О бюджете Енбекшиказахского района на 2019-2021 годы
Решение Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2018 года № 40-90. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 11 января 2019 года № 4997.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Енбекшиказахский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
доходы 31 288 754 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 5 426 346 тысяч тенге;
неналоговые поступления 41 533 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 425 544 тысячи тенге;
поступление трансфертов 25 395 331 тысяча тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления
343 813 тысяч тенге;
целевые текущие трансферты 14 077 879 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 1 761 009 тысяч тенге;
субвенции 9 212 630 тысяч тенге;
2) затраты 31 319 388 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 108 149 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 150 890 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 42 741 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 138 783 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 138 783 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 05.12.2019 № 55-150 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы бюджетных изьятий из бюджетов города районного значения, сельских округов в районный бюджет в сумме 343651 тысяча тенге, в том числе:
Аватского сельского округа
Сельского округа Байдибек бия
Байтерекского сельского округа
Есикского городского округа
Жанашарского сельского округа
Рахатского сельского округа
Саймасайского сельского округа
Тургенского сельского округа
Шелекского сельского округа
7767 тысяч тенге;
12825 тысячи тенге;
30585 тысяч тенге;
167361 тысяча тенге;
9790 тысяч тенге;
21715 тысяч тенге;
2767 тысяч тенге;
43372 тысячи тенге;
47469 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 398815 тысяч тенге, в том числе:
Ассинскому сельскому округу
Акшийскому сельскому округу
Балтабайскому сельскому округу
Болекскому сельскому округу
Бартогайскому сельскому округу
Каратурукскому сельскому округу
Каражотинскому сельскому округу
Кырбалтабайскому сельскому округу
Корамскому сельскому округу
Казахстанскому сельскому округу
Коктобинскому сельскому округу
Малыбайскому сельскому округу
Масакскому сельскому округу
Согетинскому сельскому округу
Ташкенсазскому сельскому округу
Тескенсуйскому сельскому округу
47025 тысяч тенге;
22220 тысяч тенге;
17449 тысяч тенге;
18112 тысяч тенге;
54367 тысяч тенге;
20075 тысяч тенге;
39678 тысяч тенге;
20967 тысяч тенге;
24942 тысячи тенге;
3353 тысячи тенге;
23423 тысячи тенге;
27356 тысяч тенге;
25266 тысяч тенге;
17602 тысячи тенге;
22481 тысяча тенге;
14499 тысяч тенге.

Еңбекшіқазақ ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 40-90 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2019 жылы 11 қаңтарда № 4997 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Еңбекшіқазақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімінің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 31 288 754 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 5 426 346 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 41 533 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 425 544 мың теңге;
трансферттер түсімі 25 395 331 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттік басқару органдарынан трансферттер 343 813 мың теңге;
ағымдағы нысаналы трансферттер 14 077 879 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 1 761 009 мың теңге;
субвенциялар 9 212 630 мың теңге;
2) шығындар 31 319 388 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 108 149 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 150 890 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 42 741 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 тенге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 138 783 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 138 783 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 05.12.2019 № 55-150 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтардың бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 343651 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ават ауылдық округінен
Бәйдібек би ауылдық округінен
Бәйтерек ауылдық округінен
Есік қалалық округінен
Жанашар ауылдық округінен
Рахат ауылдық округінен
Саймасай ауылдық округінен
Түрген ауылдық округінен
Шелек ауылдық округінен
7767 мың теңге;
12825 мың теңге;
30585 мың теңге;
167361 мың теңге;
9790 мың теңге;
21715 мың етңге;
2767 мың теңге;
43372 мың теңге;
47469 мың теңге.
3. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 398815 мың теңге сомасында көзделген, оның ішінде:
Асы ауылдық округіне
Ақши ауылдық округіне
Балтабай ауылдық округіне
Бөлек ауылдық округіне
Бартоғай ауылдық округіне
Қаратұрық ауылдық округіне
Қаражота ауылдық округіне
Қырбалтабай ауылдық округіне
Қорам ауылдық округіне
Қазақстан ауылдық округіне
Көктөбе ауылдық округіне
Малыбай ауылдық округіне
Масақ ауылдық округіне
Сөгеті ауылдық округіне
Ташкенсаз ауылдық округіне
Тескенсу ауылдық округіне
47025 мың теңге;
22220 мың теңге;
17449 мың теңге;
18112 мың теңге;
54367 мың теңге;
20075 мың теңге;
39678 мың теңге;
20967 мың теңге;
24942 мың теңге;
3353 мың теңге;
23423 мың теңге;
27356 мың теңге;
25266 мың теңге;
17602 мың теңге;
22481 мың теңге;
14499 мың теңге.

4. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы.
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяется на основании постановления акимата Енбекшиказахского района.

4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілісін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейін бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға;
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Еңбекшіқазақ ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 73713 тысяч тенге.
6. Установить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Енбекшиказахского районного маслихата "По вопросам экономики, бюджета и финансов".

5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2019 жылға арналған резерві 73713 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімінің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешімнің орындалуын бақылау Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының "Экономика, бюджет және қаржы мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии районного маслихата К. Байгоджаев
Секретарь Енбекшиказахского районного маслихата Б. Ахметов
Приложение 1 утвержденное решением Енбекшиказахского районного маслихата от 27 декабря 2018 года № 40-90 "О бюджете Енбекшиказахского района на 2019-2021 годы"
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 05.12.2019 № 55-150 (вводится в действие с 01.01.2019).
Районный бюджет на 2019 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

8. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының сессия төрағасы К. Байгоджаев
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихат хатшысы Б. Ахметов
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы "Еңбекшіқазақ ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 40-90 шешіміне бекітілген 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 05.12.2019 № 55-150 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2019 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер

34 519
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
34 519
4
Техническое и профессиональное, послесреднее образование
89 779
464
Отдел образования района (города областного значения)
89 779
018
Организация профессионального обучения
89 779
9
Прочие услуги в области образования
1 683 555
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 683 555
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
24 676
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
23 000
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
618 117
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
88 241
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
914 923
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
14 598
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 387 362
1
Социальное обеспечение
5 219 811
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
5 190 908
005
Государственная адресная социальная помощь
5 189 310
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
1 598
464
Отдел образования района (города областного значения)
28 903
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
11 986
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
16 917
2
Социальная помощь
1 029 329
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 029 329
002
Программа занятости
420 431
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
84 904
006
Оказание жилищной помощи
73 499
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
48 699
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
14 044
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
71 407
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

34 519
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
34 519
4
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру
89 779
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
89 779
018
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
89 799
9
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
1 683 555
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 683 555
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 676
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
23 000
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
618 117
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
88 241
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
914 923
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
14 598
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
6 387 362
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
5 219 811
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
5 190 908
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
5 189 310
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
1 598
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
28 903
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
11 986
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
16 917
2
Әлеуметтік көмек
1 029 329
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 029 329
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
420 431
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
84 904
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
73 499
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
48 699
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
14 044
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
71 407
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

452
Отдел финансов района (города областного значения)
42627
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
42627
Приложение 3 утвержденное решением Енбекшиказахского районного маслихата от 27 декабря 2018 года № 40-90 "О бюджете Енбекшиказахского района на 2019-2021 годы"
Перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
04
Образование
02
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
42627
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
42627
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы "Еңбекшіқазақ ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 40-90 шешіміне бекітілген 4-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесссінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
04
Білім беру
02
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
464
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру