Об утверждении ставок платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников по городу Астане
Решение маслихата города Астаны от 12 декабря 2018 года № 340/42-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 4 февраля 2019 года № 1203
Рассмотрев материалы, представленные акиматом города Астаны, руководствуясь подпунктом 5) статьи 38 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года и статьей 569 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс), пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые ставки платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников по городу Астане согласно приложению.
2. Признать утратившими силу решения маслихата города Астаны:
от 21 декабря 2009 года № 286/42-IV "Об утверждении ставок платы за пользование водными ресурсами из поверхностных источников" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 612, опубликовано 30 января 2010 года в газетах "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана);
от 24 июня 2015 года № 383/54-V "О внесении изменения в решение маслихата города Астаны от 21 декабря 2009 года № 286/42-IV "Об утверждении ставок платы за пользование водными ресурсами из поверхностных источников" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 929, опубликовано 1 августа 2015 года в газетах "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана).
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Астаны
Е. Сыдыков
Секретарь маслихата
города Астаны
Ж. Нурпиисов
Приложение
к решению маслихата
города Астаны
от 12 декабря 2018 года
№ 340/42-VI
Ставки платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников по городу Астане, расчитанный с учетом коэффициента инфляции (приведенный к единице) в 2017 году
Примечание: нормативные ставки ежегодно индексируются исходя из уровня инфляции на соответствующий год.

Астана қаласы бойынша жер үсті көздеріндегі су ресурстарын пайдалану үшін төлемақы ставкаларын бекіту туралы
Астана қаласы мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 340/42-VI шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2019 жылғы 4 ақпанда № 1203 болып тіркелді
Астана қаласы әкімдігінің ұсынған материалдарын қарап, Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су кодексінің 38-бабы 5)-тармағына және Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Кодексінің 569-бабын, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 5-тармағына сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қосымшаға сәйкес Астана қаласы бойынша жер үсті көздеріндегі су ресурстарын пайдалану үшін төлемақы ставкалары қоса бекітілсін.
2. Астана қаласы мәслихатының шешімдері күшін жойды деп танылсын:
2009 жылғы 21 желтоқсандағы №286/42-IV "Су ресурстарын үстіңгі көздерден пайдалануға төлем ставкаларын бекіту туралы" шешімінің (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 612 болып тіркелген, "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана" газеттерінде 2010 жылғы 30 қантарда жарияланған);
2015 жылғы 24 маусымдағы № 383/54-V "Су ресурстарын үстіңгі көздерден пайдалануға төлем ставкаларын бекіту туралы" Астана қаласы мәслихатының 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 286/42-IV шешiмiне өзгерiс енгізу туралы" шешімінің (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 929 болып тіркелген, "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана" газеттерінде 2015 жылғы 1 тамызда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы Е. Сыдықов
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы Ж. Нұрпейісов
Астана қаласы мәслихатының
2018 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 340/42-VI шешіміне
қосымша
2017 жылғы инфляция коэффициентін (бірлікке келтірілген) ескеруімен есептелген Астана қаласы бойынша жер үсті көздеріндегі су ресурстарын пайдалану үшін төлемақы ставкалары
Арнайы су пайдалану түрі
Өзен бассейндері
Тұрғын-үй пайдалану және коммунал-дық қызметтер (теңге/1000 тек.м)
Өнеркәсіп, жылу энергетикасын қоса есептегенде (теңге/1000 тек.м)
Ауыл шаруашылығы (теңге/1000 тек.м)
Су көздерінен су алуды жүзеге асыратын тоған шаруашылықтары (теңге/1000 тек.м)
Гидроэнергетика (теңге/1000 кВт/сағ)
Су көлігі (теңге/1000 т/км)
1.
Есіл өзенінің бассейні
118,13
327,27
92,95
92,95
32,92
9,68
2.
Нұра өзенінің бассейні
131,68
375,68
108,44
102,63
Ескерту: нормативтік ставкалар жыл сайын ағымдағы жылдың инфляция деңгейіне қатысты индекстеледі.