О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 395 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года № 867. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 декабря 2018 года № 17877. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 27.03.2020 № 254 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" от 15 апреля 2013 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 395 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11211, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" от 5 августа 2015 года) следующие изменения и дополнения:
стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему", утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением", утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
в стандарте государственной услуги "Выдача направления физическим и юридическим лицам на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия и патронов к нему", утвержденном указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Министерства (далее – услугодатель).";
абзац второй пункта 7 изложить в следующей редакции:
"За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина в соответствии со статьей 615 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", которая составляет:";
стандарт государственной услуги "Выдача заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему", утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
стандарт государственной услуги "Выдача разрешения физическим и юридическим лицам на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему", утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение, хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением", утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов", утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу.

"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 395 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 30 қарашадағы № 867 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 6 желтоқсанда № 17877 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 27.03.2020 № 254 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 395 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11211 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 5 тамызда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын комиссиялық сатуға жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің аумақтық бөліністері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
7-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік қызмет көрсетілгені үшін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 615-бабына сәйкес мемлекеттік баж алынады, ол:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытындылар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға, сақтауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Атыс тирлері (атыс орындары) мен стендтерін ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить:
1) в установленном законодательством Республики Казахстан государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в печатном и электронном виде в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
внутренних дел
Республики Казахстан
К. Касымов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство информации и
коммуникаций
Республики Казахстан
"___" __________ 2018 года
Приложение 1
к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 30 ноября 2018 года № 867
Приложение 1
к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 24 апреля 2015 года № 395
Стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется посредством веб-портала "электронного правительства" (далее – Портал).

2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіпте мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электрондық түрде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкiне орналастыру үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
Қ. Қасымов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
2018 жылғы " ___ " __________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 30 қарашадағы
№ 867 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 24 сәуірдегі
№ 395 бұйрығына
1-қосымша
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің аумақтық бөліністері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - Портал) арқылы жүзеге асырылады.

Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения или разделения – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 3 (три) рабочих дня.
Услугодатель в течении двух рабочих дней с момента получения документов посредством Портала услугополучателя проверяет полноту представленных документов. В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в электронной форме в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина в соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет".
При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:
1) лицензионный сбор при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности составляет 10 (десять) месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет десять процентов от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 (четырех) МРП.
8. График работы Портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.

2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде - 15 (он бес) жұмыс күні;
заңды тұлға-лицензиатты бөліп алу немесе бөлу нысанында қайта ұйымдастырған кезде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде - 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде - 3 (үш) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын Портал арқылы алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны - электрондық түрде (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімдеу не осы стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша электрондық нысанда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетілгені үшін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 554-бабына сәйкес мемлекеттік баж алынады.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша бюджетке жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төленеді:
1) осы қызмет түрімен айналысу құқығына лицензия беру кезіндегі лицензиялық алым 10 (он) айлық есептік көрсетікішті (бұдан әрі - АЕК) құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды, бірақ 4 (төрт) АЕК-тен аспайды.
8. Порталдың жұмыс кестесі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері. Арыздарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.

9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя для юридических лиц) на Портале:
1) для получения лицензии и (или) приложения к лицензии:
запрос в форме электронного документа согласно приложению 1 и 2 к настоящему стандарту государственной услуги, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
электронную копию личного листка по учету кадров;
электронную копию медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием;
электронную копию справки о проверке знания правил безопасного обращения с оружием;
2) для подвида деятельности по разработке гражданского и служебного оружия и патронов к нему:
электронную копию комплекта нормативно-технических документов в области разработки оружия, конструкторской документации на основные (базовые) модели оружия и (или) типы патронов;
электронные копии документов, подтверждающих право собственности или аренды оборудования и аппаратуры и аренды производственно-технической базы;
электронные копии актов приемки в эксплуатацию объекта, систем и установок пожарной автоматики;
электронную копию технической документации с описанием тактико-технических характеристик, запланированных к разработке оружия и патронов к нему;
электронные копии технической документации, инструкций, положений и нормативно-технических документов по безопасной разработке опытных моделей оружия и патронов к нему;
электронную копию договора страхования по возмещению вреда третьим лицам;
электронную копию договора на оказания охранных услуг;
3) для подвида деятельности по производству гражданского и служебного оружия и патронов к нему:
электронную копию комплекта нормативно-технических и научно-технических документов по вопросам производства оружия и патронов к нему;
электронные копии документов, подтверждающих право аренды на производственно техническую базу;
электронные копии актов приемки в эксплуатацию объекта, систем и установок пожарной автоматики;
электронную копию протокола о намерениях или договор (контракт) на производство оружия и патронов к нему с субъектом, имеющим право приобретения и использования оружия;
электронную копию технической документации с описанием тактико-технических характеристик, запланированных к производству оружия и патронов к нему;
электронные копии технической и учетной документации, инструкций, положений и нормативно-технических документов по безопасному производству работ, а также документов по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий по: учету деталей, сборочных единиц и готовых изделий в процессе их изготовления, транспортировки и хранения;
электронную копию договора страхования по возмещению вреда третьим лицам;
электронную копию договора на оказания охранных услуг;

9. Көрсетілетін қызметті алушы (не заңды тұлғалар үшін оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі Порталда:
1) лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 және 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салу;
кадрларды есепке алу жөніндегі жеке парақтың электрондық көшірмесі;
қаруды иеленуге қарсы көрсетпелердің жоқ екені туралы медициналық қорытындының электрондық көшірмесі;
қаруды ұстаудың қауіпсіздік ережелерін білуін тексеру туралы анықтаманың электрондық көшірмесі;
2) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін:
қару әзірлеу саласындағы нормативтік техникалық құжаттар, қарудың негізгі (базалық) модельдеріне және (немесе) патрондар типтеріне конструкторлық құжаттамалар жиынтығының электрондық көшірмесі;
құрал-жабдық пен аппаратураға меншік немесе жалға алу және өндірістік-техникалық базаны жалға алу құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі;
объектіні пайдалануға қабылдау және өрт автоматикасы жүйелері мен қондырғыларын қабылдау актілерінің электрондық көшірмесі;
әзірлеуге жоспарланған қару мен оның патрондарының тактикалық-техникалық сипаттамалары көрсетілген техникалық құжаттаманың электрондық көшірмесі;
қару мен оның патрондарының тәжірибеден өткен модельдерін қауіпсіз әзірлеу жөніндегі техникалық құжаттаманың, нұсқаулықтардың, ережелер мен нормативтік техникалық құжаттардың электрондық көшірмесі;
үшінші тұлғаларға келтірілетін зиянды өтеу жөніндегі сақтандыру шартының электрондық көшірмесі;
күзет қызметтерін көрсету шартының электрондық көшірмесі;
3) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын жасау жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін:
қару мен оның патрондарын жасау мәселелері жөніндегі нормативтік-техникалық және ғылыми-техникалық құжаттар жиынтығының электрондық көшірмесі;
өндірістік-техникалық базаны жалға алу құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі;
объектіні, өрт автоматикасы жүйелері мен қондырғыларын пайдалануға қабылдау актілерінің электрондық көшірмесі;
қару мен оның патрондарын жасауға ниет білдіру туралы хаттаманың немесе қаруды сатып алу және пайдалану құқығы бар субъектімен шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі;
жасауға жоспарланған қару мен оның патрондарының тактикалық-техникалық сипаттамалары көрсетілген техникалық құжаттаманың электрондық көшірмесі;
жұмысты қауіпсіз жүргізу жөніндегі техникалық және есепке алу құжаттамасының, нұсқаулықтардың, ережелер мен нормативтік-техникалық құжаттардың, сондай-ақ материалдарды, жартылай дайындалған өнімдерді (дайындамаларды), жинақтаушы бөлшектерді, дайын және ақау бұйымдарды есепке алу, сақтау: бөлшектерді, құрастыру бірліктерін және дайын бұйымдарды жасау, тасымалдау және сақтау процесінде оларды есепке алу жөніндегі құжаттардың электрондық көшірмесі;
үшінші тұлғаларға келтірілетін зиянды өтеу жөніндегі сақтандыру шартының электрондық көшірмесі;
күзет қызметтерін көрсету шартының электрондық көшірмесі;

4) для подвида деятельности по ремонту гражданского и служебного оружия и патронов к нему:
электронные копии документов, подтверждающих наличие специальных знаний по ремонту оружия (диплом, сертификат, выписка из трудовой книжки);
электронные копии документов, подтверждающих право аренды специализированной мастерской;
электронные копии актов приемки в эксплуатацию объекта, систем и установок пожарной автоматики;
электронные копии документов, указывающих на наличие соответствующего оборудования и аппаратуры для ремонта оружия;
электронные копии технической и учетной документации, инструкций, положений и нормативно-технических документов по безопасному производству работ;
электронную копию договора на оказания охранных услуг;
5) для подвида деятельности по торговле гражданским и служебным оружием и патронами к нему:
электронные копии документов, подтверждающих право аренды специально оборудованных помещений, для хранения, реализации оружия и патронов к нему, охотничьего пороха;
электронные копии актов приемки в эксплуатацию объекта, систем и установок пожарной автоматики;
электронную копию договора на оказания охранных услуг;
6) для подвида деятельности по коллекционированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему:
электронные копии правоустанавливающих документов или договора аренды помещений для хранения коллекционного оружия;
электронную копию акта установки охранной сигнализации;
электронную копию договора на охрану объекта (помещения) с хранением оружия;
электронные копии актов приемки в эксплуатацию объекта, систем и установок пожарной автоматики;
7) для подвида деятельности по экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему:
электронные копии правоустанавливающих документов или договора аренды отдельных помещений, оборудованных охранной сигнализацией, с запирающимися на замок витринами, сейфами или металлическими шкафами;
электронные копии актов приемки в эксплуатацию объекта, систем и установок пожарной автоматики (для юридических лиц);
электронную копию акта установки охранной сигнализации;
электронную копию договора на круглосуточную охрану объекта (помещения) с хранением оружия;
форму сведений к лицензии на деятельность по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию и экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
8) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:

4) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын жөндеу жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін:
қаруды жөндеу жөніндегі арнайы білімінің болуын растайтын құжаттардың (диплом, сертификат, еңбек кітапшасынан үзінді) электрондық көшірмесі;
мамандандырылған шеберхананы жалға алу құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі;
объектіні, өрт автоматикасы жүйелері мен қондырғыларын пайдалануға қабылдау актілерінің электрондық көшірмесі;
қаруды жөндеуге арналған тиісті құрал-жабдық пен аппаратураның болуын көрсететін құжаттардың электрондық көшірмесі;
жұмысты қауіпсіз жүргізу жөніндегі техникалық және есепке алу құжаттамасының, нұсқаулықтардың, ережелер және нормативтік-техникалық құжаттардың электрондық көшірмесі;
күзет қызметтерін көрсету шартының электрондық көшірмесі;
5) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сату жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін:
қару мен оның патрондарын, аңшылық оқ-дәріні сақтауға, сатуға арналған арнайы жабдықталған үй-жайларды жалға алу құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі;
объектіні, өрт автоматикасы жүйелері мен қондырғыларын пайдалануға қабылдау актілерінің электрондық көшірмесі;
күзет қызметтерін көрсету шартының электрондық көшірмесі;
6) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын коллекцияға жинау жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін:
құқық беретін құжаттардың немесе коллекциялық қаруды сақтауға арналған үй-жайды жалға алу шартының электрондық көшірмесі;
күзет сигнализациясын орнату актісінің электрондық көшірмесі;
қаруды сақтаумен объектіні (үй-жайды) күзету шартының электрондық көшірмесі;
объектіні, өрт автоматикасы жүйелері мен қондырғыларын пайдалануға қабылдау актілерінің электрондық көшірмесі;
7) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын экспонаттау жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін:
құқық беретін құжаттардың немесе кілтпен жабылатын сөрелері, сейфтері немесе металл шкафтары бар, күзет сигнализациясымен жабдықталған жеке үй-жайларды жалға алу шартының электрондық көшірмесі;
объектіні, өрт автоматикасы жүйелері мен қондырғыларын пайдалануға қабылдау актілерінің электрондық көшірмесі (заң тұлғалар үшін);
күзет сигнализациясын орнату актісінің электрондық көшірмесі;
қару сақталатын объектіні (үй-жайды) тәулік бойы күзету шартының электрондық көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау және экспонаттау жөніндегі қызметке лицензия мәліметтерінің нысаны;
8) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:

запрос в форме электронного документа, согласно приложению 1 и 2 к настоящему стандарту государственной услуги, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения услугополучатель представляет электронные копии документов на получение лицензии и (или) приложения к лицензии соответствующего вида лицензируемой деятельности и (или) подвида лицензируемого вида деятельности.
На Портале прием электронного запроса осуществляется в "личном кабинете" услугополучателя. Документы представляются в виде электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП услугополучателя.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о лицензии на осуществление деятельности по разработке или производству, или торговле, или коллекционированию, или экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему, охранной деятельности, инкассации денежных средств, о государственной регистрации юридического лица, индивидуального предпринимателя, о документах, подтверждающих право собственности на производственно-техническую базу, специализированную мастерскую, специально оборудованные помещения, для хранения, реализации оружия и патронов к нему, охотничьего пороха, помещений для хранения коллекционного оружия, помещений, оборудованных охранной сигнализацией, с запирающимися на замок витринами, сейфами или металлическими шкафами, об отсутствии судимости, административных правонарушений, информацию об оплате государственной пошлины, о наличии высшего технического образования услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.
Проверка соответствия помещения для хранения оружия требованиям пункта 7, 9 Правил оборота оружия и патронов к нему в Республике Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года № 1176 (далее – Постановление № 1176) по порядку хранения, сохранности и учета оружия и патронов к нему, а также по учетам органов внутренних дел и (или) национальной безопасности по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью осуществляется услугодателем после поступления на Портал обращения.
При изменении месторасположения объекта с хранением оружия услугодателем проверяется помещения для хранения оружия требованиям пункта 7, 9 Постановления № 1176 по порядку хранения, сохранности и учета оружия и патронов к нему.
Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов, посредством Портала – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 және 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салу;
ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылатын құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болып табылатын өзгерістер туралы ақпаратты құрайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
заңды тұлға-лицензиантты бөлу нысанында қайта құрған кезде көрсетілетін қызметті алушы лицензияланатын қызметтің тиісті түріне және (немесе) лицензияланатын қызметтің кіші түріне лицензия және (немесе) лицензияға қосымша алуға арналған құжаттардың электрондық көшірмелерін ұсынады.
Порталда электрондық сұрау салуды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" жүзеге асырылады. Құжаттар көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті беруші жеке басын куәландыратын құжаттардың, азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу немесе жасау немесе сату немесе коллекцияға жинау немесе экспонаттау, күзет қызметі, ақшалай қаражатты инкассациялау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған лицензия туралы, заңды тұлғаны, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы, өндірістік-техникалық базаға, мамандандырылған шеберханаға, қару мен оның патрондарын, аңшылық оқ-дәріні сақтауға, сатуға арналған арнайы жабдықталған үй-жайларға, коллекцияланатын қаруды сақтауға арналған үй-жайларға, күзет сигнализациясымен, кілтке жабылатын сөрелермен, сейфтермен немесе металл шкафтармен жабдықталған үй-жайларға меншік құқығын растайтын құжаттар туралы, соттылығының, әкімшілік құқық бұзушылықтардың болмауы туралы мемлекеттік алымның төленгені, жоғары техникалық білімінің болуы туралы мәліметтерді тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық үкімет "шлюзі" арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті беруші қару сақтауға арналған үй-жайдың Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 тамыздағы № 1176 қаулысымен (бұдан әрі - № 1176 қаулы) бекітілген Қазақстан Республикасындағы қару мен оның патрондары айналымының ережесінің 7, 9-тармақтарының қару мен оның патрондарын сақтау, сақталуы және есепке алу тәртібі, сондай-ақ ішкі істер және (немесе) ұлттық қауіпсіздік органдарының экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес желісі бойынша есепке алу жөніндегі талаптарына сәйкестігін Порталға өтініш түскеннен кейін тексереді.
Қару сақталатын объектінің орналасқан орны өзгерген кезде көрсетілетін қызметті беруші қару сақтауға арналған үй-жайдың № 1176 қаулының 7, 9-тармақтарының қару мен оның патрондарын сақтау, сақталуы және есепке алу тәртібі жөніндегі талаптарына сәйкестігін тексереді.
Егер өзгеше Қазақстан Республикасының заңдарында көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде портал арқылы - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
3) не внесение лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
4) не соответствие услугополучателя квалификационным требованиям;
5) вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий услугополучателю заниматься отдельным видом деятельности;
6) если ранее лицензия и (или) приложение к лицензии были переоформлены на другое юридическое лицо из числа вновь возникших в результате разделения юридических лиц-лицензиатов;
7) запрет услугополучателю судом на основании представления судебного исполнителя получать лицензии;
8) невозможность обеспечить условия безопасности производства, учет и сохранность оружия либо необеспечение этих условий;
9) представление услугополучателем документов, не соответствующих требованиям пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги;
10) отсутствие у услугополучателя:
постоянного места жительства;
надлежащих условий для хранения оружия;
медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием;
документа подтверждающего прохождение проверки знания правил безопасного обращения с оружием;
11) добровольный отказ от разрешения либо смерть собственника оружия;
12) наличие не погашенной или не снятой в установленном законом порядке судимости за совершение преступления;
13) освобождение от уголовной ответственности по нереабилитирующим основаниям до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан;
14) совершение повторно в течение года административного правонарушения, предусмотренного статьями 127, 128, 131, 382, 434, 437,438, 440, 443, 444, 448, 450, 453, 462, 476, 477, 478, 481, 482, 484, 485, 485-1, 486, 487, 489, 490, 492, 493, 506 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях;
15) совершения уголовного проступка, предусмотренного статьями 287 (частью первой), 288 (частью четвертой), 289, 296 (частью первой), 337 (частями первой и второй), 346 (частью первой), 379 (частью первой), 389 (частями первой и второй) Уголовного кодекса Республики Казахстан и административного правонарушения, предусмотренного статьями 73, 436, 453 и 461 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях;

10. Мыналар:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) Қазақстан Республикасының заңдарында осы санаттағы жеке және заңды тұлғалар үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салу;
3) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымды енгізбеу;
4) көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарға сәйкес келмеуі;
5) көрсетілетін қызметті алушыға жекелеген қызмет түрімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімі;
6) егер бұрын лицензия және (немесе) лицензияға қосымша заңды тұлғалар-лицензиаттарды бөлу нәтижесінде жаңадан пайда болғандар қатарынан құрылған басқа заңды тұлғаға қайта ресімделсе;
7) сот орындаушысының ұсынымының негізінде соттың көрсетілетін қызметті алушыға лицензия алуға тыйым салуы;
8) өндірістің қауіпсіздік жағдайын қамтамасыз ете алмауы, қарудың есебі мен сақталуын не осы шарттарды қамтамасыз етпеуі;
9) көрсетілетін қызметті алушының осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының талаптарына сәйкес келмейтін құжаттарды ұсынуы;
10) көрсетілетін қызметті алушыда:
тұрақты тұратын жерінің;
қаруды сақтау үшін тиісті жағдайдың;
қаруды иемденуге қарсы көрсетпелердің жоқ екені туралы медициналық қорытындының;
қаруды қауіпсіз қолдану қағидаларын білуін тексеруден өткенін растайтын құжаттың болмауы;
11) рұқсаттан ерікті түрде бас тартуы не қару иесiнің қайтыс болуы;
12) қылмыс жасағаны үшін өтелмеген немесе заңмен белгіленген тәртіпте алынбаған соттылығының болуы;
13) Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің Ерекше бөлімі бабының тиісті бөлігінде көзделген бас бостандығынан айыру түріндегі жазасының ең төменгі мерзімі аяқталғанға дейін ақталмайтын негіздер бойынша қылмыстық жауапкершіліктен босауы;
14) Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 127, 128, 131, 382, 434, 437, 438, 440, 443, 444, 448, 450, 453, 462, 476, 477, 478, 481, 482, 484, 485, 485-1, 486, 487, 489, 490, 492, 493, 506-баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықты бір жыл ішінде қайта жасауы;
15) Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 287 (бірінші бөлігінде), 288 (төртінші бөлігінде), 289, 296 (бірінші бөлігінде), 337 (бірінші және екінші бөліктерінде), 346 (бірінші бөлігінде), 379 (бірінші бөлігінде), 389 (бірінші және екінші бөліктерінде) баптарында көзделген қылмыстық теріс қылық және Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 73, 436, 453 және 461-баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық жасауы;

16) не сдачи экзамена для проверки знаний правил безопасного обращения с оружием в течение двух месяцев со дня получения постановления о направлении владельца или пользователя гражданского и служебного оружия на проверку знаний правил безопасного обращения с оружием;
17) возникновение обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений;
18) конструктивной переделки владельцем гражданского или служебного оружия, повлекшей за собой изменение баллистических и других технических характеристик указанного оружия;
19) несоответствия гражданского и служебного оружия техническим регламентам в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также криминалистическим требованиям;
20) если лицо состоит на учете органов внутренних дел и (или) национальной безопасности по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью;
21) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Квалификационными требованиями и перечнем документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему, утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 января 2015 года № 5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10352);
22) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
23) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, а также услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Жалоба на решения, действия (бездействия) услугодателя, и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг подается:
1) на имя руководителя соответствующего услугодателя по адресу, указанным на интернет-ресурсе Министерства www.mvd.gov.kz;

16) азаматтық және қызметтік қару иесін немесе пайдаланушысын қаруды қауіпсіз қолдану қағидаларын білуін тексеруге жіберу туралы қаулыны алған күннен бастап екі ай ішінде қаруды қауіпсіз қолдану қағидаларын білуін тексеру үшін емтихан тапсырмауы;
17) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген рұқсаттар алу мүмкіндігін болдырмайтын мән-жайлардың пайда болуы;
18) азаматтық немесе қызметтік қару иесінің көрсетілген қарудың конструкциясын оның баллистикалық және басқа да техникалық сипаттамаларының өзгеруіне әкеп соғатындай етіп қайта жасауы;
19) азаматтық және қызметтiк қарудың азаматтық және қызметтiк қару мен оның патрондарының айналымы саласындағы техникалық регламенттерге, сондай-ақ криминалистикалық талаптарға сәйкес келмеуі;
20) егер адам экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес желісі бойынша ішкі істер және (немесе) ұлттық қауіпсіздік органдарының есебінде тұрса;
21) көрсетілетін қызметті алушы және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынған материалдар, объектілер, деректер мен мәліметтер Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 8 қаңтардағы № 5 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10352 болып тіркелген) Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесінде белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
22) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметке немесе белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімі (үкімі) болса;
23) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі болса, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алумен байланысты арнайы құқықтан айырылса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіздер болып табылады.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым:
1) Министрліктің www.mvd.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжай бойынша тиісті көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына;

2) на имя руководителя Комитета административной полиции Министерства;
3) на имя руководителя Министерства.
Жалоба принимается посредством Портала, в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
При обращении посредством Портала информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414.
При отправке жалобы посредством Портала услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В жалобе, которая подписывается услугополучателем:
1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя, Министерства.
В случае электронного обращения посредством Портала, услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг;
жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

2) Министрліктің Әкімшілік полиция комитеті басшысының атына;
3) Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта бойынша Портал арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымның қабылданғанын растау оны көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымның жауабын алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап (5) бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды Портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" жүгіну туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші жүгінуді өңдеу барысында (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылып отырады.
Көрсетілетін қызметті алушы қол қоятын шағымда:
1) жеке тұлғаның - оның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), пошталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жолданады не көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы электронды жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" жүгіну туралы ақпарат қолжетімді болады, ол өңдеу барысында (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау және қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылып отырады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.mvd.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме посредством Портала при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" Портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 71-41-36, 72-21-88, 72-26-31, 72-22-16. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
деятельности по разработке,
производству, ремонту, торговле,
коллекционированию, экспонированию
гражданского и служебного оружия
и патронов к нему"
Заявление
физического лица для получения (переоформления) лицензии
и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать (переоформить) лицензию и (или) приложение к лицензии на
осуществление ____________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
Адрес местожительства физического лица _____________________________________
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания)
Электронная почта _____________________, Телефоны __________________________
Факс ___________________ Банковский счет ___________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес (а) осуществления деятельности ________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
________________________________________________________________________________
улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и
(или) приложения к лицензии;
услугополучатель не возражает о проверке его услугодателем на предмет наличия/
отсутствия медицинских противопоказаний к владению оружием, а также по учетам
КПСи СУ ГП РК;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или)
подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными.
ЭЦП физического лица _________
Дата заполнения "___" _________ 20 __ года
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
деятельности по разработке,
производству, ремонту, торговле,
коллекционированию, экспонированию
гражданского и служебного оружия
и патронов к нему"
Заявление
юридического лица для получения (переоформления) лицензии
и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _____________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать (переоформить) лицензию и (или) приложение к лицензии на
осуществление __________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
Адрес юридического лица ___________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта __________________, Телефоны _____________________________
Банковский счет ___________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес (а) осуществления деятельности ________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
________________________________________________________________________________
наименование улицы номер дома/здания (стационарного помещения)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них может
быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче
лицензии и (или) приложения к лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или)
подвидом деятельности;
услугополучатель не возражает о проверке услугодателем на предмет наличия/
отсутствия медицинских противопоказаний к владению оружием, а также по учетам
КПСи СУ ГП РК;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными.
ЭЦП руководителя юридического лица _________
Дата заполнения "___" _________ 20 __ года
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
деятельности по разработке,
производству, ремонту, торговле,
коллекционированию, экспонированию
гражданского и служебного оружия
и патронов к нему"
Форма сведений
к лицензии на деятельность по разработке, производству, ремонту,
торговле, коллекционированию и экспонированию гражданского и
служебного оружия и патронов к нему
Общая информация

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.mvd.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы электрондық нысанда алады.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 71-41-36, 72-21-88, 72-26-31, 72-22-16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414.
"Азаматтық және қызметтік
қару мен оның патрондарын
әзірлеу, жасау, жөндеу, сату,
коллекцияға жинау, экспонаттау
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Жеке тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға (қайта ресімдеуге) өтiнiші
________________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) кіші түрі(лерін) көрсету керек)
________________________________________________________________________________
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруді сұраймын
Жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы______________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен,
________________________________________________________________________________
көше атауы, үйдің/ғимараттың нөмірі)
Электрондық пошта _____________________ Телефондары _____________________________
Факс ___________________________________________________________________________
Банк шоты ______________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті жүзеге асыру мекенжай(лар)ы ______________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан,елді мекен,
________________________________________________________________________________
көше атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін
Осы арқылы:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және оларға
лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатыны;
көрсетілетін қызметті алушы оны көрсетілетін қызметті берушінің қаруды иеленуге
қарсы көрсетпелердің болуы/болмауы мәніне, сондай-ақ Қазақстан Республикасы БП
ҚСжАЕКБ есептері бойынша тексеруіне қарсылық білдірмейтіні;
көрсетілетін қызметті алушыға сот қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе)
кіші түрімен айналысуға тыйым салмағаны;
барлық қоса беріліп отырған құжаттар шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатыны расталады.
Жеке тұлғаның ЭЦҚ ___________
Толтырған күні 20____ жылғы "___" _________
"Азаматтық және қызметтік
қару мен оның патрондарын
әзірлеу, жасау, жөндеу, сату,
коллекцияға жинау, экспонаттау
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға (қайта ресімдеуге) өтiнiші
________________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрі(лерін) көрсету керек)
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруді сұраймын
Заңды тұлғаның мекенжайы ________________________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен,
________________________________________________________________________________
көше атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
Электрондық пошта ______________________________________________________________
Телефондары __________________ Факс _____________________________________________
Банктік шоты ____________________________________________________________________
(шоттың нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы(лары) ____________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен,
________________________________________________________________________________
көше атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Осы арқылы:
көрсетілген барлық деректер ресми байланыстар болып табылатыны және оларға
лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатыны;
көрсетілетін қызметті алушыға сот қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе)
кіші түрімен айналысуға тыйым салмағаны;
көрсетілетін қызметті алушы оны көрсетілетін қызметті берушінің қаруды иеленуге
қарсы көрсетпелердің болуы/болмауы мәніне, сондай-ақ Қазақстан Республикасы БП
ҚСжАЕКБ есептері бойынша тексеруіне қарсылық білдірмейтіні;
барлық қоса беріліп отырған құжаттар шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатыны расталады.
Заңды тұлғаның басшысының ЭЦҚ ___________
Толтырған күні 20____ жылғы "___" ___________
"Азаматтық және қызметтік
қару мен оның патрондарын
әзірлеу, жасау, жөндеу, сату,
коллекцияға жинау, экспонаттау
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау және экспонаттау жөніндегі қызмет лицензиясына мәліметтер нысаны
Жалпы ақпарат

1. Услугополучатель ________________________________________________________
(физическое или юридическое лицо)
2. Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный
номер __________________________________________________________________________
3. Наименование физического лица/ юридического лица/индивидуального
предпринимателя ________________________________________________________________
4. Номер акта проверки объекта лицензионно-разрешительной системы
__________________________
Дата окончания проверки ___________________________________________________
Принятое решение по итогам проверки ________________________________________
5. Кадастровый номер объекта (помещения) на праве собственности:
__________________________________________________________________________
Учетная документация ______________________________________________________
6. Дата заведения журнала учета приема выдачи оружия _________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
Инвентарный номер журнала ________________________________________________
7. Дата заведения журнала учета поступления и продажи оружия и
патронов к нему _________________________________________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
Инвентарный номер журнала ________________________________________________
8. Дата заведения журнала учета оружия и патронов к нему (прихода и расхода,
пономерного учета, количественного учета, количественного или весового учета
заготовок, деталей, составных частей) на предприятиях, учреждениях и учебных
заведениях ______________________________________________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
Инвентарный номер журнала ________________________________________________
9. Номер, дата выдачи, наименование органа выдавшего лицензию на вид
деятельности ___________________________
10. Номер, дата выдачи, наименование органа выдавшего сертификат
импортного сертификата конечного пользователя _____________________________________
Сведения на работников физического и юридического лица ______________________
Дата подачи заявки _________________________________________________________
Приложение 2
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 30 ноября 2018 года
№ 867
Приложение 2
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 24 апреля 2015 года № 395
Стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением"

1. Көрсетілетін қызметті алушы_______________________________________________
(жеке және заңды тұлға)
2. жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі
________________________________________________________________________________
3. жеке тұлғаның және заңды тұлғаның атауы
________________________________________________________________________________
4. Лицензиялау-рұқсат беру жүйесінің объектісін тексеру актісінің нөмірі ___________
Тексеру аяқталған күн _______________________________________________________
Тексеру қорытындысы бойынша қабылданған шешім ____________________________
5. Меншік құқығындағы объектінің (үй-жайдың) кадастрлық нөмірі
________________________________________________________________________________
Есептік құжаттама __________________________________________________________
6. Қаруды қабылдауды, тапсыруды есепке алу журналын бастаған күн ______________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
Журналдың түгендеу нөмірі __________________________________________________
7. Қару мен оның патрондарының келіп түсуін және сатуды есепке алу журналын бастаған күн
________________________________________________________________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
Журналдың түгендеу нөмірі __________________________________________________
8. Кәсіпорындарда, мекемелер мен оқу орындарында қару мен оның патрондарын
(кірісті және шығысты, дайындамаларды, бөлшектерді, қосалқы бөлшектерді нөмірлеп есепке
алу, сандық есепке алу, сандық немесе өлшеп есепке алу) есепке алу журналын бастаған күн
________________________________________________________________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
Журналдың түгендеу нөмірі __________________________________________________
9. Қызмет түріне арналған лицензияның нөмірі, берілген күні, оны берген органның
атауы __________________________________________________________________________
10. Соңғы пайдаланушының импорттық сертификатының нөмірі, берілген күні,
сертификатты берген органның атауы
________________________________________________________________________________
Жеке және заңды тұлғаның қызметкері туралы мәліметтер ________________________
Өтінім берген күн __________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 30 қарашадағы
№ 867 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 24 сәуірдегі
№ 395 бұйрығына
2-қосымша
"Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется посредством, веб-портала "электронного правительства" (далее – Портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения или разделения – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 3 (три) рабочих дня.
Услугодатель в течении двух рабочих дней с момента получения документов посредством Портала услугополучателя проверяет полноту представленных документов. В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии на осуществление деятельности лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в электронной форме в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе юридическим лицам (далее – услугополучатель).
За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина в соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет".
При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің аумақтық бөліністері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде - 15 (он бес) жұмыс күні;
заңды тұлға-лицензиатты бөліп алу немесе бөлу нысанында қайта ұйымдастырған кезде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде - 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде - 3 (үш) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын Портал арқылы алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны - электрондық түрде (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу не осы стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша электрондық нысанда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолымен (бұдан әрі -ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
7. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетілгені үшін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 554-бабына сәйкес мемлекеттік баж алынады.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша бюджетке жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төленеді:

1) лицензионный сбор при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности составляет 10 (десять) месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет десять процентов от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 (четырех) МРП.
8. График работы Портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя) на Портале:
1) для получения лицензии и (или) приложения к лицензии:
запрос в форме электронного документа согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
2) для подвида деятельности по разработке гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением юридическим лицам:
акт приемки в эксплуатацию объекта, систем и установок пожарной автоматики указываются в форме сведений к лицензии на деятельность по разработке, производству, торговле и использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением (далее – форма сведений) согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
комплект нормативно-технических документов в области разработки пиротехнических веществ и изделий указываются в форме сведений согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронные копии технической документации, электронная копия аттестата аккредитованной лабораторной базы для проведения научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ;
3) для подвида деятельности по производству гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением юридическим лицам:
электронные копии комплекта нормативно-технических и научно-технических документов по вопросам производства, хранения, реализации, применения и утилизации пиротехнических веществ и изделий;
электронные копии документов, подтверждающие право собственности или аренды оборудования и аппаратуры, аренды производственно-технической базы;
акт приемки в эксплуатацию объекта, систем и установок пожарной автоматики указываются в форме сведений согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
инструкция, положения и нормативно-технические документы по безопасному производству работ указываются в форме сведений согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;

1) осы қызмет түрімен айналысу құқығына лицензия беру кезіндегі лицензиялық алым 10 (он) айлық есептік көрсетікішті (бұдан әрі - АЕК) құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды, бірақ 4 (төрт) АЕК-тен аспайды.
8. Порталдың жұмыс кестесі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері. Арыздарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі Порталда:
1) лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салу;
2) азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін заңды тұлғаларға:
объектіні, өрт автоматикасы жүйелері мен қондырғыларын пайдалануға қабылдау актісі осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату және пайдалану жөніндегі қызметтің лицензиясына мәліметтер нысанында (бұдан әрі - мәліметтер нысаны) көрсетіледі;
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес пиротехникалық заттар мен бұйымдарды әзірлеу саласындағы нормативтік-техникалық құжаттар жиынтығы мәліметтер нысанында көрсетіледі;
техникалық құжаттаманың электрондық көшірмесі, ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды жүргізуге арналған аккредиттелген зертханалық база туралы аттестаттың электрондық көшірмесі;
3) азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды жасау жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін заңды тұлғаларға:
пиротехникалық заттар мен бұйымдарды жасау, сақтау, сату, қолдану және кәдеге жарату мәселелері жөніндегі нормативтік-техникалық және ғылыми-техникалық құжаттар жиынтығының электрондық көшірмелері;
меншік құқығын немесе құрал-жабдық пен аппаратураны жалға алу, өндірістік-техникалық базаны жалға алу құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
объектіні, өрт автоматикасы жүйелері мен қондырғыларын пайдалануға қабылдау актісі осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысанында көрсетіледі;
жұмыстарды қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулықтар, ережелер және нормативтік-техникалық құжаттар осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысанында көрсетіледі;

4) для подвида деятельности по использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением юридическим лицам:
акт приемки в эксплуатацию объекта, систем и установок пожарной автоматики указываются в форме сведений согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
документы, указывающие на наличие или аренды специально оборудованного автотранспорта для перевозки пиротехнических изделий указываются в форме сведений согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
документы, указывающие на наличие специального оборудования технического назначения, позволяющего использование гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, определяющие его технические характеристики и безопасность использования указываются в форме сведений согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
5) для подвида деятельности по торговле гражданскими пиротехническими веществами и изделиями с их применением юридическим лицам:
акт приемки в эксплуатацию объекта, систем и установок пожарной автоматики указываются в форме сведений согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронные копии документов, подтверждающих право собственности или аренды на автотранспорт для перевозки пиротехнических изделий;
форму сведений к лицензии на деятельность по разработке, производству, торговле, использованию и приобретению гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
6) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
запрос в форме электронного документа согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения услугополучатель представляет электронные копии документов на получение лицензии и (или) приложения к лицензии соответствующего вида лицензируемой деятельности и (или) подвида лицензируемого вида деятельности.
На Портале прием электронного запроса осуществляется в "личном кабинете" услугополучателя. Документы представляются в виде электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП услугополучателя.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, о государственной регистрации юридического лица, о документах, подтверждающих право собственности или аренды склада для хранения готовой пиротехнической продукции, производственно-техническую базу, помещения для реализации готовой пиротехнической продукции, об отсутствии судимости, противопоказаний, связанных с осуществлением заявляемой деятельности (психическое заболевание, алкоголизм или наркомания), административных правонарушений, информация об оплате государственной пошлины, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.
Соответствие помещения для хранения и реализации гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением требованиям органов внутренних дел по порядку хранения, сохранности и учета гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением проверяется услугодателем после подачи заявления.
Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов, посредством Портала – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

4) азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды пайдалану жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін заңды тұлғаларға:
объектіні, өрт автоматикасы жүйелері мен қондырғыларын пайдалануға қабылдау актісі осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысанында көрсетіледі;
пиротехникалық бұйымдарды тасымалдауға арналған арнайы жабдықталған автокөліктің болуын немесе жалға алынғанын көрсететін құжаттар осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысанында көрсетіледі;
азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды пайдалануға мүмкіндік беретін техникалық мақсаттағы арнайы құрал-жабдықтың болуын көрсететін, оның техникалық сипаттамаларын және пайдалану қауіпсіздігін айқындайтын құжаттар осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысанында көрсетіледі;
5) азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сату жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін заңды тұлғаларға:
объектіні, өрт автоматикасы жүйелері мен қондырғыларын пайдалануға қабылдау актісі осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысанында көрсетіледі;
пиротехникалық бұйымдарды тасымалдауға арналған автокөліктің меншік немесе жалға алу құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану және сатып алу жөніндегі қызметке арналған лицензияға мәліметтер нысаны;
6) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салу;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты құрайтын құжаттардың электрондық көшірмелері мемлекеттік ақпараттық жүйелерде орналасқан құжаттарды, ақпараттарды қоспағанда;
заңды тұлға-лицензиантты бөлу нысанында қайта құрған кезде көрсетілетін қызметті алушы лицензияланатын қызметтің тиісті түріне және (немесе) лицензияланатын қызметтің кіші түріне лицензия және (немесе) лицензияға қосымша алуға құжаттардың электрондық көшірмесін ұсынады.
Порталда электрондық сұрау салуды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" жүзеге асырылады. Құжаттар көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті беруші жеке басын куәландыратын құжаттар, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған лицензия туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, дайын пиротехникалық өнімді сақтауға арналған қойманың, өндірістік-техникалық базаның, дайын пиротехникалық өнімді сатуға арналған үй-жайлардың меншік немесе жалға алу құқығын растайтын құжаттар туралы, соттылығының, мәлімделген қызметті жүзеге асырумен байланысты қарсы айғақтардың (психикалық ауру, алкоголизм немесе нашақорлық), әкімшілік құқық бұзушылықтардың болмауы туралы мәліметтерді, мемлекеттік баж төлегені туралы ақпаратты тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық үкімет "шлюзі" арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті беруші азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтауға арналған үй-жайдың ішкі істер органдарының азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтау, сақталуы және есепке алу тәртібі жөніндегі талаптарына сәйкестігін өтініш берілгеннен кейін тексереді.
Егер өзгеше Қазақстан Республикасының заңдарында көзделмесе көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде Портал арқылы - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
3) не внесение лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
4) не соответствие услугополучателя квалификационным требованиям;
5) вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий услугополучателю заниматься отдельным видом деятельности;
6) если ранее лицензия и (или) приложение к лицензии были переоформлены на другое юридическое лицо из числа вновь возникших в результате разделения юридических лиц-лицензиатов;
7) запрет услугополучателю судом на основании представления судебного исполнителя получать лицензии;
8) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающие соответствие им, для осуществления деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 января 2015 года № 6 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10353);
9) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
10) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, а также услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Жалоба на решения, действия (бездействия) услугодателя, и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг подается:
1) на имя руководителя соответствующего услугодателя по адресу, указанным на интернет-ресурсе Министерства www.mvd.gov.kz;

10. Мыналар:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) Қазақстан Республикасының заңдарында осы санаттағы жеке және заңды тұлғалар үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынуы;
3) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның енгізілмеуі;
4) көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
5) көрсетілетін қызметті алушыға жекелеген қызмет түрімен айналысуға тыйым салатын соттың заңды күшіне енген үкімі;
6) егер бұрын лицензия және (немесе) лицензияға қосымша заңды тұлға-лицензаттарды бөлу нәтижесінде жаңадан пайда болғандар қатарынан құрылған басқа заңды тұлғаға қайта ресімделген болса;
7) сот көрсетілетін қызметті алушыға сот орындаушысының ұсынымының негізінде лицензия алуға тыйым салса;
8) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 8 қаңтардағы № 6 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10353 болып тіркелген) Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату және пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне сәйкес келмеуі;
9) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметке немесе белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімі (үкімі) болса;
10) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі болса, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алумен байланысты арнайы құқықтан айырылса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер болып табылады.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым:
1) Министрліктің www.mvd.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжай бойынша тиісті көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына;

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.mvd.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме посредством Портала при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" Портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 71-41-36, 72-21-88, 72-26-31, 72-22-16. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
деятельности по разработке,
производству, торговле,
использованию гражданских
пиротехнических веществ и изделий
с их применением"
Заявление
юридического лица для получения (переоформления) лицензии и (или)
приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать (переоформить) лицензию и (или) приложение к лицензии на
осуществление __________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
Адрес юридического лица ___________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
________________________________________________________________________________
наименование улицы,номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта _____________________________ Телефоны __________________
Факс ______________________ Банковский счет ________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
________________________________________________________________________________
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или)
подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными.
ЭЦП руководителя юридического лица _________
Дата заполнения "___" ________ 20 года
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
деятельности по разработке,
производству, торговле,
использованию гражданских
пиротехнических веществ и изделий
с их применением"
Форма сведений
к лицензии на деятельность по разработке, производству, торговле и
использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их
применением
Общая информация

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.mvd.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы электрондық нысанда алады.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 71-41-36, 72-21-88, 72-26-31, 72-22-16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414.
"Азаматтық пиротехникалық
заттар мен олар қолданылып
жасалған бұйымдарды әзірлеу,
жасау, сату, пайдалану
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет cтандартына
1-қосымша
Заңды тұлғаның лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға (қайта ресімдеуге) өтiнiші
________________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түр(лер)ін көрсету керек)
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруді
(қайта ресімдеуді) сұраймын _______________________________________________________
________________________________________________________________________________
Заңды тұлғаның мекенжайы ________________________________________________________
(пошталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен,
________________________________________________________________________________
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі)
Электрондық пошта ___________________ Телефондары _______________________________
Факс ______________ Банктік шоты_________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті жүзеге асыру мекенжай(лар)ы ______________________________________________
(пошталық индексі, облыс, қала, аудан, елді
________________________________________________________________________________
мекен, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
Осы арқылы:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатыны;
көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға со тыйым салмағаны;
қоса беріліп отырған барлық құжаттар шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны расталады.
Заңды тұлға басшысының ЭЦҚ ______________
Толтырылған күні: 20___жылғы " " __________
"Азаматтық пиротехникалық
заттар мен олар қолданылып
жасалған бұйымдарды әзірлеу,
жасау, сату, пайдалану
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет cтандартына
2-қосымша
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметтің лицензиясына мәліметтер нысаны
Жалпы ақпарат

1. Услугополучатель ________________________________________________________
(юридическое лицо)
2. Бизнес идентификационный номер _________________________________________
3. Наименование юридического лица __________________________________________
4. Номер акта проверки объекта лицензионно-разрешительной системы ____________
Дата окончания проверки _________________________________________________________
Принятое решение по итогам проверки ______________________________________________
5. Кадастровый номер объекта (помещения) ____________________________________
6. Сумма оплаты лицензионного сбора ________________________________________
Дата оплаты _____________________________________________________________________
Банк оплаты (филиал банка) _______________________________________________________
Журнал учета (прихода, расхода) ___________________________________________________
7. Дата заведения журнала ___________________________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
Инвентарный номер журнала ______________________________________________________
8. Номер, дата выдачи, наименование органа выдавшего лицензию на вид
деятельности ____________________________________________________________________
9. Акт приемки в эксплуатацию объекта, систем и установок пожарной автоматики
________________________________________________________________________________
10. Комплект нормативно-технических документов в области разработки
пиротехнических веществ и изделий ________________________________________________
11. Инструкция, положения и нормативно-технические документы по безопасному
производству работ ______________________________________________________________
12. Документы, указывающие на наличие или аренды специально оборудованного
автотранспорта для перевозки пиротехнических изделий _______________________________
13. Документы, указывающие на наличие специального оборудования технического
назначения, позволяющего использование гражданских пиротехнических веществ и
изделий с их применением, определяющие его технические характеристики и
безопасность использования _______________________________________________________
Сведения на работников юридического лица _____________________
Дата подачи заявки _____________________
Приложение 3
к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 30 ноября 2018 года
№ 867
Приложение 4
к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 24 апреля 2015 года № 395
Стандарт государственной услуги "Выдача заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему"

1. Көрсетілетін қызметті алушы_______________________________________________
(заңды тұлға)
2. Бизнес сәйкестендіру нөмірі ________________________________________________
3. Заңды тұлғаның атауы _____________________________________________________
________________________________________________________________________________
4. Лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің объектісін тексеру актісінің нөмірі ___________
Тексеру аяқталған күн _______________________________________________________
Тексеру қорытындысы бойынша қабылданған шешім ____________________________
5. Объектінің (үй-жайдың) кадастрлық нөмірі ___________________________________
6. Лицензиялық алымды төлеу сомасы_________________________________________
Төлеген күні _______________________________________________________________
Төлем банкі (банктің филиалы) _______________________________________________
Есепке алу журналы (кіріс, шығыс) __________________________________________________
7. Журналды бастаған күн____________________________________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
Журналдың түгендеу нөмірі __________________________________________________
8. Қызмет түріне арналған лицензияның нөмірі, берілген күні, оны берген органның
атауы __________________________________________________________________________
9. Объектіні, өрт автоматикасы жүйелері мен қондырғыларын пайдалануға қабылдау
актісі ___________________________________________________________________________
10. Пиротехникалық заттар мен бұйымдарды әзірлеу саласындағы нормативтік-техникалық құжаттар жиынтығы ___________________________________________________
11. Жұмысты қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулықтар, ережелер және нормативтік-техникалық құжаттар _____________________________________________________________
12. Пиротехникалық бұйымдарды тасымалдауға арналған арнайы жабдықталған
автокөліктің болуын немесе жалға алынғанын көрсететін құжаттар _______________________
13. Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды
пайдалануға мүмкіндік беретін техникалық мақсаттағы арнайы құрал-жабдықтың болуын
көрсететін, оның техникалық сипаттамаларын және пайдалану қауіпсіздігін айқындайтын
құжаттар ________________________________________________________________________
Заңды тұлғаның қызметкері туралы мәліметтер __________________________________
Өтінім берген күн____________________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 30 қарашадағы
№ 867 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 24 сәуірдегі
№ 395 бұйрығына
4-қосымша
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется посредством веб-портала "электронного правительства" (далее – Портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги – 15 (пятнадцать) рабочих дней.
Услугодатель в течении двух рабочих дней с момента получения документов посредством Портала услугополучателя проверяет полноту представленных документов. В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – заключение на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат государственной услуги о готовности разрешительного документа направляется посредством Портала услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель):
на платной основе юридическим лицам;
бесплатной основе физическим лицам.
За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина в соответствии со статьей 615 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", которая составляет двести процентов от месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины за выдачу заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің аумақтық бөліністері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері 15 (он бес) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын Портал арқылы алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны - электрондық түрде (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекетік қызметті көрсету нәтижесі - азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытынды.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында Портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
7. Мемлекетік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі:
заң тұлғаларға ақылы негізде;
жеке тұлғаларға ақысыз негізде.
Мемлекеттік қызмет көрсетілгені үшін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 615-бабына сәйкес мемлекеттік баж алынады, ол заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды бергені үшін мемлекеттік бажды төлеген күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштің екі жүз пайызын құрайды.

8. График работы Портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя для юридических лиц) на Портале:
1) для получения заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему:
запрос в форме электронного документа согласно приложению 1 и 2 к настоящему стандарту государственной услуги, удостоверенной ЭЦП услугополучателя где указываются количество оружия и патронов к нему, фамилия, инициалы, серия и номер паспорта или удостоверения личности лица, ответственного за ввоз (вывоз) (физического лица), государство, из которого ввозятся оружие и патроны к нему, таможенный пункт (пункт пограничного перехода), через который осуществляется ввоз;
электронную копию проекта заключения, оформленного в соответствии с методическими указаниями по заполнению единой формы заключения на ввоз, вывоз и транзит отдельных товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются запреты или ограничения на ввоз или вывоз государствами – членами Таможенного союза в рамках Евразийского экономического сообщества в торговле с третьими странами, утвержденными Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 мая 2012 года № 45;
электронную копию сертификата соответствия или договора на проведение сертификации оружия после его ввоза на территорию Республики Казахстан;
2) при оформлении заключения на ввоз оружия юридическим лицам для его реализации:
электронную копию гарантийного письма импортера товара о том, что гражданское и служебное оружие, его основные (составные) части и патроны к нему будут реализованы пользователям, указанным в статьях 5 и 6 Закона Республики Казахстан от 30 декабря 1998 года "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия".
В случае, если при импорте оружия и патронов к нему конечными потребителями являются Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования, специальные и правоохранительные органы, оформление лицензии на импорт осуществляется с учетом раздела "Товары и технологии военного применения (назначения)", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2008 года № 104 "Об утверждении номенклатуры (списка) продукции, подлежащей экспортному контролю", как продукция военного назначения;
электронную копию договора (контракта) на поставку оружия с приложением спецификации, где указываются конкретные их виды, типы, модели, количество;
электронную копию информации о наименовании и обозначении модели оружия, основных технических показателях, наименовании страны и фирмы-изготовителя, его цветной фотографии;
электронную копию заключения о допустимости воздействия на организм человека поражающих факторов огнестрельного бесствольного, газового оружия с возможностью стрельбы патронами травматического действия, электрического оружия, а также патронов травматического действия, выданного уполномоченным органом в области здравоохранения, либо гарантийного письма о проведении медико-биологических испытаний на соответствие нормам допустимого воздействия на организм человека после ввоза оружия;

8. Порталдың жұмыс кестесі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде. Арыздарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не заңды тұлғалар үшін оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі Портал арқылы:
1) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытынды алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 және 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салу ұйым басшысының онда қару мен оның патрондарының саны, әкелуге (әкетуге) жауапты адамның (жеке тұлғаның) тегі, аты-жөні, паспортының немесе жеке куәлігінің сериясы мен нөмірі, қару мен оның патрондары әкелінетін мемлекет, әкелу жүзеге асырылатын кеден пункті (шекарадан өту пункті) көрсетіледі;
Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2012 жылғы 16 мамырдағы № 45 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық қоғамдастық шеңберінде Кеден одағына мүше мемлекеттер үшінші елдермен саудада әкелуге немесе әкетуге тыйым салулар немесе шектеулер қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген жекелеген тауарларды әкелуге, әкетуге және транзиттеуге қорытындыны толтырудың бірыңғай нысанын толтыру жөніндегі әдістемелік нұсқауларға сәйкес ресімделген қорытынды жобасының электрондық көшірмесі;
сәйкестік сертификаты немесе қаруды Қазақстан Республикасының аумағына әкелгеннен кейін сертификаттау жүргізуге арналған шарты электрондық көшірмесі;
2) заңды тұлғаларға қаруды сату үшін әкелуге қорытындыны ресімдеу кезінде:
тауарды импорттаушының азаматтық және қызметтік қарудың, оның негізгі (құрамдас) бөлшектері мен патрондарының "Жекелеген қару түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" 1998 жылғы 30 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5 және 6-баптарында көрсетілген пайдаланушыларға сатылатыны туралы кепілхаттың электрондық көшірмесі.
Егер қару мен патрондардың импорты кезінде Қарулы Күштер, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар, арнаулы және құқық қорғау органдары соңғы тұтынушылар болып табылған жағдайда импортқа лицензия ресімдеу "Экспорттық бақылауға жататын өнімнің номенклатурасын (тізімін) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 5 ақпандағы № 104 қаулысымен бекітілген "Әскери қолданылатын (мақсаттағы) тауарлар мен технологиялар" деген бөлімді ескере отырып, әскери мақсаттағы өнім ретінде жүзеге асырылады;
қарудың нақты түрлері, типтері, модельдері, саны көрсетілетін ерекшелігі қоса берілген қаруды жеткізу шарты (келісімшарты) электрондық көшірмесі;
қарудың атауы мен моделінің белгісі, негізгі техникалық көрсеткіштері, қаруды шығарған елдің және фирманың атауы туралы ақпараттың, оның түрлі-түсті фотосуретінің электрондық көшірмесі;
жарақат салатын патрондармен ату мүмкіндігі бар ұңғысыз атыс, газды қарудың, электр қаруының, сондай-ақ жарақат салатын патрондардың зақымдаушы факторларының адам ағзасына тигізетін шекті әсері туралы денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган берген қорытындының не қаруды әкелгеннен кейін адам ағзасына тигізетін шекті әсер нормаларына сәйкестігіне медициналық-биологиялық сынақтар өткізілгені туралы кепілхат болуына қажет электрондық көшірмесі;

3) при оформлении заключения на вывоз оружия юридическим лицам для его реализации:
электронную копию договора (контракта) на поставку оружия с приложением спецификации, где указываются конкретные их виды, типы, модели, количество;
электронную копию информации о наименовании и обозначении модели оружия, основных технических показателях, наименовании страны и фирмы-изготовителя, его цветной фотографии;
электронную копию разрешительного документа на ввоз оружия, выданного компетентным органом государства, в которое предполагается его ввоз;
электронную копию письменного гарантийного обязательства уполномоченного государственного органа иностранного государства о том, что данное оружие и боеприпасы будет использоваться только в мирных целях и не будет экспортироваться в другие страны;
4) при оформлении заключения на ввоз (вывоз) юридическим лицам, имеющим лицензии на торговлю оружием для проведения испытаний в целях подтверждения соответствия, проведения медико-биологических исследований, ремонта, замены, возврата, а также при временном ввозе (вывозе) для участия в выставках:
электронную копию договора (контракта) на поставку оружия с приложением спецификации, где указываются конкретные их виды, типы, модели, количество;
электронную копию информации о наименовании и обозначении модели оружия, основных технических показателях, наименовании страны и фирмы-изготовителя, его цветной фотографии;
электронную копию разрешительного документа на ввоз оружия, выданного компетентным органом государства, в которое предполагается его ввоз;
5) при оформлении заключения физическим лицам на ввоз оружия для проведения испытаний в целях подтверждения соответствия, проведения медико-биологических исследований, приобретения для личного пользования, ремонта, замены, возврата:
электронную копию сертификата соответствия или договора на проведение сертификации оружия после его ввоза на территорию Республики Казахстан (только при приобретении для личного пользования);
электронную копию заключения о допустимости воздействия на организм человека поражающих факторов огнестрельного бесствольного, газового оружия с возможностью стрельбы патронами травматического действия, электрического оружия, а также патронов травматического действия, выданного уполномоченным органом в области здравоохранения, либо гарантийное письмо о проведении медико-биологических испытаний на соответствие нормам допустимого воздействия на организм человека после ввоза оружия (только при приобретении для личного пользования);
электронную копию информации о наименовании и обозначении модели оружия, основных технических показателях, наименовании страны и фирмы-изготовителя, его цветной фотографии (только при приобретении для личного пользования);
электронную копию документа (договора, письма) подтверждающего ввоз оружия для ремонта, замены, возврата (только для ремонта, замены, возврата);

3) заңды тұлғаларға қаруды сату үшін әкетуге қорытындыны ресімдеу кезінде:
қарудың нақты түрлері, типтері, модельдері, саны көрсетілетін ерекшелігі қоса берілген қаруды жеткізу шарты (келісімшарты) электрондық көшірмесі;
қарудың атауы мен моделінің белгісі, негізгі техникалық көрсеткіштері, қаруды шығарған елдің және фирманың атауы туралы ақпарат, оның түрлі-түсті фотосуретінің электрондық көшірмесі;
оны әкелу болжанып отырған мемлекеттің құзыретті органы берген қаруды әкелуге рұқсат құжатының электрондық көшірмесі;
шет мемлекеттің уәкілетті мемлекеттік органының осы қарудың тек бейбіт мақсатта пайдаланылатыны және басқа елдерге экспортталмайтыны туралы жазбаша кепілдік міндеттемесі болуына қажет электрондық көшірмесі;
4) қару саудасына лицензиясы бар заңды тұлғаларға қарудың сәйкестігін растау, медициналық-биологиялық зерттеулер жүргiзу, жөндеу, ауыстыру, қайтару мақсатында сынақтарды жүргiзу үшін әкелуге (әкетуге), сондай-ақ көрмелерге қатысу үшін уақытша әкелуге (әкетуге) қорытындыны ресімдеу кезінде:
қарудың нақты түрлері, типтері, модельдері, саны көрсетілетін ерекшелігі қоса берілген қаруды жеткізу шарты (келісімшарты) электрондық көшірмесі;
қарудың атауы мен моделінің белгісі, негізгі техникалық көрсеткіштері, қаруды шығарған елдің және фирманың атауы туралы ақпарат, оның түрлі-түсті фотосуретінің электрондық көшірмесі;
оны әкелу болжанып отырған мемлекеттің құзыретті органы берген қаруды әкелуге рұқсат құжаты болуына қажет электрондық көшірмесі;
5) қарудың сәйкестігін растау, медициналық-биологиялық зерттеулер жүргізу, жеке пайдалану үшін сатып алу, жөндеу, ауыстыру, қайтару мақсатында жеке тұлғаларға қаруды әкелуге қорытындыны ресімдеу кезінде:
сәйкестік сертификаты немесе қаруды Қазақстан Республикасының аумағына әкелгеннен кейін сертификаттау жүргізу шарты (тек жеке пайдалану үшін сатып алған кезде) электрондық көшірмесі;
жарақат салатын патрондармен ату мүмкіндігі бар ұңғысыз атыс, газды қарудың, электр қаруының, сондай-ақ жарақат салатын патрондардың зақымдаушы факторларының адам ағзасына тигізетін шекті әсері туралы денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган берген қорытындының не қаруды әкелгеннен кейін адам ағзасына тигізетін шекті әсер нормаларына сәйкестігіне медициналық-биологиялық сынақтар өткізілгені туралы кепілхат (тек жеке пайдалану үшін сатып алған кезде) электрондық көшірмесі;
қарудың атауы мен моделінің белгісі, негізгі техникалық көрсеткіштері, қаруды шығарған елдің және фирманың атауы туралы ақпарат, оның түрлі-түсті фотосуретінің (тек жеке пайдалану үшін сатып алған кезде) электрондық көшірмесі;
қарудың жөндеу, ауыстыру, қайтару үшін (тек жөндеу, ауыстыру, қайтару үшін) әкелінгенін растайтын құжат (шарт, хат) болуына қажет электрондық көшірмесі;

6) при оформлении заключения физическим лицам на вывоз оружия для ремонта, замены, возврата:
электронную копию разрешительного документа на ввоз оружия, выданного компетентным органом государства, в которое предполагается его ввоз;
электронную копию документа (договора, письма), подтверждающего вывоз оружия для ремонта, замены, возврата;
7) при оформлении заключения иностранным юридическим лицам или иностранцам (спортивным организациям или спортсменам) на временный ввоз оружия для участия в спортивных мероприятиях:
электронную копию приглашения для участия в международных спортивных соревнованиях или учебно-тренировочных сборах;
электронную копию информации (списка) о закреплении за спортсменом конкретного вида оружия и патронов к нему;
электронную копию документации, подтверждающей наличие условий для хранения ввозимого оружия (договор аренды помещения, разрешение на хранение оружия);
8) при оформлении заключения юридическим или физическим лицам (спортивным организациям или спортсменам) на временный вывоз оружия для участия в спортивных мероприятиях:
электронную копию приглашения для участия в международных спортивных соревнованиях или учебно-тренировочных сборах;
электронную копию разрешительного документа на ввоз оружия, выданный компетентным органом государства, в которое предполагается его ввоз;
электронную копию приказа руководителя спортивной организации о закреплении за спортсменом конкретного вида оружия;
электронную копию соответствующего приказа руководителя спортивной организации о командировании спортсмена(ов);
9) при оформлении заключения иностранцам на временный ввоз единичных экземпляров (не более двух единиц) огнестрельного охотничьего оружия, патронов к нему и охотничьих ножей для участия в охоте:
электронную копию договора охотохозяйственной организации с иностранным охотником на производство охоты;
электронную копию решения областного исполнительного органа о закреплении охотничьих угодий, согласованного с уполномоченным органом в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
электронную копию документа (паспорт), удостоверяющий личность иностранного охотника;
электронную копию заявления о согласовании с областным территориальным органом уполномоченного органа лесного и охотничьего хозяйства об участии в охоте иностранцев.
С заявлением обращается заинтересованная охотохозяйственная организация, где указываются дополнительно количество ввозимых патронов, серия и номер паспорта или удостоверения личности иностранца;
10) при оформлении заключения физическим лицам на временный вывоз единичных экземпляров (не более двух единиц) огнестрельного охотничьего оружия, патронов к нему и охотничьих ножей для участия в охоте:
электронную копию документа, подтверждающего участие в охоте (договор об оказании услуг или приглашение и т.п.), предусмотренный законодательством государства, где будет осуществляться охота;
электронную копию разрешительного документа на ввоз оружия, выданного компетентным органом государства, в которое предполагается его ввоз.
При выезде физического лица для участия в охоте в государства – члены Евразийского экономического союза заключение на временный вывоз охотничьего оружия и патронов к нему не оформляется.
При этом физическое лицо (охотник) не менее чем за 10 (десять) дней до вывоза оружия представляет в территориальный орган внутренних дел, где зарегистрировано оружие, документ, подтверждающий участие в охоте (договор об оказании услуг или приглашение), предусмотренный законодательством государства-члена Евразийского экономического союза.
Гражданское оружие, вывезенное физическим лицом для использования при участии в охоте, должно быть ввезено в государство-член, в котором указанное гражданское оружие зарегистрировано, до истечения срока действия разрешительного документа на ввоз.

6) жеке тұлғаларға қаруды жөндеу, ауыстыру, қайтару үшін әкетуге қорытындыны ресімдеу кезінде электрондық көшірмесі:
қаруды әкелу болжанып отырған мемлекеттің құзыретті органы берген қаруды әкелуге рұқсат құжатының электрондық көшірмесі;
қарудың жөндеу, ауыстыру, қайтару үшін әкетілетінін растайтын құжат (шарт, хат) болуына қажет электрондық көшірмесі;
7) шетелдік заңды тұлғаларға немесе шетелдіктерге (спорт ұйымдарына немесе спортшыларға) спорттық іс-шараларға қатысу үшін қаруды уақытша әкелуге арналған қорытындыны ресімдеу кезінде:
халықаралық спорттық жарыстарға немесе оқу-жаттығу жиындарына қатысуға шақыру электрондық көшірмесі;
қару мен оның патрондарының нақты түрінің спортшыға бекітілгені туралы ақпарат (тізім) электрондық көшірмесі;
әкелінетін қаруды сақтау үшін жағдайлардың барын растайтын құжаттама (үй-жайды жалға алу шарты, қаруды сақтауға рұқсат) болуына қажет электрондық көшірмесі;
8) заңды немесе жеке тұлғаларға (спорт ұйымдарына немесе спортшыларға) спорттық іс-шараларға қатысу үшін қаруды уақытша әкетуге арналған қорытындыны ресімдеу кезінде:
халықаралық спорттық жарыстарға немесе оқу-жаттығу жиындарына қатысуға шақыру электрондық көшірмесі;
қаруды әкелу болжанып отырған мемлекеттің құзыретті органы берген қаруды әкелуге рұқсат құжатының электрондық көшірмесі;
спорт ұйымы басшысының қарудың нақты түрін спортшыға бекіту туралы бұйрығының электрондық көшірмесі;
спорт ұйымы басшысының спортшыны (ларды) іссапарға жіберу туралы тиісті бұйрығының электрондық көшірмесі;
9) шетелдіктерге аңшылыққа қатысу үшін аңшылық атыс қаруының бірлі-жарым даналарын (екі бірліктен артық емес), олардың патрондары мен аңшылық пышақтарды уақытша әкелуге қорытындыны ресімдеу кезінде:
аңшылық шаруашылығы ұйымының шетелдік аңшымен аң аулауға жасасқан шартының электрондық көшірмесі;
жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті органмен келісілген аңшылық алқаптарды бекітіп беру туралы облыстық атқарушы органның шешімінің электрондық көшірмесі;
шетелдік аңшының жеке басын куәландыратын құжаттың (паспорттың) электрондық көшірмесі;
орман және аңшылық шаруашылығының уәкілетті органының облыстық аумақтық органмен шетелдіктердің аңшылыққа қатысуы туралы келісу туралы өтініштің электрондық көшірмесі.
Өтінішпен мүдделі аңшылық шаруашылығы ұйымы жүгінеді, онда әкелінетін патрондар саны, шетелдіктің паспортының немесе жеке куәлігінің сериясы мен нөмірі қосымша көрсетіледі;
10) жеке тұлғаларға аңшылық атыс қаруының бірлі-жарым даналарын (екі бірліктен артық емес), олардың патрондары мен аңшылық пышақтарды аңшылыққа қатысу үшін уақытша әкетуге қорытындыны ресімдеу кезінде:
аң аулау жүзеге асырылатын мемлекеттің заңнамасында көзделген аң аулауға қатысуын растайтын (қызметтер көрсету туралы шарт немесе шақыру және т.б.) құжатының электрондық көшірмесі;
қаруды әкелу көзделіп отырған мемлекеттің құзыретті органы берген қаруды әкелуге рұқсат құжатының электрондық көшірмесі.
Жеке тұлға Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге аң аулауға қатысу үшін шыққан кезде аңшылық қару мен оның патрондарын уақытша әкетуге (әкелуге) қорытынды ресімделмейді.
Бұл ретте, жеке тұлға (аңшы) қаруды әкеткенге дейін кемінде 10 (он) күн бұрын қару тіркелген аумақтық ішкі істер органына Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасында көзделген аң аулауға қатысуын растайтын құжатты (қызметтер көрсету туралы шарт немесе шақыру) ұсынады.
Жеке тұлға аңшылыққа қатысу кезінде пайдалану үшін әкеткен азаматтық қару көрсетілген азаматтық қару тіркелген мүше мемлекетке әкелуге арналған рұқсат құжаттың жарамдық мерзімі аяқталғанға дейін әкелінуі тиіс.

11) при оформлении заключения на вывоз гражданского оружия, патронов к нему физическим лицам, выезжающим на постоянное место жительства в другое государство:
электронную копию документа, подтверждающего выезд на постоянное место жительства, предусмотренного законодательством государства, куда будет осуществляться вывоз оружия;
электронную копию разрешительного документа на ввоз оружия, выданного компетентным органом государства, в которое предполагается его ввоз;
12) при оформлении заключения на ввоз гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам, въезжающим на постоянное место жительства в Республику Казахстан:
электронную копию разрешительного документа на вывоз оружия;
электронную копию информации о наименовании и обозначении модели оружия, основных технических показателях, наименовании страны и фирмы-изготовителя, его цветной фотографии;
13) при оформлении заключения на ввоз наградного оружия гражданином Республики Казахстан:
электронную копию наградных документов глав третьих государств и глав правительств третьих государств;
14) при оформлении заключения на вывоз наградного оружия иностранцам:
Указ Президента Республики Казахстан или постановление Правительства Республики Казахстан о награждении вывозимым оружием;
15) при оформлении заключения на транзит единичных экземпляров (не более двух единиц) гражданского оружия и патронов к нему по территории Республики Казахстан физическим лицам:
электронную копию разрешительных документов, выданных уполномоченными органами страны ввоза и страны вывоза оружия и патронов к нему, на имя заявителя, подтверждающих право на приобретение оружия и патронов к нему, заверенные печатью и подписью заявителя. В случае, если законодательство страны ввоза или страны вывоза не предусматривает выдачу разрешительных документов на приобретение оружия и патронов к нему, представляется копия документа, указывающего законность приобретения оружия и патронов к нему. В представленных копиях документов указываются тип, вид модели, калибр, серия и номер оружия;
электронную копию экземпляра таможенной декларации с отметкой таможенного органа об установлении таможенного режима "транзит";
электронную копию документа, подтверждающего личность физического лица (заявителя)– для нерезидентов Республики Казахстан;
электронную копию документа, выданного уполномоченным органом страны вывоза, о наличии разрешения на вывоз оружия и патронов к нему;
электронную копию документа, выданного уполномоченным органом страны ввоза, о наличии разрешения на ввоз оружия и патронов к нему;
электронную копию договора страхования гражданско-правовой ответственности или страхового полиса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Документы, представляются с официальным переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык, а также в нотариально засвидетельствованных копиях, за исключением договора страхования гражданско-правовой ответственности или страхового полиса;

11) басқа мемлекетке тұрақты тұруға кететін жеке тұлғаларға азаматтық қаруды, оның патрондарын әкетуге қорытындыны ресімдеу кезінде:
қаруды әкету жүзеге асырылатын мемлекеттің заңнамасында көзделген тұрақты тұруға кететінін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
қаруды әкету болжанып отырған мемлекеттің құзыретті органы берген қаруды әкелуге рұқсат құжаттың электрондық көшірмесі;
12) Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келетін жеке тұлғаларға қару мен оның патрондарын әкелуге қорытындыны ресімдеу кезінде:
қаруды әкетуге рұқсат құжаттың электрондық көшірмесі;
қарудың атауы мен моделінің белгісі, негізгі техникалық көрсеткіштері, қаруды шығарған елдің және фирманың атауы туралы ақпарат, оның түрлі-түсті фотосуретінің электрондық көшірмесі;
13) Қазақстан Республикасының азаматы марапаттық қаруды әкелуге арналған қорытындыны ресімдеу кезінде:
үшінші мемлекеттер басшыларының және үшінші мемлекеттердің үкімет басшыларының марапаттық құжаттарының электрондық көшірмесі;
14) шетелдіктерге марапаттық қаруды әкетуге қорытындыны ресімдеу кезінде:
әкетілетін қарумен марапаттау туралы Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы немесе Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы;
15) жеке тұлғаларға азаматтық қарудың бірлі-жарым даналары (екі бірліктен артық емес) мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге арналған қорытындыны ресімдеу кезінде:
қару мен оның патрондарын әкелетін елдің және әкететін елдің уәкілетті органдары берген, қару мен оның патрондарын сатып алу құқығын растайтын, өтініш берушінің мөрімен және қолымен куәландырылған рұқсат құжаттарының электрондық көшірмелері. Егер әкелу және әкету елдерінің заңнамасында қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсат құжаттарын беру көзделмеген жағдайларда, қару мен оның патрондарын сатып алудың заңдылығын көрсететін құжаттың көшірмесі ұсынылады. Ұсынылған құжат көшірмелерінде қарудың түрі, моделі, калибрі, сериясы мен нөмірі көрсетіледі;
"транзит" кеден режимін белгілеу туралы кеден органының белгісі бар кеден декларациясы данасының электрондық көшірмесі;
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін жеке тұлғаның (өтініш берушінің) жеке басын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
әкетілетін елдің уәкілетті органы берген қару мен оның патрондарын әкетуге рұқсаттың бар болуы туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
әкелінетін елдің уәкілетті органы берген қару мен оның патрондарын әкелуге рұқсаттың бар болуы туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартының немесе сақтандыру полисінің электрондық көшірмесі.
Құжаттар Қазақстан Республикасының мемлекеттік тіліндегі немесе орыс тіліндегі ресми аудармасымен, сондай-ақ азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартын немесе сақтандыру полисін қоспағанда, нотариалды куәландырылған көшірмелерде ұсынылады;

16) при оформлении заключения на транзит гражданского и служебного оружия и патронов по территории Республики Казахстан юридическим лицам:
электронную копию документа отчуждения между участниками внешнеторговой сделки, заверенного печатью и подписью заявителя;
электронную копию договора между юридическим лицом, осуществляющим экспорт из страны – изготовителя оружия, и изготовителем оружия или юридическим лицом, осуществляющим импорт в страну - покупателя оружия и покупателем оружия, заверенного печатью и подписью заявителя;
электронную копию экземпляра таможенной декларации с отметкой таможенного органа об установлении таможенного режима "транзит";
электронную копию список номерного учета перевозимого оружия с указанием видов, типов, моделей, калибров и номеров оружия, а также сведений о типах, калибрах, партиях изготовления и количестве патронов, заверенного таможенным органом;
электронную копию документа, подтверждающего государственную регистрацию в качестве юридического лица – для нерезидентов Республики Казахстан;
электронную копию документа, выданного уполномоченным органом страны - экспортера, о наличии разрешения на вывоз продукции;
электронную копию документа, подтверждающего право на осуществление деятельности в соответствии с законодательством государства – заявителя, связанной с транзитом продукции;
электронную копию договора страхования гражданско-правовой ответственности или страхового полиса в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
электронную копию документа, подтверждающего обеспечение заявителем осуществления физической защиты продукции, перемещаемой транзитом, и документ, подтверждающий право на осуществление охранной деятельности юридических или физических лиц, осуществляющих физическую защиту;
электронную копию документа, подтверждающего согласие грузоотправителя продукции принять эти грузы обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по не зависящим от него причинам.
Документы, представляются с соблюдением требования о консульской легализации или проставлением апостиля в соответствии с законодательством Республики Казахстан и международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан.
Все документы, за исключением копии документа, подтверждающего личность физического лица (услугополучателя) представляются с официальным переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык, а также в нотариально засвидетельствованных копиях, за исключением договора страхования гражданско-правовой ответственности или страхового полиса в соответствии с законодательством Республики Казахстан (для нерезидентов Республики Казахстан);
форму сведений к заключению на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сведения документов, удостоверяющих личность, свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации), лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию, разрешения на приобретение, на хранение, хранение и ношения гражданским и служебным оружием и патронами к нему, об отсутствии судимости, административных правонарушений, информацию об оплате государственной пошлины, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.
Проверка по учетам органов внутренних дел и (или) национальной безопасности по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью осуществляется услугодателем после подачи заявления.
Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов, посредством Портала – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

16) заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытындыны ресімдеу кезінде:
мөрмен және өтініш берушінің қолымен куәландырылған, сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар арасындағы иеліктен шығару құжатының электрондық көшірмесі;
мөрмен және өтінім берушінің қолымен куәландырылған, қаруды жасаушы елден экспорттауды жүзеге асыратын заңды тұлға мен қару жасаушы немесе қаруды сатып алушы елге импорттауды жүзеге асыратын заңды тұлға мен қаруды сатып алушы арасындағы шартының электрондық көшірмесі;
"транзит" кеден режимін белгілеу туралы кеден органының белгісі бар кеден декларациясы данасының электрондық көшірмесі;
қарудың түрі, типі, моделі, калибрі және нөмірі көрсетілген тасымалданатын қаруды нөмірлік есепке алу тізімінің, сондай-ақ кеден органы куәландырған патрондар типі, калибрі, дайындау партиясы және саны көрсетілген мәліметтердің электрондық көшірмесі;
заңды тұлға ретінде - Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
өнімді әкетуге арналған рұқсаттың болуы туралы экспорттаушы елдің уәкілетті органы берген құжаттың электрондық көшірмесі;
өнім транзитіне байланысты өтініш беруші мемлекетінің заңнамасына сәйкес қызметті жүзеге асыру құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартының немесе сақтандыру полисінің электрондық көшірмесі;
өтініш берушінің транзитпен тасымалданатын өнімнің физикалық қорғалуын жүзеге асыруды қамтамасыз етуін растайтын құжаттың және қорғауды жүзеге асыратын заңды немесе жеке тұлғаның күзет қызметін жүзеге асыру құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
егер оған қатысы жоқ себептер бойынша жүк қабылдаушыға жүкті беру мүмкіндігі болмаған жағдайда, жүк жөнелтушінің жүкті қайта қабылдауға келісімін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Құжаттар консулдық заңдастыру туралы талаптарды сақтай отырып немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына және Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес апостиль қойылып ұсынылады.
Жеке тұлғаның жеке басын растайтын (көрсетілетін қызметті алушы) құжаттардың көшірмелерін қоспағанда, барлық құжаттар Қазақстан Республикасының мемлекеттік тіліндегі немесе орыс тіліндегі ресми аудармасымен, сондай-ақ Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартын немесе сақтандыру полисін қоспағанда, нотариалды куәландырылған көшірмелерінде ұсынылады.
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытындыға мәліметтер нысаны.
Көрсетілетін қызметті беруші жеке басын куәландыратын құжаттар, мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктер, азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау, сатып алуға рұқсат беру, сақтау, сақтау мен алып жүру бойынша қызметті жүзеге асыруға арналған лицензия туралы, соттылығының, әкімшілік құқық бұзушылықтың болмауы туралы мәліметтерді, мемлекеттік бажды төлеу туралы ақпаратты электрондық үкіметтің "шлюзі" арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Ішкі істер органдары және (немесе) ұлттық қауіпсіздік органдарының экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес желісі бойынша есептерін тексеруді көрсетілетін қызметті беруші өтініш бергеннен кейін жүзеге асырады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелер қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы Портал арқылы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя, Министерства.
В случае электронного обращения посредством Портала, услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг;
жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.mvd.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме посредством Портала при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" Портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 71-41-36, 72-21-88, 72-26-31, 72-22-16. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача заключения на ввоз
на территорию Республики Казахстан,
вывоз с территории
Республики Казахстан
и транзит через территорию
Республики Казахстан
гражданского и служебного
оружия и патронов к нему"
Заявление
физического лица для получения заключения на ввоз на территорию
Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит
через территорию Республики Казахстан единичных
экземпляров гражданского и служебного оружия и патронов
В ________________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от _______________________________________________________________________
(полные фамилия, имя отчество (при его наличии) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать разрешение на ввоз (вывоз) гражданского оружия, его (составных)
частей, и патронов к нему _________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(нужное подчеркнуть, указать тип, вид, модель, номер и количество оружия)
Адрес ____________________________________________________________________
(область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания)
государство куда ввозится (вывозится) ________________________________________
таможенный пункт, через который осуществляется вывоз (вывоз) __________
оружие ввозится (вывозится) на период с "___"__________ по "___" ______________
(заполняется при временном ввозе (вывозе) оружия)
Телефоны _________________________________________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Настоящим подтверждается, что все указанные данные являются официальными
контактами, и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
или отказа в выдаче заключения.
ЭЦП физического лица _____________________________________________
Дата заполнения: "___" _________20 года
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача заключения на ввоз
на территорию Республики Казахстан,
вывоз с территории Республики
Казахстан и транзит через территорию
Республики Казахстан гражданского
и служебного оружия
и патронов к нему"
Заявление
юридического лица для получения заключения на ввоз на территорию
Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит
через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного
оружия, его (составных) частей, и патронов к нему
В ________________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от _______________________________________________________________________
полное наименование юридического лица, бизнес-идентификационный
номер)
Прошу выдать разрешение на ввоз (вывоз) гражданского и служебного оружия, его
(составных) частей, и патронов к нему служебного оружия _____________________________
________________________________________________________________________________
(нужное подчеркнуть, указать тип, вид, модель, номер и количество оружия)
Адрес юридического лица ___________________________________________________
(область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания)
Ф.И.О. ответственного за ввоз (вывоз) _________________________________________
________________________________________________________________________________
(номер паспорта или удостоверения личности)
государство откуда ввозится (вывозится) ______________________________________
таможенный пункт, через который осуществляется ввоз (вывоз) ________
________________________________________________________________________________
оружие ввозится (вывозится) на период с "___"________ по
"___"_________________________
(заполняется при временном ввозе (вывозе) оружия)
Телефоны _________________________________________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами, и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
заключения.
ЭЦП руководителя юридического лица __________________
Дата заполнения: "___" ________ 20 года
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача заключения на ввоз
на территорию Республики Казахстан,
вывоз с территории Республики
Казахстан и транзит через территорию
Республики Казахстан гражданского
и служебного оружия
и патронов к нему"
Форма сведений
к заключению на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с
территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики
Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему
Общая информация

1) жеке тұлғаның - оның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), пошталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жолданады не көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы электронды жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" жүгіну туралы ақпарат қолжетімді болады, ол өңдеу барысында (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау және қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылып отырады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.mvd.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы электрондық нысанда алады.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 71-41-36, 72-21-88, 72-26-31, 72-22-16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414.
"Азаматтық және қызметтік
қару мен оның патрондарын
Қазақстан Республикасы
аумағына әкелуге,
Қазақстан Республикасы
аумағынан әкетуге және
Қазақстан Республикасы
аумағы арқылы транзиттеуге
қорытынды беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Жеке тұлғаның азаматтық және қызметтік қаруды, оның (құрама) бөлшектері мен патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытынды алуға өтініші
________________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
Кімнен ___________________________________________________________________
(жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),
жеке-сәйкестендіру нөмірі)
Азаматтық қаруды, оның (құрама) бөлшектері мен патрондарын әкелуге (әкетуге)
рұқсат беруіңізді сұраймын
________________________________________________________________________________
(қарудың түрі, типі, моделі, нөмірі мен саны көрсетіледі, керегінің астын сызу)
Мекенжайы _______________________________________________________________
(облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимараттың нөмірі)
Әкелінетін (әкетілетін) мемлекет _____________________________________________
Әкелу (әкету) жүзеге асырылатын кеден бекеті__________________________________
Қару "___" _______ және "___"______ аралығында әкелінеді (әкетіледі) (қаруды
уақытша әкелген (әкеткен) кезде толтырылады)
Телефоны _________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен күзетілетін құпияларды құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Осымен көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және
оларға қорытынды беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты
жіберуге болатыны расталады.
Жеке тұлғаның ЭЦҚ ________________________________________________________
Толтырған күні: 20__ жылғы "____" ____________
"Азаматтық және қызметтік
қару мен оның патрондарын
Қазақстан Республикасы
аумағына әкелуге,
Қазақстан Республикасы
аумағынан әкетуге және
Қазақстан Республикасы
аумағы арқылы транзиттеуге
қорытынды беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Заңды тұлғаның азаматтық және қызметтік қаруды, оның (құрама) бөлшектері мен патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытынды алуға өтініші
________________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
Кімнен ___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Азаматтық және қызметтік қаруды, оның (құрама) бөлшектері мен патрондарын
әкелуге (әкетуге) рұқсат беруіңізді сұраймын
________________________________________________________________________________
(қарудың түрі, типі, моделі, нөмірі мен саны көрсетіледі, керегінің астын сызу)
Заңды тұлғаның мекенжайы __________________________________________________
(облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимараттың нөмірі)
Әкелуге (әкетуге) жауапты адамның Т.А.Ә. _____________________________________
________________________________________________________________________________
(паспортының немесе жеке куәлігінің нөмірі)
Әкелінетін (әкетілетін) мемлекет ______________________________________________
Әкелу (әкету) жүзеге асырылатын кеден бекеті__________________________________
Қару "___" ______ және "____" ______ аралығында әкелінеді (әкетіледі) (қаруды
уақытша әкелген (әкеткен) кезде толтырылады)
Телефоны _________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен күзетілетін құпияларды құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Осымен көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және
оларға қорытынды беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты
жіберуге болатыны расталады.
Заңды тұлғаның ЭЦҚ _______________________________________________________
Толтырған күні: 20__ жылғы "____" ____________
"Азаматтық және қызметтік
қару мен оның патрондарын
Қазақстан Республикасы
аумағына әкелуге,
Қазақстан Республикасы
аумағынан әкетуге және
Қазақстан Республикасы
аумағы арқылы транзиттеуге
қорытынды беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытындыға мәліметтер нысаны
Жалпы ақпарат

1. Услугополучатель ________________________________________________________
(физическое или юридическое лицо)
2. Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный
номер __________________________________________________________________________
3. Наименование физического лица/юридического лица/индивидуального
предпринимателя ________________________________________________________________
4. Номер акта проверки объекта лицензионно-разрешительной системы ____________
Дата окончания проверки ___________________________________________________
Принятое решение по итогам проверки ________________________________________
5. Кадастровый номер объекта (на праве собственности или аренды помещения)
________________________________________________________________________________
Учетная документация ______________________________________________________
6. Дата заведения журнала учета приема выдачи оружия _________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
Инвентарный номер журнала ________________________________________________
7. Дата заведения журнала учета поступления и продажи оружия и
патронов к нему _________________________________________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
Инвентарный номер журнала ________________________________________________
8. Дата заведения журнала учета оружия и патронов к нему на
предприятиях, учреждениях и учебных заведениях ____________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
Инвентарный номер журнала ________________________________________________
9. Номер, дата выдачи, наименование органа выдавшего лицензию на вид
деятельности ____________________________________________________________________
10. Номер, дата выдачи, наименование органа выдавшего сертификат
импортного сертификата конечного пользователя _____________________________________
11. Информация о наименовании и обозначении модели оружия (типа патронов) и
используемых патронов, основные технические показатели, наименование страны и
фирмы-изготовителя оружия (в случае если оружие не внесено кадастр) __________________
12. Номер, дата подписания приказа о назначении ответственного, закреплении
оружия, командирования спортсмена _______________________________________________
Сведения на работников физического и юридического лица _______________
Дата подачи заявки _____________________________
Приложение 4
к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан

1. Көрсетілетін қызметті алушы_______________________________________________
(заңды немесе жеке тұлға)
2. жеке-сәйкестендіру нөмірі / бизнес-сәйкестендіру нөмірі
________________________________________________________________________________
3. жеке тұлға/заңды тұлға/жеке кәсіпкер тұлға атауы
________________________________________________________________________________
4. Лицензиялау-рұқсат беру жүйесінің объектісін тексеру актісінің нөмірі
________________________________________________________________________________
Тексеру аяқталған күн _______________________________________________________
Тексеру қорытындысы бойынша қабылданған шешім ____________________________
5. Объектінің (үй-жайдың меншік құқығындағы немесе жалға алынған) кадастрлық
нөмірі _________________________
Есептік құжаттама__________________________________________________________
6. Қаруды қабылдау тапсыруды есепке алу журналын бастаған күн _____
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
Журналдың түгендеу нөмірі __________________________________________________
7. Қару мен оның патрондарының келіп түсуін және сатылуын есепке алу журналын
бастаған күн _____________________________________________________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
Журналдың түгендеу нөмірі ________________________________________________________
8. Кәсіпорындарда, мекемелер мен оқу орындарында қару мен оның патрондарын
есепке алу журналын бастаған күн___________________________________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
Журналдың түгендеу нөмірі __________________________________________________
9. Қызмет түріне арналған лицензияның нөмірі, берілген күні, оны берген органның
атауы __________________________________________________________________________
10. Соңғы пайдаланушының импорт сертификатының нөмірі, берілген күні, оны берген
органның атауы __________________________________________________________________
11. Қару моделінің (патрондардың типтері) және пайдаланылатын патрондардың атауы
мен белгіленуі туралы ақпарат, негізгі техникалық көрсеткіштері, қаруды дайындаушы ел мен
фирманың атауы (қару кадастрға енгізілмеген жағдайда) ________________________________
12. Жауапты адамды тағайындау, қаруды бекіту, спортшыны іссапарға жіберу туралы
бұйрықтың нөмірі, қол қойылған күні ________________________________________________
Заңды және жеке тұлғаның қызметкері туралы мәліметтер ________________________
Өтінім берген күн___________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің

от 30 ноября 2018 года
№ 867
Приложение 5
к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 24 апреля 2015 года № 395
Стандарт государственной услуги "Выдача разрешения физическим и юридическим лицам на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения физическим и юридическим лицам на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется посредством веб-портала "электронного правительства" (далее – Портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги – 15 (пятнадцать) рабочих дней.
Услугодатель в течении двух рабочих дней с момента получения документов посредством Портала услугополучателя проверяет полноту представленных документов. В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – разрешение на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку оружия и патронов к нему либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в электронной форме в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат государственной услуги о готовности разрешительного документа направляется посредством Портала услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина в соответствии со статьей 615 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", которая составляет:
сто процентов от месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины за выдачу разрешения на право хранения или хранения и ношения гражданского и/или служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам;
двести процентов от месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины за выдачу разрешения на перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам;
пятьдесят процентов от месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины за выдачу разрешения на приобретение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам, триста процентов от месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины за выдачу разрешения на приобретение гражданского оружия и патронов к нему юридическим лицам;
пятьдесят процентов от месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины за выдачу разрешения на право хранения или хранения и ношения гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам;
десять процентов от месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины за выдачу разрешения на перевозку гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам;
десять процентов от месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц.

2018 жылғы 30 қарашадағы
№ 867 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 24 сәуірдегі
№ 395 бұйрығына
5-қосымша
"Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекетік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің аумақтық бөліністері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері 15 (он бес) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын Портал арқылы алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны - электрондық түрде (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекетік қызмет көрсету нәтижесі - қару мене оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі:
Мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін "Салық және өзге бюджеттік міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 615-бабына сәйкес мемлекеттік баж алынады, ол:
заңды тұлғаларға азаматтық және/немесе қызметтік қару мен оның патрондарын сақтау немесе сақтау мен алып жүру құқығына рұқсат беру үшін мемлекеттік бажды төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштің жүз пайызын;
заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсат беру үшін мемлекеттік бажды төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштің екі жүз пайызын;
жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсат беру үшін мемлекеттік бажды төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштің елу пайызын;
жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сақтау немесе сақтау мен алып жүру құқығына рұқсат беру үшін мемлекеттік бажды төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштің елу пайызын;
жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсат беру үшін мемлекеттік бажды төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштің он пайызын;
жеке және заңды тұлғаларға азаматтық, қызметтік қарудың әрбір бірлігін тіркеу және қайта тіркеу үшін мемлекеттік бажды төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштің он пайызын құрайды.

8. График работы Портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя для юридических лиц) на Портале:
1) запрос в форме электронного документа согласно приложению 1 и 2 к настоящему стандарту государственной услуги, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
электронную копию медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием, выданного уполномоченным органом в области здравоохранения (за исключением военнослужащих Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, сотрудников специальных государственных и правоохранительных органов, имеющих специальные звания);
электронную копию справки о прохождении проверки знания правил безопасного обращения с оружием;
2) для получения разрешения на приобретение гражданского оружия:
электронная копия удостоверение охотника (с отметкой об уплате государственной пошлины на право охоты);
иностранцам, прибывшим в Республику Казахстан по туристическим путевкам, частным и служебным делам и зарегистрированным в органах внутренних дел, для проживания на территории Республики Казахстан электронная копия ходатайства дипломатических представительств государств, гражданами которых они являются, при условии его вывоза за пределы Республики Казахстан в течение 7 (семи) дней со дня приобретения;
иностранцам, зарегистрированным в органах внутренних дел для проживания на территории Республики Казахстан на срок не менее одного года электронную копию ходатайства дипломатических представительств государств, гражданами которых они являются (для получения разрешения на приобретение гражданского оружия самообороны, за исключением длинноствольного гладкоствольного);
3) для получения разрешения на приобретение гражданского и служебного оружия:
электронную копию приказа о назначении лица, ответственного за приобретение и сохранность оружия и патронов к нему;
электронную копию договора (контракт) на поставку или приобретение оружия и (или) патронов к нему с указанием конкретных видов и моделей поставляемого оружия и боеприпасов и их количества (для юридических лиц, осуществляющих ввоз оружия), либо договор (контракт) купли-продажи оружия и патронов к нему (для юридических лиц, осуществляющих торговлю оружием на территории Республики Казахстан);
электронную копию заключения уполномоченного органа в области здравоохранения о соответствии оружия с патронами травматического действия и электрического оружия установленным нормам допустимого воздействия на человека поражающих факторов указанного оружия (при намерении его приобретения организацией, осуществляющей торговлю оружием);

8. Жұмыс кестесі Порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не заңды тұлғалар үшін оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі Портал арқылы:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 және 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салу;
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган берген, қаруды иемденуге қарсы көрсетпелердің болмауы туралы медициналық қорытындының электрондық көшірмесі (Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың әскери қызметшілерін, арнаулы атақтары бар арнайы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлерін қоспағанда);
қаруды қауіпсіз ұстау қағидаларын білуіне тексеруден өту туралы анықтаманың электрондық көшірмесі;
2) азаматтық қаруды сатып алуға рұқсат алу үшін:
аңшы куәлігінің электрондық көшірмесі (аң аулау құқығына мемлекеттік баждың төленгені туралы белгісі бар);
туристiк жолдамалар, жеке және қызметтiк iстерi бойынша Қазақстан Республикасына келген және Қазақстан Республикасының аумағында тұру үшiн iшкi iстер органдарында тiркелген шетелдіктерге өздерi сол елдердiң азаматтары болып табылатын мемлекеттердiң дипломатиялық өкiлдiктерінің өтiнiштерi, сатып алған күннен бастап 7 (жетi) күн iшiнде Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге әкететiн жағдайда;
кемінде бір жыл мерзімге Қазақстан Республикасының аумағында тұру үшiн iшкi iстер органдарында тiркелген шетелдіктерге өздерi сол елдердiң азаматтары болып табылатын мемлекеттердiң дипломатиялық өкiлдiктерінің өтiнiштерiнің электрондық көшірмесі (тегіс ұзын ұңғылыны қоспағанда, өзін-өзі қорғау азаматтық қаруын сатып алуға рұқсат алу үшін);
3) азаматтық және қызметтік қаруды сатып алуға арналған рұқсатты алу үшін:
қару мен оның патрондарын сатып алуға және сақтауға жауапты адамды тағайындау туралы бұйрықтың электрондық көшірмесі;
жеткізілетін қару мен оқ-дәрілердің нақты түрлері мен модельдерін және олардың санын көрсете отырып, қару және (немесе) оның патрондарын жеткізуге немесе сатып алуға арналған шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі (қаруды әкелуді жүзеге асыратын заңды тұлғалар үшін) не қару мен оның патрондарын сатып алу-сату шарты (келісімшарты) (Қазақстан Республикасының аумағында қару саудасын жүзеге асыратын заңды тұлғалар үшін);
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның жарақат салатын әсері бар патрондары бар қарудың және электр қаруының көрсетілген қарудың зақымдағыш факторларының адамға тигізетін жол берілген әсерінің белгіленген нормаларына сәйкестігі туралы қорытындының (қаруды сатуды жүзеге асыратын ұйым оны сатып алуға ниет білдірген кезде) электрондық көшірмесі;

4) для получения разрешения на хранение или хранение и ношение гражданского оружия:
электронную копию акта о контрольном отстреле пуль и гильз приобретенного нарезного охотничьего оружия, получаемый при первичном приобретении оружия в магазине и при последующей перерегистрации - каждые 5 лет в ОВД;
5) для получения разрешения на хранение служебного оружия:
электронная копия договора на хранение, либо аренды помещения соответствующего требованиям органов внутренних дел;
6) для получения разрешения на хранение и ношение служебного оружия работниками юридического лица:
электронная копия личного листка по учету кадров (анкета) работников юридического лица;
электронная копия свидетельства, подтверждающего прохождение подготовки для работы в качестве охранника, выданного специализированными учебными центрами, по подготовке (повышению квалификации) охранников (для субъектов охранной деятельности);
7) для получения разрешения на перевозку гражданского и служебного оружия:
электронную копию документа подтверждающего право собственности или аренды крытой автомашины, имеющей специальное разрешение на осуществление перевозки опасного груза выданного территориальным органом транспортного контроля (при перевозке автомобильным транспортом);
электронную копию документа подтверждающего наличие специально оборудованного помещения по месту проведения соревнований или сборов (при перевозке спортивного оружия);
электронную копию договора по оказанию охранных услуг;
8) для получения разрешения на перевозку гражданского оружия (при перевозке гражданского оружия третьими лицами):
электронную копию нотариально удостоверенной доверенности на право перевозки оружия его владельца третьему лицу;
форму сведений к разрешению на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сведения документов, удостоверяющих личность, подтверждающих право собственности или аренды специально оборудованного помещения для хранения и реализации служебного оружия, соответствующего требованиям органов внутренних дел, о разрешении на хранение и ношение оружия, выданного органом внутренних дел подтверждающего, что данное лицо имело в законном пользовании охотничье гладкоствольное оружие не менее трех лет (при приобретении охотничьего огнестрельного оружия с нарезным стволом),
о праве владением оружия, о приобретенном оружии в специализированных магазинах по торговле оружием, об отсутствии судимости, административных правонарушений, информацию об оплате государственной пошлины, согласования с уполномоченным органом по обеспечению безопасности дорожного движения маршрута перевозки автомобильным транспортом, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.

