О внесении изменений и дополнений в решение Шалкарского районного маслихата от 12 декабря 2017 года № 150 "Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2018-2020 годы"
Решение маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 28 февраля 2018 года № 180. Зарегистрировано Управлением юстиции Шалкарского района Актюбинской области 16 марта 2018 года № 3-13-176. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 104, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шалкарского районного маслихата от 12 декабря 2017 года № 150 "Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2018-2020 годы" (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5788, опубликованное 4 января 2018 года в газете "Шалқар") следующие изменения и дополнения:
в подпункте 1) пункта 1:
доходы – цифры "7214669,0" заменить цифрами "7255959,0";
в том числе по:
поступлениям трансфертов - цифры "4572732,0" заменить цифрами "4614022,0";
в подпункте 2):
затраты - цифры "7214669,0" заменить цифрами "7684891,0";
в подпункте 5):
дефицит бюджета - цифры "-3142,0" заменить цифрами "-432074,0";
в подпункте 6):
финансирование дефицита бюджета - цифры "3142,0" заменить цифрами "432074,0";
в абзаце четвертом пункта 7:
цифры "11068,0" заменить цифрами "13904,0";
пункт 8 дополнить абзацами следующего содержания:
"на капитальные расходы подведомственных организаций образования – 5835,0 тысяч тенге;
на установку спортивных сооружений в общеобразовательных школах – 5600,0 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение села Монке би Монкебийского сельского округа Шалкарского района – 4992,0 тысяч тенге;
на создание пожарного поста для тушения степных пожаров и пожаров в населенных пунктах Айшуакского сельского округа Шалкарского района– 4500,0 тысяч тенге.";
пункт 9 дополнить абзацами следующего содержания:
"на разработку проектно-сметной документации на строительство сетей водоснабжения в зоне развития города Шалкар (поселок Жанкелдина) Шалкарского района – 6860,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на строительство сетей электроснабжения в зоне развития города Шалкар (поселок Жанкелдина) Шалкарского района – 2130,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на строительство сетей газоснабжения в селе Бозой Шалкарского района – 4419,0 тысяч тенге;

Шалқар аудандық мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 150 "2018-2020 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2018 жылғы 28 ақпандағы № 180 шешімі. Ақтөбе облысы Шалқар аудандық Әділет басқармасында 2018 жылғы 16 наурызда № 3-13-176 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 104, 109 баптарына сәйкес, Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шалқар аудандық мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 150 "2018-2020 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 5788 санымен тіркелген, 2018 жылғы 4 қаңтардағы "Шалқар" газетінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақтың 1) тармақшасында:
кірістер - "7214669,0" сандары "7255959,0" сандарымен ауыстырылсын; оның ішінде:
трансферттердің түсімдері бойынша – "4572732,0" сандары "4614022,0" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
шығындар – "7214669,0" сандары "7684891,0" сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшасында:
бюджет тапшылығы – "-3142,0" сандары "-432074,0" сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақшасында:
бюджет тапшылығын қаржыландыру - "3142,0" сандары "432074,0" сандарымен ауыстырылсын;
7 тармақтың төртінші абзацында:
"11068,0" сандары "13904,0" сандарымен ауыстырылсын;
8 тармақ мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"ведомстволық бағыныстағы білім беру ұйымдарының күрделі шығыстарына – 5835,0 мың теңге;
жалпы білім беру мектептерінде спорттық құрылғылар орнатуға - 5600,0 мың теңге;
Шалқар ауданы, Мөңке би ауылдық округіндегі Мөңке би ауылын көркейтуге және көгалдандыруға – 4992,0 мың теңге;
Шалқар ауданы, Айшуақ ауылдық округінде даладағы және елді мекендердегі өрттерді сөндіру бекетін ашуға – 4500,0 мың теңге.";
9 тармақ мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Шалқар ауданы, Шалқар қаласының даму аймағында (Жанкелдин поселкесі) сумен жабдықтау желілерінің құрылысына жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 6860,0 мың теңге;
Шалқар ауданы, Шалқар қаласының даму аймағында (Жанкелдин поселкесі) электрмен қамту желілерінің құрылысына жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 2130,0 мың теңге;
Шалқар ауданы, Бозой ауылының даму аймағына газбен жабдықтау желілерінің құрылысына жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 4419,0 мың теңге;

на разработку проектно-сметной документации на строительство сетей водоснабжения в селе Бозой Шалкарского района – 4118,0 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год текущие целевые трансферты городу районного значения и сельским округам в сумме 95056,0 тысяч тенге, в том числе:
городу Шалкар – 89425,0 тысяч тенге;
Айшуакскому сельскому округу – 686,6 тысяч тенге;
Биршогырскому сельскому округу – 563,8 тысяч тенге;
Бозойскому сельскому округу – 3758,8 тысяч тенге;
Кишикумскому сельскому округу – 621,8 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
2. Приложения 1, 4, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
3. Государственному учреждению "Аппарат Шалкарского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в управлении юстиции Шалкарского района Актюбинской области;

Шалқар ауданы, Бозой ауылының даму аймағына сумен жабдықтау желілерінің құрылысына жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 4118,0 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 9-1 тармағымен толықтырылсын:
"9-1. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қалаға және ауылдық округтерге 95056,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін, оның ішінде:
Шалқар қаласына – 89425,0 мың теңге;
Айшуақ ауылдық округіне – 686,6 мың теңге;
Біршоғыр ауылдық округіне – 563,8 мың теңге;
Бозой ауылдық округіне – 3758,8 мың теңге;
Кішіқұм ауылдық округіне – 621,8 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 6 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Шалқар аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысы Шалқар аудандық әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуді;

2) направление настоящего решения на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Шалкарского районного маслихата.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
Шалкарского районного маслихат
О. Уксакбаев
Секретарь Шалкарского районного маслихата С. Бигеев
Приложение 1 к решению Шалкарского районного маслихата № 180 от 28 февраля 2018 года

2) осы шешімді мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік актілерінің Эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы шешімді Шалқар аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық мәслихатының сессия төрағасы О. Уксакбаев
Шалқар аудандық мәслихатының хатшысы С. Бигеев
Шалқар аудандық мәслихатының 2018 жылғы 28 ақпандағы № 180 шешіміне
1 қосымша

108451,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
3359,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
9101,0
023
Методическая работа
26545,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
47274,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
46378,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
509258,0
1
Социальное обеспечение
91152,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
89032,0
005
Государственная адресная социальная помощь
89032,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
2120,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
2120,0
2
Социальная помощь
390537,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
390537,0
002
Программа занятости
253457,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
11226,0
006
Оказание жилищной помощи
6000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
57179,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
389,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
4492,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
23627,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
34167,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
27569,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
24449,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
21819,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
630,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3120,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы

108451,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстарды өткізу
3359,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
9101,0
023
Әдістемелік жұмыс
26545,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
47274,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
46378,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
509258,0
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
91152,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
89032,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
89032,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2120,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
2120,0
2
Әлеуметтік көмек
390537,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
390537,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
253457,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
11226,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
57179,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
389,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
4492,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
23627,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
34167,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
27569,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
24449,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21819,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
630,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
2000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3120,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру