О районном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 26 декабря 2018 года № 36/255. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 29 декабря 2018 года № 5109. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе:
утвердить бюджет района на 2019 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы 7 143 067 тысяч тенге:
налоговые поступления 915 860 тысяч тенге;
неналоговые поступления 9 557 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 7 073 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6 210 577 тысяч тенге;
2) затраты 7 158 181 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 19 905 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 53 025 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 33 120 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета минус 35 019 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 35 019 тысяч тенге:
поступление займов 53 025 тысяч тенге;
погашение займов 46 822 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 28 816 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 28.11.2019 № 46/316 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить перечень бюджетных инвестиционных проектов на 2019 год согласно приложению 4.
3. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год согласно приложению 5.
4. Учесть в составе расходов бюджета района на 2019 год целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты в сумме 1 388 252 тысяч тенге согласно приложению 6.
5. Утвердить расходы районного бюджета по поселку и сельским округам на 2019 год согласно приложениям 7-12.
6. Учесть в составе расходов бюджета района бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета на 2019-2021 годы в бюджеты поселка и сельских округов согласно приложению 13.
7. Учесть в составе расходов бюджета района целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в бюджеты поселка и сельских округов на 2019 год согласно приложению 14.

2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 36/255 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 5109 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшалараға сәйкес бекітілсін, соның ішінде:
2019 жылға арналған аудандық бюджет 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 7 321 974 мың теңге:
салықтық түсімдер 912 108 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 9 461 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 10 921 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 6 389 484 мың теңге;
2) шығындар 7 337 088 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 18 551 мың теңге:
бюджеттік кредиттер 51 671 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 33 120 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) алу 33 665 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 33 665 мың теңге:
қарыздар түсімдері 51 671 мың теңге;
қарыздарды өтеу 46 822 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 28 816 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 28.11.2019 № 46/316 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2019 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. 2019 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында 6 қосымшаға сәйкес 1 388 252 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, дамуға нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер ескерілсін.
5. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттің кент және ауылдық округтер бойынша шығыстары 7-12 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
6. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 13 қосымшаға сәйкес 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар ескерілсін.
7. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 14 қосымшаға сәйкес 2019 жылға аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.

8. Учесть бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 53 025 тысяч тенге.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 18 500 тысяч тенге.
10. Установить на 2019 год специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

8. Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер 53 025 мың теңге сомасында ескерілсін.
9. 2019 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 18 500 мың теңге сомасында бекітілсін.
10. 2019 жылға аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемiнде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленсін.

135303
022
Развитие транспортной инфраструктуры
2199
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
88104
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
45000
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
3381
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3381
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
3381
13
Прочие
765141
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
138410
467
Отдел строительства района (города областного значения)
138410
026
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
138410
9
Прочие
626731
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
10649
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
10649
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
498971
061
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
346530
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
152441
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
76838
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
17027
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
52845
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
6966
464
Отдел образования района (города областного значения)
40273
076
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

135303
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
2199
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
88104
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
45000
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
3381
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3381
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
3381
13
Басқалар
765141
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
138410
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
138410
026
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
138410
9
Басқалар
626731
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
10649
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
10649
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
498971
061
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
346530
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
152441
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
76838
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
17027
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
52845
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6966
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
40273
076
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

34644
464
Отдел образования района (города областного значения)
34644
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
34644
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
2940230
464
Отдел образования района (города областного значения)
2940230
003
Общеобразовательное обучение
2940230
Приложение 6
к решению
Жанааркинского районного маслихата
от 26 декабря 2018 года № 36/255
Целевые трансферты и бюджетные кредиты выделенные Жанааркинскому району на 2019 год
Сноска. Приложение 6 – в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 28.11.2019 № 46/316 (вводится в действие с 01.01.2019).
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
3
Итого
3056294
Текущие
2240947
из республиканского бюджета
1845633
1
На увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования
303192
2
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
562497
3
На развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
103554
4
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
11815
5
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
7550
6
На выплату государственной адресной социальной помощи
235791
7
На компенсацию потерь бюджета в связи с внесением изменений в законодательство
75727
8
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
425025
9
На повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
27977
10
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей
92505
из областного бюджета
395314
11
На создание цифровой образовательной инфраструктуры
22781
12
На проведение ремонтов объектов культуры
126806
13
На возмещение владельцам стоимости на проведение санитарного убоя больных сельскохозяйственных животных особо опасными инфекционными заболеваниями и оказание услуг по вакцинации, транспортировке и хранению ветеринарных препаратов
30626
14
На краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
24307
15
На аутсорсинг услуг частным агентствам занятости населения в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства

34644
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
34644
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
34644
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
2940230
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2940230
003
Жалпы білім беру
2940230
2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 36/255
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
шешіміне
6 қосымша
Жаңаарқа ауданына 2019 жылға бөлінген нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 28.11.2019 № 46/316 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
3
Қорытынды
3056294
Ағымдық
2240947
республикалық бюджеттен
1845633
1
Бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының жалақыларын арттыруға
303192
2
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
562497
3
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға
103554
4
Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
11815
5
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
7550
6
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
235791
7
Заңнамаға өзгерістер енгізілуіне байланысты бюджет шығыстарын өтеуге
75727
8
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
425025
9
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге
27977
10
Аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға
92505
облыстық бюджеттен
395314
11
Цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға
22781
12
Мәдениет нысандарына жөндеу жұмыстарын жүргізуге
126806
13
Аса қауіпті жұқпалы аурулармен ауыратын ауыл шаруашылығы малдарын санитарлық жоюға иелеріне орнын толтыруға және ветеринариялық препараттарды вакцинациялау, тасымалдау және сақтау бойынша қызметтер көрсетуге
30626
14
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығындағы мамандықтар мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
24307
15
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде халықты жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктеріне аутсорсинг қызметтеріне