Об утверждении нормативов и объемов субсидий
Постановление акимата Алматинской области от 13 февраля 2018 года № 62. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 23 февраля 2018 года № 4527. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 20 февраля 2019 года № 72
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 20.02.2019 № 72 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 января 2017 года № 30 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14813), акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) нормативы субсидий по возмещению до 100 % затрат на оказание услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в личных подсобных хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах, до 50 % затрат на ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями, до 50 % затрат на удешевление стоимости производства и переработки кобыльего и верблюжьего молока, в том числе для сельскохозяйственных кооперативов, до 50 % затрат на удешевление стоимости производства конины согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства и повышения продуктивности и качества продукции животноводства согласно приложениям 2, 3 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу некоторых постановлении акимата Алматинской области согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
3. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Алматинской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Алматинской области;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Субсидиялар нормативтерін және көлемдерін бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2018 жылғы 13 ақпандағы № 62 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2018 жылы 23 ақпанда № 4527 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2019 жылғы 20 ақпандағы № 72 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Алматы облысы әкімдігінің 20.02.2019 № 72 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабының 1-тармағына, "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" 2017 жылғы 27 қаңтардағы № 30 Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14813 тіркелген) сәйкес Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бекітілсін:
1) жеке қосалқы шаруашылықтарда және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде ірі қара малдың және қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер көрсетуге жұмсалған шығындарды 100 %-ға дейін өтеу бойынша, балара ұясымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге шығындарының 50%-ға дейін, бие және түйе сүтін өндіру және қайта өндеу құнын арзандатуға, оның ішінде ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін шығындарының 50%-ға дейін, жылқы етін өндіру құнын арзандатуға шығындарынның 50%-ға дейін субсидиялар нормативтері осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес;
2) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды және мал шаруашылығының өнiмдiлiгi мен өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін осы қаулының 2, 3-қосымшаларына сәйкес.
2. Алматы облысы әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес.
3. "Алматы облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының Алматы облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электронды түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу және ресми жариялау үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Алматинской области после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в государственно-правовой отдел аппарата акима Алматинской области сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Алматинской области С. Бескемпирова.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Алматинской области А. Баталов
Приложение 1 к постановлению акимата Алматинской области от "13" февраля 2018 года № 62
Норматив субсидии по возмещению до 100 % затрат на оказание услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах
Направление субсидирования
Единицы
измерения
Норматив субсидии на 1 единицу, тенге
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах
голов
2 800
Норматив субсидии по возмещению до 100 % затрат на оказание услуг по искусственному осеменению маточного поголовья овец в личных подсобных хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах
Направление субсидирования
Единицы
измерения
Норматив субсидии на 1 единицу, тенге
Организация искусственного осеменения маточного поголовья овец в личных подсобных хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах
голов
854
Норматив субсидии до 50 % затрат на ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
Направление субсидирования
Единицы
измерения
Норматив субсидии на 1 единицу, тенге
Ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
пчелиная
семья
3 100
Норматив субсидии до 50 % затрат на удешевление стоимости производства и переработки кобыльего и верблюжьего молока, в том числе для сельскохозяйственных кооперативов
Направление субсидирования
Единицы
измерения
Норматив субсидии на 1 единицу, тенге
Удешевление стоимости производства и переработки кобыльего молока, в том числе для сельскохозяйственных кооперативов
килограмм
60
Удешевление стоимости производства и переработки верблюжьего молока, в том числе для сельскохозяйственных кооперативов
килограмм
55
Норматив субсидии до 50 % затрат на удешевление стоимости производства конины
Направление субсидирования
Единицы
измерения
Норматив субсидии на 1 единицу, тенге
Удешевление стоимости производства конины
килограмм
92

3) осы қаулыны Алматы облысы әкімдігінің интернет-ресурсында оның ресми жарияланғаннан кейін орналастыруын;
4) осы қаулы мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Алматы облысы әкімі аппаратының мемлекеттік-құқық бөліміне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында қарастырылған іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы облысы әкімінің орынбасары С. Бескемпіровке жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Алматы облысының әкімі А. Баталов
Алматы облысы әкімдігінің 2018 жылғы "13" ақпандағы № 62 қаулысына 1-қосымша
Жеке қосалқы шаруашылықтарда және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде ірі қара малдың аналық басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер көрсетуге жұмсалған шығындарын 100 %-ға дейін өтеу бойынша субсидия нормативі
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірілікке арналған субсидия нормативі, теңге
Жеке қосалқы шаруашылықтарда және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде ірі қара малдың аналық басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
бас
2 800
Жеке қосалқы шаруашылықтарда және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер көрсетуге жұмсалған шығындарын 100 %-ға дейін өтеу бойынша субсидия нормативі
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірілікке арналған субсидия нормативі, теңге
Жеке қосалқы шаруашылықтарда және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
бас
854
Балара ұясымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге шығындарының 50 %-ға дейін субсидия нормативі
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірілікке арналған субсидия нормативі, теңге
Бал ара ұясымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу
Балара ұясы
3 100
Бие және түйе сүтін өндіру және қайта өндеу құнын арзандатуға, оның ішінде ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін шағандарының 50%-ға дейін субсидия нормативі
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірілікке арналған субсидия нормативі, теңге
Бие сүтін өндіру және қайта өңдеу құнын арзандату, оның ішінде ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін
килограмм
60
Түйе сүтін өндіру және қайта өңдеу құнын арзандату, оның ішінде ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін
килограмм
55
Жылқы етін өндіру құнын арзандатуға шығындарының 50%-ға дейін субсидия нормативі
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірілікке арналған субсидия нормативі, теңге
Жылқы етін өндіру құнын арзандату
килограмм
92

99 000,0
Всего
7 800 634,0
Приложение 4 к постановлению акимата Алматинской области от "13" февраля 2018 года № 62
Перечень некоторых постановлении акимата Алматинской области утратившими силу
1. "Об утверждении нормативов и объемов субсидий" от 12 апреля 2017 года № 149 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4211 и опубликован 23 мая 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республике Казахстан).

99 000,0
Барлығы
7 800 634,0
Алматы облысы әкімдігінің 2018 жылғы "13" ақпандағы № 62 қаулысына 4-қосымша
Алматы облысы әкімдігінің күші жойылды деп танылатын кейбір қаулыларының тізбесі
1. "Субсидиялар нормативтерін және көлемдерін бекіту туралы" 2017 жылғы 12 сәуірдегі № 149 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4211 тіркелген және 2017 жылдың 23 мамырында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).

2. "О внесении изменений в постановление акимата Алматинской области от 12 апреля 2017 года № 149 "Об утверждении нормативов и объемов субсидий" от 16 октября 2017 года № 427 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4349 и опубликован 31 октября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республике Казахстан).
3. "О внесении изменений в постановление акимата Алматинской области от 12 апреля 2017 года № 149 "Об утверждении нормативов и объемов субсидий" от 24 ноября 2017 года № 518 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4402 и опубликован 11 декабря 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республике Казахстан).
4. "О внесении изменений в постановление акимата Алматинской области от 12 апреля 2017 года № 149 "Об утверждении нормативов и объемов субсидий" от 28 декабря 2017 года № 580 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4483 и опубликован 15 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республике Казахстан).

2. "Алматы облысы әкімдігінің 2017 жылғы 12 сәуірдегі "Субсидиялар нормативтерін және көлемдерін бекіту туралы" № 149 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2017 жылғы 16 қазандағы № 427 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4349 тіркелген және 2017 жылдың 31 қазанында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
3. "Алматы облысы әкімдігінің 2017 жылғы 12 сәуірдегі "Субсидиялар нормативтерін және көлемдерін бекіту туралы" № 149 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2017 жылғы 24 қарашадағы № 518 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4402 тіркелген және 2017 жылдың 11 желтоқсанында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
4. "Алматы облысы әкімдігінің 2017 жылғы 12 сәуірдегі "Субсидиялар нормативтерін және көлемдерін бекіту туралы" № 149 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2017 жылғы 28 желтоқсандағы № 580 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4483 тіркелген және 2018 жылдың 15 қаңтарында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).