Об образовании избирательных участков для проведения голосования и подсчета голосов в Райымбекском районе
Решение акима Райымбекского района Алматинской области от 13 сентября 2018 года № 16. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 11 октября 2018 года № 4845. Утратило силу решением акима Райымбекского района Алматинской области от 29 ноября 2018 года № 25
Сноска. Утратило силу решением акима Райымбекского района Алматинской области от 29.11.2018 № 25 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 23 Конституционного Закона Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлений и самоуправлении в Республике Казахстан", аким Райымбекского района РЕШИЛ:
1. Для проведения голосования и подсчета голосов образовать в Райымбекском районе избирательные участки согласно приложению к настоящему решению.
2. Признать утратившими силу следующие решения акима Райымбекского района:
1) "Об образовании избирательных участков для проведения голосования и подсчета голосов в Райымбекском районе" от 21 октября 2015 года № 10-53 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3517, опубликован 11 ноября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2) "Об образовании избирательных участков для проведения голосования и подсчета голосов в Райымбекском районе" от 03 февраля 2015 года № 2-08 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3042, опубликован 20 февраля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на руководителя аппарата акима района Даукеева Талгата Садыровича.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Ж. Умаров
Приложение к решениют акима Райымбекского района от "13" сентября 2018 года № 16 "Об образовании избирательных участков для проведения голосования и подсчета голосов в Райымбекском районе"
Избирательные участки образованные для проведения голосования и подсчета голосов в Райымбекском районе
1. Избирательный участок № 658.
Центр: село Нарынкол, улица Толе би № 44, средняя школа имени Тельман Жанузакова с дошкольным миницентром.
В границах:

Райымбек ауданында дауыс беруді өткізу және дауыс санау үшін сайлау учаскелерін құру туралы
Алматы облысы Райымбек ауданы әкімінің 2018 жылғы 13 қыркүйектегі № 16 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2018 жылы 11 қазанда № 4845 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Райымбек ауданы әкімінің 2018 жылғы 29 қарашадағы № 25 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Райымбек ауданы әкімдігінің 29.11.2018 № 25 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Конституциялық Заңының 23-бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 33-бабының 2-тармағына сәйкес, Райымбек ауданының әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Райымбек ауданында дауыс беруді өткізу және дауыс санау үшін сайлау учаскелері осы шешімнің қосымшасына сәйкес құрылсын.
2. Райымбек ауданы әкімінің келесі шешімдерінің күші жойылды деп танылсын:
1) "Райымбек ауданында дауыс беруді өткізу және дауыс санау үшін сайлау учаскелерін құру туралы" 2015 жылғы 21 қазандағы № 10-53 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3517 тіркелген, 2015 жылдың 11 қарашасында "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
2) "Райымбек ауданында дауыс беруді өткізу және дауыс санау үшін сайлау учаскелерін құру туралы" 2015 жылғы 03 ақпандағы № 2-08 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3042 тіркелген, 2015 жылдың 20 ақпанында "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудан әкімі аппаратының басшысы Талғат Садырұлы Даукеевке жүктелсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Ж. Умаров
Райымбек ауданы әкімінің 2018 жылғы "13" қыркүйектегі "Райымбек ауданында дауыс беруді өткізу және дауыс санау үшін сайлау учаскелерін құру туралы" № 16 шешіміне қосымша
Райымбек ауданында дауыс беруді өткізу және дауыс санау үшін құрылған сайлау учаскелері
1. № 658 cайлау учаскесі.
Орталығы: Нарынқол ауылы, Төле би көшесі № 44, Тельман Жанұзақов атындағы орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен.
Шекаралары:

улица Жандосова: дома с № 1 по 51 (нечетная сторона);
улица Толе би: дома с № 1 по 81;
улица Албан Асана: дома с № 1 по 69;
улица Райымбека: дома с № 1 по 52;
улица Омирзакова: дома с № 1 по 52;
улица А. Молдагуловой: дома с № 1 по 29;
улица Ш. Амирова: дома с № 1 по 20;
улица Ы. Кошкинова: дома с № 1 по 22;
улица Жамбыла: дома с № 1 по 26;
улица Узака: дома с № 1 по 27;
улица Жаменке: дома с № 1 по 28;
улица Т. Рыскулова: домас № 1 по 28;
улица Амангелды: дома с № 1 по 25;
улица Жанайулы: дома с № 1 по 35;
улица Б. Сокпакбаева: дома с № 1 по 28;
улица Бекмуханбетова: дома с № 1 по 26;
улица Есенаманова: дома с № 1 по 28;
улица Ошакбаева: дома с № 1 по 28;
улица Байбатырова: дома с № 1 по 13;
улица Жылкайдарова: дома с № 1 по 28.
2. Избирательный участок № 659.
Центр: село Нарынкол, улица Узак № 35, средняя школа имени Бердибек Сокпакбаева с дошкольным миницентром.
В границах:
улица А. Молдагуловой: дома с № 31 по 81 (нечетная сторона);
улица Ш. Амирова: дома с № 27 по 65 (нечетная сторона);
улица Ы. Кошкинова: дома с № 24 по 78 (четная сторона);
улица Жамбыла: дома с № 22 по 80 (четная сторона);
улица Узака: дома с № 28 по 74 (четная сторона);
улица Жаменке: дома с № 30 по 78 (четная сторона);
улица Т. Рыскулова: дома с № 29 по 84;
улица Амангелды: дома с № 26 по 82 (четная сторона);
улица Жанайулы: дома с № 36 по 64 (четная сторона);
улица Б. Сокпакбаева: дома с № 28 по 34 (четная сторона);
улица Бекмуханбетова: дома с № 28 по 62 (четная сторона);
улица Есенаманова: дома № 30 по 77;
улица Ошакбаева: дома с № 29 по 70;
улица О. Жандосова: дома с № 2 по 54 (четная сторона);
улица М. Макатаева: дома с № 1 по 46;
улица Акбулак: дома с № 2 по 8 (четная сторона);
улица Абая: дома с № 1 по 68;
улица Макашева: дома с № 1 по 29 (нечетная сторона);
улица Байжунисова: дома с № 1 по 44;
улица Дембаева: дома с № 1 по 56;
улица Айдаралиева: дома с № 1 по 5 (нечетная сторона);
улица Тлесова: дома с № 1 по 18.
3. Избирательный участок № 660.
Центр: село Нарынкол, улица Абая № 100, средняя школа имени Ораз Жандосова с дошкольным миницентром и с начальной школой Костобе.
В границах:
улица А. Молдагуловой: дома с № 30 по 80 (четная сторона);

Жандосов көшесі: № 1-ден 51-ге дейінгі үйлер (тақ жағы);
Төле би көшесі: № 1-ден 81-ге дейінгі үйлер;
Албан Асан көшесі: № 1-ден 69-ге дейінгі үйлер;
Райымбек көшесі: № 1-ден 52-ге дейінгі үйлер;
Өмірзақов көшесі: № 1-ден 52-ге дейінгі үйлер;
Ә. Молдағұлова көшесі: № 1-ден 29-ға дейінгі үйлер;
Ш. Амиров көшесі: № 1-ден 20-ға дейінгі үйлер;
Ы. Көшкінов көшесі: № 1-ден 22-ге дейінгі үйлер;
Жамбыл көшесі: № 1-ден 26-ға дейінгі үйлер;
Ұзақ көшесі: № 1-ден 27-ге дейінгі үйлер;
Жәменке көшесі: № 1-ден 28-ге дейінгі үйлер;
Т. Рысқұлов көшесі: № 1-ден 28-ге дейінгі үйлер;
Амангелді көшесі: № 1-ден 25-ке дейінгі үйлер;
Жанайұлы көшесі: № 1-ден 35-ке дейінгі үйлер;
Б. Соқпақбаев көшесі: № 1-ден 28-ге дейінгі үйлер;
Бекмұханбетов көшесі: № 1-ден 26-ға дейінгі үйлер;
Есенаманов көшесі: № 1-ден 28-ге дейінгі үйлер;
Ошақбаев көшесі: № 1-ден 28-ге дейінгі үйлер;
Байбатыров көшесі: № 1-ден 13-ке дейінгі үйлер;
Жылқайдаров көшесі: № 1-ден 28-ге дейінгі үйлер.
2. № 659 сайлау учаскесі.
Орталығы: Нарынқол ауылы, Ұзақ көшесі № 35, Бердібек Соқпақбаев атындағы орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен.
Шекаралары:
Ә. Молдағұлова көшесі: № 31-ден 81-ге дейінгі үйлер (тақ жағы);
Ш. Әміров көшесі: № 27-ден 65-ке дейінгі үйлер (тақ жағы);
Ы. Көшкінов көшесі: № 24-тен 78-ге дейінгі үйлер (жұп жағы);
Жамбыл көшесі: № 22-ден 80-ге дейінгі үйлер (жұп жағы);
Ұзақ көшесі: № 28-ден 74-ке дейінгі үйлер (жұп жағы);
Жәмеңке көшесі: № 30-дан 78-ге дейінгі үйлер (жұп жағы);
Т. Рысқұлов көшесі: № 29-дан 84-ке дейінгі үйлер;
Амангелді көшесі: № 26-дан 82-ге дейінгі үйлер (жұп жағы);
Жанайұлы көшесі: № 36-дан 64-ке дейінгі үйлер (жұп жағы);
Б. Соқпақбаев көшесі: № 28-ден 34-ке дейінгі үйлер (жұп жағы);
Бекмуханбетов көшесі: № 28-ден 62-ге дейінгі үйлер (жұп жағы);
Есенаманов көшесі: № 30-дан 77-ге дейінгі үйлер;
Ошақбаев көшесі: № 29-дан 70-ке дейінгі үйлер;
О. Жандосов көшесі: № 2-ден 54-ке дейінгі үйлер (жұп жағы);
М. Мақатаев көшесі: № 1-ден 46-ға дейінгі үйлер;
Ақбұлақ көшесі: № 2-ден 8-ге дейінгі үйлер (жұп жағы);
Абай көшесі: № 1-ден 68-ге дейінгі үйлер;
Мақашев көшесі: № 1-ден 29-ға дейінгі үйлер (тақ жағы);
Байжүнісов көшесі: № 1-ден 44-ке дейінгі үйлер;
Дембаев көшесі: № 1-ден 56-ға дейінгі үйлер;
Айдаралиев көшесі: № 1-ден 5-ке дейінгі үйлер (тақ жағы);
Тлесов көшесі: № 1-ден № 18-ге дейінгі үйлер.
3. № 660 сайлау учаскесі.
Орталығы: Нарынқол ауылы, Абай көшесі № 100, Ораз Жандосов атындағы орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен және Қостөбе бастауыш мектебімен.
Шекаралары:
Ә. Молдағұлова көшесі: № 30-дан 80-ге дейінгі үйлер (жұп жағы);

улица Маметовой: дома с № 1 по 40;
улица Сауранбаева: дома с № 1 по 45;
улица Абдисулеймена: дома с № 1 по 26;
улица Жанузакова: дома с № 1 по 18;
улица Кодек Акына: дома с № 1 по 12;
улица Айтленова: дома с № 1 по 25;
улица Улкенбаева: дома с № 1 по 16;
улица Дамбылова: дома с №1 по 10;
улица Албан Асана: дома с № 70 по 122 (четная сторона);
улица Толе би: дома с № 82 по 112 (четная сторона);
улица Жандосова: дома с № 53 по 107 (нечетная сторона);
улица Макатаева: дома с № 47 по 66;
улица Абая: дома с № 69 по 112;
улица Макашева: дома с № 30 по 48 (четная сторона);
улица Байжунисова: дома с № 45 по 67 (нечетная сторона);
улица Дембаева: дома с № 57 по 79 (нечетная сторона);
улица Байынкол: дома с № 1 по 7 (нечетная сторона);
улица Сарыбаева: дома с № 1 по 12;
улица Нарынкол: дома с № 1 по 14.
4. Избирательный участок № 661.
Центр: село Костобе, улица Орталык № 1, средняя школа имени Ораза Жандосова с дошкольным миницентром и с начальной школой Костобе.
В границах: село Костобе.
5. Избирательный участок № 662.
Центр: село Жамбыл, улица Сыбанкула № 1, средняя школа имени Сагат Ашимбаева с дошкольным миницентром.
В границах: село Жамбыл.
6. Избирательный участок № 663.
Центр: село Каратоган, улица Н. Омирзакова № 41, средняя школа имени Нурбапа Омирзакова с дошкольным миницентром.
В границах: село Каратоган.
7. Избирательный участок № 664.
Центр: село Текес, улица Дембаева № 14, средняя школа имени Казыбек Шорманова с дошкольным миницентром.
В границах: село Текес.
8. Избирательный участок № 665.
Центр: село Жана Текес, улица М. Ауезова № 15, основная школа Жана Текес.
В границах: село Жана Текес.
9. Избирательный участок № 666.
Центр: село Тегистик, улица Биеке № 18, средняя школа имени Мукагали Макатаева с дошкольным миницентром.
В границах: село Тегистик.
10. Избирательный участок № 667.
Центр: село Какпак, улица Жаменке № 17, средняя школа Жаменке с дошкольным миницентром.
В границах: село Какпак.
11. Избирательный участок № 668.
