О районном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 26 декабря 2018 года № VI-37/308. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 29 декабря 2018 года № 5119. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 8220847 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 683596 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11576 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9800 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7515875 тысяч тенге;
2) затраты – 8275202 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26902 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 37875 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10973 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 81257 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 81257 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 37875 тысяч тенге;
погашение займов – 14675 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 58057 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 22.10.2019 № VI-47/397 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить на 2019 год нормативы распределения доходов в районный бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 50 процентов;
2) по социальному налогу – 70 процентов.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 5003437 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города, поселка, сельских округов сумме 345141 тысячи тенге, в том числе:
городу Каркаралинск - 175455 тысяч тенге;
поселку Карагайлы - 84084 тысячи тенге;
Егиндыбулакскому сельскому округу - 66268 тысяч тенге;
Киргизскому сельскому округу - 19334 тысячи тенге.
5. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2019 год целевые трансферты и бюджетные кредиты согласно приложению 4.

2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № VI-37/308 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 5119 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8220847 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 683596 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11576 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9800 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7515875 мың теңге;
2) шығындар – 8275202 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 26902 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 37875 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10973 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 81257 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 81257 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 37875 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 14675 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 58057 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 22.10.2019 № VI-47/397 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2019 жылға арналған аудан бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 50 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 70 пайыз.
3. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенцияның көлемі 5003437 мың теңге сомасында қарастырылсын.
4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен қала, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне 345141 мың теңге сомасында субвенциялар көлемі қарастырылсын, оның ішінде:
Қарқаралы қаласына - 175455 мың теңге;
Қарағайлы кентіне - 84084 мың теңге;
Егіндібұлақ ауылдық округіне - 66268 мың теңге;
Қырғыз ауылдық округіне - 19334 мың теңге.
5. 2019 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.

6. Утвердить резерв акимата района на 2019 год в сумме 12500 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 03.09.2019 № VI-45/385 (вводится в действие с 01.01.2019).
7. Учесть на 2019 год гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, работающим в сельской местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

6. Аудан әкімдігінің 2019 жылға арналған резерві 12500 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 03.09.2019 № VI-45/385 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2019 жылға аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласының азаматтық қызметшілеріне, қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер ескерілсін.

8. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год согласно приложению 5.
9. Утвердить перечень трансфертов передаваемых органам местного самоуправления на 2019 год согласно приложению 6.
10. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов на 2019 год согласно приложению 7.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии М. Кәрім
Секретарь районного маслихата С. Нуркенов
Приложение 1
к решению Каркаралинского
районного маслихата
от 26 декабря 2018 года
№ VI-37/308
Районный бюджет на 2019 год

8. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2019 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2019 жылға ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М. Кәрім
Аудандық мәслихат хатшысы С. Нуркенов
Қарқаралы аудандық
мәслихатының 2018 жылғы
26 желтоқсандағы № VI- 37/308
шешіміне 1 қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет

474
9
Прочие государственные услуги общего характера
108091
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
22975
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
12835
108
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
10140
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
40600
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
39604
015
Капитальные расходы государственного органа
996
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
25026
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
25026
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
19490
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
19490
02
Оборона
11752
1
Военные нужды
4632
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4632
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4632
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
7120
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7120
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3120
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5500
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
5500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5500
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5500
04
Образование
3123729
1
Дошкольное воспитание и обучение
2000
467
Отдел строительства района (города областного значения)

474
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
108091
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
22975
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12835
108
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
10140
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
40600
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39604
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
996
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
25026
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25026
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
19490
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19490
02
Қорғаныс
11752
1
Әскери мұқтаждар
4632
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4632
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4632
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
7120
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7120
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3120
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5500
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
5500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5500
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
5500
04
Бiлiм беру
3123729
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
2000
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі

50000
13
Прочие
48961
9
Прочие
48961
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
48961
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
43215
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих

50000
13
Басқалар
48961
9
Басқалар
48961
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
48961
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
43215
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер