную
_________________________________________________________________________
регистрацию выпуска объявленных акций, дата, месяц, год) Международный
идентификационный номер (код ISIN), присвоенный акциям выпуска
_________________________________________________________________________.
Выпуск разделен на _______________________________________________________
_________________________________________________________________________
акций. (количество акций цифрами и прописью, вид акций) Выпуск акций аннулирован
в связи с _________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(причина аннулирования) Выпуск акций считать аннулированным с
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(дата, месяц, год)
Уполномоченное лицо __________________ _____________________
(подпись) (фамилия, инициалы)
Место печати
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 октября 2018 года № 247
Требования к документам для государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида

26. Уәкілетті орган Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 30-бабының 3-тармағында белгіленген жағдайларда бас тарту себептерін көрсете отырып, жарияланған акциялар шығарылымының күшін жоюдан бас тартады.
Жарияланған акциялар шығарылымының күшін жоюдан бас тартылған жағдайда, қоғам уәкілетті органның ескертулерін жояды және бас тарту алған күннен бастап 45 (қырық бес) жұмыс күні ішінде уәкілетті органға құжаттарды қайталап ұсынады.
Жарияланған акциялар
шығарылымын мемлекеттік
тіркеу, акциялар шығарылымы
проспектісіне өзгерістерді және
(немесе) толықтыруларды
тіркеу, акционерлік қоғамның
акцияларын орналастыру
қорытындылары туралы есепті,
акционерлік қоғамның
орналастырылған акцияларының
бір түрін осы акционерлік қоғам
акцияларының басқа түріне
айырбастау туралы есепті
бекіту, жарияланған акциялар
шығарылымының күшін жою
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.11.2019 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
20 __ жылғы "___" _________                              Алматы қаласы
Уәкілетті орган (уәкілетті органның толық атауы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
тіркелген
(акционерлік қоғамның бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бар болса)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(акционерлік қоғамның толық атауы және орналасқан жері)
жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуге алды.
Шығарылым _________________________________________________________
(акциялардың саны цифрмен және жазбаша, акциялар түрі)
__________________________________________________ акцияларға бөлінген,
оларға______________________________________________________________
____________________________________________________________________
халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ІSІN коды) берілген.
Бір акцияның номиналды құны _________________________________________
____________________________________________________________________
_______________________________________________________________ теңге.
(акционерлік қоғамның жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде толтырылады).
(цифрмен және жазбаша)
Акционерлік қоғамның жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы
куәлікті ауыстыру себебі (акционерлік қоғамның жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік
тіркеу туралы куәлік ауыстырылған жағдайда толтырылады):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Уәкілетті тұлға _______________________________________________________
(қолы немесе электрондық цифрлық қолтаңба) (тегі, инициалдары)
Мөр орны (қағаз нысаны үшін)
Жарияланған акциялар
шығарылымын мемлекеттік
тіркеу, акциялар шығарылымы
проспектісіне өзгерістерді және
(немесе) толықтыруларды
тіркеу, акционерлік қоғамның
акцияларын орналастыру
қорытындылары туралы есепті,
акционерлік қоғамның
орналастырылған акцияларының
бір түрін осы акционерлік қоғам
акцияларының басқа түріне
айырбастау туралы есепті
бекіту, жарияланған акциялар
шығарылымының күшін жою
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою туралы куәлік
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.11.2019 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
20 __ жылғы "___" _________                                    Алматы қаласы
Уәкілетті орган (уәкілетті органның толық атауы)
____________________________________________________________________
(акционерлік қоғамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) күні,
____________________________________________________________________,
тіркеуші органның атауы,
____________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бар болса)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
тіркелген ___________________________________________________________.
(акционерлік қоғамның толық атауы мен орналасқан жері)
жарияланған акциялар шығарылымының күшін жойды.
Шығарылым_________________________________________________________
____________________________________________________________________
(жарияланған акциялар шығарылымын
____________________________________________________________________
мемлекеттік тіркеген органның атауы, күні, айы, жылы)
тіркелген.
Шығарылым акцияларына берілген халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ІSІN коды)
____________________________________________________________________
Шығарылым ____________________________________________________________
(акциялардың саны цифрмен және жазбаша,
____________________________________________________________________
акциялар түрі)
акцияларға бөлінген.
Акциялар шығарылымының ___________________________________________
____________________________________________________________________
(күшін жою себебі) байланысты күші жойылды.
Акциялар шығарылымының ___________________________________________
(күні, айы, жылы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
бастап күші жойылды деп есептелсін.
Уәкілетті тұлға ____________ __________________________
(қолы) (тегі, инициалдары)
Мөр орны
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 қазандағы
№ 247 қаулысына
2-қосымша
Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту үшін құжаттарға қойылатын талаптар

1. Настоящие Требования к документам для государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида (далее – Требования) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах" (далее – Закон об акционерных обществах), от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" (далее – Закон о рынке ценных бумаг), от 7 июля 2004 года "Об инвестиционных и венчурных фондах" и устанавливают требования к документам для государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества (далее – общество), отчета об обмене размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида.
2. Заявление общества для государственной регистрации выпуска объявленных акций подписывается лицом, уполномоченным учредителем (учредителями) общества на подписание.
Заявление общества для регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций общества, отчета об обмене размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида подписывается руководителем исполнительного органа (лицом, единолично осуществляющим функции исполнительного органа) общества либо лицом, уполномоченным на подписание (с представлением копии подтверждающего документа).
3. Заявление общества для государственной регистрации выпуска объявленных акций содержит согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
4. Документами, подтверждающими оплату объявленных акций общества, являются:
1) платежные документы;
2) акт приема-передачи имущества, передаточный акт, акт сверки денежных обязательств;
3) отчет об оценке;
4) документ центрального депозитария, подтверждающий право собственности на ценные бумаги, вносимые в оплату размещаемых акций.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.11.2019 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Решение (протокол) общества о выпуске объявленных акций или на основании которого внесены изменения и (или) дополнения в проспект выпуска акций, содержит следующие сведения:

1. Осы Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту үшін құжаттарға қойылатын талаптар (бұдан әрі - Талаптар) "Акционерлік қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы (бұдан әрі - Акционерлік қоғамдар туралы заң), "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі (бұдан әрі - Бағалы қағаздар нарығы туралы заң), "Инвестициялық және венчурлік қорлар туралы" 2004 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның (бұдан әрі - қоғам) акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту үшін құжаттарға қойылатын талаптарды белгілейді.
2. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін қоғамның өтінішіне қоғамның құрылтайшысы (құрылтайшылары) қол қою үшін уәкілеттік берген адам қол қояды.
Қоғамның акциялар шығарылымы проспектісіне жасалған өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті, коғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы коғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту үшін қоғамның өтінішіне қоғамның атқарушы органының басшысы (немесе атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлға) немесе қол қою үшін уәкілеттігі бар тұлға (растайтын құжаттың көшірмесін ұсына отырып) қол қояды.
3. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін қоғамның өтінішінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімі болады.
4. Қоғамның жарияланған акцияларының төлемін растайтын құжаттар:
1) төлем құжаттары;
2) мүлікті қабылдау-өткізу акті, беру акті, ақшалай міндеттемелерді салыстырып тексеру акті;
3) бағалау туралы есеп;
4) орналастырылатын акцияларды төлеуге енгізілетін бағалы қағаздарға меншік құқығын растайтын орталық депозитарийдің құжаты.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.11.2019 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Қоғамның жарияланған акциялар шығарылымы туралы немесе оның негізінде акциялар шығарылымы проспектіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген шешімінде (хаттамасында) мыналар қамтылады:

1) протокол общего собрания акционеров (решения акционера, владеющего всеми голосующими акциями) или выписка из него:
полное наименование и место нахождения исполнительного органа общества;
дата, время и место проведения общего собрания акционеров;
сведения о количестве голосующих акций общества, представленных на общем собрании акционеров;
кворум общего собрания акционеров;
повестка дня общего собрания акционеров;
порядок голосования на общем собрании акционеров по вопросу, на основании которого вносятся изменения и (или) дополнения в проспект выпуска объявленных акций;
фамилия, имя, отчество (при его наличии) председателя (членов президиума) и секретаря общего собрания акционеров;
выступления лиц, участвующих в общем собрании акционеров;
общее количество голосов акционеров по каждому вопросу повестки дня общего собрания акционеров, поставленному на голосование;
вопросы, поставленные на голосование, итоги голосования по ним;
решение, принятое общим собранием акционеров общества по вопросу, на основании которого вносятся изменения и (или) дополнения в проспект выпуска объявленных акций.
Выписка из протокола (решения) общего собрания акционеров (акционера, владеющего всеми голосующими акциями общества) заверяется подписью секретаря общего собрания акционеров (корпоративного секретаря);
2) протокол заседания совета директоров (исполнительного органа) или выписка из него:
полное наименование и место нахождения исполнительного органа общества;
дату, время и место проведения заседания (в случае очного заседания);
сведения о лицах, принимавших участие в заседании (принимавших решение путем заочного голосования);
кворум заседания;
вопросы повестки дня заседания, решения по которым привели к внесению изменений и (или) дополнений в проспект выпуска объявленных акций;
итоги голосования по каждому вопросу повестки дня заседания, поставленному на голосование, с отражением результата голосования каждого члена совета директоров (исполнительного органа) по каждому вопросу повестки дня заседания совета директоров (исполнительного органа);
решение, принятое по вопросу внесения изменений и (или) дополнений в проспект выпуска объявленных акций.
Выписка из протокола заседания совета директоров заверяется подписью уполномоченного работника общества.
Выписка из протокола заседания исполнительного органа заверяется подписью руководителя исполнительного органа общества (либо лица, его замещающего).

1) акционерлердің жалпы жиналысының хаттамасы (дауыс беретін барлық акцияларға ие акционердің шешімі) немесе одан үзінді-көшірме:
қоғамның атқарушы органының толық атауы және орналасқан жері;
акционерлердің жалпы жиналысын өткізу күні, уақыты мен орны;
акционерлердің жалпы жиналысына ұсынылған қоғамның дауыс беретін акцияларының саны туралы мәліметтер;
акционерлердің жалпы жиналысының кворумы;
акционерлердің жалпы жиналысының күн тәртібі;
акционерлердің жалпы жиналысында оның негізінде жарияланған акциялар шығарылымы проспектіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілетін мәселе бойынша дауыс беру тәртібі;
акционерлердің жалпы жиналысы төрағасының (төралқа мүшелерінің) және хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
акционерлердің жалпы жиналысына қатысушылардың сөйлеген сөздері;
акционерлердің жалпы жиналысының күн тәртібінде дауыс беруге қойылған әрбір мәселе бойынша акционерлер дауыстарының жалпы саны;
дауыс беруге қойылған мәселелер, олар бойынша дауыс берудің қорытындылары;
қоғам акционерлерінің жалпы жиналысында оның негізінде жарияланған акциялар шығарылымы проспектіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілетін мәселе бойынша қабылданған шешім.
Акционерлердің жалпы жиналысының хаттамасынан (қоғамның дауыс беретін барлық акцияларына ие акционердің) (шешімінен) үзінді-көшірме акционерлердің жалпы жиналысы хатшысының (корпоративтік хатшысының) қолымен расталады;
2) директорлар кеңесі (атқарушы орган) отырысының хаттамасы немесе одан үзінді-көшірме:
қоғамның атқарушы органының толық атауы және орналасқан жері;
отырысты өткізу күні, уақыты мен орны (ішкі отырыс болған жағдайда);
отырысқа қатысқан тұлғалар туралы мәліметтер (сырттай дауыс беру арқылы шешім қабалдағандар);
отырыстың кворумы;
шешімдері жарияланған акциялар шығарылымы проспектіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге әкелген отырыстың күн тәртібінің мәселелері;
директорлар кеңесі (атқарушы орган) отырысының күн тәртібінің әрбір мәселесі бойынша директорлар кеңесінің (атқарушы органның) әрбір мүшесінің дауыс беру нәтижесін көрсете отырып, отырыс күн тәртібінің дауыс беруге қойылған әрбір мәселесі бойынша дауыс беру қорытындылары;
жарияланған акциялар шығарылымы проспектіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу мәселесі бойынша қабылданған шешім.
Директорлар кеңесі отырысының хаттамасынан үзінді-көшірме қоғамның уәкілетті қызметкерінің қолымен расталады.
Атқарушы орган отырысының хаттамасынан үзінді-көшірме қоғамның атқарушы органы басшысының (не оның орнындағы адамның) қолымен расталады.

Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.11.2019 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Неконсолидированная годовая финансовая отчетность, представляемая обществом, состоит из бухгалтерского баланса, отчета о прибылях и убытках, отчета о движении денег, отчета об изменениях в собственном капитале и пояснительной записки.
Неконсолидированная промежуточная финансовая отчетность, представляемая обществом, состоит из бухгалтерского баланса, отчета об изменениях в собственном капитале.
7. Документы, состоящие из нескольких листов, представляются пронумерованными, прошитыми и заверенными подписью руководителя исполнительного органа (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа) общества либо лица, уполномоченного на подписание (с представлением копии подтверждающего документа), на обороте последнего листа, частично поверх ярлыка, наклеенного на узел прошивки, с указанием количества прошитых листов.
8. Копии документов, представляемых для регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, заверяются подписью руководителя исполнительного органа (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа) общества либо лица, уполномоченного на подписание (с представлением копии подтверждающего документа).
Сноска. Пункт 8 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.11.2019 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 октября 2018 года № 247
Перечень документов для аннулирования выпуска объявленных акций и требования к ним
1. Настоящий Перечень документов для аннулирования выпуска объявленных акций и требования к ним (далее − Перечень) разработан в соответствии с законами Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах" (далее – Закон об акционерных обществах), от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" (далее – Закон о рынке ценных бумаг), от 7 июля 2004 года "Об инвестиционных и венчурных фондах" и определяет перечень документов для аннулирования выпуска объявленных акций и требования к указанным документам.
2. В случае признания судом недействительной государственной регистрации выпуска объявленных акций общество обращается в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) для аннулирования выпуска акций и представляет на бумажном носителе в установленный срок:

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.11.2019 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6. Қоғам ұсынатын жылдық қаржылық шоғырландырылмаған есептілік бухгалтерлік баланстан, пайда және шығын туралы есептен, ақша қозғалысы туралы есептен, меншікті капиталдағы өзгерістер туралы есептен және түсіндірме жазбадан тұрады.
Қоғам ұсынатын аралық қаржылық шоғырландырылмаған есептілік бухгалтерлік баланстан, меншікті капиталдағы өзгерістер туралы есептен тұрады.
7. Бірнеше парақтан тұратын құжаттар нөмірленіп, тігіліп және соңғы парағының артқы жағына тігілген түйіннің үстіне жапсырылған, тігілген парақ саны көрсетілген жапсырмаға ішінара атқарушы органы (атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлға) басшысының не қол қоюға уәкілетті тұлғаның (растайтын құжаттың көшірмесін ұсына отырып) қолымен расталып ұсынылады.
8. Акциялар шығарылымы проспектіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеуге, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекітуге ұсынылатын құжаттардың көшірмелері қоғамның атқарушы органы (атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлға) басшысының не қол қоюға уәкілетті тұлғаның (растайтын құжаттың көшірмесін ұсына отырып) қолымен расталады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.11.2019 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 қазандағы
№ 247 қаулысына
3-қосымша
Жарияланған акциялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесі және оларға қойылатын талаптар
1. Осы Жарияланған акциялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесі және оларға қойылатын талаптар (бұдан әрі - Тізбе) "Акционерлік қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы (бұдан әрі - Акционерлік қоғамдар туралы заң), "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі (бұдан әрі - Бағалы қағаздар нарығы туралы заң), "Инвестициялық және венчурлік қорлар туралы" 2004 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және жарияланған акциялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесін және оларға қойылатын талаптарды айқындайды.
2. Сот жарияланған акциялар шығарылымының мемлекеттік тіркеуін жарамсыз деп таныған жағдайда, қоғам жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою үшін қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) өтініш жасайды және көрсетілген мерзімде қағаз тасымалдағышта мыналарды:

1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) оригиналы свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций, проспекта выпуска акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций (в случае получения их на бумажном носителе).
3. В случае принятия решения общим собранием акционеров (решения единственным акционером или лицом, владеющим всеми голосующими акциями) общества об аннулировании выпуска акций в связи с добровольной ликвидацией общества, общество обращается в уполномоченный орган для аннулирования выпуска акций и представляет на бумажном носителе в установленный срок:
1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) оригиналы свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций, проспекта выпуска акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций (в случае получения их на бумажном носителе);
3) копию протокола общего собрания акционеров (решения единственного акционера или лица, владеющего всеми голосующими акциями) общества об аннулировании выпуска акций в связи с добровольной ликвидацией общества;
4) ликвидационный баланс общества, утвержденный общим собранием акционеров (решением единственного акционера или лица, владеющего всеми голосующими акциями);
5) копию справки, выданной центральным депозитарием, об акционерах, владеющих десятью и более процентами от общего количества размещенных акций (за вычетом акций, выкупленных обществом), на дату принятия решения об аннулировании выпуска акций в связи с добровольной ликвидацией общества.
4. В случае принудительной ликвидации общества общество обращается в уполномоченный орган для аннулирования выпуска акций и представляет на бумажном носителе в установленный срок:
1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) оригиналы свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций, проспекта выпуска акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций (в случае получения их на бумажном носителе);
3) копию решения суда о принудительной ликвидации общества;
4) ликвидационный баланс общества, утвержденный судом.
5. В случае реорганизации общества путем преобразования в хозяйственное товарищество или в производственный кооператив общество обращается в уполномоченный орган для аннулирования выпуска акций и представляет на бумажном носителе в установленный срок:
1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) оригиналы свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций, проспекта выпуска акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций (в случае получения их на бумажном носителе);

1) еркін нысанда жасалған өтінішті;
2) жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тiркеу туралы куәлiктің, акциялар шығарылымы проспектісінің, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың түпнұсқаларын (қағаз тасымалдағышта алған жағдайда) ұсынады.
3. Қоғам акционерлерінің жалпы жиналысы қоғамның ерікті түрде таратылуына байланысты жарияланған акциялар шығарылымын жою туралы шешім қабылдаған жағдайда (жалғыз акционердің немесе барлық дауыс беруші акцияларына ие акционердің шешімі) қоғам акциялар шығарылымын жою үшін уәкілетті органға өтініш жасайды және көрсетілген мерзімде қағаз тасымалдағышта мыналарды:
1) еркін нысанда жасалған өтінішті;
2) жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тiркеу туралы куәлiктің, акциялар шығарылымы проспектісінің, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың түпнұсқаларын (қағаз тасымалдағышта алған жағдайда);
3) қоғамның ерікті түрде таратылуына байланысты акциялар шығарылымының кұшін жою туралы қоғам акционерлерінің жалпы жиналысы хаттамасының (жалғыз акционердің немесе барлық дауыс беруші акцияларына ие акционердің шешімінің) көшірмесін;
4) акционерлердің жалпы жиналысымен (жалғыз акционердің немесе барлық дауыс беруші акцияларына ие акционердің шешімімен) бекітілген қоғамның тарату балансын;
5) орталық депозитарийдің орналастырылған акциялардың жалпы санының (қоғам сатып алған акцияларды шегергенде) он және одан көп пайызына ие акционерлер туралы қоғамның ерікті түрде таратылуына байланысты акциялар шығарылымының күшін жою туралы шешім қабылдаған күні берген анықтаманың көшірмесін ұсынады.
4. Қоғам мәжбүрлеп таратылған жағдайда қоғам акциялар шығарылымының күшін жою үшін уәкілетті органға өтініш жасайды және көрсетілген мерзімде қағаз тасымалдағышта мыналарды:
1) еркін нысанда жасалған өтінішті;
2) жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тiркеу туралы куәлiктің, акциялар шығарылымы проспектісінің, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың түпнұсқаларын (қағаз тасымалдағышта алған жағдайда);
3) қоғамды мәжбүрлеп тарату туралы сот шешімінің көшірмесін;
4) сот бекіткен қоғамның тарату балансын ұсынады.
5. Қоғамды шаруашылық серіктестікке немесе өндірістік кооперативке қайта құру арқылы қайта ұйымдастырған жағдайда қоғам акциялар шығарылымының күшін жою үшін уәкілетті органға өтініш жасайды және көрсетілген мерзімде қағаз тасымалдағышта мыналарды:
1) еркін нысанда жасалған өтінішті;
2) жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тiркеу туралы куәлiктің, акциялар шығарылымы проспектісінің, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың түпнұсқаларын (қағаз тасымалдағышта алған жағдайда);