Центр: село Кокбел, улица Жамбыла № 3, средняя школа Коксай с дошкольным миницентром.
В границах: село Кокбел.
12. Избирательный участок № 669.
Центр: село Сарыжаз, улица Жапара № 20, Сарыжазская средняя школа с дошкольным миницентром и с начальной школой Акбейт.
В границах: село Сарыжаз.
13. Избирательный участок № 670.
Центр: село Акбеит, Сарыжазский профессионально-технический колледж.
В границах: село Акбеит.

М. Мәметова көшесі: № 1-ден 40-қа дейінгі үйлер;
Сауранбаев көшесі: № 1-ден 45-ке дейінгі үйлер;
Әбдісүлейменов көшесі: № 1-ден 26-ға дейінгі үйлер;
Жанұзақов көшесі: № 1-ден 18-ге дейінгі үйлер;
Көдек Ақын көшесі: № 1-ден 12-ге дейінгі үйлер;
Айтленов көшесі: № 1-ден 25-ке дейінгі үйлер;
Үлкенбаев көшесі: № 1-ден 16-ға дейінгі үйлер;
Дамбылов көшесі: № 1-ден 10-ға дейінгі үйлер;
Албан Асан көшесі: № 70-тен 122-ге дейінгі үйлер (жұп жағы);
Төле би көшесі: № 82-ден 112-ге дейінгі үйлер (жұп жағы);
Жандосов көшесі: № 53-тен 107-ге дейінгі үйлер (тақ жағы);
Мақатаев көшесі: № 47-ден 66-ға дейінгі үйлер;
Абай көшесі: № 69-дан 112-ге дейінгі үйлер;
Мақашев көшесі: № 30-дан 48-ге дейінгі үйлер (жұп жағы);
Байжүнісов көшесі: № 45-тен № 67-ге дейінгі үйлер (тақ жағы);
Дембаев көшесі: № 57-ден 79-ға дейінгі үйлер (тақ жағы);
Байынқол көшесі: № 1-ден 7-ге дейінгі үйлер (тақ жағы);
Сарыбаев көшесі: № 1-ден 12-ге дейінгі үйлер;
Нарынқол көшесі: № 1-ден 14-ке дейінгі үйлер.
4. № 661 сайлау учаскесі.
Орталығы: Қостөбе ауылы, Орталық көшесі № 1, Ораз Жандосов атындағы орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен және Қостөбе бастауыш мектебімен.
Шекаралары: Қостөбе ауылы.
5. № 662 сайлау учаскесі.
Орталығы: Жамбыл ауылы, Сыбанқұл көшесі № 1, Сағат Әшімбаев атындағы орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен.
Шекаралары: Жамбыл ауылы.
6. № 663 сайлау учаскесі.
Орталығы: Қаратоған ауылы, Н. Өмірзақов көшесі № 41, Нұрбапа Өмірзақов атындағы орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен.
Шекаралары: Қаратоған ауылы.
7. № 664 сайлау учаскесі.
Орталығы: Текес ауылы, Дембаев көшесі № 14, Қазыбек Шорманов атындағы орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен.
Шекаралары: Текес ауылы.
8. № 665 сайлау учаскесі.
Орталығы: Жаңа Текес ауылы, М. Әуезов көшесі № 15, Жаңа Текес негізгі мектебі.
Шекаралары: Жаңа Текес ауылы.
9. № 666 сайлау учаскесі.
Орталығы: Тегістік ауылы, Биеке көшесі № 18, Мұқағали Мақатаев атындағы орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен.
Шекаралары: Тегістік ауылы.
10. № 667 сайлау учаскесі.
Орталығы: Қақпақ ауылы, Жәменке көшесі № 17, Жаменке орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен.
Шекаралары: Қақпақ ауылы.
11. № 668 сайлау учаскесі.
Орталығы: Көкбел ауылы, Жамбыл көшесі № 3, Көксай орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен.
Шекаралары: Көкбел ауылы.
12. № 669 сайлау учаскесі.
Орталығы: Сарыжаз ауылы, Жапар көшесі № 20, Сарыжаз орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен және Ақбейіт бастауыш мектебімен.
Шекаралары: Сарыжаз ауылы.
13. № 670 сайлау учаскесі.
Орталығы: Ақбейіт ауылы, Сарыжаз кәсіптік-техникалық колледжі.
Шекаралары: Ақбейіт ауылы.

14. Избирательный участок № 671.
Центр: село Комирши, средняя школа Комирши с дошкольным миницентром.
В границах: село Комирши.
15. Избирательный участок № 672.
Центр: село Шалкоде, улица Атагелдиева № 1, Шалкодинская средняя школа с дошкольным миницентром.
В границах: село Шалкоде.
16. Избирательный участок № 673.
Центр: село Талас, улица Мектеп № 1, средняя школа имени Шокана Уалиханова с дошкольным миницентром.
В границах: село Талас.
17. Избирательный участок № 674.
Центр: село Карасаз, улица А. Доненбаева № 10, Карасазский сельский Дом культуры.
В границах: село Карасаз.
18. Избирательный участок № 675.
Центр: село Тузкол, улица Сатылгана № 11, средняя школа имени Талип Мусакулова с дошкольным миницентром.
В границах: село Тузкол.
19. Избирательный участок № 676.
Центр: село Сарыбастау, улица Нурасыла № 26, средняя школа имени Сураншы Сауранбаева с дошкольным миницентром.
В границах: село Сарыбастау.
20. Избирательный участок № 677.
Центр: село Сумбе, улица М. Ауезова № 42, средняя школа имени Абая с дошкольным миницентром.
В границах: село Сумбе.
21. Избирательный участок № 678.
Центр: село Кызылшекара, улица Бекдайыра № 10, средняя школа имени Кодек Байшыганулы с дошкольным миницентром.
В границах: село Кызылшекара.
22. Избирательный участок № 679.
Центр: село Кайнар, улица Омара № 31, Кайнарский сельский Дом культуры.
В границах: село Кайнар.
23. Избирательный участок № 690.
Центр: село Нарынкол, пограничная комендатура Нарынкол "Войсковая часть 2534" Регионального управления "Шыгыс" пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
В границах: пограничной заставы пограничной комендатуры Нарынкол.
24. Избирательный участок № 691.
Центр: село Сумбе, пограничная комендатура Сумбе "Войсковая часть 2534" Регионального управления "Шыгыс" пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
В границах: пограничной заставы пограничной комендатуры Сумбе.

14. № 671 сайлау учаскесі.
Орталығы: Көмірші ауылы, Көмірші орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен.
Шекаралары: Көмірші ауылы.
15. № 672 сайлау учаскесі.
Орталығы: Шалкөде ауылы, Атагелдиев көшесі № 1, Шалкөде орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен.
Шекаралары: Шалкөде ауылы.
16. № 673 сайлау учаскесі.
Орталығы: Талас ауылы, Мектеп көшесі № 1, Шоқан Уалиханов атындағы орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталығымен.
Шекаралары: Талас ауылы.
17. № 674 сайлау учаскесі.
Орталығы: Қарасаз ауылы, Ә. Дөненбаев көшесі № 10, Қарасаз ауылдық Мәдениет үйі.
Шекаралары: Қарасаз ауылы.
18. № 675 сайлау учаскесі.
Орталығы: Тұзкөл ауылы, Сатылған көшесі № 11, Тәліп Мұсақұлов атындағы орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен.
Шекаралары: Тұзкөл ауылы.
19. № 676 сайлау учаскесі.
Орталығы: Сарыбастау ауылы, Нұрасыл көшесі № 26, Сұраншы Сауранбаев атындағы орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен.
Шекаралары: Сарыбастау ауылы.
20. № 677 сайлау учаскесі.
Орталығы: Сүмбе ауылы, М. Әуезов көшесі № 42, Абай атындағы орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен.
Шекаралары: Сүмбе ауылы.
21. № 678 сайлау учаскесі.
Орталығы: Қызылшекара ауылы, Бекдайыр көшесі № 10, Көдек Байшығанұлы атындағы орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен.
Шекаралары: Қызылшекара ауылы.
22. № 679 сайлау учаскесі.
Орталығы: Қайнар ауылы, Омар көшесі № 31, Қайнар ауылдық Мәдениет үйі.
Шекаралары: Қайнар ауылы.
23. № 690 сайлау учаскесі.
Орталығы: Нарынқол ауылы, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің "Шығыс" аймақтық басқармасының "2534 әскери бөлімі" Нарынқол шекара комендатурасы.
Шекаралары: Нарынқол шекара комендатурасы шекара бекеті.
24. № 691 сайлау учаскесі
Орталығы: Сүмбе ауылы, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің "Шығыс" аймақтық басқармасының "2534 әскери бөлімі" Сүмбе шекара комендатурасы.
Шекаралары: Сүмбе шекара комендатурасы шекара бекеті.