О наименовании и переименовании составных частей города Талдыкорган Алматинской области
Решение Алматинского областного маслихата от 15 июня 2018 года № 32-169 и постановление акимата Алматинской области от 15 июня 2018 года № 282. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 19 июня 2018 года № 4749
В соответствии с подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" с учетом мнения населения соответствующей территории на основании заключения Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан Алматинский областной маслихат РЕШИЛ и акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Наименовать проспект расположенный на юго-западе города Талдыкорган – в проспект "Қадырғали Жалайыри", первую улицу – в улицу "Бәйкен Әшімов", вторую улицу – в улицу "Зылиха Тамшыбай", третью улицу – в улицу "Астана".
2. Переименовать улицу "Астана" расположенную на северо-востоке жилого массива "Шайкорган" города Талдыкорган в улицу "Нұрлытаң".
3. Контроль за исполнением настоящего совместного решения Алматинского областного маслихата и постановления акимата Алматинской области возложить на заместителя акима области Ж. Омара.
4. Настоящее совместное решение Алматинского областного маслихата и постановления акимата Алматинской области вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Алматинского областного маслихата Т. Сарпеков
Аким Алматинской области А. Баталов
Секретарь Алматинского
областного маслихата С. Дюсембинов

Алматы облысы Талдықорған қаласының құрамдас бөліктеріне атау беру және қайта атау туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2018 жылғы 15 маусымдағы № 32-169 шешімі және Алматы облысы әкімдігінің 2018 жылғы 15 маусымдағы № 282 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2018 жылы 19 маусымда № 4749 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 4-1) тармақшасына сәйкес тиісті аумақ халқының пікірін ескере отырып, Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Республикалық ономастика комиссиясының қорытындысы негізінде Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ және Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Талдықорған қаласының оңтүстік-батысында орналасқан даңғыл – "Қадырғали Жалайыри" даңғылы, бірінші көше – "Бәйкен Әшімов" көшесі, екінші көше – "Зылиха Тамшыбай" көшесі, үшінші көше – "Астана" көшесі болып аталсын.
2. Талдықорған қаласы "Шайқорған" тұрғын үй алабының солтүстік-шығысында орналасқан "Астана" көшесі – "Нұрлытаң" көшесі болып қайта аталсын.
3. Осы бірлескен Алматы облыстық мәслихатының шешімі мен Алматы облысы әкімдігі қаулысының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ж. Омарға жүктелсін.
4. Осы бірлескен Алматы облыстық мәслихатының шешімі мен Алматы облысы әкімдігінің қаулысы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облыстық
мәслихатының сессия төрағасы Т. Сарпеков
Алматы облысының әкімі А. Баталов
Алматы облыстық
мәслихатының хатшысы С. Дүйсембінов