3) копию решения о реорганизации общества путем преобразования в хозяйственное товарищество или в производственный кооператив, принятого на общем собрании акционеров преобразуемого общества, порядке и условиях осуществления преобразования, порядке определения долей участия хозяйственного товарищества или паев членов производственного кооператива, об аннулировании выпуска объявленных акций преобразуемого общества, принятого на общем собрании акционеров;
4) копию передаточного акта, подписанного руководителями исполнительных органов (лицами, единолично осуществляющими функции исполнительного органа) и главными бухгалтерами реорганизованных организации либо лицами, их замещающими (с представлением копии подтверждающего документа о возложении исполнения обязанностей);
5) копию справки, выданной центральным депозитарием, об акционерах, владеющих десятью и более процентами от общего количества размещенных акций (за вычетом акций, выкупленных обществом), на дату принятия решения о реорганизации общества путем преобразования в хозяйственное товарищество или в производственный кооператив.
6. В случае реорганизации общества путем слияния 2 (двух) или нескольких обществ реорганизуемые общества обращаются в уполномоченный орган для аннулирования выпуска акций и представляют на бумажном носителе в установленный срок:
1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) оригиналы свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций, проспекта выпуска акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций (в случае получения их на бумажном носителе);
3) копию решения о реорганизации общества путем слияния, принятого на совместном общем собрании акционеров реорганизуемых обществ квалифицированным большинством голосов акционеров каждого отдельного общества, а также копии решений об аннулировании выпуска акций реорганизуемых обществ, принятых на общем собрании акционеров каждого из реорганизуемых обществ;
4) копию передаточного акта, подписанного руководителями исполнительных органов (лицами, единолично осуществляющими функции исполнительного органа) и главными бухгалтерами реорганизованных обществ либо лицами, их замещающими (с представлением копии подтверждающего документа о возложении исполнения обязанностей);
5) копию свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций общества, образованного в результате реорганизации общества путем слияния;
6) копии справок, выданных центральным депозитарием, об акционерах, владеющих десятью и более процентами от общего количества размещенных акций (за вычетом акций, выкупленных обществом), на даты принятия решений об аннулировании выпуска акций реорганизуемых обществ.

3) қайта құрылатын қоғам акционерлерінің жалпы жиналысында қайта құруды жүзеге асыру тәртібінде және жағдайларда, шаруашылық серіктестіктің қатысу үлестерін немесе өндірістік кооператив мүшелерінің пайларын айқындау тәртібінде қабылданған шаруашылық серіктестікке немесе өндірістік кооперативке қайта құру арқылы қайта ұйымдастыру туралы, акционерлердің жалпы жиналысында қабылданған қайта құрылатын қоғамның жарияланған акциялары шығарылымының күшін жою туралы шешімнің көшірмесін;
4) атқарушы органдардың басшылары (атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлғалар) мен қайта ұйымдастырылатын қоғамдардың бас бухгалтерлері немесе олардың орнындағы тұлғалары қол қойған (міндеттемесін орындау жүктелгені туралы растайтын құжаттың көшірмесін ұсына отырып) тапсыру актісінің көшірмесін;
5) орталық депозитарийдің орналастырылған акциялардың жалпы санының (қоғам сатып алған акцияларды шегергенде) он және одан көп пайызына ие акционерлер туралы шаруашылық серіктестікке немесе өндірістік кооперативке қайта құру арқылы қоғамды қайта ұйымдастыру туралы шешім қабылдаған күні берген анықтаманың көшірмесін ұсынады.
6. 2 (екі) немесе бірнеше қоғамды біріктіру арқылы қоғам қайта ұйымдастырылған жағдайда қайта ұйымдастырылатын қоғамдар акциялар шығарылымының күшін жою үшін уәкілетті органға өтініш жасайды және белгіленген мерзімде қағаз тасымалдағышта мыналарды:
1) еркін нысанда жасалған өтінішті;
2) жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тiркеу туралы куәлiктің, акциялар шығарылымы проспектісінің, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың түпнұсқаларын (олар қағаз тасымалдағышта алынған жағдайда);
3) әрбір жекелеген қоғамның қайта ұйымдастырылатын қоғамдар акционерлерінің бірлескен жалпы жиналысында білікті көпшілік дауыспен қабылданған біріктіру жолымен қоғамды қайта ұйымдастыру туралы шешімнің көшірмесін, сондай-ақ әрбір қайта ұйымдастырылатын қоғамның жарияланған акциялары шығарылымының күшін жою туралы шешімдердің көшірмелерін;
4) атқарушы органдардың басшылары (атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлғалар) және қайта ұйымдастырылған қоғамдардың бас бухгалтерлері немесе оларды алмастыратын тұлғалар (міндеттерді орындауды жүктеу туралы растаушы құжаттың көшірмесін ұсына отырып) қол қойған тапсыру актісінің көшірмесін;
5) біріктіру жолымен қоғамды қайта ұйымдастыру нәтижесінде құрылған қоғамның жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесін;
6) орталық депозитарийдің орналастырылған акциялардың жалпы санының (қоғам сатып алған акцияларды шегергенде) он және одан көп пайызына ие акционерлер туралы қайта ұйымдастырылатын қоғамдардың жарияланған акциялары шығарылымының күшін жою туралы шешім қабылдаған күні берген анықтамалардың көшірмелерін ұсынады.

7. В случае реорганизации общества путем присоединения общества (обществ) к другому обществу присоединяемое общество (присоединяемые общества) обращается (обращаются) в уполномоченный орган для аннулирования выпуска акций и представляет (представляют) на бумажном носителе в установленный срок:
1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) оригиналы свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций, проспекта выпуска акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций (в случае получения их на бумажном носителе);
3) копию решения о реорганизации общества путем присоединения, принятого на совместном общем собрании акционеров общества, к которому осуществляется присоединение и общества (обществ), которое (которые) присоединяется (присоединяются), а также копию решения об аннулировании выпуска акций присоединяемого общества, принятого на общем собрании акционеров присоединяемого общества;
4) копию передаточного акта, подписанного руководителями исполнительных органов (лицами, единолично осуществляющими функции исполнительного органа) и главными бухгалтерами общества, к которому осуществляется присоединение, и общества (обществ), которое (которые) присоединяется (присоединяются) либо лицами, их замещающими (с представлением копии подтверждающего документа о возложении исполнения обязанностей);
5) копию справки, выданной центральным депозитарием обществу, к которому осуществляется присоединение, об акционерах, владеющих десятью и более процентами от общего количества размещенных акций (за вычетом акций, выкупленных обществом), подтверждающую приобретение акций общества (обществ), которое (которые) присоединяется (присоединяются).
8. В случае реорганизации общества путем разделения общества на 2 (два) или более обществ разделяемое общество обращается в уполномоченный орган для аннулирования выпуска акций и представляет на бумажном носителе в установленный срок:
1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) оригиналы свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций, проспекта выпуска акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций (в случае получения их на бумажном носителе);
3) копии решений о реорганизации общества путем разделения общества на 2 (два) или более обществ и об аннулировании выпуска акций разделяемого общества, принятого на общем собрании акционеров разделяемого общества;
4) разделительный баланс, подписанный лицами, которым поручается представлять интересы разделенных обществ в процессе их создания;

7. Қоғамды (қоғамдарды) басқа қоғамға қосу арқылы қоғам қайта ұйымдастырылған жағдайда қосылатын қоғам (қосылатын қоғамдар) акциялар шығарылымының күшін жою үшін уәкілетті органға өтініш жасайды және белгіленген мерзімде қағаз тасымалдағышта мыналарды:
1) еркін нысанда жасалған өтінішті;
2) жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тiркеу туралы куәлiктің, акциялар шығарылымы проспектісінің, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістердің және толықтырулардың түпнұсқаларын (олар қағаз тасымалдағышта алынған жағдайда);
3) қосу жүзеге асырылатын қоғамның (қоғамдардың) және қосылатын қоғамның (қоғамдардың) акционерлерінің жалпы отырысында қабылданған қосу жолымен қоғамды қайта ұйымдастыру туралы шешімнің көшірмесін, сондай-ақ қосылатын қоғамның акционерлерінің жалпы жиналысында қабылданған қосылатын қоғамның акциялары шығарылымының күшін жою туралы шешімнің көшірмесін;
4) атқарушы органдардың басшылары (атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлғалар) және қосу жүзеге асырылатын қоғамның және қосылатын қоғамның (қоғамдардың) бас бухгалтерлері немесе оларды ауыстыратын тұлғалар (міндеттерді орындауды жүктеу туралы растаушы құжаттың көшірмесін ұсына отырып) қол қойған тапсыру актісінің көшірмесін;
5) орталық депозитарий орналастырылған акциялардың жалпы санының (қоғам сатып алған акцияларды шегергенде) он және одан көп пайызына ие акционерлер туралы қосылатын қоғамның (қоғамдардың) акцияларын сатып алғанын растайтын қосу жүзеге асырылатын қоғамға берген анықтаманың көшірмесін ұсынады.
8. Қоғамды 2 (екі) немесе одан көп қоғамдарға бөлу арқылы қоғам қайта ұйымдастырылған жағдайда, бөлінетін қоғам акциялары шығарылымының күшін жою үшін уәкілетті органға өтініш жасайды және белгіленген мерзімде қағаз тасымалдағышта мыналарды:
1) еркін нысанда жасалған өтінішті;
2) жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тiркеу туралы куәлiктің, акциялар шығарылымы проспектісінің, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістердің және толықтырулардың түпнұсқаларын (олар қағаз тасымалдағышта алынған жағдайда);
3) қоғамды 2 (екі) немесе одан көп қоғамдарға бөлу арқылы қоғамды қайта ұйымдастыру туралы және бөлінетін қоғамның акционерлерінің жалпы жиналысында қабылданған бөлінетін қоғамның акциялары шығарылымының күшін жою туралы шешімдердің көшірмелерін;
4) бөлінген қоғамдардың мүдделерін оларды құру барысында білдіруге тапсырылатын тұлғалар қол қойған бөлу балансын;

5) копию справки, выданной центральным депозитарием, об акционерах, владеющих десятью и более процентами от общего количества размещенных акций (за вычетом акций, выкупленных обществом), на дату принятия решения о реорганизации общества путем разделения общества на 2 (два) или более обществ.
9. В случае утраты обществом оригиналов свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций, проспекта выпуска акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, выданных уполномоченным органом, общество не представляет данные документы при условии опубликования информации о недействительности утраченных документов в средствах массовой информации и представления информации об этом в уполномоченный орган.
10. Документы, состоящие из нескольких листов, представляются пронумерованными, прошитыми и заверенными подписью руководителя исполнительного органа (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа) общества либо лица, уполномоченного на подписание (с представлением копии подтверждающего документа), на обороте последнего листа, частично поверх ярлыка, наклеенного на узел прошивки, с указанием количества прошитых листов.
11. Копии документов заверяются подписью руководителя исполнительного органа (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа) общества либо лица, уполномоченного на подписание (с представлением копии подтверждающего документа), с указанием на верность копии.
12. В случае утраты обществом оригинала свидетельства об аннулировании выпуска объявленных акций, выданного уполномоченным органом при аннулировании выпуска объявленных акций, общество при необходимости получения им дубликата свидетельства об аннулировании выпуска объявленных акций обращается в уполномоченный орган с заявлением, составленным в произвольной форме, с указанием сведений о наименовании средства массовой информации и дате публикации сообщения о недействительности утраченного документа, и приложением копии данного сообщения.
Уполномоченный орган выдает обществу дубликат свидетельства об аннулировании выпуска объявленных акций в течение 10 (десяти) рабочих дней после даты получения заявления.
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 октября 2018 года № 247
Правила составления и оформления проспекта выпуска акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида

5) орталық депозитарий орналастырылған акциялардың жалпы санының (қоғам сатып алған акцияларды шегергенде) он және одан көп пайызына ие акционерлер туралы қоғамды 2 (екі) немесе одан көп қоғамдарға бөлу арқылы қоғамды қайта ұйымдастыру туралы шешім қабылдаған күні берген анықтаманың көшірмесін ұсынады.
9. Қоғам уәкілетті орган берген жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тiркеу туралы куәлiктің, акциялар шығарылымы проспектісінің, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістердің және толықтырулардың түпнұсқаларын жоғалтқан жағдайда, қоғам бұқаралық ақпарат құралдарында жоғалған құжаттардың жарамсыздығы туралы хабарлама жариялаған және ол туралы уәкілетті органға ақпарат ұсынған жағдайда көрсетілген құжаттарды ұсынбайды.
10. Бірнеше парақтан тұратын құжаттар нөмірленіп, тігіліп, тігілген парақ санын көрсете отырып тігістің түйініне және жартылай параққа желімделген соңғы парақтың артында қоғамның атқарушы органының басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлға) немесе қол қоюға уәкілетті тұлғаның қолымен куәландырылып (растаушы құжаттың көшірмесін ұсына отырып) ұсынылады.
11. Құжаттардың көшірмелері көшірменің дұрыстығын көрсетумен атқару органы басшысының (атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлғаның) немесе қол қоюға уәкілетті тұлғаның (растаушы құжаттың көшірмесін ұсына отырып) қолымен куәландырылады.
12. Қоғам жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою кезінде уәкілетті орган берген жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою туралы куәліктің түпнұсқасын жоғалтқан жағдайда, қоғам жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою туралы куәліктің телнұсқасын алу қажет болған кезде бұқаралық ақпарат құралының атауы және жоғалған құжаттың жарамсыздығы туралы хабарламаның жарияланған күні жайлы мәліметтерді көрсете отырып және осы хабарламаның көшірмесін қоса бере отырып уәкілетті органға еркін нысанда жасалған өтініш береді.
Уәкілетті орган қоғамға өтінішті алған күннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою туралы куәліктің телнұсқасын береді.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 қазандағы
№ 247 қаулысына
4-қосымша
Акциялар шығарылымының проспектісін, акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті жасау және ресімдеу қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила составления и оформления проспекта выпуска акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида (далее − Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" (далее – Закон о рынке ценных бумаг) и определяют порядок составления и оформления проспекта выпуска акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, отчета об итогах размещения акций акционерного общества (далее – общество), отчета об обмене размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида.
2. Проспект выпуска акций составляется и оформляется в соответствии со структурой проспекта выпуска акций, согласно приложению 1 к Правилам.
3. Сведения в проспекте выпуска акций общества приводятся на дату последнего рабочего дня месяца, предшествующего дате представления документов в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) для государственной регистрации выпуска объявленных акций.
4. Титульный лист проспекта выпуска акций содержит:
1) наименование документа: "Проспект выпуска акций";
2) полное и сокращенное наименование общества;
3) запись:
"Государственная регистрация выпуска объявленных акций уполномоченным органом не означает предоставление каких-либо рекомендаций инвесторам относительно приобретения акций, описанных в проспекте, и не подтверждает достоверность информации, содержащейся в данном документе.
Должностные лица акционерного общества подтверждают, что вся информация, представленная в настоящем проспекте, является достоверной и не вводящей в заблуждение инвесторов относительно акционерного общества и его размещаемых акций.
В период обращения акций акционерное общество обеспечивает раскрытие информации на рынке ценных бумаг на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан о рынке ценных бумаг.".
5. Проспект выпуска акций представляется обществом в уполномоченный орган в электронном виде.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.11.2019 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Акциялар шығарылымының проспектісін, акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті жасау және ресімдеу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - Бағалы қағаздар нарығы туралы заң) сәйкес әзірленді және акциялар шығарылымының проспектісін, акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды, акционерлік қоғамның (бұдан әрі - қоғам) акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті жасау және ресімдеу тәртібін айқындайды.
2. Акциялар шығарылымының проспектісі Қағидаларға 1-қосымшаға сай акциялар шығарылымы проспектісінің құрылымына сәйкес, жасалады және ресімделеді.
3. Қоғамның акциялары шығарылымының проспектісіндегі мәліметтер жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) құжаттарды ұсынған күннің алдындағы айдың соңғы жұмыс күніне келтіріледі.
4. Акциялар шығарылымы проспектісінің титул парағында мыналар қамтылады:
1) құжаттың атауы: "Акциялар шығарылымының проспектісі";
2) қоғамның толық және қысқартылған атауы;
3) мынадай жазба:
"Уәкілетті органның жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуі инвесторларға проспектіде сипатталған акцияларды иеленуге қатысты қандай да бір ұсыныстарды беруді білдірмейді және осы құжаттағы ақпараттың дәйектілігін растамайды.
Акционерлік қоғамның лауазымды тұлғалары осы проспектіде берілген бүкіл ақпараттың дәйекті және оның орналастырылатын акцияларына қатысты инвесторларды жаңылыстырмайтын болып табылатынын растайды.
Акционерлік қоғам акциялар айналысы кезеңінде Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығы туралы заңнамасының талаптарына сәйкес қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында бағалы қағаздар нарығындағы ақпаратты жариялауды қамтамасыз етеді.".
5. Акциялар шығарылымының проспектісін қоғам уәкілетті органға электрондық түрде ұсынады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.11.2019 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

6. Проспект выпуска акций составляется на казахском и русском языках.
Сноска. Пункт 6 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.11.2019 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Титульный лист изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций содержит:
1) наименование документа: "Изменения и (или) дополнения в проспект выпуска акций";
2) полное и сокращенное наименование общества;
3) запись:
"Должностные лица акционерного общества подтверждают, что вся информация, представленная в данных изменениях и (или) дополнениях в проспект выпуска акций, является достоверной и не вводящей в заблуждение инвесторов относительно акционерного общества и его размещаемых акций.".
8. При внесении изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций соответствующие пункты проспекта выпуска акций излагаются в новой редакции.
9. Изменения и (или) дополнения в проспект выпуска акций на бумажном носителе, представляемые обществом в уполномоченный орган, подписываются руководителем исполнительного органа (лицом, единолично осуществляющего функции исполнительного органа) общества либо лицом, уполномоченным на подписание (с представлением копии подтверждающего документа).
10. Изменения и (или) дополнения в проспект выпуска акций составляются в 2 (двух) экземплярах на казахском и русском языках на бумажном носителе, представляются пронумерованными, прошитыми и заверенными подписью руководителя исполнительного органа (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа) общества либо лица, уполномоченного на подписание (с представлением копии подтверждающего документа), на обороте последнего листа, частично поверх ярлыка, наклеенного на узел прошивки, с указанием количества прошитых листов.
Проспект выпуска акций с учетом изменений и (или) дополнений, составленный на казахском и русском языках, представляется в виде электронной копии в формате *pdf.
11. Отчет об итогах размещения акций общества, составляется и оформляется в соответствии со структурой отчета об итогах размещения акций акционерного общества согласно приложению 2 к Правилам.
12. Отчет об обмене размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида составляется и оформляется в соответствии со структурой отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида согласно приложению 3 к Правилам.
13. Отчет об итогах размещения акций, отчет об обмене размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида составляется в 2 (двух) экземплярах на казахском и русском языках на бумажном носителе и в 1 (одном) экземпляре на казахском и русском языках в виде электронной копии в формате *pdf.

6. Акциялар шығарылымының проспектісі қазақ және орыс тілдерінде жасалады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.11.2019 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7. Акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың титул парағында мыналар қамтылады:
1) құжаттың атауы: "Акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар";
2) қоғамның толық және қысқартылған атауы;
3) мынадай жазба:
"Акционерлік қоғамның лауазымды тұлғалары осы акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістерде және (немесе) толықтыруларда берілген бүкіл ақпараттың дәйекті және акционерлік қоғам мен оның орналастырылатын акцияларына қатысты инвесторларды жаңылыстырмайтын болып табылатынын растайды.".
8. Акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу кезінде акциялар шығарылымы проспектісінің тармақтары жаңа редакцияда баяндалады.
9. Қоғамның уәкілетті органға берген қағаз тасымалдағыштағы акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістерге және (немесе) толықтыруларға қоғамның атқарушы органының басшысы (атқарушы органның функциясын жеке дара жүзеге асыратын тұлға) не қол қоюға уәкілетті адам (растаушы құжаттардың көшірмелерін ұсына отырып) қол қояды.
10. Қағаз тасымалдағыштағы акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар 2 (екі) данада жасалады, нөмірленіп, тігіліп, тігілген парақ санын көрсете отырып тігістің түйініне және жартылай параққа желімделген соңғы парақтың артында қоғамның атқарушы органы басшысының (атқарушы органның функциясын жеке дара жүзеге асыратын тұлға) не қол қоюға уәкілетті адамның (растаушы құжаттардың көшірмелерін ұсына отырып) қолымен куәландырылған күйде ұсынылады.
Өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды есепке ала отырып, қазақ және орыс тілдерінде жасалған акциялар шығарылымының проспектісі электрондық түрде *pdf форматында ұсынылады.
11. Қоғам акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есеп Қағидаларға 2-қосымшаға сай акционерлік қоғам акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есептің құрылымына сәйкес жасалады және ресімделеді.
12. Қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есеп Қағидаларға 3-қосымшаға сай акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есептің құрылымына сәйкес жасалады және ресімделеді.
13. Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есеп, қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есеп қағаз тасымалдағышта қазақ және орыс тiлдерiнде 2 (екі) данада және электрондық түрде *pdf форматында қазақ және орыс тiлдерiнде 1 (бір) данада жасалады.

14. Отчет об итогах размещения акций, отчет об обмене размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида (на казахском и русском языках) на бумажном носителе представляется пронумерованным, прошитым и заверенным подписью руководителя исполнительного органа (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа) общества либо лица, уполномоченного на подписание (с представлением копии подтверждающего документа), на обороте последнего листа, частично поверх ярлыка, наклеенного на узел прошивки, с указанием количества прошитых листов.
Приложение 1
к Правилам составления и
оформления проспекта выпуска
акций, изменений и (или)
дополнений в проспект выпуска
акций, отчета об итогах
размещения акций акционерного
общества, отчета об обмене
размещенных акций
акционерного общества одного
вида на акции данного
акционерного общества другого вида
Структура проспекта выпуска акций
Глава 1. Информация о наименовании общества и его месте нахождения
1. Информация об обществе в соответствии с учредительными документами:
1) дата первичной государственной регистрации общества;
2) дата государственной перерегистрации общества (в случае если осуществлялась перерегистрация);
3) полное и сокращенное наименование общества на казахском, русском и английском (при наличии) языках;
4) в случае изменения наименования общества указываются все его предшествующие полные и сокращенные наименования, а также даты, когда они были изменены;
5) если общество было создано в результате реорганизации юридического лица (юридических лиц), то указываются сведения о правопреемстве в отношении реорганизованных юридических лиц и (или) общества;
6) бизнес-идентификационный номер общества;
7) код Legal Entity Identifier в соответствии с международным стандартом ISO 17442 "Financial services – Legal Entity Identifier" (LEI) (при наличии).
2. Место нахождения общества в соответствии со справкой о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица с указанием номеров контактных телефонов, факса и адреса электронной почты, а также фактического адреса в случае, если фактический адрес общества отличается от места нахождения общества, указанного в справке о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица.
Глава 2. Сведения об акциях, о способах их оплаты и получении дохода по ним
3. Сведения о выпуске объявленных акций:
1) количество, виды объявленных акций;
2) количество, виды акций, оплачиваемых учредителями;
3) номинальная стоимость одной акции, оплачиваемой учредителями;
4) гарантированный размер дивиденда по привилегированным акциям.
Стабилизационным банком заполняется только информация о количестве, видах, номинальной стоимости объявленных акций стабилизационного банка.

14. Қағаз тасымалдағыштағы акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есеп, қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есеп (қазақ және орыс тілдерінде) нөмірленіп, тігіліп, тігілген парақ санын көрсете отырып тігістің түйініне және жартылай параққа желімделген соңғы парақтың артында қоғамның атқарушы органы басшысының (атқарушы органның функциясын жеке дара жүзеге асыратын тұлға) не қол қоюға уәкілетті тұлғаның (растаушы құжаттардың көшірмелерін ұсына отырып) қолымен куәландырылған күйде ұсынылады.
Акциялар шығарылымының
проспектісін, акциялар
шығарылымының проспектісіне
өзгерістерді және (немесе)
толықтыруларды, акционерлік
қоғамның акцияларын
орналастыру қорытындылары
туралы есепті, акционерлік
қоғамның орналастырылған
акцияларының бір түрін осы
акционерлік қоғам
акцияларының басқа түріне
айырбастау туралы есепті жасау
және ресімдеу қағидаларына
1-қосымша
Акциялар шығарылымы проспектісінің құрылымы
1-тарау. Қоғамның атауы және оның орналасқан жері туралы ақпарат
1. Құрылтай құжаттарына сәйкес қоғам туралы ақпарат:
1) қоғамды бастапқы мемлекеттік тіркеу күні;
2) қоғамды мемлекеттік қайта тіркеу күні (егер қайта тіркелген болса);
3) қоғамның толық және қысқартылған атауы қазақ, орыс және ағылшын (бар болса) тілдерінде;
4) қоғамның атауы өзгерген жағдайда оның барлық бұрынғы толық және қысқартылған атаулары, сондай-ақ олардың өзгерген күндері көрсетіледі;
5) егер қоғам заңды тұлғаны (заңды тұлғаларды) қайта ұйымдастыру нәтижесінде құрылған болса, қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаларға және (немесе) қоғамға қатысты құқық мирасқорлығы туралы мәліметтер көрсетіледі;
6) қоғамның бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
7) ISO 17442 халықаралық стандартына сәйкес Legal Entity Identifier коды "Financial services - Legal Entity Identifier" (LEI) (бар болса).
2. Қоғамның байланыс телефондарының, факс нөмірлерін және электрондық пошта адрестерін, сондай-ақ, егер қоғамның нақты мекенжайы заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамада көрсетілген мекенжайдан ерекшеленетін болса, қоғамның нақты мекенжайын көрсете отырып, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаға сәйкес қоғамның орналасқан жері.
2-тарау. Акциялар туралы, оларды төлеу тәсілдері және олар бойынша кіріс алу туралы мәліметтер
3. Жарияланған акциялар шығарылымы туралы мәліметтер:
1) жарияланған акциялардың саны, түрлері;
2) құрылтайшылар төлейтін акциялардың саны, түрлері;
3) құрылтайшылар төлейтін бір акцияның номиналды құны;
4) артықшылықты акциялар бойынша дивидендтің кепілді мөлшері.
Тұрақтандыру банкі тұрақтандыру банкінің жарияланған акцияларының саны, түрлері, номиналды құны туралы ақпаратты ғана толтырады.

4. Оплата акций
Способ оплаты акций:
деньгами (указать реквизиты платежного документа (платежных документов), подтверждающего (подтверждающих) оплату акций учредителями (инвесторами), сумму платежа и наименование плательщика);
ценными бумагами (указать наименование эмитента ценных бумаг, международный идентификационный номер (код ISIN) и количество ценных бумаг, наименование оценщика, дату составления отчета об оценке, сумму оценки (в случае отсутствия рыночной цены), дату регистрации сделки);
имущественными правами (указать дату решения, принятого соответствующими органами общества о погашении денежных обязательств общества в счет оплаты размещаемых акций общества, и орган общества, принявший данное решение, реквизиты акта сверки денежных обязательств общества, наименование оценщика, дату составления отчета об оценке, сумму оценки, дату акта приема-передачи имущества);
иным имуществом (указать наименование оценщика, дату составления отчета об оценке, сумму оценки имущества, дату акта приема-передачи имущества).
В случае реорганизации общества указывается дата решения общего собрания акционеров о реорганизации, дата передаточного акта (не применяются при добровольной реорганизации в форме присоединения банков). В случае реорганизации общества путем присоединения дополнительно указывается цена продажи акций присоединяемого общества, цена размещения (реализации) акций общества, к которому осуществляется присоединение, за исключением случая добровольной реорганизации банков в форме присоединения банка к другому банку, при котором указывается коэффициент обмена акций, утвержденный на совместном общем собрании акционеров реорганизуемых банков.
Оплата акций цифровыми (виртуальными) единицами и (или) финансовыми инструментами, стоимость которых зависит от стоимости (изменения стоимости) цифровых (виртуальных) единиц не осуществляется.
Для целей проспекта выпуска акций под цифровой (виртуальной) единицей понимается единица, представляющая собой цифровую запись, созданную и учитываемую в децентрализованной информационной системе с применением средств криптографии и (или) компьютерных вычислений.
Глава 3. Условия и порядок размещения акций
5. Размещение и обращение акций:
1) рынок, на котором планируется размещение и обращение акций (организованный и (или) неорганизованный рынок ценных бумаг);
2) в случае размещения акций на неорганизованном рынке указывается способ размещения акций: подписка или аукцион;

4. Акцияларды төлеу
Акцияларды төлеу тәсілі:
ақшамен (құрылтайшылардың (инвесторлардың) акцияларды төлегенін растайтын төлем құжатының (құжаттарының) деректемелерін, төлем сомасын және төлеушінің атауын көрсету);
бағалы қағаздармен (бағалы қағаздар эмитентінің атауын, бағалы қағаздардың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) мен санын, бағалаушының атауын, бағалау туралы есептің жасалған күнін, бағалау сомасын (нарықтық бағасы болмаған жағдайда) мәміле тіркелу күнін көрсету);
мүліктік құқықтармен (қоғамның тиісті органдарының қоғамның ақшалай міндеттемелерін қоғамның орналастырылатын акцияларын төлеу есебіне өтеу туралы қабылдаған шешімінің күнін және қоғамның осы шешімді қабылдаған органын; қоғамның ақшалай міндеттемелерін салыстырып тексеру актісінің деректемелерін; бағалаушының атауын, бағалау туралы есептің жасалған күнін, бағалау сомасын, мүлікті қабылдау-өткізу актісінің күнін көрсету);
өзге мүлікпен (бағалаушының атауын, бағалау туралы есептің жасалған күнін, мүлікті бағалау сомасын, мүлікті қабылдау-өткізу актісінің күнін көрсету).
Қоғам қайта ұйымдастырылған жағдайда қайта ұйымдастыру туралы акционерлердің жалпы жиналысының шешімді қабылдаған күні, тапсыру актісінің күні көрсетіледі (банктерді біріктіру түрінде ерікті түрде қайта ұйымдастырылған жағдайда қолданылмайды). Қайта ұйымдастырылған банктер акционерлерінің бірлескен жалпы жиналысында бекітілген акцияларды айырбастау коэффициенті көрсетілетін, бір банк екінші банкке қосылу түрінде банктердің ерікті түрде қайта құрылу жағдайын қоспағанда, біріктіру арқылы қоғамды қайта ұйымдастырған жағдайда, қосылған қоғамның акцияларын сату бағасы, қосылу жүріп жатқан қоғамның акцияларын орналастыру (іске асыру) бағасы қосымша көрсетіледі.
Акцияларға цифрлық (виртуалдық) бірліктермен және (немесе) құны цифрлық (виртуалдық) бірліктердің құнына (құнының өзгеруіне) байланысты болатын қаржы құралдарымен төлем жасалмайды.
Акциялар шығарылымы проспектісінің мақсаты үшін цифрлық (виртуалдық) бірлік деп криптографияны және (немесе) компьютерлік есептеуді қолдана отырып, орталықтандырылмаған ақпараттық жүйеде құрылған және есепке алынған сандық жазба болып табылатын бірлік түсініледі.
3-тарау. Акцияларды орналастыру шарттары мен тәртібі
5. Акцияларды орналастыру және айналысқа шығару:
1) акцияларды орналастыру және айналысқа шығару жоспарланатын нарық (бағалы қағаздардың ұйымдастырылған және (немесе) ұйымдастырылмаған нарығы);
2) акцияларды ұйымдастырылмаған нарықта орналастырған жағдайда орналастыру тәсілі: жазылу немесе аукцион көрсетіледі;

3) дата утверждения учредительным собранием методики определения стоимости акций при их выкупе обществом на неорганизованном рынке ценных бумаг;
4) акционерный инвестиционный фонд дополнительно указывает:
условия и порядок подачи и исполнения заявок на выкуп акций акционерного инвестиционного фонда;
перечень посредников по размещению и (или) выкупу акций акционерного инвестиционного фонда (при их наличии) с указанием их места нахождения и номеров контактных телефонов.
Глава 4. Сведения об учредителях или о крупных акционерах (участниках), владеющих десятью и более процентами размещенных (за исключением выкупленных акционерным обществом) акций (долей участия в уставном капитале) общества
6. Для вновь созданных обществ, в том числе созданных путем реорганизации, а также обществ, у которых по решению суда признана недействительной государственная регистрация выпуска объявленных акций, указываются сведения об учредителях (участниках), владеющих десятью или более процентами долей участия в уставном капитале общества, в том числе:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии) учредителей (участников) физических лиц и (или) полные наименования, место нахождения учредителей (участников) юридических лиц;
2) количество и вид (виды) акций, предварительно оплаченных учредителями (участниками), которые владеют десятью и более процентами долей участия в уставном капитале общества;
3) дата, с которой учредители (участники) стали владеть десятью и более процентами долей участия в уставном капитале общества.
В случае оплаты уставного капитала до регистрации юридического лица указывается дата государственной регистрации общества как юридического лица.
В случае оплаты уставного капитала после регистрации юридического лица указывается дата полной оплаты учредителями минимального размера уставного капитала общества.
Общества, государственная регистрация выпуска объявленных акций которых по решению суда признана недействительной, указывают дату принятия общим собранием акционеров решения о регистрации нового выпуска акций.
Глава 5. Показатели финансово-экономической и хозяйственной деятельности общества с указанием основных видов деятельности общества
7. Виды деятельности общества:
1) основной вид деятельности;
2) краткое описание видов деятельности общества с указанием видов деятельности, которые носят сезонный характер и их доли в общем доходе общества;
3) сведения об организациях, являющихся конкурентами общества;

3) құрылтайшылар жиналысында бағалы қағаздардың ұйымдастырылмаған нарығында қоғамның акцияларды сатып алу кезінде олардың құнын айқындау әдістемесін бекіткен күні көрсетіледі;
4) акционерлік инвестициялық қорда:
акционерлік инвестициялық қордың акцияларын сатып алуға өтінімдер беру және орындау шарттары мен тәртібі;
акционерлік инвестициялық қордың акцияларын орналастыру және (немесе) сатып алу жөніндегі делдалдар тізбесі (олар бар болса) олардың орналасқан жері мен байланыс телефондарының нөмірлері беріле отырып қосымша көрсетіледі.
4-тарау. Қоғамның орналастырылған (акционерлік қоғамның сатып алғандарын қоспағанда) акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) он және одан да көп пайызына ие құрылтайшылары немесе ірі акционерлері (қатысушылары) туралы мәліметтер
6. Жаңадан құрылған, оның ішінде қайта ұйымдастырылу жолымен құрылған қоғамдар, сондай-ақ сот шешімі бойынша жарияланған акциялары шығарылымын мемлекеттік тіркеу жарамсыз деп танылған қоғамдар үшін қоғамның жарғылық капиталына қатысу үлестерінің он және одан да көп пайызына ие құрылтайшылары (қатысушылары) туралы мәліметтер, оның ішінде:
1) жеке тұлғалардың құрылтайшыларының (қатысушыларының) тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) және (немесе) заңды тұлғалардың құрылтайшыларының (қатысушыларының) толық атауы, орналасқан жері;
2) қоғамның жарғылық капиталына қатысу үлестерінің он және одан да көп пайызына ие құрылтайшылары (қатысушылары) ақысын алдын ала төлеген акцияларының саны мен түрі (түрлері);
3) құрылтайшылардың (қатысушылардың) қоғамның жарғылық капиталына қатысу үлестерінің он және одан да көп пайызына ие болған күні көрсетіледі.
Жарғылық капиталдың ақысы заңды тұлғаны тіркеуге дейін төленген жағдайда қоғамды заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу күні көрсетіледі.
Жарғылық капиталдың ақысы заңды тұлғаны тіркегеннен кейін төленген жағдайда құрылтайшылардың қоғамның жарғылық капиталының ең төменгі мөлшерін толық төлеген күні көрсетіледі.
Сот шешімі бойынша жарияланған акциялар шығарылымының мемлекеттік тіркеуін жарамсыз деп танылған қоғамдар акционерлердің жалпы жиналысында жаңа акциялардың шығарылымын тіркеу туралы шешім қабылдаған күнді көрсетеді.
5-тарау. Қоғам қызметінің негізгі түрлерін көрсете отырып, қоғамның қаржы-экономикалық және шаруашылық қызметінің көрсеткіштері
7. Қоғам қызметінің түрлері:
1) қызметінің негізгі түрлері;
2) қоғамның маусымдық сипаттағы қызмет түрлерін және олардың қоғамның жалпы кірісіндегі үлесін көрсете отырып, қызметінің түрлеріне қысқаша сипаттама беру;
3) қоғамның бәсекелесі болып табылатын ұйымдар туралы мәліметтер;

4) факторы, позитивно и негативно влияющие на доходность продаж (работ, услуг) по основным видам деятельности общества;
5) другие факторы риска, влияющие на деятельность общества.
8. Сведения о деятельности обществ, являющихся акционерными инвестиционными фондами.
Указываются:
основные положения об инвестиционной деятельности, описание целей инвестиционной политики акционерного инвестиционного фонда, причины и риски инвестирования в соответствующие объекты с указанием на возможные факторы, которые могут негативно сказаться на доходах акционерного инвестиционного фонда от указанных объектов инвестирования, а также возможность их возникновения;
сведения об управляющей компании акционерного инвестиционного фонда (полное наименование, место нахождения), а также дата заключения, срок действия и номер договора с управляющей компанией;
краткое описание общих тенденций на рынке объектов инвестирования, указанных в инвестиционной декларации общества, в том числе наиболее важные для акционерного инвестиционного фонда.
9. Факторы риска, влияющие на деятельность общества.
Сноска. Пункт 9 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.11.2019 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Дополнительные сведения об обществе и о размещаемых им эмиссионных ценных бумагах
10. Сведения о платежном агенте общества (при наличии):
1) полное наименование платежного агента;
2) место нахождения, номера контактных телефонов, адрес электронной почты (при наличии);
3) дата и номер договора общества с платежным агентом.
11. Сведения о консультантах общества (в случае если в соответствии с Законом о рынке ценных бумаг установлена обязанность по заключению договора по оказанию консультационных услуг по вопросам включения и нахождения эмиссионных ценных бумаг в официальном списке фондовой биржи):
1) полное и сокращенное наименование лица, оказывающего консультационные услуги по вопросам включения и нахождения акций общества в официальном списке фондовой биржи;
2) место нахождения, номера контактных телефонов, адрес электронной почты (при наличии) лица, оказывающего консультационные услуги по вопросам включения и нахождения акций общества в официальном списке фондовой биржи;
3) дата и номер договора общества с лицом, оказывающим консультационные услуги по вопросам включения и нахождения его акций в официальном списке фондовой биржи.
Сведения об иных консультантах общества указываются, если, по мнению общества, раскрытие таких сведений является существенным для принятия решения о приобретении акций общества.

4) қоғам қызметінің негізгі түрлері бойынша сату (жұмыстарды, қызметтерді) кірістілігіне оң және теріс әсер ететін факторлар;
5) қоғамның қызметіне әсер ететін басқа да тәуекел факторлары.
8. Акционерлік инвестициялық қорлар болып табылатын қоғамдардың қызметі туралы мәліметтер.
Мыналар көрсетіледі:
акционерлік инвестициялық қордың инвестициялық қызметі туралы негізгі ережелер, инвестициялық саясаты мақсаттарының сипаттамасы, акционерлік инвестициялық қордың кірістеріне жағымсыз әсерін тигізуі мүмкін ықтимал факторларды көрсете отырып тиісті объектілерге инвестициялау себептері мен тәуекелдері, сондай-ақ олардың туындау мүмкіндіктері;
акционерлік инвестициялық қордың басқарушы компаниясы туралы мәліметтер (толық атауы, орналасқан жері), сондай-ақ басқарушы компаниямен шарт жасасқан күн, оның қолданылу мерзімі мен нөмірі;
қоғамның инвестициялық декларациясында көрсетілген инвестициялау объектілері, оның ішінде акционерлік инвестициялық қор үшін барынша маңызды объектілері нарығындағы жалпы үрдістің қысқаша сипаттамасы.
9. Қоғамның қызметіне ықпал ететін факторлар.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.11.2019 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6. Қоғам туралы және ол орналастыратын эмиссиялық бағалы қағаздар туралы қосымша мәліметтер
10. Қоғамның төлеу агенті туралы мәліметтер (бар болса):
1) төлеу агентінің толық атауы;
2) орналасқан жері, байланыс телефондары, электрондық пошта адресі (бар болса);
3) қоғамның төлеу агентімен жасасқан шартының күні мен нөмірі.
11. Қоғамның консультанты туралы мәліметтер (Бағалы қағаздар туралы заңға сәйкес эмиссиялық бағалы қағаздарды қор биржасының ресми тізіміне енгізу және олардың тізімде болуы мәселелері бойынша консультациялық қызметтер көрсету бойынша шарт жасасу міндеті белгіленген жағдайда):
1) қоғам акцияларын қор биржасының ресми тізіміне енгізу және олардың тізімде болуы мәселелері бойынша консультациялық қызметтер көрсететін тұлғаның толық және қысқартылған атауы;
2) қоғам акцияларын қор биржасының ресми тізіміне енгізу және олардың тізімде болуы мәселелері бойынша консультациялық қызметтер көрсететін тұлғаның орналасқан жері, байланыс телефондарының нөмірлері, электрондық пошта адресі (бар болса);
3) қоғамның қоғам акцияларын қор биржасының ресми тізіміне енгізу және олардың тізімде болуы мәселелері бойынша консультациялық қызметтер көрсететін тұлғамен жасасқан шартының күні мен нөмірі.
Егер, қоғамның пікірі бойынша, мұндай мәліметтерді жария ету қоғам акцияларын сатып алу туралы шешім қабылдау үшін маңызды болса, қоғамның өзге де консультанттары туралы мәліметтер көрсетіледі.

12. Дата и номер договора общества с центральным депозитарием об оказании услуг по ведению системы реестров держателей акций общества.
13. Стабилизационным банком, при составлении проспекта выпуска объявленных акций не заполняются пункты 10 и 11 настоящего приложения.
Приложение 2
к Правилам составления и
оформления проспекта выпуска
акций, изменений и (или)
дополнений в проспект выпуска
акций, отчета об итогах
размещения акций акционерного
общества, отчета об обмене
размещенных акций
акционерного общества одного
вида на акции данного
акционерного общества
другого вида
Структура отчета об итогах размещения акций акционерного общества
1. Титульный лист отчета об итогах размещения акций содержит следующую информацию:
1) наименование документа: "Отчет об итогах размещения акций за период с _______ по __________";
2) полное и сокращенное наименование общества;
3) запись:
"Утверждение уполномоченным органом отчета об итогах размещения акций не означает предоставление каких-либо рекомендаций инвесторам относительно приобретения акций, описанных в отчете об итогах размещения акций, и не подтверждает достоверность информации, содержащейся в данном документе. Должностные лица акционерного общества подтверждают, что вся информация, представленная в отчете об итогах размещения акций, является достоверной и не вводящей в заблуждение инвесторов относительно акционерного общества и его размещаемых акций.".
2. Содержание отчета об итогах размещения акций:
1) полное наименование общества и его место нахождения;
2) дата государственной регистрации (перерегистрации) общества и наименование органа, осуществившего его государственную регистрацию (перерегистрацию);
3) дату государственной регистрации выпуска объявленных акций (замены свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций в связи с увеличением количества объявленных акций);
4) сведения об уставном и собственном капитале общества согласно данным финансовой отчетности;
5) сведения об объявленных акциях:
общее количество объявленных акций, в том числе простых и привилегированных акций;
гарантированный размер дивиденда по привилегированным акциям;
6) дата включения акций общества в официальный список фондовой биржи (при наличии);
7) сведения о размещении акций:
количество размещенных и неразмещенных акций по видам по состоянию на конец отчетного периода;
количество размещенных за отчетный период акций в разрезе по видам;

12. Қоғамның орталық депозитарийімен жасасқан қоғам акцияларын ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөнінде қызмет көрсету туралы шарттың күні мен нөмірі.
13. Тұрақтандыру банкі жарияланған акциялар шығарылымының проспектісін жасаған кезде, осы қосымшаның 10 және 11-тармақтары толтырылмайды.
Акциялар шығарылымының
проспектісін, акциялар
шығарылымының проспектісіне
өзгерістерді және (немесе)
толықтыруларды, акционерлік
қоғамның акцияларын
орналастыру қорытындылары
туралы есепті, акционерлік
қоғамның орналастырылған
акцияларының бір түрін осы
акционерлік қоғам
акцияларының басқа түріне
айырбастау туралы есепті жасау
және ресімдеу қағидаларына
2-қосымша
Акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есептің құрылымы
1. Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептің титул парағында мынадай ақпарат қамтылады:
1) құжаттың атауы: "_______ бастап __________ дейінгі кезеңдегі акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есеп";
2) қоғамның толық және қысқартылған атауы;
3) мынадай жазба:
"Уәкілетті органның акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекітуі инвесторларға акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепте сипатталған акцияларды иеленуге қатысты қандай да бір ұсыныстарды беруді білдірмейді және осы құжаттағы ақпараттың дәйектілігін растамайды. Акционерлік қоғамның лауазымды тұлғалары акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепте берілген бүкіл ақпараттың дәйекті және акционерлік қоғам мен оның орналастырылатын акцияларына қатысты инвесторларды жаңылыстырмайтын болып табылатынын растайды.".
2. Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептің мазмұны:
1) қоғамның толық атауы және орналасқан жері;
2) қоғамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) күні және мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеуді) жүзеге асырған органның атауы;
3) жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу (жарияланған акциялар санының ұлғаюына байланысты жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ауыстыру) күні;
4) қаржылық есептіліктің деректеріне сай қоғамның жарғылық және меншікті капиталы туралы мәліметтер;
5) жарияланған акциялар туралы мәліметтер:
жарияланған акциялардың, оның ішінде жай және артықшылықты акциялардың жалпы саны;
артықшылықты акциялар бойынша дивидендтің кепілдік берілген мөлшері;
6) қоғамның акцияларын қор биржасының ресми тізіміне (бар болса) енгізу күні;
7) акцияларды орналастыру туралы мәліметтер:
есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша түрлері бойынша орналастырылған және орналастырылмаған акциялардың саны;
түрлері бойынша бөлігінде есепті кезеңде орналастырылған акциялардың саны;

8) способы размещения (реализации) акций в отчетном периоде размещения акций:
среди учредителей (для вновь созданных обществ) с указанием вида, количества акций, номинальной стоимости акций, суммы оплаты;
среди акционеров по праву преимущественной покупки с указанием вида, количества акций или других ценных бумаг, конвертируемых в простые акции общества, цены размещения и суммы оплаты;
посредством подписки (на организованном или неорганизованном рынках ценных бумаг):
посредством размещения среди иных инвесторов с указанием вида, количества акций, цены размещения и суммы оплаты;
посредством аукциона:
на организованном рынке ценных бумаг с указанием вида, количества акций, общей суммы оплаты, даты проведения первых и последних торгов, наименьшей и наивысшей цены размещения одной акции на торгах за отчетный период, рыночной стоимости одной простой и привилегированной акции за отчетный период (в случае если рассчитывалась);
на неорганизованном рынке ценных бумаг с указанием даты проведения аукциона, вида, количества акций и общей суммы оплаты;
посредством конвертирования ценных бумаг и иных денежных обязательств общества в акции общества с указанием количества конвертируемых ценных бумаг, даты проведения конвертирования ценных бумаг и иных денежных обязательств общества либо посредством размещения производных ценных бумаг на территории иностранного государства (с указанием наименования производных ценных бумаг, количества акций, размещенных посредством размещения производных ценных бумаг, количества акций, предложенных к приобретению на рынке ценных бумаг Республики Казахстан, а также государства, в соответствии с законодательством которого осуществлено размещение производных ценных бумаг);
9) способ оплаты размещаемых акций, их количество и сумма оплаты (с приложением копии справки, выданной центральным депозитарием, об акционерах, владеющих десятью и более процентами от общего количества размещенных акций (за вычетом акций, выкупленных обществом), на дату, следующую за датой окончания размещения акций):
деньгами (указать реквизиты платежного документа (платежных документов), подтверждающего (подтверждающих) оплату акций учредителями (инвесторами), сумму платежа и наименование плательщика);
ценными бумагами (указать наименование эмитента ценных бумаг, международный идентификационный номер (код ISIN) и количество ценных бумаг, наименование оценщика, дату составления отчета об оценке, сумму оценки (в случае отсутствия рыночной цены), дату регистрации сделки);
имущественными правами (указать дату решения, принятого соответствующими органами общества о погашении денежных обязательств общества в счет оплаты размещаемых акций общества, и орган общества, принявший данное решение, реквизиты акта сверки денежных обязательств общества; наименование оценщика, дату составления отчета об оценке, сумму оценки, дату акта приема-передачи имущества);
иным имуществом (указать наименование оценщика, дату составления отчета об оценке, сумму оценки имущества, дату акта приема-передачи имущества);
путем конвертирования ценных бумаг и иных денежных обязательств в размещаемые простые акции общества (указать международный идентификационный номер (код ISIN) и количество ценных бумаг, дату регистрации сделки, дату решения, принятого соответствующим органом общества о конвертировании ценных бумаг и иных денежных обязательств, отчета об исполнении сделки). В случае оплаты размещаемых акций общества путем конвертирования ценных бумаг и иных денежных обязательств общества в акции общества в процессе реабилитации общества дополнительно указывается дата решения суда об утверждении плана реабилитации. В случае оплаты размещаемых акций банка путем конвертирования ценных бумаг и иных денежных обязательств общества в акции банка в рамках принудительной реструктуризации обязательств банка, отнесенного к категории неплатежеспособных банков, дополнительно указывается дата решения уполномоченного органа о принудительной реструктуризации обязательств банка, отнесенного к категории неплатежеспособных банков;
дивидендами (указать дату решения общего собрания акционеров о распределении дивидендов и реквизиты документов, подтверждающих оплату акций).
В случае реорганизации общества указывается дата решения общего собрания акционеров о реорганизации, дату передаточного акта (не применяются при добровольной реорганизации в форме присоединения банков). В случае реорганизации общества путем присоединения дополнительно указывается цена продажи акций присоединяемого общества, цена размещения (реализации) акций общества, к которому осуществляется присоединение, за исключением случая добровольной реорганизации банков в форме присоединения банка к другому банку, при котором указывается коэффициент обмена акций, утвержденный на совместном общем собрании акционеров реорганизуемых банков;