4) азаматтық қаруды сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге рұқсат алу үшін:
ойық ұңғылы аңшылық атыс қаруды дүкенде алғашқы сатып алу кезінде және кейіннен әрбір 5 жыл сайын оны қайта тіркеу кезінде сатып алынған ойық ұңғылы аңшылық атыс қаруының оқтары мен гильзаларының бақылау атылуы туралы актінің электрондық көшірмесі;
5) қызметтік қаруды сақтауға рұқсат алу үшін:
сақтауға не ішкі істер органдарының талаптарына сәйкес келетін үй-жайды жалға алуға арналған шарттың электрондық көшірмесі;
6) заңды тұлға қызметкерлерінің қызметтік қаруды сақтау мен алып жүруге рұқсат алуы үшін:
заңды тұлға қызметкерлерінің кадрларды есепке алу жөніндегі жеке парағының (сауалнама) электрондық көшірмесі;
күзетшілерді даярлау (біліктілігін арттыру) жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтары берген күзетші ретінде жұмыс істеу үшін даярлықтан өткенін растайтын куәліктің электрондық көшірмесі (күзеті қызметі субъектілері үшін);
7) азаматтық және қызметтік қаруды тасымалдауға рұқсат алу үшін:
меншік құқығындағы немесе аумақтық көліктік бақылау органы берген қауіпті жүкті тасымалдауды жүзеге асыруға арнайы рұқсаты бар жабық автомашинаны жалға алу құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде);
жарыстар немесе жиындар өткізу орны бойынша арнайы жабдықталған үй-жайдың болуын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде);
күзет қызметін көрсету жөніндегі шарттың электрондық көшірмесі;
8) азаматтық қаруды тасымалдауға рұқсат алу үшін (азаматтық қаруды үшінші адам тасымалдаған кезде):
қару иесінің үшінші адамға қаруды тасымалдау құқығына берген нотариалды куәландырылған сенімхатының электрондық көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсатқа мәліметтер нысаны.
Жеке басын куәландыратын құжаттардың, ішкі істер органдарының талаптарына сәйкес келетін қызметтік қаруды сақтау және сату үшін арнайы жабдықталған үй-жайдың меншік құқығын немесе жалға алуын растайтын, тегіс ұңғылы аңшылық қару бұл адамның заңды иелігінде кемінде үш жыл болғандығын растайтын (ойық ұңғылы аңшылық атыс қаруды сатып алу кезінде) ішкі істер органдары берген қаруды сақтау және алып жүруге рұқсаттар туралы, қаруды иелену құқығы туралы, қаруды сату жөніндегі мамандандырылған дүкендерде сатып алынған қару туралы, соттылығының, әкімшілік құқық бұзушылықтардың жоқтығы туралы мәліметтерін, мемлекеттік баждың төленгені, автомобиль көлігімен тасымалдау бағытында жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі уәкелетті органмен келісім туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық үкімет "шлюзі" арқылы алады.

Условия хранения оружия владельцем гражданского оружия, проверка соответствия помещения для хранения оружия требованиям пункта 7, 9 Правил оборота оружия и патронов к нему в Республике Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года № 1176 (далее – Постановление № 1176) по порядку хранения, сохранности и учета оружия и патронов к нему, а также по учетам органов внутренних дел и (или) национальной безопасности по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью сотрудник органов внутренних дел проверяет после подачи заявления услугополучателем.
При изменении месторасположения объекта с хранением оружия услугодателем проверяется помещения для хранения оружия требованиям пункта 7, 9 Постановления № 1176 по порядку хранения, сохранности и учета оружия и патронов к нему.
Разрешение на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия выданное услугодателем в электронном виде действительно при предъявлении документа удостоверяющего личность гражданина (для юридических лиц, документ удостоверяющий личность ответственного лица).
Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) представление услугополучателем документов, не соответствующих требованиям пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги;
3) отсутствие у услугополучателя:
постоянного места жительства;
надлежащих условий для хранения оружия;
медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием;
документа, подтверждающего прохождение проверки знания правил безопасного обращения с оружием;
4) добровольный отказ от разрешения либо смерть собственника оружия;
5) наличие не погашенной или не снятой в установленном законом порядке судимости за совершение преступления;
6) освобождение от уголовной ответственности по нереабилитирующим основаниям до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан;

Азаматтық қару иелерінің қаруды сақтау шарты, қару сақтауға арналған үй-жайдың Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 тамыздағы № 1176 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы қару мен оның патрондары айналымының ережесінің (бұдан әрі - № 1176 қаулы) 7, 9-тармақтарының қару мен оның патрондарын сақтау тәртібі, сақталуы және есепке алу бойынша, сондай-ақ ішкі істер және (немесе) ұлттық қауіпсіздік органдарының экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес желісі бойынша есепке алу бойынша талаптарына сәйкестігін тексерісті ішкі істер органдарының қызметкері көрсетілетін қызметті алушы өтініш бергеннен кейін тексереді.
Қару сақталатын объектінің орналасқан орны өзгерген кезде көрсетілетін қызметті беруші қару сақтауға арналған үй-жайдың № 1176 қаулының 7, 9-тармақтарының қару мен оның патрондарын сақтау, сақталуы және есепке алу жөніндегі тәртібі талаптарына сәйкестігін тексереді.
Көрсетілетін қызметті беруші азаматтық және қызмет қаруды сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға электрондық түрдегі берген рұқсат азаматтың жеке басын куәландыратын құжатты (заңды тұлғалар үшін, жауапты адамның жеке басын куәландыратын құжатты) көрсеткен кезде жарамды.
Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім алады.
10. Мыналар:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының талаптарына сәйкес келмейтін құжаттарды ұсынуы;
3) көрсетілетін қызметті алушыда:
тұрақты тұрғылықты жерінің болмауы;
қаруды сақтау үшін тиісті жағдайлардың болмауы;
қаруды иемденуге қарсы көрсетпелердің жоқ екені туралы медициналық қорытындының;
қаруды қауіпсіз қолдану қағидаларын білуін тексеруден өткенін растайтын құжаттың болмауы;
4) рұқсаттан ерікті түрде бас тартуы не қару иесінің қайтыс болуы;
5) жасаған қылмысы үшін өтелмеген немесе заңмен белгіленген тәртіпте алынбаған соттылығының болуы;
6) Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің Ерекше бөлімі бабының тиісті бөлігінде көзделген бас бостандығынан айыру түріндегі жазасының ең төменгі мерзімі аяқталғанға дейін ақталмайтын негіздер бойынша қылмыстық жауапкершіліктен босауы;

7) совершение повторно в течение года административного правонарушения, предусмотренного статьями 127, 128, 131, 382, 434, 437, 438, 440, 443, 444, 448, 450, 453, 462, 476, 477, 478, 481, 482, 484, 485, 485-1, 486, 487, 489, 490, 492, 493, 506 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях;
8) совершения уголовного проступка, предусмотренного статьями 287 (частью первой), 288 (частью четвертой), 289, 296 (частью первой), 337 (частями первой и второй), 346 (частью первой), 379 (частью первой), 389 (частями первой и второй) Уголовного кодекса Республики Казахстан и административного правонарушения, предусмотренного статьями 73, 436, 453 и 461 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях;
9) не сдачи экзамена для проверки знаний правил безопасного обращения с оружием в течение двух месяцев со дня получения постановления о направлении владельца или пользователя гражданского и служебного оружия на проверку знаний правил безопасного обращения с оружием;
10) возникновение обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений;
11) конструктивной переделки владельцем гражданского или служебного оружия, повлекшей за собой изменение баллистических и других технических характеристик указанного оружия;
12) несоответствия гражданского и служебного оружия техническим регламентам в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также криминалистическим требованиям;
13) если лицо состоит на учете органов внутренних дел и (или) национальной безопасности по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью;
14) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям установленным Постановлением № 1176;
15) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
16) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
17) несоответствие количества заявленного гражданского и служебного оружия и патронов к нему по нормам положенности (для юридических лиц).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, а также услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг

7) Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 127, 128, 131, 382, 434, 437, 438, 440, 443, 444, 448, 450, 453, 462, 476, 477, 478, 481, 482, 484, 485, 485-1, 486, 487, 489, 490, 492, 493, 506-баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтың бір жыл ішінде қайталануы;
8) Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 287 (бірінші бөлігінде), 288 (төртінші бөлігінде), 289, 296 (бірінші бөлігінде), 337 (бірінші және екінші бөліктерінде), 346 (бірінші бөлігінде), 379 (бірінші бөлігінде), 389 (бірінші және екінші бөліктерінде) баптарында көзделген қылмыстық теріс қылық және Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 73, 436, 453 және 461-баптарына көзделген әкімшілік құқық бұзушылық жасауы;
9) азаматтық және қызметтік қару иесін немесе пайдаланушысын қаруды қауіпсіз қолдану қағидаларын білуін тексеруге жолдау туралы қаулыны алған күннен бастап екі ай ішінде қаруды қауіпсіз қолдану қағидаларын білуін тексеру үшін емтихан тапсырмауы;
10) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген рұқсаттар алу мүмкіндігін болдырмайтын мән-жайлардың пайда болуы;
11) азаматтық немесе қызметтік қару иесінің көрсетілген қарудың конструкциясын оның баллистикалық және басқа да техникалық сипаттамаларының өзгеруіне әкеп соғатындай етіп қайта жасауы;
12) азаматтық және қызметтiк қарудың азаматтық және қызметтiк қару мен оның патрондарының айналымы саласындағы техникалық регламенттерге, сондай-ақ криминалистикалық талаптарға сәйкес келмеуі;
13) егер адам экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес желісі бойынша ішкі істер және (немесе) ұлттық қауіпсіздік органдарының есебінде тұрса;
14) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынған материалдары, объектілер, деректер мен мәліметтер № 1176 қаулысының құжаттар тізбесінде белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
15) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметке немесе белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімі (үкімі) болса;
16) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі бар, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алумен байланысты арнайы құқықтан айырылса;
17) өтінім берген азаматтық және қызметтік қару мен онын патрондары санының тиісілік нормалары бойынша сәйкес келмеуі (заң тұлғалары үшін) мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіздер болып табылады.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.mvd.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме посредством Портала при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" Портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 71-41-36, 72-21-88, 72-26-31, 72-22-16. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения физическим и
юридическим лицам на приобретение,
хранение, хранение и ношение,
перевозку гражданского и служебного
оружия и патронов к нему"
Заявление
физического лица для получения разрешения на приобретение,
хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского оружия
и патронов к нему
В ________________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от _______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать разрешение на приобретение, хранение, хранение и ношение
и перевозку гражданского оружия, __________________________________________________
(нужное подчеркнуть) (указать тип, вид, модель, номер и количество оружия)
В связи с _________________________________________________________________
(указать причину необходимости)
Из ____________________________________ в _________________________________
(при перевозке оружия указать пункт отправки и доставки оружия)
Адрес местожительства физического лица, наличие условий хранения оружия
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания, наличие сейфа для хранения оружия)
Электронная почта _________________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами, и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
или отказа в выдаче разрешения;
ЭЦП физического лица ________________
Дата заполнения: "__" ________ 20 __ года
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения физическим
и юридическим лицам на приобретение,
хранение, хранение и ношение,
перевозку гражданского и служебного
оружия и патронов к нему"
Заявление
юридического лица для получения разрешения на приобретение,
хранение, хранение и ношение, перевозке гражданского и служебного
оружия и патронов к нему
В ________________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от _______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать разрешение на приобретение, хранение, хранение и ношение
гражданского и служебного оружия _________________________________________________
________________________________________________________________________________
(нужное подчеркнуть, указать тип, вид, модель, номер и количество оружия)
В связи с _________________________________________________________________
(указать причину необходимости получения разрешения)
Из _____________________________________в _________________________________
(при перевозке оружия указать пункт отправки и доставки оружия)
Электронная почта _________________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Адрес(а) осуществления деятельности ________________________________________
почтовый индекс, область, город, район,
________________________________________________________________________________
населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами, и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
или отказа в выдаче разрешения;
ЭЦП руководителя юридического лица _______
Дата заполнения: "__" _______ 20 __ года
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения физическим
и юридическим лицам на приобретение,
хранение, хранение и ношение,
перевозку гражданского и служебного
оружия и патронов к нему"
Форма сведений
к разрешению на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку
гражданского и служебного оружия и патронов к нему
Общая информация

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.mvd.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы электрондық нысанда алады.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 71-41-36, 72-21-88, 72-26-31, 72-22-16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414.
"Жеке және заңды тұлғаларға
азаматтық қару мен оның
патрондарын сатып алуға,
сақтауға, сақтау мен
алып жүруге, тасымалдауға
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Жеке тұлғаның азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат алуға өтініші
________________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
Кімнен____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(қарудың түрі, типі, нөмірі және саны көрсетіледі)
________________________________________________________ _____________ байланысты
(қажеттілігі себебін көрсету)
Азаматтық қаруды сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге рұқсат беруіңізді
(керегінің асты сызылады)
________________________________________________________________________________
Жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы, қаруды сақтауға жағдайдың бар-жоғы
________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы,
үйдің/ғимараттың нөмірі, қаруды сақтауға арналған сейфтің бар-жоғы)
_________________________________ дан ______________________________________ дейін
(қаруды тасымалдау кезінде қаруды жөнелту және жеткізу пунктін көрсету)
Электрондық поштасы ______________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен күзетілетін құпияларды құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін Осымен көрсетілген барлық деректердің ресми
байланыстар болып табылатыны және оларға қорытынды беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатыны расталады.
Жеке тұлғаның ЭЦҚ ________________________________________________________
Толтырған күні: 20__ жылғы "____" ____________
"Жеке және заңды тұлғаларға
азаматтық қару мен оның
патрондарын сатып алуға,
сақтауға, сақтау мен
алып жүруге, тасымалдауға
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Заңды тұлғаның азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат алуға өтініші
________________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
Кімнен _________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________ байланысты
(рұқсат алу себебін көрсету)
Қызметтік қаруды сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге рұқсат беруіңізді
сұраймын _______________________________________________________________________
(қарудың түрін, типін, моделін, нөмірін және санын көрсету, керегінін астын сызу)
________________________________________ -дан ______________________________ дейін
(қаруды тасымалдау кезінде қаруды жөнелту және жеткізу пунктін көрсету)
Заңды тұлғаның мекенжайы ________________________________________________________
(пошталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен,
________________________________________________________________________________
көше атауы, үйдің/ғимараттың нөмірі, қаруды сақтауға арналған сейфтің бар-жоғы)
________________________________________________________________________________
Электрондық поштасы ______________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы ____________________________________________
(пошталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен,
________________________________________________________________________________
көше атауы, үйдің/ғимараттың нөмірі, қаруды сақтауға арналға сейфтің бар-жоғы)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен күзетілетін құпияларды құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін
Осымен көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және
оларға қорытынды беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты
жіберуге болатыны расталады.
Заң тұлғаның басшысы ЭЦҚ __________
Толтырған күні: 20__ жылғы "____" ____________
"Жеке және заңды тұлғаларға
азаматтық қару мен оның
патрондарын сатып алуға,
сақтауға, сақтау мен
алып жүруге, тасымалдауға
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсатқа мәліметтер нысаны
Жалпы ақпарат

1. Услугополучатель ________________________________________________________
(юридическое или физическое лицо)
2. Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
________________________________________________________________________________
3. Наименование физического лица/ юридического лица / индивидуального
предпринимателя ________________________________________________________________
4. Номер акта проверки объекта лицензионно-разрешительной системы
______________________________________
Дата окончания проверки __________________________________
Принятое решение по итогам проверки ________________________________________
5. Кадастровый номер объекта (помещения) ____________________________________
Учетная документация       ________________
6. Номер, дата подписания приказа о назначении ответственного за хранение,
перевозку, закреплении оружия, ____________________________________________________
(нужное подчеркнуть)
7. Дата заведения журнала учета приема выдачи оружия _________________________
____________________________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
Инвентарный номер журнала ________________________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
8. Дата заведения журнала учета оружия и патронов к нему на предприятиях,
учреждениях и учебных заведениях _________________________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
Инвентарный номер журнала ______________
9. Идентификационный номер разрешения на приобретение гражданского и
служебного оружия ___________________
10. Идентификационный номер маршрута движения согласованного с
уполномоченным органом по обеспечению безопасности дорожного движения
(при перевозке оружия и патронов к нему автомобильным транспортом) _________________
11. Сведения об отнесении организации, которым дано право использовать
служебное оружие ___________________
Сведения на работников физического и юридического лица ______________________
Дата подачи заявки ________________________
Приложение 5
к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 30 ноября 2018 года
№ 867
Приложение 7
к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 24 апреля 2015 года № 395
Стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение, хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением"

1. Көрсетілетін қызметті алушы_______________________________________________
(заңды және жеке тұлға)
2. Жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі ________________________
3. Жеке тұлғалар/заңды тұлғалар/жеке кәсіпкер атауы ____________________________
________________________________________________________________________________
4. Лицензиялау-рұқсат беру жүйесінің объектісін тексеру актісінің нөмірі
________________________________________________________________________________
Тексеру аяқталған күн _______________________________________________________
Тексеру қорытындысы бойынша қабылданған шешім ____________________________
5. Объектінің (үй-жайдың) кадастрлық нөмірі ___________________________________
Есептік құжаттама__________________________________________________________
6. Қаруды сақтауға, тасымалдауға, бекітуге жауапты адамды тағайындау туралы
бұйрықтың нөмірі, қол қойылған күні ________________________________________________
________________________________________________________________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
Журналдың түгендеу нөмірі __________________________________________________
7. Қаруды қабылдау - тапсыруды есепке алу журналын бастаған күн
________________________________________________________________________________
(керегінің астын сызу)
8. Кәсіпорындарда, мекемелер мен оқу орындарында қару мен оның патрондарын
есепке алу журналын бастаған күн __________________________________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
Журналдың түгендеу нөмірі __________________________________________________
9. Азаматтық және қызметтік қару сатып алуға сәйкестендіру нөмірі ________________
10. Жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі уәкілетті органмен келісілген
қозғалыс бағытының қару мен оның патрондарын автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде
сәйкестендіру нөмірі ______________________________________________________________
11. Қызметтіқ қаруды пайдалануға құқығы бар ұйымдарға жатқызу туралы мәліметтер
________________________________________________________________________________
Заңды және жеке тұлғаның қызметкері туралы мәліметтер _______________
Өтініш берген күн____________________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 30 қарашадағы
№ 867 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 24 сәуірдегі
№ 395 бұйрығына
7-қосымша
"Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасаған бұйымдарды сатып алуға, сақтауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на приобретение, хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется, посредством веб-портала "электронного правительства" (далее – Портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги – 15 (пятнадцать) рабочих дней.
Услугодатель в течении двух рабочих дней с момента получения документов посредством Портала услугополучателя проверяет полноту представленных документов. В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – разрешение на приобретение, хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат государственной услуги о готовности разрешительного документа направляется посредством Портала услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается юридическим лицам (далее – услугополучатель):
на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением оказывается на платной основе;
на хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением на бесплатной основе.
За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина в соответствии со статьей 615 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", которая составляет:
триста процентов от месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины за выдачу разрешения на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением юридическим лицам.
8. График работы Портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасаған бұйымдарды сатып алуға, сақтауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің аумақтық бөліністері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері 15 (он бес) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын Портал арқылы алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны - электрондық түрде (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасаған бұйымдарды сатып алу, сақтауға берілген рұқсат.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Рұқсат беру құжаттының әзірлігі туралы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" Портал арқылы жолданады.
7. Мемлекетік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі:
азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасаған бұйымдарды сатып алуға ақылы негізде;
азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасаған бұйымдарды сақтауға ақысыз негізде көрсетіледі.
Мемлекетік қызмет көрсеткені үшін "Салық және өзге бюджеттік міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 615-бабына сәйкес мемлекеттік баж алынады, ол:
заңды тұлғаларға азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасаған бұйымдарды сатып алуға рұқсат беру үшін мемлекеттік бажды төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштің үш жүз пайызын құрайды.
8. Жұмыс кестесі Порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.

9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя) на Портале:
1) запрос в форме электронного документа согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
2) для получения разрешения на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением:
электронную копию приказа о назначении лиц(а), ответственных за приобретение пиротехнических веществ и изделий;
электронную копию договора (контракт) на поставку пиротехнических веществ и изделий с их применением, с приложением спецификации.
3) для получения разрешения на хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением:
документы, подтверждающие право аренды склада для хранения готовой пиротехнической продукции указываются в форме сведений согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Формы сведений к разрешению на приобретение, хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сведения документов, удостоверяющих личность, свидетельство о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о наличии лицензии по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, о наличии разрешений на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, подтверждающих право владения или аренды специально оборудованных помещений для реализации и складов для хранения готовой пиротехнической продукции, об отсутствии судимости, административных правонарушений, информация об оплате государственной пошлины, об отсутствии противопоказаний, связанных с осуществлением заявляемой деятельности (психическое заболевание, алкоголизм или наркомания) услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.
Соответствие помещения для хранения и реализации готовой пиротехнической продукции требованиям Правил приобретения, хранения, учета, использования, перевозки, уничтожения, ввоза, вывоза гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, утвержденных приказом Министра внутренних дел от 8 апреля 2015 года № 319 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11193) (далее – Приказ № 319), сотрудник органов внутренних дел проверяет после подачи заявления услугополучателем.
Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.

9. Көрсетілетін қызметті алушы (не оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі Портал арқылы:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салу;
2) азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға рұқсат алу үшін:
пиротехнткалық заттар мен бұйымдарды сатып алуға жауапты адамдарды (адамды) тағайындау туралы бұйрықтың электрондық көшірмесі;
ерекшелігімен қоса бере отырып, пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды жеткізу шартының (келісімшарт) электрондық көшірмесі.
3) пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтауға рұқсат алу үшін:
дайын пиротехникалық өнімді сақтауға арналған қойманы жалға алу құқығын растайтын құжаттар мемлекеттік қызмет көрсету стандартына 2-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысанында көрсетіледі.
Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартқа 2-қосымшаға сәйкес азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға, сақтауға арналған рұқсатқа мәліметтер нысаны.
Жеке басын куәландыратын құжаттардың, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі лицензиялардың болуы туралы, дайын пиротехникалық өнімді сату және сақтауға арналған қойма үшін арнайы жабдықталған үй-жайлардың меншік құқығын немесе жалға алынуын растайтын азаматтық пиротехникалық заттарды және олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға рұқсаттардың болуы туралы, соттылығының, әкімшілік құқық бұзушылықтың жоқтығы туралы мәліметтерді, мемлекеттік бажды төлеу туралы мәлімделген қызметті жүзеге асыруға байланысты қарсы айғақтардың (психикалық ауру, алкоголизм немесе нашақорлық) жоқтығы туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық үкіметтің "шлюзі" арқылы алады.
Дайын пиротехникалық өнімдерді сақтау және сату үшін үй-жайдың Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 8 сәуірдегі № 319 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11193 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 319 бұйрық) Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алу, сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, жою, әкелу, әкету қағидаларының талаптарына сәйкес келуін ішкі істер органдарының қызметкері көрсетілетін қызметті алушы өтініш бергеннен кейін тексереді.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының келісімін алады.

1. Услугополучатель _______________________________________________________
(юридическое лицо)
2. Бизнес идентификационный номер _________________________________________
3. Наименование юридического лица _________________________________________
4. Фамилия, имя отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер
лиц, претендующих на доступ к пиротехническим веществам и изделиям
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
5. Номер акта проверки объекта лицензионно-разрешительной системы
__________________________________________________________________________
Дата окончания проверки____________________________________________________
Принятое решение по итогам проверки ________________________________________
6. Кадастровый номер объекта (на праве владения или аренды помещения)
__________________________________________________________________________
Учетная документация_______________________________________________________
7. Дата заведения книги учета готовой продукции пиротехнических веществ и изделий с их
применением и их составляющих компонентов__________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
Инвентарный номер книги ___________________________________________________
8. Дата заведения книги учета отпуска готовой продукции пиротехнических веществ и
изделий с их применением оптовым потребителям_______________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
Инвентарный номер книги___________________________________________________
9. Номер, дата выдачи, наименование органа выдавшего лицензию на вид
деятельности_______________________________________________________________
10. Наименование и количество (вес, размер) пиротехнических веществ и изделий,
подлежащих хранению_______________________________________________________
11. Номер, дата подписания приказа о назначении ответственного за хранение
___________________________________________________________________________
12. Документы, подтверждающие право аренды склада для хранения готовой
пиротехнической продукции ___________________________________________________
Сведения на работников юридического лица______________________________________
Дата подачи заявки ____________________
Приложение 6
к приказу Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 30 ноября 2018 года № 867
Приложение 8
к приказу Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 24 апреля 2015 года № 395
Стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов"

1. Көрсетілетін қызметті алушы_______________________________________________
(заңды тұлға)
2. Бизнес-сәйкестендіру нөмірі _______________________________________________
3. заңды тұлғаның атауы _____________________________________________________
4. Пиротехникалық заттар мен бұйымдарға рұқсат алуға үміткердің тегі,
аты әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі ___________________________
________________________________________________________________________________
5. Лицензиялау-рұқсат беру жүйесінің объектісін тексеру актісінің нөмірі
________________________________________________________________________________
Тексеру аяқталған күн _______________________________________________________
Тексеру қорытындысы бойынша қабылданған шешім ____________________________
6. Объектінің (үй-жайдың) кадастрлық нөмірі ___________________________________
________________________________________________________________________________
Есептік құжаттама__________________________________________________________
7. Пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың және олардың
құрамдас бөлшектерінің дайын өнімін есепке алу кітабының басталған күні
________________________________________________________________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
Кітаптың түгендеу нөмірі ____________________________________________________
8. Пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың дайын өнімін
көтерме тұтынушыларға босатуды есепке алу кітабының басталған күні
________________________________________________________________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
Кітаптың түгендеу нөмірі ____________________________________________________
9. Қызмет түріне лицензия берген органның атауы, оның нөмірі, берілген күні
________________________________________________________________________________
10. Сақтауға жататын пиротехникалық заттар мен бұйымдардың атауы және саны
(салмағы, өлшемі)________________________________________________________________
11. Бекітуге жауапты адамды тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі, күні
________________________________________________________________________________
12. Дайын пиротехникалық өнімді сатуға арналған үй-жайларға меншік құқығын
растайтын құжаттар туралы ________________________________________________________
Заң тұлға жұмысшылардың мәліметтері________________________
Өтініш берген күн____________________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 30 қарашадағы
№ 867 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 24 сәуірдегі
№ 395 бұйрығына
8-қосымша
"Атыс тирлері (атыс орындары) мен стендтерін ашу және олардың жұмыс істеуіне рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется, посредством веб-портала "электронного правительства" (далее – Портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги – 15 (пятнадцать) рабочих дней.
Услугодатель в течении двух рабочих дней с момента получения документов посредством Портала услугополучателя проверяет полноту представленных документов. В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – разрешение на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат государственной услуги о готовности разрешительного документа направляется посредством Портала услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы Портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя) на Портале:
запрос в форме электронного документа согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
электронная копия листка по учету кадров;
электронная копия медицинских заключений об отсутствии противопоказаний к владению оружием, установленных уполномоченным органом в области здравоохранения;
электронная копия справки о проверке знания Правил безопасного обращения с оружием, документа, подтверждающего прохождение специальной подготовки инструктора по стрельбе;
электронная копия плана материально-технической базы с отражением формы собственности, включающей схемы:
территории для открытых стрелковых тиров (стрельбищ);
расположения специализированных зданий (для стрелковых тиров (стрельбищ), стендов);
размещения помещений;
электронная копия заключения общественного объединения "Казахстанская федерация спортивной стрельбы" о соответствии нормам и правилам Международной федерации спортивной стрельбы (в случае открытия стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов для учебно-тренировочных стрельб);
форму сведений к разрешению на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сведения документов, удостоверяющих личность, свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, место жительства, справки об отсутствии судимости, административных правонарушений, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.

1-тарау . Жалпы ережелер
1. "Атыс тирлері (атыс орындары) мен стендтерін ашу және олардың жұмыс істеуіне рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің аумақтық бөліністері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері 15 (он бес) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын Портал арқылы алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны - электрондық түрде (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекетік қызмет көрсету нәтижесі - атыс тирлері (атыс орындары) мен стендтерін ашу және олардың жұмыс істеуіне рұқсат.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
Рұқсат беру құжатының әзірлігі туралы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" Портал арқылы жолданады.
7. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) ақысыз негізде көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі Порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі Портал арқылы:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салу;
кадрларды есепке алу жөніндегі жеке парақтың электрондық көшірмесі;
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген қаруды иеленуге қарсы көрсетпелердің жоқтығы туралы медициналық қортындылардың электрондық көшірмесі;
қаруды қауіпсіз ұстау қағидаларын білетіндігін тексеру туралы анықтаманың, атыс бойынша нұсқаушының арнайы даярлығынан өткенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
орналасқан схемасын қамтитын меншік нысаны көрсетілген материалдық-техникалық базасы жоспарының электрондық көшірмесі;
ашық атыс тирлеріне (атыс орындарына) арналған аумақтардың;
мамандандырылған ғимараттардың (атыс тирлері (атыс орындары), стендтер үшін) орналасқан жерінің;
үй-жайлардың орналасқан жерінің схемасын қамтитын меншік нысаны көрсетілген материалдық-техникалық базасы жоспарының электрондық көшірмесі;
Халықаралық спорт атысы федерациясының нормалары мен ережелеріне сәйкестігі туралы "Қазақстан спорт атысы федерациясы" қоғамдық бірлестігі қорытындысының электрондық көшірмесі (атыс тирлерін (атыс орындарын) және оқу-жаттығуға арналған стендтерді ашқан жағдайда);
осы көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандартқа 2-қосымшаға сәйкес атыс тирлері (атыс орындары) мен стендтерін ашу және олардың жұмыс істеуіне берілген рұқсатқа мәліметтер нысаны.
Көрсетілетін қызметті беруші жеке басын куәландыратын құжаттардың, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы куәлігі, соттылығының, әкімшілік құқық бұзушылықтың жоқтығы туралы анықтама туралы мәліметтерді тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық үкімет "шлюзі" арқылы алады.

1. Услугополучатель ________________________________________________________
(юридическое лицо)
2 Бизнес идентификационный номер __________________________________________
3. Наименование юридического лица __________________________________________
4. Фамилия, имя отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный
номер лиц, ответственных за функционирование стрелкового тира (стрельбища) и стенда
(администратор, инструктор) и имеющих доступ к оружию
________________________________________________
________________________________________________________________________________
5. Номер, дата подписания приказа о назначении ответственного за хранение
________________________________________________________________________________
6. Описание технической укрепленности, наличия охранной и пожарной сигнализаций,
пропускного режима, условий хранения оружия и патронов к нему ______________________
________________________________________________________________________________
Сведения на работников юридического лица _______________
Дата подачи заявки ____________________

1. Көрсетілетін қызметті алушы_______________________________________________
(заңды тұлға)
2. Бизнес-сәйкестіндіру нөмірі ________________________________________________
3. Заң тұлғаның атауы _______________________________________________________
4. Атыс тирлері (атыс орындары) мен стендтерінің жұмыс істеуіне жауапты және қаруға
рұқсаты бар адамдардың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру
нөмірі__________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
5. Сақтауға жауапты адамды тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі, қол қойған күні
________________________________________________________________________________
6. Техникалық нығайтылуын, күзет және өрт сигнализациясының бар-жоғын, өткізу
режимін, қару мен оның патрондарын сақтау жағдайларын сипаттау;
________________________________________________________________________________
Заң тұлға жұмысшылардың мәліметтері _________________
Өтініш берген күн__________________