О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 8 декабря 2017 года № 217 "Об областном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение маслихата Актюбинской области от 22 февраля 2018 года № 251. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 7 марта 2018 года № 5894. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 8, подпунктом 5) пункта 2 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 8 декабря 2017 года № 217 "Об областном бюджете на 2018-2020 годы", (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5771, опубликованное 4, 5 января 2018 года в газетах "Ақтөбе" и "Актюбинский вестник") следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
в подпункте 1):
доходы -
цифры "136 847 239" заменить цифрами "136 902 097,5", в том числе:
по неналоговым поступлениям -
цифры "3 410 305" заменить цифрами "3 450 760,9";
по поступлениям трансфертов -
цифры "97 197 762" заменить цифрами "97 212 164,6";
в подпункте 2):
затраты -
цифры "136 821 586" заменить цифрами "138 224 415,9";
в подпункте 3)
чистое бюджетное кредитование -
цифры "- 876 535" заменить цифрами "3 660 218", в том числе:
бюджетные кредиты -
цифры "4 140 862" заменить цифрами "8 677 615";
подпункт 5) изложить в новой редакции:
"дефицит бюджета - - 4 982 536,4 тысячи тенге";
подпункт 6) изложить в новой редакции:
"финансирование дефицита бюджета - 4 982 536,4 тысячи тенге";
2) в пункте 11:
во втором абзаце:
цифры "22 600" заменить цифрами "79 500";
в третьем абзаце:
цифры "236 100" заменить цифрами "221 800";
в четвертом абзаце:
цифры "3 584 167" заменить цифрами "3 601 587";
в седьмом абзаце:
цифры "1 374 887" заменить цифрами "1 132 605";
в девятом абзаце:
цифры "150 000" заменить цифрами "245 200";
в одиннадцатом абзаце:
цифры "1 064 888" заменить цифрами "1 514 888";
в тринадцатом абзаце:
цифры "591 485" заменить цифрами "645 640";
четырнадцатый абзац изложить в новой редакции:
"на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 1 945 134 тысячи тенге";
в пятнадцатом абзаце:
цифры "1 177 359" заменить цифрами "907 271";
в шестнадцатом абзаце:

Облыстық мәслихаттың 2017 жылғы 8 желтоқсандағы № 217 "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2018 жылғы 22 ақпандағы № 251 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 7 наурызда № 5894 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 8-бабының 2-тармағына, 106-бабы 2-тармағының 5-тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстық мәслихаттың 2017 жылғы 8 желтоқсандағы № 217 "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5771 тіркелген 2018 жылғы 4, 5 қаңтарда "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1- тармақта:
1) тармақшада:
кірістер -
"136 847 239" сандары "136 902 097,5" сандарымен ауыстырылсын, оның ішінде:
салықтық емес түсімдер бойынша -
"3 410 305" сандары "3 450 760,9" сандарымен ауыстырылсын;
трансферттер түсімдері бойынша -
"97 197 762" сандары "97 212 164,6" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
шығындар -
"136 821 586" сандары "138 224 415,9" сандарымен ауыстырылсын;
3) тармақшада:
таза бюджеттік кредит беру -
"- 876 535" сандары "3 660 218" сандарымен ауыстырылсын, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер -
"4 140 862" сандары "8 677 615" сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"бюджет тапшылығы - - 4 982 536,4" мың теңге";
6) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
бюджет тапшылығын қаржыландыру - 4 982 536,4 мың теңге";
2) 11-тармақта:
екінші абзацта:
"22 600" сандары "79 500" сандарымен ауыстырылсын;
үшінші абзацта:
"236 100" сандары "221 800" сандарымен ауыстырылсын;
төртінші абзацта:
"3 584 167" сандары "3 601 587" сандарымен ауыстырылсын;
жетінші абзацта:
"1 374 887" сандары "1 132 605" сандарымен ауыстырылсын;
тоғызыншы абзацта:
"150 000" сандары "245 200" сандарымен ауыстырылсын;
он бірінші абзацта:
"1 064 888" сандары "1 514 888" сандарымен ауыстырылсын;
он үшінші абзацта:
"591 485" сандары "645 640" сандарымен ауыстырылсын;
он төртінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға - 1 945 134 мың теңге";
он бесінші абзацта:
"1 177 359" сандары "907 271" сандарымен ауыстырылсын;
он алтыншы абзацта:

5 600 тысяч тенге - на функционирование системы водоснабжения и водоотведения;
351 075,7 тысяч тенге - на развитие теплоэнергетической системы;
50 000 тысяч тенге - на обеспечение функционирования автомобильных дорог;
75 000 тысяч тенге - на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах.".
3) приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
областного маслихата
Секретарь областного маслихата
С. АЙТБАЕВА С. КАЛДЫГУЛОВА

сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуіне - 5 600 мың теңге;
жылу энергетика жүйесін дамытуға - 351 075,7 мың теңге;
автокөлік жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге" - 50 000 мың теңге;
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға - 75 000 мың теңге".
3) көрсетілген шешімдегі 1 қосымшасы осы шешімдегі қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың
сессия төрағасы
Облыстық мәслихаттың хатшысы
С. АЙТБАЕВА С. ҚАЛДЫҒҰЛОВА

508 480
256
Управление координации занятости и социальных программ области
508 480
003
Социальная поддержка инвалидов
504 480
055
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
4 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 777 748
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 691 648
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
107 974
007
Капитальные расходы государственного органа
5 263
017
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на введение стандартов оказания специальных социальных услуг
20 041
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
1 000
06
256
037
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
897 465
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
5 453
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
258 001
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
28 800
054
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
67 651
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
300 000
263
Управление внутренней политики области
23 228
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
23 228
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2 836
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы

508 480
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
508 480
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
504 480
055
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 777 748
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 691 648
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
107 974
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 263
017
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
20 041
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыру
1 000
06
9
256
037
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
897 465
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
5 453
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
258 001
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
28 800
054
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
67 651
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
300 000
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
23 228
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
23 228
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
2 836
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

53 793
071
Развитие газотранспортной системы
1 308 512
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
268 304
070
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие газотранспортной системы
268 304
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
11 516 726
1
Сельское хозяйство
10 672 968
255
Управление сельского хозяйства области
10 523 833
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
139 664
002
Поддержка семеноводства
273 000
003
Капитальные расходы государственного органа
4 335
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
2 500
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
858
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
15 000
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
655 385
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
30 000
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
251 101
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
20 307
10
1
255
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
2 586
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
38 378
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
55 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
2 428 991
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 684 520
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
18 000
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
255 597
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования

53 793
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
1 308 512
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
268 304
070
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне газ тасымалдау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
268 304
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
11 516 726
1
Ауыл шаруашылығы
10 672 968
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
10 523 833
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
139 664
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
273 000
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 335
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
2 500
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
858
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
15 000
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
655 385
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
30 000
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
251 101
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
20 307
10
255
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
2 586
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
38 378
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
55 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
2 428 991
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
5 684 520
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
18 000
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
255 597
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау