Об установлении квоты рабочих мест для инвалидов
Постановление акимата города Тараз Жамбылской области от 31 мая 2018 года № 1155. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 26 июня 2018 года № 3875. Утратило силу постановлением акимата города Тараз Жамбылской области от 9 февраля 2022 года № 514
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Тараз Жамбылской области от 09.02.2022 № 514 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан, статьями 9, 27 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения" акимат города Тараз ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить квоту рабочих мест в учреждениях и организациях города Тараз для трудоустройства инвалидов в размере от двух до четырех процентов от численности рабочих мест без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда согласно приложения.
2. Коммунальному государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ акимата города Тараз" в установленном законодательством порядке обеспечить:

Мүгедектерге арналған жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Жамбыл облысы Тараз қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 31 мамырдағы № 1155 қаулысы. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 26 маусымда № 3875 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы Тараз қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 9 ақпандағы № 514 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы Тараз қаласы әкімдігінің 09.02.2022 № 514 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде тұпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 37-бабына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 9, 27-баптарына сәйкес, Тараз қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Тараз қаласы аумағындағы мекемелер мен ұйымдарда ауыр жұмыстарды, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындары санының екіден төрт пайызға дейінгі мөлшерінде квота қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. "Тараз қаласы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) в течении десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления его направление на официальное опубликование;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Тараз;
4) принятие иных мер вытекающих из настоящего постановления.
3. Коммунальному государственному учреждению "Центр занятости населения акимата города Тараз" обеспечить организацию квотирования рабочих мест для инвалидов.

1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны ресми жариялауға жіберуді;
3) осы қаулының Тараз қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы қаулыдан туындайтын басқа да шаралардың қабылдауын қамтамасыз етсін.
3. "Тараз қаласы әкімдігінің халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау жұмыстарын ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.

4. Признать утратившими силу нижеследующие постановления акимата города Тараз:
1) постановление акимата города Тараз от 6 марта 2012 года № 153 "Об установлении квоты рабочих мест для инвалидов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6-1-147, опубликовано 11 апреля 2012 года в газете "Жамбыл-Тараз");
2) постановление акимата города Тараз от 28 декабря 2016 года № 903 "Об установлении квоты рабочих мест для инвалидов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3285, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 27 января 2017 года).

4. Тараз қаласы әкімдігінің төмендегі қаулыларының күші жойылды деп танылсын:
1) "Мүгедектер үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы" Тараз қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 6 наурыздағы №153 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6-1-147 болып тіркелген, 2012 жылдың 11 сәуірінде "Жамбыл-Тараз" газетінде жарияланған);
2) "Мүгедектерге арналған жұмыс орындарына квота белгілеу туралы" Тараз қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 28 желтоқсандағы № 903 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3285 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 27 қаңтарда жарияланған).

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Тараз К.Олжабай.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Г. Абдраймов
Приложение к постановлению
акимата города Тараз
от 31 мая 2018 года №1155
Квоты рабочих мест в учреждениях и организациях города Тараз для трудоустройства инвалидов в размере от двух до четырех процентов от численности рабочих мест без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда
Наименование организации
Списочная численность работников на начало года (человек)
Размер установленной квоты
Установленная квота без учета учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда (человек)
1
Коммунальное государственное учреждение "Жамбыл-Жылу"

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Тараз қаласы әкімінің орынбасары К.Олжабайға жүктелсін.
6. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Ғ. Әбдірайымов
Тараз қаласы әкімдігінің
2018 жылғы 31 мамырдағы
№1155 қаулысына қосымша
Тараз қаласы аумағындағы мекемелер мен ұйымдарда ауыр жұмыстарды, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындары санының екіден төрт пайызға дейінгі мөлшеріндегі квоталар
Ұйымның атауы
Жыл басындағы қызметкерлердің тізімдік саны (адам)
Квота мөлшері (қызметкерлердің тізімдік санынан %)
Ауыр жұмыстарды, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде белгіленген квота саны (адам)
1
"Жамбыл-Жылу" коммуналдық мемлекеттік мекемесі