О районном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2018 года № 41/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 29 декабря 2018 года № 6994.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 5088510,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 850815 тысяч тенге;
неналоговые поступления 43689,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 36346 тысяч тенге;
поступления трансфертов 4157660,1 тысяча тенге;
2) затраты 5096771,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование (-20944,9) тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 3788 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 24732,9 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 86000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 86000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (- 73315,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 73315,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 06.12.2019 № 60/2 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Учесть норматив распределения социального налога в районный бюджет в размере 100 процентов.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год из областного бюджета предусмотрена субвенция в сумме 2390845 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрена субвенция, передаваемая из районного бюджета бюджету Красивинского сельского округа в сумме 14564 тысячи тенге.
5. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2019 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по районному бюджету определяется постановлением акимата Есильского района.
6. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2019 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по районному бюджету определяется постановлением акимата Есильского района.
7. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2019 год предусмотрены целевые трансферты бюджету города Есиль согласно приложению 6.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата Есильского района.

2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 41/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 6994 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 5088510,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 850815 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 43689,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 36346 мың теңге;
трансферттер түсімі 4157660,1 мың теңге;
2) шығындар 5096771,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу (-20944,9) мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер 3788 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 24732,9 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 86000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 86000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (- 73315,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 73315,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 06.12.2019 № 60/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудандық бюджетке әлеуметтік салықты бөлу нормативі 100 пайыз мөлшерінде көзделгені ескерілсін.
3. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте, облыстық бюджеттен 2390845 мың теңге сомасында субвенция көзделгені ескерілсін.
4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте, Красивинский ауылдық округінің бюджетіне, аудандық бюджеттен 14564 мың теңге сомасында субвенция көзделгені ескерілсін.
5. 2019 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Аудандық бюджет бойынша нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
6. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарының құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес көзделгені ескерілсін.
Аудандық бюджет бойынша нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
7. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарының құрамында Есіл қаласының бюджетiне 6 қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттердің көзделгені ескерiлсiн.
Нысаналы трансферттердің көрсетiлген сомаларын бөлу Есіл ауданы әкiмдiгiнің қаулысымен белгіленеді.

7-1. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2019 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета бюджетам города Есиль, Красивинского сельского округа согласно приложению 12.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата Есильского района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 19.03.2019 № 47/2 (вводится в действие с 01.01.2019).
7-2. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2019 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета бюджетам города Есиль, Красивинского сельского округа согласно приложению 13.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата Есильского района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-2 в соответствии с решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 21.05.2019 № 51/2 (вводится в действие с 01.01.2019).
8. Учесть, что в районном бюджете предусмотрен возврат средств в областной бюджет на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства.
9. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 24732,9 тысяч тенге, в том числе: погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом – 4919,7 тысяч тенге, возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета – 7819,6 тысяч тенге, возврат использованных не по целевому назначению бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета – 11993,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 31.10.2019 № 58/2 (вводится в действие с 01.01.2019).
10. Учесть в районном бюджете на 2019 год специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры и спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 31.10.2019 № 58/2 (вводится в действие с 01.01.2019).
12. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год, согласно приложению 7.
13. Учесть, что в бюджете района предусмотрены бюджетные программы поселка, сел, сельских округов на 2019-2021 годы, согласно приложениям 8, 9, 10.

7-1. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарының құрамында Есіл қаласының, Красивинский ауылдық округінің бюджеттеріне республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 12 қосымшаға сәйкес көзделгені ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетiлген сомаларын бөлу Есіл ауданы әкiмдiгiнің қаулысымен белгіленеді.
Ескерту. Шешім 7-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 19.03.2019 № 47/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7-2. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарының құрамында Есіл қаласының, Красивинский ауылдық округінің бюджеттеріне облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 13 қосымшаға сәйкес көзделгені ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетiлген сомаларын бөлу Есіл ауданы әкiмдiгiнің қаулысымен белгіленеді.
Ескерту. Шешім 7-2-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 21.05.2019 № 51/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге аудандық бюджетте облыстық бюджетке қаражаттарды қайтару көзделгені ескерілсін.
9. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке 24732,9 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттерді өтеу көзделгені ескерiлсiн, оның ішінде: жергiлiктi атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы қарызын өтеу – 4919,7 мың теңге, облыстық бюджеттен берілген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару – 7819,6 мың теңге, облыстық бюджеттен берілген мақсатқа сай пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару – 11993,6 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 31.10.2019 № 58/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте, азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт салаларының мамандарына, қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар ескерілсін.
11. 2019 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 31.10.2019 № 58/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрленуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Аудан бюджетінде 8, 9, 10 қосымшаларға сәйкес 2019-2021 жылдарға арналған кент, ауылдар, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалары көзделгені ескерілсін.

14. Учесть, что в бюджете района предусмотрены трансферты органам местного самоуправления между поселком, селами, сельскими округами на 2019 год, согласно приложению 11.
15. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
районного маслихата
Г.Каримова
Секретарь
районного маслихата
С.Агымбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Есильского района Т.Ерсеитов
24 декабря 2018 года
Приложение 1 к решению
Есильского районного
маслихата от 24 декабря
2018 года № 41/2
Районный бюджет на 2019 год

14. Аудан бюджетінде 11 қосымшаға сәйкес, 2019 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына кент, ауылдар, ауылдық округтер арасында трансферттер көзделгені ескерілсін.
15. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрайымы
Г.Кәрімова
Аудандық мәслихат
хатшысы
С.Ағымбаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Есіл ауданының әкімі Т.Ерсейітов
24 желтоқсан 2018 жыл
Есіл аудандық мәслихатының
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 41/2 шешіміне
1 қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет

2086862,5
005
Дополнительное образование для детей и юношества
79769
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
38360,9
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
16891
028
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
30334,9
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
363195,3
046
Методическая работа
22690,8
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
21448
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
430958,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
418017,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
26217,4
002
Программа занятости
88881,5
005
Государственная адресная социальная помощь
201766
006
Оказание жилищной помощи
67,4
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
29358,6
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
836
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2196,5
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
30896,8
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
4768,7
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
24528
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
5001
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3500
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
12940,6
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
10188,6
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
2752
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
828985,8
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
664003,6
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
20

2086862,5
005
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
79769
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
38360,9
020
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
16891
028
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
30334,9
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
363195,3
046
Әдістемелік жұмыс
22690,8
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
21448
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
430958,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
418017,9
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26217,4
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
88881,5
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
201766
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
67,4
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
29358,6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
836
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2196,5
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
30896,8
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
4768,7
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
24528
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5001
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3500
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
12940,6
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
10188,6
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
2752
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
828985,8
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
664003,6
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
20

4699
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
52165
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
15431,9
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
999
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1091,1
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
32743
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
1900
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
15895,7
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
15895,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
15895,7
12
Транспорт и коммуникации
105733
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
105733
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
105733
13
Прочие
18873,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5133,4
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
2690
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
2443,4
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
13739,7
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
13739,7
14
Обслуживание долга
3663,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3663,6
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
3663,6
15
Трансферты
166042,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
166042,9
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
458,9
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства

4699
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
52165
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15431,9
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
999
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1091,1
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
32743
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1900
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
15895,7
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
15895,7
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15895,7
12
Көлiк және коммуникация
105733
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
105733
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
105733
13
Басқалар
18873,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5133,4
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2690
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2443,4
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
13739,7
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
13739,7
14
Борышқа қызмет көрсету
3663,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3663,6
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
3663,6
15
Трансферттер
166042,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
166042,9
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
458,9
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер

13975
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
14500
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
14500
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
251
006
Поддержка предпринимательской деятельности
251
15
Трансферты
480929
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
480929
038
Субвенции
480929
III. Чистое бюджетное кредитование
0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
V. Дефицит (профицит) бюджета
0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
Приложение 4 к решению
Есильского районного
маслихата от 24 декабря
2018 года № 41/2
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2019 год
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 06.12.2019 № 60/2 (вводится в действие с 01.01.2019).
Наименование
Сумма
тысяч тенге
1
2
Всего
1395039,8
Целевые текущие трансферты
849169,8
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
422789,8
На повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
27827
Отдел занятости и социальных программ района
226344
На развитие рынка труда, в том числе:
45326
за счет республиканского бюджета
37751
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику
11641,3
на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям оказывающим содействие в переселении
354,7
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды
25755
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей для молодежи, членам малообеспеченных и многодетных семей, трудоспособным инвалидам
7575
за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
7575
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3500
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
3874
На расширение Перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
1127
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
7778
На выплату государственной адресной социальной помощи, в том числе:

13975
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
14500
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
14500
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
251
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
251
15
Трансферттер
480929
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
480929
038
Субвенциялар
480929
III. Таза бюджеттiк кредиттеу
0
IV. Қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо
0
Қаржы активтерiн сатып алу
0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
0
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
0
Есіл аудандық мәслихатының
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 41/2 шешіміне
4 қосымша
2019 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 06.12.2019 № 60/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
1395039,8
Ағымдағы нысаналы трансферттер
849169,8
оның iшiнде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
422789,8
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге
27827
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
226344
Еңбек нарығын дамытуға, оның iшiнде:
45326
республикалық бюджеттің қаражаты есебінен
37751
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына
11641,3
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын адамдарға және қоныс аударуға жәрдемдесетін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге
354,7
NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар
25755
жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар
7575
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен
7575
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
3500
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге
3874
Техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар Тiзбесiн кеңейтуге
1127
Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
7778
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне, оның iшiнде:

164739
за счет республиканского бюджета
151012
за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
13727
Отдел образования, физической культуры и спорта района
164121
На увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования
164121
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
8088
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей
8088
Целевые трансферты на развитие
542082
в том числе:
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
542082
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Программы развития регионов до 2020 года
542082
Бюджетные кредиты
3788
в том числе:
Отдел экономики и финансов района
3788
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
3788
Приложение 5 к решению
Есильского районного
маслихата от 24 декабря
2018 года № 41/2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2019 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 06.12.2019 № 60/2 (вводится в действие с 01.01.2019).
Наименование
Сумма
тысяч тенге
1
2
Всего
375563,3
Целевые текущие трансферты
237220,3
в том числе:
Отдел образования, физической культуры и спорта района
38033,7
На открытие IT-классов в школах
5023
На обеспечение школьной формой и канцелярскими товарами учащихся школ из малообеспеченных семей
10116
На приобретение и доставку учебников для школ
10996,7
На внедрение Программы "Формирование здоровья и жизненных навыков и превенции суицида среди несовершеннолетних"
1898
На благоустройство детской площадки детского сада государственного коммунального казенного предприятия "Айналайын" села Заречное Есильского района
10000
Отдел ветеринарии района
34643
На проведение противоэпизоотических мероприятий
32743
Возмещение стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направленных на санитарный убой
1900
Отдел занятости и социальных программ района
58389,3
На развитие рынка труда, в том числе:
1400
на трудоустройство через частные агентства занятости
1400
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
12324
На субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов
545,5
На выплату единовременной материальной помощи к 30- летию вывода Советских войск из Афганистана
2121
На оказание единовременной социальной помощи многодетным семьям по заявлению при наступлении трудной жизненной ситуации, доход которых не превышает величину прожиточного минимума

164739
республикалық бюджеттің қаражаты есебінен
151012
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен
13727
Ауданның білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
164121
Бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
164121
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
8088
Аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға
8088
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
542082
оның iшiнде:
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
542082
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
542082
Бюджеттік кредиттер
3788
оның iшiнде:
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
3788
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
3788
Есіл аудандық мәслихатының
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 41/2 шешіміне
5 қосымша
2019 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 06.12.2019 № 60/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
375563,3
Ағымдағы нысаналы трансферттер
237220,3
оның iшiнде:
Ауданның білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
38033,7
Мектептерде IT-сыныптарын ашуға
5023
Аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын мектеп формасымен және кеңсе тауарларымен қамтамасыз етуге
10116
Мектептерге арналған оқулықтарды сатып алу және жеткізу
10996,7
"Денсаулық пен тіршілік дағдыларын қалыптастыру, сонымен қатар кәмелетке толмаған жасөспірімдер арасында өзіне-өзі қол жұмсаудың алдын алу" бағдарламасын енгізуге
1898
Есіл ауданының Заречный ауылындағы "Айналайын" мемелекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны балабақшасының балалар алаңын абаттандыруға
10000
Ауданның ветеринария бөлімі
34643
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
32743
Бруцелезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын өтеуге
1900
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
58389,3
Еңбек нарығын дамытуға, оның iшiнде:
1400
жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктері арқылы жұмысқа орналасуға
1400
Қыска мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
12324
Қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығындарды өтеу субсидиясына
545,5
Кеңес әскерлерінің Ауғанстаннан шығарылуының 30-жылдығына орай бір жолғы материалдық көмек төлеуге
2121
Көпбалалы отбасыларға табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын қиын өмірлік жағдай туындаған кезде бір жолғы әлеуметтік көмек көрсету

3143,6
На выплату государственной адресной социальной помощи
35680
На обеспечение льготного проезда многодетных матерей и детей из многодетных семей
3175,2
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
30000
На приобретение жилья
30000
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог и жилищной инспекции района
73954,3
На ремонт автомобильных дорог
50000
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
23954,3
Отдел экономики и финансов района
2200
На внедрение единой информационной площадки учета исполнения бюджета
2200
Целевые трансферты на развитие
138343
в том числе:
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
83343
На развитие систем водоснабжения в сельских населенных пунктах
83343
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог и жилищной инспекции района
55000
Увеличение уставного капитала
55000
Приложение 6 к решению
Есильского районного
маслихата от 24 декабря
2018 года № 41/2
Целевые трансферты из районного бюджета бюджету города Есиль на 2019 год
Сноска. Приложение 6 – в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 06.12.2019 № 60/2 (вводится в действие с 01.01.2019).
Наименование
Сумма
тысяч тенге
1
2
Всего
37730,8
Целевые текущие трансферты
37730,8
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог и жилищной инспекции района
36480,8
На обустройство пешеходных дорожек города Есиль
9764,8
На обустройство и благоустройство площади памятника Воинов-интернационалистов
1000
На благоустройство города Есиль
2600
На обустройство и благоустройство сквера по улице Жабаева города Есиль
7570
На изготовление и монтаж световой иллюминаций на здания и сооружения города Есиль
4950
На изготовление и установка уличных фигур из дюралайта
2872
На приобретение и установку видеорегистратора для системы цифрового видеонаблюдения города Есиль

3143,6
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне
35680
Көпбалалы аналарға және көпбалалы отбасылардын балаларына жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
3175,2
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
30000
Тұрғын үйлерін сатып алуға
30000
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
73954,3
Автомобиль жолдарын жөндеуге
50000
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға
23954,3
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
2200
Бюджеттік атқару есебінің бірыңғай ақпараттық алаңнын енгізуге
2200
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
138343
оның iшiнде:
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
83343
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
83343
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
55000
Жарғылық капиталын үлкейту
55000
Есіл аудандық мәслихатының
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 41/2 шешіміне
6 қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджеттен Есіл қаласының бюджетіне берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 06.12.2019 № 60/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
37730,8
Ағымдағы нысаналы трансферттер
37730,8
оның iшiнде:
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
36480,8
Есіл қаласының жаяу жүргіншілер жолдарын жайластыруға
9764,8
Интернационалист-жауынгерлер ескерткішінің алаңын жайластыруға және абаттандыруға
1000
Есіл қаласын абаттандыруға
2600
Есіл қаласы Жабаев көшесі бойынша скверді жайластыру және абаттандыру
7570
Есіл қаласының ғимараттары мен құрылыстарына жарық иллюминациясын әзірлеуге және монтаждауға
4950
Дюралайттан көше фигураларын әзірлеуге және орнатуға
2872
Есіл қаласының цифрлық бейне бақылау жүйесі үшін бейнетіркегіш сатып алуға және орнатуға

400
На обустройство и благоустройство детской площадки по улице Женис города Есиль
669,4
На текущий внутренний ремонт здания акимата города Есиль (для безбарьерного доступа оказания государственных услуг)
2110,3
На оформление новогодней городской елки
2178
На текущий ремонт коридоров здания акимата города Есиль
2296,1
На изготовление и установку двухсторонних торцевых консолей на территории города Есиль
70,2
Аппарат акима района
1250
На проведение работ кабельной сети для работы по Единому порталу государственных органов
1250
Приложение 7 к решению
Есильского районного
маслихата от 24 декабря
2018 года № 41/2
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Приложение 8 к решению
Есильского районного
маслихата от 24 декабря
2018 года № 41/2
Бюджетные программы поселка, сел, сельских округов на 2019 год

400
Есіл қаласы Жеңіс көшесіндегі балалар алаңын абаттандыруға және жайластыру
669,4
Есіл қаласы әкімдігінің ғимаратын (мемлекеттік қызмет көрсетуге кедергісіз қол жеткізу үшін) ағымдағы ішкі жөндеуге
2110,3
Қалалық жаңа жылдық шыршаны безендіруге
2178
Есіл қаласы әкімдігі ғимараты коридорының ағымдағы жөндеуіне
2296,1
Есіл қаласының аумағында екі жақты шеткі консольдерді дайындауға және орнатуға
70,2
Аудан әкімінің аппарты
1250
Мемлекеттік органның бірынғай порталы жұмысының кабелдік желісін жүргізу жұмыстарына
1250
Есіл аудандық мәслихатының
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 41/2 шешіміне
7 қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджеттiң атқарылу процесінде секвестрленуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тiзбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Есіл аудандық мәслихатының
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 41/2 шешіміне
8 қосымша
2019 жылға арналған кент, ауылдар, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалары

от 24 декабря 2018 года
№ 41/2
Целевые трансферты из республиканского бюджета бюджетам города Есиль, Красивинского сельского округа на 2019 год
Сноска. Решение дополнено приложением 12 в соответствии с решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 19.03.2019 № 47/2 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 21.05.2019 № 51/2 (вводится в действие с 01.01.2019).
Наименование
Сумма
тысяч тенге
1
2
Всего
2081
Целевые текущие трансферты
2081
в том числе:
Отдел экономики и финансов района
2081
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
2081
в том числе:
Аппарат акима города Есиль
659
Аппарат акима Красивинского сельского округа
1422
Приложение 13 к решению
Есильского районного
маслихата от 24 декабря
2018 года № 41/2
Целевые трансферты из областного бюджета бюджетам города Есиль, Красивинского сельского округа на 2019 год

2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 41/2 шешіміне
12 қосымша
2019 жылға арналған Есіл қаласының, Красивинский ауылдық округінің бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. Шешім 12-қосымшамен толықтырылды - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 19.03.2019 № 47/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 21.05.2019 № 51/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
2081
Ағымдағы нысаналы трансферттер
2081
оның iшiнде:
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
2081
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
2081
оның iшiнде:
Есіл қаласы әкімінің аппараты
659
Красивинский ауылдық округі әкімінің аппараты
1422
Есіл аудандық мәслихатының
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 41/2 шешіміне
13 қосымша
2019 жылға арналған Есіл қаласының, Красивинский ауылдық округінің бюджеттеріне облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер