Об утверждении Типовых форм постановлений частных судебных исполнителей
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 декабря 2018 года № 1627. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2018 года № 18111. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2019 года № 148 (вводится в действие с 24.04.2019)
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 28.03.2019 № 148 (вводится в действие с 24.04.2019).
В соответствии с пунктом 6 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить типовые формы:
1) постановления о возбуждении исполнительного производства, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) постановления об отказе в возбуждении исполнительного производства, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) постановления о внесении изменений в ранее вынесенное постановление, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) постановления об отмене постановления частного судебного исполнителя, согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) постановления об участии переводчика в исполнительном производстве, согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) постановления об участии специалиста в исполнительном производстве, согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) постановления о привлечении сотрудников или подразделения органов внутренних дел для обеспечения исполнения исполнительных документов, согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) постановления о приостановлении исполнительного производства, согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) постановления о возобновлении исполнительного производства, согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) постановления о прекращении исполнительного производства, согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) постановления о возвращении исполнительного документа, согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) постановления о передаче арестованного имущества на реализацию, согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) постановления о передаче имущества должника взыскателю, согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) постановления о признании аукциона несостоявшимся, согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) постановления об обращении взыскания на дебиторскую задолженность, согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) постановления об обращении взыскания на заработную плату и иные виды доходов, согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) постановления об определении задолженности, согласно приложению 17 к настоящему приказу;

Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 1627 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 18111 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 28 наурыздағы № 148 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 28.03.2019 № 148 (24.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 6-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Үлгілік нысандары:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес, атқарушылық іс жүргізуді қозғау туралы қаулы;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес, атқарушылық іс жүргізуді қозғаудан бас тарту туралы қаулы;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес, бұрын шығарылған қаулыға өзгерістер енгізу туралы қаулы;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес, жеке сот орындаушысы қаулысының күшін жою туралы қаулы;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес, атқарушылық іс жүргізуге аудармашының қатысуы туралы қаулы;
6) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес, Атқарушылық іс жүргізуге аудармашының қатысуы туралы қаулы;
7) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес, Ішкі істер органдарының қызметкерлерін немесе бөлімшесін атқарушылық құжаттардың орындалуын қамтамасыз етуге тарту туралы қаулы;
8) осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес, атқарушылық іс жүргізуді жаңарту туралы қаулы;
9) осы бұйрықтың 9-қосымшасынаға сәйкес, атқарушылық іс жүргізуді тоқтата тұру туралы қаулы;
10) осы бұйрықтың 10-қосымшасына сәйкес, атқарушылық іс жүргізуді тоқтату туралы қаулы;
11) осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес, атқарушылық іс жүргізуді қайтару туралы қаулы;
12) осы бұйрықтың 12-қосымшасына сәйкес, тыйым салынған мүлікті өткізуге беру туралы қаулы;
13) осы бұйрықтың 13-қосымшасына сәйкес, борышкердің мүлкін өндіріп алушыға беру туралы қаулы;
14) осы бұйрықтың 14-қосымшасына сәйкес, аукционды өткізілмеді деп тану туралы қаулы;
15) осы бұйрықтың 15-қосымшасына сәйкес, дебиторлық берешектен өндіріп алу туралы қаулы;
16) осы бұйрықтың 16-қосымшасына сәйкес, жалақыдан және өзге де табыс түрлерінен өндіріп алу туралы қаулы;
17) осы бұйрықтың 17-қосымшасына сәйкес, берешекті анықтау туралы қаулы;

18) постановления о распределении взысканных денежных сумм, согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) постановления о присоединении к взысканию, согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) постановления о направлении исполнительного документа в ликвидационную комиссию, банкротному управляющему, реабилитационному управляющему, согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) постановления об отмене мер по обеспечению исполнительного документа, согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) постановления о возмещении расходов, понесенных при совершении исполнительных действий, согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) постановления об утверждении сумм оплаты деятельности частного судебного исполнителя, согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) постановление о запрете должнику совершать определенные действия, согласно приложения 24 к настоящему приказу;
25) постановления о задержании транспортного средства и водворении на специальную стоянку, согласно приложению 25 к настоящему приказу;
26) постановления об изъятии движимого имущества, согласно приложению 26 к настоящему приказу;
27) постановления о снятии временного ограничения на выезд физического лица, руководителя (исполняющего обязанности) юридического лица, являющегося должником, из Республики Казахстан, согласно приложению 27 к настоящему приказу;
28) постановления о принятии мер по обеспечению исполнения исполнительных документов (подлежит санкционированию судом), согласно приложению 28 к настоящему приказу;
29) постановления об обращении взыскания на имущество (подлежит санкционированию судом), согласно приложению 29 к настоящему приказу;
30) постановления о временном ограничении на выезд физического лица, руководителя (исполняющего обязанности) юридического лица, являющегося должником, из Республики Казахстан (подлежит санкционированию судом), согласно приложению 30 к настоящему приказу;
31) постановления о приостановлении временного ограничения на выезд физического лица, руководителя (исполняющего обязанности) юридического лица, являющегося должником, из Республики Казахстан (подлежит санкционированию судом), согласно приложению 31 к настоящему приказу;
32) постановления о приводе лица, уклоняющегося от явки к судебному исполнителю (подлежит санкционированию судом), согласно приложению 32 к настоящему приказу;
33) постановления об изъятии недвижимого имущества (подлежит санкционированию судом), согласно приложению 33 к настоящему приказу;
34) постановления об изъятии правоустанавливающих документов (подлежит санкционированию судом) (подлежит санкционированию судом), согласно приложению 34 к настоящему приказу.

18) осы бұйрықтың 18-қосымшасына сәйкес, өндіріп алынған ақша сомасын бөлу туралы қаулы;
19) осы бұйрықтың 19-қосымшасына сәйкес, өндіріп алуға қосылу туралы қаулы;
20) осы бұйрықтың 20-қосымшасына сәйкес, атқарушылық құжатты тарату комиссиясына, банкроттық басқарушыға, оңалтушы басқарушыға жіберу туралы қаулы;
21) осы бұйрықтың 21-қосымшасына сәйкес, атқарушылық іс жүргізуін қамтамасыз ету шараларының күшін жою туралы қаулы;
22) осы бұйрықтың 22-қосымшасына сәйкес, атқарушылық әрекеттер жасау кезіндегі келтірілген шығыстарды өтеу туралы қаулы;
23) осы бұйрықтың 23-қосымшасына сәйкес, жеке сот орындаушысының қызметіне төлемақы сомасын бекіту туралы қаулы;
24) осы бұйрықтың 24-қосымшасына сәйкес, борышкердің белгілі бір әрекеттер жасауына тыйым салу туралы қаулы;
25) осы бұйрықтың 25-қосымшасына сәйкес, көлік құралын ұстау және арнайы тұраққа қою туралы қаулы;
26) осы бұйрықтың 26-қосымшасына сәйкес, жылжымалы мүлікті алып қою туралы қаулы;
27) осы бұйрықтың 27 қосымшасына сәйкес, жеке тұлғаның, заңды тұлға басшысының (оның міндетін атқарушының) Қазақстан Республикасынан шығуына уақытша шектеуді алып тастау туралы қаулы;
28) осы бұйрықтың 28-қосымшасына сәйкес, атқарушылық іс жүргізуін қамтамасыз ету шараларын қабылдау туралы қаулы (соттың санкциялануына жатады);
29) осы бұйрықтың 29-қосымшасына сәйкес, мүліктен өндіріп алу туралы қаулы (сот санкциялануына жатады);
30) осы бұйрықтың 30-қосымшасына сәйкес, жеке тұлғаның, заңды тұлға басшысының (оның міндетін атқарушының) Қазақстан Республикасынан шығуын уақытша шектеу қою туралы қаулы (соттың санкциялануына жатады);
31) осы бұйрықтың 31-қосымшасына сәйкес, жеке тұлғаның, заңды тұлға басшысының (оның міндетін атқарушының) Қазақстан Республикасынан шығуына уақытша шектеуді тоқтата тұру туралы қаулы (соттың санкциялануына жатады);
32) осы бұйрықтың 32-қосымшасына сәйкес, сот орындаушысына келуден жалтарып жүрген адамды күштеп келтіру туралы қаулы (соттың санкциялануына жатады);
33) осы бұйрықтың 33-қосымшасына сәйкес, жылжымайтын мүлікті алып қою туралы қаулы (соттың санкциялануына жатады);
34) осы бұйрықтың 34-қосымшасына сәйкес, құқықты белгілейтін құжаттарды алып қою туралы қаулы (сотпен санкциялануға жатады) бекітілсін.

2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан, согласно приложению 35 к настоящему приказу.
3. Департаменту по исполнению судебных актов обеспечить установленным законодательством Республики Казахстан:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль по исполнению настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 декабря 2018 года № 1627
Типовая форма постановления о возбуждении исполнительного производства
"__" ________ 20__года ____________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ___________________________________________________,
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ)
рассмотрев ____________________________________ №_____ от "____"__________ 20____г.
(указывается наименование исполнительного документа номер и дата исполнительного документа)
о ______________________________________________________________________________
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника
(полное наименование юридического лица, для физического лица - фамилия, имя, отчество
(при его наличии), их идентификационные номера)
поступившего из _________________________________________________________________
(указывается наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ)
"____" ______________________ 20__ года
(указывается дата поступления исполнительного документа к частному судебному исполнителю)
УСТАНОВИЛ:
Исполнительный документ соответствует установленным законом требованиям, предъявляемым к исполнительным документам.
Срок предъявления исполнительного документа не истек.
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 4 статьи 37, статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:

2. Осы бұйрықтың 35-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Сот актілерін орындау департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында анықталғандай:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркеуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 1627 бұйрығына
1-қосымша
Атқарушылық іс жүргізуді қозғау туралы қаулының үлгілік нысаны
20__жылғы "__" ________                         _________________________
(қаланың, облыстың атауы)
Жеке сот орындаушысы _____________________________________________________,
(жеке сот орындаушысының мекен-жайы және атқару округі, оның тегі, аты-жөні)
20__ жылғы "____" ______________________
(атқарушылық құжаттың жеке сот орындаушысына түскен күні көрсетіледі)
_______________________________________________________________келіп түскен
(атқарушылық құжатты берген соттың немесе органның атауы көрсетіледі)
____________________________________________________________________туралы
(атқарушылық құжаттың талабы, өндіріп алушының және борышкердің деректемелері
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), олардың сәйкестендіру нөмірлері көрсетіледі)
20___ж "____"__________ №_____________ _____________________________ қарап,
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық іс жүргізудің нөмірі және
күні көрсетіледі)
АНЫҚТАДЫ:
Атқарушылық құжат атқарушылық құжаттарға қойылған заңмен анықталған талаптарға сәйкес келеді.
Атқарушылық құжатын ұсыну мерзімі өтпеген.
Баяндалғандардың негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 2 сәуірдегі Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 37-бабының 4) тармақшасын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Возбудить исполнительное производство.
2. Исполнительному производству присвоить № ________.
3.
Предупредить _____________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) физического лица или руководителя
юридического лица являющегося должником) об административной и уголовной
ответственности за неисполнение исполнительного документа путем направления уведомления.
4. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
5. Разъяснить сторонам исполнительного производства, что согласно статье 127 Закона решение и действие (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа или отказ в совершении таких действий могут быть обжалованы взыскателем или должником в суд.
В соответствии со статьей 250 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан жалоба подается в районный (городской) суд обслуживаемого судебным исполнителем территориального участка в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно. Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Предварительное обращение в вышестоящие органы и к вышестоящему должностному лицу в порядке подчиненности не препятствует подаче жалобы в суд.
Частный судебный исполнитель __________________________________________
Место печати                         (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 декабря 2018 года № 1627
Типовая форма постановления об отказе в возбуждении
исполнительного производства
"__" ________ 20__года _____________________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ___________________________________________________,
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ)
рассмотрев ___________________________________ №_________ от "___"________ 20____г.
(указывается наименование исполнительного документа номер и дата исполнительного документа)
о ______________________________________________________________________________
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника
(полное наименование юридического лица, для физического лица - фамилия, имя, отчество
(при его наличии), их идентификационные номера)
поступившего из _________________________________________________________________
(указывается наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ)
"____" ______________________ 20__ года
(указывается дата поступления исполнительного документа к частному судебному исполнителю)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________________
(указываются основания отказа в возбуждении исполнительного производства, со ссылкой
на нормы действующего Закона либо иного нормативного правового акта)

1. Атқарушылық іс жүргізу қозғалсын.
2. Атқарушылық іс жүргізуге № ________берілсін.
3. Атқарушылық құжатты орындамағаны үшін_________________________________
(борышкер болып табылатын жеке тұлғаның тегі, аты,
әкесінің аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның басшысы)
хабарлама жіберу арқылы әкімшілік және қылмыстық жауаптылығы туралы ескертілсін.
4. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
5. Атқарушылық іс жүргізу тараптарына Заңның 127-бабына сәйкес өндіріп алушы немесе борышкер сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындау жөніндегі шешіміне және әрекетіне (әрекетсіздігіне) немесе осындай әрекеттер жасаудан бас тартуына сотқа шағым жасауы мүмкін екендігі түсіндірілсін.
Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 250-бабына сәйкес шағым әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабардар етілмеген өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде аумақтық учаскенің сот орындаушысы қызмет көрсететін аудандық (қалалық) сотқа не жеке сот орындаушысының тіркелген жері бойынша беріледі. Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске не жеке сот орындаушысы тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жоғары тұрған органдарға және жоғары тұрған лауазымды адамға бағыныштылық тәртібімен алдын ала жүгіну сотқа шағым беруге кедергі болмайды.
Жеке сот орындаушысы                               ________________________
Мөрдің орны                                                 (тегі, аты-жөні, қолы)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 1627 бұйрығына
2-қосымша
Атқарушылық іс жүргізуді қозғаудан бас тарту туралы қаулының үлгілік нысаны
20__жылғы "__" ________                               _________________________
(қаланың, облыстың атауы)
Жеке сот орындаушысы _____________________________________________________,
(жеке сот орындаушысының мекен-жайы және атқару округі, оның тегі, аты-жөні)
20__ жылғы "____" ______________________
(атқарушылық құжаттың жеке сот орындаушысына түскен күні көрсетіледі)
_______________________________________________________________келіп түскен
(атқарушылық құжатты берген соттың немесе органның атауы көрсетіледі)
____________________________________________________________________туралы
(атқарушылық құжаттың талабы, өндіріп алушының және борышкердің деректемелері
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), олардың сәйкестендіру нөмірлері көрсетіледі)
20___ж "____"__________ №____________ ______________________________ қарап,
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық іс жүргізудің нөмірі және күні
көрсетіледі)
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(атқарушылық іс жүргізуді қозғаудан бас тартудың негіздері,
қолданыстағы Заңның немесе басқа да нормативтік құқықтық актілердің нормаларына сілтеме жасай отырып көрсетіледі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпунктом __) пункта 1 статьи 38, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:
1. Отказать в возбуждении исполнительного производства.
2. Копию постановления с приложением всех поступивших документов направить ________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) физического лица, наименование юридического лица, которому возвращается исполнительный документ, их адреса)
3. Разъяснить, что устранение обстоятельств, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3), 4) и 6) пункта 1 статьи 38 Закона, не препятствует повторному направлению (предъявлению) исполнительного документа судебному исполнителю в порядке, установленном настоящим Законом.
4. Разъяснить сторонам исполнительного производства, что согласно статье 127 Закона решение и действие (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа или отказ в совершении таких действий могут быть обжалованы взыскателем или должником в суд.
В соответствии со статьей 250 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан, жалоба подается в районный (городской) суд обслуживаемого судебным исполнителем территориального участка в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно. Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Предварительное обращение в вышестоящие органы и к вышестоящему должностному лицу в порядке подчиненности не препятствует подаче жалобы в суд.
Частный судебный исполнитель ______________________________________________
Место печати                         (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 декабря 2018 года № 1627
Типовая форма постановления о внесении изменений в ранее
вынесенное постановление
"__" ________ 20__года _____________________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ___________________________________________________,
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ)
рассмотрев _________________________________ №_________ от "___"__________ 20____г.
(указывается наименование исполнительного документа номер и дата исполнительного документа)
о ______________________________________________________________________________
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника
(полное наименование юридического лица, для физического лица - фамилия, имя, отчество
(при его наличии), их идентификационные номера)
поступившего из _________________________________________________________________
(указывается наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ)
"____" ______________________ 20__ года
(указывается дата поступления исполнительного документа к частному судебному исполнителю)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________________
(основания для внесения изменения в постановление со ссылкой на нормы действующего Закона либо иного нормативного правового акта)

Баяндалғандардың негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 2 сәуірдегі Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 38-бабы 1-тармағының __) тармақшасын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Атқарушылық іс жүргізуді қозғаудан бас тартылсын.
2. Қаулының көшірмесін келіп түскен барлық құжаттармен_________________
(атқарушылық құжаты қайтарылатын жеке тұлғаның тегі, аты,
әкесінің аты (болған жағдайда), заңды тұлғаның атауы, олардың мекен-жайы)
жолдансын.
3. Заңның 38-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 6) және 7) тармақшаларында көзделген мән-жайларды жою атқарушылық құжатты сот орындаушысына осы Заңда белгіленген тәртіппен қайта жіберуге (ұсынуға) кедергі келтірмейтіндігі түсіндірілсін.
4. Атқарушылық іс жүргізу тараптарына Заңның 127-бабына сәйкес өндіріп алушы немесе борышкер сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындау жөніндегі шешіміне және әрекетіне (әрекетсіздігіне) немесе осындай әрекеттер жасаудан бас тартуына сотқа шағым жасауы мүмкін екендігі түсіндірілсін.
Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 250-бабына сәйкес шағым әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабардар етілмеген өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде аумақтық учаскенің сот орындаушысы қызмет көрсететін аудандық (қалалық) сотқа не жеке сот орындаушысының тіркелген жері бойынша беріледі. Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске не жеке сот орындаушысы тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жоғары тұрған органдарға және жоғары тұрған лауазымды адамға бағыныштылық тәртібімен алдын ала жүгіну сотқа шағым беруге кедергі болмайды.
Жеке сот орындаушысы                               ________________________
Мөрдің орны                                           (тегі, аты-жөні, қолы)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 1627 бұйрығына
3-қосымша
Бұрын шығарылған қаулыға өзгерістер енгізу туралы қаулының үлгілік нысаны
20__жылғы "__" ________                               _________________________
(қаланың, облыстың атауы)
Жеке сот орындаушысы ____________________________________________________,
(жеке сот орындаушысының мекен-жайы және атқару округі, оның тегі, аты-жөні)
20__ жылғы "____" ______________________
(атқарушылық құжаттың жеке сот орындаушысына түскен күні көрсетіледі)
_______________________________________________________________келіп түскен
(атқарушылық құжатты берген соттың немесе органның атауы көрсетіледі)
____________________________________________________________________туралы
(атқарушылық құжаттың талабы, өндіріп алушының және борышкердің деректемелері
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), олардың сәйкестендіру нөмірлері көрсетіледі)
20___ж "____"__________ №___________________________________________ қарап,
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық іс жүргізудің нөмірі және күні
көрсетіледі)
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
қаулыға өзгерістер енгізу негіздері, қолданыстағы Заңның немесе басқа да нормативтік
құқықтық актілердің нормаларына сілтеме жасау)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 24, 68, 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:
1. Назначить специалиста ___________________________________________________.
(фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица)
2. Предупредить специалиста ______________________________ об ответственности за дачу
(фамилия, имя и отчество (при наличии)
неправильного заключения в соответствии с законами Республики Казахстан
___________________.
(подпись специалиста)
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
4. Разъяснить сторонам исполнительного производства, что согласно статье 127 Закона решение и действие (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа или отказ в совершении таких действий могут быть обжалованы взыскателем или должником в суд.
В соответствии со статьей 250 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан жалоба подается в районный (городской) суд обслуживаемого судебным исполнителем территориального участка в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно. Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Предварительное обращение в вышестоящие органы и к вышестоящему должностному лицу в порядке подчиненности не препятствует подаче жалобы в суд.
5. Разъяснить специалисту, что согласно пункту 3 статьи 24 Закона специалисты имеют право на вознаграждение за выполнение работы, проводимой в связи с совершением исполнительных действий. Это вознаграждение и другие затраты на привлечение специалистов относятся к расходам по совершению исполнительных действий.
Частный судебный исполнитель __________________________________________
Место печати                         (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 7
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 декабря 2018 года № 1627
Типовая форма постановления о привлечении сотрудников или
подразделений органов внутренних дел для обеспечения исполнения
исполнительных документов
"__" ________ 20__года __________________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ___________________________________________________,
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ)
рассмотрев __________________________________ №_____ от "_____"__________ 20____г.
(указывается наименование исполнительного документа номер и дата исполнительного документа)
о ______________________________________________________________________________
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника
(полное наименование юридического лица, для физического лица - фамилия, имя, отчество
(при его наличии), их идентификационные номера)
поступившего из _________________________________________________________________
(указывается наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ)
"____" ______________________ 20__ года
(указывается дата поступления исполнительного документа к частному судебному исполнителю)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________________
(указываются основания для привлечения сотрудника (ов) органов внутренних дел, со
ссылкой на нормы действующего Закона либо иного нормативного правового акта)

Баяндалғандардың негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 2 сәуірдегі Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 24, 68, 126-баптарын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1._____________________________________________________________ маман болып
тағайындалсын.
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
2. Дұрыс емес қортынды жасаған жағдайда Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауапты болатындығы туралы маман ______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
ескертілсін ____________.
(маманның қолы)
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
4. Атқарушылық іс жүргізу тараптарына Заңның 127-бабына сәйкес өндіріп алушы немесе борышкер сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындау жөніндегі шешіміне және әрекетіне (әрекетсіздігіне) немесе осындай әрекеттер жасаудан бас тартуына сотқа шағым жасауы мүмкін екендігі түсіндірілсін.
Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 250-бабына сәйкес шағым әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабардар етілмеген өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде аумақтық учаскенің сот орындаушысы қызмет көрсететін аудандық (қалалық) сотқа не жеке сот орындаушысының тіркелген жері бойынша беріледі. Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске не жеке сот орындаушысы тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жоғары тұрған органдарға және жоғары тұрған лауазымды адамға бағыныштылық тәртібімен алдын ала жүгіну сотқа шағым беруге кедергі болмайды.
5. Заңның 24-бабының 3-тармағына сәйкес маманға атқарушылық әрекеттер жасауға байланысты жүргізілетін жұмысты орындағаны үшін сыйақы алуға құқығы бар екендігі түсіндірілсін. Бұл сыйақы және мамандар тартуға жұмсалған басқа да шығындар атқарушылық әрекеттер жасау жөніндегі шығыстарға жатқызылады
Жеке сот орындаушысы                               ________________________
Мөрдің орны                                           (тегі, аты-жөні, қолы)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 1627 бұйрығына
7-қосымша
Ішкі істер органдарының қызметкерлерін немесе бөлімшесін атқарушылық құжаттардың орындалуын қамтамасыз етуге тарту туралы қаулының үлгілік нысаны
20__жылғы "__" ________                               _________________________
(қаланың, облыстың атауы)
Жеке сот орындаушысы _____________________________________________________,
(жеке сот орындаушысының мекен-жайы және атқару округі, оның тегі, аты-жөні)
20__ жылғы "____" ______________________
(атқарушылық құжаттың жеке сот орындаушысына түскен күні көрсетіледі)
_______________________________________________________________келіп түскен
(атқарушылық құжатты берген соттың немесе органның атауы көрсетіледі)
____________________________________________________________________туралы
(атқарушылық құжаттың талабы, өндіріп алушының және борышкердің деректемелері
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), олардың сәйкестендіру нөмірлері көрсетіледі)
20___ж "____"__________ №____________ _______________________________ қарап,
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық іс жүргізудің нөмірі және күні
көрсетіледі)
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(ішкі істер органдары қызметкерлерін тартудың негізі, қолданыстағы Заңның немесе басқа да нормативтік құқықтық актілердің нормаларына сілтеме жасай отырып көрсетіледі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 26, 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон), подпунктом 36) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 апреля 2014 года "Об органах внутренних дел Республики Казахстан",
ПОСТАНОВИЛ:
1. Привлечь сотрудников подразделения органов внутренних дел в целях:
________________________________________________________________________________
(оказание содействия в исполнении исполнительного документа при возникновении угрозы
жизни или здоровья судебного исполнителя, обеспечения правопорядка на месте совершения
исполнительных действий).
2. Исполнение постановления возложить на ________________________________________.
(наименование подразделения органов внутренних дел)
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
4. О результатах исполнения постановления сообщить судебному исполнителю по адресу:
__________________________________________________________________________.
(адрес, телефон, при необходимости адрес электронной почты)
5. Разъяснить сторонам исполнительного производства, что согласно статье 127 Закона решение и действие (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа или отказ в совершении таких действий могут быть обжалованы взыскателем или должником в суд.
В соответствии со статьей 250 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан жалоба подается в районный (городской) суд обслуживаемого судебным исполнителем территориального участка в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно. Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Предварительное обращение в вышестоящие органы и к вышестоящему должностному лицу в порядке подчиненности не препятствует подаче жалобы в суд.
Частный судебный исполнитель ______________________________________________
Место печати                               (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 8
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 декабря 2018 года № 1627
Типовая форма постановления о приостановлении
исполнительного производства
"__" ________ 20__года ____________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ___________________________________________________,
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ)
рассмотрев ____________________________________ №____ от "_____"__________ 20____г.
(указывается наименование исполнительного документа номер и дата исполнительного документа)
о ______________________________________________________________________________
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника
(полное наименование юридического лица, для физического лица - фамилия, имя, отчество
(при его наличии), их идентификационные номера)
поступившего из _________________________________________________________________
(указывается наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ)
"____" ______________________ 20__ года
(указывается дата поступления исполнительного документа к частному судебному исполнителю)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________________
(указываются основания приостановления исполнительного производства, со ссылкой на
нормы действующего Закона либо иного нормативного правового акта)

Баяндалғандардың негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 2 сәуірдегі Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 26, 126-баптарын, "Қазақстан Республикасының Ішкі істер органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 23 сәуірдегі Заңының 6-бабы 1-тармағының 36) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Ішкі істер органдары бөлімшелерінің қызметкерлері
__________________________________________________________________________
(атқарушылық іс жүргізу барысында сот орындаушысының өміріне немесе денсаулығына қатер төнген жағдайда жәрдем көрсетеді, атқарушылық іс-әрекеттер жасалатын орындарда құқықтық тәртіпті қамтамасыз етуге тартылады)
мақсатында тартылсын.
2. Қаулының орындалуы ________________________________________жүктелсін.
(ішкі істер органдары бөлімшелерінің атауы)
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
4. Қаулының орындалу нәтижесі туралы сот
орындаушысына_________________________________________________жолдансын.
(мекен-жайы, телефоны, қажет болған жағдайда электрондық поштасына)
5. Атқарушылық іс жүргізу тараптарына Заңның 127-бабына сәйкес өндіріп алушы немесе борышкер сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындау жөніндегі шешіміне және әрекетіне (әрекетсіздігіне) немесе осындай әрекеттер жасаудан бас тартуына сотқа шағым жасауы мүмкін екендігі түсіндірілсін.
Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 250-бабына сәйкес шағым әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабардар етілмеген өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде аумақтық учаскенің сот орындаушысы қызмет көрсететін аудандық (қалалық) сотқа не жеке сот орындаушысының тіркелген жері бойынша беріледі. Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске не жеке сот орындаушысы тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жоғары тұрған органдарға және жоғары тұрған лауазымды адамға бағыныштылық тәртібімен алдын ала жүгіну сотқа шағым беруге кедергі болмайды.
Жеке сот орындаушысы                              ________________________
Мөрдің орны                                           (тегі, аты-жөні, қолы)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 1627 бұйрығына
8-қосымша
Атқарушылық іс жүргізуді тоқтата тұру туралы қаулының үлгілік нысаны
20__жылғы "__" ________                               _________________________
(қаланың, облыстың атауы)
Жеке сот орындаушысы _____________________________________________________,
(жеке сот орындаушысының мекен-жайы және атқару округі, оның тегі, аты-жөні)
20__ жылғы "____" ______________________
(атқарушылық құжаттың жеке сот орындаушысына түскен күні көрсетіледі)
_______________________________________________________________келіп түскен
(атқарушылық құжатты берген соттың немесе органның атауы көрсетіледі)
____________________________________________________________________туралы
(атқарушылық құжаттың талабы, өндіріп алушының және борышкердің деректемелері
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), олардың сәйкестендіру нөмірлері көрсетіледі)
20___ж "____"__________ №____________ _______________________________ қарап,
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық іс жүргізудің нөмірі және күні
көрсетіледі)
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(атқарушылық іс жүргізуді тоқтата тұрудың негіздері, қолданыстағы Заңның немесе басқа да нормативтік құқықтық актілердің нормаларына сілтеме жасай отырып көрсетіледі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпунктом ___ пункта 1 статьи 47, статьей 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:
1. Исполнительное производство прекратить.
2. В соответствии со статьей 49 Закона исполнительное производство считать оконченным.
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
4. Разъяснить сторонам исполнительного производства, что согласно статье 127 Закона решение и действие (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа или отказ в совершении таких действий могут быть обжалованы взыскателем или должником в суд.
В соответствии со статьей 250 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан жалоба подается в районный (городской) суд обслуживаемого судебным исполнителем территориального участка в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно. Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Предварительное обращение в вышестоящие органы и к вышестоящему должностному лицу в порядке подчиненности не препятствует подаче жалобы в суд.
5. В соответствии с пунктом 2 статьи 47 Закона отменить меры обеспечения исполнения исполнительного документа.
Прекращенное исполнительное производство не может быть начато вновь, за исключением случаев восстановления судом срока предъявления исполнительного документа к исполнению либо признания действий судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа, производство по которому прекращено, незаконными.
Частный судебный исполнитель ___________________________________________
Место печати                         (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 11
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 декабря 2018 года № 1627
Типовая форма постановления о возвращении исполнительного документа
"__" ________ 20__года _________________________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель __________________________________________________,
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ)
рассмотрев __________________________________ №_____ от "_____"__________ 20____г.
(указывается наименование исполнительного документа номер и дата исполнительного документа)
о ______________________________________________________________________________
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника
(полное наименование юридического лица, для физического лица - фамилия, имя, отчество
(при его наличии), их идентификационные номера)
поступившего из _________________________________________________________________
(указывается наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ)
"____" ______________________ 20__ года
(указывается дата поступления исполнительного документа к частному судебному исполнителю)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________________
(указываются основания возвращения исполнительного документа, со ссылкой на нормы
действующего Закона либо иного нормативного правового акта)

Баяндалғандардың негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 2 сәуірдегі Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 47-бабы 1-тармағының ___) тармақшасын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Атқарушылық іс жүргізуді тоқтатылсын.
2. Заңның 49-бабына сәйкес атқарушылық іс жүргізу аяқталды деп танылсын.
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
4. Атқарушылық іс жүргізу тараптарына Заңның 127-бабына сәйкес өндіріп алушы немесе борышкер сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындау жөніндегі шешіміне және әрекетіне (әрекетсіздігіне) немесе осындай әрекеттер жасаудан бас тартуына сотқа шағым жасауы мүмкін екендігі түсіндірілсін.
Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 250-бабына сәйкес шағым әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабардар етілмеген өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде аумақтық учаскенің сот орындаушысы қызмет көрсететін аудандық (қалалық) сотқа не жеке сот орындаушысының тіркелген жері бойынша беріледі. Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске не жеке сот орындаушысы тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жоғары тұрған органдарға және жоғары тұрған лауазымды адамға бағыныштылық тәртібімен алдын ала жүгіну сотқа шағым беруге кедергі болмайды.
5. Заңның 47-бабының 2-тармақшасына сәйкес атқарушылық құжаттың орындалуын қамтамасыз ету шараларының күші жойылсын.
Атқарушылық құжаттың орындауға ұсынылу мерзімін сот қалпына келтірген не сот орындаушысының іс жүргізу тоқтатылған атқарушылық құжатты орындау жөніндегі әрекеттері заңсыз деп танылған жағдайларды қоспағанда, тоқтатылған атқарушылық іс жүргізуді қайта бастауға болмайды.
Жеке сот орындаушысы                               ______________________
Мөрдің орны                                           (тегі, аты-жөні, қолы)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 1627 бұйрығына
11-қосымша
Атқарушылық іс жүргізуді қайтару туралы қаулының үлгілік нысаны
20__жылғы "__" ________                               _________________________
(қаланың, облыстың атауы)
Жеке сот орындаушысы _____________________________________________________,
(жеке сот орындаушысының мекен-жайы және атқару округі, оның тегі, аты-жөні)
20__ жылғы "____" ______________________
(атқарушылық құжаттың жеке сот орындаушысына түскен күні көрсетіледі)
_______________________________________________________________келіп түскен
(атқарушылық құжатты берген соттың немесе органның атауы көрсетіледі)
____________________________________________________________________туралы
атқарушылық құжаттың талабы, өндіріп алушының және борышкердің деректемелері
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), олардың сәйкестендіру нөмірлері көрсетіледі)
20___ж "____"__________ №____________ _______________________________ қарап,
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық іс жүргізудің нөмірі және күні
көрсетіледі)
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(атқарушылық іс жүргізуді қайтарудың негіздері, қолданыстағы Заңның немесе басқа да нормативтік құқықтық актілердің нормаларына сілтеме жасай отырып көрсетіледі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпунктом ____ пункта 1 статьи 48, статьей 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:
1. Возвратить исполнительный документ ________________________________________.
(указывается фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица,
наименование юридического лица, суда, уполномоченного органа, адрес,
которому возвращается исполнительный документ)
2. В соответствии со статьей 49 Закона исполнительное производство считать оконченным.
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
4. Разъяснить сторонам исполнительного производства, что в соответствии с пунктом 2 статьи 48 Закона возвращение исполнительного документа взыскателю не является препятствием для повторного предъявления этого документа к исполнению в пределах установленного законом срока давности исполнения.
Согласно статье 127 Закона решение и действие (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа или отказ в совершении таких действий могут быть обжалованы взыскателем или должником в суд.
В соответствии со статьей 250 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан жалоба подается в районный (городской) суд обслуживаемого судебным исполнителем территориального участка в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно. Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Предварительное обращение в вышестоящие органы и к вышестоящему должностному лицу в порядке подчиненности не препятствует подаче жалобы в суд.
Частный судебный исполнитель _______________________________________
Место печати                         (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 12
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 декабря 2018 года № 1627
Типовая форма постановления о передаче арестованного имущества на реализацию
"__" ________ 20__года _________________________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель __________________________________________________,
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ)
рассмотрев __________________________________ №_____ от "_____"__________ 20____г.
(указывается наименование исполнительного документа номер и дата исполнительного документа)
о ______________________________________________________________________________
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника
(полное наименование юридического лица, для физического лица - фамилия, имя, отчество
(при его наличии), их идентификационные номера)
поступившего из _________________________________________________________________
(указывается наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ)
"____" ______________________ 20__ года
(указывается дата поступления исполнительного документа к частному судебному исполнителю)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________________
(указываются основания передачи арестованного имущества на реализацию, указать в какой
форме подлежит реализации имущество, со ссылкой на нормы действующего Закона либо
иного нормативного правового акта)

Баяндалғандардың негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 2 сәуірдегі Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 48-бабы 1-тармағының ___) тармақшасын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Атқарушылық құжат ______________________________________қайтарылсын.
(атқарушылық құжат қайтарылатын жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), заңды тұлғаның, соттың, уәкілетті органның атауы, мекен-жайы көрсетіледі)
2. Заңның 49-бабына сәйкес атқарушылық іс жүргізу аяқталды деп есептелінсін.
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
4. Заңның 48-бабының 2-тармағына сәйкес атқарушылық іс жүргізу тараптарына атқарушылық құжатты өндіріп алушыға қайтару заңда белгіленген атқарудың ескіру мерзімі шегінде осы құжатты орындауға қайталап ұсынуға кедергі болып табылмайтындығы түсіндірілсін.
Атқарушылық іс жүргізу тараптарына Заңның 127-бабына сәйкес өндіріп алушы немесе борышкер сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындау жөніндегі шешіміне және әрекетіне (әрекетсіздігіне) немесе осындай әрекеттер жасаудан бас тартуына сотқа шағым жасауы мүмкін.
Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 250-бабына сәйкес шағым әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабардар етілмеген өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде аумақтық учаскенің сот орындаушысы қызмет көрсететін аудандық (қалалық) сотқа не жеке сот орындаушысының тіркелген жері бойынша беріледі. Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске не жеке сот орындаушысы тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жоғары тұрған органдарға және жоғары тұрған лауазымды адамға бағыныштылық тәртібімен алдын ала жүгіну сотқа шағым беруге кедергі болмайды.
Жеке сот орындаушысы                               ________________________
Мөрдің орны                                           (тегі, аты-жөні, қолы)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 1627 бұйрығына
12-қосымша
Тыйым салынған мүлікті өткізуге беру туралы қаулының үлгілік нысаны
20__жылғы "__" ________                               _________________________
(қаланың, облыстың атауы)
Жеке сот орындаушысы _____________________________________________________,
(жеке сот орындаушысының мекен-жайы және атқару округі, оның тегі, аты-жөні)
20__ жылғы "____" ______________________
(атқарушылық құжаттың жеке сот орындаушысына түскен күні көрсетіледі)
_______________________________________________________________келіп түскен
(атқарушылық құжатты берген соттың немесе органның атауы көрсетіледі)
____________________________________________________________________туралы
(атқарушылық құжаттың талабы, өндіріп алушының және борышкердің деректемелері
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), олардың сәйкестендіру нөмірлері көрсетіледі)
20___ж "____"__________ №________________ ___________________________ қарап,
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық іс жүргізудің нөмірі және күні
көрсетіледі)
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(Тыйым салынған мүлікті өткізуге берудің негіздері, мүлікті өткізуге беру қандай формаға жататынын, қолданыстағы Заңның немесе басқа да нормативтік құқықтық актілердің нормаларына сілтеме жасай отырып көрсетіледі)

На основании изложенного руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 4 статьи 55, пунктом 2 статьи 85, статьей 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:
1. Передать ___________________________________________ следующее имущество:
(фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица, ИИН,
наименование юридического лица, БИН)
№ п/п
Наименование имущества
Оценочная стоимость
Примечание
2. Затраты по передаче имущества должника отнести к расходам по исполнению исполнительных действий.
3. Постановление судебного исполнителя направить для государственной регистрации в __________________________________________.
(орган государственной регистрации)
4. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
5. Разъяснить сторонам исполнительного производства, что согласно статье 127 Закона решение и действие (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа или отказ в совершении таких действий могут быть обжалованы взыскателем или должником в суд.
В соответствии со статьей 250 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан жалоба подается в районный (городской) суд обслуживаемого судебным исполнителем территориального участка в течении десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно. Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Предварительное обращение в вышестоящие органы и к вышестоящему должностному лицу в порядке подчиненности не препятствует подаче жалобы в суд.
Приложение: Акт приема-передачи имущества.
Частный судебный исполнитель______________________________________________
Место печати                         (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 14
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 декабря 2018 года № 1627
Типовая форма постановления о признании аукциона несостоявшимся
"__" ________ 20__года __________________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ___________________________________________________,
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ)
рассмотрев ____________________________________ №____ от "_____"__________ 20____г.
(указывается наименование исполнительного документа номер и дата исполнительного документа)
о ______________________________________________________________________________
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника
(полное наименование юридического лица, для физического лица - фамилия, имя, отчество
(при его наличии), их идентификационные номера)
поступившего из _________________________________________________________________
(указывается наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ)
"____" ______________________ 20__ года
(указывается дата поступления исполнительного документа к частному судебному исполнителю)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________________
(указываются основания признания аукциона несостоявшимся, со ссылкой на нормы
действующего Закона либо иного нормативного правового акта)

Баяндалғандардың негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 2 сәуірдегі Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 55-бабының 4-тармағын, 85-бабының 2-тармағын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1.______________________________________ мынадай мүлік берілсін:
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), ЖСН, заңды тұлғаның атауы, БСН)
№ т/т
Мүліктің атауы
Бағалау құны
Ескерту
2. Борышкердің мүлкін өткізуге жұмсалатын шығыстар атқарушылық әрекеттер жасау жөніндегі шығыстарға жатқызылсын.
3. Сот орындаушысының қаулысы___________________________________________
(мемлекеттік тіркеу органы)
мемлекеттік тіркеу үшін жолдансын.
4. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
5. Атқарушылық іс жүргізу тараптарына Заңның 127-бабына сәйкес өндіріп алушы немесе борышкер сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындау жөніндегі шешіміне және әрекетіне (әрекетсіздігіне) немесе осындай әрекеттер жасаудан бас тартуына сотқа шағым жасауы мүмкін екендігі түсіндірілсін.
Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 250-бабына сәйкес шағым әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабардар етілмеген өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде аумақтық учаскенің сот орындаушысы қызмет көрсететін аудандық (қалалық) сотқа не жеке сот орындаушысының тіркелген жері бойынша беріледі. Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске не жеке сот орындаушысы тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жоғары тұрған органдарға және жоғары тұрған лауазымды адамға бағыныштылық тәртібімен алдын ала жүгіну сотқа шағым беруге кедергі болмайды.
Қосымша: Мүлікті өткізу-қабылау акті.
Жеке сот орындаушысы                               ________________________
Мөрдің орны                                           (тегі, аты-жөні, қолы)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 1627 бұйрығына
14-қосымша
Аукционды өткізілмеді деп тану туралы қаулының үлгілік нысаны
20__жылғы "__" ________                               _________________________
(қаланың, облыстың атауы)
Жеке сот орындаушысы ____________________________________________________,
(жеке сот орындаушысының мекен-жайы және атқару округі, оның тегі, аты-жөні)
20__ жылғы "____" ______________________
(атқарушылық құжаттың жеке сот орындаушысына түскен күні көрсетіледі)
_______________________________________________________________келіп түскен
(атқарушылық құжатты берген соттың немесе органның атауы көрсетіледі)
____________________________________________________________________туралы
(атқарушылық құжаттың талабы, өндіріп алушының және борышкердің деректемелері
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), олардың сәйкестендіру нөмірлері көрсетіледі)
20___ж "____"__________ №_______________ ___________________________ қарап,
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық іс жүргізудің нөмірі және күні
көрсетіледі)
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(аукционды өткізілмеді деп танудың негіздері, қолданыстағы Заңның немесе басқа да нормативтік құқықтық актілердің нормаларына сілтеме жасай отырып көрсетіледі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 93, 95, 96, 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:
1. Обратить взыскание на заработную плату и иные виды доходов должника __________.
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника, ИИН)
2. Ежемесячно удержанную сумму в размере ______ % от заработной платы и иных доходов
должника перечислять на счет ___________________________________________________.
(счет взыскателя, частного судебного исполнителя)
3. С лиц, отбывающих исправительные работы, взыскание по исполнительным документам должно производиться из полной суммы заработка без учета удержаний, произведенных по приговору или постановлению суда.
3. Постановление направить для исполнения в бухгалтерию (работодателю) ____________________ и разъяснить, что в соответствии со статьей 95 Закона при обращении взыскания на заработную плату или иные виды дохода должника по одному или нескольким исполнительным документам за должником должно быть сохранено не менее пятидесяти процентов заработной платы или иного дохода.
При этом сохраняемая сумма за должником должна быть не менее размера прожиточного минимума, устанавливаемого ежегодно на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, за исключением случаев взыскания алиментов и возмещения вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровья, а также смертью кормильца.
При поступлении нескольких исполнительных документов одной очереди, размер взыскиваемой суммы будет превышать пятидесяти процентов от общего дохода должника, то бухгалтеру (работодателю) необходимо производить удержание пропорционально причитающейся к получению взыскателями суммы.
О не довзысканной сумме бухгалтеру (работодателю) необходимо сообщить судебному исполнителю.
Разъяснить также, что в соответствии со статьей 670 Кодекса об административных правонарушениях Республики Казахстан, неисполнение постановления и иного законного требования судебного исполнителя влечет административную ответственность.
4. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
5. Разъяснить сторонам исполнительного производства, что согласно статье 127 Закона решение и действие (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа или отказ в совершении таких действий могут быть обжалованы взыскателем или должником в суд.
В соответствии со статьей 250 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан жалоба подается в районный (городской) суд обслуживаемого судебным исполнителем территориального участка в течении десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно. Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Предварительное обращение в вышестоящие органы и к вышестоящему должностному лицу в порядке подчиненности не препятствует подаче жалобы в суд.
Частный судебный исполнитель __________________________________________
Место печати                         (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 17
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 декабря 2018 года № 1627
Типовая форма постановления об определении задолженности
"__" ________ 20__года __________________________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ___________________________________________________,
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ)
рассмотрев ____________________________________ №____ от "_____"__________ 20____г.
(указывается наименование исполнительного документа номер и дата исполнительного документа)
о ______________________________________________________________________________
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника
(полное наименование юридического лица, для физического лица - фамилия, имя, отчество
(при его наличии), их идентификационные номера)
поступившего из _________________________________________________________________
(указывается наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ)
"____" ______________________ 20__ года
(указывается дата поступления исполнительного документа к частному судебному исполнителю)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________________
(основание определения и расчет суммы задолженности, период, на который образовалась задолженность, ежемесячный долг исходя из ежемесячного заработка должника или дохода либо из средней месячной заработной платы. Если задолженность рассчитана исходя из средней месячной заработной платы в Республике Казахстан, обязательно указывается ее ежегодное изменение)

Баяндалғандардың негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 2 сәуірдегі Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 93, 95, 96, 126-баптарын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Борышкер __________________ жалақысынан және өзге де табыс түрлерінен
(борышкердің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), ЖСН)
өндіріп алынсын.
2. Ай сайын _____ % мөлшерінде борышкердің жалақысынан және өзге де табыс
түрлерінен ұсталынған сома____________________________ шотына аударылсын.
(өндіріп алушының, жеке сот орындаушысының шоты)
3. Түзеу жұмыстарын өтеп жүрген адамдардан атқарушылық құжаттар бойынша өндіріп алу соттың үкімі немесе қаулысы бойынша жүргізілген ұстап қалу сомасы есепке алынбай, жалақының толық сомасынан жүргізілуге тиіс.
4. Қаулы ____________________ бухгалтериясына (жұмыс берушіге) орындау үшін жіберілсін және Заңның 95-бабына сәйкес бір немесе бірнеше атқарушылық құжат бойынша борышкердің жалақысына немесе өзге де кіріс түрлеріне өндіріп алу қолданылған кезде борышкер жалақысының немесе өзге де кірісінің кемінде елу пайызы сақталуға тиіс екендігі түсіндірілсін.
Бұл ретте, алименттерді өндіріп алу және мертіккеннен немесе денсаулығы өзгеше зақымданғаннан, сондай-ақ асыраушының қайтыс болуынан келтірілген зиянды өтеу жағдайларын қоспағанда, борышкерде сақталатын сома республикалық бюджет туралы заңда жыл сайын тиісті қаржы жылына белгіленетін ең төмен күнкөріс деңгейінің мөлшерінен кем болмауға тиіс.
Бірдей кезектегі бірнеше атқарушылық құжат түскенде,борышкердің табысының елу пайызынан асса, онда бухгалтер (жұмыс беруші) өндіріп алушыларға тиесілі соманы өндіруді барабар жүзеге асыруы қажет.
Бухгалтер (жұмыс беруші) өндіріп алынбаған сома туралы сот орындаушысына хабарлау қажет.
Сонымен қатар, Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодекстің 670-бабына сәйкес сот орындаушысының қаулысын және өзге де заңды талаптарын орындамау әкімшілік жауапкершілікке әкеп соғатындығын түсіндіру қажет.
4. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
5. Атқарушылық іс жүргізу тараптарына Заңның 127-бабына сәйкес өндіріп алушы немесе борышкер сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындау жөніндегі шешіміне және әрекетіне (әрекетсіздігіне) немесе осындай әрекеттер жасаудан бас тартуына сотқа шағым жасауы мүмкін екендігі түсіндірілсін.
Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 250-бабына сәйкес шағым әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабардар етілмеген өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде аумақтық учаскенің сот орындаушысы қызмет көрсететін аудандық (қалалық) сотқа не жеке сот орындаушысының тіркелген жері бойынша беріледі. Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске не жеке сот орындаушысы тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жоғары тұрған органдарға және жоғары тұрған лауазымды адамға бағыныштылық тәртібімен алдын ала жүгіну сотқа шағым беруге кедергі болмайды.
Жеке сот орындаушысы                              ________________________
Мөрдің орны                                           (тегі, аты-жөні, қолы)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 1627 бұйрығына
17-қосымша
Берешекті анықтау туралы қаулының үлгілік нысаны
20__жылғы "__" ________                               _________________________
(қаланың, облыстың атауы)
Жеке сот орындаушысы _____________________________________________________,
(жеке сот орындаушысының мекен-жайы және атқару округі, оның тегі, аты-жөні)
20__ жылғы "____" ______________________
(атқарушылық құжаттың жеке сот орындаушысына түскен күні көрсетіледі)
_______________________________________________________________келіп түскен
(атқарушылық құжатты берген соттың немесе органның атауы көрсетіледі)
____________________________________________________________________туралы
(атқарушылық құжаттың талабы, өндіріп алушының және борышкердің деректемелері
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), олардың сәйкестендіру нөмірлері көрсетіледі)
20___ж "____"__________ №_____________ ______________________________ қарап,
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық іс жүргізудің нөмірі және күні
көрсетіледі)
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(берешекті анықтау және есептеу негіздері, берешектің жинақталған кезеңі, ай сайынғы борышкердің кірісі және өзге де табысының негізінде есептелінген ай сайынғы қарызы көрсетіледі. Егер берешек Қазақстан Республикасының орташа айлық жалақы негізінде есептелінсе, оның жыл сайынғы өзгерісі міндетті түрде көрсетіледі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпунктом __) пункта 4 статьи 33, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:
1. Снять временное ограничение на выезд ___________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника - физического лица, ИИН, фамилия, имя
и отчество (при наличии) руководителя юридического лица, ИИН) являющегося
должником (руководителем (исполняющего обязанности) юридического лица), из
Республики Казахстан.
2. Постановления судебного исполнителя направить для исполнения в Пограничную службу Комитета национальной безопасности Республики Казахстан посредством государственной автоматизированной информационной системы органов исполнительного производства.
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
4. Разъяснить сторонам исполнительного производства, что согласно статье 127 Закона решение и действие (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа или отказ в совершении таких действий могут быть обжалованы взыскателем или должником в суд.
В соответствии со статьей 250 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан жалоба подается в районный (городской) суд обслуживаемого судебным исполнителем территориального участка в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно. Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Предварительное обращение в вышестоящие органы и к вышестоящему должностному лицу в порядке подчиненности не препятствует подаче жалобы в суд.
Частный судебный исполнитель _________________________________________
Место печати                         (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 28
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 декабря 2018 года № 1627
"САНКЦИОНИРУЮ"
Судья ___________________
(наименование суда)
_________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
"__" __________ 20__ года
Типовая форма постановления о принятии мер по обеспечению
исполнения исполнительных документов
"__" ________ 20__года __________________________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ___________________________________________________,
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ)
рассмотрев ____________________________________ №____ от "_____"__________ 20____г.
(указывается наименование исполнительного документа номер и дата исполнительного документа)
о ______________________________________________________________________________
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника
(полное наименование юридического лица, для физического лица - фамилия, имя, отчество
(при его наличии), их идентификационные номера)
поступившего из _________________________________________________________________
(указывается наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ)
"____" ______________________ 20__ года
(указывается дата поступления исполнительного документа к частному судебному исполнителю)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________________
(обстоятельства для принятия мер обеспечения, со ссылкой на нормы действующего Закона
либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпунктами 1), 2-1), 6) пункта 2, пунктами 3, 6 статьи 32, статьями 62, 63, 65 и 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:
1. Принять меру (-ы) по обеспечению исполнения исполнительных документов
_______________________________________________________________________________.
(вид меры обеспечения, описание ограничения, имущества)
1. Наложить арест на имущество должника__________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(Ф.И.О. должника - физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН)
включая деньги и ценные бумаги, находящиеся у него либо у иных физических или
юридических лиц (в том числе в банках и организациях, осуществляющих отдельные
виды банковских операций, а также в страховых), в кассе предприятия в пределах
___________________________________________ _______________________________тенге
(иная валюта)                              (необходима сумма для исполнения
исполнительного документа, с учетом оплаты расходов по исполнению)
2. Направить данное постановление в _____________________________ для исполнения
(наименование органа, организации)
и предоставления информации об исполнении настоящего постановления, в том числе о
номерах банковских счетов, об остатках и движениях денежных средств, ограничениях на этих счетах.

Баяндалғандардың негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 2 сәуірдегі Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағы, 33-бабы 4-тармағының __) тармақшасын, 126- бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Борышкер болып табылатын ________________________(заңды тұлға басшысының
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), ЖСН, заңды тұлғаның атауы,
БСН) (оның міндетін атқарушының)
Қазақстан Республикасынан шығуына уақытша шектеу алынып тасталынсын.
2. Сот орындаушысының қаулылары атқарушылық іс жүргізудің мемлекеттік автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметіне орындау үшін жіберілсін.
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
4. Атқарушылық іс жүргізу тараптарына Заңның 127-бабына сәйкес өндіріп алушы немесе борышкер сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындау жөніндегі шешіміне және әрекетіне (әрекетсіздігіне) немесе осындай әрекеттер жасаудан бас тартуына сотқа шағым жасауы мүмкін екендігі түсіндірілсін.
Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 250-бабына сәйкес шағым әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабардар етілмеген өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде аумақтық учаскенің сот орындаушысы қызмет көрсететін аудандық (қалалық) сотқа не жеке сот орындаушысының тіркелген жері бойынша беріледі. Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске не жеке сот орындаушысы тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жоғары тұрған органдарға және жоғары тұрған лауазымды адамға бағыныштылық тәртібімен алдын ала жүгіну сотқа шағым беруге кедергі болмайды.
Жеке сот орындаушысы                              _______________________
Мөрдің орны                                           (тегі, аты-жөні, қолы)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 1627 бұйрығына
28-қосымша
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
___________________
Судьясы
(соттың атауы)
___________________________
(қолы, тегі, аты-жөні)
20___ жылғы "____" ________
Атқарушылық іс жүргізуін қамтамасыз ету шараларын қабылдау туралы қаулының үлгілік нысаны
20__жылғы "__" ________                               _________________________
(қаланың, облыстың атауы)
Жеке сот орындаушысы ____________________________________________________,
(жеке сот орындаушысының мекен-жайы және атқару округі, оның тегі, аты-жөні)
20__ жылғы "____" ______________________
(атқарушылық құжаттың жеке сот орындаушысына түскен күні көрсетіледі)
_______________________________________________________________келіп түскен
(атқарушылық құжатты берген соттың немесе органның атауы көрсетіледі)
____________________________________________________________________туралы
(атқарушылық құжаттың талабы, өндіріп алушының және борышкердің деректемелері
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), олардың сәйкестендіру нөмірлері көрсетіледі)
20___ж "____"__________ №__________ _________________________________ қарап,
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық іс жүргізудің нөмірі және күні
көрсетіледі)
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қамтамасыз ету шараларын қабылдау негіздері, қолданыстағы Заңның немесе басқа да нормативтік құқықтық актілердің нормаларына сілтеме жасай отырып көрсетіледі)
Баяндалғандардың негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 2 сәуірдегі Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағы, 3-бабы 2-тармағының 1), 2-1), 6)-тармақшасын, 3, 6-тармақтарын, 62, 63, 65 және 126 - баптарын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Атқарушылық құжаттарын орындауды қамтамасыз ету бойынша
__________________________________________________________________________
(қамтамасыз ету шарасының, шектеудің түрі, мүліктің сипаттамасы)
шаралар қабылдансын.
2.________борышкердің өзіндегі не өзге де жеке немесе заңды тұлғалардағы
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), ЖСН, заңды тұлғаның атауы, БСН)
(оның ішінде банктердегі және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардағы, сондай-ақ сақтандыру ұйымдарындағы) ақшасы мен бағалы қағаздарын қосаалғанда, мүлкіне, кәсіпорынның кассасына____________ теңге (басқа валюта) көлемінде тыйым салу.
(атқарушылық құжатын орындауға қажетті сома, орындау шығыстарына төлемді ескере отырып)
3. Қаулы _______________________ орындауға жолдансын және осы қаулының орындалуы (органның, ұйымның атауы) туралы, соның ішінде банктердегі шоттарының нөмірі, ақша қаражатының қалдықтары мен қозғалысы, осы шоттардағы шектеулер туралы ақпарат берілсін.

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 5 статьи 27, статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон), подпунктом 36) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 апреля 2014 года "Об органах внутренних дел Республики Казахстан", подпунктом 8) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 7 июля 1997 года "О судебных приставах",
ПОСТАНОВИЛ:
1. Обеспечить принудительный привод _____________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица, ИИН, руководителя юридического лица)
проживающего (работающего) _____________________________________________________
(адрес по месту прописки (жительства) физического лица, месту нахождения юридического лица)
в контору частного судебного исполнителя __________________________________________.
2. Направить постановление для оказания содействия в принудительном исполнении
исполнительных документов______________________________________________________.
(наименование органа внутренних дел, территориальное подразделение судебных приставов)
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
4. О результатах исполнения постановления сообщить частному судебному исполнителю по адресу:
_______________________________________________________________________________.
(адрес, телефон, при необходимости адрес электронной почты)
5. Разъяснить сторонам исполнительного производства, что согласно статье 127 Закона решение и действие (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа или отказ в совершении таких действий могут быть обжалованы взыскателем или должником в суд.
В соответствии со статьей 250 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан жалоба подается в районный (городской) суд обслуживаемого судебным исполнителем территориального участка в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно. Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Предварительное обращение в вышестоящие органы и к вышестоящему должностному лицу в порядке подчиненности не препятствует подаче жалобы в суд.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в форме электронного документа. При этом форма электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая подпись судьи, а также его фамилия, имя, отчество (при наличии), дата подписи, наименование суда размещаются с левой стороны документа. В правом верхнем углу гриф "Санкционирую", наименование суда, фамилия, инициалы судьи, а также дата не указываются.
Частный судебный исполнитель _________________________________________
Место печати                         (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 33
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 декабря 2018 года № 1627
"САНКЦИОНИРУЮ"
Судья ___________________
(наименование суда)
_________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
"__" __________ 20__ года
Типовая форма постановления об изъятии недвижимого имущества
"__" ________ 20__года ________________________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ___________________________________________________,
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ)
рассмотрев ____________________________________ №____ от "_____"__________ 20____г.
(указывается наименование исполнительного документа номер и дата исполнительного документа)
о ______________________________________________________________________________
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника
(полное наименование юридического лица, для физического лица - фамилия, имя, отчество
(при его наличии), их идентификационные номера)
поступившего из _________________________________________________________________
(указывается наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ)
"____" ______________________ 20__ года
(указывается дата поступления исполнительного документа к частному судебному исполнителю)
УСТАНОВИЛ:
_______________________________________________________________________________
(основание изъятия недвижимого имущества должника, со ссылкой на нормы действующего Закона либо иного нормативного правового акта)

Баяндалғандардың негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 2 сәуірдегі Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 27-бабының 5-тармағын, 126-бабын, "Қазақстан Республикасының Ішкі істер органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 23 сәуірдегі Заңының 6-бабы 1-тармағының 36) тармақшасын, "Сот приставтары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 7 шілдедегі Заңының 7-бабы 2-тармағының 8) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1.__________________________________________тұратын (жұмыс істейтін)
(жеке тұлғаның тіркелген (тұрғылық) мекен-жайына, заңды тұлғаның орналасқан жері)
____________________________________орналасқан жеке сот орындаушысының кеңсесіне
__________________________________ күштеп әкелу қамтамасыз етілсін.
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), ЖСН, заңды тұлғаның басшысы)
2. Қаулыны атқарушылық құжаттарды мәжбүрлеп орындатуда көмек көрсету үшін __________________________________________ жолдансын.
(ішкі істер органдарының, сот приставтарының аумақтық бөлімшесінің атауы)
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
4. Қаулының орынғандығы туралы жеке сот орындаушысына_______________________ (мекен-жайы, телефоны, қажет болған жағдайда электрондық поштаның мекен-жайы) мекен-жайы бойынша хабарлансын.
5. Атқарушылық іс жүргізу тараптарына Заңның 127-бабына сәйкес өндіріп алушы немесе борышкер сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындау жөніндегі шешіміне және әрекетіне (әрекетсіздігіне) немесе осындай әрекеттер жасаудан бас тартуына сотқа шағым жасауы мүмкін екендігі түсіндірілсін.
Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 250-бабына сәйкес шағым әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабардар етілмеген өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде аумақтық учаскенің сот орындаушысы қызмет көрсететін аудандық (қалалық) сотқа не жеке сот орындаушысының тіркелген жері бойынша беріледі. Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске не жеке сот орындаушысы тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жоғары тұрған органдарға және жоғары тұрған лауазымды адамға бағыныштылық тәртібімен алдын ала жүгіну сотқа шағым беруге кедергі болмайды.
Ескерту: қаулы жазбаша түрде немесе электронды құжат нысанда санкциялауға жатады. Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгертілуі мүмкін. Судьяның электрондық цифрлық қолы, сондай-ақ оның аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні, соттың атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақ бұрышында "Санкциялаймын" грифі, соттың атауы, тегі, аты-жөні, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Жеке сот орындаушысы                               ________________________
Мөрдің орны                                           (тегі, аты-жөні, қолы)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 1627 бұйрығына
33-қосымша
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
___________________
Судьясы
(соттың атауы)
___________________________
(қолы, тегі, аты-жөні)
20___ жылғы "____" ________
Жылжымайтын мүлікті алып қою туралы қаулының үлгілік нысаны
20__жылғы "__" ________                              _________________________
(қаланың, облыстың атауы)
Жеке сот орындаушысы _____________________________________________________,
(жеке сот орындаушысының мекен-жайы және атқару округі, оның тегі, аты-жөні)
20__ жылғы "____" ______________________
(атқарушылық құжаттың жеке сот орындаушысына түскен күні көрсетіледі)
______________________________________________________________келіп түскен
(атқарушылық құжатты берген соттың немесе органның атауы көрсетіледі)
____________________________________________________________________туралы
(атқарушылық құжаттың талабы, өндіріп алушының және борышкердің деректемелері
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), олардың сәйкестендіру нөмірлері көрсетіледі)
20___ж "____"__________ №__________ _________________________________ қарап,
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық іс жүргізудің нөмірі және күні
көрсетіледі)
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(жылжымайтын мүлікті алып қоюдың негіздері, қолданыстағы Заңның немесе басқа да нормативтік құқықтық актілердің нормаларына сілтеме жасай отырып көрсетіледі)

2. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 марта 2014 года № 135 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 19 апреля 2013 года № 127 "Об утверждении Типовых форм постановлений частных судебных исполнителей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 17 апреля 2014 года № 9333, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 24 апреля 2014 года).
3. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 600 "О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 19 апреля 2013 года № 127 "Об утверждении Типовых форм постановлений частных судебных исполнителей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 8 декабря 2015 года № 12367, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 23 декабря 2015 года, в газете "Казахстанская правда" от 30 ноября 2016 года № 230 (28356) и в газете "Егемен Қазақстан" 30 ноября 2016 года № 230 (28958)).

2. "Мемлекеттік сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 19 сәуірдегі № 127 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 31 наурыздағы № 135 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылғы 17 сәуірде № 9333 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 24 сәуірде жарияланған).
3. "Мемлекеттік сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 19 сәуірдегі № 127 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 600 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 8 желтоқсанда № 12367 тіркелген, Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 23 желтоқсанда, "Казахстанская правда" газетінді 2016 жылғы 30 қарашада № 230 (28356), "Егемен Қазақстан" газетінде 2016 жылғы 30 қарашада № 230 (28958) жарияланған).