О внесении изменения в постановление акимата Акмолинской области от 9 января 2018 года № А-1/14 "Об утверждении регламента государственной услуги "Аннулирование записей актов гражданского состояния"
Постановление акимата Акмолинской области от 17 мая 2018 года № А-5/219. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 12 июня 2018 года № 6660. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 3 февраля 2020 года № А-2/40
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 03.02.2020 № А-2/40 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об утверждении регламента государственной услуги "Аннулирование записей актов гражданского состояния" от 9 января 2018 года № А-1/14 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6375, опубликовано 7 февраля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующее изменение:
регламент государственной услуги "Аннулирование записей актов гражданского состояния", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Акмолинской области Бектенова О.А.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области М.Мурзалин
Приложение
к постановлению акимата
Акмолинской области
от 17 мая 2018 года
№ А-5/219
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 9 января 2018 года
№ А-1/14
Регламент государственной услуги "Аннулирование записей актов гражданского состояния"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аннулирование записей актов гражданского состояния" (далее – государственная услуга) оказывается соответствующими подразделениями местных исполнительных органов районов, городов областного значения Акмолинской области, осуществляющие функции в сфере регистрации актов гражданского состояния (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется на альтернативной основе через:
услугодателя;
местных исполнительных органов районов в городе, городов районного значения, акимы поселков, сел, сельских округов (далее - аким сельского округа);
некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).

"Азаматтық хал актілері жазбаларын жою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2018 жылғы 9 қаңтардағы № А-1/14 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № А-5/219 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 12 маусымда № 6660 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2020 жылғы 3 ақпандағы № А-2/40 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 03.02.2020 № А-2/40 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңдарына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Азаматтық хал актілері жазбаларын жою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2018 жылғы 9 қаңтардағы № А-1/14 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6375 болып тіркелген, 2018 жылғы 7 ақпанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Азаматтық хал актілері жазбаларын жою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің орынбасары О.А.Бектеновке жүктелсін.
3. Осы қаулы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі М.Мырзалин
Ақмола облысы әкімдігінің
2018 жылғы 17 мамырдағы
№ А-5/219 қаулысына
қосымша
Ақмола облысы әкімдігінің
2018 жылғы 9 қаңтардағы
№ А-1/14 қаулысымен
бекітілген
"Азаматтық хал актілері жазбаларын жою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Азаматтық хал актілері жазбаларын жою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) азаматтық хал актілерін тіркеу саласында функцияларды жүзеге асыратын Ақмола облысы аудандарының, облыстық маңызы бар қалаларының жергілікті атқарушы органдарының тиісті бөлімшелерімен көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру мынадай баламалы негізде:
көрсетілетін қызметті беруші;
қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері (бұдан әрі - ауылдық округтің әкімі);
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
при аннулировании записи акта гражданского состояния по заявлению заинтересованных лиц, а также на основании решения суда – ответ регистрирующего органа об аннулировании записи акта гражданского состояния;
при аннулировании актовых записей об установлении отцовства, усыновлении (удочерении) (c восстановлением первично сформированного индивидуально-идентификационного номера), о перемене имени, фамилии и отчества - повторное свидетельство о рождении с первоначальными данными, при необходимости справка о рождении;
при аннулировании актовой записи о расторжении брака - свидетельство о заключении соответствующего брака;
либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги на бумажном носителе при предъявлении документа, удостоверяющего личность, в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Аннулирование записей актов гражданского состояния", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 219 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11374) (далее – Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги являются документы представленные услугополучателем, согласно пункта 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
При обращении услугополучателя либо его уполномоченного представителя к услугодателю:
1) сотрудник канцелярии осуществляет прием документов и их регистрацию – 20 минут;
2) руководитель ознакамливается с документами и определяет ответственного исполнителя – 1 час;
3) ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты документов, подготавливает результат государственной услуги:
по заявлению заинтересованных лиц - 28 календарных дней, при необходимости запроса в другие государственные органы и проведения дополнительного изучения или проверки срок рассмотрения продлевается не более чем на 30 календарных дней, о чем сообщается услугополучателю в течение 3 календарных дней с момента продления срока рассмотрения;
на основании решения суда - 14 календарных дней, при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 30 календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 3 календарных дней;

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі:
азаматтық хал акті жазбасының күшін мүдделі тараптардың өтініші бойынша, сондай-ақ сот шешiмi негiзiнде жойған кезде – азаматтық хал акті жазбасының күшін жою туралы тіркеуші органның жауабы;
әке болуды анықтау, бала асырап алу (алғашқы қалыптастырылған жеке сәйкестендіру нөмірін қалпына келтірумен), атын, тегін, әкесiнiң атын өзгерту туралы жазбалардың күшін жойған кезде – бастапқы деректермен қайталама туу туралы куәлік, қажет болған жағдайда, туу туралы анықтама;
неке бұзу туралы акт жазбасының күшiн жойған кезде – тиісті некені қию туралы куәлік;
немесе Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 219 бұйрығымен бекітілген "Азаматтық хал актілері жазбаларын жою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11374 болып тіркелген) (бұдан әрі – Стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті алушымен Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттар, мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимыл) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
Көрсетілетін қызметті алушы немесе оның уәкілетті өкілі көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
1) кеңсенің қызметкері құжаттарды қабылдауды және оларды тіркеуді жүзеге асырады – 20 минут;
2) басшы құжаттармен танысады және жауапты орындаушыны белгілейді – 1 сағат;
3) жауапты орындаушы құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады, мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін дайындайды:
мүдделі тұлғалардың өтініші бойынша – 28 күнтізбелік күн, басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу және қосымша зерделеу немесе тексеру қажет болған кезде – көрсетілетін қызметті алушыны қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап күнтізбелік 3 күн ішінде хабардар ете отырып, күнтізбелік 30 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;
сот шешімінің негізінде – 14 күнтізбелік күн, басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу және қосымша зерделеу немесе тексеру қажет болған кезде – көрсетілетін қызметті алушы қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап күнтізбелік 3 күн ішінде хабардар етіле отырып, күнтізбелік 30 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;

4) руководитель подписывает результат государственной услуги – 1 час;
5) сотрудник канцелярии выдает результат государственной услуги – 20 минут.
При обращении услугополучателя либо его уполномоченного представителя к акиму сельского округа:
1) аким сельского округа осуществляет прием документов и их регистрацию - 20 минут;
2) аким сельского округа направляет документы услугодателю - 1 календарный день;
3) сотрудник канцелярии осуществляет прием документов их регистрацию – 15 минут;
4) руководитель ознакамливается с документами и определяет ответственного исполнителя – 1 час;
5) ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты документов, подготавливает результат государственной услуги:
по заявлению заинтересованных лиц - 25 календарных дней, при необходимости запроса в другие государственные органы и проведения дополнительного изучения или проверки срок рассмотрения продлевается не более чем на 30 календарных дней, о чем сообщается услугополучателю в течение 3 календарных дней с момента продления срока рассмотрения;
на основании решения суда – 12 календарных дней, при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 30 календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 3 календарных дней;
6) руководитель подписывает результат государственной услуги – 1 час;
7) сотрудник канцелярии направляет результат государственной услуги акиму сельского округа - 1 календарный день;
8) аким сельского округа выдает результат государственной услуги – 20 минут.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующих процедур (действий):
При обращении услугополучателя либо его уполномоченного представителя к услугодателю:
1) прием и регистрация документов;
2) определение ответственного исполнителя;
3) подготовка результата государственной услуги;
4) подписание результата государственной услуги;
5) выдача результата государственной услуги.
При обращении услугополучателя либо его уполномоченного представителя к акиму сельского округа:
1) прием и регистрация документов;
2) направление документов услугодателю;
3) прием и регистрация документов;
4) определение ответственного исполнителя;
5) подготовка результата государственной услуги;
6) подписание результата государственной услуги;

4) басшы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды – 1 сағат;
5) кеңсенің қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін береді – 20 минут.
Көрсетілетін қызметті алушы немесе оның уәкілетті өкілі ауылдық округтің әкіміне жүгінген кезде:
1) ауылдық округтің әкімі құжаттарды қабылдауды және оларды тіркеуді жүзеге асырады – 20 минут;
2) ауылдық округтің әкімі құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды – 1 күнтізбелік күн;
3) кеңсенің қызметкері құжаттарды қабылдауды және оларды тіркеуді жүзеге асырады – 15 минут;
4) басшы құжаттармен танысады және жауапты орындаушыны белгілейді – 1 сағат;
5) жауапты орындаушы құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады, мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін дайындайды:
мүдделі тұлғалардың өтініші бойынша – 25 күнтізбелік күн, басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу және қосымша зерделеу немесе тексеру қажет болған кезде – көрсетілетін қызметті алушыны қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап күнтізбелік 3 күн ішінде хабардар ете отырып, күнтізбелік 30 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;
сот шешімінің негізінде – 12 күнтізбелік күн, басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу және қосымша зерделеу немесе тексеру қажет болған кезде – көрсетілетін қызметті алушы қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап күнтізбелік 3 күн ішінде хабардар етіле отырып, күнтізбелік 30 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;
6) басшы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды – 1 сағат;
7) кеңсенің қызметкері ауылдық округтің әкіміне мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін жолдайды – 1 күнтізбелік күн;
8) ауылдық округтің әкімі мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін береді – 20 минут.
6. Келесі рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болып табылатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі:
Көрсетілетін қызметті алушы немесе оның уәкілетті өкілі көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде.
1) құжаттарды қабылдау және тіркеу;
2) жауапты орындаушыны белгілеу;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін дайындау;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне қол қою;
5) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру.
Көрсетілетін қызметті алушы немесе оның уәкілетті өкілі ауылдық округтің әкіміне жүгінген кезде:
1) құжаттарды қабылдау және тіркеу;
2) құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдау;
3) құжаттарды қабылдау және тіркеу;
4) жауапты орындаушыны белгілеу;
5) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін дайындау;
6) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне қол қою;

на основании решения суда – 12 календарных дней, при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 30 календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 3 календарных дней;
6) руководитель подписывает результат государственной услуги – 1 час;
7) сотрудник канцелярии направляет результат государственной услуги акиму сельского округа - 1 календарный день;
8) аким сельского округа выдает результат государственной услуги – 20 минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя (либо его уполномоченного представителя):
процесс 1 - работник Государственной корпорации проверяет представленные документы, принимает и регистрирует заявление услугополучателя, выдает расписку о приеме соответствующих документов;
условие 1 - в случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к Стандарту;
процесс 2 - действия услугодателя, предусмотренные пунктом 5 настоящего регламента;
процесс 3 - работник Государственной корпорации в срок, указанный в расписке о приеме соответствующих документов, выдает услугополучателю готовый результат оказания государственной услуги.
При обращении в Государственную корпорацию, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 минут.
Максимально допустимое время обслуживания – 15 минут.
Перечень документов при обращении услугополучателя в Государственную корпорацию:
1) заявление об аннулировании актовой записи (далее - заявление) по форме согласно приложению 1 к Стандарту;
2) документ, удостоверяющий личность (для идентификации);
3) свидетельства или справки, выданные на основании актовой записи подлежащей аннулированию;
4) документ подтверждающий необходимость аннулирования записи актов гражданского состояния (при его наличии);

сот шешімінің негізінде – 12 күнтізбелік күн, басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу және қосымша зерделеу немесе тексеру қажет болған кезде – көрсетілетін қызметті алушы қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап күнтізбелік 3 күн ішінде хабардар етіле отырып, күнтізбелік 30 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;
6) басшы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды – 1 сағат;
7) кеңсенің қызметкері ауылдық округтің әкіміне мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін жолдайды – 1 күнтізбелік күн;
8) ауылдық округтің әкімі мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін береді – 20 минут.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) басқа да көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
9. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына және (немесе) басқа көрсетілетін қызметті берушілерге өтініш білдіру тәртібін, көрсетілетін қызметті алушының (немесе оның уәкілетті өкілінің) сауалын өңдеу ұзақтығын сипаттау:
1-процесс – Мемлекеттік корпорацияның қызметкері ұсынылған құжаттарды тексереді, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қабылдайды және тіркейді, тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді;
1-шарт - көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
2-процесс – осы регламенттің 5-тармағында қарастырылған көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимылдары;
3-процесс - Мемлекеттік корпорацияның қызметкерітиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхатында көрсетілген мерзімінде көрсетілетін қызмет алушыға дайын мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін береді.
Мемлекеттік корпорацияға өтініш білдірген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
Құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің барынша көп рұқсат етілген уақыты– 15 минут.
Кызмет көрсетудің барынша көп рұқсатетілген уақыты – 15 минут.
Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға өтініш білдірген кездегі қажетті құжаттардың тізбесі:
1) Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша акті жазбасын жою туралы өтініш (бұдан әрі – өтініш);
2) жеке басын куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін);
3) жойылуға жататын азаматтық хал акт жазбасының негізінде берілген куәліктер немесе анықтамалар;
4) азаматтық хал акті жазбаларының жойылу қажеттігін растайтын құжат (бар болған жағдайда);

5) нотариально удостоверенная доверенность, в случае обращения представителя услугополучателя;
При оказании государственной услуги на основании решения суда вступившего в законную силу, услугополучателем предоставляется:
1) заявление об аннулировании актовой записи на основании решения суда по форме согласно приложению 2 к Стандарту;
2) удостоверение личности услугополучателя (для идентификации личности);
3) вступившее в законную силу решение суда об аннулировании, об отмене ранее вынесенного решения суда об установлении факта либо о государственной регистрации записи акта, о признании записи акта недействительной, с указанием актовой записи подлежащий аннулированию.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, а также свидетельств о регистрации актов гражданского состояния, если регистрация была произведена после 2008 года на территории РК, услугодатель или работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Аннулирование записей
актов гражданского состояния"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Аннулирование записей актов гражданского состояния"
При обращении услугополучателя либо его уполномоченного представителя к услугодателю
При обращении услугополучателя либо его уполномоченного представителя к акиму сельского округа

5) көрсетілетін қызметті алушының өкілі өтініш білдірген кезде, нотариалды куәландырылған сенімхат;
Заңды күшіне енген сот шешімі негізінде мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы мыналарды ұсынады:
1) Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша сот шешімі негізінде акті жазбасын жою туралы өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке куәлігі (жеке басын сәйкестендіру үшін);
3) мемлекеттік тіркеу орны мен уақыты көрсетілген күшін жою туралы, бұрын шығарылған фактіні тану не акті жазбасын мемлекеттік тіркеу туралы сот шешімінің күшін жою туралы, күшін жоюға жататын акті жазбасын көрсете отырып, акті жазбасын жарамсыз деп тану туралы заңды күшіне енген сот шешімі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, сондай-ақ егер тіркеу Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылдан кейін жүргізілген болса, азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктер туралы мәліметтер, көрсетілетін қызметті беруші және Мемлекеттік корпорация қызметкері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін нақтылы сипаттау, осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Азаматтық хал актілерінің жазбаларын жою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымша
"Азаматтық хал актілерінің жазбаларын жою" мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Көрсетілетін қызметті алушы немесе оның уәкілетті өкілі көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде
Көрсетілетін қызметті алушы немесе оның уәкілетті өкілі ауылдық округтің әкіміне жүгінген кезде