8) акцияларды орналастырудың есептi кезеңiнде акцияларды орналастыру (сату) тәсiлдерi:
акциялардың түрін, санын, акциялардың номиналды құнын, ақы төлеу сомасын көрсете отырып, құрылтайшылар арасында (жаңадан құрылған қоғамдар үшін);
акциялардың немесе қоғамның жай акцияларына айырбасталатын басқа бағалы қағаздардың түрін, санын, орналастыру бағасы мен ақы төлеу сомасын көрсете отырып, артықшылықпен сатып алу құқығы бойынша акционерлердің арасында;
жазылу арқылы (ұйымдастырылған немесе ұйымдастырылмаған бағалы қағаздар нарықтарында);
акциялардың түрін, санын, орналастыру бағасы мен ақы төлеу сомасын көрсете отырып, өзге инвесторлар арасында орналастыру арқылы;
аукцион арқылы:
акциялардың түрін, санын, жалпы ақы төлеу сомасын, алғашқы және соңғы сауда-саттықтарды өткізу күнін, есепті кезеңде бір акцияны сауда-саттықта орналастырудың ең аз және ең жоғары бағасын, есепті кезеңдегі бiр жай және артықшылықты акцияның нарықтық құнын (егер ол есептелген болса) көрсете отырып, бағалы қағаздардың ұйымдастырылған нарығында;
аукционды өткізу күнін, акциялардың түрін, санын және ақы төлеудiң жалпы сомасын көрсете отырып, бағалы қағаздардың ұйымдастырылмаған нарығында;
айырбасталатын бағалы қағаздардың санын, бағалы қағаздарды және қоғамның өзге де ақшалай міндеттемелерін айырбастауды жүргізу күнін көрсете отырып, қоғамның акцияларына бағалы қағаздарды және қоғамның өзге де ақшалай міндеттемелерін айырбастау арқылы не туынды бағалы қағаздарды шет мемлекеттің аумағында орналастыру арқылы (туынды бағалы қағаздардың атауын, туынды бағалы қағаздарды орналастыру арқылы орналастырылған акциялар санын, Қазақстан Республикасының, сондай-ақ заңнамасына сәйкес туынды бағалы қағаздарды орналастыру жүзеге асырылған мемлекеттің бағалы қағаздар нарығында сатып алуға ұсынылған акциялар санын көрсете отырып);
9) орналастырылатын акцияларға ақы төлеу тәсілі, олардың саны және ақы төлеу сомасы (ақы төлеуді растайтын құжаттарды және акцияларды орналастыру күні аяқталғаннан кейінгі күні орналастырылған акциялардың (қоғам сатып алған акцияларды шегергенде) жалпы санының он және одан көп пайызына ие акционерлер туралы тіркеуші берген анықтаманың көшірмесін қоса берумен):
ақшамен (құрылтайшылардың (инвесторлардың) акцияларға ақы төлеуiн растайтын төлем құжатының (төлем құжаттарының) деректемелерін, төлем сомасын көрсету);
бағалы қағаздармен (бағалы қағаздар эмитентiнiң атауын, бағалы қағаздардың халықаралық сәйкестендіру нөмiрi (ISIN коды) мен санын, бағалаушының атауын, бағалау туралы есептің жасалу күнін, бағалау сомасын (нарықтық бағасы болмаған жағдайда), мәміленің тіркелу күнін көрсету);
мүлiктiк құқықтармен (қоғамның орналастыратын акциялары есебінен қоғамның ақшалай міндеттемелерін өтеу туралы қоғамның тиісті органдары қабылдаған шешімнің күнін және қоғамның осындай шешім қабылдаған органын; қоғамның ақшалай міндеттемелерін салыстырып тексеру актісінің деректемелерін; бағалаушының атауын, бағалау туралы есептің жасалу күнін, бағалау сомасын, мүлiктi қабылдау-өткiзу актiсiнің күнін көрсету);
өзге мүлікпен (бағалаушының атауын, бағалау туралы есептің жасалу күнін, мүлікті бағалау сомасын, мүлікті қабылдау-өткізу актісінің күнін көрсету);
бағалы қағаздарды және өзге де ақшалай міндеттемелерді қоғамның орналастырылатын жай акцияларына айырбастау жолымен (бағалы қағаздардың халықаралық сәйкестендіру нөмiрiн (ISIN коды) және санын, мәміленің тіркелген күнін, қоғамның тиісті органы бағалы қағаздарды және өзге де ақшалай міндеттемелерді айырбастау туралы қабылдаған шешімнің күнін, мәміленің орындалуы туралы есеп күнін көрсету қажет). Қоғамның орналастырылатын акцияларына қоғамды оңалту барысында қоғамның акцияларына бағалы қағаздарды және қоғамның өзге де ақшалай міндеттемелерін айырбастау жолымен ақы төленген жағдайда, оңалту жоспарын бекіту туралы сот шешімінің күні қоса көрсетіледі. Банктің орналастырылатын акцияларына қоғамды оңалту барысында төлемге қабілетсіз банктер санатына жатқызылған банктің міндеттемелерін мәжбүрлеп қайта құрылымдау шеңберінде банктің акцияларына бағалы қағаздарды және қоғамның өзге де ақшалай міндеттемелерін айырбастау жолымен ақы төленген жағдайда, төлемге қабілетсіз банктер санатына жатқызылған банктің міндеттемелерін мәжбүрлеп қайта құрылымдау туралы уәкілетті орган шешімінің күні қоса көрсетіледі;
дивидендтермен (акционерлердің жалпы жиналысында дивидендтерді бөлу туралы қабылданған шешімнің күнін және акциялар төлеуді растайтын құжаттардың деректемелерін көрсету).
Қоғам қайта ұйымдастырылған жағдайда акционерлердің жалпы жиналысында қайта ұйымдастыру туралы қабылдаған шешімнің күні, тапсыру актісінің күні көрсетіледі (банктерді біріктіру түрінде ерікті түрде қайта ұйымдастыруға қолданылмайды). Біріктіру арқылы қоғам қайта ұйымдастырылған жағдайда, қайта ұйымдастырылған банктер акционерлерінің бірлескен жалпы жиналысында бекітілген акцияларды айырбастау коэффициенті көрсетілетін, бір банк екінші банкке қосылу түрінде банктердің ерікті түрде қайта құрылу жағдайын қоспағанда, қосылған қоғамның акцияларын сату бағасы, қосылу жүріп жатқан қоғамның акцияларын орналастыру (іске асыру) бағасы қосымша көрсетіледі;

10) стоимость опциона, количество акций общества, на которые заключен договор опциона, цену исполнения опциона, в случае заключения обществом договора опциона при размещении акций общества;
11) информацию об андеррайтерах (эмиссионных консорциумах) выпуска акций общества (данный пункт заполняется в случае наличия договора на оказание услуг андеррайтера):
наименование профессионального участника рынка ценных бумаг, дата и номер договора на оказание услуг андеррайтера, заключенного обществом, а также участников эмиссионного консорциума;
способ размещения акций андеррайтером;
количество размещенных акций в отчетном периоде андеррайтером.
Приложение 3
к Правилам составления и
оформления проспекта выпуска
акций, изменений и (или)
дополнений в проспект выпуска
акций, отчета об итогах
размещения акций акционерного
общества, отчета об обмене
размещенных акций
акционерного общества одного
вида на акции данного
акционерного общества
другого вида
Структура отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида
1. Титульный лист отчета об обмене размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида содержит следующую информацию:
1) наименование документа: "Отчет об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида";
2) полное и сокращенное наименование общества;
3) запись:
"Должностные лица акционерного общества подтверждают, что вся информация, представленная в отчете об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, является достоверной и не вводящей в заблуждение инвесторов относительно акционерного общества и его размещаемых акций.".
2. Содержание отчета об обмене размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида:
1) полное наименование общества и его место нахождения;
2) дата государственной регистрации (перерегистрации) общества и наименование органа, осуществившего его государственную регистрацию (перерегистрацию);
3) дата государственной регистрации выпуска объявленных акций (замены свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций);
4) дата принятия решения общим собранием акционеров об обмене размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида с указанием условий обмена, срока, в течение которого осуществлен обмен размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида;

10) қоғамның акцияларын орналастыру кезінде қоғам опцион шартын жасаған жағдайда, опцион құны, опцион шарты жасалған қоғам акцияларының саны, опционды орындау бағасы;
11) қоғамның акциялар шығарылымы андеррайтерлері (эмиссиялық консорциумдар) туралы ақпарат (бұл тармақ андеррайтер қызметін көрсету шарты бар болған жағдайда толтырылады):
бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушысының атауы, андеррайтердің қызметін көрсетуге қоғам жасаған шарттың күні және нөмірі, сондай-ақ эмиссиялық консорциумның қатысушылары;
андеррайтердің акцияларды орналастыру тәсілі;
андеррайтердің есептік кезеңде орналастырған акцияларының саны.
Акциялар шығарылымының
проспектісін, акциялар
шығарылымының проспектісіне
өзгерістерді және (немесе)
толықтыруларды, акционерлік
қоғамның акцияларын
орналастыру қорытындылары
туралы есепті, акционерлік
қоғамның орналастырылған
акцияларының бір түрін осы
акционерлік қоғам
акцияларының басқа түріне
айырбастау туралы есепті жасау
және ресімдеу қағидаларына
3-қосымша
Акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есеп құрылымы
1. Қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есептің титул парағында мынадай ақпарат қамтылады:
1) құжаттың атауы: "Акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есеп";
2) қоғамның толық және қысқартылған атауы;
3) мынадай жазба:
"Акционерлік қоғамның лауазымды тұлғалары акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепте берілген бүкіл ақпараттың дәйекті және акционерлік қоғам мен оның орналастырылатын акцияларына қатысты инвесторларды жаңылыстырмайтын болып табылатынын растайды.".
2. Акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есептің мазмұны:
1) қоғамның толық атауы және орналасқан жері;
2) қоғамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) күні және мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеуді) жүзеге асырған органның атауы;
3) жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ауыстыру) күні;
4) акционерлердің жалпы жиналысында айырбастау талаптарын, қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау жүзеге асырылған мерзімді көрсете отырып, қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы шешім қабылдау күні;

5) сведения об акциях:
общее количество объявленных акций с указанием количества простых и привилегированных акций;
количество акций, которые подлежали обмену, и количество акций, не подлежавших обмену, порядок обмена размещенных акций.

5) акциялар туралы мәліметтер:
жай және артықшылықты акциялардың санын көрсете отырып жарияланған акциялардың жалпы саны;
айырбастауға жатқызылған акциялардың саны және айырбастауға жатқызылмаған акциялардың саны, орналастырылған акцияларды айырбастау тәртібі.